Új privát üzeneted érkezett!

Nenoke, gratula a vonalzóhoz! :wink:

Annyira fáradt vagyok, legszívesebben lefeküdnék aludni, a lányom úgyis alszik minden nap 1-3 ig. De mennem kell suliba. El fogok aludni :? ...
Bezzeg éjszaka, mikor lehetne, álmatlanul forgolódok, ötször megyek pisilni...

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


A babanet tényleg hasznos dolog, alapvető dolgokat nem mondanak el a dokik/védőnők.
Pl. innen tudtam, hogy van olyan, hogy mellszívó, sterilizáló, tejpép, de azt is, hogy lehet gátmetszés nélkül is szülni, mi várható egy orvosi vizsgálaton, mire figyeljünk, mit vigyünk a kórházba, mire jó a málnalevél tea, meg mindenféle apróság.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi, hova jársz suliba? Na persze, csak ha nem titok. (bocs, ha esetleg korábban mondtad, cska elkerülte a figyelmem)
nenoke
 
 

 
 

Sziasztok!

végre ide is eljutottam, annyi ügyfelünk van, hogy levegőt sem tudok kettő között venni :cry:

Nenoke köszi a tel. számot!

Mi az a "te vagy 9+3, vagy a Baba" ? nem értem :roll:

Nálunk az elmondás nem volt annyira romantikus, nem bírtam ki! :) Sejtettem, hogy jön a baba, mert nyűgös voltam, émelyegtem. Párom is mondta, hogy tuti terhes vagyok, amikor mindig sírva fakadtam! :D
Aztán itt (a munkahelyemen) teszteltem, hazavittem a tesztet és otthon a párom hasára tettem. Nem tudta, mit jelent, kérdezte, aztán meg sem szólalt. Még nem fogta fel akkor, talán még most sem igazán, mert nem nagyon beszél róla. Csak mosolygott magában egy picit.

A hajfestésre már én is gondoltam!? Szóval lehet? Most is épp ideje lenne, és mivel vörös "vagyok", elég feltűnő lenne, ha abba hagynám!

Evica, érdekes neveket írtál!? honnan jött az 5let?

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


én megkérdeztem a dokim a hajfestésről és megint azt mondta,hogy karácsonyig bírjam ki.nehéz lesz,de kibírom.

moniá
 
 


akkor ezek szerint, nagyjából az első 10 hétben nem kellene?

húha, de a gyerek egészségéért mindent

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


az én dokim hajfestés ellenes meg körömlakk ellenes,de én megfogadom amit mond.

moniá
 
 


lynia! Ezek a számok (nálam 10 + 4) a TERHESSÉG IDEJÉT jelzik. Az, hogy mikor fogant pontosan a baba, nem mindenki tudja. De végig terhességi hetekben mérik a dolgokat, így ebből a szempontból mindegy is.

Férjem török, ezért ezek a nevek.

KépKép
evica76
 
 


az én dokim ezt azzal magyarázta,hogy a menzesz 1.napján indúl útnak a következő petesejt(ek).és az Ő élete akkor indúl(orvosi szempontból.nekik muszály így számolni,mert a méretek,fontos vérvételek napokon is múlhatnak.az én tesóm pont ennek az áldozata.a dokija elszámolta a terhességét és ráhozták a szívbajt,hogy beteg a baba.ezért nem mindegy!!!!!!!!!!!

moniá
 
 


Sziasztok lányok!
Már egy hete olvasgatom a hozzászólásaitokat, de eddig nem mertem hozzászólni - babonából, mert volt már egy terhességem, ami a 7. héten megszakadt, illetve úgynevezett műszeres befejezéssel végződött, ezért nem akarom most hamar világgá kürtölni az örömhírt, ugyanakkor jó lenne sorstársakkal megosztani, ami bennem van. Ma vagyok 7+4 és nagyon remélem, hogy minden rendben, bár rettenetesen aggódom. A 6. héten láttuk a 3mm-es kisnyuszit és volt már szívműködése. Viszont most azért aggódom, mert igazából az égvilágon semmit nem érzek, és az a kevéske és enyhe terhességi jel, ami korábban tapasztalható volt (úgymint fáradékonyság, "mintha meg akarna jönni" típusú hasfájás) múlt héten teljesen megszűntek. Annyi van, hogy a mellem nagyobb és teltebb, és érzem, ha hasonfekszem, de ennyi és nem több. A dokim elvileg csak jövő csütörtökre rendelt vissza kontrollra, de én legszívesebben már most mennék. Párom szerint túl aggódom a dolgot és nagyon pesszimista vagyoké s úgyis érezném, és fájna, vagy véreznék, ha valami nem lenne rendben. Hát nem tudom. Mit gondoltok?
ritike75
 
 


sziasztok

szia Riti
az elso terhessegemnel, nekem sem voltak mindig terhessegi jeleim, sot alig, most viszont sajnos baj van, rovid ideig verezgetni, barnazni kezdtem es valoszinuleg nincs embrio (ures a petezsak). Szerintem, ha baj lenne, neked is ilyesmi lenne, a terhessegi jelek ettol meg fuggetlenek, mert a hormonjaim dolgoznak, szoval terhessegi jeleim meg vannak. Szerdan megyek meg egy UH-ra, ott dol el minden... Dec1-3-ig repuloznenk (ez lemondhato) ill. 15-en indulunk telelni (ezt mar nem lehet lemondani), szerinted a mutet ebbe bezavar?
Szerintem ne stresszelj az a legfontosabb, miert lenne most baj?
Szoritok azert. Sajnos en mar orulhetek, h. babonabol nem szoltam a csaladnak.

sziasztok mandarka
mandarka
 
 


nyugalom,minden rendben lesz.én is nagyon aggódom,de nem szabad.nyugi most minden rendben lesz.
üdv köztünk

moniá
 
 


Welcome Uxi! Jó szédelgést-émelygést.
Nekem az azonnali vízszintes 2 perc mindig bejön. Ezenkívül a sok víz és a folyamatos rágcsálás (mandula, mogyoró, aszalt szilva).
És a mellfeszülés hamar elmúlik.


Nekem a tiltásokról annyit mondott a doki, hogy ami kémiai anyagot el tudok kerülni, azt mind kerüljem el. (no gyógyszer, no műkaja stb.) szerintem ezt lehet érteni a hajfestésre is.

nekem nincs védőnőm. honnan kell kérni? :roll:


erősödnek a félelmeim. nem akarom leírni, mit álmodtam, de kezd a nonszensz felé hajlani. pedig nekem nincs igazán kockázati tényezőm. nem irigylem azokat, akinek van. respect!!!!


mandarka, szerintem mindenképpen beszéld meg a dokival a repülőzést. akár itt marad a baba, akár visszafordul!!!
Vendég
 


MANDARKA!

Jól emlékszem, mi kb. egy napra vagyunk kiírva?
Nehogy elhidd, hogy bajt jelent most az üres petezsák!!!!!

Még nagyon fiatal a terhességed, nem is kell látszódnia másnak, csak petezsáknak! Korán csináltak UH-t!
Nem bírom ki, hogy ne szóljak bele, mert majdnem megölette az sztk- s nőgyógyász emiatt a lányomat.

Emivel 5+6 voltam (tehát már előrébb voltam, mint most vagyunk), mikor először dokihoz mentem, jött egy csepp barnácska vér is, megijedtem.
Mivel nem volt még orvosom, az sztk.-s doki nézett, azt mondta, nem lát embriót, üres petezsákom van csak, elhalt a terhesség, beutalt műszeres befejezésre, mondván, otthon elöntene csak a vér, úgyis elvetélek. Még le is szidott, mert elsírtam magam. :evil:

Mikor bementem a kórházba, az ottani orvos megvizsgált, azt mondta, nem lehet eldönteni, egy vizsgálatból nem is lehet megállapítani, visszahívott egy hét múlvára.
Akkor már 7 hetes voltam, ott volt egy 5mm-es embrió dobogó szívvel, aki azóta a 13 hónapos kislányom.

Amikor ez volt, én is írtam egy topikba, ahol egy csaj azt írta, neki még a kontrollon sem látták a babát, elment egy másik dokihoz két nap múlva, akinek jobb uh-ja volt, és már a szívét is látták dobogni.

Barnázás simán lehet alacsony progeszteronszinttől is.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Bori, nyugi, van védőnőd, csak még nem tudod :wink: .
Őket nem lehet választani, a lakhely szerint be vagyunk osztva, ki hova tartozik. A nőgyógyász nem írt neki egy papírt, amiben kéri, hogy állítsa ki a kiskönyvedet?

Nenoke gyógypedagógiára járok, meg tanácsadás pszichológiára. Az előbbire mert érdekel, az utóbbira mert így lesz ingyen egy szakvizsgám. :wink:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Ha a nőgyógyász nem írt papírt, akkor is megcsinálja a védőnő. Vinni kell az UH felvételeket, ha van, vérvétel eredményt. Szóval minden ami van.

KépKép
evica76
 
 


Uxi

koszi, hogy leirtad a tortenetedet, hogy ennek meg lehet pozitiv kimenete is, bar mar felkeszultem a legrosszabra, megis van egy kis remeny... Az az ugyeletes orvos akinel voltam, szerencsere nem volt olyan durva mint az sztk-s orvos a te esetedben, es nagyon jozan tudok neha maradni (en sem ertem hogyan), neha pedig elbogom idegenek elott is magam. Most eppen a jozan enemmel mentem orvoshoz. Akkor azert megprobalom huzni az idot a 7-ik hetig, hatha....
mandarka
 
 


Mandarka, remélem, minden rendben lesz!

Aki engem vizsgált, nagyon bunkó volt. Igazából azért sírtam el magam, mert a férjemnek volt egy betegsége, ami miatt azt mondták, nem nagyon lehet természetes úton gyerekünk.
Ennek ellenére egyből megfogant, ez az orvos meg elkezdte mondani, hogy menni kellett volna genetikai tanácsadásra (voltunk), meg biztos azért vetélek el, mert emiatt beteg a baba. Szinte leszidott. Ja, és úgy kezdte, mikor belépetem, hogy miért jöttem, el akarom vetetni?

Nagyon megalázó volt, úgy csinálta a hüvelyi Uh-t, hogy után a vérezni kezdtem erre azt mondta, hogy már indul is a vetélés, vérzek, jobb, ha azonnal megyek a szomszédos kórházba.
Az asszisztenssel meg ott nevetgéltek, pusmogtak, csak utána közölte hogy elhalt a baba.

A kórházban az ügyeletes orvos (aki a dokim lett utána) világosított fel, hogy ne aggódjak, nem a vetélés indult meg, valószínű attól véreztem, mert az sztk-s doki rákszűrést csinált, és ilyenkor érzékenyebb a méhszáj, meg ha erősebben nyomta az uh-t, az is felsérthette.

Szóval vannak ritka bunkó pasik, akiknek bevonatnám a diplomáját. Még jó, hogy már elment a kerületből, igen hírhedt volt, sokan ismerték, de jót nem hallottam róla. :evil:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


sziasztok!

kitartás mandarka! reméljük nem lesz semmi gond!

van itt olyan, akinek nő dokija van? nekem az, azt hittem furcsa lesz, de nem, még örülök is neki :)

már én is alig várom a következő vizsgálatot, hogy lássam a kis szívecskéjét, addig úgy sem leszek igazán nyugodt én sem!

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


nekem nem nő a dokim,de már vizsgált egyszer nő.meg kell mondjam,hogy sokkal jobb,mint egy férfi,szerintem.sokkal megértőbb és jobban ügyel dolgokra,sajnos én ahova járok ott nincs nő doki,legalább is nem ismerem.
Megszületett a petíció, szerezzünk minél több aláírást.

Kismamák petíciója a szülészválasztás korlátozása ellen:
http://www.babafalva.hu/portal.....mp;sid=314

moniá
 
 


van valakinek jogi ismerete az ügyben,hogy ha megszünik a munkaviszonyom,de 1 hónap múlva lesz új munkám,akkor ugye nem az előző év alapján számolják a gyedf.et,hanem a szülés előtti 180 nap béréből,de mi van,ha elmegyek közben táppénzre??csökken a gyed vagy nem?és mennyire érdemes bejelenteni magam?

moniá
 
 


Moniá, javaslom az indexen Szakbarbárt, nekünk is ő segített a gyeddel kapcsolatban.

Az tuti, hogyha 30 nap szünet van, akkor az új bérből számolják (ha kevesebb, mint 30 nap, akkor viszont a régi is beszámít), de a táppénz bekavarhat, szerintem ténylegesen le kell dolgozni a 180 napot. Konkrétabbat ő tud mondani, vagy olvass vissza, biztos van, aki hasonlót kérdezett.

A gyed a fizetés 70%-a, de maximum bruttó 87500 Ft. Ahhoz, hogy a max gyedet kapd, minimum 125 ezer Ft-ra kellene, hogy bejelentsenek.
Ha ennél magasabb, az jó, mert a gyed ugyan nem emelkedik, de a szülés utáni első 24 hétre járó tgyás igen, annak nincs felső határa, mindig a fizu 70%-a.

Itt találod:

http://forum.index.hu/Article/showArtic ... a=61614155

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Nem jön be a petíciós link. A babafalvára eljutottam, meg a családi netes fórumra, de sehol nem találom a petíciót. :cry:


Amúgy én a körzeti kórházba járok, és Emit majdnem sikerült az ügyeletesnél megszülni.
Vagyis leginkább senkinél, mert az ügyeletes nem nagyon jött arra (éjjel volt, tök kihalt volt minden, alig találtuk meg az ügyeletes szülésznőt, ő foglalkozott velünk valamennyit).

A dokim csak a kitolás kezdetére ért be, szerintem simán le tudta volna vezetni a szülésznő is. De azért jó, hogy volt saját dokim, sajnos beszakadt a méhlepény, ki kellett kaparni a méhemet, meg jó sok varratom is lett. :?
.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


köszönöm az ötletet,megkérdeztem,de nem nagyon kaptam választ.magánba keressem fel.
én nem értem ezt a petíciót,úgy másoltam be.
jól vagytok

moniá
 
 


Nekem nő a dokim, direkt úgy kerestem. Láttam 2 éve a születésház c. sorozatban, és ott tetszett meg az elszántsága, meg ahogy beszélt a szülésről.

én nem is értem, hogy aki tud választani, miért nem nőt választ. egy pasinak lövése nincs, mit éreznek ilyenkor. szeretném, ha a szülőszobán csak én meg a párom lennénk tájékozatlanok, és akik miatt kórházba megyünk szülni, azok nem.... és főként a lelki részére gondolok!
már a vizsgálatoknál is empatikusnak tűnik. nem gügyögő típus, csak olyan tisztelettel bánik az emberrel.


tehát védőnőt nekem kell felkeresni, a körzetemben? én magánrendelésre járok, lehet, azért nem mondta a doki a védőnőt.

és milyen sűrűn mentek védőnénihez? egyáltalán ő miket csinál? mi az ő feladata? van vmi kötelező dolog, amit vele kell elintéznem?
Vendég
 


Bori, a védőnőhöz kb 6 hetente kell menni, igazából semmi extrát nem csinál.
Az enyém adminisztrálta a kiskönyvet, vérnyomást mért, vizeletet vizsgált, súlyt mért, babaszívhangot hallgatott és tanácsot adott (pl. étkezés, diáta, meg hasonlók).
Most már házhoz jön, megbeszéljük a babás dolgokat, táplálást, fejlődést.
Igazából a mi védőnőnk nagyon kedves, csak épp fiatalabb nálam és nincs gyereke. Szóval tanácsot adunk neki :wink: .

Igen, neked kell felkeresni.

Doki: nekem volt női és ffi nőgyógyászom is. Engem nem zavar, hogy pasi a dokim, igaz, úgy választottam, hogy első alkalommal ő volt az ügyeletes doki és "megtartottam". Maximálisan megbíztam benne és nem is csalódtam.
Meg hát a nőgyogyászok 90%-a pasi, nem férhet be mindenki nőkhöz :wink: ..

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Mandarka, hogy vagy(tok)?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Itt egy cikk linkje, én nagyon jókat nevettem rajta (rám is ez vár :D )http://velvet.hu/poronty/2006/11/28/elso_gyerek_elso_benazasok

A védőnőről én sem sokat tudok, még, de nézelődtem a : vedono.lap.hu-n. Itt meg olyanokat találtam a feladataik között, hogy:

-Nők, várandós anyák részére tartott tanácsadás: legalább heti 1 alkalommal, minimum 2 órában.
-Csecsemő-, gyermek-, ifjúsági tanácsadás: legalább heti 1 alkalommal, minimum 2 órában.

-Várandós anya a várandósság ideje alatt legalább 5 alkalommal, (ebből az első látogatás a gondozásba vétel után 2 héten belül, a várandósság utolsó hónapjában pedig 2 hetente), fokozott gondozást igénylők esetén havonta egy alkalommal és szükség szerint,
- gyermekágyas anya az intézetből hazajövetel után - munkaszüneti nap kivételével - 48 órán belül, majd az első 6 hétben legalább hetente,

Tényleg ilyen sokszor jövünk-megyünk egymáshoz?
Azt tudom, hogy lakhely szerint van, de én nem a bejelentetten lakom, lehet máshova is, vagy kell tartózkodási hely bejelentett?

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


Lynia, védőnőhöz nem kell sűrűn járni.
5-6 hetente terhessség alatt, szülés után hat hétig házhoz jön hetente, aztán havonta.

Van egy jó könyv, az előző terrhességem elején és közepén is elolvastam, szétröhögtem magam:

Vickí Iovine: Barátnőim a terhességről
(Ha jól emlékszem,ez a címe).

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Jó a cikk! :D

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


ritike! Nekem SEMMI terhességi jelem nem volt. Nem kötelező, inkább örülj, hogy megúszod :wink:

szarvasbori! Védőnőt nem lehet kérni, azt van, 1 konkrét a körzeti védőnő. Hívd fel a körzeti rendelőt és ők meg tudják mondani, hogy hol rendel a védőnő. Én is magánrendelésre járok, és mondta a doki, hogy akkor keressem fel a védőnőt. Legalább 4x kell elmenni hozzá.

lynia! a védőnők többségéről jót hallottam, de kérdezz rá náluk. Én úgy tudom, hogy legalább 4x el kell menni, és hogy annál többször kell-e vagy nem... NEM KÖTELEZŐ.

KépKép
evica76
 
 


Sziasztok Lányok és üdv az újaknak!
Tegnap nagyon késöön értünk haza, de ami a szuper: a baba jól van és már van keze lába, egy kis emberke.
Most nagyon boldog vagyok.
molkata
 
 


Tök jóóóóóóóóóóóóó molkata!

Van képed? Fel tudod esetleg tenni? Én 2 hét múlva megyek legközelebb, akkor a kórházba genetikaira, már nagyon várom.

KépKép
evica76
 
 


Sziasztok! Nekem nincs jó tapasztalatom a védőnővel az előző terhességemnél. Azon kívül, hogy megmérte a súlyomat, meg a vérnyomásomat, semmi nem történt (pl. a penészes sajtokat sem mondta). És - mondjuk ez nem az ő hibája - olyan dopplerje volt, amire mondta, hogy a 30. hét előtt nem igazán mutatja ki a szívhangot, így amikor tavasszal abbamaradt a kisfiam mocorgása, és hozzá mentem, mert az orvosom aznap külföldön volt, gyakorlatilag semmit sem tudott segíteni, ugyanúgy vergődtem tovább, hogy mi baj lehet. Végül az orvos ultrahangja mutatta ki, hogy elhagyott minket.
Amúgy nekem sem volt semmi jele a terhességnek, sem akkor, sem most, csak annyi, hogy állandóan aludnék. És amilyen együttérző a férjem, ő is állandóan aludna, mióta tudjuk. :lol:
nenoke
 
 


Van képem, de azt írja ki, hogy túl nagy a méret. Majd még próbálkozom, hátha sikerül.
molkata
 
 


Evica! Majdnem egyidöösök a babáink!!
Neked nincs képed?
molkata
 
 


Hátha sikerül lekicsinyíteni :wink:

KépKép
evica76
 
 


Molkata, próbálkozz lécci, mert ilyenkor olyan édesek, ilyenkor még az egész baba látszik. Te nem bőgtél, amikor megláttad? :lol:

Kép
nenoke
 
 


Hát igen, én molkatánál 3-4 nappal előrébb jártam, amikor voltam, és annyira jól látszott már a körvonala.

KépKép
evica76
 
 


Most állítólag sikerült.
Nem sírtam, de nagyon elszorult a szivem. Olyan drága volt.
De most küldöm.


Kép
molkata
 
 


Jaj, én ezt a képet meglátva is elkezdtem könnyezni, muszáj kimennem a mosdóba, hogy ne vegyék észre a kollegák. Molkata, gratulálok, igazán imádnivaló!!!!!

Kép
nenoke
 
 


Nagyon aranyos vagy.
molkata
 
 


Tök cuki!
ÉN akkor érzékenyültem el, amikor láttam mozogni. Olyan kis édi volt :oops:

KépKép
evica76
 
 


sziasztok

koszi az aggodast, most ertem haza es van szikholyag es dobog a szive :) 4 mm-es
egy idore most megnyugodhattunk :)

mandarka
 
 


Jaj, de jó, Mandarka!!!! :lol: :lol: :lol:
A repülésre mit mondtak? Én úgy tudom, csak a második harmadban szabad, de az orvosom akkor is nyögött tavaly, amikor repülni akartam a második harmadban.

Kép
nenoke
 
 


Gratula Mandarka!
A repülésrööl én is úgy tudom, hogy a 2. harmadban lehet, de azért én nem hiszem, hogy mernék, bár szeretek repülni.

Lányok, nem tudjátok, mi a helyzet akkor, ha a kötelezöö vizsgálatokat Németországban végeztetném el? Ùgy is elfogadják. Majd felhívom a védöönööt is és még itt is érdeklöödnöm kell.
molkata
 
 


Mandarka, jaj de jó! :D :D

Úgy látom pont egyidősek vagyunk :wink: , szóval akkor az én babám is 4 mm körüli lehet.

Molkata, nagyon aranyos a babód! Mintha kényelmesen üldögélne!
Mindjárt vége az első harmadnak.

Nekem még soká lesz, de nem bánom, pont jól fog születni, megvárja, hogy bőven végetérjen a vizsgaidőszak, de még ne kezdődjön el az új tanév. Így terveztük. :wink:

Egész délelőtt hívtam a szülészetet, nem vették fel a telefont, állandan foglalt volt. :evil: Mit traccsolnak ezek annyit?!
Jövő hét vége felé szeretnék menni dokihoz.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Az alsó vonalzómon a lepke elérte az első zoknit. :D
Az élet apró örömei... :wink:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Nekem innen sikerült letölteni a petíciót: http://www.babafalva.hu/portal/modules. ... le&sid=314
ha innen sem megy, próbáljátok meg az Indexen, a Poronty rovatban, én is onnan elindulva találtam meg.
Tudtok arról valamit, hogy lesz-e Budapesten aláírásgyűjtő hely? Mert valahol olvastam róla, hogy terveznek ilyet.
köszi

Kép
nenoke
 
 


Most találtam meg itt a petíciót:

Babanet társalgó->Szülés-> !! Petíció a szülészorvos szabad választhatóságáért topikba.
(legfelül van)

KépKépKépKépKép
uxi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: