Új privát üzeneted érkezett!

Adire,
Nekem eddig P1 volt mindig lehet szűz vagyok? :lol: :lol: és ezt így kell megtudnom? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bettó,
Sajna én nem tudok segíteni.
Vendég
 


Pandácska!

Nekem is P1-es lett, 2 hónappal a teherbeesésem előtt!
Soha az életben nem volt még ilyen jó, mindig P2-es volt eddig, ebből is látszott, hogy jöhet a bébi!:-)

Sajna nem tudtam ma írni, mert mindenféle családi problémák jöttek elő, egy kicsit ki is buktam tőlük, de tartanom kell magamban a lelket, hogy a kisbabuci ne érezzen meg semmit.
Ráadásul ma megint hányással kezdtem a napot, úgyhogy összességében ez nem az én napom volt.

Szép estét mindenkinek!

Kata

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Pandi,

Hááát, sajnálom, hogy tőlem tudtad meg, de evvan :lol: :lol: :lol:

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 

 
 

Adire,
De ugye a mikulás létezik??? Azt nem mondhatod hogy nem :lol: :lol:

Én ma nem leszek csak holnap este addig is mindenkinek küldök nyugi puszit pocak növeszgető enerdzsit meg a többi :wink:
Vendég
 


Pandi,

na jó. Legyen egy jó napod :wink: Igeeeen, a Mikulás létezik :lol:

Az enerdzsi jól jön, köszi. Kár, hogy nem jössz ma. :cry:

Többiekkel mi a helyzet?
Ma jobban indult a napom, mint a tegnapi, habár maradtam tünetmentes. Végülis már csak 8 nap az uh (ugyi Little?) mi az nekünk :lol:

Tudtok nekem valami jó kifogást arra, hogy miért nem isztok? Társasági összejövetelen veszek részt szombaton és ki kéne mentem magam. No, nem mintha valami nagy alkesz lennék....
Van valami jó "dumátok"?

A másik: Tud nekem ajánlani valaki egy jó könyvet, ami a terhességről szól?

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Adire,
Van kettő is.
1, Köszi de már nem iszom jelenleg az anonim alkoholistákhoz járok :lol:
2,
Hu legutóbb úgy berugtam egy buliban hogy meztelenül táncoltam az asztal tetején azt hiszem most inkább nem iszom :lol: :lol:

Amúgy meg pl hogy rossz ma a gyomrod inkább nem vagy bevettél egy fájdalomcsillapitót és azért nem kérsz.
Vendég
 


Kedves Szűz lányok :) !

Örülök, hogy jó a hangulat, így nagyon jó jönni.

Pandi!
Kösz az Energi-t, megkaptam, nem is émelygek ma. És ez JÓ! Nagyon jó. Ma reggel már egy fél sajtos stanglit is megtudtam enni reggelire. De tegnap még öklendezve főztem a páromnak a spenótot, és Ővele kóstoltattam. (Nem lett rossz, csak azt mondta, hogy a levelekről nem sikerült teljesen lemosni a homokot. Hálistennek nem finnyás.)

Abban segítsetek, hogy most megyünk a hétvégén a BAlatonhoz nyaralni 1 hétre, és én milyen szöveget mondjak az Öcsémnek és a barátnőjének, hogy miért nem megyek be a vízbe?
Az hogy megjött túl átlátszó duma, nem veszi be. Mondjuk én be szeretnék menni (1-szer, 2-szer), de a párom nem szeretné, hogy bemenjek. Hiába érveltem azzal, hogy a doki a kevés alkalmat engedélyezte.

Adire!
A fájdalomcsillapítós szöveg szerintem jó. Vagy mondd azt, hogy nem szereted az bort/ sört, és mivel Bayles-el nem tudnak megkínálni, ezért inkább köszi nem. Meg ha kitöltenek akkor is tudod imitálni az ivást. Max. a párod megissza a te adagod is (csak aztán ne neked kelljen hazavinned Őt hajnalban).

Puszi mindenkinek!
Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Adire!
Egy csomó olyan gyógyszer van, ami mellett annyira nem szabad
inni, hogy a mentők visznek el, ha ráiszol. Van, amit direkt emiatt elvonón is használnak. Azt hiszem a Klion ilyen, amit fertőzésekre (pl. fog) adnak.
Csak pocisan nem lehet szedni, úgyhogy ha kiderül, kakiban leszel. :wink:

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Pandi,

Akkorát kuncogtam a tippjeiden. Az első nagyon jó, viszont a második túl magas labda. Tudjátok milyenek a pasik.....:lol:
Ráadásul a párom nélkül megyek, ez ilyen fősulis évbúcsúztatós összeröffenés.

Vera, Pati,

A Baileys a kedvencem. :D Köszi a tippeket! Én is valamilyen gyógyszeres dologra gondoltam. Vera, egyébként ezt Te is bevetheted Balcsin, hogy sajna összeszedtél valami nyavalyát (hüvelygomba, vagy ilyesmi) Igaz, ez egy kicsit ciki, de legalább békén hagynak!

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Adire!

Akkor szülés után összejöhetnénk egy Bayles ivó partira, mert énis imádom. Sok jégkockával, nyami. De egyszer ittam home-made készítésű fajtát, amibe fehércsoki darabokat is főztek. NA az még az eredetinél is finomabb volt.
A harmadik pohár után már nem mertem többet kérni, nehogy azt higgyék, hogy alkoholizálok.
:lol:
Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok Anonim Alkoholisták!
És a szoptatás???? Az anyatej persze még finomabb lesz és a Bailey's-t nem lehet elég korán kezdeni.

Én le vagyok maradva de nagyon!!! :?
Betelefonáltam a Szent Imréhez tartozó rendelőbe, ahol kaptam is időpontot- jövő keddre....
:shock:
Úgyhogy szerintem előkeresem az ex szülészorvosomat (Gerő főorv.- Kistarcsa) mert ő a Praxisban is rendel a Bartók Béla úton (magánrendelés). Ott helyben megcsinálja az uh-ot is. (a SztImrében elküldenek, oda megintidőpont, stb)
Rájöttem, hogy máris le kell foglalnom a szülés időpontját, hogy fogadjanak. :P :D
Megvettem az Utrot. és összbabanetes javaslatra elkezdem. Bajt nem okoz.
Ti jöttök majd erre a Babanetes találkozóra?
Vera! Gratula, látom 8 hetesek lettetek!
Pandi! Te mivel foglalkozol (foglalkozásilag)?

Kistarcsai kismamák! Mi a tapsztalatotok, hány napra adnak időpontot?

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


MPatr!

Az a gond, hogy a múlthéten a doki mégcsak 6 hetet látott. A méretek alapján akkor voltam 6+1-en. Szóval ha azt nézzük akkor most mégcsak 6+5-ön vagyok. Nem tudom, hogy átírjam-e a vonalzóm, A Mensi alapján 8 hetes, csak késői volt az ovuláció.

Tényleg ti már kaptatok terhes kiskönyvet?
Azt mikor adják ki? Megvárják a 12. hetet?

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Vera,

Nanááá. Ezt megbeszéltük :lol: Anyósomnak is van házi receptje, majd elkérem tőle és legyártom.

Pati,
Milyen Babanetes talira? Valamiről csúnyán lemaradtam.....

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Adire!

Július 28. VIII. ker. Százados út 14.
Pitypang NApközi Otthonos Óvoda.
A Babanet jobbfelső sarkában egy hirdetés, szerintem kell regisztrálni, hogy mész.

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


SZiasztok!


Nekem ma már sokkal jobb kedvem van. Most úgy látom, hogy minden rendben van és lesz!

A Bailey's-t én is imádom, engem se hagyjatok ki! :lol: És receptem nekem is van hozzá, ha valakit érdekel!

Pati! Nekem ugyanaz az orvosom, mint Eszternek /anubias/. Én a magánrendelésére járok az Örsre, és ő ott uh-ot is csinál, és a kistarcsai kórházhoz tartozik. Ha érdekel, akkor megadom az elérhetőségeit. Hétfőn és szerdán illetve minden páros héten pénteken rendel. A kistarcsai kórházban csak egyszer voltam, amikor a múltkori terhességemnél elkezdtem vérezni. Szerencsére az ilyen vérvételes dolgokat itt nálunk a misszióban el tudom intézni! Pénteken már voltam is az első laborokat megcsináltatni. Olyan rendes volt a nőci, hogy amikor rákérdeztem, hogy ott megcsinálják e a hepatitis meg a toxoplazmás vérvételt is, akkor egyúttal meg is csinálta, majd ha legközelebb megyek akkor utólag kell vinnem a beutalót.

Én majd 11-e uh után megyek el a védőnőhöz a kiskönyvet megcsináltatni, amikor már tudom, hogy rendben van minden! Nálunk a 8-9 hét körül már meg szokták csinálni, a Bencénél is akkor kaptam.

Adire! 11-én Te hányra mész?
Vendég
 


Eszter! Merre vagy????????????

Elevit nem kell senkinek??????
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

sokat írtatok, nem győzöm olvasni!

Vera!

A terhes kiskönyvet én a múlt héten megkaptam. Akkor adják, amikor bemész a védőbe az orvos által adott papírral, miszerint dobog a picurka szíve, és ezután már intézik is a dolgot.
Ráadásul most az elején van egy vérvétel, amire jobb mielőbb elmenni, különböző betegségekre szűrnek (fertőző májgyulladás, nemi betegségek, stb.) és vércsoportot néznek. Ez ugye az Rh negatívnál lényeges. Bár én tudom, hogy Rh+ vagyok, mivel legutóbbi terhességem során is az voltam :-) De persze újra megnézik.... mindegy, kibírjuk..:-)
Ja, és el kell menni fogorvoshoz, meg belgyógyászatra, meg a háziorvoshoz, ha táppénzre akarsz menni.
Nekem mértek vérnyomást, alig éltem akkor 80/60 volt :D, meg súlyt, beszélgettem a védőnővel, vizeletet néztek.
Szerintem mielőbb érdemes elkezdeni a terhesgondozást, főleg a különböző problémák megelőzése miatt.

És ami még jó, hogy adtak egy csomó információs füzetkét, amiben a fogantatástól a szülésen át a csecsemő gondozásig minden le van írva.
Nekem hiába van már egy gyerkőcöm, abszolút nem emlékszem a terhességem részleteire, sőt még az első 1 évre sem a szülés után. Úgyhogy én is szinte úgy olvasom ezeket, mintha tök kezdő lennék :-)

Egyébként szerintem most még kár a baba korán gondolkodni, mert úgyis a genetikai UH-n fog kiderülni a valós kor. Szerintem most még érdemes a mensi alapján számolni, nálam az UH-n 6+2-nek látszott a baba, a doki mégis a 7 hetet írta a papíromra, szóval nem akarnak így az elején szerintem rossz megállapításokat tenni. Úgyhogy nyugi.

Adire:
Állítólag Nina Grünfeld: Terhesség hétről hétre című könyve nagyon jó, bár én még nem vettem meg. A www.bookline.hu oldalon megvan.

Én ma elég jól voltam, 1-2 nap hányással kezdődött, de talán most egy kicsit nyugi lesz.
Mindenkinek további jó pocakosodást! Van akinek már látszik valami kis poci??

További szép estét! Ha lesz időm, még ma jelentkezem.

Kata

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Sziasztok kis alkesz "sorstársaim",

Little,
hogy gondoltad, hogy kihagyunk? :lol:
Örülök, hogy jobb a kedved, nekem is. Tegnap este zokogtam lányok. Hogy én nem érzek semmit, hogy nincs is bent senki (a tünethiány miatt), de a párom szerencsére megnyugtatott. Ma meg hív a hugicám, aki tegnap volt jósnál, aki azt mondta, hogy biztos, hogy megmarad a baba. Ennyire lükepék vagyok, hogy egy jósnő szavainak hiszek. Mind1, lényeg, hogy tereljem a negatív gondolataimat. Délután hazafelé a metrón (félálomban) már láttam magam nagy pocakkal.. Olyan jó volt :D
húúú, bent van felírva a munkahelyemen a naptáramba, de azt hiszem 9.20-ra.
Hogy állsz a tünetekkel? Nálam semmi... De nem baj, mert mi erősítjük (illetve gyengítjük) a szabályt, ugyi :lol:

Mpatr,
nem baj, hogy átkereszteltelek Patinak? Látom Little is átvette.... :D Szólj nyugodtan, ha zavar. Képzeld, én is a Praxisba járok! És valószínűleg a Szent Imrében fogok szülni! :lol:

Vera,
Képzeld, mi pont akkor megyünk nyaralni, amikor a tali lesz. Tudjátok írtam már a legeljén, hogy lehet, hogy megyünk Horvátországba. Na, ez még nem derült ki, de pont azon a héten leszek szabin......

Katuci, TE kis terheskönyves (irigy-irigy :) )
Köszi a könyvet, megnézem majd könyvesboltban. Egy darab "szakirodalom" nincs itthon a témában, úgyhogy nem ártana felszerelkeznem.

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Sziasztok!

KAta!
Kösz az infót: azt hiszem akkor énis elmehetek a védőnőhöz. De lehet, hogycsak a nyaralás után, mert a pénteki indulásig még rengeteg mindent kell intézni: mosás, vasalás, összepakolás, stb.. Majd meglátom.
A fogorvostól más most félek, a testsúlyomat beleírják a könyvbe? (nem akarom megmutatni másnak, elég ha én tudom, meg a védőnő).

Little!
Nekem is van még elevitem, és annak is örülök, ha ez elfog fogyni. Én azt vettem észre, hogy hányingerem lesz utána, ezért rászoktam arra, hogy estefelé veszem be. Így elviselhetőbb. De azért kösz a felajánlást.


Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Adire!
Melyik doki van a Szent Imrében meg a Praxisban is?

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Pati,

Dr. Fülöp Tamáshoz járok, de csak a Praxisba a magánrendelőjébe. Azért majd a későbbiekben megbeszélem vele, hogy a kórházba is szeretnék menni felváltva, mert azért anyagilag nem lesz semmi a dolog. 1x voltam még csak a kórházban, de az sajna muszáj volt.... (műtét)
Egyébként az előző terhességemnél azt mondta, hogy valószínűleg nem Ő fogja vezetni a szülést, de van egy fiatalabb kollegája, akit nagyon tud ajánlani. Szóval nem biztos, hogy nála fogok szülni, kicsit bonyolult a helyzet.... Erre mindenképpen rá fogok kérdezni legközelebb ha megyek hozzá, hogy most ez hogy is van....????

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Sziasztok,

Megjöttünk az uh-ról.

Adatok

petezsák: szabályos
száma : 1
embrio: 1
elhelyezkedés a méh üregében
CRL: 8 mm
Jó magzati szívhang.
Gravs 7 hét

És végre hallottam ahogy dobog a kicsi szíve. Akkora kő esett le a szívemről. Nagyon aggódtam.
Jövő hét pénteken kell mennem a Nővédelmibe uh-ra és kiskönyvért, 2 hét múlva pedig a saját dokimhoz controllra, mer utána elmegy nyaralni.

Vera,

Megkérdezhetem, hogy hány kg vagy?? Csak mert hogy ennyire aggódsz, hogy más is meglátja. Én is elég nagy darab vagyok, és el sem akarom képzelni milyen leszek terhesség végére. Főleg hogy állandóan ehetnékem van.

Én is az elevitet szedem, de azon kívül, hogy szorulást okoz, nincs más bajom.
Az émelygés is javult egy kicsit.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy,

De jó! Gratulálok a kis 8 mm-eshez! Már én is úgy várom a szívhangot :D De hát ugyi nekem még 1 hetet várnom kell....
Neked milyen tüneteid vannak az émelygésen kívül? Pl. pisilhetnék, hányinger ilyenek....?
A 7 hét egyébként egyezik a saját (előző mensi) számításoddal?

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Judy!

JAJ DE JÓ!!!!!! GRATULA NEKTEK! :D

Ehetnékről: tegnap elmentünk az auchanba a párommal, és mindenhol nagy betűkkel kivolt írva: sertés zsírszalonna. Na azután újra elkezdtem émelyegni, pedig fényképet ki sem raktak.
Azóta mára hálistennek eltűnt az egész.
Súlyomról: annyit írnék le, hogy min. 20 kg felesleg van rajtam, de ha szigorú akarok lenni megvan az 25 is.


Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Köszi Lányok a gratulációkat.

Tényleg nagyon boldog vagyok, hogy végre hallottam a kis szívét.

Adire,

Tudom milyen rossz a várakozás. 1 hét egy örökkévalóságnak tűnik, de ha lefoglalod magad akkor hamar elmegy, és te is nemsokára hallhatod a kicsikéd szívecskéjét. :lol: :lol:

Vera,

Rajtam is több mint 10 kg felesleg van. Anyám is megjegyezte ma, hogy lányom nagyon kövér vagy, remélem nem vagy terhes.
És egy órát papolt arról, hogy mekkora hülye vagyok, ha szülök még egyet, meg elvesztem a munkahelyem, meg olyan leszek mint egy ház. Szóval, ismételten nem mondtam el neki, hogy babát várok. Csúnya ezt leírni de néha utálom őt. Soha nem volt jó a viszonyunk, de ahogy hozzááll a dolgokhoz.....

Bocs a panaszkodásért.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy!

Gratula a kis 7 heteshez!!:-) Nekem is 8 mm volt a CRL, amikor 7 hetes voltam, de az UH szerint ez 6+2-nek felel meg.
Neked a mensid alapján 7. hét, vagy egyébként?

Én csak láttam a szívdobogást, nem hallottam, de az is nagyon nagy élmény volt.
Most már alig várom, hogy mehessek a 12 hetes UH-ra, de addig még van legalább 4 hét...:-(
Sógornőm múlt héten volt 12 hetesen, és annyira aktív volt a kis bébi, még "integetett" is, meg iszogatott, emelgette a kezét, lábát. Nagyon várom már, hogy én is ezt láthassam!

Ez az időszak a legrosszabb, mert még nem érezzük a mozgását, és én pl. állandóan a tüneteimet figyelem. Tiszta hülye vagyok. Egész nap a mellemet ellenőrzöm, hogy érzékeny-e, feszül-e, stb., meg ilyenek. Igaz, hogy pisilnem kell éjjel-nappal, émelygek is rendesen, hánytam is, de akkor is szerintem benne van az emberben a félsz.
A kislányommal is mikor terhes voltam, mindig az UH-kat vártam, amíg meg nem mozdult. De az csak a 15. héten volt. Szóval még várnom kell azokra a kis ficánkolásokra :D

Adire!
Sajnálom, hogy így állsz az anyukáddal, annál rosszabb nincs, mikor onnan az ember nem várhat segítséget.
Szerintem a legutolsó dolog az, hogy milyen lesz az alakja az embernek, mert ha a párja szereti, akkor úgy is szeretni fogja, a munkahely téma meg nem a kismama hibája, hanem ez az egész magyar felfogás. Szüljünk, de egyből adjuk le a gyereket, aztán rohanjunk dolgozni. Jópofa nagyon...

Ma voltam beutalókat íratni vérvétel és egyéb nyalánkságokra, jövő héten elkezdhetem intézni a dolgokat.
Én naiv gondoltam, hogy egy napon mindent elintézek, aztán kiderült, hogy amíg nincs véreredmény, addig nem mehetek belgyógyászhoz, stb., stb. Szóval vehetem ki a szabadnapokat. Dehát ez van.

További szép napot mindenkinek!

Kata

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Bocsi,

az anyukás témát nem Adire-nek szántam, hanem Judy-nak!!!

Csak már belekeveredtem az olvasásba, annyit írtatok!!!

Kata

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Judy!

Énis sajnálom, hogy ilyen a viszonyod az anyukáddal. Mondjuk mi is szoktunk rengeteget veszekedni egymással, de ennek ellenére szeretjük egymást. Neki a manóm az első unokája lesz, már nagyon várja, de mindezek mellett félt engem is, főleg az előzmények miatt.

Kata!
Igen, ez van a munkaerő piacon: egyrész ne szülj, mert akkor kiesel a munkából, ha esetleg szülsz, akkor gyere vissza minél előbb, mert pótolhatatlan vagy (bár ezt előtte nem éreztették veled). Másrészt meg folyton azt súlykolják, hogy fogy a lakosság, ez egy ördögi kör, node neveljük mi úgy a gyerekeinket, hogy változzon meg a felfogásuk!
Belgyógyászhoz miért kell menni? (Bocs a tudatlanságomért).
Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Szia Vera!

Megmondom őszintén én sem tudom, hogy mi értelme a belgyógyászatnak, szerintem a vérnyomás miatt, vagy esetleg nincs-e valami szívbetegsége az embernek.
Emlékezetem szerint csináltak anno egy EKG-t, meg megmérték a vérnyomásom. Ennyi, nem egy nagy durranás.
De úgy tudom, ezt nem muszáj az elején intézni, mert az a lényeg, hogy a terhesség alatt egyszer elmenjél. Szóval ráér később is, de szerintem jobb még pocakosodás előtt, kényelmi szempontból.:-)

HÁt igen a munkaerőpiac elég érdekesen működik. Mondjuk a legfőbb gond, hogy ez még mindig egy önző típusú férfiak által vezérelt világ. De ez ellen sok mindent nem tudunk tenni, mi anyukák úgyis olyan ügyik vagyunk, hogy megoldunk mindent. És ezt nem nagyképűségből mondom, de mióta megvan a lányunk, azóta szervezésben első osztályú lettem. Addig meg.... hol itt állt a fejem, hol ott.
Különben szeretem a munkám, a főnököm is jófej, de nekem azért a gyerek az első, szerencsére ezt azért tudomásul is veszik. Mivel tolmács vagyok, rengeteget utazom, de hál' Isten a férjem és anyukám rengeteget segítenek ilyenkor a lányom felügyeletében.
De ezt is csak azért tudják megoldani, mert mindketten vállalkozók. Különben sehogysem menne a dolog. Szóval tényleg nem egyszerű.
Sokat gondolkoztam, hogy ha meglesz a picur, 2 gyerekkel hogyan is lesznek a dolgok, de gondolom, hogy ez is majd ugyanúgy kialakul.

Ti már gondolkoztatok azon, hogy hogyan lesz szülés után?
Otthon maradtok 3 évig, vagy előbb visszamentek dolgozni?

Kata

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Sziasztok,

Judy ez megnyugtató. gratulálok.

Én az orvosom szerint 8 hetes vagyok, de én tudom, hogy 7-nél járok. Magírom az én súlyfeleslegem 5kg. A terhesség kezdetétől 2 kg ugrott fel.

Nem tudom van-e köztetek olyan kismama aki táppénzen van? Ezt azért kérezem, mert nekem egy lóti futivá tette az életem. A háziorvosok hétfőtől nem írhatnak ki kismamákat csak a terhesgondozók.
Na most az én terhesgondozóm a 19.ker-ben van mivel oda vagyok bejelentve. És minden alkalomra íratni kell egy javaslatot a nődokival(aki a 13.ker-ben van), hogy engem táppénzbe ezért és ezért szíveskedjenek felvenni.


Ez azért mégiscsak vicc nem? Ja és az orrom alá dörgölték, hogy döntsem el, hogy válassztani akarok orvost vagy nem. Mert a 19-be vagyok bejelentve, de a 13-ban tartózkodom.
vikci79
 
 


Sziasztok!

Azért olvasgatlak ám még benneteket rendszeresen, remélem, h 1 hét múlva már jöhetek közétek én is ;)

Adire! Neked akarom írni, h kitartás az 1 hét várakozás miatt! Én is nagyon be vagyok sózva a teszt miatt (nekem is jöv. hét szerda lesz), és marha nehezen megy az idő sajna. Drukkolok neked nagyon, biztos minden OK lesz ;)

Judy! Neked pedig nagy gratula :D

További jó pocisodást nektek, és bocsi, h néha belekotyogok :oops:

Lexa

KépKép
lexus
 
 


Sziasztok ismét én.

Már én is belekeveredtem az olvasásba és nem tudom, hogy ki kérdezte, hogy nő-e már a pocak.
Kijelenthetem a csípőm még szélesebb mint volt és a pocakomat sem tudom behúzni, mondjuk nem is akarom, mert egyébként is szokott fájni. Éjszaka is meg tegnap este is sokat görcsölt.

Remélem minden rendben. De azért holnap megemlítem a dokinak.
Bár úgy is azt fogja mndani, hogy tágul a méhem.
vikci79
 
 


Szia Katuci,

Én tegnap voltam EKG-n és az első vérvételen, holnap megyek az eredményért és viszem az orvosnak

Még nem tudom mi lesz szülés után, de remélem újabb 3 év múlva ismét anyai örömök elé nézek. Állítólag úgy kell csinálni, hogy vissza kell menni bérkorrekció miatt egy kicsit aztán ismét jöhet a baba. Ezz úgy is lehet, hogy csak kiveszed a felhalmozódott szabidat.
vikci79
 
 


Újra itthon


Kép
Vendég
 


Sziasztok,

Gyors bekukk, majd reggel jövök. House fan-ok vagyunk, aztán mindjárt kezdődik :lol:

Szia Pandi,
De jó, hogy vagy megint!

Lexus,
Nagyon aranyos vagy! Én is szurkolok ám Neked!

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Vikci,

A terhesgondozó az a nőgyógyászom? Bocs, ha hülye a kérdés :oops:

A nagy pörgés forgásban nem is láttam, hogy mikor csatlakoztál..?

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Sziasztok!

Voltam én is uh-on: az eredmény méhen belül 5 mm-es gestatios gyűrű (az mi???).
A doki szerint kicsi a korához képest, úgyhogy jól belémvágta az ideget. 4+5 hetesen szerintetek ez kicsi??????
Jövő szerdán kontroll. Addig meg eszem a kefét. Így is 2 hétre akart megnézni, de mondtam, hogy addig pont bedilizek.
Elkezdtem az Utrogestant.
Módosítom korábbi elméletemet, vagyis kiegészíteném azzal, hogy ha nem idegeskedünk éppen valami miatt a babával kapcsolatban (ami egyébként is ritka) akkor a dokik vagy egyég jóakarók vágjánk belénk az ideget. :shock:
Anyám, én nem ilyen lovat akartam!!! :D

Nincs is kedvem írni. Azért Ti remélem jól vagytok.

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Pati,

Na, most jót kérdeztél :) Gestatios gyűrűűűűű? Ha lesz időm, rákeresek a neten. Életemben nem hallottam még ezt a kifejezést. Nem kérdeztél rá, hogy az mi? Nekem petezsákot írt a kis papíromra. Ne izgulj, én is 4+6 naposan voltam és nekem 5,1 mm-es volt. Nem mondta, hogy az kicsi lenne.... Képet kaptál?

Lányok,
Reggel hallgatom a kis MP3-mamat a buszon, éppen Depeche Mode szólt (fiatalabb koromban nagy rajongó voltam, de most is imádom őket) A szöveg a következő: " There is something beating here inside my body, and it's called a heart...." (persze én nem a saját szívemre gondoltam...) Lányok, potyogtak a könnyeim. Biztos tiszta hülyének néztek a buszon, de hát kit érdekel??? :lol:

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Adire,
Én is nagyon szeretem a Depeshe Mode-ot :D

Pati,
Én rákerestem a neten az valami babakezdemény lesz(petezsák)pontosan nem találtam meg :oops: Szerintem viszont az a méret ilyenkor teljesen jó ennyi hetesen. Nyugi!!!!!!!
Vendég
 


Judy,

Ezt már korábban akartam írni. 10 kg plusszal NAGYON KÖVÉR vagy? Háááát, ezt mindennek lehet nevezni, de kövérségnek biztos nem. Bocsi, de anyukádnak elég "furcsa" megjegyzései vannak..... :cry:

Lexa,
Gyere gyakrabban! Visszaszámolunk :lol:

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Nekem pontosan 5,09-et mért, 16 mm-es nyálkahártyában.
Utánanéztem a neten és semmi olyat nem találtam, hogy ennyi idősen már baba látszana benne vagy nagyobb lenne.
Kaptam képet is. Szerintem szép kerek, sőt én ott a képernyőn láttam is benne kis maszatot is (tudod állatorvos vagyok és elég sokat ultrahangozom). Nem is értettem ő miért nem látta. De nem akartam okoskodni.
CSak lehangoló, hogy kijelenti, hogy kicsi. Kérdezte hogy mikor fogant, mondtam neki, hogy 13-án és err azt válaszolta, hogy mondjak neki 5 nappal későbbi időpontot, dehát azóta nem voltunk együtt!!!
Nagyon gáz, hogy az egész terhesgondozás hovatovább a kismamik riogatásáról szól. Engem pedig lehet riogatni, mert az előzményben egy 5 hetes spontán vetélés, egy 14 hetesen genetikai indikációból megszakított terhesség, a fiam, majd egy újabb korai spontán. NYUGALMAT AKAROK VÉGRE!!!
Bocsi, hogy így kifakadtam, nem is zaklatlak benneteket tovább, mert nem hiányzik a kismamiknak a negatív szöveg.

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Pati,
Te azért gondolod hogy 13-án mert akkor voltatok utoljára együtt? És mikor ovuláltál? Mert az hogy 13-án együtt voltatok nem jelenti azt hogy akkor lett a baba lehetett az 16-a, 17-e is akár! Nem minden rendben lesz nem minden baba fejlődik olyan gyorsan mint ahogy az a könyvben van írva! Meglátod a kövi uh-on már mekkora lesz!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Tényleg én is bocs a hülye kérdést, de én sem tudom: a terhesgondozó a nőgyógyászom, vagy a védőnő, akihez még nem jelentkeztem be?
És miaz hogy a háziorvos nem írhatja ki a kismamákat? Táppénzre Ő szokott venni nem? Mennyi hülyeséget fognak még kitalálni, miért nem hagynak minket terheseket békén, minden héten változtatnak v.mit?

Mpatr!
Gestatios gyűrű? Én sem tudom mi az, de ne aggódj feleslegesen, ez a ló még 8 hónapig kihúzza!!! :)

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Pandi!
13-án jelzett a pg 53 akkor 14-én ovuláltam az lh csúcs után.

Vera :D :D :D

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Vera,
A nődoki ír egy igazolást amivel aháziorvoskiír táppénzre leaglábbis nővéremnek így volt. Ezért kell a nődoki. A terhesgondozást a nődoki végzi ő is fogja a pecséteket nyomni a kiskönyvedbe. Még én se kaptam meg vasárnap hozza az anyósom.
Vendég
 


Pati,
Akkor meg szerintem teljesen okés a méret. Judyt is megijesztette a doki feleslegesen szóval most ne is gondolj erre minden rendben lesz és szépen növekszik a pötyikéd!!!!
Vendég
 


Pandi,

De Vikci azt írta, hogy ez megváltozott:

"A háziorvosok hétfőtől nem írhatnak ki kismamákat csak a terhesgondozók."

Nem tudom ennek hol lehet utána nézni, mondjuk nekem is furi, mert 2 héttel ezelőtt amikor beszéltem a dokimmal, Ő is így mondta, hogy majd a háziorvos fog az Ő javaslatára kiírni. (ami persze akkor lesz, amikor én szeretném)

Szóval a terhesgondozó a nődokim? Mert Verával egyetértésben nem vagyunk teljesen képben :)

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Adire,
Hogy mik vannak? Az a terhesgondozó aki lepecsételi a kiskönyvedet! Na most sokat segítettem :lol:
Vendég
 


Még annyit, hogy nagyon jól érzem itt magam Depeche Mode fan-ok és Baileys rajongók között! :lol:

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Pandi,

Aha, így már értem :lol: :lol: :lol: (igazából nem)

Mind1, majd ezt is megtudjuk....

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: