Új privát üzeneted érkezett!

Taniki84, kösz a tanácsot magnéziummal kapcsolatban.
Hátfájás nekem már régóta van, ezért is hagytam abba a melót, mert iszonyúan fájt a hátam az üléstől. :(
pamukli, a brendonos 4D-n kolleganőm volt, és állítólag nem látszott szépen a baba nagyon homályos volt a kép, ő nem megy többet azt mondta. Viszont ott is volt, ahol én (Kárpát utcai) és az neki is (és nekem is)nagyon tetszett.
Amúgy én a 28. héten voltam utoljára 4D-n és 1090 g volt Csenge baba. Szóval lehet kicsit nagyobb a babád, de örülj neki, legalább szépen fejlődik :)
csnixi gratula a forgalmi vizsgádhoz. Nekem is folyamatban van a jogsi, de már elég rég félbehagytam, mert nekem sajna nagyon ellenszenves oktatóm van, úgyhogy vszleg váltok, de lehet sulit is.
Alvás nekem is rosszul megy, állandóan forgolódok. :( Pisilni 1-2X megyek ki.
csilumilu, a beszélgetés nekem sem nagyon megy. Persze néha szólok hozzá, de nem viszem túlzásba, nekem furcsa a "hasammal" beszélgetni :lol:
Atizka, szupi ez a babakocsi! :) De biztos ezzel sem könnyű közlekedni...nem? Legalábbis az enyémet meg sem bírom emelni, tehát nem tömegközlekedésre találták ki, inkább terepre :lol:

Kép
krisztike83
 
 


Nixi gratula a vizsgához! :wink:

Tegnap voltunk bevásárolni a Corában, megvettünk még csomó minden apróságot a Babának. Valószínű a nagybevásárlásnak köszönhetően éjjelre teljesen beállt a derekam, semmi nem tudtam aludni. :cry: Úgyhogy most nagyon terhesnek érzem magam-szó szerint.

Én szoktam beszélgetni a Babával, sokszor vissza is reagál, imádom már most! :D

Kép
calendula
 
 


tündércserje köszi, lehet én is kipróbálom a kálciumot is.

Kép
krisztike83
 
 

 
 

Sziasztok!

Jó sokat írtatok ma! Meg vagytok dícsérve! :lol:

Nixi: csatlakozom a többiekhez gratuláció terén. Ügyes voltál!

crystall! Köszi a táblázatot, nagyon klassz!

csilumilu! Én külön sosem beszéltem egyik gyerekhez sem, és nem látom hátrányát egyáltalán. Mindhárom elég "anyás". Viszont egész nap a kislányommal kell kommunikálnom és ezt a baba is hallja.
Sőt, észrevettem, ha Gina sír egyből ugrándozni kezd, megismeri a hangját. Valószínűleg a sírás felizgatja és ő is sírna. :roll: Vagy sír is??? Állítólag tudnak bent hangtalanul sírni. Hát nem tudom, de az tény, hogy felismeri a hangomat (hiszen egész nap hallja) és a család többi tagjának hangját is.

Hallgass sok zenét amit szeretsz. Én mindhárom gyereknél észrevettem, hogy amit pocakosan sokat hallgattam, az megszületés után megnyugtatta őket. Gina a mai napig azokat a zenéket szereti amiket a hasamban hallott. :wink:

atizka! Egyenlőre még nekem is fejtörést okoz, hogy fogok két gyerekkel sétálni. Gina még nem jön a kocsi mellett és két kocsit meg nem tudok tolni. :shock:
Szóval nem tudom. Egy újabb dolog, amin el kell gondolkodni. :wink:

pumukli! Az én dokim is a 30. hét környékét javasolta, akkor még elég sok a magzatvíz és jól körbe lehet járni a babát. Valamint van már rajta elég husi és szebb a kis teste és az arcocskája is teltebb. Jobban kivehetők a vonásai is.

marymella! Igaza van süninek tényleg említsd meg a dokidnak az alvási gondokat! Ha nem tud a szervezeted pihenni az a babának sem jó.
Én a fiammal jártam így a dokim phipolphent (lehet, hogy nem jól írom) írt fel. Alakalom szerűen szedtem ez egy igen enyhe nyugtató hatású tabletta. Terheseknél szokták alkalmazni.

kírus! Nekem is a Naturlandos a magnesium citrim. Tényleg nagyon szupi, megéri ezt használni. A magne b6 ehhez képest cukorka. :wink:

Már nekem is rosszak az éjszakáim. Az még elmenne, hogy pisilni kell menni, de utána már nem tudok elaludni. Háton nem lehet aludni, (mondjuk nem terhesen sem tudnék hanyatt aludni) oldalt hamar zsibbad a csípőm. Szóval ördögi kör.
Mire meg el tudnék aludni addigra felriad a lányom és hozzá kell menni. Ezért sem tudok szedni semmit az álmatlanságra. :(

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Süni: szép nagy a babád!

Üdv zagor! Gratula a 3. lurkóhóz.

Domi: izomlázszerű tüneteim nekem is vannak, főleg ha fel kell kelnem az agyból vagy ha sokat ülök. Sajnos éjjelente nekem is sokat fel kell kelnem pisilni, ha meg valami csoda folytán nem, akkor a kislányom szól, hogy pisilnie kell és akkor is fel kell kelnem kikísérni.

Krisztike: mis a a nagy kerekű babkocsi mellett döntöttünk, mert az utca nálunk is nagyon rossz sőt a faluba a járdák is csak ott jó, ahol a polgármester és a gazdagabb emberek laknak. Ráadásul tavasszal-nyáron nekem elég sokat kint kell lennem a kertben, mivel nekünk elég nagy kertünk van és sok a vetemény.

Taniki: azt hittem csak én álmodom össze minden hülyeséget. Gusztustalanabbnál-gusztustalanabb dolgokat álmodom, néha teljesen felzaklat és nem is tudok utána visszaaludni, volt olyan, hogy pisilni is alig mertem kimenni. A derékfájás nekem is megvan, de még hozzátársul az elég erős szeméremcsont fájdalom, sokszor menni is alig tudok. A párom szerint néha úgy megyek mint a kacsák. :D Az én kislányomnak is nagyon nagy haja volt amikor megszületett és korom fekete, mára tiszta szőke.

Crystall: köszi szépen a listát!

Nixi: nagy gratula a sikeres vizsgádhoz.

Marymirella: én fordítva vagyok mint te, eddig nem voltam valami fagyos, viszont mióta terhes lettem én mindig meg akarok fagyni. Igaz nálunk fa fűtés van, de amit vettünk fát sajnos alig 2 hónapos vágás és tiszta víz, úgyhogy meleget alig akar adni. Viszont az árát jól megkérték.

Csilumilu: én az első kislányomnak sem beszéltem sokat amíg a hasamban volt és mégis nagyon anyás lett. Viszont azt nagyon megérzi, hogy a nővére mikor alszik el, mert ameddig a Vikike fent van, addig ő is éreztet, hogy még én is ébren vagyok, viszont ahogy a Vikike elhallgat utána hamarosan a picur is. Természetes dolog, hogy aggódsz, hogy jó anya leszel e, de hidd el menni fog. Nagyon sok dolog adódik magától tapasztalatból mondom. Én is egyedül voltam kivéve az első hetet mert akkor itt volt anyukám, de utána már csak magara számíthattam.

Lassan befejezem, mert a pici elég jól elkezdett rugdosni, hogy nem jó helye van.

Vigyázzatok magatokra!

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Sziasztok!

Köszi a kedves fogadtatást!

Napisugi!
Szerencsére a születés után teljesen rendbe jött az arritmia. Alapos kardiológiai kivizsgálás kellett, és eleinte fél-, majd egy évente kontrollra kell mennünk. Ha a 2 éves vizsgálaton is minden rendben találtatik, akkor el is felejthetjük az egész ritmuszavart.
Remélem péntek után ti is elfelejthetitek az elmúlt hetet.

Crystall! Az adatokat a táblázathoz privát üzenetben küldöm. Köszi!

A szoptatással kapcsolatban nekem pozitív tapasztalataim vannak. Nem volt problémám vele. Amikor bizonytalan voltam a mennyiségben, amit evett, akkor mértem mérleggel. Ha valóban kevés volt, akkor gyakrabban szoptattam, és szépen rendbe jött a mennyiség is.

Babakocsi: kényes téma nálunk is, mert nem tudom, hogy egy testvérfellépő elég lesz-e, vagy szükség lenne testvérkocsira. Most éppen a fellépő mellett vagyok, mert alvásidőben nem valószínű, hogy megyünk sétálni. Vagy nem is tudom... :roll:

Nyakamban a nagyobbik, pocakban a kisebbik... Azt hiszem mennem kell :)
csatangolo
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy eltűntem, de nálunk beprögötek az események, szó szerint. Jó sokat írtatok!

Calendula: édesanyám a polgármesteri hivatalba dolgozik, onnan kapta az információt az anyakönyvezetőtől az apaságival kapcsolatban.
Nálunk ez a dolog megoldódott, mert a párom a hétvégén megkérte a kezem és közölte velem, hogy akkor menjünk hétfőn az anyakönyvvezetőhöz és jelentkezzünk be, mert ő inkább elvenne. Így március 6.-án délután 3 órakkor esküvőm lesz, igaz "csak" polgári. Már csak azért drukkolunk, hogy bent maradjon addig a Babó.
Hétfőn és kedden kórházba mászkáltunk a bizonytalan eredetű fekete folt miatt, és 3-an is megvizsgálták, de szerencsére nem találtak semmit csak kissé tágabb epeutakat, ami a legjobb ("c kategóriás") doki szerint nem kóros. Mindenesetre jövő héten még egy kontroll és 2 hét múlva már kezdhetünk járni ctg-re a dokim szerint, mert 33 hetesnek és 4 naposnak látták tegnap.

Nixi gartula a vizsgádhoz! A forgalmi a legnehezebb az összes közül szerintem, mert ha szívatni akar a vizsgáztató midnegy milyen jó vagy. És lám, neked elsőre sikerült, ügyes vagy!

Alvás: hát igen... Nálunk is kezd már egyre jobban problémássá válni. Én olyan vagyok ha pisiliek, akkor egyből felkelek és nagyon nehezen tudok visszaaludni. Van, hogy nem is sikerül... Ilyenkor jön a bagoly életmód. Nappal ti nem szoktatok ledőlni? Nekem nagyon gyakran van már szükségem rá, pedig régebben nem tudtam nappal aludni.

Beszélgetés: Én szoktam hozzá beszélni és mindig reagál rá. Megérti, hogy mikor mit mondok és szereti, ha simogatom is a pocakon keresztül. Az apját is imádja, pedig nincs mindig melletünk, de valahogy mégis megérzi és mindig meg akarja mutatni neki, hogy ő milyen ügyes, és hogy egyáltalán ott van. Apja is csak nem rég kezdett el vele beszélgetni, talán másfél hete pedig, hogy jött velem a védőnénihez és mondta neki a védőnő, hogy kezdheti kialakítani vele a kapcsolatot. Azóta próbálkozik, bár az elején nagyon furcsa volt még neki beszélni a hasamhoz, de már megszokta :)

Alexandra
kaisa
 
 


Kaisa: gratulálok az esküvőtökhöz és minden jót kívánok. Akkor te is márciusban fogsz szülni!

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Megint csak kutyafuttában :( Bocsi.

Csilumilu: én is Rh negatív vagyok. Miután megszületett Adél, a köldökzsinórból vettek vért, hogy ne őt kelljen szúrni, és megnézték a vércsoportját. Mert ha ő is negatív, akkor semmi teendő nincs. És így is lett. Adél tiszta apja, de a vére az enyém: A Rh-, ja és sajnos a természete is. Tehát automatikusan nincs injekció.

Kaisa: gratulálok az esküvőhöz!

Nixi: neked meg a forgalmihoz. Borzasztó ügyes vagy!

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Yusz: én is kínlódom a csípőzsibbadás-fájással...nincs valami tipped, mit lehet tenni ellene? Mert nekem csak az segít, ha pár percig maszírozgatom. de ez éjjel úgy két óránként nem olyan vicces.

Kaisa: gratulálok az esküvőhöz!!! :lol:

Régebben már volt szó róla, hogy 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat kell a kórházban, de most rákérdeztünk az anyakkönyvveztőnél, és mondta, hogy ezt a rendeletet tavaly júniusban eltörölték, úgyhogy csak vinni kell az eredetit és kész.

Lenne egy kérdésem: ti mivel mossátok a baba holmijait? Van olyan mosószer, amit ajánlatosabb használni?

Nem szeretnétek az Uh képekből is montázst? Jövő héten még dolgozom, de utána szívesen megcsinálnám, és ha megszülettek a babók, abból is megcsinálnám, és láthatnánk, hogy van-e hasonlóság.

Kép
tündércserje
 
 


kaisa!
Gratulálok az eskövőhőz! :lol: Az enyém márc. 01-én volt. Rá egy hónapra (ápr.07) jött Gina. :lol:
Alig fértem el az esküvői ruhában, mivel januárban választottuk ki és át is kellett kicsit alakítani márciusra.
Nálunk is csak polgári volt. Leginkább a pici miatt házasodtunk össze, mi el lettünk volna papír nélkül is. :roll:

tündércserje!
Sajnos fogalmam sincs mi lenne a jó. Talán puhább fekvőfelület kellene ideiglenesen. Pl. egy plussz paplanon feküdni.
De ez csak ötlet, mert igazán nem tudom. Valószínű, hogy szülésig megmarad. Nálam legalábbis tuti, mivel Ginával is sokat kínlódtam a csípőfájdalom miatt.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


csnixi
Gratulálok én is a jogsihoz. Nekem kétségem sem volt, hogy sikerülni fog-e :lol:
kaisa
Neked pedig gartula a házasságkötéshez előre is :lol:
Tündércserje
Én támogatom az UHos montázst. HA meg tudod csinálni nagyon ügyi vagy. És előre is köszönjük :lol:

Nálunk a mai nap mozgalmasan telt. Reggel óta festők csinálták a rumlit. Feltették az álmennyezetet, ezt le is színezték, levakarták a tapétát, gletteltek és siralmas a szoba padlója. Kicsit felsöpörtem és felmostam, de nagyon nem merem vizezni a parkettát, mert laminált megy rá szombaton, nem akarom feláztatni. Egész nap nyitva az ablak. NAgyon szép a színe a mennyezetnek. Olyan, mint az oldalfal lesz felül. Lépesméz, alul pedig gyűszűvirág. ÉS pont olyan bordűrünk lesz, mint csnixiéknek :lol:
Közben megjött a kocsi is az ebédszünetben. Kunert kocsit rendeltünk, nagyon tetszik a színe is, meg maga a kocsi is. CSak még darabjaiban hever a nappaliban, de helyünk sincs összerakni. :cry:
Holnap lehet, hogy a kiságy is megérkezik, akkor lassan mi már kiköltözhetünk addig míg vége nem lesz a munkának :lol: De az a szerencse, hogy szombaton már csak tiszta munka lesz és délutánra gyönyörű lesz a szoba :lol:
Közben délután voltam UHon is, minden rendben van vele. megint nagyot nőtt és most nem éri el Fruzsi a méhszájat. Ja és még mindig Fruzsi a Fruzsi :wink: megvan a cukoreredményem is, meg a vérkép. Azt mondta doki minden tökéletes. :lol:
Legközelebb a 32. héten megyünk vizsgálatra is, meg Uhra is. :lol: Addig csak tanácsadás lesz.
Mindenkinek szép estét kívánok!

Kép
domi001
 
 


Csilumilu: Akkor nem tudom, hogy a doki nekem miért mondta úgy, mintha óriásbébi lenne. Lehet hogy azért, mert a férjem 4,2-vel a tesója 4,9-el született...?
Egyébként nekem is fura a beszélgetés a "hasammal". Mostanában azért már el szoktam Neki mondani, ha megyünk vizsgálatra vagy valami jó történik...

Tündércserje: Hol voltatok 4D-n?
Amúgy én már 2 hónapja szenvedek a becsípődéssel, de szerintem igaziból nem lehet tenni semmit ellene. Sajnos én is nagyjából 1,5-2 óránként fent vagyok éjszaka, mert elzsibbad a lábam-csípőm. Utána hanyatt fordulok, alámteszem a párnát, kicsit megnyugszik és átfordulok a másik oldalra.

Krisztike83: Köszi a Brendonos tapasztalatot!
Én is iszom a kalcium pezsgőtablettát és egyáltalán nem szokott a lábom begörcsölni. (kopp-kopp) Csak arra figyelj, ha Te is iszod majd, hogy a magnézium, vas előtt-után legyen 2-2 óra, mert ezek közönbösíthetik egymás hatását.

Pumi
pamukli
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatom?
2. babámat várom. Egy lassan másfél éves rosszaság fiam van.

Erica

Kép
Kép
esheenan
 
 


gratula az esküvőhöz!

Kép
marymirella
 
 


Tündércserje: én Adélnál dreftet és Gabi mosóport használtam. Utóbbit megszüntették, már csak az öblítője van meg. Most ajánlották a norit (remélem jól emlékszem) nevű mosószert. Ez olcsóbb, mint a dreft és nincs annyira intenzív kamilla illata. Én öblítőt nem használtam, helyette pici ecetet tettem az öblítő helyére. Használtam még a dent mit foltisztító szappanját (DM saját márka, 150 Ft), ami marhaepe szappan és nekem mindent kiszedett, alma foltot és barackot is, anyatejes kakit is.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


ELADÓ RUHACSOMAG!
2500.- +postaköltség!
privibe írj ha érdekel!(Újszülött kortól...3hónapos korig),a sötétkék kocsikabát 3.hónaptól jó!képet tudok még küldeni ha érdekel valakit!

Kép
Vendég
 


Beszélgetés - én szoktam, bár nem egész nap. Esténként meg apa mesél neki 1-1 rövid mesét. Mostanában apa kezére inkább megnyugszik, lecsendesedik.
Sajna nekem förtelmes énekhangom van, így az éneklést kihagyom :shock:

Mosás - én Tesco-s baba folyékony mosószerrel és Gabi öblítővel mostam (Nagyon babás lett az illat a szobában)

Kaisa - Nagy grat az esküvőhöz!

Esheenan - Üdv a csapatban! Másodikra milyen babó lesz?

Csípő fájás-zsibbadás nálam is van. Emiatt is forgolódom sokat éjjel. Masszírozás nagyon jól esik ott, de hát éjjel apát emiatt nem keltem fel.
Ja és hőhullámaim vannak. Néha iszonyatosan melegem van (régen fagyos voltam) Konvektorral fűtünk, azaz sokszor nem, mert megsülök, párom meg megfagy :D

Atizka - elmentünk ma Corába - és persze hohy már nem volt olyan táska. De elvileg holnap érkezik és az ügyfélszolgálattal lebeszélve eltesznek nekem belőle - hívnak majd. Remélem ősszejön. És köszi az ötletet. De idegesítő, hogy az akció másnapján már nincs belőle... :twisted:

Éééés...ma voltunk dokinál. Minden rendben a babával. 2139g a méretei alapján. Most épp márc 26. lett a dátum. Doki azt mondta, hogy a 41. hétig engedi a túlhordást, ha az lenne.
Egyelőre a méretei miatt, jobban bírnám ha még márciusi lenne.
Méhszáj még 3000-es, méhlepény ok. Gyerek továbbra is be van fordulva.
Kép Kép Babakocsink Kép Készül a babasarok

Kép
moncsi73
 
 


kaisa gratula az esküvőhöz !

esheenan üdv itt!

szépek a babasarkok, szobák, már énis alig várom hozzáfogjunk, talán majd márciusban, mikor már nem dolgozok.

domi tőled is várjuk a képeket :D

crystall már 2 napja nem jelentkeztél, ugye azért jól vagytok?

Kép
csilumilu
 
 


Feltétlen küldök majd képet, de valószínű csak a jövő héten, mert most iszonyatos mocsok van. A szoba nincs is még kész, A babakocsi szegény csak jobbra balra van tologatva. :)) Jövő héten meg már Fruzsi szobája is nagyjából be lesz rendezve. :)

Kép
domi001
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Hihetetlen, de valami szuper éjszakám volt-nem tudom, mikor aludtam utoljára ennyire jól. Lehet, hogy már túlságosan fáradt voltam...mindenesetre 8kor alig bírtam kimászni az ágyból, olyan jól esett pihizni.

Domi: kitartás a felújítás hátralveő részéhez!

Pamukli: a Magzati Diagnosztikai Központban voltunk, a saját dokim csinálta a 4D-t is. Nagyon elégedett voltam velük.

Nem emlékszem, milyen méreteket írtatok, mi pont a 29. hetet töltöttük be, amikor mérték/becsülték, akkor 1360 gramm volt, arra azt mondta a doki, hogy teljesen normális.

Esteenan: üdv köztünk! Mesélj magatokról!

Gabi: köszi a mosószeres tippeket!

Moncsi: a hőhullámokkal hasonlóan vagyok. Korábban 24 fokon kellett tartani a termosztátot, hogy ne faggyak meg, most 18 foknál nem rakjuk fejjebb, mert megsülök...még szerencse, hogy apa jobban szereti a hűvöset.
Vicces, mert pár napja kinéztem egy pelenkázó táskát, de mikor írtátok, hogy a Corában van akciós táska, megnéztem-és kiderült, hogy pontosan azt néztem ki...csak nem tudom, hogy kijutunk-e valamikor, és az alapján, amit írtál, lesz-e még belőle...
Egyébként esténként nálunk is mesél apa, nagyon édi, ahogy a pocaknak olvas. :lol:
Szép nagy már Milán! Ebből arra következtetek, hogy Marci is hasonló méretű lehet. :lol: Csak összejön, hogy egyszerre leszünk bent. :lol:

Lányok, akkor küldjétek az UH-s képeket a mandarinzsele@gmail.com -ra, és jövőhét után megcsinálom az UH képes montázst.

Kép
tündércserje
 
 


Jó sokat írtatok! :wink:

Voltunk tegnap dokinál. A Kiscsajjal minden rendben, szépen gyarapszik.
Viszont sajnos tovább romlott a méhszájam, C:2100, úgyhogy a következő 6 hetet végig kell(ene) feküdnöm. Próbálom magam szoktatni a gondolathoz. :cry:

Moncsi ti jó nagyok vagytok, 32. héten 2100 gramm?! Szép nagy baba lesz.

Domi a Kunert kocsikkal én is szemeztem, csak a páromnak nem tetszett mert "nagy csúnya fényes kereke van". És sajnos nem bolygósíthatóak a kerekei, ez negatívum benne. Milyen színűt vettetek?

Kép
calendula
 
 


Sziasztok!

tündércserje! Nekem is jó éjszakám volt, most nagyon kipihentnek érzem magam. Lehet, hogy frontmentes napunk lesz és azért?

esteenan! Üdv! Mikor szülsz? Tudod már a baba nemét? Írj magatokról!

pumukli! Azért ne ijedj meg, az uh-s súly méretek csak több más értékből saccoltak, tehát pontatlanok. A jó nagy baba lesz az adódhat abból is, hogy hosszabb a combcsontja.

moncsi! Szép a babasarok! Sajnos a hőhullámok maradni fognak szülésig. Én is elkezdtem a "klimaxos" tüneteket. Még jó, hogy nem nyár van akkor még izzadnék is rendesen, pedig alapból nem vagyok izzadós fajta.

calendula! Tényleg nem alaptalan a riogatás és tessék minél többet pihenni!! Nekem sajna Gina ezért lett kora baba. Szerencsére kihúztam a 36. hétig, és 2730 g. lett, mégis inkubátorba került és az szörnyű érzés.
Bár Melinda lányomat két ujjnyi nyitott méhszájjal 41. hétig hordtam. De akkor sokat feküdtem, mig Ginusnál nem. Gondoltam úgysem lesz baj. :( Szóval pihenj minél többet.

Tegnap voltunk az Auchanban, egy deka babacucc sem volt. Mindenhol az a cetli fogadott, hogy "elnézést készlethiány". Döbbenet volt a sok üres polc.
Egyedül Ginának tudtam venni kedvezményesen tápszert. :shock:

Mosópor: szerintem teljesen mindegy milyen mosóport használ az ember. Ezek a modernek már mindegyik jó minőségű. Fontosabb inkább, hogy duplán legyenek kiöblítve mert allergizálhat.
Sok mosógépen már van babaprogram ott dupla az öblítés.

Nálunk apa nem mesél, helyette este gyűlik össze a család (addigra kész a tanulás stb..) megbeszéljük a nap eseményeit, vagy együtt tv-t nézünk, vacsizunk. Szóval jó nagy a hangzavar és a legkisebb is hatalmasakat rúg, hogy tudasssa ő is itt van köztünk. :lol: Nagyon bírom, ahogy kommunikálni szeretne a gyerekzsivajra.
Gina lányom mostanában (minden este fürdés előtt) elkezdte, hogy sikítva futkos az előszobán végig, közben kergeti a kutyát. Na, azt a babóca imádja hallgatni. Olyan viháncba kezd, hogy fognom kell a hasamat nehogy elinduljak a rugások irányába. :lol:
A szenvedő felek: kutya, szomszédok. :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Lányok!
Akit érint az apasági elismerő…. Lehet egy újabb verzió. :shock:
Ma beszéltem a XVIII.kerületi Anyakönyvi hivatallal.
Szóval, ha valaki „csak” élettárs és apasági nyilatkozatot tesz (fogantatás és szülés között bármikor), akkor őt tekintik apának és a kórházba elegendő az önkormányzattól (ingyen) kapott apasági nyilatkozat.
De ha időközben a mama a szülésig más pasival bejegyzett élettársit tesz közjegyzőnél, akkor az új pasit vélelmezik apának és a régi apasági nyilatkozat érvényét veszti.
A kórházban oda kell adni az apaságit és a kórház hivatalból a kerületi anyakönyvi hivatalnál el kezdi intézni a baba anyakönyveztetését. Ott le kell ellenőriztetniük, hogy a mama közjegyzőnél tett-e bejegyzett élettársit mással. Ha igen, akkor az lesz az apa, ha nem, akkor az apaságin lévő. Úgy néz ki, hogy az a rendszer nem működik még rendesen, ahol a közjegyzőkön keresztül ellenőrzik, hogy mi a helyzet a mamával.
Anyakönyvvezető megnyugtatott, ha nem kavarok be más pasival :lol: a szülésig, akkor elegendő a már meglévő apasági.
Na hát én ezt tudtam meg…remélem érthető volt, amit írtam.

Kép
moncsi73
 
 


sziasztok,

esheenan, üdv itt
csnixi,grat a vizsgához
kaisa, az esküvőhöz gratula és minden elképzelhető jót nektek!!

calendula, ha fekvés, akkor fekvés, nincs mit tenni!!!Nézd a jó oldalát, mennyivel kevesebb 6 hét mint mondjuk 25-30
yusz, nálunk is a hangzavarra indul bent a mocorgás (meg persze éjszaka, ma pl aludni sem tudtam, olyan fájdalmasan rúgott, bokszolt nem tudom)És úgy vettem észre, hogy a kicsi lány hangját megismeri az enyémen kívül.És nem tetszik neki, ha kiabálnom kell a nagyokkal, igyekszem ezt lecsökkenteni, de sajna ha megszületik sem tudom ez alól mentesíteni majd.Tegnap előadta a nagyfiam, hogy el sem tudom képzelni milyen nehéz 60 német szót megtanulni.Teljesen hülyének néz, és maradjak nyugodt???
tündércserje, mi ez a montázs, biztos lemaradtam, hol tudom megnézni?
A fekvéssel nekem komoly problémáim voltak, a harmadik gyerkőcnél kezdődtek, és szinte minden reggel derékfájással ébredtem. Kb 2 éve beruháztunk egy nagyon jó minőségű matracba, amit kb 2 hónapig válogattam, végül a cardo nyert, és nekem bevált.Most nem a derekam miatt nem alszom, az akkor fáj ha sokat ülök.
moncsi, jó nagy a babó neked is, én mondjuk három nagy gyerek (3,6 és 4,2 és 3,6) után nem vártam mást, mármint nálam.És legkönnyebben a legnagyobb született!Az első fájástól számított 2 azaz kettő órán belül.Ő a középső, az UH képet nézve azt mondta, végre valaki olyan dagi lesz mint ő volt.Ma viszont 15 évesen nem tud hízni....
pamukli, én is a Magzati Diagnosztikai Központba járok UH-ra, és nagyon megvagyok velük elégedve.

Rólunk, én ma reggelre kidőltem, valószínű hétvégén az úszóversenyen sikerült valami vírust beszerezni. Nem is mentem ma délelőtt sehova, fája torkom, a fülem, és mintha egy kicsit lázas lennék. Persze a legutóbb vett lázmérő sem működik, nem tudom mi mindig megszívjuk ezekkel az elektromos kütyükkel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2012.01.01 19:42-kor.
süni69
 
 


Sziasztok!

Jesszusom, hogy belehúztatok a napokban az írásba!!! :wink:

esheenan: Üdv közöttünk!!!

kaisa: Gratulálok az esküvőhöz!!!
Nagyon elgondolkodtató, lehet, hogy nekünk is ezt kellene tennünk, de remélem azért áprilisig megoldódik ez az egész mizéria...
Mert még bennem mindig él a remény a "Nagy , fehér ruhás esküvő" iránt...

csnixi: Gratula a vizsgához, ügyi vagy! Engem forgalomból először meghúztak... :lol:

Kicsit megnyugtatott az a tény, hogy nem vagyok egyedül a panaszaimmal!!!
Szerencsére a vádligörcs már teljesen megszűnt, de érkeztek helyette az újabb "terhek"...
Például ma is eszméletlen dolgokat voltam képes öszzeálmodni, ráadásul , ha felkelek és visszaalszom, utána ugyanott folytatódik az álom.Úgy látszik ebbe bele kell törődnöm.

Nagyon szépek a babakocsik és a babaszobák!
Mi még nem kezdtük el kialakítani a babasarkot, de még nagy dolgok várnak ránk...
Kibővítjük a házacskát egy nappalival, ami február 2. felére és márciusra van betervezve, addig meg még nem szeretnénk berendezni a Babóca helyét, lesz elég felfordulás így is...

csilumilu: Megnyugtatásképpen én sem tudok még igazán beszélgetni a kicsihez,persze amikor mozog, meg valami fontosabb dolog történik körülöttünk, akkor azt elmondom neki, de például mesét még nem olvastam neki...olyan furcsa számomra ez az egész.
Ha lesz második baba,akkor már biztosan könnyebb lesz, de még jelenleg fel kell nőnöm a feladathoz, ami persze egy csodálatos dolog, de nem olyan egyszerű, legalábbis szerintem... :wink:

Sajnos mennem kell, mert nem bírok tovább ülni, nagyon fáj a hátam...

Kép
taniki84
 
 


Jajj, majd elfelejtettem!

calendula: Kitartás és próbálj tényleg minél többet feküdni!!!
süni69: Jobbulást!!!

Kép
taniki84
 
 


calendula
Én első ránézésre szerelmes lettem ebbe a kocsiba. NAgyon sokat vívódtam az a elején én is a bolygókerék miatt. Aztán nézegettem hogy tudják tolni azokat és ezeket. Beszéltem olyanokkal, akiknek bolygókerekes van és nem szerették mert nehezen tudják tolni. Láttam, hogy ezzel is milyen könnyedén tudnak közlekedni és az útviszonyok miatt maradt a Kunert. A kereke egyébként nem fényes, hanem olyan, int a képen külön lévő kerék. Már csak Bonyhádon kapni olyan fényeset. Amúgy ilyen színű a mienk. Annyira klassz. NAgyon tetszik és nagyon masszív. Most fent van velünk a lakáásban. A férjem is odavan a színétől is, meg az egész kocsitól. Azt mondta ő is befeküdne. És mindig kicsit megtologatja. :lol: Amúgy nem is zöld, inkább sárgás zöld, nagyon szuper a színe, meg az a virágos betét. ÉS sok kiegészítő volt hozzá. :lol:
[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1265282889.3537.jpg[/img]


Kép

Kép
domi001
 
 


Ja és az oldalán nincs az a piros Vip felirat :lol:

Kép
domi001
 
 


Calendula: mindenképp' pihenj, amennyit csak tudsz! Elhiszem, hogy nehéz, én is utálom ezt a sok fekvést, de az a legfontosabb, hogy a babó minél tovább bent maradjon, és jól legyetek. Nagyon vigyázz magatokra!

Yusz: jó lehet, hogy a bentlakó gyerkőcöd így reagál a tesójára! Vajon mitől lehet ez? Mert én is megfigyeltem, hogy ha kisgyerekes rokonoknál hangoskodnak a gyerekek, Marci is el kezd fickándozni.
Eddig is mindig használtam a dupla öblítést, ezek szerint az elég az allergia kivédésére?

Süni: előszöris jobbulást!!!
A montázst Moncsi találta ki. A lényege, hogy csinálnánk majd a babák fotóiból egy képet, amin mindenki szerepel pár naposan. Erről jutott eszembe, hogy megcsinálnék egyet most is a babók UH képeiből, és meg lehetne nézni, hogy születés után van-e hasonlóság.

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!

Ma voltam a védőnőnél. Kérdeztem a házassági anyakönyvi kivonatot és azt mondta, hogy 30 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat másolatot kell vinni a kórházba. Meglett a vérkép eredményem. Egy kicsit felhígult a vérem, de nem vészes. A többi eredményem jó lett. Megint híztam egy kilót, most tartok összesen 6 kg-nál. Viszont a hasam megint nőtt 4 cm. Most a haskörfogatom 104 cm.

Mosópor: én a kislánynál sem használtam másmilyen mosóport, mint amit nekünk, de a ruháit külön babaprogramon mostam. Soha nem volt probléma vele. Viszont amikor megvettük a Liberó és a Pempers (lehet rosszul írtam) pelenkát az kiütötte a kislány fenekét, neki nagyon bevált a lila csomagos Tescos pelenka és nem is volt vele problémám, nem folyt ki a pisi sem belőle.

Üdv Esheenan! Írjál magatokról!

Moncsi: szép nagy a babócád!!! :D És nagyon szép lett a babasarok.

Calendula: pihenj amennyit csak lehet és nagyon vigyázz magatokra.

Az éjjel nekem elég szőrnyű éjszakám volt. alig aludtam valamit. Először felébredtem, hogy ki kell mennem pisilni, aztán alig hogy vissza tudtam volna aludni a kislány szólt, hogy pisilnie kell, persze megint felkelni. Utána meg már nem tudtam aludni és közben a pici is felébredt és őrölt rugdalózsába kezdett, böködött, hogy nem jó helye van. Viszont tegnap délután olyan aranyos volt, elkezdett bal oldalt böködni és ki lehetett venni a kis könyökét, még az ujjaim közé is tudtam fogni. Olyan jó érzés volt. Jövőhéten kell mennem a dokihoz vizsgálatra.

Vigyázzatok magatokra és mindenkinek szép napot!

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Süni, jobbulást!

Calendula
, kitartást, azt a 6 hetet valahogy ki kell még bírni.

Domi, Moncsi, szépek a járgányok!

Esheenan, szia! Írj magatokról (jól gondolom, hogy nem Mo-n éltek?)

Auchanban már vasárnap sem láttam valami sok mindent... Arra gondoltam, még nem pakoltak ki, de ezek szerint annyi volt a felhozatal.

Kaisa,
gratulálok a lánykéréshez, majd kérünk képeket a nagy eseményről!

"Klímaxos tünetek": sajnos nálam szülés után sem szűntek meg, sőt... Volt, hogy éjszaka 2X cseréltem pizsit, mert annyira megizzadtam, hogy csurom vizes lett.

Apropó, lázmérő. Teljes bizonytalanságban vagyok... Van itthon 3 db digitális lázmérő, ebből az egyik Braun, szóval elvileg nem egy gagyi: mondanom se kell mind mást mér...
Volt egy időszak, amikor Emminek minden este hőemelkedést mértem a Braunnal popsiban. Gyerekorvos szerint nem volt gáz, de éppen azért, hogy ne kelljen mindig a fenekébe dugdosni, vettünk egy Graco fülhőmérőt. (Bababoltban ezt az egy félét dicsérték, hogy nem szokott vele gond lenni, nem is volt olcsó.)
De a lényeg: szinte egy egész fokkal kevesebbet mér, mint a Braun. :shock: Fogalmam sincs melyik a mérvadó, úgy látszik átlagot kell számolni...
Van esetleg valakinek megbízható tapasztalata lázmérő ügyben? (Tudom, a higanyos az igazi, de már nem lehet kapni, és ugye egy gyereknél amúgy sem lenne egyszerű percekig várni, míg mér.)

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Ma észrevettem, hogy két hátsó fogam kicsit ki van lazulva. Ez lehet a terhességtől? :cry:

Kép
domi001
 
 


süni!
Először is jobbulást! Próbálj pihenni és kamillával gőzölni.
A szitu baromi ismerős:az én fiam is folyton hülyének néz. (épp most van folyamatban vitám vele)
Viszont hiába kiabálok vele, a fal is értelmesebb arcot vág. Talán előbb be is látja, mint a fiam.
A kicsivel kell sokat kiabálni mert mindent le és el vesz, kinyit, kiborít, feldönt, elront, tönkretesz stb.... Erre mondtam, hogy a kos nehéz dió....

tündércserje! Szerintem azért reagálnak a babák a kisebb gyerekek hangjára intenzívebben, mert közel áll az ő értelmi képességeikhez. Pl Gina is sokszor úgy sír, mint egy kisbaba és ezt biztos felismeri a pici.

beus!
Érdekes, nálunk is a Tesco-s pelenka jött be. A méregdrága Pampersből úgy folyik ki a pisi, hogy hihetetlen.

atizka! Nekem sincs jó tapasztalatom a digitális mérőkkel. Nálunk is van 3 és mind mást mér. Viszont van két higanyos is, nagyjából belőttem velük, hogy melyik digitális adja a legközelebbi értéket. Azóta azt használom.
De ezt a vérnyomás mérőknél is észrevettem.

domi! Szerintem könnyen lehet, hogy a terhesség miatt fellazult az ínyed és ezért mozog a fog.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Vagyok... csak számítógépet telepítek...

Később visszaolvasok....
Vendég
 


sziasztok,

köszönöm, az egész délutáni fekvéstől már egy kicsit jobb, de a lázmérés az gond sajna.
yusz, igen az észérveimet a fiam egyszerűen nem fogadja el, néha úgy viselkedik mint egy nagyokos aki mindent jobban tud.Lehet h mi is ilyenek voltunk??
domi, nekem a 3-4. hónapban voltak komolyabb ínyproblémáim, használtam különböző szájvizeket (cserszömörcés?) de a fogorvos most egy hónapja a paradontax fogkrémet ajánlotta.Most épp nem küzdök a foglazulással hála isten!De nekem meg elöl és a hátsó rágókig kilazult szinte mind, és lejjebb húzódott az íny.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2012.01.01 19:43-kor.
süni69
 
 


domi:
A paradontax fogkrémet én is csak ajánlani tudom!
Nekem a folyamatos fogínyvérzésemet állította meg, pedig csak egy hete használom kb., mert benne volt egy minta a felicitas-os ajándékcsomagban.
Már rákerestem a neten 1500Ft-körül mozog az ára, de szerintem megéri, mert nem mindegy, hogy fogkrémre, vagy fogorvosra kell költeni...

Kép
taniki84
 
 


én dentomin natúr fogport használok (kb. 2 hónapra elég, és 400 Ft), gyógyszertárban lehet kapni, flourid mentes. Amióta azzal mosom a fogam (már vagy 1,5 éve) sokkal kevesebbet fájnak.

Kép
marymirella
 
 


Most újra utána néztem és meg lehet venni már 900 és 1200 Ft között is.
Egyébként a Dentomin-t én is használtam, csak hiányzott az igazi fogkrém íz és a habzás.De egyébként tényleg nagyon jó az is!!!

Kép
taniki84
 
 


Sziasztok!
Én már nagyjából két hónapja használom a Paradontax fogkrémet. Mikor 3 hónapja voltam a fogkőlevételen akkor mondta a doktornő, hogy vérezgetni sajnos fog, de ez enyhített. Most is vérezget, pedig Szájvizet is használok. Az nem is nagyon aggasztott, mert azt mondta, hogy szülés után helyre jön, de ma észrevettem hogy ez a két fogam meglazult és ez megrémiszt egy kicsit. :cry:
Remélem nem potyognak ki, akkor nagyon ki leszek bukva. Nem tudom, hogy ez is a terhesség miatt lehet-e. Volt már valakinek ilyen hogy kilazult? HA igen, akkor mit tett vele, mikor és hogyan jött helyre?
Olvastam, hogy a medence szalagok ellazulásáért felelős relaxin hormon okozhatja ezt a lazulást. No de meddig lazul, amíg ki nem esik?
süni
Neked mikor lazult ki, mennyire voltak lazák, mikor, mitől jött rendbe?

Kép
domi001
 
 


Itt is vagyok....

Terhesség alatt gyakori az ínygyulladás. A hormonális változások miatt. Ez vezet a fogak meglazulásához, elvesztéséhez.
Teljesen mindegy, hogy milyen fogkrémmel mosod a fogaidat!
A lényeg az alapos fogmosáson van, naponta legalább 2-szer. És érdemes a fogkövetleszedetni, mert az nagyon jó táptalaj a baktériumoknak.
Vendég
 


Üdv minden új topik-társnak :lol:

Csilumilu
Itt úgy van, hogy szülés után ellenőrzik a baba vércsoportját és akkor adnak a mamának anti-D injekciót, ha a baba Rh+. (egyes helyeken minden esetben adnak).
Kórházban adják, nem neked kell beszerezned!!!!

Én szoktam beszélgetni Mírával és Petivel is. Sőt, Alexa is beszélget velük :wink:

Tündércserje
Én nem vettem se mosóport, se öblítőt külön a babaholmihoz. Alexánál nem volt semmi gond ebből, remélem, most se lesz.

Moncsi
Ne kavarjál már ezekkel a pasikkal! Nem jó neked Milán-apu??? :lol: :wink:

Atizka
Én sose használtam fülhőmérőt. Popsiban mértem Alexa hőjét, amíg bébi volt, mióta képes megülni, azóta rendesen hónaljban.


Táblázat.... holnap....
Vendég
 


Jó reggelt!

Nekem mindigis vérzett a foginyem :( még a doki is csodálkozott, hogy lehet igy tömni, dolgozni velük :roll: de mióta várjuk a picurt, azóta méginkább :( énis paradontaxot, nameg szájvizet használok érzékeny fogínyre de nemigazán használ :( minden egyes fogmosás kinszenvedés :(

domi egyszerűen szuper ez a babakocsi :D nekem nagyon bejön. azok a virágok :D a miénk is hasonló (már tettem fel képet) és nekünk apával kiváltképp a 4 nagy kereke tetszett meg, ami még pumpálható is :D igaz a mienk bolygósítható, de én egyelőre nemtudom mi annak az előnye, hogy össze vissza mozog, nemis arra amerre kellene :D de majd biztos kiderül :D

Talán ez az öblítős, mosóporos téma miatt figyeltem fel, hogy a tévében most mind a Silan öblítőt és mosóport reklámozzák babáknak :)

Kép
csilumilu
 
 


crystall
Akkor ez azt jelenti, hogy búcsút inthetek a fogaimnak? :cry: Pedig alaposan mosom őket, ahogy a doktornő megmutatta. Öblögetek utána szájvízzel. Nem értem. Totál ki vagyok.

csilumilu
Neked csak vérzik, vagy neked is lazulnak? Megkeresem a kocsid képét, mert nem emlékszem rá.

Kép
domi001
 
 


a lazulást eddig nem vettem észre, de most hogy mondtad énis elkezdtem próbálgatni, de remélem nem :roll: amúgy megértelek, énis nagyon nagyon félek, hogy kiromolnak a fogaim... :roll:

a babakocsiról a kép a 30. oldalon van, bár most nézem, hogy nemis igazán látszanak a kerekei, csak az elsők, de a hátsók is épp olyanok :D

Kép
csilumilu
 
 


sziasztok,

nagyon szépek a babakocsik, babaszobák, mivel nekem minden ilyenem meg van a nagyokról, ez nálunk most nincs a beszerzendők között.Viszont minden be van zsákolva, lehet hogy ideje lenne elővenni ezt azt, nehogy az utolsó pillanatban érjen meglepetés!!!Példát kellene vennem rólatok, ti olyan ügyesen készültök!!!A hétvégén már a régi kicsi ruhákat elkezdtem előszedni, és csakúgy törtek elő az emlékek az agyamból, meg a könnyek a szememből....Sok ruhácskát kölcsönadtam, de minden gyerekről van egy két olyan holmim, amit majd neki szánok ha nagy lesz.

Domi, nekem min, egy hónapja nincs gond a fogaimmal, előtte amint írtam, kilazultak , lejjebb csúszott az íny és nagyon érzékennyé váltak,és vérzett amikor mostam .Nekem egyáltalán nem mindegy milyen fogkrémmel mosom, de lehet hogy ez is egyéni.Nem tudom hogy mitől állt helyre, a fogkrémtől (amúgy én a pronamelt használom) vagy a különböző szájvizektől vagy csak a hormonháztartásom normalizálódott, fogalmam sincs.Az elején kellett szednem valami hormongyógyszert, de nem tudom volt-e köze a fogaimhoz vagy sem.

nem tudom ti hogy vagytok vele, nekem most olyan soknak tűnik a hátralévő 2 hónap!!Bár a férjem mindig mondja, hogy mindjárt április lesz, de nem ő "nehezedik" napról napra!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára süni69 2012.01.01 19:45-kor.
süni69
 
 


Ezt találtam a neten:

A szájüregben is számos változás észlelhető: fokozódik a nyálkiválasztás, de ugyanakkor megváltozik annak összetétele is, semlegesítő valamint antibakteriális hatása pedig csökken. A szájnyálkahártya vérkeringesét ellátó hajszálerek áteresztő képessége is változik, ennek következménye a gyakori foginybántalmak (un. terhességi inygyulladás) a foginy vérzékenysége. A hormonháztartás során módosult foginy fogmosáskor érzékeny lehet, emiatt legtöbb kismama mellőzi is az érintett terület tisztítását. Ez kedvező feltételeket biztosít a lepedék felhalmozódásának, biztosítva azt a fogínygyulladást amit a lepedékben található baktériumok okoznak. Egy olyan ördögi kör keletkezik igy, amiből csak a helyes és rendszeres szájápolási technikákkal lehet kitörni.

A már említett gyakori hányások, hányingerek következtében a nyál savassága erősen nő ez a hiányos/elégtelen szájhigiéné mellett tovább gyorsítja a fogszuvasodás folyamatát.

A hormonális változások következtében a fogakat rögzítő kollagén rostok meglazulnak, ennek következtében a fogak mozgathatóvá válnak. Ez a természetes folyamat gyakran pánikot kelt a terhes nők körében, nem mernek alaposan fogat mosni, mert különben "kiesik a foguk". És ismét béáll a már említett ördögi kör.

Tévhitnek bizonyul az is, miszerint "a gyerek elveszi az anyuka fogából a kálciumot". A terhesség során a fokozott Ca szükségletet az anya szervezete egyrészt a fokozott felszívódásból, az ásványi só hiányában a csontállománybal levő tartalékokból biztosítja. Tehát nem a fogból!

Mit tehetnek tehát a kismamák? A már megszokottnál is többet kell ilyenkor fogat mosni, a fokozott édességfogyasztás valamint a gyakori hányások is megkövetelik ezt. Az alapos tisztogatást akkor sem szabad abbahagyni, ha az íny el kezd vérezni! A mindennapos fogmosást ajánlott különböző szájápolási kellékekkel – fogselyem, fogközi fogkefe, szájzuhany, enyhe koncentrációju szájöblögetők/szájvizek - kiegészíteni. Elengedhetetlen a rendszeres fogkő- és lepedékeltávolítás valamint a rendszeres (3 havonta) szűrővizsgálatok. Amennyiben egy tervezett terhességről van szó, ajánlott még a terhesség előtt teljes mértékben helyreállítani a fogazatot. De ne feledjék, hogy szükség esetén a terhesség ideje alatt is elvégezhető a legtöbb fogászati beavatkozás (kivétel ez alól az első három és az utolsó hónap). Mindezek természetesen fájdalommentesen történnek, az általunk használt érzéstelenítő szerek a magzat számára ártalmatlanok, mert ezek nem jutnak át a méhlepényen. Amennyiben gyökérkezelésre van szükség, ezek természetesen röntgenfelvétel nélkül készülnek.

Kép
domi001
 
 


csilumilu
Szuper a ti járgányotok is :lol:

Kép
domi001
 
 


Közben bejelentkeztem fogorvoshoz. Jövő héten szerdán megyek, de azt mondták ott is, hogy ez normális terhesség alatt, de azért ellenőrzésre elmegyek. :lol: Háleluja. :lol:

Kép
domi001
 
 


Megnyugtató amit bemásoltál, a lényeg tehát mégtöbb alapos fogmosás :D

Kép
csilumilu
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: