Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Csajok
Iggen,engem is megviselt az a 2 poszt
Ilyenkor mindig elkezdek aggódni,hogy mivan ha az én babám sem fejlődik..De nem szabad ilyeneket goondolnunk,csak azt h mjnden rendben...a progi szeringem is felerositi a tuneteket..Már csak azert is,mert pl én reggel( ejszaka ugye kb 12 oran keresztul nem veszem be) kevésbé erzem a melleim hog, leszakadnak,és iszonyatosan fajnak,mint pl este vagy napkozben,amikor szedem a bogyókat..ezen én is szoktam gondolkodni,hogy mivan ha csak emiatt erzem a tuneteket?de azzal nyugtatom magam,ha nem.lenne tunet,akkor mit erositene fel a bogyó?

Deiss neked mikor kell megint menned?
lispa1217
 
 


Igen az úgy sok volt ott kicsit. Ha nekem nem jönne ez most össze, itt elköszönök tőletek, viszont a csopiban nem valószínű. Őszinte leszek, én nem szeretnék riogatni senkit sem, akinek esetleg problémás az esete. Ezértnnem akartam ott sem leírni a vetélést korábban ugye. Persze nem ítéltek el senkit, aki elköszön, tudom, mit éreznek. Viszont én az ilyen posztokat elkerülöm, nem gondolok bele. Tagadásban élek és kizárom, hogy velem is megtörténhet. Úgy ahogy már egyszer meg is történt.

Kismano20: Te vagy Boglárka? :)

Most én is leírom, nekem mi nyomja a szívem. Remélem, nem riogatok.. Tudjátok, ha nincs gond, akkor csinálok magamnak... Szóval én tegnap óta elkezdtem rettenetesen félni, hogy ha elmondom a munkahelyen, akkor engem le fognak építeni.. Elmondások szerint igen csak sz*r a helyzet odabenn, a hétfői kezdésem is megint lemondták.. De most nem mondtak új dátumot sem. Amint tudnak valamit, értesítenek. Ez már a második ilyen elhalasztás. Nem tudom mennyire tudjátok, itt még nagyon benne vagyunk ebben a karantén helyzetben, a vírus tombol. Egyszóval bevagyok sz*rva, hogy itt vagyok egy idegen országban, terhesen és mi van, ha minden elcsesződik, amit felépítettünk hosszú évek alatt.. Június 1-én lesz a védőnővel az első kötelező találkám(telefonon). Ő akkor fogja leszervezni nekem a vérvétel, stb.. (gondolom arra a hétre, ami mégegy plusz időpont) Addig 3 hét van. Valamiért van egy olyan megérzésem, hogy szintén június 1 lesz, mikor vissza kell majd menni dolgozni, vagy előtte egy héttel..... Na most akkor mégis mit mondok a főnöknek? 2 hónap leállás után rögtön az első nap nem tudok menni?? Tuti nem enged el szabira, ha nsm tud a terhességről. Viszont én eldöntöttem, hogy megvédem magam, amennyire tudom és a lehető legtovább nem mondom el benn.. De így hogy? Ha meg elmondom, nagy az esély hogy beleesek a leépítésbe, amiről megy a pletyka. Úgyhogy fel kell készítenem magam, hogy itt keményen hazudoznom kell majd.. Annyira macerásnak tűnik. Biztosan csak a hormonoktól vagyok ilyen pesszimista, de ezt most jól esett leírni. Bocsi érte..
nokli
 
 


*itt nem akartam írni a vetélésről
nokli
 
 

 
 

Tudom, hogy ez más problémájához képest semmiség, de én most ezen kattogok tegnap óta, hogy mi van ha... Ok van egy kevés félretett pénzünk, viszont abból nem sokáig húzzuk, ha esetleg leépítenek. Megyünk a híd alá családostól.
nokli
 
 


@nokli:
Én ugyanígy vagyok...Nekunk is nagyon bizonytalan ,hogy mi lesz..Elvikeg 29én nyitunk,de ha a németek nem nyitnak határt,akkor 2 hettel kesobb,amikor is már 12 hetes leszek,és mar igencsak meg fog rajtam látszódni,hogy valami van...Pesig én addig nem akarom elmondani,amig nem kaptam ott Ausztriaban papirt..Ha elmondom előbb,es nincs még papirom,akkor még szerintem elkuldhet..Viszont ott dokihoz nem tudom ,mikor tudok majd elmenni,mert ugye a Tbt is ott vissza kell jekentebi,ami nem 1-2 nap..a 12 genetikai uh pedig fontos..
Ugyhogy én is ezeken szoktam agyalni...
lispa1217
 
 


@lispa1217: Igen a papír szerintem is nagyon fontos, hogy meglegyen. Az itthoni ultrahangos papírod nem fogadják el bizonyítéknak? Vagy mindenképpen ottani kell vajon? Olyan rossz érzés, hogy végre sikerült és most meg ezen kell aggódni.. Én egt nagy ismert cégnél dolgozom, és csak egy pont vagyok a rendszerben, többezer ember közül.. Szemrebbenés nélkül tesznek a leépítendő listára, ha úgy van. Törvényellenes egyébként terhes nőt a terhessége miatt leépíteni, viszont ha most elküldenének 50-100 embert, akkor nem tehetnék semmit, mert pont beleestem. Márpedig beleesnék. Nagyon nem tudok jazudni, márpedig az lesz, hogy amint hív a főnök, chogy mikor
nokli
 
 


Folyt:mikor kezdek, mondom neki, hogy junius 1-re időpontom van az orvosnál.. Ha kérdi, mi gond, megmondom privát jellegű , vagy nem tudom..
nokli
 
 


Csajok lehet írásban kellene bejelenteni majd,hogy a főnökök is tartsanak tőle, hogyha leépítenének titeket akkor kapcsolatba hozhatják a terhességgel a dolgot.Szóbeli után mondhatják ők nen tudtak errôl..
szanimanika
 
 


@lispa1217:
Nekem két hét múlva kell kontrollra mennem,de mégnem kaptam időpontot,majd hétfőtől lehet kérni.Kismano nagyon izgalmas lehet két babót várni.
deiss
 
 


Én most home officeban dolgozom,aminek nagyon örülök a sok hasfájás miatt meg így jobban tudok pihenni.Nekem az lenne a legjobb,ha minél tovább így maradna,bár szeretnék addig dolgozni,ameddig lehet.
deiss
 
 


@szanimanika:
Én úgy terveztem, hogy amikor elhívom a beszélgetésre, akkor már meg lesz írva a munkahelyi email fiókomban, elmentve szépen. Félrehívom, bejelentem és szólok neki, hogy ezt elküldöm emailben is, hogy mindenkinek hivatalos legyen (nekem is, meg nekik is) Ezután fogom magam és elküldöm neki az emailt. Papír formában azert5nem akarom, nehogy kidobja és letagadja esetleg. Jóban vagyunk egyébként, de azért az életem nem bíznám rá. Itt úgy van egyébként, hogy magának a cégnek (hr) bejelenteni a 25.hetig kell egy nyomtatványt kell beadni és kell hozzá orvosi bizonyíték, a szülés időpontja orvos által igazolva, valamint be kell jelentenem, mikor akarok menni szülési szabadságra. Szóval amikor a főnöknek szólok, az még nem a vége. Neki azért kell szólnom, hogy tudja csinálni a risk assessmentet (bocsi nem tudom magyarul) ami arról egy papír, hogy mit nem szabad ezentúl csináljak, ami veszélyes lehet. Szóval én biztosan küldöm emailben is, nem kockáztatok. Viszont egyre jobban hajlok arra hogy kamuzzak az időpontokról és ne szóljak úgy a 15.hétig legalább. Persze ha nem muszáj.
nokli
 
 


@deiss:
Én csak 1 babát várok, Szanimanika vár kettőt :-) irigykedem is :-)
kismano20
 
 


@kismano20:
Jujj de kellemetlen.Elnézést,ezt jól benéztem.
deiss
 
 


@deiss:
Ugyan, nem történt semmi ;-)
kismano20
 
 


Sziasztok lányok!Mi újság?Hogy vagytok?Nem várom a hétfőt.Nem elég hogy dolgozom,még túlóráznom is kell.Terhesen kibújhatnék alóla,de az én esetemben nem tudni,egyáltalán az vagyok e.A 12.hétig nem is szeretném elmondani senkinek,sehol.Egyre inkább azt érzem,nincs odabent senki.Semmi sem utal terhességre nálam.Na ennyiből örülök hogy dolgozom,mert legalább eltereli a figyelmem.Lehet nem is próbálkozom többet,ha most sem jött össze.Megöregedtem,nem vagyok egészséges sem.Viszont örülök ennek a nyári melegnek!Tegnap kifeküdtem picit és meg is kapott a nap.Két dolog hiányzik most az életemből.A testmozgás és 1kg tk tönköly liszt.Szép napot mindenkinek!
deiss
 
 


@deiss: Öreg az országút..... Akkor én mit szóljak? 38 éves leszek mindjárt és nem szültem még..Gyakorlatilag semmit nem értem el az életben egyébként sem.. Én sem vagyok egészséges, de mindenkinek van valami nyűge. A fiatalabbaknak is. Bele kell tojni.
Nem biztos, hogy bajt jelez, ha valakinek nincsenek tünetei. Húgomnak egy árva hányingere nem volt, picit fájt a melle.. Most fog szülni. Ezt igy nem tudhatod. Lehet, hogy épp nálam nincs senki odabenn. Lehet a szerencsés kevés %-ba tartozol, akiknek nincsenek tünetei.
Én remélem ma jobban leszek. Tegnap konstans hanyingerem volt reggel 7-től éjfélig. Nagyon fárasztó, teljesen elvette a kedvem bármitől. Semmit nemctudok normálisan csinálni. A hányingernek, nem csak néha kellene jelentkezni?? Létezik olyan, hogy folyamatosan, egész nap tart? Kezdek kétségbe esni.
Neked is szép napot!
nokli
 
 


@nokli:
Első kettővel tulajdonképpen nem nagyon volt tünetem.A harmadikkal egész nap,tengeribeteg voltam,de főleg délután.Olyan hányingerem volt és úgy szédültem,hogy azt hittem már,hogy nem is terhes vagyok hanem valami komoly bajom van.Még fekve is forgott velema szoba.Na mondjuk ez az érzés nem hiányzik.Viszont a 12.hét után egyik napról a másikra elvágták.Szerencse a szerencsétlenségben a karantén,így legalább tudsz pihenni.
deiss
 
 


H
lispa1217
 
 


Jó reggelt Csajok..Én tegnap egy kva szar napon lettem.tul...Egesz nap.fájdogalta hasam,azt hittem itt a vég,hogy meg fog jönni...Hiaba vettem.be a magne b6ot...szart sem ért..Estére már annyira.kellemetlen volt,hogy bevettem azt amit egyebkent felirtak, a magnerotot,amitol faj a gyomrom
10 perc alatt megszunt..Ugyhogy visszatérek erre ,mert nekem a.magne b6 semmit nem ér..
Annnyira bizonytalan vagyok en is..egyszer azt erzem minden rendben,egyszer azt hogy nem....Ez a május 22 nagyon messze van
lispa1217
 
 


Én pont most beszeltem a párommal,aki telefonalt a kollegajaval,hogy mi a helyzet Ausztriaban,hogy nyit e a hotel 29én,ahol dolgozunk...Hát keves eselyt látnak rá,nagy a valoszinusege,hog, csak jun19én lesz nyitas..aminek egy picit orulok is,mert akkor a 12.heti ultrahangot még itthon meg tudnam csinaltatni..Penzugyileg nagyon nem.jo,de mondtam a paromnak,h ezt az isten igy akarja,mindennek van vmi oka,lehet nekem most ez jol jott,legalabb tudok pihenni..
lispa1217
 
 


Hahó Csajok. A bizonytalanság szerintem mindenkiben benne van, főleg a korai szakaszban. Én tegnap olvastam egy posztot, hogy a csajszi a 16. Héten vetélt el. Őszintén, totál beszartam. Azt hittem ez az aggodalom a 12. Hét után megszűnik. Ha egyáltalán eljutok odáig. Én ugyanazt érzem, mint Ti. Vajon tényleg lakik odabenn valaki? Holnapután megyek dokihoz, de rettegek. A vérzés most 2 napja nem jelentkezett (kop-kop), úgyhogy elkezdtem reménykedni. Remelem, nem hiába.
lispa1217: Tudom, hogy nem egyszerű anyagilag, szerintem senkinek sem az, hacsak nincs több száz ezer félretett pénz egy számlán, de én örülök, hogy még nem kell visszamenned. Ez biztos nem véletlen. :)

Reni
nutita
 
 


@nutita:
Azért az durva,hogy az első gyerekemnél eszembe se jutott aggódni.Meg sem.fordult a fejemben,hogy elvetélhetek,de méga másodiknál sem a 20.hétig.Akkor sajnos kórházba kerültem vissuatartásra,de mindig úgy gondoltam,hogy amit egyszer oda beraknak,az ott is marad.Én azt gondolom,hogy a mai világban jellemző ennyire ez a sok vetéles,koraszülés.Nagyanyám még a gyárból ment szülni.Abszolut nem kímélték magukat,mert dolgozni kellett és tárcsás mosógép is csak a módosabbaknak volt!Most meg már minden autómata és mégis...
deiss
 
 


@lispa1217:
Tegnapi nap takarítottunk sokat hajolgattam és utána nekem is fájt a hasam (nem tudom van e összefüggès) ami ma reggel ig kitartott.Kicsit rá is paraztám. Most meg úgy érzem mintha lenne egy narancs a hasamban.
szanimanika
 
 


Amugy most számoltam,hogy nekem most lenne a napokban a menzeszem..Lehet amiatt is görcsölgettem..Én most raktam fel ezt a hüvelykúpot,de ez olyan korulmenyes..utana fekudnom kell majdnem egy fel orat..Elkezdtem hust panirozni,huu mondom 11 ora kup.
Na akkor mindent felbehagytam..Aztán 1 ora mulva folytatom..Azon gondolkodtam,hogy a munkaba ezt majd hogyan fogom megoldani...Bár ha csak junius 19én nyitnánk,akkor már lehet nem is kellene ezeket a bogyókat használnom.
Egyebként ezt ténykeg igy van,nagymamánk idején nem volt olyan h lefekudtek 1-2 orara mert fajt a hasuk..Mamámnak elmondtam multkor h babát várok,és mondta ő is hogy csinaljak ugyanugy mindent ahogy szoktam..Hát momdom koszi,csinalnám en ,csak pl tegbap nem fekudtem le delutan,egesz nap talpon voltam,es be is gorcsoltem...
lispa1217
 
 


@szanimanika:
Hát nálad márlehet is narancs.Rájöttem,hogy az téveszt meg,hogy havalakinek válaszolunk,akkor a kékkel jelölt névre figyelek és aut hiszem ő írt.Csak telefonról vagyok fent,gondolom gépről egyértelműbb lenne.Én eddig rendszeresen tornáztam.Gondoltam most megpróbálom hogy bírom.Igaz nem volt fél óra,de jólesett.
deiss
 
 


Lányok, nekem van egy elméletem, miért van egyre több pecsételés, görcsök. A régi világhoz képest. Lehet, hogy butaság, de mikor itt nem segítettek rajtam, nem kaptam progeszteront (ciklusommal kapcsolatban voltak tipikus tünetek évekig), akkor nagyon sokat olvastam erről és kutakodtam, mitől lehet, hogy nem termel a szervezetem eleget. Arra a következtésre jutottam, hogy megváltozott a táplálkozás. Egyrészt műanyagból eszünk egész életünkben (csomagolt kaják, műanyag dobozok, stb) . Ami közrejátszhat a hormon háztartás nem megfelelő működésében. Aztán a csapvíz. Nem tudom mennyire bizonyított, de a sok hormon, hogyan van szűrve? Harmadrészt tejtermékek. Hormonokkal kezelt tehenek tejét/tejéből készült termékeket fogyasztunk.... Még lehetne sorolni, még ki tudja, mi van befolyással a testünkre.. Ezek apró dolgok, de össze adva ellenünk dolgoznak.. Egy biztos, ezez egyike sem volt régen, nagyanyáink idején nem volt műanyag, meg lehetett inni a vizet(nem csak műanyag palackból) a tehén a legelőn legelt, nem horomonokon élt. Nagyon tudományosan hangzik de én úgy gondolom, az ember szép lassan (a jövőben) nem fog tudni gyermeket nemzeni, kihordani ezek miatt. És erről senki nem beszél. Pesszimistán hangzik nagyon. Ez egy hosszú folyamat, de egyre több és több nő tapasztalja.
nokli
 
 


Szóval én összeszedtem még régebben, milyen ételek segítik a természetes progeszteron termelődést. Bemásolom ide, ha valakit érdekelne esetleg. Én próbálok néha eszegetni ilyeneket, nem tudom mennyire segít vagy nem..
nokli
 
 


Csicseriborsó
Banán
Kesudió
Spenót
Mandula
Burgonya
Vesebab
Vörös húsok
Lazac
Zab
Brokkoli
nokli
 
 


@nokli:
Teljesen egyetértek veled!Kösziaz infókat az ételekről!Még emlékszem gyerekkoromban nem is voltak hosszú szavatosságú tejtermékek!Csak annyit vett az ember,amennyi elfogyott.Zöldség,gyümöls pedig a kertből volt.N ezért is akartam kertes házat mindenképp.Ugyan nem termesztem meg az a család zöldség szükségletét,mert akkora kertet nem tudnék megművelni,de kóstolónak mrg arra,ogy a gyerek tudja hogy hol terem annyi van.Gyümölcs meg 1-2év múlva már lesz bőven.Folyamatosan telepítem a gyümölcsöket.
deiss
 
 


@nokli:
Én teljesen egyet értek a véleményeddel! Még ide sorolnám a pszichés terhelést amit kapunk(az állandó bizonytalanság a megélhetés miatt, a nyomás hogy vegyél vegyél vegyél mert csak akkor leszel szép,értékes..)A lombik meg ilyenek a tünetekre adnak megoldást és nem a gyökér okot szüntetik meg! Képmutatásnak tartom azt is,hogy lovagolnak a co2 kibocsjtason (ami fontos persze)az új autóknál 1-2 g on de senki sem szabályozza törvényileg,hogy 60 g sonkát ne lehessen beletenni egy kb ugyan annyi grammot nyomó hatalmas műanyag “dobozba” és hogy nem hoztak meg szabályt a kötelező szelektív hulladék gyűjtésre. Ezt a sok műanyagot visszakapjuk a földből a vizekből,ételekből(halak)..és sajnos a profit az ami szem előtt van az hogy mekkora kára van ebből az emberiségnek az senkit nem érdekel.Es hozzá kell tennem,hogy be kell állnom a sorba mert alternatíva nem mindig elérhető vagy körülményes (háztaji dolgok beszerzése...).Nah de bocsaánat a kifakadásomért!
szanimanika
 
 


@deiss:
Nagyon vágyom én is kertes házra. De ez jelenleg csak álom. Na majd egyszer..Tökjó egyébként, hogy a gyerekeid természetközelben vannak. Azért az pótolhatatlan. Én pl tudatosan kerülöm, hogy műanyagban tároljam a megmaradt kaját, vagy amit viszek/vittem magammal. Vettem olyat aminek az alja üveg. Folpackot nem használok egyáltalán, a legmérgezőbb műanyag és eladják étel csomagoláshoz. Itt sajnos egyébként minden műanyagba csomagolt, teljesen értelmetlenül(pl chipes zacskón belül a kisebb chipses zacskó). A tejet kiiktatni nem tudom, bár próbálkoztam, növényi tejjel, de nem csúszik nekem. De nem sokat iszok. A vizet viszont itt egyébként sem lehet meginni, annyira klóros. Úgyhogy marada a palackos sajna. Egyébként tényleg hozzánk pl tejes néni hozta régen a friss tejet. Mamám meg csinált aludt tejet. A kenyeret megvettük, papírba csomagolta a boltos, nem is volt tartós kenyér.. Sokat változott minden. Egyszer ha gazdag leszek, esküszöm nyitok egy csomagolásmentes boltot.
nokli
 
 


És tényleg ha az ember csak annyira odafigyel,hogy a napi munkahelyi 2-3 Kv-ját otthonról hozott bögrébe kéri vagy a vett zöldségeket gyümiket nem nejlonzacsiba rakja hanem töbszörhasználatos zsákba,vagy csapatépítőkon hoz mindenki tányért rvőeszközt magaval és nem kell eldobható használni,akkor kb minimális kellemetlenséggel egy nagy adag hulladék megakadályozható...Nah abbahagyom tényleg! Csak én is annyit gondolkoztam ezen,hogy egészséges pár vagyunk és miért jutottunk el a lombik ig és hogy a gyerekeink milyen Földet fognak megörökölni.
szanimanika
 
 


@szanimanika:
Igen a pszichés terhelést kihagytam, de nagyon nagyon befolyásolja az is a testünket.. Ja és a fogamzásgátlók. Nagyon rossz véleményem van erről, én is szedtem kb 10 évig összesen és utána kezdődtek a gondjaim.. Senki nem mondta el, mit tesz a testemmel, senki nem figyelmeztetett, hogy beleszólok a természetbe, nem tudva milyen károkat okozok. A nőgyógyász javasolta, mert pattanásos voltam. Úgy hogy még szűz voltam ráadásul. Ami az abbahagyása után jött, azt senkinek sem kívánom.. Még most is azt nyögöm szerintem.
Én is sajnos beállok a sorba, nem tudok mit tenni. Szomorú, de ebben élünk.
nokli
 
 


@szanimanika:
Én is ezeket csinálom. :) saját bögre, saját szatyor. Pl újrahasználható pelusra fogok beruházni, van mosódióm (nem mindigaazt használom). Ilyenek.
nokli
 
 


@nokli:
Én nem tudom, nekem ez a mosható pelus dolog annyira idegen. Szerintem lesz elég dolgunk a babóval illetve mellette, én tuti nem "szórakoznék" még pelusmosással is. Nyilván a többi elhangzottal maximálisan egyetértek. Régen még szülni sem mentek a kórházba, otthon megoldották. Amúgy szerintem mindenfajta betegségre igaz, hogy a mamáink idejében nem volt ennyi. Azt ettek, amit megtermeltek. Disznóhús, sonka, szalonna, kolbász, kertben termett zöldségek, gyümölcsök, kemencében sütött kenyér. Szépen leélték az életüket, nem 60 akárhány évesen távoztak, mint most az idősek.

Na, de hogy vagytok ma?
Újabb hét kezdődött...

Holnap megyek dokihoz, de már szétidegeltem magam. :) Nagyon szeretném tudni, hogy ott van e babó és hány hetes. Ha megmondja a dokibácsi, akkor kérek időpontot Pestre a Rózsakert Medical Centerbe. Én ott csináltatom a 12 hetes UH-t és a vétvételt. Nagyon sok jót hallottam róluk.

Reni
nutita
 
 


@nutita:
Ikreknél a pelus (Mosható vs.elfobható)kérdésben szerintem nem lesz valsztasom,mert örülök majd ha életben tudom tartani magunkat,de az öko pelusok irányába akarok elmenni.
De jó,a holnap mindjárt itt van!!!!!!hányra mész pontosan?
Nekem a következő vizsgálat jövő hét csütörtökön a genetikai uh.Meg ma -ha összeszedtem magam-bemegyek az első trineszteres laborra.Aztán munka!
Én tök tanácstalan vagyok a genetikai tesztekkel kapcsolatban.Elvilef csak a Panoráma szűri megfelelően az ikreket,de ahány orvos és oldal annyi leírás.
szanimanika
 
 


@nutita:
De jó neked,hogy már csak egyet kell aludnod vizsgálatig!A mosható pelussal én is úgy vagyok,hogy nem szívesen áztatgatnám,hogy sz@rszagban ússzon a lakás.No meg legkevésbé arra lett volna időm,energiám hogy ezzel is foglalkozzak.Első gyereknél még lehet megpróbáltam volna.Elismerésem azoknak az Anyuciknak,akik ezt tudják üzemeltetni!
Én hogy vagyok?Túl jól egy terhességhez.
Ma reggel mensi szerű görcsökre ébredtem.Ilyen rég nem volt.Viszont egyéb terhes tünetem meg nincs.Már pisilni se járok ki éjszaka.Se émelygés,se éhség,se semmi.Olvastam,hogy a terhes tünetek megszünése a 9-10.hét előtt a terhesség elhalásának is lehet a jele.Valahogy legbelül is ezt érzem,hogy egyedül vagyok a testemben.Emlékszem a harmadik gyerkőcnél ilyenkor nagyon rosszul voltam.Még fekve is szédültem.A mellbimbó udvara erősebb színre váltott és nagyobb lett,az erek is jobban látszottak rajta,talán még nőtt is és székrekedésem volt.Most meg inkább hasmenésem van.
Szóval hanyagolni is fogom inkább a babás csoportokat,hogy nem vegyem el mások jó kedvét,örömét.Boldog babavárást kívánok nektek!Azért olvasgatni foglak titeket,ameddig nincs lezárva az én történetem.Puszi mindenkinek!
deiss
 
 


@deiss:
Szerintem ne ess kétségbe. Várd meg a vizsgálatot. Mikor kell menned? Különösebb tünetem nekem sincs, mondjuk a mellfeszülés megvan, de nem émelygek, meg semmi.

Basszus, még jó, hogy vissza olvastam, amit írtam. A “mellfeszülés” szót kijavította a telefonom “MELLRE SZÜLÉS”-re :D :D :D
De jó röhögtem. :) Már csak az a kérdés, hogy kinek a mellére??? :-)

Reni
nutita
 
 


@nutita:
.Tulajdonképpen igaz is félig-meddig,hiszen a babát születés után az Anyuka mellkasára teszik,aztán pedig mellre.
Nem vagyok még annyira elkenődve,hiszen az ember végső diagnózisig reménykedik,de sajnos,vagy nem,én realista ember vagyok.Most azt érzem,hogy lehet meg fog jönni.Eleve már akkir is sejthető volt,hogy itt nem indult meg semmi,hogy múlt héten még csak üres petezsák volt a március 12-i mensihez képest.Az nagyon semmi sajnos.Azért persze reménykedtem,mert akkor még volt mellfájdalom,émelygés,éhség,de most már egyik sincs.Azért fogok összetörni,mert szerencsére van 3 gyerkőcöm már,akiket tudok szeretgetni.
deiss
 
 


Na pelus téma: Persze, lehet aztán két hét után szaladok venni az eldobhatóst én is.. Az ökopelusokat is nézegetem én is. Testvérem mosipelusozni fog (most születik a baba), majd meglátom, mit hogy csinál és mennyire megterhelő neki pluszban aztán majd persze látom azt is, hogy mennyire lesz náluk sz@rszag a lakásban. Ráérek még ilyeneken gondolkodni. Én egyelőre teljesen nyitott vagyok rá, a gyerek meg majd úgyis eldönti. Na de nem akarok ezzel itt bomlasztani, ez amúgyis mindenkinek más. Példának hoztam csak fel.
nokli
 
 


Sziasztok
Az émelygés és a hányinger már nalam is mérséklődött, amikor beveszem a vitaminokat,akkor szokott kicsit előjönni,de egyebként nem..Mellfajdalom még mindig megvan,bár azt nem tudom,hogy csak a progi miatt amit szedek,vagy amugy is fájna..Na a hasfajás mindennapos,ami már a magneziumtol sokkal jobb,de muszaj vagyok minden nap beszedni,mert kulonben csak szenvedek..Más tünetem nekem sincs,talán a hangulatingadozás,ami miatt sajnalom is a páromatTegnap annyira feszult voltam, idegesitett az is ha hozzámszolt..ejszaka alig bírtam aludni,forgolódtam csak..
lispa1217
 
 


@deiss:
Szerintem is nyugi!azt olvastam terhesség és terhesség között is van külömbség,amit nagyim megerősített, mert apámmal semmi baja nem volt nagybattyammal végighanyta ugyan ezt (pedig azonos neműek és 1,5 év van közöttük).Kezdem azt hinni a körülöttem lévő várandós tapasztalatok alapján,hogy ritkább a rosszullét mint a “tünetmentes” vagy enyhe “tüntetes” lefolyás.
szanimanika
 
 


Csajok ti szedtek c vitamint?
lispa1217
 
 


Igen, én szedek 1000 mg-ost. Miért?

Reni
nutita
 
 


Igen én is 1000mg-osat! (Bár valahol azt olvastam vetélési okoz-ez Sztem hülyeség-de ezért csak kétnaponta veszem be ezt a femibion mellé)A “gyúrós” D,E és Q10- tel is így cselekszen
szanimanika
 
 


Igen én is ezt hallottam,hogy nem jó a sok C vitamin,ezert is kerdeztem.En is 1000mg-osat szedek,de az elmult napokban csak minden.másnap vettem be..Dokit még nem kérdeztem,de nekem nem mondta h kell,csak a.magneziumot meg a d vitamint..
lispa1217
 
 


Kivel Mizu?hol tart és mi a következő esemény, amit várni lehet együtt?

Ma voltam laboron.Egy része a vizsgálatoknak csak pár hét múlva lesz meg(vércsoport,fertőző betegségek) de az alapdolgok eredményeit már megkaptam és jelentem minden határon belül!Ma is érzem a hasam alját, de nem vészes!Nem tudom hogy bírok ki meg másfél hetet a kombinált teszt ig!
szanimanika
 
 


@szanimanika:
Én ma annyit jutottam előrébb,hogy jövőhét szerdán 10 órára kaptam előhegyzést orvoshoz.Ma időnként a hasfájás mellé hányingerem is volt,de lehet ez utóbbit már magamnak produkálom.Holnaptól leállok a kamilla tea ivással is.Kíváncsi vagyok mit változtat a székelési szokásaimon.
C vitamint én is 1000mg-ost szedek,de én sem minden nap.
Van valakinek lakásban háziállata?
Valaki érez már pocakban tapintásra valami változást?
deiss
 
 


@deiss:


Én most vagyok kereken 9 hetes, de már több mint másfél hete szemmel látható pocakom van!  3 naponta mérem a pocak körfogatomat és szépen növöget 0,5-1 cm-eket! 

Képzeljétek Nekem azt mondta az orvosom, hogy ne váltsak a Femibion 1-esre így hogy már baba van, mert elkezdek hízni...maradjak csak a 0-snál, elég az is! 
hilton201
 
 


Szerintem ez butaság, hogy a sok C vitamin káros. Azt nem lehet túl adagolni. A fel nem hasznosított vitamint simán kipisiled. Ennyi. Én mindennap reggel beveszek egy 1000mgosat. Semmi bajom nincs tőle.

Nekünk van egy cicánk. Ilyen kinti benti fajta. :) Ha van kedve bejön, de már nem WCzik benn a lakásban. Kikéretőzik.

Szerintem még korai lenne érezni tapintással bármit is. Legalábbis én semmit nem érzek. Mondjuk, nekem amúgy van pocakom, meg úszógumim. :D

Reni
nutita
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: