Új privát üzeneted érkezett!

ósió!

Én is csak olvastam, hogy hogy kell hőmérőzni, és az alapján csinálom. Szóval: reggel kell felkelés előtt mérni, de annyira, hogy még pisilni se menj ki, mert állítólag öt óra alvás után kell mérni. Ha lehet mindig ugyanabban az időpontban, és szájban, vagy hüvelyben a legoptimálisabb.

A hőmérsékleti átlag mindenkinél más, nálam 36.1 körül van az átlag, tüszőrepedéskor felmegy a hőmérséklet, ez nálam kb. 36,8. Aztán ha megjön, akkor újra leesik. Ha valaki teherbe esik, akkor nem esik le a hőmérséklet, sőt még a megemelkedett hőmérsékleti fázison belül még egyszer megemelkedik. Ami tulajdonképpen már egy harmadik fázis.

Kép
tabati
 
 


Közben mint látjátok sikerült feltöltenem a ciklusdiagramomat, úgyhogy így nézett ki az előző ciklusom. Az átl. hőmérséklet a vízszinte zöld vonal (úgyhogy az előbb emlékezetből rossz számokat írtam bocsi), a függőleges zöld vonal pedig a tüszőrepedés. No persze csak a vélt tüszőrepedés, mert azt nekem kellett bejelölnöm, de kb. ott lehet, vagy előző napon, mert akkor szökik fel a hőmérsékletem.

A ciklus.hu-n, te is tudod vezetni, ha tényleg elkezded. Bavallom őszíntén, hogy az ovulációs teszt, az nekem túl babrás. Biztosan pontosabb, de drágább is. Ez meg ingyé van, és reményeim szerint több hónapos önfigyelés után már hőmérőzés nélkül is tudni fogom mikor van peteérésem. Én még nézem a hüvelyi váladékot is. Mikor van,. milyen állagú. Az is teljesen igazodik a leírtakhoz. Meg lehetne még vizsgálni a méhszájat, hogy még biztosabb legyen az eredmény, de én arra már nem vállalkozom... Állítólag akkor vagyunk termékenyek, ha a méhszáj puha.

Amúgy vigyázni kell, mert egyes gyógyszerek megváltoztathatják a peteérés időpontját. a lázas megbetegedések meg fuccsba dönthetik a hőmérőzést is.
tabati
 
 


Tabati, mielőtt szedtem fog.gátlót mindig pontosan jött meg nekem, és az ovulációt nálam enyhe szúrós alhasi fájdalom jelentette, mindig pontosan a ciklus közepén. Aztán később az egyik hormonom, prlactin megemelkedett kicsit, erre gyógyszert kezdtem szedni. Bromodriptint. Ez visszaállította a normális szintre. Azóta is szedem, mert azt mondta a nődoki, hogy ezt szedve ugyanolyan hamar teherbe eshetek, mintha nem lett volna magas a PRL szintem. Na, szóval, ekkor megfordult az egész, a ciklusom továbbra is teljesen pontos volt, szó szerint percre pontos. Viszont a melleim nem a menstruáció előtt kezdtek feszülni, fájni, hanem a ciklus egészén tartottak, és mielőtt megjött volna, akkor múlt el a feszülés. Innentől nem sokkal már fogigátlót kezdtem szedni. Sajnos nem emlékszem, hogy közvetlenül fogigátló előtt éreztem-e a ciklusaimban a pé-t. Éppen ezért én LH tesztet fogok venni. Remélem, nem sok hónapig kell venni. :lol:
Igen, a hőmérőzésről most olvastam több honlapon is. Köszönöm, hogy te is válaszoltál a kérdéseimre. Valóban nem bonyolult eljárás, viszont minden nap pontosan kell végezni. Nem mintha nem tudnám. Bár állítólag ezek az LH tesztek a legmegbízhatóbbak a pé-t illetően. Mondjuk azt is javasolják, hogy több módszert együtt alkalmazzunk. Én azértis az LH tesztnél maradok. :D Persze, ehhez majd az kell, hogy megjöjjön az első rendes menstruációm magától.

Elég érdekes ez a görbe, amit feltettél. Ezen igen jól nyomon követhető a havi ciklusoknak a peteérése.
Vendég
 

 
 

Ugye, milyen követhető? :D Én nem is reméltem, hogy így értem majd... :lol:

Persze, nem akartalak lebeszélni a tesztről, hisz mindenkinek más a kényelmesebb. Nekem például minden kényelmes, ami után nem kell rohangálni a boltba, és használati utasítást olvasgatni. :lol: Egyszer vettem terhességi tesztet és akkor sem voltam biztos az eredményben. Jó, hogy még fiatalka voltam, de egyáltalán nem nyugtatott meg az eredmény. Persze ha lett volna összehasonlítási alapom, hogy mi a halvány, és mi az erős, az ő szempontjukból, akkor biztos nyugodtan aludtam volna. :lol:

Szóval épp elég lesz nekem a terhességi teszt majd, (mert azt viszont tuti nem bírom ki, hogy ne vegyek) hogy izgulhatok, hogy vajon jól látom e. :D Persze most már a pozitívnak fogok én is drukkolni! :D
tabati
 
 


Tabati!

Képzeld, nekem is voltak oylan időszakaim az elmúlt években azért, amikor eléggé necces hónapunk volt. Csináltam is tesztet nem is egyszer. Az egyik azonban egyszer nagyon furcsa lett. Akkor 100%-osan megnyugtatónak találtam a negatív tesztet, ami utólag nem biztos, hogy az volt. Szóval olvastam itt a fórumon, hogy a nagyon halsvány csík is csík, és avlószínű elkezdődött valami, de nem ágyazódott be rendesen, s aztán észrevétlenül meg is szűnt...Persze, akkor azt hittem, a tesztcsíknak is ugyanolyan erősnek kell lennie, mint a kontrollnak, de ezek szerint nem okvetlenül. Én meg fellélegeztem. Bár aztán mégsem maradz meg, ha egyáltalán az volt, de kifejezetten emlékszem, hogy egy nagyon halvány csíkot láttam. Szóval, tényleg kell érteni ezekhez a terhességi tesztekhez. :?
Gondolom, mint én is, te is majd a legérzékenyebb tesztet akarod megvenni, ami már 3-4 nappal a megtermékenyítés után kimutatja a terhességet. Azért persze a legbiztosabb az elmaradó menstruáció lesz. Meg hát több fajta tesztet is érdemes lesz beszerezni.
Olyan izgalmas, nem?? :D Pont azon gondolkodtam tegnap este, ahogy elkezdtem egy újabb levél gyógyszert, hogy talán az utolsó havit nem veszem be...minek, ha úgyis másra készülünk? De akkor meg félek, hogy nem lesz önfegyelmem. Ez nem jellemző rám, de ez most annyira rendíküvli helyzet lenne...ha belegondolok, hogy csak egy kis rosszaság kell hozzá, s ott figyel talán majd a babó a hasamban. :lol:

Cukika!

Ezek szerintem nem annyira vészes a probléma. Ez megnyugtató! Én nagyon örülök, hogy leírtad ennek a "betegségnek" a tüneteit, mert így legalább fel leszünk készülve mindenre.
A google-t én is gyakran használom, tegnap is így keresgéltem. Nagyon szeretem, jó találatokat szokott kidobni.
Vendég
 


Sziasztok Lányok.

Felteszem az első görbémet, meg egy kis magyarázatot.. :)
Kép

Hőmérőzés szabályai:

nem mérünk hónaljban! Hüvely, vagy ha az nem szimpi jó a száj is, nyelv alatt
nem kelünk fel mérés elött, pisilni se
mérés elött legalább 3 (van aki szerint 5) órát kell aludni
minden nap kb ugyanabban az időpontban mérünk (nem szerencsés hétköznap 6kor, hétvégén 9kor mérni)
ugyanazzal a hőmérővel mérünk

Én mindig órát beállítok, és úgy mérem a hőmet, még szinte félálomban. Az eredményt telefonba beírom, és itt benn a munkahelyemen a fertilityfriend.com -on, illetve a ciklus.hu-n vezetem az adatokat.

Körülbelül egy normál ciklus ezekből a szakaszokból áll (kiegészítve a saját kis infóimmal):

3.-7. nap: Menstruáció vagy vérzés idöszaka
A menstruáció elsö napja a ciklus kezdete. Normálisan 3 - 7 napig tart. Ebben az idöszakban leválik a méhnyálkahártya felsö rétege, amely vérrel keveredik. Ez kb. 50 ml vér, amelyet egy nö egy ciklus során elveszít. A menstruáció alatt összehúzódik a méh izomzata, hogy támogassa a nyálkahártya leválását. Ez néha fájdalmas lehet. A menstruáció végén újra elkezdödik a petefészkekben a felépítö folyamatok, amely végül is a vérzés végéhez vezet.

A hőmérséklet egy alacsony szinten van, én ezt nevezem a saját nyelvezetemmel alaphőmérskéletnek. Nálam kb. 36,3-4 körül mozog.

5.-14. nap: Proliferációs- vagy felépítési szakasz
Kb. az 5. - 14. nap között zajlik a proliferációs vagy felépítési szakasz, amelyben a méhnyálkahártya megújul. Ez ösztrogének hatására történik, amelyeket a petesejt, follikel termel a petefészekben. Az ösztrogének a vérkeringésen keresztül jutnak el a nyálkahártyáig. Mint egy vírágnál, amely új gyökeret hoz, új vérerek képzödnek és nönek bele a méhnyálkahártyába. A nyálkamirigyek újra elkezdenek növekedni. A 14. napon elér az ösztrogén koncentrációja egy bizonyos szintet a vérben, amely a hipofízist luteinizáló hormon (LH) termelésére serkenti. Ez a hormon váltja ki a tüszörepedést és indítja a ciklus következö szakaszát.

A hőmérséklet ugrándozhat, de ennek okai lehetnek, utazás, gyógyszer, alkohol, kialvatanság miatt... Mégis, egy alacsonyabb szintet üt meg a hőmérsékleti görbe.
14. napon, illetve ovuláció előtt a hőmérséklet jelentősen leesik(eshet), ez jelzi a tüszőrepedést...

A tüszörepedés után a hömérsékletnek 5 napon belül legalább 0,2 fokot emelkednie kell. Ezzel párhuzamosan egy kiszáradásnak kell bekövetkeznie, amely azt jelenti, hogy nem termelödik több hüvelyi váladék (1-2 napon belül). A méhszáj kifelé mozog, jól elérhtö lesz és bezáródik (már a tüszörepedés napján elkezdödhet). Az ovulációs teszt pedig újra negatív lesz és esetleg fájdalmasan feszülnek a mellek.

15.-28. nap: Szekréciós- vagy sárgatest szakasz
A szekréciós szakaszban, amely a tüszörepedés után kezdödik, a sárgatest progeszertont termel. Ez a hormon készteti a méhnyálkahártya mirigyeit több szekrétum képzésére. Ezen kívül a mirigyek tovább növekednek, a nyálkahártya átépül. A nyálkahártyába glikogén épül be, amely a glükóz tartalékolt formája. Amennyiben bekövetkezik a terhesség, az embrió az elsö hetekben ebböl fog táplálkozni. A szekréciós vagy sárgatest szakas a 15. napon kezdödik és röviddel a következö menstruáció elött végzödik.

A sárgatest szakaszban a hőmérséklet a normál szintnél 3-4 tized fokkal magasabb lesz... Nálam 36.6-36.8 fokot jelent ez (valakinek persze magasabbat).
Isémiás- vagy oxigénhiányos szakasz
Amennyiben nem lép fel terhesség, a sárgatest visszafejlödik és nem termel több progeszteront sem. Ez ahhoz vezet, hogy a méh artériái összehúzódnak. A méhnyálkahártya vérellátása erösen lecsökken és helyi oxigénhiány (isémia) lép fel. Pár órán belül elhal a nyálkahártya és ezzel elkezdödik a menstruáció idöszaka.

Ha nincs terhesség, mensi előtti napon vagy aznap újra leesik a hőmérséklet az alap szintre, ez jelzi egyben, hogy meg fog jönni... ha terhes az ember a hőmérséklet közelíthet egy enyhe hőemelkedéshez, és a terhesség folyamán fenn is marad.

De persze elég sok kivétel akad!

_____________________________________
És hogy miért decemberben lesz az esküvő? Fogalmam sincs :lol: , csak úgy jött az ötlet, hogy karácsony előtt legyen... Remélem így is gyönyörű nap lesz, hogy egy kicsit jobban felöltözik majd mindenki:)
Vendég
 


Sziasztok!

Rég jártam erre! Sajnos eléggé el vagyok havazva! Látom megy a hőmérőzés! Én is gondoltam rá, hogy kéne a következő bébi elött, de ahogy most olvastam, 5 óra alvás kell hozzá :shock:
Hát akkor ez nekem nem fog menni! Amióta megvan a lányom én örülök ha 3 órát hagy aludni nem hogy 5öt :shock:
De azért jó lesz nézni a ti görbéiteket :)

Jogászok tömkelege! Az még jól jöhet :wink:
Majd ha para van jövök hozzátok! :lol:

Na már megyek is, mert Kyrus nem hajlandó tovább egyedül játszani :?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


cukika!

Azért ez nem túl megnyugtató... :shock: Nekem azt mondta az orvosom, hogy ha terhes leszek, akkor nemhogy magasabb, de lehetséges, hogy alacsonyabb lesz a vérnyomásom, ezért se kezdjünk vérnyomáscsökkentőt szedni. De jó, hogy te megúsztad a bennfekvést. 8)
tabati
 
 


Sziasztok!

Na, ma átnézegettem az árakat a DM-ben. Az egyik leghamarabbi terhességet kimutató terhességi teszt a ClearBlue, ez 1700 forint, a többi 600-700 forint között van. LH tesztet is néztem, ez 2300 forint volt. Én majd ezzel szeretnék "spekulálni".
Pöttye, azt hiszem, én a hőmérőzést kihagyom... túlságosan merev nekem, szóval minden reggel mérni, feljegyezni, stb. De utólag nagyon érdekes amúgy megfigyelni a ciklust.
Vendég
 


Igen, az utólag igazán érdekes. Először én is túl monotonnak találtam a minden reggeli hőmérőzést, de teljesen megszoktam. Én is még félálomban vagyok, de nekem elektromos hőmérőm van, ami megjegyzi az utolsó mérést, így ha már teljesen felébredem és leülök a gép elé, akkor megnézem mennyit mért reggel.

pöttye!

A ciklus.hu-n, neked is úgy műkszik a grafikonod, hogy (remélem el tudom magyarázni) első nap az egész grafikon csak az az egy nap, majd a második napon már kettő napot látsz stb. Mert nekem most ez a második hónapom, és így adja ki. Azért kérdezem, mert az első grafikon nem így nézett ki. Ott rendesen láttam az összes napot (ahány napos a ciklusom) és így töltődött ki naponta az ábra. Most meg nem mutatja az egészet, csak mindig egy-egy nappal egészül ki. Nálad, hogy van ez? Remélem nem voltam túl bonyi... :roll:
tabati
 
 


pöttye!

storno az egész, már megértettem. A múltkorinál utólag adtam hozzá a ciklust, most meg folyamatosan. Jolö vanö!! :wink:
tabati
 
 


Sziasztok!

Már megint ezer bocsi, hogy eltűntem, de nyaralni voltunk :D:D:D Láttam, kerestetek, ez azért jól esik ám :wink:
Horvátországban voltunk. A nyaralás jól sikerült, néhány kellemetlenség kivételével (a szállás nem volt a legjobb, a hajóútnál átvertek minket – de aztán kaptunk némi kártérítést, és a fél nyaraláson beteg voltam – influenza) – szóval dióhéjban ennyi :wink: Szép helyeken jártunk viszont, az idő csodás volt, és szinte minden nap fürödtünk a tengerben. :D

Jó olvasni benneteket! Főleg az esküvői készületeket! :D Átéltem újra a sajátomét, jók voltak az előtte lévő izgalmak, szervezések! :D Szeptember 9.-én lesz 7 éve… atyaég, mennyire rohan az idő! :shock:

Ósió,
Igen-igen, elég távoli az időpont még, de azért közeleg szerencsére. Remélem, mostmár tényleg nem jön semmi közbe, és boldog szülők lehetünk 2009-ben…

Tabati,
Hűű, ki fogjátok bírni, hogy nem tudjátok meg a babó nemét? Én erre nem lennék képes :D :lol: Az egyik kedves kolléganőm most van a 37.hétben, és még mindig sikerült kibírniuk. Bár mennek a napokban 4D-re, de írta, hogy reméli, hogy nem látják meg, amit nem akarnak meglátni :D

Akíra,
Ez a későbbi szülési időpont… mennyire jóóóó :D:D:D Okos ötlet volt, bárki is találta ki, az tuti :wink:
Szavazat leadva :wink:

Cukika,
Örülök, hogy minden rendben volt az orvosnál. Kérlek, vigyázz magatokra! Ha bármi gyanús, inkább menj az orvoshoz, minthogy halogasd, és baj legyen! Puszi!

Mára ennyi voltam, megpróbálok aktívabban részt venni :D

Szép álmokat mindenkinek, sziasztok!

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Szia Zsókuci!

Jó, hogy jöttél, már tényleg régen voltál! Még sose jártam Horvátországban, de láttam képeket, mivel a kedvesem már volt, és csodálatosszép ország. Erről eszembe jutott a nászút. Szeretnénk majd menni, valamilyen tengerpartra, az mindig annyira romantikus. Tényleg jó lenne, ha mindannyiunk számítása bejönne, és jövőilyenkor mindannyian kismamák lennénk. Annyira izgalmasan telne el az év.
Valóban gyorsan telik az idő. Hipp-hopp itt lesz az év vége, karácsony, szilveszter, aztán 2008, remélhetőleg a mi évünk! :D
Tulajdonképpen én nem is tudom megmondani, miért várunk ki ennyire. Illetve tudod, de ha nagyon akarbánk előre is hozhatnánk mindent. Csak már az egész családnak beharangoztuk az esküvő időpontját, még nem vettünk házat se, de rajta vagyunk a témán. Szóval gyakorlatilag ezek azok az okok, melyek nálunk vannak.
Meg azt hiszem, jó is ez a kis várakozás, készülődés. Ez az első oylan évem, hogy nem kell tanulni, élvezem, hogy oda megyünk, ahova és amikor akarunk, stb. Biztos értitek, miről beszélek.

Tabati, igen, ez a görbe nem lehet rossz, csak nekem a fogigátló után nemigen lenne célszerű nekiállni, hacsak napra pontosan nem jön meg megint, amit nagyon remélek. ha december végéig normalizálódik a menstruációm októbertől kezdve, akkor LH tesztet fogok venni olyan január-februártól, és így fogom nyomonkövetni, van-e peteérésem, és hogy azokon a napokon-e, amikor kellene, hogy legyen. És attól függően, hogy miként jön meg, március-április körül szeretnénk nekiállni a babának. Ami persze változhat, akár előbb, akár utóbb állunk neki, de a 2008-as fogamzás nagyon szeretném, ha sikerülne. Ezzek gondolom, mindenki így van.
:lol:
Vendég
 


Zsókuci, ja, azt el is felejtettem írni, hogy mi aug. 29-én ünnepeljük kapcsolatunk évfordulóját, ma a 12-et! :lol: Én 14 voltam, ő 19, mikor megismerkedtünk, s azóta együtt vagyunk. Együtt öregedtünk meg. :lol:
Vendég
 


Tabati, igen, de már et is rájöttél:)
Én sokkal jobban szeretem a fertilityfriend.com -ot, de a magyar oldalon is vezetem a görbéket. Biztos, ami biztos :))
Vendég
 


Akkor mi a decemberi 2 éves évfordulóval nagyon kis fiatalkák vagyunk... :oops: Sőt!! Aug. 20-án volt 2 éve annak, hogy életünkben először találkoztunk. Érdekes az élet mi?
tabati
 
 


Érdekesnek érdekes, az biztos, tabati! :-) Ha pl. én nem 14 vagyok, mikor megismerkedünk, hanem 20 vagy több, akkor biztosan lenne már gyerekünk. Csak hát így, 14 évesként eléggé fiatalka voltam, és hát párom is csak 19 volt...kész gyerek, legalábbis a mai 19 éves fiúk azok :o Szerintem különben nem szabad oylan sokáig várni a családalapítással. Akik összeillenek, szeretik egymást, ott mehet a dolog!
Vendég
 


Persze, ha az ember úgy érzi, hogy megtalálta az igazi párját, akkor rajta! :D

Amúgy elkezdtem nézelődni esküvő téren, annyira beindult itt a téma, hogy eldöntöttem, mégha nem is lesz nagy esküvőnk, azért még elkezdhetem most szervezni. Biztos ami biztos. És jó is, mert összeszámoltam a vendégeket, és meg fogtok lepődni, de max. 35 ember lesz ott. Az azt jelenti, hogy családonként vagy páronként egy meghívó, az kb. 20 db. És erre még rászámoltam. Szóval eldöntöttem, hogy én magam fogom megtervezni, kinyomtatni. Már van is elképzelésem hogyan fog kinézni. És olyan jópofa meghívó szövegek vannak a neten, hogy kitalálni sem tudnék jobbakat.
A frizurám is magam fogom elkészíteni, arra is van már ötletem (mondjuk a kontyokhoz történetesen értek, mert sok alkalmi kontyot csináltam már magamnak). A körmömet is magam szoktam megcsinálni. Egyedül a sminkemet bízom majd másra, mert valami mást szeretnék, mint amit én szoktam készíteni. A ruhával meg megvárom, hogy sikerül e a babu rögtön.
tabati
 
 


Szia Tabati!

Hát, igen, akármilyen kis esküvőt is szervez az ember, soha nem lehet elég korán nekiállni megszervezni. Mi is a mamámmal pont beszélgettünk ma az esküvőről, hogy miként lesz, miylen frizurát szeretnék, ruhát, és fátylat. Jó ezekkel előre tisztában lenni.
Ha magadnak meg tudsz csinálni sok mindent, az jó, mert sok pénzt meg tud az ember vele spórolni. És azt elköltheti másra.
A ruhával szerintem én is várok, január előtt nem hiszem, hogy elmennék próbálni. Mindenesetre rákérdezek majd, hogy ha esetleg terhesen bújnék bele, pl. 2 hónaposan, hogy akkor lehetne-e rajta alakítani, stb. Akkor nem érhet meglepetés.
A meghívó szövegét nálunk én szövegeztem, szerintem jó lett. Majd a meghívót kell kiválasztanunk. Olyan szépeket láttam a neten. De a saját nyomtatás se tűnik rossz megoldásnak. Sőt, el is gondolkodtató. Ha találunk hozzá megfelelő papírt, akár mi is megcsinálhatnánk.
Vendég
 


Nagyon szép papírok vannak a boltokban, csak azt kell kipróbálni, hogy az ilyen vastagabb papírt viszi e a nyomtató. Ha nem, akkor is meg lehet úgy csinálni, hogy a meghívó külseje kemény papír, a belseje (amibe nyomtattok) rendes (abból is vannak szépek). akkor meg egy olyan fajtát lehet csinálni, hogy elüt a két papír egymástól, veszel formalyukasztót, a vastagabbat kimintázod vele, és nagyon jól mutat, ha a belső papír elütő. A két papírt meg szép szalaggal össze lehet fűzni.

Azóta már néztem csokrokat is. A kála nagyon tetszik, olyan elegáns virág.
Ja és gyűrűpárnát is én fogok csinálni. Van itthon egy pici párna, arra még én is rá tudok varrni kézzel egy szép fehér anyagot, és rákötni valamilyen színű (valószínüleg kék) szalagot. Nekem amúgy is tetszik a világoskék - fehér összeállítás, úgyhogy lehet, hogy ez a párosítás fog dominálni.
tabati
 
 


A világoskék-fehér összeállításon én is gondolkodtam, de végül a piros-fehér mellett döntöttünk, mivel az karakteresebb, és a piros színt is imádom.
Ez a meghívó elég jól hangzik. Bár az interneten is láttam nagyon szépeket. Mi kb. 100-110-en leszünk, kb. 40-45 meghívó kell majd.
Egyébként nálunk tudod, hogy lesz? Mivel én külföldi születésű vagyok, ezért úgy döntöttünk, hogy a menyasszonyi tortánkon semmiféle más díszítés nem lesz, csak a magyar és lengyel zászló kicsinyített formája. Ezeket már meg is vettük idén Lengyelországban. Szerintem írtó frappáns lesz így. :lol:
Aztán pl. a menyecskeruhával kapcsolatban is vannak konkrét elképzeléseim. Semmiképpen nem akarok bérleni, főleg nem ezt a nagy rakottszoknyás változatot. Én inkább venni szeretnék olyan összeállítást, amit utána tudnék is viselni, pl. nyáron. Itt is természetesen a fehér-piros szín dominálna.
TE milyen ruhát szeretnél?
Én hófehéret, és úgy gondoltam, szerzek hozzá egy kis színt az esküvő előtt. De szépnek találom a pezsgő, krém, bézsszínű ruhákat is.
A kála valóban szép virág. Én csak anyit tudok, hogy a csokrom élénkprios színű lesz, csakúgy, mint az autón a virág. De hogy miyen virágom lesz, azt még nem tudom. Talán rózsa. Körötte egy kis gyöngyvirággal.
A gyűrűpárna még fogalmam sincs, miként lesz. Ez majd szépen kialakul.
Vendég
 


Szia ósió!

Jajj, a vörös- fehér is gyönyörű, ráadásul én is imádom a pirosat. És gyönyörű csokrot is láttam ebben az összeállításban. Szóval nálam is lehet bármi. Biztos a ruhától is függ, mert lehet, hogy lesz rajta a fehéren kívül más szín is, és akkor természetesen az fogja meghatározni a másik színt. Egy gyönyörű csokor: www.weddings.hu Keresd a menyasszonyi csokroknál, és a virágnevek közül a stephanotisz virágnévnél. Olyan gyönyörű rózsa- stephanotisz összeállítás van, és az neked pont jó lenne, mert ez a virág fehér, és a rózsát meg lehet vörösből. Na, akkor fordult meg nekem is a fejemben a fehér-vörös összeállítás. :) Nálam az is előfordulhat, ha találok valami gyönyörű kiegészítőt, akkor az fogja meghatározni a színvilágot. No persze biztos a ruha lesz a meghatározó.
Én is fehér ruhát szeretnék, de meglátjuk, mert elég fehér a bőröm, lehet, hogy nem fog annyira jól állni. Viszont mindenképp egyszerűbb ruhám lesz, talán A vonalú, vagy az a sellőtípus tetszik még, ami végig testhezsimuló, csak térdtől indul a bővülés. Viszont ha babu lesz már akkor a pocimban, akkor talán mell alatt varrottat (azt hiszem empire vonalvezetésünek híjják :roll: )

Tényleg egyedi lesz a tortátok! :wink: Nekünk talán fehér csokival borított lesz. A díszítésről még nem is gondolkodtam...
tabati
 
 


Látom az esküvői láz még mindíg tart :)
Jó olvasgatni ezeket, kis nosztalgia :lol:
Így sokkal gyorsabban telik az idő...mindjárt 2008 és lehet próbálkozni :D
Nekemis bordó fehér volt az összeállítás! Majd teszek fel képet ha gondoljátok! A torta is bordó fehér volt meg a csokor is meg az egész terem díszítése is :)
Ti is tegyetek majd fel képet ha már majd lesznek :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Tabati, még nem néztem meg az ajánlott honlapot, de majd megnézem. Most hulla fáradt vagyok, ma rengeteg dolgot csináltam, de holnap megnézem, ígérem!
Igen, gyönyörű a fehér-piros összeállítás, imádom amúgyis ruhában, pl. Négy szín van, amit nagyon kedvelek: piros, fehér, fekete, kék (ebből halvány és sötét egyaránt)...szóval nem is volt nagyon kérdés, milyen legyen a díszítés.
Nekem is az egyszerűbb ruhák tetszenek, a most divatos vékonyabb ruhák, tehát nem ezek a királynős típusúak, hogy körülöttem más se látszik, csak a szoknya. De van, akinek ez tetszik, sőt ez áll jól. Nekem éppen az A vonalú áll jól, amiről írtál is. És vállpánt nélkülit szeretnék. Hozzám az illik. Bár láttam egy vállpántosat is, az is nagyon szép. Ha megtalálom a képet róla a gépen, felteszem.

Akíra!
Szerintem itt mindenki be van már zsongva mindentől. Aki esküvő előtt áll, az attól, aki szülés előtt, az attól, aki próbálkozás előtt, az attól....
:D Ez így a jó. Különben folyton az jut az eszembe, mikor lesz már tavasz. De hát mégse írhatok minden nap erről, hogy mikor lesz már március vagy április :lol:
Persze, teszek majd fel képeket, ahogyan közeledik az esküvő, és utána is! Remélem, Tabati is tesz fel, feltéve persze, hogy lesz hozzá kedve.
Na, megpróbálom megtalálni az a vállpántos ruhát is.
Egyébként tényleg gyorsan megy az idő, holnap már szeptember, mindjárt itt van 2008. Na, jóóó, egy kis jóindulattal van itt mindjárt.... 8)
Vendég
 


Kép

Na, hát itt van, ami még nagyon tetszik, vékony vállpántos, teljesen egyszerű, hófehér. Sőt, még a frizura is nagyon tetszik, én is ilyet szeretnék, hátul apró kontyot, és alulról induló fátyollal, ami körülbelül a szoknyarész közepéig érne.
tabati, te is dobj egy-két képet, ha már nézegettél ruhákat!
Vendég
 


Kép

Ez meg a másik ruha, amit kinéztem, már feltettem egyszer, de most így összehasonlításként újra felteszem.
Vendég
 


Ósió,
Nekem személy szerint a két nagyon szép ruha közül a pántos tetszik, annak nagggyon szép a dekoltázsvonala :D

A terhességi tesztből szerintem a legolcsóbbat venni. Akármi az eredmény, meg akarsz bizonyosodni, hogy tényleg jó-e. A legutóbbi terhességparám végül 4(!!!) tesztbe került. A nagyon érzéken tesztek könnyebben adnak álpozitív eredményt. Annál meg szerintem jobb, ha inkább pár nappal később derül ki. Az iszonyat érzés magában is, hogy várod a babát és megjön a mensi. Ha erre még rájön egy átverős teszt, az már gyilkos.

Akíra,
Nem is tudtam, hogy a hőmérőhöz 5 óra alvás kell. :shock: Akkor azt hiszem, nekem az még jövőre is kimarad. Szabival már rég terhes voltam, amikor ezt a mutatványt Natim mellett végre bemutattam. Pláne úgy, hogy az 5 óra kb hasonló időben teljen le, hát...nem ebben az évtizedben, az biztos.

Magas vérnyomás:
Ha van és be lehet állítani, azt helyre kellene pofozni még terhesség előtt. Nem jó a babának.

Na, kitöröltem a fél hszemet. :evil: Azt hiszem, ez jel arra, hogy húzzak aludni. Inkább folyt köv holnap és megpróbálom felidézni, mi jókat is írtam. :D

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca, lehet, hogy bajban leszek a ruhákat illetően... :o Nem biztos, hogy könnyű lesz a választás.
A Clearblue tesztre azért gondoltam, mert az valamivel korábban mutat ki terhességet, mint a többi. Aímentruáció előtt 4 nappal már lehet csinálni, és én biztosan nem bírnám ki a menstruációig. Viszont igaz az is, hogy többen nem értették ennek a tesztnek a működését, ahogy olvastam itt a fórumon. Ugye, ha tehes valaki, akkor az első részben egy + jel látható, de sokaknak csak egy függőleges jelent meg, vagy először csak egy vízszintes, utána halvány + jel. Szóval, eléggé félreértelmezhető. De talán egy próbát kibír. Különben az összes többi teszt 600-700 forint körül volt.
Azt hiszem, a hőmérőzést én is hanyagolni fogom, jobban tetszik az LH teszt. Ráadásul, azért tudom, bármennyire is szeretne az ember gyereket, mégis egyszerűbb várni a napokat, ha nem figyelek oda minden nap arra, hogy terhes vagyok-e. Persze, kezdetben mindenki így indul neki, s ha nem jön a baba, akkor kezd elfajulni a dolog.
Vendég
 


Tabati, megnézegettem azokat a virágcsokrokat, melyekről írtál. Valóban nagyon szépek. Olyan nehéz lesz a választás. :)
Vendég
 


Még konkrét ruhát nem néztem ki, csak a szabásvonalakat nézegettem. Amúgy tényleg szépek a ruhák amiket felraktál. A második kicsit merészebb, az biztos. Viszont egyik sem A vonalú. Mindegyiknél nagyobb a szoknya része, mint amit én elképzeltem.

A magas vérnyomásom meg állítólag öröklött dolog. Egészségesen élek, aktívan sportolok, és ráadásul semmi tünetem nincs. Se szédülés, se fejfájás, semmi. Csak épp az orvos mér néha többet a kelleténél. De ez is változó. Amióta volt a kivizsgálás, és megállapodtunk, hogy nem szedek gyógyszert, azóta nem is mérem itthon se, nem törődök vele, és a múltkor amikor valami más okból voltam dokinál, megmérte, és teljesen normális volt. Annyit változtattam csak, hogy megpróbálok kevesebbet stresszelni. Ezek szerint ennyi is sokat segít már... :roll:
tabati
 
 


Tabati!
Nem, nem A vonalú egyik se. De ezekkel szemezgettem. Tény, hogy a második merészebb, na de ezen a napon mindent szabad majd. :D
Nekem mindig jó volt a vérnyomásom szerencsére. De ha te jól érzed magad, akkor szerintem nem kell foglalkozni vele, ha alkalomadtán magasabb. Néha egy szimpla izgulás is kivátlhatja a magasabbat. Volt, hogy egyszer nekem is magasabbat mért a házi dokim, de tojtam rá, hiszen egészséges vagyok, az, hogy kicsit magasabb, bármitől lehet. Akkor konkrétan hőség volt.
Vendég
 


Ósió,
Az álpozitív tesztnél én nem a félreértelmezett negatív tesztet értem. Hanem hogy maga a teszt téved. Ennek az esélye növekszik az érzékenységgel.
Egyébként én sem bírtam ki a tesztelés, Natit az első teszt ki sem mutatta, csak én tudtam, hogy terhes vagyok, mivel két héttel korábban elkezdtem a hőmérőzést és az rögtön kidobta. Az jelez a leghamarabb :wink: Moeg olyan érzésem volt tőle, hogy "csinálok valamit". Persze azért a szex részét is hozzáadtuk. 8)
LH tesztem is volt, de mivel kicsit hosszabb a mensim és nem volt még így sem pontos, egyszer sem jelzett peteérést. Persze lehet, hogy mert nem volt mit jeleznie, én meg meguntam a tesztelést.

Ha aggódsz az esküvői ruha miatt, hogy mi lesz, ha terhes leszel, ne a pocit kérdezd, hogy belefér-e. Azzal nem lesz gond. Én a melltartóimat nőttem ki azonnal, a pocim hónapokig nem látszott első terhesen.

Ma bababörzén voltunk. Olyan jó volt látni a sok kismamát! Teljesen elérzékenyültem, ahogy csapatostól vonultak. (tényleg, a terhességi/szoptatós hormonok hatása elég brutális) Már kezdem én is várni, bár még a fülem sem ér ki a melóból, amit a két gyerek jelent.

Kép KépKép
lorca
 
 


Szia Lorca!

Készítettem magamnak tegnap egy összeállítást különféle fontos tudnivalókról, úgy mint peteérés, méhszáj vizsgálata, stb, hogy mikor van esélye a leginkább teherbe esni, és ott olvastam az egyik honlapon, hogy első terhességnél általában csak jópár hét múlva látszódik a has. Úgy hogy lehet ebben valami, hogy a mellek lesznek először érzékenyek és nagyobbak az elsőnél.

Tényleg nagyon érdekes ez a terhesség. Emlékszem, tavalyelőtt külföldön nyaraltunk a kedvesemmel. És a tengerparton láttam egy velünk körülbelül egyidős párt, egy kislánnyal. barátokkal voltak a tengernél, és amíg ők fürödtek, a barátok vigyáztak a kislányra....szóval, ott feküdtem, és annyira megrohant az érzés, hogy én is szeretnék gyereket. Ekkor 24 éves voltam. és ahogyan hazajöttünk, azóta is bennem volt az az érzés. Persze, ekkor még sok minden előttem volt, és anyagilag is máshogy álltunk, stb. Szóval sok tényező közrejátszott, hogy el kellett magamban nyomni ezt az érzést, ami olyan kevés dologhoz hasonlítható. Úgy hogy megértem, miket érezhettel te is!
:wink:
Vendég
 


lorca!

Ez egy jó tanácsnak tűnik, nekem is mindig az jár az eszemben, hogy a pocim hogy fog beleférni. Pedig tényleg a mellem már menstruáció alatt alig fér el a melltartóban... :lol: Komolyan! Olyankor nem is vehetek fel pár melltartót, mert nyomja, és fájnak benne. Viszont látványos a dolog, ilyenkor valahogy mindig mélyen kivágott felsőket veszek fel, mert olyan jól néz ki a dekoltázsom. :oops: :lol:

Egy babázós barátném mondta még, hogy terhesség alatt nem érdemes terhes melltartót venni, mert a szoptatós ugyanolyan, csak le lehet csatolni az elejét, és így kicsit lehet spórolni , nem kell kétfélét venni. Viszont ő nem talált fekete színben szoptatós melltartót. Fura...
tabati
 
 


Tabati!

Te alapból mekkora melltartót hordasz?
Én 80C-et.
Régebben nekem is volt olyan, hogy menstruáció alatt este, mikor levettem a melltartómat, valami iszonyatos könnyebbség jött rám, és csak ekkor jöttem mindig rá, milyen jó szabadon hagyni a cickókat. Borzasztó, hogy össze tudja nyomni a melltartó az embert.
Vendég
 


Ósió,
Nekem is így jött a gyereket akarok érzés. Csak kicsit később :wink: Amikor 26 évesen volt egy terhesparám, Robival még csak pár hónapja ismertük egymást. Kivert a víz még a gondolatra is. Azután "beértem" és szinte egyik napról a másikra veszettül elfogott a vágy, hogy nekem gyerek kell. Soha nem gondoltam volna, hogy az én biológiai énem ennyivel erősebb, mint a tudatos.

A terhesség első jeleinek egyikének tartják, amikor az ember elsírja magát egy pelenkareklámon. :D És tényleg döbbenetes, hogy micsoda picsogást tud olyankor az ember leverni. A Dr House-nak volt nemrég egy olyan része, amikor a szülészeten volt egy vírus és több baba életveszélybe kerül. Végigsírtam az egész részt. Pedig előtte egyáltalán nem volt jellemző.

Kismamamelltartó: Hát az tényleg hülyeség és pénzkidobás, csak azért árulják, hogy megvegyél egy (egy???) extra dolgot. Sok bolt az első gyerekes kismamikra utazva és meg úgy, hogy elad egy jóóó csomó felesleges cuccot. Van feketében és más színekben is szoptatós.

Most 2 kilóval vagyok több, mint amikor Natival teherbe estem. Előtte 75C kellett, most 90C. Teljesen átrendeződik minden (és nem csak pozitív módon).

Tabati,
Vizsgálták a nők öltözését, viselkedését a peteérés környékén, amikor legvalószínűbb, hogy teherbe lehet esni és olyankor, amikor csak a hétköznapokat éljük. Egyértelmű összefüggést találtak :) Pedig a mellek nem mindenkinek változnak, csak a dekoltázs mélysége :lol: Azaz tudat alatt a gyerekvállalásra készülünk ilyenkor. Sőt, a kalandvágy is sokkal erősebb ilyenkor és teljesen más típusú pasikat szed fel (mert ha valamikor, akkor) ilyenkor az ember lánya. :D

Még csak 2.a van, de én már úúúgy várom a tavaszt! Méla undorral viseltetek a tél iránt. Pedig még az ősz sem kezdődött el rendesen.

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca!

Nem tudom, te hogy vagy vele, de a tavasznak van egyfajta íze a sok szexhez és babacsináláshoz, nem?? Én már többször tapasztaltam magamon, hogy tavasszal és kora nyáron valahogyan mindig megjön a kedvem ezekhez a huncut kis dolgokhoz. :D Talán a tél miatt van, hogy akkor jön az első meleg, jó kis napsütés, ilyenek.
Én nem is bánom, hogy a tavasz mellett döntöttünk Persze, bármi lehet, van, aki máskor esik teherbe, kinek mikor sikerül, ez a fő.
Én ha kismama leszek, nem csinálok nagy ruhatárat. Néhány olyan dolgot, ami kell, úgyis mosom majd, mindig lesz felvennivaló. Egyedül a nadrág lesz az, ami majd kell, de a C&A-ban egyszer nagyon jó kismamafarmerokat láttam, ami elég nagyra tudott tágulni a gumírozott anyag miatt a pocak részen.
A szoptatós melltartó is oylan, mint a terhesmellatrtó? van oylan erős tartása?
Mert most oké, nem mindig hordok merevítős melltartókat, de hallottam, hogy terhesség alatt és szoptatáskor különösen kell ügyelni a megfelelő melltartóra, hogy a mell ne "nyúljon" meg, továbbra is legyen tartása. Bár, gondolom, genetika kérdése is.
Vendég
 


A szoptatós melltartónak tulajdonképpen még erősebbnek is kell lenni, mivel ott még plusz 1-2-3 dl-nyi tejet is meg kell tartani. Szoros meg egyik sem lehet. Nekem a terhesség 5. hónapjától nemigazán változott a mellméretem, kivéve persze a szülés utáni sokkoló méreteket, amivel simán le lehet körözni Pamela Andersont. De az elmúlik. Szerencsére!
A különbség annyi, hogy a szopison van egy ablak, amit ki kell csatolni és akkor lehet szoptatni anélkül, hogy le kéne venni a melltartót. Merevítő nincs benne, csak szorosan testre simuló vastag pánt.
Hogy a szoptatás után hogy áll helyre azt még nem tudom. Olyan nem volt még nekem. De szerintem is elsősorban genetika, támogatva egy kis melltartóval.

Ha aktívan szeretnétek készülni, érdemes mondjuk olvasgatni a BabaPatika magazint, ami hónap elején jelenik meg valamikor és ingyenes a gyógyikban. Vagy Kismama, Baba Magazin... Van egy csomó kérdés, ami felmerül terhesen, és olyankor gondolunk rá, hogy ezt igazán tudhattam volna, mielőtt teherbe estem.
Erre példa, hogy ha van, érdemes kicserélni az amalgámtömést. Ha nagyon minimális mértékben is, de fúráskor jut némi káros anyag a szervezetbe.
Ha van súlyfelesleg, érdemes megszabadulni tőle. Fogyáskor a zsírpárnácskákból előjönnek az elraktározott méreganyagok, ezért sem terhesen sem szoptatósan nem ajánlott.
Ha nem estél át még rubeolán, kéne egy oltás.
Magas vérnyomás alacsony születési súlyt eredményezhet, ha lehet, be kell állítani.
Az étrendre már időben oda kell figyelni. Már csak azért is, mert a terhesség alatt nagyon sok gond lehet a kaja miatt, és akkor az átállás nagyon nehéz.
A kondíció is nagyon fontos. Ez egy melós dolog, fizikailag is és lelkileg is. Nekem ez nagyon hiányzik, szívtam (most is) miatta rendesen.
Ha festést tervezel, jó, ha a baba érkezése előtt bőven hónapokkal kész, legjobb teherbeesés előtt, mert hetekig/hónapokig tart a rendes száradás.
Érdemes csináltatni egy vérképet, hogy az esetleges vashiányt mielőbb pótolni lehessen. Ez nagyon fontos! Egy komolyabb vashiány helyreállítása akár fél év is lehet.

Ha ezeket és a jópár dolgot, ami most hirtelenjében eszembe se jut kipipálod, akkor már ott is vagyunk, hogy tavasz van és kezdődhet a buli :D

Kép KépKép
lorca
 
 


Ósió,
Azt nem is mondtam, hogy az új ruhatár valószínűleg a terhesség után kell. Akkor is, ha egy grammot nem híztál a terhesség előttihez képest. :twisted: :lol: Az első trimeszterben jó a régi, a harmadikban meg semmi. Így nem érdemes agyonvásárolni magad. A C&Aban tényleg nagyon jó cuccok vannak :D

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca!

Nagyon szépen összefoglaltál mindent!
Amalgámtömésem volt, de két éve kicseréltettem azt a kettőt, ami volt. Súlyfeleslegem nincsen, bár az államvizsgák alatt jött rám egy-két plusz kiló. Sajnos hónapokon át semmi mást nem csináltam, mint ültem és tanultam, ültem és tanultam... nagyon nehezen hízok, és nagyon nehezen fogyok is. Szerencsére általában tartom a súlyomat.
Az étrendemre mindig is figyeltem, illetve pontosabban az étrendünkre. Rengetek házilag készített ételt eszünk, és ez jó. A tli vitaminokról pedig már gondoskodtam, illetve folyamatosan teszem el, ami a nagyimnál megterem. Ugyanis én nem fogok szedni szintetikus vitamint.
A vashiányról hallottam én is, hogy veszélyes lehet. Majd konkrétan utána nézek, hogy mi tartalmaz sok vasat, és azt is fogok enni a terhesség előtt és alatt.
Házat nem tudom, mikor veszünk, legkésőbb jövőre valamikor, lehet, hogy már terhes leszek. Általában az egyszerűség híve vagyok, így meszeltetni szeretnék majd, ez pedig szerencsére nem veszélyes, a nyári hónapokban úgyis gyorsan kiszárad.
Hááát, jó lenne, ha már kopogtatna a tavasz. De én már beérném az új évvel is, mert onnan már tényleg csak néhány hét... :)
ja, amúgy amíg csak lehet, a terhesség alatt is akarok majd mozogni, tenni-venni a házunk körül, amíg csak jólesik. :!:
Vendég
 


Ja, én még nem vettem semmilyen babás magazint. Majd egyszer belenézek egybe, megnézem, érdemes-e megvenni.
Vendég
 


Hú lányok, jó sokat termeltetek mióta nem voltam itt! :lol:

lorca!

Köszönjük a sok jó tanácsot, nagyon hasznosak lesznek biztos, valamit csak most hallok először, pedig rengeteget olvastam már a babavárásról.
A melltartóval kapcsolatban azt hallottam, hogy még szoptatás előtt teljesen jó bármilyen, amelyikben nincs "halszálka". Nyilván a méretre kell odafigyelni. Azt viszont nem tudom, hogy a terhesség alatt folyamatosan nő a mell, vagy egyszer csak beáll, és akkor már nem változik? Csak mert nem mindegy miből mennyit veszünk ugyebár...
Amúgy vicces volta az a mondatod, hogy szoptatás után nem tudod, hogy áll helyre, mert olyan még nem volt. :lol: Ha belegondolsz, hogy mióta szoptatsz már... :lol: Ránk is ez vár! :lol:

A fogaimmal is bajban vagyok, mert ugye nemrég húzták ki a bölcsességfogam, de a rossz élmények hatására nem mentem vissza, hogy a másikat is kihúzzák. Pedig állítólag szuvas, azt is ki kéne... :roll: Viszont édesapám azt mondta, hogy amíg nem fáj, addig ne húzassam ki, mert akkor nagyon nehéz kiszedni, ha még nem annyira rossz. Márpedig nekem a fájóssal is megszenvedtek, nagyon bent akart maradni. VISZONT! Ha nem huzatom ki, tuti, hogy terhesség alatt fog elkezdeni fájni, hisz akkor még a babu is vonja el tőlem a kálciumot. Akkor meg hogy húzzák ki? Érzéstelenítés nélkül? Abba én belehalok... :oops: :roll:
Szóval dilemma...de hajlok afelé, hogy hamarosan meglátogatom a szájsebészetet...

És itt van még a kondíció! Azzal nálam nem lesz baj, mert aktívan sportolok. Én inkább azon aggódom, hogy ezt terhesség alatt nyilván nem lehet ilyen aktívan csinálni, pedig valamennyire azért kellene. (tudom, hogy nem kéne ezen aggódnom, de nekem mániám, hogy azért nem vagyok bálna, mert sportolok, mert különben meg a kaja gondolatára is híznék 2 kilót) Gondolom ezt a dokival kell megbeszélnem, csak gondoltam hátha jár még valaki hasonló cipőben.
tabati
 
 


Huh lányok! Hát remélem ez a topik nem lesz olyan mint amibe most én vagyok! Mindenki kiválik, meg új topikba megy, meg most azon veszekszik hogy kinek a gyereke szép meg kinek nem, holott ez tök szubjektív szerintem...
Hát nem tudom miért van ez de a legtöbb topiknak ez a sorsa! Remélem itt nem lesz ilyen! :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Szaisztok!
Akíra, sajnos ezt tényleg sok topicban tapasztalni. DE szerintem sokan el is rontják, hiszen úgy csinálják, hogy a neten az életük nyitott könyv, utána meg ha nem sikerül valami, akkor deperessziósak lesznek...ez olyan szomorú. Pl. olvastam egy helyen, hogy egy lány elvesztette a babáját, majd utána újból próbálkoztak a párjával. De az már nem jött össze hamar, és a lány belebetegedett lelkileg, hogy "másnak már rég összejött itt a fórumon, nekem még mindig nem". Mert máshoz viszonyította magát, holott lehet, ha nem ezzel foglalkozna, nem is zavarná annyira a dolog.
Remélem, hogy ez nem lesz itt, de úgy gondolom, ez csak rajtunk áll.
Amúgy biztosan gyarapodni fog még a fórum majd jövőre, amikor másik is nekiállmnak a babónak, és csatlakoznak hozzánk.
Szerintem az egész azon áll, hogy ki mennyire intelligens. Versengeni nem szabad, de tapasztalatot, véleményt cserélni az nagyon jó dolog! :)

Tabati, szerintem okvetlenül menj el a fogorvoshoz a fogaddal. Még ha most nehezebb is kihúzni, mivel elég egészséges még, így még mindig jobb, mint terhesen szenvedni vagy utána egy kisgyerekkel. A bölcsességfog eléggé hátul van ahhoz, hogy ne legyen annyira fontos. Én is folyamatosan járok kontrollra, legközelebb a project előtt akarok elmenni.
A sportot a terhesség alatt annyira nem kell szerintem mellőzni. Persze, ne súlyzózz természetesen! :-) Gondolj bele abba, mi van akkor, ha valaki nem is tud róla, hogy terhes... :?
Vendég
 


Sport: Vannak edzőtermek ahol szívesen megmondják neked hogy mit lehet és mit nem! Érdemes utánanézni, kérdezni! Sokmindent lehet, csak módjával :)

A topikokon meg tényleg ez megy! Ha gondoljátok olvassátok el az én topikom legutolsó oldalát...versengés, meg minden ami szétvág egy topikot! Szóval minél többen vagyunk annál jobban kell figyelni!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra, sajnos ide vezet az, amikor észrevétlenül is mindenki csak mondja és mondja a magáét, főleg képekkel illusztrálva megállás nélkül... előbb-utóbb ide lyukad ki, még ha eredetileg nem is rossz szándék vezetné őket. De persze mindenki maga tudja. Azt viszont észrevettem, hogy egy régi topic lakói nemigen fogadják be az újakat.
Egyszer azért volt valaki kiakadva, hogy egy másik topictársa nem jár elég gyakran a netre, és akkor mit akar ő, ha csak hetente-éthetente tud bejelentkezni?.... úristen, gondotlam magamban. Mintha mindenkinek lenne ideje naphosszat a babaneten lenni. Na, jó, hát ennyi.
Átnézek hozzátok, elolvasom, miket írtak. Ne foglalkozz vele! Végy egy jó könyvet a kezedbe, többre mész vele!
Vendég
 


Neeem, nem súlyzózom! :D Ahhoz én túl lusta lennék! :lol: Táncolok. Régen aerobikoztam utána kezdtem el táncolni. És rá kellett jönnöm, hogy ha rendesen technikásan csinálja valaki, akkor izommunkában rendesen vetekszik , sőt néha nehezebb is, mint bármely más sportág. És nem csak a pörgős latin táncok, hanem a szép lassú standardek is. Sőt!!
tabati
 
 


Ma voltunk Szabival usziban :D - a 2007es tavaszi topic, Magzatok...kor szerint irogatok, ott vannak a képek. Én nem csináltam, de nagyon jó volt!

Ósió,
Jól felkészültél! :D Nekem a súllyal, kondival és a vassal voltak problémáim. Pedig volt egy jó évem arra, hogy felkészüljek. Nati előtti -5 kg-mal szeretnék kezdeni, de lehet, hogy az csak álom lesz. Nagyon nehezen megy a fogyás úgy, hogy nem tudok és nem is szabad fogyizni. :? Pedig csak 7 kg van addig és majd egy év. De még így is szinte reménytelennek látom.
Azért is mondtam a BabaPatikát, mert azt csak úgy leemelheted a polcról és nem is kell érte fizetni. Nekem bosszantóan sokba kerülnek ezek a magazinok, pedig még előfizetésem is van. Függő vagyok, ami a babákról való olvasást illeti. :wink:

Szerintem fórum ide vagy oda, az nagyon fáj, hogy valaki próbálkozik, neki nem sikerül, a másiknak meg igen. Még akkor is, ha teljes lelkéből jót kíván a másiknak és dehogyis venné el tőle az örömöt. Meg nem is kell hozzá fórumozni, jön a hideg zuhany magától is. Amikor Szabival teherbe estem, boldogan mondtam barátnőmnek. Már ők is régen próbálkoztak, arról nem is beszélve, hogy mennyi idejébe került, hogy párját is rávegye, mivel neki már vannak nagy gyerekei előző házasságból. Végighallgatott, lehetett érezni, hogy valami nem ok. Nagy unszolásra végre elmondta, hogy pár hete jött ki a kórházból, mert elhalt a magzat és művileg kellett befejezni. Ha tudtam volna, hogy terhes volt... :oops: Szabi most fél éves, amikor meglátogattunk őket, sírni tudtam volna. Annyira szertne már babát és olyan boldogan tácoltatta kicsi manómat.

Tabati,
A fogorvost jobb minél előbb letudni. Röntgent érdemes csinátatni még húzás előtt is gondolom. Azt meg terhesen talán nem kéne. A fog nem a kalcium miatt gond. Terhesen sokkal gyakoribb az ínygyulladás és hasonlók. Terhesen is lehet fájdalomcsillapítót adni, mert az lokális, a babát nem zavarja. Az más kérdés, hogy mennyire akarsz folyamatos hányingerrel egy órát nyitot szájjal ücsörögni, amikor még különböző dolgokat is dugdosnak a szájadba. :twisted: Ha van egy gyulladt góc, az vetélést is okozhat vagy koraszülést!
Sport terhesség alatt nem gond, csak olyant nem csinálhatsz, ami sérülésveszélyes, pl lovaglás. A jó kondi szerintem nagyon hasznos és a rendszeres sport terhesen egy csomó kellemetlen dologtól megvéd. A tested nagyon jól tudja, hol a határ. Rá fogsz érezni. A tánc a magas sarkú miatt lehet problémás már az elején is. Az egyensúlyérzék döbbenetesen romli, az ízületek lazulnak, nagy a sérülés valószínűsége.

Akíra,
De, itt is ez lesz. Ez a velejárója a fórumoknak. Nem kell szívre venni. Szépen lecsillapodnak a kedélyek, átrendeződnek a dolgok és megy szépen minden tovább. Vannak persze bunkók, ha szerencsések a topiclakók, akkor ők mennek és a normálisok maradnak. A 2007 tavaszi topic most nagyon jó, ismét visszataláltunk az emberi hangvételhez. Visszanézhetnél, ha gondolod. :wink: De tényleg ne aggódj, pár nap/hét, és megint rendbejön a másik topic is. A személyeskedést és a másik gyerekének a leszólását és a kő bunkó kategóriának veszem.

A régi-új dolog nálunk is felmerült, de szerintem jól oldódott meg. Aki szintén új kategóriába sorolta magát, az is ellentmondott annak, aki acsarkodva morgott a többiekre, minősíthetetlen hanghordozásban. Szerintem sem lehet elvárni, hogy valaki minden este ellenőrizze, hogy is van Jancsi és Juliska torokfájása. Meg az sem jó, egyetértek, hogy valaki csak ontja a képeket, dumál magáról és közli, hogy ő nem tud reagálni mások problémáira, mert nincs véleménye. Akkor szerintem fogja magát vissza. Mert a legtöbb embernek max arra van ideje, hogy egy oldalt visszaolvasson, vagy néhány hszt. Akkor meg hagyjuk meg az esélyt, hogy elolvassák annak is a kérdését, aki csak néha ugrik be, ne ötsük tele magunkkal a netet minden nap minden órában.

Kép KépKép
lorca
 
 


Akíra,
A vita egy kívülállónak olyan, amire az egyik topicos apukánk flegmatikusan annyit mondott, vihar egy kávéskanálban. Meg ez a sok megmondom az őszintét és én csak az igazat írom mert erről vagyok híres, hááát. De a tálba az tényleg olyan, ami előre láthatóan szétrobbant egy topicot. Ez történik, ha túl komolyan vesszi valaki a fórumozást.

Inkább térjünk vissza az esküvőtémára! :D Az nekem olyan izgi, magában is egy új élet kezdete! :P

Kép KépKép
lorca
 
 


Esküvő :)

Rendben, és bocsánat, hogy szóba hoztam! Csak tegnap kicsit a végén már elkattant az agyam!
De ígérem nem lesz ilyen többet!

Tánc, az mennyire jó! Jársz valahova táncolni? Hova, hogyan és mikor kezdted, mesélj! Ez egy olyan dolog ami nekem is tetszene! Szeretem ha nem gépeken olvad a zsír hanem közbe az ember szépet, látványosat csinál :wink:

KépKép
KépKép
akíra
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: