Új privát üzeneted érkezett!

A mi 2kislányunk: Örülök, h megoszthatom Veletek az érzéseimet!

Teljesen mások voltak, más jellem, más külső. Virág ugye tiszta Apa, Regi pedig rám hasonlított. És jellemre is így van. Virág tiszta Papa (ezért is imádom annyira, jó benne Apát viszont látni).
Regina volt a kisebb, de Ő jött előbb. Mert kicsi a bors, de nagyot ugrik (ez rám is igaz).
Néha jó kicsit sírni miatta, mint most (ma ez nálam egy síros nap, és jó veletek megosztani), miközben Virág az ölemben fekszik, mert egész délután sírt, itt meg megnyugszik, a tesója jár a fejemben, a kis Angyalunk... aki nagyon hiányzik, és időnként egy fél óráig borzasztóan. Ilyenkor arra gondolok, milyen lett volna? Mi lett volna belőle? Ő biztos többet enne, mert bár betegebb volt, kisebb volt,mégis arányaiban több tejet fogyasztott el, mint Virág. És olyan, de olyan erős volt. Csoda az a 16nap. NEkünk már 5nap után, azt mondták, hogy vége, csak idő kérdése, és elveszítjük... Apa végig hitt benne, én pedig az orvosoknak hittem, és csak bíztam... És láss csodát. Adott nekünk 16napot, h vele lehessünk. És, ha nem mondtuk volna még, ez a kis gyönyörűség, aki most az ölemben alszik békésen, vigasztalhatatlanul sírt, mikor Reginát újraélesztették, tőle vagy 30méterre, jó néhány ajtónyira. Mikor Regina meghalt, Virág a következő napokban folyamatosan aludt, és szépen lassan javult... És most itt van nekünk, és boldoggá tesz minket! NAgyon boldoggá!

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi!

Ma nekem is síros napom van, úgyhogy most megint sirtam egy nagyot az előző soraidon.
Mi nem tarthattuk egyetlen percig sem a kezünkben a mi drága kislányunkat, és nekünk vígaszunk sem maradt.
És ma kiderült, hogy nem vagyok terhes ... úgy érzem nekem ez túl sok, beleszakadok.

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


JAj Sziszus! Mit mondhatnék? Annyira drukkolok!


Apa hazaért, és elvitt minket a városba sétálni, és olyan jó volt, feltőltődtem... Voltunk a Mekibe, és ettem egy jót, és kész...

.:Angi:.
angiszeged
 
 

 
 

Angi, Sziszus
én akkor sírtam nagyon mikor a tüzijáték alatt az a sok kis drága baba ott volt körülöttem.
Én is eleinte amiatt zokogtam hogy én egyszer sem ölelhettem Őt magamhoz, egyszer sem szoptathattam meg... De ezt már valahogy sikerült túlélnem. Ma már én is amiatt vagyok szomorú hogy várakozunk.

Sziszus, szerintem még nem kész a szervezeted a baba befogadására. Dehogy akarlak elszomorítani még jobban, száz százalékig érzem és tudom hogy min mégy keresztül. Sajnos ez a női szervezet csak lassan áll vissza... Borzasztó, de most egészen más feladatai lennének, mint egy újabb magzat kihordása Kép Kép Kép!!!
Viszont ha meglesz akkor legalább tudhatod hogy most már minden rendben. De nagyon vigyázz majd rá mert a rövid várakozási idő fokozott kockázatot jelent.

Én egy hete szedem a Sedatif PC nevű homeopátiás gyógyszert és azóta nem érzem mázsás köveknek a gondolataimat. Sőt, mintha kiegyensúlyozottabb lennék. Ez nem nyugtató, autóvezetők is szedhetik, érzelmi labilitás vagy túlhajszoltság tünetei esetén a szervezet saját ellenálló képességét fokozza, ezáltal gyógyít. Tiszta a fejem, nyugodt vagyok. Nagyon jó, soha el nem felejtem bevenni.

Merthát az ember nem mehet mindig Mekibe Kép)
Nekem a vásárlás is terápiás jellegű cselekvés, csakhát ez eléggé költséges multaság!
jajjj dolgoznom kell
sziasztok
Moncsi
Moncsi
 


Sziasztok lányok!
Az én hangulatom is eléggé változékony. Bár most már abszolút túlsúlyban van a baba utáni vágyakozás, a türelmetlenség a hosszú várakozás miatt. Ma voltam vérvételen, talán egy hét múlva lesz eredmény és akkor kiderül, hogy okt. vége, vagy nov. végén mehet a beültetés. Most nagyon izgatott vagyok, hogy végre történik valami.
Lányok nagyon fontos , hogy a lelketek és a testetek is kellőképpen felkészüljön a baba fogadására, próbáljátok meg nem sürgetni az időt. Mondom én, Kép aki képes voltam juniusban bőgni vérvétel közben, mert azt mondták, hogy csak 6 hét múlva lesz eredmény. Mondani könnyebb, mint betartani tudom, de utólag rájöttem, nagyon jó, ha az ember türelmes tud lenni.
Szorítok Nektek, hogy minél előbb megtaláljátok a lelkibékéteket, és hamarosan + eredményről számolhassatok be.

Andi!
Csatlakozom Angélához. Ha a kolleganőd beszél a gyermekük haláláról, akkor hallgasátok meg és inkább kérdezzetek Tőle, a háta mögött ne sutyorogjatok, az nagyon rossz, nekem ezt tették és akkor szóltam, hogy bátran kérdezzenek, nincs tabu téma. Onnatól mindenki választ kapott a kérdésére és ment tovább az élet, mintha mi sem töretént volna.

Sasha!
kösz a tanácsot, kipróbálom.

Pusz SacKép
sackamac
 
 


Sziasztok!
Ezek szerint nem csak én vagyok rossz paszban!
El vagyok keseredve.Tegnap voltam dokinál,hogy megbeszéljük,hogy most akkor mi a köv.lépés,ugyanis pénteken megint megjött.Már irta a receptet,hogy kezdjek el Clostyt szedni,mire én elpanaszoltam,hogy nagyon zavar,hogy ha nem szednék gyogyszert 22-23 napos lenne a ciklusom,ráadásul nem is olyan már 2 honapja a mensim,mint régen.Nagyon kevés és 3 napig tart.Erre ő,akkor megnéz UH-on.Elvileg tegnep még menstruáltam,bár nem nevezném annak.Erre mit lát?
2 hete mikor volta UH-on bal oldalon volt a tüszörepedée,jobb oldal teljesen normális.Erre most,jobb oldalon olyan mintha már érne a tüszö,pedig még elvielg megvan a mensim.Akkor ez mi?Kérdezem én.
Ő nem tudja,az is lehet,hogy ciszta,de lehet hogy 2 hét mulva ujra meg fog jönni.Igy most semmi gyogyszert nem kell szednem és ha ujra megjön,a 3.nap megyek UH-ra és ha minden okés,akkor megbeszéljük,hogyan tovább.Este ezért felhivtam kedvenc nödokimat is,hogy elpanaszoljam neki az elmult 3 honap sikertelenségét,és a mostani gondokat,és olyan jo volt beszélgetni vele,kicsit megnyugodtam.Az a szörnyű,hogy nekem soha ilyen problémám nem volt,akkor miért pont most!!!!!
Nincs igy is elég bajom?Remélem azért van akinek jobban alakulnak a dolgai.Puszi Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Brigi! NEm lehet, h pont a nagyon akarás miatt! De figyu aza lényeg, hogy van tüszőrepedés. AZ azt jelenti, hogy teherbe eshetsz, csak nem a 14.napon, hanem lehet, h most. TEssék gyorsan szeretni egymást!KépKépKép Amúgy meg, lehet, h untok, ez a vesszőparipám, de Billings módszer! AZ orvosok nem ismerik el, de azt sem, h valakinek nem 28napos a ciklusa. Mert sajnos korlátoltak, és csökönyösek, ez van, csak nem szabad mindent elhinni nekik. Ez a véleményem.
<a href="http://www.communio.hu/meh/billings.htm">http://billings módszer ITT</a>

szerintem érdemes megrendelni, kb 600ftba kerül. HA utánaolvasol, lehet telefonon tanácsot kérni.
Képzeld, én is nehezne estem először teherbe, és most, tudom, mikor sikerülhetne. Ez nagy biztonságot ad.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi,
ezen a telefonon lehet megrendelni?
te most is ezt alkalmazod (vagy szoptatás alatt mást is figyelembe kell venni)? én is alkalmaztam hőmérős módszert (most nem) de mivel én most még várni akarok ezért nem bízom igazán ezekben a természetes módszerekben.

Brigi,
az Angi által javasolt linken azt is írják hogy simán érhet már a következő tüsző azalatt amíg még megvan a mensi... én nem nagyon értek ehhez de ezek szerint nemhogy aggódni nem kell de igenis örülni kell.

Sac,
vért vesznek és ennek alapján miből tudják megmondani hogy mikor lehet a következő beültetés?
mitől függ? elhiszem hogy nagyon izgatott vagy hogy végre történik valami! én most jelenleg nem vagyok izgatott csak végtlenül szomorú hogy még hosszú hosszú hónapok állnak előttem. legszívesebben átaludnám az őszt meg a telet mint a maci és arra ébrednék hogy jön a "férjmaci" és... ;)
Moncsi
 


Sziasztok!

Én se vagyok valami jól...
Én nem tudom, hogy van e peteérésem. A Doki meg csak azt mondja, hogy várjunk, de nekem minden nap egy örökkévalóságnak tűnik.
Az esték a legrosszabbak ... nem tudok mit kezdeni magammal, pótcselekvés minden.

Remélem nektek jobb estéitek vannak ...

ölelés mindenkinek:
Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


SZiasztok Lányok!
Meghatódva olvastam bele soraitokba. Elszorult a szívem a történeteiteken.
6-7 éve én is átéltem hasonlókat. Akkor már 8 év kezelés, dokilátogatás után életem egyetlen várandóssága szakadt meg 6-7 hetesen, tehát nagyon picike korában. Szörnyű élmény volt, mégis reményt adott, hogy teherbe tudok esni. Akkor még nem tudtam, hogy további 3 év sikertelen kezelési sorozat vár rám. Soha többé nem maradtam várandós.
Végül letettem a "saját szülésű" babáról.
Most van két gyönyörűséges, okos, imádnivaló SAJÁT fiam , akiket örökbefogadtunk. (Van egy örökbefogadós topikunk is a GYermekek alatt. Ott részletesen is leírtam a történetünket.)
Azért írom le ezt Nektek, mert úgy érzem, hogy az én életemnek ez volt a nagy reménye. Amikor már azt hittem , hogy nincs remény, akkor lett egyszerre csak, és ez olyan jó volt!
KÍvánok nektek szerencsés teherbe esést, és sok-sok babát!!!!!
Szeretettel. Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Zsuzsa! Sajnálom ami Veletek történt, de valahogy azt hallom ki a soraidból, hogy hihetetlen erőt adott Nektek mindez, és, hogy most elégedett, és boldog vagy, a saját fiaiddal! Gratulálok!

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi!
Elolvastam a Billing modszert,köszi,én ezt ismerem,csak nem tudtam,hogy ez a neve.
Szoktam is figyelni a nyákot.
Képzeljétek,hétfőn mult el a mensim,erre tegnap annyira fájt a hasam,azt hittem ujra meg fog jönni,erre délután felfedeztem a nyákot,mensi után 1 nappal.Sosem volt még ilyen,de azért biztos ami biztos alapon akcioztunk.Hátha sikerült!
Csak most az aggaszt,hogy ebben a honapban nem szedek semmit,remélem ha most esek teherbe,nem lesz baj.Elvileg,ha most megint tüszörepedésem volt,akkor kb.2 héten belül ujra meg kell jönnie.Fura dolgok ezek!És vajon mi váltotta ki hogy ilyen hamar van ujra tüszöérésem?Talán a Duphaston?A doki szerint nem!Mindegy!Most akciozgatuk,aztán jövöhét péntektől 2 naponta tesztelek,mivel fogalmam nincs hogy most akkor mikor fog megjönni!Drukkoljatok!
A doki szerint nem valoszinű hogy most leszek terhes,de hátha csodát fog látni!Puszi Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Sziasztok!
Moncsi!
A vérvételen immunológiai kontrollon voltam. Ha most jó, tehát nem emelkedettt az egyik antitest,amit nyár elején találtak, akkor indulhat a stimulálás. Ha viszont most is emelkedett ez az antitest a véremben, akkor tovább kutakodnak, hogy mitől lehet (állítólag a Debreceni Klinikán értenek az autoimmun eltérésekhez, így oda irányít majd a dokim) és amig az nem derül ki addig nem kapok zöld utat a stimuláláshoz. Ezt a 2-3 hónapot már kibírom.

Brigi!
Ok nélkül, ill. pusztán pszichés alapon is "felborulhat" a ciklus. így történhet meg, hogy van aki mensi alatt esett teherbe (furcsa, de igaz). Ne izgulj, lazíts és szeressétek egymást.

Zsuzsa!
Kicsit olvastam az örökbefogadós topicot, és nagyon jó volt olvasni az írásaitokat. Mikor nagyon el voltam keseredve, akkor megnyugtatott, hogy van még esélyünk.

Puszi
Vigyázzatok Magatokra!
Sac
sackamac
 
 


Üdvözlök mindenkit.

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy mi a véleményetek arról ki lehet az a közéleti személyiség, akit fel lehetne kérni a Fogyatékos Gyermekekért és Szüleikért Egyesület fővédnöki címére. Nem a pénz miatt kellene, hanem azért, hogy a nevével a mindenkori hatalmon lévő illetékesek felé, hatékonyan lehessen az egyesület nevében foglalt embereknek segíteni.

Előre is köszönöm a véleményeket.

Szeretettel:
Kiss Attila
az egyesület elnöke
www.hypotonia.hu
hypotonia
 


Sziasztok!

Én azt hiszem, lassan kezdek magamhoz térni a vetélés után, legalábbis már tudok babára, újabb terhességre gondolni. Úgy gondolom, hogy ez haladás Kép

Annamari
muter
 
 


Sziasztok,
végigolvastam a topikot, elszorult a torkom...

Én három kisbabát veszítettem el eddig, igaz, mindegyiket az első harmadban, így talán könnyebb (?)... Szerencsére a második után született egy egészséges kisfiam (kép a profilban), így a harmadikat könnyebb volt elviselni.

Azért írom ezt a hozzászólást, mert látom, hogy vannak akik "türelmetlenkednek". Én teljesen meg tudom őket érteni, és is nagyon-nagyon szerettem volna hamar terhes lenni ismét, hogy azt az űrt kitöltsem, ami ott maradt a baba elvesztése után (ami ráadásul párosult egy hihetetlen erős sóvárgással egy kicsi baba után, ami elkísért 14 éves korom óta).

Azért azt mondanám, hogy mégis érdemes megvárni a lelki sebek begyógyulását.
A kisfiammal kb. 6 héttel a második kisbabám elveszítése után lettem terhes (méhenkívüli volt, vele együtt a petevezetékemnek is annyi lett).
A pozitív terhesteszt gyakorlatilag rémülettel töltött el.
Amikor 5 hetes terhesen elmentem a kórházba, vizsgálatokra, az UH-ra akkor toltak be soron kívül egy lányt, akit mentővel hoztak be, szegény remegett, onnan már a műtőbe is vitték. Akkor én kirohantam, és elkezdtem sírni, mert éreztem, hogy még egy veszteséget nem tudnék elviselni: nem vagyok rá felkészülve. Mert sajnos, minden terhességnél fel kell készülni arra, hogy nem földöntúli boldogság lesz a vége, hanem a pokol legmélyebb bugyra.

És mindemellett, bár a gyerekem egészégesen született, időre, a terhességem sokszor egy rémálom volt. Hiszen folyamatosan éreztem, hogyha ennek a babával is történik valami, akkor én abba belepusztulok. Mert ugye mindig van min aggódni. Alacsony volt az AFP, ezért genetikai tanácsadásra kellett mennünk, akkor ismét végiggondolhattam, hogy mi lesz, ha nem egészséges... Na meg a 15. héttől masszív keményedések, a 22-26. hét között óránként 8-10...Ami szerencsére nem okozott semmi komplikációt, a méhszáj zárva maradt. Az orvosom küldött pszichiáterhez, mondván, hogy ennek lelki oka van...
Persze a terhességemet amúgy végigélveztem, de folyton ott volt a rettegés a háttérben, még a 36. hétes is rohantam be sírva a klinikára, hogy nem mozog eleget a baba...
Szerencsére ő ennek ellenére - Istennek hála - egy kiegyensúlyozott és nyugodt baba lett, de ki tudja, nem lesznek-e következményei annak, hogy én ilyen zaklatottan töltöttem a terhességemet.

Summa summarum: érdemes várni egy kicsit, a nyugodtabb és boldogabb terhesség reményében.

Kitartás mindenkinek, és remélem, hogy soha senkinek nem kell átélni azt, ami a topik címében van.
Kívánom, hogy mindanyian egészséges kicsi babának adhassatok életet.

Lola
lola
 
 


LOla!
Sajnálom, ami Veled történt. De gondolod, hogy ha vártál volna néhány hónapot, kevésbé aggódtál volna? Nem lehet, hogy még jobban? (ez tényleg csak kérdés). Mert talán az tudja "feledtetni" az elveszített magzatot, ha a helyére kerül egy másik.
SZigorúan SZVSZ voltamKép))

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Lola!

Szomorú ami veletek történt.
De én, aki gyereket szeretnék, nem leszek nyugodtabb a napok múlásával, hanem egyre rosszabb. És tudom én már mindig aggodni fogok. És minden egyes nap amíg nem jön a kisbabánk egy örökkévalóságnak tünik. Ha valaki úgy érzi várnia kell várjon ... de nincsenek mindenkire érvényes dolgok.

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Mindenki másképp érzi. De én Sziszussal érzek együtt.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Én teljesen át tudom érezni a dolgot, ezt az érzést én is ismerem.
De azért azt gondolom, ha egy kicsit megpróbáltam volna várni, és mással lekötni magam, talán jobb lett volna.
Persze ezt akkoriban nekem senki sem tudta volna bemagyarázni.

A ti döntésetek.

Én csak elmondtam a magam esetét, hátha valaki merít belőle.
lola
 
 


Értelek. Nekem ez nagyon nehezen ment. Bár rögtön visszamentem dolgozni, és próbálkoztam, több kevesebb sikerrel. A munkámban már nem voltam olyan sikeres, mint előtte, és repesve vártam, h leteljen a 3hónap. De letelt, és rögtön terhes is lettemKép))) ÉS most is alig várom, most is nehéz türelmesnek lennem, még fél év.... bár így, Virággal együtt persze összehasonlíthatatlan ez a türelmetlenség, a teljesen babátlan állapottal.
Naeztjómegazsontam, azért remélem értitekKép))

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Én beleőrülök a várakozásba ... vagyis, hogy nem vagyok terhes egyre nehezebbé teszi a napjaimat, nem hogy enyhülne a tragédiánk fájdalma.

Sz.

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Sziszus
mindig idejövök nézni hogy ki hogy van, és mindig látom, hogy te nagyon rosszul...
és nem tudok mit írni, nem tudok neked segíteni, semmi értelmeset, vigasztalót válaszolni. mindenesetre imádkozom értetek, hogy enyhüljön ez a kínzó fájdalom és gyorsabban repüljön az az idő amíg újra bekopogtat hozzátok egy babácska.

hétfőn lesz 4 hónapja hogy Bálintka megszületett. csináltam neki egy fényképalbumot, az ő emlékére, azokból a terhesfotókból, UH-felvételekből és a klinikán róla készült fényképekből, amiket összegyűjtöttünk. és aranyos annegeddes-es képekkel díszítettem (mint Angiék a családi honlapjukat Kép ). ez olyan jó hatással volt a lelkemnek, persze jól ki is bőgtem magam közben.

és most sikeresen túl vagyok a háromhetes depressziómon, amit részben egy a homeopátiás gyógyszernek, másrészben a saját agymosásomnak köszönhetek, melynek során meggyőztem magamat arról hogy én még nem akarhatok várandós lenni mert sem testileg sem lelkileg nem vagyok még rendben. és ahelyett hogy határidőket tűzgélek ki, most elhatároztam erősen, hogy nyitva hagyom ezt a kérdést, egyszerűen rábízom magam az idő múlására, aztán lehet hogy 2, lehet hogy 6 vagy 9 hónap múlva, amikor teljesen úgy érzem, hogy minden oké, akkor hozzálátunk. ezt a hozzáállást nem tudom hogy sikerült elérnem, de mindenesetre sokkal jobban érzem magam és remélem ez így is marad. most hétvégén lesz egy nagy megpróbáltatás, elmegyünk a barátnőmékkel és még 1 családdal Egerbe kirándulni 3 napra, és jön a három hónapos kisfia is. akit nagyon imádok. a kis csöppség nem tehet arról hogy ő él és egészséges, a vele azonos időben fogant kisfiam viszont nem maradt itt... remélem nem jön vissza a depim, azt hiszem nem, hiszen magától múlt el. és erősnek, kiegyensúlyozottnak érzem magam.

Sziszus, szeretnék segíteni. ...figyelj, nem felbosszantásképpen, de tényleg szükséged van külső segítségre, hogy feloldódj és tudj egy kicsit lazítani, úgy a baba is hamarabb fog jönni, meglátod... nagyon nagyon sok olyan készítmény van a gyógyteáktól kezdve ami oldja a feszült, labilis idegállapotot. én sem voltam még orvosnál (de lehet hogy kéne) de a gyógyszer és az esti gyógyteák is nagyon sokat segítettek a lenyugodásban.
megírjam, mit használok? nagyon szívesen...
puszi, Moncsi
mfunk@freemail.hu
Moncsi
 


Szia Moncsi!

Nagyon kedves vagy!! Jól esik, hogy gondolsz rám.
Én is elgondolkodtam a külső segítségen, de mindig arra jutok,hogy inkább nem ...
Semmien készítményt nem akarok beszedni, mert szerintem mindennek van mellékhatása, és minden nap abban reménykedem, hogy már a pocakomban van a babánk.
Lassan, nagyon lassan megtanulok együtt élni a tragédiánkkal, de nem lesz könnyebb.
Néha elbújnék egy kuckóba a világ elől, és csak akkor jönnék elő, ha már a kezemben van a gyermekem ...

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Szilvi,
Nagyon nehéz bármit is írni hiszen csak azok tudják akik átéltek már hasonló tragédiát mint Ti is, hogy milyen érzés az amikor vártál egy babára és nincs.
Nyomon követtem a sorsodat itt a babaneten, noha én egy jó ideje a Társalgónak csak passzív olvasója vagyok. A mi történetünk nagyon hasonló mint a Tiétek. Köldökzsinór megtörés miatt elvesztettük a kisfiúnkat, úgy hogy semminemű előjele nem volt a tragédiának. Egyik reggel magzatmozgás hiányára ébredtem és miután a kórházba értünk, csak azt állapították meg, hogy nem él a majd 4 kg-os kisfiúnk. Mindez a szülésre kiírt időpont előtt 4 nappal történt. Az orvosom és a szülésznőm valamint a férjem nélkül az ezt követő órákat nem tudtam volna végigcsinálni. Neked nem kell leírnom, hiszen tudod, - mert Ti is végigcsináltátok-hogy milyen megszülni egy halott babát. Ott akkor a szülőszobán nekünk a lelkünk egy darabja örökre meghalt. Ezt a tragédiát túléltük, de elfelejteni soha nem fogjuk.
Azért írom ezeket le, mert én is végigjártam és még járom azokat a lépcsőfokokat mint Te. Annyi különbséggel, hogy ez idén január 1-én történt, úgyhogy lassan 9 hónapja...
Nagyon nehéz elfogadni ezt az egészet, de el kell tudni fogadni hiszen sem az időt visszafordítani, sem a megtörténteket meg nem történtté tenni nem lehet. A gyász és az "elendegés" után kész csak az ember arra, hogy vállalkozzon egy következő babára.
Az orvosod nem tudom miért javasolta az azonnali próbálkozást, hiszen mint ítad ez egy kihordott terhesség volt nálad is és egyrészt a hormonszinteknek is vissza kell rendeződniük másrészt a női szervezetnek is regenerálódnia kell a terhesség után, felkészülve egy következő terhességre.
Mindenképpen idő kell még nemcsak fizikailag hanem lelkileg is.
Én úgy érzem, hogy Neked még nagyon "friss" ez a tragédia, még meg kell gyászolni a kislányodat és elengedni, majd utána vállalni egy másik babát.
Breki
 


Breki,

Köszönöm a soraidat. Ha írsz a profilomban levő mailcímre szívesen írok neked.

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Szilvii!
A külső segítség nem feltétlenül jelent gyógyszert. A homeopátiás készítmények és a gyógyteák nagy része nem káros a magzatra, de bizonytalanság esetén érdemes tanácsot kérni homeopata orvostól. A másik segítség pedig psychológus, vagy pszichiáter lehet. Nem szégyen, ha nem megy egyedül, és nem kell senkinek tudnia, hogy elmentél. Én már bánom, hogy 4 évet vártam, mire elmentem pszichiáterhez, hamarabb kellett volna, de makacs voltam.Nagyon sokat és gyorsan segített és gyógyszerek, teák nélkül, a puszta beszélgetés, meghallgatás és kinem mondott dolgok kimondatásával. (Na ezt jól leírtam Kép )
Most én is kicsit rossz passzban vagyok, mert nincsenek kész a leleteim és most úgy érzem nincs több erőm küzdeni, és a párom is pont most csúszott be a depibe, szép párost alkotunk. De bízom benne, hogy amint meglesznek a leletek, újra teljes gőzzel küzdünk.

Nagyon vigyázzatok Magatokra!
Mindenkinek jó pihenést és gyors felépülést!
Pusz
Sac
sackamac
 
 


Sac!
Néha ne tudom mit gondoljak. Az elején teljesen elutasítottam ezt a fajta külső segítséget, de mostanában már elgondolkoztam ezen is ... Aztán jönnek néha jobb napok.

Azért mert nincsenek kész a leleteid még nem kell elkeseredni, biztos megkapjátok a napokban, és minden rendben lesz!! Kép Kép Kép

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Sziszus,
Küldtem Neked mailt!
Breki
Breki
 


Sziszus! Szerintem is könnyebb lenne, ha elmennél szakemberhez, mindenképp rábeszélnélek. A kirándulás pedig jó lesz, nagyon jó lesz!!! Ugye Te nem azt a másik kisfiút akarod nevelni, hanem a saját testetek-véretek? Úgyhogy,ha szereted, foglalkozz vele, és könnyíts az ismerősödnek is azzal, hogy ne legyen lelkiismeretfurdalása, hogy az Ő gyereke ott van, a Tiéd pedig sajnos nem. Megértelek, hidd el, először, féltem, mi lesz, ha egy gyereket látok, de rájöttem, Ők nem az enyémek, aranyosak, szívesen játszom velük, de nem Őket akarom felnevelni, és hazavinni. HA ilyen érzéseid vannak, akkor Te egy bavát szeretnél, és nem a babát, ez a 2 más dolog, és, ha mégis az előzőt érzed, tényleg fordulj szakemberhez!
NAgyon szurkolok, hogy sikerüljön túllendülnöd ezen! VAn fényképed a babádról? Ha van, Te is készíts egy albumot, írd meg a történeted, ha rosszul vagy, olvasd el, sírd ki magad, szánj erre az érzésre 1órát, amikor csak jólesik,de azután tudj tovább lépni, és mosolyogni! Muszály! NEM szabad rágódni. NEm tesz jót, de tudod Te ezt!

Puszi, jó utat!

Sarolta! ELlhsizem, hogy borzasztóan érzitek MAgatokat, nincs rosszabb, mint várakozni! De itt a 7vége. NE csináljatok semmit, ne mozduljatok ki, ne takarítsatok, csak beszélgessetek, szeressétek egymást, nézzetek filmet, pattogatott kukorica, pizzarendelés... VAckoljatok be, és beszélgessetek bármiről, akár a babusról is, de csak, ha jól esik!
NAgyon szurkolok az eredmények miatt!++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Sziasztok, Angi

.:Angi:.
angiszeged
 
 


AngiKép
szerintem kirándulás ügyben összekevertél MoncsivalKép

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Kiss Attila Hypotonia,
Kósáné Kovács Magda élharcosa a fogyatékosok esélyegyenlőségének, őrá nem gondoltatok?

Lányok,
én "csak" egy Missed ab-t kellett elviseljek, az is iszonyú volt. Valahol tényleg kárpótol egészséges kislányom, de sokszor eszembe jut... Kép
Mindannyiótoknak nagyon sok erőt kívánok, és mihamarabbi vigaszt, sok szerencsét és boldogságot!!!

Szívből ölellek benneteket!
Kangi
kangi
 
 


Bocsi Sziszus, tényleg!

KAngi, az is borzasztó, árétrzemKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Kedves Lányok!

Néha beleolvasok soraitokba, nem is tudom, miért.. velem még csak a csírája sem történt meg annak, ami egyik-másikótokkal, nagyon boldog és optimista vagyok, de nap mint nap eszembe jut, hogyan dolgoznám fel, ha.. (18. hétben vagyok).

Szilvi lány!
Én úgy látlak, ezzel a lelki teherrel nem fogsz egyedül megbírkózni! De nem is kell. És ha elfogadsz segítséget, pár hónap múlva mérges leszel magadra, amiért nem használtad azt előbb.
Tudod, az erős ember legyőzhetetlen.. de csak ha nincs egyedül..
Tiszta szívemből kívánok minden jót neked!

Kérdés:
Azt mondja meg valaki, miért kell egy halott babát megszülni??????? Miért nem mehet császárral???
Ennél kegyetlenebb dolog aligha létezik.

Vigyázzatok magatokra,

Üdv.: Fruzsi
cinderella
 
 


Sziasztok lányok!
Breki!Nagyon sajnálom ami veled történt,én nem tudom hogy dolgoztam volne fel,ha a halott babámat meg kell szülnöm.Ebből a szempontbol szerencsémre engem császároztak.Bár igy meg a nyoma marad meg egy életen keresztül.
Sziszus!Probálj tuljutni ezen az időszakon,tudom nehéz,de az legyen a szemed elött,hogy babát szertnél,és ennek érdekében nagyon erős tudsz lenni.Én 6x álltam fel a padlorol,és most is az van elöttem,hogy mindent a babáért.
Velem a helyzet,hogy ma reggel megjött,2 hét után ujra,de végre ugy ahogy kell.Igy most szerdán délben megyek dokihoz,és akkor kiderül,hogyan tovább,és renden vagyok-e!
Fruzsi!18 hetes boldog kismama vagy,szerintem ne olvasgass ilyen megrázo történeteket,hiszen ilyenkor az ember hajlamos,hogy beképzel magának dolgokat.Csak törödj magaddal és a babáddal,veletek minden rendben lesz!
Sac!Készen vannak már a leleteid?Remélem minden rendben.
Puszi Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Sziasztok!
"Ahogy azt Móricka elképzete"
Elméletilég kész a leletem, de a doki nem kapott példányt, telefonon annyit tudtunk meg, hogy határeset az esetem Kép . Ez azt jelenti, hogy okt. közepén ül össze a bizottság, amelyik eldönti, hogy jogosult vagyok-e az iv. immunglobulin kezelésre és csak ezen döntés után kapunk szabad utat a lombikra, közben még Debrecenbe is valószínüleg le kell ugranom a leleteimmel, valamikor októbereben. Összegzésként, megint heteket várhatunk, hogy történjen valami. Úgy tünik tényleg kezdem megszokni ezt a huza-vonát, alig rázott meg a dolog. Nekikezdek az őszi nagytakarításnak, az mindig jót tesz.

Mindenkinek puszi
Sac
sackamac
 
 


Sajnálom Sac!De ha egyszer a gépezet beindul nem lesz megállás,meglátod!Kitartás!
Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Sziasztok!

Drukkolok mindenkinek, hogy gyorsan feldolgozza a veszteséget és utána hamar összejöjjön az áhított bébi!

Fruzsi!
Azért "kell" megszülni a halott babát, mert a császármetszés nem más, mint egy nagy hasi műtét, amit csak akkor alkalmaznak, ha az anya vagy a magzat élete veszélyben van. Ezenkívül egy császármetszés után többet kell várni a kövbetkező teherbeesésig és nagyon lecsökken a további hüvelyi szülés lehetősége. Erre is gondolni kell ilyenkor, bár biztos nagyon nehéz és borzasztó élmény egy halvaszülés.

Annamari
muter
 
 


szia Lányok
elmondhatom a hétvégét?
CSUDA JÓ VOLT!!!
imádtam Bencsit, egy cukorfalat, és nagyon jól elvoltunk. a barátnőmmel még egyszer, most időkorlátozás nélkül, átbeszéltük az egész terhességemet meg a szülést meg ami utána volt, de aztán ennyi, nem volt benne semmi siránkozás csak a szivünk kiöntése egymásnak, ő is elmondta hogy neki is nagyon henéz volt hogy sajnált engem és nem merte az örömeit velem megosztani mert hátha az engem felzaklat... aznap szült amikor a temetés volt, ő tudta hogy mi temetünk, ő meg vajúdott...
szóval ezt így kibeszéltük, lezártuk.
és nem irigyeltem meg a Bencsit mert ő egy KONKRÉT baba, valóban, ahogy Angi mondta, szép, aranyos, szeretnivaló baba de nem az enyém. és nekem ugye majd lesz egy sajátom, ami nagyon örvendetes dolog, mert semmi nem szól ez ellen! egészségesek vagyunk és minden rendben lesz. és most olyan nyugodt és szinte boldog vagyok, mint amikor tavaly júniusban elhatároztuk, hogy babát szeretnénk.
na szóval nem mondanám ki konkrétan, de úgy érzem nagyon közel van a lelki sebeim gyógyulása.
és amúgy a hétvége arról szólt hogy egy vidám csapat, felnőttek, gyerekek és egy kisbaba jókedvűen kirándult és borozott és beszélgetett egy hétvégét. ( a bor ízét még ma de. is a számban éreztem)
szóval ez volt, jó volt.
puszi nektek, hasonló jókat kívánok mindenkienk!

(teher alatt nő a pálma, de most már a növekedés jöjjön, a teher már megvolt Kép )

Moncsi
Moncsi
 


Helló Annamari,

kizárólag a második magyarázat lehet elfogadható..
A mama lelke közvetlen életveszélyeben van, nem? Kép
Aki ezt végigcsinálja, az már mindent kibír.

Lányok! És ti, akik annyira szeretnétek babót, nem gondoltatok az örökbefogadás megindítására?
Unokatesómék (szerencsére) elindították, de közben jött a saját is. És úgy, de úgy szeretik mindkettőt! Kutyaharapást szőrivel, na? Tudom, hogy mindenki a párja vagy a saját vonását szeretné a kismalackában felfedezni, de ez nem zárja ki. Vesztenivaló nincs, csak esetleg dupla öröm. És micsoda boldogság lehet megmenteni egy kis lelket, egy kis életet; esélyt adni neki egy jobb életre!

Ölel bennetek: Fruzsi
cinderella
 
 


Fruzsi,
Végig csináltam és hidd el akkor ott én is jobban szerettem volna azt, hogy egy hasi műtét és max. 20 perc múlva vége az egész rémálomnak. Akkor ott én is követeltem magamnak a császárt, de igazából semmilyen orvosi indoka nem volt, hiába próbáltak ész érvekkel meggyőzni arról, hogy ennek a természetes úton kell történnie és egy köv. terhesség szempontjából is csak ez a legjobb út, ott akkor én nem így gondoltam. Bevallom utólag így volt jobb, nincs heg (mármint testi) ami erre emlékeztessen, a köv. terhességgel a teherbeesés esélyei jók (mint pl. egy császárnál a méh hegén fennállhat a meg nem tapadás esélye) nincs a méh összenövésre okot adó körülmény és még sorolhatnám. Nem volt semmi ami orvosilag a császárt indokolta volna.
Örökbefogadás témához: csak halkan szeretném megjegyezni, hogy 2003. január 1 óta egyetlen egy örökbefogadás sem történhetett, úi. hiányzik egy olyan jogszabály, ami az örökbefogadni kívánó szülő alkalmasságát ill. továbbképzését írja elő, ami nélkül pedig nem engedélyezhető az örökbefogadás. Egyébként ennek is két formája létezik, de gondolom te a titkos (rejtett) örökbefogadásra gondoltál.

MoncsKép
Nagyon szimpatikus az optimizmusod engem nagyon feldobott, köszönöm!

Breki
Breki
 


Fruzsi!
Mi gondoltunk az örökbefogadásra. Én szívem szerint már elindítottam volna, de a párom azt mondta, előbb zongorázzuk végig a lehetőségeinket saját baba ügyben és csak utána. Elfogadtam, mert magunkat ismerve alig, hogy örökbefogadnánk, jönnének az ikrek és három csöpséget egyszerre én is soknak éreznék. Ha 1,5-2 év alatt nem sikerül, akkor tuti örökbefogadunk.

Moncsi!
Örülök, hogy jól sikerült a hétvégétek, írásod alapján tényleg a gyógyulás felé tartasz.

Pusz
Sac
sackamac
 
 


SAc! EZek a férfiak már csak ilyenek! Az Én férjem egy tündér, jobbat nem kívánhatnék magamnak, gyerekpárti nagyon! De az örökbefogadásról hallani sem akar. NEkünk lehet még gyerekünk (lesz is), de az én álmom, hogy a saját gyerekek után örökbefogadni, és kimenteni néhány csöppséget. Ebben az egyben nem partner. MAjd meglátjuk. Sajnálom az eredményt, de miért ne lennél jogosult, ha lehet a bizottsághoz (MIÉRT NE LEHETNE, MINDENT LEHET) nyújts be egy levelet, amiben leírod, a kálváriátokat, a lelki sebeidet, stb... Sokat segíthet a dolgon egy Anya személyesen leírt dolgai, egészen másképp jönnek le, mint száraz adatok, tények.
Moncsi! Úgy, de úgy örülök, hogy ilyen remekül sikerült a 7vége!!! NAgyon rádfért!
BÍzom benne, hogy hamarosan boldog kismama lewszel, aztán pedig mégboldogabb Anyuka! És persze mindenkinek ezt kívánom (még magamnak isKép) )

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Brekkencs Kép
Nem és nem tudom, hogyan tudtad ezt végigcsinálni.
Tudod, mire nem lenne erőm?? Abban a helyzetben, ott a JÖVŐRE gondolni. Hogy mi lesz a köv. babánál. Kit érdekel. Taccsra tesz a pillanat gyásza.
Mi ez a kavarás a 2003-as örökbefogadásnál? Ők asszem 2001-ben intézték, igen, már mindkettő óvodás Kép
Én személy szerint nagyon szeretnék örökbefogadni, isten tudja mióta, talán 18 éves korom óta azt gondolom, úgymond "megmentek 1-2 apróságot. 2 sajátot szeretnék. Istennek legyen hála, a párom is.
Az eljárás elég bonyolult, de aki végigcsinálja, annak "jár" a baba. Kép

Szia Sarolta, javaslom, lógassatok két kukacot a vízbe! Áldott teher lesz, ha mégis kettővel kell megbírkózni (pláne hárommal Kép Kép )
Nem értem a férjeket Kép Persze, ha meglátnának egy szomorúszemű kétévesforma fiúcskát az ajtóban álldogállni, akinek minden porcikájából ordít, hogy: "Ne hagyj itt", nem hagynák ott Kép
Én, ha tehetem majd, egy kicsit nagyobbat, 3-6 évest fogadnék örökbe, mert miondenkinek a csecsemők kellenek Kép


+1 story, lehet, hogy nagyon virágnyelven, de döbbenetes (2001-ben). Szóvan unokatesómék (ő a fiú) rengeteget próbálkoztak, hogy összejöjjön a babó (ti jobban tudjátok, min mentek végig) lombikbaba nem volt (inszemináció -így hívják? az volt-sikertelen).
Nem tudom, hogyan lettek átvizsgálva, de egy pár hónap kihagyás után Erzsike elment dokihoz, aki megállapította, hogy sajnálatosan miómája van, el kell távolítani, feküdjön be. Vizsgálatok, stb., befekszik, na az a mióma volt a kis Máté.
Ez a tervezett "műtét" napján derült ki. Ha nem tőlük hallom, én ezt nem hiszem el.
Bocs, ha értelmetlen volt, de a lényeg a lényeg.

Azé' néha bekukkantok, ha mást nem, viccet mesélni Kép

Sok puszi a bátraknak!

Fruzsi
cinderella
 
 


Breki!

Most is vannak örökbefogadások, csak új igényeket nem regisztrálnak, akik régebb óta "sorban állnak", azok fogadhatnak.
Névtelen
 


Sziasztok lányok!
MMost jöttem a dokitol,mátol Closty szedés ,majd a 10 nap.azaz jövö szerdán UH,meglátjuk,hogyan érik a pete,talán egy-két szuri,hogy több érjen,majd reménykedés hogy most végre összejöjjön a baba.Most optimistán állok az egészhez,a Closty már 2x is segitett,remélem most sem fogok benne csalodni.Mindenkinek szép napot,sok puszi Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Brigi!!
Nagyon drukkolok!! a bizakodás nagyon sokat segít!!
Írj ha tudsz már valamit.
Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Sziasztok lányk!
Voltam dokinál,a Closty hatása,hogy 3 tüszö érik,ami 1-2 napon belül megreped.Csak egy a baj,hogy a férjem Németországban van,és csak péntek,vagy szombat jön haza,igy remélem legalább 2 nap lesz még a tüszörepedésig.Ha pedig nem akkor a szerencsére bizzuk magunkat,hátha!
Én 2x voltam a Clostyval babás,és nem követtük nyomon,hogy mikor reped meg a tüszö.
Most itt tartun,majd 2 hét mulva okosabb leszek.Mindenkinek üdv,Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Brigi, ez nagyon izgalmas!
Van egy ismerősöm, PCO-ja van, az inszemináció napján már csak az üres tüsző látszott, a doki sajnálkozva közölte, hogy ezt lekésték sajnos. Aznap este "mit veszíthetünk"-alapon együtt voltak a férjével, ami után a PCT-teszt is nagyon rossz lett; nemigen találtak élő spermát a méhnyak nyákjában.
Éshát most a 35. hetet tapossa KépKép

Annamari
muter
 
 


Annamari!
Ezért mondom,hogy csodák pedig vannak,eddig sajnos engem elkerültek,de hátha most.Azért mert a tüszörepedés napja a legoptimálisabb a teherbeesésre,azért az nem azt jelenti,hogy csak az az egy nap és semmi több...
Ha igy lenne,akkor meglenne a védekezés legjobb szere.Igy most erősen bizakodok,ma még nem érzek semmi hasfájást,nincs még nyák sem,ugyanis eddig mindig éreztem,mikor van tüszörepedésem,most pedig 3 is érik!!!!
Reménykedem!!!!!!
Szia Brigi

Brigi
pbriguci
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: