Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nem tudok jönni minden nap, mert Nóci rendesen leköti az időmet (meg az idegeimet is). A kis boszi tudja, hogy most mindent szabad, és jól ki is használja.
Amúgy minden ok. Voltam védőnéninél, elsőre talált szívhangot. Kg-ban kerek 10-nél (össz.: 100) tartok, amire nem tett megjegyzést. Viszont a lábam egyre észrevehetőbben vizesedik. Gondolom a meleg is rátesz egy lapáttal.

Adri, örülök, hogy itt voltál, és nagyon szurkolok, hogy sikerüljön mielőbb egy egészséges kis jövevény. (mondjuk egy kislány)
Gabi: már biztosan túl vagy a védésen, és lepipáltál mindenkit.

Csak gyorsan berakok egy linket (bár lehet, hogy ti is láttátok), amiből látható, hogy mi még messze nem is vagyunk kövérek:
http://www.babanet.hu/lazi/hetrol_hetre ... id=0905191

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Sziasztok!
Hazaértem,és sikeresen levizsgáztam,még csak meg sem szültem:)
Szakdogám sajna 3-as volt,reméltem,hogy javítom 4-esre.Opponens tanár 5-öst adott,és a védésre is 5-öst kaptam.A végső jegy így 4-es lett!:)Én voltam a legelső,hatalmas pocakomra való tekintettel...Most nagyon boldog vagyok,főleg,hogy már az összes államvizsga tétel kidolgozva,csak olvasgatnom kell.Ma megtudtam az államvizsga időpontját is,júni 11.
Köszönöm mindenkinek,aki gondolt ma rám,és szorított nekem!
Remélem mind jól vagytok?
Gabi
Vendég
 


A másik fórumban már írtam, de itt is írom, hogy GRATULÁLUNK!
Én személy szerint nagyon büszke vagyok rád, mint hasonkorú kismamára!
Államvizsga is meglesz seperc alatt.

Kép
Kép]
hendegabi
 
 

 
 

Sziasztok,

Én is gömbőc vagyok. Most az utolsó terhességem már jó kis túlsúllyal kezdtem (20 kg) a terhesség alatt csak 2 kiló jött fel, viszont azóta olyan 8 kiló. 1 hónapja már nem is állok a mérlegre, mert csak idegeytem magam vele. Amióta megszültem iszonyú mennyiséget eszem és nem tudom visszafogni magam. :( Ezen eléggé el vagyok keseredve. Van még itt hasonló gonddal küzdő?
Ha megengeditek, akkor csatlakozom hozzátok.... :oops:

Katka

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
katka22
 
 


Sziasztok!
Gabi,köszönöm,aranyos vagy! :wink:
Katka,üdv köztünk.Én az első terhességnél 21 kg-t híztam,lement,de a szoptatás alatt és az itthon töltött 3 év alatt 10 visszajött. :shock: Apránként,és nem zavart senkit. :wink: Most a 2. terhességgel már 11 kg-nál tartok,és még van 6 hét kb.Bár a baba 2 héttel nagyobb,mint kéne,2 kg volt több,mint 1 hete. :D Hát,ő is szeret falni úgy látszik.Örülj a 3 szép gyermekednek,ne stresszelj,majd együtt elkezdünk mind fogyózni,kb 6 hónap múlva.Na?Mit szóltok hozzá?
Vendég
 


Gabi: nem is rossz ötlet ez a közös fogyi.

Katka: jó, hogy itt vagy. Látom, te már 3 gyermek anyucija vagy. Terveztek még?
Bizony, mi is küzdünk azokkal a fránya kilókkal. Én is 10-11 kg körül tartok és még van 7 hetem (papírforma szerint). Viszont a napokban olyan mértékű evészetet csináltam, hogy leírni sem merem. Úgyhogy össze kell kapnom magam, mert a végén még megdöntöm a Nócival felszedett 18 kg-omat!

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Sziasztok Lányok!
Gabi! Ne izgulj, az államvizsga is tutira sikerülni fog! :) Én is büszke vagyok Rád!
Katka! Én a terhességemet szintén nagy túlsúllyal kezdtem, nem híztam semmit, 8 kg-al jöttem haza könnyebben, mint a teherbeesési súlyom! :) Viszont utána 5 hónap alatt 16 kg jött fel! Abból 1 év alatt sikerült 14-et leadnom, de még nem adom fel, még diétázom mindig... Nem olyan szörnyű, meg lehet szokni... Csak sok türelem kell hozzá! És az elején főleg sok-sok akaraterő! :) Hidd el, menni fog! :)
Vendég
 


Nemrég hallottam, hogy nagyon sok anya szoptatás alatt többet hízik, mint a terhesség alatt.
Okként azt hozták fel, hogy az anyukák ilyenkor mértéktelenebbül esznek, mint amire szükség lenne, mondván: legyen a babának tej.
Most ezt megcáfolták: állítólag minimálisat kell csak enni, nyugodtan lehet mértékkel diétázni is, lényeg, hogy nagy legyen a folyadékbevitel. A többit állítólag megoldja a szervezetünk, a tej olyan lesz, amilyennek lennie kell.
Ki tudja?!

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a bíztatást. Erősen gondolkodom, hogy én is belekezdek valamilyenkönnyű diétéba, ami nem zavar be a szopiba.

Adrienne: Te milyen diétát csinálsz? Mennyire nehéz tartani? Tök ügyes vagy, hogy már 14 kiló lement. 8) :P

Lilisgabi: Jó pocakosodást Neked és szép szülést kívánok! Te még ráérsz diétázni.... Jól vagy? Minden rendben?

Katka

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
katka22
 
 


Katka! Én szénhidrátszegény diétát csinálok, napi 150-160g CH-ot eszek, napi 5x-i étkezésre lebontva... Nem könnyű, de így, hogy néha "csalok" is, még így is megy le valamennyi kevés...
Hendegabi! Igen, lehet diétázni terhesség alatt, csak ésszel, és orvosi felügyelet alatt... Nem csak úgy össze-vissza! :D Szerintem Te is ráérsz majd szülés után valamikor elkezdeni... :)
Vendég
 


Sziasztok!
Gyorsan erre is járok, amíg a lányom hagy!
Nálunk nagyjából minden ok. Péntek éjjel volt valami a levegőben, mert éjjel a babucim irtózatosan mocorgott, nem kis kínokat okozva anyucinak! De a júliusi kismamik közül többen panaszkodtak ugyanerre.
Én azért reménykedem, hogy megfordult, és újra fejjel lefele van!

Tegnap éjjel meg Nóci volt megzakkanva: 7-szer keltem fel hozzá, mert hangosan sírt. Indok: Pl.: viszket az orra. :x

Holnap viszem Nócit kontrollra Szombathelyre, remélem, utána mehet oviba. Imádom a lányom, de kicsit szeretnék készülni a babára is, még annyi dolgom van, amit Nóci mellett nem tudok.
Lilisgabi: gondolj rám, mert drága édesanyám ismételten elkísér minket!

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Sziasztok!
Gabi:Oké,drukkolok,mamával ne törődj,ha fáj a lába,mond,hogy neked is. :D
Katka:Megvagyok,köszönöm,próbálok tanulni,nehezen megy.Szerdán megyek dokihoz,most kérem,hogy vizsgáljon is meg,mert nem tudom,hogy állunk.Fáj lent mindenem,a szeméremcsont,a csípőm,a derekam.Ha lefekszem,2 perc felkelni.Így csak este fekszem le,és reggel kelek.Néha éjjel is pisilni.Egész nap jövök-megyek,gyerekkel sétálok,vásárolok,főzök,mosok,takarítok.Imádom,de mostanra már sok.Este 8-kor elalszok.Csak akkor tudnék tanulni,és tessék.A 2. tételnél tartok a 21-ből.Na,nem panaszkodom,ezek a velejárók,de,akkora bokát nem láttatok még,mint az enyém.Tiszta víz.Ez nem baj?Gabi mondj valamit,12 kg-ra felmentem.Szerintem víz,mert nem is ebédelek.Ma sem,meleg van.
Vendég
 


Sziasztok!

Bár lassan egy éve nem vagyok kismama, de ha nem bánjátok csatlakoznék hozzátok.. :roll: jelentős túlsúllyal küszködöm és ez idáig, nem igen sikerült megszabadulnom tőle, bár nagyon
igyekszem.. már az első terhességem előtt is volt súlyfeleslegem, de a terhesség alatt szinte végig feküdnöm kellett, így sikerült még magamra szednem jó pár kilót.. :( a második terhességem alatt nem híztam, sőt fogytam is, mert terhességi cukorbeteg lettem és én is azt a diétát csináltam amit adrienne.. a szoptatás alatt viszont szép
lassan, de biztosan visszakúszott rám jó pár kiló.. pár hete próbálom tartani újra a szénhidrát diétát, de elég nehéz az örökmozgó fiaim mellett betartani az időpontokat.. de azért kitartok..

katka22: szerintem mi pont egy cipőben járunk.. :wink: még a kiilók száma is stimmel.. :wink:

Üdv:

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Szia Morca! Üdv a csapatban. Nagyon édi a kisebbik fiad vonalzója! Ezt még nem is láttam, pedig Nócikám gyakran kéri, hogy csináljunk ilyent (persze fel nem rakjuk, csak meggyártjuk)
Írj még magatokról, ha van kedved.

Gabi: nem is volt ma olyan vészes anyámmal(alig 3-4 alkalommal kellett megállni). Igaz, kb 20 méterrel közelebb álltam meg a klinikához. :D
Sőt, még a mobilját is betette a táskájába!
Viszont most már azt vette a fejébe, hogy már amikor én a kórházban leszek, akkor eljön hozzánk, főzni, takarítani, meg a gyereket rendezni. Mondom neki: egész nap ott akarsz kuksolni egyedül? Aszongya: miért? Majd vigyázok Nócira. Még náluk sem bír vele, nem nálunk. Különben is - és ezt vagy 20-szor elmondtam neki - Nóci oviba megy! Apa reggel viszi, szomszéd néni meg hazahozza, oszt jóvan!
Amikor hazajövünk, meg különösképp nem lesz szükségem a sóhajtozását, nyavalygását hallgatni.
Na, be is fejezem, mielőtt túl beleélem magam..... :D

Ja, és vizesedésre nekem a felpolcolt lábat ajánlották, no meg almát, és zöldségzöldjét (azt mondjuk én csak ételben).
Védőnénike szerint nyugodtan tartható (max. 4 naponta 1) gyümölcsnap is, állítólag azt még a főorvos is szokta javasolni, ha valaki nagyon vizesedik. A vizesedést ellenőrizni (gondolom tudod, de azért leírom) úgy tudod, hogy a sípcsontodnál ujjheggyel benyomod, és ha bennmarad, akkor vizes vagy. Másik része pedig, hogy reggel, mikor felkelsz mérdd meg magad (pisilés után éhgyomorra), és este lefekvés előtt szintén (ugyanabban a ruhában). Nekem gyakorta 2-2.5 kg különbség is van közte. Szintén a víz miatt.

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Még a vizesedéshez az jutott eszembe, hogy mérd (vagy méresd)meg gyakran a vérnyomid, mert ha tartósan magas, akkor toxémiára utaló jel lehet (pontosabban 3 tünet jár együtt: erős vizesedés, tartósan 140 feletti vérnyomi, vizeletben kimutatható fehérje)!

Illetve MOST WANTED!!!!! (REMÉLEM JÓL ÍRTAM :D )
- BETTI444
- KINDERTOJÁS (RÉKA)
- FLAKE76(ADRI)
-SÁRIATÁN
- KRISZTI81
Jó lenne hallani rólatok is néha!

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Szia Móni!
Üdv. a csapatban! :) Én is terhességi cukros voltam Zaránddal, de szerencsére azóta is rendben van a cukrom! :) Jé, mostt nézem, Te itt laksz a szomszédságunkban (én Isaszegen lakom) :)
Vendég
 


-t :D
Vendég
 


Sziasztok!
Ma voltam a dokinál,minden rendben,13 kg-nál tartok,az ő mérlegjük szerint :shock: ,ami jó a doki szerint,legyek nyugodt.A vizesedés nem baj,vérnyomás rendben,gyerek feje 8,8 cm.Nagy lesz,vagy hamarabb jön.Méhszáj zárva,magasan van.2 hét múlva ismét randi vele,akkor uh,ctg,és megvizsgál,mert onnét egyből Sopronba megyek egyedül,kocsival.Azt mondta:Ajjajj. :D
Ma megettem egy fél dinnyét,este felpolcoltam a lábam,most tök jó,alig dagadt.Lehet,hogy a s.gg.m is felkéne,és kisebb lenne? :wink:
Tegnap du 4 órát aludtam,pedig tanulni mentem fel. :roll:
Remélem mindenki jól van,Gabi anyukád tisztára olyan,mint az enyém.Nem vagyunk eltitkolt tesók? :D
Vendég
 


Hahó! Vagyunk ám, csak kissé sűrűsödtek a dolgok, Máté meg egyre jobban utálja a számítógépet :evil:

Újaknak üdv!

Szopi alatt komoly diétát nem, könnyebbet nem árt tartani, sokat kell inni (sörből csak kicsit, állatira hizlal) a manó meg úgyis mindent megkap. Én így csinálom. Fogantatáshoz képest -11 kiló. Eddig! :wink: De ez tuti alkat kérdése is! A közös fogyihoz csatlakozhatok? 8)

lilisgabi: ügyi vagy! Büszke vagyok ám ilyenkor a tanulós hősökre (nekem valahogy mostanában nem megy...)

pocisok! hogy bírjátok a meleget?

Körkérdés: ti hány babót szeretnétek? nekem minden vágyam a nagycsaládos lét...

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Sziasztok!
Réka:A melegben 3-szor öltözök át,és nem megyek ki leginkább a kertből sem,a terszon vagyok a Lilivel,kiviszünk takarókat,leterítjük,napozóágy,napernyő,és egy csomó játékot kihord.Ott játszunk,én vagy fürdőruciban,vagy sortban,mert nem lát senki.Ha kell menni valahova,akkor térdgatya,poló,amiben folyik rólam a víz. :D
Én is szeretnék nagycsaládot,még egyet biztos,de nem mostanában...
Vendég
 


Sziasztok!

Hát, Gabi, ki tudja! Ha apum nem olyan lett volna, amilyen, és nem hasonlítanék rá, akkor biztos volnék benne, hogy adoptáltak :D
Jó, hogy csökkent a vizesedés. Sajnos a popóméretre nem hat :lol:
Szurkolunk neked minden téren (utazás, vizsi, stb...)

Réka! Jó hallani felőled.
Köszi, még bírom a meleget. Jobban megviselnek az időjárásváltozások (inkább kánikula, mintsem hol ez, hol az!).

Babók: hát, ugye nálunk Ő lesz a második közös, de apának van egy nagylánya az első házasságából is.
Én nagyon szeretnék még egyet (kb mire a második 3 éves lesz), de bevallom, apa ebbe is nehezen egyezett bele. "Véletlen" gyerekekben meg nem hiszek! :D

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltam védőnőnél,13 kg,cukor a vizeletben,vérnyomi 134/60.Toxémiát emlegetett,hozzáteszem,hogy a Lilivel mentem,emelgettem,hajolgattam,rohangáltam utána,persze,hogy magasabb volt a vérnyomás.Lilivel nem is volt végig 160 alatt. :shock:
Na,mindegy,jövő héten vérvétel,vizelet,az pontosabb,és az már úgyis a 35.hetem lesz.3 hetet csak kibírok,ha van is ez a toxémia nem?
Hendegabi te mit mondasz,profi vagy témában! :D
Vendég
 


Szia!
Nem azt írtad, hogy most nem vizesedsz?
Hát a vérnyomi se túl jó, napi 1x érdemes mérned, de még nem olyan vészes (akkor nem gút, ha tartósan 140 felett van a felső értéke). 3. jellemző a fehérje a vizeletben.
Próbálj pihenni. Mondjuk ha apa elviszi Lilit, felpolcolt lábbal tanulni, vagy ilyesmi.
Mint másik kislányos anyuka, tisztában vagyok vele, hgoy ez rohadt nehéz....
Mi most egy rozsdás szeggel kínlódtunk (ami hétfő este állt bele Nóci talpába), de szerencsére úgy tűnik nincs nagy baj!

Hahó, dundi kismamik: ti merre vagytok?

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Sziasztok!
Lilisgabi! Ez a vérnyomás szerintem nem gáz, ne idegeskedj ezen. A cukor a vizeletben nem tudom mit jelent, de ha azt amire gondolok, akkor az inkább gond, mint a 134/60-as vérnyomás. Egyébként sem értem, mert 140 alatt normális a vérnyomi terhességben...
Szóval ne izgulj, már itt vagy a célegyenesben, nem lesz semmi gond! :)
Vendég
 


Teljesen igazad van Adrienne!
Ráadásul szerintem a vérnyomi értékét nyugodtan lehetne egyénre szabva is nézni.
Lilisgabi is ott van egy eleven csöpp lánykával, meg még mellette ezerrel tanul, vizsgázik, utazik! Nem semmi, amit véghezvisz. Úgyhogy az a csoda, hogy "csak" ennyi a vérnyomija!

És te hogy vagy?

Tegnap én is voltam védőnéninél. Vérnyomim: 109/69 volt, pocakméretek: 127/34.
Védőnéni mérlegén: 101 kg-ot nyomtam, ami 11 kg +ot jelent az első terhességi méréshez képest!
És még 34 napom van hátra a kiírt időponthoz képest!

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Sziasztok!
Vettem ma egy elektromos Avent mellszívót,megnéztem,tök szuper.Avent Isis IQ.
Adrienn,mire gondolsz,hogy nem jó a cukor a vizeletben,ne izgass! :D
Vendég
 


Sziasztok,

Kicsit eltűntem. Bocsánat. Pocakosoknak jó pocakosodást!

Lilisgabi: A toxémia minden egyes terhességgel egyre később jelentkezik. Szóval, ha az elsővel nem volt, akkor most minimális az esélye. 36. héttől általában folyamatosan nézik a vizeletet, szóval kontrol alatt leszel. Szerintem a 135-ös vérnyomás tök normális.

Morca: Üdv a csapatban! Szerintem is könnyebb lehet együtt fogyni.
Én az elmúlt 2 hétben lecsökkentettem az édességet és azzal le is ment 1 kemény kiló... :lol: Az a gond, hogy én stresszre eszek és most túl sok a stressz.... :(

Nagycsalád: Hát az nálunk van... Nagyon szép dolog, de azért elég fárasztó is. Nekem van 2 lányom, a páromnak 1 fia és most a közös legkisebb... Nálunk aztán zajlik az élet. ;)

Hendegabi: Szerintem nagyon jól ezek az értékek. Súlyon meg most kár aggódni. Az utolsó hónapban már úgyis csak a baba hízik, mert mindent feleszik előled. ;)

Katka

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
katka22
 
 


Sziasztok!
Katka: jó, hogy jöttél. Ezt nem is tudtam a toxémiáról! Jó hír, mert nekem Nócival csak akkor jött elő, mikor befektettek (40. héten, mikor "lejárt" az időm). Remélem, akkor most teljesen megúszom.
Súlyom miatt meg aggódom is, meg nem is. Kicsit lazábbra vettem a kötőféket, ha valamit megkívánok, általában eszem is belőle, de azért próbálok mértéket tartani. Meg sok gyümit enni.

Lilisgabi: hogy vagy? Mennek a tételeid?

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Sziasztok!
Katka:Köszi az infót,remélem kaphatok vmi gyógyszert,ami vízhajtó,mert a kislányom,Lili miatt nem fogok befeküdni 2-3 hétre.Ez tuti,és nem tud meggyőzni senki!
Gabi:Készen vagyok,az utolsót tanulom ma.Holnap átolvasom mindet,meg szerdán,aztán jöjjön,aminek jönnie kell. :D
Vendég
 


4D:minden ok,lepény mellső fali,I érettségű,kevesebb magzatvíz,feje 9 cm,körbe 31,hasa is 31,combcsont 7 cm,súlya 2570 gr.Nehezebbnek gondoltam,5 hete volt 2 kg.Talán 3 kg-os lesz,azt mondta a nőike.Képet nem tudott jót csinálni,keze-lába arca előtt,lepénybe bújva,árnyékban.Lili 3520-szal született,azt hittema 2. mindig nagyobb.Hát ez is kacsamese.... :D
Csüt reggel 8-12-ig kérném a szurkolást,nem kéne megbuknom.Kész minden tétel,majd holnap egész nap olvasom.
Vendég
 


Gabi: mégegyszer: drukk 1000-rel! Csütörtök este kérjük a híreket.
És főleg nagyon vigyázz magadra! (Remélem most nem egyedül mész Sopronba!)
Lotti nem pici egyáltalán, az meg amúgy se baj, ha nem Óriásbébi!
Neked Septococcust csináltak már? Milyen lett?

Mi méreteink: BPD: 95 mm, FL: 71 mm, AC 286 mm
Becsült súly 2400 gramm, de a doki azt mondta, szerinte nagyobb. A fejét nagyollta, viszont a combcsontra azt mondta, lehet, hogy még egy kicsit több, de a babó folyton elmozdította, így nehezen tudta pontosan lemérni.

És végre újra fejjel lefelé!
Méhszáj: 2100, tehát 1 ujjnyira nyitott,
Dokim szerint nem tuti, hogy kihúzom még 4 hétig
(viszont júni26-27-28-án nem lesz itthon, úgyhogy vagy előtte vagy utána kéne születnünk.

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Gabi, drukkoltunk ám! Mi lett?

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Sziasztok!
Záróvizsgám 4-es lett, diplomába kerülő végső jegyem szintén 4-es:)
És még csak meg sem szültem.
Szerdán voltam dokinál,méhszáj 2000,teljesen zárt.Combcsont nekünk 8 cm,feje 8,9.Vérnyomás magas volt,megismételtük,az is.Ctg-n szélsőséges értékek,keményedésnél 196 is volt,máskor meg csak 85.Viozeletben nincs fehérje még.Mivel magas a vérnyomi,és sebes a has,már 2 jele a toxémiának.Amint megjelenik a fehérje a vizeletben,azonnal császár!!!!!!Ha csak a vérnyomi magas,140 felett,akkor mennem kell,és kapok vérnyomi csökkentő gyógyszert.Most mértem,146/61,91-es pulzus.Mit gondoltok?Azt mondta,hogy már most sem lenne semmi baja,ha kivennénk,ne aggódjak.Jövő vasárnap kezdem a 37.hetet,az már nem korababa.
Holnap reggel teljes vérkép,vizelet,kedden be kell mennem megint a kórházba vérnyomi,ctg,és uh-ra.
Gabi
Vendég
 


Gabi!
Gratulálok az államvizsgához! Szuper vagy! :)
Toxémia: szerintem sem kell aggódnod, ha a doki azt mondta, akkor már biztosan érett a babácskád! Viszont ez a vérnyomás érték még nem olyan veszélyes! Bízzunk benne, hogy fehérje sem lesz a vizeletedben. Sótlan, fehérje és vitamindús diéta javasolt. És amit Lili mellett nem tudom mennyire lehet kivitelezni: ágynyugalom. Valahogyan próbáld meg az ágynyugalmat is, mert így legalább a lányod mellett lehetsz, és nem fektetnek be hetekre... És egy ilyen csodálatos diploma eredmény után most már ne stresszelj! :)
Írj, hogy mi volt a laboreredmény!
Vendég
 


Sziasztok!
Ma voltam vérvételen,eredmény csak hétfőn 3 után lesz. :shock:
Addig kibírom,kedden meg doki.Tök izgi már.
Vendég
 


Lilisgabi: Gratulálok a diplomához! 8)
Milyen lett az eredmény és mit mondott a doki? Remélem még egyben vagytok.... Nem tragédia, ha kiveszik, de azért még nem baj, ha bírod egy-két hetet... :roll:

Nekem a fogyókúrám jól elakadt. Megint falok... :(
Ti hogy álltok vele?

Katka

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
katka22
 
 


Lotti még bent,2800 gr,feje 9,1,császárseb 3,4 mm.Még nem tudjuk,hogy szülünk,mármint én meg a doki,majd eldől.Nem akarok egyből műtőbe menni,sőt egyáltalán nem akarok,mert tegnap elmentem felkészítőre,és ott mondták,hogy csak 24 óra múlva kaphatom meg.A 24 óra alatt 2-szer odahozzák nekem.Azt nem akarom,vele akarok lenni végig.Inkább szülök,csak azt meg fájdalomcsillapítás nélkül kell kibírnom.Nem kaphatok,nem hordhatom túl.Ezek vannak császár után.Úgyhogy megiszom a bábakoktélt 2 hét múlva,hátha hat.Ti ismeritek?
Hogy vagytok?Én is már eltökéltem,hogy fogyózni fogok,mihelyst kibújt a Lotti.Csak finoman,aztán 4 hónap múlva durvábbra veszem,addig tessék eldönteni,ki tart velem. :D
Most indulok ctg-re,meg vizsgálatra.Vérvétel totál rossz lett,trombocitáim 133-ra estek pl.
Vendég
 


Sziasztok!
Csak röviden: velünk nagyjából minden ok. Védőnéni elégedett velünk. +12 kg-nál tartok, vérnyomim hétfőn délelőtt 99/63 volt, de este az NST-n sem volt sokkal több: 114/73.
Dokibácsi szerint babó még jól érzi magát benn.
Pedig már néha nem bánnám, ha túl lennénk rajt.
Mivel fejvégű, remélhetőleg menni fog a sima szülés, és nagyon drukkolok, hogy kicsit könnyebb legyen, mint anno Nócival.
Gabi: rám számíthatsz fogyókúra-ügyileg. Persze csak annyira, hogy nehogy a szopi rovására menjen, aztán ha már ehet is a baba (én inkább 6 hónapot mondanék), akkor mehet totálban.
Képzeljétek, párom is most (kb 3 hó alatt) fogyott több mint 10 kg-ot. Pedig más apukák ilyenkor anyukával együtt híznak.
Bábakoktél melyik változatát iszod? (hallottam egy homeopátiásról, meg egy "hagyományos" módszerről is - ennek az összetevőit sajna nem ismerem, de állítólag pálinka is van benne)

Utcabeli kismama megszült múlt szerdán. 18 kg-ot hízott terhesség alatt, 2900 grammal hozta világra kislányát, és össz-vissz 6 kg-mal lett kevesebb, mint amikor bement a kórházba.
Kiváncsi vagyok, nálunk ez hogy lesz.

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Sziasztok!
Állítólag, általában a baba tömegének kétszerese megy le szülés alatt. A magzatvíz, placenta kb. annyit tesz ki, mint a baba. Én szülés után 5 napig voltam bennt, nem ettem szinte semmit, így 8 kg-val jöttem könnyebben haza, Zaránd 3000g-al született. :) Úgyhogy nem kell izgulnotok, Lányoki, szerintem nem is fog látszani rajtatok az a kis "maradék" :)
Vendég
 


Én 14 kg-nál tartok.Már nem lesz több,mert jövő vasárnap vagy rá köv. kedden megiszom a bábakoktélt,nekem elég volt ennyi,köszönöm. :D Gabi,arra gondoltam,ami 1 narancs leve,1 grapefruit leve,és egy frissen reszelt gyömbér.Ha nem hat,akkor a homeós jön,3 féle homeós bogyót kell 2 dl vízben felodani,és sutty.Az alkoholos nem kell,az a 3. féle variáció.Én már 2 napja iszom a málnalevél teát,És hétfőn veszek egy homeós bogyót,ami szülés alatt segíti a tágulást.Elkezdem majd azt is,hátha.Mindenem fáj.
Vendég
 


Adrienne: nagyjából igaz ez a lemenő súly. Azért marad itt bőven! :D
Mellesleg azt sem bánnám, ha kevesebb lennék, mint az indulóm! :D

Lilisgabi: ezt a verziót még nem hallottam, csak azt nem tudom, honnan vegyek gyömbért :?
A homeos verziót írták a csajok a júliusi topicban, azt lehet, hogy én is megpróbálom a hét elején, ha addig nincs fejlemény.
Az alkoholossal úgy vagyok, hogy egyrészt nem szeretném a még meg sem született gyermekem agysejtjeit leamortizálni, másrészről: ha tényleg segít, elég ciki lenne szeszesen bevonulni a kórházba, hogy jöttem szülni :D
Málnalevél teát én is iszom két napja. Ártani biztos nem fog. És a legtöbb gyógynövény teához képest még nem is olyan vészes az íze.
Mindenesetre én is szeretnék már túl lenni a szülésen, remélem csütörtökig összejön.
Ma éjjel alig aludtam, pedig tegnap nagyon elfáradtam, mert még függönymosást és ablakpucolást is véghezvittem (látod, én is mindent bedobok, hogy meginduljon).
Aztán már azt gondoltam, lesz valami, mert 2-szer kellett nagyvécéznem, meg hánytam is, enyhe görcseim is voltak, de végül abbamaradt minden. :(
Ma reggel meg úgy vérzett az orrom, hogy pólót kellett cserélnem, mert mind rácsöpögött. :?

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Gabi:Látom rajta vagy az ügyön.Én is gondolkozom ezerrel,hogy mitől indulhat el a gyerek,emeljek,vagy fussak,vagy mi legyen?Meg,hogy nem baj-e neki,ha nem akkor jön,amikor ő akar?Mondjuk nekem,ha letelik a 40. hét,kiveszik.Nem hordhatom túl,és most megint szeretnék inkább szülni,legalábbis elkezdeni.
Vendég
 


Erre én is gondoltam, de mivel már betöltöttem a 37. hetet, nem hiszem, hogy nagy bajt tudnék csinálni.
Persze hosszútávfutásra vagy súlyemelésre nem vállalkoznék, de egy kis székrefel-székrőlle, és naponta 20-szor hátra a kertbe, meg Nócitgyalogkíséremazoviba nem hiszem hogy árthat, inkább csak kondiban tart. Mondjuk, hogy erőt gyűjtünk....

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Sziasztok Lányok!
Csak gyorsan bekukkantottam, örülök, hogy jól vagytok! :) Azért vigyázzatok magatokra! Nem tudom, milyen lehet a második babát várva szülés előtt, de én Zarándnál egyáűltalán nem vártam a szülést! Sőt! Ha lehetett volna, akkor még most is a pocakomban lenne! :D
Gabik itt vannak, és a többiek??? Merre???

Képzeljétek, nekem a mai a 38.ciklusnapom, a hőm fennt van, sőt, egyre fenntebb! Holnap tesztelek... (mondjuk nekem általában 33-37 naposak a ciklusaim)

Vigyázzatok magatokra! :)
Vendég
 


Sziasztok!
Hát, Adrienne: csak a saját nevemben nyilatkozhatok, de most már bizony terhesség, amiben vagyunk. Részint szeretném még, hogy "együtt legyünk", ugyanakkor már nagyon várom is, és nagyon nehéz így pocakosan.
A másik, hogy már tudom, hogy mi vár rám, és bár felkészültebb vagyok, azért szeretnék túlesni rajt.

Remélem az utolsó mondatod jól értelmeztem :D
+++++megy a drukk ezerrel!!!!!!

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Adrienn:Én is szorítok,hogy mielőbb megtudd milyen második babával szülés előtt állni. :wink:
Gabi:Rávetettem magam a mérlegre,aztán majdnem ki is hajítottam az ablakon.Ellenem játszik.99 kg vagyok rajta. :shock: 82,5-ről kezdtem e mérleg szerint,a védőnőnél természetesen más értékek voltak.Ott 86,5 voltam először,99 utoljára.102 körül leszek szerdán,és az 20 kg.Úgyhogy nekem nem sikerült kevesebbet híznom,mint előzőleg.Lehet megbeszélem a dokival,hogy jövő kedden vegyük ki.Elfogyott az erőm.Ciki vagy nem.Suli,vizsgák,20 kg,meleg-hideg-frontok,Lili,kéz-láb dagadás fájdalma,stb...E miatt gondolom,hogy elég.Már 2 napja alig alszom éjjel.Fáj a hasam,ki akar durranni.Alig kapok levegőt,stb.Na,ennyi belőlem elég volt.
Vendég
 


Lilisgabi: én sem élem meg jobban, pedig még suliba se jártam.....

Én mai mérés szerint +13 kg-nál tartok. Viszont a védőnő ránézésre azt mondta, lejjebb ment a hasam (már kezdtem is örülni), a mérés szerint meg éppen inkább még nőtt (127/39).
Vérnyomim, pisim ma okés volt. Este NST. Kiváncsi vagyok, mit mutat....

Kép
Kép]
hendegabi
 
 


Sziasztok!
Nem bírtam ki holnapig, teszteltem ma. 2 csíkosat!!! :) :lol:
Vendég
 


bocsi a zavarásért,csak Adrienne keresem!
és micsoda jó hírek! gyere légyszi a régi topicba és mesélj!!!

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


ADRIENNE:

HIP-HIP HURRÁ!!!!!!

Kép
Kép]
hendegabi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: