Új privát üzeneted érkezett!

SZiasztok!

Én ma voltam a Schöpf-Mereiben genetikai "tanácsadáson", ami szerintem nagyon nagy nulla volt! Én a többi jó eredményemet figyelembe véve (nyakredõ, AFP, UH) úgy döntöttem, hogy dacára a 35 évemnek, nem kérem a vizsgálatot, sem a chorion biopsziát, sem az amniocentézist, mert nagyobb kockázatát látom a vizsgálatnak, mint amennyi "hasznot" hozhat. Konkrét, egyéni risket (kockázatot) nálam sem mértek. Akinél igen, annak mi alapján? Hogy történt a vizsgálat/beszélgetés? Ha valakit érdekel a Sch-M-is tanácsadás, szívesen leírom részletesen (bár tényleg nem nagy szám!) Igaz, nagyon kedvesek voltak!

Márti
márti
 
 


Sziasztok!

Kriszta!
Nagyon örülök,hogy minden rendben van .Bár nem irtam aktivan,de azért követtem az eseményeket és nagyon szurkoltam Nektek.Tudom min mentél át ,én is átéltem az egész procedurát,és a legnehezebb az volt hogy kivárjam az eredményt.De most hogy már tudjuk minden rendben van és mint irtam nálunk is fiú lesz már csak" azt a néhány hetet kell türelemmel kivárni és hipp hopp itt a május.Én is májusra vagyok kiirva.

Sok erõt és kitartást és nem utolsó sorban JÓ POCAKOSKODÁST KIVÁNOK NEKED!

Mariann
Névtelen
 


Sziasztok!
Tegnap délelõtt, 1 héttel a mintavétel után telefonáltam a kórházba az eredményért. Az asszisztens kedves volt és megigérte, hogy délutánra kideríti készen van-e már az eredmény. Alig bírtam ki a délután 4 órát, amikoris azonnal hívtam õket. Képzeljétek, készen van a lelet és EGÉSZSÉGES babánk lesz!!!! Kérdeztem a nemét, de azt mondták, legyen valami öröm akkorra is amikor átveszem a leletet. Holnap el is hozhatom az eredményt, akkor megírom a picink nemét. Meglepõ volt, hogy telefonon is közölték az eredményt, és megdöbbentett az a kedvesség ahogyan kezelek és megértették az aggodalmamat. Most már úgy érzem tényleg jobb hogy tudom nincs semmi baj, de azért mégegyszer nem szeretném ezt a pár hetet végigcsinálni, megterhelõ volt idegileg!! A nõgyógyászomnál voltam tegnap UH-on és õ is mindent rendben talált.

Kriszta! Képzeld, én is május 15-re vagyok kiírva és én meg a János Kórházban fogok szülni (pár utcányira van a Kútvölgyitõl), jó nem? Az elsõ babátokat várjátok? Köszi, hogy szorítottál én is sokat gondoltam rátok!

Szandra!Mint már a Krisztának is írtam, megvan az eredmény és rendben van minden!!! Kérdezted, hogy az elsõ babánkat várjuk-e? Nem, már van egy 4 éves Viktor nevû, aranyos, ovis kisfiunk! Nektek? Írtad, hogy májusban fogsz szülni, én is május 15-re vagyok kiírva! Hol fogsz szülni? Köszi neked is a biztatást, sokat jelentett!

Szia mindenki! Megvan az eredményem, egészséges babánk lesz, a nemét telefonon nem mondták meg, de holnap azt is megtudom ha átveszem a leletet. Meg fogom írni!
Köszönöm mindenkinek a sok segítséget, hogy tartotta bennem a lelket és segítettetek a vizsgálat elõtt és után is! Sokat számít ha az ember tud hasonló problémával küzdõ emberekkel beszélni, fõleg olyan "jó csapattal" mint ti! Mégegyszer köszi!

Sziasztok: Ander
ander
 
 

 
 

Sziasztok
Örülök, hogy örültök lányok, sok sikert a továbbiakhoz, azért a végeredményt, fiú-lány, egyéb adatok remélem megírjátok.

Zoli
bbendi
 
 


Sziasztok!

Ander! Gratulálok, a jó eredményhez!!!! Gondolom ma már nyugodtan alszol. Különben nálunk is nagyon rendesek voltak a genetikán, amikor érdeklõdtünk, szerencsére õk is átérezték az aggodalmunkat. Nálunk az elsõ pici lesz, sõt mindenhol az elsõ unoka is, szóval már nagyon várja az egész család. Én Zalaegerszegen fogok szülni, mert onnét 40 km-re lakunk, egy kis városban, és itt nincs kórház. Mivel ez van a legközelebb, meg ez a megyei kórház, azért megyek ide.

Kriszta! Nálunk is elég központi téma a név, fõleg nekem. Nálunk is az elsõ lesz, és nem szeretném elszúrni valami rossz névvel. A Levente nekem is tetszett, de a vezetéknévhez (Kõmûves) már nem annyira. Igazság szerint nálam az elsõ helyen a Máté állt, de sajnos a férjemnek nem tetszik, mert anyámék keresztfia jut az eszébe, akit nem nagyon bír. Eddig úgy néz ki, hogy a Balázs lesz a nyerõ, de még változhat. A munkahelyemen is állandóan új neveket ajánlanak, minden nap ez a téma. Különben én Zalaegerszegen szülök.

Tündi! Ne idegeskedj, még akkor se ha véletlen az eredmény nem lesz jó. Látod mennyien vagyunk, akiknél az amnio után sem találtak semmit.

Tamina! Ha nem ajánlják fel az amniocentézist, akkor biztos nem lehet olyan rossz a rizikófaktorod, mert nekem 1:307-hez volt, és egybõl javasolták. Mivel én elõször nem akartam, aláírattak egy nyilatkozatot, hogy nem vállalom, tehát õk nem vállalnak semmi felelõsséget. Majd amikor meggondoltam, széttépték, és aláírtam egy másikat. Ne félj, ha valamitõl tartanak, akkor már rád bízzák a döntést.

Na megyek aludni, mert mindjárt reggel.

Szandra
szandra
 
 


Márti,
igen írd le légy szíves a Sch-M-is tanácsadást, hogy hogy megy, mit kérdeznek, mibõl számolnak, mit, stb... azt hiszem kedden benevezek rá.
lányok, ma viszont a 4D UH mindent jónak mutatott. kezdek megnyugodni (???)
tamina
Névtelen
 


Sziasztok!

Mariann! Köszi, hogy szurkoltál! Valahol azt olvastam (talán itt), hogy azoknak, akiknek alacsony AFP értékük van mindig fiuk lesz. Majd Andernél most meglátjuk!

Ander! Úgy örülök, hogy nálatok is minden rendben!!! Feltétlenül írd meg a nemét! Ha fiú, beigazolódni látszik az elmélet, amit Mariannak már leírtam!
Tényleg micsoda véletlen, ez a május 15! Elsõ baba, de már jó ideje "dolgoztunk" rajta, mire összejött! Talán ezért is aggódom túl sokat! Most például a súlya miatt. Én tegnap voltam UH-n és 400 g-ot írt ki a gép. Neked nem mondták mekkora? Egy könyvben azt olvastam, hogy már legalább 500 g-nak kellene lennie.

Szandra! Szerintem a Balázs egy jó választás lenne! Persze még 4 hónap sok idõ... A Te babád hány gramm?

Ti már jártok terhestornára? Vagy mikor kell azt elkezdeni?

Üdv
Kriszta
Névtelen
 


Sziasztok!


Nagyon orulok, a sorozatos jo eredmenyeknek. Mindenkinek szurkolunk Kristofommal.

Udv
Barbus
Barbus
 


Tamina!

Én úgy tudom, hogy Bp-en három helyen csinálnak ilyen genetikai tanácsadást, érdemes lenne a többirõl is tájékozódni, mert azokról én sem tudok semmit!

Én a Sch-M-be a korom miatt (2 hét múlva 35 éves leszek, 20 hetes terhes vagyok) kerültem, egyébként minden eredményem (nyakredõ, AFP, B-HCG, genetikai UH) jó lett - lehet, hogy akiknél más eredményeket mérnek, azoknál kicsit más az eljárás, de ezt nem tudom!

Tehát: beutalóval lehet menni, amit a nõgyógyász ír. A kházban a 3. emeleten, a lépcsõtõl jobbra kell fordulni és sorszámot húzni a rendelésre. Elõször ún. adadfelvételre hívnak be, a kért adatok: név, szül hely/idõ, anya neve, foglalkozásod, kispapa neve, szül éve, foglalkozása. Hány éve vagytok együtt, házasságban éltek-e (ezt pld. nem értem, miért olyan fontos), van-e gyereketek, szülõk, testvérek egészségesek-e, hanyadik terhességed ez. Ennyi. Lehet, ha van betegség, azt részletezik, de nálunk nem volt egyéb kérdés. Ezután ismét ki kell menni várakozni. Adnak két papírt, hogy olvasd el. Az egyiken az áll, hogy mi a chorionbiopszia ill. az amniocentézis vizsgálat lényege (két-két mondatban), milyen rizikói vannak (esetleges vetélés, ritkábban hamis eredmény) és mennyi idõ múlva lesz eredmény (ch-nál 12-14 MUNKAnap, amnionál 3-4 hét), illetve hogy kb. 2 hét pihenésre/kíméletre lesz szükség a beavatkozás után. A másik papíron az áll, hogy mit kell a kórházba vinned a beavatkozásra (elõttte való este kell befeküdni, délelõtt csinálják, du. mehetsz haza).
Mikor bekerültünk a dokihoz (aki egyébként nagyon kedves volt, csak nagyon gépies) nagyjából szó szerint azt mondta el, ami a papíron állt, majd megkérdezte, igen-e vagy nem. Nagyon meglepõdtem, mert arra számítottam, hogy feltesznek személyre szabott kérdéseket, számolnak egyéni kockázatot, szóval, hogy tanácsot adnak. KÉrdeztem, hogy lehetséges-e elõször részt venni az UH-n és utána dönteni (aki igent mond, az uis részt vehet egy UH-n, amirõl azt hittem, részletes). Azt mondta, ez az UH csak arra szolgál, hogy megnézzék, él-e a terhesség. De az én babám már egy hónapja mozog, úgyhogyt ezt tudtam Kép Akkor megkérdeztem, nem akarja-e látni a leleteimet - csodálkozott, hogy nálam vannak (AFP, UH), de elkéret és megnézte, azt mondta, jók és hogy ennél részletesebb UH-t sehol sem tudnak csinálni. Azt mondtam, hogy ezek alapján én sokkal nagyobb kockáézatát látom a vizsgálatnak, mint amennyi esélyét a beteg babának és nem kérem az vizsgálatot. Ezek után mondta el, hogy ezekkel a vizsgálatokkal 9 féle genetikai megbetegedést tudnak szûrni, a maradék 30ezret nem, és hogy szerinte se túl indokolt, hogy aggódjak. És hogy máshol 38 év a korhatár, nem 35. Akkor aláíratták, hogy nem kérem a vizsgálatot és kész! SZóval, én ezt tanácsadûásnak kevésnek találtam, mert aki semmit nem tud ezekrõl a betegségekrõl, vizsgálati módokról, annak is kevés, én meg nmagyon utánaolvastam - hát, nekem sem mondott semmi újat és igazából nem is segített a döntésben.
REmélem, segítettem ezzel! De szívesen elolvasnám én is, hogy másutt hogyan zajlik egy tanácsadás, hátha más vagy részletesenbb! Úgyhogy, akinek van tapasztalata és ideje rá, írja le, kérem! Kép
És mindenkinek (persze magunknak is Kép!) tökéletesen egészséges babát és aggódásmentes terhességet kívánok! KépKépKép

Márti
márti
 
 


Tamina!

Én úgy tudom, hogy Bp-en három helyen csinálnak ilyen genetikai tanácsadást, érdemes lenne a többirõl is tájékozódni, mert azokról én sem tudok semmit!

Én a Sch-M-be a korom miatt (2 hét múlva 35 éves leszek, 20 hetes terhes vagyok) kerültem, egyébként minden eredményem (nyakredõ, AFP, B-HCG, genetikai UH) jó lett - lehet, hogy akiknél más eredményeket mérnek, azoknál kicsit más az eljárás, de ezt nem tudom!

Tehát: beutalóval lehet menni, amit a nõgyógyász ír. A kházban a 3. emeleten, a lépcsõtõl jobbra kell fordulni és sorszámot húzni a rendelésre. Elõször ún. adadfelvételre hívnak be, a kért adatok: név, szül hely/idõ, anya neve, foglalkozásod, kispapa neve, szül éve, foglalkozása. Hány éve vagytok együtt, házasságban éltek-e (ezt pld. nem értem, miért olyan fontos), van-e gyereketek, szülõk, testvérek egészségesek-e, hanyadik terhességed ez. Ennyi. Lehet, ha van betegség, azt részletezik, de nálunk nem volt egyéb kérdés. Ezután ismét ki kell menni várakozni. Adnak két papírt, hogy olvasd el. Az egyiken az áll, hogy mi a chorionbiopszia ill. az amniocentézis vizsgálat lényege (két-két mondatban), milyen rizikói vannak (esetleges vetélés, ritkábban hamis eredmény) és mennyi idõ múlva lesz eredmény (ch-nál 12-14 MUNKAnap, amnionál 3-4 hét), illetve hogy kb. 2 hét pihenésre/kíméletre lesz szükség a beavatkozás után. A másik papíron az áll, hogy mit kell a kórházba vinned a beavatkozásra (elõttte való este kell befeküdni, délelõtt csinálják, du. mehetsz haza).
Mikor bekerültünk a dokihoz (aki egyébként nagyon kedves volt, csak nagyon gépies) nagyjából szó szerint azt mondta el, ami a papíron állt, majd megkérdezte, igen-e vagy nem. Nagyon meglepõdtem, mert arra számítottam, hogy feltesznek személyre szabott kérdéseket, számolnak egyéni kockázatot, szóval, hogy tanácsot adnak. KÉrdeztem, hogy lehetséges-e elõször részt venni az UH-n és utána dönteni (aki igent mond, az uis részt vehet egy UH-n, amirõl azt hittem, részletes). Azt mondta, ez az UH csak arra szolgál, hogy megnézzék, él-e a terhesség. De az én babám már egy hónapja mozog, úgyhogyt ezt tudtam Kép Akkor megkérdeztem, nem akarja-e látni a leleteimet - csodálkozott, hogy nálam vannak (AFP, UH), de elkéret és megnézte, azt mondta, jók és hogy ennél részletesebb UH-t sehol sem tudnak csinálni. Azt mondtam, hogy ezek alapján én sokkal nagyobb kockáézatát látom a vizsgálatnak, mint amennyi esélyét a beteg babának és nem kérem az vizsgálatot. Ezek után mondta el, hogy ezekkel a vizsgálatokkal 9 féle genetikai megbetegedést tudnak szûrni, a maradék 30ezret nem, és hogy szerinte se túl indokolt, hogy aggódjak. És hogy máshol 38 év a korhatár, nem 35. Akkor aláíratták, hogy nem kérem a vizsgálatot és kész! SZóval, én ezt tanácsadûásnak kevésnek találtam, mert aki semmit nem tud ezekrõl a betegségekrõl, vizsgálati módokról, annak is kevés, én meg nmagyon utánaolvastam - hát, nekem sem mondott semmi újat és igazából nem is segített a döntésben.
REmélem, segítettem ezzel! De szívesen elolvasnám én is, hogy másutt hogyan zajlik egy tanácsadás, hátha más vagy részletesenbb! Úgyhogy, akinek van tapasztalata és ideje rá, írja le, kérem! Kép
És mindenkinek (persze magunknak is Kép!) tökéletesen egészséges babát és aggódásmentes terhességet kívánok! KépKépKép

Márti
márti
 
 


Bocs a duplázásért, ma már nem elõször történik meg velem Kép

Márti
márti
 
 


Szia Kriszta!
Köszi, hogy te is gondoltám rám az eredmény miatt! Érdekes az az elmélet miszerint az alacsony AFP-vel több fiú születik. Ma megtudtam a babánk nemét, KISLÁNY lesz!! Igazoltam ezzel valamit (nekem magasabb volt az HCG szintem, az AFP viszont minimálissal alacsonyabb, úgyhogy egyik sem stimmelt)?
Szerdán voltam ultrahangon és nekem a babám közel fél kg-os, de az hogy nálatok ez nem tankönyvszerû, azon ne idegeskedj! Minden gyerek máshogy fejlõdik, ne idegeskedj majd az utolsó hónapokban fog lényegesen hízni!
Én amikor a kisfiammal voltam terhes, akkor a 4. hónaptól jártam terhestornára és nagyon jó volt! Ha teheted, ajánlom, mert nagyon jót tesz és felkészít a szülésre is! Ha minden rendben volt a terhességeddel eddig akkor már nyugodtan tornázhatsz (a 4. hónaptól ajánlják).
Mi is elkezdtünk már gondolkodni a neveken, fõleg most hogy kiderült, hogy lánynevet kell keresnünk! Jó hétvégét!

Ander
ander
 
 


Elka!
Koszonom az informaciot es a cikket is elolvastam. Hasznos volt. Minden jot kivanok.
Tündimami
tündimami
 
 


Off: Kedves Tündimami! Lehet hogy azonos vagy egy régi ismerõsömmel? Sajna a profilodban nincs semmi. Az érdekelne (amirõl beazonosíthatnálak), hogy van-e már babád, vagy csak most várod, ill, hogy hány éves vagy? Elõre is köszi: Szofi
Szofi
 


Szia Ander!

Örülök,hogy Nálad is minden rendben,és végre egy lány!!!!:-)))
Mostanában mindenkinél fiút hallok,igy hát amikor van végre egy lány nagyon lelkes vagyok!A fiaink nem lesznek veszélyben ,lesz barátnõ a láthatáron :-))))Na persze ez csak viccc volt,mindegy a nemük csak egészségesek legyenek! Ez az ami igazán számit!
További jó pocakoskodást kivánok Neked!

Mariann
Névtelen
 


Sziasztok!

Sajnos nekem is csatlakoznom kell ehhez a témához. Január 9-én kaptam meg a számomra szörnyû eredményt: AFP: 0.9, de a B-hCG: 4,6. 30 éves vagyok. Csak a szerencsén múlt, hogy 01.11-én fogadni tudott egy 4D-s magánrendelõben Dr. Hajdú Krisztina, akinek tanácsára már 14-én elvégeztettem amniot a Szabolcs utcában, ahol engem is megdöbbentett a 3-4 hét. Ez egy hete volt, és bár mindenhova a lehetõ leggyorsabban eljutottam már így is 19 hetes vagyok. Emberek egyáltalán azok, akik megtagadják a leggyorsabb felvilágosítást egy aggódó kismamától? Nem hiszem, hogy ez az idegállapot akár a babának vagy a mamámanak jót tenne.Én valószínû, hogy jövõ héten betelefonálok, ha kell bemegyek, de engem ne kínozanak. Jó hogy van ez az oldal, kicsit megnyugató. És hihetetlen, hogy mennyi rokon érzésre talál itt az ember. Eddig azt hittem, hogy csak én vagyok olyan "gonosz", hogy most nem merem úgy szeretni a babámat, félek rágondolni. De látom, hogy más is hasonlóan érez. Nagyon félek!

Dale Edit
dale
 
 


Edit!

Nyugi!Nem lesz semmi baj!Ne görcsölj,sajna ki kell várni az idõt mert a tenyésztés idõigényes.Nekem 14 nap alatt lett meg ,most néztem meg a papirt,kiszámoltam a napokat,tehát idõ elött lett meg ahozképest amit igértek.(igaz ez Belgium)Ha végig olvasod ezt a topikot még senkinek sem lett rossz eredménye!!!!NYUGI!!!!Csak a babának ártasz ha görcsölsz.Tehát tessék szépre,jóra gondolni és álmodozni a picirõl!!!!

Mariann
Névtelen
 


Köszi Mariann!

Nagyon kedves vagy és most pont erre van szükségem, persze ezt a környezetemtõl abszolút megkapom. Próbálok nem görcsölni, ezért is jöttem vissza dolgozni. Igazából az éjszakák borzasztók, nem nagyon megy az alvás. Persze soha nem voltam egy jó alvó, de akárhogy próbálok másra gondolni mindig visszajutok a problémához. Eddig én is úgy aludtam el, hogy álmodoztam a picirõl, õ az elsõ babám és terhességem is, nagyon akarom õt, szeretem mint még életemben semmit és senki mást. Keresztûl mentem már pár dolgon ebben az életben, de ennyire még soha nem éreztem magam elesettnek és soha nem szenvedtem ennyire semmitõl. Éppen ezért nem értem, hogy ha telefonon nem is adnak felvilágosítást, miért nem hívják fel az embert, hogy mehet az eredményért. Ehhez képest a postázásra kell várni, ami állítom, hogy egy hét. Valahol az a szörnyû itt kis hazánkban, hogy bár kitatláták ezt a szûrõvizsgálatot úgy értem az AFP-t, de mehetne kicsit olajozottabban is. Én nem szeretnék megtartani egy beteg babát, mert nem érzem magam képesnek arra, hogy neveljem egy életen át. De úgy tudom, hogy csak a 20. hétig szakítják meg a terhességet. Ehhez képest 01.02-án levett AFP-m eredménye csak 01.09-én jutott el hozzám a postázás miatt, mert úgy tudom maga az eredmény 2-3 nap alatt megvan. Így aztán lekorábban 14-én jutottam el az amniora és ez is csak rajtam és az idegességemen múlt, mert ha nem görcsölök ezen elsõ perctõl kezdve, akkor talán ezen a héten került volna sor erre a vizsgálatra. Az orvosokat nem foglalkoztatja egy riadt kismama, aki legszörnyûbb idõszakát éli át. Mindenki várjon a sorára, még akkor is ha a leletek alapján sûrgõs lenne a mielõbbi vizsgálata. Szóval nekem ez nem tetszik ebben ez az egészben. Hogy van valami szûrés, de még sincs.

Elnézést a hosszú elbeszélés miatt, de jól esik megosztani az érzéseket és tapasztalatokat.

Edit
dale
 
 


Szia Edit!
Nem tudom mennyire olvastál vissza a leveleinkben, de tényleg nem hiszem hogy aggódnod kellene. Mondom ezt én, aki még egy hete sincs hogy a vizsgálat eredményét megkaptam! Tényleg nehéz várakozni, én, sõt itt többen is végigcsináltuk ezt. Ha amniod volt nem biztos hogy két hét alatt eredményt fogsz kapni, én úgy tudom itt az eredmény 3-4 hét! Nálam is hasonló értékek voltak mint nálad, az AFP: 0,8 lett a HCG: 3,8 és nekem is már a 20. héten derült ki ez az eredmény, úgyhogy a terhességem elõrehaladta miatt nekem nem az amniot, hanem a chorion biopsziát ajánlották, mert ennek hamarabb van eredménye (tényleg így van, egy hét múlva telefonon is bemondták az eredményt!!!!) De így is mire eldöntöttem, illetve átestem a vizsgálaton a leletet már a 23. héten kaptam meg. Ha baj lenne, tényleg csak a 20. hétig tudnak abortuszt csinálni, de ez fel sem merülhet benned!!! Hidd el nem lesz semmi baj! Tudom nehéz azt tanácsolni, hogy nyugi, de azért meg kell próbálnod, oké?
Szorítok neked:

Ander
ander
 
 


Sziasztok!

Edit! Én is csatlakozni szeretnék a biztatók táborába! Nekem is a múlt héten jött csak meg az eredmény (4 hét után!!!). Szörnyû volt a várakozás, de valahogy az elsõ hét letelte után már megváltozott egy kicsit a hozzáállásom. Azt mondogattam magamnak, hogy miért pont én lennék az, akinek beteg a babája?! Lehet, hogy ez egy kicsit struccpolitika volt, de bevált. Az utolsó hétre már megint kezdtem szeretgetni, és simogatni a pocim! Szóval ne izgulj, itt mindenki szurkol neked! Egyébként én úgy tudom, hogy megfelelõ indokkal a 20. hét után is megszakítják a terhességet, csak akkor már meg kell szülni a babát. De ilyen szörnyû dolgokról ne is beszéljünk. Azt meg tudnád mondani, hogy hol van az a magánrendelõ, ahol a Hajdú doktornõ megvizsgált? Én is szeretnék elmenni egy ilyenre és tudom, hogy Õ profi ebben.

Ander! Gratulálok a kislányodhoz!! Tényleg csak fiúkról hallottunk az utóbbi idõben! Így legalább csak egyfajta néven kell gondolkodni. Én már biztos voltam a Leventében, mikor a párom kitalálta, hogy legyen Zéó! Szegény gyerek! Még szerencse, hogy van 4 hónap addig... Ti már kitaláltatok valami jó nevet?

üdv
Kriszta
Névtelen
 


Szia Kriszta!
Én is inkább a Levente névre szavazok, tök aranyos, viszont a Zéó-t még nem is hallottam. Nekünk már megvan a lánynevünk, mindketten az Imola mellett voksoltunk. (Ha fiunk születne, a Levente nekünk is nyerõ lenne.) Rendben van minden veletek? Megnyugodtál a baba súlyát illetõen? Mikor mész a következõ ultrahangra?

Szia: Ander!
ander
 
 


Köszi mindenkinek a kedves hozzászólásokat!
Ander! Kicsit megnyugató volt (már elnézést), hogy a te AFP, már úgy értem B-hCG eredményed sem volt valami bíztató és az amniód mégis jó lett. Nagyon örülök, hogy mindenkinek jó hírei vannak, komolyan mondom tegnap óta sokkal nyugodtabb vagyok. Nagyon nagy segítség számomra ez az oldal.
Kriszta! Neked is köszi, és tényleg valahogy most, hogy eltelt egy hét én is tudok már mosolyogni és úgy érzem, hogy nem lehet baj. Egyébként a Praxis rendelõben voltam, Bartók Béla út 92-94. Tel: 06-30-414-8886. A vizsgálat 8000 forint ez tartalmazza a kb. 10-12 perces videót és egy fekete fehér fényképet. Ha nem viszel kazettát és kérsz szines képet, akkor több, de azt nem tudom mennyi.Ja, és úgy tudom van lehetõség arra is, hogy kiírják CD-re. Nekem nagy szerencsém volt, hogy akkor éppen õ rendelt, mert nagyon kedves volt és kicsit meg tudott nyugtatni. Akkor azt mondta, hogy valószínû kislány. Erre is nagyon kiváncsi vagyok.

Mindenkinek üdv! Boldog babavárást! És tényleg nagyon köszi!

Edit
dale
 
 


Ander! Egy kicsit megtréfált a számítógép ördöge, mert a nagy kapkodásban kifelejtettem egy betût a névbõl. Szóval Zénó! De így sem jobb! Az Imola nagyon bájos név, jó választás! Jövõ héten szeretnék oda elmenni, ahol az Edit is volt. Csak megnyugtatás képpen.

Edit! Köszi a címet. Jelentkezz, ahogy van híred!!

sziasztok!
Kriszta
Névtelen
 


Szia Kriszta!
Ma voltam kontroll ultrahangon abban a kórházban ahol a biopsziát csinálták. Jó volt látni a kislányomat, és megnyugtatott a doki, hogy teljesen rendben van minden. Mozgatta a lábujjait és láttam a talpacskáját, hát annyira aranyos volt!!! Pontosan arccal felém nézett, mintha tudta volna hogy most kuksizzuk, majdnem sírtam, nagyon jó érzés!
A névvel kapcsolatban igazad van, a Zénó sem jobb, de még van idõd a párodat másra rábeszélni! A 4 D-s ultrahangról csak annyit, hogy én is voltam már, és pontosan ott ahol Edit. Praxis rendelõ, nagyon aranyosak és alaposan megnézik a babát. Kazettát vigyél, így olcsóbb. A vizsgálat 8000 Ft, kapsz egy képet is a babáról, a szines képek darabja 1000 Ft, lemezre ha kiíratod a képeket szerintem az jobban megéri, én is kértem ezt (1000 Ft és 6-7 képet másol rá, a lemezt is õ adja!). Én is még elmegyek egyszer a szülés elõtt. Nekem azt tanácsolta, hogy a 30. hét körül menjek, mert akkor látszik már szépen a babán minden (akkor kezd el a bõrére rakódni a zsír és már az arckifejezéseit is szépen látszik). Én a 16. héten voltam és még igencsak csont és bõr volt, nem volt így annyira látványos (igaz azt meg tudta mondani, hogy szerinte minden rendben van!). Majd meséld el mikor mész, és milyen volt, oké?

Üdvözlettel: Andrea
ander
 
 


Sziasztok!

En lombikos babas vagyok (20 hetes) es bar genetikai tanacsadason nem ,de a 14.heten a Hajdu doktornonel genetikai UH-on voltam.
Eloszor is csak dicserni tudom a doktornot es nagyon megnyugtatott, ugyanis en elmultam 35 eves par honappal, ez az elso babank es nagyon sokara sikerult es 1% eselyt adtak ossz-vissz a terhessegre, a problemainkbol adodoan.
Ugyhogy en mindenkepp csak vegszukseg esetben vegeztettem volna el az amniot.
A doktorno akkor azt mondta minden merete rendben a babanak es szerencsere az AFP-m is "aranykozeput" lettKép))

En azt hiszem ott a doktornonel egy tanacsadast is ateltem...minden kerdesemre valaszt adott....csak ajanlani tudom mindenkinek OT!!

Monique
Névtelen
 


Szia Ander! Amiket írtál az alapján úgy gondoltam, hogy én is a 30. héten megyek a 4D-re. Közben persze lesz egy szokásos havi ellenõrzésem is. Remélem akkor már összeszedi magát a pici és hízik egy kicsit. Megadnám a mail címemet, ha gondolod ide írj, hisz ez a téma szerintem már nem ide való.

üdv

Kriszta (kisskriszta@yahoo.com)
Névtelen
 


Szia Sofi!

Csak most tévedtem ide újból, mert nem voltam gépközelben. Nem hiszem, hogy az vagyok, akinek gondolsz.De itt az adataim, hátha Kép: 24 év, elsõ baba, lakhely Pozsony - Szlovákia.

Az AFP szintem pedig jó lett, habár nálunk nem a MOM van feltüntetve a terheskönyvben, hanem valamilyen más mértékegység. Nálam 26,91. A dr. -nõ szerint ez abszolút jónak számít.

Sziasztok
Tündimami
17+5
tündimami
 
 


Szia dale és ander!
Örülök, hogy már rábukkantatok a Praxisra. A rendelõ a Babanet hivatalosan ajánlott partnere, így ha a Babaneten keresztül jelentkeztek, akkor az árból is elengednek valamennyit. Csak annyit kell tennetek, hogy az ultrahang rovatban egy regisztrációval jelentkeztek, kaptok mail-ben egy számot, amit a telefonos idõpontegyeztetéskor bemondtok.
A cím: [url=http://www.babanet.hu/ultrahang.php" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ultrahang.php[/url] Ott az oldal alján van a Praxis gombja...Kép))
Sok sikert, apa
apa
 


Sziasztok Drágáim!

Tegnap megjött az eredményem, a Szabolcsi utcai kórházhoz képest igen hamar, mert még három hét sem telt el.
EGÉSZSÉGES KISLÁNYUNK FOG SZÜLETNI!!!
Annyira boldogok vagyunk. Ezt szavakkal ki sem lehet fejezni, ezt érezni kell. Köszönöm a biztatást, meg hogy vagytok, meg mindent. Remélem sokan olvassátok most ezt, mert szívem szerint az egész világnak elmondanám az örömömet.
Mindenkinek kívánok további problémamentes babavárást és minden jót a továbbiakban.
dale
 
 


Szia Edit!

Annyira örülök neki hogy minden rendben van a babával!!! Pár hete én is ezt az örömöt éreztem, tudom milyen jó érzés! További jó és problémamentes babavárást kívánok neked!

Ander
ander
 
 


Sziasztok,

ebben a topicban teljesen új vagyok.
Erre jártam, beleolvastam, és úgy éreztem írnom kell, bár nem szivesen, nem szeretnélek megijeszteni titeket.

Az AFP O,6 lett, a megismételt O,7, mire azt javasolták menjek el a genetikai tanácsadóba.
Elmentem az I. számu nõi klinikára, ahol UH, magzati szív UH következett, ahol is megállapították hogy semmit nem látnak ami bajra utalhat.
Voltam még korábban a Kútvölgyiben nyaki redõ (nucha) szûrésen, és az is tökéletes lett.
Maradt a rossz AFP, a korom, 31 , és más semmi, azt mondták nem csinálják meg a magzatvíz vételt mert sokkal nagyobb az esély arra hogy elveszítem az egészséges babámat.

Ezek után rengeteg UH csináltak, ahol nézték a gyerek combcsontját, mert annak hosszából is lehet betegségre utalni.
De mindig tökéletes volt.
A beteg babák sokkal nyugodtabbak,lustábbak szoktak lenni, az én babám állandóan mozgolódott.

Voltam Czeizeléknél ahol is kiküldik Londonba az anyai vért, és onnan az jött vissza hogy van esély rá hogy beteg a baba.
De ekkor már sehol nem csinálták meg a magzatvíz levételt, azt mondták gondolkozzak pozitívan, mást nem tehetek.

Hát így is volt.

2002.07.06-án született meg kislányom,57 cm-rel, 4300 grammal, idõben.
Megvizsgálták, semmi baja, mondták.
Aztán behívatott másnap a gyerekorvos aki megint megvizsgálta, és azt mondta hogy nem lát rajta semmi olyat ami arra utalna hogy beteg a baba, de mivel nagyon rosszak lettek az AFP-im, menjünk el a genetikai klinikára egy hónap múlva, ott megvizsgálják a babám vérét, és akkor lesz 100%.

Haza mentünk a kórházból, boldogan.

Egy hónap múlva elmentünk a klinikára, ahol levették a vért, és ahol közölték hogy vizsgálat nélkül is megmondják nekem hogy a kislányom DOWN-SZINDRÓMÁS!!!!!!!!!!!!!!!!

Vannak most már általam is látható jelek, ami akkor egy orvos számára vakon megmondható volt.

Nem akarom részletezni milyen érzés volt, úgy éreztem vége az életemnek, soha nem leszek boldog.
Az intézet szóba sem kerülhetett, az én lányom, nem adom senkinek.
Teljes összeomlás, mert tudtam hogy én mindent megtettem, rohangáltam mindehová, ezer orvossal beszéltem, higgyétek el.
Felmerült a gyanú, és egy vizsgálaton múlt, a magzatvíz levételen amit nem csináltak meg csak tanakodtak, nekem pedig egy életen át kell viselnem ennek következményét.

A tanulság amiért írtam, az hogy nekem csak egy picit alacsony AFP volt,semmi más jel, és mégis beteg lett a babám.
Legyetek nagyon résen, igenis ki lehet követelni a magzatvíz levételt, ha akarja az orvos ha nem.
Nem az a problémájuk hogy olyan nagyon veszélyes, tudom az ügyvédemtõl, hanem hogy nagyon drága vizsgálat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Azóta 7 hónapos lesz Hanga, és mi nagyon szeretjük Õt, már nem számít semmi, gyönyörûen fejlõdik, rendszeresen visszül orvosokhoz,már mindenki látta és azt mondják rá hogy "isteni csoda".
Okos,ügyes és szép, nincs lemaradva a többiektõl, valószínüleg "enyhe" Down-os lesz.

A Down szindrómások középsúlyos fogyatékosok, az én kislányom ennél jobb állapotban van.

Nem vagyok igazán vallásos, hiszek valamiben, valakiben ami, vagy aki felettünk áll, és azt gondolom hogy ez a baba azért maradt meg mert meg akart születni, még hozzá ide ebbe a családba, és mi örülünk ennek.

Legyetek továbbra is optimisták de ugyanakkor éberek is, ne haggyjátok hogy bárki okosan lebeszéljen titeket arról hogy aggódjatok, nem lesz semmi baj............

Minden jót minden kismamának és sok puszi

Szilvi
hanga
 
 


Sziasztok
Szilvi, nem tudom olvastad e, de nekünk 10. hónapos a fiúnk, aki szintén Down-s. Kicsivel elõbbre vagyunk mint ti.
Ha gondolod levelezhetünk, van mit megbeszélni.

Zoli.
bbendi
 
 


Szia Zoli,

köszi hogy vissza írtál, már gondoltam rátok.....
Persze szivesen leveleznénk.


Szilvi

UI: feltettem egy képet Hangáról ide is.
A ti kisfiatokat is meg lehet nézni?
hanga
 
 


Sziasztok.

Szílvi írtam neked, képet is küldtem.
A többiektõl bocs.

Zoli
bbendi
 
 


Sziasztok!

Az én AFP-m is nagyon rossz lett, 0.4 MOM, a nyakiredõ-dzûrés 1.2 volt, azaz teljesen normális. Voltunk genetikai UH-n, és 4D-s UH-n, egyiken sem találtak semmit.
18 éves vagyok, és bár az orvosom megnyugtatott, én mégis nagyon izgulok. Nekem nem csináltak kontroll AFP-t, nem is került szóba, a magzatvizvizsgálatot nem javasolták.
Mit tegyek?
Amúgy csatlakoznék az alacsony AFP-fiú következtetéshez, az én 303 g-os Bencémmel:-)

Zsófi(19+5)
Zsófi
 


Sziasztok!

Edit! Én is nagyon örülök, hogy nincs semmi baj, mindenki szorított értetek.

Zsófi! Mennyi lett az arányszámod? Az a szám, ami azt mondja meg, hogy mekkora az esélye a beteg babának. Lehet, hogy azért nem ajánlották fel a magzatvízvételt, mert az elég magas lett, így nagyon kicsi az esélye. Genetikai tanácsadáson voltál?

Szandra
szandra
 
 


Sziasztok!

Az AFP-vel én eléggé megjártam. A 17. héten vették le, de késõbb kiderült, hogy csak a 16. volt. Az eredményem 0,6 lett. A dokim rögtön elküldött genetikai ultrahangra, ahol elég felületesen vizsgálták meg a picit, és minden magyarázat nélkül beutaltak az amniocentézisre. Ebbe mi nem törõdtünk bele, és elmentünk egy másik dokihoz, aki már jobban megvizsgált, és azt mondta szinte kizárt, hogy a babám beteg. Azért a biztonság kedvéért genetikai tanácsadást javasolt, de az egyenlõ a nullával, legalábbis ott, ahol én csináltattam. Azt mondják, itt alaposan kikérdeeznek mindent a mamával/papával kapcsolatban, és figyelembe vesznek egy csomó tényezõt. ehhez képest a nõ csak az AFP érték alapján ítélt, és al akart küldeni chorionbiopsziára... a 20!!!! héten.

Nekünk nem is kellett több, felkerestünk egy genetikus szakembert, aki direkt a DOWN kiszûrésére specializálódott, és egy szuper UH-val rámentünk a Down-kórra utaló jelekre. Minden rendben volt, és a kicsim tökéletesen egészséges. Nem fogok rémtörténeteket mesélni a magzatvíz vizsgálattal kapcsolatban, de tudok egy jó párat. Akit érdekel a doki, aki megvizsgált, szóljon!!! MINDENKINEK CSAK AJÁNLANI TUDOM, aki kétségbe van esve!!!!

És még valami: Az AFP-t szinte az összes fejlettebb országban beszüntették, mert annyira pontatlan, és csak felidegesíti a kismamákat!!!

Üdv: Love
love
 
 


Kedves Zsófi! Kép)

Mi sorstársak lehetünk. Én is Zsófi vagyok és 19 éves, elsõ babámat várom. Ha van kérdésed az AFP-vel kapcsolatban, tedd fel.. eléggé utánatájékozódtam a dolgoknak! Szóval kimûveltem magam.

Pussz: egy másik Zsófi (Love) Kép)

Ha gondolod: konkolyzsofia@freemail.hu
love
 
 


Azért van itt olyan anyuka, akinek rossz lett az afp-je és down-os a babája, úgyhogy nem szabadna ennyire kategorikusan kijelenteni valamirõl, hogy felesleges.
Névtelen
 


Többször lesz rossz az AFP értéke, mint ahányszor ténylegesen baj van. Mást használnak helyette. Sokan tényleg feleslegesen idegeskednek emiatt.
Névtelen
 


Sõt, olyan is van, hogy jó az AFPje és mégis Down szindrómás lett a baba. Tehát...
Névtelen
 


Már viszonylag régen jártam ezen az oldalon, de szerencsére nincs most túl sok elkeseredett "rossz" AFP-s kismami. Amíg vártam az amnio eredményét sõt még utána is nagyon sokat olvastam a Down szindrómás jelekrõl. A következõre jutottam: nem baj, hogy megcsinálják az AFP-t, de én emellett kötelezõvé tenném a nyakiredõ mérést a 10-12 hét környékén. Errõl ugyanis azt olvastam, hogy sokkal biztosabb mint az AFP. Sajnos ezt nagyon sok helyen nem nézik meg, pedig ez semmibe nem kerül és ultrahanggal végzik a vizsgálatott. Nekem ugyan elvégezték, az akkor aktuális UH-on, de nem mondták meg az eredményt (mivel jó volt). Csak késõbb tudtam meg, hogy terheskönyvemben az NT rövidítés és a mellette levõ szám a nyakiredõ méretét jelenti, ami nálam teljesen normális volt. De érdekes módon ezt soha nem kérdezte tõlem senki, illetve nem nézték meg a kiskönyvemet. Szóval szerintem, ha a nyakiredõ méret rossz, és emellett az AFP is alacsony akkor lehet aggódni, de amíg csak az AFP értékvel van gond nem kell feltétlenül a legrosszabbra gondolni. Ez az én tapasztalatom. Csak szerettem volna megosztani veletek, hátha valakinek segít.

Edit
dale
 
 


Lányok! Ha valakinek a Baross u-ban csinálták az amniot, vajon érdeklõdhet-e az eredmény felõl, ha igen, milyen számon, mennyi idõ után?(csak segíteni szeretnénk, ne kelljen annyit izgulnia még emiatt is)
Névtelen
 


Sziasztok

Kedves Edit, ha jól értettem amit a Down-s topikban Dr. Vida Gábor írt az UH-n a nyaki redõ mérése kötelezõ.

"Az aktuális szabályok szerint pedig bizony meg kell nézni a nyaki redõ vastagságát,ez a terhességi UH protokoll integráns részét képezi."

Utánnanéztem a leleteinknek, iletve az általad említett NT-nek, ez a nuchalis translucentia (fejlõdési rendellenességek) ha minden igaz.
A feleségem UH lelete szerint "Nuchalis Regio: rendben, a terhesség kora 12 hét 3 nap."

Dr. ....... ......


Zoli
bbendi
 
 


Zoli!

Nem lehet, hogy nálatok csúnyán melléfogtak és - mondjuk úgy - mûhiba történt? Egyszerûen nem tudom elfogadni, hogy ennyi tökéletes lelet mellett született down szindrómával a kisfiatok!

Ja! És nekem egyszer sem néztek nyaki redõt. Amennyiben azt csak hüvelyi UH-gal lehet. Nekem ugyanis olyanom egyik terhességem alatt sem volt. (Pedig a fej ott van az UH mellett.)

Solya
solya
 
 


Sziasztok
Szia Solya
Nem könnyû errõl laikusként beszélni, de szerintem is figyelmetlenségek és hibák sorozata lehetett. Ti édesanyák tudjátok a legjobban milyen futószallag szerûen megy egy tanácsadás, vizsgálat akkor, ha nem magánrendelõ, jól megfizetett vizsgáalatokkal, hanem szimpla TB-s.
De mi is hibásak vagyunk, mert elfogadtunk minden eredményt, s miért ne tettük volna.
A leleteket vettem elõ, illetve a Magyar Szülészeti és Nõgyógyászati Ultrahang Társasággal - halvány fogalmam sem volt, hogy van ilyen - kapcsolatban olvastam el néhány oldalt a neten az elõbb amikor Editnek a hozzászólására reagáltam. A 12., 20. hétre ajánlott, ütemezett vizsgálatok is mind negatívok voltak " vaginális". Figyelemmel arra, hogy az életkor kockázat miatt magas volt a rendellenesség lehetõsége, biztosan... jobban figyeltek ránk én sem értem.
A "mûhiba" kimondása, megállapítása sajnos nem az én feladatom.
Talán egyszer kiderül miért jártunk így.
bbendi
 
 


A nyaki redõt még a 12. heti uh-on mérik, az afp pedig a 16. héten van. A 18. heti uh-ot ennek eredményével csinálják meg, de nyaki redõt akkor már nem mérnek, mert addigra már az nem mutat diagnosztikus értékeket.
Szerintem könnyen beszél az, hogy ne idegesítsék feleslegesen az anyákat, akinek utána egészséges a babája születik, de ki mondja ezt meg elõre? Csak utólag derül ki, akkor meg mindenki a szûrõvizsgálatok elégtelen mennyiségére panaszkodik. Én pl. nagyon szívesen idegeskedem feleslegesen egy afp miatt, ha tudom, hogy lesz olyan család, ahol ennek köszönhetõen nem születik sérült baba. Nem tudhatjuk, mikor segít pont rajtunk ez a teszt.
rjuli
 
 


Sziasztok!

Nekem 1 hét eltéréssel 2x mértek nyaki redõt. 1x a 10-11. héten, másodszor a 12-13. héten. (sajnos a pontos idõt nem tudom megmondani, mert minden vizsgálat után más idõpontot kapokKép )
Szóval:
elsõ alkalommal (sima, korházi UH, ahol nem az orvos, hanem az asszisztense mért): 2.5 lett az érték, második alkalommal (kisérleteztünk a 3D vizsgálattal, de ott is 2D-n)1.3 volt a mért érték. Szerintetek, lehet ekkora a különbség? Biztosan egzakt módon lehet nyaki redõt mérni UH-val?
Üdv
Szisz
szisz
 
 


Sziasztok!

Tegnap kaptam mega az AFP eredményét és sajnos nem lett jó (0,6MOM). Így aztán elküldtek genetikai vizsgálatra a Shöpf Mérei-be. (amúgy a dokim a MÁV-ban van) Elvileg kedden megyek.
Valakinek van esetleg tapasztalata: milyenek ott a dokik, miket fognak vizsgálni, nagyon sokan szoktak-e lenni a rendelésen stb...
Ha valakinek van valami hasznos infója, akkor ossza meg velem!!!!

Elõre is köszi: Vica
vica
 
 


Vica! Jan 16-án és 17-én részletesen leírtam az én élményeimet, olvasd el az archívban! Kép

Márti
márti
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: