Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Már megint ezer éve..., olvaslak Titeket a telefonról, de onnan valamiért nem tudok írni. :(

Repülnek a napok, szinte sose érek a tennivalóim végére, de ezzel gondolom nem csak én vagyok így. Botikám egy igazi kis gézengúz, ha 2 percig nem figyelek rá,máris a rosszaságon töri a fejét, akárkinek mondom ezt azt hiszi túlzok, de mikor találkoznak vele, belátják, hogy mennyire igazam volt. :wink:
Beszélni még mindig nem hajlandó, napról napra bővíti a szókincsét, de csak szavakat mondogat, ebben igencsak le van maradva a korosztályától.

Kép

Itt tejszínt ken a fejére:

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
nklari80
 
 


Évi, nagyon jók lettek a fotók, szép család vagytok! Ádám egy kis tündérbogár, Tomi pedig nagyon helyes kiskopé, mint mindig. :wink: remélem gyorsan megbarátkozik a kistesó gondolattal.
Van egy ismerősöm, ott 3 éves a "nagylány" és Ádámmal egy napon született a kistesó, voltunk látogatóba, hááát, nem egyszerű 2 kisgyerekkel az élet. De olyan jó volt azt a kis picurt fogni, kicsit fájt a szívem, hogy nekem már ilyen nem lesz.

Maressel mi lehet,hogy vannak a fiúk?

Barbi, minden alkalommal amikor olvasom ezt a sok rosszat, mai történik veletek, egy dolog jut eszembe, tényleg nincs senki, aki egy kicsit is segítsen neked? Ha mi a közeletekben laknánk én már tuti átmentem volna, vagy inkább a gyerköcöket hoztam volna hozzám, hogy csinálhasd a dolgodat nyugodtan. :( Jobbulást a nagyfiúnak, neked pedig kitartást, ha lehet ezt még mondani!

Ircsi, jaj, de izgi, már tényleg a célegyenesben vagy.
:)

Betti, hogy van Korinna? Milyen a bölcsi, megszokta? Es a munkád?

Barbcsi vajon hogy lehet, náluk is lassan kezdődik a visszaszámolás,nem?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
nklari80
 
 


Sziasztok!

Ircsi: gondolunk Rátok sokat, gyors és könnyű szülést kívánunk :)

nklári: Boti nagy huncut a képek alapján :) Mi jól vagyunk, Korinna 1x volt betegecske, de meglepően rendben és jól van, szeret a bölcsiben. Kap immunerősítőt (Béres csepp vagy multivitamin), sok nyers zöldséget és gyümölcsöt és sok folyadékot. Eddig jól működött. Amennyire nehezen indult az elején és amennyire aggódtam miatta, annyira jól alakultak eddig a dolgok.

Munka: megvan és elvagyok. Ennél jobbat pillanatnyilag kívánni sem tudnék, úgyhogy megbecsülöm ;) Itthonról is dolgozhatok havi 1 hetet (ezt szeretném feljebb tolni 2-re januártól), tanulok sok újdonságot és támogatják a nyelvtanulást is. A kollégák sokkal fiatalabbak, ebből vannak mókás szituk (pl. néznek nagy szemekkel amikor szülői értekezletre megyek), amúgy meg csípem amikor elengedik magukat, én is kicsit újra gondtalan huszonéves lehetek :)
Ebben a világban már megbecsülendő, hogy egy anyukának munkát adnak, pláne új alkalmazottként (itt meg 5 hónapot vártak rám).




“A kedves szavak rövidek és könnyen kiejthetőek, de a visszhangjuk valóban végtelen.”
bettinyo
 
 

 
 

Azért mondjak valami jót is: átjöttek a minap a szomszédék, egy fiatal fizikus házaspár, mert gondolták leszemlßeznek minket. Egész helyesek, jót beszélgettünk. :) A lány most két hétig a világ másik felén nyomul munka miatt, addig a srác szalmaözvegy. Egyke ráadásul szegény és társaságéhes... Most már második nap jött át, egész délután-este itt volt. Gondolom tetszik neki a pezsgés, nem jönne különben önszántából. Szombaton bevezettem a csempevágás rejtelmeibe, hamar belejött és nagyon akkurátusan vágta a megrendeléseimet. Tegnap meg jött, hogy akkor ö süt a kölkökkel linzert. Persze együtt sütöttünk, de jó volt, a gyerekeknek is jót tesz, ha nem mindig csak magunk vagyunk. Nem fog az örömünk sana sokáig tartani, mert éppen dobbantóban vannak a svédekhez, göz erövel tanulják a nyelvet, mert kivándorolni készülnek. Ez a része az üröm az örömben. Na de addig is kiélvezzük a társaságukat.

Barbi
maass
 
 


Sziasztok!

"Előkerültem" - Berci így rohan ki lefekvés után a szobából.

Barbi!...Mindig azt hittem anyámék a Flinstone család, de hozzátok képest unalmas az életük. Használd ki az új segítséget ameddig lehet, legalább feltöltődik kicsit a lelked!

Klari!....Még a szeme sem áll jól, csodás mosollyal! A bölcsibe van olyan, nálunk idősebb gyerkőc, aki még szavakat is alig mond.

Ircsi!....Néztem a blogodba a képeket, szépek vagytok, mint mindig!!!
Én Jim szerint a világ, Igen drágám rajongó vagyok. Délutáni alvás alatt szoktam nézni, ha nem felejtem el. Szép rajongás!

Betti!....Igazad van, ha meghallják, hogy pici gyerekem van, szinte érzem, hogy zárkózik el a munkáltató. Voltam olyan interjún, ahol ketten voltak a munkáltató részéről: férfi, nő, és a nő kötözködött a gyereken. Bölcsis már, mióta? beszokott? beteges? ki hozza, viszi? stb. Legszívesebben felrúgtam volna.

Mi tapossuk a szobatisztaság felé vezető rögös utunkat. Nappal otthon, bölcsibe nem használunk pelust (de a városba messzebbre nem merek elindulni pelus nélkül) néha van baleset, de egész jó. Na mindez a pisire vonatkozik, a kakival van gond. Szinte csak pelusba hajlandó, vagy nagyon kivételesen a gatyába. Igaz szól, hogy kakilok, de le nem ülne. Volt, hogy 3 napig nem kakilt, mert nem adtam rá pelust, szorulása lett, akkor meg rohangált a lakásba, hogy anya segíts!

Kérdés: öltözködéssel hogy álltok? mert a Berci csak most kezd a vetkőzéssel foglalkozni naci, kisgatya, zokni szinten, de még ez is nehezen megy.

Amúgy iszonyatosan élvezek vele minden percet, bár vannak dolgai ami már az agyamra megy. Óriási sláger a Sam, a tűzoltó mese, és ezt játsza is, kiabál, hogy tűz van, bevetés, a bébitaxi a tűzoltó autó, nénózva közlekedik a lakásba, "mindenki menjen ki" és ő tüzet olt.
Mindent akar csinálni velem, ezért inkább hagyom, mint tiltom, mert akkor ő bőg, én meg ideges leszek. Szóval teafőzés, ő rakja bele a cukrot, citromot, port töröl, mosógépet kiszedi, kiválogatja párban a zoknijait, tereget. Éljen a gyerekmunka!!!

limo73
 
 


Sziasztok!

Egy szinten elveszett baranyka jelentkezik.

Hasonloan Tundehez engem is beszippantott a munka :(. Ket gyerkoc, munka, haztartas, kert, nem unatkozunk.
Sajnos Ilanggal szeptember ota rengeteg dolog tortent. Kezdeskent racsapta az ujjara a kocsajtot, majd mikor ebbol kezdett felepulni, a suliban ugy beverte a fejet, hogy agyrazkodast szenvedett es korhazba kerult. Alig vagyunk tul a labadozason, penteken ujra letepte a serult kormet, csak jott vele a frissen nott korme is. Ujra sebeszet, ujra folmentes. Mindemellett sokat dolgozom, Oliver bolcsizik, Gabor dolgozik, szal zajlik az elet. Nagyon faradtnak erzem magam, de majd gondolom beall szepen minden.

Ircsi,
sokat gondolok ratok, kivanok nektek nagyon gyors, szep es komplikaciomentes szulest!

Barbi,
tenyleg nagyon ratok jar a rud, de azert biztos szep dolgok is tortennek veletek, nem? A kedves szomszed atjar meg?

Evi,
nagyon jok a kepek, milyen szepek ezek a gyerekek! Latom tul vagytok az Apamentes napokon:).

Tunde,
egyutterzek veled a munka miatt, en is igy vagyok. Adj meg egy kis idot magadnak, majd alakul szepen minden. De a lenyeg, hogy a sajat otthonotokban eltek es vegre egyutt vagytok apaval is, nem?

Na megyek, mert holnap munka, es addig meg sok tennivalom van!

Puszi mindenkinek!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Egy másik nagymamakorú anyuka ismerösöm pénteken összegyüjti az almomat, hogy tudjak haladni. Akik tudják, hogy mi történt velük, meg vannak rendülve és a maguk módján reagálnak rá. Ez az anyuka is nagyon rendes, de hát egy egyszeri alkalom, egy hüs szellö a höségben kb. De öröm persze, mert a gyerekeknek is jót tesz egy kis kiruccanás és talán tényleg be tudom a fürdö csempézését fejezni, akkor már csak fugázni kell, festeni, s mehet az összerakás véglegesre. Ha kész vagyok, akkor a wc jön. Ott elöször itongból falat kell húzni, beton alapot önteni, mad szintkiegyenlítöt, a falakat elökezelni és a tulajdonképpeni csempézés csak eztán jön. Hosszú út az is. Pedig a wc már nagyon kéne!
Tegnap Regö napom volt. Hétfön ö zeneiskolába jár, hazafelé vettem a lidl-ben leárazott virághagymákat, azokat elültettem vele, aztán legóztunk estig a csapattal a házi feladat megcsinálása után. Kedd és szerda csempézös nap, csütörtök duplazeneiskolás, akkor nem tudok érdemben semmit se haladni, csak háztartás. Pénteken akkor tudok a héten dolgozni, jó lesz.

Barbi
maass
 
 


Új bejegyzés Ircsi blogjában :wink:

Hajrá!!! Minden jót!!!

limo73
 
 


Kép


Hajrá Ircsiiii!!!!! :oops:

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
mokibuci
 
 


Megérkezett Oliver Jonas, 2790g-mal és Emilia Hera 2580g-mal.
Mindenki jól van és nagyon boldog!

Részletek, képek később!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ircsi! Itt is sok szeretettel gratulálunk, sok boldogságot, sok tejcsit!!! Sok örömet a nagycsaládos léthez!!! :wink: Pihenjetek, amennyit tudtok, aztán várjuk a beszámolót, a képeket!

Mi is jól vagyunk, épp tegnap akartam írni, hogy finisben szintén, haladunk szépen Ircsik után -mivel 8 nap volt köztünk-, de még szeretném, ha Dávid 3 hetet bent maradna. :wink: Tomi dec. 15-től vagy 18-tól lesz szabin, jó lenne minél többet négyesben lenni, és ha itthon lenne Bencével. :) Amúgy már jóslózunk, Dávid a 32 hetes uh-n 1808 g volt, koponyavégű fekvésben, iszonyatosan lent van a feje. Jövő héttől indulnak az nst-k, akkor lesz utoljára uh, sűrűsödnek a dolgok. Készülünk, bár messze nem állunk úgy, ahogyan Bencénél, mégis most nyugodtabb vagyok, élvezni szeretném az utolsó heteket. :wink: Csak annyi a kívánságom, hogy végre nekünk is megadasson, milyen itthonról indulni a kórházba, tudjak elbúcsúzni Bencétől, és dec. 21-24 között ne szüljünk, ha addig nem szültünk, mert 25-26-án nincs hazaadás a kórházban, akkor bent ragadnánk plusz 2 napot, és ez lesz az első saját kis karácsonyunk, hogy mi vagyunk, jó lenne négyesben tölteni, nem kettészakadva!

Bence is jól van, 13,2 kg és 90,5 cm, újabban imád rajzolni, alkotni, építeni, beszélget a játékaival, szerepjátékozik, dacol, hullámzik az evése, mindent önállóan, egyedül akar és nagyon várja a tesót. :D :D Mondja, hol fog aludni, hol pelusozzuk, fürdetjük, ha sír, berakjuk a babakocsiba, hogy ne sírjon :D, megszeretgeti anya, apa, Bence, de a Bencét is majd. :) Esténként a pocim simogatva alszik el, és újabban hisztiknél, ha valamit nem engedünk, akkor odabújik a hasamhoz, simogatja, mintha csak azt akarná ezzel, hogy ugye legalább te megértesz ha apa, anya nem? :wink: Barátnőméknél is kint voltunk múlt héten, mondta, hogy vegyem fel a piciket, ő is próbálta, mikor sírtak, nem ment neki, így inkább csak megsimogatta, arra is figyelt, hogy körülötte feküdtek a földön, nehogy rájuk lépjen/ejtse a játékokat.

Tündi, Sucer, Betti! Kitartást a munkához, kisgyerek mellett nem lehet könnyű, sokszor én is olyan fáradt vagyok, pedig itthon vagyok Bencével és rajta kívül a háztartás van, hát még ha dolgoznék is... Ügyesek vagytok!

Évi! Mindig olvasom a blogod, csak az írásig sose jutok el (Bence újabban a délutáni alvást és ezzel az én pihenőidőmet is bojkottálja)! Ügyesek vagytok, szépen belerázódtok mindenbe! :wink: Ahogy olvasom, Ádám jó baba, Tominak pedig csak idő kellett/kell, hogy megszokja, már négyen vagytok, egy pici babához is kell alkalmazkodni. :) Így tovább, szuper, hogy jut idő magatokra (filmnézés) is! Kíváncsi vagyok, nálunk mi lesz, ha már Dávid is megszületett!

Most viszont elteszem magam holnapra, Dávid elég izgalomra adott okot ma, ugyanazt, ugyanazon a héten eljátszotta, mint anno Bence is. :( Keveset mozgott, Tomi este vette észre rajtam, hogy valamin nagyon aggódok, hallgatok, egyből tudta mi van, de szerencsére lefeküdtem, simogattuk, finoman ébresztgettük, s behozta a lemaradást, remélem többet nem ijesztget!

Itt egy kép rólunk és a 32 hetes Dávid-os uh-s: :D

Kép

Kép

Aztán visszaolvasok holnap még, meg friss pocakfotót is teszek. :)

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Most csak ennyire futja:
Ircsi! Gratulálok! Gyönyörűek lehetnek! Jó egészséget az egész csapatnak!!!!

Claire
claire
 
 


Ircsi!.....Sok boldogságot, örömöt, nevetést kívánunk! Amikor este mondtam apának, hogy lehet, hogy szülsz, már túl is voltál rajta.
Nagyon szépek a picik, Chloé tündéri!

Azért érdekes, itt Istentől való bűn lenne, ha egy "kívülálló" felnőtt, hát még egy gyerek leüljön a szülő nő ágyára, sőt puszit adjon az újszülöttnek. Az már mellékes, hogy a nővérek sem cserélnek ruhát, amikor ki-be mászkálnak. A FB-on osztott meg valamelyikőtök egy képet, hogy aki túl akarja élni a világvégét, költözzön Mo-ra, 50 évvel le vagyunk maradva.....nagyon igaz!

Barbcsi!.....Ezer kitartás puszi nektek is! Alakuljon minden a terveid szerint!

Berci a hét elején elkezdett köhécselni, na rögtön kúra indul, mert megbeszéltem Évivel, hogy szerdán talizunk. Erre tegnap du. 3 óra alvás után alig bírtam felébreszteni, köhögve, karikás szemekkel ült a takaró alatt, hogy bizony nem kel fel. No felhívtam Évit tali sztornó, aztán anyámat, hogy holnapi program változik, most mondtam le a talit az Évivel. Erre a Berci kerek szemekkel rám néz, és vidáman ugrik ki a takaró alól: megyek babatalira. Ennyit a nagy betegségről. Biztos átküldte nekem, mert most én vagyok pocsékul.

limo73
 
 


Ircsi gratulálok a picikhez, nagyon édesek!!!! Hozzanak meg több örömöt az életetekbe, legyenek egészségesek, vidámak. Neked meg gyors félépülést kívánok és persze sok sok tejcsit 2 éhes pici pocaknak!

Barbcsi neked is kitartást az utolsó heteken és könnyű szülést!!
melisch
 
 


Ircsi szívböl gratulálok! Nagyon ügyes vagy, kemény csak vagy! :D
Meglestem a blogodban a képeket, nagyon kis tüneményesek a legapróbbak és mennyire nem egyformák. Legyetek nagyon boldogak! :)

Barbi
maass
 
 


Ircsi! Nagy nagy gratuláció itt is nektek!

Sucer jó hogy irtál!

Limo sajnálom :( talán jövő héten

Melisch,mesélj veletek miujs!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Limo, csak vigyázz a gyerekmunkával, nehogy rajtakapjanak titeket :wink: Nagyobbik fiamnál szintén nagy sláger volt Sam tűzoltó. Egyszer még tűzoltó-felszerelést is kapott :D

Barbi, végre valami jó :D

Barbcsi, ilyen törődést, amivel Bence viseltetik az öccse iránt, én még nem láttam, max lányoknál, nagyon édes lehet!!!

Ircsi, óriási nagy gratula nektek!
Napok óta nem jutottam géphez, de ígérem, megleslek benneteket a blogon.

Sucer, Ilangnak jobbulást, szegény, peches egy sorozatot fogott ki. Neked meg kitartást a családmenedzseléshez!

Nálunk egy hete folyik a burkolás fennmaradó része, és egyre nehezebben viselem, pedig egy időre ez az utolsó nagy munka...

bekri
 
 


Ircsi, emlékszel, mikor azt mondtad, nincsenek csodák? De vannak, ez a két kisember, csodálatos! :lol:

bekri
 
 


Ircsi, gratulálok a csodaszép vegyespároshoz! Legyetek nagyon boldogok, jó egészséget és sok tejcsit kívánok!

Barbcsi, kívánságod váljék valóra! A maradék időre kellemes babavárást és könnyű szülést kívánok!

Évi, nagyon szépek vagytok a fotókon!

bols70

Péter 3050g 52cm

Kép
bols70
 
 


Köszönjük!

Ma már haza is jöttünk :lol: :lol: :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Hurrá, akkor minden OK, sok örömet és kitartást az otthoni belerázódáshoz!

Barbcsi! Nektek is hajrá! A dávidok kivárják az idejüket :-)!

Claire
claire
 
 


Ircsi!
Hatalmas gratula a babakhoz! Nagyon szépek és Chloe milyen aranyos, ahogy ismerkedik Liaval. (meglestem a blogodat) :) Sok sok boldogságot kivanok!!!

Betti, de jó, hogy már belerozodtatok a bolcsibe, mi februar kozepen megprobaljuk ujra. Botikam egyre jobban elvan masokkal is, azt nem mondom, hogy nem keres,mert az a biztos ha en is ott vagyok, de azért talán most könnyebb lesz. Meg ezen a helyen több idpt adnak a beszoktatásra is.
Megmondom öszinten én már nagyon várom, igaz ez az ovi csak 9-12ig van, de nekem már az is hatalmas segítség lenne. A részmunkaidős meló, az alkalmankénti kozmetikázás és Botika mellett nem marad időm semmire... ha eljutok hajat mosni boldogság van.

Limo, köszi, kicsit megnyugtattál (beszéd). :) Sajnálom hogy nem jön össze a munka, szomorú ez a hozzáállás,pedig szerintem egy Anyuka sokkal megbizhatobb, kitartóbb mint egy gyermek nélküli nő, persze nem általánosítok.
Tűzoltó Sam és minden ami vijjog nálunk is sláger. Multkor beteg volt Boti, előkerült az orrszívó, rögtön be is fogta slagnak, a műanyag tálaimat már régóta tűzoltó sapkának használja,az esti mesébe mindig bele kell szőnöm egy két akció jelenetet, különben nem érdekli... :wink:

Öltözködés-vetkőzés szinte sehol se tartunk. Sapkáját felveszi, meg a kabátjat, cipőjét leveszi, kb ennyi.


Barbi, de jó, "hűs szellő...", persze egy nap-délután nem sok, de több mint a semmi. :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
nklari80
 
 


NKlári: ne aggódjatok, majd kialakul minden szépen sorjában. Nálunk a szobatisztaság a mumus, hétvégén pelus nélkül engedtem játszani, 2x egymás utná bepisilt. Jött és mondta, hogy vegyem le, de előtte nem akaródzik szólni még... Nem erőltetem, még nem érett meg rá ezek szerint.




“A kedves szavak rövidek és könnyen kiejthetőek, de a visszhangjuk valóban végtelen.”
bettinyo
 
 


Evi! Boldog szülinapot kívánok! :)

Betti, köszi. :) Igazából nem aggódok, ilyen dolgokban nem vagyok az a fajta, csak ha beteg. :oops: Szobatisztaság (sincs) sehol nálunk, imád pelenka nélkül lenni, minden egyes peluscsere cirkusz, de nem szól, nem érzi, ha pisilnie kell, így csak este, fürcsi előtt van szabadon, kb fél-egy órát.

Amivel mostanában kínlódunk az a nappali alvás. :( néha nem is alszik, illetve aludna, de csak 4-5 körül, akkor meg már nem "engedem", mert akkor utána éjfélig kukorékol. Mondjuk mi alapban is későn kelő, későn fekvők vagyunk, általában úgy 9től 9ig alszik Boti. (de mikor pl dolgozok 10ig, majdnem mindig megvárnak a fiúk) Ezzel is várom az ovit, mert akkor 9re kell menni, muszáj lesz korábban kelni, így gondolom korábban is lesz fáradt.

Barbcsi, szépek vagytok! Kitartás az utolsó pár héthez!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
nklari80
 
 


halihó
ohh nálunk minden mumus...főleg az evés.de a bilizés is,eszében sincs.de peluscsere is közelharc és dackorszak ezerrel. ez van...
Ádám is elromlott picit,nem alszik pedig marha álmos,csak kendőben.Most is épp...
Tomi jó alvó,nappal kb 2.5-3 órát alszik este pedig 9-től(de gyakran elgajdol az ágyában 10-ig)reggel fél 7,7ig.
Gyerekmunka itt is megy,hú,ő kever kakaót,ő etet cicát,ő tereget,hááát,több a kár mint a haszon de legalább aranyos :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Túl egy betegségen.....sikerült nekem összeszednem valamit, amitől rendesen kipurcantam. A hét elejére persze Berci is elkapta, így betegeskedtünk. Ma elhoztam ugyan bölcsibe, de csak egy külső programra, szalmajátszóba mentek. Az első bölcsis séta. Olyan aranyosak voltak, ahogy vonultak az utcán.

Alvás....szóra sem érdemes.....délután kiabál, hogy még nincs 9 óra (esti fekvés) ha nem fekszem mellé, nem marad az ágyba, ott játszani akar, ha már mindent elszedek tőle elkezd simogatni :wink: na persze erre milyen szívtelenség lenne azt mondani, hagyd abba. Este dettó. Ha már elalszik, nincs gond alszik rendesen, de addig....mondjuk ez nálunk mindig is kényes téma volt.

limo73
 
 


Másik kényes kérdés: enyém gyerek a bölcsődében még egyetlen egy mondókát vagy verset sem tanult. Tieitek?

A múltkor enyhén ráutaló magatartással ajánlgattak a bölcsiben egy kis mondókás füzetet megvételre (állítólag ezeket tanulják meg, de 3 hónap alatt egyet sem tanultak).

Otthon sokat hallgatunk gyermekdalokat, nézünk mesét vagy mesélünk, rajzolunk és azt látom, hogy a töpörtyűm fogékony ezekre.
A bölcsiben hiányolom a dalokat, mondókákat meg a kreatív foglalkozásokat. Akárhányszor kérdezem, hogy mi volt ma, a válasz egyértelmű: Semmi anya. Kivétel volt, amikor levelet festettek és színeztek (1-1 alkalom) és egyszer átmentek a szomszédos oviba, akkor mesélte is lelkesen, hogy mi történt.
Jó, tudom: állami bölcsi, de a napi "libalegeltetés" az udvaron és a benti "játsz el magadban" típusú "programok"mellett azért lehetne ezt-azt. Vagy lehet én látom rosszul :(




“A kedves szavak rövidek és könnyen kiejthetőek, de a visszhangjuk valóban végtelen.”
bettinyo
 
 


Ircsi: gratulalok!!!! Pici édes babák,dejo! Hozol majd képeket?

Barbcsi: és milyen a finishben második baboval??? Nagyon szép terhes vagy!!!!!


Évi ,Limo: gyerekmunka - inkább,mint a visitas:))))))

Na ennyi,Áron felébredt :D

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


sziasztok!

Ircsi GRATULÁLOK! képeket kérünk!

Barbcsi gyönyörű vagy! Bence biztos azért ilyen érzékeny (pozitív értelemben), mert olyan természetes szerénységgel nevelitek, ami ritka. csak egyszer találkoztunk, így nem ismerlek nagyon, de azt elképzelni sem tudom, hogy egyszer is hangos szó hagyja el a szádat. szerintem a legfeszültebb helyzetben is indulatmentesen reagálsz, ezért a fiad is tele van szeretettel...
amikor elképzeltem, hogy milyen szülő leszek, én ilyen szerettem volna lenni, de sajnos meg se közelítem az ideámat, mert a természetem nem engedi.

szobatisztaság: Zoé okos, értelmes (kívülállók szerint) de a szobatisztasággal hadilábon állunk. pisilt-kakilt már bilibe, wc-be, de ha nem adom rá a pelust, hisztizik érte... :roll:
illetve szó nélkül oda pisil-kakil, ahol épp van (nemrég fürdés előtt állva a fürdőszobaszőnyegre, úgy, hogy a bili ott volt egy lépésre... :roll: :roll: ) kicsit aggódok, hogy egyáltalán tud-e majd oviba menni... reménytelennek látom, hogy addig szobatiszta lenne... :(

folyt.köv

Kép
gtunde75
 
 


Tündi!.....de jó hallani rólatok!!! Szobatisztaság.....az oviig még sok idő van, és még a "nagykönyv" szerint sincs elkésve a szobatisztaság. Tegnap reggel a fiam bekakilt reggel, még az éjszakai pelusba, szedem ki belőle és közli velem: nyugodtan kakiltam anya, volt rajtam pelus.

Betti!....Mi is állami bölcsibe járunk, de szerintem nagyon jó. Volt már szüret (felkötözték a fürtöket, leveleket és a gyerekeknek kellett leszedni, daráltak, préseltek mustot csináltak), paradicsom passzírozás, töklámpás faragás, kukorica morzsolás, csináltak Márton napi lámpást, és folyamatosan festenek, ragasztanak, gyurmáznak, alkotnak. Mondókáznak is, egy csomót a bölcsibe tanult. Szerintem ezek olyan alap dolgok, aminek egy állami bölcsinek/ovinak is meg kell felelni.

limo73
 
 


Limo: örömmel olvastam. Nos nálunk nem így van :(




“A kedves szavak rövidek és könnyen kiejthetőek, de a visszhangjuk valóban végtelen.”
bettinyo
 
 


Olvasom, hogy bölcsi és bölcsi közt is mekkora különbségek vannak... :-( Gondolom, sok múlik a gondozókon.

Berci megfogalmazása, hozzáállása a "nagy művelet" után nagyon tetszik :-) Persze, valószínűleg ott helyben nem annyira nagy móka...

A szobatisztaság terén nálunk sincs túl nagy előrehaladás, annyi, hogy ránk kiabál, ha odamegyünk, hogy "kakilok" vagy "pisilek", ami azt jelenti, hogy azonnal hagyjuk őt magára!

Tünde, nyárig szerintem is rengeteg idő van. És ha egyszer elkezdik, egyik napról a másikra megoldódik a probléma.

bekri
 
 


sziasztok

Betti ezt szomorúan olvasom,főleg hogy annyiba kerül már ez is,és semmit se ér :(
Tominak jó lenne vmi közösség,elfoglaltság,de egy vagyon itt is,szóval esélytelen.Majd az ovi

Tündi jó h irtál.
Bilizés,nálunk se áll sehol se,biztos egy nehéz feladat lesz,de azt olvastam ha megérik rá,menni fog.Általában le is tagadja hogy kakilt pl.

Nemsokára jön Limo és Berci és Mares és Áron,izgi!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


a kisebbem is tiszta apja...

Kép

Kép

elvagyok...

Kép

Tomi és a fél bejgli esete

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi: nem olyan vészes egyébként a bölcsi, nálunk idén még nincsen gondozási díj, jövőre lehet, hogy már lesz. Másutt viszont hallom, hogy mennyit kell fizetni :S
Szépek vagytok!
Képeket majd kérünk a babataliról :)

Nálunk: hányós-hasmenéses vírus söpör át Korinnán meg apán. Tegnap Korinna volt rosszabbul, ma apa... :(




“A kedves szavak rövidek és könnyen kiejthetőek, de a visszhangjuk valóban végtelen.”
bettinyo
 
 


Kép
na ja....

Ildit elhalmoztuk babákkal :))

Kép

olvasóklub :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Jaj, de szépek, mindannyian!

Évi! Ugye klassz a két gyerekkel izmozás :lol: ??? Nekem ma az utcán nem akart épp jönni egyik sem, illetve először egyik jött, de a másikat felvettem, erre persze őt is...... no comment!

Bölcsi: nem vagyok illetékes, de biztos, h gondozó függő is. No, meg gyerek függő, h mit ad vissza, és mikor, oviban is van olyan gyerek, aki hónapokig semmit, aztán kidől belőle amit felszedett. esetleg érdemes beszélni más anyukákkal, vagy aki a nagyobbját is hordta már oda, h ez helyi specialitás, vagy mi. Persze érdemes sokat dalolni, mesélni a gyereknek, ezzel együtt ennek a korosztálynak a legfontosabb a kötetlen játék. Ha ahhoz jók a körülmények, akkor nincs nagy gond.
Díj: ne is mondjátok, múltkor hallottam, h egy gyereket eljuttatni a diplomáig, az mai áron 25 millió, és mi jön még....(lásd mindenütt fizetős egyetemek, stb...)!

Szobatisztaság: nálunk amikor fürdés előtt lekerül a pelus, akkor Joni boldogan szalad a bilihez, és belepisil, meg szólnak, ha kakisak, pisisek, de egyelőre ennyi.
Oviig fog ez menni, képesek ezt a gyerekek 1-2 hét, sőt néha napok alatt produkálni, amikor már ők is úgy gondolják :wink:
Bölcsiben mennyire nyomják ezt? Nelem sok ismerősöm mesélte, h ott szoktatták rá a gyerekét a bilire!

Limo: ez már az érettség fontos jele! (anno a nagyobb ikreimre ha őelust adtam, amikor már szobatiszták voltak, mondjuk mert hosszan autóztunk, akkor megkérdezték, h "anya, van rajtunk pelus? és akkor használták is...) :lol:

Claire
claire
 
 


Ho ho ho
remélem mindenkinél járt a Kép!

Itt igen!

[img]http://4.bp.blogspot.com/-0hPxDMj0PYY/UMBaBFuIvxI/AAAAAAAAL_g/Ps50W03rK-0/s1600/Névtelen.jpg[/img]

de nem mindenkit hozott lázba :)

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Nálunk is járt!!!

Kép

limo73
 
 


Oszt Berci leharapta a fejét? :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Nagyon szépek a gyerekek!
Ádám szinte nagyobb, mint Áron

Szobatisztaság
Még Chloe sem az. Bár kakilnia egyre többször sikerül a bilibe :wink:
Igaz, mi mostanában sokszor "játszunk" kisbabásat :oops: . Hiába mondom, hogy ő az okos, nagy testvér :wink:
Chloen így jön ki a féltékenység. Időnként őt is meg kell cumiztatni, belekucorodik az ölembe...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ircsi, nálunk még most is időnként kijön a féltékenység olyan formában, hogy átmegyünk babába... Teljesen természetes dolog.

Évi, Ádám tudja, mi a jó :-)

Berci mit szólt a Mikuláshoz? Nem tudom leolvasni, hogy elégedettséget vagy szolid tartózkodást rejt a mosolya.

Korinnának és apájának jobbulást!

Ádám tényleg nagyobbnak tűnik, mint Áron, Gergő meg nagyobbnak, mint Tomi. Optikai csal(ód)ás lenne?? :-)

bekri
 
 


Ádám 6200 gr Áron 5600 :)
Berci jó 1.5 kg-t és jó pár centit ráver Tomira :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Bekri!....Nagyon örült a Mikulásnak, már várta, de azért kicsit meghatódott. Boldogan fogadta, leült vele, de olyan igazi kis jófiúként viselkedett (amilyen amúgy nem), még verset is mondott neki!
Kép

Tegnap óriási dolog történt, este épp lefeküdni akarunk, amikor elkezd rohangálni a szobában: kakilni kell, kakilni kell.....és kiértünk, és levetkőztünk, és ráült!!!! Igaz alig ért a wc-hez, de belekakilt. Hipp-hipp hurrá!!!! De hogy ne bízzam el magam, utána valamikor este/éjjel/reggel belekakilt a pelusba is
:wink: .....kis lépésekkel haladunk.

Elkészültek a karácsonyi sztárfotók is:
https://picasaweb.google.com/1053950665 ... directlink

limo73
 
 


Sziasztok!
helyesek a mikulásos képek! Nálunk személyes találkozó idén nem volt., szerencsére öröm így is volt!
tesók: anno a nagy fiam be is jelentett, amikor próbáltam elmagyarázni neki, h üljön bilire, mert ő már nagyfiú, h "nem anya, én még kisfiú vagyok!" Ő is tesó előtt már üldögélt a bilire, de aztán jött a tesó, és a féltékenység. nincs hosszútávú hatása sztem.
Nálunk nagyon sűrű így karácsony előtt az élet, az összes gyerekemnek bemutatók, koncertek, stb. A két kicsi mellett készülődni most nehezebb, mint tavaly.
szóval, ha nem jönnék, akkor is gondolok rátok, jó egészséget, és békés szép ünnepeket mindenkinek!

(hétfőn drukkoljatok, megyek be a munkahelyemre, fogalmam sincs hogy állnak a dolgok, szinte naponta változik, bizots halljátok, h mi megy az egyetemek körül...)
claire
 
 


Na érdemes volt itt nagyképűsködnöm, hogy wc-be kakilás....a hétvégén nemhogy a kakira nem szólt, de folyamatosan bepisilt.....jajjjjj jajjjj rögös ez az út!!!!

Claire!....szurkolok, hogy a terved szerint menjen minden!!! Karácsonyi készülődés nálunk is ezerrel, csak nekem egyszerűbb, bár így is sikerül "alkotnom" Vasárnap főztem Bercinek eszébe jutott karácsonyfát ragasztani....no gyorsan csináljuk meg.....úgy leégettem az ebédet, hogy öröm volt elmosni az edényt!!!

Töltöttem fel videókat, ezeket muszáj megmutatnom:
Anno:
https://picasaweb.google.com/1053950665 ... directlink

és most:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/r ... directlink

limo73
 
 



Kép
gtunde75
 
 


Zoé is milyen nagy már!!! :shock: :D
Meg Berci is, főleg a két videót összevetve...
Időnként szóba kerül, hogy Bálint is megy "jövőre" óvodába, de még ritkábban gondolok bele, tényleg, 3 éves lesz a társaság nyáron... Döbbenet :-)

Limo, á, ezekkel ne törődj, mi még itt se tartunk :-) Nekem is pont most van egy lábosom, amit odaégettem, annyira bosszantó tud lenni...

Annyira várom már a szünetet, család, együttlét, munkamentes övezet...

bekri
 
 


Na múltkor jól ideraktam a videót, csak fotó lett belőle :S, de most javítom, remélem jól:

https://picasaweb.google.com/1053950665 ... directlink


Zoé tündérien énekel!!! Cuki!!!

Bekri!....Sokszor én is megdöbbenek mennyire megy az idő, és tavasszal már az ovi választás lesz soron!!!

Évi!....Köszönöm, hogy jöttetek!

Én már valószínű nem jövök karácsonyig, így mindenkinek nagyon-nagyon boldog karácsonyozást, szép napokat kívánok!!!

Kép

limo73
 
 


Sziasztok! csak gyors bekukkantás a készülődés közben, mindenkit olvastam, néztem!
És remélem mindenkinek igazán szép, békés karácsonya lesz, sok szép együtt töltött perccel! Kívánom, h sikerüljön minden rosszat kívül hagyni, és csak a jót adni-kapni!


Köszi a kérdést, egyelőre úgy néz ki, h 2013. augusztustól mennék vissza, akkor kiadnák a szabimat, és utána kezdenék dolgozni. ez nekem jó így, de nekik igaziból nem, csak hát nem tudjuk nagyon máshogy csinálni, még így is elvesztem az ikres gyes felét, amikor visszamegyek. De nagyon megértőek, meg rendesek. Az viszont, h még akkor is meg lesz-e az egyetem, meg mi meg leszünk-e, hány embert építenek le, még mennyi pénzt vonnak el, no, ezt nem lehet tudni.

Most muszáj mennem, bocs:

claire
claire
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: