Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt Lánykák! :)

Köszönjük szépen a kedves fotó bókokat! :)

Ági,
Nagyon kedves Tőled a gondolat, de a fotóművész nálunk a Drágám :) Én a zenélős, festős,barkácsolós oldalt képviselem ;) Amúgy ha nem is hivatásszerűen, de komolyan foglalkoztatja a gondolat, hogy el kellene kezdenie esküvőkön, rendezvényeken fotózni, illetve amit én mondtam neki az a babafotózás. Nagyon szeret gyerekeket fényképezni,szóval nem is lenne problémás neki a téma. Csak kellékeket kéne beszerezni + egy kis reklám és már hirdetném is neki akár itt a babaneten szerte-szét. Szerintem elég sokan elmennek azért 1x-1x profi fotóshoz, hogy igazán szép képeik legyenek, mert maguknak nincs meg az a technika és tudás hozzá,hogy olyan jó képek kerekedjenek,nem? Szerintem nem lenne hülyeség.

Márti,
Hipp-hipp-hurrrááááá!!!!Nagyon örülök,hogy minden okés! Most már tényleg huss aggodalmak! Csak nyugiban! :)

Betti,
Csjúúú, átérzem a fájdalmadat Julcsi leányzó hiányolása miatt. De csak eltelik hamar ez a pár nap. Már 1 éjszakát le is húzhatsz belőle :)
Tali? Hát igazán összehozhatnánk már! :D Kedden én is viszem Andoromat dalolni, most már szinte meggyógyult,szóval addigra kutya baja lesz (lekopogom).
Nagyszülők: Mindkét oldalon szerencsére nagyon lelkesek, kedves, szeretetreméltóak. Viszont, mégis akadt-akadt bibi legutóbb is, mikor anyósék meglátogattak minket. Csak felugrottak (balatonról) 1 napra,mert már nagyon hiányolták az unokát (ez nagyon kedves sztem) és mi kaptunk is az alkalmon, hogy akkor addig bevásárolunk, ők meg unokázzanak (kettesben mégiscsak egyszerűbb a bevásárlás). Mielőtt elmentünk Andor kezdett éhes lenni, de faxnis volt, jgy mondtam,hogy lehet próbálni a gyümölcsöket, kenyeret és ha nem kell akkor van előkészítve egy adag tápi, végső esetben azt. Jövünk haza, gyerek már szinte tövig rágta az ujját az éhségtől. Kérdezem evett? "Nem". Mondom, a tápit sem? Azt nem adták neki :shock: :evil: akkor mi a fenének mondtam. Erre érzem,hogy sztem bekakilt Andor. Viszem is rögtön pelenkázni erre apósom mondja, hogy "úgy szólt a feneke"!!! :shock: És? mondom, miért nem pelenkáztátok át szegényt? Hááát, a mama azt mondta,hogy nem érezni semmit! :shock: :? Grrrrrr
Én nagyon szeretem őket, de ezek a dolgok kicsit aggasztanak, mikor rájuk kell bíznom a gyerekemet. És igazából nem értem,hogy miért blokkolnak le, vagy mi a fene....mert nem rosszindulat vagy ilyenek, mert az messze áll tőlük. Szóval érdekes.
Volt már olyan is balcsin, hogy mi haveroknál voltunk, de haza kellett ugranom valamiért és fürdetés előtt voltunk olyan 45 perccel. Erre érzem Andor kakás. Miért nem cserélik kérdem (udvariasan)? Hát, mert ,hogy úgyis nemsoká fürdik! :shock: Én az ilyentől kész vagyok! És akkor még 45 percet tocsogjon a picim a kakiban!!! Ahhhh. Erre kössetek csomót....

Még akartam írni, de Andorom nem akar aludni....
Jah, Ági,
Szerintem is úgy csináld az alvást, ahogy a többiek írták. Nekem is van,hogy Andor nem akar d.e. aludni ekkor általában d.u. hosszút alszik. Bár az utóbbi napokban sokkal kevesebbet aludt, lehet a foga miatt is.
A 3 óra alváshoz meg gratula!!!! :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Am,
Most jutott még gyorsban eszembe,hogy kérdezted milyen idős volt a német kislány. Majd egyidős Minikéddel,aug. 18án született :)
Nagyon szépen kerekedik az a poci!!! :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Sziasztok!

Blúmi!
Az én pici Annácskám folyton a „lábam alá dolgozik” főzés közben. Az összes konyhaszekrényt és fiókot kirámolja! Tegnap kicsit későn kaptam észbe és éppen a liszttel homokozott! Amikor kiástam a lisztből legalább annyira zokon vette, mint Bálint a pirospaprika-megvonást. Kénytelen voltam a konyhaszekrények elérhető részéből minden veszélyforrást átrámolni a felsőbb szintekre.
A mesekönyvek pedig csak addig érdeklik, amíg apró cafatokra szedi őket. Még a kemény hajtogatós könyvet is! Azt hiszem a mesekönyv nálunk még várat magára.
Anna is mindent szeretget mostanában. Tegnap épp egy kóbor macskához akart odabújni! Alig tudtam elvonszolni a közeléből. (Elég göthös macska volt!)

Humanka!
Bendőkének utólag is nagyon boldog születésnapot kívánok!!!

Ági!
Anna is már csak 1x alszik. Ezt teljesen önállóan produkálta. Bár az időpont még elég képlékeny, mert azt az 1x-i alvást 11 és 16 óra között szokta valamikor beiktatni. A 11 az általában úgy néz ki, hogy anya már nem nagyon bírja a nyűglődést és úgy gondolja, hogy 1 órácskára leteszi a kislányát aludni, aztán ebéd, majd kis játék után délutáni szunya. Na most Anna már nem így gondolja: anya letesz 11-kor szunyálni, akkor alszom 1-ig, fél 2-ig és utána már csak este…..! Meg hát sok minden függ attól is, hogy megyünk-e valahová, mert a kocsiban bármikor el tud aludni (ha akar!) és akkor borul minden időpont. Így volt pár nappal ezelőtt is, amikor csak a kocsiban aludt 20 percet! Ennyi volt a napi alvás! Képzelheted…!

Betti!
Nekünk csak ennyi oldalunk van: a tartalom számít, nem a mennyiség!!!
Julcsi-hiány! Megértem! Bár már rám is rámférne egy kis Anna-pihi. Nekem sajna nincs ilyen segítségem. Anyós még lábadozik a műtét óta (de amúgy sem szívesen…..), anyám meg valamiért „nem meri elvállalni”. Így tegnap is amikor fogorvoshoz mentem a sógorom vigyázott rá arra az 1 órácskára.

Holka!
Bukfenc??? De édes lehet!!!

Honey!
Sajnálom a keményedéseket!
Az édesítő nálunk is nagy kedvenc! Volt! Múltkor a vásárlásnál a kezébe adtam szokás szerint, hogy azzal jól elzörög-csörög, de mire a pénztárhoz értünk lerágta róla a zárópapírt és leharapta azt a pici felpattintós fedelet és azt szopogatta a szájában!

Gabolino!
Nagyon édesek a képek!!! Milyen jóképű ez az Andor fiú!!!

Márti!
Kitartás és vigyázz magatokra!!! Örülök, hogy a dokinál minden rendben volt!!!

A.m.!
Éééééééés újra pocakfotó!!! (Tulajdonképpen nagyon irígykedem!!!) Szépen növöget a baba-lak.
Minike pedig háááát……! De úgy is tudod!!! Imádnivalóóóó!!!! Anna is ilyen földöntúli vigyort tud produkálni a telefon megszerzésekor!

Bejci!
Köszönöm kérdésed! Nagyjából jól vagyunk, bár tegnap Annára rátört valami hasmenés. Egyik pelenka követte a másikat, meg hát éjszaka is hallottam, hogy néha ereget egyet-egyet, de úgy tűnik mára (egy kis smecta hatására) rendbe jött. Étvágya és jókedve van, gondolom, akkor nincs nagyobb baj. Én pedig elég magam alatt vagyok egy drága barátom miatt (a legeslegjobb barátnőm férje), aki vasárnap agyérgörcsöt kapott és borzasztóan aggódok érte/értük!

Zárt topik (nem akarnék egyedül maradni…):

SZEDER
BEJCI
LANTA
BETTI
ÁGI
winona
minyu
SZISZI7
blúmi
A.M.
GABOLINO
HOLKA
Netti77
Honey
KisTiggrincs
Humanka
realdream
csibe21
monee85
**angel**
Konan

Kép
Kép
konan
 
 

 
 

a.m.
Minike csodaszép kisfiú!!

Gabolino
Andorod mindig grimaszol? Gondolom elég gyakran ha ennyi szuper grimaszos képet sikerül készítened. Nagyon szép kis család vagytok!
Esküvőn voltatok Németországban?

Tiggrincs
Látom Zalán barátunkat nagyon érdeklik az állatok.Annyira édes. Emma határozottan gyógyul!!! :wink: Jó esélyünk van a jövő hétre.

Betti
Ne izgulj apa és a nagyi biztos agyonszeretgeti Julcsit.. :D Használd ki a szabadidőd.
Talán ha megszületik a tesóbaba az ember jobban jobban értékeli a cseppnyi magánórákat amiket kap.. Szánom-bánom :oops: de míg pl csak henink volt és férjemmel ünnepelni, vacsorázni mentünk a desszert előtt hazatelefonáltam rendelhetek-e vagy induljunk már. Amikor már kisemmám is megvolt és úgy mentünk vacsizni bizony már nem telefonáltam haza….azt mondtam magamnak jár nekem/nekünk a férjemmel pár óra kettesben lét….najóóó igaz ez csak pár óra volt…emma nélkül megzakkannék napokig,mondjuk ilyen a szopi miatt nálunk nem is lehet. De mikor heni 2 éves volt és a férjem szülinapi külföldi utat leszervezett csak kettesben …hááát nagyon jól éreztem magam…persze sokat beszéltünk heniről,de akkor is szuper-szuper volt.
Avatarképed gyönyörűűű!

Nálunk a 2 nagymama az aki vigyázz a lányokra ha kell és anyum tesója. Anyumra és a tesójára nyugodt szívvel hagyom mindkettőt. Anyósom is nagyon jószívű lélek csak rokkant nyugdíjas és ebből kifolyólag 2-re nem tud vigyázni.És Gabolino..anyósomnál is 10-ből 8x kakis emma és azt mondja biztos épp most kakilhatott be mert ő nem érzett semmit…hááát vagy igen-vagy nem….

Konan
Jesszus. Ha barátnőd férje akkor még nem lehet túl idős ember…
Sok erőt kívánunk neki és a családjának a felépüléshez!!!

Márti
SZUPER!!! Akkor most teljesen megnyugodhattál!! Nagyon jó hírek!

Honey
pihengess légyszi.
holka
 
 


Holka,
Gratula Emmának a bukfenchez!!! HIhetetlen a kiscsaj! :)
Hogy mindig grimaszol-e Andorom? A fényképezőnek sokat :D valahogy szereti produkálni magát sztem. Amúgy is szokott grimaszolni , de azért tud "normális" képet is vágni :D

Konan,
Sajnálom a barátnőd férjét! Gyors gyógyulást neki!

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Márti!
Nagy nagy gratula! Ugye mi megmondtuk, hogy nem kell aggódni, mert minden ok? :wink:

Gabolino!
Hát igen, nem egyformák a nagyszülők. Nekem is volt hasonló tapasztalatom régebben kaja fronton anyuékkal, amikor elfelejtett cumisüvegből enni a gyerek. Színházba mentünk, még szerencse, hogy előtte él órával szopiztunk, de akkor nem volt az sok valami miatt, majd színház után még felugrottunk egy barátunkhoz. Hazaérünk, gyerek üvölt, kérdezem mi baja? Nem tudják, enni nem kér, mert kilöki a nyelvével a cumisüveg cumiját. Kérdezem, kitartóan próbálkoztál, mert már régen nem kapott üvegből kaját? Hát nem. Áááááá ilyenkor mit csináljon az ember? Sajnos formálni és a szájukba kell rágni, mikor mit kell csinálni. Én pl. viccesen hangzik, de „használati útmutatót” szoktam adni, mikor eszik, alszik, pelusozom a gyereket, még a mai napig. Így tudja, mire számítson. Hát ez van. Már rég voltunk kicsik, elfelejtették, hogy is kell ezt tenni, azóta meg annyi minden változott (pl. pelus, anyu először fordítva tette fel :lol: )
Szerintem párod meg próbálja meg a fotózást hivatásként. Biztos lenne rá igény.

Ja, alvás. Ma de. megint kb. negyed órát nyugiban volt, majd elkezdett nyűglődni. Fogtam, kivettem az ágyból, gyorsan hajat mostam, közben barátnőmet felhívtam, mennek-e ringatóra? Válasz igen, frankó, 20 perc múlva ott vagyok nála, és mehetünk együtt. Rohantam hogy odaérjek, gyerek ezerrel röhög rajtam ahogy a szélben ugrált a hajam, meg a rohanás is tetszett neki. És nagyon tetszett neki. Eddig csak szimpla mondókázáson voltunk, de ez nagyon bejött neki. Így felváltva fogunk járni mondókázni és ringatóra.
Visszatérve az alvásra. Jól elfáradt, már hazafelé álmos volt. hazaértünk, letettem, és 2 perc múlva már aludt is. Már lassan 1 órája. Remélem még 1 órát legalább. Így úgy döntöttem, nem lesz de-i alvás. Ebédre elfárad, utána rögtön leteszem, és így legalább nincs kínlódás. Hátha többet is alszik, mint a kettővel együtt. Na majd kiderül.

Holka!
De jó, hogy jössz mostanában. Levideóztad, ahogy bukfencezik Emma? Felteszed?
Hogy állsz a némettel, nekem is kéne.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Ági,
Hajrá egyszeri alvás!!! :) Meddig húzta végül ma d.u. Dávid a lóbőrt? Hát igen, kell egy útmutató a nagyszülőknek :D

Holka,
Most,hogy Ági kérdezte Tőled a németet, nekem is eszembe jutott,hogy anno írtad, hogy otthon tanulsz. Ugye?Miből tanulsz, megkérdezhetem? Mi is szeretnénk ismét nekivágni a Drágámmal (mindketten tanultunk már anno), mert szeretnénk ápolni a német kapcsolatokat és jó lenne a rokonság többi tagjával is beszélni, akik nem tudnak angolul,magyarul, csak németül. Meg amúgy sem árt...ki tudja...

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


hát, sajna csak szűk másfél órát aludt.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Ági,
Az is jobb, mint a semmi :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


jah, még az jutott eszembe, hogy érdekes, Andor szokott olyat csinálni, hogy mikor csak 1x alszik, akkor felébred 1.5 múlva, hallom,hogy nyöszörög vmit, de nem megyek be hozzá és simán visszaalszik még. Volt már olyan,hogy kivettem olyankor, de hamar vissza is kellett tennem, mert tök kóma volt a gyerek és aludt is vissza.

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Márti,
nagyon örülök a szuper híreknek!!! :D

holka,
emmát meg kell zabálni ezzel a suttogós sztorival.

Nagymama: nálunk ugyan az a helyzet mint Ágiéknál. Anyósomékra bármikor számíthatok, jobban is törődnek Flórával, viszont túlságosan beleszól mindenbe és osztja az észt állandóan. Vannak dolgai,amitől falnak megyek.
Anyuékkal előre meg kell beszélni mindent (mondjuk ők megagiga sokat dolgoznak) , és kicsit túl lazán kezelik a dolgokat ( pl 2 hete nincs náluk popsitörlő... fogalmam sincs hogy teszik tisztába ). De érdekes módon csak náluk szeret és tud aludni rendesen éjszaka.
Viszont Flóra minden nagyszülőjét IMÁDJA!! :D
Összességében szerencsénk van, mert 1. és egyetlen unoka mindkét oldalon.


Sajna a keményedések minden magnézium ellenére vannak. :(
Van hogy éjjel összegörnyedve ébredek rá, a fájdalomtól sziszegve, úgy bekeményedik. :( Pont mint Flórával anno. A furi az, hogy nappal alig van (max 10x ) és nem is fáj, csak érzem. De éjjel pokoli.
Még várok 1 hetet és ha nem változik, bejelentkezem a dokimhoz, hogy írjon fel valami hatásosabbat, mint a magnézium.
Pihenni nem tudok Flóra mellett, max amikor alszik. De az max 2 óra.
Ma pl kb 50x raktam fel a csúszda tetejére...

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy ennyire eltüntem, de már írtam, hogy engem is kiolvasnak, sőt fel is hívott a csajszi tudatni, hogy mindent tud rólunk.
Már többen is jeleztek, hogy zárt lesz a topik, jöjjek gyorsan.
A két jótündér: Bejci és Humanka. És Ági is hívott telefonon :lol:
Azért olyan jó érzés, hogy hiányoltok.
Megyek én is az természetes :lol:

Zárt topik:

SZEDER
BEJCI
LANTA
BETTI
ÁGI
winona
minyu
SZISZI7
blúmi
A.M.
GABOLINO
HOLKA
Netti77
Honey
KisTiggrincs
Humanka
realdream
csibe21
monee85
**angel**
Konan
Noni

Tali: Nekem a 28-a lenne jó, mert akkor már őszi szünet lesz és jöhetne a Fanni is :lol:

Bocsi, hogy nem reagálok, olyan sok minden történt mindenkivel.
Puszi, azért itt leszek.
Jó éjt :lol:

Kép
Kép
noni78
 
 


Gabolino!
Nem tudom miért, de szinte az esetek 95 %-ában sírva ébred Dávid. Még reggel is. És nem tudom miért. Vagyis azt gondolom, hogy a napközbeni alvásnál még nem aludta ki magát, és még azért, de reggel miért? Kb. 11 óra alvás után? Régen olyan jó volt hallgatni, mikor felébredt, még vagy fél órán keresztül olyan aranyosan dumált, hogy nem lehetett kibírni nevetés vagy mosoly nélkül. Ráadásul elő szokott időnként fordulni, hogy ha felébred, nem lehet megnyugtatni sehogy, úgy sír mire magához tér. De nem történik semmi rossz vele, nem tudom mitől lenne rémálma.
Ezzel arra akartam kilyukadni, hogy képtelen visszaaludni. Még régen megpróbáltam visszatenni, de reménytelennek láttam. Azóta nem is próbálkozok vele. Na meg ha felébred, még ki se nyílik a csipája, már fel is ül vagy áll.

Tényleg csajok, mitől lehet ez a sírós ébredés? Mit lehet ellene tenni? Olyan rossz.

Honey!
Rosszul hangzik az éjszakai keményedés. Próbálj meg pihenni még ha nehéz is. Hát igen, én babám is imád csúszdázni.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Jóreg!

Akkor azt hiszem, tali ügyben egyelőre a 28-ában megállapodhatunk. Legalábbis a 21-e kiesett. :)

Honeymoon:)
nagyon sajnálom a keményedést, de nem lehet, hogy a nappali strapától van gond este? pl ez a csúszdára feltevés nagyon megerőltető. Nem tudod felsegiteni a létráján? A mi csuszinknak is elég nagy a létrája, de Csongit elég csak hátulról segiteni, esetleg a lábát tenni,ha beakad, de még mindig könnyebb, mint feltenni a csuszira.

Márti :)
pihizz sokat, amennyit tudsz, bár gondolom, ezt nemis kell mondani.

Ági :)
sztem ez a szeparációs szorongás miatt van, nem lát és rögtön pityereg. Csongi is igy van, ha nagy ritkán együtt alszunk a délelőtti alvásnál, akkor ha felébred, jókedvű, de ha egyedül alszik, az esetek 95%-ban sir, mikor ébred.

Csongi még 2x alszik, és szüksége is van rá, mert reggel korán kel (6 körül) igy délelőtt, de legkésőbb 11-kor kidől.

nagyszülők: nálunk mindkét családra rá lehet bizni. Anyósomék már nyugdijasok, de fiatalok, és bármikor jönnek, ha kérjük. Anyumék még dolgoznak, de vállalkozók, igy viszonylag könnyebben szabadulnak, főleg ha csak 2-3 óráról van szó. A gyerekek mindkét helyen jól érzik magukat, anyósomék talán jobban tudják kezelni Nándi "hisztijeit" (vagy dühkitöréseit, nem is tudom, hogy fogalmazzak), és mindkét helyen a nagypapák a favoritok, mióta tud beszélni, sétálni Nándi. (apósommal végigjárják a várost, megnézik a ventillátorokat, és a kilincseket, mert most ezek érdeklik, apummal meg kinn a kertben kalapálnak, fúrnak, dióznak, kerteznek, mikor mit)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


minyu,
de igen valószínű, hogy a nappali hajtástól van. De egyszerűen Flóra ilyen pörgős szélvészkisasszony. :D Nem bír ki 24 órát a lakásban, egyhelyben. Muszáj vele programozni. Ha látja, hogy öltözöm, mint egy kiskutya a pórázáért, rohan a cipőjéért és beáll röhögve a bejárati ajtó elé! Én "rontottam" el, hogy már piciként (5-6 hónaposként ) is szinte minden nap mentem vele valahova, de mi ilyen tipusú emberek vagyunk. Már előre félek, mi lesz ha itt lesz a kistesó és jó pár hétig a fenekünkön kell hogy ücsörögjünk.

A csúszda lépcsőjén sajna nem tud felmenni, mert olyan nagy hézagok vannak a fokok közt, hogy nem tudja olyan magasra emelni a lábát. De mind1, mert ahogy elnézem az időjárást, a kinti programoknak lassan úgyis lőttek. :?
Tegnap megfogadtam, hogy a heti 1-2 alkalommal, amikor elviszik anyósomék Flórát, szigorúan fekszem itthon. Nincs kujtorgás jobbra - balra!


a.m,
amúgy igazad van, mert a doki is mondta anno, hogy valszeg a sűrű méhtevékenység miatt gyorsabb lesz a tágulás. És így is volt.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Honey
PRIVI MENT!
holka
 
 


Gabolino,Ági
Huuh..én nagyon rá vagyok kattanra a németezésre.
Már kb az 5. könyvet fogyasztom németből.
Maklári Tamás:Lazán németül I-II-III.ezekkel kezdtem (van még egy negyedik könyve is,az nincs meg)
Ezek nagyon jó könyvek,otthontanulásra kíválóan alkalmas. Érthető és még szórakoztató is a stílus ahogy ír a szerző. Csak kicsit lassan halad mert nagyon szájbarágós.De abszolút kezdőnek szuper. Én is az voltam...annyit tudtam :”ja”.Dehogy mi az a der,die,das?? Lövésem se volt.
Studio d A2.(Funk,Kuhn,Demme)-most épp ezt használom. Nagyon jó könyv ez is. Beszédcentrikus, a hétköznapi élet helyzeteit hozza.
Ezekkel párhuzamosan tanulok egy olyan könyvből amit lefénymásoltam..nem tudom ki a szerző…ebben csak a német nyelvtan összegezve.Minden héten egyszer tanárhoz járok. Aki nagggyon rendes élvezi,hogy én élvezem a németezést. Elvileg másfél órára megyek,de rendre 20-30 perccel tovább tartja csak úgy. Meg küld anyagokat email-en. Szóval rendi.
Ezen kívül német RTL-t nézem ezerrel. (2 orvosos műsoruk van ,kb fél órásak,azokat mindig felveszem.)Meg a neten szoktam német oldalakat olvasni.
És múlt héten vettem egy Német nyelvvizsga gyakorlókönyvet. Ez lenne a célom tavaszra.
holka
 
 


Ági
anyum mesélte,hogy nálunk a bátyám ébredt mindig sírva...talán van ilyen tipusú baba..
És ha valami halk zene szólna?
holka
 
 


SZEDER nagyon várja már a zárt topikot!!! :D :D
Úgy jönne már!!!
holka
 
 


Sziasztok!

Most csak hiper gyorsan, mert pakolok, megyünk Pécsre! :) juppiiiii! Májusban voltunk utoljára :shock: :?

Holka,
nagyon köszi a német könyvet!!! Meg is néztem neten, sztem lehet meg is vesszük a hétvégén. Most kéne nekiugrani, míg ennyire elszánt vagyok. Csak az a bajom,hogy nekem nem elég a 24 óra 1 napnak :? ahhh, annyi mindent szeretnék csinálni :D
(itt csücsül a polcomon egy jó kis olasz köny+munkafüzet+kazi (amit nem is tudnék lejátszani, mert nincs kazis magnónk :D ), mert az olasz is már rég érdekel, na meg a francia... :D de mindent egyszerre nem lehet. Most a német a legaktuálisabb, no meg azt már tanultam nem keveset - csak gyetra volt az oktatás :evil: )

LÁnyok!
Legyen szép hétvégétek! Nemtom tudok-e most jönni még.

(Eszike, Monee, ha olvastok: az eszembe vagytok, most ,hogy megyünk Pécsre, de sajna most tuti nem jön össze egy tali, mert már olyan rég voltunk, hogy a családlátogatós programnak kell most eleget tenni :? de majd egyszer végre ! :) )

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


sziasztok,

Gabolino, akkor jó családolást nektek Pécsen :). Hú, én is májusban voltam utoljára, kb. nyolcadikban, osztálykiránduláson. Mostanában a polgármesterei meg a kultúrális főváros fiaskói kapcsán hallok róla, általában nem jókat.

Márti, örülök, hogy minden rendben veled és a picivel :), elhiszem, hogy óriási megkönnyebbülés, hogy minden rendben odabent. Ezt az afp-t már igazán kivehetnék a kötelező vizsgálatok közül, mert csak paráztatásra jó, másra nemigen.

Honey, ez a keményedéses sztori :shock: , de jó esetben tényleg csak az lehet az oka, hogy napközben nem vagy kímélő üzemmódban. Legalábbis a csúszdára 50x felrakás nem az. Bár ilyen kis örökmozgó mellett nehéz lehet. Nincs a közelben olyan játszó(ház), ahol az imádott csúszda mászva is meghódítható?
Aranyos lehet Flóra, ahogy kapja a cipedliket..:)

Kép
**angel**
 
 


Minyu, aranyosak lehetnek Nándi meg a nagypapa így együtt, kilincseket meg ventillátorokat nézegetve.. :D

Ági, neked akartam még írni, de mindig kimaradt. Tomi alvása is eléggé megváltozott az elmúlt időszakban. Minyuékhoz hasonlóan mi is reggel hat - fél hét között kelünk (Honey, mormota Flóráért irigy-irigy) és ő is kidől legkésőbb 11 körül. Ilyenkor általában fél óra - három óra az alvásideje. Ettől függ, hogy mikor és mennyit alszik délután, illetve hogy alszik-e egyáltalán. Ha megyünk valahova, akkor ez az egész borul. Van, hogy reggeltől estig nem alszik, csak a kocsiban 10-20 perceket, menetidőtől függően. Nem tudom mennyire jártok el progizni otthonról, lehet ez kell neki, hogy kifáradjon. Otthon, a megszokott környezetében szerintem nincs annyi izgalom, mint a bejárati ajtón túl. :) A múltkor írtad, hogy mentetek ringatózni és utána ki is dőlt a gyerkőc. Tomi is elalszik utána mindig. Egyébként ezt a fél 11-11 órás alvást ő állította be. Én csak kifigyeltem és igazodtam.
A sírva ébredés nálunk is megvan. Főleg éjszaka jellemző és leginkább a szirénához tudnám hasonlítani, már ami a hangmagasságot és erősséget illeti. Én legalábbis mindig erőst szívdobogva térek eszméletemre a gyerek kiságya mellett..Napközben ez változó, több oka is lehet: egyik, amit Minyu írt, esetleg még fáradt és aludna (ld. Gabolino hsz-t) vagy valami fizikai tényező (éhes, szomjas, pisi, kaki, puki, fogzás mittomén problémák).

Kép
**angel**
 
 


Nagymama téma: nálunk a párom szülei sokkal többet vannak Tomival, mint Anyumék. Nyugodt szívvel otthagyhatom náluk, különösebben használati utasítás sem kell, mindent megcsinálnak. Azt szoktuk csak megbeszélni, hogy mikor evett, aludt, kakilt, hogy tudjunk viszonyítani átadás-átvételnél :). Párom Anyukája már nem dolgozik, óvónéni volt régebben, szóval ért is nagyon a gyerekek nyelvén, emellett eléggé tájékozott babatémában, sokmindennek utánanéz, így inkább hozzá fordulok tanácsért, mint Anyuhoz. A szüleim még mindketten dolgoznak, mondhatni látástól mikulásig, ráadásul messze is vannak tőlünk, nem tudnak hipp-hopp itt teremni, sajnos. Nálunk is első unoka mindkét csalában, szívből imádja mindenki, szoktuk is mondani, hogy nagyon jó helyre született ez a gyerek, mert olyan sokan szeretik őt..:)

Egy kérdés: mitől függ, hogy jobb- vagy balkezes lesz a gyerek? Ha adom Tominak a kaját, sokszor bal kézzel nyúl a kanálért. Bár mindkét kezét használja, mégis talán a balt picit többször. Viszont mi mindketten jobbkezesek vagyunk és csak elképzelem a szitut, ahogy mondjuk 3 évesen, a téli mínusz 10 fokos hideg miatt, állunk az előszobában, tökig a tollas dzsekiben, a szememet már marja a belecsorgó veríték, a kezem remeg az idegtől, de a gyerek sapkáját csak nem tudjuk az álla alatt megkötni..és mikor már ő is kezd beelegelni és hiszti közben rátapos a lábamra, jön a felismerés, hogy úristen, cipő helyett inkább csizmát adtam volna rá..

Kép
**angel**
 
 


Sziasztok!
Zugolvasó 543272264 jelentkezik, és szeretne csatlakozni hozzátok, ha megengeditek. :oops:
Miért most? Eddig húztam-halasztottam, hogy majd ma, majd ma.... De ennek már a fele sem tréfa, hogy el akartok vonulni előlem (is). Hozzáteszem, senkit nem ismerek személyesen, nem pletykaéhség miatt olvasgatlak benneteket már szinte az elejétől. :oops:
2008. szept. 21.-én született a kisfiam, Attila. Ha befogadtok magatok közé, írok bővebben is... :)
Sok vívódásomon segítettetek át tudtotokon kívül a terhesség, szoptatás időszakában, ill. jó látni, hogy a kisfiam szépen fejlődik, mint más gyermeke is. :)
Remélem, csatlakozhatom hozzátok.
pidlacsek
 
 


angel :)
hűha, valahol elvesztettem a fonalat. Hogy jön össze a balkezesség a sapka és a csizma? :roll: :oops: :shock: :D Mellesleg fogalmam sincs, miért alakul ki a jobb-bal kezesség.

pidlacsek :)
Kedves zugolvasó 543272264 :lol: Részemről nagy öröm, ha új tagok jönnek a klubba :) Pont a legjobbkor. És biztos olvastad, 28-ra (valszeg) találkozót szervezünk a Lurdy ház játszóházába. Itt az alkalom a személyes ismerkedésre.

Honeymoon :)
a mi csúszdánknak is elég magasak a fokai. Csonginak az a taktikája, hogy először feltérdel, és aztán lép fel. Próbáltam lefotózni, de nem nagyon látszik...
Kép
Kép
Esetleg próbáljátok igy.

Éa ha már képek:
rabszolgamunka:
Kép

amig anya telefonál, én megkóstolom, mi ez a túrós fincsiség, amit az asztalon hagyott:
Kép

Na, lépek...

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


:lol: :lol: :lol:
Ez olyan mókás, hogy még így 1 év távlatából is vannak újak! :D :D

pidlacsek, részemről üdv köztünk!! :wink:

Amúgy mindig mélységes megdöbbenéssel olvasom, amikor írjátok hogy xy-nak ilyen olyan ismerőse olvasgatja a fórumunkat és ezzel visszaél! :shock: :shock: :evil:
Döbbenetes görénységnek nincs határa! Hogy unatkozhatnak ezek a suttyók, hogy ebben élik ki magukat?! :shock: Elég szar életük lehet, ha ez egy program számukra.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


minyu,
túrós kép besz@rás!!!! :D
na igen... ez a csúszda sem sámli! :shock: Ügyes Csongi nagyon!

Na akkor Bejcihez hasonlóan én meg megynitom a sort az (egyenlőre ) okt 28 - szerdai Lurdy talihoz. Nehogy aztán feledésbe merüljön... :D

minyu
noni
honey

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


sziasztok,

Minyu,
"angel
hűha, valahol elvesztettem a fonalat. Hogy jön össze a balkezesség a sapka és a csizma?"
Úgy, hogy miként fogom én megtanítani jobbkezes létemre a balkezes gyerekemet cipőt fűzni vagy áll alatti sapkát kötni, ha totál mindent máshogy kell kanyarintani, csomózni?
Hozzáteszem én magamnak gyerekként soha nem tudtam áll alatt megkötni a sapeszt, volt is csősapkám, tja kb. mint Kenny a South Parkban, úgy nyomtam én is.. :D..Gondban majd cirka negyven év múlva leszek újra.. :D..remélem, hogy megélem..
Csongi képek nagyon tutik :), jó a rabszolgamunkás szöveg!! :lol:

Tali, ha nem jön közbe semmi, mi is megyünk.
minyu
noni
honey
angel

Szia pidlacsek üdv itt! Dobhatnál képet magatokról vagy legalább Attiláról. :)

Kép
**angel**
 
 


Köszönöm a kedves fogadtatást. :D Tali? Hát nagyon jó lenne, de nem fog menni, apa dolgozik, én meg egyedül (illetve ketten) a nagyvárosban autóval? Ahol villamos, és egyéb számomra ismeretlen járművek :D vannak? ÁÁÁ, nem. :(
Képet holnap próbálok varázsolni, mert le kell kicsinyíteni, ahhoz meg (még) nem értek.
Pajzsmirigy "téma": nekem 4 éve derült ki, hogy alulműködésem van. Miután beállították a gyógyszert, könnyen teherbe is estem, terhesség alatt pedig havonta jártam ellenőrzésre. Nekem sajnos életem végéig szednem kell a gyógyit, bár már megszoktam. Mint a nagymamák: reggel fölkelek, beveszem a tablettámat, utána indulhat a nap. 8)
pidlacsek
 
 


Hello csajok!

NA még én is bejelentkezem, de reagálni már nemigen tudok... hulla vagyok... a miértről mindjárt.
Azért a képket végigfutottam... Gabolino: Nagyon édes Andorod van!
Minyu: Csongor meg besz@rás, milyen kis ügyes!!! :)
A.m: A Te pocid is szépen gömbölyödik!

Pidlacsek: Jó ütlet... Gyere a talira, "lakva ismerszik meg egymást az ember", addig pedig írj magatokról és dobj néhány képet! És egy avatar fotónak is örülnénk! :)

OKT. 28. LURDY TALI
minyu
noni
honey
angel
bejci



Ne haragudjatok, nagymama téma, jobb-balkéz téma és még egy csomó téma érdekel, hozzá is szólnék, de alapvetően nincs energiám... Anyut szerdán műtötték, mi azóta Balatonon vagyunk Biussal. Viszont apum sincs itthon, úgyhogy ketten tartottuk a frontot.. jártunk anyuhoz a kórházba, vittem neki ezt-azt, főztem, Biust rendezgettem( ami egy nagy házban nem is egyszerű meló)... és az előbb lettem kész az elmúlt két hét HATODIK!!! tortájának megsütésével... Alapvetően tanulni jöttem, hogy legyen aki vigyáz Biankára, mert most már neki kell állnom rendesen készülni... ez viszont azt jelenti, hogy kicsit elbúcsúzom Tőletek, bár a zárt topic miatt majd még jövök és természetesen 28-án ott leszünk Lurdyban is, de addig , illetve a vizsgámig nem igazán leszek net-közelben. Azért egyszer-egyszer benézek elolvasni a leveleimet, meg ha akarjátok megírom apának a zárt topic dolgot, de ha valaki magára vállalná ezt a feladatot, annak is nagyon örülnék! :wink: :lol:
Emlékezetül mégegyszer... mert ketyeg az óra!...

Zárt topik:

SZEDER
BEJCI
LANTA
BETTI
ÁGI
winona
minyu
SZISZI7
blúmi
A.M.
GABOLINO
HOLKA
Netti77
Honey
KisTiggrincs
Humanka
realdream
csibe21
monee85
**angel**
Konan
Noni
Márti

(Mártit is felírtam...ő is jelentkezett.. neki mindegy alapon :) )

ESZIKE? STARLARK?

Kismamik! Vigyázzatok magatokra és a babócákra, anyucik a csimotákra, rám pedig sokat gondoljatok... mert nekem most nagyon sz@r napok jönnek :?
Vendég
 


ütlet= ötlet:)
Vendég
 


Gyorsan írok, mert én is hulla vagyok. Egész nap jártam a boltokat, a két kezemen és két lábamon nem tudom megszámolni mennyi helyre menetm ma. De. gyerekkel, du. pedig egyedül. De meglett az eredménye, van klassz hálózsákunk(ami nagy méretben és vastag itt elég ritka, meg van otthoni lábra valónk).
Holnap meg verseny, korán kelünk.

OKT. 28. LURDY TALI
minyu
noni
honey
angel
bejci
Ági

képek szuperek de tényleg!

bocs, most csak ennyi, tényleg hulla vagyok

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Hali!

OKT. 28. LURDY TALI
minyu
noni
honey
angel
bejci
Ági
Konan

Nálunk megvan az utóbbi napok nyűgösségének oka: megérkezett a 9. és a 10. fogacska! (Már megint egyszerre kettő! :? )

Holka!
Nem, nem idős! Még csak 46 éves, de szerencsére azóta kicsit jobban van. Megtalálták az okot: a szívnél találtak egy vérrögöt, az okozta az oxigénhiányt. Hosszadalmas lesz a felépülés és sok erő kell hozzá az egész családnak. De végül is szerencséje volt, hogy ilyen gyorsan orvoshoz került! Köszönöm a jókívánságokat az ő nevükben is!!! :)

Gabolino!
Neked is köszönöm a jókívánságokat! Átadom! :)

Bejci!
Gyors felépülést kívánok anyukádnak, neked pedig kitartást! És persze, hogy gondolok rád!!! :)

Pidlacsek!
Előbb utóbb csak ráveszi magát az ember, hogy írjon is valamit, és onnan már a többi megy magától! :wink: Nálad ez utóbb történt. De semmi baj! Jó, hogy jöttél! :D Tarts velünk! Kiváncsian várom én is a képeket és a történetedet: hány éves vagy, házasság, gyerek(ek?), terveztek-e még és minden egyéb. Pajzsmirigy dolgot sajánlom! :(

Minyu!
Nagyon ari Csongi az ő taktikájával!!! :P És az a maszatos kép...! :D :D :D Ilyen rabszolgamunkára én is be akarnám fogni Annácskát, de ő rendesen menekül a seprű elől, mikor közelítek felé! :wink: (Milyen boszorka lesz így belőle??? :lol: :wink: )

Kép
Kép
konan
 
 


Sziasztok!
Magunkról egy pár mondat: 33 éves vagyok, Attila az első (és lehet, hogy az utolsó :cry: ) gyermekem. Apájával 8. éve vagyunk együtt, neki az első házasságából van két nagy lánya, akik 19 és 14 évesek(ő 10 évvel idősebb nálam), és nem feltétlenül szeretne több gyermeket. Már Attillát is ki kellett harcolnom, de megérte. :lol: Mondjuk sok választása nem volt, mondtam, hogy nekem nincs időm várni arra, hogy kitalálja, akar-e még gyereket, közöltem, nekem ketyeg a biológiai órám.
Egyébként ápolónőként dolgozom a helyi kórházban.
És akkor pár kép: Kép Játszóterezünk Kép fontoskodunk a játszótéren Kép Reggeli után, jóllakva
pidlacsek
 
 


Sziasztok!

Bocsi az eltűnésért és nagyon köszönöm annak, aki hiányolt!

Próbáltam visszaolvasni, de annyit írtatok, hogy nem igazán megy :oops: :(

Bendőnek és minden még nem köszöntött babának utólag kívánok nagyon boldog születésnapot!!!

Zárt topik. Én már megírtam a tapasztalatomat róla, egy ilyen dolgon már túl vagyok, ott mindkét topik behalódott kicsit, alig-alig van élet. De ez nem törvényszerű hogy itt is így lesz persze!

Nekem igazából teljesen mindegy, hogy nyílt vagy zárt a topik, engem is olvasnak "jóakarók", tudok róla de nem igazán érdekel a dolog, amit itt leírok azt vállalom máshol, mások előtt is! Ha mentek, megyek Veletek - bár nem vagyok egy aktív tag mostanában. De azért jövök néha, kíváncsi vagyok Rátok, még ha nem is tudok mindig írni.

Tehát akkor, zárt topik:
SZEDER
BEJCI
LANTA
BETTI
ÁGI
winona
minyu
SZISZI7
blúmi
A.M.
GABOLINO
HOLKA
Netti77
Honey
KisTiggrincs
Humanka
realdream
csibe21
monee85
**angel**
Konan
Noni
Márti
Anyoooka

Tali hétköznap sajna nekem nem jó :cry: Jó lenne egyszer majd egy hétvégi is...

Jó hétvégét mindenkinek! Igyekszem visszarázódni majd Közétek...

Kép

Kép
anyoooka
 
 


Na még 1x..... (elvitte a cica, amit írtam... :evil: )

Szép jó reggelt!

Brutál sz@r éjszakánk volt! Anna folyton felébredt! Nem igazán tudom, mi baja lehetett, de nem lehetett "kézrátéttel" visszaaltatni. Szinte az egész éjszakát kettőnk között töltötte. Na most Annám mint nappal, éjszaka is egy kis örökmozgó! Pörög, forog, rúg, csíp, harap, stb. stb. Így elég nyomorékul ébredtem. Bár épp apával beszéltük, hogy a kiságyban is folyton "jön-megy". Csak a nagy koppanásokat szoktuk hallani. :lol:
Apropó koppanás! Annácska legújabb heppje, hogy a tengelye körül forog, és borzasztóan élvezi, hogy elszédül és elesik. Tegnap egy ilyen mutatvány után sikerült a homlokával megfejelni a kanapé szélét! :shock: :? Gyorsan kikaptam a fagyóból valami mirelitárút és rászorítottam a homlokára. Így nem dudorodott fel, csak egy vörös csík lett függőlegesen a homloka közepén. :shock: Ezeket a mutatványokat nehezen bírom... de nem lehet őt leállítani. Direkt húzni szokott engem. Például feláll a kanapéra és elkezd a széle felé hátrálni. Közben pedig engem figyel kaján vigyorral az arcán, mert tudja, hogy mielőtt leesne úgyis odarohanok és elkapom. Én meg közbe infarktust kapok. :x

Anyoooka!
De jó, hogy jöttél!!! Azért ha lesz egy kis időd, dobjál légyszi képet a picúrokról! Hogy s mint vagytok???

Pidlacsek!
Nagyon édes Attila! És látom, már Ő is szépen megyeget. Mikor indult el? Fogacskákkal hogy álltok?

Kép
Kép
konan
 
 


Sziasztok! Ne haragudjatok, hogy így ismeretlenül írok ide, a 2010 márciusi topicból írok, és Honey írta, hogy itt vannak olyan anyukák, akik jártasak a témában.
Voltam pajzsmirigy uh-n és ezt a leletet kaptam:
" Isthmus 5 mm
Jobb lebeny 50x16x18mm
Bal lebeny 49x15x16mm
A kp. harmadban lateralisan 8x4 mm-es septalt cysta van.
Az alsó harmadban medialisan 11x8 mm-es echoszegény gyűrűvel körülvett göb ábrázolódott.
A képlettől dorsalisan 14x11 mm-es cystosus képlet van.
Trachea nem dislocalt, nem comrimált.
Nyakon megnagyobbodott nyirokcsomó nem ábrázolódik."
Azt mondta az orvos, hogy ha a vér eredmény rossz, akkor szülés után meg kell szúrni. Hétfőn megyek a vérvételre.
Vérvétel nélkül szerintetek ez nagyon gáz eredmény? Aki tud erről infot, kérem priviben írja meg!
Nagyon köszi és bocsi a zavarásért!
Vivi
Vendég
 


Sziasztok!
Konan
Sajnálom az éjszakát, időnként nálnuk is van, hogy gyakran fölébred éjjel. De szerencsére ez nem túl gyakran fordul elő, én sem tudom, miért nem tud nyugodtan aludni olyankor.
Aranyos lehet Annácska, amint forog. :lol: Attila meg fújkál mindent. van egy álomcsapda az ágyunk fölött, amiről tollak lógnak, azt szokta fújni elsősorban.
Foga 8 van, és megy már, elég stabilan. Mikor indukt el? Hááát kb. 10 hónaposan kezdett 1-1 lépépst tenni kapaszkodás nélkül, és minden nap egy kicsit több lett. Közben lecsüccsenni is meg kellett tanulnia, így kb. 2 hónapos folyamat volt az elindulás.
Akik tápszert adtatok a babáknak, azt adtok még? Vagy már tejitalt, vagy hasonlót?
pidlacsek
 
 


pidlacsek :)
Nagyon ügyi ez az Attila gyerek! Látom, mezőtúri vagy. Én Törökszentmiklóson laktam jóóóóó sokáig. :) Én megkockáztatnék egy talit :) A 4-ről könnyen odatalálni a Lurdyhoz, ha gondolod nagyon részletes leírást tudok adni (mikor melyik sávban kell lenni stb)

konan :)
hát, enyémgyerek is küzd mostanában. 3 jó éjszaka után mostmár 1 hete megint 3 óránként kel. Most alul látom megduzzadtnak a szemfogainál, lehet, hogy ez a gond. Vagy nemtom...
Egyébként Csongi is ilyen széltoló, szinte mindig puklis a feje (erre szoktam mondani, hogy Magyarország domborzatai és vizei térképet lehet kitapintani a fején...)

angel :)
jaaa, értem. Nándi 4 és fél éves, de nem tudja még megkötni az álla alatt :oops: :oops: És neki is van csősapija :lol:

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok! :)

Bocsi hogy nagyon régen nem voltam, de rengeteg dolgom van. Februártól ha végre meg lesz a diplomám biztos több időm lesz.
Néha olvasgattam, de írni, reagálni nem igen jutott idő.
No meg ha volt szabadidő tuti kint voltunk a szabadban mert ilyen gyönyörű őszünk nem tudom mikor volt utoljára. Tavaly ilyenkor már masszívan fűteni kellett.

Az azóta ünneplőknek Nagyon Boldog Első Születésnapot!

Kép

Talira 100% hogy nem tudunk menni. Hétköznap meló plusz Pest sajna nem opció.

Pidlacsek: Üdv itt! Örülök hogy összeszedted a bátorságot és írtál :)
Attila nagyon édes kiskrapek! :)
Jó kérdés. Eddig kicsi D. Humana 2+-t kapott szerette és az ára is baráti volt a 1.5kg-os kiszerelésben. Most kapott 1 éveseknek való Milupát és HIPP 4-est, de ezek marha drágák. 1-másfél hét alatt elfogy egy doboz és 2000-2500 körül van az áruk hacsak nem sikerül egy akciót kifogni.
Tejet min 2 éves koráig nem szeretnék adni neki, de ez így egy anyagi csőd lesz.


Velünk minden ok. Doncek most épp a mindenkit szertek és megölelek korszakát éli. Az összes gyerkőc menekül előle a játszótéren mert akkora öröm visításokkal közeledik feléjük. Új kedven játéka is lett a hintán kívül és pedig az alagutas csúszda imád átmászni rajta.
Megtanult mutogatva követelni azt ami megtetszik neki és hihetetlen akaratos de általában egy kis kölesgolyóval elterelhető a figyelme.

Zárt topic:

SZEDER
BEJCI
LANTA
BETTI
ÁGI
winona
minyu
SZISZI7
blúmi
A.M.
GABOLINO
HOLKA
Netti77
Honey
KisTiggrincs
Humanka
realdream
csibe21
monee85
**angel**
Konan
Noni
Márti
Anyoooka
Starlark

Bejci, Blúmi: köszönöm hogy szóltatok! :)

Lépnem is kell mert rakjuk fel a rolókat a konyha rész ablakaira.

Próbálok majd többet lenni :)

Kép

Kép
starlark
 
 


Köszi a dicsiket mindenkinek.Átadom az illetékes "elvtársnak"


OKT. 28. LURDY TALI
minyu
noni
honey
angel
bejci
Ági
Konan
A.M.

Bejci!
Nagyon sajnálom anyukádat..Jobbulást kívánok neki. Neked meg sok-sok kitartást és erőt a tanuláshoz és a mindennapokhoz.


Üdv. Pidlacsek!
Én este és éjjel még tápit,reggel meg 2/3-ad tej a többi tápi.
Nagyon édes kicsi fiad van.Gratula hozzá.

Minyu!
28-án jól meg fogom dögönyözni ha szabad ezt a Csongi gyereket,mert eszméletlen kiscsávó :D :wink:

Nagyik:
Mi anyumékkal lakunk egy városban,így ők a fő felvigyázók. Minimális használati útmutató kell csak amikor viszem Minit (mikor evett, aludt) Nagyon imádják egymást.
Anyósoméra már rég nem bíztuk,de ha néha itt vannak jól eljátszanak. Inkább mi megyünk majdnem minden héten.

Szeder!
Már nekem is nagyon hiányzik!!!!

Sajna az utóbbi 3 napban vissza tért Vuk :( :( :( pedig már tényleg itt a félidő...azért remélem elhagy hamarosan.

Kép
Kép
a.m.
 
 


Minyu!
Nem merek kettecskén elindulni sajnos a "puttonyommal". Amikor utoljára aug. végén voltunk Pestes, végigüvöltötte a fél utat úgy,hogy ott ültem mellette. Vagy az ülést nem szereti, vagy azt, hogy egy helyben kell ülni, nem tudom. kiskorában sem szerette már a hordozót sem. Apa meg dolgozik, nem tu elkísérni bennünket. :cry:

Bejci!
Édesanyádnak jobbulást, neked pedig sok-sok erőt!

Köszönm a válaszokat, szerintem én is maradok egyenlőre tápszernél, esetleg reggel tejital. Attila nem eszik már éjjel. :)
pidlacsek
 
 


megint gyors leszek, mert szerintem nehéz éjszakánk lesz. Úgy bezabált a gyerkőc, hogy szerintem azért sír fel kb. óránként. Úgy déltől este 7-ig folyamatosan evett. Először anyósoméknák voltunk szülinapozni, majd du. a tesómékhoz mentünk szülinapozni. Persze olyan kajás gyerekem van, hogy üvölt, ha ő nem kap kaját, mikor mi eszünk. Így megállás nélkül evett, aminek most megvan a hatása. (vagy legalábbis remélem nem újabb betegség van készülőben)

hú, de miért is írtam? Ja igen.
Pidlacsek!
Először is üdv itt köztünk. Jobb későn mint soha :lol:
Másodszor nem tudsz közülünk valakivel együtt jönni, aki arrafelé lakik? Csajok, ki lakik Mezőtúr felé. Mert én is Nonival együtt megyek, ahogy legutóbb is. Így az út sem uncsi. Gondold meg légyszi!

Na léptem. Jó éjt mindenkinek!

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Nem sok mindenről maradtam le tegnap óta..... :shock: , akkor megkezdeném ezt a napot is....

Hali mindenkinek!!!

Megjöttem a fogorvostól és mire hazaértem Annácskám édesen húzza a lóbőrt! :D De jó neki!!! Én borzasztóan fáradt vagyok már harmadik éjszaka nem nagyon alszik Annácskám és nappal is alig valamit (de hátha most...???!!!), a fogorvosnál is majdnem elaludtam fúrás közben, pedig az nálam (aki retteg a fogorvostól) már nem semmi! Szegényke küzd rendesen a fogacskájával! Jobb oldalon alul már kibújt az a 2 ami kínozta, de már rendesen be van duzzadva mára a bal oldal is! :shock: :( Kívánom, hogy gyorsan túl legyen/legyünk rajta!
Tegnap óta újabb édes szokása van. Ha valamire igent kéne válaszolni, akkor bólint, de nagyon aranyosan ám! Meg tudnám zabálni! Vállból adja elő a dolgot, a meghajlás és a bolintás között tudnám besorolni. Érdekes egyébként, hogy beszélni nem nagyon akar, csak halandzsázik a saját kis nyelvén. Már a régebben sláger "nem" és "hapci" is kiesett a szótárából. Olyat pedig, hogy anya vagy apa..... egyáltalán nem mond. Érteni szinte mindent megért, amit egy ekkorka babának meg kell érteni, remélem előbb utóbb a beszéd is megérkezik hozzá.

Starlark!
Örülök, hogy jelentkeztél! Minden nagyon ismerős, amit leírtál: Anna is válogatás nélkül ölelget, imádja a csúszdát, és a kölesgolyó, meg a ropi a favorit! :D

A.m.!
Remélem Vuk gyorsan távozik a közeledből!!! Már félidőőőő???!!! Fú, de megy az idő!

Ági!
Hogy telt az éjszaka?
Ilyen "nagy zabálás" nálunk is történt már: nem is tudom, hogy szülinapon vagy névnapon voltunk és Anna egész nap evett (persze a rokonok is tömték rendesen ropival és egyéb nyalánkságokkal, Anna pedig nem egy elutasítós fajta, ha finomságról van szó), aminek az lett a vége, hogy hányt egyet, amitől én kellőképpen ideges lettem, viszont Ő megkönnyebbült. Aztán meg kérdezgettek, hogy nem kapott-e el valami vírust, nem lesz-e beteg? Én pedig jól kikeltem magamból, hogy nem kellett volna folyton tömni! A lényeg az, hogy utána már nem volt semmi baja!

Kép
Kép
konan
 
 


Sziasztok!
Hát akkor én meg folytatom, ahogy az elmúlt napokban. :)

Konan!

Én, ha napokig ilyen c*rul alszik Attila, és a foga miatt valószínű, akkor adok neki egy kis Nurofent éjszakára. Nem mindig, de ha nagyon szenved, akkor igen. Kicsit kevesebbet az adagjánál, ilyen adtam is, meg nem is. De be szokott válni. Csak kibújnak már azok a kis fogacskák.

Ha valaki erről megy a talira, szívesen csatlakoznánk, ha nem zavarunk.

Ági!

Zabálás nálunk is van csak addig fokozódott, hogy velem alig eszik, hanem este, amikor Apa is itthon van és vele zabál szó szerint. Napközben épp csak a maró éhségét csillapítja. Jól beeszeik, aztán meg csak szuszog. :D

Vuk meg menjen Tást enni, akinél jelen van!!!!
pidlacsek
 
 


Sziasztok!
Ne haragaudjatok, hogy csak most írok, de csak én is bejelentkezem, hogy azért néha-néha vagyok én is, de csak olvasgatok.
Én nem vagyok egy nagy író, de azért szívesen jelentkeznék én is a zárt topicba, bár nekem is mindegy, hogy zárt vagy nyitott.

Zárt topic:

SZEDER
BEJCI
LANTA
BETTI
ÁGI
winona
minyu
SZISZI7
blúmi
A.M.
GABOLINO
HOLKA
Netti77
Honey
KisTiggrincs
Humanka
realdream
csibe21
monee85
**angel**
Konan
Noni
Márti
Anyoooka
Starlark
Ormolya

A talira szívesen mennénk mi is Botival, eddig úgy néz ki, jó az időpont.

OKT. 28. LURDY TALI
minyu
noni
honey
angel
bejci
Ági
Konan
A.M.
Ormolya


Sajnos nekünk sem jók az éjszakáink, mint ahogy konanéknak volt múltkor, hát mi is eléggé fáradtak vagyunk. A kiságyban is hamar felébredt, közénk tettem, az sem volt jó.
Éjjel óránként, félóránként ébred, ilyenkor megszoptatom (tudom, hogy nem jó).
Sajnos ő is cicin aludt el mindig, ezt szokta meg. De a mostani alvásnál megszoptattam és nem hagytam, hogy elaludjon és úgy tettem be az ágyába. Hát, volt sírás 45 percig, de végül 2-kor elaludt és még most is alszik.
Olyan bűntudatom volt, de sajna mindent kipróbáltam és semmi sem segített.
Majd ha felébred, jól összepuszilgatom! :)
Bocsi, hogy most itt panaszkodtam, de ma már én is sírtam miatta. :(

Majd teszek fel képet Botiról!

Kép
ormolya
 
 


Sziasztok!
Én is hasonló cipőben járok, mint Pidlacsek. Már sokat olvastalak Benneteket, és sokat segítettetek is nekem az elmúlt időkben. Mindig csak készültem írni nektek, aztán valahogy sosem lett belőle semmi, többek közt azért is, mert bárki elolvashatja, akár ismerősök is. De most rámtört a „kapuzárási pánik”. :) Ha megengeditek, szeretnék csatlakozni, még így az utolsó percekben…
Kicsi fiam, Csabi 2008. szeptember 8-án született, Eszike Noncsijával egy napon. :)
mimi83
 
 
 
 
 


Nocsak, nocsak!!!

Szia Mimi!
Ami a zárttopikosítást illeti, ha sikerül Bejcinek v. másnak elintézni, akkor tényleg az utolsó pillanatokban jelentkeztetek Pidlacsekkel. Bár ahogy olvaslak, Neked ez volt a problémád, amiért nem jelentkeztél korábban. De akkor üdvözöllek Téged is körünkben! :D Azért addig is írhatnál pár sort, hogy egy keveset (ami nem titok a "nagy nyilvánosság" előtt) megtudjunk rólatok. Ha megengeded ismétlem magam (ld. korábban Pidlacseknél): hány éves vagy, házasság, gyerek(ek?), terveztek-e még és minden egyéb.

Ormolya!
De jó, hogy jöttél!!! Sajnálom az éjszakákat! Együttérzek veled! :wink: Az összepuszilgatás pedig nálam is be szokott válni! :D "Eltusolom" vele a "könyörtelenségemet"! :wink: :lol:

Kép
Kép
konan
 
 


Konan!
Még 1-kor felsírt, de gyorsan vissza is aludt szerencsére. Reggel ugyanúgy kelt, mint szokott. Bár most meg folyik az orra. Anyósom szombaton homokozóba tette, szerintem ott fázhatott meg. Nem is bírt nagyon aludni emiatt napközben. Nem tudom, mi lesz éjszaka.
Meg szerintem most jöhet a foga, mert nyűgős is mostanában napközben.

Én meg pénteken a nagy rohangálásban megfáztam. Alig van hangom. Ma a dokinál majdnem 2 órát ültem.

Ejnye-bejnye :lol:
Előkerültök ti is mimi. Gyertek a talira! Ugye jöttök, hogy megismerjünk benneteket?

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
ági78
 
 


Ági!
Jobbulást Nektek!

Kép
Kép
konan
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: