Új privát üzeneted érkezett!

Jamaica,
végül kiderült, hogy megsérült-e valamid a balesetben?

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


mrsleo,
köszi, na én egész máshogy próbálkoztam, és a szülésből kivonva a MA-t, mindig február 9-et kaptam eredményül :lol:

Kép

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Tényleg, 80olgi csatlakozott, és el is tűnt :?:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 

 
 

Sziasztok! csatlakozni szeretnék! Fejérmegyéből, 36éves vagyok,harmadik bébim lesz, a kalkulátorok szerint 11 07 15.én,de sajna doki még nemerősítette meg, mert mégcsak ma fogok bejelentkezni, mivel vasárnap derült ki a 38.napon.Azért ilyen későn,mert a sok kudarc után nem mertem tesztelni. Egy kicsit félek a korom miatt, de nagyon szeretném a babát!!!!!Szép napot mindenkinek! ja és tökjó a táblázat!
gydavid
 
 


gydavid,
üdv köztünk, és már bele is tettelek a táblázatba :lol:
Mesélj magadról, mekkorák a gyerkőceid?

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Hú, köszi szépen!!!! a nagylányom 13, a kicsi fiam 4éves.
gydavid
 
 


gydavid, üdv köztünk :)

linacska, jó lett! Bár nekem a kódom sosem fog stimmelni, mivel hosszúak voltak a ciklusaim :roll:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi,
akkor most hol tartasz igazából?

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Mensi szerint 8+0 vagyok, de nem 28 naposak voltak a ciklusaim :roll:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Linacska,

tényleg nagyon jó a táblázat! Ügyes vagy! 8)

Üdv. az Újaknak!

Ajánlom a következő kalkulátort, én mindig ezt használtam: http://www.9monate.de/Schwangerschaftskalender.html

Az utolsó menstruáció napját kell beírni (nap/hónap/év), utána pedig hogy általában hány napos volt a ciklus, a végén az "Abschicken" gombot megnyomni. (biztos van más hasonló is, más nyelven, én ezt ismerem)
20140901114303
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak!

Linácska
Én is köszönöm a táblázatot! Tök jó! És én is Kecskeméten fogok szülni. Bár a SOTE I-re jártam legutóbb, de elköltöztünk Bp-ről, és nem szeretnék feljárni Pestre. Az ottani doki persze nem akarja ezt megérteni... Ki itt a dokid? Nekem valószínűleg Temesváry, már voltam nála az első UH-n a magánrendelőjében, iszonyú sok betege van. De jövő héten még visszavár a pesti doki. Terebessynél is jártam már, nagyon szimpi, de nem tudom, nála lehet-e szülni. Mit tudsz róluk? Te kit ajánlasz? Mindegyik babát itt szülted?

Jamaica
Örülök, hogy nem lett komolyabb baj a balesetből!

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
gil
 
 


gil,
hol laksz?
Igen, én itt szültem mind a két gyerekem. Temesváry "csinálta" Levit, ő inszemes baba :lol: Amúgy a Hortinál szültem/szülök. Egyet szeretek benne, de nagyon, hogy nála az időpont, az időpont. 5 percnél többet még nem vártam. Terebessynél ha jól tudom nem lehet szülni, de nem vagyok benne biztos.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


sziasztok! légyszíves segítsen valaki! én eddíg mindig magándokihoz jártam, de most nemtudom elérni, és mindenképpen szeretnék egy ultrahangot, hogy egyáltalán biztos-e a terhesség?! rendes állami vonalon hogy és hol lehet ezt kezdeni? akinek nincs maszek dokija az hogyan csinálja? remélem értitek mit szeretnék kérdezni! előre is köszi
gydavid
 
 


gydavid

SZTK-ban lehet, ha jól emlékszem oda is kell időpont, de nem biztos. Felhívod, és megkérdezed, azt mondod, mindegy ki rendel, minél előbb szeretnél menni...
20140901114303
 
 


gydavid,
minden sztk-ban van terhesrendelés, de szerintem kell beutaló, vagy időpont. Csak kérdés, hogy van-e ott UH?

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


köszi mindenkinek! holnap próbálok intézkedni valamit, mert nagyon türelmetlen vagyok!
gydavid
 
 


Linacska, Gydavid

beutaló biztos nem kell terhesrendelésre, de időpont valoszínű, hogy kell, bár én úgy emlékszem, sztk-ban anélkül is be lehet jutni, csak ki kell várni, amig az időpontosok lejárnak....
20140901114303
 
 


nagyon remélem, hogy így lesz! köszi!
gydavid
 
 


Sziasztok!

Gydavid! Üdv itt nálunk! :)

Képzeljétek volt a doktornéni és azt mondta jobban vagyunk már csak utó kezelést folytatunk Kincsőnek!
De megúsztuk legalább antibogyó nélkül! :D

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Szerintem se kell beutaló SZTK-ba. Egyébként biztos hülye kérdés, de honnan tudom, melyik SZTK-hoz tartozom? Vhol le van ez írva?

Ildóca

De jó! További jobbulást Kincsőnek!

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
gil
 
 


én azthiszem először a család és nővédelmi központba megyek Székesfehérváron, ott majd érdeklődöm.
gydavid
 
 


Sziasztok!

Első babát várjuk július 23-ra, 31 éves vagyok, és első alkalommal összejött. Szédülök nagyon, meg gyakran fáj a pocim. Ezért azon parázok, hogy meg ne jöjjön. :) és csináltam 3 tesztet is. Az elsőt a 29. napon, aztán a 30. és ma a 32. napon. Az első és a 3. határozottan pozitív lett, a másodikon csak nagyon halványan látszott a vonal. Csak december 8-ra kaptam időpontot a dokitól, azt mondta, hogy túl picike még, felesleges most, addig bármi történhet. Remélem nem fog. A Szent Imrében szeretnék szülni, és szerintem fiú lesz. :)
Vendég
 


Linácska én meg pont úgy számoltam magam, hogy pont ma 7 hetes vagyok!
De egyébként meg teljesen mindegy mert úgy is akkor bújnak majd elő amikor itt az idejük! :D

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Poszek !

Üdv és drukkolok nagyon! :D

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Hű lányok, én nagyon izgulok már a mai UH miatt :?

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Köszi ildóca! :)
panndi hányra mész?
Van egy barátnőm, mikor terhes volt, azt mondta, legszívesebben egy UH készülékkel a hasán rohangálna, hogy mindig lássa, minden rendben van. :) Őszintén meg tudom érteni.
Az alhas időnkénti fájása az természetes?
Vendég
 


Sziasztok! Én most nagy kapkodásban vagyok, és kissé gondban...

Én is utánaolvastam és érdeklődtem a dolgoknak, a 180 napnak, tgyásnak gyednek stb.. Arra jutottam/tunk, hogy január 1-vel lemondom a gyes-t , kiveszem a 2,5 hónap szabimat, utána betegszabi..és kijön a 180 nap. Meg is írtam a munkáltatómnak, hogy mi a helyzet. Erre ma hívtak, hogy nem jók a számításaim, ugyanis a betegszabi/táppénz nem számít bele a 180 napba, csak a ledolgozott napok+szabi :( és, hogy emiatt majd a minimálbérből fogják nekem kiszámolni a dolgokat..Egyetlen megoldás, hogy még most novemberben kiíratom magamat táppénzre (veszélyeztetett terhesség címszó alatt) és így is maradok végig, akkor ugyanis a 2009-es béremet veszik majd figyelembe, vagyis mivel akkor gyeden voltam, a minimálbér kétszeresét veszik alapul...
Tehát nekem sürgősen el kell menni nőgyógyászhoz, aki kell adjon egy papírt, azzal meg sürgősen (még a héten) el kell mennem a házirovoshoz, hogy kiírjon...
A dokim csak szerdán délután rendel, vagyis ma, és rengetegen vannak nála, mára nem tudnak időpontot adni..a jövő hét viszont már késő, mert akkor mire minden meglesz és el is tudják könyvelni, átcsúszok decemberbe... :?

Délután még megpróbálok telefonálni, intézkedni, hátha bejutok valahogy, vagy legalább holnap a kórházba..ott viszont órákat kell várni :cry: Arról nem is beszélve, hogy még csak 5 hetes vagyok, jóformán nem is fog semmit látni, kérdés, hogy kiírat-e.... Amúgy nagyon rendes doki, de ilyet még nem kértem tőle...

Poszek:üdv! Minden rendben lesz!
20140901114303
 
 


Hello!

Linácska
Nem szeretnék senkit megbántani, vagy hitében megkérdőjelezni én inkább azt írnám le, hogy milyen volt a Félegyházi kórház nem pedig azt miért nem mentem a Kecskemétibe! Ott 5 különálló fallal elválasztott elől vastag fehér lepedővel ellátott szobák voltak, ez volt a vajúdó és a szülő szoba is. Ide csak az léphetett be akinek én engedélyt adtam történetesen dokim, szülésznő, a végén a csecsemős és az első kettőnél anyukám 3.- nál a párom. Vizsgálni kizárólag az orvosom vizsgálhatott meg. Középső gyerekem oxitocinnal született az 5. órában már annyira szomjas voltam, hogy úgy éreztem szomjanhalok. Természetesen citrommal kenegette anyu a számat, de az semmit nem használt. Ekkor bejött a dokim és megkérdezte mi a gond, hogy haladunk. Elmondtam a gondomat Ő pedig megkérdezte miért nem ittam? Mondom mert kip........-lem . Erre Ő na és majd feltakarítjuk van elég lepedő! Le is gurítottam azonnal fél litert! Nagyon szeretem a dokimban, hogy annyira emberséges, jó olyan embernél szülni, aki tényleg rád koncentrál és veled együtt örül, vagy aggódik. (erről is tudnék mesélni)
Szülés után minden nap cseréltek ágyneműt volt, hogy 2-szer, látogatni kizárólag délután 2-4 -ig lehetett ha valaki nem e közben jött ki kellett menni hozzá a váróba. Naponta 3-szor mostak fel, 2-szer ürítettek szemetest, a wc-be pedig ki volt írva, "Ha nem felel meg önnek a tisztaság kérem szóljon a takarítónőnek aki intézkedik!" A babákhoz adtak elegendő pelust és 3,5 nap múlva jöhettem haza. Számomra tényleg élmény volt a kórház.
klarissza36
Kecskemét
 
 


Poszek hello közöttünk nem tudom milyen típusú fájdalomra gondolsz, de ha nem görcsöl akkor szerintem nem gond, nekem szinte állandóan fájt a hasam a skacokkal a végén már annyira durván, hogy nem bírtam feküdni a bal oldalamon és a hátamon a fájdalomtól. Sajna ilyen is van, de azért a legtöbb nőnek probléma (fájdalom) mentes a terhessége!
klarissza36
Kecskemét
 
 


Brunhild és ha nem tgyás-ra mennél hanem egyből gyedre két évig akkor jobban járnál nem?
klarissza36
Kecskemét
 
 


sziasztok! jó ilyen pozitív dolgokat olvasni! az első kettővel nekem is csak jó tapasztalatom volt, de sajnos most leszek bajban, mert az a kórház /Mór/ megszünt, és mivel a dokimnál ott lehetett szülni, így már ő sem vállal szülést. Még nemtudom hogyan csinálom.
gydavid
 
 


JA! már meg is jöttem a nővédelmi központból. Nem kellett időpont, de vártam is 2 órát. A doki megerősítette, hogy terhes vagyok, de azt mondta még annyira korai, hogy nincs szívhang és addíg kiskönyvet sem adnak. Majd 2hét múlva. Grav.s.4-et írt a papíromra. az 4 hetest jelent ugye? mikor lesz szívhangja?
gydavid
 
 


Tudtommal az ötödik héten már lehet neki, de még akkor sem minden esetben függ a beágyazódás időpontjától.
klarissza36
Kecskemét
 
 


köszi klarissza36.! te 36 éves vagy? mert én igen. ti szedtek terhes vitamint?
gydavid
 
 


Igen éppen nemrég (július) töltöttem ha minden igaz a babóm kb. a szülinapomra születik. Folsavat szedek és sok gyümit. Így sem lett kicsi a feje a skacoknak hát még ha megtámogattam volna őket :roll:
klarissza36
Kecskemét
 
 


sima folsavat? mert nekem is az van!?folsav 3mg tabletta. az jó?
gydavid
 
 


az az napi kétszer reggel és este
klarissza36
Kecskemét
 
 


3-ra megyek. Jajjjajjjjajjjjj.

Táppénz ügyben még annyit, hogy az tök mindegy, ők mikor könyvelik le, amint Te felveteteted magad táppénzre, azon vagy, szóval elméletileg a jövő hét sem késő!

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Szeretnék hozzátok csatlakozni.
Én nem vagyok többgyerekes :) de ha minden jól megy július elejére várjuk a második babánkat.
Már vagy egy 16 hónapos kislányom és sajnos két vetélésem, de nagyon bizakodó vagyok.
Múlt héten voltam orvosnál még csak a petezsákot láttuk és a szikhólyagot, december 01-jén kell visszamennem, akkor leszek 9 hetes.
Ha mellénk áll a sors, akkor pont karácsony hetében töltöm be az első trimesztert. Babonából nem is akartam korábban írni nektek, de azt hiszem tényleg nem ezen múlik.
Most utrogestan támogatást kapok, hátha eddig ez volt a baj...
Nagyon boldog lennék ha nyáron születne meg, mert pont 2 év lenne közöttük és nem kellene visszamennem dolgozni, mert közben egyetemre is járok és jó lenne még a következő évfolyamot is itthon végigcsinálni.


mrsleo: én is a DOTE-n szültem/szülnék.


Linacska: kislányom is július 12-én született (ahogy a csodababád várod). :) :) :D

"Mióta megdobbant szíved szívem alatt, azóta lelkemhez simítva hordalak"
nika74
 
 


Jajj Linácska bocsi, a smile-kat nem akartam a hozzászólás végére beszúrni, a szövegben akartam javítani... :oops:

"Mióta megdobbant szíved szívem alatt, azóta lelkemhez simítva hordalak"
nika74
 
 


nika74! szia! csak nem 74-es vagy? te a terhességed korát a kalkulátor alapján mondod, vagy az uh szerint?
gydavid
 
 


Mindenkinek köszi! :)

Panndi: igazad van, visszagondolva, azért mondhatta, hogy minél előbb kérjem, hogy már erre a hónapra is táppénzt kapjak. De hát egye fene, bár jól jönne a pénz, most ez a legkisebb gondom... A lényeg azon van, hogy minél előbb, de mindenképp még az idén, táppénzre menjek és lemondjak a gyesről.

Klarissza: nem hiszem, mert a gyed-et is ki kell számolni valamiből..nagyon rendes a csaj, tényleg azt nézte, hogy a lehető legjobban jöjjek ki, úgyhogy bízom benne. Magától hívott, nem én kértem a segítségét.

Nika: üdv köztünk!

Kezdek kicsit lenyugodni, ez a mai nagyon sz.r napnak indult (két fiam bepisilt az éjjel, a kicsi még reggel a kanapéra is, és most úton is összepisilte magát, gondolom felfázhatott)...ráadásul ha emlékeztek, be volt gyulladva a bal mandulám, amire megvettem az Angin heel-t, ami csodálatosan segített, viszont utána elkezdtek fájni-nőni a nyirokcsomóim, ugyanazon az oldalon, most van egy kb diónyi bog a nyakamon és még 2-3 kisebb..tegnap megpróbáltam bejutni a háziorvoshoz, de annyian voltak, hogy már sorszám sem volt :? Most megpróbálok oda is időpontot kapni, félek, hogy antibogyó kell majd rá..

Bocs, hogy ma ennyit panaszkodom :roll: , ez egy ilyen nap...

Ja, én szedem az Elevitet, abban minden van..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20140901114303 2010.11.17 14:36-kor.
20140901114303
 
 


Brunhild! én ilyen esetekben, ha csak valami bogyó kell mindíg az ügyeletre megyek, vagy kihívom. sokkal gyorsabb, de nem tudom nálatok ez hogy van?!
gydavid
 
 


gydavid: igen, 74-es vagyok, de lélekben még 26 éves :)
A terhességem korát az utolsó vérzésemhez képest állapítottuk meg.
Tegnap kezdtem a 7. hetet. Egy kicsit aggódom is, hogy a 6. héten még nem láttuk dobogni a szivecskéjét, de az orvosom szerint az a 6-7. hét között szokott látszódni, ehhez képest én a 6+4 napon voltam :cry:

brunhild: járulékok tekintetében nem tudom hozzászolni, de ne félj az antibogyótól, nekem a kislányommal volt hugyúti gyulladásom és 3 féle gyógyszert kaptam, végül egy olyan gyógyszer segített, ami "lórúgás" volt, vagyis 2 szemet kellett csak bevennem.
Igaz, már félidős voltam, mégsem történt semmi baj.

"Mióta megdobbant szíved szívem alatt, azóta lelkemhez simítva hordalak"
nika74
 
 


gydavid: javítom hétfőn kezdtem a 7. hetet (azt hittem ma kedd van).

"Mióta megdobbant szíved szívem alatt, azóta lelkemhez simítva hordalak"
nika74
 
 


gydavid

Hát most tekintettel a terhességre, gondoltam elmegyek - amúgy jóformán sosem szoktam orvoshoz járni...Na meg ilyenem sosem volt még, biztos elküld vérvételre (utánaolvastam, nyirokcsomó gyulladásnál, nagyobbodásnál szokás), ami nem baj, mert a terhesség miatt úgyis el fognak küldeni...
20140901114303
 
 


nika74

Köszi, én is szedtem már , pont hugyúti fertőzés miatt valamelyik előző terhességemnél :D , csak hát most annyira az elején vagyok, most fejlődik ki minden...mindenképp ezért szeretném, ha látna a doki, ő mégiscsak okosabb mint én (legalábbis remélem :roll: )
20140901114303
 
 


ti olyan profik vagytok! én aztsem tudom,hogy hogyan lehet ilyen vonalzót csinálni? vagy a táblázatot megnézni, még az új üzenetek olvasásához is frissítenem kell az egész oldalt. help!!!!!!!!!!
gydavid
 
 


brunhild: biztos okosabb a doki, mint mi, egy ismerősömnek az első trimeszterben arcüreg gyulladása lett, a kisbabája szépen fejlődött a gyógyszeres kezelése mellett.

Én inkább majd a magas vérnyomástól félek, Rékával is magas volt, gyakran kellett mérnem és gyógyszert is kaptam rá. Egyébként alapjáratok alacsony a vérnyomásom.

"Mióta megdobbant szíved szívem alatt, azóta lelkemhez simítva hordalak"
nika74
 
 


nika74! akkor te is 36 vagy. nem félsz a korod/korunk/miatt???nekem mindenki ellenezte a terhességet?!
gydavid
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: