Új privát üzeneted érkezett!

Egyelőre minden rendben.Kép A magzatvíz normális mennyiségű, a kisfiam szépen gyarapodik.Kép
Köszi Nektek itt minden jó tanácsot!Kép)
andi70
 
 


Kedves Gyuri!

Voltam a SOTE1-en és megkaptam az injekciómat, sajna nem tudom, hogy mi a neve, csak azt, hogy a vér higítására szolgál. Nem kellett mennem a Nemes doktorhoz, mert így is megkaptam a leleteim alapján. Az elsőt már tegnap meg is kaptam. Szóval, most izgulok, hogy minden rendben legyen. Kell szednem Elevitet, MagneB6-ot és 5 mg-os folsavat. Hát egyenlőre ennyi.

Andrea

Kép
blandrea
 
 


Sziasztok!

Tegnap óta többször is mértem 90 feletti per értéket. Az első érték 140 alatt van.
Kérdésem: most akkor jöhet a Corinfar? Milyen dózisban?
Jelenleg napi 4x2 dopegytet szedek.
Köszi előre is a választ!bvg
andi70
 
 

 
 

Andrea!
Miért nem tudod, hogy mi a neve?
Miért nem tudod, hogy mire való (a vér higitása butaság)? Az ember ismerje meg mi a baja és hogyan kezelik, különban nem lesz a maga ura, állandóan kiszolgáltatott lesz és ha baj van sem tudja mit tegyen.
Ki adja be? Milyen gyakran?

Andi!
Én még nem adnék semmit.
gyuri
Szeged
 
 


Köszi Gyuri! Beszélek holnap a dokival, aztán majd meglátjuk, de legalább megnyugtattál, hogy ez a vérnyomás azért még nem olyan tragikusan magas.
andi70
 
 


Kedves Gyuri!

Clexane szurit adok magamnak naponta 1x. Véralvadásgátló, a trombózis megelőzésére szolgál.

Andrea

Kép
blandrea
 
 


OK Andrea!
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok!

Átmeneti javulás volt tapasztalható a vérnyomásomban, ma de. 115/81-et mértem.Kép) A pulzusom viszont oltárira magas, ált.ban több mint 110.
VISZONT! Ma estefele, 5-kor 151/101-es vérnyomást mértem, azóta ágyban fekszem, bevettem két Dopegytet és egy Pipolphent. Egyelőre nem is merem újra megmérni a vényomásomat, nehogy még rosszabb értéket mutasson. HOlnap reggel megint mérek.
Kaptam viszont egy újabb gyógyszert, ez is Ca-antagonista, Gyuri, szerinted, ugye, bevehetem: Amlodipin. Egyelőre napi felet kéne bevennem. Szerinted?
Ja, ami jó hír, hogy egyáltalán nem dagad a lábam.Kép)
andi70
 
 


Andi!
nem szívesen adok tanácsot, mert én egész más stratégiával gondolkododm, például szerintem nincs jelentősége sem annak, hogy egyszer 115 másszor 151, hanem az átlag a fontos, ehhez pedig nem a rendszertelen és idegesítő egy-egy mérés, hanem az un. ABPM kellene.
Ca-csatorna gátlók általában növelik a pulzust sőt oedemát is okoznak és nem mindíg baj.
A legnagyobb baj az összevisszaság, koncepciótlan, részben ön- kezelés. Andi ez így nem jó.
Mert azt kérdezted: Szerinted? (gondolom nekem szólt)
gyuri
Szeged
 
 


Köszi, Gyuri. Igazad van, beszélek a nőgyógyászommal.
andi70
 
 


Úgy néz ki, a héten ABPM-et csinálnak (ez ugye a 24 órás vérnyomásmérés).
Viszont Ca-antagonistát muszáj szednem, napi 2-t szedek. Most az ABPM szerint fog minden alakulni.
andi70
 
 


Kedves Gyuri!

A neten több helyen is azt olvasom, hogy ha ugyanaz az apa, akkor nagy eséllyel a második terhességnél is toxémiás lesz az anya. Ez igaz? Én eddig pont úgy tudtam, hogy ha más az apa, akkor ismétlődik valószínűleg.

Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Liv!
Én is az utóbbit hallottam eddig...
Ja és 2 esetet is tudok, ahol a 2. gyereknél már nem jött elő a vérnyomás gond...

Panni
uran
 
 


Lányok, nálam eddig még nem jött elő a toxémia, 2. terhességem, 3 hetente szűrnek. Már betöltöttem a 27. hetet, az előző terhességemnél már a 21. héten vizesedtem, és a 24. héten már kevesebb volt a normálisnál a magzatvíz.
andi70
 
 


Liv!
Amit Te tudsz az a helyes: új párkapcsolatból származó első terhesség esetén nagyobb az esély. Minden további terhesség esetén az esély csökken, ha az anyának nincs valamilyen olyan betegsége, mely terhességi magas vérnyomásra hajlamosít, (ismert magas vérnyomás, vesebetegség, cukorbaj stb), de ezt akkor már rárakódásos toxémiának hívjuk. Ezeknek a súlyossága az alapbetegség súlyosságával, tehát az idővel nő, nem pedig a párkapcsolat függvénye.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri, köszönöm!

Kép

Kép
liv
 
 


Üdv mindenkinek!
Elsősorban Gyuritól kérdezném, végigolvastam az egész topic-ot de nem találtam hasonló témát.

Most lett pozitiv a terhességi tesztem és már több mint 2 éve Betaloc ZOK-ot szedek (50 mg napi 1). A vérnyomásom ezzel rendben van (bár sosem monitoroztak 24 órán keresztül, csak én mérem itthon). Amikor a nőgyógyászomat kérdeztem, hogy ha szeretnénk babát, mi legyen a gyógyszerrel, azt mondta, hogy majd ha terhes leszek, átállítjuk valami másra.
Kérdésem, hogy gond-e, ha most még folytatom a Betaloc ZOK-ot, elkezdhetem-e önhatalmúan csökkenteni (pl. 25 mg-ra), mert az orvosom csak a jövő hét végén tud megnézni illetve találkozni velem. És az az igazság, hogy amikor beszéltem vele telefonon, el is felejtettem neki újra megemlíteni a Betaloc ZOK-ot.
Vagy 1 hét ide vagy oda nem számít?

Előre is köszönöm a segítséget:
doodle
doodle
 
 


Doodle!
Most már nem. A betablokkolókat nem "szeretjük" de elsősorban a terhesség végén. Jobb lett volna előre beállítani, de most ne változtasson, 1 héten semmi sem múlik.
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Gyuri!

Köszönöm a választ, akkor majd meglátom, mit ajánl a hét végén a doktorom a Betaloc ZOK helyett. Amikor korábban - nőgyógyászati vizsgálat alkalmával - kérdeztem, hogy nem kellene-e valami másra átállni, azt mondta, hogy ráér majd ha valóban várandós leszek.

Köszönöm mégegyszer és üdv mindekinek:
Doodle
doodle
 
 


Sziasztok! (Azt hiszem Gyurinak kell címeznem a kérdéseket, de ha más tud válaszolni azt is szívesen veszem)

Véletlenül találtam rá a topikra, de nagyon megörültem neki.

Úgy látom, hogy ebben a témában vannak itt komoly szakértők. Tehát kérdeznék is, ha nem baj.
Az én esetem a következő: örökölt hypertóniám van (apai és anyai részről is kaptam) a várandósságom előtt 160/95 körüli vérnyomásaim voltak, Betaloc ZOK-ot szedtem rá, de nem sokat segített, mondjuk a munkám az nagyon stresszes volt. Amikor megtudtam, hogy babát várok azonnal beszéltem erről a kezelőorvosommal, áttértünk a Dopegytre, kiírt betegállományba, tehát nem dolgozom. A várandósság első idejében (kb. a 17-18.hétig) olyan 130/80-ig ment le a vérnyomásom, de előfordult alacsonyabb érték is. Most a 22. héten vagyok, és a 20. hét körül vettem észre, hogy kezd felfelé kúszni a vérnyomim megint (140/85 kb átlagban). A védőnő azt mondta, hogy a 20.hét után "természetes", hogy felmegy a vérnyomás. Engem kicsit aggaszt. A nőgyógyász orvosom azt mondta, hogy emeljük a Dopegyt mennyiségét, mert nem jó, ha magas a vérnyomásom (Benne jobban bízok, mint a védőnőben)
Tehát a kérdések:
- Ezzel az örökölt magasvérnyomás betegséggel nagyobb az esélyem a toxaemia-ra?
- Valóban most kezd-e majd emelkedni a vérnyomás a 20. hét után?
- Meddig lehet emelni a Dopegyt mennyiséget, hogy ne ártson a Babának?
- Olvastam mik a toxaemia tünetei, egyelőre nem vizesedek, nem dagad semmim, nem lett rossz egyetlen vér vagy vizelet vizsgálatom sem... Ez később még változhat, fordulhat negatív irányba? Mennyi rá az esély?

Előre is köszönöm, ha válaszoltok!
Üdv.
Lilló

lilló
 
 


Lilló
Nem akarok itt hülyeségeket mondani,de én úgy tudom, nem feltétlenül vagy hajlamos ettől még a toxémiára, hogy magas vérnyomásod van..
Ami negatívum, hogy-ha jól tudom, mert én toxémiás voltam-a babának nem jó a magas vérnyomás.De orvosi felügyelet mellett nincs mitől tartanod.Én a SOTE 1-en szültem, és ott mindent megtettek azért, hogy minél tovább tartsák a terhességet.
Azért nem árt, ha sokat pihizel és kerülöd a sót.
Nyilas
nyilas
 
 


Lilló!

Nem hinném, hogy a terhesség előtt is meglévő magas vérnyomásra rárakodó toxémia gyakoribb lenne, mint egyébként, csak hát talán súlyosabb. Merthogy már van egy alapprobléma.

Nem hinném, hogy ez a 20. hét környéki emelkedett magas vérnyomi mindenképp toxémiának köszöbhetp, sokkal inkább az egyre növekvő tehernek. De persze azér t oda kell rá figyelni.

A dopegyt mennyiség, ha jól emlékszem, de majd hozzáértőbbek kiokosítanak 4x2-ig vihető. A lényeg,hogy 4x szedd.

Az utolsó kérdés. Romolhat a helyzet (a helyzet mindig romolhat. Sajna a terhesség nem csak egy gyönyörű állapot, hanem egy óriási teher a szervezetnek. De van még segítség ne félj! Még ott van a corinfar, meg mé bizti más is van. Úgyhogy ne izgulj!, Pihenj. A sószegény diéta ártani nem árthat, (azaz nem sómentes, csak szegény, mert a só azért kell)

csak ügyesen, és ne parázz!!

Panni

ui. Kellemes Ünnepeket mindenkinek, ha már nem jelentkeznék.
uran
 
 


Lilló!
A magas vérnyomás betegség esetén ez így szokott lenni, eleinte lefelé megy, és a20. hét körül emelkedik. A Dopegyt adagja 4x2 ig emelhető, tovább nem is érdemes. Az un. rárakódásos toxémia sajnos nagy valószínűséggel fordul elő, de a Te szempontodból ennek most nincs jelentősége, mert a tennivaló azonos: igyekezni kell a vérnyomást tartani, ellenőrizni a vizeletet (fehérje esetén a magzati veszélyállapot is nő) és a laborokban figyelni kell a májfunciós adatokat és a thrombocyta számot. Ultrahanggal hetente érdemes nézni az un. biophizikális profilt (a magzat állapotát jelzi) és időnként megmérni, hogy normálisan nő-e, mert ebben a betegségben gyakori a növekedési elmaradás, ami oxygéhiány jele.
sok sikert
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Nyilas, Uran és Gyuri!

Köszönöm szépen a hozzászólásokat, és a segítséget!
Gyuri! A Baba szerencsére teljesen normálisan nő, sőt nagyobb is kicsit a koránál.
Szerencsére közben az "élet" is megnyugtat kicsit, mert ma kaptam meg az újabb labor leleteimet, és a vizeletemben nincs fehérje, és a vérnyomásom is kezd megint lejjebb menni (tegnap is és ma is jó eredményeket mértem), feltehetően az emelt Dopegyt adagnak köszönhetően.
Lehetne még egy kérdésem?
A vérképem az most nem lett túl jó... A vvt süllyedés magasabb, mint a megengedett, illetve a fehérvérsejt is. A vörösvértest, illetve a haemoglobin, haematokrit viszont alacsonyabbak a a határértéknél. Ez nagy gáz? Hívjam fel miatta a dokimat, vagy ráér januárig, amikor találkozom Vele legközelebb?
Köszi

lilló
 
 


Kedves Gyuri,

orvosom szerint nyugodtan szedjem a Betaloc ZOK-ot az első trimeszter végéig. (????) Majd akkor átállítja, ha kell, mondta. (Most 6 hetes vagyok.)
Aggódom, erre eddig rajta kívül többen mondták, hogy nem ajánlott, pl. egy kardiológus barátom is.
Mit csináljak?

Üdv mindenkinek és szép karácsonyt,
Doodle
doodle
 
 


Szia Doodle!
Bár én nem vagyok szakértő, de én is Betaloc ZOK-ot szedtem a várandósságom előtt, és nekem is azt mondta a nőgyógyász dokim, hogy persze szedjem csak nyugodtan, DE a körzeti orvosom (aki belgyógyász és a belgyógyászati vizsgálataimat csinálta) azt mondta, hogy TILOS szedni, azonnal hagyjam abba,csak Dopegytet lehet szedni a várandóság alatt.Ezt fel is írta, váltottam is. Nekem elég hamar átállt rá a szervezetem.
Szerintem menj el egy szakorvoshoz is!
Üdv.
Lilló

Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek!

lilló
 
 


BUÉK, sajnos régen nem jöttem nekem is volt egy (computer) virus fertőzésem, azt hittem belehalunk.....

Lilló!
Bár a pontos adatokat nem írtad, a terhesség alatt a vvt sülyedés és fvs emelkedés teljesen normálisan magasabb mint nem terhesen. Az un. vérszegénység is normális egy határig.

Doodle!
helyesebb lett volna a terhesség előtt átállítani, de semmi tragédia nincs, ha ez később történik meg, már máshol is írtam, hogy a betablokkolók (pl. Betaloc) nem a legjobb szerek és (jelenleg úgy tudjuk) főként a terhesség végén okoznak zavart. Semmikép sem lehet azt mondani, hogy TILOS, de kétségtelen nem ezt javasolják.
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok!

Megszületett a gyerekem, a terhesség 33. hetének végén. A gyerekkel minden rendben.
Amiért írok: a 31. hét végén kezdtek oltári agresszívan emelkedni a májfunkciós értékeim, azonnal toxémiára gyanakodtak, valamint arra, hogy 4x2 Dopegyt okozhatja a bajt. Vagyis többen is ajánlották, hogy szedjek belőle kevesebbet, majd teljesen le is állítottak róla.
A vérnyomásom a a végefelé már szinte kezelhetetlenné vált, monitorozással figyeltek, hol 160-as, hol 120-as volt az első érték. Jellemző volt, hogy a második érték nem szeretett lemenni 90 alá. Fehérje soha nem volt a vizeletemben.
Kérdésem: most akkor ezek szerint én toxémiás voltam vagy sem? A gyerkőc kezdett kevésbé fejlődni, romlott az áramlás is, és kevesebb lett az átlagosnál a magzatvizem. Ezek toxémiás jelek?
andi70
 
 


Andi, én válaszolni nem tudok, viszont gratulálok a babához. Kép Írj róla! Mi a neve, mekkora, meddig voltatok kórházban stb.

Liv

Kép

Kép
liv
 
 


AndiKép
Én a kisfiammal való terhesség altt toxémiás voltam, és a köv. tüneteket produkáltam:
-magas vérnyomás
-vizesedés jócskán!
-fehérje a vizeletben, de még nem durva mennyiségben
-romló flow(áramlás)
Ezek alapján gyanítom, hogy te is az voltál.
Szívből gratulálok a kisbabádhoz!!!!
nyilas
 
 


Andi70!
Furcsa.
A Dopegyt szinte sosem okoz májkárosodást, viszont a toxémia igen. Miért a gyógyszerre gondoltak, miért nem a betegségre? ha abbahagyatták a gyógyszert, miért csodálkoztak, hogy felmegy a vérnyomásod? A vérnyomás nem egyenletes, még a magasvérnyomásos betegnél is van, hogy normális, ez nem jelent semmit. Súlyos még így sem lehetett, ha fehérje nem volt. Viszont ha a növekedés megállt az fenyegető jel. Milyen volt a CTG?
gyuri
Szeged
 
 


Doktor!

Terhesen, ha mindenképpen kell vízhajtó (azzal ártunk kevésbbé, mintha nem adnánk), mit ajánl?
Hygroton, Hypothiazid? Más??? Mik az elvek??? A Hygrotonra azt "mondta" az OEP, hogy nem támogatja. Talán elavult???

Köszönöm előre is!
Ági
aszemenyei
 
 


A ctg-k mindig (!) nagyon jók lettek, pedig 3-szor csináltak nekem naponta. Soha nem volt probléma. MOndták is, hogy nagyon stramm gyerekem van.
Egy másik barátnőmnél is a dopegyt okozta a romló májfunkciókat. Abbahagyta a dopegytet, és kb. egy hónap múlva kezdett rendeződni a májfunkciója.
Dopegyt helyett cordaflexet kaptam. Aztán már infúzióban is kaptam vérnyomáscsökkentőt, ami csak fél napig használt.
Soha nem volt fehérje a vizeletemben, ezért nem is tudták eldönteni, most akkor mit is csináljanak. Egyértelműen nem volt magas a vérnyomásom, csak oltárian ingadozott, hol 120 volt, hol 160, negyed órás különbségekkel.
A kórházi belgyógyász azt mondta, hogy egyszerűen kikészül a szervezetem a hormonoktól, és le is lettem tiltva örökre a hormontartalmú gyógyszerekről (így fogamzásgátlót sem használhatok). MÉg az I. Belgyógyászati Klinika ügyeletes orvosa is csak nézett, hogy mitől mentek a csillagos égbe a májfunkciós értékek. GYakorlatilag már minden második érték a laborleletemben három csillagos volt. Még a koleszterinem is 7 lett, de hogy mitől? A kórházi koszt okozhatta?Kép Kb. két hét alatt értem el ezt a szintet.
A kisfiam nem nőtt centikben semmit két hét alatt a kórházban, amíg benn feküdtem. Viszont súlyra nőtt valamicskét.
Én az utolsó napokban már kaptam vízhajtót. Gyönyörűen lement tőle a vérnyomásom második értéke (most nem jut eszembe, annak mi a neve).
andi70
 
 


Ági!
Terhesen szinte sosem KELL vízhajtó. Ha igen annak olyan speciális oka van, hogy azt a szakemberrel kell megbeszélni. Egyébként a Hygroton a legkíméletesebb.
gyuri
Szeged
 
 


Köszönöm!

Ha emlékszik az esetemre, akkor valószínűleg emlékszik arra is, hogy speciális eset "vagyok", s terhességgel és anélkül is KELL a vízhajtó.

Ki a szakember ebben a kérdésben? Szülész-nőgyógyász? Kardiológus? Diabetológus? Esetemben szemész???
aszemenyei
 
 


Sziasztok!

BUÉK mindenkinek. Én betöltöttem a 9. hetet, de 8 napja mar egy köhögős-náthás megfázással küszködöm, lázam nincs, így nem is szedek semmit, csak C-vitamint.

Viszont. A vérnyomásom nagyon alacsony (nekem legalábbis az a 110/69, korábban 50 mg Betalok Zoc-ra is csak 130/80 körül volt.) Pedig már 3 hete 25 mg-ra csökkentettem egy belgyogyász-kardiológus tanácsára. Most azt hiszem, abba is hagyom teljesen. Plusz nagyon levert vagyok és rosszkedvű, meg nyomott, talán ez is összefügg az alacsony vérnyomással?

Mit gondoltok?

Üdv mindenkinek,
Doodle
doodle
 
 


Doodle!

Mielőtt abbahagynád, kérdezd meg a dokidat! Nem biztos, hogy jó az, ha "hirtelen" abbahagyod, lehet, hogy több problémát okoz, mintha alacsony lenne a vérnyomásod. Én "normál esetben" hagytam abba, de a dokim azt mondta, hogy inkább szedni kell, mert valahogyan az egész szívműködést befolyásolja a vérnyomáscsökkentő. (Ha más nem, egyenletesebbé teszi a vérnyomást, a nagyobb kilengéseket megakadályozza.) Én mondjuk Ca-csatornablokkolót szedtem/szedek.

Na mindegy, a lényeg, hogy orvosi utasítás/beleegyezés nélkül szerintem semmilyen gyógyszert nem lehet abbahagyni, max. csökkenteni az adagját.

Tudod, ez egy laikus véleménye...

Ági
aszemenyei
 
 


Ági,

köszi, és biztos igazad is van, csak éppen most nincs is dokim, jelenleg keresek, aki volt, attól elváltam, többek között azért, mert egy olyan gyógyszert írt fel hosszú repülőút miatti esetleges vérzés csillapítására (nem volt vérzés szerencsére) amelyre óriási fekete betűkkel az van írva, hogy a terhesség első három hónapja alatt NEM alkalmazható. Hát nem is alkalmaztam...

Úgyhogy most vadul orvost keresek, ehhez mérten a vérnyomás dolgot is eddig csak egy belgyógyász ismerőssel tudtam megbeszélni.

Doodle
doodle
 
 


Doodle!
A terhesség elején mindenkinek, a magas vérnyomás betegnek is, csökken a vérnyomása, de a szert nem szabad abbahagyni. Ezért kell a szülész, mert ezt a belgyógyászok - tisztelet a kivételnek - nem tudják.

Ági!
Persze, hogy emlékszem, de ez egy nagyon speciális eset. Ha a látás épsége, vagy az anya élete (szívbetegség) csak vízhajtó alkalmazásával menthető meg, akkor kell a vízhajtó. A lényeg ebben az esetben a szülész-szakember konzilium.
Mint Nálad is. Neked külön szerencséd van, hogy a szemész, kardiologus mind jól képzett és tudja a "szomszéd" szakmájának idevágó részét is.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri,

koszonom, akkor nem hagyom abba, ha minden jol megy, akkor mar holnap beszelek egy uj orvossal (szulesz), tan o megoldja.

Udv,
Doodle
doodle
 
 


Érdeklődéssel várom
gyuri
Szeged
 
 


Hát, nem lettem sokkal okosabb. Új orvosom azt mondta, hogy ha akarom nyugodtan hagyjam abba, mérjem a vérnyomásom, a terhesség elején mindenkinek lemegy. Majd ha elkezd felfele menni, megint szedjek valamit. Kérdeztem, hogy de nem a Betaloc ZOK-ot, ugye? Merthogy az betablokkoló... Erre ő, hogy de, az nagyon jó szer, nincs vele semmi baj, és még a pulzust is milyen jól kontrollálja.

Ezek után eléggé el vagyok bizonytalanodva, hogy lehet, hogy ennyire eltérő a gyakorlat? (Több más helyről is hallottam korábban, hogy a betablokkolók nem jók.)

Az ember azt hinné, hogy azért a tudomány ennél mégis egzaktabb.
Különben a vitaminra is azt mondta, hogy ha akarom szedjem, ha nem, nem. Elvileg ha eleget és minőségi dolgokat eszem az elég... Hát én most szedek napi 1 Elevitet, a Betaloc-ot meg abbahagytam.

Nem tudom, jol teszem-e, de nem járhatok addig orvoshoz, amíg valaki azt nem mondja, amit szeretnék hallani... Vagy igen? :-)

Üdv,
Doodle
doodle
 
 


Kedves Gyuri!

Tk. nem ebbe a topikba kellene írnom, nekem nem volt gond a vérnyomásommal a terhesség alatt...pontosabban nem azzal volt a gond. A 30. héten terhesség-megszakításom volt, a babánk fejlődési rendellenesség miatt 45 percig élt. Szeretnék választ kapni a miértjeimre, ha nem zavarok. Melyik topikon érdeklődhetnék?

Üdv: Mely

Mely
KépKép
mely
 
 


Doodley!
A betblokkolót elvileg lehet adni, ha muszáj, de az első választás sőt a második sem ez. Éppen az a baj vele, hogy a pulzust oly szépen kontrolláljja, emiatt a carditokográfia adataiat meghamisítja, és gyakori a felesleges izgalom és pl. császár....

Melly!
próbáljuk meg, nem biztos, hogy tudok válaszolni, akár itt is, akár "személyesen" is.
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Gyuri!

A babánk betegségét egy recesszíven öröklődő hibás gén okozta, legalábbis ezt olvastam mindenhol (nem értem, miért nem említették ezt az orovosok, szerintük nyugodtan szülhetek még gyereket...igen, persze, de 25% az esély rá, hogy ismét beteg legyen a baba). Szeretném tudni,hogy Magyarországon hol végeznek genetikai vizsgálatot,és miből áll egy ilyen vizsgálat? Ha kiderül, hogy valóban hordozók vagyunk, a terhesség kb. hányadik hetében lehet észrevenni, hogy a baba beteg? Erdélyben élek, és itt a terheseknek nem végeznek pl. AFP-vizsgálatot sem. Nem szeretném, ha ismét csak akkor derülne ki, hogy baj van, amikor már nagyon előrehaladott a terhesség... És végül szeretném tudni, hogy császármetszés után kb. mennyi időt ajánlatos várni egy köv. terhességig? Itt min. egy évet javasolnak, ami nekem egy kissé soknak tűnik.

Válaszait előre is köszönöm.
Üdv: Mely

Mely
KépKép
mely
 
 


mely!
Erdélyhez valószínüleg a debreceni klinika van a legközelebb, ha igen keresd meg előbb akár neten vagy telefonon dr. Török Olgát, ha Szeged van közelebb, akkor Szemere (?) tanárurat, ők a vezető genetikusok. Pesten is tudok címet ha az jobb.
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Gyuri!

Nagyon köszönöm az infókat. Valóban Debrecen vagy Szeged közelebb lenne, de szálláslehetőségünk Pest mellett van, ezért inkább oda folyamodnánk.

Mely
KépKép
mely
 
 


Mely!
Pesten javaslom a Szabolcs u-ban Dr. Hajdu Krisztinát.
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Gyuri,

mit jelent az, hogy "ha muszáj"? Mikor muszáj betablokkolót adni és mikor nem? Én 2 hete abbahagytam a Betaloc-ot, miután pár hétig 25 mg-ot szedtem, holnap leszek betöltött 11. hetes és mintha kissé kezdene felfele menni a vérnyomásom, ma du. 137/80-at mértem, ami még nem vészes, tudom, de az elmúlt hetekben 110/69 körül volt vagy néha még kevesebb.

Köszönöm:
Doodle
doodle
 
 


Sziasztok!
Ez az első alkalom, hogy írok Nektek, bár már régóta olvasgatom az üzeneteiteket.
Sajnos írni viszont nem tudtam, mivel két hónapig kórházban feküdtem terhességi magas vérnyomással. Szerencsére decemberben egészséges, bár kis súlyú, de gyönyörű kislányunk született amiért nagyon boldogok vagyunk. Az egyetlen b ánatom, hogy még mindíg problémák vannak a vérnyomásommal 3x1 dopegyt mellett is. Volt már 180/100 esti ügyeleten mérve, bár aznap nagyon ideges voltam. Azt szeretném kérdezni, hogy kb. meddíg tart ez az állapot? Nekem azt "ígérték", hogy szülés után még 3 hét és várhatóan elmúlik a magas vérnyomás. Most a választott "körzeti" orvosom szerint kb. fél év. Ha volt valakinek tapasztalata örülnék, ha megosztaná velem. Külön jó lenne, ha Gyuri is válaszolna, aki szakember.

Egyébként szívesen válaszolok én is a tapasztalataimról.

Köszönöm előre is.
igili
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: