Új privát üzeneted érkezett!

Óóóóó, köszi köszi köszi mindenkinek. Átadom Zsubikának :wink: Anyós adott egy ezrest és vettünk neki belőle előkét :roll:

A gyerkőc rájött, hogy neki hangja is van és egész nap virnyíkol. De szó szerint virnyíkol... Lassan már füldugó kell :?

bellerreni
Eger
 
 


Lányok! De főleg Nóri!
Igazatok van, Lili nagyon dolgozik. Remélem, nem lesz hiperaktív, de nagyon mocorog már: ma konkrétan négykézlábra (térdre és tenyérre) tolta magát és a fejét is megemelte. Tartotta 2-3 mp-ig, majd úgy meglepődött, hogy felborult, mint egy bogár. :lol: De nagyon ügyes volt!

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


És persze boldog névnapot Zsubikának! :)

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 

 
 

Lili eddig is nagyon ügyes kislány volt mindenben, lassan azon kapod magad, hogy már fel is áll, de komolyan, nem vicclelek !

Én ma megleptem magunkat egy kis gesztenyés sütivel, íme :)
Kép
Bár a temetés után ettünk ilyet, de annyira ízlett, hogy gondoltam kipróbálom. Egy jó kis kávé vagy 3 az 1ben mellé egyszerűen tökéletes.
stephie
 
 


Olyan elegem van ebből a hülye faszfej férjemből. Egész nap baszogatott, és most közli, hogy neki szar ez az élet, és amikor nem dolgozik, akkor rázhatja a gyerek seggét, és ma minden pillanatban foglalkozni kellett a gyerekkel. Igen, ma nagyon figyelemigényes, de ebből 90%-ot én foglalkoztam vele, 10%-ot meg ő. De így sem jó, mert mit nyivákol annyit a gyerek, nem tud közben számítógépezni. :evil: :evil: :evil:

Elköltözök a picsába. Vagy költözzön el ő, ez az én lakásom. :evil: :evil:

boruska
 
 


Hátha valaki nem ismeri, de érdekli:
http://www.kidiz.hu/23-babies-and-first ... eries?n=50

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


boruska: Hát azt hiszem kimentem volna és leverem a biztosítékot. Vagy kidobom a gépét az erkélyen. Aztán menjen utána ha akar. Idióta!!! (Bocsi, kicsit elragadtattam magam.) Pedig én is informatikus lennék vagy ilyesmi, a gép az szent és sérthetetlen, de azért a gyerek mégis csak előrébb való. Bár azért kicsit pipa lennék ha a gyerek majd tönkre tenné, de csak azért mert nem tudnék beszélgetni veletek. Meg drága lenne, ha nem lenne még egy pici laptop. Ne hagyd magad, küld el a fenébe. Tessék lemenni sétálni azzal a gyerekkel ha sír, Tamás le szokta vinni kicsit tologatni ha már látja hogy az egész heti hiszti (persze hiába panaszkodom rá, már senki nem fog nekem hinni azok után hogy Nóriéknál milyen szépen viselkedett :) ) kimerít. De nekem nagy szerencsém van.

kakti: Ezen már én is gondolkoztam, hogy lehet-e már látni egy ilyen korú gyereken hogy hiperaktív lesz? Vagy legalábbis a későbbi vérmérsékletét? Beával beszéltük, hogy lesz még nekem Barbussal bajom, annyira mozgékony. Majd üldözhetem. :D Molmar látta mit művel, körbe járta a Nóriék gyerekszobájába az egyik takarót.

ronci: Ma voltam elsősegély tanfolyamon. Ha olvasol és van időd, akkor leírnád nekem hogy mint vizsgáztató mire figyelsz egy vizsgán?



vicky79
 
 


Boldog Névnapot Kornélnak!!! :D

Bori, mit csinál a párod a gépen? Dolgozik??
Jól emlékszem, hogy ő mondta, hogy minél hamarabb szeretnem még egy babát? :shock:
Vendég
 


tápszeres lányok

nektek is csinált olyat a babótok, hogy őrült módjára szopi után még nyüglődik, és ha magadhoz öleled akkor pl tátott szájjal szívja az arcod, vagy ahol ér? Gondolom akkor éhes, nem?
Na mert nekem l miután dühösen szopizta a cickóim és hiába dugtam a szájába szívta volna, de utána meg egyszerűen nem kellett neki, viszont magamhoz emelve meg a fenti jelenetet adta elő.
Na én bekevertem neki 100 ml tápszert (tudom, hogy ennél több lenne az adagja, de gondoltam, valamennyit már csak evett), de egyszerűen lökte ki a nyelvével meg amikor belekortyolt akkor összerázkódott tőle és közben olyan fejet vágott, hogy bloooahhh. Egyszerűen nem kellett neki. (Pedig a kórházban is ugyanebből a tápszerből adtak neki már a 3. naptól éjszaka)
Ti honnan tudtátok biztosra, hogy ideje tápszerezni? Én nem mérem Levit, 2 hónapos koráig mértem, csak havonta 1x viszem védőnőhöz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára stephie 2010.07.09 21:03-kor.
stephie
 
 


stephie: annak idején míg volt tejem, és ha éhes maradt üvöltött. vagy most, ha kevés a táp, akor is üvölt. ennyi. lehet csak játszott, v ilyesmi.
de sztem ha 2 orán belül megint éhes lesz, akkor nem elég neki a tej, és kell a pótlás.

Edit

Kép
ézsóné
 
 


boruska: ezt meg kéne beszélnetek, mert ebbe bele fogsz kattantani így. ha meg nem tudtok megegyezni, és ő nem tud változtatni, akkor kérdés,h hajlando vagy e nyelni és elfogadni a szitut. ha nem, akkor nem kérdés,döntened kell.

Edit

Kép
ézsóné
 
 


Barbus nekem most kezdte el ezt a szívogatást. Szerintem csak játszik. Mióta a talin voltunk, azóta szívja a kézfejét. Nem tudom kitől tanulhatta, de Funky mondta hogy Bazsu is szokott ilyet csinálni.



vicky79
 
 


Anita!
ez egyszerű reflex! Ha bármit a szájához érintesz, elviekben ugyanezt csinálja! Enyém tele hassal is megteszi, hogy ha pl. a szájához teszem az ujjam, simán elkezdi szopizni! Ennek ne dőlj be! :wink:


Edit!
Hogy vagytok?


És mi volt itt ma? CIÁÁÁÁN????????????????????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


Anita, ilyenkor gyakorta büfiznie kell Emőnek, ha ezt csinálja. Anyatejes 2 órán belül simán megéhezhet újra, mivel az anyatej gyorsan emésztődik.

Kicsit hulla vagyok, Emő manó az éjjel másfél óránként nyösszent, szerintem szomjas volt, mert rámcuppant, tej dőlni kezdett, nyelte, amíg ömlött, aztán bealudt. Viszont ennek következtében ma megint durrannak szét a melleim... És ma délután vendégeink voltak, 3 fiúgyermekkel. Jó volt, de elfáradtam.

Anita és Niki! Ha jól emlékszem, az utazási igazolvány az emelt családira jár, nem tudom, azt kaptok-e. A közgyógy és az emelt csp. nem feltétlenül jár együtt. És amit ígértem, hogy miket szoktam közgyógyra íratni:
Vigantol
kamilla tea
hársfa tea
popsikrém
Ben-u-ron lázcsillapító szirup (paracetamolos, a Panadol helyett)
lázcsillapító kúpok
testápoló krém (Cremor)
fürdetőkrém (Unguentum hydrophillicum noniunicum)
orrkenőcs (Unguentum nasale)
Ventolin
kálcium pezsgőtabletta
napraforgó olaj
ha kell, antibiotikum

És ami még pluszban jön Borinak sajnos:
9 havonta 1 pár gyógycipő
pelenka

Bármilyen szakrendelésen járunk, s írnak fel valamit, meg kell kérdezni, közgyógyra írható-e, s akkor úgy íratni. De ne kelljen.
ktc
 
 


Kakti: nem erre gondolok, hogy véletlenszerűen hozzáérek és beindul a reflex, hanem egyszerűen amikor lecuppan a mellről, szinte kétségbeesve keresi tovább, és szopik mindent mint egy éhező etióp. Viszont amikor a szájában a cici, akkor vagy kiköpi, vagy mint egy kiskutya mérgesen összeszorítja és cibálja
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára stephie 2010.07.09 21:02-kor.
stephie
 
 


Anita!
És jön belőle a tejcsi? Mert ugye azért szokták gyömöszölni (épp, mint az állatoknál), hogy megdolgozzák a tejmirigyeket. Ez valami megmaradt állati ösztön. Szóval lehet, hogy nem igazán jön neki a tejcsi úgy, ahogy szeretné, ezért vagy üvöltve reklamál vagy rángatja, és dolgozik rajta, hogy jöjjön. Mikor mennyi a türelme.

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


hát az biztos, hogy 10 perc után már az egyik mellemből semmi nem jött. Ekkor kínáltam a másikkal, nagy hévvel rávetette magát, majd 2-3 perc után már elégedetlenül rángatta, büfiztettem, pózt váltottam, már tényleg mindent megpróbáltam de nem volt jó és közben meg szemmel láthatóan éhesnek tűnt. Hát biztos, hogy kiváncsi leszek mikor fog felkelni.
stephie
 
 


Nálunk is volt olyan, hogy kaja után szívta a nyakam meg a vállam, aztán meg dührohamot kapott és tömködte az öklét.
Tej már nem volt egy csöpp sem. Egy órán keresztül nyugtattam, majd megkínáltam megint mindkét csecsből és kiette, majd reklamált újfent.
Végül bekevertem 120 ml tápot. Megevett 40 ml-t.
Azóta is kap a lefekvés előtti szopi után tápot, de gyakorlatilag mindig csak 30-40-et eszik be, aztán már csak tartogatja a szájában, meg kicsorgatja.
Amúgy pohárból meg kanállal szaraxom.
Sajna nem volt itt Rétságon olyan itatós pohár amilyen Eszternek van, cumisüvegtől meg tartok, hátha elrontom a szopási technikáját.
VAGY NEM????

Boruska!
A férjed egy sggrc! :twisted:

Kattkat

Kép
kattkat
 
 


Anita!

Szerintem, nem éhes, ha löki ki a cicidet. Viszont ha utána nyaldos, akkor egyszerűen anyahiánya van. Szopizna megnyugtatásnak, de jön a tej, amit már nem akar. Szerintem a kórházi élményeket dolgoz(ná) fel.

Bulcsú is szívja a nyakamat, viszont ha mellre teszem nem marad meg hiába nincs tej. Mikor ilyen bolond, akkor kb egy hétig rendszeresen felkötöm magamra. Ez főleg az első hó végén második hó elején volt, mikor mindketten ki voltunk borulva. Akkor azt csináltam, hogy felkelés után megetettem és felkötöttem (általában aludt rajtam) a következő etetésig. Addig otthon takarítottam. Ha véletlenül kihagytam hiányolta. DE egy idő múlva elmúlt az igénye. Ha nem kötöttem fel, nem igényelte.

Anyukám mesélte, hogy mikor engem műtöttek 6 hónaposan, akkor ugye anyu nem is lehetett benn velem. 2 vagy 3 napot voltam kórházban, de - ma is borzadva meséli - hogy úgy adtak ki, hogy minden érzelem eltűnt az arcomról. Se sírás, se nevetés semmi. Aztán sokáig haraptam. Mindenkit és mindenhol. Sok fotó készült, hogy az anyu arcát harapom. Analógia?

Én ezt - hogy kevés a tej - nem tudom. Nálunk Bulcsú boldogan ellógott órákat a cicimen de nagyon óvatosan cumizva, nehogy tej legyen belőle. Nem vicc! Akkoriban non-stop rajtam lógott, én meg meg voltam nyugodva. Minden jel ok-nak tűnt, csak a súly az nem :?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zarja 2010.07.03 21:57-kor.

zarja
 
 


Katkat: ma kitaláltam a tutit, hogy Bulcsút meg tudjam itatni, nem sokkal jobb de biztos. A Nurofen adagolófecskendője. Bár az 5 milikkel tényleg szarakodás.

Cumi: hm, elég idős már, lehet, hogy nem zavar be. Ki tudja? Katicaaaa!!!!!

Varázsitató? Csőrös pohár? Szóljál! Ötletekből kifogyhatatlan vagyok!Í:D

zarja
 
 


Egyszer-kétszer én is megpróbáltam a cumiból adni neki vizet (gondoltam, hogy nem zavar már be a szopiba) de azt se tudta mit kezdjen vele. Még csak rá se harapott, csak nézett rám, hogy minek dugom a tátott szájába azt a műanyagot...
Más szopis baba elfogadta a cumit? Lehet azért nem érdekli Bendét, mert játszócumija se volt sose?
zuzmooo
 
 


Háát jó reggelt!

Normális esetben este 8-kor leteszem Levit és reggel 6-7 körül eszik újból.
Tegnap este már éjfélkor éhes volt, majd 5-kor és 7.40-kor is szopizott azóta.

Eszter a fecskendős cucc nálunk is bejött gyógyszeradagoláshoz, mert ahhoz ugyanúgy felpöndöríti a nyelvét két oldalt mintha szopizna. Kanállal nekem se lenne türelmen 100 milit belediktálni

Zuzmooo: annak ellenére, hogí Levi kezdetben nem tudta mit csináljon a cicivel a kórház után (tudod, csak a bimbóvédős szopi jött be neki, mert az hasonlított sztem a cumisüvegre amiből bent kapta a cuccot) tegnap ő se tudta mit kell a cumisüveggel csinálni, pedig neki van játszócumija.
stephie
 
 


Hahó. Ma többé-kevésbé szabad napom van. A család nagyobbik része kirándul a Bakonyban (Cuha völgy). Eredetileg úgy volt, hogy mi is megyünk Levivel. De aztán a 2x2 óra autó út és a 30 fokos hőségben több óra kendős/mei tai-os baba aszalás elriasztott. Levi amúgyis lekéredzkedik rólam 1-2 óra "lógás" után. Így maradtunk. Kicsit sajnálom, már csak azért is, mert ott nincs szúnyog, itthon meg áldatlan állapotok vannak.
pammut
 
 


pammut: Nem tudom jól teszem-e, de Barbusnál éjszakára be van dugva az elektromos szúnyogriasztó. Még egy csípés sincs rajta, pedig itt is rengeteg van. Kintre meg fújom a galaktivot.



vicky79
 
 


Lányok, köszi...

Ma reggel is fogtam magam, és lemenekültem az anyámhoz, mert közölte, hogy zavarja a gyerek nyöszörgése az alvásban...

Elegem van, fáradt vagyok. Reggel 6 óra szórakoztatom a gyereket, és 5 perecnél tovább nem marad meg sehol. Nem tudom, fog jön-e, vagy meleg van, vagy mi. Mindjárt összeszedem magam, és hazamegyek, ebédet kell főzni...

Lehet, hogy nem ide kéne írnom, majd lehet, hogy gmailre fogom, de most nem veszem rá magam. Igazából beteg, orvoshoz kéne mennie, de nem hajlandó... (pl. már nem fürdik, alig szól hozzám, nem ér hozzám.) nemtom, micsináljak.

Ja, szgép, most nem dolgozik rajta, valamit bütyköl, hogy valami valahonnan elérhető legyen, mittudomén, de le is carom. :(

boruska
 
 


kakti v vki, mi is az a szer, amit lehet fújni szúnyog ellen a babára is?

boruska
 
 


Bori,kitartás!A drága férjed még nem tudja mit veszíthet!
Az enyém uram ma reggel már kiakadt,mert nem tudta összerakni a tegnap ajándékba kapott utazóágyat,ami szerinte egy gagyi,sz@r és azért nem lehet összerakni(nem ő a béna) és különbenishovategyük????????????Próbálkozott vagy fél órát,aztán jól összecsukta(az ment neki elsőre) és dühösen eltette,hogy úgyse visszük sehova és fölösleges és stb...majd én összerakom vmikor.....

Lilypie Pregnancy tickers
erika87
 
 


Boruska, BioBioBaby a szúnyogriasztó.

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Csilla!

Megjöttek a pontok, hálás köszönet!!!!! :lol: :lol: :lol:

Erika!

Az utazóágynak az a titka, hogy először az oldalmerevítőket kell fixálni és csak utána szabad betolni a közepét, különben nem marad meg az oldala!!!!

Bori!

És ha nem főznél ebédet? Nehogy megzavard tevékenységében???? :roll: Olyat nem lehet, hogy elmentek sétálni? Vagy állatkertbe, vagy akárhova családi programra? Mi a fenéért ültök odabent hétvégén! Apa emelje fel a seggét és csináljatok valamit! Be fog savanyodni!!!!!
Menjetek valahova és egyetek hekket. Vagy a Lehel piacnál finom, bűzös lángost!!! Ő is megy Balcsira? Kéne neki!!!!!!! 8)

Nóri
Kép
Kép
norcogomorcogo
 
 


Elfelejtettem tegnap...
Zsubikának boldog névnapot! :)

Nurofenből milyet adtok?
Van különbség az epres és a narancsos között?
Tudom, google.
De most nincs kedvem beleásni magam a témába.

Viki!
Én is szemtanúja voltam Barbus teperésének a takarón.
Háááát...szerintem keményen üldözni kell majd a kiscsajt, ha lábra áll. :lol:
Nagyon ügyes egyébként.

Boruska!
Galaktív Bio vagy Bio-bio Baby

DM-ben kapható

Kép

Brendonban vagy Máriában is láttam:

Kép

Kattkat

Kép
kattkat
 
 


Köszi Vicky :D . De nálunk 2!! folyadékos szúnyogírtó párologtató is megy, szinte állandóan, max. az éjszaka közepén kapcsolom ki, amikor tuti, hogy már mind megdöglött. Ennek ellenére minden ajtónyitásra besuttyan néhány darab (3 gyerek, nyüzsi apu = rengeteg ki-bejárkálás) és mielőtt kinyiffannak, csak megcsípik Levit. Sajna ő a kedvencük :( . Zinkes rázókeverékkel kenem, amit lehet. De tegnap pl. a tenyerében volt egy jó nagy csípés :? . Amikor elaludt bekentem, de 1 óra alatt leizzadta. Sétálni leszúnyoghálózva viszem. Böglyök is vannak :(. Bevallom a testére nem szívesen fújok semmit. Levendula olajat meg csak a héten tudok venni. Megyünk Rotarix ismétlésre.
pammut
 
 


Stephie, nekem ilyet akkor csinált Léni, amikor elkezdtem (a Suttogó könyv tanácsára) ritkábban szoptatni és ennek "hála" csökkenni kezdett a tej mennyisége. Ekkor még ezt nem tudtam és a szoptatások után Léna egyfolytában a kezét szopizta. Előtte ilyet nem csinált. Ha vissza akartam tenni a cicit a szájába, arra meg üvöltött, csak a keze volt jó neki. Akkor azt gondoltam, hogy biztos egy új szokás. Aztán lemértük a súlyát a védőnőnél és kiderült, hogy fogyott. Akkor derült ki, hogy azért csinálta ezeket, mert szerencsétlen éhes maradt..:(
Elkezdtem 1,5-2 óránként szoptatni, azóta visszatért a tej mennyisége és a kezét sem szopja egyfolytában mostmár, csak akkor ha el akarom altatni.
De amikor kevés volt a tej egyfolytában a szájában volt és szívta szívta.
Ha úgy gondolod hogy kevés neki a tej, akkor miért tápszert akarsz neki adni? 5 és fél hónapos babának már inkább gyümölcsök kellenének, nem?
Én egyébként azt csináltam, hogy amíg nem lett több tej elkezdtem neki adni a gyümölcsöt és most hogy megint van több tej, a gyümi mennyiségét csökkentem, illetve inkább kóstolgatni adok neki.
Persze lehet, hogy nálad nem ez a gond, csak leírtam, hogy nálunk mi történt, hátha segít.

Zuzmoo, Léni pont ugyanezt csinálja, ha cumit vagy cumisüveget teszek a szájába. Néz rám, hogy most mit akarok ezzel a műanyaggal és kiköpi. Úgyhogy neki nincs is cumija.
De próbálkozom azért a cumisüveggel, teszek bele vizet, hátha egyszer majd iszik belőle, mondjuk naponta párszor bedugom a szájába, de eddig még kilökte :)

Na ezt a szunyogriasztós spray-t mi is kipróbáljuk!
lara
 
 


pammut: Akkor sajnos tényleg csak annyit tehetsz, hogy megvárod amíg ezek a rohadt szúnyogok kipurcannak. Kitartás.

boruska: Párodnál ez már tényleg beteges. Vegyél mobil netet magadnak és felejtsd el befizetni a másikat. Fúúj de gonosz vagyok.

Barbus tényleg egy kis sajtkukac, nem hinném hogy olyan lusta dög lesz belőle mint az anyja. :) Most olyan mint amilyen a húgom volt kicsinek, egy percre sem állt meg 18 éves koráig. Jaj nekem!!



vicky79
 
 


van egy ilyen (bocsi, uncsitesómék boltja megint, de hátha jó)

http://kidsandfree.eu/termek/bugslock_szunyogriaszto_karkoto.html

ha innen amúgy bárki akar bármit venni, hivatkozzon rám, mert kap kedvezményt

boruska
 
 


Nóri,köszi!Időközben átugrott kétgyerekes sógorom,aki 2!perc alatt megmutatta a tuttit(amit írtál)!Megnyugodott a lelkem(Zuram),most már azt szajkózza,milyen jó ez az ágy!!!Férfiak!Ki érti ezt? :shock:

Lilypie Pregnancy tickers
erika87
 
 


Bori,tök jó az a karkötő,főleg,ha hatásos!Szerencsére itt nincs olyan sok szúnyog!Kopp-kopp.

Lilypie Pregnancy tickers
erika87
 
 


boruska: ismerős...nálunk u.ez. írd le gmail-re, ha gondolod!

elvagyunk, köszönjük Kakti, állapota jó,de a többi,,pfff....mint Boruskáék

Edit

Kép
ézsóné
 
 


Edit b****uk ki a férjeket, és éljünk együtt :lol:

boruska
 
 


jóóóóóóóóóóóó, ugyis felmennék pestre :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Edit

Kép
ézsóné
 
 


ha nem akarod nemkell, de leírod mi a baj? kíváncsi lennék mennyiben hasonlít a problémánk az urainkkal :shock:

Edit

Kép
ézsóné
 
 


Nóri, jó vásárlást! :) Én még mindig nem tudtam eldönteni hogy milyet vegyek.

Pammut, nem tudom meddig követted a répa elméletet, de nekem maradtak nyitott kérdéseim. Ha van időd, megszakértenéd?
Tehát hogy a gyerekrépa nem trágyázott, nem műtrágyázott földből való. Akkor honnan szedi magába a nitrátot? De tegyük fel hogy van benne, akkor öregkorára hová tűnik belőle? Tényleg érdekelne. :roll:

Tegnap kerti partin voltunk, tök jó volt, nem volt dög meleg. Én emberem is megérett a fenyítésre, bár korántsem olyan a helyzet mint Editnél vagy Boruskánál. Ő jobbára rendetlen és azzal tud az őrületbe kergetni. :twisted:

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Edit, meg akit érdekel, nagy vonalakban leírtam a gmailre, piszkozatokba

most elindulok balatonra, szerda este jövök, addig no net vszeg!

Jók legyetek!!

boruska
 
 


Az én kisfiam ma még csak sírt... :cry: de azt folyamatosan :cry: :cry: :cry: kezdek kipurcanni
zuzmooo
 
 


Szegény Zsu!! Fogacska?

boruska
 
 


Sziasztok!

Tőlem szokatlan módon újra itt...

Kismamik!

Megnéztem a taliképeket! Nagyon jó volt látni ennyi babát és mamát együtt :P Nekem itthon (mármint Vecsésen) már többször is volt részem ilyen nagyszabású "buliban", /aránylag gyakran összejön a helyi Babanetes társulat :/P s sztem nagyon különleges élmény! Ezt csak azoknak írom, akik nem voltak, hisz a résztvevők biztosan így érzik :roll: :)

Zsuzsa!

Nem lehet, hogy melege van? Próbáltad pancsiztatni?

Boruska!

Jó pihit a Balcsinál! Talán most lesz időd átgondolni a "férjes" problémát, s sztem mindenképpen kezdeményezz beszélgetést vele erről.

Kattkat!

Nálam Zéti szinte első perctől kezdve cumizott, cumisüvegezett /az elején abból kapta alefejt tejet/, s mindettől függetlenül úgy szopizott mint egy vákumgép :wink:
Boró is kapott cumisüvegből vizet a kórházban, s van játszócumija is...neki sem zavar a szopiban egyik sem...bár gondolom ezt is gyereke válogatja :roll:

Kakti!

Enyém gyerek is pörög mint a grillcsirke, s most kezdi gyakorolni a négykézlábra emelkedést...csak hát nehéz a több mint 7 kilós popsi és megy az erőlködés 1000-el.

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Ja, szúnyogriasztás: én ilyen elektromos párolgós izét még nem mertem a gyerekeknél használni, de a préselt homokos Night and Day bejött bekünk.../egyik sem köhög, vagy fullad tőle/ illetve csak bejönne, mert most épp nem kapunk hozzá utántöltőt :evil:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


boruska: totál átérzem, milyen szar a helyzet. nálunk annyi a különbség, h nincs hiszti semmiből, inkább ne kelljem ,megmozdulni... egyedül csinálok mindent az éjszakázás, etetés, szorakoztatás, gyerekorvos menés, pelenkázás, fürdetés, fektetés, séta, plusz minden házi teendő a bevásárlástól a főzésen át a takarításig. állva zabálok, jo esetben ülve ha bent alszik a kicsi, mire tusolok este, majd kiesek a kádbol a fáradtságtol. tudom, h senkinek sem könnyű, és nem sajnáltatni akarom magam, én vállaltam. csupán annyit akartam ezzel mondani, h megértelek Boruska.

Edit

Kép
ézsóné
 
 


én elektromos szunyiriasztot használok. aszonta a gyerekdoki lehet.

Edit

Kép
ézsóné
 
 


zuzmo: séta? kaka volt? nem lehet h fáj a pocak? izzadt a feje? vagy probáld meg lefürdetni, hátha megnyugszik.

Edit

Kép
ézsóné
 
 


enyimgyerek körbe forog, kukacol a járokába, fogdossa a rácsot, probálja huzni magát felfelé, négykézláb áll, és hintázik előre-hátra, vagy ugrál előre mint nyuszi... :shock: :shock: vízszintből egyfeszt probál felülni, de még csak félig sikerűl neki. szerintetek, ha pihenőszélbe magátol felül, a jároka kitámasztva ültethetem már? vagy sportkocsiba, az alsobb álláson tölthet hosszabb időt? több gyerekes anyukák?

Edit

Kép
ézsóné
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: