Új privát üzeneted érkezett!

@baudry:


örülök, hogy jobban vagy:)
ma reggel a párom rám nézett és mondta "szomorú vagy". Mondtam, hogy nem, nem csak kikészültem, hogy nagyon rosszul aludtam. Erre bementem a hálóba valamiért és elpityeregtem magam. Ok nélkül, szóval van ilyen
A hasmenésed egyébként simán lehet idegeskedés, izgalmak miatt. Javult a helyzet? Nem figyelted meg, hogy érzékenyebb lettél valami kajára esetleg? Egyél gyakrabban hasfogó ételeket - reggel egy jó kis magnéziumban gazdag banán, némi pirítós, vagy napközben alma, rizs. Én biztos, hogy a kajákkal kísérleteznék mielőtt bármilyen bogyóhoz fordulok:)
De a nevünk már megvolt mielőtt tudtuk volna, hogy kislány Fiúnévről nem tudtunk dönteni, de a Hannah egyszerre hagyta el a szánkat Most ez titok, azt mondta a férjem, hogy legalább ennyi meglepetés legyen a nagyközönségnek, ha már a nemét elárultuk. Szóval csak zárt topikban publikus
Hétfőn megyek valami kismamához ruhanézőbe (facebook ismeretség), valszeg beszerzek mostmár pár vastagabb darabot használtan. Gondoltam, hogy olyan 56-os mérettől 2-3 darabot méretenként, aztán biztos a nagyszülők és család is meglep ezzel-azzal, szóval nem akarok túl sokat sem. Főleg, hogy rejtély milyen nagy lesz:)
Na haladni kéne még a munkával is...
Jó hétvégét mindenkinek, használjátok ki a szép időt, ha nálatok is napsütéses éppen.

Kép
moncsih2
 
 


Sziasztok! Az alvás mostanában nekem sem megy valami fényesen, mert háton már nem esik jól aludni, viszont kemény a matrac és ahogy az oldalamon fekszem, több óra elteltével olyan csípőfájdalmaim lesznek, hogy néha muszáj felülnöm. Éjjel 3x pisi és ivás kb. 2 pohárral. Moncsih2, a pityergés természetes, néha én is nevetek magamon, hogy milyen hülyeségeken pityergem el magam. :D baudry! Az egyik barátnőm nemrég szült és neki kellett vasat szednie. Majdnem az összes vaskészítménytől ment a hasa. Érdekes, mert én úgy tudtam, hogy a vas megfog, de Ő nem így volt vele. Szedsz még mindig valamilyen terhesvitamint? Nálam az okozott ilyen jellegű problémát. Kedden már 22 hetesek leszünk és imádom a kis ficánkámat. :-) Vettünk ma édes falmatricákat, majd kidekorálom a kiságya körül ha meglesz.

Szép hétvégèt Nektek!
viktria
 
 


Sziasztok Kismamik!
Ma voltunk UH-on, minden rendben a Pirinyócskánkkal, minden mérete a korának megfelelő! És már tutibiztos hogy kisfiú!! 
Nekem eddig nem volt gondom a hangulat ingadozással, de ma egy "kedves" aszisztensnek (vagy nem is tudom milyen címen van ő ott) sikerült kibillentenie a nyugalmamból.... még a pityergésre is rávett.... na mindegy....
Az alvással nekem egy problémám van, az hogy nem megy... Régen olyan jókat aludtam, 12 órákat is akár, most viszont csak a forgolódás megy és mire nagy nehezen elaludnék akkor mehetek ki pisilni és kezdődik minden az elejéről....

Szép napot Nektek!

Kép
minka87
Győr
 
 

 
 

Érdekes nálam egyik terhességnél sem voltak hangulat hullámok sem pityergés, a vas egyébként tényleg fog. :-D
Minka gratula a kis fickóhoz! Mivel hozott ki a sodrodból az asszisztens?

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Sziasztok! Én ma védőnéninél jártam ,aki egyébként nagyon aranyos, csak a mérlegre ne kelljen állni, mert akkor tuti , hogy nem csak a súlygyarapodásom,hanem a magas vérnyomás is baj lesz!Érdekes, hogy sem itthon,sem a terhesgondozáson nincs gond a vérnyomással.Ti hol tartotok a kg-at tekintve? 23. hét 6-7 kg a plusszom eddig..Az orvosom azt mondta teljesen jó, mondjuk most azért is kaptam mert 1 hónap alatt szaladt fel több.. Nem tudok mit csinálni, teljesen úgy étkezem, mint terhesség előtt, próbálok többet mozogni is..Most komolyan ezen kell idegeskedni, hogy kapok a kilókért..
Moncsih: Nagyon szép nevet választottatok, elején én is úgy éreztem ,hogy kislány és mi ezt a nevet szerettük volna, aztán hamar megmutatta, hogy jó lesz ha elkezdünk keresgélni a fiú nevek között, ami megmondom őszintén először kihívás volt :)
Viktria: Nem szedek semmilyen terhesvitamint.Nem is szedtem mert egy hétig bírtam még az elején. Csak folsavat, magne b6 , c  vitamint és néha iszom Kalcium pezsgőtabit.Most mondjuk javult a helyzet az elmúlt pár napban.
Minka: Én is gratulálok a kisfiatokhoz:) A helyzet nálam is hasonló,alvásigény hatalmas többnyire hason.. Mióta kismama vagyok ez megszűnt!Csak háton tudtam aludni, viszont akkor jön a légszomj , a pánik + elég sokat zsibbadt a bal karom. Ma éjjel valahogy oldalra fekve aludtam el és láss csodát az egész éjjelt sikerült végig aludnom! :)


 


Kép
baudry
 
 
 


Sodrika: Uh-on voltam a kórházban, ez volt a második alkalom, legelőször a terhesség megállapítása miatt voltam. Nem tudom más kórházakban hogy van, nálunk vagy egy vetkőző rész, ott kell várni hogy be lehessen menni a dokihoz. Amikor először voltam le kellett vetkőznöm mert hüvelyi uh-ot csináltak, most viszont nem tudtam hogy mi lesz, a biztonság kedvéért levetkőztem... Aztán szólított a doki, látta hogy levetkőztem, mondta hogy öltözzek fel nyugodtan mert hasi uh lesz. Ezzel nem is volt gond, bezzeg az aszisztens végig mért, és "sóhajtott" egy jó hangosat hogy "Te jó Isten..." de teljesen lenézően, mintha totál hülye lennék....Így is zavarban voltam, hogy fölöslegesen "pucérkodtam" nem volt szükségem még az ő beszólására is...
Na mindegy, már nem érdekel a dolog csak olyan megalázónak éreztem ezt akkor, ott....

Baudry: Én most járok +6 kilónál. Szerencsére nekem nem szokták firtatni a súlyomat azt mondja a védőnőm hogy ez okés így. 
Nekem nincsa légszomjam háton fekvéskor, viszont pár perc után elkezd keményedni a pocim... pedig régen mindig háton feküdtem, hiányzik is...Vigyor

Kép
minka87
Győr
 
 


Minka, egyébként Miskolcon is ez van, hogy megvizsgál a doki, amikor megálapítja a terhességet, meg kb szüléskor. Az én dokim(nem Miskolcon) minden hónapban megvizsgál, megnézi a vizelet fehérjét, hüvely ph-t, kenetet vesz bakteorológiai vizsgálathoz, kézzel és 16. héttől hasi uh-val néz. 22. héten csinál még hüvelyi uh-t, mert a méhnyak hosszát, méhszáj külső-belső zárstságát nézi. Nekem ez a normális, tudom, hogy sok helyen nem, és hogy sok kismama ódzkodik ennyi havi vizsgálattól. 
Én a védőnőhöz nem szívesen járok, folyton magas ott a vérnyomáysom, és eddig én is 5 kiló pluszban vagyok, ami számára megengedhetetlen és borzalmas, hogy hízni képes egy kismama. Persze bevallom nem 48 kilóval kezdtem a harmadik terhességem, de amíg a dokim ezt normális ütemnek tartja, ne nagyon szóljon már ő érte. Ja és kiszámolta ő és átírta a doki által beírt szülés dátumát. 

Én nem szedek semilyen vitamint vagy lehet írtam már, de minél többedik terhességem annál jobban csappan az agysejtem :D. Kérdeztem is a dokit, ő sem kötötte az ebet a karóhoz, hogy de igenis kapkodjam befelé. Majd egy kis D vitamint magamhoz veszek októbertől. 

Nekem annyiban más a haramdik terhességem, hogy este azonnal elalszok, nincs gond, hogy felkeljek éjszaka, viszont reggel több idő kell az elkészüléshez, pedig tavaly is két gyerekem volt már :D.





Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Remélem mindenki jól van.
Az alvás nekem is gondot okoz, pedig érdekes módon az első gyermekvárásnál csak a harmadik trimeszterben jött ez az időszak.

Kép

Kép
kismacko81
 
 


@pimpoka:


Én is sűrűn járok amúgy mert van magándokim, minden hónapban megyek hozzá, de nála csak hüvelyi uh van, ezért kellett a kórházba is mennem hozzá hasira...  Kíváncsi vagyok milyen gyakran kell majd oda mennem....
Nekem se mondta se a dokim se a védőnőm hogy szedjek vitamint, furcsállottam is... Azért az elején beszedtem egy doboz femibiont, de azóta semmit csak néha magnéziumot, ha úgy van...

Kép
minka87
Győr
 
 


Minka, az első trimeszterben én is szedtem, de azóta nem nagyon. 

Kicsitesómnak a magánrendeésen sem csináltak semmit, kb megpaskolta a seggét, oszt mehetsz... 
36. héten streptococcus fertőzés miatt beindult a szülés, a doki nem ment be...

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


@pimpoka:


Hát az szép.... Az én dokim rendesen megvizsgál, viszont bejelentette a múltkor hogy októbertől nem vállal szülést....szuper.... Úgy döntöttem nem keresek másik orvost, majd az ügyeletesnél szülök, és reménykedem benne hogy normális lesz.....

Kép
minka87
Győr
 
 


Hahó! Megérkezett a hidegfront, már lelkiekben készültem rá.Azon kívül ,hogy kótyagos a fejem és a pulzusszámom 100 alá nem igen megy egész jól bírom :) Ti hogy vagytok ilyenkor? Tegnap és tegnapelőtt nagyon belustult a pocaklakóm , de ma reggel kárpótolt minden aggodalomért, amit sikerült is levideózni :) Már csak egy hét és újra láthatjuk Viszont előtte itt van az a fránya terheléses vércukor, azt hiszem kezdek izgulni!

Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok!
A remek hidegfront mellett ma reggel totál szétáztam... Na sebaj, nagyra növünk :)
Általában a frontok meg szoktak viselni, hideg, meleg egyaránt, de ez most békén hagyott, remekül vagyok. Leszámítva a nagy izgulást, mert este megyek nőgyógyászhoz, kíváncsi vagyok, mit mond.

Baudry, a lustaság hamar elmúlik, látom, ez jó. Hamarosan már nem fogunk bírni szaladgálni utánuk :D
Mi péntekre vagyunk bejelentkezve 4D-re. De lehet, hogy ma is rápillant az orvos, nem tudom, milyen vizsgálat lesz. Először megyek hozzá, ezért is vagyok ilyen izgatott. 

Legyen szépséges napotok! :)

Kriszti
kriszti112
 
 


Sziasztok!
Érdekes, én úgy vettem észre hogy se rám, se a Pirinyócskára nincsenek hatással a frontok... Bár, ha ez számít, tegnap este ki akarta rúgni a "ház" falát... 
Baudry, a cukorterheléstől én is be vagyok tojva egy picit... Nem is az eredménytől, bízom benne hogy jó lesz, de 2 órát kibírni azzal a löttyel a gyomromban.....remélem bent marad...Üvöltés

Kép
minka87
Győr
 
 


Csajok, ne féljetek a cukorterheléstől. Nyilván több szúrás, de nem vészes. Nekem a második terhesség során háromszor csináltak, egyikre sem mondhatnám, hogy kibírhatatlan volt. 
Meg szoktam kérni bent aki csinálja, hogy jó hideg vízbe rakja, sokáig kavargatom, míg teljesen elolvad, lehet nálunk citromot is vinni és beletenni, de sosem tettem. Biztos dili vagyok, de nekem ízlik a glükózos víz :D két nagyobb kortyban beveretem, aztán jónapot. Kibírod majd ne izgulj, a két óra nem sok. Vannak olyan intézmények, ahol egy zsömlét és 2 dl tejet adnak a cukor helyett, nálunk nem, mindig cukros löttyöt itatnak. 



Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Nagyon aktívak voltatok a napokban, jó sok hsz:)
Alvás nekem vacakul megy, az éjjel is virrasztottam pár órát...Könnyen elalszom, de felébredek f1, f2-kor és órákig nem tudok elaludni, van hogy egyáltalán nem...Rengeteget forgok minden irányba, háton nem tudok megmaradni, ha balra fordulok a kislányom rögtön elkezd mozogni, feltételezem nem szereti, lehet valami kedvenc kuckója amit megzavarokEgyébként sokszor érzem a rendszeres az esti 9-10 közötti mocorgás, férjem vasárnap este csípte el végre. Nagyon meglepte, hogy "ilyen erős mozgások, mi lesz később?"

@minka gratula a kislegényhez!
@baudry majd a következőnél felhasználjátok a lányneveket pont ma jutott eszembe, hogy ha gondolkodnánk második néven, lehet, hogy Hannah Lena (Hauser a vezetéknév z-vel ejtve osztrákosan) lenne. A páromnak még nem mondtam. A kilók miatt ne idegeskedjél túl sokat. Mondjuk a mozgás állítólag szülésnél is sokat számít, mármint aki terhesség alatt sokat gyalogol és lépcsőzést sem kerüli, jobban tágul. Engem startból figyelmeztetett a doki, hogy vigyázni kell a kilókkal, de amire még inkább kitér minden alkalommal, hogy egyek nagyon kiegyensúlyozottan, sok zöldség, gyümölcs és hal. Most olyan 3.5 kg+-nál tartok, de volt ez 4 felett is...Ami úgy látszik bevált eddig, mióta sokkal kevesebb sót használok, kevésbé vagyok pufi minden szinten+így könnyebb járni is. Olyan lufinak éreztem magam, aztán mondták, hogy csökkentsem a sót, növeljem a víz mennyiséget és eddig nagyon jól bevált. 

Én kb. 5-6 hetente megyek a dokimhoz és mindig megnézi a méhszáj zártságát és röviden a babát hasi uh-val.
Nekem nem jutott eszembe, hogy idegeskedjek a cukorterheléses vizsgálat miatt, de lehet hogy ez a tudatlanság. A dokim igaz kicsit speciálisan jár el, Ő úgy szokta "felírni", mondani a kismamáknak, hogy 1 órával a vizsgálat előtt egyenek meg egy kiflit és 1 pohár tejet. Azt olvastam, hogy máshol is van ilyen...
Jaj kellene takarítani, vasalni, meg még dolgozni, semmihez sincs nagy kedvem...

Kép
moncsih2
 
 


Moncsih: Alvás terén sokkal jobbakat alszom mostmár, hogy felváltva fekszem jobb- bal oldalt, néha háton, leszámítva az este kezdődő puffadást..Pedig nálunk sem jellemző a sok só használat.. Lehet nálam más váltja ki. Amit mindenképp mondani fogok a dokinak jövőhéten ez a reggeli széklet.. idegesít, hogy ennyire "lágy" a dolog minden áldott reggel, bár lehet más örülne neki, ha mindennap tudna wc -re menni...

Én is attól a 2 órától félek a legjobban cukorerhelésnél, de már nagyon sokan túl vannak rajta, szóval csak nem lesz gond :)


Kép
baudry
 
 
 


Hello, tegnap voltam dokinál, minden rendben van pocaklakó nődögél, már lassan elérjük a fél kilót szóval gyarapodik a kis pocaklakó. most vagyok a 21 és 6 napban. Szóval minden rendben :) Eddigi hízásom 6 kg nem venni nagyon észre rajtam, de majd meg fog ugrani biztos majd az ünnepek alatt :P Sajna most egy kicsit levagyok gyengülve, pici nátha meg ilyenek, de kúrálom magam ezerrel :) remélem ti is jól vagytok :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Edina jobbulást Neked! Már én is alig várom ,hogy újra lássam a babómat, kíváncsi vagyok mekkorát nőtt :) Bár az idő ilyenkor ólomlábakon jár...:)

Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok, jó reggelt!
Ki, hogy aludt? Én kívételesen keveset forgolódtam, de azért ez a szűk 6 óra alvás nem túl sok...
Ma itthonról dolgozom így kicsit netezek is közben.

@Edina szuper, hogy minden rendben a babával. Neked pedig jobbulást!
@baudry Te milyen vitamint, vagy magnéziumot szedsz? magnéziumtól simán lehet hasmenésed...de arról biztosíthatlak, hogy az ellenkezője (aranyeres fájdalmak) sem sokkal jobbak...egyszerűen idegileg kimerít ez a mióma/aranyér fájdalom, folyamatosan érzem

Kép
moncsih2
 
 


pimpoka, minka, kriszti, sodrika, kismacko, viktria, többiek, hogy vagytok?

Babakocsi témában a tapasztalt anyukáknak mi a véleménye? Mit kell mindenképpen figyelembe venni, mi az a pénz amiért már jó babakocsikat lehet venni (hogy benne legyen az árban a sportkocsi, mózeskosár és autósülés)?
Tegnap megnéztem egy használtat, Bugaboo Cameleon Limited Edition (mert farmer anyag ezért limited) 130e forint lenne.
Utána elkezdtem nézni a neten az árakat, típusokat, főleg a www.elefani.hu oldalon, neten nehéz megtapogatni minden esetre ránézésre és leírások alapján az újak között is simán találnék 80-150e között, szerintem jót. Nem tudom elhinni, hogy 200-300e felett a néven kívül mi az a többlet amit tudnak adni?...
Legyen stabil, kényelmes a gyereknek, nézzen is ki valahogyan aztán guruljon, nem?:)

Kép
moncsih2
 
 


@Edina, most látom mi a naptár szerint pont egyidős terhesek vagyunk:)

Kép
moncsih2
 
 


Moncsih, nekünk a harmadik gyereknek is az első gyerek babakocsija lesz. 8 éve újonnan vettem ebay-en Németországból bababoltból, akkor 80 eFt volt, semmi hibája, masszív, nagyon szeretem. 
Én mózeses párti vagyok télen-nyáron. 6-7 hónaposan szoktam áttenni a vízszintesig dönthető sport részbe. Ez egy hauck traxx jaguar 3. Mellette volt több könnyebb babakocsink is, ami gyorsan nyitható-zárható, jól dönthető. Nekem a masszív kocsi a falu miatt jó, bárhol eltolom és én nagyon szeretem a 3 kerekűt, nekem könnyebb tolni, mint a 4 kerekűt. 

8 év óta annyi minden változott, hogy most már szerintem nagyon jó babakocsit lehet venni újat akár 60-100 eFt között, vagy használtan ugyan ezen kategóriás kocsikat 30-50 eFt körül. 
Hordozónk nekünk maxi cosi pebble van, nagyon szeretem, de elég nehéz azért. 

Sok szempont alapján kell választani szerintem. Kocsival jársz-e vagy tömegközlekedsz, sokat jársz-e bevásárlóközpontokban, mert nekem az a tapasztalom azzal, hogy egyes babakocsik nagyon rosszul gördülnek azokon a padlókon. Van-e emelet, kell-e cipelned, következő gyereknél újat szándékozol-e venni vagy megtartod a régit, akkor érdemesebb unisex színűbe gondolkodni. Mekkora az autótok, befér-e a csomagtartó felébe kb. 

Én most egy testvérkocsiban gondolkodom, mert a második még csak 2.5 éves lesz és ha városba vagy sétálni megyünk, akkor ő még nem bír annyit gyalogolni, a fellépő meg tudom, hogy nem elég neki. Nagyon sokmindent szoktam a www.babamamaoutlet.hu -n. Németországban kiállított bolti darabok. Vagy tök újak, csak előző év modelljei. 



Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


@moncsih2: Tényleg eddig ezt észre sem vettem :) szuper :) 


Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Pimpokának igaza van. Mindenkinek el kell dönteni, hogy mik az elsődleges feltételek, amiknek meg kell felelnie a babakocsinak. Én pl. eladtam a kislányomét. Szerettem azt is,  de tudom, hogy volt/van ennél is jobb. Nekünk Bergonunk volt, nem egy extra márka, de strapabíró és főként jó nagy kocsi volt. Az 59 cm-es lányomnak kellett is ez a nagyság, mert mire ülni tudott, más babakocsit simán kinőtt volna. A védőnő az uh leletek alapján már pedzegeti, hogy szerinte a kicsi sem lesz olyan kicsi. Voltam dokinál, minden rendben, méhszáj zárt. A keményedésekre megemelte a mg adagot. Kispocok meg mocorog, bokszol rendesen odabent.

Baudry! Más meg örül(ne), ha ilyen könnyedén menne a nagydolog...

Most itthon vagyok a köhögős kislányommal. Jaj, de jó nem dolgozni egy kicsit! Jólesik lájtosabbra venni a dolgokat. Csak ne lenne ez az undok idő...

Kép
Kép
molmar
 
 


Sziasztok!

mi köszönjük, remekül vagyunk, szerrdán voltam dokinál, megnézett uh-n, miomát ő bizony nem látott, a lepényre pedig azt mondta, hogy a gyerkőc feje lentebb van, tehát szerinte nem vészes egyáltalán, nyugodtan lehet dolgozni, azért ne fussak maratont, és ne emelgessek, de a jó kis ülő munkám még egy ideig megtarthatom :)

Ma megyünk 4D-s UH-ra, már alig várom :)  

Babakocsi ügyben: Mi Pierre Cardin-t vettünk, elég korán, 12 hetesen, akkor találtunk jót, jó áron. Használtan vetük, unisex, zöld-fekete színben, nagyon jó minőség szerintem. Az anyaga strapabíró, négykerekű, de az első kerekek szűkebben vannak egymás mellett, és a szövetének a minősége is nagyon jó. Egy bababoltos ismerősünk is azt mondta, hogy jó választás volt :)
De való igaz, hogy ez abszolút tapasztalat kérdése mindenkinél szerintem.

Kriszti
kriszti112
 
 


@pimpoka:


köszönöm a magyarázatokat!
Általában én is masszív párti vagyok, de akárcsak bicikliben babakocsiban is a könnyebbet keresem. Mert ha emelgetni kell majd és éppen nincs segítség...Pesten még rengeteg helyen nem lehet le-fel jutni pl. metróból mozgólépcsőn, szóval lesz alkalom erősödni mert még ha kifejezetten kéred is, sokszor akkor sem segítenek. Gyerek nélkül főleg tömegközlekedek, utána majd meglátjuk. Meg készülünk költözni, próbáljuk kerülni a liftmentes házakat, de sok olyan is van ahol van lift, de nagyon pici, szóval van mire készülni
Köszi a liket is, nem ismertem, nagyon jónak tűnik!

Kép
moncsih2
 
 


@molmar:


Remek, hogy jól vagytok. Szóval több mg...Én alapból 1 tasakot iszom (Magnosolv), ill. ha problémásabb a  nap, nagyon érzem a hasamt akkor szoktam egy másodikta.

Jó hosszú volt a lányod születéskor, ez elég ritka, nem? Ti is nagyon magasak vagytok?
Mózes kosarakat nézegettem, de akkor jobban áttanulmányozom a hoszméreteket...ha túl kicsit veszünk előbb kezd majd úgy aludni a babakocsiban, mint az apja, hogy mindig kilóg 50 cm-t az ágyból

Jobbulást Rékának!


Kép
moncsih2
 
 


@kriszti112:


az jó, hogy nem látott miómát, meg az még annál is jobb ha nincs jele, mert uh-val sajnos csak a nagyon jó gépeken látják  vagy a nagyon nagyokat (sima nőgyógyászok 85%-ban egyszerű, régi gépeket használ)+nekem még azt is mondták, hogy ahogyan nő a terhesség annál nehezebb látni/megnérmi a miómát...
Jó korán megvettétek a babakocsit, de legalább 1 darab fontos kellék kipipálva
Jó nézelődést 4D-n - ez genetikai vizsgálat is egyben, vagy csak a mozizás kedvéért?

Kép
moncsih2
 
 


@moncsih,
nem genetikai vizsgálat, de azért alaposan kitanulmányozza szerintem a szonográfus a látottakat, és mindent megmutogat nekünk :)
A nőgyógyász elég korrekt volt, tényleg szimpi, alaposan átbogarászta a hasam tartalmát, úgy gondolom, észre kellett volna vennie, így megnyugodtam, hogy nem látott semmi rosszat :)

Azóta már túlvagyunk a babaágy, és a csecsemőmérleg megvásárlásán is, és a légzésfigyelő is csak napok kérdése szerintem :) Haladunk. :)

Nekünk is 3in1 a babakocsink, mózes és autósülés is van a sport rész mellett, és természetesen mindhárom a vázra pattintható, szóval nagyon király. 
A súlya számomra is fontos szempont volt, nem túl nehéz, ha csak boltba ugrom le , fel kell tolnom a dombon visszafelé, szóval nem mindegy, hogy milyen, ráadásul a liftig el kell szegénykémet cipelni teli kosárral is :)
Tömegközlekedésben nem vészes, mert nem lakunk messze a belvárostól, így ha a jó idő engedi, akkor inkább a sétát választjuk majd. És a családhoz is tudunk sétálni, nem laknak messze, ha meg Apa otthon van, akkor úgyis autózunk :D

Kriszti
kriszti112
 
 


Moncsi! A kedves apuka magas, én inkább alacsony vagyok. A szülésznő mondta is szülés után, hogy érti már, hogy miért volt csupa baba a pocakom.  Egyébként mindenki meglepődött a hosszúságán, eleve nagy babát vártunk, de nem ekkorát! Az 56-os ruhák közül sok nem is ment rá.

Kriszti! Akkor haladtok nagyon a cuccok beszerzésében! Ügyesek vagytok!




Kép
Kép
molmar
 
 


Sziasztok Kismamik! 
Mi is jól vagyunk, hétfőn voltunk UH-on, minden rendben, a Pirinyócska a korának megfelelő méretekkel rendelkezik! Annyira kíváncsi vagyok végül hány centivel és mekkora súllyal fog megszületni!  
Mi még mindig nem vettünk semmit, csak a légzésfigyelő lesz meg ma és a babakocsival nyúzom a párom hogy vegyük már meg, de szerinte még ráér.... Hajlamos mindent az utolsó percre hagyni....
Mi egyébként próbáljuk majd a legtöbb dolgot használtan beszerezni, mert azt tapasztaltam hogy nagyon jó állapotú babás dolgok vannak a neten, az új ár töredékéért. Kisruhákat is kapunk majd, meg persze veszünk is mert annyira cukik vannak, hogy úgysem bírjuk megállni...

Kép
minka87
Győr
 
 


Halihó :)

Minka,
örülök, hogy minden oké :)
Én is kíváncsi vagyok, egyre jobban :) 
Jó döntés szerintem a használt cucc, mi is úgy igyekszünk beszerezni a dolgokat, a kiságy, a babakocsi használt, de teljesen újszerű állapotban vannak, szó szerint. el tudsz menni megnézni, ha nem jó, akkor nem veszed meg, ennyi. Szerintem is jobban megéri, mint újként megvenni ezeket többszörös áron. 
Nálunk mindketten jobb szeretünk előre vásárolni, és felkészülni, főleg a nagyobb dolgokból. Egész szépen gyűlik már, csak egyszer kell elkezdeni. :)


Kriszti
kriszti112
 
 


Sziasztok Lányok!
Köszönjük mi is jól vagyunk, megoldódott az alvás problémám, emiatt most nagyon boldog vagyok. :-) A nászajándék pénzünkből vettünk az ágyra egy 4,5 cm-es memória fekvőbetétet, amit a meglévő matracra tettünk és lássatok csodát, Istenien alszom, csípőfájdalom és forgolódás nélkül. Nem gondoltam volna, hogy ennyit segít egy ilyen fekvőbetét. Én 6-7 kg-nál járok, de a védődő szerint ez pont ideális 22 hetesen. 26-án megyek a cukorterhelésre, nem vagyok édes szájú, de majd nyomok bele egy citromot, hátha segít rajta. :-) Nekünk rokonoktól, családtagoktól van sok használt cucc, de amit még meg kell venni, azt az Ikea és Elefániból próbáljuk beszerezni. Szerencsére a nagyobb dolgokat nem kell megvenni, csak ilyesmit, mint kiskád, pelusozó alátét, hálózsák stb. Azért még van bőven így is.
Ti hogy álltok a takarítással? Én a fürdőkáddal vagyok bajban és az ágy alatti pórszívózással, ablakpucolással... Sajnos anyum messze lakik, nem tudom megkérni, hogy segítsen. Férjem segít, de majd kitalálok valamit.

Örülök, hogy Ti is jól vagytok és a Babucik is szépen fejlődnek! :-)
viktria
 
 


Sziasztok!

En most lattam ezt a topikot. Holnap leszek 22 hetes  ha minden igaz kislany elso baboca. Lattam sokan irtatok az alvassal kapcsolatban hat sajna en is forgolodok.. Haton szeretek aludni de akkor bekemenyedik a hasam ezert ezt a pozt hanyagolom.. Kulfoldon elek Torokorszagban es itt a dokim mondta, hogy a mehszajam meg a normalisban van de rovid. Ezt annyira nem ertem mert ha a normalisban van akkor nem rovid, ha meg rovid akkor nem normalis. A lenyeg, hogy tobbet kell fekudnom, most csutortokon megyunk vissza akkor majd megkerdezem, hogy van-e valtozas.
Suly szempontbol nem hiztam fogytam 10 kilot azota semmit se szedtem vissza meg. Egy kicsit felek is emiatt, mert nem a hanytam egyszersem terhesseg alatt, egyeszeruen az etvagyam ment el. Mondjuk par napja jobb a helyzet. 


Babkocsi teren mi NUNA markaju babakocsit vettunk nagyon tetszik.. Konnyu sport kocsi. Vazra azt szerelsz fel amit szeretnel most a babahordozo van rajta eloszor ugyis azzal hasznaljuk utana johet a sport kocsi resze. Mivel a 3.-on lakunk ezert muszaj volt, hogy konnyu legyen es konyen csukhato nyithato, amelett piszok konnyu iranyitani ami nagyon tetszik.. Tomegkozlekedessel jarunk ezert inkabb kicsi babakocsit valasztottunk.. Es sokat repulunk is ezert jo starm kocsit is akartam. a boltba az elado a 100 kilojaval beleult es megse kottyant neki. 


Legzesfigyelot torokbe nem kapni.. ezt majd otthon fogom beszerezni tobbi cucott ikeabol neztem ki. Szerencsemre itt nagyon cuki es nagyon olcso a babaruha :D ugyhogy rozsaszin rozsaszinnel. 

Szep napot mindenkinek! 

papatia
 
 


Sziasztok!

Üdv, Papatia, gratulálok! :) Nekünk is kislány, 21 hetesek vagyunk. 
Nem lehet egyszerű Törökországban... Kitartást, boldogságos babavárást neked! :)

Viktria,
Én a takarítással remekül állok egyelőre. Hamarabb elfáradok, ez érezhető, de férjem nagyon sokat levesz a vállamról :) Általában kiporszívóz, kérnem sem kell nagyon, ablakot mosni nem is enged egy jó ideje  (9. emelet), azt is megcsinálja, a füdővel egyelőre még békülök, muszáj is lesz, mert a pepecs házimunkát nem szereti férjem :) A káddal nekem még nincs bajom :)
Az alávssal viszont most kezdek szenvedni, ha felkelek a szokásos pistúrára, utána iszonyat nehezen, rengeteg forgolódás után alszom vissza. De sikerül azért, csak idő kérdése :)

Amúgy minden a legnagyobb rendben, család, lakás, munka halad a helyes mederben :D

Kriszti
kriszti112
 
 


Sziasztok!


20 hetes terhes vagyok és mellső fali lepényem van és első babó . Január 27re várjuk
Pár napja érzem picurkát persze csak akkor , ha háton fekszem 2x volt olyan , hogy ültem és rugott , de azóta semmi
Tényleg igaz, hogy ha rossz idő van nem nagyon mozognak?

18 hetesen tudtuk meg, hogy kislányt várok!
Mostanában kezdett el fájni a derekam nem valami jó érzés Az alvásról ne is beszéljünk, ha felébredek akkor olyan nehezen alszom vissza oldalra nem is tudok vissza aludni csak háton.
Hallottam nem szabad háton fekve aludni ez igaz? De nekem sok esetbe úgy a jó.

Lehet, hogy kicsit fura de 13 hetesen dudort csinált angyalom azt hittem megint cisztám van. Később kiderült huncut nunis csinálja Alig mertem megkérdezni a dokit. Most már rá jöttem , hogy ha kinyomja magát akkor szokott fordul egyet . 18 hetesen elmentünk uh-ra akkor azt mondta adoki medence fekvésű utána vissza kellett mennünk , mert kiderült valami gombás vackot össze szedtem mielőtt megnézte volna kinyomta magát és uh annyit láttunk, hogy megfordult



24 hetesen megyünk vissza uh-ra ....ajjj lányok alig várom!!!

Amúgy mikor kezdett el nálatok nőni poci hány hetesen és mikor érezted először a picurkádat?

Mennem kell , de addig is szép napot kívánok nektek!!

Ui.: Rakok fel képet a kis csajosról (18+3 hetes)



angyali88
 
 


@kriszti112: Koszi szepen. Annyira nem rossz, de azert mas itt  Maganklinikara jarok es 2000 ft atszamitva tehat semmiseg. Az egeszsegugy 100 jobb mint magyarba ahogy eddig tapasztaltam, de azert otthon akarok szulni mert itt nagyon csaszaroznak en pedig nem szeretnem. Meg az sem rossz amikor szulok, hogy a doki magyarul beszel hozzam (lehet valamit felis fogok majd belole ket fajas kozott) 


@angyali88: Haton azert nem jo aludni mert a baba sulya meg minden mas elnyomhatja az ereket emiatt a baba verkeringese 'romolhat'. Marmint nem jo neki. En 17 hetesen mar ereztem, hogy mozog, most 22 hetesen mar latni is lehet, hogy tancikal odabent.  Nekem a hasam meg mindig nem nott semmit. Egyszer majd csak elkezd 

papatia
 
 


Sziasztok! Üdv, Papatia és Angyali88!  Milyen sok üzenet érkezett a pár nap alatt amíg nem voltam gépközelben:)


@angyali88: Gratulálok a kislányotokhoz és boldog babavárást:) Én is sokszor csak háton bírok visszaaludni, én azt olvastam ,hogy azért nem ajánlott mert a méhed súlya túlságosan a gerincedre nehezedik, idegeket, ereket, izmokat nyomhat el. Azt hiszem én is  írtam ,hogy volt légszomjam éjjel, mostmár inkább a derekam szokott fájni. Én ilyenkor teszek egy plusz díszpárnát még a párnám alá és talán valamivel jobb a háton fekvés bár a pocikeményedés nem marad el nálunk sem.Ettől függetlenül hajnali 3- tól van ,hogy 2-3 óra hosszáig csak forgolódok én is és nem sikerül sehogy sem az alvás.


Poci növekedésről meg csak annyit, hogy már magam is unom, mikor megkérdezik hogy hol a babád?! Ilyenkor nem is tudom mit felelnék..Néha már vissza kell , hogy fogjam magam.Szóval az én pocim se nőtt látványosan , de talán nem is bánom annyira. Én tudom ,hogy a pocaklakóm jól van és kész :) Egyébként én kb 20 hetesen kezdtem el érezni a határozottabb rugásokat és első babóm.  


Moncsih: Magne b6 -ot szedek napi 3- at , de képzeld most újra ráálltam az almaevésre ( terhesség első 3 hónapjában nagyon sokat ettem) és mintha jobb lenne a helyzet.


Holnap jön a rettegett terheléses vércukor... Majd jövök az élménybeszámolóval:)


Kép
baudry
 
 
 


Halihó Angyali88 :)
Gratulálok! :)
Mi 21 hetesek vagyunk, kb 18- héten már éreztem mocorgást, de megesküdni még nem mertem rá, egy hét alatt kb világossá vált, hogy ő az. Nekünk is első baba, a lepény hátul tapad, kissé lent, de a doki szerint nem para. Hogy milyen fekvésű a lánykánk, az állandóan változik, annyit izeg-mozog. Szerdán voltam hivatalos nődokihoz, ott fejfekvésű volt, péntekre pedig időpontunk volt 4d-re, akkor már farfekvéssel. Szóval folyamatosan bukfencezik :)
A hasam már tizen-pár hetesen nem tudtam eltakarni, bár akkor még csak inkább ducinak tűntem, mind várandósnak. Úgy két hete mondhatom, hogy most már mindenki kismamának néz, nem csak oldalra terebéjesedik a hasam, hanem előre is. Amúgy eddin nem sokat híztam, 5-6 kilónál járok összesen, és eddig csak a hasam, a csípőm szélesedett picit. De fel vagyok készülve minden eshetőségre ilyen téren :)

Papatia
Hát a magyar egészségügyről annyit, hogy eddig nem volt bajom az sztk-s orvosokkal. SZTK alapú rendelésre mentem mindig (évente egyszer szerencsére) nőgyógyászhoz, teljesen elégedett voltam a dokival, dícsértem állandóan. Mikor abbahagytam a fogamzásgátlót, jeleztem neki,hogy gyereket szeretnénk, és hogy én feltétlen ragaszkodénk majd hozzá a terhesség alatt, megadta a telefonszámát, mert kérdésemre közölte, hogy neki nincs magánrendelése. Aztán mikor sikerült összehozni Bogyókát, mentem hozzá, mert hát ő nagyon jó. Na olyan tulok volt, hogy még olyat én seosem láttam. Közölte, hogy köszöni, oda többet nem kell menni, majd a terhesgondozásra... Innentől kezdve nem is voltam nála. És nem is leszek. 
SZTK-ban kismamagondozáson nem történik semmi érdemleges a vizsgálatokat tekintve, vérvétel, vizelet néhány hetente, vérnyomás, súlymérés, ennyi. Senki nem mond semmit. UH-n szintén alig mondanak valamit, szörnyen ritka a normális és empatikus szonográfus és orvos. így mivel azt mondták, hogy lent van a lepényem, eléri a belső méhszájat, sőt, a 13. héten a kombinált tesztet megcsináltattam, ott a szonográfus azt mondta, hogy van egy 30 mm-es cisztám. Persze ennél bővebben hiába kérdeztem, nem fejtette ki. Besokalltam. Elmentem most szerdán magándokihoz, nem vészes az ára, de azért feladtam érte az elveimet, mert úgy gondoltam, minden orvos ugyan arra esküdött fel. Hát itt nem így működik. A 4d-n, pénteken, az egyetlen olyan emberrel sikerült találkozni az egészségügyből, aki saját maga is látja, hogy a szülészet itt csak pénzről szól, semmi másról. Ő nem javasolja a fogadott orvost, az én álláspontomat teljes mértékben támogatta, ill. megerősítette: magándoki a vizsgálatokhoz, ügyeletes szüléshez, és egy támogató társ (aki nem a férjem lesz, mert nem engedem szegénynek :) ), és minden ok lesz. Aki megérdemli a pénzt, az úgyis fog kapni, ha nincs felfogadva szülészorvosnak. De az eddigi tapasztalatom úgy az ismerségi körben az, hogy inkább megérdemlik a szülésznők és ápolónők, mint a fogadott orvos:( Tisztelet a kivételnek, mert azért néhány embernek sikerül egy-egy arany dokit kifognia. :)



Kriszti
kriszti112
 
 


Kriszti

En sem szerettem volna fogadott orvosnal szulni. Mivel nagyon draga es en ugy gondolom, hogy aki szuleszorvosnak megy vagy novernek, szulesznonek az azert valasztja mert szivvel lelekkel ezt szeretne csinalni.. De sajnos a mai vilagban a penz az elso tisztelet a kivetelnek biztos sok olyan orvos is van aki szivesen csinalja es nem varja a penzt..
Noverem lebeszelt rola es mondta, hogy szuljek az o dokijanal mivel szakmailag nagyon a toppon van. Plasztikai varrast is csinal ami vegulis nem utolso ha szabdalni kellene.. De emelett minden kezelesen varja a penzt es a szules nala 100nal kezdodik.

De pl az en nogyogyaszom magyarban egy idos bacsika  sokan vannak vele rossz velemennyel, velem mindig rendes volt elmagyarazott mindent. Arra gondolta hozza jarok terhesgondozasra de a valasztott orvosnal szulok. Nem tudom, hogy ez leheteseges-e. 


papatia
 
 


Szerintem lehetséges, Papatia, csak a választott orvos hozzáállását szerintem nagyban befolyásolja, hogy nem ő kísérte végig a terhességet. 
Ha választott orvosnál szülnék, én biztos, hogy a terhesség alatt hozzá járnék.

Kriszti
kriszti112
 
 


Papatia és baudry :Igyekszem nem háton feküdni , de úgy alszom el és amikor felébredek akkor mindig bal oldalamon vagyok :)
Próbáltam párnával aludni de olyan kényelmetlen , hogy inkább nem alszok vele.

Nálam mindig meg akarják fogni a pocimat arra viszont valahogy allergiás vagyok

Magne b6-ot én is szedek + Gravidát!!


Egy kis segítség kellene kismamik!!! Fáj az egész ínyem az egész szerintem ínysorvadásom van. Használom az elmex fogkrémet de alig van változás! Valami tipp mit szedjek ami persze nem árt a babának? Fog dokihoz nem tudok még eljuttni!!

Én nem kívánok semmilyen kaját! :) Megeszem azt ami jól esik! Én mondjuk , mikor megtudtam , hogy terhes vagyok onnantól kezdve nem ettem húst! Most sem csak egy -két falat.
53kg voltam lement -3kg és most legutóbb megmért a védőnő 53,5kg voltam. Nah kiváncsi leszek holnap mennyit mutatt a mérleg :)


Amúgy már tudjátok lányok, hogy fogjátok nevezni a poci lakót?

angyali88
 
 


Én amúgy úgy gondoltam, hogy nem fogadok a szüléshez orvost, végig ehhez fogok járni, mert ő normális, aztán majd szülök annál, aki épp ott lesz. 
Nekem is az a véleményem, hogy akik ezt a szakmát választják, ők nem véletlenül, s legfőképp nem kizárólag a pénzért teszik. De rá kellett jönni, hogy nem így van nagyon sok esetben. 
Viszont abban biztos vagyok már most, hogy ha a szülésnél az általam elvárt hozzáállással fog segíteni az orvos, és tényleg segíteni fog, akkor megérdemli, hogy kapjon x összeget, nem leszek rest odaadni. :)

Kriszti
kriszti112
 
 


Angyali88,
Paradontaxot próbáld ki. Nekem is érzékeny az ínyem. Iszonyat sz@r íze van, de nálam az érzékenység, fájdalom lemúlt, a vérzés fogmosáskor még nem teljesen, de elvileg az is el fog múlni, hát én kitratok, bár kutyául szenvedek minden fogmosáskor. Olykor-olykor megengedem magamnak a lazulást, és Elmexet használok, de ez tényleg csak egy-két alkalom, még jó, hogy van otthon, mert amúgy férjem azt használja. A Paradontax eddig tényleg beválni látszik, még küzdök vele egy ideig szerintem. Az első néhány alkalommal majdnem kihánytam, hozzáteszem, nem hánytam a terhesség alatt, csak egyetlen egyszer, nem is tudom, hogy az mitől volt. Na a fogkrémtől már egy párszor majdnem sikerült produkálnom. :)

A hasamat nekem is rendszeresen meg akarják simogatni, van, akit kifejezetten kettéharapnék ilyenkor, van, akinek megengedem. És már most látom, hogy azt engedem a pocakom közelébe, akit később nyugost szívvel fogok a gyermekem közelébe is engedni :)

Kriszti
kriszti112
 
 


kriszti112

Én párocskám a héten mondta, hogy látszik most már  a pocim és sokat nőt :)
Az egyik hölgy azt mondta nekem, hogy " milyn picike 18 hetesen és ekkora pocid van?" hát hirtelen nem tudtam hova tenni a dolgot :) Majd rakok fel képet a pocimról  csak legyen rá időm össze raknia képeket :)


Nah akkor kifogom probálni a fogkrémet! Köszönöm a gyors választ! :)


Én mondjuk magándokihoz járok és hát fogalmam sincs , hogy nála fogok e szülni. Mert olvastam sok rosszat , persze jót is . Csak nagyon megijedtem amiket olvastam a dokimról teljesen lecsüggedtem. Nem tudom de én enm ezt tapasztaltam eddig nálam a leirtak alapján . Nem elég , hogy félek a szüléstől de még ez is . Szóval nem tudom mi lesz, hogy lesz.

angyali88
 
 


Angyali88,

Nekem volt szerencsém végignézni egy szülést. Nem kell félni. Nem akarlak ám félrevezetni, fájni fog, piszkosul, de félelemre semmi ok, csak pozitívan szabad hozzáálni, minden a legnagyobb rendben lesz, és gyors szülés lesz. Én  ezt szuggerálom magamnak. :) Nem szabad negatívan gondolni rá, meg félelemmel, nehogy aztán pont e miatt az ember lánya bevonzza a rossz élményeket. Én inkább csak kíváncsi, illetve izgatott vagyok, aggodalmam odáig tart, hogy nehogy valami baj legyen szüléskor a gyerkőcömmel, stb. De ezeket az aggodalmakat pedig igyekszem normál keretek között tartani :)

Én is magánhoz járok, de sajnos a környezetünkben rengeteg negatív tapasztalatot hallottam előre kifizetett pénzről, ott sem lévő orvosról, stb, hogy nem merném bevállalni, a pénzt inkább olyannak szánom, aki tényleg foglalkozik velünk, és tényleg azért, mert szereti a hivatását és élvezi, amit csinál. hát.... Szívből remélem, hogy akadnak ilyen emberek majd abban a kórházban, ahol én fogok szülni, és rám találnak majd a szükségben :D Mert kivételek márpedig vannak! Csak nehezen fellelhetőek. 



Kriszti
kriszti112
 
 


Sziasztok Meglévő és Új Kismamik!
Én a 18.-ik héttől érzem a Pirinyócska mozgását, eleinte ritkábban, de mostanában már minden nap! Néha úgy ficánkol, hogy az egész hasam kimozdul egy-egy irányba... Nekem amúgy elég "nagy" már a hasam, azt hiszem a védőnő 101 centit mért a múlt héten... bár inkább csak oldalról látszik, hátulról egyáltalán nem nézek ki terhesnek...  Nekem már az elejétől fogva látványos volt, mert nagyon fel voltam puffadva... 
Az alvással még mindig hadilábon állok, olyan jól esne háton feküdni, de nem tudok mert rögtön keményedek... 
Én is magándokihoz járok, de ügyeletesnél fogok szülni! 
Egyébként lekopogom, de szerencsére semmi problémám nincs, nem vizesedek, nem fáj semmim...6 kilót híztam eddig, de nem látszik, biztos mind a hasamra ment...

Kép
minka87
Győr
 
 


kriszti112

Eldöntöttem hogy magándokinál szülök és pozitív leszek :) és nem gondolom rosszra :)


minka87

Ne aggódj nem vagy egyedül aki szenved az alvással :) :(
Örülj neki, hogy nincs semmi gond :)



Noh, én pedig voltam védőnőnél és +2kg hiztam :) vagyis amiota terhes vagyok +4kg jött rám
Védőnéni próbálta meghallagatni a pici szivhangját ...hát nagyon nem tetszett a műszer neki :) de minden rendben van vele :)

Ti hogy vagytok? Meséljetek!

angyali88
 
 


Hello :) Velünk is minden ok :) nagyon-nagyon sokat mozog a pici, van hogy már azon vigyorgunk mennyit bír mozogni :) annyira tud hullámozni a hasam :) de nagyon jó érzés, tegnap már éreztem olyat is mintha csuklana, de nemtudom hogy az e volt. Ezen a héten fogom már tölteni az uh szerint a 23.dik hetet, szóval telik az idő a pocak meg nől, főleg hogy tegnap megkívántam a sütit és meg is ettem két jókora szeletet azátn csak szuszogtam, de nagyon ízlet a pocaklakónak is mert ficánkolt :D

Vigyázzon mindenki magára :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: