Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

25 hetes terhes vagyok, sajnos a minap volt a MÁV Kórházban a terheléses vércukormérésem (75g glükóz), és 8,0 lett, így ha nem gond szeretnék hozzátok csatlakozni. A dokimmal még nem beszéltük át a helyzetet, most szabin van. Ma egész nap a netet bújtam, de rengeteg kérdés felmerült.

A diéta kezd összeállni a fejemben, de van egypár nem világos dolog:
-mi a gyorsan és mi a lassan felszívódó szénhidrát?

-reggelire világ életemben megittam 2dl tejet, most ezt el kéne hagynom?

-abszolute semmi édesség? én néha annyira rákattanok valamire, mit tegyek?

-gyümölcsből ti mennyit esztek? valaki azt mondja szabadon lehet, más azt, hogy azt is szigorúan figyelni kell

-mik azok, amiket abszolute nem lehet enni?

-hol szereztétek be a vércukormérőt? mennyibe kerül?

-van, akinek szintén 8 az értéke?

Válaszotokat előre köszönöm

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Szia Luisa!
Üdv köztünk!
Megpróbálom összefoglalni:
A "tilos" dolgok a cukorral, mézzel készült édességek, péksütik stb. Ha nagyon rákattansz az édességre (velem ez napi szinten előfordul), diabetikusból rengeteg féle van (az én dokim szerint "normális mennyiségben" semmilyen édestőszer nem árt a magzatnak, de milőtt bárki vitába szállna velem, tudom, hogy erről, mint minden másról is, megoszlanak a vélemények), nem diabetikusból lehet próbálkozni a túró rudival, esetleg kinder édességekkel, ezek többnyire nem szokták emelni a cukrot. de méréssel könnyen leellenőrizhető.
A 2dl tej reggel Ch mennyiség szerint elvileg belefér (persze akkor ennyivel kevesebb a kenyér), de ezt is ki kell kísérletezni, mert sokaknak a reggeli tej nagyon megdobja a cukrát, ezért inkább tízóraira tolják el. Én kb. 1 dl-t iszom kávéba, nekem nem árt meg.
Gyümölcs tízóraira, uzsira mehet, de mérni kell. Majd elmondják Neked, hogy mennyi CH-t ehetsz, így ki tudod számolni, hogy mennyi gyümölcs fér bele. Nekem 20g CH mindkét kisétkezés, egy hatalmas almában van kb. ennyi.
Vércukormérő szerintem kb. 8000-10000 Ft, típustól függ, nekem receptre volt 8e a D-Cont típusú, de receptre csak annak írják fel, aki inzulinos. Márpedig 8-as terheléssel jó eséllyel nem leszel az :) Az előző babánál a terhelésem 9,3 volt (igaz, hogy a 35. héten), és diétával karban lehetett tartani.
dfjudit
 
 


Szia Luisa
Én is nagyon sokat kinlódtam az elején. Gyere bátran és kérdezz, itt mindig tud valaki segíteni.

Nekem 8,4 lett, d-contom van amit gyógyszertárban lehet beszerezni (természetesen máshol is lehet kapni, de patikába lépten nyomon belebotlik az ember) Most akciósan 9e forint decemberig

A tejjel vigyázz. Nekem reggel 2 értékkel is megdobta a cukrom, nem bírom csak délután akkor elfogadható. De volt 3 olyan hét amikor bármikor ittam meg 2 dl tejet majdenm 8 lett a cukrom. szóval változó.
Gyümölcsöt számolni kell!!!!!

a többit majd a profik
annamari78
 
 

 
 

Köszi lányok, nagyon arik vagytok, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok, én még eléggé el vagyok kenődve, ugyanis imádok enni :), de majd belejövök, és igérem ne hagylak titeket nyugton és jövök

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Sziasztok!

Judit!

Én is a "rettentően kövér kismamák" közé tartoztam annak idején. Nem szenvedtem a CH-k mennyisége miatt, mivel sikerült az éhségemet, ami esetleg felmerült volna megoldani néhány tojással, ...
A doktornővel kapcsolatos gondjaimat már egyszer leírtam itt a babaneten, nem fárasztanám a népességet ezzel itt, és most újra. De a lényege annyi volt, hogy ha szakmailag el is fogadom azt, amit csinált, bár itt is elég erős kételyek lépnek fel vele szemben, de mondjuk, emberileg viszont eléggé közelíti a 0-t az általam elért skáláján. De ez 1 magánvélemény. Sokan tisztelik, imádják, és neki köszönhetik egészséges babájukat, egyszerűen valószínüleg nekem pechem volt vele.

Luisa!

Azt hiszem, most elsőre minden kérdésre kaptál JÓ választ. H amég van, gyere, és szívesen válaszolunk. A 8-as érték nem eget rengető. Ui. 7,8 a határ, de ezt már bizti olvastad, úgyhogy minden valószínűség szerint diétával megúszod. HOgy szeretsz enni az nem baj, csak meg kell válogatni mit. Ehetsz rengeteg tojást, husit, sok zöldséggel. Sokan el sem hiszik milyen finomságok jönnek ebből ki. Ja és a tejtermék, kivéve a tej. :) Az megdobja a cukrot legtöbbször.

Ja és amire a leginkább kell figyelni általában az a reggeli. A többinél ritkán szokott gond lenni, a reggeli utáni cukor viosznt tud időnként ijesztőbb értékeket mutatni, úgyhogy ott kell legfőképpen okosnak lenni, és kicsit lemondani szokásainkról. :)

Panni
uran
 
 


Judit!

Ja még amit kérdeztél. Azt hittem arra gondolsz, hogy a kövér kismamáknak azért kevés a CH, mert nekik általában Thaisz drnő azt is szokta mondani, hogy a kcal-t is számolják, mert fogyniuk kell. úgyhogy ha te nem is, de Thaisz drnő mond ilyet. Úgyhogy én a kettőt összeraktam. Igaz te nem írtad, de a két info (kevés a ch és a Péterfy) elég volt, hopgy bennem ez a kép rajzolódjon ki. Bocs, ha te ezt nem akartad írni.

Panni
uran
 
 


Sziasztok,
köszi mégegyszer az infót. tegnap beszéltem a dokimmal, egy napra be kell feküdnöm a kórházba, pontos diagnózis megállapítása miatt, aztán dől el mi lesz velünk... :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Ti miért nem rakjátok fel a tickereteket? Nagyon egyszerű megcsinálni, csak be kell írni a születés várható időpontját, kiválasztani a vonalzót, figurát, és a bbc (valami ilyesmi), kódot bemásolni az aláírásotokba, autómatikusan frissül.

www.tickerfactory.com

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


sziaztok!
luisa: melyik kórházban fogsz szülni? Nekem is be kellett feküdnöm hétfőn, holnap eredmény, kíváncsi leszek nagyon!!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Én azt szeretném kérdezni, h ha valaki terhességi cukorbeteg, és természetes úton szül, akkor pl. 12 óra vajúdás esetén hogyan pótolja a szükséges szénhidrát-mennyiséget? Gondolom, akkor már nem lehet enni... Viszont akkor mi lesz a cukorszinttel?
Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Köszönöm!
Zs
zsuzsanna47
 
 


Zsuzsa
Nekem sajnos van, a 27 héten bekeültem a szülőszobára.
Szóval infúzióban adják a ch t, semmi problémát nem okozott
annamari78
 
 


Annamari! Köszi a választ! Hát erre nem gondoltam, de akkor jó. Csak az ember állandóan töri valamin a fejét.
Egyébként mi van Veled, hogy vagytok?
Már rég jártam erre, mert benn voltam a kórházban...
De szerencsére minden rendben, annyi, hogy feküdni kell, mert a méhnyak nagyon megrövidült...
A cukor eddig rendben (kopp-kopp), tegnap töltöttük a 33. hetet. Az orvos azt mondta, h még mindig felszökhet később a cukorérték, de ugye ez általában a 35. hétig állhat fenn? Vagy később is?
Ugyancsak a cukor miatt már NST és flowmetria, illetve UH is be van iktatva minden hétre. Neked is ilyen "sűrű" a program? Illetve valahogy úgy számolom, hogy már szültél, vagy még nem?
Üdv, Zs
zsuzsanna47
 
 


ZSuzsa
38. héteben vagyok, hamarosan befekvés. Nekem teljesen zárt mindenem így még mászkálok, de nem sokára befekvés nagyon szülnék már. A cukiban van valami nekem a 34 héten kezdett el javulni ma ott tart, hogy reggel max 5,4, ez volt a héten a legmagasabb értée, ma ebéd után 4,2 stb. Szóval teljesen jó már lassan alacsony lesz :) :).
Nekem nincs minden héten uh, tegnap voltunk Balázs 3500 g volt. Ctg viszont van úgy hogy 4x is van 1 héten., mert Balu fogja magát és bealszik napokra, na jó nem szó szerint de elég lusta már. Rögtön hívom olyankor a dokit azt mondta szóljak, mert itt már nem kockáztatunk.
Annamari
annamari78
 
 


Sziasztok!
Ma voltam profilértékelésen. A hétfői befektetés fölösleges volt, az orvosom ugyanis nem állított diétára, csak natív cukrosra. Most 160 grammosra raktak,és jövő csütörtökön újra kell csinálni a profilt. Olyan mérges vagyok! Ez az állandó méricskélés!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!
VOltam kedden a diabetológián, csak azóta nem volt netünk.
Szóval, 180 g szénhidrátra állítottak, és csütörtökön be kell feküdnöm egy hétpontos mérésre. Ha az rendben lesz, akkor három hetente ismétlik, ha nem akkor kevesebb ch-t ehetek.A doki szerint egy kicsit több a magzatvizem, de az simán lehet a cukortról. Remélem, hogy így van, mert eléggé megijedtem. A lányokkal nem volt ilyen problémám, most meg mindenért izgulhatok.

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Timi
Nekem az elmúlt 9 hétben 6 uh-m volt és ebből 3x volt több a magzatvizem. Semmit nem jelent először én is agonizáltam rajta. a cukitól simán lehet, de mástól is

Annamari
annamari78
 
 


Sziasztok! Kérlek, mindenképp adjatok tanácsot! Kedden voltam reggeli előtti/utáni vénás cukormérésem, az eredmény 5,0 és 6,9! (kb. 1 óra 10 perc után). Azt szeretném kérdezni, hogy ez lehet-e egyszeri kiugrás, vagy azt jelenti inkább, h megindult felfelé a cukrom és mégsem úszom meg az inzulint? Ma töltjük a 34. hetet. Vagy lehet még csökkenteni a CH-t? Most 1600 kcal és 150 CH-n vagyok. Jövő héten kellene mennem ismét profilra. Nagyon el vagyok keseredve, azt hittem, legalább ezzel nem lesz már baj...
Nem ettem többet mint máskor, és nagyon szigorúan betartom a diétát....
Kérlek írjatok!!! Köszi
Zs
Ui.: Ma mértem AccuCheck-kel is (reggeli után 1 ó) és 5,5 lett…
zsuzsanna47
 
 


Sziasztok!

Jó rég voltam már! De jó okom volt nem jönni! :)

2006.10.29.-én 0:25-kor megszületett a kisfiunk Botond. 2870 g-mal, és 51 cm-rel.
Nagyon jó baba idáig!

Ja és úgy néz ki a cukrom máris elmúlt!! Úgyhogy van remény lányok :) :wink: :wink:

Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Zsuzsa!

Mit ettél a kórházi mérésnél?

Tegnap volt front, ezx is közrejátszhatott. Reméljük csak egyszeri alkalom. Véletlenül nem vittd magaddal a saját mérődet? Nem néztétek összE? Lehet hogy jó lett volna.

Reméljük minden ok lesz. Egyelőre a kcal-kat felejtsd el. Csak a CH-ra figyelj. Ha reggel 25-nél többet eszel, akkor azt vedd le, és tedd máshová azt az 5 gr Ch-t. Ennyit még megtehetsz.

Most első körben ennyi

Beuka!+

Neked pedig nagy-nagy gratula, és hosszú, boldog életet a babádnak, Botondnak.

Pusz
Panni
uran
 
 


Panni! Az az igazság, hogy pont ugyanazt ettem, mint máskor. Tönkölybúza kenyér, egy kis paradicsom, vaj, felvágott. CH 23. Tegnap este vacsi után 6,0 volt, ma reggel éhgyomorra pedig 4,6, a reggeli utánit még nem mértem...
Kedden megyek be a kh-ba profilra, tegnap a doki nem mondott semmit erre a 6,9-re. Hát nagyon jó lenne megúszni az inzulint...
Kcal-kat azért számolom, mert próbálok többet enni (tojás, hús), ugyanis én semmit nem hízom most sem (az elején viszont fogytam 10 kg-t). A bébi azért szerencsére szépen fejlődik!

Beuka!
Gratulálok én is!!!
Zs
zsuzsanna47
 
 


Szia Zsuzsa!

Igaz, hogy CH-ban keveset ettél, de annak nagy része a kenyérből jön össze. A tönkölybúza nem tudom mennyit segít a helyzeten, de talán jobb lenne a helyzet, ha kevesebb kenyér, mondjuk egy tojással megspékelve, meg sajt, vagy joghurt hozzá, a felvágott persze maradhat. Csak egy ötlet.

MInden jót, a profil után jelentkezz.

Vigyázz magatokra
Panni
uran
 
 


Sziasztok!
Most voltam az orvosnál, inzulnt kell kapnom. Azt azonban nem mondta el, hogy hogyan is kell szúrni. Tényleg össze kell csípni a bőrt?? Vagy elég csak simán beledöfni a tollat?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes, ahogy neked kényelmesebb ( bocs, hülyén hangzik ). Nincs rá szabály. Ha karba adod, nem is tudod összecsípni, de lábba vagy hasba adva igen. Szerintem egyébként jobb egy kicsit összecsípni.
De azt nem értem, hogy állíthatnak valakit inzulinra, ha nem is mondanak el neki semmit sem :?

Yndi
yndi
 
 


Ja, pontosítok azért: nem a bőrt kell összecsípni, hanem az alatta lévő húst/szöveteket is egy kicsit.
yndi
 
 


Sziasztok
Megszülett a kicsi fiunk Balázs. 3440g, 55 cm, mind a ketten jól vagyunk. a cukrom is visszaállt.
Itt van pár kép:

http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=18275
annamari78
 
 


Sziasztok!
Annamari! Gratulálok! Nagyon szép kisbaba Balázs!

Panni! Kicsit lejjebb vettem a reggelit, így az itthoni mérővel 5,3-5,8 között van. Ebéd után 5,0 körül, vacsora után 5,0-6,0 között...
Viszont egy alkalommal egymás után 2x mértem meg a reggeli utánit, és először 5,3-at mutatott, utána közvetlenül 5,8-at! Ezek szerint nem megbízható a készülék? Vagy nem szabad rögtön utána mérni még egyszer? (azért ismételtem meg, mert nem voltam biztos benne, h elég-e a vércsepp mennyisége...)

Visszaolvastam egy-két levelet, és azt írjátok, hogy tízórai/uzsonna esetén is nézni kell a cukrot, ha gyümölcsöt eszik az ember! Ez tényleg így van?? Én szoktam almát/grépfrútot/szedret enni ilyenkor, azt hittem, h csak a reggeli idején és este nem ajánlatos gyümölcsözni. Illetve mérni is csak a főétkezéseknél szoktam. Akkor ezek szerint a kisétkezések után is kellett volna? Néha már úgy érzem, belebolondulok ebbe az egészbe (bocsánat...). Próbálok mindent jól csinálni és közben ismét kiderül valami...

Azt is szeretném kérdezni, h 35 hetesen is rátehetnek még inzulinra? Csütörtökön töltjük a 35 hetet és valszínűleg holnap csinálnak profilt! Már nagyon jó lenne elkerülni....

Köszi Zs
zsuzsanna47
 
 


Zsuzsanna,
én valóban írtam ilyet, hogy gyümölcsöt mérni kell, de ezt a gyümölcs mennyiségére értettem, és nem a cukorra. Én szoktam vacsora után is gyümölcsöt enni, nekem nem emeli meg a cukromat, de persze beleszámolom a vacsora ch mennyiségébe. Amúgy főétkezések után mérek csak, kivéve, ha valamikor magas, mert akkor a következő főétkezés előtt is megmérem.
Judit
dfjudit
 
 


Sziasztok!
Hát összecsíptem a bőrt, a combomba adom.. Nem is fájt, pedig kicsit tartottam tőle:) Valaki azt írta, hogy fertőtleníteni is kell előtte a bőrt.. Nekem a doki tényleg semmit sem mondott, mikor rákérdeztem, azt mondta, biztos benne van a leírásban az is, hová kell adni, de adjam ahová akarom... Ennyi!

zsuzsanna: engem most állítottak inzulinra, a 34. héten.. remélem nem lesz szükség rá.

nekem is mérni kell a gyümölcsöt, és beleszámolni a szénhidrát adagba. Sőt! a doki azt mondta, inkább a gyümölccsel vigyázzak, mert az máshogy szívódik fel. (gyorsabban vagy lassabban...).

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


A gyümölcs a cukrot elvileg gyorsan emeli, de mondom, nálam még nem okozott problémát...
Mágnes, Actrapidot kaptál? És hány egységet? Én is a combomba adom, egyáltalán nem fáj, csak lehetőleg eret ne találj el, mert akkor kicsit fáj és bekékül. Én úgy nézek ki, mint akit rendszeresen jól elvernek :)
Én még nem hallottam olyan emberről, aki fertőtlenítene szúrás előtt... :o Túlzásba semmit nem szabad vinni! :)
dfjudit
 
 


Sziasztok!
Hátha valakit érdekel!
AQUANATAL
VÁRANDÓS KISMAMÁK VIZI MOZGÁSFORMÁJA

Kapcsolatot teremthetsz a,
babáddal

Megtapasztalhatod a
női kör energiáját

Kiméli a gerincet,

Jóga, hastánc, torna relaxáció, meditácó, delfin és bálna
hangok elemeit tartalmazza

Csökkenti az
ödémát és
vérnyomást

Vajúdáshoz,
Szüléshez
nélkülözhetetlen légzési és relaxációs technikákat
sajátíthatsz el

Szülés után tested hamarabb
visszanyeri rugalmasságát

Első alkalom fél áron

Helyszín: KLEOPÁTRA HÁZ, XIII. GOGOL UTCA 5-7
Időpont: HÉTFŐ:12:00-13:00 Csütörtök:17:00-18:00
Ára: 2200ft/alkalom, az első részvétel fél áron

Helyszin: KÖSZI(KŐBÁNYAI SZABADIDŐ KÖSZPONT) X. ELŐD UTCA 1
Időpont: KEDDEN 17:00-18:00
Ára: 1800ft/alkalom, az első részvétel fél áron
tik-tak
 
 


dfjudit:
igen azt kaptam, 4 egységet kell belőnöm, egyenlőre reggeli előtt, aztán pénteken kiderül, hogy kell-e még..
Úgy megnyugtattál ezzel a fertőtlenítés dologgal! Kezdtem aggódni, hogy még ez is..
Egész jól betaláltam elsőre. Persze fura, mert nem tudom,hogy bement-e ,amit akartam, dehát biztosan..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok! Köszönöm a válaszokat!
Ma végig mértem a cukrom, minden étkezés után, a legmagasabb 6,2 volt. Hát, remélem, h kitartunk valahogy még egy darabig.
Sajnos a kórházban nincs hely, így nem tdutam ma bemenni a profil miatt, majd csütörtökön kell újra telefonálnom...
Mágnes, Nálad mi indokolta, h inzulint kapj? Nem jó lett a profil?

Amúgy én beleszámolom a gyümölcsöt a CH egységekbe, csak azt gondoltam, h tízóraira és uzsonnára nyugodtan lehet enni gyümölcsöt, inni tejet...
Zsuzsi
zsuzsanna47
 
 


zsuzsi:
A profilon az éhgyomri 5.1 lett, a reggeli utáni pedig 7.3
Erre azt mondta a doki, hogy egyik sem jó....
Rgyébként a tejet én is tízóraira iktatom be. Tejeskávé nélkül ugyanis hülye vagyok egész nap, de reggel a tej sok szénhidrátot elvinne. Tízóraiig pedig csak kibírom valahogy:)
A gyümölcsöt meg du.-n szoktam enni, akkor azt mondta a doki, hogy nem emeli annyira a cukrot.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes: nálunk a kórházban azt mondta a diétás asszony annak idején, h az éhgyomri 5,3-ig elfogadható. A dokim 5,0-öt mondott. Nekem egyszer volt 5,2, azon kívül mindig 5,0. Hát, nem tudom.
A reggeli utáni 5,8-6,0 körül szokott lenni, egyszer volt 6,9 (vénás), no akkor meg is ijedtem nagyon, de azóta megint 5,8 körül van, igaz, az AccuChekkel. Remélem, legkésőbb pénteken csinálnak már profilt.
Akkor most hányszor kell inzulinozni Neked egy nap? Gondolom, csak reggeli előtt, ugye? A többi érték jó lett? A CH mennyiséget csökkentették az inzulin mellett? Vagy akkor pont nem kell?
Köszi Zsuzsi
zsuzsanna47
 
 


Sziasztok!
Szerintem az éhgyomri 5,1 egyáltalán nem sok, egészséges embereknél is 5,5-ig jó, a diabetológián pedig azt mondták, hogy terhességi cukorbetegség esetén 6-ig is elfogadható... A 7,3 viszont valóban egy kicsit sok, én is ekkora értékre kaptam inzulint. A többi étkezés előtt csak akkor fog kelleni, ha ebéd/vacsi után is 7 körül vagy a fölött mérsz.
CH mennyiséget nem csökkentenek inzulin mellett, hiszen pont azért van az inzulin, hogy segítsen "feldolgozni" a megevett CH-kat. Én 170 CH-t ehetek egy nap inzulin mellett, mert a doki szerint sovány vagyok :)
dfjudit
 
 


Mágnes, nekem is lételemem a reggeli tejeskávé, én úgy alakítottam át, hogy 1 dl víz, fél dl tej, ez így minimális CH, viszont ugyanolyan jól indul a nap!
dfjudit
 
 


Kedves Judit! Nagyon köszi, h írtál, és megnyugtattál az éhgyomri értékkel kapcsolatban!!! Előkotortam közben a "jegyzeteimet" ,és a dokim 5,5-öt mondott, rosszul emlékeztem.
Már csak ez a múlt heti 6,9-es vénás reggeli utáni érték aggaszt, de valahogy péntekre kikönyörgöm a profilt. Ugye még egy-egy ilyen kiugrás nem bántja a babát? Azért szoktam befeküdni a kh-ba mindig, mert a méhnyak megrövidült, és egyéb okok miatt is végigfeküdtem a terhességet. De hát majd megoldjuk valahogy...
Hát, én is nagy kávés voltam anno (napi több csésze), folyadékot viszont szinte semmit nem ittam. Most: reggel 2 korty kávé (üresen), és napi 3 liter ásványvíz! Szóval mindent meg lehet szokni! Igaz? Sajnos én tejterméket csak nagyon nehezen tudok beiktatni, mert szinte minden étkezésnél kell gyógyszert bevennem, és azokkal együtt ugye nem lehet tejterméket fogyasztani. Így marad a gyümi... Zöldségfogyasztásból sajnos nagyon rosszul állok...
Judit! Neked ez a második babád? Hányadik hétben jártok? Lehet, h írtad már, csak nem olvastam el minden hozzászólást...
zsuzsanna47
 
 


Igen, második baba, az elsőnél is magas volt a cukrom, de akkor nem kellett inzulin, most viszont sajnos kezdettől fogva kell. De már megszoktam :)
Milyen gyógyszereket kell bevenned?
21.hétben járunk, március végére vagyok kiírva. Tegnap derült ki, hogy kislány, ami a fiam mellé pont ideális :D
Ne aggódj, egy-egy kiugrástól semmi baja nem lesz a babának, még ennél jelentősebb kiugrásoktól sem. A lényeg, hogy odafigyelsz, és megpróbálod karbantartani. Az 1-es típusú diabosok is ugyanolyan eséllyel szülnek egészséges babákat, mint a nem cukorbetegek, pedig náluk a kiugrások sokkal gyakoribbak és jelentősebbek...
Én a gyümit nem annyira kedvelem, így zöldségekkel igyekszem kompenzálni, de már lassan a fülemen jön ki a sok répa, paradicsom, paprika...
dfjudit
 
 


Hát, az tényleg ideális, h kislány lesz! Gratulálok! Nálunk kisfiú lesz, ez biztos, mert a korom miatt voltam amniocentézisen...
Gyógyszert szedek Dopegytet (vérnyomás), Magnéziumot (abból sok kell, mert volt fenyegető vetélésem, illetve 3 hete tovább rövidült a méhnyak), viszont vasat is szedek (vérszegénység), de azt nem lehet a magnéziummal egyszerre, csak bizonyos idő elteltével, meg még Elevitet, C vitamint...
Manócska lombikbaba, úgyhogy az elején még több bogyót kaptam, azokat idővel szerencsére abba lehetett hagyni, de nagyon figyeltek ránk, mert az évek során volt 3 vetélésem...
Ha van ötleted zöldségételre, azt nagyon szívesen venném, mert nálam szinte kimerül annyiban, h reggelire/vacsorára paradicsom/paprika. Répát nem merek, mert abban sok a cukor. Imádom a sütőtököt, viszont ahogy elnéztem, abból sem lehet tonnaszám fogyasztani. Néha céklalevet iszom a jobb vérkép reményében, viszont azt egyáltalán nem szeretem...
Te is otthon vagy? Vagy dolgozol még?
Zs
zsuzsanna47
 
 


Én még dolgozom, terveim szerint fogok is végig, remélem nem fog semmi olyan történni, ami ezt nem tenné lehetővé...
A vérnyomásom nekem is határeset, egyelőre még nem kell gyógyszer, de az az érzésem, hogy ez már csak rövid idő kérdése...
Hát, akkor tényleg elég "kalandos" a terhességed, mennyi van még hátra? Mindenesetre a legjobbakat kívánom Neked a hátralévő időre!!!
Én szoktam csinálni csőben sült zöldségeket (brokkoli, karfiol), a padlizsánt bármilyen formában nagyon szeretem (sütve, rántva), illetve sokszor eszem hús mellé zöldköretet. Ezen kívül van egy "salátáskönyv" nevű szakácskönyvem, amiben sok száz féle salátaötlet van. Tegnap pl. a következő salit vacsoráztam: virsli, alma, lilahagyma, tejföl, só, bors. Meglepő módon nagyon finom volt! :) Bár ebben zöldség nem nagyon van, de legalább gyümölcs igen. A répa nem vészes, 8 g CH van 100g-ban, tízóraira, uzsira nyugodtan lehet rágcsálni, nagyon egészséges! És milyen unalmas... :D
dfjudit
 
 


Egyébként melyik bogyót nem lehet tejtermékkel együtt bevenni? Elevitet/Gravidát én is szedek, abban is vas, de senki nem mondta, hogy ne a tejeskávé után vegyem be...
dfjudit
 
 


Sajnos úgy tűnik, hogy én is inzulinos leszek. Az éhgyomri cukrom 4.8 lett, de a reggeli és az ebéd utáni 7.2 . Ráadásul aceton is van a vizeletemben, így pénteken mégegyszer megnézik a két étkezés utáni értékeket, aztán hétfőn mehetek a kórházba inzulin beállításra. Hány napot szokott ez igénybevenni? Nem szeretnék sokáig ott maradni, sajnálom itthagyni a lányokat annyi időre.

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Timi,
nekem nem kellett kórházban lenni a beállításhoz, egyszerűen mértem minden kaja után, hívtam a dietetikust telefonon, és az értékekhez képest mondta az inzulint. 2 nap alatt teljesen jól beállt. Kérdezd meg, nem oldható-e meg kórház nélkül (mert mint az én példám mutatja, elviekben igenis megoldható... )
dfjudit
 
 


Sziasztok! 20 hetes terhes vagyok. Előző terhességemnél már az elejétől diétáznom kellett végig, a terheléses vérvétel 2 óra után 9,1 volt. A mostani terhességem elég érdekesen alakul, az elején 6,5 volt a 2 órás, aztán a 15. héten felment 9, 1-re. Diétázom és minden étkezés után mérem a cukrom. Kérdésem az, hogy szerintetek előfordulhat olyan, hogy a cukor ingadozik? Mert amig pár hete szinte alig ettem valamit, máris felment a cukor, egy ideje meg szinte bármit ehetek, teljesen normális marad. Bevallom, azóta bűnözök, édessséget is többet eszem, meg nem mindig tartom be a három óránkénti evést. Mindig minden kaja után mérek, és teljesen oké. Hallott valaki ilyenről?
Erika
arvaerika
 
 


Sziasztok!

Zöldséges kajára egy ötlet. A kedvencem volt.

Akármilyen zöldségmix (fagyasztott) rá egy-két szelet husi, és leönteni vagy valami trutyival, ami állhat tejföl vagy joghurt, sajt, tojás, vagy pl. a Medve-nek van most ilyen folyékony sajtszósz zacsiban árulják. Az is fincsi. Próbáljátok ki, nagyon jót tesz a zöldségeknek hogy közé folyik a trutyi. Ja a vegeta ne maradjon ki. :)

Vagy pl. karfiolos milánói. Ez annyit tesz, hogy készítetek milűnói szószt, és vegets vízben megfőztök karfiolt, végül összeönt, és isteni finom, én már nem is kérem a tésztát azóta.

De karfiollal lehet elég jól helyettesíteni a tésztákat. Na nem a lekváros tésztához. :)

Amit még szerettem a túrógombóc, és annak az olajban kisütött változata. Kicsi nokedliket szaggatok a túrógombóc tésztájából, és kisütitek olajban.

Na remélem adtam néhány jó ötletet. :)

Ja és nézzetek rá erre az oldalra, hátha segít. :)
http://www.medimix.hu/dietadb.php

Mindenkinek kellemes napot

Panni
uran
 
 


Sziasztok!
Judit, Panni: Nagyon köszönöm a főzős tippeket!
Judit: hogy mennyi van még hátra a "pocaklakásból"? Remélem, még legalább 2 hét! Ma töltjük a 35. hetet! Micsoda boldogság! Az orvos szinte velem számolja a napokat, h még egy kicsit maradjon benn ez a lurkó!
Ma megyek NST-re és UH-ra, aztán azt hiszem, holnap lesz profil, de nem fekszem be, hanem inkább majd bejárok laborba valahogy, mert tegnap hívott anyukám, és azt mondta, h emiatt a járványveszély miatt inkább ne feküdjek be (elég húzósak a szaniter körülmények)...
Azt hiszem, h vitamint és antibiotikumot nem lehet tejjel bevenni, de ezt nem hivatalosan hallottam, más kismamák mondták a kh-ban. A magnézium és a vas befolyásolják egymás felszívódását, azért kell kisakkozni, melyiket mikor vegyem be...
Kérdés: ha otthon mérünk, az mennyire megbízható? Azt olvastam, h akár 1 egész értékkel is lehet kevesebb, mint a vénás mérés. Pl. ma reggel 6,0 volt nekem reggeli után... Ti milyen kenyeret szoktatok fogyasztani? Én tönkölybúza kenyeret eszem, de lehet, h a Hamlet jobb lenne, mert reggeli után mostanában 6,0 körüli az érték (eddig 5,0-5,8 volt), pedig 20 CH-ra csökkentettem a reggelit.
Erika: Szerintem tartsd be pontosan a diétát, ez nagyon fontos! Én maga Gombóc Artúr vagyok (legnagyobb zugcsokievő), de kb. május óta egy szem édességet nem ettem, ki lehet bírni, hidd el!
Lányok! Ha csökkentjük pl. a reggeli adagot egy kicsit (25-ről 20-ra) akkor elvileg ki lehet húzni inzulin nélkül? Én 150 CH-ra vagyok állítva, gondolom, nem nagy baj, ha egy picit szorítok még rajta. A kalóriát próbálom emelni...
Azt is szeretném kérdezni, h szüléskor jelezni kell, h mennyi a CH bevitelem? Annamari írta, h infúzióban adnak CH-t, ha sokáig vajúdik az ember. Ez hogyan történik? Köszi!
zsuzsanna47
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek, tegnap voltam profilon, és volt bent egy kismama. A cukra 8.2 volt, nem kapott inzulint, azt mondták, hogy ez nem is terhességi diabétesz..Én ezt már nem értem..:)
Egyébként Zsuzsi egyszer kell adnom az inzulint, holnap kiderül, hogy kell-e máskor is. Bár a kórházi kosztnál nem vagyok hajlandó elhinni, hogy pont annyi szénhidrát van benne, mint amennyit be kell vinnem...Jó cukros borsófőzi, meg meg 5 zsömle egy napra...Aztán csodálkoznak, ha az eredmény nem a legjobb!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ha nem vagy inzulinos, akkor nem érdekes szerintem a szülés alatti időszak. Én mind a két gyerkőcnél diétás voltam, és nem kellett foglalkozni a dologgal a szülés alatt. Nme is hiányzott, és nem volt semi baj.

ha valaki inzulinos, ott nyílván más a helyzet. De még szerintem az egyszeri szúrás sem olyan vészes. Még akkor sem kell nagyon extra odafigyelés. De ebben nem vagyok otthon.

8.2-re nem tudom miét mondták ezt...

A kórházi kosztban pedig tényleg ne bízz! Vigyél lehetőség szerint magaddal kaját. Sőt, igaza van anyukádnak, jobb, ha nem fekszel be.

Panni
uran
 
 


Sziasztok!
CH-t óvatosan csökkentsd, Zsuzsi, kicsit persze lehet, de túlzásba ne vidd, mert CH-ra is szüksége van a szervezetednek, na és persze a babáénak is! Nem véletlen, hogy azért legalább 150g CH fogyasztását elő szokták írni...
20/25 g Ch alá nem kéne azt a reggelit csökkenteni, ha ez is 7 fölés emeli, akkor már inkább az inzulin... de azért neked aminz látom, ilyen értékeid nincsenek, csak kihúzod már azt a hátralévő időt... :D
8,2 és nuku inzulin... Nem értem
dfjudit
 
 


Lányok, én is csokifüggő vagyok, de hát miért kellene erről lemondani??? :o Isteni diabetikus édességeket lehet kapni, jó nyilván a napi egy tábla nem megy, de azért néhány kocka simán. Az édesítőszer nem árt a babának. Ja, és amit még édesszájúaknak tudok javasolni: Schneekoppe diab.nutella, isteni finom, sokkal jobb, mint az igazi! Még az is elhangzott korábban, hogy a túró rudival lehet próbálkozni, azt még többnyire a "rendes" cukrosok is jól bírják és nekik is engedélyezi az orvos. Nekem bejött :)
dfjudit
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: