Új privát üzeneted érkezett!

Tus! Nekem 3-6 hetet mondott a doki, es nekem is 7 het utan jott meg, de azt mondta, hogy ez meg belefer. Nyugodj meg, nem lesz semmi gond, es nemsokara ujra pocakos lehetszKép

orsoly
orsoly
 


Szia Tus
az orvosok már csak ilyenek, az enyém se túl beszédes Kép
Szerintem ez annyira gyakori, annyi ilyen esettel találkoznak, hogy már nem emlékeznek kinek mit mondtak, mit nem. Én is mindent meg kell kérdezzek, még a legalapvetöbb dolgokat is. Ezt amúgy én se nagyon értem. Kriszti
Névtelen
 


Szia Doris!

Csak most tudtam visszaolvasni a hozzászólásokat. Az orvosom nem csinált semmilyen vizsgálatot. A kontrollon mondta, hogy szerinte a vérkeringésemmel lehet a gond (nincs elég hajszálér a méhemben), mivel állandóan fázom, hideg a kezem és a lábam ezenkívül a vérnyomásom is nagyon alacsony (80/60). Azt igazából nem mondta, hogy erre mibõl következtetett. Február 1-én volt a mûtétem, de még mindig nagyon nehéz errõl az egészrõl beszélni. Fõleg mióta kiderült, hogy a barátnõ 2,5 hónapos terhes. Most azt várom, hogy mikor fog már végre megjönni. Nekem a doki írt fel norculotot, hogy idõben megjöjjön. Ti nem kaptatok semmilyen gyógyszert?
Morzsi
Névtelen
 

 
 

MorzsiKép
A vetélésem után (ez már 8 éve volt) csak Ergam cseppeket kaptam amely segített a méhösszehúzódásban. Viszont a mostani endometriosis kezelések után nem jött meg és a 40. nap környékén én is elkezdtem szedni Norcolutot és egy másik Microfollin nevû gyógyszert. Ezek aztán a 72. nap környékén meghozták a menzimet tehát türelem, a gyogyi majd segítKép
Tudom, hogy nehéz beszélned még a dologról, Nekem is pedig már olyan rég történt ez az egész. Aztán amikor néhány hónapja kezembe vettem azt a könyvet (Terhesség hétrõl-hétre) amit akkor vezetgettem akkor kicsusszant belõle a babucink UH-felvétele és én még most is "síratom" azt a babácskát... Ha kedved és erõd lesz újra a baba témához akkor szívesen látunk a ..."ma megint megjött"...topicbanKép Tudod ott hónapról hónapra átsegítjük egymást a nehézségekenKép Nézz be Hozzánk ha már készen állsz ráKép Addig is minden jót kívánok Neked és mindenkinek aki átélte ezt a nagyon nehéz idõszakot és mielöbbi sikeres babásodást MindannyiunknakKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Angela
voltal már a www.infertility.hu honlapon?
Szerintem elég professzionálisnak tünnnek ezek az orvosok.
A honlap alapján legalábbis.
Kriszti
Névtelen
 


Sziasztok,
egészen megnyugtattatok, hogy legalább ebben nem olyan nagy a baj, mint aminek látszott. Olyan furcsa, mert valahogy úgy képzeltem, a hormonjaim rögtön a helyükre ugranak...
Tus
Tus
 


Sziasztok!
Mostanra elég jól elolvastam az archivumot, kezdek képben lenni mindenkivel. Azért az tényleg olyan szomorú, hogy milyen sok nõ-lány megy át vetélésen.
A vérzésröl nekem annyit mondott a dokim, hogy 4 héten belül megjöhet, de a 6 hét is normális. (azoknál mondta a 4 hetet, akinek eleve normálisak voltak a ciklusai)
Nekem még két hét sem telt el, igy még várakozunk.
A következõ próbálkozásig 3 hónap szünetet rendelt el, de ez nem feltétlenül 3 ciklust jelent, mivel nekem elég hosszúak a ciklusaim. Ja, és nem kell védekezni addig sem, hiszen elég kicsi az esélye, hogy azalatt teherbe essek. Ezt igazából nem értettem, de inkább örülök,hogy nem kell gumizni...
Meg szeretném kérdezni, hogy közületek volt aki valamilyen gyogyszeres segitséggel esett teherbe, és azután vetélt el? Csak pusztán kivácsi vagyok, ennek mennyi az aránya, én Serophent kaptam.Bár az is igaz,hogy utána nem volt semmi hormonvizsgálat, csak elötte, sõt, nekem még UH-om sem volt...(hiába, ez itt Kanada...)
Na, most ennyit, sajnos elég sokszor kisregény kerekedik ki, ha irni kezdek..
sziasztok
Barbi
Barbi
 


Szia Barbi!
Szörnyû, hogy Amerikában alig van UH. Nekem minden alkalommal csinált a doki, 4 hetente, de pont most mondtam neki, hogy ha összejön a baba, lehet hogy kétnaponta fogok kopogtatni, lelki okokból. Olyan fura érzés, hónapok óta várom, hogy elkezdhessünk próbálkozni, és most hogy megtehetjük, iszonyúan félek, hogy mi lesz. Pedig tudom, hogy rendben van minden, (kivéve talán a súlyomat), de mégis félek, hogy megismétlõdik ez a rémálom.
juci
juci
 
 


Az USA-ban is annyi UH csinalnak amennyit csak akarsz.
Névtelen
 


Sziasztok!

Nem tudtam teljesen végigolvasni ezt a topikot,lehet hogy már volt ilyenrõl szó csak nem találtam.

Most vagyok 7 hetes terhes és kb. 5 napja van barna folyásom. Attól tartok hogy mivel ilyen régóta tart baj lesz belõle. Mi szokott a vetélés ELÕTT lenni? Ki meddig vérzik ill. van folyása és milyen a mennyisége? És hogyan indul be maga a vetélés, akinél megindul magától?

Írjátok meg! Nagyon sajnálom hogy Nektek van már ilyen tapasztalatotok, de Nekem most Ti tudtok segíteni.

Janka
Janka
 


Szia Janka! Sürgõsen menj orvoshoz. Ne várj az itteni válaszokra. Nincs recept. Mindenkinek máshogyan történt. Lehet, hogy nincs baj, lehet, hogy van. Ez a levelekbõl nem fog kiderülni. Nyomás a dokihoz!
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Malacka!

Voltam orvosnál. Õ annyit tehet, hogy elküld ultrahangra. Ott nem találtak semmi gondot EGYELÕRE. De ki tudja napról napra mi változik. Orvoshoz menni ebben az esetben nem sokat ér, õ nem tudja megakadályozni a bajt.
Engem az érdekel, hogy van-e olyan, hogy mondjuk valaki sokáig vérezgetett, de megmaradt a baba.
Meg az, hogy kinek mennyi vérezgetés után indult meg a vetélés és hogyan. Szóval ilyenekrõl azért írjatok.

Üdv:Janka
Janka
 


Szia Janka!
Kedves barátnõmnek nagyon erõs vérzése volt. A doki sajnálkozva mondta, hogy ilyen erõs vérzés mellett kizárt hogy megmaradjon a baba. Most 4 éves a kicsi Kép
Nekem semmi nem volt elõtte. Egy hajnalban nagyon erõsen elkezdtem vérezni. Az uh azt mutatta, hogy a baba már egy hete meghalt.
Másik barátnõm 5 hetesen egy nagyon erõs, görcsös menses kíséretében vesztette el a kicsit. Neki mútétre sem került sor, "szépen kivérzett".
Vannak akik a terhesség elsõ hónapjaiban a szokásos idõben vérezgetnek. És mégsincs baja a babának.
Remélem nálad is minden rendben lesz! Az nagyon bíztató, hogy az uh-n minden rendben volt. Kép
Írd meg, mi van...
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Kedves Janka,

bocsass meg ha eros leszek, de felelotlenseg ilyen felvallrol venni a verzest, ramehet a babad es nem igaz, hogy az orvos nem tehet semmit.Ha ezt o mondta, akkor keress egy masikat. En is het hetesen kezdtem verezni,es azonnal bevagtattam a korhazba, ahol rogton be is fektettek.Ket hetig alig engedtek mozdulni, kaptam egy rakas gyogyszert, injekciot, hormonokat stb. A "vegeredmeny" pedig egy eves es eppen bekesen alszik a szobajaban.
Szerintem vedd komolyabban a terhesseget, mert soxor aprosagokon csuszhat el.
Szia,

Aniko
Aniko
 


Janka,
rendbejottel aztan? Mi tortent, ird meg kerlek.

Noemi
Noemi
 


Sziasztok,
Egy hete spontan vetelesem volt, a 10. heten. Nagy csalodas volt megtudni, hogy ures petezsakrol volt szo, aztan miutan ez kiderult UH-on, 1-1.5 napon belul lezajlott maga a veteles.

Tudnatok nekem tanacsot adni? Milyen vizsgalatokkal tudjak megallapitani biztosan, hogy kiurult-e az anyameh teljesen es hogy nem kaptam-e mergezest az embriotol? Ugyanis nem ismerem az orvost, akihez mennem kell majd. Gyenge fajdalmat erzek neha, sot meg ebredeskor is. A verzes lassan elmuloban. Mutet nem volt, remelem nem is lesz ra szukseg.

Noemi
Noemi
 


Szia Noémi!
Szerintem ha nincs magas lázad, és nem túl erõs a vérzés, ne aggódj. Egy kis hasfájás teljesen normális, húzódik össze a méhed. Remélem hamarosan visszakerülsz a "frissmamákhoz"!
juci
juci
 
 


Juci,
koszi szepen, Kép nagyon vartam, hogy valaki valaszoljon. Holnap megyek ellenorzesre, egy A4-es oldalt tele- (jo, felig) irtam a kerdeseimmel. Jocskan felek, remelem, azert aludni fogok tudni. Egyenlore ra se tudok gondolni az ujabb probalkozasokra, 1-2 cikluson keresztul biztosan vedekezni fogunk. Es a leendo nogyogyaszommal ismerkedni (marmint, milyen orvos, megbizom-e benne).
Noemi
Noemi
 


Kedves NoémiKép
Én azért nem válaszoltam Neked tegnap, mert sajna nem tudok okosat írni... Sajnálom ami Veled történtKép Nekem is volt egy vetélésem de azt mûszeresen kellett befejezni. Végül is a szövettani vizsgálatból kiderült, hogy mérgezést kaptam a babától ezért újra mûtöttek. Különösebb vizsgálatot nem végeztek. A hasfájás normálisnak mondható. Én Ergam cseppeket kaptam a méhösszehúzódások elõsegítésére. Mielöbbi babásodást és sikeres terhességet kívánokKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Doris,
koszi. A doki azt mondta, mivel szinte elallt a verzes, nincs mergezesem. Szovettant nem csinalnak, nincs mibol, mutetet nem terveznek. A HCG-szintet a mai vermintabol nemsokara megtudom. Azt is mondta a doki, hogy a meh az uh-on jol nez ki.

Lanyok, koszonom, Nektek is minden jot,
Noemi
Noemi
 


NoémiKép
Írd majd meg feltétlenül, hogy milyen lett az eredményed és ha újra belevágnátok a babakészítésbe vagy kedved lesz "beszélgetni", akkor szívesen látunk Téged is a ..."ma megint megjött"... topicba, ahol sok sorstrásra akadhatszKép
Vigyázz MagadraKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Sziasztok,

Sajnos nekem sem sikerült megtartani a babocámat, igy febr. 25-én mûszeresen kellett befejezni a terhességemet.

Ez 6 héttel ezelõtt volt és tegnap észleltem már a menzeszem elsõ jeleit. Kis barnás valami volt, aztán ma egy kis élénkpirossal folytatódott (eddig mivel gyógyszert szedtem ilyen problémám nem volt - barna valami).
Kérdésem az lenne, hogy az elsõ vérzésnek milyen intenzitásúnak kell lennie (mennyiség, idõtartam) és a barna trutyi az tényleg hormon elégtelenségre utal??

Segítségeteket köszönöm
Ribizli
Ribizli
 


Kedves Noémi!

Én is borzasztóan sajnálom hogy ez történt Veled, és hogy ennyire elkedvetlenített. Biztasd magad, mert NAGYON SOKMINDENKINEK van egészséges kisbabája, még ha volt is elõtte vetélése. Pihenj, de utána bátran fogjatok hozzá az új babáhozKép

Nekem elmúlt hál istennek a vérzésem (kb.10 napig tartott.)
Az orvos szerint "beágyazódási vérzés " volt, mert befúrja magát az embrió a méh falába. Ha valaki is említette volna nekem hogy ilyen is van, nem idegeskedtem volna annyit. Én azt gondoltam, hogy vérzés után vetélés jön. Mostmár a 11. héten vagyunk és meg sem tudnék róla feledkezni hogy terhes vagyok, mert ÁLLANDÓAN hányingerem van.

Anikónak üzenem, hogy nagyon rosszul esett mikor azt írta hogy vegyem komolyabban a terhességet, nem érdemeltem meg ezt a fölényes kioktatást.Neki volt egy esete, és mint utóbb kiderült nekem egy másik. Örüljünk, hogy egyelõre mindkettõnk jól járt.

Malackát üdvözlöm és mindenkinek fel a fejjel Kép Kép

Janka
Janka
 


Janka!
Örülök, hogy minden rendben! Kép
Vigyázz magatokra.
Ez a "beágyazódási vérzés" ez új, én sem hallottam még róla.
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Janka,
nagyon orulok, hogy megmaradt a baboca! Kép A beagyazasi verzesrol hallottam, de ugy kepzeltem el, hogy kb. 1-2 hettel a megtermekenyites utan lephet fel, mikor meg kellene jonnie, pici verzes formajaban. Jo, hogy irtal, mar nagyon vartam a jo hirt feloletek. Kép

Noemi
Noemi
 


Ribizli,
nagyon sajnalom. Kép A kerdesedre nem tudom a valaszt, csak olvastam, hogy lehet erosebb es fajdalmasabb, mint normalisan. Fel a fejjel,
Noemi
Névtelen
 


Juci, remélem jársz erre.
Irtál a cickafark és palástfû tea jótékony hatásairól,ezzel kapcsolatban meg tudnád mondani hogyan kell a teát elkésziteni? (mennyi tea,mennyi viz, mennyi ideig kell állnia) Pár helyen ellentmondó dolgokat olvastam,és nem akarok rosszat tenni,igy inkább várok valami hozzáértõ tanácsára!
Köszi, és mindenkinek minden jót kivánok!
Barbi
Barbi
 


Szia Barbi!
Hát nekem a cickafarkból filteres volt, úgyhogy ahhoz nem nagyon tudok hozzászólni. A palástfûbõl egy evõkanállal tettem 3 dl vízhez.(nem púpozott ek.) Nekünk NAGYON bejött! Remélem Neked is hasonló eredménye lesz.
szia
Juci
juci
 
 


Na, jellemzõ rám, a másik felét lefelejtettem. Szóval 5 percig letakarva állni kell hagyni. Én a mûtét utáni idõszakban kb. 1 litert ittam naponta, késõbb már csak reggel-este egyet. Az íze borzasztó, de meg lehet szokni. Ja igen, cickafarkteát eleinte napi rendszerességgel ittam, aztán már ritkábban, mikor épp eszembe jutott.
Szia
Juci
juci
 
 


Köszi Juci, én is igy vagyok vele, hogy iszom, bár rettenetes az ize, és én abszolút anti-teaivó vagyok, illetve már csak voltam...
Köszi mégegyszer!
Barbi
 


Sziasztok!

Ma pont két hete annak, hogy mûszeresen be kellett fejezni a terhességet és elvesztettem a babát.Nem volt szívhangja.Iszonyúan megviselt ez a dolog, mint ahogy mindannyiótokat de ahhoz, hogy kezdjem jobban érezni magam a családon és a barátokon kívül Ti segítettek hozzá vagyis az , hogy olvastalak Titeket.Köszönöm!!
A cickafark és a palástfû teát én is iszom már vagy 3 napja de mindegyikbõl naponta csak egy-egy bögrével.Van ezeknek valami javasolt napi mennyisége egyébként?
Szeretnék újra elkezdeni tornázni is de a dokimtól elfelejtettem megkérdezni, hogy mikortól lehet elkezdeni újra.Annyi mindent kérdeztem Tõle, szinte naponta eszembe jutott valami és már nem akarom zaklatni.Kép)Ti tudok erre nézvést valami támpontot adni?
Köszi mindenkinek mégegyszer meg elõre is !
terka
 
 


Sziasztok!
Én is szeretnék csatlakozni azokhoz, akik biztatják a többieket, hogy nem minden vérzés utal vetélésre... Már 6 éves a fiam, így elég régi a történet, de vele is az történt, hogy a 12. héten elkezdtem vérezni. Irány a kórház, szerencsére pont az én dokim volt ügyeletben (az ilyen dolgok mindig éjjel történnek...), megvizsgált, bennttartott, és ennyit mondott: holnap megnézzük UH-n, ha nincs életjel, befejezzük. Semmi "nyugodjon meg, nem is biztos a baj". Na szerencsére nem lett baj, de az szörnyû, hogy nem elég a rémület, még kaptok egy ilyen beszólást is...
Cili
 


Szia Terka,
szabad tornazni, ha birsz. Amennyit jol esik, nyugodtan lehet sportolni. Az uszas es kadban furdes fertozesveszelyes lehet a legelejen, de ha a verzes elmult, akkor mar talan az se tilos. Ugy olvastam, a szokasos modon lehet elni.
Noemi
Noemi
 


Noemi,
köszönöm szépen az infót.Már voltam is tornázni! kÉletemben elõször kipróbáltam a jógát mert a még nem akartam annyira ugrálni.Mindenkinek csak javasolni tudom, én nagyon élveztem.
Eszter
terka
 
 


Juci,nem tudom melyik másik topicban talállak még meg, inkább ide irok.
Szóval, megint tea ügyben kéredznék.(nem tudom miért,nekem te lettél a "teafelelõs".) Idági elég hosszúak voltak a ciklusam, néha 8 hét is volt, bár az utóbbi idõben kezdett némileg rövidülni, de még mindig nem négy hét. Most is éppen a harmadik hetet taposom az elõzõ után, figyelem a peteérést,még nem volt. Közben iszom a teákat (sajnos nem minden nap, mert ahhoz túl feledékeny vagyok). Szóval peteérés helyett most valami elõ-mensi szerûségem van már két napja, kicsit barna,kicsit piros. Mi lehet ez? Mármint elõfordulhat,hogy a tea jótékony hatása miatt rövidülnek a ciklusaim?? És milyen hatással van a tea a peteérésre? Mert most nekem idáig szépen el-odázza...Nálad mi volt helyzet? Vagy valaki más is irjon, aki szintén teázik. Nem bánnám, ha röviditene a ciklusaimon, de azért a peteérést hagyja meg...
na, sziasztok, remélem kapok választ.
Barbi
Barbi
 


Szia Barbi!
Elvileg nekem is rövidítette a ciklusaimat, de ez nálam jól jött, mert elõtte elég hosszúak voltak, így beállt szépen 28 napra. A peteérés viszont elég érdekes volt, egyre korábbra került, most az utolsó a 11. ciklusnapon volt.
Lehet, hogy Nálad még nem állt vissza rendesen a hormontermelés, nekem az elsõ terhesség után állt minden a feje tetejére. A vetélés után ezt akarta megelõzni a doki, és kaptam Bromocriptint. Szóval lehet, hogy egy terhesség után önmagában kevés a tea, mert ha csak teázol, hosszabb ideig tarthat visszaállni a szervezetednek, mintha egy kis gyogyival is meg lenne támogatva.
De kitartás, hamarosan minden a helyére kerül, és akkor nagyon könnyen megtalálhatjuk egymást a frissmamáknál!
szia
Juci
juci
 
 


Köszi Juci, aranyos vagy, hogy ilyen gyorsan válaszoltál. Egyelõre gyogyót nem kaptam még, maradunk a várakozási szakaszban, várunk arra,hogy mit produkál a szervezetem magától.
Ezért van egyelõre csak a tea.
Köszi mégegyszer
Barbi
B
 


Sziasztok!

Most találtalak meg benneteket. Nagyon sajnálom ami veletek történt. Sajnos én hétfõn tudtam meg, hogy már nincs szívhangja a babámnak, 12 hetes volt. Szerda hajnalban kellett bemennem a kórházba, mivel bevéreztem. Délelött meg is csinálták a mûtétet. Eléggé megviselt.

Az lenne a kérdésem, hogy ti mennyire véreztetek utána. Aznap alig vérezgettem, de szombaton szinte egész nap 20 percenként görcsöltem, és nagyon erõsen véreztem. Most is vérzek még, még mindig sokkal jobban, mint a mûtét után. Szerintetek normális ez? Nagyon félek, nehogy gond legyen belõle késõbb, amikor majd a babánkat szeretnénk! Holnap megyek be, azt mondta a doki, hogy megvizsgál, remélem minden rendben lesz.

Ti hogy tudtátok magatokat túltenni az egészen? Nekem nagyon nehéz.

Jobbulás kívánok mindenkinek:
Üdv:
Gitta
gitta
 
 


Szia Gitta!
Sajnálom a babádat. Szerintem normális, hogy kicsit erõsebben vérzel, mert azért ez már nem volt annyira korai vetélés. Ha méred a hõdet, abból látod, ha valami gáz van.
Én a mûtét után gyógyteákat ittam, (kicsit fentebb már írtam róla), ezek segítik a méhet összehúzódni. Túlélés: az én helyzetemen sokat segített, hogy van már egy kisfiam, és próbáltam csak rá koncentrálni. Plussz készültem a következõ babára.( immunerõsítés, Gynevac, gyógyteák, homeopátia, OCSSZ)
Fel a fejjel, hamar letelik az a 3 hónap.
szia
Juci
juci
 
 


Szia Gitta!
Nekem is hasonlóan történt a mûtét után. Csütörtök hajnalban a mûtét, pénteken délután hazaengedtek. Szombat-vasárnap végig erõs vérzés és 3 perces fájások. Valami olyat sikerült kiderítenem, hogya mûtét közben, után adott gyógyszerek miatt nincs görcsölés és erõs vérzés. Azután amikor a hatásuk végleg elmúlik akkor jönnek ezek. Rémülten telefonálgatott a férjem ide-oda de nem tudott senki sem segíteni, hogy most akkor rohanjunk a kórházba, vagy ez természetes? Azután végül nem lett semmi. Hétfõre elmúltak a görcsök és lassan enyhült a vérzés.
És hat hónappal a mûét után megfogant a mostani baba akivel a 6. hónapban vagyok.
Ez elég bíztató? Kép
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Sziasztok!
Sajnos nekem is hasonló gondjaim vannak, 5 hetes terhes vagyok és kb 6 napja vérzek. Nem nagy mennyiségben, és inkább barnás színû, de azért még sem normális dolog. Voltam dokinál, az Uh kimutatta a petezsákot, szedek gyógyszert: vérzéscsökkentõt és progeszteron-hormont tartalmazó tbl-t, 3x1-et, mégis nagyon félek, hogy elvesztem a babát. Azt mondta az orvos, hogy 7O%, hogy megmarad, én úgy érzem, csak 50. Minden nap várom, hátha úgy ébredek fel, hogy már nem vérzek, de eddig még nem hatottak a gyógyszerek. Két hét múlva kell visszamennem, drukkoljatok nekem, nagyon szeretnék egy egészséges kisbabát:

Szilvi
Névtelen
 


Sziasztok!

Szilvi!
Kitartás, remélem egészségesen megszületik a babád!

Tud valaki valamit a vetélést követõ mérgezésrõl? Nagyon érdekelne a dolog, mivel ma voltam benn a kórházban, és a doki azt mondta, hogy ezt kaptam az elhalt babámtól. Erõsen görcsöltem a hétvégén, és véreztem. Volt valakinek ilyen tapasztalata? Érdekelne, hogy mire számíthatok.

Üdv:
Gitta
gitta
 
 


Szilvi,
en is nagyon drukkolok, hogy a babatokat sikeruljon kihordanod!

Gitta,
sajnalom, ami a babaddal tortent. Kép Nekem tudomasom szerint nem volt mergezesem. A tobbiek remelem, valaszolnak a kerdesedre. Mibol derult ki, hogy mergezest kaptal?

Ha erdekel, leirom, en viszonylag jol tultettem magam a vetelesemen. Bar sokat aggodtam az esetleges komplikaciok miatt, nagyon jol vagyok 4 es fel hettel utana. Most legujabban a progeszteron miatt izgulok, mert a menstruaciom kb. 1-1.5 eve "fokozatosan" kezdodik, csak kb. a 4-6. napon eros es fajdalmas, ami azelott nem igy volt. Igy, bar ket orvos megengedte, probalkozhatunk a terhesseggel, lehet, elobb vedekezunk es hormon-vizsgalatot kerek. A HCG-szintem lement kevesebb, mint 4 hettel a veteles utan es ugyanakkor megkezdodott az 1. menses (ill. 2. a terhesseg ota).

Nagyon jo lenne, ha senki nem hibaztatna magat a tortentekert, igazan ne emesszetek magatokat, nem tesz jot a depresszio.

Jobbulast,
Noemi
Noemi
 


GittaKép
Bocsi, de csak most olvastalak itt mert tegnap csak a ..."ma megint megjött"... be volt idõm írogatni.
Én is mérgezést kaptam a babámtól ami a mûszeres befejezés utáni szövettani vizsgálatból derült ki. Ez kb. azt jelentette, hogy nekem a 14. héten kellett kontrollra mennem. Korábban kétszer is feküdtem a korházban, mert vérezgettem. Tehát a 14. héten nem volt szívverése a babámnak de a mûtét után kiderült, hogy már korábban elhalt a babámKép Ezért újra megmûtöttek altatásban... Ennek a szövettani eredménye már jó lett és kontrol is. Mire vagy kíváncsi pontosan? Ez egy 3 napos korházban tartózkodást jelentett és egy rövidke 15 perces mûtétet.
Ha kérdésed van írj nyugodtanKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Sziasztok,
én is nagyon aggódom a baba miatt. Most vagyok elvileg 6 és fél hetes, pont egy hete kezdõdött egy nagyon enyhe barnás folyásom, ami 3 nap alatt elmúlt. Persze azonnal rohantam dokihoz, aki hüvelyi ultrahanggal megnézett, és csak üres petezsákot látott - egyelõre. Két hét múlva kell visszamennem, de már tiszta dili vagyok, mert az egyetlen használható tünetem (mellfeszülés) is elmúlt, hányingerem egyáltalán nem volt. Vagyis kezdem azt gondolni, hogy megszakadt a terhesség, csak idõ kérdése, hogy elmenjen a baba.
Most olvasom, amit a mérgezésrõl írtok - lehet, hogy elõbb vissza kéne mennem dokihoz?
Ha tudtok valamit segíteni, lécci írjatok, köszi
Kisvakond
kisavakond
 


KisvakondKép
Sajna nem tudok mit írni az üres petezsákkal kapcsolatban... Én úgy gondolom, hogy még olyan picike lehet a terhességed, hogy ezért nem állítható biztosan a tény. Bízz az orvosodban 2 hét múlva már többet fog látni és tudni. Tudom, hogy nehéz, de próbálj megnyugodni. Hidd el, nem lesz késõ még akkor sem ha esetleg kiderül, hogy mégsem sikeres a terhességed (remélem nem így lesz). Az utána következõ események majd eldöntik, hogy milyen beavatkozás szükségeltetik. Nekem azért kellett mûszeresen befejezni a terhességemet, mert zárt volt a méhszájam és nem véreztem, tehát nem indult meg spontán a dolog... De Nálad még nem lehet biztosan tudni, hogy mi lesz. Drukkolok nagyon és írj majd légysziKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Kisvakond,
sajnos nem tudok semmi okos tanaccsot adni Neked. 6 es fel hetesen (ugytudom) meg nem mindig latszik a magzat, ha normalisan fejlodik, akkor se. A tobbi tunet meg eleg szubjektiv (raadasul az ures petezsak is produkalja a terheshormont es a terhessegi tuneteket). Ha lehet, menj el a dokidhoz, hogy megnyugodj. Drukkolok, hogy rendben legyen. Kép
Noemi
Noemi
 


Köszi a biztatást, Lányok.
Igazából a riadalom azért is van, mert megnéztem egy halom amerikai meg mindneféle site-ot, ami errõl szól, és túl sok infromáció felgyülemlik, ami hipochondriához vezet. Remélem, hipochonder avgyok...
Mindenképpen jeletkezem, ha másként nem, a megint megjöttbe...
sziasztok
kisvakond
kisvakond
 


KisvakondKép
Nagyon várom a jelentkezésedet és persze ha szükség lesz rá, akkor szeretettel várunk a ..."Ma megint megjöttben"... is, de remélem, hogy csak a jó hírt elujságolni ugrasz majd be hozzánkKép Nagyon drukkolokKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Sziasztok!

Doris!
Azt, hogy mérgezést kaptam a babától, a doki onnan vette, hogy erõsen begyulladt a méhem a hétvégére (szerdán volt a mûtét Kép ), és nagyon fájt, vérzett... Bocsi. Most már sokkal jobb.

Kisvakond!
Nem tudom mit mondjak, kitartás és pihenj nagyon nagyon sokat!

Üdv:
Gitta
gitta
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: