Új privát üzeneted érkezett!

Emma, mik nem tetszenek az ülésekben? Jó pihenést!

Szóval akkor nem tudom kihagyni a 0-18. Ok, legyen. Akkor melyiket ajánljátok ebből a kategóriából és miért azt?

Jó Nektek, hogy műxik ez a kúszás téma, Balázs lusti, de nagyon. Néha olyan érzésem van, hogy még 1 éves korában is csak a hátán fog feküdni, és trapézozik... ez van. Majd 5 éves korára csak megtanul járni, nem?

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Dorka! Lehet, hogy már holnap más lesz a helyzet kúszás terén.
Autósülést pedig a legjobb személyesen megnézni és összehasonlítani az összessel.Tényleg fontos, hogy jól dönthető legyen az ülés. Mint már írtam, az autó biztonsági öve a kritikus.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


ja, meg az autósülés huzata szellős legyen. hisz jön a nyár, oszt ha belerohad a gyerek, akkor azért nem lesz jó.
tehát műanyagok jelen esetben (is) kíméljenek.

Kép
kissmanó
 
 

 
 

Képimádóknak:
Kép

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


A brendonosokat nézegetem, ott mindről ezt írja:
Huzat anyaga: poliészter és pamut (de milyen arányban?)
Huzat kezelése: levehető, 30 fokon mosható, nem centrifugázható, kézzel mosható
Kormi?

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Sziasztok!

size=18]Majának éd Botinak boldog hófordulót![/size]

Bori! Ádi nagyon ügyes fiú már!

Emma! Jó pihenést nektek!

Dorka! Mindenképpen nézd meg személyesen próbáld ki hogy lehet dönteni, én pont ma voltam a Brendonba, nekünk Bebe Comfort Iseos van0-18-ig, erre ma azt mondta a nő hogy ők ezt nem ajánlják csak 8hós kora felett, hiába van ráírva a 0-18-ig, menetiránnyal szembe nem is tudom bekötni mert rövid az öv hozzá így mi még nem használjuk, várunk még egy kicsit vele. Amúgy az ülést nagyon dícsérte a nő hogy biztonságos, kényelmes.

Emi

Kép Kép
emi_25
 
 


Dorka
A jobb ülésekhez kapható nyári frottír huzat 100% pamutból, A BBC iseosnak tuti van, nekünk is ilyen van. A normál huzata viszont az újaknak elég mű, a miénk még pamutos is de ez az ülés 4 éves... Amúgy én ezzel az utasítással nem foglalkoztam 30 fokon kézimosás programon mostam mosógépben kímélő centrfiugálással. Nem ettől kopott meg egyes helyeken hanem a cipő ahol hozzáért meg a szandik mert ugye a gyerek nem csak ül benne hanem izeg mozog, meg ott kopott meg ahol az övet kell befűzni. Na látszik rajta hogy használt, de legalább nem törik fel érte a kocsit. Mondjuk mi a cascoba belevettük a két gyerekülést 40ezer Ft összértékben. Így legalább a férjem is nyugodtabb.
A kúszással kapcsolatban meg lehet hogy egyik pillanatról a másikra meglódul Balázs is. Vannak babák akik megfigyelő tipusok majd mikor fejben már jól megy kezdik el a dolgokat csinálni. Mondjuk lehet nem fog korán menni,de ennek vannak előnyei is (én pont örülénk ha nem rohhanna ennyire Petra mert már látom magam előtt hogy 9 hónaposan lépkedni próbálaztán elindul mint Zsani anno. Ejj de sokat esett akkor a lány. A barátnőm kisfia viszont elég későn kezdte 13 hósan neki viszont alig voltak esések, megfontolt férfiember volt már akkor is :D

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Na mégegyszer..

Majának és Botinak boldog hófordulót


Balázs nagyon éi!

Kép Kép
emi_25
 
 


éi=édi :oops:
nem megy ez ma nekem
emi_25
 
 


Sziasztok!
Most a szocpol miatt rohangálunk... Igaz h egy gyerekre 500ezer ft???? Nem 900??? :o :o :o :o :o :o
Holnap megyek 11:30ra ilyen besztélgetésre a családsegítőkhöz... :(
Képzeljétek,Trudi már megy oldalra az ágyba kapaszkodva.... :oops: :oops: :oops: Sőt...mostmár állva kakázik... :D
Mi most fogjuk lecserélni az autós ülést nagyobbra. Após szerezte egy ismilyétől. Dönthető támlás stb. Remélem beválik... :) Muszály,mert a mostaniba már alig fér bele.

Kép
cs.adri
 
 


Adri! Drukkolok Neked holnap! Majd gyere és mesélj, persze csak ha kedved van hozzá. :wink:
Én 900 e Ft-ról tudok, de lehet, hogy nem vagyok ezen a téren sem naprakész.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Tücsi!
Hát..még nem vagyok vmi jól....mármint lelkileg. Nem szeretek róla beszélni,csak írni... Elmeséltem uramnak,hogyan is fog történni: szétkaszabolják bennem,majd mint egy kirakót kirakják,hogy megvan-e minden része stb. Hát...nézett nagyot. Szerencsére csak 2xkell menni ilyen beszélgetésre,aztán megkeressük,akinél szültem. Persze,megírom,mi volt.

Kép
cs.adri
 
 



Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!
A hófordulósoknak nagyon boldogot!!

Enikő: Isten éltessen nagyon sokáig!!!

Ez az idézett cikkrészlet (ha lehet ezt cikknek nevezni), a Baba magazinban jelent meg, a januári számban! Döbbenet... Csak két részlet belőle a császáros és az indított szülésről...
A "cikk" többi része is számomra nagyon gáz... A dúla jelenléte 50%-ban segít a császármetszés elkerülésében...ilyeneket írnak. Húúú bakker.
:evil: :evil: :evil:

"Az első élmény

A műtét a korai anya-baba kapcsolatot is késlelteti. A kismama a szülés utáni első nap általában nem a babájára figyel, hanem a saját fájdalmával van elfoglalva. Az így születő babák sokkal nyűgösebbek :shock: :shock: , szinte mindig sírva ébrednek, mintha mindig dühösek lennének a világra. :shock: :shock: Életük első élménye, hogy életveszélyben vannak. :shock: :shock:

A korai emlék

A perinatális kutatásokból pontosan tudjuk, hogy mindannyian őrzünk emlékeket a magzati korunkból, illetve arról, miként zajlott a születésünk. Amikor eljön az idő, a baba saját maga indítja el a szülést. Az oxitocinnal vagy burokrepesztéssel indikált szülésnél más dönti el, mikor lássa meg a kicsi a napvilágot. Klinikai szakpszichológusok számtalan esetről számolnak be, amikor ez a korai emlék akadályozza a gyermek mentális fejlődését.”
:x :shock:

Kép
zsuzsi**
 
 


Adri: A szocpol egy gyermek után 900. Most vettük fel.

Kép
zsuzsi**
 
 


Köszi csajok az infót! Akkor az a hülye p... át akar b..ni. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Akkor kinyitjuk majd a kis szánkat és nem hagyjuk magunkat!

Kép
cs.adri
 
 


Adri: Ez attól is függ, hogy mire akarod felvenni, mert használt lakásra nem ennyi.

Kép
zsuzsi**
 
 


Sőt,azt mondta,mi nem igényelhetjük meg a másodikra,csak ha megszületett. És rá is csak 1,1milla. Most olvaasom,a másodikra 1,5milla!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Kép
cs.adri
 
 


Adri: Ha még nem született meg a második gyermek, akkor megelőlegező szocpol, és akkor a két gyermek után 2.400.000

Kép
zsuzsi**
 
 


Zsuzsi! Újépítésű lakásra vettünk fel hitelt 2007.júli-ba. A szocpollal fogjuk csökkenteni a hitelt.

Kép
cs.adri
 
 


Akkor jár a teljes szocpol. Kell hozzá egy jegyzői igazolás, amit a bejelentett lakcímetek szerinti önkormányzatnál kell beszerezni. Ha ketten veszitek fel, akkor mindkettőtöknek kell.

Kép
zsuzsi**
 
 


Aztmondta,nekünk nem lehet a második gyerekre(kb 3-5év múlva tervezzük a másodikat). Csak akkor igényelhetünk a második gyerekre,ha már megszületett és akkor is csak 1,1milla.

Kép
cs.adri
 
 


Ezt nem értem. De nem én vagyok a mérvadó, lehet, hogy így van.

Kép
zsuzsi**
 
 


Mi most igényeltük kettőre, és az 2.4 mill.

Kép
zsuzsi**
 
 


Már megvan a tulajdoni lap és már igényeltük a jegyzőtől is a lapot. Azt mondta a jegyző,h kb 8-10munkanapmúlva lesz kész.
Zsuzsi! Te ilyen területen dolgozol?
Ha kettőre kérnénk,akkor a msodik babának 4éven belül kell megszületnie?

Kép
cs.adri
 
 


Nem ilyen helyen dolgozom, csak most veszünk házat, és igényeltük. Igen, négy év a határidő.

Kép
zsuzsi**
 
 


Várj, írok privit, mert szétoffoljuk a fórumot.

Kép
zsuzsi**
 
 


Sziasztok,
autósülés: teljes mértékben Tücsivel értek egyet, mi 0-18 kg.ig vettünk, nagyon jól elfér benne a gyerek. Eladónő szerint 4 éves korig, de inkább 3,5... én a concordot vettem, szintén töréstesztek és eladók javaslatai alapján, a Römer a csúcs és utána kicsivel a concord... ezt mondták. Mi a régit széltében és hosszában is kinőttük...
Nekünk a Bébé Confort nagyon bejött, de a nőci azt mondta, ha választani lehet akkor inkább a concord mert az nem tekerős (a szélességet lehet így állítani) és így az oldalvédelem sokkal stabilabb.

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25

Andrea
Kép
kindernay
 
 


Bocs lányok! :oops:

Kép
zsuzsi**
 
 


Andi: Döndinek boldog félévest!!!!Szuper ez az ülés!!!

Kép
zsuzsi**
 
 


Bocsi csajok,hogy foglaltuk a fórumot!!! :oops: :oops: :oops:

Kép
cs.adri
 
 


Adri, jól gondoljátok meg a szocpolt!
Ha jól emlékszem, pici a lakásotok.Azt is tudni kell hozzá, hogy 10 éves elidegenítési tilalmat jegyeznek be, ha felveszitek.MAgyarul el lehet adni, de nagyon nehéz. S nem tudom, 10 évig itt szeretnétek-e lakni.

(Mi most vettünk új lakást a nyáron, s felvettük a két gyerekre, tényleg úgy van, 1 gyerek 900, 2 gyerekre 2,4 millió).

A régi lakásunk másfél szobás 3 éve épült újszerű állapotú volt, mégis nehezen tudtuk eladni, mert volt rajta a hitelen kívül egy jelzálog a magyar állam javára: 2003-ban vissza lehetett igényelni az áfát (400 ezer Ft-ot), ezt rátették jelzálognak.
Na a szocpol ugyanúgy viselkedik, több hónap az átfutási ideje, mire át tudja az ember vinni másik lakásra, az államkincstár is ül rajta 60 napot, szóval ember legyen a talpán, aki el tud adni szocpolos lakást. (El lehet, de vagy ára alatt valamivel, vagy ráérős vevőnek, vagy ügyes ingatlanos kell hozzá, de legalábbis nagyon otthon lenni a témában).


Ha házasok vagytok, alá is írhattok még egy gyereket, s akkor is jára 2,4 M, ekkor ebből 900 szocpol, 1,5 M megelőlegző kölcsönnek számít, amihez az kell, hogy 4 éven belül szülessen még egy baba.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Na most látom, én is offolok itten...
:oops: :oops: :oops:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Ha nem vagytok házasok, tényleg nem igényelhettek második gyerekre, csak ha megszületett. Csak házasok "írhatnak alá" és ők is max kettő gyereket.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


A műtét a korai anya-baba kapcsolatot is késlelteti. A kismama a szülés utáni első nap általában nem a babájára figyel, hanem a saját fájdalmával van elfoglalva. Az így születő babák sokkal nyűgösebbek Shocked Shocked , szinte mindig sírva ébrednek, mintha mindig dühösek lennének a világra. Shocked Shocked Életük első élménye, hogy életveszélyben vannak. Shocked Shocked



Ezt max úgy tudom elképzelni, hogy sok helyen az anya nem is figyelhet a babájára , mert egyszerűen nem adják neki oda, csak ha már felkelhet.

Amúgy meg szerintem marhaság, aki simán szült, annak is vannak fájdalmai, csak máshol. S eleinte minden baba mindig sírva ébren, nem?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


köszönjük a köszöntéseket!!!

Tücsi hozzátápit nem erőltettem még, csak kósti volt, eddig a banán és a sütőtöklé tetszett csak neki! :?
Komolyan mondom úgy érzem, sosem fog enni, így hogy semmi nem tetszik neki!
íme egy krumlis kép:
Kép

persze a mosoly nekem szól, nem a kajának! :D

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


Kicsi fogas Majálisnak boldog félszülinapot.

Bár ez a szocpol meg fél meg társai aztán számomra tényleg off (lévén ugyi nem Mo-i lakos), de azért érdeklődéssel olvastam. Meg szerintem lehetnek mások is érdekelve a témában, tehát részemről mehet továbbra is itt az ilyen eszmecserétek.
De ugyi azétt nem én vok a mérvadó.

Ezek után tényleg, Adri házasok vagytok?

Kép
kissmanó
 
 


Emi: különben olyan ritkány nyomatsz Majóról képeket mostanság, hogy ha egy tök idegen idenyomta volna az előbbi képet, én nem ismerem fel rajta Maját.
Szal topikanyánk, tessék sűrűbben idelátogatni :!:

Kép
kissmanó
 
 


Hozzátápi. Emi, Ádám se fogadott el semmit eleinte. Nálunk a szitán átpréselt (!) párolt alma + párolt répa volt az áttörés, amit együtt evett velünk az étkezőasztalnál (mármint mi nem azt ettük ;) ) de annyira együtt, hogy én ettem egy falatot, aztán neki adtam. 2-3 hét után, most állhatok le a préselésről, de az együtt kajálás még mindig kell (nem is bánom). Na, meg a bóti alma-őszi is csúszott. És innen tértünk át a minden őszivel c. hétre, aztán mostmár sokmindent elfogad, de ugye 7 hósan már többet lehet.

Aki még szoptat, Nektek szokott még a szemetekbe nézni szopi közben a Béjb? Ádám szinte soha :(

Nátha. Adtam Stodalt Ádámnak, és én is vettem be. Ha rosszabbul vagyunk, az azt jelenti, hogy hat, vagy azt, hogy vmi nem stimmel??????
Vendég
 


Nem,nem vagyunk házasok.... Idénre tervezzük.

Kép
cs.adri
 
 


Endem is érdekel a szocpol téma, örülök neki, hogy felmerült ez a kérdés és hogy taglalva is lett. Sajnos bennünket csak a fél szocpol illet meg, de ennek is utána kell már járnom, mert lassacskán aktuális lesz.

Bori! Gábor sem mindig néz a szemembe. Általában talál magának valami babrálni való gombot, hajtincset (az enyémet, és előszeretettel meg is huzogatja). Ha beszélek hozzá, akkor rám néz, de néha nagyon belemerül a munkájába. :D
Homeopátiás szereknél az elején (pár nap) valóban van rosszabbodás, de utána már javulásnak, a tünetek enyhülésének kell következnie.

Emi! Én is azt gondoltam Petikémnél, hogy gyümölcsön és anyatejen fog felnőni, mert a krumplit és a répát csak magában nem volt hajlanó elfogadni és még az anyatej sem tette vonzóbbá számára. Végül gondoltam egyet, összeturmixoltam a két zöldséget és szopi előtt megkínáltam vele. Ekkor csoda történt. Nem csak, hogy elfogadta, de meg is ette azt a kis mennyiséget, amit a turmix éppen hogy csak képes volt pépesíteni. Gábornál is szopi előtt adom a főzeléket. A legjobb szakács ma is eljött és segített. :wink: Viszont én is a számhoz emelem a kanalat már csak a hami hőmérséklete végett is és megkóstolom. (De a D vitamin bevétele és a gyümölcsevészet után sztem már tudják a babák, hogy mire való a kanálka.)

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


tuti igazatok lesz, csak még annyira furcsa neki és nekem is :?

én is vettem alma őszit, re mélem bejön, meg répát is! :D
almától öklendezik mint a fene, na majd megpróbálom ezt a krumlis megoldást, hátha a kettő együtt majd csúszik, csak külön külön nem

jaaa és a tök, vettem, megpárolom, de azt tuti nem kóstolom meg! a levet megkóstoltam és :mrgreen:

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


Emi, elsőre Ádám csak párolva fogadta el az almát! Úgy próbáltad?
Vendég
 


úgy még nem, de holnap ki is próbáljuk!
köszi a tippet! :D

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
lynia-
 
 


Hozzátáp.. Nálunk sehogysem megy a krumpli.. :( Se almával, se banánnal keverve, magába pedig végképp nem. Pedig a gyümi jóval több benne.. Bepróbálom a rizst gyümölccsel, hátha..
Főzeléket hogyan kell készíteni?? Pl. tökfőzelék, vagy cukkini, saláta?

Kép

Kép
monccs
 
 


Monccs! Főzelék: össze kell párolni a zöldségeket puhulás szerinti sorrendben.
Én a sütőtököt a krumplival azonos méretű kockákra vágom és együtt párolom őket. Nagyon hamar megpuhulnak. Viszont arra figyelni kell, hogy elég híg legyen a hami. Ha a párolás után megmaradt víz kevés, forralt vizet kell hozzáadni a kívánt állag eléréséhez.
Privi ment.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Bori, Balázs nekem eleinte nem nézett a szemembe, hanem csukott szemmel szopizott (amíg kicsi volt). Kb. 4-5 hónapos lehetett, amikor először a szemembe nézett, de csak 1-2 pillanatra. Azóta sem jellemző, max. 1-2 pillanatra. Viszont most már sokkal nehezebb szoptatni, mert nagyon könnyen el tudja vonni bármi a figyelmét.

Autósülés: a karfa mennyire kényelmes a gyereknek? Használja valamelyik gyerek? Az legyen szempont, hogy van-e karfája az autósülésnek?

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Köszi Zsuzsi!

Majának nagyon boldog féléves születésnapot!

Andrea
Kép
kindernay
 
 


Dorka nálunk nincs karfa azon amit belinkeltem, de jó széles az oldalvédelem ott pihenteti a kis kezét az Úr :D egyébként nekem a fejtámasz és a gerinctámasz nagyon fontos volt, és lehet rá kapni nyári huzatot is, ez is fontos szempont volt, persze a biztonság volt nálunk az elsődleges.

Andrea
Kép
kindernay
 
 


Döndinek és Majának boldog hófordulót kívánunk!

Nálunk orrszippantás szükséges naponta, kicsit megfázott Bubika, így jobb is hogy nem mentünk hétfőn. Gyerekorvos azt mondta, hogy addig ne látogassuk meg őt, amíg nincs láz. remélem nem lesz gond!

Köszi a távírányítós tippet. nálunk az a baj, hogy Boti nagyon jól megtanult hasról hátra fordulni,így nem marad meg hason, bár néha kételkedem, hogy nem is irányított fordulás ez, hanem elhúzza a feje.. :D van javaslatotok dundi fiam hason tartására?

Párolás Tücsi. ha párolod a burgit és a tököt, az azt jelenti hogy simán bedobod vízbe és fedő alatt főzőcskézed vagy kell még beletenni valamit?

jó éjt,
Ildi

Kép
lidikoka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: