Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Gyors beköszönök csak, aztán megyek fürödni.
Szöszke..ez a gyes dolog durva :evil: Megigényelted időben?Mert ez is meg kell igényelni.Nem is kaptál róla levelet hogy mikortól és mennyi jár?
Nekem a TGYÁS-om késik, illetve még nem kaptam Bazsi után, pedig több mint 3 hete igényltem.Kaptam már levelet hogy jogosult vagyok rá, de pénzt nem :(
Remélem hamar rendbejössz.Bár nekem termelődne így a tejem. :roll: :wink:

Linh..tök jó olvasni hogy mesélsz a pocidról.Ha belegondolok még csak most szültem mégis olyan nehéz rá visszagondolni milyen érzés volt mikor Bazsi még bennt rugdosott! :D Néha hiányzik is kicsit ez az érzés. :oops: :D
A kistesó egy szobában lesz Marcival? simizgeti a pocid?

Köszi a homeos tanácsot, de nagyon meglepett. Mert a Pulsatillát eddig csak hurutra használtam :shock: Bár azt nem is tudom hányas erősségű?majd megnézem van e itthon még?

Bettyna..mi is ugyanígy szoktattuk Norbit.Délben ebéd, 1 órától alszik, néha csak fél 3-3-ig, néha akár 4 óráig is(attól függ mennyit ugrált délelött) Aztán este 7-kor vacsi, utánna fürdés...ő is 9 órakor fekszik le. :)
Mondjuk ő elég korán kel, van hogy 6 körül már rohngál! :(
Utólag is Boldog Bálint napot neketek! Volt ünneplés? :)

Veronika..a két gyereket kéne összegyúrni, akkor mind a kettő normális időpontban ébredne reggel. :lol:

Ma hajnalban is Bazsi másfél óráig szopizott, mire végeztünk Norbi felébredt, így szinte hajnali fél 4-től semmit nem aludtam. :(
Tök fáradt vagyok, mert már napok óta alig alszom éjjel, Bazsi sokszor kel és sokáig szopik. :? szerintem nem lakik jól éjjel.
Az a gond hogy lusta is, mert nem olyan kitartóan szopizik és a zsírosabb hátsó tejből keveset eszik.Meg van mikor érzem is hogy kevesebb a tejem.Nem tudom még meddig lesz elég. :roll: :(
Néha már adok egy kis pótlást hogy menjen a súlya,simán megissza azt is,de így is csak 100 körül eszik...nem viszi tulzásba. Majd holnap viszem a védőnőhöz.
Kaki megint nem volt 5 napja....ezt nem tudom mire vélni. :?

További szép estét, sziasztok!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Lkata, persze, időben megigényeltem, még a 2 hónapon belül voltunk december végén, és meg is jött a papír, hogy jogosult vagyok rá. Na de muhaha, elővettem a papírt, és most olvasom csak, hogy dec. 28-án kezdték az eljárást (a gyes igény elbírálását, mert a családi pótlékot megkaptam megint), és azt írják, 3 (!) hónapon belül döntenek. :shock: és ezt még 3 hónappal megtoldhatják...na hiszen...komolyan mondom, elájulok. Mit kell ezen ennyi ideig ülni??? Minden papírom rendben van, igazolások stimmelnek, rá kell nyomni egy bélyegzőt, hogy mehet a dolog és kész...
Nekem szerencsém van, mert a férjemnek van jövedelme, de az, aki mondjuk egyedülálló, mit csinál addig, ha nincs más bevétele, mint a gyes??? 3-6 hónapig hitelbe' vásárol a boltban vagy a nyugdíjas szülein csüng?? Hú, de felhúztam magam...nem baj, ez használ a tej-apadásomnak. :)

Gergő mostani napirendje kb.:
7-8 között kelés, utána fél órán belül reggeli
10 tízórai
kb 12-12:30 ebéd
13:00-16:00 alvás (legalább 3 óra)
kb. 16-16:30 uzsonna
kb. 16:45-17:30 kutyasétáltatás
18:20 apa megérkezik
19-19:30 vacsi
kb. 20:15-20:45 fürdés
21 alvás

Kép
szöszke
 
 


Kata,
azt számolgatom, hogy ha Norbi 9-kor fekszik este és már 6-kor fent van, akkor ő sem alszik éjjel 9 óránál többet? :roll: Akkor csak én gondoltam, hogy ez nagyon kevés, közben meg nem is?
Ha hozzávesszük a délutáni 1.5 - 3 órát, akkor azzal együtt napi 10.5 - 12 óra... Ezzel is stimmelünk...
Mondjuk a bölcsiben csak 0-1.5 órát alszik, mert 3-kor felkeltik őket, attól függ mennyi idő alatt alszik el, hogy mennyit tud bent aludni, mert hétvégén ha hagyom, akkor ő is belehúz és délután 3-3.5 órát alszik... :roll:


Szöszke,
tök jó a napirend :) Mondhatni tökéletes, majdnem ezt várják el a bölcsiben is, és ezek az étkezési időpontok is, 1-től alvás, csak 3-kor felkeltik őket, ennyi eltérés van.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 

 
 

Sziasztok!

LKata: a szoptatáshoz azt mondanám én is, hogy NE ADD FEL!!!! Az én Balázsom is anno nagyon keveseket evett, alig hízott hetente 100g-t, nagyon aggódtam, hogy ez így nem lesz jó....de szerencsére az akkori védőnőm nagyon anyatejpárti volt és ő bíztatott, hogy ne álljunk rá a plusz tápszerre, beindul majd a hízás a tejemmel is. És tényleg így volt. Bár továbbra sem hízott Balázs rohamosan, de sohasem stagnált a súlya. Annak idején a gyerekorvos adott beutalót, hogy adjak le székletmintát Balázstól, hogy kivizsgálják, hogy miért nem hízik normálisan, de végül nem lett ebből a vizsgálatból semmi. De akkor én már nem aggódtam, tudtam, hogy az én fiam ilyen lassan hízó és kész. Lehet, hogy ő is keveseket evett, de mindig beérte annyival. Egészséges volt és kész. 1 évesen csak 8 kg volt, de 2 évesen sikerült behoznia az átlagot, kb 12 kg volt akkor.
Balázsod szerintem teljesen úgy néz ki mint Norbi ebben a korban, ahogy megláttam a képeket, egyből Norbi kiskori arca volt előttem. Tündéri Balázsod ahogy mosolyog!!!!!!

Bettyna: óó, de sajnáltam szegény Szabit a "műtét" miatt, biztos nem lehetett neki kellemes. De most milyen jó hír, hogy jó úton halad a teljes szobatisztaság felé. Mi sajnos még sehol nem tartunk ezzel. De most nem akarom nyaggatni ezzel, majd tavasszal elkezdem, nyáron aztán meg szaladgálhat meztelenül a kertben.

Költözünk ugyanis heteken belül. Egy háromlakásos társasházban vettünk egy lakást. 83 nm a ház és 150nm kert/udvar tartozik hozzá. Már várom a nyáresti grillezéseket!!!


Szöszke: a MÁK-ra most én is ki vagyok akadva..... Amikor lejárt a GYED-em, táppénzre mentem és férjemnek kértük a GYES-t. Persze a MÁK kéri, hogy minden változást 8 (vagy nem tudom hány) napon belül jelenteni KELL, de utána ők meg tényleg hetekig ülnek a papírokon.....Most is épp a GYES lemondó nyilatkozatra várunk, mert kell ez a papír a TGYÁS igényléséhez. Majdnem két héttel miután jeleztük feléjük Fanni születését küldték tovább a központba azt, hogy lemondjuk a GYES-t, most a héten küldtek egy levelet, hogy januárra kifizették a teljes GYES-t, fizessek így vissza X összeget, mert addig a lemondó határozatot sem készítik el. HIHETETLEN!!! Mi időben szóltunk, erre február elején az ő hibájukból fizették ki az egész GYES-t januárra, most meg addig nem csinálnak tovább semmi míg vissza nem fizetem azt a részt. Visszafizettük persze azt a részt, nem is ezzel van a gond, mert ugye az már nem jár nekünk, csak most is még várhatunk ki tudja meddig, míg végre küldik azt a papírt.

Sajnálom, hogy már haza kell jönnötök a kiküldetésről. És jobbulást férjednek. Hogy van most? Sajnálom, hogy ez a tejmizéria még mindig nem ért véget nálad. De hátha talál neked Linh valami homeopátiás szert,ami használ.

Velünk minden rendben. Hihetetlen milyen gyorsan telnek a napok. Fanni már 1 hónapos. Hál istennek jól telnek a napok így hármasban otthon, mert férjem ugye már dolgozik, ő csak fél 6-ra ér haza. A héten voltunk az 1 hónapos státuszon a gyerekorvosnál. 4590g most Fanni, 700 g-t hízott 4 hét alatt, olyan hurkás a combikája, meg olyan tokája van :lol: , nem ehhez vagyok szokva Balázs után. Bár mindketten durván 4 kg-val születtek, de Fanni láthatóan jobban hízik, mint anno Balázs. Balázs le is fogyta azt a 10%-ot még a kórházban, Fanni szinte alig fogyott. Amikor hazajöttünk a kórházból csak 90g-mal volt kevesebb Fanni a születési súlyánál. Balázs 6 hetesen volt 4200 g, Fanni meg 4 hetesen 4590g.
Balázs is nagyon szereti, többször már kikövetelte magának, hogy rakjam az ölébe :D , simogatja, átöleli, puszit ad neki. Könnybe lábad a szemem, amikor vannak ezek a pillanatok!!!
A két gyerekkel történő kimozdulások is eddig jól sikerültek, tegnap pl elmerészkedtem velük a csiribiri tornára. Fanni végigaludta az egészet, míg a bátyja ugrabugrált.

Huh mennem, kell nyügölődés van Fanninál, kezd éhes lenni, meg Balázs is lassan ébred.

pusszantás mindenkinek

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Clau..Ha már így szóba hoztad a hasonlóságot :D
Hoztam képet Norbiról 9 hetes korából és Bazsiról is :lol:
Norbika
Kép Kép
Balázs
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Veronika..szerintem átlagos időt alszik Pálmi. :) Ne aggódj, csak a korai kelést kell megtanulnia.Próbáld mindíg egy negyed-fél órákkal hamarabb lefektetni este hátha egy idő után korábban fog ébredni magától. :)
Clau..örülök hogy meséltl magatokról és hogy ilyen jól vagytok! :) Nagyon szupi hogy jól viseli Balázs a hugica jelenlétét.Nálunk ez nem ment ilyen simán. :?
Szépen hízik Fannika, lehet ő nem lesz olyan törékeny baba alkat mint a bátyja? :lol:
Köszi a lelkesítő szavakat.Nem adom fel, csak néha úgy elkeseredek.Főleg mikor nagyon fáradt vagyok, beszélek hülyéket. :oops: 8)

Linh..megnéztem Pulzatilla Ch 15 van itthon , azt zedte Norbi hurutra.Az akkor más??C vagy D30-at vegyek?
szedem most a Urtica Urens 5-öst is, reggel -este 5-5 golyót.azt is szedhetem mellé???

Ma voltunk e védőnőnél.Beindult Bazsi súlya! :lol: 5560gramm és 60 cm.Egy hét alatt nőtt egy cm-t és hízott majdnem 30dkg-ot! a védőnő szerint ez meg majdnem sok. :roll:
Úgyhogy meg kell találni az arany közép utat. :)
Viszont van koszmónk egy kis foltban. :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Kata: A homeopátia teljesen más szemléletű tudomány, mint az allopátia (a "hagyományos" antibiotikumos, aspirines orvostudomány). Nekem is marha nehéz volt sok mindent elfogadni - pl. azt hogy a Pulsatillát használhatjuk menstruációs fájdalomra, vagy megfázásra, vagy éppen tejfakasztásra etc.... a tüneteknek megfelelően persze.
Ha tudsz venni patikában, akkor szerintem C30-asat vegyél, de egyelőre megpróbálhatjuk a C15-öst is, akkor reggel meg este vedd be 3 napig és meglátjuk, lesz-e eredménye.
Örülök, hogy végre hízott Balázs!!! Csak így tovább!
Nagyon hasonlítanak a fiúk!!!!
Marci édes a pocakkal, néha mondja, hogy "megnézem a Tesót", "kicsomagoljuk" - ilyenkor elő kell szednem a pocakot és odabújik meg megpuszilja. Remélem ha majd kijön a Tesó, akkor is ilyen nagy lesz a szerelem! Tegnap már mondtam neki, hogy kb. 2,5 hónap és ki fog jönni Tesó. :)

Clau: örülök, hogy ilyen jól bírod a két gyerekkel! Ezt a GYES lemondás dolgot bevallom nem nagyon értem. Azt hittem, azt a gyerekek után kapjuk, vagyis addig kapom a GYESt, amíg Marci be nem tölti a 3. évet, közben meg majd mellette a baba miatt kapom majd a TGYÁST meg a GYED-et majd később... Ezek szerint nagy tévhitben vagyok?

Jut eszembe lányok, még mindig kell a 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat a szüléskor?

Szöszke: ezt a kivizsgálás dolgot maximálisan megértem. Tavasszal a vetélés után felmerült nálam az autoimmun pajzsmirigy gyulladás... hát borzasztó volt. Hál' Istennek nem igazolódott, sem a hormonális értékek, sem az antitest-szintekben nem volt eltérés, de azért paráztam rendesen...
De jobb szembe nézni a dolgokkal, hátha a végén kiderül, hogy minden rendben van!

linhbaba
 
 


Szveronika, pedig nem igazán mi állítottuk be, valahogy így alakult...és persze az is jó, hogy Gergő "hajlandó" erre a napirendre, mert a fejem tetejére is állhatnék, ha nem ilyen típus volna. Sokszor rendezkedik, most legutóbb a kicsi kolbászkarikákat tette egyenes sorba uborka karikával felváltva...gondolom, sok gyereknél látható ez. A cipőinket is sorba rakja. Szeret katonás sorrendbe állítani dolgokat. Így az események egymásutánja sem olyan nagy gond neki.

Annyira pipa vagyok, az a nyelvtanfolyam, ahová jelentkeztem, és jövő hétfőn indulna, nem indul végül, mert csak én jelentkeztem rá. :twisted: :twisted: Hát nem is tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek.

Linh, sajnos egyszerre csak egy pénz jár. :? Kézenfekvő, hogy a magasabb összeget érdemes választanod. Tehát ha megszületik a tesó, onnantól megint TGYÁS fél évig, majd GYED a baba 2 éves koráig, utána meg GYES. Így Marci után a gyes már nem fog járni.
Milyen aranyos ezzel a kicsomagolósdival. :)
Lehet, hogy kell a házassági anyakönyvi kivonat, hogy még mindig ugyanaz a férjed, közben nem mástól születik a gyerek...gondolom...de nem vagyok benne biztos...csak logikusnak tűnik.

Clau, hogy van a gátsebed?
A férjem egész jól van, de irritálja a varrat. Ez felszívódó varrat, ami kb 1,5 hónap alatt szívódik fel teljesen, az kb. március közepére lesz...
MÁK :evil:

Lkata,
látod, milyenek ezek, semmi sem jó nekik, ha nem hízik, az a baj, ha hízik, akkor meg az... :)
Nagyon hasonlítanak a gyerekek. De valahogy Balázsnak játékosabb arcocskája van, Norbi komolyabbnak tűnik a képeken... Mindkettő nagyon cuki. Fecó mennyit tud a kicsivel foglalkozni?

Kép
szöszke
 
 


Szöszke,
hát Pálmi nem rakosgat sorba semmit... most vagy ő a kakukk tojás, vagy a te fiad rendmániás :) Az utóbbi nagyon hasznos lesz neked :lol:
Pálmi most azt játssza, hogy leteszi a kis plüss állatkáit és betakargatja őket. Tegnap a bölcsiben meg azt játszották, hogy bepelusozták a játékbabákat. Aztán ezt itthon is folytatta. Jött látogatóba a közel 3 éves unokatesója, rögtön azzal kezdte, hogy Pálmi feküdjön le és betakargatta... majd bepelusozta... úgy látszik ez viszont általános :lol: legalábbis kislányoknál...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Szöszke...akkor nem értem mit ülnek a pénzeden?szemetek! :evil:
Nekem tegnap jött meg a TGYÁS, úgy örültem! :D
Fecó mivel estefel ér haza, ezért negyed órát tud a kicsivel foglalkozni :( , ő büfizteti az esti szopi után!
a kicsit én fürdtem , a Norbikát meg ő.De van hogy mind kettőt én, ha túlóráznia kell :? Sajnos sokat dolgozik, nem válogathat.Bár megtehetné, hogy olyan melót keresen ahol délelöttös műszak van a mérnököknek. A 8-tól 5-ig +1 óra az út kocsival, ez nagyon hosszú, az egész napja elmegy. :(

Linh...nagyon fontos!Lenne még egy kérdésem.Olvastam a neten a homeopátiás cuccokról, és tényleg több minden van a tejtermelés fokozására. :shock: :D többek közt a pulsatilla is ! :D
Azt kérdezném hogy nekem nem lenne jobb a CAUSTICUM nevű?
Mert azt írja hogy :mell viszketése, bimbó berepedés, bimbó érzékenység, fáradtság.Nekem ilyen bajaim is vannak!
:(
Mindíg viszket a mellem mikor szoptatok és érzékenyek baromira.
Abból is a C30 kell???
Ezekre azt írták hogy napi 1x, na de hány golyó?????Vagy csak ???Ja, amúgy az URTICA -ra is írják a mell viszketést!Sőőt, a Urticára írják hogy a tej eleve kevés, gondok a szoptatással, anyai ágon öröklés, idönkénti szúró fájdalom a mellben! Ezt is szoktam érezni!!! :(
De ha szerinted a Pulsatilla jobb akkor azt szedem.
És köszi a sok tanácsot, megfogadom!Várom válaszod!
Már csak olyan szer kellene ami Bazsi lustaságára van. :lol: Mert sokszor van tejem de ő lusta szívni a hátsó tejet, csak az elejét szívja ki rendesen. :?

Mennem kell sír a Bazsi!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Szveronika, mostanában sokat gondolok Pálmi sapkás korszakára, mert Gergő azt kezdte el csinálni, hogy naponta többször is felveszi a biciklis sapkáját, és abban van. :)
A plüss állatokat Gergő is takargatja és mondja közben, hogy "alszi maci".

Lkata, persze, hogy ülnek a pénzen, mert roppant gyanús vagyok, és jóóóól ellenőrizni kell, hogy nem sunyi vagyok-e, és közben más állásból is van jövedelmem. :D
Fecó tényleg nem sokat foglalkozik a kicsivel sajnos. Néha az én férjem is csak vagy fél órát játszik Gergővel, amit elég igazságtalannak tartok. Hétvégén jobban bele szokott húzni. Mert neki nem kell dolgoznia, viszont házimunka ugyanúgy van hétvégén is. Akkor meg már inkább a gyerekkel foglalkozzon ő, hogy legyen egy kis szusszanásnyi nyugtom, amikor úgy fel tudok mosni, hogy nem mászkálja össze Gergő egy percen belül. :D

Gergő beszéde
: Most a legújabb, hogy sok szó végére "k" hangzót tesz. "Ugat a utaK" "építőkotiK" (építőkockák), és jól meg is nyomja, ahogy mondja...
Minden reggel, amikor felhúzom a redőnyt, azzal indít, hogy "süt a map". Ha nem süt, akkor a végére odateszi, hogy "nincs". :)

Kép
szöszke
 
 


SZiasztok!

Csak gyorsan beugrottam, mert rohannom is kell tovább, majd jövök később.
Kata: én azért mondtam a Pulsatillát, mert a lelki komponenst sokkal inkább meghatározónak éreztem. De a te tüneteidet te ismered a legjobban (hiszen nem kérdeztelek ki rendesen), szóval ha a Causticum szerinted jobban illeszthető a tüneteidre, próbáld meg azt. A C30 azt jó, de szerintem akkor is 2-3 este egymás után vegyél be 5 golyót és ha 3 nap múlva sincs érdemben hatása, akkor hagyd abba, mert nem jó a szer!!!

Puszilok mindenkiet!

linhbaba
 
 


Kata,
hát ha nagyon teszegetem korábbra Pálmi alvását a végén úgy járok mint te...
Apa 7:30-8:30 között ér haza este. Most 9-kor fekszünk, így találkoznak. Ha átállnánk 8-ra, akkor szinte nem is tudnának este találkozni...

Amúgy síelni vagyunk, tegnap este érkeztünk. Ma 8-kor keltünk, délelőtt kint voltunk egy órát, ennek ellenére Pálmi nem aludt délután... én ezt már nem értem... most a nyolcas kelés is megvolt és levegőn is volt...
délután megint kint voltunk egy órát, ehhez képest még most is pörög... Megpróbálom 8-kor ágyba dugni :roll:

Szöszke,
sapka korszak? :) Legalább nem kell vele küzdeni akkor se, mikor mentek ki, szívesen felveszi :) Aranyos a süt a nap nincs :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Linh - Hihetetlen, hogy a kutyák is ilyen rafkósak! Jobban van már a lelked? Olyan édik, amikor simizik a pocakot! Emlékszem SZabi hogy meglepődött, amikor először érezte Bálintot mocorogni.

Kata - Köszönjük szépen a köszöntést! Szombaton voltak itt anyukámék meg tesómék, akkor köszöntöttük a fiatal urat. Szabi 7 körül kel és délutőn kb. annyit alszik, mint Norbi. Elképesztő, hogy hasonlítanak a fiúk! Nálunk nem ennyire. Illetve volt egy időszak, amikor igen, de most nem annyira. Na, jó lenne, ha eldöntené a védőnőd, hogy mit akar. :wink: Képzeld, nálunk meg az van, hogy én mondtam a Bálintra a múltkori Rota oltásnál, hogy kis dagi, a vádőnő meg a doki is rákontráztak, hogy nem is dagi, pont annyi van rajta amennyi kell. :roll: JA, a majd 10 kilójával! :lol:

Clau - De jó, hogy jöttél! Jó olvasni, hogy Bazsi így szereti Fannit. Ez nálunk is így van. Szépen gyarapodik a kisasszony! Gratula!
A költözéshez kitartás! Mi augusztusban költöztünk, de még mindig van 2 dobozunk és a berendzés sem teljes, de majd apránként meglesz minden.

Szöszke - Sajnálom a tanfolyamot. NA, kíváncsi leszek a MÁK-ra, mert én meg a GYED-et felejtettem el 30 nappal a TGYÁS lejárta előtt igényelni.

Rólunk - Múlt hét vasárnap Gryllus koncerten voltunk. Szabinak nagyon tetszett. Mondjuk kívülről tudja az egész Maszkabál albumot. Bálint is nagyon jól bírta. Elüldögélt az ölemben, rágcsálta a játékát amit vittünk neki. Amikor megszólaltak a különböző hangszerek, ő is nagyon figyelt.
Szabi betaknyolt. Szegényke valamelyik éjjel hányt is a sok váladéktól, ami lefolyt a torkára. Most már kicsit jobban van. Viszont vagy megfertőzte vele Bálintot, vagy ő is megfázott valahol. De nem tudom, mikor és hol.
Bálintnak kijött az első foga! És megül egyedül. Hihetetlen. Forogni nem akar, csak oldalra, de ülni igen. Nagykönyv ide vagy oda, van, hogy semmi sem jó neki, csak ha ülhet.
Péntek délelőtt volt farsnag a bölcsiben, ahova játszócsoportba járunk. Szabi szakács bácsi szeretett volna lenni. Volt ott is gitározós bácsi, úgyhogy nagy volt az öröm.
Pénteken délután voltam bent a suliban, ahol tanítottam. 8.-os az osztályom. Keringőztek farsangon. Gyönyörűek voltak. Sírtam, amikor megláttam őket. Biztos a hormonjaim is dolgoznak, de teljesen elérzékenyültem tőlük. Nemrég még olyan kicsi kis 2.-osok voltak, nekem kellett bekötni a cipőjüket stb, most meg kész nők és férfiak! Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!Gyors beköszuönök.gyerekek alszanak.
Norbikát lehet betegség kerülgeti, vagy az uccsó foga jön, nem tudom.De tegnap óta nyűgös és bújós! :?
Balázs meg végre tegnap (8 nap után)bekakilt! Lemértem utánna, hát képzeljétek -fogyott! :shock: :( Hétvégére kölcsön kaptam a mérleget.Csütörtökön még 5560gramm volt, vasárnap meg 5500gramm.így hogy lesz meg a heti 150 hízása???
Akor mégiscsak kell annyi pótlás amit eddig adam.
Most minden szopi után adok neki 30ml-t egy 20ml-s fecskendővel lassan adagolva.Mert csak 80-90 grammokat szopizik :( .Azt is közelharcok árán, mert az előtej után dünnyög, kiköpdösi a cicimet, csíp-rúg -csapkod! :roll: :( Ki duli-fuli! De eröltetem hogy szopizzon és néha fejek is mikor nem sikerül rávennem hogy kiszívja rendesen a hátsótejet.
Bettyna...Bálint inkább apjára hasonlít , igaz??Nagyon cuki ezen a képen.Szabi is...tök aranyos kis kukta szerkója volt! :lol:Ez a vigyor!Olyan szép kisfiú, illetve..nagyfiú! :wink:
Hú, jó lehetett a Gryllus koncert!mi is szeretjük, van tőle Dvd Maszkabál című :) De Norbi elkevrte valahová, és nem találom. :(
Szépek az iskolásaid.Nem hiányzik néha a suli?Gondolom az osztály nagyon örült nektek! :)

Veronika, sikerült az elalvás??Akkor tedd fél 9-re és próbáljátok meg így egy hétig.
Tegnap mi is Norbit letettük 8 órakor mert nyűgös volt, és felkelt már fél 6-kor. :? örültem :(
Most meg alig bírta megenni a levest, majd elaludt, már fél 1-től alszik.
Linh..végül is a pulsatillát szedem szombat óta a 15-öst, ha nem válik be akkor majd veszek erősebbet.Az a Causticum elég drága, nem kísérletezgetek vele, így is egy csómó pénzem elment már ezekre. :(
Nehéz megítélnem hogy mi hat, mert mint fennt írtam így hogy a kicsi nem jól szopik így lehet ezért nem termelődik a tej úgy. :roll:
Igazából kicsit belefáradtam már ebbe hogy így kínlódunk ezzel a szopival.Éjjel is másfél óra alatt evett meg 80 ml-t. :(

Megyek, mert leállt a mosógép...
Pusszi!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Lkata, annyira sajnálom, hogy ilyen körülményes munkának kell megélned a szoptatásodat. Biztosan a sok feszültség is belejátszik: hogy egyedül vagy a gyerekekkel, Fecó korán megy, későn jön...gyakorlatilag kész csoda, hogy van tejed! :shock: Én sokat tanultam az állatvilágból, pl. szülés előtt néztem olyan videókat, ahol állatok szülnek, és azt szűrtem le, hogy az állatok olyan természetesen tudnak hozzáállni a dolgokhoz...minden megy a maga útján. Az ember az, aki problémát problémára halmoz maga körül...én is...most a saját tej-dolgommal. Pedig jó lenne hagyni, hogy csak úgy megtörténjenek a dolgok...Ha nincs elég tejed, ne stresszeld magad miatta, aztán lehet, hogy beindul ettől. Persze-persze, minden cseppje aranyat ér, de egy jókedvű anyuka még többet ér!
Különben azt is rég kérdeztük már, hogy a sebed hogy van? Császárnál is 6 hetes kontroll van? Vagy hogy?

Szbettyna, jaj, de szépek a tanítványaid!
Szabi micsoda figura! És a kicsi?! :D:D Édesek!

Szveronika, az ebéd utáni alvással kapcsolatban nekünk csak az jött be, hogy az eseményeknek mindig (!) ugyanúgy kell bekövetkeznie: ebéd megevése, ivás, fogmosás, peluscsere (ha szükséges), ágyba helyezés, plüss állatok odaadása, 2 db tiszta textilpelus odaadása, betakargatás, hát-, arc-simogatása párszor, redőny-leeresztés (egy résnyi helyet hagyok, hogy egy kis fény legyen a szobában), búcsú simogatás a fejre, elköszönés (szia, Gergő, aludj jól, vagy csak szia Gergő), ajtó becsukás. És ezt könyörtelenül betartjuk. Amikor kimegyek, szoktam hallani, hogy valamikor még 5-10 percet szövegel, jódlizik, feltehetően a plüssöknek, de rendszerint szinte azonnal elalszik. És 2,5-3 óra múlva ébred rendszerint.

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Kata - Egyet kell értenem Szöszkével. Lehet, hogy egy kicsit túl stresszeled ezt a szopi dolgot és már azért sem megy. Vann egy barátnőm, 3 gyereke van. Az 1.-vel nagyon szenvedtek a szopival. Nem indult a tej, a baba lusti volt stb. Amíg volt tej, addig szopizott, aztán tápiztak. A 2. baba mintagyerek. Ügyesen szopizott 1 éves koráig, evett, böfizett, aludt, mint ahogy az meg vagyon írva. Gondolták, a 3.-nál sem lehet majd semmi gond. Hogyne, ugyanolyan volt, mint az első. :shock: Csak annyi volt a különbség, hogy nem práztak rajta. Szopott, aztán jöhetett az üveg. Szóval nyugi. Szopizzon Bazsi amennyi van, aztán add pótlást. Ettől még nagyon jó anyuka vagy és, ha lenyugszol, azt a fiúk is megérzik. Norbika hogy bírja a kiképzést?

Szöszke - Tény, hogy a gyerkeknek szükségük van a következetességre. Ha időben el is tolódnak a dolgok egy kicsit, ha a sorrend a megsztokott, akkor jó eséllyel nincs gond.

Köszönjük a bókokat! A kicsik és anagyok nevében is!
De igen, néha hiányzik a suli. Bár talán leginkább a kimozdulás, a változatosság, a pörgés és az osztályom maga. De az is igaz, hogy már kinőttük egy kicsit egymást. Sokat változtak 3 év alatt.

Zsuzsu, Borkaby, Timi, Dalma, többiek merre vagytok????

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Szbettyna, én is arra gondolok, hogy ha most szeptembertől visszamennék tanítani, már egész mások lennének azok a gyerekek, akiket otthagytam 3 éve. Arról nem is beszélve, hogy vannak új évfolyamok, akiket nem is én felvételiztettem, és azt sem tudom, milyenek. :shock: Igazából kezdhetek mindent elölről... :?

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Szöszke, Bettyna..igen lehet kicsit túl parázom, bár próbálok lenyugodni. Most ezzel a hozzátáplálással kínlódunk.Eltettem a cumisüveget, és fecskendővel próbálom etetni.de nem az igazi, sok levegőt nyel Bazsi és félre nyeli néha,ráadásul mellé is csurog a tej. :roll:
így hogy nincs cumisüveg 4 napja, így se jött még rá Balász hogy jobban jár ha szopik rendesen. :? Nem tudom valaha is lesz e annyi szorgalma hogy megtömje a hasát? :lol:
Már néha fogy a türelmem is, nagyon nehéz így Norbi mellett még ezzel a szoptatással, fejéssel is ennyit vesződni.Néha már feladnám, csak a lelkiismeretem nem engedi. :(
Húú, mennem kell Bazsi ébredezik...

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Alszik mindkét gyerkőc, megebédeltem, most iszom a cappuccinóm... imádom ezt a pillanatot :lol:

Tegnap valami front lehetett, vagy nem tudom mire véljem, de mindkét gyerek tök zizi volt. Balázs pillanatok alatt bármitől elkezdett hisztizni, nélkülem nem maradt meg, nyűgös volt. Fanni meg alig akart aludni, ha aludt is, max fél óra múlva felébredt, ha ébren volt, akkor meg tiszta nyügi volt ő is. Nem ilyenek szoktak lenni. Mára már visszaállt a rend, remélem így is marad.

Bettyna: de ééédes Bálint ahogy ott ücsörög :D . Szabi meg már tényleg kész nagyfiú. Szoktatok közösen főzöcskézni? Vagy honnan jött neki az ötlet, hogy szakács szeretne lenni a farsangon?

Szöszke: ha jól emlékszem te kérdezted még anno, hogy melyik szülésem volt jobb. Erre biztosan tudok válaszolni, hogy a természetes szülésem. Anno Balázsnál előtte is meg utána is szenvedtem. Mert akkor végigvajúdtam vagy másfél napot, eléggé fájtak a fájások, majd ugye miután még ennyi idő után sem akart becsúszni a szülőcsatornába, megcsászároztak, na utána meg jött a császáros seb miatti fájdalom.... Persze a mostani szülésnél is kemények voltak a fájások, de minden sokkal rövidebb volt, reggel kezdődtek a fájások és délután háromra megvolt Fanni. Férjem csodálkozott is utána, hogy egy mukk nélkül tűrtem a fájásokat, anno Balázsnál már sikítottam. Meg hát az, hogy természetes szülés után gyorsabb a felépülés a gátsebből, mint a császáros sebből.
A gátsebem már nem érzékeny. Eleinte nehezen tudtam ugye leülni :D , meg tűszúrás féle fájásokat éreztem, de erre azt mondta a védőnő, hogy húzódik a cérna, amivel összevarrtak, de ez majd úgy is kipotyog. Most már nem érzek semmit. Hétfőn megyek a nődokimhoz a 6 hetes kontrollra, remélem tényleg minden rendben odalent.

LKata: Kitartást a szopihoz, elhiszem, hogy nem könnyű még a fejéssel is szórakozni szopi után. Én eddig csak 2x fejtem szopi után, azóta sem volt időm erre. Egyszerűen mindig akad valami, ami miatt elmarad.

Huh, felébredt a leányzó és enni kér.

Majd még jövök.

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

Bettyna! és Mindenki!

Köszi a hiányolást! Az igazság az, h kissé hullámvölgyben vagyok, vagyis hullámzó a lelkiállapotom. 5 éve gyerekezek és kezdek belefáradni. Egész nap beszélek, válaszolok, semmi időm magamra, a saját gondolataimra. Mindkét fiam maximálisan igényel, egyedül nem igazán játszanak vagy ha igen, abból percek alatt srás van.....7-17 ig "műszak" eléggé lefáraszt, amikor apa hazaér, akkor pedig marad a háztartás, de persze akkor is megy az "anyaaaaaaaa" zás.....

Konsti az "enyém " és "ededül" korszakát éli. Minden az övé, az is ami a másé . Mindent egyedül akar csinálni és ebből is vannak problémák.
Ügyesen öltözik, eszik, de ha valamiben próbálom terelni, akkor hiszti.....

Ábeléknek megvolt a farsang, pókemberek voltak, egy pókos dalra mozogtak, ügyesek voltak. A dadusnénijük babát vár és emiatt elment én meg persze ezen is kiakadtam.... :cry: :cry:

Bencétől kaptam egy 3 az egyben sütőt (grill, szendvics, gofri) és próbáltam megsütni életem első gofriját.....fél óra alatt is éppen csak halovány lett......Nem tudom a sütő a rossz vagy ennyi a sülés ezekben a készülékekben.......

MINDENKINEK MINDEN JÓT KÍVÁNOK JA ÉS JÖHETNE MÁR A TAVASZ!!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép FARSANG
Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu,
nem csodálom, hogy kivagy, tényleg 5 éve és tényleg nincs az embernek magára semmi ideje...

Édes Ábi pókember! :) Mindenki egyformában volt?

A Gofrisütő érdekes, nekem pár perc alatt megsül. Nem akarok hülyeséget mondani, mert rosszul saccolok, mérni meg nem szoktam, csak felnyitogatni és abból látom, hogy kész van-e már, de szerintem kb. 2-3 perc, vagy max. 5... az tuti, hogy nem fél óra... :roll: A tésztájába mit teszel? Nem lehet, hogy abból marad ki valam, pl. sütőpor? Ja, várjunk, hát van nekünk cukrászunk, majd Kata megmondja! :)

Clau,
de lehet, hogy azért volt jobb másodjára, mert elsőre végigcsináltad a vajúdás részét, tágultál stb. nem? És állítólag a második szülések könnyebbek. Szerintem nekem ha másodjára természetes lenne, az olyan lenne, mintha először szülnék, mert Pálmival a császárnál alig volt vajúdás, hamar kiderült, hogy császár kell.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Mi most jöttünk meg 4 nap síelésből, jó volt, Pálmi jól bírta az 5 órás utat, oda is és vissza is 2-3 órát átaludt belőle.

Délután egyszer sem aludt :) Viszont éjjel 20:30-tól 7:30-ig. És azt figyeltem meg, hogy egyáltalán nem nyűgös estére, neki így lenne jó valószínűleg. Nem baj, azért most pedálozni fogunk, hogy beálljunk a társadalmilag elvártra, hogy aludjon bent délután a gyerekekkel... :roll:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!
Először is elnézést kérek, hogy nem írok, de egész nap gyerekezek, és estére, mire netezhetnék, már majdnem alszom.
Gartula a kismamáknak és a várandósoknak, a már megszületett babuk nagyon aranyosak.
Az altatás többetekhez hasonlóan nálunk is nehéz dolog: nálunk max.1-kor muszáj lefeküdni az ágyra, azzal a szöveggel, hogy nem muszáj aludni, de aztán mégis mindenki elalszik (néha én is). Ha valamiért mégsem jön össze az alvás, akkor este korábban ágyba dugjuk őket (itt persze főleg a nagyról beszélek, azzal problémás a dolog). A nagyobb probléma nekünk inkább éjszaka volt eddig: a nagy rendszeresen megcsinálta, hogy este 8-kor lefeküdt rendesen a helyén, aztán 11-kor, hajnal3-kor, mikor hogy sírva kelt, és át kellett hozni magunkhoz. Most hétvégén azonban emeletes ágyat kapott, állatos takaróval, és úgy tűnik, ez megoldotta a problémát. Igaz, most is felkel, de most elég, ha Apa leül az ágy szélére (a nagyot Apa istápolja altatáskor), és nyugodtan visszaalszik. Úgyhogy lassan kezdünk megint hozzászokni, hogy végig kettesben vagyunk az ágyacskánkban :-)
Szobatisztaság ügyben hidegháború van: Egyeske tudja, hogy mi a pisi, mi a kaki, de még nem mindig tudja magát tartani, és azt hiszem, kényelmes is, ezért szinte mindig pelust kér. És néha azt sem akarja hagyni cserélni...:-) De nem sürgetem, nyáron amúgy is egyszerűbb lesz... addig is annyival próbálok trükközni, hogy nem a legkomfortosabb pelusokat veszem neki, és együtt veszünk csini bugyikat...ez 1-2 napos sikereket mindig hoz, de sosem véglegeseket.
A naggyal igazából ezek a fonttos történések...és a beszéd persze.

macianyu
 
 


Beszéd terén mi Szöszkéékkel azonos szinten állunk, szerintem. Sokat beszél, néha betűtévesztéssel, néha szóalkotással, de egyre nagyobb igénye van rá, hogy megértesse magát. Lassan ez is alakul.
Heti1-2-szer járunk játszóházba ) a legegyszerűbb ingyenesekbe, semmi fejlesztősdi.
Kedvenc játékunk a puzzle (ált 24db-os, néha 54db-os, utóbbi segítséggel), a rajz, a gyurma, a szobai csúzda és pörgős szék, valamint a könyvek.
Huhh, azt hiszem, hirtelen ennyi Egyeskéről.
Babavárás terén sajnálatos módon Linh-el van közös élményem, ugyanis én is bevéreztem a 6.héten...azt hittük el is megy a baba :-( aztán kaptam Utrogestant, és lassan javultam, és végülis úgy tűnik, most már minden rendben. Ha minden igaz, most 2 lány után kisfiút várunk, de az előzmények miatt őszinte szívvel merem leírni: mindegy mi lesz, csak egészséges legyen. :-)
Szülni megint császárral fogok, mert nekem nem volt olyan gázos az első 2, és úgy vagyok vele, ha már vágtak, minek tágítsam ki a hüvelyem is, illetve minek szenvedjek gátsebtől is... De lehet, hogy ez nem törvényszerű, és a sima szülés is lehet teljesen nyomtalan, de 2 császár után már a választás lehetősége fel sem merül. Clau, örülök, hogy te jól döntöttél. :P
Lkata: az eleje nekem is horror volt a 2-vel, nyugi, aztán jobb lesz. Mióta a kicsi elmúlt 11 hós (dec30-as a gyerök), azóta már egész jól ellavírozok velük. Tejcsin szintén ne izgulj ennyit, ha tápos, hát tápos, nem ezen múlik, hogy boldog lesz -e , vagy sem. Jobban jár a 2 gyerek egy nyugodt, mosolygós anyuval, mint egy kifacsarttal.
Drukkolok!
És összeségéban: mindenki örömének örülök, és köszönöm, hogy írtok, mert bár én nem jutok ide gyakran, azért jó olvasni, hogy hasonló problémákkal küzdötök, mint én (fogok megint).
Mindenkinek pusszantás,
M.

macianyu
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok,hogy ilyen ritkán jövök!

Olyan jó látni a baba képeket nagyon szépek :) Ilyenkor kicsit irigykedek a babázokra!

Betty!
Szegény kis Szabi :cry: Remélem elfelejti ezt a rémálmot nem csodálom,hogy 1 hét rémálmotok volt de túl vagytok rajta!!!

Kata!Ne add fel a szopit :wink: De ha kell inkább potolj mint,hogy ezen rágodj az nem tesz jót a tejednek na meg te is kikészülsz!Én nagyon kiakadtam mikor Zsebi 4 hósan köszönte elég volt a szopiból de be kellett látnom jobb ez mint bele bolondulni eszik-e eleget ..stb!

Dalma!Gratulálok a babához!!!Végül mit döntöttél a kórházról?

Clau!Olvastam a szüléstörténeted nem semmi úgy örülök,hogy simán szültél császár után :lol: És már is 1 hónapos Fanni :shock:

Zsuzsu!Nyugi ilyen mindenkinél elöjön néha én is úgy érzem bele boldonulok,hogy csak itthon aztán kiakadok milyen lesz ha dolgoznom kell és alig leszek velük :roll: Nagyon édes volt Ábel!!!Ismerős nálunk is egyedül és enyém korszak van na ebből meg balhék :twisted:

Veronika!Van már valami munka ügybe???Sok rossz után csak jó jöhet mondjuk egy kisbaba :wink:

Macianyu!Gratulálok a kisfiúhoz!!!Teljesen igazad van mindegy mi lesz csak egészséges legyen.Csajok mit szóltak???

Rólunk:
Zsebi elkeszte a szobatisztaságot 2 hete nap közbe nincs pelus :lol: Pisi mindig a Wc-be megy még akkor is ha pelusba van 8) Kaki nem mindig de így is nagyon ügyes és nagyon büszke magára én meg Rá 8) Voltam az oviba nyilt napon Zsófinál minden rendben van vele a feladatokat amiket a középsősők csinálnak hibátlanul megcsinálja :shock: :lol: Nagyon jó kis esze van remélem a suliba is kitart :lol: Beszéltem a vezetővel és azt mondta a tesóknak előfelvételi joguk van szóval ne agódja a férőhely miatt nagyon bizakodó vagyok de akkor nyugszom meg ha már 1000% lesz a felvételi.Én is próbálok munkát keresni de ha meglátják van gyerek, be se hívnak ha meg még is arról szól az egész mi lesz a gyerekkel...stb :evil: :evil: :evil:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


én is megvagyok még, bár most igazán fáradtan. lassan 2 hete hétvégén itt volt anyósom, jól elfáradtam és mostanra sikerült kipihennem magam. Pedig nagyon aranyos, kedves volt, de annyira felpörögtek a gyerekek, ill. Tomi, hogy alig aludt, így én sem, ráadásul a hangzavartól, járkálástól Bogi sem, úgyhogy igazi K.O. volt...
Olvasni sem nagyon tudtam, most megpróbálok kicsit visszaolvasni, e addig is egy aranyos kis gyerekszáj Tomitól, azt hittem megzabálom az okos kis fejét :lol:

arról beszélgettünk, hogy ki-mit dolgozik. Mondtam neki, hogy mama könyvelő. Szinte hallani lehetett, ahogy gondolkozott, egyszer csak jött is a megfejtés: Anya, a mama egész nap könyvet olvas? :lol:

Eljutottunk a beszélgetésben a dédiig.
Tomi: A dédi mit dolgozik?
én: a dédi nem dolgozik, a dédi nyugdíjas.
- mit csinál a nyugdíjas?
- olvas, tv-zik, pihen, alszik, takarít, virágot locsol, főz, kimegy a kertbe
-dédi szeret játszani (ezt amiatt mondta, mert rengeteget játszanak együtt, ha találkoznak)
- igen, a dédi is szokott játszani
(megint hosszas gondolkozás)
-anya, tomi is nyugdíjas :lol: tomi szeret nagyon olvasni és játszani :lol:

Kép

Kép
borkaby
 
 


Kata!
Hajrá szobatisztaság! :) most nem javult a helyzet ezzel az új munka-családvédelmi törvénnyel, hogy támogatják az anyák újra munkába kerülését ha legalább félállásban őket alkalmazzák? Csak félfüllel követem a politikát, szóval, nem biztos, hogy jól hallottam, de mintha lenne valami ezzel kapcsolatban. Igaz, munkahelyek sem nagyon vannak...
neked mi a foglalkozásod? biztosan írtad már, csak most nem jut eszembe.

Macianyu!
Gratulálok a kisbabádhoz, a nagyokhoz is és örülök, hogy minden rendben veletek!

zsuzsu!
Minden kispasi pókember volt? :lol:
Nagyon édes Ábi az utolsó képen, ahogy kikukucskálva nevet :D
Hú, gofri... ezer éve nem ettem, már az ízére sem emlékszem. Van a sütőhöz recept is, könnyű megcsinálni a tésztáját?

Clau!
Nekünk is szoktak ilyen zizi napjaink lenni, én mostanában kezdem inkább magamat figyelni, mert úgy tűnik ők is akkor zizzennek meg, amikor nekem is kevesebb a türelmem. Aztán persze lehet, hogy ők kezdik, nem tudom.
Valamelyik nap egy másik 2 gyerekes anyuka barátnőm mondta, hogy üdvözöl a kétgyerekes anyák klubjában és észrevettem-e már, hogy mióta megszületett bogi mennyi front van :lol: :lol: :lol:

Veronika!
sílésről képek? merre voltatok? Te is síelsz?

LKata!
nálunk is szokott olyan lenni, hogy visszamegy kicsit bogi súlya, de átlagot nézz inkább. Főleg, hogy egy jó nagyot kakilt. és Bazsi jó súlyú baba, ha 100-at hízik egy héten,akkor sincs semmi baj, ha amúgy látod, hogy pisil eleget és jókedvű, nem bömböl egész nap.
tényleg az a fő, hogy megnyugodj! A szoptatást nem lehet annyira kontrollálni, mint a tápit, így a hízás sem minden esetben olyan, mint ahogy a nagy könyvben meg van írva.
Én néha szoktam hagyni bogit a cicimen aludni, pláne, ha éjjeli szopinál én is elalszom és szokott olyan lenni, hogy elalszik rajta, majd 5-10 perc "cumizás" után újra beindul a tejleadó és jó sokat iszik belőle megint bogi.
kb. 2 hete írtam neked egy privit, el akartam küldeni neked a homeopátiás kisokost, de nem sikerült beszkennelnem, mert valami baj van a géppel + azóta még annyi időm sem volt, hogy írjak neked a fórumra, hogy írtam privit :) szóval bocs.

mennem kell, Bogi hív.

Kép

Kép
borkaby
 
 


Na milyen szép számmal előkerültetek! :)
Öröm hallani mindenkiről!

Borkaby,
a dumán jót röhögtem :lol:

Kata84,
gratula a WC-be pisiléshez, a kaki nehezebb téma én úgy tudom...

Én is ezt mondtam a férjemnek, hogy most még egy gyerek, és akkor mire ő is 3 éves lesz és mennék dolgozni hova fognak felvenni 40 évesen 2 gyerekkel? :roll:

Egyelőre nem keresek munkát, mert a mostani még folyamatban van, még nem fix, hogy mikor lesz vége. Jó lenne ha mihamarabb összejönne a baba és akkor szülésig kihúznám táppénzen meg munkanélkülin...

Macianyu,
puzzle-t össze tudja rakni? :shock: Mi még ilyennel nem is próbálkoztunk, illetve csak ilyen csöpiknek való 2 darabosunk van, össze kell párosítani az anyaállatot a kisállattal és azt a két puzzle-t összetenni. Kb. 10 ilyen pár van. Abban már elég ügyes Pálmi, de nem gondoltam, hogy ennél komolyabbal is lehetne már próbálkozni!

Van nálatok ingyenes játszóház? Nahát!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Borkaby,
úgy voltunk, hogy a fiúk síeltek napközben, a lányok pedig a gyerekekkel voltak. Több család mentünk.
Délelőtt is és délután is kint voltunk 1-1 órát szánkózni, közben volt ugye egy délutáni alvás (Pálminál csak délutáni ágyban fekvés és nézelődés:) ), kajálgattunk, játszottak egymással a gyerekek, szóval így telt. Jó volt.
Képet csak a szobában csináltam.
Ja, meg volt jó kis szauna, oda apával felváltva mentünk, míg a másikunk a gyerekre vigyázott.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok :)

Macianyu: nagyon ugyes vagy ilyen jól birod a gyerekezést, és ha jól értettem jön hármaska?? nagyon ugyes bevállalós vagy!

Szveronika: mi is keszülünk kirándulni majd 2 hónap mulva, nem terveztem nyárára hogy nem legyen tul nagy a pocim még...ami már nagy kezd lenni. Ami a puzzle-t illeti, egy 2,5 éves még nem baj ha nem tud 24 db-osakat kirakni, 2-3-4 darabosak a korhoz illő. ÖÁdám is ilyenenket csinál, elővettem egy 54 db-osat is, ketten csináltuk, volt olyan darabka hogy tudta hova jár ha megmutattam jobbra-vagy balra, de nagyon hamar elment a türelme, s továbbállt seperc alatt) még nincs kialakulva nekik hogy maguk elé képzeljék az össz képet..persz kivételek vannak.

Kata84: Gratula Zsebinek a szobatisztaság fele haladó jó irányhoz!! hát igen nekünk anyukáknak mindig is ilyenkor mar munkahelyet keresni, főleg ha nem maradhatott meg a régi...de hátha kerül valami jó!!!

Korház-ügyben nagyon köszönöm a hozzászolásokat, és segitett is a döntéshozásban. itt maradok ahol kinéztem, ahol az az ügy megtörtént, mert igazából nem lehet tudni pontosan akkor mi is történt!! azóta 3 jó ismerősőm is ott szüllt, minden rendben volt. Majd hozza a sors amit hozni kell!
Voltam hétfőn dokinál, minden rendben 7 hetes vagyok, habár a pocim már 3 hónaposnak megfelel...anno Ádámmal is ilyen hamar nőtt a pocim...hallottam szivdobogást , ujból ilyent hallani olyan jó érzés volt!!

Borkaby: akkor jo hogy ki tudtad pihenni a pörgés után magad. nállunk is ez szokott lenni, ugy feldobja Ádámot a mamák jelenléte, s akkor minden pörög, főzni, takaritani, ha anyum van nállunk minél többet akar csinálni, jól esik ha hozzánk jön, de tényleg sokkal fárasztóbb ugy, nagyon jól esik mikor mindenki hazamegy, és ujból csak mi vagyunk...furcsa de igy van.

Zsuzsu: kitartást, nem csoda hogy kivagy!!!senki sem tudja milyen is valójában a gyereknevelés csak aki nyakig benne van!!!, éjjel nappal, főleg mikor mi mind anyait -apait beleadunk, foglalkozunk velük. nem panaszkodunk, mert ugyanakkor ez a legszebb időszak csak néha nekünk is normális hogy kiborulunk...nállam is mindig van ilyen kiborulos periodus, de elmulik, mert muszaly...jöjjön már a tavasz, kapjunk új erőre.:)))

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


sziasztok
csak jottem egy kis életjelet adni magunkról.

a mutétem jól sikerult,mindkét szememet egyszerre mutotték meg,azonnal láttam és nem fájt,csak amikor elmúlt a cseppek hatása.két napig szornyu volt,de utánna már semmi fájdalom.napról napra tisztábban és élessebben láttam.
már 1 hónapos kontrolon is voltam és az eredmény már most hihetetlen jobb szem 0 dioptria /-6,5mutét elott/, bal szem -0,25 /-7/ és még mindig van 2 hónap,hogy beálljon a végleges eredményre :-))

gyorsan ennyit a mutétemrol,majd jovok este és megpróbálok vissza olvasni is

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


eloszor is koszonom a jó kivánságokat és az érdeklodést

szoszke:én nem adtam vitamin,mert nem kaptunk,szóval gondolom,hogy már nem kell

borkaby: igen,napszemuveget kell hordani az elso fél évben.az elso hetekben reggeltol sotétedésig hordtam,még akkor is felvettem,ha csak a szemetet vittem ki,mert annyira érzékeny volt a szemem,de szerencsére ez már elmúlt és csak akkor veszem fel,ha erossen sut a nap és vakit a hó./a doki is igy mondta/.
a felépulés csak pár napig tartott,de 3 hónap a gyógyulási ido.
nem,itt szlovákiában csináltattam,nálunk olcsóbb.és itt akció is volt,na meg kozel is van, kb.30km.

l.kata: barátnom pont ez miatt nem szoptatta a kislányát,mert a nagy soha nem hagyta békén,mindig pont akkor lett éhes,szomjas,vagy kéreckedett ki bilire,amikor szoptatni akart,ezért o mindig fejt.
az elso két nap szornyu volt,azt hittem,hogy nem fogom túl élni.az elso héten volt még idegen test érzésem /mintha lenne valami a szememben/,de azóta már semmi :-)

clau: orulok,hogy sikerult a természetes,ugyes voltál és gratulálok a kislányodhoz,nagyon helyes :-))

dalma: gratula a 2.babához és jó,hogy megint elokerultél :-)

borkaby: igen,gyorsan lezajlott a mutét,10 perc alatt megvoltunk,az elokészulet az tovább tartott.
igen,az én fiam is fog osztol oviba menni.jovo héten kezdodik a beiratás.

egyenlore ennyi,holnap folytatom

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Csajok, ma nagyon megilyedtem!!

reggel jöttem be a kocsival, ami cégautó, kicsi Fiat Seicento,nagyon havas volt az ut..na mindegy, hirtelen elszuszott az auto, átmentünk a másik sávra, majd a sáncba, és átfurdult a kocsi, majd vissza a kerekeire. Szerencsére nem lett semmi bajunk, nem fáj sehol különösen, akkor fájt kicsit a lábam, most a fejem fáj, de szerintem a stresztől.
Nagyon remélem a babócának nem esett semmi baja....:(
El kéne menjek orvoshoz...vagy ha valami történt ugyis kiderül...nem?
Most munkába vagyok, mert muszály volt bejönnöm, a baleset után, hozta a férjem a mi kocsinkat és azzal kellett bejönnöm, csak nem tudok valahogy lehiggadni..illetve most már oke, de érzem olyan feszült vagyok, a kezem még mindig reszket.

Na bocs, h panaszkodni jöttem...s nem irtam senki hozzaszolasahoz

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Dalma!

Én mindenképp elmennék dokihoz, csak, h 100-%osan megnyugodja. Szereintem sincs gond, de jobb ha lát orvos.

Nálunk is második napja havazik, tegnap 3-kor indult haza a férjem, 20 perc lenne az út, de csak fél 9-re ért haza....... :cry: :cry: :cry: :cry: várakozott a dugóba, végül inkább visszament a céghez, ott hagyta a kocsit és busszal jött, mert féltette az autót. Nem értem, ha egész éjjel havazik, majd napközben is, miért csak estefelé kezdik el takarítani?????????????????????,

Voltunk kint Konstival, a kukacáig ér néhol a hó.... :wink: :lol: :lol:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Dalma!Szerintem is menny el dokihoz!!!Nagyon drukkolok,hogy semmi baja ne legyen a picinek!!!

Vera!Ne hogy azt hidd ha fiatal az ember könnyebb akkor az a baj tapasztalatlan+gyerek :evil: Én mindig azt mondom mikor a barátok jönnek azzal,hogy majd akkor ha.....olyan soha nem lesz,hogy minden klapoljon és jó legyen! :roll: Amúgy meg szerintem te már vagy olyan tapasztalt,hogy simán kapnál munkát 2 gyerekkel is :wink:

Borkaby!Nem akarok politizálni de ez nagy kamu :evil: Semmit nem segítenek max start kártyát kilehet váltani.Elhúzták a mézesmadzagot sokan hittek nekik és most nesze semmi fogd meg jól van :evil: :evil: Gyedet is vissza állították igen csak a gyes melletti munkát vették el :roll: Nem az a baj,hogy kevés a 2 év hanem nincsenek se munkahelyek se bölcsi/óvi férő hely :roll: Amúgy benzinkútón dolgoztam nem szeretnék vissza menni de ha más nem lesz akkor 12 óra éjjel/nappal :? Gyerkőcök hogy vannak?

Én már utálom a havat :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: TAVASZT AKAROK :!: :!: :!: :!: :!:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Húúh, de sokan írtatok. :D Nah, én meg most hog végre ideültem, felébredt Norbika. :?
Gyors próbálok írni.
Dalma..húú, szegények.Még jó hogy nem történt nagyobb baj.Én is elmennék dokihoz, csak megnyugtatásképp, de biztos nincs baja a babának.

Macianyu..de jó hogy írtál. :) hát, csodállak és minden elismerésem a tiéd hogy így bevállaltad a 3. babát és a 3. császárt!
Én továbbra is azt mondom, hogy szörnyű volt a 2. császárom, és hogy nem szeretném mégegyszer ét/túl élni. :( De pillanatnyilag mégeegy gyermek gondozására, nevelésére se vagyok kész.ez a kettő is épp elég! :wink:
Bazsi hasfájós még, Norbi meg egyre hisztisebb és féltékeny :? .
Nagyon gratulálok hogy a 3. kisfiú lesz, ez tök jó, kiváncsi vagyok milyen tapasztalataid lesznek.

Hát, mi egyre kevesebbet alszunk éjjel. :(
Odatettem már hajnalban Bazsit magam mellé, mert óránként szopizni akart. De mindíg csak egy keveset szopott, hiába ébresztgettem.Csak az előtejet szívta ki így óránként éhes lett.Eddig éjjel nem kellett hozzápótolnom, de lehet kelleni fog ha ezt így folytatja Bazsi.
Elöbb is 90-et bevágott negyed óra alatt, és utánna nem akarta bekapni se a mellem, bármilyen pózban próbáltam nem akart szopizni. :( Elégedetten, nézelődött, mosolygott.Pedig neki a 90 tuti nem elég. Utánna lefejtem még 20ml-t és üvegből megitta.
Ezt csináljuk :( ..nagyon nehéz eset Bazsi!
Nem tudom mit tehetnék hogy jól szopizzon???

Mennem kell, ennyit engedett Norbika. :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Jöttem vissza, talán elalszik Bazsi, Norbi meg az apjával lement begyujtani. :)
Macianyu..szóval azt mondod hogy 1 év körül már könnyebb lesz?Mert most nagyon nehéz velük.Nálatok nincs féltékenység??
Férjed tud sokat segíteni, vagy a mama???
Majd hozz képet a lányokról, olyan szépek!Megnézném mennyit nőttek? :D Fiú néven gondolkoztatok már???

Ma nagyon hasfájós az öcskös, elöbb még éhes volt, ciczett de szerintem 1 óra alatt nem termelődött sok tej, így sírásba kezdett, adtam neki 50ml anyatejet még.Most így 4 óra alatt evett meg 160ml-t :roll: több részletben.
Borkaby..nagyon aranyos vagy hogy fáradoztál miattam azzal a homeopátiás kisokossal. :D drága vagy, de nem kell ám.Most szünteteltetem a pulsatillát,nem nagyon vált be, az Urtica-t fogom szedni hétfőtől 5 napig.
Neten olvastam hogy az első 2 nap 3x5 golyó a 3-4-5.napon meg 2x5 golyó utánna szünet.
Linh..jó ez így??szólj ám bele ha szerinted máshogy kell. :)
Kata...gratulálok a szobatisztasághoz.Nagyon ügyes Zsombi! :)
Timi..sajnálom hogy ilyen fájdalmaid voltak.nekem ez az egész szem műtét olyan borzalmasan hangzik.Már eleve az hogy kifeszítik és látod és...úúúhh. :( :shock: Mert csak érzéstelenítenek, vagy altatnak is???Ezeket nem is tudom írtad e ?
Lényeg hogy túlvagy rajta, szuper hogy ilyen jó sikerült, szinte tökéletes lett a látásod, hihetetlen! :D
Nah, Bazsi mégse alszik, sírdogál. :(
megyek.....

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Hű, de beindultatok!

Kata - Annyira sajnálom, hogy ennyire szenvedtek a szopival. Figyu, amikor nagyon magad alatt vagy, jusson eszedbe Nyugtonmalac, akinek a Borija nem volt hajalndó szopizni. Hónapokon keresztül fejt és üvegből adta.

Mennem kell.Majd még írok.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Vagyok újra, csak Bálint összeböfizte magát és át kellett öltöztetnem.

Szóval Kata, szerintem amíg érzel magadban erőt, csináld, ha már úgy érzed, hogy az ezen való stresszelés a gyerekek rovására megy, akkor inkább hagyd!

Clau - Köszi a dicsit! Hát, az az igazság, hogy mivel a fiúk egész nap engem követelnek, nem igazán tudok főzni. Hétközben rendelljük az ebédet, hétvégén főzünk csak. Ettől függetlenül Szabi első szerepjátékai között szerepelt a főzőcskézés és még a mai naig is sláger. Plusz imádja Gryluss Maszkabálját és abban is van szakács. Szerintem a 2 együtt adta neki az ötletet.

Zsuzsu - Maximálisan együttérzek veled! És ráadásul tél vége van, lefogytak a tartalékaink. Gyere és panaszkodd ki magad! De édi volt Ábel! Sütő ügyben passzolok. Nálunk egy szem hó sincs! :shock:

Macianyu - Gratula a kis pasihoz! Nálunk is az ágyváltás hozta meg a nyugodt éjszakákat. :wink:

Kata 84 - Hajrá szobatisztaság! Szabi is már csak éjszakára kap pelust. Drukkolok, hogy találj másik munkát!

Borkaby - :lol: Édes pofa Tomika! Úgy szeretem, az ilyen okoskodásaikat! De fura, hogy a nagyi látogatása plusz melót jelent. :roll: Hozzánk segíteni jönnek.

Timi - Örülök,hogy sikerült a műtéted!

Dalma -Jaj!!!! Szerintem is menj el dokihoz!

Rólunk - Tatán vagyunk és leszünk is jó darabig. Apa megy síelni a jövő héten (céges), aztán már nem megyünk vissza 5 napra, hiszen a hosszú hétvégére megint jönnénk, mert akkor van tesóm szülinapja is. Végre én is regenerálódok egy kicsit. Már kezdtem megint zombulni. Szabi dacol megint. Érdekes módon hullámokban tör rá az önérvényestési mánia. Bármit kérünk fix, hogy az ellenkezőjét csinálja. De gondolom, hogy ezt nem kell bemutatnom senkinek. :wink: Bálintnál indul a szepa para, van hogy nem mehetek ki a szobából még pislni sem nyavajgás nélkül. Anyukámék már 4 körül itthon vannak, könnyebb lesz a délután. :lol:
Bár még nem töltötte be Bálint a 6 hónapot (még 3 nap), voltunk a doki néninél, mert a náthától elment a hangja. Gondoltam, jobb, ha megnézi. Hál'isten semmi komoly. C vitamin, Oscillo és orrtakarítás. Ha már ott voltunk megcsinálták a méréseket is. Nem csalás nem ámítás, 9830 g és 70 cm! :shock: Ma megkóstolta az első kanál őszibarackot. Hát nem kellett nagyon győzködni. Szinte kivette a kanalat a kezemből. :lol: Hihetetlen, hogy már ilyen nagyfiú. Mintha most született volna!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Kata!Nagyon sajnálom a szopi dolgot DE nagyon igaza van Bettynek tessék kifejni és üvegből adni minden csepp arany ha nem kell ciciből akkor legyen cumis üvegből!Én éjszakára tuti tápot adnék fürdés után mert most lehet sokan megköveznek de az egyáltalán nem normális,hogy éjjel óránként egyen :roll: Te hulla fáradt vagy a tejed sem tud termelődni!Nekem Zsófi egy nagyon nyugis baba volt szépen evett->Zsebi egy zaba gép ha 5 mellem lett volna az sem lett volna elég :evil: Dokink javasolta,hogy a tejcsi és a magam érdekébe napközbe szopi ha kell pótolni estére tápi ezek után egyszer kelt éjszaka és volt tejem nappalra bőven és néha estére is,hogy nem kellet csak a táp hanem tej+táp:lol:

Betty!Jó mamázást nektek!!!Mikor még messzebb laktunk anyuéktól én úgy szerettem ott "nyaralni" :lol: Hú már ilyen nagy fiú Bálint,hogy bébi ételt eszik :shock: Szabinak is gratulálok a nappali szobatisztasághoz :wink:


Tegnap megjártuk a baleseti sebészetet :roll: :evil: Kisfiam ugrált az ágyon 200x levettük leszidtuk bünti..stb egyszer csak ordítás lesett hatalmas pukli :arrow: vérzik :arrow: gyerek eszik majd rögtön elalszik és 2 órát :shock: :arrow: üvöltve kell :arrow: kórház :evil: Szerencsére semmi komoly nincs agyrázkodás röntgen negatív de jegelni kell :? Nem tudom a Zsomborok vagy a Bendegúzok ilyenek de úgy fogadtak "Te már megint itt vagy?" :shock: Mondtam,hogy nem mi szülői létünk alatt most vagyunk először itt :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Kata,
jobbulást Zsombinak! Szegények, hogy megijedhettetek! Ez jó, hogy "már megint itt vagy?" :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


De jó sokat írtatok!

Dalma, kirázott a hideg, ahogy olvastam, hogy mi történt veletek. Én is elmennék dokihoz, hogy megnézzék a kicsit. Biztosan érezte, hogy valami nem stimmel...olyan érzékenyek ezek a babák bent.

Macianyu, én is gratulálok a kicsitekhez!

Lkata, simán lehet, hogy a második gyerkőcöd inkább Fecó testalkatát fogja örökölni, és azért nem töri magát annyira. De az is lehet, hogy a gyomra egyszerűen kisebb és ezért a gyakoribb evés "jön be" neki. Fogadd el, hogy ő ilyen! Persze, eddig is ügyesen megtettél mindent, de ne emészd magad ennyire! Lehet, hogy Norbi is azért olyan feszült és féltékeny, mert érzi, hogy Te is feszült vagy. Olyan jó kis radarjaik vannak, hogy igazából csak visszatükrözik ilyenkor apát és anyát.
Szoptatás előtt 5-10-15 perccel szoktál inni?

Kata84, ajaj, ismerős a helyzet...jobbulást Zsebinek!

Szbettyna, micsoda méretei vannak Bálintnak. Szerinted le fog lassulni a 2. félévben a gyarapodása? Gergő 1 éves korában volt 75 centi. :)

Timi, szülhetsz majd természetes úton a szemműtét után?

Clau, mi volt a dokinál, minden rendben?

Rólunk: itt is elég hideg van, de nem vészes. Szerencsére nem esett a hó, csak egy kis eső...az sem jobb. Gergő mostanában a harangokra kattant rá, egyszerűen nem tudom hová tenni a dolgot. Képzeljétek, ma pl. egy órán keresztül a youtube-on harangozást kellett nézni vele. Közben meg kommentezi, hogy "ha-a, kettő ha-a, kicsi ha-a, nagy ha-a, sok ha-a" És addig mondja az arcomba, amíg nem ismétlem utána, amit mond. :)

Lassan egy éve, hogy nem jön össze nekünk a második gyermek. :( Ma vettem be az utolsó tej-elapasztó gyógyszert...kíváncsi vagyok, hogy elindul-e valamilyen folyamat. Igazából belefáradtam a 2. gyermek utáni sóvárgásba...

Kép
szöszke
 
 


Jo reggelt mindenkinek!

Köszönöm a biztató szavakat mindenkinek. hál'istennek jól érzem magam, de azért csütörtökön elmegyek a dokihoz uh-ra, mert az a legbiztosabb.

Szöszke: Gergely nagyon aranyos lehet, most ő erre kattant be, Ádámnak is ilyen hullámai vanak, egy valamire rááll, aztán az 1-2 hétig sláger, s pont ő is igy velem szemben áll es addig ismételi a mondanivalóját ameddig én is azt mondom...kis aranyosak! szoritok nektek h sikerüljön a testvérke...ne veszitsd el a reményt!!és főleg nem görcsölj erre, akkor lehet jobban összejön, ha élvezettel, csak ugy megy minden ...érted te!:)

Kata84: Szegeny Zsombi!! ezzel remélhetőleg többet nem ugrál...az igen, "te már megint itt vagy?" hát én is jó nagyot néztem volna :) szegény kisfiu, aki annyit ott szokott lenni....

Bettyna: hogy eltelt az idő!!istenn éltesse Bálintot..már kerek fél éves..és jobbulást neki!
jAjj, zombi kezdek én is lenni...olyan kedvetlen vagyok, álmos, fáradt, folyton éhes, már nagyon naphiányban szenvedek..biztosan mindez a terhességi időszak első szakaszára jellemzőek

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Kata,
most érzem úgy, hogy én is újra elmondjam, amit már az elején is :)
Ne szenvedj a tejcsin, hagyd a fenébe, ennyit nem ér. Sokkal fontosabb egy nyugis, vidám anyuka a kicsiknek! Szerintem is jobban érezné magát Norbika is. Ennyire azért nem fontos az a tejcsi.

Szöszke,
harangokat? :lol: Érdekes :) Valami biztos izgalmas bennük :)

Azt ne vedd úgy, hogy egy éve próbálkoztok és nem sikerül, ha a tej miatt nem sikerülhet úgyse. Először azt kell megoldani, utána indul csak az idő. Valószínű, hogy amint azt sikerül megoldani, akkor hamar össze fog jönni, nem? Gergő mennyi idő után jött össze?

Nálunk meg fordítva van, én még várnék vele, apa meg annyira rajta van a feladaton, annyira akarja... Teljesen elképedt tegnap azon, hogy mondtam, hogy akkor sincs semmi, ha 3 hónap vagy esetleg fél év múlva jön össze... teljesen kiakadt... :roll:

Pálmi meg nagyon beindult a dumával... ő is százszor elismétel mindent, mindent utánam mond, de magától is már olyanokat, hogy csak nézek :)

Most 2-3 hete egy békával alszik (pedig direkt nem akartam, hogy legyen olyan ami kell neki az elalváshoz...). Na a lényeg, hogy reggel felkeléskor akartam felvenni az ágyából, erre megfordult, megfogta a békáját és közölte, hogy "őt is hozom" Így, teljesen jól ragozva az egészet :) Ráadásul a "hozom" szót még nem is hallottam tőle :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Csak gyors olvastam amit írtatok,próbálok reagálni, aztán mennem kell fejni.
Szöszke..köszi, majd odafogyelek az ivásra, de legtöbbször iszok szoptatás elött, meg amúgy is figyelek hogy igyak, és egyek rendesen.
Hát látnád Norbikát meztelenül, olyan kis vékony nyúlánk(csak izmos, erős csontú) Ő az apja alakját örökölte.
Ha ettől Balázs vékonyabb lesz akkor elkeseredek. :roll:
Bettyna..köszi neked is, próbálok rendszeresen fejni de bevallom nem igazán hinném hogy ezt sokáig csinálni fogom, mert nincs rá időm és fáj is néha. :(
Most nem is a tejem mennyisége aggaszt, mert az a 80-100 ml megvan mindíg szerencsére.Csak 20-30 pótlás kéne, ha Bazsi ki is szívná mind.De nem szeret szopizni ez már egyértelmű. :cry:

Most is,Bazsi nem szopizta ki a tejcsit, csak 40-et evett, a tápszer se nagyon tetszik neki.Bekevertem 60ml-t és a felét ette meg, tehát összesen 70 körül evett, azt is több részletben. :roll:
Tudom, nem kéne paráznom ezen, de az gááz hogy már cumisüvegből se akar enni.most a héten nem lesz meg a 150 gyarapodás se.Csütörtökön a védőnő mért 5880grammot, én ma reggel 5920grammot. :?
Norbi jó náthás és hurutos lett. :( Tegnap Fecó későn ért haza, alig bírtam velük.Norbi mindíg a kicsi közelében akar lenni, meg ott ahol én vagyok..félek hogy megfertőzi Bazsit.

Kata..Norbi 1 éve állt így fejre a konyhában, emlékszel??Én is nagyon megijedtem.De szerencsére ott se lett baj. :) Rugalmas még a csontjuk.

Bettyna...ja és olvasom milyen szép nagy már bálint! :shock: :D Gratulálok az őszibarack evéshez, nagyon ügyik vagytok.Jó lesz nektek Tatán, szüleid olyan aranyosak, így van segítséged és Szabi is biztos imád ott lenni. :D

Dalma..kitartás, mindenkinek nehéz a végefelé már.Élvezd ki hogy most teljen egészében Ádámé lehetsz.

Talán jön a tavasz, legalább is itt szép napos az idő! :D Jaj, de várom már!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Lkata!
Amíg azt gondoltad, hogy hízik és van elég tejcsid, mintha jobban hízott volna Bazsi. ha jól emlékszem, akkor 3 hét alatt több, mint 300 g-ot hízott, nem? Lehet, hogy tényleg érdemesebb lenne 1-2 etetésnél csak a ht-t választanod, hátha kicsit megnyugodnál, pihennél, több tej tudna termelődni és a maradék szopik élvezetesek lennének mindkettőtöknek. Olyan jó lenne, ha nem kéne ennyit aggódnod.
Borzasztó, hogy ezek a hízás-követelmények mennyire beparáztathatják az embert :( Tényleg nem ér ennyit az egész. Viszont a betegségen ne aggódj, tuti, hogy nem fogja Bazsi elkapni Norbitól. - legalábbis nálunk még az influenzát is megúszta Bogi, pedig a férjem elkapta. (mondjuk tomi is, de neki is fejtem akkor tejet). Tomi is többször rátüsszentett már Bogira, de eddig csak egyszer egy délután folyt az orra. Szóval megúsztuk, az anyatej tényleg csoda ilyen szempontból :)

Az jutott eszembe, hogy nálunk Bogi ha éhes, ha nem, nagyon jókat szundikál a friss levegőn, emiatt 9-10 körül mindig lemegyünk, lent vagyunk 12-f1-ig, utána hazajövünk és még itthon is alszik min. 1 órát, de van, hogy többet is és 3-ig fel sem kel. Ha vmi miatt nem tudunk lemenni, akkor ő sem alszik, egész nap képes fent lenni, tomit nézni, zajokra figyelni és max. a mellemen alszik 20-30 perceket + még talán egy keveset. Ilyenkor jóval többször kér enni is, szerintem nem az éhség miatt, inkább a nyugtatás, relaxáció miatt. Viszont ha lemegyünk, akkor az alatt az idő alatt, míg lent vagyunk, rengeteg tej termelődik. Én is pihenek, Tomi kiadja kint a "gőzt", Bogi meg szépen kipiheni magát és a délután/este is nyugisabb mindenkinek.
kár, hogy pihenő tapaszt nem lehet kapni :D

Veronika!
Pedig azt mondják, hogy az nagyon jó, ha van egy tárgy, amihez ennyire kötődik :) - még neve is van a kibékának, átmeneti tárgy a neve ;)

Dalma!
Kitartáást!
már itt a tavasz lassan és az első trimeszternek is mindjárt vége. :)

Szöszke!
Nálunk is volt harangos korszak, csak mi bimm-bamm-nak hívtuk, még dalt is írtam róla és azt kellett énekelnem a déli alvásnál :lol:
(szól a harang, szól a harang, bimm-bamm-bumm, valaki kongatja, valaki kongatja bimm-bamm-bumm, bimm-bamm-bumm)
kb. 2 hónapon át minden nap templomba jártunk délelőttönként, mert ott lakik a harang :lol:
aztán elmúlt ez az időszak, most csak messziről hallgatjuk néha-néha, illetve hetente egyszer elmegyünk a bimm-bammos játszóra,de már nem a templom a sztár.
Biztosan össze fog jönni a bébi, ha rendeződnek a hormonjaid!

kata!
Hááát... én már a kisebb esésektől is frászt kapok. Szerencse, hogy nem lett semmi baj.

Bettyna!
Bálint lassan leszkanderezi a tesóját :lol:
Iszonyat édes lehet, a képeken is nagyon szép, igazi kis hurkás babóca.Tényleg nem tűnik fél évnek a szülésed, nagyon elröppent az idő.
Anyósom egyébként próbál sokat segíteni, de valahogy mégsem sül el sokszor annyira jól, mert nem abban segít, amiben kéne, hiába kérem.
Tomi is ugyanígy, szakaszokban dacol, hol erősebben, hol gyengébben és van, mikor kenyérre lehet kenni. Biztosan sok függ attól milyen hatások, élmények érik, de igazából még nem jöttem rá ennek a hullámzásnak az igazi okára. 4 éves korig eltarthat még ez a dackorszak, de nálunk sokszor olyan intenzív, hogy remélem hamarabb vége lesz :)
Jó pihenést Tatán!!

Kép

Kép
borkaby
 
 


Lkata!
Nézd mit találtam! Ha ez igaz, akkor aztán tényleg semmi aggódni valód nincsen! http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekval ... ataplalast

Kép

Kép
borkaby
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: