Új privát üzeneted érkezett!

A Norbi fagyit a sarki kis CBA-ban vettem, elvileg most minden CBA-ban kéne lennie, mert benne van az akciós újságjukban. 8 CH van 100g-ban és van csoki-vanília meg erdei gyümi-joghurt. Egész jó :D De állítólag létezik algida light is (a honlapjukon láttam), ami 2,5CH/100 g.
A dokim azt mondta az előző szülésnél, hogy a méhlepénnyel együtt távoznak azok a dolgok (már nem emlékszem pontosan mik, de nagyon szakszerűen hangzott :) ), amik a magas cukrot okozták, így fölösleges tovább diétázni. így én már ahogy kisétáltam a szülőszobából várt a szobámban az odarendelt dobostorta... Utána elmentem a nővérszobára megméretni a cukrom, és semmi bajom nem volt! Ennek ellenére én is hallottam már ezt az elméletet is, miszerint még 6 hétig diétázni kéne, de szerintem ha néha mérsz "nem diétás" kaják után és jók az értékek, nem hinném, hogy kellene a diéta...Most azért más a helyzetem, mert a nagyon korai magas érték arra is utalhat, hogy már a terhesség előtt sem termelt elég inzulint a szervezetem, csak ugyebár akkor senki nem nézte. Ráadásul az éhgyomri értékem is magas volt, ami terhességi cukorbetegségnél nem jellemző... :cry:

Dorka, írd meg, mi volt, kiváncsi vagyok.
Ha 5 alatti a kaja utáni cukrom, én is meg szoktam magam jutalmazni néhány falat valamivel... :)
dfjudit
 
 


Ági, már régóta szeretném kérdezni, csak mindig elfelejtem, hogy Te mióta vagy cukorbeteg? ÉS milyen inzulint kapsz milyen mennyiségekben?
dfjudit
 
 


Judit
Én is jutalmaztam ma magam. Reggel 5,5 lett ebéd után 5,1. Most uzsira kicsit több banánt ettem mint 20 g mérni nem fogok de remélem nem akad ki a dolog. Nagyon kivántam.
annamari78
 
 

 
 

És ez a diétás fagyi nagyon fölviszi a cukrot. Gondolom 100 gramtól senki nem eszik többet.
annamari78
 
 


Judit,
idén novemberben lesz már 18 éve...Nagykorú leszek lassan :):)
Jelenleg Humalog inzulint használok és én inzulinpumpás vagyok, korábban mindenféle variációban és összeállításban kezeltek, de én erre, a pumpára esküszöm!!

Ági
aszemenyei
 
 


Ági,
hát igen, az már tényleg kor... :o De legalább normálisan karbantartod magad, nem úgy, mint sokan mások...Olyan rémtörténeteket hallani, pl. barátnőm sógora fél éve él 20-30 közötti cukrokkal, egyszer már beállították neki az inzulint, 1 hónap után abbahagyta, mondván, hogy ő nem beteg. Azóta nem lehet hozzászólni ebben a témában...
Múltkor beszélgettem a rendelőben vkivel, aki szintén pumpás, és ő is nagyon esküdött rá. Gondolom ha valaki egyszer már megszokja, utána esküszik rá... :) Én így elméletben kicsit idegenkedem tőle, de ha ne adj isten be kell rendezkednem hosszú távon a diabéteszre, akkor azért elgondolkodom rajta.

Annamari,
nem hinném, hogy Norbi fagyi felvinné a cukrot, bár uzsi után nem szoktam mérni, de gondolom ha annyira elszállna tőle a cukrom, az a vacsi utáni mérésnél is kiderülne....Én egy jó nagy kehellyel meg szoktam enni, ez olyan 130 g. De ha rátalálsz az algida light-ra vhol, abból gyakorlatilag korlátlan mennyiséget meg lehet enni :D
dfjudit
 
 


Ági
Ez a 18 év nem semmi, biztos van önfegyelmed.

Judit
próbálom keresni az algidát.

Énholnap nem nagyon mérek, ha felmennek az értékek szóljatok: ) , mert látom most egyszerre működünk :)

Holnapra hideg frontot jósolnak.....
annamari78
 
 


Dorka
Milyen lett a profil?
annamari78
 
 


Reggeli után 7,3 :( Úgy látszik, tényleg front van...
dfjudit
 
 


Judit
Én ma nem mértem nem idegesítem magam.
Tegnap reggel 5,5 lett. Annyira fáj a fejem és nem vehetek be semmit.
annamari78
 
 


Annamari,
Algopyrint sem vehetsz be? Nekem anno azt mondták, hogy azt terhesen is lehet....

Judit,
tényleg hidegfront van, elnnt vannak a cukraim :):):(:(

Ági
aszemenyei
 
 


Ági
Nekem semmit nem lehet.
Neked lenn vagy fenn vannak. Ebéd után mérek én is. Ilyenkor mi a teendő? Hány napig tart ez ?

Judit
Csináltál valamit máshogy?
annamari78
 
 


Algopyrint nekem is lehet, az előző terhesség alatt lázas is voltam, akkor is azt kellett, lázcsillapítónak. Így nem hiném, hogy ez káros a babára...
Nem csináltam semmit máshogy, most azt mondta a nővérke, hogy holnap mérjek éhgyomrit is (azt amúgy nem szoktam), és ha az 6 fölött van, akkor emeljem meg eggyel a reggeli előtti inzulint.
dfjudit
 
 


Úgy döntöttem ma nem mérek ebéd után se. Minek idegeskedjek fölöslegesen. Csak átmegy ez az idő.
annamari78
 
 


Újra én

mértem............ mondjuk erre fogadhattatok is volna, szóval a lényeg: 5,3 :lol: :lol: :lol:

Remélem a reggeli se volt extrém. Viszont továbbra is sz...rul vagyok.
annamari78
 
 


Sziasztok!!

Na akkor, most javítom az elírásomat. Szóval nekem lennt van a cukrom. Ilyenkor mit teszek? Hát nekem könnyebb dolgom van, mivel egy gombnyomásra le tudom venni az inzulunomat 90 vagy 80 %-ra, s ennyi általában elég is. Ha nem, akkor marad a "folyamatos zabálás"...:):)

Melegben meg +30-40 %-ra veszem fel az inzulint, meg kevesebbet is eszem. De azt már írtam, hogy én fordítva vagyok bekötve :lol: :lol: :lol:

Judit,

én is csak dicsérni tudom a pumpát, és "csak" annyi kell hozzá, hogy tudd kezelni (persze, az azért nem árt, hogy magával a betegséggel is tisztában legyen az ember, no meg nagyon sok "önmegfigyelés" szükséges). Amit írtál az ismerősről, hogy struccpolitika, az tényleg létezik. Csak abban lehet bízni, hogy minél hamarabb rájön, hogy ez nem megoldás, s mikor már összeszedte a (valljuk be őszintén, visszafordíthatatlan) szövődményeket, akkor sajnos már majdhogynem késő. Reméljük, ez nem következik be.

Annamari,

kitartás, max. szerdáig igérték a hidegfrontot. Próbáld meg valamivel "feldobni" magad!!!

Amúgy meg az jutott eszembe, hogy szuper lehet még a rétes!!!Mondjuk a túrós (édesítőszerrel), vagy káposztás (ha nem fúj fel), hiszen alig van benne tészta, szinte csak a töltelék tartalmaz Ch-ot. (Ez azért egy kis költői túlzás, de majdnem így van...)

Többiek??

Ági
aszemenyei
 
 


Annamaru,

megkérdezhetem, hogy Te mirt nem suedhetsz be akár csak egy Algopyrint???

Ági
aszemenyei
 
 


Annamri,

megkérdezhetem, hogy Te miért nem szedhetsz be akár csak egy Algopyrint is????

Ági
aszemenyei
 
 


Annamari!
Aki nem kap inzulint annak nem tud lemenni a cukra annyira, hogy a magzatot is veszélyeztesse. Az inzuinos, ha hypozik, megszünik a köldökzsinóron keresztül a cukoráramlás és mivel a magzat még több inzulint is termel mint kellene, komoly hypo lehet belőle, ami akár károsodást is okozhat. Többek közt ezért kell betartani a normoglikémiára törekvő beállítást.
gyuri
Szeged
 
 


Ági
Ma reggel nekem is kell mérnem, mert megyek a dokimhoz délelőtt. Remélem nem lesz gáz. Meg azt, hogy ha most alacsony akkor szerdától nem kezd el emelkedni......
GYógyszer: ez a saját véleményem tudom, hogy bevehetném, de szegény babócámmal már annyi minden történt odabenn. Antibiotikum, rtg stb. Én ezt az 5 hetet ami max lehet kibírom. Mellesleg mára végre sikerült kialudnom.

Gyuri
Köszönöm a választ. Hálás vagyok Önnek mert a tanácsára váltottam kórházta, ha még emlékszik az x. kerületit cseréltem le a sote I. re. Ott fogok szülni, nagyon remélem vigyáznak a kisbabámra ha megszületik.
Mellesleg mikor mentem már baj volt a lepényi keringéssel és ott is kellett maradnunk 2 hétig.
Köszönöm ezúton is a tanácsot.
annamari78
 
 


Nekem reggeli után 5,9 lett. Akkor rám nem hat semmi ? :(
annamari78
 
 


Annamari! Örülök, hogy elmúlt a fejfájásod, de ami biztos, hogy segít ilyenkor, az a rengeteg folyadék (azaz ásványvíz). Amíg dolgoztam, néha olyan migrénem volt, hogy haza kellett mennem a munkahelyemről. Amióta megiszom naponta 3 liter vizet, egyszer sem fájt a fejem (kopp, kopp), igaz, nem fejfájás miatt kezdtem nagyon odafigyelni a folyadékbevitelre a babavárás alatt. Mástól is hallottam, hogy a folyadék segít fejfájás esetén.
Zsuzsi
zsuzsanna47
 
 


Zsuzsi
Ezt én is hallottam hígítja a vért vagy ilyesmi.

Megjöttem a dokitól, szerinte bármelyik percben szülhetek.......
annamari78
 
 


Annamari,

akkor drukkolunk!!!

Ági
aszemenyei
 
 


Sziasztok!

Annamari!
Micsoda hír! Akkor nagyon DRUKKOLOK én is!!!++++++++++++++

Kép
Kép
beuka
 
 


Köszi Lányok, de azért remélem 2 hetet kibírunk még. Nagyon jó lenne. Egyre többet vanakjóslóim az igaz és a doki azt mondja nagyon lenn van már a feje.
annamari78
 
 


Annamari, drukkolok én is!!!! 2 héten pedig már semmi nem múlik... :D
dfjudit
 
 


Sziasztok!

2 napig vidéken dolgoztam, ezért nem tudtam jönni. Próbáltam tartani a diétát, de nem sikerült 100%-ra mert egyrészt egy csomószor nem akkor volt a kaja amikor nekem kellett volna ennem (ha 10 ember délben éhenhal, akkor én hiába próbálkoztam azzal, hogy de nekem csak 1-kor kellene ennem...), illetve ugye inkább csak azt tudtam tenni hogy visszafogom a szénhidrátos dolgokat, de hogy mennyit is ettem pontosan, azt sosem fogom megtudni. De talán nem is olyan fontos, mert úgy tűnik a diétával teljesen jó lett a cukrom!!!! :)

A vasárnapi profil így nézett ki:
reggeli: 4,6 - 6,3
tízórai: 4,4 - 5,2
ebéd: 4,6 - 7,2 - 5,7
vacsi: 4,6 - 5,7
pótvacsi: ezt már nem mértem

Az első eredmény mindig a kajálás előtti, a második pedig kajálás után 1 órával. az ebédnél azért van 3 érték, mert nagy családi ebéd volt, ami ugye nem 10 perc... Így mértem az étkezés kezdete után 75 perccel, ami viszont az utolsó falathoz mérten csak 15 perccel volt, majd rá még fél órával.
Egyébként ilyenkor hogyan kellene mérni? Hiszen 1 órán keresztül ettünk. Persze nem folyamatosan, de ugye leves, aztán kis pihi, aztán főétel, aztán kis pihi, aztán desszert... Gondolom persze a válasz az, hogy cukrosnak nem szabad 1 órán keresztül ebédelnie...
Szóval kiugró érték csak az ebédnél volt, de azért remélem hogy ez még belefér.

Hétfő reggel aztán elmentem vérvételre (végre vénásra), és annak is tökéletes az eredménye. Az éhgyomor 4,7 a kajálás utáni 5,4. Igaz, a reggelim már csak 20 gr CH, mert nekem nagyon sok volt a 25 kora reggel.

Most megyek a dokim magánrendelésére, remélem ő is meg lesz elégedve az értékekkel.

Ja, és a vénás vérvételkor kipróbáltam az én mérőmet is (az éhgyomornál kb. 5, az étkezésnél kb. 10 perccel a vérvétel után), és mind a kétszer magasabb lett (igaz nem sokkal) mint a vénás eredmény. Vagyis a vasárnapi profil értékei akár még a valósnál magasabb értékeket is mutathatnak...?

Dorka

Kép
szdorka
 
 


Dorka
Ezek nagyon jó eredmények. :) :)

Nem is tudtam, hogy reggelire a 20g ch megengedett.
annamari78
 
 


Nem tudom mennyire megengedett, nekem a dokim a legutolsó 7.1-es eredmény után (ami ugye ujjbegyből volt, tehát abszolút nem tuti hogy igaz volt) mondta, hogy próbálkozzunk akkor a 20 gr-mal.

Nálam az a gond, hogy én eddig mindig fél 8 körül keltem, 8 - negyed 9 körül reggeliztem egy műzlit, vagy joghurtot. Ehhez képest reggel 7-kor megenni egy szelet kenyeret nekem rémálom volt, küzdöttem magammal mire lement, annyira soknak éreztem. Igaz az 5 gr különbség nem olyan sok, de én jobban érzem magam tőle. Szerintem egyszerűen olyan korán az én szervezetem még nem úgy dolgozik mint másnak.

Voltam egyébként ma dokinál, abban maradtunk hogy marad a diéta, meg a 2 hetente vénás kontrol, aztán remélhetőleg ezzel el is intéztük az ügyet :)

Kép
szdorka
 
 


Annamari, Beuka????

Mi van Veletek???

Ági
aszemenyei
 
 


Sziasztok!

Ági!
Mi még egyben vagyunk :) ha addig nem történik semmi, hétfőn be kell feküdnöm.

Annamari?

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Ági , Bea
Én is egyben. Most kezdjük a 37. hetet.

A cukor most nagyon okés 5,5 volt a legmagasabb amit mértem az elmúlt 1 hétben az is reggel. Még nasizom is napközben. Rám lehet, hogy igaz lesz a 35. hét után javul???? Viszont a babamozgás nem az igazi, őszintén szólva idegesít. :cry: :cry: De a ctg szerint jó. Mindegy ez nem ide való téma.
Be be nézegettem de már jó régen jártatok erre ti is. Velem meg nem történt semmi lényeges. Talán nemsokára befekvés, de addig még jövök.
annamari78
 
 


Annamari!

Azt szokták mondani, hogy a végén kevesebbet mozog a baba. Sokan cáfolják ezt. mindenesetre figyeld. És inkább menj be a doikhoz gyakrabban, minthogy nyugtalan legyél. Vagy esetleg valami baj legyen.

Kitartást a végén. Nagyon ügyesek vagytok.

Panni
uran
 
 


Sziasztok!
2 hete derült ki, hogy a cukrom 7.8
Az orvosom azt mondta, hogy feküdjek be cukorprofilra, és ha minden rendben, akkor kéthetente egy napra be kellene feküdnöm. Hétfőn megyek először.
Nekem sosem volt ilyen gondom, és kicsit aggódok... Miből áll ez a vizsgálat? És miért kell kéthetente bemennem? És ha nincs minden rendben, akkor mit csinálnak? Tele vagyok kétségekkel, ha valaki tudna nekem segíteni, talán megnyugodnék.
Előre is köszi!
Ági

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szia Ági!

A profilvizsgálat annyiból áll, hogy minden étkezés után egy órával megmérik valszeg csak ujjbegyes mérővel a cukrodat. Ha ezek 7 alatt vannak, akkor jó, ha magasabb, akkor vannak gondok.

Ez a köv. jelenti. Diétára fognak. Ez azt jelenti, hogy naponta 5 alkalomra szétosztva kell enned összesen 150-180 gr szénhidrátot, amihez kapsz táblázatot saegítségül, minden infot egy diabetolgóstól, meg ha ezt a topicot elolvasgatod. akkor sok-sok hasznos infot.

Ha ezzel karbantartható a cukrod, akkor jó. Jó eséllyel ez fog történni, miután aléggé a végén derült ki a terhességedben, és nem annyira magas az értéked. Tehát valszeg így megáll a dolog. Ha nem akkor inzulin, de mondom, ez eléggé valószínütlen.

Folyamatosan ellenőrizni kell a cukrodat, ha diétán vagy, akkor is . Van aki elhiszi, amit otthon mér az ember, van aki hetenete egyszer reggeli után kéri hogy menj be mérésra, van eki profilozgat. Minden orvos más. Lényeg az ellenőrzés.

Ha esetleg elszállna a cukrod, az főleg ababádnak lenne rossz. Elsősorban azért, mert hozzászokik a magas cukorértékekhez, és a szülés után hipozhat. Azaz túlzottan leesik a cukra. Na meg nagyon megnőhet, amitől sérülékenyebb lenne szüléskor. De ha rendben tartod a cukrod, ebben a 10 hétben, akkor semmi baja nem lesz!!!


Fel a fejjel, sokan túlélték már, és semmi szörnyű nincs bene. :)

Pusz Panni

aki 2 gyerekét így hordta ki. :)
uran
 
 


Szia Ági

Panni mindent leírt ami történni fog. Hiába ő profi. Melyik kórházba jársz? Jó, hogy kiderült a dolog, szerencse így a 31. ben nem is nagyon szoktak szűrni. Legalábbis én nem hallottam, de én amatőr vagyok. Azért ha tudok majd segítek.


Lányok
Voltam ma a diabaetológián, az 5 körüli értékekre nem is tudott mit mondani csak, hogy menjek 2 hét múlva. Ma reggel is 5,2 lett és ez a legmagasabb egész nap. Ma beszéltem ott olyan kismamival akinek 14 volt! a terhelésese, én még ilyet nem is hallottam. 36 egység inzulint kap és éjjel is kell szúrnia. Nem mondanám, hogy nagyon izgatta magát.
annamari78
 
 


Sziasztok!

Sajnos a héten kiderült, hogy a terheléses cukrom nagyon magas lett, egész pontosan 9.7. Nagyon el vagyok keseredve, az előző terhességeim alatt semmi problémám nem volt. Kedden megyek a kórházba a diabetológushoz, akkor tudom meg a további teendőket. Ha megengeditek, csatlakoznék hozzátok.

Timi

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Timi
Gyere bátran. Nekem rengeteget segítettek a lányok!
annamari78
 
 


Sziasztok!
Köszönöm az infókat,nagyon rendesek vagytok, megnyugtattatok:) Azért csináltak ilyenkor terhelést, mert a 2 órás értékem nem volt túl jó, de akkor még valamiért az orvosom azt mondta, hogy az elfogadható kategóriába tartozik (7.8). Most meg szabira ment 2 hétre, és nyugodt akart lenni. Még szerencse..:)
Egyébként a SOTE II.-re járok, régi róka vagyok már ott. :) Nagyon remélem, hogy nem lesz szükség inzulinra, na meg, hogy visszaáll a cukrom szülés után.
Cukorszint mérőt ilyenkor venni kell, vagy adnak ??

Puszi: Ági

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


ÁGI
Venni kell a mérőt . Most a d-cont akciós 9000 Ft.
Én sote I. re járok :) Elég jó, de a diabetolgia. Még szerencse, hogy a dokid ilyen alapos.

Annamari
annamari78
 
 


Sziasztok!

Timi,
ne aggódj, más is túlélte már... :) Ahogy így elnézem, nagyjából egyidőben járhatunk, bár nem számoltam ki így napra pontosan, de márc. 29-re vagyok kiírva. Te?

Ági,
biztosan nem lesz semi gond, a 7,8 egyáltalán nem drámai. Nagyon alapos lehet az orvosod, ilyet még nem is hallottam, hogy 2 hetente be kelljen feküdni, ilyen érték mellett még az elején sem szoktak befektetni, nemhogy közben, de örülj neki, még mindig jobb, mintha túl nagyvonalú lenne! :)

Többiek, jól vagytok? Hál'istennek engem az inzulin rendben tart, most inkább a vérnyomásom rakoncátlankodik, de miért is menne minden "simán".... :(
dfjudit
 
 


Köszönöm a bíztatást.Remélem, hogy nem lesz semmi baj a babával. A diéta nem hiszem, hogy gond lesz, eddig sem sok szénhidrátot ettem. Gyakorlott Atkins diétás vagyok :lol:

Judit,
én március 31-re vagyok kiírva. Tényleg egy időben járunk. Te, hol fogsz szülni, és hányadik babád lesz? Nálad is most derült ki a cukor?

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Lányok
Palacsinta ügyben tud valaki segíten. Hogy csináljátok, mlyen lisztből, stb? A hagyományost ismerem csak abban meg túl sok a ch. Annnnnnnnyira kívánom, most a cukor is jó megkockáztatnék 1et.

Köszi előe is Annamari
annamari78
 
 


Szia Annamari!

Lehet spórolni a tejjel a palacsintánál. Meret ahelyett rakhatsz vizet, nem tudom mennyire milyen arányban. De annak idejn ebédre emlékszem, hogy én is ettem palacsintát, szeirntem milánói szósszal töltöttem, és belefért, és jól laktam. Eyél egy jó húslevest, sok husival, és utána belefér szereintem 2 vékony palacsinta, és akkor minden ok lesz. Töltsd pl. canderel kakaóval, vagy diab lekvárral, túróval...

Timi!

Az a 9,7 aért talán nem nagyon eget rengető, bár elég korán deült ki. De reménykedjünk, hogy a diétával megúszod. MInden esély megvan erre.


Pusza
mindenkinek, kellemes hétvégét.

Panni
uran
 
 


Panni
Ma megpróbálom a palcsit!
annamari78
 
 


Sziasztok!
Annamari, a palacsintáért hálistennek nem rajongok (azon kevés édességek közé tartozik...), úgyhogy ebben a kérdében nem tudok segíteni... :)

Timi, nekem az előző terhesség alatt is magas volt a cukrom, de akkor csak a 35. héten ment fel, 9,3 lett az akkori terhelés, így egy hónapot diétáztam. Most már a 6. héten kicsit magas volt az éhgyomri (6,3), ezért már nem is terheltek. Mivel a diéta sajnos most nem lett elég, kapok inzulint is, de ettől sem kell ám megijedni, egyáltalán nem tragikus. Majd a diabetológián úgyis megmondják, hogy mennyi szénhidrátot lehet enni (és az előírt mennyiséget meg is kell enni!), ez azért nem szokott olyan nagyon kis mennyiség lenni, hacsak nem túlsúlyos valaki. Éhezni nem fogsz :D Írd majd meg, hogy mi volt, kiváncsi vagyok. Én amúgy a Péterfybe járok (diab-ra is, és szülni is fogok).
dfjudit
 
 


Judit!

Miért gondolod, hogy ha neked elég annyi CH, akkor egy túlsúlyosnak nem? Na midegy,e z csak úgy felmerült bennem, mint kérdés. Ui. túlsúlyosok is ugyanannyit ehetnek, mint nem túlsúlyos barátaik.
Bár látván hol fogsz szülni, gondolom "kedvenc" dokinénimhez jársz diab rendelésre. Na most igen, ha valaki túlsúlyos diabos, akkor annál a kalóriát is figyelni kell, hogy fogyjon. Na de nem a terhesség utolsó x hete a legideálisabb időpont a fogyókúrára. Úgyhogy nem hinném, hogy egy túlsúlyos diabos KISMAMÁNAK a kalóriákat kellene számolni. De ez magánvélemény.

Ja merthogy én is ott szültem, és jártam az első gyerekemmel diab rendelésre. A másodiknál megúsztam az utóbbit... De ez már hosszú történet.

Panni
uran
 
 


Panni,
ezt nem tudom miből szűrted le, hogy fogyókúráztatás meg kalóriaszámlálgatás, én ilyesmiről nem írtam. Meg természesetesen olyat sem írtam, hogy bárki fogyóztatni akarna egy terhes anyukát... :o
Azt a tapasztalatomat próbáltam meg megosztani - de ezek szerint nem sikerült elég érthetően - a nálunk a diabetológián érdekes módon mindig a rettentő kövér kismamák panaszkodnak, hogy milyen kevés az a CH mennyiség, amit ehetnek (és ami persze nem kevesebb, mint ami pl. nekem van engedélyezve...). Én a cukorbetegség előtt sem ettem lényegében több CH-t, mint most, maximum más elosztásban.
A tapasztalataidra kiváncsi vagyok, még akkor is, ha negatívak, nyilván ugyanarról a személyről beszélünk. Ha gondolod, priviben is megírhatod!
dfjudit
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltam profilon, de az eredmény csak pénteken lesz meg..Kibírtam egy vénával, nem volt választásom...Amióta branülöm volt, tönkrement az egyik vénám... :?
A palacsinta nagy csábító... Én ma nem bírtam ki, és megettem hármat....Olyan jól esett.... :oops:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: