Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Luisa, bejelöltelek Téged is az iwiwen! Köszi! Szépek vagytok!
Előszöris... hát lehet, hogy nincs sok alapja ennek a kánikulás info-nak. Viszont amit Zsanna írt, abban van valami. Mi így készítettük a kislányunkat! És bevált...
A kórházi listához én még hozzátenném, hogy vigyetek magatokkal sót és cukrot is..... (kórházi kaja)!
Csili, annnyira szuper jól látszik a babád! Pont azon gondolkodtam, hogy már egy sima uh-ért elkérnek 5 ezer forintot. És akkor alig lehet kivenni. Az a + 3 ezer forint már simán megéri... sokkal jobban látszik.
Betti! Sztem mindenkinek ömlik szülés után a vérzése (mintha bepótolná a 9 hónapot), nekem is az első pár nap brutál volt, kb. 2 óránként cseréltem a maxi tena-t, mikor hazajöttem, már nem annyira.
Lányok, valaki már szült 2szer? Nem tudom, így gyerekszámra sem vagyok képben... mert ha igen, lenne kérdésem. Igazából a szülés utáni-szoptatás alatti méhösszehúzódásokkal kapcsolatos.
vio
 
 


betti,

én azt azért túlzásnak tartom hogy "ömlik" de erős ,az biztos.és ha simán megvan akkor sem mindenki uannyi idöközönként cserli a betétet v tampont szóval na ijedt azért meg :wink:

só-cukor:biztos jó ha van nálad de nem látom sok értelmét,nem találkoztam még olyan emberrel aki azt ette vagy itta volna amit egy H-ban adnak,főleg szülés után mikor azért normálisat kell enni hogy legyen tejci......úgyis a család fogja vinni be akaját meg piát meg mindent és ők mindere fognak gondolni :wink:
Vendég
 


Na hali,

Most nalam kezdodik egy pici para... 5-re megyek, tessek ram gondolni :D De minden rendben lesz, es alig varom, h. lassam a kis Cukorfalatot. :-)

Csilli, Luisa,

Csodasak a kepek!!!! Luisa, irok majd, valaszoltam ugyan este, nem ment el, es kicsit bemergeltem magam :roll:

Gigi,
Huh, meg nem olvastam vegig a kelengyeset, de kinyomtatom, az a biztos. Es koszi, h. osszegyujtotted.

En sem nagyon vasarlok meg, nem babonabol, de meg olyan hihetetlen az egesz...
Azt hiszem, ma megkapom a megerositest. :-)

Es holnap en is vegre szephaju leszek, es tuti nem art a babanak...
A szolit en is igy hallottam, szerencsere osztonosen akkor hagytam abba, mikor osszejott Babszem. Azt mondjak, h. hormonok miatt pigmentalodhat biz. helyeken jobban a bor. Bar, mondjuk, ez napozasnal is kiderul sztem.

Gigi,
Milyen tetkod van???? Nekem is van 8) Mar majd 10 eve :D

CSajok, szemranckrem ajanlat: Avon ANEW duo szemranckrem, HIHETETLENUL jo!!! :!: Kozmim kiprobalta csak az egyik szemen, 1 hetig, osszehasonlithatatlan volt. Es terhesek is hasznalhatjak, megkerdeztem a kozmitol.

KépKép
KépKép
vitte
 
 

 
 

vitte,

hihetelenül szorkolok neked,nyugiiiiiiiiiiiiii,minden szuper lesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!zokon is venném tőled ha nem nyomtatnád ki a lsitákat :roll:
és megerőstíés után irány vásárolni 8) mi apafejjel ,minden uh vagy terhesgonzdozás után lébecoltunk,kávézgattunk meg shoppingoltunk és nagyon jó feelingje volt,most is így fogjuk csinálni :lol: de mivel már mindenünk megvan nekem kell egy csomó új kismamiruha majd :lol: úgyis lesz harmadik,nem vész kárba 8)
lapockámon van egy teki meg a szemöldököm van kiteteoválva meg a szemem alul-felül 8)
szemránckrémet megjegyzem de ugye mivél én még szemtelenül fiatal vagyok nincs szükségem ilyesmire :lol: :lol:

írj ha hazaértél addig is megy a ++++++++++++++++++++++++

csókolat
gigi
Vendég
 


Luisa, Csili,
Amennyire én értek az UH felvételekhez, az alapján teljesen jól látszik mindkettőtőkén! - remélem, hogy jól nézem! :) Édik! :D
Köszönöm szépen az adatokat, kimásoltam magamnak jövő hétre.
Megnéztem a linket is, a szerint a babám kicsit kisebb, mint 10 hetesen lennie kellene, de az utolsó M.-ből van számolva, így lehet, hogy csak 9 h.
Gigi,
Köszi a bíztatás, be is jelentkeztem fodrászhoz.
Vitte,
ne izgulj, biztosan minden Ok., légyszi majd számolj be, hogy mi volt...
34372
 
 


Koszi a biztatast, arik vagytok!

Gigi, a szemoldokon en is sokat agyaltam, neked olyan van, amin a szalak vannak utanahuzva, kitoltve, vagy olyan, ami tulajdonkepp a komplett szemoldok korvonala kifestve belul.... Ertheto vagyok?
Neked nagyon szepnek tunik.

Nekem a karomon van egy pant.

Hat en sajna eleg koran lattam a szarkalabakat, sokat vigyorgok ugyanis... Mondjuk, ez jo. Az, h. vizhianyos a borom, es a legtobb kremre reagalok, az nem annyira.

Nem tudok utana lazitani, mert rengeteg a dolog szabi elott.
Majd Olaszban lazitunk. :(

Ki szeretne kb 20 kilo ruhat kivasalni nekem :?: :?: :?:
Hat a vasalast is ferfi talalta ki...

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Sziasztok,

vmi speckó szemránckrém kell terhességné? bocsi, ha hülységet kérdeztem..

Vitte:nyugi, minden rendben lesz! szorítunk, majd fotót várunk, illetve a mailed
, nem jött semmi :(

Vio:
szerintem itt te viszed a pálmát a gyerkőcökkel, szerintem nincs olyan kismsma, akinek már 3 van...

34372
az én babám is egy héttel le van maradva, mint láthatod a vonalzómon 12+2 van, a doki tegnap azt mondta, hogy a babuci 11+3, ez teljesen normi...

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Na sziasztok!

Megvagyunk. Hat, UH nem volt vegul, mert mondta az orvos, h. szivesen megcsinalja, de mivel penteken a korhazban ugyis megneznek mindent (es ott nem kell fizetnem), igy o nem tartja fontosnak.
A baba szivet hallottuk, nagyon cuki gyorsan ver, sulyt mertek (kapaszkodjatok meg a reggeli 62 kg-bol lett 63,4 kg...), vizeletet neztek, nincs feherje, nincs cukor, meg a medencemet merte le egy par helyen. Remelem volt ertelme ilyen szeles csipovel elnem idaig... :roll:
Aztan csak a vedonovel egyeztettunk, szerencsere rubeola ellen vedett vagyok. Toxo tema: gaz, a multkor elfelejtettem, h. a hazi kolbiban is nyers hus van, hiszen csak fustolt........... Na, ennyit a hazi kosztrol...

Szoval penteken lesz kep, remelem a korhazbol.

Luisa,
meg nem irtam mailt tegnap ota, de potlom.
Nem, nem kell terhes szemranckrem :-) Csak ajanlottam, ha vki szeretne ujat probalni fuggetlenul a terhessegtol :-) Csak azert irtam, h. kismamik is hasznalhatjak, mert pl. a Botox-szerusegeket nem szabad.

Vionak 2 csoppsege van es 3.-at szeretnenek :D

Erdekes, a vasalasra nem jelentkezik senki... NEM ERTEM !!!! :oops: :roll:

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Sziasztok,
Vitte
te mitől hízol ennyire? sokat hamizol, én 56-57 kg között vagyok, bár ma már elég sokat ettem :)
bizti nagy a baba, kiváncsi vagyok, nyaralás előtt még tájékoztass minket!!!! :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Hello Lányok!

Örülök, hogy mindenki jól van. Persze megint csak most tudok jönni, amikor már nincs itt senki. Na mindegy. A kilókhoz csak annyit, hogy szerintem nem "szép" dolog amit a dokokik csinálnak, hogy délután mérnek.. :? akkor már nem ér' :lol: na persze ez csak vicc, és az ember megnyugtatására szolgál az, ha reggel méri magát és nem este...

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Hello,

Hat, 61kg rol indultam, es mivel reggel meretkozom, ezert tudom, h. 1 kg-t hiztam. A 63,4 nem mervado, mert a beltartalmam nem tekintem szerves reszemnek, hisz az tavozik. :oops:
Ma reggel is 62 kg voltam, tehat "nem hiztam annyit" 8)

A doki amugy rohogott, mikor huledeztem este 6kor a meresnel, h. na majd biztos nekem kell aggodnom a sulyom a miatt. :D
Az 1 kg realis, annyi elfer egyelore.

Tegnap este olyan gyenge lettem, h. nem birtam mozdulni, igy lefekudtem es elaludtam. Egyszeruen beszelni nem volt erom. Nem tudom mi lehetett. Sztem sok volt az elso 3 napom az egy het pihi utan.

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Tobbiek merre vagytok????

Omr, Ozi? Vio?

KépKép
KépKép
vitte
 
 


hali,

tegnap késő du óta nem jött be az oldal hanem folyton azt írta hogy hogy nincs hozzászólás ebben a témában :twisted: :twisted: grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrelvonási tüneteim vannak :roll:

vitte,
nem,nem értem mit kérdezel a szemóldökkel kapcsoatban de nekem úgy van hogy ki lett szedva olyanra a szemöldököm mint minig és azt tetoválta ki tekibe.és azért ott vannak a szálak,szóval nem csak a sima tetkó.erre volták kiváncsi :oops: ?
örülök ám hogy dokibácsi mindet rendben talált és drukkolok akkor a holnap Uh-hoz és nyugiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
hízás miatt meg ne aggódj,most nem az az időszak van mikor azzal kéne foglalkoznod 8)
és vasalnivalóm van saját,nem kell a tied :roll: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

ma voltunk uh-n az Istenhegyin. kb. 15-20 percig csinálta a doki a uh-t 3D-ben, mindent nagyon alaposan megnézett és nem talált semmi rendelleneset. a végére még egy pár perc 4D is belefért.
dvd-n kaptuk meg az anyagot szaktanáccsal, meg a méretei elemzésvel került így 14.000-be. jó volt nagyon a doki folyamatosan mondta, hogy mikor mit látunk.
úgy látszik egészséges, pedig rettenetesen megijedtem, mikor 3.4-es tarkóredőt mértek és az Afp-m is 0.66 lett, ami állítólag alacsony, de tudom, hogy az nem mérvadó igazán. Már 8 napja volt az amnióm is de még hála az égnek nem hívtak a rossz eredmény miatt. amúgy tuti, hogy kislány lesz.
képet sajnos nem tudok rakni, mert az anyag dvd-n van.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Szia Betti,

Akkor biztos megnyugodtal. Baratnemnak is fura lett a tarkoredo ertek, megis minden rendben volt. Hat nem 100%-os pontossagu, sok egyeb vizsgalattal egyutt kell ertekelni. Orulok, h. nalatok minden rendben.

Gigi,
Na mindegy. Nem tudom, jobban elmagyarazni :roll: Az a lenyeg, h. nagyon szep a tied. Kellett mar megujitatnod? Mikor kell? Es konnyu volt beloni a szinet? Mert nekem marha halovanynak kene lennie, kulonben nem termeszetes...

Dehogy aggodom a "hizasom" miatt. Ma is kinevettek, h. hova tettem a babat es hol az oriasi hasam... a fodraszom ugyanis marhara megorult a hirnek, de mikor meglatta a pocim, ranezett a sajatjara, es mondta, na ez alapjan o is terhes lenne.... :lol:
Pedig csini csaj.

Csajok, mi ez a pangas?

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Ujjaknak udv!

Jo sokat irtatok mostanaban, lattam vannak szep uj uh kepeitek es tarkoredo eredmenyeitek. Szupi, gratula hozza mindenkinek!

Az utobbi napokban dogrovason voltam, ami azt illeti ugy tunik ez januarig igy is marad. Hetvegen a parom szinte a karjaban hozott haza egy kirandulasbol... Tuti nem hallotatok meg errol, ugyhogy ugy dontottem elmeselem mi lett velem, es nagyon remelem, hogy ti ezt sosem tapasztaljatok meg. Nanettnek mar beszeltem errol, akkor meg azt hittem hogy elmulik majd, de ma kiderult, hogy csak rosszabb lesz. Tehat van nekunk ugye ket idegunk ami a lagyek tajekatol fut lefele a labban kb a terdig. Hat az en mehem ugy dontott, hogy nyomni fogja ezt az ideget, zsibbadtsagot, merevseget es idonkent elviselhetetlen fajdalmat es mozgaskeptelenseget okozva ezzel. Minel nagyobb lesz a pocak annal nagyobb lesz a nyomas es igy valoszinuleg a fajdalom is. Ma voltam az idegklinikan es sajnos ez derult ki. A jo hir, hogy szules utan egycsapasra elmulik, csak addig kell kibirni. Gyogyitani nem lehet, mert ugye a mehemet nem lehet odebb tenni, fajdalomcsillapitot meg nem szedhetek, mert ami az idegekre hat az art a babanak. Hat ez van. Hacsak tehetem vizben vagyok ez az egyetlen hely ahol jol erzem magam. Allitolag ez nem ritka a terheseknel, kb az 5. honapban szokott jelentkezni. En meg sosem halottam errol senkitol, de nem is kivanom senkinek...

A kiscsaj (meg nem tudjuk biztosan, de mi mas lenne) jol van, mocorog egesz nap, ez azert mindig megszepiti a napokat. Mi is voltunk uh-n, nagy cula mar. Jovo heten megyek genetikai uh-ra es 3d-re, mar nagyon varom. Hala az egnek o jol van es ez minden kint meger. Kulonben is vannak ennel sokkal sulyosabb kismamaproblemak is, csak nehez erre emlekezni mikor egyszeruen leszakad a labam :( .

Nanett,
Mi ujsag veled, hogy vagy? Jovo heten mar te is vervetelre mesz... Remelem hamar meglesz az eredmeny es orulhetunk megint.

Gigi,
Koszi a listat!

Rabkri,
Veled akkor most mi van? Voltal dokinal?

Vitte,
Varjuk a te kepedet is penteken!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Termeszetesen az UJAKNAK udv! :oops:

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok!
Jaj Őzi, én még ilyet nem is hallottam... hát sok erőt kívánok... akkor neked főleg vigyázni kell a + kilókkal is, mert még az is nehezíti a dolgokat, nem? Nem is tudom, mit mondjak. Az tény, hogy maga a tudat, hogy ott van a baba rengeteg erőt ad! 8)
Arra én is kíváncsi vagyok, hogy Rabkrival mi lehet... remélem, mihamarabb jelentkezel!
Még jövök!
Vio
vio
 
 


Sziasztok!

Régen jártam erre, de látom felpörgött a topic rendesen. :D

Őzi!
Nagyon sajnálom hogy így elbánt veled az a fránya ideg! :evil:

Beti!
Én is voltam az Istenhegyin, amikor 12 hetes voltam, de engem olyan orvos vizsgált aki egy büdös szót sem szólt.
Ha nem kérdeztem volna,akkor végig meg sem szólalt volna.
A te orvosodat hogy hívták?

Megpróbálok feltenni egy képet az UH-ról amit itt csináltak!
Te is fel tudsz tenni úgy, hogy a TV-t otthon lefényképezed,
én is úgy csináltam :wink: :lol:

Itt szemből láthatjátok ahogy alszik és a keze a feje alatt van! :wink:
Oan édi! :oops:

Kép

Kép
andusz01
 
 


Nem tudom miért lett pici a kép.
Megpróbálom újra!
Kép

Kép
andusz01
 
 


Sziasztok Csajszik!

Betti,
Én biztosan berezeltem volan a tarkóredő érték miatt, de nagyon örülök, hogy tisztázódott, és semmi probléma! Te amúgy dolgozol, vagy már otthon vagy? Gratulálok a kislányhoz, az Afp miatt meg ne aggódj, biztosan rendben lessz minden!

Őzi,
A barátnőmenk ugyanilyen problémája volt a terhesség alatt, és hát eléggé fájt neki, a biztatás viszont, hogy tényleg csak 3-4 alkalommal jött elő neki, és akkor is hamar elmúlt. Ha gondolod megkérdezem, hogy Ő mivel enyhítette.

Vitte,
Én értem a szálas szemöldököt, tudok valakit aki ilyen csinál (Csepelen) nekem Ő csinálta a szemkontúrt, és nagyon szépen dolgozik.

Andusz,
Nagyon édi a kicsike, tényleg látszik, hogy a kezével kitámasztotta a fejecskéjét!

Ha érdekelne valakit tudok egy profkó 4D-s UH készítőt. Bár nem olcsó (16 e), de min. fél órás a vizsgálat, minden alaposan átnéznek a babán. Én biztosan rászánom ezt az összeget még így extrában, csak azt mondjátok meg, hogy mi az a legkorábbi időpont amikor már érdemes menni. (úgy értem, hogy már mindene megvan a babucinak és láthatóak a szervek is). Most 11 h. vagyok.

Pusszancs, és szép napot mindenkinek!

Lilo
34372
 
 


Sziasztok!

Őzi nagyon sajnálom vacak lehet.

34372
hát én is be voltam rezelve eléggé, itthon bőgtem mint egy hülye, mert a doki elég tragikusan adta elő a dolgot. De talán nem lesz igaza. az afp-ről tudtam, hogy nem kell tőle félni rengeteget olvastam róla. a 0.66 állítólag tényleg alacsony, de a nőgyógyászom szerint ez az érték nem olyan vészes, én meg sem csináltattam volna ha nem lenne muszály. Ilyen esetben mint az enyém csak ajánlani tudom a magzatvíz vizsgálatot, elég kellemetlen de nem szabad félni a vetélés miatt sem. nekem is a baba másnap pont a szúrás helyén rugdosott, de eddig már 10 napja nem volt semmi. én nem dolgozozm a kezdetektől fogva, illetve a petesejt leszívástól elmentem betegállományba, és azóta ott vagyok. nekünk ő az első rettentő nehezen jött össze és így gondoltuk. amúgy meg nem is tudtam volna dolgozni, mert az elején rosszul voltam reggelente és majdnem egész nap.

Azt ajánlom neked, hogy először sima nőgyógynál nézesd meg a redőt, ha az ok, ráérsz elmenni a 18.heti genetikaira az Istenhegyire (14.000 Ft), és majd csak a 24. hét után érdemes elmenni 4D-re, nekem azt mondta most a doki, hogy addig várjunk a 4d-vel, mert hiába vagyok a 20.-ban még mindig kicsi ilyenkor az igazi uh-hoz, megpróbálta de még most is korai.



andusz
dr. Lintner Balázs vizsgált, egy nagyon fiatal jóképű doki volt, be nem állt a szája, mindent megmért, még az orr magasságát is (azt én kértem, mivel olvastam, hogy utalhat a down kórra az alacsony szám). Szerintem ha mész a 18. hétre kérj időpontot én személyesen bementem, és akkor talán meg tudod kérdezni, hogy melyik orvos mikor van, érdemes, én maximálisan meg voltam elégedve.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Vio,
Igen mar csak emiatt is vigyaznom kell a kilokkal, de vegul is ez fontos a vernyomas, cukor es terhessegi csikok szempontjabol is...

Lilo,
Nem lehet, hogy a baratnodnek a Sciatica idege volt nyomva (az a leggyakoribb)? Az is hasonloan kellemes lehet, de nekem nem az van. Ha neki sem a Sciatica idegerol volt szo, akkor orulnek ha megkerdezned mi segitett neki. Elore is koszi!

Andusz,
Helyes a kismano! Jo otet a TV kepernyojet fenykepezni, igy te is rajta vagy ;) .

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Szia Betti,
Igen azért kéredeztem, mert olvastam, hogy milyen nehezen 'jött össze a baba' és nem is szabad dolgoznod. Jól teszed, hogy otthon vagy, és pihizz sokat. Tornázni szoktál?

Ezt a többiektől is kérdezném, (mármint a tornát) mert még nem esett róla szó, és érdekelne a szakvéleményetek.

Én szerencsére jól vagyok -a hányingertől eltekintve, merthogy az folyamatosan van már a kezdetektől, tulajdonképp már azt is megszoktam-

Lilo
34372
 
 


Őzi,
örülök, hogy újra jelentkeztél. Persze annak egyáltalán nem, amit írtál. Szegény, akkor végig szenvedheted a babavárást januárig. De a baba mozgása nagyon szuper lehet!

Igen, tényleg már jövőhéten jön az AFP. Nagyon várom és félek is persze.

Hát, én nem vagyok a legjobban, sajnos. Meg valamennyire hasonló problémám van, mint neked Őzi, de lehet, hogy ez egészen más dolog, mint nálad. Majd írd le a véleményed, légyszi.

Szóval, kedden elkapott az a hatalmas zuhi a városban. Bőrig áztam, ráadásul vagy két órát kellett vizes ruhában lennem, mire hazaértem. Na, másnap láz-hőemelkedés felváltva, és sajnos a hasam is görcsölt eléggé. Egy idő után pedig nem tudtam lábraállni, a jobb lábammal, ha lépni próbáltam, a méhem felette rettenetesen fájt (de mintha egy izom fájt volna ott). Férjecském vitt haza. Tegnap jobban lettem, ma megint előjött, bár nem olyan vészesen. Azt hiszem, egész hétvégén feküdni fogok.

Lilo,
engem érdekelne az a jó 4D-s hely, légyszi írd majd meg. Bár még nem tudom, mikor kéne elmenni.

KépKép
nanett
 
 


Őzi,

Fú ez nekem egy kicsit bonyolultan hangzik, de megkérdezem a barátnőmet, és hétfőn jelentkezem.

Lilo
34372
 
 


Nanett,

még egy utolsó válasz, aztán mennem kell dolgozni:
Ok., előkeresem az elérhetőséget, és megírom.

Li
34372
 
 


Sziasztok!

34372
Nem tudom szüléselőkészítő terhestornára gondolsz? azon még nem voltam, de szeretnénk menni mert a párom szerint az kell, hogy bent lehessen a szülésnél.
Ha másféle tornára gondolsz ilyen Rubint Réka féle kismama tornára, olyat még nem csináltam nem igazából mertem inkább csak lustálkodok nagyon semmi olyat nem merek, ami megerőltető lenne. szerintem max. csak sétálni járunk majd el.

nanett, őzi

szerintem a görcsökre szedjetek magne b6-t az jó vetélés ellen és görcsök ellen is, izom meg méh görcsök ellen. recept nélkül kapható.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Nanett,
Hat ez sem hangzik valami jol, de szeritem ez ket kulonbozo dolog. Ha elmulik akkor biztosan masrol van szo. De hogy erted, hogy nem tudtal labra allni? Konkretan mit ereztel a jobb labadban? Gyengeseget, zsibbadast, fajdalmat? Derekad nem faj? Most mar ugye nincs lazad?
Van egy csomo 3D-s kep a neten a babakrol (a fertilityfriend-en, itt a babaneten es a forumon is), ott megnezheted melyik heten mire szamithatsz. En meg viszonylag egyben szeretnem latni a babat, ezert a 20. heten megyek. Ha viszon sztarfotokat akarsz akkor erdemes a 24-29. heten menni. De szerintem mindig erdemes :) . En szeretnek meg egyszer menni, valamikor a 3. trimeszterben is.
(Babanet Társalgó » Várandósság » 4D UH KÉPET, HÉTTEL EGGYÜTT AKI TUD AZ RAKJON IDE)
http://www.babanet.hu/ultrahang.php
http://www.ultrahang.com/galeria.html

Betti,
Koszi a tippet, de en nem gorcsolok (sem a labam sem a pocim). Viszont hallottam hogy jo a Magne B6, ha szuksegem lesz ra akkor majd kiprobalom.

Lilo,
En uszom es tornazom. Az elso trimeszterben ugyan csak usztam, de most mar tornazom is (mar amikor a labam engedi).

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok !

Lilo !

Én a Brendonba járok tornára, nekem nagyon bevált ! Van olyan óra is, amire a papák is bejöhetnek a szülés miatt, ez olyan felkészítő tréning.

Itt nagyon jó az elsősegély tanfolyam is, sok olyan dolgot elmagyaráznak, ami hasznos lehet később a pici babával.


Sajnos én is csatlakozom a azokhoz, akik valamilyen kellemetlen melléktünettel szembesültek a terhesség miatt.
Nekem 3 hete a keresztcsontom fáj, néha nagyon kellemetlen. Az orvos azt mondta, hogy sokan vannak így, mivel a baba növekedésével tágul a csípő, s az okozza a kellemetlenséget.
Együttérzek a többiekkel, akinek fáj valamilye.

Nanett !

Pihenj sokat !

Kép
csilli01
 
 


Na halika,

Nem semmi, ami tortenik, istenem, Ozi nagyon sajnalom, Csilli, neked is jobbulast...
Nanett, tenyleg fekudj a hetvegen!!!!!! Szegenykem...

Andusz, cuki a kep!!!!!

Mi megvagyunk, minden rendben, csak lejartam a labam es porogtem 1 hetig a munkaban...

Meretek:

Tarkoredo: 1,2 mm
Korom 29 ev ugyibar, korbol szamitott esely 21-es trisomiara 1:704, esely 13/18-as triszomiara 1:1295
A meresbol szamitott esely: 1: 3794, es 1:12210

Korunk: 12+5 Kép Babszem 12+5

Magzat: 64 mm

Minden a helyen.

Tiszta anyja a pici, nem akart befordulni, mar utogette az UH- keszulekkel jo durvan a pocimat a csaj, mert mindenfele mozgott Babszem, csak arra nem, amerre kellett volna. Na, erre mar csak azert sem mutatta a nyakat... 8) Makacs a picike. Megdicsertem, hogy jol csinalta. Eroszakkal nalam sem sokra mennek :-)
Jo, aztan nehezen sikerult.
Meretek, szervek, sziv, koponya, vegtagok rendben.

Nalunk a 20. heten lesz vmi organ screening, ez otthon is van?

Baratnomnek a 4D mar a 16. heten szupi lett, szerintem lehet jobb varni picit vele. En kb. a 20 heten fogok menni.

Lanyok, jok legyetek, vigyazzatok magatokra es a picikre, akinek meg nincsen, annak kivanok nagyon hamarosan hasonlo cukorfalatot! 1 het mulva jovok, csak gyozzelek benneteket visszaolvasni :-) Holnap reggel irany Bibione!!!!!

Ja, es hulla cuki H&M-es mami bikinit vettem. Nyakban megkotos, es bo es letakarja a pocim, az egesz hata nyitott. A bugyija pedig nagyon csipo, igy nem nyom. Fekete alapon apro feher es zold mintas. Igy mar lehet napozni :!:

Csok mindenkinek,
Vitte

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Vitte
Gratula a babához, szép és az értékeid tökéletesek.

Nanett
Ne félj az afp-től már olvashattad sok helyen, hogy ezzel csak a kismamákat ijesztgetik nem mérvadó és más országokban már nem alkalmazzák. Ha jó volt a redő már baj nem lehet.

Nem tud valaki valamit arról, hogy a terhességi vérkép mennyire és miben térhet el a "normális" ember vérképétől?
Nekem 3 hetente kell járnom és eléggé vérszegény vagyok az eredmény szerint, pedig szedek vas rágótablettát és iszok vas pezsgőt is meg vöröshúsokat eszek meg ilyenek. Tudom ilyenkor mindenki az, de engem érdekelne, hogy ti hogy álltok ezzel?

Kép
Kép
bbeti
 
 


hali,
én is vagyok néha,csak annyi munkám jött össze hogy este csak bedőlök az ágyba :?

őzi,csili,nanett,
jobbulást nektek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

betti,
figyi,sztem mi nem vagyunk "mérvadók" neked,mert sztem nálad alapból több vizsgálatot csináltatnak meg gyakrabban meg jobban kell vigyázdon magadra mint nekünk kell.....szóval érted.............
mert nekem is folyton kaki volt a vérképem és vérszegény voltam és vasat+folsavat szedtem +ba de akkor is csak minden trimeszterben kellett vérvételre mennem,szóval összessen 3X voltam......


őzi,
ez a reklám helye,ördögkarom gélt és csikó balzsamot próbálj meg,ha lehet kint kapni :wink:
Vendég
 


Őzi,
köszi a segítséget. Valószínű, nekem más bajom volt, mint Neked. Remélem, nem jön vissza, de most már igyekszem többet pihenni, mint eddig. Egyébként inkább zsibbadásfélét éreztem és nem bírtam rálépni a lábamra. Csak a fekvés segített, az is persze oldalfekvés volt. A derekam eddig még nem fájt egyszer sem, lekopogom a dolgot. Most már szerencsére lázam v. hőemelkedésem sincs.

Akkor kb. a 20. héten fogok elmenni én is 3D-re, nem sztárfotót akarok, hanem látni, hogy megvan-e mindene rendben. Persze, lehet, hogy később is elmegyünk még.

Egyébként most jobban vagy? Vagy ez állandóan fáj? Ha fekszel, akkor ugye jobb? Hát, nem lehet könnyű, főleg, ha az ember "örökmozgó" fajta.

Csilli,
nagyon sajnálom, hogy neked is fájdalmaid vannak. Reméljük, idővel javulni fog. Egy nap kb. mennyit fáj?

A Brendon, ahová jársz tornázni, az a Soroksári úton van? Oda lehet tornára járni?

Betti,
A MagneB6-ot időnként szoktam szedni, ha a hasamon érzem, hogy keményedik... de ez most más volt. De azért köszi.

Eddig nekem nem volt gond a vasammal vagy más értékkel a vérképemben. Persze, majd ez is biztos változik.

KépKép
nanett
 
 


Sziasztok !


Mindenkinek köszönöm a jó szavakat, én is jobbulást kívánok mindenkinek ! Nekem van olyan, mikor 4-5 napig nem is fáj, azután egy fél napot, főleg, ha ülök. Azt mondjáj, van olyan, aki a terhessége alatt sántítani is kezd, s az a szülés után megszűnik. Remélem nálunk is javul. ! Ti jobban vagytok ?

Én a XIII.kerületbe járok a Brendonba, nem tudom, hogy a Soroksárin van-e torna! A jövő héten elmegyek a vízi tornát is kipróbálni, azt mondják, az nagyon-nagyon jó a babának is, s a szülés után vele is lehet járni. Az sokat segít a mozgás fejlődésében, a babák imádnak úszni!

Vitte !

Nagyon édes a babád, gratulálok az eredményeidhez !

Mindenkinek kellemes hétvégét !

Csilla

Kép
csilli01
 
 


Vitte,
Orulok, hogy nalatok is minden rendben van, nagyon helyes a babad! Jo pihenest!

Gigi,
Koszi a tippeket es ne hajtsd tul magad!

Csilla,
En is jobbulast kivanok neked, bar szerintem ez idorol idore elo fog jonni nalad is, mint szinte mindannyiunknal. Azt olvastam, hogy ez vszleg a sargatest hormon miatt van, ami a fellazitja a keresztcsont es a csipocsont izuleteit, valamint az inakat, amik vegul erosen feszulnek, igy tagul a csipo... Ez a szulesnel jol fog jonni :) , de addig altalaban gyakran faj.

Nanett,
Orulok, hogy mar jobban vagy, remelem a zsibbadassal sem lesz gond ezutan. Tenyleg tobbet kene pihenned! Vigyazz nagyon magatokra.
Nalam ez a fajdalom gyakorlatilag allandoan jelen van amikor allok vagy jarok, igaz valtozo mertekben. Baromi lehangolo, hogy tele vagyok energiaval, de a nap nagy reszeben felpocolt labbal fekszem. Most meg megtehetem, de nem tudom hogy oldom ezt meg szeptemberben... Na nem panaszkodok errol tovabb, max szolok ha valami csoda folytan elmulik...

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Őzi,
ez tényleg borzasztó rossz, hogy nem tudsz azt csinálni, amit szeretnél, mozogni... Én is egész nyughatatlan vagyok, nem tudom, hogy bírnám ki.

Mi lesz szeptemberben? A férjed többet fog dolgozni? Egyedül maradsz otthon?

Mindenkinek szép és problémamentes napot kívánok.

KépKép
nanett
 
 


Sziasztok!
Látom mióta elköltöztetek eléggé pang az a topik, gondoltam, ha ide írok valaki majd felfigyel rám, hogy én is itt vagyok. Baj, ha néha én is ide írok.
A nyaralásból már meg is érkeztünk. Hála az égnek nekünk még jó időnk volt. Ellenben a Bromotól érkezésünk másnapján megjött 32 napra. De nem bántam, mert legalább hamarabb telik az idő. Megjegyzem, tavaly ugyanígy júli 30-án jött meg utoljára és terhes is lettem. Remélem a történelem megint ismétli önmagát és most fog sikerülni. De azért a továbbiakat máshogy képzelem, őt már nem szeretném elveszteni.

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Nanett,
Biztos nem emlekszel mar ra, de nekem most "nyari szunetem" van. Szeptemberben munka is es suli is var ram...

Anita,
Drukkolunk, hogy mihamarabb csikokat produkalj es ezuttal ne legyen semmi baj.

Tovabbi szep napot mindenkinek!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok!

Megint lenne egy korkerdesem. Ti milyen kerdeseket, ohajokat-sohajokat tisztaztatok az dokitokkal mielott kivalasztottatok?

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Őzi !

Én ehhez az orvoshoz járok 11 éve, így nem volt kérdés, hogy ő marad az orvosom. Nekem az első pillanatban is szimpatikus volt, egy idősebb férfi, de nagyon nyugodt, s magabiztos.
Amikor terhes lettem megbeszéltem vele, hogy milyen körülmények között szeretnék szülni, illetve amennyiben az abban a kórházban nem megoldható, ahol ő dolgozik átjön-e oda, amit én választok. Nekem biztonságot ad az, hogy tudom az összes telefonszámát, akár éjjel is felhívhatom, ha gondom van. Van humora, s nem ciki tőle semmit megkérdezni, szívesen válaszol !
Dióhéjban ennyi !

Kép
csilli01
 
 


Őzi,
én a meddőségi intézetből "örököltem" a dokimat, onnan ajánlották, ért ehhez a speciális területhez is. Ráadásul szimpatikus is, nyugis, elérhető...

Bocs, én azt hittem, Te nem dolgozol, csak suliba jársz. Akkor félreértettem.

Anita,
drukkolunk, hogy sikerüljön a mielőbbi pozitív teszt és persze jó legyen a folytatás is.

KépKép
nanett
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni, ha nem bánjátok.
Hajninak hívnak, van egy 14 hónapos nagyfiam és szeretnénk neki tesót. Aki reményeim szerint hugica lesz majd. Próbálkozni most kezdünk majd.

Igazából írtam a 2007-ben akarok szülnibe is, látom nemrég még egy volt a társaság. Nagyjából visszolvastam h mi miatt ment ketté. Csatlakozhatom hozzátok is? Igaz még nem vagyok babás, de remélem ez már csak hetek kérdése. :)


Hajni és Marcus
Vendég
 


Csilla, Nanett,
Koszi a valaszokat. Igazabol en arra is kivancsi lennek, hogy ki hogy tervezi a szuleset. Ezt a kerdest persze lehet, hogy inkabb kesobb lenne erdemes feltenni, mar ha nem talaljatok tul intimnek... Pl, hogy akartok-e igenybe venni alternativ eszkozoket, hogy alltok a fajdalomcsillapitassal, apas szulest akartok-e, hol es hogyan akartok vajudni, gatvedelemmel akartok-e szulni, mit gondoltok a korhazi teaztatasrol (egy baratnom pl teljesen meg volt dobbenve, hogy a babajanak teat adtak a tudta nelkul), magatoknal akarjatok-e tartani a babat vagy majd elvihetik, parotok maradjon-e veletek amig bent vagytok a korhazban... ilyesmi. Aki mar szult azt is elmeselhetne, hogy mi volt jo dontes es mit csinalna mashogy a kovetkezonel...
Nekem eleg hatarozott elkepzeleseim vannak, de az ember holtig tanul es en nagyon kivancsi vagyok masok tapasztalataira.

Hajni,
Udv nalunk! Gratula a nagyfiuhoz es sok drukk a hugihoz!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok Lányok!

Próbáltam visszaolvasgatni amennyire lehetett... Igazából kissé kimerült vagyok, de ez "kellemes" kimerültség mivel a tegnapi napom jó részét a kórházban töltöttem, ahol gyermekkori barátném szült. Nagyon izgultunk érte, első gyerek, mondták nehéz lesz a szülés. SZegénykém jól meg is szenvedte, nagyon szerette volna rendes úton, érzéatelenítés nélkül megszülni a babát, de 12 órás kemény vajúdás után úgy döntöttek az orvosok, hogy császár lesz a vége. Így 22.02-kor megszületett a kis leányzó, aki gyönyörű, akárcsak az aníyukája. Minden rendben jól vannak. Szóval tegnap volt miért izgulni, már bezárták a kapukat amikor eljöttünk.
Gondoltam megosztom Veletek ezt az élményt. :D

Vitte! Nagyon klassz a kép amit feltettél!

Lassan itt az AFP ideje... :oops: ez kissé frusztrál, főképp, hogy milyen eltérések lehetnek, ha nem megfelelő az idő amikor nézik...

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Őzi!

A kérdésedre biztos, egy olyan kismama fog tudni válaszolni, aki már túl van legalább egy szülésen. Mindenesetre a fenti történethez csak annyit, hogy a barátnőmnek is megvoltak a konkrét elképzelései a szülésről, de sajnos a sors közbeszólt. A lényeg, hogy mind a ketten jól vannak. Ezt csak azért írom, mert természetesen én is gondolkoztam ezeken a dolgokon, de bele kell venni a számításokba azt is, hogy nem így lesz...

Egyébként a kérdésedre adott válaszok majd engem is nagyon érdekelnek. :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Őzi,
én még nem vagyok mérvadó ebben a témában, sajnos. Vannak elképzeléseim, de még nem merek "komolyan" gondolkodni rajta. Az apás szülés az biztos, a többit még nem mondanám biztosra.

Én is kiváncsi vagyok a többiek beszámolóira, véleményére.

KépKép
nanett
 
 


Zsana,
Persze mashogy is alakulhatnak a dolgok, hiszen nem lehet mindent kiszamitani, plane elore latni. De tervezni lehet es szerintem nincs olyan kismama aki ne gondolkozna ezeken. Nalunk pl kell egy szulesi tervet kesziteni es minden egyes ponton vegighaladunk rajta a dokimmal es a szulesznommel. Ez persze nem azt jelenti, hogy a "tervtol" nem lehet elterni, ez csak azert kell, hogy megismerjek a hozzaallasomat es igenyeimet es en is megismerjem az o hozzaallasukat. Mindketten elmondjak a velemenyuket nekem es en is nekik. Segitenek felkeszulni elore nem lathato helyzetekre is. Szoval szerintem elso szules es varatlan helyzetek ide vagy oda, nem art tervezni es gondolkozni rola, egyszoval felkeszulni amennyire lehet...

Jol megszenvedett a baratnod de az a lenyeg, hogy o is es a baba is jol van! Kint vartal ra, vagy bent voltal vele?

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Őzi:
köszi az üdvözlést és a gratulát is. :)

Én a szüléssel, gyerekneveléssel kapcsolatban olyan elvekkel és elképzelésekkel rendelkeztem, hogy még na....
De ezek kb . az első pillanatokban megdőltek. :)
Szülés közben semmi nem ugy alakult ahogy elterveztem, igazából sztem azt nem is lehet eltervezni. Persze fontos hogy legyen valami biztos pont hogy mit szeretnétek és ezt ismerje a doki is, de ha valami nem úgy alakul nem szabad tragédiaként megélni. A végeredmény ugyan az lesz: egy szép és egészséges babóca. :))
Utána meg.... azóta mindig azt mondom: Eddig elveim voltak, most gyerekem van. :wink:

Zsana:
afp miatt ne aggódj, én legközelebb meg sem csináltatom. Pontatlan és szinte már sehol nem csinálják csak kishazánkban. :oops:

Jó éjt.
Hajni
Vendég
 


Sziasztok!

Szegeden voltunk ezeken a "szép nyári" napokon :), de újra itt és vadul olvasok vissza.

Andusz:
gratula a babóhoz!

34372:
én a MÁV kórházba járok, és olvastam, hogy a 12. hét felett el lehet menni tornára, ott van rendszeresen hétfőn, szerdán, ma megnézem, ha bejön oda járok, ha nem akkor megnézem a Brendont én is...

Csilli, Nanett, Őzi:
jaj nagyon sajnálom, amit olvastam, de drukkolok, hogy múljanak el a fájdalmaitok!!! Jobbulást!!!

Vitte:
gratula a babóhoz! Szépen növöget, a táblázat szerint :) Jó nyaralást!!!

Zsana,
az AFP engem is frusztrál, főleg, hogy 1 hét lemaradásban vagyok a babóval, nem tudom, hogy az utcsó mensi szerint számoljam ki a 16. hetet vagy a baba kora szerint, a dokim azt mondta menjek el a két időpont között, de ez jó lesz?

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: