Új privát üzeneted érkezett!

Nekem a 20. hétig nem szokott méhszájat vizsgálni a doki. Akkor megnézi, aztán ha nincs panasz, akkor egy jó darabig megint nem :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Érdekes, hogy nincs egységes álláspont ebben a kérdésben sem. De végülis az a méhszáj bármikor kinyílhat, lehet, pont a vizsgálat után, aztán egy hónapig megint senki nem tud róla... Na, kíváncsi leszek mit mond ma a dokim. :)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Na, most rákerestem és valahol azt írják, hogy elvileg látja a méhszájat is a doki uh-val. Gondolom uh-ja válogatja...

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 

 
 

és ezt nem lehet érezni? vagy nincs valami tünete? :shock:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Izisz
Nekem csak az UH-n szokta a doktor a méhszájat nézni. Bár, nálam szokott lenni hüvelyi UH is, mert nem lehet mindig hasi vizsgálattal képbehozni mindhárom babát :wink:

Maci
Nagyerdei körút... arra van a klinika is :wink:

Kuglófka
Nagyon ügyes Bence!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 20:17-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Nalam is mindig van méhszáj vizsgálat. Nem tudom mi ezzel a baj. Engem nem különösebben zavar. Már megszoktam.

Bence ezt komolyan egyedül sütötte??? De kis ügyes. :-):-)

Na nemtudom mire akartam még reagálni.

Barbcsi?Lili?Viki? Merre??

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Bence tényleg ügyes :)

Engem sem zavar a vizsgálat amúgy. Mióta szültem, ilyenek nem zavarnak :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Méhszájvizsgálat nálam is mindig van. Azt nem mondom, hogy nincs vele semmi bajom, de kibírom. Jobb lenne, ha nem lenne, de ha bármin is segíthet, akkor ok.

Bdana, nem feltétlenül lehet érzeni, ha nyitva a méhszáj (nem tapasztalatból tudom, csak olvastam).

Bboom:én neten rendeltem, de a férjem személyesen vette át.

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Jó reggelt!

Vizsgálat
Nálunk sincs minden alkalommal. Nekem eddig egyszer nézték.
(Általában azért a méhszáj nyílásának vannak egyéb tünetei, jelei is...)
A vizsgálat kiválthat azonban méhösszehúzódásokat, és az meg okozhatja a méhszáj kinyílását. És még a leggondosabb vizsgálatnál is előfordulhat, hogy fertőző baktériumok jutnak be a hüvelybe... és egy fertőzés okozhat pl. korai burokrepedést... :oops:
Az új szemléletű terhesgondozásban már azt javasolják, hogy minél kevesebb vizsgálat történjen.
(nem több ott sem a koraszülés, ahol alapvetően is kevesebb orvosi vizsgálat van... :wink: )


Viki
Bécsben élünk :wink:

Tünde
Apukád hol él?

Maci
Virágkarnevál szép lehetett, csak én sem szeretem a tömeget. :wink:

Éva
Én alapvetően szeretem az osztrák rendszert. Dolgozunk, élünk, boldogulunk... :lol: :wink:

Izisz
Én nem szeretem az őszt. Annak olyan elmúlás hangulata van :cry:

Kuglófka
Nagyon ügyes Bence :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Biztosan nagyon finom lett a sütemény! :wink:

Kép
Kép
rebelen
 
 
 


Apu Németben lakik. Már lassan 5 éve... :-( Nem az igazi igy,de több szempontból jobb.

Tesom ma megy el tőlünk,Peti meg hnap reggel. Egész jövő héten egyedül leszek. :-( Semmi kedvem hozzá. Ilyenkor hosszabbak a napok.
De hétfőn megyek 4Dre,csütörtökön meg dokihoz. Csak eltelik majd valahogy.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Köszi a dicséreteket Bence nevében is! :D
Tündi, igen, ezt tényleg egyedül sütötte...még kérte is, hogy ne segítsek, így én csak felügyeletként voltam ott + robot gépet konnektorba dugni. :D

Engem is mindig vizsgál a doki, de én tényleg csak azért nem szeretem, mert nem tudok közben lazítani. :) Szülés ide vagy oda, vannak dolgok, amiket nem szeretek. Pl. hiába vettek már százszor is vért, még mindig félek tőle. :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Voltam tegnap dokinál, de végül nem kérdeztem tőle semmit, a lényegen úgysem változtat, hogy ő vizsgálgatós típus.

Tünde!

Amúgy semmi bajom nincs vele (kivéve a rákszűrést, mert azt a tágító műszert nem szeretem...), az amit Rebelen írt, az a bajom. Ne piszkálják, mert csak bacit kapok. De ha a doki ragaszkodik hozzá, én meg a dokihoz, akkor nincs mit tenni. :)

Rebelen!

Milyen egyértelmű tünetei vannak annak, ha nyílik a méhszáj? Én eddig csak azt tudtam, hogy keményedések, fájások, nade az nem feltétlen azt jelenti, attól még nem biztos, hogy nyílik nem? Mondjuk szerencsére nekem eddig ilyen gondom egyik babánál sem volt.

Nekem semmi bajom az elmúlással. :lol: Valami új kezdete is egyben. ;)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Bence egyedül sütötte? Ez igen! Küldenél a sütiből egy kicsit? :lol:

Én is szeretem az őszt (szeptemberben születtem, talán azért, de nem a szülinapozás miatt, az kevésbé jön be...), a tavasszal van inkább bajom, de nyárra rendeződik. :) Fordítva vagyok bekötve. :oops:

Tündi, meggyógyultál már? Hova megy Peti?

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Még taknyolok amúgy. De kapok levegőt, és tudok aludni, szóval ezt már túl lehet élni.
Peti az éves bicajtúrájára megy. Szombaton indulnak, és majd csak kövi szombaton jön haza. Így lemarad a szülinapomról. na meg a hiperkarma koncertről, de kövi héten elvileg megyünk együtt TNT-re a Parkba.
Rózival is voltam terhesen TNT koncerten. :) Bár az Aréna koncert volt, de gondoltam öcsivel se hagyhatom ki.

A rákszűrést én is utálom.....fúúj.

Bence nagyon pro!!!! Akkor már csak 6 év, és Rózi is süthet nekem. :) :oops: :oops: :P

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Kata,nem vagyok én olyan erős,de pozitívnak kell lennem,mert másképp nem bírtam volna ki! :cry:
7kg-ot híztam eddig,amit azért sokallok,mert közben diétázom.

Maci,szerencsére fizet a Biztosító,de ez kb.2-3 hónap. :o

Rebelen,így már más az otthoni 4D.Valóban sokat kell utaznod haza. :lol:

Viki,édes Babácska. :lol:

Tündi,csinos vagy.Meglátod,nemsokára Rózi nagy segítséged lesz.:lol:

Zsófi,nagyon ügyes Bence,hogy már sütit is készít. :wink:

Izisz,nekem most azért nézett méhszájat,mert panaszom volt/a keményedés/.Lehet ezután is fog nézni.Amúgy én sem szeretem,de hát havonta 1-szer kibírom. :)

Vásárlás:kicsit későbbre hagyom,de ez az én babonás hülyeségem. :oops: Amúgy nem kell sokat vásárolnom,mert kapunk a rokonoktól,barátoktól. :lol:
lili

Kép
lili72
 
 


Jó reggelt!

Gyerekeim úgy döntöttek, hogy már reggel van és ők éppen edzést tartanak. Kezd kellemetlen lenni a mozgolódásuk. :oops: :?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 20:18-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Lili: 7 kiló 25 hetesen teljesen normális. Rajtam 9 volt ilyenkor Rózival, és a végére mégse lett csak 12 belőle. Szerintem az elején gyorsan feljön az ami kell majd a szoptatáshoz, meg ilyesmi, utána meg már csak a baba súlya lesz.

Évi: :( :( Koránkelést sajnálom! Feküdj vissza ha elfáradtak odabenn! Addig kell pihenni amíg lehet!!! :wink:

Vásárlás: Én tegnap megint voltam. De csak Rózira találtam ruhát. Neki vettem egy új szandit (egy hónapja vettük az előzőt, és kinőtte, immár 21es a lába) meg egy pulcsit, mert abból egy sincs már ami jó rá. Nagyon előre neki már nem merek vásárolni.
De tesónak se kellene, mert a végén 64-es mérettel indít, mint bnőm fia....aki gyors mehetett vásárolni, mert csak 56os ruhácskáik voltak.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Évi!

Nálunk is 2 napja az éjszakázás dívik... Biztos érzik már, hogy közeledik a hidegfront. Én nagyon nem várom. Igazából jó lesz, hogy nem lesz kánikula, de a hidegfrontot magát nem bírom, mindig rosszabbul érzem magam.

Tündi!

21-es? :) Az én lányomé 22-es, ő lassan 2 éves lesz. :) De ő is 2 szandit fogyasztott el a nyáron, úgyhogy lehet most húzott bele, az őszi cipője még 22-es, kíváncsi vagyok kihúzza-e télig. :)

Picurnak én még semmit nem vásároltam, meleg rucikat kéne, mert hiába vannak kezdő ruháink, mind nyári. Ami meleg az már nagyobb. De lassan fel kéne mennem a padlásra szortírozni, amíg még fel bírok menni. :lol: A nyári utazóbőröndök is itt állnak még, nem tervezünk már menni sehová, de asszem az egyiket lent hagyom, arra a pár hónapra már minek vigyem fel. Úgyis mindjárt pakolhatjuk a kórházi cuccot. :)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Jó reggelt :)

Éva, el tudom képzelni, én éjjel egy órán ét fenn voltam Peti miatt, pedig ő egyedül van :)

Rózi lába :)

Fruzsi tavaly októberben 22-es lábbal kezdte az ovit, akkor volt 2,5 éves. Most 26-as szandált kellett neki venni :shock: Zsófi lába meg 28-as. Lassan összenőnek :)

Én tegnap a C&A-ban akartam venni kismamafarmert, de borzasztó. Egy volt, ami tetszett, de a 38-as óriási nagy volt rám, viszont a pocakbetét már most szorított :?

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Hát nekem sem volt valami fényes az éjszakám! :? Alig bírtam elaludni! Sehogy sem volt jó. Egyik pózban a tüdőm v. a bordám (mittomén mim), másik pózban a csípőm nyomódott, zsibbadt, szóval szenvedtem. Aranyos volt István, mert kérdezgette, hogy mit tud segíteni, de hát ugye ebben nem nagyon tud. Mondta, hogyha nagyon nem tudok aludni, akkor társasozhatunk is. :D Aztán végül csak sikerült elaludnom. Most azon gondolkozom, hogy mi lesz még a végéig? :?

Zsófi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Kuglófka: Társasozás édes ötlet!! :) :)

Panndi: Viccesen nézhettél ki! :D :lol: :lol: Végülis le nem esett volna rólad, ha a pocakbetét tartja. :D A C&A amúgy szerintem egy szar....én se találtam még soha rámvalót ott.

Peti már elment. Már előre unom a jövő hetet, pedig még ebből is van hátra 3 nap. :/ :/ :/

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


kuglofka, társas :D

Nem esett le, az igaz, csak egyrészt borzasztó hosszú volt, pedig nem vagyok alacsony szerintem a 172 cm-mel, másrészt meg levegőt alig kaptam, és a próba után komoly csíkot hagyott a hasamon :D Na mindegy, farmerem nem lett... :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Tündi!

Átérzem! Nekem is szokott párom munka ügyben napokra elutazni, és ha pont hétvégére esik akkor az iszonyú, sokkal hosszabb, mint ha hét közben menne el. :( És már elkezdődtek a dolgos(abb) hétköznapok, vége a nyári lazsának sajnos.

Panndi!

Én amúgy utálom kínai üzleteket, mert elég gagyi anyagokból vannak ruhák, de nálunk szokott lenni kismama nadrág és azokat imádom. Farmer is, meg nyárra fehér vászon, az a kedvencem, van hosszúból is, rövidből meg halászból. Végülis ezeknek az anyagát ne,m nagyon lehet elrontani. VAn szövetgatya is, na, attól viszketek. Nekem mindig fel kell varrni a gatyákat, de itt soha, mindig pont jó. Pocakrésze is kényelmes, állítható. Szerintem érdemes benézni, mondjuk üzlete válogatja, de hátha máshol is árulnak kismama cuccokat. ;)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Én Bencének már rengeteg mindent vettem a C&A-ban...szerintem a gyerek cuccaik nagyon jók...jó áron és jó minőségben. Ellenben magamnak...nagyjából még soha.

Nézegettem a kismama cuccokat, egyenlőre a legjobbakat a BBOOM-ban láttam, szóval szeptemberben teszek ott egy látogatást. Van még régről egy kismama nadrágom, de az a régi típusú és egyszerűen szorít, megfulladok benne. Muszáj leszek venni egy másikat. Arról nem is beszélve, hogy viszket benne a hasam. 8 éve, hogy bírtam?! El sem tudom képzelni!

Tündi

Hát nem irigyellek! Főleg így, hogy nincs is sok segítséged!
De legalább nem lesz jövő héten rohasztó meleg, így talán gyorsabban tudjátok múlatni az időt, mert többet tudtok kimozdulni.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Én is ebben reménykedem....már tervezem, hogy hétfőn elmegyünk az állatkertbe délelőtt. D.u. meg 4D....kedden talán lesz programunk délelőtt, délután meg majd vásárolni meg játszóra megyünk. És akkor már itt is lesz a szerda. :) :) Addig próbálom tovább sűríteni a hetet. Hátha észre se veszem és eltelik.

Épp nézem a "nőnek a hatos ikrek" című valóságshow-t... :D Milyen könnyű életem van nekem!!! :)

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Társasjáték... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Éva, jó buli lehet nálad odabent.

Tündi, mindjárt itt a szerda. :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Mikor Pesten laktunk, és egyszer nem tudtunk aludni sheogysem, elmentünk nagybevásárolni a Tescoba :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


kuglófka, gondolom nem a gazdálkodj okosanra gondolt.... :P :P :P :P :P

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok Csajok! Megjöttünk a 4D-ről, a jó hír, hogy minden OK, a rossz hír, hogy a mellső fali lepény miatt nagyon nehéz a jó kép készítése. Minden elismerésem azonban a 4DGenesisé, mert a fél órás vizsgálat 1,5óra lett, hogy próbáljunk jó képeket csinálni, de a kisasszony nagyon begubózott azokon felül amit leírtam....szóval nem könnyítette meg a helyzetet :)
Íme a képek amik sikerültek:
Kép
Kép

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!
Sajnálom a rosszul alvókat, remélem, napközben tudtatok kicsit pihizni. Én az éjszakák miatt nem panaszkodhatok, úgy elfáradok a napközbeni munkában, hogy este szerintem le sem ér a fejem a párnára, már alszom, és KisManó is max a forgolódáskor helyezkedik, utána alszik ő is szépen. Azonban reggel az ébresztőt meghallva majd kiugrik a pocakomból (épp ma reggel mondtam a páromnak, hogy ezt a számot csak olyankor szabad majd hallgatni megszületése után, amikor ébren lesz :lol: )
Dana, nagyon aranyos a leányzó!! Mi is tegnap voltunk dokinál, a szokásos "havi meeting", mi is kértünk képet, de KisManó is teljesen bele volt bújva a lepénybe, és nem óhajtott előbújni, így nem lett a képből semmi. Tegnap 905gramm volt a súlya, továbbra is tartja a 2héttel nagyobb "paramétereket", a gép alapján már november 26. a szülés várható ideje. A buksija és a pocija a legnagyobb, az már 26hét 5naposnak felelt meg, a combija is 25hét 3napos. Azt hiszem, 56-os ruhácskákat nem nagyon kell mosni :D
Kaptam Magnesii citrici tablettát, mert sokat fáj a hasam alul. Megint kicsit magas volt a vérnyomásom (gondolom, ez összefügghet a lábdagadással is). Csütörtökön megyek terheléses cukros vizsgálatra.
Szép hétvégét mindenkinek, és vigyázzatok magatokra a nagy melegben!
Maci

Kép
maci80
 
 


Bdana, szép a kislányod!!! :D Mellső fal lepénynek mondják az enyémet is, pont arra jó, hogy a Babát jól eltakarja. :lol:
Gazdálkodj okosan-nal ellettek volna a következő éjjelig. Vagy Monopoly... :lol:

Maci, minden elismerésem, hogy dolgozol! Tudod otthon mérni a vérnyomásodat? Nem árt rá odafigyelni. A lábdagadás lehet a nagy melegtől is, nem?
905 g??? Óriási! Nov. 26.? te fogod átszakítani a célszalagot? :wink:
A magnéziumot receptre kaptad? Csak azért, mert úgy sokkal olcsóbb, háziorvos is fel tudja írni.

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Maci: Húú neked aztán nagy babád lesz! :) Nade csak megszülik a 5kilós babákat is egyesek!!! :)

Dana: Édes kis pofija van a kislánynak!!! :) Jófejek voltak, hogy rászánták az időt, hogy normális képeket tudjanak adni.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Éva,akartam is kérdezni,hogy ilyen koránkelő vagy?Így már értem,az"edzés"miatt nem tudsz aludni. :lol:

Tündi,akkor Rózi szépen fejlődik.A programokkal meg hamar eltelik a hét. :wink:

Panndi,jó ötlet álmatlanság ellen a bevásárlás,csak sajnos nincs a közelünkben Tesco,így marad a net. :wink:

Bdana,aranyos a lánykád! :lol:

Maci,szép méretek!:lol: Mennyit szedsz a magnéziumból?

Kép
lili72
 
 


Maci! 905gramm :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: aaaaz igen.....nem kis baba :wink:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Jó reggelt!

Én megint kukorékolok... Gyerekeim nagyon szeretnek hajnalban hancúrozni :oops: :cry: :evil: :evil: :evil:
Én meg szeretnék aludni!!! Majd napközben bepótolom!

Tünde
Nem kell engem bíztatni! Fekszem én magamtól is, hiszen nagyon nem is tudok mást csinálni... kezdek nagyon terhes lenni. :?
Kicsi fennlét után sokat fekszem. Irigylem is azokat, akik tudnak csavarogni :oops:

Izisz
Engem a meleg nen nagyon zavar. Ha a gyerekeim nyugiban vannak, akkor én délben is tudok aludni... az nem tetszik nekem, ha egyik gyerek a hólyagommal focizik, a másik a gyomromat tolja felfelé, a harmadik meg a májamat rúgja szét... :?

Kuglófka
Társasjáték :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Így is lehet nevezni :wink:

Kismamaruha
Én a debreceni Cosmos City-ben vettem. Ott elég olcsón lehet vásárolni. Vannak kifejezetten kismama holmik, meg vannak nagyméretű cuccaik is...

Bdana
Nagyon édes! :lol: :lol: :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 20:19-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Maci
Véryomásra figyelj! Én úgy tudom, hogy komoly probléma lehet belőle!!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 20:20-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Maci, az igen, szép mérete van már a babának :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Évi! Hát el sem tudom képzelni milyen rallyt csapnak odabent... :? A doki mit mond? Kihúzod decemberig? Azért ha mind a három csak 2 kg plussz a víz, plussz a lepény....stb.... :shock: Mindig várom, hogy mit írsz, mert számomra egy csoda vagy a hármas ikrekkel.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Lányok! Olyan szarul aludtam :cry: :cry: rohadt meleg volt a lakásban és valahogy szegény baba is megérezte, mert szinte egész éjszaka mocorgott.....és már hatkor fel is keltem....áááhh....elegem van a melegből most már :evil:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!


Vagyok én is csak most beütött a krak a melóhelyen,készülünk az óvira,férjem újra dolgozik megy el nappokra már nagyon várom,hogy itthon legyek :twisted:

Melegből már elegem van!Nagyon várom az őszt én fázni szeretnék :!: :!: :!: :!: :!: :twisted: :twisted:


Dana!Édes a kislányod!!!!Milyen rendesek én eddig arrol a cégről csak jókat hallottam :wink:

Pitypang!Már rendszeresen érzed a kicsit?Munkahelyeden mit szóltak,hogy már nem mész dolgozni?

Tündi!Jobban vagy?Milyen volt a koncert?

Dreibabys!Te,hogy viseled ezt a hirtelen lehülést???Tényleg milyen babakocsitok lesz?Együtt alszotok majd a kicsikkel vagy Ők külön szobába?

Maci!Hű nem semmi méret :shock: :shock: Többi gyerek mekkora volt?

Kuglofka!Bence nagyon ügyes és milyen házias fiú léttére :wink: :wink:

Végre találtam nagyon jó áron hordozót autós talpal már itt is van!Úgy örülök neki :D Jövő hónapba megveszem az ágyneműt a többit majd apránként.Szépen lassan alakul a kelengye.Barátnőm 1 hónap késéssel várja a babát és úgy tünik nekik is lányuk lesz együtt babázunk majd :lol: :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Végre már vasárnap van!!! Remélem hamar eltelik ez a nap! Holnap már kicsit talán gyorsabb lesz minden. Az csak egy hétköznap.

Én se alszok a meleg miatt. És néha már fájdalmas összehúzódásaim is vannak. Gyakorol a szervezet. Rózival is sok volt a 25-26. héttől.
És lassan már kevesebb mint 100 nap! Unalmamban összeszedtem a kórházi cuccokat. Természetesen nem mindent, mert nincs itthon, se betét, se melltartóbetét, és a hazahozós cuccon még az árcédula is rajta van, nemhogy tiszta legyen..de legalább ezzel is telt az idő.

Jövő hétre lassan minden napra lesz valami :) Olyan jó! Hétfőn: doki,4d, kedden babatali, csütörtök doki, pénteken koncert...teljen az a hülye hét!!!!

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Nálunk olyan jó hűvös volt éjjel, és egész jól aludtam. Nem úgy, mint az elmúlt napokban...
Kata, igen, már nagyon jól érzem a Babát, kb. a 19-20.héttől nem parázok a mocorgás hiánya miatt. :wink:

Bdana, éjjel az én Babám is nagyon aktív volt. Lefekvéskor és hajnalban ki akarta rúgni a hát oldalát. :)

Éjjel 3-szor vagy 4-szer voltam pisilni (ti hogy vagytok ezzel), ahányszor fölébredtem, mindig a babakocsin járt az eszem, hogy milyen legyen, de leginkább azon, hogy mikor vegyük meg... :oops:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Jó reggelt!

A hidegfront ide még nem ért...

Bdana
Doktor és nem jós! :lol: :wink: Ő sem tudja megmondani előre, hogy mi lesz! Most, pillanatnyilag aránylag jól vagyunk... :wink:
Bármi, bármikor előfordulhat!
Most éppen egy héttel szeretnék öregebb lenni! Akkor már betöltenénk a 25. hetet. Akkor már esélyük lenne a babáknak...
December még nagyon messze van, nem gondolkozunk annyira előre!
A legtöbb hármasterhesség általában a 32-33. hétig tart...

Meleg engem nem zavar :oops: :wink:

Kata
Babakocsi még nincs. Nem is tudom, hogy a kb. kapható 3 féléből melyiket akarjam. Mindegyikre van érv és ellenérv... Igazából, egyik sem tetszik :oops: :?
Lesz babaszoba, de majd kiderül, hogy hol fognak aludni a babák. Majd meglátjuk, hogy lesz kényelmesebb!

Pitypang
Én is megyek éjszaka pisilni... főleg, ha a gyerek tapossa a hólyagomat... még el is cseppen :oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 20:20-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Végetért a nyaralás. Újra itthon vagyunk...

Kép

Ekkorára nőttünk közben :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Sziasztok!

Elveszett bárányka jelentkezik, ha szabad. :oops:

Jól vagyunk, csak mindig volt valami, a szüleim Balatonfüreden nyaraltak, jártunk le hozzájuk, utána 1 hétig nálunk voltak, aztán megünnepeltük Bence 2. szülinapját, aztán a férjem is itthon volt 1 hetet szabadságon, utána hosszú hétvége, 2x is voltunk Kehidán élményfürdőben, szóval nem unatkoztunk. :wink:

Maci! Nekem is Bence 24+5 naposan 902 g volt, aztán 3600 g-mal született, terminus után 4 nappal. :wink: :D

Méhszáj vizsgálata, nyílása Az orvosom nekem is a 20. héttől mindig megnézi, de engem ez nyugtat, bár tény, hogy ilyenkor aztán nem igen tudok lazítani. :oops: Bencénél is nézte, jó is volt, mert a 31. héten elkezdtem kinyílni, és időben megelőztünk így a koraszülést, egyből szigorú fekvésre ítélt megemelt magnéziummal, és még Pipolphen-t is kaptam. De éreztem is, hogy valami történhet, mert sokat keményedtem, jóslófájásaim is voltak...

Háton illetve bal oldalon fekvés A bal oldalon fekvés azért a legjobb, mert megkönnyíti a vér és a tápanyagok áramlását a méhlepény felé, és a vese is jobban képes kiválasztani a szervezetben felgyülemlett káros anyagokat, így a boka és a karok bedagadása is elkerülhető. Háton feküdni azért nem szabad, mert a méh teljes súlya ránehezedik a belső szervekre és a test alsó részéből a szív felé vért szállító erekre, nehezíti az emésztést, rossz hatással van a vérkeringésre. De én nem is tudok pl. háton feküdni vagy ha álmomban arra fordulok, fáj is. Bencénél volt nagyon rossz, terminustúllépéskor csináltak oxitocin terheléses tesztet, háton kellett feküdnöm, úgy elnyomta Bence hátul az eremet, hogy zuhanni kezdett a vérnyomásom és az ő szívhangja is. :( Meg kellett kérnem a szülésznőket, hogy ugyan már, hagy forduljak az oldalamra, mert mentem elájulok. :? De érdekes, mert uh-kon mindig megkérdezte az orvosom, ha sokáig vizsgált, hogy jól érzem-e magam, nem fáj.

Magzatmozgás Dana, ne aggódj, ha még nem minden nap érzed, lassan eljön az az idő, mikor visszasírjuk még ezt, mert pl. nem hagy aludni, vagy olyan helyen dugja ki valamelyik kis testrészét, hogy csillagokat látsz, vagy mikor a hólyagodon táncol és 2 percenként pisilni jársz. :wink: :) Mondjuk nekem már kívülről is nagyon látványos, fel lehet fedezni, hogy merre kalimpál, hullámzik a pocakom, és már lehet játszani a tárgyat teszünk a pocimra és hogyan rúgja arrébb c. játékot! :lol: :lol: És éjjel is elég erélyesen jelzi, hogy anya, na fordulj csak máshogy, lehet neked jó így, de nekem nem, és addig addig rúgkapál, míg át nem fordulok máshogyan... :roll:

Lili! Üdv köztünk, sajnálom amiken eddig keresztül mentél, de a lényeg, hogy decemberben Neked is egészséges kislányod fog születni!!! :)

Kata! A 3 kg sok?! :shock: Nem is!!! Én most tartok +5 kg-nál, Bencével +15 volt a vége, igaz rámfért, csak sajnos nem maradt meg belőle semmi, sőt -1 lett, pedig úgy örültem volna ha marad mondjuk 5-8 kg. :oops:

Viki! Nekem az alacsony AFP érték 0,5 volt, az ismétlés 0,78 arra már azt mondták, hogy rendben van, a leleten is alsó határértéknek 0,7 volt írva, aztán uh-n be is bizonyosodott hál' Isten, hogy minden rendben Pocaklakóval!

Pocakok, uh képek nagyon szépek!!!

Mi szerdán voltunk a dokimnál, megvizsgált, mondtam neki, hogy mostanában sokat keményedek, főleg nap végére, addigra elfáradok rendesen, Bence igazi Duracell nyuszi, no meg még a sok házimunka is rátesz egy lapáttal. C3100 vagyok (méhnyak 3 ujjnyi, középső-belső méhszáj zárt, de a külső 1 ujjnyira nyitva), kicsit aggaszt, mert Bencénél ez csak 9 héttel később, a 31. héten volt, kaptam rá 3x1 magnéziumot. Magnesii citricii 500 mg, receptre 139 Ft 1 doboz, amiben 10 db van, nekem 10 dobozzal írt, és sokkal több benne a magnézium is, mint pl. a Magne B6-ban, és árban is kedvezőbb... Uh-n is megnéztük Dávidot, jelenleg 443 g. :) Bence is velünk volt, kiabált a dokimnak, hogy ott a tesó, ott a tesó, megmondta mi lesz a neve. :D Mindene megfelelő méretű, sőt nagyobb is 1-2, Bence úgy csodálkozott, amikor meghallgattuk a szívét, doki mondta, hogy aki eddig még reménykedett a lányban, az most abba is hagyhatja, megmutatta a fiatalember a fütyijét, heréit nem egyszer. :)

Tündi! Sajnálom, hogy egyedül vagy, tudom milyen rossz, igaz nekem van segítségem. De látom, lefoglaljátok magatokat, van program! :wink:

Tesóvárás Bence nagyon várja a tesót, minden nap jön hozzám fél óránként biztosan, simogatja a pocim, hogy ott a tesó, köszön, mesél neki, mondja, hogy Bence majd megvigasztal, vigyáz a tesóra, segít anyának, ad a pocimra puszit, jaj de szép a tesó, látta a Bence a buksiját, fütyijét, kezét, lábát :D. Úgy alszik el, hogy simogatja, mindenkinek, aki jön hozzánk, mutatja az uh fotót a hűtőn, a szobában, hogy hol fog aludni. :wink: Mi próbáljuk őt felkészíteni, beszélgetünk vele arról, milyen lesz, hogy az elején majd sokat sír, de azért, mert másképp nem tudja elmondani, mi a baj, ilyenkor éhes/álmos/teli a pelus/fáj a pocija stb. Hagyni kell őt aludni (sok kisbabát látunk errefelé, ha megyünk játszani/focizni/boltba már megtanulta, hogy csendben kell lenni, felveszi a labdát, mondja, hogy pszt, alszik a baba, és csendesebben is beszél!), és akkor azalatt az idő alatt mi ugyanúgy tudunk vele játszani, mint eddig is, hogy majd együtt lesznek, míg a kórházban leszünk, addig Apával alszik, vigyáznak a lakásra, egymásra, de bejönnek minden nap megnézni minket. :) A vizsgálatokra is jön, egyrészt nem is tudnám hová tenni, másrészt így egy kicsit kézzel foghatóbb számára talán az egész. Összejárunk a kis barátaival, náluk most születtek tesók, megnézi őket, látja hogyan változnak meg dolgok ilyenkor, szóval próbáljuk őt felkészíteni arra, milyen lesz, ha már négyen vagyunk, barátnőimnél bevált ez a módszer! Akármilyen picik is a leendő nagytesók, ők sokkal többet megértenek, felfognak abból, amit mondunk nekik, mint amit mi gondolnánk szerintem, mi ezért is beszélünk mindig Bencéhez kezdetektől fogva sokat, és tényleg megért ma már rengeteg mindent, olyan következtetéseket le tud vonni dolgokból, hogy néha csak ámulok! :)

Kuglofka! Nagyon ügyes Bence! Én is kérek legközelebb a sütiből! :)

Vásárlás Bence nyári baba volt (augusztus), de azért a body-jai, rugdalózói szerintem tökéletesek lesznek itt bentre, én meleg sapkát, overállt szeretnék neki venni. Még csak eztán válogatom át a ruhákat, úgyhogy eddig 2 aranyos body-n kívül -amit nem bírtam otthagyni :oops:- mást nem vettünk még, de már elkezdjük szeptemberben szépen, apránként. A többi meg Bencéről megvan neki: kiságy, matrac, fürdetőkád, kádállvány, bébiőr, mérleg, ágynemű huzatok és garnitúrák, pelenkázókomód (nálunk egyben van a kisággyal :wink: ), éjjeli fény, mellszívó, hozzá kis poharak, hordozó stb., csak babakocsit szeretnék újat venni, mózeskosarasat, hogy könnyebb legyen feljönni a tetőtérbe, ill. lemenni. És nagy fába vágjuk a fejszénket, októberben a hosszú hétvégén átcseréljük a szobákat, igaz már 31 hetes leszek, majd csak a ruhákat pakolom ki/be, de addigra leszünk meg a gázkazánnal is, meglesz sógornőmék lagzija, apósom vizsgái, lesz segítségünk, időnk, addig arra a 2-3 napra kint leszünk Bencével anyósoméknál... :roll: A gyerekszoba lesz a mi hálónk, az a legnagyobb szoba, át is festjük, lesz bordűr a falon, mi költözünk a vendégszobába, a vendégszoba a mostani gyerekszobába. Így jobban elférnek ők is, a nagy szekrényt teljesen bepolcozzuk nekik, az a szoba csendes is, hűvös is, a mostani a legmelegebb, legzajosabb, igaz Bencét egyáltalán nem zavarja szerencsére!

Éva! Én nagyon szurkolok, hogy minél tovább, úgy a 34. hétig bent maradjanak a Babáid!!! :wink: Sajnálom, hogy nem találsz jó babakocsit, 3 babának nehezebb is vásárolni egyszerre. És már tudjátok, mi lesz a nevük?

Tündi! C&A-t én szeretem, szinte minden babaruhát, gyerekruhát ott vettünk/veszünk Bencének,jó áron van és szuper minőségű. Mondjuk én elég sok ruhát találtam eddig ott magamnak, általában Tomi is ott szokott vásárolni. :)

Hidegfront Én sem bírom, de örülök, hogy végre enyhült az a hülye kánikula, mert már kikészültem tőle. Viszont az esőt nem szeretem, akkor nem tudunk kimozdulni, itt most kezdett el esni. :? Dávidot is megviseli, sokkal többet mozog, Bence minden frontot átaludt, a végén egyikre sem akart kibújni, se kettős front, se hideg, se meleg, se telihold, azt érzem, Dávidnál nem így lesz, érzékeny a hidegfrontra, de majd meglátjuk.

No megyek, fiúk éhesek, mindhárman. :D

Tényleg, nevek mindenkinél megvannak? És a nemeket is mindenhol tudni?

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Ircsi! De jó, hogy újra itt! És milyen volt? Nagyon nagyon kikeredett a pocakod, szép vagy!!! :wink: :D

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Lombikbaba!
Szépen megnövesztetted a pocakodat!!!
Hogy bírtad a repülőt, nem dagadt a lábad?

Barbcsi, úgy szeretem, ha valaki ilyen sokat ír! Nagyon szívesen olvasgatok itt. :oops:
Olyan szépen írtad le, hogy Bencét hogyan készítitek fel a Kistesóra!!!

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Barbcsi
Chloe is mindenkinek elmeséli, hogy lesz neki öcsikéje és hugija! :lol:

Pitypang
Repülés jó volt. Főleg, hogy első osztályú jegyünk volt. Most, hogy jöttünk vissza, éjszaka repültünk Londonból New Yorkba. Még pizsikét is adtak :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Az ülést teljesen ággyá lehetett alakítani :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ircsi: Üdv újra köztünk!!! :) Látom nőnek benn a gyerkőcök!! :)

Barbcsi: Hát úgy tűnik mindenkinek más jön be. Én nagyon H&M-es, és Obaibis vagyok a gyerekcuccokkal kapcsolatban. Szerintem nem is vettem máshol. Ami máshonnan van azt kaptuk. Mondjuk magamnak a H&Mben se találok semmit... inkább Pull&Bear vagy Reserved.
A kisbabákat én is mutogatom Rózinak, hogy ilyen pici lesz majd öcsike is, meg ilyenek. De tényleg semmi jelét se látom, hogy fogna is belőle valamit.

Holnap tripla doki lesz......megyek be d.e., mert nagyon keményedek, és szúró fájdalmat érzek...utána Rózi kiütése miatt, majd este az UH... Jó kis nap lesz. Ennyi pecsétet az országos női sportfesztivál óta nem szereztem szerintem, mint holnap fogok.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Jó reggelt!

Ismét egy hétfő. És vége a nyárnak. Nem szeretem az őszt :cry: Most is esik az eső... aztán majd jön a köd, a szürkeség. Az embernek kimozdulni sincs kedve :cry:
Nekem az ősz, a tél eléggé depis időszakom. Engem a napfény éltet :lol: :wink:

Bdana
Nagyon aranyos a kislányod!

Éva
Kitartást! Micsoda bugi lehet a pocakodban :roll: :lol: :wink:

Kata
Jó lesz barátnővel együtt babázni! :lol: :lol: :lol:

Tünde
Minden napra van ám programod!

Pitypang
Én is szoktam menni wc-re. Babakocsi nálunk is kérdéses...

Ircsi
:lol: :lol: :lol: :lol:
Szép vagy! Jó nagyot nőtt a pocakod!

Barbcsi
Aranyos lehet Bence, ahogy várja a tesót! Lakásátrendezéshez kitartást! Te ne pakolgass ám nagyon!!!!
Azt tudjuk, hogy kisfiúnk lesz, de neve még nincsen... Valami nemzetközi nevet akarunk, ami jól hangzik mindenhol :wink:

Kép
Kép
rebelen
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: