Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!B.U.É.K!

Én márciusban szültem de remélem nem baj hogy írok ide.
Igazán szeretnék megismerkedni más anyukákkal és persze beszélgetni.Mert egész nap egyedül vagyok a picivel.Nekem most lesz 10 hónapos a kisfiam 10-én.
Majd szeptemberbe szeretném bölcsödébe vinni így nagyon örülnék ha lenne aki segítene ebben.
Ja amúgy budapesti vagyok.
dzsopika
Budapest VIII. kerület
 
 


Szia Dzsopika! :) Melyik kerületben laktok?
Üdv a csapatban, amely bár megfogyatkozott, de vagyunk, olvasunk. :) Mesélj, hol szültél, első baba-e, mit csináltok napközben, mit tud már a kisfiad! :) Jól jön az info, a mi lurkóink mit fognak tudni pár hónapos belül :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Már jó régen nem írtam, de azért olvasni volt időm.
Lilinek karácsony másnapján kibújt az első foga, viszont a másodikkal nagyon szenved. Állandóan visít és éjszakánként is többször felsír és felkel, pedig ilyet sose csinált. Volt, hogy hajnal 2-kor fel kellett venni úgy sírt. De már annak se sok kell, hogy kihasadjon.
Mi napi kétszer eszünk gyümölcsöt nasiként (ez kb 40-50 gramm) és ebédre pedig főzeléket kap. Ma már a második üveget is meg kellett bontani. (még jó, hogy nem annyi van az üvegben, mint amennyi rá van írva, hanem jóval kevesebb) Igaz a főzelékevés elég érdekes, mert tiszta kaja utána. A kezét állandóan a szájába veszi, vagy belenyúl a tányérba meg néha közben tekergőzik. Ma barátnőmmel énekeltünk neki evés közben és így szépen megette. Volt, hogy még a lábát is bevette a szájába evés közben.
Ebben a hónapban csak 20 dkg-t hízott. A múlt hónapban meg 60-at. De reggel már több tápszert adtam neki és meg is ette. Meg mostanában már evések előtt fél órával kezdett nyűgös lenni.
Egyébként nagyon ügyes baba. Állandóan forog mindkét irányba, egyik pillanatról a másikra már teljesen máshol van. Kúszni próbálgat, de csak akkor megy, ha megtámasztjuk a lábát :D
A szilveszter éjszakát átaludta, pedig a szomszédban petárdáztak és tűzijátékoztak, de az sem zavarta.

És egy kép Liliről :
Kép
zsanka86
Nyíregyháza
 
 

 
 

Zsani, édes Lili! :) És jó, hogy már van foga, Dórinak még sehol, holott Ő is korán kezdte a tüneteket produkálni és az ínye elől és a tetején is jó fehér egy ideje. De várunk! Szerintem neki egyszerre fog kibújna több foga is. :) Szerinted mennyi van egy üveges főziben? Én egyszer átöntöttem a 163 grammos üveges kaját és annyi volt benne...

Ki az, aki tesóban gondolkozik??? Mi ugye lombikosok voltunk, de elvileg van esély spontán babára, csak kicsi. Így, mivel már egy hónappal ezelőtt beköszöntött a nem várt, próbálkozunk. Persze eddig nulla eredménnyel, mert ma megint megjött.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Most vettem észre, hogy kihasadt a második is :)
De felül még semmi. Nem fehér és nem is duzzadt. Majd jön az is.

Nyuszika! A 190 grammos Kecskemétiben csak 160-170 gramm van. Lemértem.

Mi szeretnénk Lilinek kistesót, de úgy szeretnénk, hogy ha lejár a gyed, akkor visszamennék dolgozni egy fél évre, és azalatt már próbálkoznánk. De ha a második baba is olyan ügyes lesz mint Lili, akkor nem lesz baj. Csak attól félek, hogy szülésnél megrepedt belül a méhem két helyen is. Remélem az nem fog befolyásolni semmit. Remélem a második babával nem fogom végighányni az egészet és több erőm lesz, és akkor fogok tudni dolgozni terhesen.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Rég jártunk erre mi is.

Üdv, Dzsopika, írjál, hogy mikre számíthatunk:)
Zsanka, édes ez a Lili. Doni is tündér.

Nálunk hasonló a helyzet a foggal, mint Nyuszikáéknál. Már nagyon jönne az a fog és mégsem akar sehogysem áttörni. Éjszakákkal nincs nagy gond, egyszer egyszer volt, hogy felsírt, de semmi extra, könnyen visszaaltatható. Kúszik ezerrel, de a hasról hátra nem az erőssége. Hát mi hamarosan belevágunk tesóba sztem, annak ellenére, hogy én sokáig vaciláltam, hogy mi legyen,mert ha többet várnánk lehet nagyobb eséllyel próbálkozhatnék normál szüléssel, de már belenyugodtam, hogy így is úgy is nagy valószínűséggel lehet belőle megint császár (az előzményeim miatt, rossz ütemű tágulás, óriásbébi). Hát akkor hajrá, Nyuszika!:)
20140503222551
 
 


És hajrá Tinus :)

Igen, nálunk is ez a fog dolog. Éjszaka nagyjából nyugis, de voltak napok, amikor óránként kelt sírva. És még semmi. De biztos vagyok benne, ahogy ez most így várat magára, úgy jönnek elő csőstül a többiek :) Mármint a fog :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Szia Nyuszika!

Én az I.sote-ban szültem.igen első gyermekem.Napközben mindig mást csinálunk.Tv-nézünk rosszalkodik be barangolja a lakást.Jelen pillanatban szeretne ő is írni pár sort mert itt kavirnyál mellettem és minden áron elszeretné venni a gépet.Már mindenhol ügyesen fel áll.Szeret a plüss állataival játszani.Van egy nyulunk azt általában minden nap terrorizálja.Amúgy ha fogom a kezét nagyon ügyesen megy de még magától nem indult el.Állandóan mosolyog csak ha valami fáj akkor sír.A foga az ami sajna még mindig nem bújt ki. Neked hány gyereked van és milyen idős?
Ja amúgy 8.kerületben lakom.Igen sajna nem a legjobb környék.
dzsopika
Budapest VIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Nálunk a fog mai napig nehézség.Már 10-én lesz 10 hónapos semmi.
Sajna az én kisfiam mai napig felkel egy szer vagy kétszer esténként.Ha valaki tud erre jó öletett várom.Az esti altatatás nálunk katasztrófa.Sajnos nagyon hozzá szoktattam hogy ölemben alszik el így igen megszenvedem az altatást.Ha erre valakinek van valami jó ötlete hogy hogyan tudnám erről leszoktatni várom.
dzsopika
Budapest VIII. kerület
 
 


Dzsopika, ügyes a kisfiad, ha már így áll. Nálunk Dóri jelenleg kapaszkodik és aránylag stabilan térdel, meg mostanában húzza magát állás irányába, és gyakorolja az ülést. Most pl. 2 x ült úgy, hogy nem fogott semmit, persze aztán sírt, mert kényelmetlen volt... Nekem is,még nézni is rossz volt :) Félig spárgában :)

Nem semmi, hogy még egy foga sincs a fiadnak... Jó kilátások :) Altatás kapcsán, igen, ez a legrosszabb, hogyha hozzászokik valamihez. És pikkpakk el lehet rontani a gyereket... Mindenki a maga módszerét forszírozza, nálunk botrányos volt minden altatás, sírás, hiszti.... Mindent kipróbáltunk, felvesz, letesz módszer, de végül a Ferber jött be. Azaz sírni hagyni, majd bemenni 5 perc múlva. Aztán kicsivel később.... Pár alkalom alatt új rend alakult ki, azaz lerakom, van hogy úgy marad, de ha nem, akkor el kezd az ágyban is tornázni, meg sírni, mert fáradt. Bemegyek 3 perc múlva, beforgatom, simizni kezdem a hátát és már csukja is le a szemét. Nekünk ez hozott sikert... De tény, minél idősebb, annál nehezebb leszoktatni rossz szokásokról... Szóval megértem, ha kivagy, mert gondolom nehezen bírja a derekad a ringatást....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


nyuszika!

Gratulálok te hamarabb felismerted a bajt mint én.Sajna én ott rontottam el hogy a kisfiamat 1.5 hónaposan orvosoz kellet vinni mert elkapta tőlem a toxo-plazma fertőzést.És ott vért is vettek tőle állandóan viszont az eső 3 vérvétel pokoli volt.Üvöltött és vért meg nem bírtak tőle venni.+-4 szer is meg szúrták az elején.És én ettől ki készültem.Aminek az lett az eredménye hogy itthon nem bírtam hagyni sírni.Leki ismeret furdalásom volt amiért sírni hagyom.Bőgtem majd bementem a szobába és felvettem.Viszont ennek az lett az eredménye hogy nem tudom milyen hosszan kéne hagynom sírni hogy abba hagyta mert már volt hogy félóráig bőgettem és semmi.meg sajna a végére annyira erőlködik hogy elkezd köhögni és azzal mindig megijeszt.meg egyszer volt hogy hányt is.És sajna mai napig is eléri hogy előbb utóbb bemenjek.És ilyenkor rá is és magamra is olyan pipa vagyok.Saját magamnak jól megnehezítettem a dolgot és fogalmam sincs hogy hogy hozzam helyre.
dzsopika
Budapest VIII. kerület
 
 


Zsanka! tessék írni többet magatokról! nagyon szép baba Lili, és gratula az első fogacskához!na a másodikhoz is:) hát evés közben van amikor mi is durván nézünk ki, meg már másodszor borította ki a tejpépet, egy pillanatra nem figyelek és már húzza is a tányért magához. nekem is megeszik simán egy üveggel főzeléket, néha adok rá egyből gyümit.

Nyuszika! mi is lombikosok vagyunk, de áhh még nem merek bevállalni még egyet. mi megszakítással védekezünk azért!először is leszeretnék fogyni...meg egy kicsit lazítani Ármin után:)jaa meg a legfontosabb h nekem is vissza kell mennem fél évre dolgozni h megint jó gyedet kapjak!sajnálom h megjött, drukkk h minél előbb összejöjjön spontán!

Dzsopika! nagyon ügyi a kisfiad!:) napközben nekem is kézben alszik el, de este nem, akkor általában a tápszeren kidől, ritka h nem, akkor kézben, de az sem hosszadalmas. éjjel nekem is kel minimum 2 szer...

KépKép
dike
 
 


sziasztok!

Ma új időszámítás kezdtem a fiammal mert tegnap annyira ki akasztott.Du. 4-től próbáltam elaltatni de hiába.majd este nyolckor ágyba dugtam.Éjfélkor felkel egyszer kapott tápszert és reggel fél kilencig aludt.Úgy hogy innentől nappal csak egyszer fog aludni, 12-amedig szeretne és utána este nyolcig ébren és addigra elfárad annyira hogy akkor nyugodt az éjszaka.Ma mindent meg tudtam csinálni amit meg szerettem volna.
A kisfiam nagyon ügyesen fel áll már minden hol és sprintel négykézláb.Nagyon szereti a a zacskókat,távirányítót, újságot.
Leggyakrabban a nyulat szereti terrorizálni.Ha fogom a kezét nagyon szépen megy csak hamar leszakad a derekam.
Szeretném megkérdezni hogy hogyan lehet ezt a naptárt be állítani hogy hány hónapos a kisfiam?
Van itt olyan aki már bölcsibe adta a gyerekét?
Én a 8.kerületbe lakom a füvészkertnél, van itt olyan aki szintén itt lakik?
dzsopika
Budapest VIII. kerület
 
 


Dzsopika!

Éna családineten csináltam a vonalzót. Felül van egy olyan hogy vonalzók, és utána csinálni kell egy html kódot, és azt bemásolni itt a profilodnál az aláíráshoz.

Dike! Úgylátom javult a helyzet Árminnal.

Lili egész nap jó baba. Igaz vannak napjai amikor rossz kedve van, vagy fáj a foga és ölben akar lenni. De ma délelőtt is 10ig szépen eljátszott magába. Akkor ettünk egy kis gyümölcsöt majd utána megint szépen játszott. Egyébként délelőtt is alszik egy fél órát, utána délben kb 2 órát, majd délután is egy felet. 8-kor eszik utoljára és utána lefektetem aludni. Van, hogy már fél 9-kor alszik. Mostanában felkel hajnalban játszik egy kicsit, meg dumál és utána visszaalszik. Nem cumizik hanem a középső két ujját szopja :D És én már az elejétől nem altatom, vagyis amikor pár hetesen elaludt magától. Így addig forgolódik amíg el nem fárad, és elalszik magától.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Képzeljétek, tegnap Dóri felállt, ma egész nap áll..... Én meg őrködök, mikor borul :) Olyan édiiiii . Közben vagizik, hol fél kézzel kapaszkodik, hol fél lábon áll :)

Kép

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok.

Noémi vagyok, 27 éves. Két gyermeket nevelek. Kisfiam 6, kislányom 1 éves mult. 10 kerben lakom. Nemrég költöztünk ide a 11 böl. Férjem kamionsoför. Csak hétvégén van itthon:( Kislányom 1 honapja tanult meg járni. :) Négykézláb már nem is közlekedik. Egyre ügyesebb. 12 foga van. Szerencsére hamar tul leszünk a fogzáson :)

Gratula Dórinak.
emibaboka
Budapest X. kerület
 
 


Emibaboka, üdv itt, és köszi :) Kár, hogy most költöztetek el a 11. kerületből, én itt vagyok. Gondolom nem egyszerű az élet, amikor Apuka távol van.... :( Hogy bírod? Mesélj, hol szültél, terveztek-e harmadik babát, hol dolgoztál korábban? :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika, de szuper, nagyon ügyes Dóri. Nálunk Szevi olyan súlyos, hogy nem tudom mikor lesz képes ilyen mutatványra...
Emibaboka, én is 10 kerben lakom:)
20140503222551
 
 


sziasztok!

nyuzsi!
gratula a felálláshoz!!!

Benett is már 1 hónapja feláll és már kb 1 hete szeretne sétálni is csak nem nagyon engedem neki...
tegnap fürcsi után lemértem és 9070 gramm,szóval fél kilót hízott 1 hónap alatt kb,m az uccsó mérésen
8640 gramm volt és 73 centi,de sztem hosszra is sokat nőtt...
és tegnap végre kibújt az első foga :D :D :D :D :D

Kép
Kép
csibe83
 
 


Nálunk meg takony van.... Soha nem orrszívóztam, most kell, de kb. egész nap bent lehetne, mert csorog neki... :( Amúgy egész éjjel aludt, más baja nincs, csak szörcsög. Vidám, mondjuk az étvágya nem a legtutibb.... Ezt is meg kell tanulni....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Én is bejelentkezem, mi is megvagyunk:) Olvasni szoktalak titeket csak az írás nem mindig jön össze.

Mi 6 hónaposak múltunk, másfél hónapja voltunk tanácsadáson (oltással egybekötve) majd most kell mennünk jővő héten szerdán. Akkor voltunk 7700 gr és 66 cm, azóta nem tudom hol állunk, már kiváncsi vagyok.

Az elmúlt 3 hétben változott teljesen meg az étkezésünk, tehát így eszünk: reggel 6 körül 200-220 tápszer, fél 10 körül gyümölcs keverék vagy csak gyümi keksszel, ez kb. 60-70 ml-re jön ki, pedig egy egész alma benne van:) 1 óra körül csak főzi, és elkezdtük a csirkehúsit, 5 körül tejpép attól teljesen kész van, sima liba a bekanalazás és este 10 körül szintén tápszer, így alszik reggeli este 8-tól másnap fél 9-ig. Tehát 5-ször eszünk, 3-szor kanalasat. A föziért mondjuk nincs oda, az nehéz nagyon. Az én főztömtől kész van teljesen, így kellett vennem üvegeset, azt valahogy legyűrjük:) Mondjuk kecskemétit nem mertem venni, mert cukor van benne, így az univer és a hipp jön szóba, csak sajna nagyon rossz a kínálat azaz kevés, így van hogy én csinálok valamit. Pl. burgonya-cékla-főtt alma:))

A kérésem lenne felétek, ha van időtök írtok nekem keverékeket főzelékhez???? Mit mivel esznek meg??? Csak hogy bővítsem a kínálatot:) Pulyka és marhahúsit még nem adtam neki, valamint a salátát sem tudom mivel adhatnám. Burgonyával??? Még némelyiket én sem enném meg:)

Mozgásról....... Egyenlőre csak a hátról hasra forgás megy, vissza nem akar, nem tudja a technikáját. Kúszni sem kúszik, a többiről meg nem is beszélek, Ha netán nem tolja ki magát hason fekve hanem elengedi magát és elfekszik, akkor megemeli picit a fenekét, de nem halad előre. Gondolom majd ez lesz a technika kezdete, csak rá kell jönnie, hogy így kúszhat előre. Felülni sem ülünk, mondjuk nekem nem is engedik, azt mondják majd a mászásból fog ülni, és ne erőltessek rá semmit, mert csak ártok vele. Így szegényem próbálkozik hasizomból felhúzódzkodni, vagy megtámasztja magát a könyökén és próbál felülni, de más semmi. nagyon akarja, meg tetszene neki, de csak félig jut vele, főként a pihenőszékből, vagy a pelenkázón teszi ezt. Gondolom mert ott puha a fekvő felület. De ha megemlítem a védőnőnek leszedi a fejem, hogy véletlen se hagyjam meg vegyem ki a pihenőszékből, és ne engedjem neki. Jó, akkor fekszünk a földön és várunk:)

fogacskánk még nincsen, talán készül már az első, mintha úgy látnám....de nagyon kínlódik vele szegényem. Néha elkapja és akkor vigasztalhatatlan. Honnan udom hogy az valóban a fogacskája-e??? Egy kis fehér csíkot látok elől, meg mintha fényes lenne, de a világért nem engedi hogy bámuljam a kicsi száját, már van hogy elemlámpával próbálok bekukkolni, de nem hagyja, a nyelvét meg sem mozdítja:)))

Milli

Családient.hu vonalzók
milli80
Aba
 
 


Csibe! Gratula az első foghoz!!! Nagyon ügyes Benett!

Milli! Én adok Kecskemétit is Lilinek, mivel azt is a Hipp gyártja. Szóval egy kutya mindkettő. NIncs benne több cukor, mint a másikba. Ráadásul az Univerre rá van írva, hogy cukor nélkül, ehhez képest sokkal édesebb, mint a Kecskeméti.
Lili se tud ülni, de próbálja hasizomból felhúzni magát. Ha az ölünkben van ül, de azért fogjuk, meg mostmár elkezdtem ültetni, igaz kitámasztom, mert ahogy nyúl a játékért eldől. Már ettől baja nem lehet.
Forogni se perc alatt legurul a szőnyegről, és azóta ilyen ügyes, mióta letettem az ágyról a földre. Vettünk egy jó vastag szőnyeget és azon játszik. És rokonomnak se nagyon forgott a kisfia csak feküdt egy helyben (megjegyzem egész nap a pihenőszékben volt szegénykém) és miután látta, hogy itt nálunk a földön volt, meg Lii hogy mozgott mellette (2 hét van a babák között) Ő is letette a babáját a földre játszani, és onnantól kezdve forog jobbra balra, hátról hasra és vissza.

Szerintem biztos a foga miatt sír. Olyankor egyébként visít a gyerek. Meg ki van fehéredve az ínye, és ilyenkor ha az ujjaddal megmasszírozod neki, akkor megnyugszik. Érezni fogod, hogy egy kicsit meg van duzzadva és ki van szélesedve az ínye.
Lilus se engedi, hogy megnézzem a kis fogát, mindig odateszi a nyelvét, hiába húzom le a száját :D
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!


Először is üdv az újaknak!

Zsanka, de jó, hogy jöttél, már hiányoltalak:) Gyönyörű a kiscsaj:)

Nyuszika, milyen ügyes Dóri, kis cukorfalat és hogy vagánykodik tényleg, a huncut mosoly ott van az arcocskáján:)

Milli, mi is így kezdtük a kúszást, először csak hason fekve emelgette a popsiját, aztán egyszer csak valahogy rájött a technikájára.
Én sem hagyom ülni, mert nekem is több doki mondta, hogy elég nagy kárt lehet okozni a kis gerincükben, ha ültetjük. Én etetőszékben etetem, ami teljesen hátra van döntve, de azt csinálja, hogy megkapaszkodik a tálcában és felhúzza magát ülésbe. A gyógytornászunk azt mondta, h azt se engedjem, mert nem saját erőből húzza fel magát. Végülis logikus...
A hasról hátra forgás nekünk sem az erősségünk, mindig zuhanás lesz a vége, háton fekve viszont azonnal hasradobja magát, de azt is inkább a jobb oldala felé. Balra nagyon ritkán fordul, inkább segítséggel.
Kaja: én főzök is, de üvegeset is kap. Nekem szerencsém van, nem válogat, minden megeszik.
Én vagy husit vagy krumplit minden főzihez adok, hogy tartalmasabb legyen, mivel Doni nagy evő.
Ezért nagyobb adagot szoktam pépesíteni ezekből és lefagyasztom jégkockatartóban, így mindig csak a zöldséget kell megfőzni és hozzáadni a husi vagy krumplit.
Mostanában rengeteg sütőtököt csinálok és abba vagy burgonya vagy csirkehusi vagy mindkettő megy.
De a répa is sláger krumplival vagy husival, szoktam céklát is főzni krumplival, egyszer csináltam már salátafőzeléket, abba is tettem krumplit (simán benyomta, pedig szörnyű ízű).
Brokkolit, spenótot, cukkinit is imádja. Én már adtam neki májat is néhányszor, 6 hónapos kor után lehet azt is.
Én is 3x adok neki kanalasat. 2x főzi (ebéd, uzsi) 1x gyümi (tízórai), tejpépet csak nagyon ritkán. Ebédre az én tartalmasabb főzijeimet eszi, uzsira pedig üvegeset, azok nem olyan sűrűek.
Gyümit szinte csak üvegeset kap. Néha reszelek neki nyersen almát, teszek bele babakekszet vagy megfőzöm és almapéppé pürésítem, ezt is lehet dúsítani kis krumplival, husival a mélyhűtőből.
Most, hogy 7 hónapos lesz, már vettem neki gyümit túróval meg joghurttal, szóval bővül a repertoár:)

Lányok! Mennyit alszanak napközben a babáitok? Doni még mindig elég sokat alszik, 2-3 szor is 1-1,5 órákat. Lehet, hogy hamar elfárad, nem tudom, de nem ritkulnia kellene az alvásnak 7 hónapos korban? Mondjuk nincs egy szavam sem, örülök én ennek, csak érdekel, h nálatok hogy van ez:)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam itt de akkor nem írt senki.Ma olvasom kivel mi történt.
Csibe gratulálunk az első fogacskához.Nyuszika neked a is hogy ilyen ügyes a pici.Nekünk sehol sincs még fog.
Viszont szerda óta csak egyszer alszik nappal,és azóta eléggé jó az éjszakáink.Ma mondjuk este tíztől reggel 8-ig aludt.
dzsopika
Budapest VIII. kerület
 
 


dzsopika, de jó, hogy ilyen szépen alszik éjjel.
A mi éjszakáink továbbra sem javultak. Konkrétan eddig 2 éjszakát aludt át a 7 hónap alatt:) Többször felsír, és még mindig felébred enni, és ilyenkor benyom 270 mili tápszert, de mostanában az is kevés neki, csak nem fér több az üvegbe:)
Ma vettem egy nagyobb cumisüveget a kis zabagépemnek:)
De nem panaszkodom, hiszen nekünk olyan nehezen jött össze Doni, hogy minden egyes felsírásnál hálát adok az égnek, hogy végre van kihez átrohangászni:)

A teóprojektelőknek drukk, mi is lombikosok vagyunk, de nekünk nincs remény a spontánra, ezért hamarosan visszamegyünk az intézménybe kistesóért:)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


sziasztok.

Nem könnyü így "egyedül" de meg lehet szokni. Tegnap ota lázas a picur. alig tudom levinni neki. Folyik a nozija. De amugy jokedvű. Mosolyog egész nap. Szerencsére nem viseli meg nagyon.

A Kisfiamat a királyhágoban szültem, kislányomat a Szent Imrében. Nagyon szerencsésnek mondthatom magam mert nem ismerem a vajludást. Hamar kibujt mind a két gyerkőc :)

Kislányom 3 honapos kora ota átalussza az éjszakát :) Napközben már csak 1 szer alszik. Sajna mivel nem tudtam sokáig szoptatni 4 honapos kora otta eszik szilárdat. Most már azt eszi amit mi. Imádja a tejbe grizt. 6 honapos kora körül főztem neki rizst és tápszerrel össze turmikxoltam. Azt is nagyon szerette. Spenotot szeretik nagyon :)

3 dik babát nem tervezünk. Páromnak az elözö házasságábol van 3. Én is hoztam egyett. Kislányunk a közös.

Spárban dolgozom. Most várom hogy felvegyék a kicsit a bölcsibe. Idén szeretnék visszamenni :)
emibaboka
Budapest X. kerület
 
 


Emi szerencsés vagy hogy ilyen korán átaludta az éjszakát.
Én 3 hónapos koráig szoptattam azóta tápszer meg szilárd kaja.
Donoka jó étvágya van a picinek én nekem még most is max240ml tápszert eszik de inkább 210 szokott enni.
Én kisfiam egy éjszaka volt hogy kétszer is fel kelt este és eddig nappal is kétszer aludt de ez nem vált be.
Éjszaka nem aludt se ő se én így ebből kifolyólag én fáradt és ingerült voltam és nem volt erőm semmihez.Míg most hogy bevezettem azt hogy nappal csak egyszer alszik azóta jók a nappalunk és isteni az éjszakánk.Én kipihenten és energikusan kelek.
Őszintés nekem nyuszi beszélgetése sokat segített úgy hogy útolagosan nagyon köszönöm!
dzsopika
Budapest VIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Olvasgatlak titeket, csak nem volt időm írni.

Látom, a babák szépen eszegetnek, és nálatok az gond, hogy nehéz új ételeket kitalálni. :)

Nálunk még teljesen más, Kornélka egész 2-3 kanál kaját elfogad, aztán kész, nem kér többet, igazából csak szopizni akar még.
A pépes kaja főképp nem kell, csak amit a kezébe vehet.
Én már adtam neki kenyérhéjat rágcsálni, az a kedvenc, úgy gondoltam, inkább akkor kenyér, vagy Kornspitz kifli, mint az ajánlott keksz.
Ezen kívül csak azt eszi, amiről látja, hogy mi is azt esszük, pl levesből a zöldségeket, de onnan bármit, szívesen majszolja a zellert és a főtt fokhagymát is.

Mozgás: nagyon ügyesek a topicbabák, olvastam, hogy többen is felálltak már. :)
Korni is próbálgat, de még csak kb. derékmagasságban megkapaszkodva nyomja ki magát, esélytelen, hogy felálljon, mert egy pillanatig sem marad meg a járókában, csak a szobában kinn, ahol tér van.
Így hát jó gyorsan kúszik és abszolút a mászás előszobájában van, hintáztatja magát.

Apropó: Milli: Ez az ülés dolog nekem azért fura, mert a közhiedelemben az van, hogy 6 hósan ülnek a gyerekek. Nekem viszont az nagyok majd 9 hósan tudtak egyedül megülni, pedig hamar álltak-másztak. Szóval szerintem az jóval későbbi fázis, mint gondoljuk. :)

Kajaötletek: cukkini, zeller, fokhagyma, akár pici főtt vöröshagyma, lassan padlizsán. Jó lenne, ha Korni is kóstolgatna már.

Alvással nálunk semmi gond, de napi min. 3x alszik 1-1,5 órát, mint donokáéknál.

Fog nulla, a nagyoknak is 1 évesen jött, nem is várom még.

Sok sikert a próbálkozóknak a tesóprojecthez, nekem már 3 gyerkőc van, de lehet még rászánom magam még egyre, de pihenni szeretnék picit előtte.

És egy kép: Kép

Judit

Kép

Kép

Kép
migej
Pécs
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nyugodt és szép hétvégét!
na ma éjjel nem igazán aludtunk.Nem tudom mi volt a drágámmal de mindig mire megtaláltam a helyemet akkor sír fel.Ezt hajnali 1-től hajnali 5-ig játszottuk.Nem baj mondom du-án én is alszom mikor ő.Annyira szép idő van hogy kivittem sétálni,viszont vissza fele elaludt a kocsiba.Mire levetkőztettem meg meg csináltam neki a tápszert felébredt.Próbáltam vissza altatni de nem igazán akar.Úgy hogy beraktam a kis ágyba és most várom hogy elaludjon mert nem szeretném megtörni ezt a déli alvást.Úgy hogy most várok.
Csak a kutyát is le kéne vinnem lassan.
Édesen beszélget az ágyba néha felsír aztán abba hagyja.
Emi hogy bírod egyedül?
Én ma maradtam igazán egyedül reggel mind az anyukám mind a párom elment.Igen rossz volt.Persze bizti hozzá lehet szokni.
Lányok nekem az a kérdésem hogy nektek nem hiányzik a felnőtt társaság?
Mert én többnyire nem beszélek senkivel csak veletek meg este anyukámmal meg a párommal.
dzsopika
Budapest VIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak!

Hű de ügyes babák vannak itt :)

Mi is jól vagyunk, Gábor még nem mászik, de kúszik, felül, négykézlábazik, és egy tündér :) Éjjel jókat alszik, és nagyon jókedvű kisbaba :) Szopi már nálunk sincs, én hat hónapos koráig szerettem volna szoptatni, ez sikerült, úgyhogy elégedettek vagyunk mindketten :) Hihetetlen mennyiségeket eszik, én ezt már nem bírtam tejjel.

Felnőtt társaság nem hiányzik, elég aktív a társasági életünk, úgyhogy erre nem panaszkodhatom :)

Dóri nagyon ügyes, Kornél meg nagyon jó pasi :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Az lemaradt, hogy

Nagyon boldog új évet kívánok mindannyiótoknak, az újaknak is! :D

Valahogy ebben a szikrázó, tavaszi időben folyton elfelejtem, hogy ünnepek vannak, voltak, inkább a kiránduláson jár már az eszem. :)

Apropó: ti mivel közlekedtek? Mármint babakocsi, vagy valamilyen hordozó bejött e nektek? Esetleg bicikliülésben utazott már valamelyik baba?

Judit

Kép

Kép

Kép
migej
Pécs
 
 


Mi babakocsival. De tavasszal szerintem már a saját kis lábacskáján jön a manóm :) Lakásban már nagyon ügyesen kavirnyál :D
emibaboka
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Migej! Gyönyörű a kisfiad!!!

csibe, Nyuszika! Ügyesek a babák, hogy már most állnak!!!!

Képzeljétek Lilinek nem bírja a popsija a Pampers Premium Care pelust. Tiszta vörös volt tőle a kis feneke és már egy kicsit átlátszó genny is jött belőle. Csodálkozom, hogy sírdogált egész este. De már nagyon szép. A neogranormon helyre hozta meg egy kis kamilla tea.
Nem kell valakinek? Csak 7 db-ot használtam el belőle, és 2800-ért odaadom. A postát én állom :) 3-as méretű (4-9 kg) Csak azért kérdezem, hogy nekünk ne álljon itt feleslegesen.

További szép hétvégét mindenkinek.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Dzsopika, szívesen, remélem némi hasznosat mondtam :)

Csibe, Te hogyan korlátozott Benettet? Mert Dóri felállt, de a járókában kapaszkodva közlekedik is.... És így is korán állt fel, nem kell még járni is..... Én max annyit tudok tenni, hogy kiveszem a járókából, mert a lakásban még nem jött rá, hogy pl az asztal remek kapaszkodó és mellette is lehet menni. Mindenhol feláll, ahol tud, de menni, járókán kívül nem megy...

Mi is babakocsival jövünk, megyünk, még mózessel, bár eléggé nyomorog.... Csak amíg nem ül, nem merem sportrészbe rakni.... Vagy?!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika, anno Zsófi is fél évesen állt fel, de én hagytam, csinálja csak, amit már tud. Lépegetett kapaszkodva, de rendesen csak 11 hónaposan kezdett járni.

Sportrészt már nyugodtan használhatod szerintem, gondolom ott is van nem teljesen függőleges pozíció, abban simán ülhet.

zsanka, mi liberot használunk, meg nagyobb méretet, köszi, mi nem kérjük.

migej: mi babakocsizunk, néha meitai, ha olyan helyre megyünk. De azért csupaszon 8,5 kiló már, felöltöztetve még több, ha nem muszáj, nem cipelem :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Én is babakocsiba viszem a picit.Jobban mondva avval közlekedünk.
Én nem korlátoztam Szabolcsot.Mikor rá jött hogy feltud állni és hagytam aztán magától rájött hogy az asztal mentén tud menni,és ment.Én sétálni is szoktam vele úgy hogy fogom a kezét.nagyon szépen lépeget.Még magától nem áll és nem megy.De szerintem úgy is csak azt csinálják a picik ami jó nekik.Szerintem nem jó korlátozni a gyereket.
Nyuszika nagyon sokat segítettél és nagyon sok jó tanácsot adtál.
Zsanka: biztos most már nyugodtabb lesz Lili.Hála az égnek nekünk nem volt még pelenka problémák.De nővéremnek igen elégé haza tudja vágni a pici fenekét.Szerintem a neogranorma az jó mindenre én nagyon szeretem.

Kép
dzsopika
Budapest VIII. kerület
 
 


Akkor jó, olyan idegen tőlem, hogy korlátozzam, de közben tartok a gerincproblémáktól, lúdtalptól.... De lesz valahogy, attól függetlenül NAGYON büszke vagyok rá!!! :):):)

Zsanka még át is venném a pelust, mert mi is ezt használjuk, de már 4-es kell neki egy ideje....

Panndi, igen, a sportrész fektethető is, kb. mint egy pihenőszék. Azt hiszem, felavatom jövő héten!!! Azaz Dóri :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


nyuszika!
nekünk a járóka már ezer éve el van rakva...
nekünk a földön mászik és ott bárhol feláll,én csak a kezembe kapaszkodva feláll és
utána sétálna abban akadályozom,h nem nagyon járok vele így...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok!

Nálunk is kibújt az első fog :D Nagyon vártam már, mert véraláfutásos volt az ínye, aztán egy éjszaka nehéz volt és másnap délutánre kibújt.

Hát ez ülés, állás dolog nekem is zavaros. Nálunk védőnő szerint az ölünkben ültetgethetjük, mert akkor a kezünkkel jól tudjuk fogni és nem terhelődik a gerince. De én valahogy úgy érzem, hogy nem lehet nagy baj, ha ülni akar, nem tudom állandóan megakadályozni... Igaz igyekszem nem ültetgetni kitámasztva. Nálunk külön probléma, hogy alig fér már be a hordozóba, főleg, ha fel van öltöztetve. Szóval én már nagyon várom, hogy üljön, mert sokat visszük kocsival és jó lenne, ha a gyerekülésbe tehetném, mert ez így tiszta kínlódás már. Erről valakinek van tapasztala?

Zsanka én nagyon szeretem a Premium care-t, de mi is már rég 4-est használunk.
20140503222551
 
 


Tinus, Dóri sem ül még rendesen, de a hordozót kinőtte... Szerencsétlen meleg ruhában meg sem bír moccanni.... Szóval mi vettünk gyerekülést, 0-18 kg-ig, abba már most mehet, nagyobb és kényelmesebb neki. Mivel dönthető, így elvileg a legjobban fektetett módon van, ez pont olyan, mint a hordozó. És elvileg ebbe már újszülött is mehetne a szűkítővel, de persze ez most nem kell már. Ennek annyi a hátránya, ha elalszik, nem kapod ki csak úgy a kocsiból, mint a hordozóban....

Csibe, köszi. Én nagyon szeretem a járókát, mert amikor együtt vagyunk, kint van, de ha dolgom van, mint pl ma, takarítok, akkor be tudom rakni és nem kell félnem, hogy valami tiltott helyre közlekedik.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


nyuszi!
mondjuk igaz én a konyhából simán rálátok és amikor takarítok,akkor meg úgyis
jön utánam :)

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok!!

Tinus! Gratula a fogacskához!!!

Panndi! Van Liberora kuponom a Dm-be. Ha privátba elküldöd a címedet akkor elküldöm Neked. Én úgyse fogom felhasználni.

A bébihordó már nekünk is kezd kicsi lenni, de gyerekülést meg nem akarunk még venni, mivel nem tud ülni. Meg mi már a 9-25 kg-sat szeretnénk venni. Már ki is néztük. :)

Ma voltunk státuszvizsgálaton. 8 kg 20 dkg és 69 cm. Szerintem a cm-t elmértük, mert én múlt hónapban mértem neki 68 cm-t. Viszont ebben a hónapban csak 20 dkg-t híztunk, de azt mondták nem baj. Meg kaptunk kettes tápszert. Ha elfogyott az egyes már azt fogja kapni :)
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


gyerekülés:
hát nem a legbiztonságosabb ilyen nagy különbségű gyerekülést venni...
nekünk majd Kiara kap újat és Benett megörökli Kiaráét.csak másik huzatot veszünk rá,m
full rózsaszín az ülése...
nekünk most römerünk van,de még nem tudom pontosan milyet kap Kiara,
viszont mi ebayen vettük és vagy 20ezerrel olcsóbban sikerült megvenni...

ilyen van kiarának:
http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... e&store=32

és ezek közül lesz vmelyik:
http://www.brendon.hu/Products/ViewDetails/35699

http://www.brendon.hu/Products/ViewDetails/37836

http://www.brendon.hu/Products/ViewDetails/34521

érdemes megnézni a német adac teszten milyen minősítést kap a gyerekülés...

Kép
Kép
csibe83
 
 


zsanka!
tényleg nem gond,h ennyit híznak már csak a babák,m már annyit mozognak,h
nem fognak olyan ütemben hízni,mint az elején...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Nyuszika, ti okosak voltatok. Mi már rég megvettük a 9-25 kg-os ülést, ami nem is dönthető (mert tapasztaltabb babások mondták, hogy nem kell túl cifrázni). Na mindegy, most ez van, vagy veszünk egy dönthetőt vagy valahogy kihúzzuk, amíg stabilan ül.
Úgy látszik nekünk ez a sorsunk, hogy mindenből 2 legyen (már van 2 kocsink és 2 hordozónk)...

Csibe, a "nagy különbségűt hogy értetted"? az, hogy ne 9-25 legyen csak 9-18?? A Römer tényleg szuper ülés.
20140503222551
 
 


Akkor a 9-25 az nagy különbségű? mert láttunk 9-36-osat is, de olyat végképp nem szeretnénk.

Azt hiszem mi ezt néztük:
http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... 1&pageno=3
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Jaj meg ezt is néztük, mert ez meg kisebb, mint a 9-25-ös, hiába 9-36-os:

http://www.brendon.hu/Products/ViewDetails/26931
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Mi Britaxot vettünk, elvileg ez is "Römer", jó a töréstesztje, szóval szerintem nem rossz választás. Most persze fordítva van berakva, majd, 9-10 kg-tól lehet menetiránnyal szembe rakni.

Csibe, utánam is jön Dóri, de útközben mindig talál valami izgit, egy kis virágföld, vagy növénytartó, amin remekül lehet állni, szerinte.... Szóval nincsen kedvem izgulni, sem 5 órán át takarítani. Inkább berakom és így tudom, nagy baja nem lehet :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


tinus!
sztem a 9-25ig belefér csak a 0-18 nem...
engem anno Kiaránál eléggé "kioktattak",de már nem tudom jól elmondani,h miért nem jó :? :?

viszont a brendon oldalán mindig van egy "friss" törés teszt lista:
http://www.brendon.hu/Pages/Show/carseats

Kép
Kép
csibe83
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: