Új privát üzeneted érkezett!

Zsebi
Császáros heg vastagságát szokás nézni! Főleg egy ikerterhességnél! És a hegvastagság függvénye lehet, hogy mit, mikor lépnek... :?
Vércukor: ha tartósan magas, nagyon károsítja az ereket... főleg a vese és a szem kisereit...
Én inkább a magyar alapos terhesgondozást választottam az osztrák helyett :wink:

Zsófi
Pihenés!!!!

Mezi
Jobbulást a fogadnak!
Terhesség velejárója a foginy-gyulladás :cry:
Nekem is van. A szájsebészeten dolgozó ismerősöm nekem azt mondta, hogy az alapos tisztántartáson kívül semmi más teendőt nem igényel. És teljesen mindegy, hogy milyen fogkrémet, fogkefét használ az ember...
Vendég
 


Littlemommy: nekem a fogíny gyulladásom már nagyon durva volt. Mondta a fogorvosom, hogy régen látott ilyet. :( Sokszor ok nélkül (semmi evés vagy ilyesmi) ömlött a vér... Pedig a terhesség kezdetétől fogva még jobban figyeltem a fogápolásra. Napi kétszeri fogmosás, szájvíz, kb. hetente fogselyem.
Remélem most javulni is fog kicsit, mert sajnálnám a jó fogaimat. Még annyit meg tudok pluszban tenni, hogy beiktatok még egy fogmosást mikor már itthon leszek. Most a munkahelyemen macerásan lenne csak megoldható.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok!

Köszönöm Nektek, hogy szurkoltok! Ránk fér nagyon...
Megint engem is a hegemmel riogatnak...
2 és 3 napja is megvizsgált az osztályvezető főorvos, aki uh-on 2-3-4 dimenzióban nézte az "A" babát (is), ezenkívül hüvelyin meg hasin is, és véleménye szerint 1 cm-rel odébb van a baba a hegemtől, bár igen lent tapadt meg. De nyilván kihordható sok pihivel stb...
Ma bejön a saját dokim, aki elmondása szerint szabin volt ebben a pár napban és mondja, hogy ő nem ért egyet az oszt.vez.vel, mert neki van igaza és, akkor is a hegvonalban van a baba és hétfőn újra uh...
Nemrég bejött egy nagyon kedves nővér, és mondta, hogy nézessem meg magam egy 3. dokival szerinte. Hát szerintem is ez lesz! De már nagyon elegem van ebből az egészből...
Mindenesetre a hétvégém el lett b...va rendesen.

Mezi!
A legjobb bababolt itt Egerszegen a Brendon (tudom, hogy drága).
Amikor Dorka született 2005-ben, akkor a Hófehérke volt, de ott már annyira ócska babakocsikat meg sokminden mást árulnak, meg drágább mint a Brendon.
Aztán van még a Huncutka, az nem rossz, de nem túl nagy a választék. Más meg nincs...

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 

 
 

Kedves Littlemommy!

Az alapos magyar terhesgondozasrol is megvan sajnos a tapasztalatom es velemenyem... Egy eletre tonkrement a gatam, mert az elso szulesemnel a dokim haza szeretett volna menni (pentek) idoben, es ugy nyomta belem az oxitocint meg mindent (nem is voltak meg fajasaim), meg kenyszeritett nyomni, hogy 3-at szakadtam es 2-t vagott.... Most kb. 7 cm-re log le az egesz gatam a gyerekek sulya alatt, akarmilyen torna ellenere, orokre annyi az izmoknak es szalagoknak, gondolom, jo kis inkontinens leszek nyanyanak.

A masodik szuloorvosom szerettem a legjobban, persze gyanus volt, hogy neki mindig minden a legjobban rendben van; hat a 3. gyerek szulese elott 3 hettel fuggesztettek fel, mert prosztaglandin tablettakkal vagy zselevel inditotta a szuleseket sutyiban, es szepen bele is halt egy kismama... akihez atmentem; azt csak a penz erdekelte (a legjobb az volt, mikor megkerdeztem, hogy a sutyiban inditasrol mi a velemenye, azt mondta, az anyag hozza eleg draga, es nem tudja kifizettetni a szulonovel....); kerdeztem, mit csinal, ha parhuzamosan van nala is gond (az ember mar fel), mondta, ilyen nala nincs; erre mit ad a sors: pont a kitoalsi szakasznal (ahol megint elakadt a babam) kellett elrohannia egy csaszarra; mikor kertem, hogy legyenszives legalabb az ugyeletest kuldje be hozzam, akkor teljesen felhaborodva (feltve a zsozsojat): "asszonyom, ez az utolso szava?!" (mikozben felholtan probaltam nyomni 2. oraja)

A doktoranduszomnak (23 eves, iszonyu sportos) es a babajanak egy eletre tonkretettek az egeszseget a szulesnel; a baba szepszist kapott (ket baba is ugyanabban a muszakban... biztos veletlen, igaz?), elet-halal kozt lebegett napokig; aztan annyira telenyomtak antibigyoval, hogy kesobb kiderult, rament a maja.... Oneki pedig ugy elszurtak a szuleset, hogy a beleit is kinyomattak vele, mar 3 korrekcios mutetje volt; teljesen rendben sosem lesz...

Persze mindenhol vannak remtortenetek, es hibak vagy csak statisztikailag termeszetesen bejovo problemak (lehet, hogy pont en leszek itt a kovetkezo...); csak nekem meg sajnos nem sikerult talalnom otthon nogyogyaszt vagy korhazat, akiben sikerult volna megbiznom ;-(( (szerencsere vedonot es gyerekorvost igen).

De lanyok, remelem, en osszeszedtem "helyettetek is" az osszes rossz esetet; es Nektek igy mar csak a jo dokik, korhazak, hepi-end tortenetek, es gyonyoru, komplikaciomentes, konnyu szulesek jutnak! :)

(Amugy sokaig tutti nem lehet tul magas a cukrom, mert egyreszt meg nem is volt a hatarertek felett, masreszt a 16. heti terhelesem kicsit sem volt magas; harmadreszt a HGA1C-m pedig szinte alacsony volt - 4.09%. De azert jobb lett volna, ha nem nyugtat ennyire meg, mert most sokkal jobban elengedtem magam a dieta ugyben...).
zsebibabak
 
 


Zsófi! Nézesd meg az én dokimmal is, vagy a Tihamérral. Igaz a Tihamér pénzéhes, de nagyon nagyon uh szaki állítólag. De én a dokimmal is meg vagyok teljesen elégedve. 3-szor voltam nála és úgy érzem, mintha régi ismerősként kezelne és nem érzem a találkozások alkalmával végig azt, hogy alig várja, hogy a pénz a zsebében legyen. De persze Te döntesz.
Két orvosi véleményből nehéz dönteni, de egy harmadik lehet, hogy segíteni fog, hogy tisztábban láss.
Ha kell bármelyik doki (Németh Gábor, Horváth Tihamér) telefonszáma, akkor szívesen megírom. :)

Bababoltok: Brendon van Nagykanizsán is, a Hófehérkében voltunk múltkor. A Huncutkát majd még megnézem. Találtam még a neten olyat, hogy Babaker, a Perczel M. utcában van. Arról tudsz valamit, megvan még? A Brendonba azért lehet, hogy beugrunk, majd 22-én. Hátha nagyobb, mint nálunk (nem mintha nem lenne itt is elég nagy).
Csak már babakocsi undorom van, de igyekszem kigyógyítani december elejéig, aztán akkor teljes gőzzel hajrá. Muszáj lesz választani és beszerezni.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Zsebi: Én jan. 24-re vagyok kiírva, tehát pont három hét van köztünk. Légyszi írd már meg, hogy milyen súlyuk volt a babáknak a legutóbbi uh-n. Én hétfőn megyek legközelebb, utoljára a 24. héten néztek súlyt (kisfiú 740 g, kislány 660 g), mert azóta a tágulat miatt a kis agyukat nézték csak. Nem kellene már egy kicsit többet pihenned?? Mennyi idősek a gyerekeid? Hát sok kitartást és türelmet kívánok majd az ikrek és a többi gyerkőcöd mellé.

Egyenlőre még a szülésen nem járt az eszem, vagyis igyekszem nem stresszelni magam előre. Bár amiket mostanában is látni a tvében..., illetve amiket itt is és máshol is látni, egy picit ráhozzák az emberre a frászt. Én úgy gondolom, hogy ez az egyetlen ok amiért "szívesen" megy az ember kórházba, és mégis annyi a szomorú eset..
Megrendíti az embert, hogy milyen kevés az igazi jó orvos aki nem kimondottan a pénzre megy.

Mezi: Örülök, hogy minden rendben volt a dokinál.

Zsófi, hát még mindig egy nagy kalap kitartást kívánok! A "rendes" dokid mit mond rá, hogy mi a teendő, sok pihi stb., vagy ő teljesen mást mond, mint aki most nézett meg?

Tudom, hogy az ikrek miatt elég nagy esélyünk van a császárra, de mégis melyik a jobb? Azt mondják, hogy a császár pl. a fertőzésveszély miatt is sokkal veszélyesebb, illetve nehezebben lehet felépülni belőle, mint a természetes szülésből... Vélemények?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
ani83
Nagykáta
 
 


Ani: egy- két dolgot olvastam, miért jobb a természetes szülés, mint a császár, de már nem tudom, hol volt. Így amire emlékeszem, azzal kell beérned. De biztos az egyik hozzáértő kismama is megosztja velünk a tudását.
A császármetszés akárhogy nézzük is egy műtéti beavatkozás, emiatt is nehezebb a felgyógyulás. Meg ahogy olvashatjuk a későbbi terhességnél is okozhatnak nem várt gondokat a heg miatt.
Természetes szülésnél hamarabb indul meg a tejtermelődés.
Kerestem a neten egy oldalt, így egyszerűbb, mint leírni.

http://www.gyermekevek.hu/cikk/termesze ... zarmetszes

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Ani, Mezinek igaza van: sajnos a csaszi egy komoly hasi mutetnek szamit, es bar igazan rutin, azert a komplikacioi komolyak lehetnek. A szakirodalom alapjan, szamomra meglepoen, a babanak is kockazatmentesebb a termeszetes szules - ez meglep, hisz olyant meg nem hallottam, hogy csaszibol kifolyolag serult volna baba, mig oxigenhianyos; koldokzsinor-csavarodott, stb babakrol sokat hall az ember termeszetes szulesbol kifolyolag.

Es bar orvosi kockazat szempontjabol jobb a termeszetes szules, pl. nekem hosszabb tavon a termeszetes szulesekbol biztos, hogy tobb karom lett,a csaszimbol; valamint a baba is meguszott egy valoszinu vakumot vagy fogot. Tehat nagyon egyeni a dolog, es nehez osszehasonlitani a kockazatokat.

Szoval szerintem azzal biztasd magad, hogy akarmelyik lesz, annak megvannak a maga elonyei, es biztos, hogy a Ti esetetekben akkor ugy volt jobb.

Ani - pihenes.. Igen, ez megint egy erdekes kerdes. Sem Amerikaban, sem itt Ausztriaban, sem Finnorszagban (mast nem ismerek...) nem latjak a pihenest megoldasnak sok olyan terhessegi problemara, amire Magyarorszagon ez a fo gyogyir. Pl. nekem volt par spontan vetelesem, ebbol 2 kulfoldon, ott amikor kezdodott, sem mondtak, hogy fekvessel vagy pihenessel segithetek; sem a kovetkezo terhessegnel, hogy az segit abban, hogy megmaradjon a baba. Itt mondom, ikerterhesseg vegen sem merul fel akar, hogy ne kelljen dolgozni sem, nemhogy a pihenes vagy agynyugalom, plane a befeketetes...

Es az az igazsag, hogy amikor sikerul kicsit mozognom (pl. ma vegre kirandultunk egyet, nem hosszut sajnos, de volt benne felfele rendesen), annyival jobban viselem az egeszet, es annyival jobban birom magam, mintha foleg pihenek/fekszem.

Ugyhogy nehez megmodnani, most tenyleg hogy jobb; remelem, nem egy koraszules fogja ravetni a fenyt nekem, hogy a magyar hozzaallas a szakmailag megalapozottabb....
zsebibabak
 
 


Ani: Én úgy gondolom, ha jó helyzetben fekszenek a babák és minden rendben van, a természetes szülés mindenkinek jobb. Persze ha bárki érdekében császár kell, akkor az kell. Abból is fel lehet gyógyulni, csak jóval nehezebben...

Zsebi: Pihenés. Hmm, ez érdekes téma. Nemrég egy hozzáértő de nem orvos ismerős arról győzködött egy kismamát, hogy inkább pihenjen (szigorúan feküdjön) minthogy bemenjen az ügyeletre és megvizsgáltassa magát az orvossal. Az illető a 6. héten vérzett. Hááát, én rohantam volna az orvoshoz (rohantam is mikor velem fordult elő hasonló), de az tény hogy a gyógyszer mellett ott is a szigorú fekvést javasolják.
Egy ikergyerekes ismerősöm határozottan állítja hogy azért lettek koraszülöttek a babái mert nem feküdt az utolsó pár héten/hónapban (34. hétre születtek a babái, de szerencsére 2500 g körüli súllyal). Ha ezen múlik hogy bent maradjanak még pár hetet, akkor én bizony hajlandó lennék végigfeküdni az egészet még akkor is ha ennél idegörlőbb dolgot keveset tudok elképzelni :)
Amúgy reméljük hogy a kevesebb pihenés sem okoz problémát. Az biztosan közrejátszik hogy neked nem az első babáid, szerintem egy először várandós sokkal óvatosabb. De javítsatok ki ha nem így van :)

Nektek mikor mondta meg az orvos hogy milyen neműek a lurkók? Engem azzal biztatnak hogy a hiperszakorvos dokim a hiper-szuper gépével 12. héten már lehet hogy megmondja. Azért én ebben nem bízom... Kinek milyen nemű babát jósolnak?

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Zitus: nálunk a 16. héten mondta meg a doki, hogy valószínű az egyik kisfiú. A másik bébiről nem tudunk nemileg infót. De! Jövő héten megyünk uh-ra, pont egy hét múlva, apa születésnapján és akkor talán kiderül a kis szégyenlősről is, hogy micsoda. :D

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok!

Sajnos búcsúznom kell Tőletek :cry:
Ma voltam uh-on és az "A" babócánk már nem él :cry:
Valóban a saját dokimnak lett igaza és sajnos mivel a hegvonalban tapadt, nem kapott elegendő tápanyagot. Most is szigorú fekvésre vagyok ítélve, nehogy a kis halott babó kilökődjön és a másik is meghaljon :cry: Nagyon remélem, hogy a másik pici már megmarad nekünk, mert nagyon-nagyon várjuk!
Nektek rengeteg egészséget kívánok és nagyon sok boldogságot a picikhez!

Mezi!
Azt a bababoltot nem ismerem, de még az utcát sem tudom merre van. Köszönöm, hogy segíteni próbáltál!

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Zsófi! Nagyon sajnálom "A" babát. Próbálj meg nagyon sokat pihenni, és bízom benne, szorítok a másik babának, hogy ő erős legyen és ne legyen semmi gond.

Azért néha bekukkanthatnál hozzánk is, ha van kedved!

Sok erőt és kitartást kívánok!

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Kedves Zsofi!

nagyon sajnaljuk; de fel a fejjel! Nekem is az elozo terhessegem is ikerkent indult, a 11. heten szunt meg az egyik szivmukodese; es Bencus (a masik baba) most boldogan hortyog mogottem!! Es a kovetkezo terhessegem ikrei azok ikrek maradtak... (najo, a 33. hetben vagyok, tehat meg semmi sem 100%, de remeljuk...)

zsebibabak
zsebibabak
 
 


Kedves Vizi!

nehez ez a dog orvostudomany; latszik, hogy nem egy egzakt dolog (en fizikus vagyok eredetileg; ott egy torveny vagy igaz vagy nem; olyan nincs, hogy attol fugg, ki mondja vagy hol...)...

Gondolom, minden oldalnak megvan a maga igaza. Pl. Amerikaban rakerdeztem, hogy mikor a magyar orvosom mindenkeppen fektetni akart a verzessel vagy a veszelyeztetett terhessegben, ok pedig egyaltalan nem, miert van - szerintuk amelyik babanak el kell mennie, az jobb, ha elmegy, mert vszleg serulten szuletne meg, ha megszuletik; vagy kesobb csinal nagyobb galibat.

Azt, hogy egy egeszsegesnek tuno ikerterhessegre bizonyos orszagokban miert nem merul fel, hogy pihenesre utaljak a kismamat - nem tudom, talan ha lesz idonk, ra fogok kerdezni a dokinal. De ha egy egyetemi klinika vezetoje, biztos, hogy ismeri a kutatasi eredmenyeket, es biztos, hogy statisztikailag megalapozottnak latna, hogy a kimelt kismamak tovabb hordjak a babat, akkor nyilvan ennek megfelelo terhesgondozast alakitananak ki, nem?

En a kovetkezokre tudok gondolni, de ezt nem mint szakember, hanem mint egy kivancsi konyv- es szakirodalom-moly kovetkeztetnem: mig biztos, hogy a pihenesnek is vannak elonyei bizonyos kockazatok megelozeseben; a mozgas es aktivitas hianya viszont noveli bizonyos (sajnos ikerterhessegekben gyakoribb) mas komplikaciok eselyet: a cukoret jelentosen, a magas vernyomas/toxiemiaet is; a tromboziset, elhizast, stb. Aktivitaskor jobb a verkeringes es tobb/egeszsegesebb vert kapnak a babak, ettol jobban nonek es egeszsegesebben fejlodnek (ezt tuttira olvastam); a karbantartott izomzat es szervezet konnyebben regeneralodik a szules utan.

Tehat minden alternativanak megvannak a maga elonyei/hatranyai; es ezek utvesztojeben nehez eligazodni, es nyilvan nincs abszolut jo/rossz dontes; csak jobb vagy rosszabb esetleg. Es mivel mi, akik nem vagyunk orvosok, nyilvan nem tudjuk teljes felelosseggel merlegelni ezeket (pl. a baratnod honnan tudta, hogy a nem eleg pihenes miatt jottek hamarabb a babak? szerintem ilyen okot meg egy alapos orvos is nehezen merne biztosan allitani... egy koraszules lehet 1000 ok miatt; raadasul az ikrek mindenhol hamarabb szuletnek atlagban, akar "pihenos" orszagrol beszelunk, akar nem; 37 het az atlag) - muszaj valakiben biznunk, hogy o szakerto modon merlegeli a kulonbozo kockazatokat. Ha otthon lennek, biztos sokkal tobbet pihennek (persze halal lelkiismeret-furdallasom volt, mikor az otthoni dokim leszidott 3 hete, hogy miert nem fekszem mar); de ha akire itt rabiztam magam teljesen biztos abban, hogy nem szukseges, akkor nem latom ertelmet az o velemenye elleneben gyotornom magam (es a csaladom); mindenkinek nem lehet mindig eleget tenni.

Sajnos azert a cukoral elovigyazatosabb akartam lenni es az otthoni konzervativabb dietat tartani, de miota ismet legyintett ez a dokim es egy masik vervetel-erteket felhozva lezarta az ugyet (meg ismetelt vizsgalatra sem volt hajlando elkuldeni), azota nem vagyok mindig teljesen eros... :-((

Ugyhogy ezert nem biralom felul a dokimat most; bar persze aggodom, hogy tenyleg jo lesz-e igy (most foleg a cukor es a visszerek miatt, kevesbe a pihenes ugyben); de most mar rabiztam magam; 1 honap mulva nyiszal, a kezeben lesz az eletem, sot harmunk elete...
zsebibabak
 
 


Zsófi: Nagyon sajnálom ami történt. Épp tegnap gondoltam rátok hogy vajon hogy vagytok... Reméljük hogy a másik babóca szépen tud fejlődni és nem lesz további gond!!

Zsebi: A fő hogy bízz a dokidba és fogadd el hogy mit mond. Utólag úgyis mindenki levonja a következtetést arra vonatkozóan hogy legközelebb (már ha lesz ilyen) mit csinál másképp. És ugye közhely az is hogy minden anyuka, bab és terhesség más és más.

"Amerikaban rakerdeztem, hogy mikor a magyar orvosom mindenkeppen fektetni akart a verzessel vagy a veszelyeztetett terhessegben, ok pedig egyaltalan nem, miert van - szerintuk amelyik babanak el kell mennie, az jobb, ha elmegy, mert vszleg serulten szuletne meg, ha megszuletik; vagy kesobb csinal nagyobb galibat. "

Ezzel nem értek tökéletesen egyet, nyilván mindannyian ismerünk babákat-gyerekeket-felnőtteket akinek az anyukája vérzett a terhesség alatt (pl. anyósom mindkét fiával végigfeküdte a terhességét emiatt), mégis makkegészséges, okos, erős emberek lettek belőlük. Én azt mondom, amit ÉN megtehetek a gyerekekért, azt megteszem. Nekem ez most 3 hét fekvés volt, az utóbbi héten már mozgok, tegnap sétáltunk egy hatalmasat, nagyon jól esett!

Valaki tapasztalt hasonlót: Gyakran fáj a hasam bal oldala. Néha ütemesen bizonyos időközönként, ritkábban folyamatosan. Mivel nem erős, inkább tompa a fájdalom, nem tulajdonítottam neki jelentőséget, az ügyeletes dokinak említettem még a 7. héten, azt mondta, nem lát semmi gondot. Ez is a méhszalagok nyúlása miatt lehet?
Mindenesetre pénteken rákérdezek a saját dokimnál is hogy mi lehet az oka, de ha valakinek volt hasonló tünete, megnyugtatna ha írna.

Mezi: Akkor egy trónörökösötök már biztosan lesz, kíváncsi vagyok hogy a másik babóca fiú vagy lány :) Neveitek vannak már? (Ha nem akarod, nem kell elmondani, nekünk titok hogy hogy fogjuk hívni őket)

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Pihenés
Csak azt ne felejtsük el, hogy függőleges helyzetben, álláskor, üléskor nagyobb a méhszájra ható erő! (gravitáció :wink: )
Egy ikerterhességben egyébként is nagyobb súly nehezedik a méhszájra!

Zsebi
Nagyon drukkolok, hogy a babáid kibírják a 36. hétig! (Miért akkor akarja a doktor a császárt? Akkor még koraszülöttek a babáid...)
És éppen az előzményeid miatt kellene most a nagyobb figyelem! (engem nem hatnak meg a doktorok ilyen-olyan címei :? )

Lehet, hogy azért mert koraszülött-intenzív osztályon dolgozom, jobban beszari vagyok... de inkább féljek, inkább pihenjek most, mintsem pár hét múlva aggódva álljak két inkubátor felett...
Vendég
 


A cukorterheléses vizsgálat egyébként van az osztrákoknál is! (25-28. héten)
Alapesetben is van vizsgálat a 30-34. héten+UH, és a 35-38. héten is!

MKP szerint is a többes terhesek egyből a rizikóterhes kategóriába esnek :wink:
Vendég
 


Zitus: vannak már neveink, csak a sorrend nem végleges. Lány nevek 1. Réka, 2. Nóra; fiú: 1. Ákos, 2. Patrik. A fiúnevek nehezen lettek meg, de most már jó pár hete ezek vannak.

Holnap megyek védőnőhöz, kiváncsi vagyok, mennyit híztam. Az utolsó mérlegeléskor még semmit se, de azóta eltelt jó pár hét és jó pár csokin vagyok túl... :oops:

Zsebi: szerintem az a legfontosabb, hogy te megbízz a fogadott dokidban. Én úgy vagyok vele, hogy akárhány dokihoz mennék, valószínű mindegyiknek más lenne a nézete, mentalitása,stb.
Igaz, én elég nehezen választottam ki, kinél is akarok szülni. De végül sikerült, remélem nem fogom megbánni.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi: Óóó, a Réka nekem is nagy kedvencem, de sajnos a férjemnek nem tetszik :( Az Ákos is nagy kedvencem, de mivel az első unokatesómat úgy hívják, lebeszéltük magunkat róla :)
(Amúgy igen, magyar név pártiak vagyunk ;)

Littlemommy: Az ikerterhesek tényleg alapból veszélyeztetett terhesek? Ménteki Júlia ikres könyve is ezt írja. Csak azt nem értem, hogy ezt valahol a kiskönyvben vagy egyáltalán nem kellene megemlíteni? (Amúgy nektek hol írják a kiskönyvben hogy gemini?)
Most látom hogy neked ott vannak a vonalzódban a nevek, ezek szerint lányok lesznek:) Nagyon szép nőies neveket választottatok!

"inkább féljek, inkább pihenjek most, mintsem pár hét múlva aggódva álljak két inkubátor felett..." - na éppen így gondolom én is.

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Zsófi: Tiszta szívől sajnálom a babódat. Nagyon szorítok, hogy a másik babával minden rendben legyen. Remélem erőt ad, hogy itt is olvashattál ezzel kapcsolatban pozitív példát.
Vigyázz nagyon magadra!
ani83
Nagykáta
 
 


Sziasztok!

Én is azzal értek egyet, hogy nem árt pihenni. Arról többhelyen olvastam én is, hogy mikor már nő a poci, akkor a súly nyomja a méhszájat, amire ugye nagyon vigyázzni kell, hogy ki ne nyíljon idő előtt.
Szóval még ha nem is érzi fáradtnak magát az ember akkor is igyekezni kell minél többet vízszintesben lenni.
Bár nekem mostanában mondani sem kell, már érzem, hogy le kell feküdni :-)

Hétfőn voltunk dokinál. Hálistennek minden rendben volt. A kislány már 1400 g, a kisfiú pedig 1530 g :lol: :lol: :lol:
Doki mondta, hogy már rövidebb a méhnyak, de még zárt a méhszáj, úgyhogy ikreseknél ez tökéletes.
Három hét múlva kell visszamennem (33 hét), ha akkor minden rendben lesz, akkor még két hetet itthon tölthetek, és a 35. héten befektetnek. Ja és mind a két baba fejfekvésű. Remélem már nem fordulnak meg.

Vizi87: A várandós anya gondozási könyvében az 5. oldal tetején van olyan rész (Fokozott gondozást igénylő ok megjelölése), ahová x-et tesznek a megfelelő rublikába. Nekem a kettesben és az ötösben van. Tavaly volt egy vetélésem az egyik azt jelöli, a másik pedig az ikres kategória.
Ja és nekem a védőnő az első oldal tetejére piros nyomtatott betűkkel ráírta, hogy GEMINI.
Mi a 19. héten tudtuk meg a babák nemét, de hallottam olyanról is akinek már a 12. héten megmondták, hogy fia lesz.

Ani

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
ani83
Nagykáta
 
 


Ani: Köszi hogy leírtad, megnéztem, nálam nincs "x" sehol az 5. oldalon, és nincs ráírva sem a kiskönyvre hogy Gemini. Lehet hogy a 12. heti UH után veszik tutira hogy ikrek és utána jelölik be ezeket.

Az jó hír ha fejfekvésűek, drukkolok hogy így maradjanak!

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Zitus: nekem a dokim írta a kiskönyvbe, hogy Gemini. Annak az oldalnak a tetejére, ahova ő és a védőnő szoktak beírni. Máshol nem emlékszem, hogy láttam volna.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok! Gyorsan írok, mert hamarosan indulunk színházba apával. :) Egy baj van csak, hogy nagyon kényelmetlenek a székek. :(

Ma voltam védőnőnél. Megjött végre a hepatitis és az afp eredményem is. Mindkettő negatív. :D Így akkor a 24. héten szurkálnak legközelebb.
Éjjel arra ébredtem, hogy fáj a torkom és folyik az orrom. Mihelyt van egy kis enyhe idő, engem mindjárt elér... De kúrálom magam. Most már sokkal jobb, mint éjjel volt. És az a legérdekesebb, hogy tegnap semmi bajom se volt.

Na megyek, mert nem készülök el.

Szép estét!

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Megjött a toxoplazma és a CMV leletem: a CMV pozitív. Akkor ez most mit jelent? Az van ráírva hogy Primer CMV fertőzést már átvészeltem. De az nem derült ki hogy ez most jó a babákra nézve vagy nem :(

(A háziorvos mérges volt a nőgyógyászra hogy egyáltalán megnézette, azt mondta, kérdezzem őt...)

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok,

majd jövök ...

Zsófi: sajnálom egyik babód, de koncentrálj a másikra! ;)

Zitus: hááát most ezt én sem tudnám megmondani :? . olyan leletem van amelyiken ez az ImG meg IgG szerepel, de nekem az negatív ... ez nem az amikor az állatoktól lehet elkapni valami vírust és azt ha egyszer fertőzött voltál, akkor egész életedben "cipeled"? ezt találtam a neten:
http://www.labtestsonline.hu/tests/CMV.html?tab=3

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Vizi
Azt jelenti, hogy valamikor volt már CMV fertőzésed, van benned ellenanyag... Elvileg ez a jobbik variáció :wink:
Vendég
 


Wicca és Littlemommy: Köszi, megnyugtattatok valamennyire :) Nekem az első adat IgG pozitív és a második negatív amúgy. Mindenesetre holnap megyek a dokimhoz, remélem ő is megnyugtat.

(amúgy az állatos betegség az a toxo úgy tudom, ez a CMV más)

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Lányok! Valaki a babavárás alatt volt már náthás? Egész éjjel fent voltam, hajnali 5-től aludtam 8-ig, azt is félig ülve az ágyban. Nagyon be volt dugulva az orrom, pedig éjjel többször is inhaláltam. Most már egy fokkal jobb, nem csak a számon kapok levegőt...

Zitus: holnap a dokid biztos elmagyarázza rendesen.

Én hétfőn megyek legközelebb uh-ra (genetikai). Ilyenkor gondolom sokkal alaposabban megnézik a babákat is. Mennyi időt vett nálatok igénybe?

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi: Én már többször voltam náthás, de csak a szokásos mézes teát alkalmaztam esti gőzöléssel... így egy picit szerintem el is húzódott. Múltkor azt hittem, hogy megint az leszek, így rákérdeztem, hogy lehet-e valamit szedni. Nekem a Bioparox spray-t ajánlották. Azt mondták, hogy ez az egyetlen amiben van antibiotikum és kismamák is használhatják. Recept nélkül kiváltható. Nekem végül nem volt rá szükségem, így nem tudok véleményt mondani róla.

Nekem a 2. nagygenetikai ultrahang először 40 percig tartott, de akkor egy nagyon aranyos nénit fogtam ki, aki megnézte a nemüket, és megmutatta a talpukat stb szóval végig magyarázott. Két hét múlva visszahívtak kontrollra a magas afp (2,99) szintem miatt (ami persze ikreseknél majdnem mindig több, mint a határérték). Akkor egy nem túl aranyos palit fogtam ki, az negyed óra alatt lerendezett. Bár ő a legmagasabb szintű (C kat.) uh-s doki volt, és elég volt neki ennyi idő is, hogy találjon valamit... Tehát ha gyorsan is végzel nem jelenti azt, hogy nem nézték meg őket alaposan.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
ani83
Nagykáta
 
 


Megvolt a 12 hetes UH. (kb. 30 perc volt)

Nagyon pozitív volt, gyönyörű képet is kaptunk, meg megnézték minden porcikájukat. És fix hogy egypetéjűek :)

És kiderült hogy lányok, úgy örülök! Én inkább lányokat szerettem volna, az apukájuk inkább fiúkat. Magyarázom neki hogy a lányok apásabbak, de hát tudjátok milyenek a férfiak :) Amúgy eddig mindenki lányoknak "tippelte" őket, szóval már szoktattam a gondoltahoz, hogy elnyomás lesz itthon :P

Megtudtam egyet s mást a CMV-ről: az tök jó ha pozitív az eredmény, mert teljes a védettségem, így nem kaphatom el most. Szóval örülni kell neki és nem kell továbbra foglalkozni vele.

A babákoknál volt egy pici eltérés: negatív az áramlásuknak a nemtommije, ezért majd kell menni szívUH-ra a 18-20. héten. Ilyen volt valakinek?

Mezi: Én nem voltam még náthás, próbáld természetes módszerekkel kúrálni magad. Lehet hogy a védőnő vagy a háziorvos is tud ajánlani olyan szert amit használhatsz és nem árt a babáknak.

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Lányok, köszi a tippeket. Úgy gondolom, maradok a természetes módszereknél, csak amikor az ember lánya éjjelente óránként ébren van, mert annyira el van dugulva és folyik az orra, akkor már azon jár az esze, hogy mivel lehetne enyhíteni. Tehát továbbra is megy a mézes tea, gőzölés... Gondolom kicsit tovább fog tartani a gyógyulás, de legalább nem ártok a kicsiknek.

Vizi: gratula a csajszikhoz. Én is mindig (amióta tudom, hogy ikrek) két csajszit akartam. Nálunk apuka is lánypárti. Pont ő mondta, hogy jobb lenne, ha lányok lennének, mert a lányok apásabbak.
De amikor a 16. héten megtudtam, hogy az egyik kisfiú, annak is annyira örültem, egyáltalán nem voltam csalódott. De azért remélem a másik kislány lesz. Hétfőn szerintem kiderül... :)
Mindig a nemükkel vagyok elfoglalva. De amikor uh-ra megyek, az a legutolsó, ami számít. A legfontosabb, hogy egészségesek legyenek, akármilyen közhely is, de igaz.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi: Persze, a nemük tényleg huszadrangú, mi először nem is akartuk tudni, de most úgy örülök nekik :) Drukkolok hogy nálatok is legyen lány, de ha nem lesz, az csak neked jobb, mert a fiúk viszont köztudottan anyásabbak :D

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Én nagyon kiváncsi természetű vagyok, így ha van rá lehetőségem és mégsem tudhatnám meg a babák nemét, hát .... :)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok lanyok!

Regota gondolkodom, hogy erdemes-e tovabb irnom a korabban kialakult kisebb "vitankra" - vagyis arra, hogy vajon biztos, hogy a legudvozitobb hozzaallas-e, hogy ilyen iszonyuan pihentetik/korhazba fektetik es agyonijesztgetik mindenfele vizsgalattal a kismamakat (pl. ikreseket) - pl. AFP sincs nagyon sok orszagban mar, mert annyi a teves pozitiv, nalunk meg evente hany kismama tolt el ketsegbeesett heteket/napokat, mig kiderul, hogy semmi baja a babajanak.

Tenyleg nem szakember vagyok, tehat teljesen csak maganvelemeny: csak pl. utananeztem a csecsemohalandosag statisztikaknak. Olyan orszagok, amikrol beszeltunk, hogy nagyon "lazan" veszik a terhesgondozast (pl. Finnorszag, Svedorszag, Ausztria, stb), sokszor feleakkora csecsemohalandosaggal rendelkeznek, mint pl. Magyarorszag, ahol a varandos asszony "beteg"nek szamit (sok helyen egy egeszseges allapotkent kezelik, es csak akkor latja az embert egyaltalan doki, ha tenyleg konkret ok van ra). A csecsemohalalozas legfobb oka pedig a koraszules.

Elgondolkodtam, hogy otthon mar vszleg reg fekudnek, sot, lehet, hogy korhazban lennek; mig igazabol igy az utolso hetekre jott meg az energiam, pl. az elmult heten 3-szor terhestornaztam, es nagyokat setalok. Amikor ezeket sikerul beiktatnom, fenyevekkel jobban vagyok es kevesebb minden faj; maskor mar alig birok felallni a kanaperol, sot, mar fekudni is rossz minden poz...

Persze, ezt azert tehetem meg, mert - ahogy ennek a fontossagara Tis is tobben ramutattatok - a mehszajam teljesen rendben, es nagyon hosszu, igy a dokim szerint igen kicsi az esely arra, hogy beinduljanak korai fajasok. Nyilvan sok olyan ikerterhes van, akinel tenyleg van valami ok, hogy jobb a nyugi. Nalam viszont valoszinuleg pont nagyobb kockazatokat hozna a tul sok fekves: a visszereim miatt jon a trombozis-kockazat; a hatarertek cukrom mozgassal sokkal jobban kordaban lehet tartani; stb.

Na mindegy, ez csak egy kis filozofalas volt; hisz ahogy sokan egyetertettunk ebben, az a legfontosabb ugyis, hogy az ember bizzon az orvosaban, es azt kovesse, ahogy o iranyitja az embert, nem vagyunk eleg szakertok es okosak ahhoz, hogy sajat terapiat irjunk elo magunknak.

Szep vasarnapot Nektek!

zsebi
UI. aztan persze boven lehet, hogy pont en fogok holnap megszulni ;-((
zsebibabak
 
 


Zsebi: egy országon belül is lehet két annyira eltérő orvosvélemény. Szerintem a legfontosabb, amit te is írtál, hogy mindenki bízzon a saját orvosában. És ami a legfontosabb szerintem. Mindenki ismeri általában a saját határait, és tudja, hogy mi az ami neki még kényelmes és mikor van nagy szükség a pihenésre.
Hányadik hétben vagy? :)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi! Igazad van.

34. hetem taposom.
zsebibabak
 
 


Mai uh eredmény: nagyon fej fej mellett halad a fejlődésben a két bébi, mindegyikkel minden rendben van. 4 hete tudjuk, hogy az egyik kisfiú és most kiderült, hogy lesz egy kislányunk is. Nagyon nagy a boldogság!!!! :lol:

Ma vettünk a kicsik leendő szobájába csillárt, aztán december elején nekiállunk már megvenni a dolgaikat. A héten jön a festő is. Hétvégén már lehet takarítani.

Holnap már megyek dolgozni és lehúzom az utolsó 1 hetet. December 1-től már itthon leszek. :)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi: Örülök hogy lesz egy kislányotok is ha már ennyire szerettétek volna :) És annak is örülök hogy mindhárman jól vagytok. A náthát kiheverted?
Én tegnaptól újra dolgozom még egy hónapot, karácsonykor abbahagyom a melót. Furcsa volt visszatérni, de remélem nem lesz gond.

Zsuzsi: Neked külön örülök, majdnem egyidősek a babáink :) Nekünk két picilányt láttak a múlt heti UH-n, ma töltjük épp a 13. hetet. Ha van kedved, csinálj vonalzót és akkor mindig látni fogjuk hol tartasz.

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Nekem is apa segített mert nem ment egyedül, ez olyan fiús dolog úgy tűnik :D

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Zsuzsi: gratulálok a bébikhez, üdv köztünk. Én is a 12. héten tudtam meg, hogy ikrek. :D

Nátha: alap esetben nekem egy nátha kikúrálás 2-3 napig szokott tartani. Állapotosan ez a duplája! A szombat volt a mélypont, az orromon egyáltalán nem kaptam levegőt, fújni nem sokat tudtam, az inhalálás nem nagyon segített. Most már jól vagyok. Ma már voltam dolgozni is és megkezdtem az utolsó hetemet. :)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi gratula a leányzóhoz, hisz tudom, hogy vegyes párost szeretnétek!

Zsuzsi üdv a bandában! :-)

Képzeljétek szombaton megvettük az ismerősöktől a babakocsit. Mint előzőekben írtam, hogy mi nem nézelődtünk, mert eleve tőlük akartuk megvenni, de szerintem nagyon baba. Egy kézzel körbe lehet forgatni, nagyon könnyű stb. Olyan jó nézegetni :-) Ja és elkezdtem a babaruha mosást, vasalást. Javaslat.. ne halasszátok nagyon sokára, mert kínszenvedés már annyit állni a vasalódeszka előtt...

Kb. két hete viszont nagyon erős kézzsibbadással küzdök. Nap közben csak az újperceimet nem érzem, este viszont már az egész karomat.. Aludni nem igazán tudok. Nagyon gáz. És persze mindent kiejtek, mert nem érzem az újjaimat és nem tudom megtartani.. a férjem a minap eltíltott a mosogatástól is, mert törtem-zúztam...
Valaki találkozott már hasonló problémával? Olvasgattam a neten, hogy sok kismaminak hasonló tünetei vannak, és általában elmúlik szülés után, de valaki írta, hogy pelenkázni sem tud az újjai miatt...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
ani83
Nagykáta
 
 


Zsuzsi:
- Én a 8. héten véreztem ezért itthon voltam egy hónapot, most hétfőn jöttem újra dolgozni és december 22-ig leszek. A védőnő győzködött hogy már ne jöjjek vissza, de azért az ember arra is gondol hogy milyen módon hagyja ott a munkahelyét, főképp, ha 2-3 év múlva vissza akar menni...

- Épp ma reggel nétem át az ellátásokat, úgyhogy viszonylag képben vagyok:
családi pótlék: 2*13.300/hó
anyasági támogatás (ha 4-szer elmész terhesgondozásra, koraszülésnél elég egyszer): 2*85.500 (egyszeri)
TGYÁS: napi átlagkereset 70%-a ha megvolt a kellő munkaviszonyod előtte. Ebből még SZJA-t vonnak
GYED: napi átlagkereset 70%-a de max 102.900/hó (a két kölökre is ennyi), de csak a kellő munkaviszony megléte mellett
GYES: 2*28.800/hó (emellett jelenleg lehet dolgozni akár napi 8 órában is), ez jár mindenkinek
babakötvény: 2*42.500 Ft, az álam tesz hozzá évi 6000 Ft-ot, 18 éves korukban kapják meg.
Ami még érdekes: apukának 5 nap szabi jár a gyerek 2 hónapos koráig, illetve évente plusz 4 nap pótszabadság :)
Asszem kimerítő voltam :D
Amúgy itt van jó GYED-kalkulátor:
http://adozona.hu/kalkulator_tgyas_gyed_gyes.aspx

- ez a kapcsolatanalízis nemtom mi :)

- én most Gravidát szedek és Halolaj kapszulát. A Magne B6-ot érdemes állandóan szedni? Én már abbhagytam mert a napi 6 db az a terhességem végéig kb 40e Ft lenne még... Kérdeztem a dokit, azt mondta, szedjem ha gondolom :)

- Én nem érem el a pocakomat, így a férjem szokott hozzájuk beszélni, kb. úgy, hogy "Sziasztok babókák" :) meg ilyenek. Még nem külön, hiszen azt sem tudjuk hogyhelyezkednek el a pociban. De ha így belegondolok szokott külön is, de csak ha eszébe jut :)

- Ez a zene dolog tök jó ötlet, fogok én is választani. Én komolyzene párti vagyok ilyen téren, meg állítólag az jobbat tesz nekik. Bár könnyűzenéből is van olyan ami megnyugtató és közel áll a komolyzenéhez hangzásban.

Képzeljétek, megtaláltam álmaim babakocsiját (Hoco Twindem) nagyon jó áron. Most töprengünk hogy megvegyük-e, olyan korán van még, de hát a jó üzletet meg nem érdemes kihagyni, főleg ha az embernek ikerbabakocsit kell venni. Szóval nem tudom mi lesz...

Aki már érzi a babákat, mikor kezdődött? Tegnap este olyan érzésem volt mintha valaki bökdösé a hasam jobb oldalát belülről. Pedig épp tök máson járt az agyam. Még nagyon korainak találom, de elég furcsa érzés volt :)

Bocsi hogy ilyen sokat írtam :oops:

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Zsuzsi:
December végéig szerettem volna dolgozni, de a dokim azt mondta, hogy max. november vége, ami azt jelenti nálam, hogy jövő héten kedden egy időre befejezem a pályafutásomat, a 21. héten. Igazán azon kívül, hogy nagy a hasam, semmi nem indokolja. Zárt a méhszáj, vérnyomás rendben, laboreredményeim jók, nem görcsöltem, nem véreztem. De hát a bébik érdekében. :) Legalább kipihenem magam és decembertől nekiállok beszerezni mindent a "csipeteknek".

Az ellátásokról a MÁK honlapján is olvashatsz, minden fent van ott is. Ezekkel én nagyjából tisztában vagyok, hisz munkaüggyel foglalkozom.

Mozgás. Én 17 hét + 6 napos voltam, amikor rendszeresen éreztem már a mozgásukat. Előtte pedig egyszer-kétszer. Azóta minden nap adják a jeleket.

Beszélni mi is szoktunk hozzájuk, de amíg nem tudtuk a nemüket, addig inkább csak mindkettőhöz egyszerre. A jobb oldalamon mindig nagyobb a "harc" és mindegyik uh-on a fiú van a jobb oldalamon. Így, ha ott érzek mocorgást, akkor szoktam neki külön is beszélni. Jah, nekünk az új szokásunk, hogy már a nevükön beszélünk róluk/ nekik. Tegnap vettem egy aranyos kis nadrágot és kardigánt a Rékának. Az Ákos meg kapott szundikendőt. Mindig, ha meglátok valamit, ami tetszik és még nincs, akkor megveszem. :D Hisz hamarosan úgyis kell....

Zene. Eddig még nem választottam, de jövő hét közepétől már több időm lesz rá. Igaz, a komolyzenét nem szeretem, de valami köztes átmenetet biztos találok. Van egy pár baba zene, amit a férjem töltött le, abban van egy, ami nagyon tetszik. Így lehet, hogy ez lesz a befutó. :)

Huh, remélem mindenre válaszoltam.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Na folytatom, mert egy csomó minden kimarad:

Mi azt se kötöttük a szülők orrára, hogy babát szeretnénk. Kicsit meglepődtek, de végül is örültek neki. Aztán rá pár hétre mondtuk, hogy bocsi, de ketten vannak. Először ők is sokkot kaptak, de most már nagyon büszkék, hogy iker unokájuk lesz. Ja, és nagyon féltenek engem.
Lakás: tavaly vettünk egy lakást, de nem akartunk kölcsönt felvenni, így folyamatosan újítottuk fel. Vagyis újítjuk, mert még mindig nincs kész. A héten már a festő dolgozik. Így nem biztos, hogy sikerül a babák születésig átköltözni. Addig anyáékkal lakunk, egy szobánk van. Tehát nálunk az lesz, hogy ha itt maradunk, a babák egy kiságyban fognak aludni. Ha átköltözünk, akkor nem lesz gond, mert nagy a gyerekszoba.
Vitamin: kezdetektől fogva elevitet szedek. Eddig semmi mást nem kellett.

Zitus! Mit jelent a Hoco babakocsinál a jó ár? Én is néztem ezt a kocsit, nálam is az egyik befutó.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


zsuzsko, Isten hozott - gratulalunk!! Persze, szerintem az iker hir mindenkinek eloszor sokkolo... nekunk mar ketszer "volt" (az elozo terhessegem is annak indult), most talan kicsit kevesbe tudtunk hozzaszokni a gondolathoz; a ferjem szerintem nem is vallotta be maganak, de a megjegyzeseibol erezheto volt; en meg a terhessegi kockazatoktol tojtam nagyon be (de nekem mar volt 4 szulesem, ebbol 1 csaszi, es a tobbi aggodalom-okkal nem farasztalak). Mostanra mar iszonyuan varjuk oket; es nagyon boldogok vagyunk, hogy ketten vannak! a ferjemnek az segitett sokat, hogy latott valami ikres filmet (valami ket noi nev a cime), es abbol kiderult, micsoda ajandek nekik, hogy ketten vannak; es azota meg jobban varja oket es orul, hogy ketto...

a kicsi lakas miatt ne aggodj. mi 3 gyerekkel huztuk eleg sokaig 50 m2-en; bar eleg jo volt a lakas beosztasa, mert volt benne 2 (kicsi) haloszoba, erkely, stb. a gond inkabb csak a folyamatos rendetlenseggel volt, de ez sajnos a nagyobb helyen sem oldodik meg automatikusan ;-((. igazabol talan valahol meg "boldogabbak" is voltunk ott (ismered a sziv utca dalat hernadinak ? ;-), olyan jo egyutt volt az egesz csalad...

az elejen nem kell aggodnod az elhelyezes miatt, mert sokaig siman elalszanak Veletek (persze ha a ferjed ebbe belemegy...), sot akar sokaig is... (van olyan, hogy jonne a ferjem lefekudni, es mar nem talal helyet az agyunkban ;-). De ha kulon akarod oket, akkor is sokaig lehet oket egy kisagyban altatni (egy 140x70-est vegyel); kesobb pedig jon az emeletesagy megoldas.

ruhak: szerintem mindenkepp hasznalttal kezdj... az elso ruhacskakat orulsz, ha 1-2szer ra tudod adni (olyan hamar knovik), es huzosak az arak; raadasul 3-4 honapos korig egyaltalan nem piszkoljak/foltozzak meg ossze oket (ok, neha kifolyhat a kaki es azt valahogy nagyon nehez kihozni; de a legtobbszor szinte ujak maradnak a kisruhak). Valamint egy hasznalt ruhanal jobban latod, hogy mi a jo minoseg: a boltban nezhet ki valami szuper jol, de aztan parszor kimosod (neha csak 1szer), es teljesen elmegy az alakja, kinyulik (a bodykra szokott jellemzo lenni), vagy pont osszemegy, kifakul a szine, masok meg csunyan kibolyhosodnak. ami mar votl parszor mosva/hordva, azon mar latszik, h. szintarto, bolyhosodos, formatarto-e.

altalaban hasznaltan sokkal jobb minosegueket is lehet kapni, mint ujonnan. inkabb a lakasra tegyetek felre azt a par tizezret, amibe az uj cuccok belekerulnenek; hasznaltan, ha ugyes vagy, parezerbol minden kijon (najo, babakocsi es butorok nelkul, bar meg az is belemehet). persze a hasznalt babaruhaboltok neha dragabbak, mint az uj ruhak; az atvagas; de turkaloban fillerekert lehet szuper darabokat kifogni. tobb idobefektetes, de most meg idoben vagy...

amugy erdemes a 2010-es ikres temat is atolvasnod/atolvasnotok, rengeteg bolcsesseg van osszeszedve ott is; cuccvasarlasrol, babakocsirol, stb...

zitus - en nem vennek babakocsit ilyen koran.... persze az sem a jo megoldas, amit mi csinaltunk most: a 34. hetem taposom, es 3 hete csak azt keresunk, semmi igeretes... mar akar az ujba is belementunk volna, de itt meg abban sem talaltam olyant (Becsnel lakunk), amilyent szeretnek, vagy akar reszben jo lenne...

Szerencsere a 13. hettol mar nagyon nagy a valoszinusege, hogy minden rendben lesz; es nem is vagyok babonas; de szerintem tul koran akkor sem jo inni a medve borere... Hogy is hivtak azt a lanyt, aki par hete irt ide egy csomot; asszem 6 hetesen kerult ide be, a csaszi hegenel tapadt az egyik babaja? O volt pl, akit nem akartam kiabranditani; de mar neveket meg mindent tervezett reszletesen... nekem is a 11. heten szunt meg az egyik babusom szivmukodese; es ikrekkel azert altalaban nagyobb a kockazat... ugyhogy en a 27. het korulig, amikorra mar nagyjabol eletkepesek, nem igazan ruhaznek be nagyon nagy dologba.

raadasul meg annyi minden valtozik, uj ervet kapsz/latsz, lehet, hogy 3 honap mulva mar egy teljesen mas babakocsit szeretnel, mint most... (most legalabb meg valtoztathatsz; mi mar tobbszor jartunk ugy, hogy a megvett tipust megbantuk par het utan, de akkor mar keso)

kosz a GYES/stb tajekoztatasokat! Ti tudtok valamit errol a babakotvenyrol? a fiamnak talan van mar, de nem tudtam, hogy az allam is kesobb (vagy most?) hozzarak; ezt hogy lehet intezni?
zsebibabak
 
 


ja meg valami: aki tud angolul, annak nagyon ajanlanam a kovetkezo konyvet, a neten a nagy reszet lehet ingyen olvasni: http://books.google.at/books?id=K-FVhB5 ... &q&f=false (vagy csak rakeresel: double duty, the parents guide... google olvasoban). Ebben nagyon jol le van irva, mi az, amibol erdemes 2-t venni, mi az, amibol csak felesleges penzkidobas; jol le van irva pl. a kisagy ugye (meg egy rajz is, hogy milyen egy kaphato elvalasztoval, stb). neha hasznaltan eleg jo aron ki lehet a konyvet is fogni; sajnos a neten hianyzik par fontos oldal....
zsebibabak
 
 


Zsuzsi:
Ezt a kapcsolatanalízist megnézem majd mindenképp.
Nem látszik rajtad még? Hát rajtam igen, le sem tagadhatnám. Mondjuk én alcsony vagyok és nem túl vastag (161 cm, 54 kg), de kifejezetten látszik a pocim. Mondjuk nem sajnálom, inkább büszke vagyok rá :)
Mi 2 szobásba lakunk, az elején a kisebbik szobában alszunk majd mind a 4-en, szuper lesz :) Az ágyak L alakban lesznek mert máshogy nem férnek el, együtt altatni nem szeretném őket rendszeresen (mármint egy ágyban), így 120*60-as kiságyakat fogunk venni. Aztán majd kiderül hogy jól döntöttünk-e. Később tervezzük átköltözni a nappaliba, de az lenne az ideális ha addigra tovább tudnánk menni nagyobb lakásba...

Extra segítség: Én már kezdem leállítani Anyukámat, mert ha rajta meg az Anyóson múlik, nem lesz magánéletünk... Én úgy szeretném hogy az első 3 hétben (miután hazamegyünk) a férjem venne ki szabadságot és anyós+anyuka csak kajahozatal erejéig fél-egy órára jönne "látogatni". Aztán ha egy picit már összeszoktunk, akkor jöhetnek, de akkor se támogatom az odaköltözős verziót (az én Anyukám vidéki, így ez is felmerült). Sajnos az elmúlt hónapban amikor feküdnöm kellett volt benne részem, és azt kell hogy mondjam, hogy egyikünknek sem vált hasznára, sőt, Anyukámmal kifejezetten romlott a kapcsolatunk, pedig csak 3 nap volt.

Mezi:
Hoco babakocsi újszerű állapotban 38 ezerért. Engem nagyon meggyőzött, de én is úgy vagyok vele amit Zsebi mond, nem vagyok babonás, de olyan korai még... Egyelőre jegeljük az ügyet, sőt, ennyiért lehet hogy már el is kelt :) (amúgy nemhiszem mert vidéken van)

Zsebi:
Én úgy tudom hogy a babakötvényre folyamatosan megy a pénz, nem kell küln igényelni meg ilyesmi. Legalábbis így lenne értelme :P

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


A babakocsi-ügy megoldódott: eladták :(

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Amúgy ez volt az:

http://baba-mama.vatera.hu/babakocsi_ba ... 48546.html

de ez is szép (sőt, szebb is szerintem) csak ez már drágább:

http://baba-mama.vatera.hu/babakocsi_ba ... 50544.html

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: