Új privát üzeneted érkezett!

Azt majd még írd meg légyszi :roll: :roll: :roll: , miket néztek uh-on? És hogy mekkorák vagytok?(BPD, AC, HC, THQ, FL, súlybecslés, stb... Nekem holnap lesz és jó lenne kis hasonlítási alap... Majd én is megírom... Pusz addig is!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Egyedül maradtam... :roll:

Aprooka! Minden jót holnapra! Gondolok rád! Majd jelentkezz, várom a híreket képeket!

Többiek? Babáztok? Majd írjatok ti is, mizu, azt' kereszteljük át a topikot más névre.

Nah, elbattyogok és várom a sorsom. Huszadika után nem vagyok egy darabig, me befektetnek... Majd jövök.

Sziasztok!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, folyamatosan olvasok, csak nem nagyon jutok ide írni. Ebben a melegben nem tudunk kimenni a nagylegénnyel, így bent kell elfoglalni valamivel...

Aprooka, megy a drukk :)

Kép
Kép
zita79
 
 

 
 

Sziasztok!

Vagyok, vagyok!

Csak nem otthon.

Este egyedül leszek, jövök uh adatokkal, meg minden, de most kicsit elhavazódtunk.

pusza

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Vagyok, de csak 2 percre, mert totál frászolok a dologtól!

Szóval Kiskavics, az a nagy helyzet, hogy az összes kórházi papír benn van a kocsiban amivel apa ment ügyelni. Nem tudom kiküldeni adatokat nézni, mert a csepeli ügyelet tiszta káosz. Akkora sülthalak mennek be ellátásért, hogy csak na.....bocsi ezért.
A wiw meg tök jó!

Most megyek újra megpróbálok aludni, mert nagyon kikészít ez a várakozás, tiszta zizi vagyok tőle.

Amire meg még gondoltam, Zita, Kiskavics, és persze aki még erre jár, ha van olyan.... :roll: :wink:
Láttam hogy az anyatanyán többen vagytok Zita és nem zárt. Ha csak ennyien vagyunk itt, mi lenne, ha egyesítenénk a két fórumot, akár ott, mivel ott a többség? Gondoljátok át, sztem szuper lenne.

Na, ha minden jól megy, akkor szombaton már itthon leszünk és a hétvégén már tudok egy percre jönni.

Vigyázzatok magatokra és Kiskavics, szólj a nagylegénynek, hogy nem akarsz benn feküdni sokat, bújjon elő!

pusza

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Aprooka: Remélem, minden rendben zajlott és már karjaidban tarthatod a drága kis csöppséget. :P Sokat gondoltam rád ma, irigykedve, főleg, hogy egy napra voltunk kiírva... Gyors felépülést kívánok neked, meg sok tejcsit, na és persze kitartást ebben a hőségben. Mazsolához sok boldogságot, egészséget és minden jót amit szeretnétek!! Biztos gyönyörű formás kislegény ő is. :)

Majd várom a híreket, ha lesz erőd, csak röviden. Aztán gondolj azért majd rám is... :?

Csajok drukkoljatok, me asszem én leszek köztetek az utolsó... :?

Minden jót! Majd valamikor jövök, s remélem akkor már nem csak "magambam" beszélgetek szinte.

Puszi nektek!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, de elég durva heteim, napjaim voltak.
Még olvasgatni sem tudtam a fórumon. :(
De a végeredmény, hogy 15 órás 5 perces fájásokkal kezdődő vajúdás után megszületett Bertold bébi :) Szóval nem volt egyszerű, hát nem vagyok alkatilag egy "anyaisten" típus.
A szülés utáni kórházi napok sem voltak egyszerűek
Most pedig babás gondokkal küzdök... evés, alvás, stb.
Sajna nincs elég tejem, így tápszerrel egészítem ki az evését. Van valami "hosszú" távú tapasztalatok a tápszerrel kapcsolatban?
Kinek mi vált be, hogy több teje legyen?
Üdv!
gajdangy
 
 


Sziasztok!

Bocsánat egy időre eltűntem!
Ennek egyszerű oka van, időközben megszületett a kislányom:)
Egészen pontosan 2010.07.09-én 13 órakor 3340 grammal és 51cm-rel jött a világra.
Viszonylag gyorsan 6 órás vajúdással szültem, az utolsó másfél óra volt a legnehezebb, de megérte:)
Kicsit összerendeződünk és írok majd részletesebben is.
A blogomra (a vonalzóm alatt van a cím) töltöttem fel képet is róla:)

Sok puszi nektek
Andi

andicsiga
 
 


Gajdangy gratula a babucihoz :)
16 óra az nemsemmi. Teljesen átérzem a dolgot, én szerdától szombatig görcsöltem mire meglett Roli.
Én a Laktoherb teát ittam annak idején literszámra és volt elég tejcim. 20 hónapig szopizott Botond.
Most 1enlőre csak fejek valamennyit minden nap. Pláne, hogy kivan mindkét cicim. Kikezdte Roli valahogy. Sírni tudnék néha amikor rácuppan :D

Andicsiga, neked is gratulálok :)

Mi lehet aprookával?

Kép
Kép
zita79
 
 


Hát, csajok, hatalmas gratula Nektek!!!!!!!!!! :D Jó egészséget és sok örömet a babucikhoz! Na, meg kitartást ebben a nagy melegben. Az első 6-8 hét volt nekem anno húzós, aztán egyre könnyebb lesz, higyjétek el.

Tejci: Én is a Laktoherb teát ittam, napi másfél litert. Meg homeós golyót szedtem, napi 1-2* 5 golyót: Urtica Urens 5 ch. Ezt csak eleinte, míg meg nem indult a tejci. Mikor volt bőven, akkor abbahagytam, mikor úgy éreztem kevesebb, akkor megint szedtem pár napig, stb... Nekem bevált.

Na, meg persze odafigyeltem, mit eszek. Amiktől volt: pipihusi, rostos gyümöcs (őszibarack), krumpli, meg a rántásos levesek.
Én 1 éves koráig szoptattam. (akkor jött meg először a mensim, onnantól nem kérte. Következő hónapban meg kismama lettem... :D )

Amiktől viszont fájt a pocakja, lehet úgyíis tudjátok, azért leírom: szilva, szőlő (őszi baba lányom), káposzta, karalábé, karfiol, bab, borsó, fűszeres ételek (fasírt, zacsis leves...), ja és amiben dara van. Hirtelen ezek jutottak eszembe.

Hál' Isten csak 3 hétig voltunk hasfájósak, sokat segítettt az Espumisan csepp!!!! Gyógyszertárban ajánlották, teljesen elmúlt tőle! Próbát megér, ha esetleg ilyen gondotok adódik.

Zita, részvétem a cici miatt!!! Én 6 hétig sírva szoptattam, vérzett, gennyezett. A végén odajutottunk, mikor eljött a szoptatási idő, mindig rámjött a hasmenés és a vécében már előre bőgtem, annyira féltem már tőle. Aztán megedződtem.... Na, meg Bepantennel kenegettem (más nem jött be).

Na, most ennyi. Utolsó simítások itthon. Kedden bevonulás... Azért még addig bekukkantok.

Puszi Mindenkinek!!! Gondoljatok rám is!

Aprooka???

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Jav: higgyétek el

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Jelentem: még egyben. Nem segítettt az esti hidegfront. :( Csupán szétmegy a derekam este óta, annyira fáj hátul a keresztcsontom, meg lefelé a térdemig. Se menni, se feküdni nem bírok. Nem tom ez jó jel-e, vagy csak sima hidegfronti hatás... :roll:

Aprooka???? Mizu? Legalább egy mondatot írj még holnapig, ha tudsz. Kedden már nem tudok jönni, s ki tudja, meddig leszek kórházban, ott nem tok netezni. Kíváncsi vagyok mi van veletek! Remélem minden oké!

Sok puszi Mindenki!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Sziasztok!

Gratulálok az újabb babákhoz!!!!

Nagyjából minden rendben, még nem ugrálok, de az ötödikről már gyalog jöttem le a kórházból.

Műtét: volt egy sürgősségi ikercsaszi előttem, az a csajt, akivel szerdán együtt voltunk ctg-n és mondta, hogy 1-2 hete van hátra. JA, és akkora volt a hasa mint nekem, csak ott ugye ketten osztoztak. Na, elkezdett vérezni és megműtötték. Így csúsztunk, meg késtünk is, meg az előkészítő szoba pont szemben volt a műtővel, így kb. mindent lehetett volna látni...de valahogy nem voltam épp kíváncsi kedvemben. Az sem túl jó, ha az ember mindent előre tud. Kaptam vmi vacakot, amitől jól be is aludtam a műtét előtt állítólag. Aztán a csaszi jó hosszú volt, találtak jó sok összenövést, ami ilyenkor természetes, csak emiatt nem 20 perc, hanem másfél óra volt. És persze az egész emeleten mindenhol van légkondi, kivéve a műtőt. Én nem éreztem, de mindenkiről szakadt a víz. A legrosszabb élmény, amikor visznek ki és az ember látja a saját lábait és olyan, mintha nem is az övé volna. Ez nagyon megmaradt. NA, de a lényeg, hogy egyre jobban, remélem ez így is marad. Levi meg egyfolytában tesózik, iszonyú édes egyenlőre, nagyon aggódó, Zéti minden visítására fut, ringatni akarja, meg puszilgatni és hogy adjak neki enni még, még. Csak nagyon vadóc még vele.

Szopi alakul, csak ebben a nagy melegben nincs még annyi tejci, Zéti meg iszonyúan éhes folyamatosan, de az alsó ajka befelé áll, így eléggé küzdünk és néha emiatt muszáj adni neki vizet is. Na, nem cukisat, de kell, mert azért a 10 ml tejek még nem elegek. Szóval még várom a csodát....
Első éjjel szuper volt, második nagyon nem, 7-éjfélig sírt szegény, de olyan keservesen hogy csak na.
Az itthoni első éjjel meg....na, szóval Levikém fekvés előtt végighányta a lakást, mert iszonyú fáradt volt és elkezdett hisztizni, aztán mire összeszedtük magunkat, Zétit fél11kor kezdtük fürdetni. ÉS ugye a kislegény éjjel legény a talpán, így fél2-6 között sétálgattunk.
Remélem lesz ez jobb is!

Gajdangy, ki mondta, hogy kevés a tejci? Illetve hány naposan kezdtél el pótolni?
Rengeteg, rengeteg sok dolog növelheti a mennyiséget, de egy dolog nem és az a tápizás, mert az ördögi kör. Persze tarcsiban én is tartottam itthon, meg nekünk ugye egyéb problémáink is voltak, meg most is attól tartok, Zéti akkora baba, hogy nem elég neki, de azért ezt nem lehet sztem az első 1-2 hétben megállapítani. Nekem Levivel eleve kb. a hetedik nap lett tejci.

Hú, mennem kell, azt hiszem szólít a kisebb, aki szinte egész nap cicizne, nem is tudom, hogy lesz ez később...

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Hatalmas gratula!!! :D Jó, hogy már otthon vagytok! Majd alakulnak a dolgok szépen lassan.

Adatok? Mekkora lett végülis Zétény baba, mikor született meg? Puszi Nektek! Most nekem is mennem kell, csak beugrottam, hátha vannak hírek felőled és örömmel olvasom őket!

Holnap még benézek, hátha ír valaki, "oszt" irány a kórház! Gondoljatok rám csajok... 'Picit' félek, hogy minden rendben legyen... :roll: Aztán majd jövök én is a hírekkel, remélem...

Sziasztok!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Aprooka, gratulálok Zéti babához :)
Mennyivel született?

Megnéztem a képeket, nagyon tündéri baba :)

Kép
Kép
zita79
 
 


Kiskavics, minden rendben lesz :)

Megy a drukk :)

Kép
Kép
zita79
 
 


Nekünk az utóbbi két éjjel elég gáz volt. Pénteken 3, szombaton éjjel meg 1 órát sikerült aludnom...
Picúrkának elege van már a melegből is, de sajnos a pocija is fáj.

Nekem meg az egyik mellem nyilván begyulladni készül, van egy fájó csomó benne, szerencsére már kisebb lett és kívülről is piros ott a bőröm ahol van... Próbálom abból szopiztatni többnyire Rolit, hátha sikerül neki kiszippantani a csomót, a másikat meg fejem, hogy ne durranjon be :P
ÁÁÁÁÁ, kész vagyok már most ettől, Botondnál semmi hasonló cicibajom nem volt...

Kép
Kép
zita79
 
 


Köszi Zita!!! Nagyon kell a drukk, egyre inkább úgy érzem.... REmélem, jól vagytok Ti is!

Én is visszaugrottam, megdicsérni a kislegényt!!!! :lol: Nem tűnik kicsi babának! Aranyos nagyon!!! :)

Hjaj... utálok utolsó lenni... Még a végén lehet, költözhetek az augusztusi szobába... :roll:

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Nem kell költözni, én is júniusban szültem végülis :P

Kép
Kép
zita79
 
 


na, csak félkézzel.....lemaradt: 3990 gr és 54 cm. 36os fej, szóval esélytelen lettem volna másképp. Kis vasgyúró!

Jaj, Zita, a folt nem jó jel. Minden szopit azzal kezdj és közben masszírozd! Drukk, hogy ne legyen gáz és hasfájás huss. Nálunk is kezdődik sajna. :cry: Épp most is visított, szerencsére nem a kórházas 3 órás műsorszám jött. Majd azt éjjel....na, nem negatívkodom, csak nem lesz gond!

És köszi a dícséreteket. Kiskavics, Neked mennek a drukkok, gondolatok ezerrel.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Köszi, köszii!!!

Aaaz igen! Szép nagy baba lett!

Zita, akkor maradok... Végülis még van a hónapból több, mint 10 nap..

Na, megyek vacsoráztatni.

Kitartást nektek és sikeres, fájdalommentes szoptatást. Na és egyre hosszabb, nyugodt éjszakákat!

Sziasztok! :roll:

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Aprooka, nagyobb babát is szültek már természetesen. Amikor bent voltam 4620 grammosat szült 1 csaj. :)
Zéti tényleg szép nagy baba.

Tudom, hogy a folt nem jó jel. Remélem megúszom, lázas nem vagyok szerencsére.

Kép
Kép
zita79
 
 


Zita, első csaszi után alig két évvel szült ekkora babát? Mert akkor le a kalappal előtte is és a dokik előtt is, hogy engedték. Jó veszélyes a belső méhfalra nézve.

Amúgy férjem öcsije is 5 kiló feletti volt, de Ő hetedik gyerek volt és egyik sem csaszis.

Szóval Zéti a körülményekhez képest volt nagy "csak".

Kiskavics, vagy még? Hajrá, hajrá!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Aprooka, még vagyok, csak rendezgetem itthon a dolgokat.

Én dokim se engedné a nagy babát természetes úton megszülni, nekem is lesz még súlybecslés szülés előtt mégegyszer. Azt mondta, 3600-nál nagyobba nem megyünk bele..

Kérdés, mennyire pontos ez a becslés. 2 ismimnél is rendesen elnézték... SZÜLÉS NAPJÁN egyiknek azt mondták, nem lesz 2 kiló, 3550 lett, a másiknak 3100-et mondtak és 3980-nal született... Na, ha nekem 3400-et mondanak és belemegyünk, a végén meg kiderül 3800? Már jár az agyam mindenen... Kezdek kész lenni... :(

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Jó nagy babók születnek mostanában. :)

Kiskavics, ne idegeskedjél, jó kezekben leszel, nem lesz semmi gond.

A súlybecslés meg ki tudja milyen pontos, szerintem a szonográfus tapasztalatán múlik...

Kép
Kép
zita79
 
 


Sziasztok

A 2010 szeptemberi topicból vagyok . Most lett kész a babaszobánk, amit Iparművész sógornőm festett. Ha van kedvetek kukkantsátok meg! Szívesen vállal akár egész szoba, akár csak egy falkép festést is, fantáziája határtalan, legyen szó előre kitalált motívumról, vagy elég számára egy ötlet is , aminn elindulhat Ha érdekel valakit a dolog, privátban tudok további infókat adni. Bocsánat ha zavartam! Szép napot mindenkinek

http://indafoto.hu/balintka/meseszoba

Kép
epike
 
 


Sziasztok!

Jöttem elbúcsúzni. Majd valamikor jövök.

Hjajjj.. (sóhaj)

Puszi Nektek!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Sziasztok!

Na, mizu?

Kiskavics, nagy drukk továbbra is!

Az anyatanyás ötletemre senki sem reagált.... :roll:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


SZiasztok!

Úgy látom meg volt az eredménye a kánikulának. :-)
Sorban jönnek a babák. AZ enyém a kis Koppány 07.12-én, egy héttel előbb született. Pár napja már itthon vagyunk. Picit besárgult, de amúgy makk egészséges. 3700g-mal és 57 cm-vel született, 23:26-kor a Szent Imrében.
Megpróbálok feltenni egy képet. Ezen kb fél napos.
Olvasom amiket írtatok. Eléggé le vagyok maradva...
Kép

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Hatalmas nagy gratula, Koppány csodaszép baba!!!!
Soksok tejcit és nyugis Prücsköt Neked is!

Remélem Kiskavics is babázik már!

Többiek, hogy boldogultok?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Én is GRATULA a babákhoz!
Szóval, Bertold július 02-án született, és hát a tejbelövéses időszakom 4 napig tartott, annyira fájt a mellem, hogy a falat tudtam volna kaparni.
Bertold elég éhes volt, így tápszert adtak a víz mellett.
Aztán beindult a tejem, de kevés volt, így továbbra is tápszer lett kiegészítésként.
Az a helyzet, hogy azóta már több picit a tejem, de szopi után követeli még a tápszert, megeszik olyan 40-50 ml.-t.
Ez azóta is így megy, nem tudom változni fog -e ez a helyzet.
Ti meddig szoptattok? Hány percig? Mindkét mellből?
A minap sajna úgy jártam, hogy kaptam egy jó kis mellgyulladást, mert nem jól fejtem le a tejcsit. :(
Szerintetek változni fog a helyzet, vagy Berti egyszerűen rászokott a tápszerre?
Üdv!
gajdangy
 
 


Gajdangy, nekem is volt mellgyuszim, ami a csomót és foltot illeti már szerencsére elmúlt, de a mellbimbóim kivannak, nem is tudok szoptatni az egyikből egyáltalán, lefejem és azt adom Rolinak.
Egyébként kb. 20 percig szokott szopizni, egyszerre csak 1 mellből szoktam szoptatni.
Laktoherb teát vagy valami mást próbáltál? Esetleg fejni nem szoktál?

Kép
Kép
zita79
 
 


Tegnap voltunk az első mérlegelésen Rolival. 4300 gramm és 55 cm. 2szer is meglett mérve, nemsemmi :D

Kép
Kép
zita79
 
 


Sziasztok!

Gajdangy, ha eszik tápit, akkor tutti megszokja sztem.
Ha van lelkierőd, egy-két napig próbáld ki, hogy nem adsz tápit és igény szerint szopiztok.
Főleg ebben a nagy melegben ez lehet, hogy napi szinten 10-13 szopit is jelent, de ezekből pár csak néhány perces lenne folyadékpótlásnak. Bizti zokon veszi, de ezzel le tudod mérni mennyivel szaporodik a tejci. Tudod, kereslet kínálat alapon...nem lesz több, mert tápival kiegészítve nem ingerli tovább a ciciket.
És persze homeos bogyeszokat érdemes beszerezni, vagy tejserkentő teát. Mindkettő egyszerre ne.
És mellé próbálkozhatsz egy tésztanappal: főtt tészta, süti és rántott köményes leves. NA, persze ez nem egy nap alatt fog megoldódni, türelemjáték és attól függ mennyire vagy szopipárti.

Én nagyon az voltam és rettenetesen megszenvedtem vele Levivel, mert fejésnél alig jött vmi és ugye a kórházban, amikor 8 hetesen műtötték, 2 napig nem kaphatott tejet, utána is egy hétig csak lefejt tejet, adagonként.
Hát, amikor hazajöttünk, 9 hetesen és 10eket alig evett, mert nem volt tejci sem, meg Ő sem volt a helyzet magaslatán, mivel szondán volt, totál elfelejtett szopizni. Szóval ultra car egy hét volt, de utána mégis 13 hós koráig szopizott.

Szóval csak azt akarom mondai, hogy bármelyik babás fórumra ráklikkelsz, mondjuk a júniusira, olvashatod, hogy kb. a fele társaság a haját tépi a szopival kapcsolatos gondoktól, de mellette meg oly jó dolog, csak rettenetes türelemjáték, főleg az első babásoknak és főleg az első időben. Még nekem is napi ezerszer megfordul a fejemben, hogy van-e elég tejem, lesz-e végig, miért nem szopizik rendesen Zéti, stb....amúgy doktornénink volt kinn tegnap és azt mondta, extra pocsékul esznek a babák ebben a melegben.

Én mondjuk napi 2-3 alkalommal megkínálom Zétit sima forralt vízzel is, főleg, amikor fél óra szünet után újra szopizni akar. Azt nem engedem, kivéve éjjel, mert nem akarom hogy ébressze Levimet.

Zita, és Te mivel kötöd le Botit, amíg fejsz meg szoptatsz? Mert Levivel nagyon nehéz, még így is hogy apa itthon, de mi lesz jövő héttől? Nekem csak este jut időm fejni, de addigra már annyira fáj, hogy csak na. Tegnap is lejött 5 perc alatt 150, szopi után még.
Te méred, mennyiket eszik Roli? Mert én feladtam, csak este mérek pucért....

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Én annyit csinálok, hogy ha 1edül vagyok, hogy bezárom az ajtót szopi idején, így legalább látom mit csinál.Fejni is így szoktam.
Én nem méregetem Rolit. Az adagját bőven megeszi szerintem.

Kép
Kép
zita79
 
 


És nem őrjöng közben? Mondjuk én hiába csukom, nálunk nincs zár benn, így a kilincs meg nem akadály. Talán majd odahúzok egy széket....
De egyszerűen Levi mindig akkor akar szeretni, ölelni, puszizni, ugrálni rajtam....imádnivaló, de életveszélyes.

És Boti etetése? Mert nálunk a kaja nagy mumus, magától max. 4 falat, aztán el is rohanPrücsök. Eddig futottunk vele kb. de most nem megy az egy órás rohanva etetés csúcstartása. Boti már egyedül eszik mindent? És mivel kötöd le közben?
Roli meg betartja a 3-4 órákat? Mert Zéti kb. másfél óránként enne és leszámítva élete első éjjelét, nem képes 2,5 óránál többet egyben aludni... :roll: :oops: :?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Gajdangy!

Még annyit akartam írni, csak nem jutottam ide előbb, hogy azért nem kell nagyon lelkiismereti kérdést csinálni ebből. Ami Nektek a legjobb azt kell tenni. Szóval tudom, iszonyú szopipárti világban élünk, ahol hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy elsőbbséget élvez a baba és a mama jókedve, boldogsága.
Szóval mindamellett, hogy egyénfüggő, ki mit gondol erről és mennyit tesz meg érte, értelmes keretek között, a lényeg nem ez.
Csak azt akarom kihámozni, hogy ne hagyd magad rossz érzésekbe hajszolni senki által, nekem sem ez volt a szándékom! Ha esetleg úgy jött volna le.
A kórházi napok után pl. akkor voltam nyugodt és a tejci is akkor jött vissza, amikor párom végre hosszas veszekedések után hajlandó volt felírni tápszert itthonra. Igaz egyszer próbálkoztam vele és azt is sugárban hányta vissza az elsőszülött, de legalább tudtam, van itthon. Igaz, biztonságérzetem akkor lett volna teljes ha el is fogadja. De Levi soha nem ivott cumisüvegből, a kórházban ugyan kellett,de izzadt is mindenki vele, még a nővérek is a körmüket rágták és soha nem evett/ivott meg semmilyen tápit, junior italt, nestlé gyerekitalt. Illetve egyszer beletöltöttem a juniorból is, de az is kerek 3 percig volt benne.
Na, szóval a lényeg, hogy ha ez ad biztonságérzetet, és bevált, akkor hajrá, csak mivel kérdezted, ezért írtam, hogy egy próbát megérne.

Most meg már tényleg futok, vmi csörömpölt a füriben... :shock:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Hát örülök, hogy nem vagyok egyedül a szopigondokkal. Mi besárgultunk, arra gyógyszert kap Koppány. Szerintem ez is megbolygatja a pociját. Közben mindenki azt mondja, hogy sárgaság ellen itassam igény szerint. Este egy hunyást sem aludtam. Gyomorgörcs, szopi és nulla alvás. Ma volt a védőnő és azt mondja, hogy a gyereknek egy baja van, hogy túleszi magát. Igaz tegnap 90-100-at szívott 15 perc egy mell 15 perc másik mell... És egy hét alatt 500g-ot hízott. De akkor most mi van. Tömjem? Ne tömjem? Azt mondta a védőnő, hogy tej helyett adjak vizet neki, forralt vizet. Szóval ma 1,5 óra azzal telt, hogy víz, bőgés, bőgés, víz, cucli, összebújás és no tej 3 órán keresztül. Nehéz ügy. Aprooka ugye te írtad, hogy adsz a fiadnak? Mennyit? Kanállal, vagy cumisüvegből?

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Botond elvan általában a szobában, de mivel tudja, hogy nem tudok egyből ugrani mindent csinál amit egyébként nem szabad. Én meg csak rászólni tudok :D
Az evés nálunk megy úgy ahogy, persze csak ha hajlandó enni. Egyedül még csak a falatozós dolgokat eszi, de ami folyékonyabb és kanállal kell azzal még csak néha próbálkozik, de jobb ha én adom neki :D

Roli általában 2-3 óránként eszik, csak akkor telik el több idő ha végigordítja az éjszakát és hajnalban végre bealszik. De nem szoktam hagyni 4 óránál sokkal tovább aludni...

Én kamilla teát szoktam adni víz helyett néha, az a pocifájás miatt van többnyire. Nála nem használ az Infacol sem sajnos. Más meg nincs...

Kép
Kép
zita79
 
 


Sziasztok!

Igigig, Gyógyszer sárgaságra? Na, ezt még nem is hallottam....kékfényt igen, meg igény szerinti szopit.....szóval Levim iszonyú sárga volt, de még fényt sem kapott és szépen elmúlt. Ha meg ennyit eszik, akkor főleg hamar ürül majd a cucc.
Zéti talán egy fokkal jobban elfogadja a cumisüveget mint Levi, de pár korty víznél nem megy több, annak a felét is visszaköpi. Szóval csak akkor adom neki, ha pl. fél órája cicizett és nagyon sír. Kanálból esélytelen. TommeeTipee-t vettem, most állítólag ez a legjobb.
Aztán próbálkozunk. Meg a fecskendővel is. Felváltva.
Amúgy az sem jó, ha sokat sír, mert akkor a levegőtől fog rettenetesen sírni, mert az is puffaszt. Szóval sztem 3 órát nem kell várni szigorúan, én örülök, ha a kettő megvan. Addig meg ringa, ringa. Most még....mert apa itthon, de jövő héttől...
:?:

Homeos bogyeszok, espumisan, infacol és majd 6 hetes kortól a grip water.
Nekünk az infacol cart sem ért, az espumisan 3 hétig volt jó, a grip az meg tovább. Utóbbit vagy bírják a babók vagy nem. Az első a főpróba, ha hány tőle, nem szabad, ha nem, akkor mehet.
Homeosból, meg van kettő fajta, épp ma tanácsolták: chamomilla ch 15 és Dioscorea villosa ch9, utóbbit általában csak rendelésre lehet kapni. Tudjátok 5 golyó feloldva sima vízben, csak műanyag kanállal és ezt kell beadni. Sztem mehet napi 2-3x, vagy fél deci vízben oldva itatgatni egész nap.

Zita, ismerős, Levi nekem sem fogad szót....Roli sokat sír éjjel? Hú, az nem jó. Mi ugyan sokx kelünk, de egyenlőre nem sír sokat éjjel Zéti. Boti nem ébred rá föl? És mi van ha egyszerre kétfelé kell futnod éjjel?
Juj, a kamillateával azért óvatosan. Levinek 2 havonta van egy extra szorulós időszaka, amikor semmi sem használ és ugye azt tanácsolják, hogy jó cukis kamillatea reggel éhgyomorra. Találkoztam egy nővel a dmben, aki mesélte, hogy a fiának is ez a baja, de állandóan és már kórházaztak is miatta...és ott mondták, hogy a kamillatea jó néha-néha, mert nyugtat, de folyamatosan ne, mert kiöli a bélbolyhokat durván. Na, nem ijesztegetésnek, csak gondoltam megosztom!
Párod meddig van otthon veletek?

Lejárt a mosásom..

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sevenaletta nevű gyógyszert kellett szedni, ami serkenti a májműködést. Utánanéztem, mivel az van beleírva, hogy epilepszia gyógyszer... De tényleg ezt adják sárgaságra. Elvileg nyugtató, az én fiam viszont tök ingerült volt tőle. És szerintem székrekedést is ez okozta neki. Ma este is többször keltünk hasgörcs miatt. Ilyenkor befektetem magunk közé, szóval jól elrontom, de inkább mint átbőgje az egész estét.
Hétfőn megkérdem a háziorvost a homeos bogyókról.

Az írások számából látom, hogy mindenki el van foglalva. Bocs lányok, de ez valamelyest megnyugtat. Mármint hogy normális ez a mennyiségű strapa. :-)

Szép napot mindenkinek!

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Kiskavics, mizujs? Várjuk már a babás híreket :)

Kép
Kép
zita79
 
 


Aprooka, milyen homeos bogyeszt tudsz pocifájásra ami tuti jó?
Infacol cart sem ér, espumisan ugyanaz a hatóanyag mint az Infacol és még a mennyiség is...
Most egyenlőre nem adok semmit csak cicit pocifájásra...

Kép
Kép
zita79
 
 


Mindig felébred Botond amikor Roli sír, de szerencsére hamar visszaalszik...

Kép
Kép
zita79
 
 


nemsemmik a gyógyszerek. A Pipolphen amit a korán nyíló méhszájamra kellett szedni pl. a papírja szerint allergia gyógyszer...

Kép
Kép
zita79
 
 


Zita, igen, az összetevő tényleg ugyanaz, mégis az espum. jobb volt nekünk.
Homeos bogyeszokat írtam fentebb, chamomilla és dioscorea, hiítás, beadás minden az előző hsz-ben.

:roll:

Kiskavics, tényleg, lassan már haza is engednek a trónörökössel!

Igigig, igaz, még ha minden okés, akkor is egész napos progi egy kisbaba. Hát, még ha ott sürög forog egy 2 éves örökmozgó! De ha gond van, vagy kérdés, akkor azért jó, hogy van hova írni, aztán lehet szelektálni, kinek milyen tanács jön be. Nekem anno szuper volt, hogy amikor gond volt, volt kihez fordulni. Aztán más kérdés, hogy kezdő anyaként egy 4 hetessel megkaptam, hogy rossz anya vagyok, kegyetlen és nem is való nekem a gyerek....de itt ilyenre nem kell számítani!!!(annyi volt a bűnöm, hogy mivel Levi 24 órából 20at végigüvöltött, nem bírtam és bevallom egyszer hagytam sírni 40 kerek percet) Igaz, kiderült a baj oka, de azért az én határaim is végesek voltak akkor. Szóval azóta csak azt mondom mindenkinek, tanácsot kérni lehet, kell, megfogadni ami tetszik és ha úgy érzi vki, hogy gond van, akkor a 10. orvosig is el kell menni, amelyik végre komolyan vesz!!!!Na, de itt csupa édes, egészséges babó van, szóval ez csak feltevés.

A mai napunk maga volt a csoda. Levi egyedül játszott rengeteget, tudni kell róla, hogy ez nem megy alapjáraton, egész nap foglalkoztat vkit. Most épp napok óta átlag napi 100 mesét kell neki mondani énekelni olvasni bábozni....iszonyúan szívja be az infot, mint egy szivacs, édes pofa, csak rettenet fárasztó. de ma Zéti is leszámítva az elmúlt 2 órát egy tündér volt! Még a rucijait is volt időm átválogatni, mert sok 50est kaptunk, ami már kicsi, de kimostam a 62-68asokat is, ami meg még óriási és ezek keveredtek, így minden reggel horror volt találni vmit neki. Most rendben vagyunk végre!
És lekopogom, de az estét leszámítva nem volt pocigond sem. Levi még egyenlőre nagyon édesen fogadja kistost, semmi féltékenykedés, bár eddig mindig ott volt apája, ha kellett vmi, szóval kíváncsi leszek a jövő hét második felére hármasban. Mindenesetre nem akarja kidobni, mint anno férjem bátyjai az új öcsit és nem akarja kirángatni sem a kezemből. ez jóóóóó! :lol:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Aprooka, tudom, hogy írtad, de gyorsabb volt megkérdezni mint visszaolvasni :lol:
Majd kipróbálom valamelyiket, hátha...

Egyébként szuper éjszakánk volt, Roli csak enni ébredt fel 3 óránként, sírás is csak azért volt mert várni kellett amíg melegszik a tejci (fejem és üvegből kapja amíg nem gyógyul a cici). Igaz tegnap napközben csak pár órát aludt összesen...

Nincs valakinek Nüby cumisüvege? Lehet állítani a folyás mennyiségét, de,hogy??

Kép
Kép
zita79
 
 


A doktornéni most volt itt, aki elég homeo párti és ő ugyanúgy a chamomile 30-ast mondta, 2 bogyó per nap elosztva. És még valami Pro+Kid-et mondott, amiből fél adag.
Kipróbálom majd őket és jelzek.

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Megvettem a chamomillát, de perpill nincs hasfájás szerencsére.
Nem 5 golyócska per nap?

Rosszaságra nem tudtok valamit? :D

Kép
Kép
zita79
 
 


Nekem a doktornéni aki homeopata 2 golyót mondott, gondolom a 4 kilójához mérte az adagot :-)

Én ma este sem aludtam. Ez a gyerek felcserélte a napszakokat. Nem értem.
Most meg alszik mint a bunda.
Ezzel mit lehet kezdeni?

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: