Új privát üzeneted érkezett!

Kata: Norbi annyira édes és annyira hasonlít rád!!! Balázs is olyan cuki!!! Jaaaj, már alig várom a májust!

linhbaba
 
 


Linh,
hát ez hihetetlen! Jól működik az univerzum, hogy most küldött vissza téged hozzám, hogy értesíts erről! :lol: Amúgy durva :shock: Gondolod, hogy tényleg ez lehetett nálad a baj? Nem semmi :cry:
Elmondtam apának, most úgy döntöttünk csak Pálmit és Apát oltatjuk. Másrészről viszont ugye a terhesekre meg veszélyes a H1N1... nem tudom melyik rosszabb...

Kata,
aranyosak a képek, nagyon büszke az autóra, látom! :)

Linh,
nem semmi, ha van olyan szer, amivel 5 napig kenegeted és jó lesz, másoknak ezt miért nem ajánlják? Bár gondolom a letapadás mértékétől is függ...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a drukkokat, jelentem még élünk. Maga a művelet nem volt vészes, sem véres. Lefújták neki Lidoakin spray-vel. Egy nagy sikítás volt, a többit nem hallottam,mert befogtam a fülem. :oops: Apa azt mondta, Szabi egy hős volt, és tényleg nem volt veszélyes a dolog. De a tegnapi nap rémes volt. Nurofennel vészeltük át, a pisiknél rettenetesen sírt és természetesen a peluscseréknél is. Minden alkalommal kenjük neki Lidoakainnal. A fürdéstől féltem a legjobban, de a meleg víz jól esett neki, csak a tisztítás volt rémes. Hál'isten apa ügyes volt,és gyorsan megcsinálta neki. (érdekes módon a köldökökkel nem volt gondom, az oltásokkal, a lázméréssel, orrszívással sem, de ezt nem bírom. Fogtam a kezét, míg a Tomi kimosta neki, de a hideg kirázott. Nyilván én parázom túl ezt a dolgot, nem tehetek róla. Az éjszakát simán átaludta a Nurofen segítségével, reggel fél 7kor sikítva ébredt, hogy csípi a pisi. Lehet, hogy egész éjjel nem pisilt? :roll: Aztán képzeljétek egész délelőtt tök jól elvolt, babaörzén voltunk, piacon, de még csak nyűgösebb sem volt a szokásosnál. Aztán ebéd előtt peluscsere, krémezés. Persze sírt nagyon, de száraz volt a peluja. Egész délelőtt visszatartotta. Aztán a krém ahogy elérzéstelenítette már nemb írta tovább szegény és akkorát pisislt, mint egy felnőtt férfi. Annyira sajnálom, de ma már sokkal jobban van.

Linh- Mi is húzogattuk fürdésnél, de hiába. Kár, hogy nem tudtam erről a krémről hamarabb. Most megjegyeztem, hátha a Bálintnál is kelleni fog. Köszi a bókot a fiúk nevében. Marci is hasonló méretekkel rendelkezett, ugye?

Kata - Mi is várhattunk volna még vele, de úgy voltunk vele, hogy essünk túl rajta. Itt a szobatisztaságot semmiképp sem várják meg, pont emiatt, hogy nem legyen gond a túl sokáig visszatartott pisi miatt. Nagyon helyesek a fiúk, Norbika nagyon vagány a trabis bodyban

Bocs, mennem kell.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 

 
 

Szegény Szabi :( Jobbulást!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Jo reggelt!

Sz Bettyna: amint irtam fennebb, mi is pont igy jártunk.
jobbulást kivánok, és hős is a kisfiad, mert nagyon fáj ez nekik...innentől kezdve csak gyógyulni fog :)

Kata: nagyon aranyos Norbi, tényleg feszit a bodykában!! Nagyon ügyes anyuka vagy, annyi minden van a fejeden, jól bogzod!!!
Csak jönne már a tavasz, legyen kicsit napsütés, szinek...mindenkinek jót tenne egy kis felvidulás!!!(legalábbis nekem nagyon)

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Nagy gondban vagyok...
Első gyerekkel az egyik korházban szültem, ahol nem jön be az orvosod, nem szülsz vele, hanem aki gárdában van, azzal szül mindenki, és az aszisztensek nagyon durvák, mogorvák voltak.
Most gondoltam akkor nem megyek oda, van egy másik korház is, nemrég felujitották, dokit is kaptam, akit többen is ajánltak, van egy aszisztens nő is akit ismerek, és már nagyon intézkedik, holnap kell menjek az orvoshoz, már beszélt is vele, mondta hogy amint a kapuhoz érek csengessem meg, lejön...szoval nagyon odaáll...Na most jön a GOND..
megtudtam hogy 4 évvel ezelőtt volt 3 nő (ennyiről hallott egy másik kolleganőm, mind egy időben...ősszel történt) aki szülés után vérfertőzés okából, pár hónap alatt meghallt, ejsze ebben a korházban kapták el...ezt ugy tudtam meg hogy volt egy kolleganőm aki ott szüllt, és ő is igy járt, tudtam hogy meghall, ismertem a csajt, csak pontosan nem tudtam mii is történt vele, mert nagyon zűrős volt minden... azóta is sok ismerősöm szüllt itt...most mit csináljak....?? hova menjek, mi legyen. vagy csak lehet akkor történt valami..??

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Sziasztok!

Dalma - Köszi a bíztatást. Kitartunk. Minden nap kicsivel jobbb a helyzet talán.
Hát ez tényleg nagy dilemma. Elég durva story. Hogy lehet vérfertőzést kapni? Átömlesztést kaptak? Vagy császár volt, vagy mi?4 év hosszú idő. Talán próbáld meg kifaggatni azt az asszisztensnőt. Lehet, hogy azóta sok minden megváltozott. Nem tudom én mit tennék a helyedben. Esetleg egy 3. kórház? :)

Valaki kérdezte az altatást. Az a baj vele, hogy annak is megvan a kockázata ésa végeredmény ugyanaz. Utána fáj.

Linh - Az a krém, amit írtál revept nélkül kapható? A letapadt részt kell kenegetni vele? Mikor? 1 éves kor körül? Az fájdalommenetesen szétválasztja a dolgokat? Csak azért kérdezem, mert, ha nem msuzáj, akkor nem csinálnám ezt még egyszer végig a Bálinttal is. Köszi.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Bettyna: Marci is nagy pasas, a 2 éves mérésen 14kg és 92 cm volt. Nem tudom most mekkora lehet, de nagyon gyorsan nőnek ezek a gyerekek! :)
Szegény Szabi! Remélem azért most már sokkal jobban van!!!
Marcinak még nem lehet teljesen hátrahúzni a bőrt a fütyijén, de már alakul.
A Ftorocort, az egy (talán 5%-os) szteroid tartalmú krém, vényköteles. Én rengeteget gondolkoztam ezen a fütyi dolgon, meg hogy szteroiddal kenjük-e vagy sem, mit csinálunk meg ilyenek. Végülis úgy döntöttem, hogy egy 5 napos reggel/este kenegetésről van szó, nagy bajt (szerintem) nem csinálunk még vele és (talán) kevesebb traumával jár mint a "műtét".
Mi úgy csináltuk, hogy (csak este tudtuk kenni, mert egyedül esélyem se volt) finoman hátrahúztuk a bőrt ameddig bírtuk, ott bekentük a makkot és visszaengedtük a bőrt. Ez szép lassan oldotta az adhéziót. Marcinak ráadásul meg volt ott gyűlve faggyú (fehér, kristályos trutyi) ami ugye nem tudott kiürülni amíg nem tudtuk valamennyire hátrahúzni. De ezzel a kenegetéssel sikerült ezt a gondot is megoldani.
Szóval szerintem talán érdemes először ezt megpróbálni, ha valaki nem ódzkodik annyira a szteroidoktól.

Dalma: elég nehéz kérdés, amit felvetettél. Manapság a nők azért nem szoktak gyermekágyi lázban meghalni!!!! Csak így látatlanban nehéz bármit is mondani, de én inkább annak kérdeznék utána, hogy ki volt a szülést vezető orvos? Mert azért ilyesmit azért gyengébb immunrendszer és nem megfelelő higiénia mellet lehet "elkapni". Egészséges immunrendszerű szülő nő, és sterilitás mellett nem szabadna ilyennek történnie!!!
Viszont ha nem bízol a dokidban/intézményben, válts!
Marosvásárhelyen van egyetemi klinika is nem? Voltam ott TDK konferencián még talán 2007-ben és úgy emlékszem, hogy van ott orvosi egyetem. A Klinika nem jó hely? (fogalmam sincs, csak találgatok)

Veronika: szerintem ne nagyon menj háziorvosi rendelőbe/kórházba meg olyan helyekre, ahol halmozottan fordulnak elő fertőzöttek és persze a környezeted legyen beoltva. Szerintem akkor sokkal kisebb az esélye, hogy esetleg elkapj valamit!

Képzeljétek, még tegnap történt a következő rémsztori. Mi ugye "vidéken" lakunk (Dunaharaszti) és ráadásul a "falu" legutolsó utcájában az erdő mellett. Sokan vannak, akik póráz nélkül sétáltatják a kutyájukat (mi is, bár a mienk skót juhász, de persze ez nem mentesít minket). Tegnap reggel a szomszéd 14 éves srác vitte sétálni a kutyájukat (bolognese - elég kicsi testméretű kutya, kb. mint egy macska). Épp arra sétált egy nagy testű kutya a gazdájával, póráz nélkül. A nagykutya egyszer csak gondolt egyet, felkapta a kicsit a szájába és elszaladt vele. A srác meg utána, próbálta kiszedni a szájából, de nem tudta és a nagykutya megharapta. Kutya gazdája szó nélkül hazament.
A szülők persze rendőrt és mentőt is hívtak, én is ezt tettem volna.
Később megjelent a kutya gazdájának a felesége a kutya oltási könyvével, meg azzal a dumával, hogy szelíd a kutyája, az nem harap meg senkit.
A következmény az lett, hogy a szegény srác kezét 1x már megműtötték, mert a hüvelykujjat és az alatta lévő tenyérpárnát teljesen szétroncsolta és még 2 műtét lesz.
A kutyát is kellett műteni, de hogy ő megmarad-e azt egyelőre nem tudni.
Úgyhogy szomszéd asszonnyal kivagyunk, mert mi lett volna, ha mondjuk mi vagyunk kinn a gyerekekkel és mondjuk valamelyiküket próbálja felkapni a kutya...

linhbaba
 
 


Linh,
na tessék, mik történnek mostanában mindenhol! :(

Amúgy nekem a párom azt mondogatja (mert az apja ahol lakik sok ilyen kutya mászkál és én félek), hogy nem csinál ilyet a kutya emberrel, csak másik kutyával. És ha abba próbálsz beavatkozni, akkor kaphatsz belőle... és ha jól értem itt is ez történt... Nektek nem támadna. Persze én nem vagyok kutyaszakértő, majd a kutyások elmondják ők hogy látják az ügyet... Persze azt nem tudom, hogy mit tudnál tenni, ha a kutyát sétáltatnátok és nekitámadna egy másik kutya...

Dalma,
sajnos mindenhol előfordulnak ügyek, mondjuk ha több is egymás után, az tényleg gyanús... Én is megkérdezném a szülésznőt erről, nem tudom mennyire ismered, milyen viszonyban vagytok...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Dalma, mármint vérmérgezés, ugye? Nem vérfertőzés (ezt a rokonok között létrejött házasságra mondják)...de mindegy is, mert szerintem ha egy kicsi szikrája is felmerül benned a bizonytalanságnak, ne ott szülj!

Linhbaba,
felháborítóan viselkedett a nagy kutya gazdája: egyrészt szabálysértést követett el, mert közterületen csak pórázzal szabad kutyát sétáltatni, másrészt a kutyája kétszer is olyasmit csinált, ami egyszerűen TILOS! egyrészt egy kutyát felkapott (????), másrészt egy embert megharapott. Mindebből az következik, hogy sz@rik a gazdája akaratára, és bármire, ismétlem, BÁRMIRE képes. Az ilyenek szokták az udvarban szétkapni a pár percre a kutyával otthagyott kisgyerekeket. :( Ha megússza a kutya a végleges elaltatást (jelzem ebben az esetben sürgős nevelési rehabilitációra is sort kellene keríteniük, és a gazdáit keményen megbüntetni), akkor legközelebb szólítsátok fel (és minden póráz nélkül sétáltató kutyatulajdonost), hogy legyen szíves pórázra venni a kutyáját, különben be/feljelentést fogtok tenni a rendőrségen veszélyeztetésért, szabálysértésért. Fú, hányszor szóltam már én is emiatt...bizonyos kutyák teljesen kiszámíthatatlanok egyes helyzetekben. A gazdik pedig csak azt hiszik, hogy ismerik a kutyájukat...de sokszor tévednek.

Nagyon jó ötlet a FTOROCORT kuki-kenőcs! Köszi!

Lkata, tarts ki! Nem próbálod Norbit bölcsibe adni? Lehet, hogy könnyebb lenne csak Balázzsal foglalkoznod...én Gergőn érzem, hogy kellene neki a társaság, ha visszautaztunk Németországba, akkor keresek neki valamilyen közösséget.

Szbettyna, még olvasni is rossz volt. :? Jobbulást Szabinak!

Szveronika, ez a farsangi ruha!!!! :D Kölcsönöztétek?

Gergő
2 napja fosik. :? Láza nincs, csak időnként "elfossa" magát. :shock: Voltunk dédinél, ott meg össze-vissza evett, lehet, hogy az tett be neki. Különben a dokinál mi is lemérettük őt: 4 hónap alatt 4 cm-t nőtt és 0,5 kg-ot hízott . Most lett 89 cm és 11,2 kg. 21-21%-kal növelte a hosszát és a tömegét is. :):) Ez baromi sok nála, örültünk neki.
Gergő kedvenc filmje a PINGU, mondja előre, hogy mi fog történni (ebút fóka biz=elbújt a fóka a vízbe, stb), és a végén integet a pingvinnek, amikor elmegy (G. pupunak hívja a pingvint):
http://www.youtube.com/watch?v=oTWv63RyLP8
Ma voltunk a férjemmel kontrollon, szépen javul az orra, jövő héttől már sportolhat is. Jó lenne, ha erre a hétre kiírná még a háziorvos.
A kutyánkból meg ma szedte ki az állatorvos a varratot, hárman kellett, hogy lefogjuk a kutyát, annyira nem tetszett neki a dolog. Közben Gergő jól viselkedett, nézett minket egy székről, és időnként hozott magának egy prospektust, és magyarázta, hogy mi van rajta (cica). :)

Kép
szöszke
 
 


Szöszke,
Tescoban vettem a jelmezt, 2900 Ft volt, nem gondolnád, mi? :D

Pálmi is szereti Pingut :)
Akkor ezek szerint Gergő is szépen dumálgat már!

Gondolod, hogy kisgyereknek nekitámad a kutya? De csak ha egyedül van, felnőttel nem, ugye?

Linh,
még azt szerettem volna megkérdezni, hogy terhes voltál-e már, mikor az influenza oltást kaptad, vagy még előtte adattad be?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!
óóóóó, Norbi belenyúlt elszállt minden :twisted: Már nincs időm újra megírni,pedig mindenkihez szóltam,Fenébe!!!! bocsi! :roll:
Lényeg hogy mi megvagyunk, ma elég jól haladtam a munkával, takarítottam amég a srácok aludtak. :)
Bazsit csütörtökön viszem oltásra. :(

Betegeknek jobbulást!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Örömmel jelentem, hogy jól vagyunk! Még nem tökéletes, de Szabi egyedül mossa a kukiját, teljesen fel tudja húzni. Apa megnézi, ha kell segít. Leesett a nagy kő. Örülök, hogy túl vagyunk rajta, de senkinek nem kívánom ezt a pár napot.

Linh - Köszi az infot a krémről. Gondolod, hogy a megmaradt letapadást is feloldja majd Marcinak? Szabinak is volt alatta jócskán olyan fehér trugyi.
A kutya story rémísztő!

Szöszke - Nálunk is nagy kedvenc volt Pingu. Minden este azt kellett nézni. Azt is játszotta Szabi. Ő volt Szabi pingu. :lol: Most Chuggington őrület van december óta.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Ez a melegfront nagyon megvisel minket, főleg a babát. Olyan csöndben van, keveset mozog, tisztára beparáztat...

Szöszke: a kutyás eseményből gondolom lesz rendőrségi feljelentés, merthogy a kutya 8 napon túl gyógyuló sérülést okozott, ami már a súlyos testi sértés kategóriájába esik. Tényleg remélem, hogy lesz ebből valami, mert esténként már a férjem nem enged ki egyedül a mi kutyánkkal sem.
Gergő jobban van már? Bocsi, hogy nem tudom, de ő már szobatiszta?

Veronika: ha jól számolom, akkor orvosi értelemben már terhes voltam, de biológiailag még nem. De arra a ciklusra esett a megtermékenyítés, amelyikben az oltást kaptam.

Kata: örülök, hogy jobban vagy és hogy jobb lett a kedved is! Nemsokára jön a tavasz!!! (remélem)

Bettyna: Örülök, hogy Szabi jobban van!!!
Remélem, hogy a megmaradt letapadást is megoldja majd, úgy tervezem, hogy majd nyáron megint alávetjük az 5 napos kenegetésnek. Szerencsére a fennmaradt adhézió már annyira hátul van, hogy vizelési akadályt biztos, hogy nem fog okozni.

Napsütéses délutánt!

linhbaba
 
 


Kedves Topiklakók!

Csak azért írok ide (is), hogy szóljak: a Babaneten múlt hét óta kommentelős játék van! Írjatok kommentet cikkeinkhez, és ezt nyerhettek a héten.

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, mert ott is leesik ez meg az hébehóba!

További szép napot kívánok a Babanet csapata nevében:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Ezer éve nem jártam erre :-(
Sajnos mióta dolgozom semmire sem jut időm.

Csak pár hozzászólást tudtam most is elolvasni :-(
De látom szépen gyarapodik mindenki :-( babák, kistesók, kismamák..
Gratulálok mindenkinek!

A képeket is megnézegettem, gyönyörűek a gyerekek.

Mi jól vagyunk, Áron már nagy kópé, olyanokat mond , hogy sokszor leesik az állunk.
Pl. tegnap néztünk egy mesét és a főhőst kergették a katonák, erre Áron megszólalt" Na ennek a csávónak annyi" :-))) Hát azt hittem elájulok, hogy miket dumál ez a kis manóka.

Ma szabin vagyok, azért sikerült gép elé kerülnöm, három napot Cegléden voltunk a Best Aquarell Hotelben, szuper volt, volt babaúszás stb, Áron nagyon élvezte, de sajnos holnap már mehetek megint dolgozni.

Áron még Anyuval van itthon, de októbertől majd oviba megy.

Teszek fel egy képet is.

Puszilok mindenkit!!

Éva
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
éva75
 
 


sziasztok!
megvagyunk még mi is :)
ezerrel pörög a napunk, a gyerekeken kívül igazán semmire nem jut időm. Egyre jobb "barátok", tomi már kezd bogival játszani, kukuccsol neki, sőt, bogi puszit is kapott Tomitól, pedig puszit még én sem kapok :lol: Tomi eddig csak a nagy pocakomra adott puszit Boginak és most, pont ma a kis arcocskájára. Amúgy ha puszi adásról van szó, tomi odatartja nekünk a kis arcát, hogy mi adjunk neki puszit :lol:
Imádom őket :)
Azért tényleg elég fárasztóak a napok, de úgy elszaladnak, hogy észre sem venni és már el is telt egy hét.

és képzeljétek, Tomi elkezdte mondogatni, hogy jön a pisi a pelusba, így múlthét óta itthon nem hordunk pelust. Sok baleset történt, de mindig szólt, hogy jön a pisi/kaki és nem akarta, hogy felvegyük a pelenkát (kényelmetlen volt már neki szerintem + mondogatja, hogy szúr - nem tudom mi lehet). Most 2 napja pedig már csak este fordul elő baleset, gondolom olyankor már fáradt, nem tud erre odafigyelni. Sétálni persze még pelusban megyünk és alváshoz is kell (délutánihoz nem :D ).

Éva!
Jó hallani felőletek! Áron is nagyon nagy már, sokat nyúlt az arcocskája :), egyre nagyfiúsabb.
Szuper a babakonyhátok! Hol vettétek, drága volt? Most babakonyhákat nézegetek, azt fogunk kérni majd tavasszal Tomi szülinapjára.
Hogy érzed magad a munkahelyeden, sikerült visszaszoknod?

Linh!
biztosan minden rendben van veletek! nálam is volt olyan, mikor 2-3 napig is alig-alig (és nagyon gyengén) éreztem Bogit mozogni melegfrontok idején.
mi miatt kellett aggódnod most a várandósságod elején? Valahol írtad, hogy nem mertél írni addig, míg biztosan ki nem derült, hogy minden rendben van.

Utálatos dolog, hogy vannak ilyen felelőtlen kutyatartók!!! :twisted: Amit Szöszke írt, az nagyon jó ötlet. Én itt a lakótelepen már többször láttam, hogy a rendőrök büntetik a kutyatartókat, egyszer egy jó nagy veszekedésnek is szemtanúja voltam, mert az egyik kutyatartó jelentette fel a másikat. Itt nagyon hamar kiérnek a rendőrök, ha betelefonálsz, gondolom ez Dunaharasztin sincs másképp.

bettyna!
Szegény Szabi :( Tényleg egy igazi kis hős, iszonyatosan fájhat a fiúknak egy ilyen beavatkozás.
Azért mégis jobb talán kisebb korban átesni rajta. Az egyik kliensemnek, szegénynek, 6 évesen csinálták meg... Hát, nem csak fizikailag, lelkileg is nagyon megviselte a dolog.
A lényeg, hogy túl vagytok rajta, jobbulást!!!

szöszke!
Én nem is ismertem eddig Pingu-t... de nagyon kedves kis mese, holnap megmutatom majd tominak, ha lesz rá időnk :)
Gratulálok a hízáshoz! :)

Vera!
Én is megkérdeztem most a férjem a kutyákról (tiniként kutyakiképzést is csinált) és azt mondja, hogy a gyerekekre is jobb vigyázni, ha ilyen a kutya, mert a gyerekről tudják a kutyák, hogy gyengébb náluk és könnyen neki mennek. Nem azért, mert direkt gyereket akarnak bántani, csak ha elesik a gyerek vagy egyedül van a gyerek és a kutya frusztrált valami miatt, akkor megtörténhet a legrosszabb is. ezen csak ront, ha a kutyák falkában vannak (2 már falka).
Ha felnőttel van a gyerek, akkor persze nem valószínű a támadás, de sose lehet tudni (ezt már én teszem hozzá).

dalma!
Ha jó a dokid a kórházban biztosan oda fog rád figyelni a szülés utáni napokban is! Császárra készülsz vagy természetes szülésre?
nálunk a délutáni alvás eddig úgy nézett ki, hogy tomi elaludt f1-1 körül és kb. f4 ig szunyókált. bogi pedig 2 körül aludt el és 5-6-ig aludt (míg tomit altatom, bogi is ott van velünk az ágyban). Na, ez felborult ezen a héten, tomi ugyanúgy elalszik a szokott idejében, Bogi viszont délelőtt másképp alszik, így 2 körül kel fel és utána 3-4-ig már vissza sem alszik. szopizik, nézelődik.

Bocsánat, ha valakinek nem írtam, de csak ezt az oldalt sikerült most olvasnom.
puszi mindenkienk

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!

Jöttem depizni! :oops: :( El vagyok keseredve nagyon.
Voltunk 2 hós mérésen+oltáson Balázzsal.Képzeljétek nagyon keveset hízott :shock: :(
Baromira meglepődtem, reméletem hogy hízott, olyan jól néz ki.
3 hét alatt 20dkg-ot hízott és semmit se nőtt.Más babák 1 hét alatt híztam 20 dkg-ot. Most 5280 gramm.
A védőnő azt tanácsolta hogy 2 óránként szoptassak, kölcsön is adja a mérlegét, a rendelés végén le is megyek érte.Hétvégén fogom mérni mennyiket eszik.A doktornő is azt modta hogy ez kevés hízás, és lötyi is volt a combikája, kemény husijának kéne lenni. :(
Ezek szerint kevés a tejem. Mert amég hozzátápláltam akkor 2 hét alatt fél kg is hízott, most meg.... :cry: :cry: :cry:
Mit tegyek, fejjek??De cicizés után már egy csepp se jön ki.Azért huzogassam kicsit rajta a mellszívót???Inni pedig iszok, erre odafigyelek, eszek is...lehet hogy genetikailag én sose tudok majd szoptatni normálisan?Sírni tudnék! :cry:
Pedig simán el van két evés között 3 óra hosszat, sőt tegnap éjjel egyhuzamba 4 órát aludt.
Szegény, nagyon sírt a szuriktól, úgy sajnáltam, most aludt el.

bocsi hogy most csak magamról, tök befordultam. :(
Majd jövök....
mindenkinek puszi!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata!
Ne add fel! Ha van egy pici időd pihengess napközben is. enni rendesen eszel?
Nálam Tominál bevált a homeopátiás urtica urens 5CH. pár nap alatt több lett tőle a tejem. Szerintem ha többször mellre teszed az is segíteni fog.
a fejés is segít, mert ingerli a melleidet és legközelebb több tejcsit fognak termelni.
Be fog indulni megint, ne izgulj!! Mindenesetre a mérésnél hétvégén kiderül, hogy mi a helyzet, még az is lehet, hogy van elég tejed csak Bazsi most nem akar annyit hízni. Drukkolok nagyon!!

Kép

Kép
borkaby
 
 


Köszi borkaby! :)
Szerencsére Balázs is elaludt elöbb, így irok pár sort,jaa, és nem lett lázas se! :)
Mértem a kajákat este-éjjel, hajnalban, olyan 80-90grammokat evett.Ez baromi kevés egy 5 kg feletti babának, nem??Szerintem 120 körül kéne ennie.
Hiába nyomkodtam a cicim a szájába, nem kellett neki úgy nézett ki mint aki tök jól lakott. :shock: :? Szóval ő csak ennyit tud enni.Úgy éreztem hogy kicsi lett volna még a mellemben, de a kézi szívóval csak 5 ml jött le, negyed óra cibálás árán.Húú, baromira fájt a mellem tőle. :(
Úgyhogy csajok, én ilyen áron nem fogok sokszor fejni.Nem látom értelmét. :oops: :(
A védőnő is csak azut mondta hogy 10 húzást fejjek max mert kikészül a mellem.
De ha 2 óránként enne80 grammot , akkor talán a napi össz mennyiség meglenne.De sajnos reggeltől 2 óránként etetek, és csak 50-60 grammot eszik, hiába kínálom nem kell neki... :roll: :(
Nem tudom jó e ez így?Mert 2 óránként még nem éhes annyira.
anyu folyton mondja hogy vegyem elő a fagyasztott tejet, és adjam azt is.a csajtól annó jó zsíros tejet hordtam..azt tuti meghízlalná.De ha azt adom akkor tényleg nem szopizna többet Bazsi.Csak anyu tök aggódik, szerinte kellene pótlás.
Szerintetek?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
szegénykém :( Sajnos ebben nem tudok segíteni, lévén, hogy nekem egyáltalán nem volt tejem. Ráadásul Pálmi is nagyon keveseket evett... mondjuk ő 2 óránként, de csak 30 ml-t. Csak az ellenvéleményemet tudom mondani, hogy én tuti tápszerezném... de majd írnak a többiek... :roll:

Linh,
köszönöm a választ, Pálmit tegnap beoltattuk, apa jövő héten megy. Én úgy döntöttem megvárom hogy most terhes vagyok-e (kb. 1 hét és kiderül, bár valószínű, hogy nem, mert nem érzek semmit).
Két eset van, vagy ha nem vagyok terhes akkor oltatok és most egy hónapig védekezünk, vagy próbálkozunk tovább és majd csak ősszel oltatok, mikor már túl leszek az első harmadon (már ha túl leszek :) )

Borkaby,
hát igen, jobb félni, mint megijedni, a legjobb ha nem mászkálnak az ember környékén szabadon kutyák... :roll:

Nagyon ügyes Tomi, hogy már észleli mikor jön a pisi! Cuki lehet, hogy ad Boginak puszit! :) Pálmi se osztogatja a puszikat, ki kell érdemelni, nagyritkán ad csak :lol: Valamelyik nap apát nyűgözte le, adott puszit a kezén lévő "bibi"-re, mint mi neki szoktunk, ha beüti :) Apa olvadozott :D

Éva,
jaj de jó, hogy ti is megvagytok! :) Szupi a babakonyha! :) Az uszis képen látszik már milyen nagy! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Hát, Veronika, én is ezen gondolkozom.De ha eddig "küzdöttem a tejért" akkor nem adhatom fel ilyen könnyen.
Ráadásul pont a szoptatás miatt oltattam be magam influenza ellen, hogy az ellenanyagot Bazsi is megkapja.Bár ez 3 hete volt, így már talán kapott belőle.

Reggeltől megpróbáltam 2 óránként etetni ahogy a védőnő javasolta, hát csak 50 grammot evett, az elöbbi szopinál meg csak 30-at :shock: :(
Ráadásul, most tök kivan a mellem, fáj és puha és úgy érzem nincs tejem.Elöbb a mellemen aludt el, de csak cumizott éreztem.Tudom nem szabad hogy cumizzon, de már úgy sírt.
Fél órát aludt, aztán szopizott picit megint. most megint dünnyög..mennem kell..... :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Úgy néz ki elaludt...megint szopizott 5 percig és kész. :?
gyors még annyit hogy...

Éva..ne haragudj, már tegnap megcsodáltam a fiadat, csak a nagy szomorúságtól nem is írtam senkihez! :( :oops:
Örülök hogy jelentkeztél, és nagyon szép nagy fiú Áron! :)

Veronika úgy tudom a terhesség elött jobb az oltás, de már oltanak a terhesség első 3 hónapjában is.Orvosra válogatja.

Pálmi milyen vitamint szed??
Norbi most Béres cseppet+c vitamint szed 3 hete, azóta nem volt igazán beteg!ééés jobban eszik! :)
Bár ma lemértem ezzel a mérleggel abban a ruhában amiben a 2 évesen is mérve volt és fogyott :shock: :shock: :(
Akkor volt 14 kg és 91cm
Most 13,6kg és 93 cm!
Úgy látszik mind a 2 gyerekem fogyózik! :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
gondolom az se mindegy, hogy épp mikor méred, reggel vagy délután, éppen mikor evett-ivott-pisilt, stb...

Pálminak csak C-vitamint adok, nekünk is mondta a dokinéni a Béres cseppet, de néztem, hogy a tápszerben benne van mind, ami a Béresben, és még elég sok tápszert iszik, napi 7dl körül, abból elég sok anyagot kap, olyan mint egy multivitamin :)
Furi,hogy mikor pici volt hónapokig csak 30ml-t tudott meginni egyszerre, ma meg már van olyan, hogy 3dl-t benyom egyszerre ha épp nagyon szomjas :)

Kata,
nem tudom, de nekem ebből az jön le, hogy nem kell neki több tejcsi, ha így meg kevesebbek után megáll ha sűrűbben kapja.
Mert azt értem, hogy 3 óránként teljesen leszívta és nem jött több, ezért nem tudott volna esetleg többet enni, de ha sűrűbb etetéssel meg hamarabb elég neki, mint hogy elfogyna a tej, akkor mégse akar többet enni, nem?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Kata!
csak egy gyors: nem lehet, hogy keveset kakil és tele van az emésztőrendszere és emiatt nem éhes annyira?

nekem azt mondta a védőnő, ha 10 dkg-ot hízik egy héten Bogi, akkor az jó...

Kép

Kép
borkaby
 
 


Veronika....biztos hogy éhes volt, csak nem jön elég tej neki, mert elöbb adtam neki üvegből anyatejet és 80grammot bevágott. :shock:
Tehát nekem lett kevesebb tejem. :cry:
Most el is aludt dünnyögés nélkül.

borkaby....először én is ezt gondoltam, de tegnap megnézte a doktornő, megnyomkodta és azt mondta hogy nincs széklet a beleiben. :roll:
Azért nem kakil mert keveset eszik és azt fel is dolgozza.
Nagyon szomorú vafgyok hogy így álluk.
Az elmúlt hetekben azt hittem hogy van elég tejem, közben csak 80-90 ml-ket evett Bazsi, most meg hogy tegnap beparáztam ezen lehet el is ment az a kevés is.
Mert fejni se tudtam egy cseppet se. :cry: :cry: :cry:
Pont a héten kezdtem el szedni azt a drága More milk kapszulát, most emeltem az adagot a maximumra, de így már csak 3 napra való van. :(
Utánna megpróbálom az Urticá-t. De ha nem lesz javulás feladom.
Egész nap csak szoptatok és fejek és mérlegelem Bazsit,bőgtem is ..szegény Norbival ma alig foglalkoztam e miatt. :oops: :? jó kisfiú volt, bár nem igazán méltó egy jó szülőhöz, hogy egész nap a Tv elött ült. :oops: :(
Megyek is játszani vele, aztán kell vasalnom is.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Jaj, KATA!!!!! Ne mondj már ilyeneket! Még a legjobb szülőnek is vannak rossz napjai. Nagyon sjanálom, hogy nem hízik rendesen Bazsi. Szerintem (bár, tudod, én nagy szopi párti vagyok), ne add fel teljesen. Az anyatejnek minden cseppje aranyat ér. Először szoptass, aztán add a pótlást. Akár fagyasztott tej, akár tápi is legyen az. Lehet, hogy ha elfogy a kapszulád, megint megugrik a tejtermelés. Egyetértek Borkabyval, hagyd a vasalnivalót, megvár. Amikor csönd van és mindketten alszanak, aludj te is. Én is ezt csinálom. Norbi súlya miatt ne aggódj. Már nem híznak olyan gyorsan. Szabi nyár óta inagadozik 14-15 között.

Éva - Jó, hogy te is visszataláltlál. Jó látni, hallani rólatok! Helyes kis pasi lett Áron!

Köszönjük az együttérzéseket! Már teljesen jól van Szabi. Sőt, az egészségügyi részén felül még egy "haszna" lett a dolognak: ráléptünk a pelusnélküliség útjára. Már csak éjszakára kap pelust és végre kakilni is sikerült a bilibe! Ez nagy szó, mert eddig erre nem volt hajlandó. Most is kellett hozzá egy kis finom erőszak. De az az igazság, hogy az elmúlt hétvége bebizonyatotta, hogy képes uralni a dolgokat, csak sokkal kényelmesebb a pelus. Mára viszont ráérzett az ízére. Benyakalt 3 pohár málnaszörpit, majd egész délután wc-re szaladgált. :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Bettyna, örülök hogy írtál, köszi.És annak is örülök hogy Szabi végre jól van, már bizti nem fog fájni neki. :)
Nagyon ügyes hogy már félig szobatiszta.Most már Norbinak is össze kéne szednie magát ez ügyben :roll: mert még mindíg nem szól ha kell és akkor se mindíg ha már bekakilt. :( nem zavarja.

Szopi:Hagytam kicsit este a mellem mert fájt, és adtam neki pótlást cumisüvegből(90ml evett) tehát még üvegből se megy a több.Ő nem nagy étkű ezek szerint. :roll:
késő este éreztem hogy telítődik a mellem, le is nyugodtam, ittam mint a güzü...és 80grammot evett késő este ciciből, majd másfél óra mulva éjjel is felébresztettem, evett még 30grammot, hajnalban is evett 80 grammot, és most reggel is annyit. :lol: Olyan jó hogy kicsit több lett a tejem.
Úgy látszik ez az adagja.
Nem gondolotam volna hogy másnap én még a 80 grammnak is így fogok örülni. de jobb mint a 20-30 gramm :wink:
Reggel megint keveset evett, így fejtem de nem sok jött. :?
Beraktam cumisüvegbe, és öntöttem hozzá a kapott zsírosabb tejből,így össz megvolt a 100ml. 10 perc mulva úgy befosott hogy csak naa :shock: :D háta közepe is caros volt, le kellett tusolnom, a ruhája meg ázik :lol:
Úgyhogy szinte már biztos, azért nem volt eddig kaki mert keveset evett.
Mennem kell, fől a kaja.
Jó hétvégét mindenkinek.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Így vigyorgunk mi: :lol:
Csak úgy...
Kép
Papára....
Kép
Anyára....
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
akartam is írni, hogy valószínűleg azért evett hirtelen többet, mert a cumisüvegből gyorsabban jött. Jó hogy lett kaki :)

Az egy jó ötlet, hogy szopi és utána még megkínálni tápival és akkor annyit eszik amennyit akar, de az anyatejet kapja először.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Kata - Örülök, hogy jobb a lelked. Látod, minden megoldódik, csak ne ess kétségbe. Ha minden evés után megkínálod, biztosan fog gyarapodni és azt is ellenőrizni tudod, hogy mennyit evett. Ha valami árt a tejnek, az az idegeskedés. :wink: Nyakig fos! :lol: Az nálunk is szokott lenni. Nagy rotyogás, aztán irány a zuhany. A képek nagyon helyesek! Édes pofa, ahogy teli szájjal mosolyog.
Köszi az elismerést Szabi nevében. Norbikát szerintem még ne stresszled ezzel. Még friss neki a nagytesó szerep.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Linhbaba, Gergő még nem szobatiszta.

Éva75, nem semmi Áron! :)

Lkata, én is azt gondolom, hogy nem kell mindig ugyanannyit híznia...ha elégedett a gyerek, nem sír az éhségtől, akkor elég a tejed. Ők még nem hazudnak. Az, hogy most kevesebbet hízott? hát Istenem...majd behozza. Igyál sokat! Napi 4 liter folyadék, és biztosan több lesz a tejcsid is! Hogy szoptatsz? Felváltva? Ha felváltva, akkor lehet, hogy a vizesebb tejet issza csak meg az elején, azért nem hízik annyira...kb 5 percig az ürül először, aztán jön a zsírosabb, kalóriadúsabb.
Norbi fogyása: Közben azért Norbi 2 cm-t nőtt, ne feledd! És különben sem volt egy vékonyka típus...

Szveronika, nagyon olcsó volt a farsangi ruha!

Mi pedig visszajöttünk Németországba. Pénteken hajnal fél 5-kor indultunk, nagyon jól bírtuk az utat, Gergő is, a kutyák is sokat aludtak út közben. Nagyon rossz idő volt: köd és eső. Legközelebb már csak áprilisban megyünk haza, a dolgok mostani állása szerint véglegesen. Ettől sajnos eléggé ki vagyok készülve. :( Mármint hogy haza kell költöznünk, mert lejár a kiküldetés...

Kép
szöszke
 
 


Ja, én meg voltam a dokimnál, és ismét elkezdek egy tej-apasztó gyógyszeres kúrát.

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Boldog névnapot kívánok BÁLINTNAK!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu,
mikor látom, hogy hajnalban írt hozzászólás van, már sejtem, hogy te lehetsz! :lol:

Szöszke,
hát ez gyorsan elrepült... korábban kell eljönnötök, mint számítottál rá? Mert még múltkor írtad, hogy mikor visszamentek keresel Gergőnek közösséget...

Most másik szert próbáltok a tej apasztásra, vagy ugyanazt?

Jól bírjátok az utazgatást! Mi szombaton megyünk Ausztriába, kb. 5-6 óra út lesz, de eléggé félek. Mondjuk a délutáni alvásra időzítjük, úgyhogy azért szerintem kibírható lesz...

Amúgy már véget érhetne ez a rossz időszak, úgy látom több embernél is ez a helyzet most... :roll: Nekünk január eleje óta nagyon sok negatívum történt...

...csak az utóbbi egy hétben anyut ugye lefejelték, a párommal közölték, hogy február végétől vége a munkájának, és múlt hét csütörtök-péntek óta úgy tűnik az én munkahelyemet meg csődeljárásban felszámolják... és ez csak az utóbbi 1 hét történése, még előtte is voltak dolgok januárban... jó lenne ha most már megfordulna ez a pech-széria!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sz.veronika 2011.02.14 13:00-kor.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Kata: nagyon aranyos Balazs a képeken!! most már mindent megprobáltál, én nem olyan vészes a hozzátáplálás, főleg ha van honnan, adjad azt! szerintem ne aggodj, Balázs biztos tudja neki mennyi kell..., olyan szépen fejlődik, egészséges, jókedvű, szerintem ha valami gond lenne éreznéd!!ennyi az adagja, ilyen tipusú :))

Szbettyna: gratula Szabinak, minden rosszban van egy jó!! csak igy tovább akkor mostmár hamarosan teljesen szobatiszta lesz a nagy fiad. Szerettem volna tőlled megkérdezni, hogy osztottad be a fiuk alvását, korábban és most, gondolom most Balint 2-3x alszik még..
én is ugy szeretném majd igazitgatni (már amennyire lehetséges lesz) hogy legyen egyidőben alvás is!

Veronika: szoritok a ++++tesztért :)

Szöszke: hát az biztosan nagyon rossz ha lejárt, és még ülnétek, nem lehet hogy keressetek más munkát, és maradjatok még?

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Dalma,
jó, de majd jövő hónapban szoríts, mert éppen megjött :) Úgyhogy egy hónap múlva esedékes a szoriítás :) Már ha nem oltatok. De egyelőre fáj a torkom egy hete, úgyhogy egyelőre nem.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika: ezek tényleg durva dolgok, még egy is bőven sok, nemhogy ennyi minden egyszerre? van valami jó a kilátásban, van hova menjetek máshova dolgozni? te dolgozol már?
Drukkolokk akkor jövő honpra!mostmár jól fogna valami pozitivum!!

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb átfordul pozitívba, a kérdés csak az, hogy mennyi ideig tart a hullámvölgy...

Még nem igazán léptünk munka-ügyben, mindkettőnknél múlt héten derült ki, még csak 3-4 napja.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szveronika, lehet, hogy innen tényleg csak felfelé van... :? Ez elég kemény egyenként is...milyen területen dolgoztatok? Könnyű munkát találni?
Nálunk eredetileg minimum 1-1,5 évről volt szó, ebből most 11 hónap lett. :? Ezért a fennmaradó időben szeretnék elmenni nyelvtanfolyamra, az jövő hétfőn indul és csak hétfőnként lesz, pont 10 alkalommal április végéig, 4 óra délelőtt. Erre az időre fogok Gergőnek keresni valamilyen felügyeletet, és a hét többi napján sem lenne rossz, ha idegennyelvű közösségben lehetne. Akár velem együtt.

Bicebóca, elég komplikált a helyzet, mert ez egy kiküldetés sok megkötéssel, sajnos nem lehet csak úgy lelépni. :? A felmondási idő is 3 hónap, szóval nem egyszerű. Engem meg vár otthon a munkahelyem, aug. 31-ig kaptam fizetés nélküli szabadságot. Szeptembertől vissza kell mennem tanítani. Persze én reménykedem, hogy összejön a második gyermekünk...de eddig nem sok esély volt rá.

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Szöszke - Drukkolok, hogy használjon a gyógyszer!

Zsuzsu - Köszönjük!

Veronika - "Örökké nem eshet!"

Dalma - Hát remélem elfelejthetjük lassan a pelust, bár a kakiért nagy harcok mennek. Hogy osztottam be? Hát, az az igazséág, hgoy ők osztották be. Bálint nem egy nagy alvó. A délelőtti séta az biztos, azt igyekszem úgy időzíteni, hogy, Bálint álmos legyen. Aztán, amikor Szabi dálután alszik, akkor próbálom Bálintot is altatni, de ha nagyot aludt séta közben, akkor nem biztos, hogy sikerül. Tudod, én nem vagyok híve a gyerek direkt órára beállításának. Van akinek működik, elismerem, nekem nem. NYilván próbálom úgy igazgatni a dolgokat, hogy nekem is jó legyen, de sokszor volt már, hogy Bálint épp elaludt és pár perc múlva SZabi már ébredt is.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Bettyna,

hát ezzel küzdök most én is... mert mi mindig úgy aludtunk, ahogy jól esett... most viszont a bölcsi miatt gázok vannak.

9-re kell(ene) legkésőbb beérni a reggeli miatt - ez még úgy negyed órás késésekkel össze is jön -, bár kénytelen vagyok Pálmit kelteni...

Bent 13 órától aludnának, de Pálmi sokszor nem alszik, mivel későn kel. Mondanom se kell, hogy ennek mennyire nem örülnek bent, és még sok-sok évig kellene délután aludnia a többi gyerekkel együtt...

Az óvónéni szerint a reggeli keltéssel kell átállítani. De hiába, este nem tudom ágyba dugni előbb. Hiába is fektetem le, ott fekszik a tök sötétben 1-1.5 órán át, mire elalszik... És ez már hónapok óta megy, nem sikerül átállítani...

Éjjel csak 9 órát alszik... képtelen vagyok reggel hamarabb kelteni, hogy még ennél is kevesebbet aludjon, ráadásul pont reggel 7-8:30 között annyira mélyen alszik, hogy felhúzhatom a redőnyt, zajonghatok körülötte, keltegethetem, semmi... :roll:

Bármikor máskor mindenre felébred, kivéve a reggeli kelés körüli időpontot :lol:

Amúgy meg azt se tudom elképzelni, hogy még ennél a 9 óra hosszánál is kevesebbet aludjon éjjel... így tudok én mellette kb. 7 órát aludni, ez határeset, mindig fáradt vagyok... ha még ennél is kevesebbet hagyom az már nem egészséges se neki, se nekem...

Valahogy nem alakul ki a napirend, minden nap máshogy esik... Van hogy úgy alakul, hogy alszik bent egy órát mégis, azzal viszont megint dől a következő nap...

Az óvónéni szerint szigorúan ugyanakkor kellene fektetni-kelteni minden nap és akkor megszokná. Csak nem akar soha sikerülni. Se a fektetés - mert nem tőlem függ mikor alszik el, hiába teszem az ágyba - , se a keltés - mert van hogy hiába keltegetem, nem kel...

Ráadásul még ellene van a fél nyolcas kelésnek az is, hogy se nekem se a páromnak nem kellene reggel felkelnie akkor, esti típusúak vagyunk mindketten, a hátunk közepére nem kívánjuk a reggeli fél nyolcas kelést, este nem tudunk elaludni, reggel meg felkelni... Ezt Pálmi szépen át is vette tőlünk... :) Most csak azért szenvedjen az egész család a korai keléssel, hogy Pálmi aludjon bent délután... :roll:

Aztán ott van az is, hogy oviba már lehet, hogy 8-ra kell menni, suliba meg biztosan...

Na ezt jól túlragoztam...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára sz.veronika 2011.02.15 10:38-kor.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szöszke,
Hát gondolom akkor úgy kell felfogni,hogy jó volt amíg volt, most így alakult. Jól teszed, hogy gyorsan még kihasználod a nyelvtanulási lehetőséget.

Majd írd meg mit sikerült intézni Gergőnek, milyen felügyeletet, társaságot. Bár már nem sok időtök maradt...

Párom elméletileg el fog tudni helyezkedni - programozó - majd meglátjuk a gyakorlat mit mutat :)
Átbeszéltük itthon a dolgokat, az még kérdéses, hogy én elmenjek-e valahova, attól is függ, hogy mostanában összejön-e a baba és pontosan mikor szűnik meg a munkaviszonyom. Ezek függvényében tudunk továbblépni, van többféle elképzelés.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika - Attól függetlenül, hogy sosem erőltettem, nálunk szépen beállt a napirend. Bár 2-3 dolog mindig fix volt délben ebéd, utána alvás 1-től, esti lefekvés 9-kor. Van, hogy túl hosszút alszik Szabi délután és akkor nem akar elaludni 9kor, de akkor is lefekszünk, csak mondjuk eggyel többet mesélünk vagy még beszélgetünk az ágyban. De 9 után már nincs szaladgálás, játék. Abban igazuk van a bölcsiseknek, hogy a következetességgel és a rendszerességgel át lehet állítani a gyereket, ha akarod. Ha nem, akkor vállald fel, hogy nem alszik a bölcsiben. Tanító néniként azt mondom, hogy nem túl jó épp 8-ra beesni a gyerekkel a suliba, főleg, hogy még félig alszik. Gondolj bele, akik már ott vannak fél-háromnegyed 8 körül, játszanak egyet az udvaron, aklimatizálódnak a sulihoz, nem az ágyból esnek a padba. Hál'isten még messze van, hogy suliba járjon Pálmi, van időd végiggondolni, mi lesz nektek a legjobb.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Borkaby: a terhesség kb. 7. hetétől utrogestant kellett szednem, amit a 12. héten elhagytam és vérzés jelentkezett, így a 16. hét végéig folytatnom kellett. Utána meg a 20. heti UH-on a baba egyik agykamráját tágabbnak mérték, ami a 24. hétre tovább tágult. Azok borzasztó nehéz hetek voltak a férjemnek és nekem, de a 26.heti UH-on már nyoma sem volt a tágulatnak, így végre megkönnyebbülhettünk!
Most is melegfronti hatás (is) van, mert megint olyan csendben van a pocakom... igyekszem nem aggódni!
Örülök, hogy jól megvannak a gyerekek együtt! Hajrá Tominak a szobatisztasághoz!

Veronika: szorítok, hogy rendeződjenek a dolgok körülöttetek! Anyukád hogy van?

Szöszke: sajnálom ezt a munka dolgot, de remélem azért majd veletek is rendeződik minden! Gergőnek megoldódott a "befosós" gondja?

Kata: Örülök, hogy kicsit derűsebb lettél! Szerintem ne hagyd el a szopit (remélem még nem tetted meg)! 2 óránként tedd mellre Balázst és néhány nap múlva úgyis átáll a cicid a megnövekedett keresletre.
Mostanában végeztem homeopátiás tanfolyamot, ha gondolod, megpróbálhatunk szert találni neked, hátha segít! Első körben biztos, hogy a Pulsatillát mondanám neked D30 vagy C30 potenciában, ami van a patikában. Vegyél be lefekvés előtt 5 gólyót 3 éjszaka egymás után. Remélem segít!!!

Bettyna: én is ilyen nem katonás napirendes vagyok, nekünk is szépen magától beállt a napirend Marcival.
A kaki nálunk is eleinte gond volt, inkább a gatyájába kakilt mint a bilibe/wc-be, de kis erőszakkal és sok határozottsággal sikerült 2 hét alatt átszoktatni, szóval drukkolok nektek nagyon!

Nálunk most az az esemény, hogy hétvégén új gazdát találtunk a kutyánknak. Állandóan elszökdösött és hiába üldöztem Marcival meg pocakkal, tudta, hogy nem tudom utól érni, ezért nem is foglalkozott azzal, ha szólok neki, hanem többször is faképnél hagyott. Mivel az utóbbi hetekben ez már a sokadik alkalom volt, nagy nehezen úgy döntöttünk, hogy megválunk tőle. Vasárnap vitték el, azóta is borzasztóan hiányzik, nagyon megsirattam. Marci is kicsit sírt, de vettünk neki egy harcos halat, most őt etetjük meg simogatjuk...

linhbaba
 
 


Linhbaba, Gergő fosása rendeződött, ahogy kijöttünk Németországba. Most már normálisakat kakil, nincs semmi baj vele.
Jó olvasni, hogy egy orvos nyitott a homepátiára! :) Ha ez a Bromocriptin adag sem segít elapasztani a tejemet, akkor milyen homeós szert tudnál ajánlani nekem? A dokim kilátásba helyezett egy hormonális kivizsgálást, ha a gyógyszer nem segít. Semmi kedvem vérvételről vérvételre vonszolni magam... :evil:

Szveronika, én is ahhoz voltam szokva, hogy későn kelek (mivel a zenesuliban délután kellett tanítanom), ráadásul akkor a férjem még otthonról dolgozott, és elég rossz volt az elején Gergővel, de már előrébb hoztam a felkelési időpontot is. Főleg így, hogy a férjem is elmegy itthonról 1/4 9 körül...megpróbálunk reggel is családi életet élni: amíg a férjem öltözteti, reggelizteti Gergőt, addig én lemegyek a kutyákkal, utána együtt vagyunk kicsit, összebújunk, majd elbúcsúztatjuk "apát".
A férjed programozóként 100 %, hogy talál munkát. A férjem volt munkahelyére is folyamatosan keresnek embereket, de azt annyira nem ajánlom, hacsak nem szeretne a férjed droid-munkát végezni (= végrehajtó, nem kreatív programozó, IT-Services).
És te milyen munkát szeretnél? Valami zeneit?

Képzeljétek, még mindig nem kaptam gyest. :shock: Egyszerűen röhejes, amit a MÁK művel. :? Kíváncsi vagyok, hogy mikor utalják. Még decemberben megigényeltem visszamenőleg 2 hónapra, ahogy lehet, és minden papíromat beadtam, kivéve a magánnyugdíjpénztári belépési papíromat, mert gondoltam, az már úgysem lesz aktuális...de tévedtem. Ráadásul még nyilatkoznom is kellett, hogy tulajdonképpen ingázó életvitelt folytatunk, nem mindig vagyunk itt Németországban. :shock: Ez meg teljesen szabályellenes, mert ha normálisan kint vagyunk, mivel én is, a férjem is otthon vagyunk biztosítottak, mindenképpen jár a gyes. Itt tart most a helyzet. Februárra így 4 havi gyessel vannak elmaradva.
Mennyi a gyes nettója, tudja valaki?

Kép
szöszke
 
 


Szbettyna, köszi a drukkot, de egyelőre semmi apadás nincs. Mondjuk az előző esetben csak valahogy 1,5 hétnél kezdődött, hogy már nem jött tej. Aztán 1 héttel azután, hogy abbahagytam teljes volt megint a tejtermelés. :schock: Igazából már nagyon elegem van, mert fogyni sem tudok, ez az, ami a legjobban idegesít, mert nem zabálok, kenyeret csak hébe-hóba, de inkább nem is nagyon nem eszem, sokat mozgok a kutyák miatt is, gyakran Gergőt is a nyakamban cipelem és így gyalogolok 20-300 percet, szinte folyamatos izomlázam van...mégsem fogyok. :?

Kép
szöszke
 
 


Szöszke: szerintem a GYES összege 28500Ft. Szóval már nem kevés pénzzel tartozik neked a MÁK.
Szívesen keresek majd neked homeós szert, de majd kicsit körbe kell járnunk a dolgokat, meg igazság szerint lehet, hogy neked ún "szituációs szerre" lenne elsősorban szükséged, ami viszont már sajnos nem az én asztalom, az még jó messze van nekem...
De majd priviben megírok pár kérdést, amivel tudunk valami szert találni, hátha segít.
A kivizsgálás miatt elhiszem, hogy nem vagy lelkes, de azt viszont szerintem mindenképp meg kéne ejteni. Jó lenne megtalálni az okát annak, hogy miért van még mindig tejed.

linhbaba
 
 


Kedves Topiklakók!

Ismét jó szándékkal spammelek itt (is): folytatódik a Babanet kommentjátéka, azok között, akik a héten kommentelnek, a Jaffa Kiadó könyvcsomagját sorsoljuk ki!

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, így nemcsak a cikkekről kaptok értesítést, de további nyereményjátékokban is részt vehettek.

És végül, de nem utolsósorban: várjuk a Ti történeteiteket is A Te történeted rovatba. Kinek ne lenne a tarsolyában egy olyan történet, amit 1-2 oldalban meg lehet írni? Lehet vicces, tanulságos, dühítő, szomorú, elgondolkodtató, szüléses, gyerekneveléses, párkapcsolatos, családos. Akiből kikívánkozik a grafomán énje, történetét Word dokumentumban küldje el erre a címre: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Köszi a figyelmet!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Linhbaba, persze, tudom, hogy kell a kivizsgálás...csak makacskodom...mert nem értem, hogy miért nem vagyok olyan, mint a többi nő, hogy szépen elapad a tejem. :? Mindig van valami variálás velem. És egyelőre nem értem, hogy mi a frászért vannak ezek a dolgok.
A homeós ötletelést előre is köszönöm!
Közben valahol megtaláltam, hogy a nettó gyes 25.793 Ft, így már valóban szép összeggel tartozik a MÁK: 103.172 Ft-tal. :evil:

Kép
szöszke
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: