Új privát üzeneted érkezett!

Én tinédzser koromban cigiztem utoljára,akkor is a “közösségi”dohányos voltam,ha hideg volt kint én egyedül ki nem mentem, hogy ragyujtsak
Én szeretem a sportot és az egészséges étkezést próbálom követni,emiatt a cigi nem hianyzik.
A Kv egy olyan dolog,hogy max 2-re levittem a napi adagot,ami két 1:5 -ős bögrével jelent(Kv:tej).Azt olvastam(az a 9 hónap c.konyvben),hogy mérsékelt mennyiségtől nem lesz baj.
szanimanika
 
 


Én kávéfüggő vagyok sajnos.. Most csak egyet iszok egy nap tejjel, de elég nehéz. Ha nagyon kell, iszok egy koffein mentest. Én is szeretem az egészséges táplálkozást egyébként, de valahogy mindig vissza-vissza térek azokhoz, amiken felnőttem. Nálam a sportnál ott bukott el a dolog évekkel ezelőtt, hogy elég sok gondom lett a csípőimmel, térdeimmel és a talpaimmal. (Családi örökség) ezért az nagyon elmaradt. Mindenképpen szeretnék valamiféle ízület kímélő tornát csinálni, szeretnék fitt maradni a lehetőségeimhez képest. Meg miután a baba megszületik, szeretnék ennel sokkal fittebb lenni..
nokli
 
 


Csajok én mar megint kombinálok..Ma még nem.vetten be magnéziumot,és alig szurkált a hasam..Tegnap szinte folyamatosan,ma alig érzek valamit..már megfordult minden a fejemben..
lispa1217
 
 

 
 

Sziasztok!Ma teszteltem pozitívat.Pcom van,ciklusom rendszertelen.Utolsó mensim március 12,de április 21.-én negatív volt a tesztem.22.-én enyhe vérzésem volt é két nappal ezelőttig minden nap barnáztam és görcsöltem.Vártam hogy megjöjjön...Azért csináltam tesztet,mert decemberben az 54.-ik napon volt egy vetélésem és perceken belül belépek az 54.-ik napba...Nem merem beleélni magam abba,hogy velünk marad,félve is írok erről.Pénteken megyek orvoshoz,ha akkor még indokolt lesz és előtte csinálok még egy tesztet.Reménykedünk!Negyedik gyermekem lesz Ő.Jól esett kicsit kiírni magamból az aggodalmam.Remélem nem haragszotok meg érte!Mindenkinek nagyon boldog és egészséges babavárást kívánok!
deiss
 
 


Szia! Dehogy is haragszunk! Kívánom neked is, hogy minden legyen rendben és megnyugtató választ kapj pénteken!
nokli
 
 


@lispa1217:
Vettem be én is két magnézium tablettát (tegnap este az esti 9 órás görcsnél :D meg ma reggel) és ma alig görcsöltem. Köszönöm a tanácsot!
nokli
 
 


Én nagyon parázok,szinte semmit nem éreztem.tegnap a hasamba,pedig még magnéziumot sem.vettem be...Tegnap előtt meg szinte egesz nap szurkált..furi..
lispa1217
 
 


Az jó ha már nem fáj!Maradjon is így!
deiss
 
 


Hahó Csajok! Ti hogy álltok a "nagy WC" dologgal? Nekem tegnap 2x volt közben vérzésem, azt olvastam, hogy elpattanhatnak a hajszálerek a méhben megnövekedett vérbőség és az erőlködés miatt. Neten mindenkinek azt javasolták, hogy azonnal orvos. Ma felhívtam a nőgyógyászt és mondta, ha ilyen van, akkor extra +3db Duphastont vegyek be és feküdjek le. Ő nem erősítette meg, amit olvastam, de nem is mondta, hogy azonnal menjek be és megnéz. Ma alig mertem elmenni Wc-re. De aztán végül nem véreztem. :) Nem tudtok valami humánusabb dolgot erre? Mármint, hogy ne kelljen erőlködni. :) Még egy hét, mire mennem kell újabb vizsgálatra. Addig meg megint aggódhatok, hogy vajon minden rendben van e babával. :(

Reni
nutita
 
 


@nutita:
Én már az elejétől kezdve félek a nagy Wc-töl,mert nekem is egyszer azután kezdődött a barnázás...bár lehet nem.függ össze a kettő..
Hát arra h ne.kelljen erőlködni nem igazán tudok mitHashajto
Viccet félreteve,tenyleg nem tudom..Nekem egyébként is elég rossz az emésztésem,van hogy 2 napig nem nagy wc-zek,szoval a 3dik.nap már nem.nagyon kell erőlködnöm
lispa1217
 
 


@lispa1217:
Ne aggódj az érzések miatt.Egyik nap ilyen a másik nap olyan.Én is mikor aggódtam,hogy valami nem jó nem érzek semmit,lement a cicim ,akkor az UH-k bizonyították,hogy ettől függetlenül minden ok! Pedig én aztán nagy paragép vagyok! Minden rendben lesz nálad!
szanimanika
 
 


Sziasztok lányok,

Ma úgy érzem megtaláltam a jó orvost(apa ismerőse)! Az ikrekkel,kockázatokkal kapcsolatban beparáztatott..viszont állami rendelésen nagyon alaposan megvizsgált és még gyönyörű képeket is kaptam(àllami hangsúlyozom)-bár 3 órát kellett várnom,de ki bánja ha normális-
Babajelentés:egyik baba 32mm a másik 28mm és azt mondta az UHs néni,hogy ne aggódjak szépek és nem hiszi,hogy baj lesz velük:p
Nah most 3 napig nyugodtság lesz:p

Wc fronton nálam a kivárás szokott lenni,van hogy 20 percet ülök a trónon és várom,hogy kiessen belőlemde általában 2-3 nap után a Kv és zab+ fehérje reggeli beindítja a gépezetet
szanimanika
 
 


@szanimanika:
Jajjj de jó,nagyon örülök,hogy minden rendben.Hanyadik hétben is vagy?
Én másfél hét múlva megyek megint,akkor leszek 9 körül,és nagyon remélem.hogy akkorra már sokat fog nőniEgy pár nappal ezelőtt még csak 2mm-es volt a kis bogyókám..Azt olvastam,hogy ilyenkor gyorsan nőnek
Képzeld ma visszajött a hasszurka,ugyhogy picit megnyugodtam
Akkor te a nagy wc-vel ugy vagy mint én..Van hogy én is ott trónolok 10-15 percet,és varok
lispa1217
 
 


@nutita: Nálam a nagydolog nagyjából rendben van, a hasam mondjuk fel van puffadva eléggé. Néha nálam pont az ellenkező gond van. Erőlködnőm szerencsére nem kell. Amúgy hasfájós vagyok alapból. Hátha segít valamit, leírom, miket eszek. Mindennap iszogatok kefírt, kaja mellé. Sokkal többet iszok, mint ezelőtt. Este is iszok. Érdekes, nem ébredek fel éjjel emiatt most. Ami nekem látványosan segít, a körte, a szőlő és az alma, a zabkása. A banánnalvviszont vigyázok, a, megfogja a hasam. Nem tudom, tudsz e valamit hasznosítani ebből, meg lehet neked nem válnak be ezek. Nem tudom, hogy van-e esetleg, valamilyen bogyó, amit terhesek is bevehetnek, hogy ne kelljen erőlködj.. Tudom milgen rossz, két éve, az előző terhességnél nálam is mindig akkor erősödött a pecsétlés.
nokli
 
 


Nekem anyagcserével nincs gondom.Legalább azzal.Nekem a testmozgás segít még ebben.Mostanában pisilni járok nagyon sűrűn.Fel is vagyok fújódva,de elvileg ez is rendben van.Felhívtam a körzetes kórházat és munka után elvisz férjem,hogy nézzenek meg.Félek hogy méhen kívüli terhesség,vagy már elhalt...Ami biztos,hogy nem normális az állandó alhasi fájdalom.Akinek március 12 környékén volt utoljára ciklusa,megírná most nanyadik hétben van?Köszönöm szépen!
deiss
 
 


Én találtam egy jó kis ingyenes applikaciót Pregnancy+a neve,ami számol mindent is! Ott miben hétre van forgatható kis magzat modell ahol leírják szépen mekkora és mi történik abban a periódusban a babával.Nekem nagyon tetszik:)

@Lispa,amúgy 10 hetes leszek kereken holnap:)
szanimanika
 
 


@deiss: Ezt nehéz lesz megmondani hanyadik hétben vagy..nekem összevissza van minden a papíromon..a Leleten az utolso menstruaciohoz számolt idő van ..Nekem Marc.23an volt utoljára mensi,es e szerint 5+5 vagyok..De viszont nekem rövid ciklusaim vannak, amikor sikerult most a babó,azt hiszem a 9.napon volt ovum...Amikor legeloszor mentem Uhra,mivel véreztem,en 4+5 nek szamoltam,de az uktrahangos papirra azt irta a doki,hogy 5+1..Én utána ezzel számoltam,és mikor most pénteken dokinál voltam,ugy számoltam hogy akkor 6+4..De az uh alapján 6+0
Ha a mensid alapján számolsz,akkor kb a 7-8 héten járhatsz..Viszont nem tudhatod mikor volt ovud..Bonyolult egy rendszer ez
lispa1217
 
 


@lispa1217:
Nekem inkább ritka ciklusaim vannak.Én 35 napos átlaggal számolok.Van hogy 31 nap,vagy hogy 50...hogy ovulációm mikor van,arról halvány fogalmam sincs
deiss
 
 


Én ma nagyon szarul vagyok..Tegnap volt a vihar elotti csend..Kerülget a róka koma,le kellett dőlnöm,a fáradtság is rámjott..Ti tudtok olyan kaját,amit nem lehet enni az első trimeszterben?
lispa1217
 
 


Megjártam az orvost.Sajnos nem sok jó hírrel,tapasztalattal lettem gazdagabb.Olyan fura is volt az egész vizsgálat,eltérő adatokat mondott ugyanarra.Csináltam indulás előtt is tesztet.Erős két csíkos lett egyből.Ő egyelőre csak egy üres petezsákot látott,de talált egy méhszáj polipot is.Vett belőle kenetet,amitől elkezdett vérezni.Azt mondta,hogy ez nrm befolyásolja a terhességet,de szigorú fekvés és ha fokozódna,menjek vissza.Írt ki Progeszteront,hogy szedjem és két hét múlva kontroll.Le vagyok törve.
deiss
 
 


Ne kenődj el,főleg,ha nem is tudod ,hogy mikor volt ovud..Simán lehet,hogy későn,es akkor érthető hogy még csak petezsák vanNem mondta,hogy hány mm-es a petezsák?
Progeszteront en is szedek.Te milyet kaptal?
lispa1217
 
 


@deiss:
Ez nem jelent semmit!Emiatt ne aggódj! Mikor mész legközelebb?
szanimanika
 
 


@lispa1217:
7mm-es a petezsák.
deiss
 
 


@szanimanika:
Két hét múlva kell mennem,ha nem lesz gebasz...
deiss
 
 


@deiss:
Nekem az 5.hét elején volt 4mmes a petezsák,persze még üres volt
Sztem te valahol az 5.hét közepén járhatsz,szerintem az még normális hogy nem látszik semmi benne.
lispa1217
 
 


Sziasztok lányok,
Nem tudom ti hogy vagytok vele,de ma rettenetesen fáradt vagyok!Alig várom,hogy le teljen a munkaidő és szunnyanthassak egyet!
szanimanika
 
 


Én tegnap voltam így Hányingerem volt,fáradt voltam,viszont a hányingertől nem tudtam aludni..Ma még egyenlőre nincs semmi
lispa1217
 
 


Nagy a csend csajok.Remélem mindenki jó van
lispa1217
 
 


Nekem nem jelzett a rendszer,hogy írt valaki.Én tegnap végre átaludtam az éjszakát,ettől függetlenül már déltől nyúlik a szám.Sajnosa hasfájás nem tágít hiába mgb6 meg a progi.Viszont a vérzés úgy néz ki hogy elmúlik!
deiss
 
 


@deiss: Napi hány szemet szedsz a magne b6-ból?
lispa1217
 
 


Én már teljesen tanácstalan vagyok. Egyik nap nem vérzek másik nap igen. (Ma egyszer) Egyik nap Boldog vagyok, másnap le vagyok törve. Nem tudom, hogy kellene ezen túljutnom. Ma beszélgettünk a párommal, Ő még mindig nagyon optimista. Bárcsak a felét nekem tudná adni... Legalább a kiváltó okot tudnám. De semmi.

Én már azért nem írtam, mert nem szeretném a siránkozásommal elvenni bárki kedvét, esetleg riadalmat kelteni.

Reni
nutita
 
 


@nutita:
Attól is lehet pici vérezgetés, hogy esetleg érzékenyebb a nyálkahártya, a hajszálerek. Vérbőség van. Ezt olvastam valahol. Nekem hála az égnek egy csepp barnázás sem volt eddig, pedig nagyon nagyon féltem/félek tőle. És fogok is szerintem végig. Árgus szemekkel lesem a papírt mindig. A görcsök is elmúltak, meg a hányinger is. Egyedül a kedvem/közérzetem olyan sz*r, mint még soha.. Nem lehet könnyű egyikőtöknek sem nyugodtnak maradni, de bizakodni kell! Én kívánom, hogy mindenkinél minden legyen rendben.
nokli
 
 


lispa1217 @lispa1217 (#p5086077):
3*1 mgb6-ot írt elő a doktornő és 2*1 progeszteront.Az a baj,hogy szerintem a fájdalom nem a terhességgel függ nálam össze.Nincs odabent minden rendben.Van a polip,amiről olvastam hogy ritka esetben okoz fájdalmat,de egyéb rendellenességet is talált úgy vélem,amiről meg nem beszélt.
deiss
 
 


@nutita:
Pont ezért is jönnek létre topikok,fórumok,csoportok hogy hasonló élethelyzetben lévők tapasztalatot cseréljenek.Lehet tud vlki vlmi okosat,de sokszor az is segítség,ha az ember ki tudja adni magából ami nyomja.Az lenne a legjobb,ha mindenki élete felhőtlen és boldog lenne!Nekünk valamiért nem ez jutott.Pihenj sokat ha megteheted és nyugodtan add ki magadból ami bánt!
deiss
 
 


@nutita:
Felrakóst használsz?Az megmarhatja a nyálkahártyád attól is lehet.Szerintem beszélj a dokiddal hátha csak növelni kell az adagon vagy ad más fajtát ami neked jobb/jobban hasznosul.Nyugodtan írj bármi van,jobb olyanokat “terhelni”(idézőjelben)akik benne vannak a témában és átmentek már hasonlókon!
szanimanika
 
 


Sziasztok csajok,
Annyira de annyira fáradt vagyok és annyi mindent kell ma csinalni(kocsit szervizeltetni-vizsgáztatni,dolgozni),hogy nem tudom hogy fogom kivitelezni mindezt!Ma a róka móka még nem ütötte fel a fejét,bár még nem reggeliztem!
Ki hogy van ma reggel?
szanimanika
 
 


@nutita:
Ne hülyéskedj,nyugodtan irj,azért van a csoport
lispa1217
 
 


Bocsi csak hamarabb elkuldte...Szoval azert van a csoport,hogx itt tanacsot adjunk egymasnak,bíztassuk egymást
Szerintem is hivd fel a dokit, lehet több progeszteronra van szükséged,ami meg is oldaná a vérezgetest..
lispa1217
 
 


@deiss:
Én Magnerotot szedek,az erősebb mint a Magne b6...Viszont kiprobalom most a magna b6ot,mert ettol a maaikto mar annyira faj a gyomrom..Nem értem miért nem beszelt rola a dokid,ha van vmi gond...Ha aggodalomra ad okot,akkor csak mo dta volna nem?
lispa1217
 
 


@szanimanika: Én most vettem be épp a progi gyógyszerem,ami hamarosan úgy ki fog ütni,hogy be fogok aludni
Még egyenlore jol vagyok,az elobb felkelten,most nem akart annyira leszakadni a mellem..
A tegnapi nap nem volt valami jo..Egész nap szurkálgattam,görcsölgettem,kapkodtam be a magnéziumot...Délután ugy aludtam,mint akit fejbekólintottak..
Annyira jó lenne tudni bogy minden rendben van e odabent..cdak egy picit bekukkantani..
lispa1217
 
 


lispa1217
Ügyeletes orvos vizsgált,nincs saját orvosom.5éve költöztünk új helyrebés eddig nem kerestem,mert nem kellett.Most sem fogokaddig,amíg a kontrollon azt nem mondják hogy lesz baba.A gyomrom nekem is sokat fáj,de a mgb6-ot bírja,így nem váltok.Na a reggeli prigi mst engem is kiütött.
deiss
 
 


Szédül valaki a progeszterontól?
deiss
 
 


Sziasztok! Én azért vagyok csendben, mert kicsit el vagyok kenődve. Minden nap olvasom, hogy Nektek mennyire hasonló tüneteitek vannak és kb. ugyanazt érzitek. Hát én nagyon kilógok a sorból. Ahogy már írtam korábban, nekem soha el nem múló ÁLLANDÓ undorérzésem, émelygésem van. Róka még nem volt, de ez a folyamatos kellemetlen érzés teljesen kikészít. 3-4 hete annyit eszek mint egy kismacska és még evés közben is néha elkap az undor, borzalmas érzés, ilyet még soha nem éreztem. Azért eddig jó evő voltam, csokifüggő és húsimádó, most ez a két dolog amitől a legjobban undorodom. Hetek óta nem ettem húst, csak zöldségen, almán, krumplin éltem, de most már a zöldség sem megy. Minden nap változik az ízlésem és változik, hogy mitől undorodom jobban, és mindig azt kell kiválasztanom, amitől kevésbé kap el a hányinger. Egyre nehezebb. Olyan érzékeny vagyok a szagokra, mint Szimat Szörény, folyamatosan dobálom ki a hűtő tartalmát, hogy legalább a benne maradóból tudjak enni, mert ha valaminek számomra kellemetlen szaga van, akkor érzem minden élelmiszeren, ami a hűtőben volt. Ma reggel pl. a gundel palacsinta csokiöntetét dobtam ki, mert a rumos illata annyira émelyítő volt, hogy már azzal álmodtam. Kibírhatatlan hisztis picsának érzem magam. Annyira aggódom, hogy mivel nem eszek normálisan, ezért valami gond lehet, erőltetem persze amit lehet, de eléggé feszült vagyok ettől a helyzettől. A férjem azt mondta, hogy szerinte hagyjam abba a terhesvitamint, mert lehet valamelyik összetevőtől van, úgyhogy azt már tegnap nem vettem be, ma sem fogom, remélem emiatt sem lesz gond. Bár azt olvastam, van aki egyáltalán nem szed. Múlt héten voltam dokinál, igazából nem mondott semmit, csak látta a babát, a kis szívdobogását, jövő héten csütörtökön megyek újra, kérte, hogy üres hólyaggal, tehát valószínűleg megnézzük újra ultrahanggal. Azért részben nyugodt vagyok, mert nem vérzek, nincs barnázás, nincs erősebb fájdalom, görcs stb....De ez az új étkezési szokásom nagyban befolyásolja a mindennapokat. Legszívesebben sírnék és ordítanék, de nem tehetem, nagyon várom, hogy túl legyek ezen az időszakon. :(
kismano20
 
 


@kismano20:
Az undor normális.Én nem szedek terhes vitamint,de lehetvan ilyen mellékhatása,olvasd el.A hisztisség nálam is alalul.Sajnos minden terhességem alatt sárkánnyá váltam eddig.Egy tampon reklámon is elbőgtem magam és belekötöttem mindenbe.Még most normál tartományban mozgok,csak annyira vagyok elviselhetetlen,mint máskor,de félek hogy ennek hamarosan vége.Az álmosság rontott ma rám de durván,aminek nem örülök,mert dolgoznom kell és határidős melóim vannak.Nem tudom kinek van facebookja és ki vevő rá,de van két 2020decemberi babás csoport is.Az jobban pörög és könnyebben kezelhető számomra,szóval ha úgy gondoljátok,gyertek!Én abban vagyok,aminek a borítóképe egy tesztet tartó nő.
deiss
 
 


@kismano20:
Na, pont tegnap egész nap annyia erősen éreztem a szagokat és minden büdösnek tűnt. Én is nagyon keveseket eszek, próbálok többször. Csak így nincs sav meg róka. A baba ígyis-úgyis "elveszi", ami kell neki tőled, ha van elég a szervezetedben. Én azért nem hagynám abba a vitamint amíg nem kérdeztem meg az orvost, ezzel a kevéske kajával, nehogy valamyen hiány alakuljon ki nálad. Ha esetleg reggelinél veszed be, próbáld meg most az ebéddel. Mikor már nem csak az a pici kaja van a gyomrodban.
nokli
 
 


@deiss: Csatlakoztam oda is.
nokli
 
 


@kismano20:
Uhh ez tényleg nagyon szar lehet, el sem tudom képzelni milyen lehet így létezni!Kitartás,az összes szakirodalom azt mondja 13-14. Hétre ez mérséklődni fog!
szanimanika
 
 


@deiss:
Én már nem vagyok face bookon úgyhogy engem itt megtaláltok:p
szanimanika
 
 


Sziasztok , én úgy néz ki januárra várom az elsőt, de míg alakul a januári csoport becsatlakoznék. 34 éves vagyok, első baba 6ik hét
katell
 
 


Én is csatlakoztam a facebook csoporthozTi milyen neven vagytok ott megtalálhatók?
lispa1217
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: