Új privát üzeneted érkezett!

Üdv Napsugár!

Most regisztráltam a DM Bababónusz programra, interneten keresztül. Hátha segítség másnak is: ha van DM active beauty kártyátok és beléptek a saját oldalatokra (vonalkód+irányítószámmal), akkor az "Adatok módosítása" menüpontra kell ráklikkelni és ott beikszelni a jobb felső sarokban lévő bababónusz programot. Utána már egyértelmű a dolog, de nem volt egyszerű rájönni, hogy a jelentkezés a bababónusz programra az adatváltozás menüpontban van elrejtve :oops: Nem is egyedül jöttem rá, hanem felhívtam az ügyfélszolgálatot :-)

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Manni: nekem van ilyen kártyám, akkor megnézem a neten, köszi! Viszont ez mire jó? Nem írtátok le, hogy mi ez a csomag. Csak 2 hónappal a szülés előtt lehet ezt kérni? Mert akkor nekem van még 2 napom.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Szifla:
Van benne egy kuponfüzet, ebben pelenka kuponok, 1 ft-os cumikupon (mondjuk latex, én olyat nem adok, de 1 ft-ért elvittem), laktoherb tea 1 ft-ért, és minden féle babához szükséges dologhoz kupon. Van hozzá babanapló, termékminta, mindez egy csinos kis tatyóban.Ja és ott van a szerintem leghasznosabb 50%-os C&A utalvány is. Aztán ezek után rendszeresen kapsz majd kuponokat, a baba korának megfelelő termékekhez.
Azzal a 2 nappal simán csalhatsz ;)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

 
 

Mágnes: ohh, ez jól hangzik, köszi! :) Egészen felvillanyoz, amikor babacuccok vásárlásáról van szó. És valami melegségérzet önti el a szívem, olyan jó! Ez ilyen anyai érzés? :oops:
A C&A-t én is nagyon szeretem.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Köszönöm a fogatatást.
Mágnes igen jól látod lassan 5-évesek az ikreim.
Első szülőt fiam márciusba töltötte a 20.-évét ezért nincsen vonalzója!
Ő nagyon korán érkezett az életembe ép, hogy betöltöttem a 18-at, de nem bántam meg.
Folyt köv. mert ebédet kér a csipet csapat

Kép
Lilypie First Birthday tickers
napsugáreperke
 
 


Gemini, pont most láttam egy PegPerego 3-as ikres babakocsit az expresszen, rögtön eszembe jutottál. Itt van nem messze tőlünk az eladó, gondoltam is, hogy kár, hogy nem előbb, talán összefuthattunk volna. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Napsugár, üdv itt. Ó, hát akkor neked minden korból van már tapasztalat. :wink:

Köszi a Dm-es tippet, én is mindjárt megnézem. Én meg már annyi pontot gyűjtögettem, és még nem váltottam ki kupon füzetet, mert az előzőbe tök fosok voltak (nekem legalábbis). :lol:

Na, megyek, ellépünk hűtőt csekkolni.

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Már ki is váltottam a bababónusz csomagot :-) Sokkal kényelmesebb volt itthon megcsinálni a jelentkezést, mert a DM-ben már csak a kupont kellett kinyomtatni.
Ha már ott voltam, vettem egy csomag pelenkát is :-)

Sti, nekem is jó sok pontom van már, de én se találtam az előző kuponfüzetekbe jókat. Viszont nekem innen van 2,3 Stahl szakácskönyvem is 1 Ft-ért :-) Sajna, már nincs ez az akció :-(

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Néztem ezt a kuponfüzetet, mert még én se váltottam ki egyszer sem ilyen füzetet. A mostaniban van tena lady. :) Akartam viszont kérdezni, hogy abból melyiket vegyem a kórházba? Annyi féle van! Van az extra, meg a super, az tűnt a legvastagabbnak...de van kicsi meg nagy kiszerelés és nem minden fajtát láttam a kisebb kiszerelésben...melyiket javasoljátok? Gyógyszertárban olcsóbb vagy drágább, mint dm-ben vagy hipermarketben?


Gem: te is jól nézel ki! :wink:

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Szifla, a legnagyobbat vegyed :) Én eddig 1 nagy csomaggal vettem, de eddig megmaradt kb harmada mindkét gyereknél. Ez viszont nagyon egyéni. Van, akinek 3-4 nap után már a sima betét is elég, másoknál ez tovább tarthat.
De majd a többiek is megosztják a tapasztalataikat.

DM, én is ritkán szoktam beváltani a pontjaimat, de most a bababónuszba bejelentkeztem előzetesen én is a múlt héten.

É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Na felkeltettétek az érdeklődésem dm ügyben... viszont nálunk most nyílt nem rég és kártyám sincs, így be kell előbb csattognom :(

Szifla: én eddig gyogyóban vettem és ott mondtam mihez kell és ők tudták mekkorát adjanak... viszont én bugyit is vettem hozzá... nekem jó volt a tenna bugyi, de pl Molly írta, hogy neki nem bírta a bőre... de nekem ez tartott frankón, meg hát ugyi kidobhatod.
2 van egy csomiban és az pont elég. de nem drága, úgy hogy ha többet veszel, akkor az is jó, mert kihúzod vele a kórházi napokat és nem kell a mosással szenvedni... mérete: azt mondják, hogy akkorát kérj, mint a normál méreted, de ha esetleg m-es helyett l-est vagy xl-est veszel, az sem fog leesni rólad...
ja a betétre visszatérve: nekem a szülésznő ragasztotta bele és ő is adta rám- és ő pl 2-t ragasztott bele... tehát ha nem az óriást veszed meg, akkor is van opció és jobban elfogy a csomag...
de nekem is maradt mindig, mert én kb 1,5 napig használtam a tennát, utána sima betét is jó volt...
hallottam már anionos betétről- ez állítólag a gátseb miatt jó...
én amúgy az allways-en kívül mindegy mit veszek fel... szeretem a naturellát is, mert illatosított...
ja és nekem kb 6-7 nap után max tisztasági betét kell...

Sti: lecsekkolnám én is azt a hűtőt! :) megmuti? :)

ja amúgy terhes agy: először benéztem ám amit írtatok- én azt hittem a cba-ba adnak 50%-os kupont... :( remélem hogy eljutok a cunda-ig is :)
amúgy ide babarucira adják a kedvezményt, vagy mindenre? férfi ruhára is adják pl? meddig lehet beváltani?

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Napsugár: szép családotok van! nagyon helyesek az ikrek! viszont így már nem is tűnik számomra olyan ihaj nagy családnak, mert a fiad már tényleg kész felnőtt, az ikrek, meg úgy együtt szinte egy egységet alkotnak :)
egyébként ha elárulhatod- ti itt laktok vagy külföldön?

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Most nézem, hogy mennyire lányra készültünk.... :lol: A vonalzóm is rózsaszín. :lol:

Konkri, nem volt ilyen kiállítva és hülyének is néztek. De hát media markt. http://www.hotpoint.hu/haztartasi_gepek ... 58683HU.do
ezt akartam megnézni, de nem vagyok ebben biztos. Olyan kicsinek tűnik a fagyasztó, plussz csak 2fiókos és így úgy látom ömlesztve lehetne tartani.
De ez lenne az ideális: http://www.lg.com/hu/haztartasi-elektro ... 59PVJV.jsp
ezt ma lemérték a boltban, mi itthon és pont jó. Juhéééé, erre minden lapon más van. ááááá :evil: :evil: :evil: Most holnap égünk még és visszamegyünk a saját centinkkel. Azt hiszik kettyósak vagyunk, csak tényleg számít fél centi is, különben nem tudsz kimenni. :roll:

Na, én is megcsinálom holnap a dm-es dolgot.

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


nekem ez utóbbi tetszik jobban... sokat számít a véleményem mi :)
remélem a méret is jó lesz! nekem is tetszenek a fullos hűtök- én úgy szeretem kombinálni, hogy a műszaki cikkek legyenek jók és a kiegészítők rusztikusak vagy régiesek...

a csere programot megejthetnénk hamarosan, ha lesz időm, holnap megnézem a takarókat...
te meg küld el a címed mailben és postázok...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Jó reggelt Lányok, Asszonyok!

Egy friss gólyahírt hoztam...
2012.08.08-án este világrajöttek a gyerekeink! :lol: :lol: :lol:
Dorottya 2490g
Dániel 2360g
Dávid 2210g

Apuka :wink:
trigemini2012
Fehértó
 
 


Jó reggelt!
Tigermini hatalmas gratuláció!!!!!!!! Gyönyörű méretekkel születtek a babáid! Jó egészséget és sok tejcit kívánok nektek!

Nagyon car éjszakám volt, sehogy se kényelmes aludni, bármelyik oldalamra fekszek, fáj-zsibbad,
kezdek egyre terhesebb lenni,nyűgös vagyok és fáradt. Nagyon várom az óvodakezdést, sokat vagyok az ikrekkel egyedül sajna nálunk nincsen segítség, férj nagyon sokat dolgozik, reggel megy, este jön, néha hétvégén is megy. Ma össze kell szednem magam ki, kell takarítani, mert már nagyon zavar, és vasalni is kell Nikinek az ágyneműit, azt már ki mostam. Ruhákat a jövő héten kezdem mosni, vasalni.

Konkri
Igen a nagy kész felönt helyett igazi kamasz! Most kezdi a gimnázium utolsó évfolyamát! Idén érettségizünk, van még egy jó kis gimis évem. De isten biz én pezsgőt bontok, ha meglesz a bizonyítványa , nagyobb bulit csinálok, mint ő!

Szoptatást nagyon jól kiveséztétek. Az ikreket egyáltalán nem tudtam szoptatni, mivel nem indult be a tej. Már a korházból tápszer recepttel jöttünk haza. Szerencsére teljesesen el tudtam fogadni nem csináltam belőle lelki kérdést. Ja és, hogy nem voltak anyatejesek nem jelentkezett a betegségeknél egyáltalán nem voltak betegek, sőt olyan ritkán mentünk orvoshoz, hogy néha már a doki néni azt hitte elköltöztünk.
Na dugulok megyek reggelizni,meg nyulakat etetni.

Kép
Lilypie First Birthday tickers
napsugáreperke
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!


Trigemini, gratulálok, sok-sok-sok boldogságot, egészséget, tejet, és minden jót kívánok! Reméljük kialudtad magad előre...
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


Tényleg megindult a baba eső. Akinek még van pár hete, szorítsa össze a lábait...

Én most kissé megint összekeveredtem, a terhesség 280 napos, az összes kalkulátor szept. 11-12- t számol szülési időpontnak, de tegnap este végig számoltam, és az utolsó mensim első napjától a 280. nap aug. 18-ra esik. Ráküldtem a férjemet, hogy számoljon már utána, nem lehetek ilyen béna, hogy ekkorát tévedek, és ugyanaz az eredmény. Most délelőtt megyünk dokihoz, őt is meginterjúvolom, hogy merre is vagyunk arccal?
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


Gemini! Hatalmas gratula! Nagyon szép súllyal jöttek a világra a babák. :D

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Trigemini és Apuka!!!

Hatalmas gratula a szép súlyú babákhoz! Nagyon jó egészséget mindannyiótoknak!!!!

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Gemini Apuka!!!Köszönjük a híreket!!!! Millió gratula Anyukának, babóknak és Apukának is. :D :D :D :D


Konkri, ja-ja. küldöm, de te is küldd a címed. :lol:
Nekem is az utsó kellene, az elsővel vannak bajaim. :?

ma én is dokizom, a gyerekek már kiborítottak. :roll:

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Trigemini, szívből gratulálok Nektek és nagyon jó egészséget kívánok!
Szépen megnövesztetted a babákat :-)

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Trigemini, óriási hurrá! Szuper méretek, remélem, mindannyian jól vagytok és úsztok a boldogságban. (Itt is a csajszi a legnagyobb :wink: persze nem óriási különbséggel) És azt is remélem, h nem kell sok időt kórházban töltenetek, és hamarosan hallunk rólatok!

Napsugár üdv itt, szép családod van! Nekem is kissé sok így 36 hetes terhesen már a két nagyobb gyerek, tegnap óta bölcsiznek, oviznak. Samu csak fél napra ment (oviban összevont csoportok vannak, az meg nem az igazi..., de a bölcsi teljes gőzzel üzemel már hetek óta).

Ma megvettem a kórházi pakk még hiányzó részeit (Tena, mellbimbókrém, törlőkendők, stb), és végre mosom a babaruhákat. Találtam elfekvőben textilpelusokat is, nem is kell így sokat vennem (az élet apró örömei). Csomag nagyjából készen van, épp most vetem össze a listával.

Sti, jól néznek ki ezek a hűtők. Itt az az ötlet, hogy az egyik oldal fagyasztó, a másik "sima" hűtőszekrény? Még sosem néztem ennek utána. Drukkolok, hogy megtaláljátok a megfelelő méretet!
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Judit, nem az a megoldás, hogy ugyan a terhesség valóban 280 nap, de te nem az utolsó mensid első napján estél teherbe, hanem ahhoz képest kb 2 héttel? Mondjuk még így is van difi, de kisebb :)
erpé
 
 


Sziasztok!

Azta, Trigemini, és geminiApu, hatalmas gratula nektek, sok boldogságot kívánunk!Nagyon szép súllyal születtek a babák!

Judit:
Mikor volt az utolsó vérzésed első napja?

Nálam minden összepakolva, holnap még matracot kellene vennünk a kiságyba, és ennyi.
A mai napom eléggé fújtatós, bármihez kezdek 5 percenként szünetet kell tartanom.
Fáradt is vagyok, Apának hajnal 2-kor húzták ki a fogát, elég ramatyul van, éjfélkor ment be a Fogászati klinikára, én pedig szolidaritásból izgultam érte, nem aludtam, míg haza nem ért.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Trigemininek és a kedves hírhozó apukának hatalmas gratula, alig várom majd a képeket!!! Tényleg nagyon szép súlyúak. :wink:

Maci, sajnálom a csípést, remélem javulgatsz azért. Dokim az Istvánban Kassai Enikő. És neked? Lehet h mondtad már csak elkerülte a figyelmemet.
És neked Sti? :oops: Agyilag teljesen zokni vagyok...

Sti, szépek a hűtők, mi anno az Aristonnal szemeztünk, nekem az nagyon tetszett, hozzánk persze nem fért be, kicsi panel konyha :cry:

Ági, basszus szegény férjed...meg ez az gáz dolog????Tényleg nincs napokig gáz Harasztin?Még jó, hogy nem vagyunk most ott.

Ez az ovi szünet basszus akkora szemétség, már bocsi a pedagógusoktól...majdnem 6 hetet csináljak végig, ebből eddig a férjem itthon volt 1-et, majd jövő héten itthon lesz szerdától.
Most már annyira készen voltam, pedig hozzá teszem Nono nem rossz gyerek, sőt, de azért egész nap megy az anyaaa figyelj, gyere autózzunk :lol: és ezt ebben az állapotban nem tudom már úgy csinálni ahogy szeretném, hogy kivittem anyósomékhoz Solymárra 3 napra, de nagyon fura volt, 2 éve nem jártam ott, és olyan furán viselkedtek, még Nono szülinapjára sem jöttek el...olyan undorítónak tartom meg képmutatónak...brrr
Amúgy csak olyankor megy a gyerek mamáékhoz ha az apja itthon van Svájcból, és kiviszi. Úgy kényelmesebb...

Üdv, napsugár, megkérdezhetem h miért ilyen későn csatlakoztál? :oops: Dolgoztál vagy más oka volt?

Lassan annyian vagyunk, hogy követni sem tudom :oops:

Keverek egy csomó mindenkit...ti hogy vagytok ezzel?

Velünk annyi van, hogy persze István nem fektet be, m,ert millió szülés van erre nincs se hely se semmi, és különben is ezek a cukor értékek jók, amik nekem vannak...mondja ezt a nődoki, mert h evés után 2 órával kell 7,8 alatt lenni a cukornak.
Totál elegem van...neten is ellentmondásokat találtam a dolgokról, de amit sziflának is meg nekem is mondott a diabetológus az nem azt mondja h nem lenne baj.

Szóval csinálom a diétát, most kiváncsiságból szúrom magam napi 8x, még hajnali 3 kor is, mert elméletben a vércukor profilba kell hajnali érték is. De hogy az eredményeimmel mit kezdek azt nem tudom.
Nem tudok olyan keveset enni hogy az éhomi 4,2-ről egy óra múlva ne 7,9-re menjen fel reggelente a cukrom. Persze 2 óra múlva meg lemegy...szóval én kijelentem h nem értem. Terhelésnél azért megnézném most már szívesen hogy mit produkálok, ugyanis tegnap a reggelim 19g CH volt, és erre csináltam 7,9-et.
Viszont fogyok...és csak reménykedem h Martin kap elegendő kaját odabent. :cry:

Még egy para, szombaton éjjel ugye én is görcsöltem, és most kérdezek lányok egy furcsát, tudom h így a második terhességnél ez fura, de ugye egy ilyen fájás felülről fáj, a méh tetejéről?
Nekem nem indult be Nono, programozott csaszi volt a betöltött 39. héten, szóval nem tudom, de egy éjjel vele is szenvedtem mint a kutya akkor rendszeresen jöttek a fájások, és minta a gyomromnál lett volna először olyan fura érzés ami haladt szépen lefelé. Gondolom ez nyomja lejjebb a babát,nem? :oops:
Csak azért kérdezem, mert mindenki mondja h leszállt a hasam, gyakorlatilag a tenyerem befér a méh teteje és a cicim közzé, nagyon nehezen megy a járárs és folyamatosan szúró fájdalom jön a hólyagom felől. Pisilni is rengeteget járok.
Mensis fájásaim is vannak meg a derekam is sokkal többet fáj azóta...

Szerintetek nem korai még ez? Így a 34 héten? Vagy ez semmit nem jelent???
Nyugtassatok meg lécci, hogy ez nem azt jelenti h hamarosan szülünk.

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Gabi, ezeket a jópofa bodykat hol vetted?
Én szerettem volna venni tescos kis 56-os rövid ujjú bodykat gondoltam a rugi alá az jó lesz, mert első babás koromban Nonóna vettem ugyan 56-os bodyt, de minden féle varrás van rajta, és azóta tudom h az nem lehet vmi kényelmes, de már a 3. tescoban nincs 56-os, de még csak 62 se. Mondjuk az van egy pár, de ha meg a body olyan nagy nem tudom majd fölé adni az 56-os rugit. Hosszú ujjút találtam de két hosszú ujjú olyan macera egymáson meg talán sok is...azt se tudom hány kiskabát meg ilyenek kellenek majd, hogy milyen idő lesz, és különben is mikor milyen idő lesz? :lol:
Talán ha 1 kis kabátka szerűje van Nonónak, meg néhány kardigán szerű cucc. Ti mivel készültök?

Basszus IKEA megszivatott minket rendesen. Van egy pax a hálónkban fekete barna korpuszos, akartunk venni az ajtó mögé egy 30 cm mélységűt h abba rakjuk átmenetileg Martin ruháit, amíg a mi szobánkban alszik, mert a kombi kiságyba azért nem fér bele sok minden. Erre moat amikor nézzük a pax tervezőt, kiderül h 30 mélységű nincs csak fehérben???? Hogy néz ki egy fekete mellett fehér pici szekrény?Most mibe rakjam a kimosott ruháit, ma akartuk megvenni mert már hetek óta egy hatalmas bőröndben vannak a kimosott ruhák.
De persze azt is megcsinálták h Nono szobájában meg egy hatalmas barna színű van, a tervezőben bent van, és kiderült h már 1 éve nincs a sima barna, mi meg polcokat szerettünk volna még bele...okay, ezt kivédtük rácsos fiókokkal még talán jobb is mert a 60 mélységű fiókba kényelmesebb pakolni mint a 60-as polcra...de akkor is. :twisted: :twisted: :twisted:

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!

Nagy gratula a Gemini családnak! tényleg jó kis csomag! a 3 baba súlya, meg a 3 lepény, meg a víz... pfff... ügyesek voltak!
szerintem hamarosan otthon lesznek mind. Szép, boldog életet és sok sok egészséget, tejet!

(3 oroszlán gyerek... az nem semmi lesz :) )

Manoka: hát emlékeim szerint nekem egyik fájás se felülről jött, hanem, mint egy besz@rós mensi görcs...
és igazándiból az elején azért faj, mert a méhszáj tágul- kontrakció...
ha már tolódik, az másképp fáj! na akkor se kép, se hang, visszatartani se lehet, csak sodródsz az árral már és a tested átadja magát a legyen ami lesz-nek... viszont ekkor se magától tolódik ki a baba, hanem azért anyukának is rá kell segíteni nyomással, felüléssel, meg még esetleg mások is nyomnak, vagy esetleg doki is paszírozza kifele a gyereket...
a hasam nekem hol így, hol úgy áll, de a kezem nekem is befér simán... a köldöködből lehetne viszonyítani, ha mértétek valamikor... illetve a "matatásnál" (hogy Ágit idézzem) a doki is nézi ez a leleten T 3/K vagy 2/K vagy hasonló számokkal van feltüntetve...

Ági: és vízre van megoldásotok valahogy? csak meleg víz nincs? mikróba, víz forralóba melegíteni? jó kis macera, főleg ilyenkor...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Észrevettétek, hogy GeminiApuka milyen profi, a vonalzót már ki is vette... :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


manooka:
Igen, gáz semmi itt Harasztin.
Ma pizzát rendeltünk a gyerekek örömére, de Apa ezt nem tudta megenni, csak pépeset bír enni, annyira brutál a foga helye.
Tegnap este nekiálltam mosdani, gondoltam, nem tol ki velem a gáz nélküliség, Ágika akkor is megoldja! Kisikáltam a mosdókagylót, bedugtam, forraltam vizet, bele a kagylóba, pamacsra jó sok tusfürdő, átsikáltam magam, aztán mostam volna le, és persze akkor szembeszültem vele, hogy a víz már tiszta hab..Szóltam Apának, hogy ,azt hiszem ezt nem gondoltam át, ő csak röhögött, álltam ott habos pocakkal, folyt a hab rólam minden felé, amíg újra forralt vizet... :lol: Mára tökéletesítenem kell a mosdási technikámat...

A fájások, keményedések nem a pocak tetején kezdődnek, hanem alul keményedik az ember, és a keményedés esetleg deréktáji kisugárzásba csak át. Nekem ezt mondta a szomszéd Védőnő, és ,amikor keményedek, akkor ezt is érzem. Alul kemény lesz, enyhe kakilási inger, és hátul a derekamnál ér véget.

Beszéltünk itt a furcsaságokról, hát nálam is van....
Annánál is és Bencénél is 1-2 héttel a szülés előtt a bal talpamon egy halvány pötty jelent meg (mintha anyajegy kezdett volna el nőni), és elkezdett a talpam viszketni, ez eltartott egészen a szülés után 2-3 napig, aztán a viszketés és a pötty is elmúlt. Ne kérdezzétek miért, mi az összefüggés, de így volt... :roll: Nos, 4 napja ismét megjelent ugyanott a halvány pötty, és rettentően viszket a bal talpam... 8)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Konkri:
Én nem látok vonalzót... :cry:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Hú ha Ági, akkor ez jel? mármint a pötty...

Vonalzót egyátalán nem látsz vagy csak Geminiékét nem? mert én pont arra gondoltam, hogy már nincs meg a borsós terhes vonalzója... :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Egyáltalán nem látok vonalzót. Vagy nem is kellene, mert nincs? :D

Hát nem tudom a pötty mit jelent, tény, hogy így volt eddig is. Annyit gondolkoztam rajta, vajon mi lehet a magyarázata (mármint fizikailag, biológiailag), de nem jutottam semmire :wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Hát akkor nem tudom nekem mi ez a fura fájás, mert a mensis görcs van meg a derékba sugárzás, sőt kaki inger is volt szombaton rendesen, de valahogy a gyomrom környékén kezdek el olyan bizsergős fájást érezni először és az szépen halad lefelé....

A pocak nekem nem ilyen volt, az határozottan lejjebb ment, azt mindenki mondja, dokit tegnap kérdeztem telefonban és azt mondta az nem jelent semmit, csak h a baba tudja a dolgát és beilleszkedett a kis bucija...még hetek is lehetnek, de 6 hét?

Olyan jó lenne ha nem indulna be előbb, vagy nem éjszaka, de valahogy nekem is éjjel a rosszabb...most az a terv, hogy ha éjjel beindulna, akkor barátnőmet hívom és idetaxizik és vigyázz addig Nonóra amíg párom nem tud a kórházból eljönni és kivinni Nonót Solymárra a mamáékhoz.

Ági pizza...én amióta diétázom ki vagyok teljesen bukva, annyira kívánom az édességet...mosakodás irtó vicces lehetett...szegénykém.

Köntös nagyon kell a csomagba? Nekem ez a vastag frottír van és basszus nem fér be a táskába. Pedig így is van egy olyan fila húzós sport az én cuccaimnak meg egy pici bőrönd Martin cuccainak, mert ugye Istvánba mindent kell vinni. Hova a fenébe tegyem még a köntöst is???Ágy alatt lehet bármit tárolni a kórházban? Ha mondjuk bőröndöt viszek, akkor azt üresen ott lehet hagyni?
Vegyek esetleg vmi vékony köntöst?olyan nyárit? Ti mit csináltok?
Sti mekkora egy szekrény az istvános szobákban? Oda mekkora táska fér be?
Mert én alapítványos szobában voltam, de ott nem volt az ágy alatt hely, mert onnan jött ki a pótágy az apukának. Őszintén arra sem emlékszem milyen táskával voltunk :oops: Nem bőrönddel az tuti...

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Én se látok vonalzót Trigeméknél...

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Manooka:
Azt azért ne feledd, hogy most a gyomrod nem ott van, ahol eredeti állapotában lenne, hanem valahol máshol ,összenyomva a többi szervvel. Szóval nem biztos, hogy a gyomrod táján érzed, amit érzel.

Köntöst én sosem vittem magammal a kórházba, éppen eléggé volt melegem anélkül is, itthon sem vagyok az a köntösös fajta, ha le kellett mennem valamiért papírt intézni, akkor felvettem egy melegítő nacit, és úgy mentem bárhová. A kórteremben és folyosón pedig elvoltam hálóingben.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Trigemini és Apuka
Gratulálok a csipet-csapathoz! :lol: :lol: :lol:

molly80
 
 


Azta! Gemi! Gratulálok a babákhoz! Hatalmasra nőttek! Szuper, hogy 2kg fölött vannak mindhárman! ;) Nem csoda, hogy ekkora volt a pocakod. :) Várunk nagyon a beszámolóval! ;)

Ági, akkor tuti te leszel a következő. :) Érdekes ez a pötty a talpadon. :)
Ez a gázos dolog nagyon rossz lehet. :( Utálom az ilyen helyzeteket. Azért a fürdős sztori vicces. :D

Krisz, annyira egyformán gondolkozunk, már megint vagy 3-4 olyan dolgot írtál, amit én is pont úgy gondolok, vagy érzek. :) Pl ez a babára felkészülés. Még nem volt időm rá, és teljesen elutasítom a gondolatot, hogy esetleg augusztusban már megszületne, mert nekem előbb rá kell hangolódnom. :)
A lakberendezést meg hát ugye láttad is. A konyha az, amiben mindent én választottam, az tükrözi leginkább az ízlésem.
Fú, Barnus tök jól halad a játszótérrel. Olyan gyerekparadicsom lesz itt, hogy csak na! El kell jönnötök majd kipróbálni! Sajna a holnapi utazás miatt most megakadnak kicsit a munkálatok, de ami késik,...

Judit, neked mikor jött meg utoljára? Nekem dec. 6-án, és mivel 29 napos a ciklusom, így adta ki a kalkulátor a szeptember 12-t. Most nagyon kíváncsivá tettél. Lehet, hogy már tök közel a szülés, csak eddig rossz időpontot gondoltatok?!? :)

Manó, én is épp ezen a hülye köntösön filóztam. Igazából max akkor használnám, amikor kimegyek a folyosóra látogatási időben. De már elhatároztam Samunál, hogy soha többet nem hálóingezek a kórházban nappal. Annyira rühellem. Már akkor is megvettem vagy 4-5 db-ot, és kb 2-t ha használtam. Szóval én viszek pólót meg nacit, és abban leszek. Ha fázom, hozatok be kardigánt. Amúgy szerintem a gyerekágyon még nyáron is fűtenek. :D Csomagot is most csak picit viszek, annak idején hatalmas pakkal érkeztünk. Alig találtam meg a dolgaimat a sok cucc között. :) Most a szülésre egy régi pelenkázótáskába pakoltam, a kórterembe pedig egy kisebb méretű sport táskába. Olyanba, amivel más úszni vagy edzésre jár. Passzentosan, de befértem. :)
Ezen gondolkoztam én is tegnap, hogy milyen érzés is volt anno az a jósló fájás. Minden esetre akkor tutira tudtam, hogy ez most az, szóval ráérek még ezen agyalni. :)
IKEA tud szívatni az ilyenekkel. :( Én a kovácsolt vas utánzat konyhai kiegészítőkkel vagyok így. Pár évente megújítják, újfajta sín, újfajta forma,... Én meg hol tudtam 6 évvel ezelőtt, hogy az itteni lakásba majd mi fog beférni/illeni? Van 3 különböző évjáratú és típusú ilyen fekete fém cuccom szerteszét a konyhában. Nagyon összeillenek. :)

Galex, köszi a listát!!!
Ja, taxi! Erre nem is gondoltam, én vidéki.... :D
Én majd Konkrival vitetem be magam, ha apa épp dolgozik. Beültetjük a 3 fiút hátulra, aztán hadd szóljon. :lol: Csak vicc volt. :)

Napsugár, üdv köztünk! Merre laktok? Mennyi állatotok van?
Ha jól veszem ki a szavaidból, a nagyfiad nem a továbbtanulásra hajt. :) Vannak már tervek?
Az ikrek természetes úton fogantak? Hol szültél/szülsz?

Mi holnap utazunk Balatonfüredre. Nagyon várom már. :) Rokonokhoz megyünk, nagy a család, apu mind a 4 testvére ott lakik, ilyenkor több unokatesóm is ott van, vasárnap nagy bulit csapunk, tök jó lesz! :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Jövő pénteken megint megyünk ingyen állatkertbe. Ha valakit érdekel, írjon!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Gem
Gratulálok! Nagyon szép súlyuak a babáid!
Részletek? Képek?

Villő
Hogy telnek az első napok?

Kata

Kép
ekata79
Szekszárd
 
 


Mágnes
Én a panelban a nyári felújításos melegvízhiányos hetet úgy szoktam átvészelni, hogy a mosógépben elindítok egy 40 fokos programot üresen... és a melegvizet kiengedem a fürdőkádba! :wink:

Kata

Kép
ekata79
Szekszárd
 
 


Sziasztok!

Erpé, a második amerikai hűtő, az egyik oldala fagyasztó, a másik oldala pedig hűtő. És a fagyasztó is polcos, olyan mint a hűtő. Nekem ezek jönnek be, régóta álmom.

ÉÉÉSSS!!!! Bassszus ma megtaláltuk a mi hűtőnk. 4(!!!!!!!!!) cm-rel kisebb, mint az átlag, mégis ez az amerikai típusú és esztétikusan pont befér! Nem lóg túl sehol, pont passzol. Komolyan azt hittem elbőgöm magam. Tudom gyagya vagyok, de mióta szenvedek ezen és utálok megalkudni. Most meg meg van és vagy 130ezerrel kevesebb is, mint mindegyik, igaz szépséghibás (az ajtó fogantyúja karcos, kopott 2helyen, azt most próbáljuk cserélni), meg találtam egy motyógépet is, de bratyóm lebeszélt. Pedig fele áron van. :? De, Anyum meghitelezi a motyógépet és a mosogatógépet is. Szóval ma jó napom volt.

Dokiztam is. Sokat görcsölök, emelnem kell a magne adagot, plussz görcsöknél is szedni. Még egy uhu lesz 13-án szeptemberben és kezdjük a ctg-ket. Pici a kobakja (31hetes) és nagy a pocója (34hetes) :lol: 1990gr és a doki szerint olyan 3,4-3,5 körüli lesz. Persze Anyum szerint nem lesz annyi. :lol: Végülis neki is van orvosi diplomája. :wink: :D Megkérdeztem a mellem, azt mondta, szerinte a meleg miatt onnan vesztettem vizet. Ja, kedd óta olyan vizes vagyok. :cry:

Konkri, én régen nem voltam ilyen nagyon szuper műszakiakat kedvelő, de sajnos az 5-6évvel ezelőtti alacsony kategóriás dolgaink (márkásak) már rég szenvednek, így idénre már azt mondtuk, hogy inkább csak felső kategóriásat, mert ezt nem lehet bírni. :( nekem bútorba vagy a nagyon egyszerű stílus vagy a rusztikusak tetszenek. De nálunk mostanában belül minden egyszerű forma/stílus és maga a ház kívülről rusztikus. Igaz az új házunk kívülről is egyszerű,modern, a másik házunknak kívülről az egyes elemi voltak rusztikusak.

Kata, melóval hogy állsz? Jó, hogy jöttél!!!! :D Apjuk?

Manooka, nekem is alulról indul derékba és igen kaksi ingerrel.
Én csak az 5ágyast ismerem. :? :lol: Mini a szekrény, ágy alá befér, de minek hozol ennyi mindent? :lol: Én egy 4napos bőröndbe befértem a gyerekkel együtt. Köppeny nem kell, annyira meleg van a kórházban. Én egy vékony selyem szerűt szeretnék venni, de nem tudom, hogy viszem e.

Na, megyek, most értünk még csak haza és még meg kell főznöm, aztán még takarítanom is kéne.

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Gemi!
Gratulalok nektek,jo egeszseget es sok,sok tejcsit kivanok!!Ha tudsz majd irj nekunk beszamolot legyszi.Nagyon kivancsi vagyok nem reg egy parnapja meg arrol irtal milyen jol bebetonoztatok apaval a pocakba a babakat.Erre ma mire jovok,hogy ujabb baba eso :lol: :lol:

A szoba,eloszoba nalunk is ki lett festve.Meg lesz egy bejarati ajto csere.vasarnap volt egy vizvezetek tores a furdoszobaban este fel11-kor meg jo,hogy ebren voltunk.Meg apa volt hatra a furdessel.Nekunk nem jutott eszunkbe a mosogepes vizmelegites,de nagyon jo otlet.

Korhazi csomag osszekeszitve a kontos dolog engem is izgatott,hogy minek is?soha nem hasznalom.Gatyo,polo nalam is lesz a latogatasi idore majd abba leszek.

Kivaltottam en is a dm-es csomagot.Nagyon orultem a c&a-kuponnak.50% az szuper.Most jol fog jonni,hogy nem kapkodtamel Bazsi hazajovos ruhajanak megvetelet.Arra fogom felhasznalni ugy dontottem.

Mindenki vigyazzon magara es kivancsian varom a kovetkezo baba szuleteset.En majdnem,hogy vegig kiserem a babok szuleteset.Mire ramkerul a sor:D

Villo!
Hogy vagytok otthon???

Kép
Kép
a.ibici
 
 


A mosógépünk nem a fürdőszobában van... :cry:
De az már eszembe jutott, hogy berakom a gyerekeket 30 fokra egy kímélőre :wink: :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ez a mosógépes ötlet nagyon jó! Sosem jutott volna eszembe.
Gáz nélkül mi is jól meg lennénk lőve... Se főzés, se víz. Mázli, hogy most fűteni nem kell! ;) Szerencsére nekünk van egy vegyes tüzelésű kazánunk is, de Samu miatt nem nagyon használjuk. Nehogy nekirohanjon.

Sti, Konkri, szerintem a kisebbeknek ti még regisztrálhattok a baba bónuszra, és akkor két kuponfüzetetek és kezdőcsomagotok lesz. ;) Vagy nem 3 éves korig lehet? Én még most is kapok kedvezményes kuponokat Samu után.

Kiváltottam a felicitast, és nekem csak egy cumi meg egy sudocrem volt benne a papírokon kívül. Ja, meg az a pár teafilter. Nem kellett volna még másnak is benne lennie? Konkrinál emlékszem a fogkrémre (no, az mondjuk nem hiányzik az íze miatt). Ti mit kaptatok? Totál le volt zárva a zacsi, azért lepett meg a dolog. Mondjuk pozitívum, hogy a cumi legalább szép, és pici. Samuval olyat kaptam, ami be sem fér egy baba szájába. :D Ráadásul az barna virágos volt. :)

Holnap végre elutazunk pár napra mi is nyaralni. Alig várom, hogy lássam a Balatont! Sosem tudnék betelni vele, pedig minden évben Füredre megyünk. Férjemnek állandó tenger hiánya van, hát az nekem 4 évente jön elő talán. Vagyis akkor kezd bennem olyan érzés lenni, hogy esetleg megérné a látvány miatt annyit utazni újra. De a sós víz, és a benne élő számomra ismeretlen fajok inkább megrémisztenek, mint elbűvölnek. :roll: Na, de holnap újra láthatom a vitorlásokat, és beszippanthatom a Balaton illatát!!!! Felbecsülhetetlen! :) Annyira jó lesz!!! Remélem, nem lesz valami erős front, amíg ott leszünk. Tegnap többször is azt hittem, hogy megyünk szülni, annyira keményedtem, és nyomorultul éreztem magam. Ennek ellenére kimostam a függönyöket, és lemostam az ablakokat. :) Most jött rám a takaríthatnék.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Most nézem, hogy ma már lelkesedtem nektek egy sort a nyaralásról. :oops: Ezer bocs! Tényleg nagyon várom... :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Trigemini
Itt is sok szeretettel gratulálok!



Mi jól vagyunk, csak kissé zűrösek a napjaink még... :oops: :lol: :wink:

villo86
Mátészalka
 
 


Sziasztok!

Erpé: a 280 napot az utolsó menstruáció első napjától számolják.

Vannak olyan fájások, amik a méh tetejéről indulnak, azok igazítják a babát a kijárathoz. De az teljesen más érzés, mint a tágulási fájások. Azokat a méhszájnál lehet érezni, kezdetben olyan, mint egy menstruációs görcs, vagy mint mikor peteéréskor picit megnyílik a méhszáj. Aztán szépen eldurvulnak, és sugároznak mindenfelé, derékba, combba, hasba, de az "epicentruma" a méhszáj. Azt hiszem akinek már nyílt ki, sosem fogja elfelejteni, hogy hol és mit kell érezni, legfeljebb az erősség emléke halványodik el.
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


Mágnes, :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ha bevált, szólj, én nem vesződök többet a fürdetéssel. :wink: :lol:

Judit, én úgy tudom a fogantatástól kell számolni. Én anno Bibunál tudtam (ráéreztem a napra, meg nem volt nehéz :? ) és nekem napra pontosan kiadta és basszus pont az nap utáni hajnalban született. Tehát nem dec. 5., hanem dec 6 hajnal 1kor indult meg.

Barbazso, nem baj, egyáltalán nem zavar a lelkesedésed senkit, örülünk, hogy mentek!!! :D Balatonon hova? Bocsi, ha írtad. :oops: Mi meg majd irigykedünk. :wink:

Na, megyek, elviszem a csajokat barinőzni. :D

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

én is várom már a Balcsit! mondjuk mi a bulisabb oldalon leszünk- Zso meg a rusztikuson :( de ha car idő lesz, úgy is áthajókázunk...

Sti: ti jutok eszembe- mennénk a balcsira és nagyobbamnak fáj a hasa és fosik... :(

szerintem meg kijön a 280 nap az utsó mensi első napjától- hisz a 280 nap az= 40 hét. tehát nem a fogantatástól kell számolni...
én mensikor is mindig csak a hétfordulókat néztem...
tudom nem mindenkinek 28 napos...

én lelkileg vagyok most kicsit ki... nem vagyok sírós típus normál állapotomban- évente kb 1szer ha sírok- erre tegnap az egyik arany átadáson alig bírtam magam... gyerek kérdezget, én meg alig bírtam beszélni a könnyeimtől...
aztán délután meg összevesztem a gyerekkel és utána lelkileg úgy kiborultam...

na meg a fészek rakó ösztön: hát az brutális lett- már azon morfondírozok, hogy veszek fel személyi kölcsönt, hogy a kerítést meg tudjam javíttatni, hogy fessék újra át a házunkat kívülről és hogy legyen miből a nyárilakot megcsinálni... és ezt még mind most jó lenne... jó lesz ha előbújik Fanni, mert kb most a máskori állapotokhoz képest olyan a ház amivel ellenék, de én forgatom az újságokat és jár az agyam, hogy mit kéne még csinálni...
lassan itt az ősz én meg most akarom az udvart beültetni... :evil: és ez is úgy megvisel lelkileg.
tényleg most minden okés, rend, minden párhuzamos és merőleges, a játékok összepakolva, ablakot szinte naponta áttörlöm, a sóderon ha egy szál gaz kibújik rákoppintok, és még sem jó valahogy. a mosás vasalás is szinte napra kész. őszre is felkészülve ruhatár, minden... este ha lefekszünk fényképezni lehetne az állapotot... de én ki-va-gyok...

ja és ma megyek füzetet venni, hogy összeírjam a férjemnek a tudnivalókat "ha meghalnék"... jó ez így morbid... de csak akkor leszek nyugodt, ha ezt is megcsinálom...
csekkek-fizetni valók-pénzügyek, gyerekekről, betegségekről tudnivalók, mosógép-takarítás... stb... vagy hol találja a blogot, amit mutasson meg nekik majd évek múlva... :)
ezt anno is csináltam neki, de nem volt rá szüksége... :) most se lesz, de az én terhes lelkem enélkül nem fog megnyugodni...
és tuti mégis közeledik a szülésem, mert olyan lelkiállapotban vagyok mint egy depis... de még 5 hét 5 napot bírjon ki Fanni!

mosógép: tényleg jó ötlet- de lehet néha nem a kímélőt kéne csak használni :) ja és én még azt is kitaláltam, hogy ruhástól kéne őket bedobni a mosógépbe, aztán át a szárítóba- így megspóroljuk az öltöztetést is.. :)

én most nagyon nem is tudok írni mert annyira debil lettem... talán ha ma is nyerünk egy aranyat és kibőgöm magam rajta jobb lesz... :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Barbazso
Kistarcsán lakunk, csak nyulak vannak ők is igazából húsvétra jöttek, de maradtak,és aztán befogadtam egy pár ki dobot megunt húsvéti példányt. Most, már viszont ha ennyién lettek, akkor legyen kis nyuszi, majd megesszük őket.
Jól érezted az írásomból a tovább tanulás csak az én terveimbe szerepel ő biztos, hogy nem fogja beadni. De nem baj legalább idáig eljutottunk!!/Amit tudni kell róla, hogy balesetes gyerek,sajnos 6-évessen biciklis balesetet szenvedet nagyon súlyos koponyasérülésekkel. Hosszú volt a felépülési szakasz, 8-évessen kezdte az első osztályt ezért végzünk ilyen későn./
Babáim sajnos nem spontán babák lombikosok. Sajnos 9-éve P4-es citologiával műteni kellet,
mivel akkor azt nyilatkoztam,hogy szeretnék még gyereket így nem pakoltak ki, csak csonkoltak.
Túl sok alsó hegesedésem van, ezért nem örülne a doki, ha nagyon ragaszkodnék a spontán szüléshez,
Uzsokiba szültem az ikreket és most is ott fogok szülni. Fog még valaki itt szülni?

Manooka
Te kérdezted, hogy miért ilyen későn csatlakozom egyszerű mert lusta voltam.
Terhesség elején még dolgoztam, aztán kezdem a kertet csinálni meg a kevés gyerek lefoglalt.
Tavasszal jött a dráma a nagynál 2-év után otthagyta a barátnője. Na, az se egyszerű!

Kép
Lilypie First Birthday tickers
napsugáreperke
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: