Új privát üzeneted érkezett!

@szilvia009:
Szia!
Kitartás!
Nekem ilyennel nincs, viszont kisfiamnál az utolsó hétre magas lett a vérnyomásom.
Nekem erre kell majd figyelni...
nyuszmusz82
Eger
 
 


Próbálj minnél többet pihenni.
nyuszmusz82
Eger
 
 


@szilvi009
Kitartás és a pihenés, fekvés sokat segít, ismerőseim között volt hasonló, de ott csak az utolsó két-három hónap volt ilyen, de sokat feküdt és kihuzta végig
gigip
 
 

 
 

Köszi, lányok! Pihenni fogok. Van már pár könyv és film betervezve. Aztán majdcsak eltelik az idő valahogy. Ha 3 hét múlva nem lesz rosszabb a helyzet, akkor jól csinálom. :-)
szilvia009
 
 


@szilvia009:
Nekem nincs ilyen tapasztalatom, de az egyik barátnőmnek a 20. héttől nyitva volt a külső méhszáj. 38 hetesen szült, minden oké volt És ő nem vitte túlzásba a pihenést... Szóval ha te tényleg odafigyelsz, fekszel sokat, szerintem rendben lesz minden!

Én egyébként a védőnőnél jártam a héten, hallgattunk szívhangot És már naponta többször érzem mozogni a babát!
orsolyka
 
 


@szilvia009:
Kitartást! Pihens sokat!
bmeulles
 
 


@szilvia009:
Kitartást! Pihens sokat!
bmeulles
 
 


Sziasztok!
Én is kezdem érezni mocorogni a picurkát :-)

A szívhang csodálatos, alig várom :-D
nyuszmusz82
Eger
 
 


Kedves Kismamák!

 

A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar Táplálkozástudományi mesterképzésének végzős hallgatója vagyok. Kismamákat keresek akik a táplálkozásukkal kapcsolatos kérdőív kitöltésével segítenék a tudományos munkámat, ami nem jár semmilyen egyéb kötelezettséggel!

 

A kapott adatokat más célra nem használom fel, illetéktelen személyek kezébe nem kerül. A kérdőívek kitöltése név nélkül történik, önkéntes alapon, kb. 10 percet vesz igénybe.

 

Köszönöm, hogy válaszaival hozzájárul munkám sikeréhez!

 

Tisztelettel,

 

Murray Adrienne

 

adrienne2020
 
 


Én sajnos 1 hónapja elveszítetem a babámat, és már nincs módom újra kezdeni. Ezért Elevit 1 és 2 vitaminjaim feleslegesek. Ha valaki szedi, megegyezhetünk priviben.
amor13
 
 


@amor13:
Nagyon sajnálom :(
orsolyka
 
 


Sziasztok, most már mindenki a 2. trimeszterben van lassan :) Hogy vagytok?
Én nagyon élvezem hogy van végre energiám, edzeni is elkezdtem újra most hogy bírom :) Márc. 18-án megyünk a következő genetikai UHra, remélem kiderül fiú vagy lány
orsolyka
 
 


@orsolyka:
Szia!
Mit edzel?
Nagyon energikus vagy, nekem bőven elég ha Bálint után rohangálok :roll:
Még nem néztem pontosan mikorra esik a 18 hetes uh, de már várom :-D
nyuszmusz82
Eger
 
 


@nyuszmusz82:
Spinnigre járok hetente egyszer :) Most lightosabban csinálom, de mivel terhesség előtt is jártam, mondta az edző hogy nyugodtan folytassam kisebb intenzitással.
orsolyka
 
 


Az jó!
Én zumbáztam sokáig, néha hiányzik is...
nyuszmusz82
Eger
 
 


Sziasztok!
Mi most leptunk a 17.hetbe. Meg nem erzem mocorogni de nekem nagyon hatra hajlo a mehem azt mondtak akkor kesobb erezheto a babo.Masnak is van ilyen? A gyomrom kezd jobb lenni de a sav sajnos meg mindig gyotor neha. Neveken gondolkoztatok mar? Mi is marcius 18.an megyunk a 2.genetikara. Azt hol csinaltatjatok meg? Kellemes vasarnapot!
gerieni
 
 


@gerieni:
Szia!
Nekünk megvan a nevünk, ha kisfiú akkor Balázs, ha kislány akkor Nóra.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Én nem tudom, hogy őt érzem-e, néha olyan mintha csak megrebbenne a hasam alul, mint amikor izomrángása van az embernek, de nem szabályos időközönként, főleg délután és este, de akkor többször. Szóval én nem buboréknak nevezném, ahogy sokan leírják, hanem határozott rúgásnak. :-)
Neveken még nem gondolkoztunk, én majd csak akkor szeretnék, ha kiderül a neme, elvileg a 18. hetes uh-n már látnak majd valamit. Az március 13-án lesz a kórházban, de elmegyek magánra is 16-án.
szilvia009
 
 


@szilvia009:
Lehet h a picurkád :-)
Legkönnyebben akkor tudod megfigyelni ha eszel és lepihensz.
Kaja után általában jobban mocorognak :-)

Én is remélem hogy a 18hetes uhn kiderül a neme.

Kisfiam megfázott folyik az orra meg köhög. Nem sokat aludtunk éjszaka :-(
nyuszmusz82
Eger
 
 


Sziasztok!

Nyuszmusz, jobbulást kívánok a kisfiadnak! Gratulálok a kistesó érkezéséhez!
Amint olvastam a kislány nevet egyből tudtam, hogy Te vagy az! <3
Nem is kérdés!

Egy 2015-ös csoport tagja voltál (Te is, mint én), akkor még nem volt babád és utána már nem is tudtam (tudtunk) Rólad semmit.
Most nagyon-nagyon örülök, hogy "hallok" felőled és szívből gratulálok a gyerekeidhez! <3

Minden jót kívánok Nektek és boldog babavárást, jó egészséget!
Puszi!

Bocsi, hogy ide írtam...minden anyukának és babának szintén minden szépet és jó egészséget!
orgona3
 
 


@orgona3:
Tényleg taliztunk ill beszélgettünk már?
De jó! :-D

Neked is minden jót kívánok!
nyuszmusz82
Eger
 
 


@szilvia009:
Szerintem őt érzed! Nekem is pontosan ilyen, sosem buborékolás :) Aztán majd egyre erősebb lesz és egyértelműen tudni fogod hogy a baba az.

Mi sem nagyon gondolkoztunk még neveken, majd ha kiderül fiú vagy lány.
orsolyka
 
 


@nyuszmusz82:
Köszönöm szépen! Sajnos nem találkoztunk, csak beszélgettünk. Viszont tudom a keresztnevedet és láttalak már képen a Pároddal. Emlékszem rá hogy már akkor a Bálint és a Nóra nevet említetted, hogy mennyire tetszenek. Van 2 unokahúgod (úgy rémlik, hogy unokahúg), lányok, akiket nagyon szeretsz. Biztos már jó nagyok Ők is. Ide a régi csoportba sajnos már nem tudok belépni mert elfelejtettem a belépési adataimat (így lett ez a mostani a nevem) aztán pedig "átköltöztünk" egy másik beszélgetős fórumra. Szuper kis csapat voltunk, a régi tagok máig tartják egymással a kapcsolatot Facebookon. Van hogy én is benézek, ha időm úgy engedi, mondjuk már régen jelentkeztem.
Nekem is vannak már azóta gyerekeim, egy 4 éves kislány és egy másfél éves kisfiú.
orgona3
 
 


@orgona3:
Én is gratulálok!
Igen most már emlékszem :-D

Jól tudod :-)
Nagyok már az unokahugaim, kész hölgyek már... 18 és 20 évesek.

Bálintka végül 2018ban érkezett hozzánk, már nagyon vártuk!

Sajnáltalak benneteket én is de úgy gondoltam hogy ezt el kell engwdnem.

Örülök hogy ismét összetalálkoztunk! :-)

A többieket is üdvözlöm.
nyuszmusz82
Eger
 
 


@nyuszmusz82:
Köszönöm és én is nagyon örülök, hogy Rád találtam. Tudtuk, hogy csak időre van szükséged, és hála Istennek már ott van Bálint no meg a Picuri. <3

Átadom az üdvözletet és ha gondolod meg ha szeretnél csatlakozhatsz is a csapathoz.

Minden jót kívánok Nektek! Puszi
orgona3
 
 


@orgona3:
Még mindig nincs facebookom :oops:
nyuszmusz82
Eger
 
 


@nyuszmusz82:
Ó de kár!
orgona3
 
 


Sziasztok!
Hogy vagytok?

Picurkám a pociban nőhetett, nyomódik a hólyagom rendesen, nem győzök pisilni járni borzasztó :-D
nyuszmusz82
Eger
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, kicsit eltűntem. Felújítást intézünk és a babadolgokat is elkezdtük beszerezni.
A fiúk jól vannak, kedden töltöttem a 17. hetet. Pénteken voltam ultrahangon, minden rendben volt. Nagyon aktívak, szinte egész nap rugdosnak már 4-5 napja, szuper érzés :)
Közben meglett a választott orvosom, Dr. Sobel Gábor (SOTE II). Jókat olvastam róla és van tapasztalata ikrekkel. Fog még közületek valaki a SOTE II-n szülni előreláthatólag?
Remélem, hogy mindenkivel minden a legnagyobb rendben van! :)
malna27
 
 


Sziaszok,
Nekunk valoszinuleg Mila Léna lesz a kislanyunk neve.
En meg mindig nem tudom ot erzem e de remelem mihamarabb biztossa valik :) holnap toltom a 17.hetet.
En a Szent Imreben fogok szulni Dr.Pohl Akosnal.
Tobbiek?
gerieni
 
 


Én egyenlőre maradok annál akinél Bálint született.
nyuszmusz82
Eger
 
 


@gerieni:
De jó, én is a Szt Imrében fogok szülni, de ügyeletben :) 2 éve volt fogadott dokim de most második gyereknél merészebb vagyok :D A szülésznőd ki lesz? Még az is lehet hogy találkozunk!
orsolyka
 
 


@orsolyka Mikorra vagy kiirva? :) En augusztus 13-15 kozott.
Bojtár Zsófi lesz a szulesznom. Ajanlottak, barátom is nala szult.
gerieni
 
 


@gerieni:
Aug. 6. Akkor az nincs olyan messze, neked jöhet akár előbb, én meg túlhordtam a kisfiamat, lehet ez a baba se fog sietni
orsolyka
 
 


Sziasztok!

Én is bejelentkezem, kicsit eltűntem. Sajnos se jó laptopom, se okos tlóm nincs, így el vagyok vágva kissé az online tértől.

Volt nálunk is sok esemény. A vérnyomásom ingadozott nagyon, ami sok rosszullétet okozott, kétszer sajnos ügyeletre is kerültem vele. De valószínű a szorongás a melóm miatt pánikrohamokat okozott és ezért volt minez. Most kiírt a dokim veszélyeztetettnek, illetve szedtem homeopátiás cuccokat is és úgy tűnik renben vagyok. És a baba is jól van :) Én most vagyok 21 hetes és ma reggel először már kívülről is érezni lehetett a mozgását :)

Ééééésss csajok, nem tudom emlékeztek-e a korábbi posztomra, ahol leírtam, hogy ha kislány, akkor majd jövök kis bátorításért :D Khmmm, nos feb 18 óta tudom, hogy kislány. :) ELőször kicsit kiborultam, e mostanra már nagyon boldog vagyok :) Még néha mindig nem hiszem el és vannak pillanatok, mikro azt gondolom, na neeee :D De azért már olyan jó, a két fiú után nagyon más lesz és sokat kell maj tanulnom, meg nem ilyen "könnyű" menet lesz, hogy már tudom mire számítsak kb, így mondhatni magától felnő a gyerek, emrt minden merőben más lesz, de jó lesz egy kislány :) Azért majs a lányos anyáktól lesznek kérdéseim a kételyeimmel kapcsolatban :)

Márc. 31-én megyek legközelebb okihoz, akkor már gondolom megkapom amjd a cukor terheléses beutalót, amit már most úúúútálok, mert a másodiknál iétáznom kellett, valószínű ráaásul tévesen, és nem volt egy leányálom. Nagyon szeretném, ha ezt most megúszhatnám. Bár nagyon bizakoom, mert nem híztam semmit, pedig a hasam már oltári nagy! Már aluni is csak úgy tudok, hogy 6 helyről vagyok körbepárnázva és támasztva, így megforulni pl. kb. negyed óra :D

Én a terhesség előtt nem sokkal kezdtem újra futni naaaaaaaagyon sok kihagyás után... :D Most jelenleg kismama jógázom, amit nagyon élvezek, mert egy időben jógáztam sokat és jól esik az átmozgatás, e elkezek amj most, hogy javul az iő sétálni is. Ezen még agyalok, hogy futópaon sétáljak-e teremben, hogy meg legyen az edzés feeling és vmi "teljesítmény" is legyen benne vagy csak szimplán az utcán...

Én valószínű a Jánosba fogok szülni és csak szülésznőm lesz. Az elsőt Péterffy-ben szültem, emrt akkoriban a dokim még ott dolgozott, a szülésznővel együtt. A másodikat már a Jánosban szültem, mert adigra a szülésznőm oda átment, az orvosom pedig már nem dolgozott kórházban. Akkor szülésznőm és orvosom is volt, mert a dokim ajánlotta maga helyett, de most nagyon erősen azon agyalok, hogy csak szülésznőm lesz, mert az idő nagy részében úgyis ő van ott jelen, a doki csak a lényegre jön be....de még nem hívtam őt fel, ma tervezem.

Egyébként egy kérdés: miel most nyitott a topik, bárki láthatja a bejegyzéseinket. Nem gondolkodtatok el egy zárt topikon, hogy bátrabban lehessen beszélgetni picit szabadabban, hogy csak mi láthassuk?

NYitott méhszáj: nekem is van ismerősöm, akinek kb. középidőben kezdett el nyílni. Sokat pihent, a végére ugyan ő kórházba került kb. egy hónapra, de azért, mert nála vérnyomás gondok is jelentkeztek+elkezdett vmiért öregeni a lepény. De végül ő is időre szült :) Szóval pihivel és megfelelő kontrollal gyönyörűen ki lehet ám ezt húzni egészen a legvégéig, csak ne stresszelj rá! Lesznek azért nehéz idők, mert kemény dolgo ám szinte csak feküdni! Főleg majd mikor jön a zsép idő meg a nyár! Így barátnőket is izzíts, hogy ha már csömöröd lesz a filmektől és a könyvektől :D


Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
lilllus
 
 


@lilllus:
Gratulálok a kislányhoz! :-D
nyuszmusz82
Eger
 
 


@nyuszmusz82:
Nagyon szuper lehet már kívülről látni ahogy mocorog a picur!
Kíváncsi leszek a kisfiam hogy reagál majd rá :-D
Ma vettem neki egy kistesó érkezik mesekönyvet :-D
nyuszmusz82
Eger
 
 


Sziasztok! Ma voltam amniocentézisen. Volt v. Lesz vki közületek?
bmeulles
 
 


@bmeulles:
Én nem. Miért kellett menned?
orsolyka
 
 


@bmeulles:
Én Panorama plus teszten voltam, de nem volt indokolt semmilyen szempontból. Neked a korod miatt kötelező volt a vizsgálat?

Én közben voltam a 18. heti genetikain magán úton, mindent rendben találtak szerencsére. De az egypetéjűség miatt javasolták a magzati szívultrahangot, így bejelentkezek oda is.
Én már 2 hete érzem a picurokat, kívülről is érezni őket és a hasamon is látszik, amikor erősebbeket rúgnak :)
malna27
 
 


Sziasztok!
Délelőtt voltam védőnőnél, minden rendben.
Kis pocilakóm úgy elbújt alig hallottuk az szívhangot, de megtaláltuk :-D

Viszont a héten mentem volna uhra és vérvételre de le van zárva az sztk.
Remélem minnél hamarabb lehet menni, jó lenne legalább az uh, megnyugtatna ha látnám a babát.

Egyik bnőm pár hét múlva szül, ideges már ő is hogy mi lesz vele...
nyuszmusz82
Eger
 
 


Sziasztok kismamák :)
Hogy vagytok? Érdekelne ki mennyire fél a koronavírutól? Hogy védekeztek? Gondolom aki csak tud otthon marad. Én szedem a vitaminokat, C-t, D-t pluszban. Tud esetleg valaki arról van e magzatkárosító hatása? Furcsa mód a kismamákra való hatásról semmit nem hallottam. A páromnak sajnos mennie kell dolgoznia és már azt is beszéltük így haza jöjjön e, mennyire legyünk elővigyázatosak. Lelkileg kicsit nehéz. Mi szerdán megyünk 2.genetikára, de oda is már csak egyedül mehetek be, kérik hogy mindenki kisérő nélkül menjen.
Mindenkinek kitartást kívánok!!!Vigyázzatok magatokra!
gerieni
 
 


@gerieni:
Én sem olvastam semmi konkrétat, hogy mennyire veszélyes ránk...
nyuszmusz82
Eger
 
 


Sziasztok!
Nekem így is, úgy is itthon kell lennem és feküdnöm, szóval ez a karantén nem sokat változtatott az életvitelemen. Párom nekem is jár dolgozni, de óvatosak vagyunk, kevesebbet érintkezünk, fertőtlenítünk, ennél többet nem igen lehet csinálni... Nem tudom én sem, milyen hatással lehet a kismamákra a vírus, hallottam, hogy valahol kimutatták egy frissen szült anyukában és a babában is, de nem lett különösebb bajuk. Szedni kell a vitaminokat, meg kerülni a személyes érintkezéseket. Sajnos így tényleg nem könnyű vizsgálatokra menni... Szerencsére én pont túl estem most a legfontosabbakon, pár hétig nem kell mennem sehova. Tegnap volt a 18. heti uh, minden rendben, fiúnak mondták, és elég egyértelműen látszott is. :-) Lassan lehet gondolkozni a neveken.
szilvia009
 
 


Nem veszélyesebb ránk, sem a magzatra. Az időseket, krónikus betegeket tudja jobban ledönteni. Én olvastam erről :)
https://www.intima.hu/intim-magazin/ter ... ott-korban
orsolyka
 
 


@orsolyka:
Köszi szépen
nyuszmusz82
Eger
 
 


Igen, a korom es a férjem kora miatt kellett.
bmeulles
 
 


Sziasztok, hogy vagytok, otthon vagytok? Én a héten elmentem a genetikai UH-ra, ez volt az egyetlen kimozdulásom. Minden rendben van a babával, kislány :) Sokat mocorog, már jól lehet érezni kívülről is!
orsolyka
 
 


@orsolyka:
Szia!
Gratulálok!
Mi is itthon vagyunk, holnap megpróbálok vérvételre és uhra bejutni.
Ezen kívül én sem megyek sehova.
Nem tudom a cukorterhelésig hogy alakul a helyzet...
Nekem nem lehet még kívülről látni de érzem egxre többet picurt. :-)
nyuszmusz82
Eger
 
 


Sziasztok!
Sikerült elmennem uhra, minden rendben!
Kisfiunk lesz megint! :-)
nyuszmusz82
Eger
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: