Új privát üzeneted érkezett!

Annamari!

Látom, azt írtad, hogy tanulsz. Most olvastam egy cikket, hogy okos anyáknak okos lesz a gyerekük is. Úgyhogy hajrá, hajrá!!!

http://www.origo.hu/noilapozo/eletmod/20061009okos.html

Ági
aszemenyei
 
 


Sziasztok

Én maradok a kaja befejezésétől számolt 1 óránál. Témáról ennyit!
Nekem mindig ilyenkor a legmagasabb.
Ma reggel 5,7 -et, ebéd után pedig 4,6-ot mértem.

Ebédem volt 30g rizs ami nekem (cca 24g), 3 korpovit (cca 9g), és 200g zöldbab (ez , ha jól bogarásztam ki 14g ), egy pici diab milka, és rostonsült csirkemell. Ez kb 50g.

Jól tudom, hogy a zöldbab 100g/7g ch ennyit ír a táblázatom.
Fagyasztott volt nem tudom ez változtat e valamit.


Erre a front dologra már én is gondoltam.
annamari78
 
 


Ági,
Köszönöm a kioktatást. Én ezennel kiszállok, mert nem vagyok ehhez a stílushoz szokva. De milyen szerencse, hogy marad vki, aki diabetológus, pszichológus és nyelvész egyben!!! És még azt is előirányozhatja, hogy egy nyilvános fórumon miről írhatunk, és miről nem - legalábbis ezt hiszi.
dfjudit
 
 

 
 

Sziasztok!

Az otthoni vércukormérő kütyük mennyire megbízhatóak? Nekem a terheléses vércukornál megnézték vérvételkor és a kis szerkezettel 5,3 volt, utána viszont 4,7-et hoztak ki a laborban, vagyis 0,6 volt az eltérés, ami szerintem elég sok...
Apumnak van egy Accu Check mérője, azt tegnap este és ma is kipróbáltam. Tegnap este pont 7 alatt mutatott vacsi után 1 órával, ma reggel viszont reggeli után 1 órával 7,3 volt. Már csak azt kellene tudnom, hogy akkor ez mondjuk vérvételnél mennyi lett volna...

Holnap megyek egyébként az első kontrolra, kíváncsi leszek hogy milyen eredményt hoznak ki ők. Majd viszem az én mérőmet is, aztán megnézem hogy ahhoz képest ők mit hoznak ki, mit mutat az enyém, de azért kíváncsi lennék a ti tapasztalataitokra, hogy mondjuk mindig kb. ugyanannyival mérnek ezek a kicsik mellé, vagy teljesen változó lehet a dolog.
Azért a ma reggeli 7,3 egy kicsit megijesztett, hiszen csak 25gr szénhidrátot ettem előtte, a múltkor meg a 75gr után volt 7,56 a laborban (igaz az 2 óra volt ez meg 1, de azért a mennyiség is más volt)

Na megyek is dolgozni...

Ja, a rendelős kajás és éttermes hozzászólásokat köszönöm, sajna nem örültem a híreknek... Az a gond nálam, hogy ha dolgozom, főleg ha ügyfélnél vagyok egész nap, oda nem tudom elvinni a saját kis összeállított kajámat és megenni. A nem dolgozni meg azért nem jön be, mert ugyan megtehetném, de anyagilag ez a 2 hónap amit még dolgozni akarok nagyon sokat számít nekem, ugyanakkor meg a kaja intézésén kívül más problémám nincs vele, és egyenlőre ezt pedig nem érzem még annyira nagy problémának. Persze ha nem javul a cukor dolog, akkor kénytelen leszek elgondolkodni rajta, hiszen azért mégiscsak első a gyerek, de jó lenne ha munka mellett meg tudnám oldani az étkezésemet.

Na tényleg megyek...

Dorka
Dorka

Kép
szdorka
 
 


Sziasztok!

Nálam a 22. héten derült ki, hogy magas a vércukor szintem.
Azóta 180g-os ch diétát tartok.
Ti szoktatok fogyasztani diétás készítményeket pl: joghurt, tejberizs,üdítőital?---és milyen gyakran?
Én mindennap eszem valamit rendszerint tízóraira vagy uzsira mert abba belefér.
Hallottatok róla,hogy a túlzott fogyasztása az aspartamnak akár káros is lehet a babyre nézve? relatív mi az a túlzott?
Ha valaki tud infot előre is köszönöm.

Üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Dorka
Nekem is voltak ezzel kapcsolatban fenntartásaim. Mármint a mérővel. Nekem d cont-om van. Legutóbb vénás vérvételnél a következő volt a helyzet (egyébként talán 1-2 oldallal előbb megtalálod ezn hsz-eket) szóval:
Éhgyomri: 4,6 vércukor mérővel, vénás:4,6 laboros
25g ch után 5,9 vércukormérővel, vénás laboros: 6,5.
Teljesen relatív. Én már megtanultam elfogadni a dolgot, a mérőhöz alkalmazkodom. ha 7 fölé megy akkor kicsit (nagyon :) ) megijedek , de itt nagyon jó fejek és rendesek a lányok és lenyugtatnak. Ja és elvittem bekalibráltatni a Fehérvári útra, ott is azt mondták, hogy az 1-es eltérés belefér. Szóval a 0,6 az jónak mondható.
Még annyit, hogy nem tudom, hogy csináltad . Nekem úgy volt, hogy levették a vénást és abból csöppentettek 1 cseppet és így mértünk, nem ujj szurka volt. A Gyuri itt azt írta, hogy a vénás alacsonyabb, mint az ujjbegyes.

Zsu
Én aszpartámot egyáltalán nem eszem! Canderelt teljesen kihagyom. Egyébként én néha eszem diabetikus nasit! Sőtt ismerek diabos cukrászdát is. Nekem igazán egy nagy bűnöm van a light cola. Kb 2 hetente szoktam venni 2 litert, és azt sajna 2 nap alatt meg is iszom.
annamari78
 
 


Judit,
sajnálom, ha kioktatásnak érezted! Nem annak szántam, abszolút. De tudod mit, azt hiszem, hogy ha már kiszállásról van szó, akkor ezt majd inkább én teszem meg. Én úgyis kilógok ebből a sorból.

Szóval mégegyszer bocs, ha megbántottalak, hidd el nem ez volt a szándékom. Csak annyit szerettem volna jelezni, hogy ez (mármint a mikortól mennyi idő múlva mérjünk) egy olyan "vita", amit nem lehet megoldani, s nem visz előrébb a jó diéta-vércukor-eredmény betartásánál, ha kb. havonta minimum 3-szor előjön ez a kérdés.

Ha meg a diétával-kezeléssel kapcsolatban érezted kioktatónak a hozzászólásomat, az meg aztán végképp nem az volt. Teljesen segítő szándékkal írtam...volna.

További jó babásodást mindenkinek! (Írhatnám azt is, hogy viszlát, de minek....)

Ági
aszemenyei
 
 


Sziasztok!

Judit!

Az Ági "kioktatása" először azt hittem nekem szól, mert szerintem én is szoktam írni, hogy így kellene, meg ez ajó elvileg,.... Szerintem nem volt bántó szándékú, mint ahogyan ő is írta, és nem is lehetett annak érezni, maximum azért érezted így, mert ebben a fórumban a megnyugtató csapat Gyuri elveit vallja nagyrészt, te pedig egy más irányzatot képviselsz, így általában ellentmondtam/tunk neked. De nem bántásból...
Maradj velünk, ha van kedved, legalább színesíted a véleménypalettát.

Ági!

Te meg aztán tényleg el ne tűnj, mert elég, hogy Gyuri eltűnt, Heni sem egy gyakori látogató, ha meg aztán te is eltűnsz, akkor én leszek az egyszemélyes tanácsadó, és ez nem egy jó érzés. Mindig jó, ha valaki rábólint legalább, hogy nem mondtam hülyeséget.

Aszpartam és társai: Mindegyiket támadják általánosságban. Lehetőleg kerüljétek amennyire lehet, de azért nem kell teljesen elkerülni. Nem bizonyított semmelyik állítás. Nyílván szegény egerek, akik reggeltől estig azt ették, biztosan rákosak lettek, de ki ne lenne az...

Továbbra is fel e fejjel, le a cukorértékekkel, és éljenek a kismamák, meg babáik. :) Ja és az apukák, róluk sem feledkezzünk meg. :)

Panni
uran
 
 



Sziasztok!

Szerintem meg NE MENJEN el senki, hanem inkább adjatok nekem tippeket könnyen elkészíthető, viszont marha laktató 45-50 g-os kajákra :lol: :lol: :lol:
De tényleg, komolyan, már csak 2,5 ehtem van hátra elvileg, és néha, sőt egyre gyakrabban érzem, hogy nem lakok jól :( ÉHES vagyok, ami ugye egyáltalán nem jó a babának...

Annamari! :)
Voltál ma UH-N?????
Én voltam ma NST-n és UH-n. VOlt 2 jóslófájásom, a bébi már érett (nem lesz óriásbébi :)) viszont még eléggé fönn van, a doki annyit mondott, hoyg azért legyek összekészülve :)
Szerintem sem olyan évszesek az értékeid, de a lényeg (hú de könnyű ezt mondani) próbálj meg nem ideges lenni :)

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


jaj én olyan buta vagyok :(
Mi az az aszpartam????És mi van a canderellel?

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Sziasztok!

Holnap reggel vérvétel, kicsit izgulok...

Ma megint Total Food-os ebédem volt, és meglepve néztem rajta (igaz eddig is rajta volt a matrica, csak nem foglalkoztam vele), hogy a Magyar Dietetikusok Szövetségének (vagy valami ilyesmi) ajánlása van rajta. (ez a Total Food-on belül az egyik Alexandra menü volt).
Ha egy ilyen szövetség adja a nevét a kajához, akkor az csak megbízható, nem??? Vagy azért ne reménykedjek? Pedig olyan fincsi volt a mai ebéd is...

Dorka

Kép
szdorka
 
 


Oké, itt vagyok, de akkor Ági légy kedves és Te is gyere vissza!!!
dfjudit
 
 


Oké, itt vagyok, de akkor Ági légy kedves és Te is gyere vissza!!!
dfjudit
 
 


És akkor nem leszek ilyen sértődős... :D Én más hangsúlyt értettem, de ha én értelmeztem félre, és vettem túlságosan magamra, akkor bocs.
Más (remélem akkor az előbbieken túl vagyunk...):
Dorka, a Total Food-ot nem ismerem, mérj utána cukrot, ha nem megye fel, edd nyugodtan. Még lehet, hogy én is kipróbálom, van vmi honlapjuk? Amúgy én megértem, hogy még dolgozni akarsz, a fiammal én 38 hétig dolgoztam, most is dolgozom, bár még csak 16. hétben vagyok, de sokan csodálkoznak, hogy inzulinos terhesként miért kell dolgozni. Én szeretem a munkámat, nem gondolom, hogy a babának ártanék vele, kaját pedig vagy itthonról viszek, vagy ha nincs rá lehetőségem, akkor veszek vmit, ahol épp ér az ebédidő :D Arra szoktam ilyenkor törekedni, hogy húst egyek leginkább sült krumplival, és a sült krumpliból nagyjából meg tudom állapítani, hogy mennyit ehetek meg, nem is szokott belőle baj lenni.

Édesítőszerről sok véleményt hallottam már. Az én dokim szerint bármit lehet nyugodtan fogyasztani, de hallottam már olyan véleményt is, hogy terheseknek csak az aszpartamot javasolják, többi kerülendő. A privát véleményem az, hogy ha nem habzsolsz egész nap édesítőszeres cuccokat kilószám, és nem iszol egész nap édesített italokat, nem lehet semmi baj. Részemről kis mennyiséget minden nap fogyasztok, pl. napi egy gyümölcsjoghurt+néhány kocka csoki formájában.
dfjudit
 
 


Ági
Kérlek szépen gyere vissza! !!!!!!


Bea
Tegnap voltam igen uh-n. Már 15 nappal nagyobb a koránál, 2670g nak mérték. Ma töltjük a 34. hetet. Magzatvíz rendben, magzati és lepényi keringés is normális.
Nagyon várom már, hogy kinn legyen. Az utóbbi pár napban kevesebbet mozog, vagyis másképp nem olyan erőseket. Nem tudom, hogy ez természetes e , vagy szükül a hely? Ti mit éreztetetek? Azt mondják a vége felé kevesebbet mozognak és sokat alszanak.

Bocsi eltértem a cuki témától.
annamari78
 
 


Sziasztok!

Dorka! :)
Szerintem is mérj utána cukrot, és kiderül, hogy milyen a kaja. Amúgy valóban csak nem adnák a nevüket hozzá, ha nem lenne kóser :roll: :roll:

Judit! :)
A 38.hétig dolgoztál!! NEm semmi. Én a hétvégén töltöm be a 38-at, de már nem tudnék egész nap egy munkahyelen ülni..

Annamari! :)
Nagyon jó híreket hoztál!! De most kapcsolok, már betöltöd a 34. hetet, akkor jövő héten meglesz a csaszi?????
Biztos, hogy szűkül a hely, azért mozog kevesebbet. Én inkább azt mondanám, hogy nálunk a mozgás stílusa változott meg. Már nem rúgkapál, hanem "átgördül" egyik helyről a másikra, meg úgy húzódik. EGyébként én is hallottam, hogy a vége felé nem olyan aktívak, készülnek a nagy "feladatra" :)

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Bea
Mivel a keringés jó kaptunk még időt. Így (kipp-kopp), ha minden igaz az új cél a 38!!!!! A doki szerint semmi nem indokolja, hogy megszülessen. Nekem is ezek a "nyomakodós" mozgások vannak.

Ja lényeg: ma reggel 5,1-et mértem kaja után :lol: :lol:
annamari78
 
 


Annamari, miért akartak 35. héten császározni? A lombik miatt?
dfjudit
 
 


Sziasztok!

Total Food: www.totalfood.hu
Az étlapról én az Alexandra kajákat szoktam venni, azokhoz van CH érték, van
- alacsony CH tartalmú ebéd (30-50 gr CH)
- 2 féle wellness ebéd (30-70 gr CH, szóval ebből is lehet azért néha válogatni)

Meg van olyan menüjük is, amiben tízórai és vacsi is van, de én csak az ebédet szoktam tőlük rendelni. Szerintem finomak a kaják, legalábbis én még nem nagyon csalódtam bennük. Igaz így egy nap általában max. 2 féle kaja van amiből választhatok, mert több sosincs 50 gr alatt, de nekem még mindig sikerült. Persze lehet hogy az is szerencse, hogy én szeretem azokat a stílusú kajákat, amiket ezekbe az ebédekbe raknak.

A kajálás utáni mérés úgy tűnik nekem nem fog bejönni, ugyanis úgy tűnik nagyon mellé van kalibrálva az én mérőm.
Ma reggel voltam vérvételen, és az ottani mérésekhez képest 1-2 értékkel magasabbat mutatott, ami nagyon sok...

Lenne kérdésem a vérvétellel kapcsolatban is. Nektek vénás szokott lenni vagy csak ujjbegyből nézik? Nekem teljesen egyértelmű volt, hogy vénás lesz, hiszen az a megbízható, ezek után a laboros azt mondta hogy nem, csak ujjbegyből szokták nézni. Viszont a múltkor is 6 tized eltérés volt a vénás és a kütyüs közt...
Egyébként az eredmények:
éhgyomor: 4,4
reggeli után 1 óráva: 7,1
Az éhgyomornak megörültem, a 7,1-nek már kevésbé, bár ha azt nézem hogy a vénás ennél kevesebb lett volna, akkor talán nem olyan vészes. Viszont az nekem nagyon soknak tűnik, hogy 2,5-öt emelkedett.
Dokimnak írtam is e-mailt, kíváncsi leszek mit válaszol.

Dorka

Kép
szdorka
 
 


Annamari!:)
Na ez jó érték!! Az enyém 5,6 lett, most mértem meg, még jó, hogy elolvastam az üzidet, mert különben elfelejtettem volna :roll: :oops: Mostanában be kell, hogy valljam előfordul velem, hogy elfelejtek mérni :roll: kezdek már nagyon izgatott lenni :)
NA akkor még van (talán) 4 heted! De jó!!

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Dorka, kérdezd meg a dokidat, hogy ilen eltérés esetén érdemes-e bekalibráltatni. Nekem most cukrot nem is néznek, hiszen magamnak mérem, de az előzőnél, amikor magamnak nem kellett mérni, akkor hetente egyszer nézték az diabetológián, és csak ujjból. Most csak 2havonta csinálják meg a HgA1c vizsgálatot, az természetesen vénás. Amúgy a 6 tized eltérés teljesen normális, ennyi a különbség a vénás és az ujjbegyből mért érték között.
dfjudit
 
 


És akkor a 7 alatti érték melyiknél értendő? Mert ugye nekem az ujjbol mert az 7 feletti, de valoszinu a vénás alatta lett volna.
szdorka
 
 


Judit
A lombikhoz nincs köze. A cukor miatt a 27. héten romlott a ekringés és voltam 2 hetet kórházban, amikor infúziót kaptam. Ekkor mondták a 35 hét jó lenne, most hetente nézik un-n , és még maradhat 1 ideig szerintük. Meg kell mondjam azért ez a lassuló mozgás idegesít.

Bea
Inzulinnal vagy nélküle lett ilyen jó az érték reggel?

Dorka
Ahogy levettem mi itt a mérős értékhez igazodunk. Itt nézzük a 7et. Ha a laborban vették le nem mondtak semmit :shock: :shock:
annamari78
 
 


Sziasztok!

Éhségre. Nekem ami nagyon bejött pl. joghurt+túró plussz gyümi+fahéj+édesítő ami Gyümitől függ, mint ahogyan a CH tartalom is. De ez vacsinak is összejött bogyós gyümikkel. Vagy a nem tudom melyik cég fagyasztott, dobozos korall nevű mixével. És nagyon fincsi. Imádtam, és nem lettem tőle éhes. Az éhségre csak annyi, hogy husit kell meg tojást felplusszolni. Meg próbáld a CH-t zöldségekkel felplusszolva, és tejtermékkel dúsítva elérni. A zöldségek telítenek, a tejtermék meg lassú CH, és ez segít.

Én azért is hagytam abba a munkát szívesen egy kicsit korábban, mert mi akkortájt költöztünk, és nem akartam a babaámat a dobozok közé hazahozni, így jól jött, hogy volt ídőm intézni a kipakolást, és épp idpre meg volt minden, a vasalások, kimosások, és kipakolások, de én is szerettm voln a végsőkig dolgozni. De nem így alakult.

Szép Napot!

Panni
uran
 
 


Annamari, a lassuló mozgás miatt kár aggódni, természetes, hogy amikor már alig van helye benn, nem tud úgy rúgkapálni. Én a vége felé már csak olyan könyök és térdkitolásféléket éreztem...
Dorka, az én dokim szerint az ujjból mért érték legyen 6,8 alatt, de már nem merek nagyon határozott véleményt alkotni, mert itt annyi minden más is elhangzott... :D A 7,1 szerintem mindenképpen határeset, úgyhogy jól tetted, hogy megkérdezted a dokid, majd írd meg, hogy mit válaszolt, kiváncsi vagyok.

Összeraktam ma ebédre minden maradékot, amit a hűtőben találtam, és egész jó kaja lett belőle:
30 CH-nyi diab. tészta megfőzve
maradék sült hús felkockázva
brokkoli megfőzve (ebből gyakorlatilag bármennyi mehet bele, mert 2CH van 100g-ban)
konzerv gomba (ennek is hasonlóan elenyésző a CH tartalma)
kb. 100g joghurt-tejföl vegyesen
mustár
olívaolaj
fűszerek

Jó nagy adag lett (a brokkolinak köszönhetően, ami teljesen szétmállik benne), és nagyon finom, pedig nem vagyok egy vérbeli háziasszony! :D És ahogy így számolom, bőven benne van az 50 CH-ban, még kevesebb is!
dfjudit
 
 


Panni,
a joghurt+túró (joghurt helyett esetleg tejföl, ami éppen van) nekem is nagyon bejött, én nem vagyok egy nagy gyümölcsös, úgyhogy gyümi helyett inkább diab.lekvárt teszek hozzá 1 kanállal.
dfjudit
 
 


Nem tüntem el, hetente legalább 1-2 alkalommal olvaslak benneteket és örül a májam. Annak nem ha kellemetlen a vita, de annak igen ha ilyen okosan lehet ezt megoldani.
Egyébként engem is tudnak "félreérteni". pedig priviben még egyértelműbben tudok válaszolni.... aki tudaj kiről van szó, érti is.
Panni!
nyugi, ha valami olyat olvasok, biztosan "beszólok".

pl. nem értem a 35 hetes befejezést, annak nagyon komoly oka kell, hogy legyen, mer koraszülés.
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok,
köszi a kedves írásokat! Vagyok, csak borzasztóan/nagyon/őrült módjára dolgozom...:(:( Panni és Judit ötletei nagyoon jók!!! Tehát, amennyiben éhesek vagytok, csupa-csupa alacsony Ch-tartalmú alapanyagot kell összekotyvasztani (bocsi a konyhatündérektől :)), amennyiben meg nem vagytok éhesek, akkor jön a Ch-bomba, mivel kis mennyiségben lesz meg a kellő Ch.

És most remélem, hogy a következő pár mondta "négyszemközt" marad. A fagyi: mivel ha jó kis tejszínes fagyit esztek (néha-kicsit), attól elméletileg és gyakorlatilag nem szállhat (valaki írta már, hogy a "kellene" szerencsésebb lenne :)) el nagyon a cukor. Ugyanis a viszonylag nagy zsír és fehérjetartalom lelassítja a Ch felszívódását. Néha (ritkán) egy kis kényeztetésnek nem lehet rossz egy kis fagyi...igaz???

Ági

Ui.: nehogy most meg az szűrődjön le, hogy mindenkinek azt akarom, hogy elszálljon a cukra, meg hogy ne tartsa be a diétát!!! :lol: :lol: Mert akkor már most megírom, hogy nem így értettem :):):)
aszemenyei
 
 


sziasztok,
Ági,
szóval osztogatod itt a kifejezetten egészségrontó tanácsaidat?? :D :D :D Örülök, hogy Te is visszajöttél!
Fagyi nálam rendben van, bár mostanában inkább Norbi fagyit szoktam, ugyan biztos, hogy egészségtelenebb, mint a rendes fagyi, viszont egy jó nagy adag belefér az uzsi CH értékébe...
Ha még akartok bűnözni, az én dietetikusom a túró rudira is hallgatólagosan rábólintott, 8 CH van egy kicsiben, és - nekem legalábbis - egyáltalán nem viszi fel a cukromat. Ezen kívül szóba jönnek még a Kinder édességek (pl. pingui 11 CH, bueno is vmi hasonló), nálam ezek is bejöttek. Legalább édesítőszer nincs benne...
dfjudit
 
 


Sziasztok!
Dorka! :)
Én is kíváncsi vagyok mit válaszol a dokid a reggeli értékre!

Annamari! :)
NEm inzulinnal, anélkül mértem :)

Panni! :)
A joghurt natúr? abba kevered a túrót, meg gyümiket?
A költözést biztos, hogy jobb volt így megoldanotok!

Judit! :)
Jól hangzik az ebéded! Ügyes voltál! :)

Gyuri! :)
Örülök, hogy végre "találkoztunk" is :) eddig csak hallotunk Rólad. Gyere gyakrabban.

NA tessék, én meg csak álmodozom az édességekről :lol: NEm nagyon mertem enni eddig semmit, de ha azt mondjátok néha lehet, sőt van olyan, ami alcsony Ch tartalmú, akkor...
Az egyik barátnőm nemrég hozott nekem diab. csokikat németből, fúú nagyon fincsik voltak. Szépen beosztottam őket.
NÉha lehet tejszínes fagyit enni? Örülök :)
Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Judit,
a piros pöttyös változat nekem gyakorlatilag a diétám szerves része :):):) szinte ugyanaz a helyzet vele, mint a tejszínnel készült fagyival...nagy a fehérje (túró) és zsír (túró+csoki) tartalma, emiatt lassan felszívódó Ch-nak számít. S a 8 g az stimmel!! Az élvezeti értéke (már bocs), de nagyobb, mint egy almának. (Vitamint nyersen???? :lol: :lol: :lol: )

Bea,
tudod, mértékkel, néha, nem sokat :):):) :!: :!:

Ági
aszemenyei
 
 


Hello Lányok!

Bocsi, de már megint vergődöm. Szóval az van, hogy a hét elején nagyon kiugrott a cukor ebéd után 7 és 7,5 öt mértem.
Mostanában nem eszem krumplit és Ági tanácsára nyomom a zöldbabot is és köretnek rizst eszem, kb 35-40 g ch nak megfelelőt a többi a zöldbabból és vmi nasiból jön össze.
Most a szitu a következő Ebéd után 50g ch után ma 4,6 ot mértem 1 órával a befejezéstől és tegnap is. Lehet , hogy ez már nagyon alacsony? Tudom, ha a cukros babák megszületnek leesik a cukruk és az életveszély nekik. De mi van, ha méhen belül történik valami?

Tudom buta kérdés.
szerintem a hormonháztartásom teljesen fel van borulva.
annamari78
 
 


Annamari,
ettől nem kell tartanod.De megnyugtatásképpen egyél egy picit többet!! (mit szólsz hozzá, ez nem túl gyakran hangzik itt el??? :):):)

A hormonháztartásról laikusként csak annyit mondanék, hogy biztos fel van borulva, de ez természetes, ezt teszi a terhesség :):)

A többi cukrod milyen??? Azoknál nem áll fenn ilyen alacsony érték?

Ági
aszemenyei
 
 


Ági
Ma reggeli után 1órával : 5,7
Vacsi után 1 órával: 5,4

Tegnap csak reggeli után mértem: 5,1 lett.

Tudod a hét elején meg 7, És mindent ugyanúgy csinálok , semmiben nem változtattam.


Ha az van írva a mirelit zöldbabra, hogy a ch 100g ban 4,2 akkor ez mennyire hihető, mert nekem a diabos könyvem mind a kettő 7 nek írja. Ilyenkor mit kell figyelembe venni?
annamari78
 
 


Annamari,
ebben az esetben szerintem nyugodtan számold 4,2-nek, mert mint írtam, igazából nem emeli a cukrodat.

Hogy miért jobbak a cukraid?? Az nem lehet igaz, hogy nem csinálsz semmit sem másként, mert egyrészt mást eszel (z.bab??), talán nem is vagy már annyira ideges (ugye????!!!).

Amennyit ezekből az adatokból látok, teljesen kiegyensúlyozottak az eredményeid. CSAK ÍGY TOVÁBB, HAJRÁ!!!!!

Picuri jól van? Milyen a TE közérzeted???
Ági
aszemenyei
 
 


Ági
Annyit "változtattam", hogy egyáltalán nem törődöm vele. Eddig mindig idegesített, ha profiloztam, hogy valyon mennyi lesz. Most meg úgy vagyok vele, hogy nem érdekel, nem is foglalkozom vele abban az 1 órában. Ha kell inzulin akkor beadom a lombikozás alatt bőven volt időm megszokni a magam szurkálását. Lehet, hogy ez is befolyásol.
A doki azt is mondta, hogy a kaja nyugodtan tarthat mondjuk reggel 8 percet, nem kell azt a 2 kicsi vékony kenyeret megenni 3 perc alatt, ezt is betartom.
És nyomom a zöldbabot, ami nekem beválik arra esküszöm. :lol: :lol: :lol:

Zöldbab: ha 7 helyett 4,2 nek veszem akkor is megettem ma 47 grammot ebédre. Sőtt a diab csoki biztos, hogy nem tartozik a lassúak közé az is volt benne.


Én jól vagyok, nem igazán éreztem ezt a 4 körüli értéket se. Nem volt fejfájás ilyesmi. Csak féltem a gyerek be ne hipózzon.
Ő koránál 15 nappal nagyobb, kedden volt uh 2700gramm, azt mondják ilyenkor nem mozog olyan intenzíven mint eddig, mert szűkül a hely. Ennyit vettem észre, mondjuk ma este meg se áll és tegnap éjjel se sokat aludtam tőle. Napközben elég lusti 2-3 napja.

Már a 35. hétben vagyok, még legrosszabb esetben is 5 hét és vége ennek a cukor mizériának. Eldöntöttem figyelek magunkra. Reggel/délben és nagyon ritkán este (pl ma) is mérek ebben az 5 hétben. Hétfő óta csinálom. Lehet, hogy jól is teszem, mert kiderült a sültkrumplitól a 7-es érték, így azt mellőzöm.
Pedig akkor is ilyen 47g körül ettem. Fene se érti.
Na ez jó hosszú lett
Annamari
annamari78
 
 


Annamari,
látod, milyen szuper jó lett minden. Sokat jelent a hozzáállás. Amúgy meg van valami a levegőben, ln egész héten 120 %-on futottam, most meg tegnap dél óta "csak" 100 %-on, és emellett jók a cujkraim. Ma reggel hallottam, hogy közeledik a hidegfront, talán ez is belejátszik...

Mindegy, csak így tovább!!

Ha úgy tapasztaltad, hogy a krumpli nem jó, akkor inkább a rizst preferáld. Mert ez a szépsége (és átka) ennek az egész francnyavalyának, hogy vannak ugyan általános igazságok, de mindenki egy kicsit más, s csak ilyen "öntanulásos" módon lehet tökéletesíteni a "kezelést".

Ági
aszemenyei
 
 


annamari, tényleg nyugodj meg, a 4,6 teljesen normális, egészséges érték. Nekem a vacsi utáni érték sosem megy 5 fölé. De valami lehet a levegőben, ma reggeli után 3,8 volt, pedig ha jól tudom a hidegfrontnak emelnie kellene a cukrot... :o Ennyit az általánosságokról. A mireliteket azerint kell mérni, ahogy a zacskón szerepel, mert itt bele van kalkulálva az a vízmennyiség is, amit a fagyasztás miatt felvesz, ezért alacsonyabb a CH tartalma, mint a sima nyers ételé.
dfjudit
 
 


Lányok most jól bekajáltam, kb 50 perc mulva mérek, emésztgetek itt a gép előtt. El is mosogatok gyorsan, hátha kicsit elégetek ebből, mert most agyon le tudnám tenni magam.
Ma kiszámoltam még 39 nap és jöhetnek az élvezetek. Az igaz, hogy nagyon fogok vigyázni a súlyomra, de a mérleget jó mélyre teszem el.

Ági
Remélem nem borul fel a Te cukrod sem és azt is, hogy az enyém marad ennyi.

Judit
Nagyon remélem, hogy NEM KIABÁLOM EL A DOLGOT és ma is jó lesz. Én teljesen komolyan gondolom, ha bejön egy fajta ebéd én akkor az eszem köretnek ebben a "pár" napban.
Kicsi változtatásokkal.
annamari78
 
 


Az előző szülés utáni 1 hétben több, mint egy kiló csokit ettem meg... :D
Sajnos most nem kecsegtetnek ilyesmivel, mert annyira korán jött és terhességi cukorbetegséghez képest olyan súlyos mértékben, hogy nem biztos hogy elmúlik... :cry: De majd meglátjuk. Végülis már egész jól megszoktam így is...
dfjudit
 
 


Annamari, drukkolok az ebéd utáni jó értékhez!!!! :D
dfjudit
 
 


Megigértem megírom: 4,7 lett :lol: :lol: :lol:

Rizs 45gramm, 150 gramm zöldbab, diabet csoki, csirkemell variáció után.
annamari78
 
 


Nekem 4,8, te nyertél :D :D :D
dfjudit
 
 


Akkor ez most egy ilyen széria. Mit ettél????
annamari78
 
 


Sült krumplit (de csak egy kis kupacot...) és ehhez számtalan féle husit (anyósoméknál az ebéd azt jelenti, hogy legalább 5-6 féle kaja van): gombás csirke, sült pulykacomb, rántott hús, rántott gomba+ némi saláta. Szóval nem mondhatni, hogy éheztem... :D Viszont az izulinomat otthon felejtettem, úgyhogy ebéd előtt, mikor észrevettem, kopogó szemekkel kellett hazamenni érte... :x És azóta is folyamatosan nassolok: kis norbi-fagyi, sajtok, maradék husi... Nálam a szombatok így telnek :)
dfjudit
 
 


Őszintén szólva néha én alámegyek az 50 nek ebédkor nem mindig sikerül kiszámolni. Nem sokkal kb 5 grammal, remélem ez nem baj. Amikor mérek 1 óra mulva és ilyen kevés akkor eszem pár gramm ch t , ezt így lehet?


Norbi fagyit hol lehet kapni? Én még sehol nem láttam.
annamari78
 
 


Csajok, gratula a jó eredményekhez!!! Csak így tovább!! (Lehet, hogy ezt már írtam??:):)) Amúgy ti nyertetek, nekem 4,9 az ebéd utáni :oops: :roll: :P

Annamari, az a megoldás, amit írtál (pár gramm evés) ez a teljesen helyes eljárás!!!

Norbi-fagyi: mintha legutóbb a Tesco-ban láttam volna. (Én nassolni a Carte d'or-os diósból szoktam enni Kép Kép

Ági
aszemenyei
 
 


Sziasztok!

Húú Ti akkor nagyon jók voltatok az ebédnél, én valamit nagyon roszul csináltam, mert 7 fölött lett :( :cry: :cry: :cry:

Judit! :)
Az, hogy ilyen hamar jelentkezett, jelentheti azt nálad, hogy utána nem múlik el (olyan könynen)?? :( jaj ez nem hangzik jól :(

Na most nekem azt mondták, (doki, diabetológus) hogy szülés után még vagy 6-8 hétig kellene tartani a diétát, és aztán újra cukros lötty ivás + 2 óra múlva vérvétel.
Nektek mit mondtak?

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Sziasztok!

Dokim jelentkezett, ő is kiakadt az ujjbegyből való vérvételtől, illetve abszolút nem örült a reggeli utáni 7,1-nek, így a héten újabb vérvétel (az már vénás) és ha az is 7 feletti, akkor diabetológia :(

A reggelimet meg lecsökkenetette egyenlőre 20 gr CH-ra, de ezt nem is bánom, mert nekem a 25 gr reggel 7-kor nagyon sok volt mindig.

Holnap egyébként csinálok egy teljes profilt, kíváncsi leszek az eredményekre.
Tegnap voltam megnézetni a készülékemet, azt mondták hogy úgy tűnik minden rendben vele, de az igazi az lenne ha egy vénás vérvételhez megnézném, és ha akkor is nagy eltérés van, akkor elküldik szervízbe.

Dorka

Kép
szdorka
 
 


Bea
Én szülés után pontosan 0 percig fogom tartani a diétát. Nekem januárban a terhelés 75 g cukros lötyi után 2 órával 5,5 lett. Nálama terhesség hozta ki. Szülés után kb 1 napi nem ehetünk, aztán is csak odafigyelve. De a biztos, hogy 25 grammot fogok reggel enni. Ja és itthon mérek majd párat esetleg.

Ági
Igyekszem utána nézni a fagyiknak de már régóta keresem. Azért a 4,9 se elvetendő! :) :)

Dorka
A 7,1 tényleg soknak tűnik. Majd írd meg mi volt a mai profil feltétlen.
annamari78
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: