Új privát üzeneted érkezett!

Üdv az új topiklakóknak! Miért ne illenétek bele a csapatba? Mindenki babát szeretne ki az elsőt ki a negyediket, de ugyanaz a cél! :) Reméljük végre kicsit felpörög a topik :)

Reginand! És mennyi lett a TSH? Ha határértéken kívűl van mindenképp keress fel egy endodokit.

Voltam a dokimnál, ő is azt mondta a férjem eredményére, hogy elfogadható, nyugodtan mehetünk tovább inszemmel. A következő ciklusom közepén lesz hugomék esküvője, szóval csak az az utániban tudunk kezdeni,valamikor okt végén. Nagyon pozitívan próbálok hozzáállni a dolgokhoz, most végre sikerülnie kell! :) (csak telne már el az a 1,5hónap...)

Évi
Kép
Kép
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


Ahugika, Mar hianyoltalak ;)
ja, nem, nincs ref tartomanyon kivul.. 0,2-4,4 vagy ilyesmi a ref tartomany, az enyem 2,42-- de allitolag 1,5 az elvart a babazashoz..
20140211131327
 
 


ja, es laptetod van :D
20140211131327
 
 

 
 

Laptető

Igen, azt mondják 2 alatt kéne lenni. De közben hallok olyat is, hogy amig az anti-TPO(vagy mi a szösz, nincs itt a papírom), renden van nem nagyon kell vele foglakozni. Barátnőmnek 6os TSH ja volt, mikor spontán terhes lett..  Igazából ha magas a TSH, akkor előfordulhat hogy kezdődő pajzsmirigy alulműködés van, és ezért nincs peteérés. Majd a terhesség alatt lesz fontos, hogy ne ugorjon fel a TSH, éa ne legyen belőle vetélés. Nekem is 3 körül szokott lenni, rákérdeztem a dokimnál. Azt mondta elmehetek endokrinológushoz, de nem biztos, hogy írnak rá gyógyszert. Az endodokik fele ajánlja a másik fele meg nem....Köztük sincs egyetértés. Na ilyenkor légy okos!! :D

Évi
Kép
Kép
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


fsildi én iszom a palástfű teát. Reggel és este 1-1 csészével. 2 dl vízbe kettő kávéskanálnyit kell beletenni.
csepp24
 
 


augika, hat koszi, sokat segitettel :) na igen, tenyleg igy legy okos..

Csepp24, mindig iszod, vagy csak a ciklus 2. feleben?
20140211131327
 
 


Első naptól a 14-ig cickafarkfű teát utána a palástfű teát a 28-ik napig. Ebben a hónapban kezdtem. Elvileg három hónapig lehet kúraszerűen inni.
csepp24
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy írtátok a teákat, én is most kezdtem el inni ugyanúgy, mint Csepp24. Sejtésem szerint nálam is valami hormonális galiba van, de majd csak október tájékán megyek vérvételre ez ügyben. 
A TSH hormont nézik 3. ill. 21. napi hormonvizsgálatnál, vagy azt külön kellene megnézetnem?




Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Elvileg 3. napon nézik, a pajzsmirigyhormonokkal együtt. De ugye ahány ház, annyi szokás..

Évi
Kép
Kép
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


en most sztem nem akarok ezzel kiserletezni..:(
20140211131327
 
 


Hová tűnt mindenki? Csak 1 napig tartott a lelkesedés??

Évi
Kép
Kép
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


ja, en vagyok, csak nem tudtam hozzaszolni a temahoz:)

kerestem endos dokit, de csak 24 en tudok menni, es addig meg felhajtok egy nodokit is.. nem megyek ide tobbet, gaz h. pont most, de jobb keson mint soha.. azt hiszem..
20140211131327
 
 


én is élek. beköltöztünk, mától van net, melózok, szombat suli, megyek pestre, mert itt vannak külföldről a bátyám és a felesége, várom a decembert, és volt egy 28. napra jövő menzim múlt szombaton, ami még mindig tart... 3 nap közepes vérzés, 3 nap barna és nagyon lassan múlik el... mitől lehet? honnan jött 28 napra? nem szedtem pedig semmit. ja és szinte nem is görcsöltem, pedig szoktam.

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


helenka, en semmit nem tudok mar..

az avivat nem probaltatok meg??
20140211131327
 
 


letöltöttem két könyvet róla, de azóta sem néztem bele. azt sem tudom, hogy eszik-e vagy isszák az avivát.
még mindig kell kistampon, eléggé uncsi.
lehet, hogy számít, az előző ciklusban hetekig adrenalinon éltem, mert falunapot szerveztem. 3 napig még utána is pörögtem :)
nem mintha mostanában unatkoznék

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


ja , bocsi.
nem múlt szombat jött meg a menzim, hanem előtte héten! 31-én.
csak azt a másik hetet elsikkasztottam.

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


Helenka!
A 28 nap az tökéletes, nem? De az hogy nem múlik, az tényleg nem jó. 

Az Avivát nem ismerem, én a Kriston-félét szoktam gyakorolgatni.

Kíváncsi vagyok, nekem megjön-e 28-30 napra így a vetélés után. Tapasztalataim alapján nem nagyon bízom benne. :(


Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


ÁÁÁÁÁÁÁÁ, ez a fórumfelület sem működik rendesen. Mindig kiikszelem, hogy ne rakja ki az aláírásom, de mégis kirakja.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


A 28 valóban olyan, mint a nagy könyvben, számomra azért olyan különleges, mert annyi sosem volt :)
33-35, így körül, dokihoz az egyik ciklusom 50. napján mentem el.

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


Helenka nekem anno az orvosom azt mondta, hogy ha 10 napnál tovább tart akkor egy eü. kaparást kell csinálni. Pár éve mikor még volt spirálom egy idő, után 3-4 napig nagyon sok volt majd még 4-5 napig kevesebb. Mikor kérdezte, hogy mért nem mentem akkor, csak annyit mondtam, hogy megvártam míg elmúlik. Egy kisebb lecseszést kaptam is tőle ez miatt. De a spirál levétellel szerencsére megoldódott a dolog.

Boeske sajnálom, hogy elvesztetted a babádad. Nekem az első terhességem halt el a 9. héten.
csepp24
 
 


csepp: Akor mit szólna a dokid az én 3 hetes mensimhez? És ez nekem teljesen átlagos. 4 havonta van mostanában és 3 hétig tart. Kétszer gyógyszerrel maradt abba, most magától. Csak most meg már megint megjött, igaz 30 napra. Hátha be áll végre.



vicky79
 
 


Vicky nem probaltad az Avivat?

erdekes, egy csomo helyen olvasom h. jo, de igazabol meg nem talalkoztam olyannal aki csinalta volna :)
letoltottem a konyvet, hat hianyos, de nem tudom jok e a mozdulataim..el kellene menni egy orara de sajnos most nem szeretnek meg arra is kiadni egy kisebb vagyont.
20140211131327
 
 


Nem próbáltam még egyik tornát sem.



vicky79
 
 


pedig allitolag arra is jo, ami a te problemad. Azert tenyleg kivancsi lennek ra, hogy tenyleg mukodik e.
20140211131327
 
 


tegnap beindult megint, görcsölök, meg minden. Már azt hittem, elmúlik, de mintha előlről kezdődne...

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


Helenka! Nem kellene elmenni nődokihoz? Azért a 2 hetes mensi, meg az hogy utána újra kezdődött nem normális

Évi
Kép
Kép
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


helenka, csak nem.. ujra?? tenlyeg menj el dokihoz.
Amugy most hogy is alltok? mikor mentek es hova pontosan?
20140211131327
 
 


kedden megyek haza, akkor felhívom a dokinőt.
december 3, debreceni Kaáli intézet, Tándor doki. addig meg novemberben neki állunk a szükséges vizsgálatoknak

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


mar eleg kozel van ez a dec 3. Gondolom mar varod..
20140211131327
 
 


szeretnék egy időpontot, amikor kezdhetjük. essünk túl a biopszián és mondjanak rá ítéletet...

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


Remelem minden jol alakul. kemeny dolog lehet ez a biopszia
20140211131327
 
 


Biopsziát a Kaáliban csinálnak majd? Gyorsan eltelik majd ez a pár hónap!!

Évi
Kép
Kép
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


Klinikán dolgozó professzor végzi, azt nem tudom, hogy a Kaáliban, vagy hol...
Biztosan hamar elmegy, mert sok a tennivaló addig is. köszi a bíztatás, akármilyen durva dolgokkal is kell szembe nézni, nem számít, ha végül a kezemben tarthatom a közös gyermekünket

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


Ó Helenka, ez tényleg nem könnyű, de valóban az eredmény a lényeg.
Hátha a vizsgálatok kiderítik végre mi a baj.


Ma engem is megtréfált a természet, mert elkezdtem vérezgetni. csak még nem tudom eldönteni, hogy ez köztivérzés, vagy rendes menzi. Minden lehetséges, mert volt LH csúcsom 12 napja. 

Szép napot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Helenka en nagyon szoritok ertetek. Nekunk fele ilyen problemank nincs de mar idegileg kesz vagyok sokszor..

Boeske, ez annyira rendkivuli nalad? marmint a 12 napo lut. fazis?
20140211131327
 
 


a sok egyéb probléma eltereli a figyelmemet néha.
de van jó is, mert ugyan most lemaradtam a saját leánykérésemről az utazás miatt, de már meg van a gyűrűm :) hamarosan megkapom

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


Reginand!
Igazából nem tudom. Az elmúlt években nem nagyon elemezgettem a ciklusaim. De úgy gondoltam, végre utánajárok, mitől vetéltem el 4x. Mivel már vannak gyerekeim, ezért az orvosok nem nagyon foglalkoztak velem, de most kivizsgáltatom magam akkor is, ha fizetnem kell érte. Ezért kezdetem el figyelni, hogy van-e LH csúcsom (ovulációs teszttel), és majd csináltatok hormonvizsgálatot is. 

Az a fura, hogy még mindig nem jött meg rendesen. A végén még tényleg progeszteronhiányom lesz?

Na mindegy. Nálam csak valami aprócska galiba van, igazán nem panaszkodhatok. (És nem is panaszkodom, csak türelmetlen vagyok.)


Helenka!
Ez nagyon izgalmas!!! Gratulálok!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


boeske, hat progihianyra van egy csomo termeszetes gyogymod, gyogytea ez az, ami allitolag hasznal.

Helenka, hat hogy nem voltal ott a sajat lanykereseden ?:) ez vicces, nalam epp forditva van:) ott vagyok de nincs lanykeres :D
20140211131327
 
 


Reginand: én csináltam az Aviva tornát,barátnőmmel együtt kezdtük,Ő még abban a ciklusban teherbe esett (épp menstruált a betanításkor),nekem meg a 2. ciklusban sikerült pozitív tesztet produkálnom.

Sajnos egyikőnknek se maradt meg,de a lánynak mindkét oldalon elzáródott a petevezetéke, és szinte azonnal ezután az "ítélet" után jött a pár órás betanításra.

Egyszer kell kiadni azt a párezer ft-ot,ami olcsóbb,mint egy nőgyógyászati magánrendelés,de ha nem mész el erre,nem fogod jól csinálni a gyakorlatokat,és nem sok értelme lesz :)

Mindig is sportoltam,de ezen az alkalmon kikészültem,mielőtt vége lett,a földön fetrengtünk (szó szerint!!).

Nálunk semmi extra,épp középidős fájdalmakkal vagyok... :)

Eszti

Kép
incifinci2
 
 


Ahol én voltam,6000 ft volt összesen a 4 órás betanítás,persze van 8000-ért,akár többért isde ez egyszeri díj,megtanulod,és utána otthon csinálod könyvből a tornát :) Több helyről hallottam én is pozitív visszajelzéseket,biztosan használ ;)

Eszti

Kép
incifinci2
 
 


koszi Eszti, meglatom talalok e a kornyeken ilyet..
20140211131327
 
 


Sziasztok!

Üdv.az újaknak!

Sajna nem volt netünk, így nem tudtam írni, olvasni sem, most gyorsan fürdetés előtt volt egy kis időm végig olvasni Titeket.

Kisfiamat már a 3. hete szoktatom a bölcsibe, már hétfő óta ott alszik, de még mindig 3 órára kell menni érte. Kislányomnál  egyszerűbb dolognak tűnik beszoktatás, már 2 napot  volt oviban, semmi sírás nincs egyenlőre, majd jövő héttől fog ott aludni, én meg 5 év után megyek vissza jövő hét csütörtökön dolgozni. Nagyon nehéz lelkiekben ez az egész , teljesen új életet kezdtünk, rohanás az egész életünk már most:(.

Sajna ez a hónap is kimarad szerintem, múlt héten lehetett peteérésem, de csak 2x voltunk együtt. férjem vidéken dolgozott, úgyhogy szerintem semmi nincs már megint.


Kép
Kép
orsi777
 
 
 
 
 


Orsi, tenyleg eleg regen jartal erre :)
Beszoknak majd a gyerekek, nyugi :)

ami ezt az osszebujast illeti eleg katasztfa nalunk is most :( tegnap probaltam terelni az embert, sztetek?? anyos hivja  ilyenolyan problemakkal h a testvere igy ugy amugy, sir ri a teloban.. na ezek utan marha sok kedve volt mindekinek..
ma, itt volt az unokahugi, este meg a szokasos szerdai program :( 
igaz ma meg lh teszt negativ, de gondoltam jo lenne..
20140211131327
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Egy-két hét, és megszokják a gyerekek az új rendszert. 
Nehéz két kisgyerek mellett dolgozni, minden elismerésem. Én csak félállásban voltam eddig, de most szeptembertől azt is feladtam.

Aktualizáltam a vonalzóm. Volt egy jó rövid ciklusom, de nem bánom, mehetek kontrollra, aztán a köv. hónapban hormonvizsgálat. Lassan-lassan haladok.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Orsi tudom, hogy nehéz visszamenni dolgozni. Nekem is van tapasztalatom belőle, de majd beáll a rendszer, akkor talán már könnyebb lesz. Gyerekek nagyon jól tudnak alkalmazkodni.

Reginand sajnálom, talán azért az a két nap is elégvolt. Drukkok mennek.

Boske a hormonvizsgálatba nem zavar be a cickafarkfű és a palást fű tea ivása? Azért kérdem, mert én is megnézetném és ugye iszom a teát. Annyi a problémám, hogy mielőtt megjönne 2-3 napig barnázás van.
csepp24
 
 


Nem tudom, hogy bezavar-e. Én most nem ittam, mert nem tudtam, mi a helyzet, majd peteérés után a palástfüvet újra iszom. 

Egyébként meg bárcsak lenne hatása. A ciklus második felében minél magasabb a progeszteronszint, annál jobb.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Orsi, én is csak azt tudom mondani, mint a többiek: megszokják a gyerekek ügyesen a változást. Nekünk, felnőtteknek olyan nagy dolog minden újdonság.
Nekem, úgy tűnik, hogy elmúlt a 3 hetes dupla menzim. Már nem is emlékeztem, hogy milyen a tisztasági betét :) Csak arra leszek kiváncsi, hogy mikor jön meg legközelebb.

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


Most en is elkezdtem inni a palastfuvet, bar nem ittam a cickafarkat. Az elozo ket ciklusban nagyon fajtak a melleim, mar azt hittem sikerult, de nem :( utanaaolvastam es a magas osztogentol lehet ilyen, igy kihagytam. Viszont ma az ovu ota, meg faj a ball cicim.. nem tudom miert, mitol, kicsit aggodom :( mivel csak az egyik faj.. epp olyan mint mensi elott, de akkor mindketto szokott. Ti jartatok mar igy?
bar jovo heten megyek UH ra, marmint emlo, akkor ott megmondjak ugyis mi a baj, ha van vmi baj..
20140211131327
 
 


csepp, koszi, en minden honapban ujra remenykedem, es egyszeruen nem tudok leallni a temarol :( van vkinek vmi jo otlete hogyan tudnam ezt az egeszet kicsit hatrebb csusztatni az elmemben ?

meg egy kerdes, az elso poz-LH tesztnek voltunk egyutt, a 2. nal kihagytuk, es utana reggel ismet. Akkor mar felment a hom rendesen, sztetek ez meg belefer?

Mindenkinek kellemes vasarnapot, es minden jot:)
20140211131327
 
 


Hat ez deerdekes, az en oram azt mutatja h. 9.10 az uzenos meg 07:07, pedig tuti 9 kor irtam :)
20140211131327
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: