Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csak egy-két gyors.

Mandala! Ezek szerint a másik képlet nem volt semmi komoly? Nem tudom az ilyen gyomorszáji daganatok milyenek, de remélem időben vették észre és nem lesz sehol semmi más. Az, hogy ez az eséstől lenne sztem elég valószínűtlen.

Itt tegnap esett a hó délig, majd sütött a nap estig. Ma sütött a nap délig, de már beborult.

Ma reggel tudtam meg, hogy Lóciék csoportjában éppen két gyerek van otthon skarláttal... Én már nem izgulok úgy döntöttem hogy hétfőn minden oké lesz és kész. Amúgy meg pont meg lett volna az esélyem összeszedni a parvot két éve és semmi bajom nem volt.

Barbamami!
Na ezért nem csináltunk mi kandallót vagy cserépkályhát. Mikor ide jöttünk 3 kályhával fűtöttünk és semmi mással, úgyhogy minden nap 3 kályhát kellett kihamuzni!


Szóval fel a fejjel mindenkinek ha máskor nem délelőtt vagy délután tavasz lesz! :wink:

Üdv:i
iloly
 
 


Iloly:
Na,mi volt????

Mandala:
Anyukád?? Tudtok valamit már?

Mamik,Tomi már 6 napja nem kakilt! :( A többiek szépen naponta termeltek,de Tomi eddig is 3-4 naponta rotyogtatott a pelusba.. Puki az van ezerrel,meg rengeteget pisil. De azért kakilni is kéne....... :(
Hőmérőzni nem akarom folyton,mert az állítólag árt,ha megszokja. Most adtam neki a védőnő tanácsára narancslevet.. :roll:
Ennyire azért nem kéne gazdaságosnak lenni.. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Szisztok

A kérdéseim nagyjából ugyanazok mint Barbamamié.

Mandala?

Iloly?

Barbamami
6 nap?Az nem semmi.A narancslének segítenie kell!!!
Képzeld megoldódott az ágytakaró!
A barátnőmék most Amerikában vannak.Koplett szetteket tud hozni kb 30.000Ft-ért.
Biztos ismered az amerikai ágyazási formát.ágytakaró-sok párna.
Nagyon jók vannak.A baj az,hogy választanom kellene.
Nehéz.

Képek: Kép Kép Kép Kép

Van vagy száz féle!



Itt nagyon rossz idő van!Fúj a szél mint állat és be is van borulva!
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Na hát az volt, hogy egészen új dimenziók nyíltak meg előttem, miután az UH-n kiderült, hogy egy szép, aranyos, jó szívműködésű kb. 1780g-os kisfiú aranyos kis buksi feje az, ami a jobb bordaívem mögött tegnap egész du. előadás alatt a májamat akarta széttrancsírozni. És valszeg ezért nem bírok ülni két hete és ezért nem tudom felvenni azokat a nadrágokat amiket az előző terhességemnél még tudtam, mert pont a kis feje búbját nyomja a gumi. :? :)

Szóval most vadi új parám van, főleg, hogy 5. gyereknél, normál mérettel, úgy hogy szültem már 4 kg-s gyereket (és ismerve a dokit) tuti meg fogunk próbálkozni "gyorsan megszülni" ha így marad akkor is. De most kiolvastam, hogy van még 4 hete megfordulni, persze dokibá szerint a terhesség végéig bármikor visszaforduhat... :roll:

Na ez van :D :D
iloly
 
 


Sziasztok!
Iygekszem jönni, olvasok is, de írni nem nagyon van időm. Viszont itt olvashattok rólunk:
http://gyermekeimnek.freeblog.hu/

moni
 
 


Sziasztok

Iloly
Gratula a kisfiúhoz!
Milyenek is nálatok az arányok?(mármint a fiú-lány)
Tudom milyen érzés amikor az ember bordája alatt van a baba feje.
Alex és Zalán is faros volt!

Drukk,hogy beforduljon.

Mandala????

Szerintetek az miért van,hogy a mozillán keresztül nem tudok belépni a babanetre?Azt írja ki,hogy inaktív vagyok.Itt az Exploreren meg simán beenged.

Zalán dumák:
Tegnap a Rossmanban:Anya itt van macska hami.Dudu vesz és ad a cicának.Hány forintba kerül?Legalább ezernyolc? :lol: :lol:

Este:Mondom az apjának,hogy megborotválkozhatna,mert borostás.Erre Zalán:Dudu ha majd nagy lesz lesz szakálla.Ki ad neki puszit?(ezt magától kérdezte)Majd valaki! :lol:
Vendég
 


Szia Alziza!


Mostmár 4:1 lesz :D a fiúknak

Csaszi volt akkor mind a három? Már nem emlékszem, pedig biztos írtad. :oops:

Érdekes amit írsz a böngészőkről, mert nekem simán engedi a mozilla a belépést...

A borotválkozással azért vigyázzatok, mert Vencel megpróbált négy évesen borotválkozni. Szerencsére csak a "bajusza" helyére csinált 4 csíkot és csak akkor vettem észre amikor olyan furcsán vérzett az "orra" a gyereknek :D :shock: Neki a borotválkozás a mániája. Tegnap kért, hogyha beszélek a fodrásszal, hogy mikor mehetek a kislánnyal hajat vágatni, kérném meg, hogy őt pedig borotválja meg.... :shock:

Azt hiszi neki is kinő a szakálla, ha sokat borotválkozik
iloly
 
 


Iloly:
ÉÉÉÉDES!!! Peti egyenlőre a fogmosás-mániánál tart... Lehet,hogy neki is lesz borotválkozós mániája,ahogy látom,mindenben leutánozza az apját..
Szép nagy bébid lesz!! :D :lol: :lol: :lol:

Alziza:
Woww,azok a takarók! Hát nekem kapásból a rózsás tetszik,de én ilyen virágmániákus vagyok :D :D
Zalán irtó jó fej!! :D
Tegnap én is akkorát nevettem a Petin,mikor az apja épp fektette (Petit ő szokta,ez olyan pasi-ceremónia nálunk). Ül az ágyon,veszi fel a pizsomáját,közben nézi a fütyijét:
"Itt a Peti tojáskája. Ezek a Peti tojásai!!!" :D

Mandala??????

Pattogo:
Van már valami hír a pillangó vírusról???

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok

most sem enged be a mozilla :shock: :evil:

Barbamami
Igen a rózsás nekem is bejön.Az lesz a miénk.10 db-os szett!
Ferkó annyira nem rajong érte,de ez van! :twisted:


Iloly
Igen mind a 3 császár volt!
Borotválkozás :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Alziza!

Akkor sajnos nem fogod nekem elmondani, mi van ha farosan futunk neki az ügynek.

Barbamami!

Fogmosás is van, főleg, hogy az oviban éppen a fogmosás volt a téma és "Fog Őrséget" alakítottak a csoportban. Dédnagymami 80. szülinapjára pl. nagy lelkesedésében egy fogkefét rajzolt a kisfiú :D

Az 1780g az nagy a 31 héten? Nekem csak Nóra adataim vannak, erről az időszakról, de ő picit nagyobb volt...Hát ha ez a baby is 4kg és nem fordul meg, akkor egy csapásra "metszésre" megoldódnak a problémáim :lol:
iloly
 
 


Iloly

ma olvastam,hogy szülés közben befordult a baba.
valamelyik topicban,csak már nem tudom melyikben :roll:

Hát most így hirtelen fogalmam sincs,hogy ez a súly kicsi e vagy nagy.Holnap előtúrom Zalán papírjait.Bár ő ugye nem született valami nagy súllyal.
Vendég
 


megnéztem egy pár helyen
Átlagosan 1500-1600g
Vendég
 


Köszi a bíztatást :lol: :lol:

Lehet, hogy tegnap megfordult, mert egy eddig soha nem tapasztalt manővert éreztem, aminek a lényege az volt, hogy azt hittem kiesik a gyerek azon az oldalamon ahol hétfőn még a feje volt.

Már mostmár nem is tudom, hogy inkább nőjön nagyra vagy sem. Speckó olyan 3500g-ra terveztem, hogy az nekem elég is éppen, de mostmár teljesen el vagyok bizonytalanodva... :roll:

Tisztára úgy csinálok, mintha tudnám befolyásolni a helyzetet. :lol: :lol: :lol:

Na hétvégén elutazunk, úgyhogy írjatok sokat hétfőig!

i
iloly
 
 


Szia Lányok!

Csak gyors tájékoztatás és rohanok.
Anyukámról lemondtak az orvosok. A kezelőorvos gyakorlatilag közölte, hogy max. 6 hónapja van hátra (jó esetben). A ct alapján (tök röhej... beolvasta a ct írásos formáját a sebésznek a doki) közölte a sebész, hogy nem műthető, mert valami artériát fog körbe a daganat és elvérzik a műtőasztalon ha hozzányúl... a 21. században vazze nincs egy érsebész????!!!! Amikor mini gyerekeken végeznek szívátültetést????!!!
Na, felhívtam az agykontrollos Domján Lacit, hogy segítsen. Adott egy telefonszámot. A Péterfy S. u-i kórház sebészetének oszt. vez. főorvosát ismeri. Azt mondta ő az ország egyik legjobb sebésze. És igaza lett. Hárman vannak csupán az országban akik egy ilyen műtétet el mernek végezni. Szóval ma délelőtt anyukám és a bátyám elmentek ehhez az orvoshoz aki megnézte (nem csak beolvasták neki telefonon!!!!!!) a ct-n készült cd-t és közölte, hogy valóban nagy műtét, de nem lát áttétet és a daganat jól körülmetszhető. Szóval kedden műti anyut. Azt mondta, hogy "Magának legyen hite és bízzon bennem! Élni fog!"

Most eltűnök egy kevéske időre, regenerálom a megtépázott idegeimet és hát valljuk be, a neheze még hátra van. Több, mint 5 órás műtét.... de anyukám erős és élni akar!

Szorítsatok lányok! Kedden kérem szépen a drukkokat! ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Még majd jövök, csak most összeszedem a romjaimat.. :D

csók nektek!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala:
De jó,hogy nem adtátok fel!!!!! Nagyon-nagyon szorítok nektek!!!!!
Istenem,de sok minden múlik egy jó orvoson!!! :!: :!: :!:

Iloly:
Na!!! Ez nagyon jó hír!! Mikor mész dokihoz,hogy meg tudja nézni,megfordult-e??
Egyébként a tesókat simán szülted? Vagy volt már császárod?
A súlyát úgyse tudod befolyásolni :twisted: Én se 4 és fél kilós bébit terveztem... :roll: :roll: :roll:

Alziza:
Áh,ilyen "ágytakaró" dolgokat nem kell a pasikra bízni. Ők csak keressenek sok pénzt,elkölteni mi úgyis jobban tudjuk :D :D :D
Különben is,te vagy többet otthon,te nézed többet...

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok

Barbamami
:lol: :lol: :lol:

Mandala
Jó,hogy elmentetek másik orvoshoz!Nem szabad az elsőnél megállni!!!(anno mi is vittük apósomat,csak hát ő adta fel,nem akart meggyógyulni,és az sokat számít!!)

Viszont nyomjátok anyukádba az immunerősítőt ezerrel.
Flavin nagyon jó!A barátnőm apukája is siedte műtét után.És van valami szörp is ,majd megkérdezem!
Drukkolok nagyon!!!!!!
Vendég
 


Mandala, nagyon szorítok anyukádért!

Bocsi lányok most csak ennyi.......de egyenlőre a lényeg!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi!!
Nahát,téged is lehet itt olvasni!! :D :D :D

Mamik,elég későn szólok,de én is csak tegnap este tudtam meg..,ugye mostanában nem mászkálok sehova :roll:
Szóval az IKEÁban egész márciusban... 100FT egy akciós menü (a lányomék húsgolyós krumplit ettek..),és ha esztek,10Ft-ért vehettek tök aranyos kerámiabögrét.
Tegnap Napsugár az apjával az IKEÁba ment,tekintve,hogy rossz volt az idő..,és ők mesélték. Hoztak 4 bögrét :P
Még ma és holnap ki lehet próbálni ,hétközben legalább nincsenek ezren..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Mandala én már ma elkezdek drukkolni, mert holnap nem tudom jövök-e vagy sem. Jó hogy továbbléptetek, mert nem egy olyan esetet hallani, ahol azért a "több szem többet lát " dolog bejött.

Barbamami!

Még jó, hogy csak 4 gyerked van és így nem kellett nekik 4-nél több menüt enni. Ha lenne még tesó, lehet, hogy gyomorrotás lett volna a vége :lol:

Igen, a tesók simán jöttek, ezért is valószínű, hogyha nem túl nagy, akkoris így futuk neki ha faros :?

Na de majd kiderül. Amúgy egész tegnap fel akartam dobni a pacskert mert sikerült apától összeszedni valami gyomorbajt, úgyhogy ma már az is megváltás, hogy jobban vagyok. A többi meg majd kiderül :)

Üdv:i
iloly
 
 


Iloly:
Jobbulást... :roll: :( :(
Nem ettek a gyerkők,csak Napsugár és az apja. Vasárnap szokta elvinni "láthatásra"... Gondolom ezek szerint a lányom evett 1 adagot,az apja 3-at :lol: :lol:

MANDALA:
Gondolok rátok!!!! Remélem,sikerült a műtét!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Mandala, remélem már rendben túl vagytok a műtéten!!!!!!!!!


Barbamami!

Én úgy értettem, hogy Nekik kellett 4 menüt ketten megenni. (Azért azt nem feltételezetem volna komolyan, hogy Tominak már fogai is vannak, vagy hogy leturmixoltatok volna 10 húsgolyót némi sült krumplival :D )De ha több lenne gyerk több bögre kellett volna ugye és az több menü....

Amúgy már jól vagyok, csak kellett gyorsan enni, mert a 2 nap koplalás után már kissé szédelegtem :?


üdv:i
iloly
 
 


Sziasztok!

Mandala: +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ Dukk, de nem lesz baj :wink:

nem tudok visszaolvasni. Golyóznak a szemeim. Lara tegnap úgy döntött, hogy hajnal fél 1-ig kukorékol.... És 7-kor kelt. Kapott 2 szurit, most meg alszik.. babakocsiban, csak, hogy én ne tudjak aludni.
A pillangóvírus úgy néz ki nem az volt. Vártam, és vártam, mert cseppfertőzéssel terjed. Vivi 1 hétig egy fél literes kólásüvegből teázott, amiből én is ittam, Lara is ivott. Együtt ettünk, stb. Semelyikünk sem lázas, nem foltos. A dokinéni is azt mondta, hogy valószínű nem az volt, mert az arcán a pír nem jött ki. :D Hurrá-hurrá. :D
Voltam uh-n, minden oké. Kaptam kiskönyvet is, és 2 hét múlva mehetek a 12 hetes uh-ra. :D Röviden ennyi. Megyek, mozgok kicsit, mert elalszom ülve. :)

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Szia Lányok!

Köszönöm a drukkokat, nagyon aranyosak vagytok, és úgy látszik nem volt hiábavaló. :D

Tegnap délelőtt fél 9-kor kezdődött a műtét és fél 1-kor fejezték be. Két órakor már bent voltam a kórházban. Beengedtek az intenzívre, csak két puszi erejéig. Szegény anyukám.... nem tudtam eldönteni, hogy mi a fehérebb az arca-e, vagy a lepedő amivel betakarták.... alig volt magánál, de azt, hogy "szeretlek", azt azért csak mondta... :D
A főorvos úr aki műtötte, nem volt bent, de telefonon elcsíptem. Szó szerint ezt mondta:
"Az anyukája az intenzíven van. A műtét problémamentesen zajlott. A daganatot sikerült eltávolítanom. Áttétet nem találtam. A környező szervekről, ahova daganat ránőtt, sikerült azt lefaragnom. Elmondhatom, hogy teljesen daganatmentessé tudtam tenni az édesanyja szervezetét. Bizakodom a jövőt tekintve."
Lányok, hát ennél szebb mondatokat kívánhat egy ember??????

És erről az asszonyra mondták ki a halálos ítéletet, és adtak neki csupán maximum hat hónapot!!!! Nos, ennyit a drága kedves professzorokról!!!!!
Ennek az orvosnak a nevét azonban imáinkba foglaljuk!
Köszönöm dr. BENDE JÁNOS főorvos Úr!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Szia Lányok!

Köszönöm a drukkokat, nagyon aranyosak vagytok, és úgy látszik nem volt hiábavaló. :D

Tegnap délelőtt fél 9-kor kezdődött a műtét és fél 1-kor fejezték be. Két órakor már bent voltam a kórházban. Beengedtek az intenzívre, csak két puszi erejéig. Szegény anyukám.... nem tudtam eldönteni, hogy mi a fehérebb az arca-e, vagy a lepedő amivel betakarták.... alig volt magánál, de azt, hogy "szeretlek", azt azért csak mondta... :D
A főorvos úr aki műtötte, nem volt bent, de telefonon elcsíptem. Szó szerint ezt mondta:
"Az anyukája az intenzíven van. A műtét problémamentesen zajlott. A daganatot sikerült eltávolítanom. Áttétet nem találtam. A környező szervekről, ahova daganat ránőtt, sikerült azt lefaragnom. Elmondhatom, hogy teljesen daganatmentessé tudtam tenni az édesanyja szervezetét. Bizakodom a jövőt tekintve."
Lányok, hát ennél szebb mondatokat kívánhat egy ember??????

És erről az asszonyra mondták ki a halálos ítéletet, és adtak neki csupán maximum hat hónapot!!!! Nos, ennyit a drága kedves professzorokról!!!!!
Ennek az orvosnak a nevét azonban imáinkba foglaljuk!
Köszönöm dr. BENDE JÁNOS főorvos Úr!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Szia Lányok!

Köszönöm a drukkokat, nagyon aranyosak vagytok, és úgy látszik nem volt hiábavaló. :D

Tegnap délelőtt fél 9-kor kezdődött a műtét és fél 1-kor fejezték be. Két órakor már bent voltam a kórházban. Beengedtek az intenzívre, csak két puszi erejéig. Szegény anyukám.... nem tudtam eldönteni, hogy mi a fehérebb az arca-e, vagy a lepedő amivel betakarták.... alig volt magánál, de azt, hogy "szeretlek", azt azért csak mondta... :D
A főorvos úr aki műtötte, nem volt bent, de telefonon elcsíptem. Szó szerint ezt mondta:
"Az anyukája az intenzíven van. A műtét problémamentesen zajlott. A daganatot sikerült eltávolítanom. Áttétet nem találtam. A környező szervekről, ahova daganat ránőtt, sikerült azt lefaragnom. Elmondhatom, hogy teljesen daganatmentessé tudtam tenni az édesanyja szervezetét. Bizakodom a jövőt tekintve."
Lányok, hát ennél szebb mondatokat kívánhat egy ember??????

És erről az asszonyra mondták ki a halálos ítéletet, és adtak neki csupán maximum hat hónapot!!!! Nos, ennyit a drága kedves professzorokról!!!!!
Ennek az orvosnak a nevét azonban imáinkba foglaljuk!
Köszönöm dr. BENDE JÁNOS főorvos Úr!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


na, lányok.... úgy látszik ekkora örömhírt már legalább 3 pldban illik közzkinccsé tenni... :D :oops: :D

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala:
Szuper!!! :D :D :D :D Na,ilyen híreket vártam!!!! :D :D

Iloly:
Örülök,hogy te is jobban vagy! Tessék vigyázni magad(tok)ra!!!

Pattogó:
Remélem,tudtál pihenni.. :roll: De azért ez még mindig sokkal jobb,mintha pillangó lett volna,és elkaptátok volna!! :roll: :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Mandala: Hurráááá :D Mielőbbi gyors felépülést kívánok anyukádnak! A dokinak meg egy nagy ölelést. :D

barbamami: tudtam pihenni, de nem tudom, lehet most a tavaszi fáradság döntött le? Eddíg soha nem volt probléma 6-kor kimászni az ágyból.. Most van.. :? Sebaj, nemsoká jön a második trimeszter, remélem olyan leszek, mint Larával. :D Korai kelés, és tele voltam energiával. :D Húsvétkor el fog kelleni, hisz másfél hétig 5 gyerekem lesz. 2 kamasz, 1 kiskamasz, 1 négyéves, és 1 másféléves hisztigép. Úgy várom komolyan.... :P :lol: :lol: Csak legyen jóidő és akkor kicsapom a kertbe az összeset. :lol:
És igen. Megijesztett egy a vírus rendesen, de örülök, hogy nem az volt. :)

Na megyek kelteni Vivit. Mindenkinek puszi és ölelés, és világbéke, meg tavasz, meg szerelem meg stb... :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Mandala, nagy puszi Anyukádnak és jobbulást, a doktor úrnak meg ezer hála, hogy nála a beteg az első, és a gyógyítás!!!!!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok

MANDALA!EZ SZUPER!!!!


Pattogo
Jó,hogy nm pillangóvírus volt!
Amúgy mi volt az?

Én nem vagyok terhes mégis olyan fáradt vagyok állandóan! :roll:




Barbamami
Az előszobába a falikarokat hol vetted?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.16 20:28-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Csatlakozom az előttem szólóhoz, ezt kár is tovább ragozni.

Pattogó!

Ezt a vidám tavaszi hozzáállást már szeretem! (Különösen a világbéke fogott meg 8) ) Egyébként én is olyan vagyok mint aki belőtte magát, sőt az egész pereputty olyan lassú és nyűgös, hogy szegény óvó és tanító néniket is teljesen kikészítik.

Hogy milyen az én "szerencsém", most, hogy már nem lesz bögre akció, persze mennem kell az IKEÁba venni egy csomó ajándék lámpát pedagógus napra vagy mire, és mivel én járok egyedül rendszeresen Pesten a fiamék csoportjából, megnyertem a kört.

Egyébként itt is tombol a tavasz a fű nőtt vagy 10cm-t hétfő óta.

És még egy újdonság a mi kis "falunkban", most a gazdasági világválság közepén végre nyílik egy olyan "plaza" ahol 3 olyan ruha áruház is lesz, ahol vásárolni szoktam, ami eddig legközelebb 100-kmre volt!!!!! Éljen-éljen! Lehet, hogy mostmár a hét bármely napján szggatják darabokra a fiúk a nadrágjukat, lesz esélyem újat venni???
:shock:

üdv:i
iloly
 
 


Pattogó:
Hát..nem tudom.. Nem akarom túlzottan letörni a friss tavaszi reményeidet :roll: :lol: :lol: ,elvégre a remény hal meg utoljára ugye..
Mindenesetre én valahogy mindegyik terhességemnél egyre fáradtabb és nyűgösebb voltam.. :roll: És az éjszakai felkelések.. :roll: Hm,a kedvencem :lol: :lol:
Bár Tomira nem panaszkodhatok,tündér egy baba.. Csak ha Napsugárnak elkezd folyni az orra,ugyebár jön a köhögés..,már gyomoridegem van. Tegnap a Boginak hőemelkedése volt.. :roll: Na,ilyenkor már tiszta para vagyok....

Iloly:
Ezt a fiaiddal is közölted?? Mármint,hogy mostantól egész nyugodtan szaggathatják a nadrágokat?? :lol: :lol: :lol:
Egyébként...,hol szoktál vásárolni? :D

Alziza:
Zalán milyen pofákat tud vágni!!! :D :D :D
Mekkora komoly nagyfiad van már! Aztaa! Pisti mondaná...,hogy már mehet a Ferivel dolgozni :lol: :lol: :lol:
A mieinknek be van ígérve,hogy ledolgozzák az apjukkal azt a rengeteg pénzt,amit a szülészdokira költöttünk :D :D Peti parkettázik,a Bogi meg takarít :lol: :lol: :lol:

A falikarokat a JYSK-ben vettem a törökbálinti corában. Vannak ott egész jó dolgok :D
A kedvencem a dupla ágytakarónk,valami szuper anyaga van,tényleg PAMUT. Apró virágmintás,és csipkés :D :D Nem volt olcsó,de odavagyok érte :D

Ildi:
Veletek mi van???? :D Nem vagy túl bőkezű mostanában a hozzászólásokkal :(

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Iloly!

Éljen az új Plaza!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

alziza: halovány fogalmam sincs mi lehetett az. Valószínű egy sima megfázással kezdődött, és erre bekapott valami vírust is. Nem tudom. Arra is gondoltam, hogy esetleg bárányhimlő volt, de mivel be volt oltva ellene ezért talán pöttyök nélkül lázzal jött ki. Nem tudom. Ez már nem fog kiderülni. De ne is legyen több ilyen. :)

iloly: :lol: tavasszal mindenki megzizzen kicsit. :D De legalább tavasz van :D A plázának meg hurráááá :D

barbamami: :D Köszi. Remélem azért tényleg jobb lesz valamivel. Csak ez az állandó kóválygáson lennék már túl. :D

Ma egész nap a kertben matattam. Próbálom eltüntetni a tavalyi építkezés nyomait. Ocsmány a kertünk, komolyan... Mindenhol hulladékfa, kis sittkupackák.. áhh rosszul vagyok ha ránézek. De végre alakul. Bízom benne, hogy mire bejön a nagy meleg, már rend lesz. Elkezdtem a kertet is felásni hátul. Vetettem egy csomó mindent. Kíváncsi leszek. Tavaly kissé elgazosodott minden... :oops: Nem volt időnk gondozni.. De ennek ellenére volt sóska, répa, petrezselyem, borsó, bab és eper sok. :D Viszont azt néztem, hogy mindenkinél burjánzik a spenót én nálam meg olyan tetves volt, hogy csak lestem... Mit lehet csinálni a hangyák ellen? Van valakinek tippje?
Ma már a kertbe teregettem és 2 óra alatt leszáradt minden. Olyan jóóóóóóóó. :D
Na megyek Viviért. Mindenkinek szép napot meg VILÁGBÉKE!! :wink: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok

barbamami
1 perc különbséggel írtunk délelőtt és már nem is néztem,hogy te írtál.
Alexnek is be van ígérve,hogy megy dolgozni,olyan igényei vannak... :roll:
Vendég
 


Pattogó:
Na,komolyan,lefényképezem a "kertünket",tuti nem leszel a tiétekre kiakadva! Kész felvonulási terület.. És nagyon nem is érdemes virágokat ültetnem,meg ilyenek :roll: ,kívül még nincs bepucolva a házunk,örültünk,hogy szeptemberben be tudtunk költözni.. :roll:
Most nyáron csináljuk a teraszt. Betonozás,stb.. :roll: :?

Alziza:
Na! Nagyon helyes! Nem lesz könnyű dolga,ahogy hallom,a te párod is olyan nemnormálisan maximalista.. :D A Pistin már néha komolyan nevetek,pedig én se vagyok semmi... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


barbamami: akkor nem csak nekünk gány a kertünk. A házunk még szigetelve sincs kívülről, nem hogy bepucolva... :roll: :lol: Sebaj.

Viszont most nem leszek egy darabig, mert szerdától itt lesz nekem 5 gyerek. Akinél esetleg túlteng az energia az szánjon meg egy picivel.. :lol: De nem lesz itt gond. Ha nagy lesz a hiszti akkor befogom őket kertet takarítani.. :lol: :lol:

Mindenki vigyázzon magára. És kellemes húsvéti ünnepeket mindenkinek. :) :arrow:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok

Lányok!
Van egy újabb "parám"

Zalánt tegnap mikor törölgettem fürdés után akkor vettem észre ahogy hátradölt a kanapén és megfeszítette magát,hogy kicsit mintha duzzadt lenne a nyirokmirigye a lágyékánál.Vagy nekem tűnik úgy.
Nem tudom,hogy ezt más gyereknél mennyire érezni?

Megnézitek nekem?
Ki mennyire érzi?

Szerdán lesz egészséges rendelés asszem elviszem.
Vendég
 


Alziza:
Hát..,én nem nagyon tudok ehhez hozzászólni.. Szerintem inkább vidd el orvoshoz,ha az megnyugtat..
Én is elvittem a Tomit tegnap,mert piros kiütés-szerű valami van az arcán,de egyre csúnyább lett.
Kiderült,hogy valami van a tejemben,amit nem bír :shock: ,és egy hormontartalmú kenőccsel kell kenegetnem... :shock:

Pattogó:
Na..,elfelejtettem ELŐTTE lefényképezni az udvarunkat...,ezeken már istenes!!!
A falnál volt 5 köbméter sitt...,azt tegnap vitettük el. A farakás,amit az ácsok hagytak itt,meg a betonozás után maradt...,na azt most válogatjuk,szegtelenítjük.. :roll: Huh...
Kép Kép
Közben a gyerkők feketére koszolják magukat,nekem meg az órát is kell néznem a szopik miatt..

Mamik... Ma van utoljára újszülöttem.. :cry: :cry: Holnaptól már csecsemő lesz a Tomi.. :roll:
Istenem,miért nőnek ennyire?????????

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok Mamik!

Csak egy gyors bekukk és iramodom aludni. Végre valahára. Nagyon hajtósak a napok. Én főzök most apunak is, viszem a kaját ki Bogdányba, meg a háztarás, a gyerekek, a kutyák és a férj... :D
Anyut ma hazahoztuk a kórházból. Komolyan a csodájára jártak az orvosok... egyedül zuhanyozik, már szépen eszeget, mondhatni normálisan funkcionál az én drága anyukám. :D
Nagy a boldogság a családban! Szegény bátyuskám szülinapját is kollektíve elfeledtük... április 5-én volt... :oops: De már nyugodnak a kedélyek lassan, szóval megcibálom a fülét holnap!

Alziza: nem tom a lágyéknál mizu, de Encsimnek félelmetes méretű nyirokcsomói bírnak lenni a nyakán. Már rémeket láttam néhányszor, de minden fórumon megnyugtatnak, hogy ez normális és előfordul. Ennek ellenére állandóan felhívom az orvos figyelmét rájuk ahányszor pont úgy kapom el, hogy labdaméretű puklik égtelenkednek a gyerek nyakán. De a válasz mindig ugyanaz.... :roll:

Barbamami: Nem semmi állapotok uralják a kerteteket! :D De csak látnátok a miénket! A drágám épp hintát betonoz a talajba... ma délután ezzel ügyködött. A gyerekek a sóderkupacban homokoznak... jobb híján... de érdekel is?! Mondd már!! Imádnak kint lenni, el tudnak játszani, nem zavarja őket senki és semmi, a sajátunkban vagyunk és ez a lényeg! Majd szép lassan minden a helyére kerül! Ezzel vígasztalom magam... immár három éve... :D :twisted:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok

Mandala
Örülök,hogy anyukád jól van!!!
Mit mondott a doki??

Nálunk igazán izgalmasan telik a húsvét!

Alex kórházban van!

Tegnap délután elkezdett viszketni.Csalánkiütések jöttek rajta.Itattam vele calciumot,semmi.Tovább jöttek,egyre nagyobbak.
Akkor a férjem elvitte az ügyeletre.(vendégek voltak nálunk persze,dehát amúgy sem vittem volna Zalánt,így én maradtam)
Kapott rá fenistil tablettát és rectodelt kúpot,ha befulladna :shock:

nem nagyon múlt neki.Este 11-kor jön ki a szobából,hogy ő egyre jobban viszket.Hát csajok én még ilyet nem láttam :shock:
A férjemnek is volt már csalánkiütése nem egyszer,és injekciót is kapott rá,az sem volt szép,de ez...
Alex háta,mellkasa,lágyéka,hónalja,füle olyan volt mint egy nagy vízhólyag!
Irány vissza az ügyeletre!
Azonnal befektették és nyomtak bele 2 injekciót.

Ma sem jöhet haza,mert még nem múlt el teljesen és várni kell,mert ha ez az injekció kiürül a szervezetéből akkor visszajöhet.

Ráadásul mivel ilyen nagyon kijött rajta,most se tej,se tojás,se gyümölcs,se tartósító.

Pedig nem ezekre alergiás,de ilyenkor ezek is kiválthatnak ireakciót,mert még ez a hisztamin v mi nagyon erősen termelődött.

Valószínűleg az olivaolaj a ludas.
Tegnap sütöttem egy olasz kenyérféleséget aminek a tésztájában és a tetején is olivaolaj van meg olivabogyó és abból evett 3 szeletet.Rá 1 órára elkezdődött.

Hát ez van...
Vendég
 


Mandala!
Örülök a jó hírnek!

Alziza!
Alex jól van már? Hazaengedték?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Alziza:
:( :( :( :( :( ...
Remélem,jobban van már a fiad! Egyébként..,ekkora gyereknek kúpot??? Jó ég... :shock:

Mandala:
Nagyon örülök a jó híreknek!!!!! Csak gyógyulgasson az anyukád!! :D :D :D
Igen,nálunk is a sóderben homokoznak.... :roll: Azt is olyan jól lehet szórni egymás hajába...... Boginak még a pelenkájában is szokott lenni vagy egy maréknyi :D És hogy mi marad utánuk a kád alján... :roll: :D :D
De már haladtunk ám! :D Kész a terasz-betonozás,ma lépcsőt is betonoztak hozzá a párom és a bátyja. Ha megjön a szocpol-pénz,megvesszük rá a faburkolatot.. Egyszer lesz fölötte szép fakorlátos tető......... :roll: :roll:
Kép Kép

Jaj,és egy tegnapi kép...... Petikém egyedül öltözött a délutáni alvás után...,csak a nadrágját nem sikerült felhúnzi...
Kép

És... BOLDOG HÚSVÉTOT ...........,már amennyi még van belőle... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Jajj de jó, Mandala!

Szövettan is van már? Vagy azt csináltak a műtét előtt? Marci fiunk amúgy 1,5 évesen azon a kupacon szánkózott egész télen, amit a sittből, lekapart vakolatból és hamuból hordtunk össze az udvaron :lol: :oops: Szép egészséges gyerek ma is :D

Szegény Alex!

Az a baj, hogy ha valaki ennyire hajlamos az allergiára (pl. én) akkor tényleg sohasem lehet tudni mikor produkál vmi szép kis tünetet. Én pl az állítólag hipoallergén kecsketejtől és a belőle készült mindentől vagyok rendszeresen kiütéses. És akkor valóban semmi fehérjét nem szabad enni jó sokáig. :( Apa pont egy ilyen "diéta" ideje alatt kezdett velem randizni és szegény totál azt hitte hetekig, hogy nem is ezsek mást csak zöldséget :shock:

Mi a körülményekhez képest jól vagyunk, de kicsit most várom a szünet végét, mert a fiúk elég dilisek. Nem tudom Nálatok mi van, de itt egy sírás-járvány vette kezdetét, ami miatt mindig bömböl vki, a végén meg én szoktam velük üvölteni, hogy duguljanak már el :D A suliban holnap már lesz tanítás, de ovi csak csütörtöktöl van, úgyhogy lesz még egy kemény napom.

üdv:i
iloly
 
 


Sziasztok

tegnap hazajöhetett,de mivel a szervezete tényleg nagyon erősen reagált erre a dologra amire allergiás,így most mindenféle allergizáló kaját kerülni kell!
Tej és tojásmentes diéta 2 hétig legalább. :roll:

De nem foltos,gyógyszert továbbra is szedi!

Bár egyszer éjszaka furcsán vette a levegőt és mivel a kórházban mondták,h azért nem engedték haza mert ez még bármikor kijöhet és a nyakára is mehet ami fulladáshoz vezethet,beparáztam és felkeltettem,h jól van e? :oops:

Azt mondták ez kb 2 hét alatt ürül ki a szervezetéből.

Amúgy a dokik és nővérek 1 kivétellel rendesek voltak.
Az egy kivétel elég érdekesen volt (van) összerakva.

Kétszer is előfordult,h a tej és tojásmentes diétán levő gyerekemmel süteményt és túrót akart megetetni.
A túró igazából kőrözött ami szerinte nem tej :shock:
Ezt "szépen,finoman" elmagyaráztam neki,h mit gondolok erről! :evil: Aztán még a doki is lecseszte!

Mi van ha ezt egy kisebb gyerekkel csinálja aki mondjuk tényleg tejre allergiás és szótfogad neki???
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.16 20:29-kor.
Vendég
 


Alziza:
:? Hát..,nem tudom,hogy lehet egy egészségügyis ilyen nemnormális.. Azért remélem,hamar rendbejön.. :(
Te szegény,látom,mennyire aggódsz! Persze,hogy aggódik az ember a gyerekéért..,de azért ne idegeskedd túl magad,a másik kettőnek (háromnak... :lol: ) is kellesz!!

Mandala:
Anyukád? :D

Ildi:
Nagyon régen voltál!! Mi van veled??

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Barbamami
Jó lesz az a kert egyszer! :wink:
Mi is mostanában csináljuk.Mi elkerítjük a sógórnőméktől végre!Nálunk is betonozni kell,füvezni,stb.
Meg befejezzük végre a padlásteret ha minden igaz! :roll:


ma próbálok intézni valami vizsgálatot ahol vérből derítik ki h mire allergiás.
2 hét múlva Németországba megy,addigra jó lenne tudni,h mire allergiás.

Mandala????
Ildi????
Többiek????

Egy fontos dolog!!!!(elfelejtettem írni)
Z a nyuszinak adta a cumiját!!!
Nagyon ügyes volt és nem is keresi!!!
Sajna a szobatisztaság nem ilyen egyszerű! :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.16 20:29-kor.
Vendég
 


Alziza:
Woww! Nagyon ügyes húzás volt :D :D :D
Napsugár is akkor szokott le a cumiról,mikor ő maga dobta ki...
Hát,akkor épp nem volt semmi ünnep.. :roll:

Petire éjszakára még mindig adok pelust.. Inkább megdícsérem,hogy nincs benne semmi.. De a pasik sokkal lustábbak.. :roll: :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Ma felhívtam egy pár magándokit,aki foglalkozik ilyen vérvétellel,amiből kimutatható,h mire allergiás valaki.
Senki nem tudj válani,de amúgy sem tudnák olivaolajra!

Bejelentkeztem simán a Bethesda pulmonológiára.
Oda kaptam 4-ére időpontot.(5-én indul Németországba)
De azt mondta a nő,h sok reményt ne fűzzek hozzá.

A barátnőm ígért egy telefonszámot,de még nem küldte el.Ő valahova olyan helyre vitte ahol még a marhahús és paradicsom allergiát is kimutatják.

Barbamami
Nem eröltetem Z-nél a szobatisztaságot.Ahányszor ráteszem a wc-re belepisil,csak nem szól.De nem is ez zavar,hanem az ,h kakáláshoz elbújik!A többieknél ez nem volt.Sőt az ugye hamarabb ment mint a pisilés! :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.16 20:30-kor.
Vendég
 


Alziza:
Peti is pont ilyen. Csak akkor kezd hozzá a kakiláshoz,ha be van csukva a fürdő ajtaja,még a behajtás se elég...... :roll: :D

Megkérdezem a Pisti nővérét,hova vitte a nagylányát,neki kb. 15 évesen derült ki,hogy allergiás pl. a paradicsomra....... De ha jók az emlékeim,a Bethesdába jártak,a belgyógyászatra,a főorvoshoz.

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: