Új privát üzeneted érkezett!

Nekem egy héttel van lemaradva, és 68 mm volt múlt szerdán, akkor voltam papírforma szerint 13+3, ők 12+3-nak mondták (eszerint is állítottam be a vonalzóm), és az ultrahangon nézve mindent tökéletesnek találtak. Hogy paráztathatnak téged ennyire...?? Bakker. 7 centis magzat... retardáció... hogy mondhatnak ilyet... tényleg kell neked egy másik doki 

Kép Kép
kriszti0921
 
 


@picuralmos:


Először nagyon sokat fogytam. Semmit sem tudtam lenyelni, és alig valamit tudtam lent tartani. Babának mindig ellenvéleménye volt. Érdekes, hogy sosem voltam édesszájú, de a péksütiket, az édes műzliket napról napra jobban elfogadta. Így viszont hirtelen felszedtem három kilót, aminek én ugyan örültem, mert ezzel már kezdtem közelíteni a versenysúlyomhoz, de a védőnő kiakadt a hirtelen hízástól. Nyugtatni próbáltam, hogy amint visszakapom az uralmat a pocim felett, leállok a sütikkel. Így is lett. Azóta (kb. 3 hete) megálltam a hízásban.

Lilypie Pregnancy tickers
london811
Sülysáp
 
 


Akkor tutira semmi gond nincs! Értem, hogy maga a retardáció mit jelent, de a 7 centis magzatra ezt mondani, nekem több, mint fura. Ne aggódj, tutira minden rendben lesz!

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 

 
 

Sziasztok

Noja: gratulálok a babához , és minden elismerésem ha simán megszülte. Sok boldogságot és rengeteg szép élményt kívánok nekik!

Makkmarci: Én is olvastam, de én még mindig a vitamin pártján vagyok mint a gyógyszerekén. Én max 3 napig szoktam szedni napi 3000mg, elosztva, hogy szinten tartsam ugyanis a bevitt folyadékkal folyamatosan ürül. 
Nekem mindig bejön, a grapfruittal mellette, mert abból meg influenza elleni hatóanyagot tudnak kivonni az sokat segít. Csak hosszó távon tud kárt csinálni, vesekő aki arra hajlamos, és van akinek nem szívódik fel annyira közben a kálcium, és az okoz gondot.
A mesterséges C vit. a károsabb, acerola cseresznye, csipkebogyóból kivont C vitamin, mind természetes.
Van egészségügyben dolgozó családtag bőven nem tiltott eddig senki.  bocsi 

Barbara: nagyon jó dokid van, na itt ilyet nem mondanak.A kórház levélben kiküldi az időpontot, ha nagyon nem jó, akkor 2 nappal előtte mindig jön sms, hogy ne felejtsd el és egy telefonszám, ha nem jó ott tudsz módosítani...... ennyi 

Kriszti0921: itt tényleg nincs AFP, de a tesóm azt mondta mivel itt elég laza a rendszer ő azért megcsináltatná a helyemben. Igaz itt más sincs, az első terhességemmel 11h3n-an kerültem védőnőhöz és adott beutalót laborba, mire kérdeztem a ŰDown -s. itt mikor nézik? mire ő, miért én szeretném tudni??? Nem értettem a kérdést, mondtam miért akkor itt nem kötelező szűrés? nem itt nem. külön lap van ha ezt is szeretném ha szűrnék és alá kellett írnom, hogy kérem a vizsgálatot. Itt sokan megszülik és felveszik a segélyeket.......becsülöm azt aki megszüli , de én inkább szeretném tudni.
Már akartam rákérdezni, hátha azt is külön kérésre csinálják. 
Itt a korom sem számít (37év, első gyerekhez) azt mondták normális terhességnek néz ki, itt 40 felett van vm vizsgálat nem közölték mi az.

London811: tégy belátásod szerint, de szerintem még egy másik doki véleményét is hallgasd meg és elég akkor aggódni, ha ő is hasonlókat mond. Sok sikert és szorítok, hogy minden rendben legyen....minden rendben lesz ne idegesítsd magad túlságosan.
Problémán aggódni akkor kell amikor teljesen megbizonyosodtunk róla, hogy létezik!!! -jó kis mondás néha nem árt ha az ember alkalmazni. Minden jót nektek !!!!!!



Kép
geregabi
London
 
 


Sziasztok!

Én még nem kaptam meg a genetikainak a laborját, de ha ez az a szám, ami csak azért ad magasabb arányt, mert magasabb a kismama életkora, akkor nekem is az lesz, és akkor ezen ugyan ne parázzon senki. Egyébként már az UH is kiszűri a rendellenességek 90-95%-át, ha ott minden normális, akkor marad 5%, aminek a mondjuk az én koromban a fél százaléka a kockázat, az igazán nagyon kevés.
Hogy statisztikailag a 25éve feljegyzett adatok alapján mit mutatnak a számok, az megint csak közelítő érték, és ezt az arányt is számítják, és aki tanult statisztikát az ismeri a számítási módszereket, szóval emiatt teljesen felesleges aggódni.


Másrészt, ha tényleg ez alapján sorolnak magasabb kockázatú csoportba és ajánlanak egyéb vizsgálatokat, akkor az szimplán a pénzről szól. Legalábbis szerintem. Én azt is megértem, hogy valaki teljesen biztos akar lenni a dologban, és ha megteheti, hajrá.
Az én eredményem bármi lesz is, mindenek előtt elmegyek a saját dokimhoz, és megkérdezem az ő véleményét is. Harmadrészt meg hallgatok a saját józan eszemre

Lányok, csak pozitívan!


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
eufemia
Szigetszentmiklós
 
 


Most beszéltem a tesómmal, pont a hetekben mondták, hogy jövőre eltörlik otthon is az AFP-t mert biztosabb és pontosabb az UH + vérvétel.
Mi erről még az első terhességemnél beszéltünk, hogy hazamegyek de így már felesleges, és elfelejtette mondani. Éppen mindig arról beszéltünk ahol időben tartottam, és ez még nekem messze volt eddig a 16 .hét

Most szépen haladunk és bízom benne így is lesz a 9. hónapig , nagyon várjuk már az UH-t és akkor nyugodtabb leszek én is

jó éjszakát!





Kép
geregabi
London
 
 


Tyuntyi: te az utrot gyógyszer v. kúpban szeded? Én előbb gyógyszer, most 2,5 hete kúpban de nekem nincs gyomorégésem. Persze mindenki másként reagál dolgokra, és nem vagyunk egyformák. 
Remélem mielőbb megszűnik neked is, és sokkal jobban fogod érezni magad.
A gyógyszer jobb volt igaz ott az időt kellett nézni mikor ehetek, itt a kúp jobb ilyen szempontból itt más van amit szívesen elhagynék, bár már csak 9 darabot kell beszednem annyi van a 12h2 napig .

Remélem aztán nem lesz szükség rá!!!!!



Kép
geregabi
London
 
 


Eufemia, igazad van. Én is elmentem az orvosomhoz.... aki elzavart amniocentézisre . Azt mondja, az UH sem szűr ki mindent. A statisztikáról meg az a véleményem, hogy igen, mintha azt mondanák, mennyi esélyed van a lottó ötösre. De ha bejön, akkor az neked 100%, ha nem, akkor az 0%...

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Kriszti!

Ha már megcsináltattad azt a bazi drága nifty tesztet, azt mindenképpen várd, meg, mielőtt megszúratod magad. Oké, hogy az orvos szerint meg kéne, de azt is felülbírálhatod. Aztán annak a tesztnek az eredménye alapján még mindig eldöntheted hogyan tovább.
A statisztika szerint, aki 35 feletti, annak már az életkora alapján pozitív a Down szűrés. A vérvétel korrigálhat ezen, ami ugye elvileg ha jobb arányt mutat, mint a kor alapján megadott statisztikai valószínűség, akkor negatív a dolog.
Ezek a klinikai vizsgálat leírások egyik sem egyértelmű, sehol nincs ez leírva értelmesen, nekem a párom találta meg itt, és itt a válasz a kérdéseimre. A második és harmadik hsz a releváns, a másodikat ajánlom figyelmedbe!!!
http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekval ... teszt-tapa

Egyébként mindenki figyelmébe ajánlom a fenti linket, aki nincs tisztában a szűrés lényegével, és  a számítás módjával.

Viszont tény és való, hogy tegnap este engem is jól beparáztattatok, így nagyon várom a labor eredményem, de ez volt az utolsó, hogy ilyen támban olvasgatok bármit. A fárszt hozzák ezek a témák a kismamákra, szerintem többet ártunk ezzel a magzatnak, mint sok minden mással amiket károsnak gondolunk.



Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
eufemia
Szigetszentmiklós
 
 


Persze, hogy megvárom, az egészet azért vállaltam be ennyi pénzért, hogy megússzam az amnio-t. Bocs, hogy beparáztattalak. Elolvastam, amit belinkeltél, de nekem nem így magyarázták. Oké, az életkori szám egy statisztikai mutató. De az életkori számoktól függetlenül 3 csoportba sorolják a kismamákat:

Az első - alacsony kockázatú - csoportba kerülnek azok, akiknél a Down-kór valószínűsége kisebb, mint 1:1000 (vagyis a második szám nagyobb, mint 1000). 


A második, köztes kockázatú csoportba azok kerülnek, akiknél a Down-kór kockázata 1:150 - 1:1000* között van. Az ő esetükben egy második trimeszteri vérvétellel lehetőség van a szekvenciális szűrés elvégzésére, vagy választhatják a Nifty-tesztet. Ezen túlmenően a köztes kockázatú csoportba tartozó kismamáknál a második trimeszterben külön genetikai ultrahanggal a Down-kórra jellemző elváltozásokat vizsgálják.


*de leginkább a 150-200 közötti érték a "rezeg a léc", legalábbis a biológus ezt magyarázta. Egy 350-400 körüli értéknél + jó ultrahanggal nem aggódnék.


A harmadik csoportba azok kerülnek, akiknél a kombinált teszt pozitív eredményt adott (150 alatt). Az ő esetükben magzatvíz- (AC) vagy méhlepény- (CVS) vizsgálatot javasolnak. 

Elvittem a dokimnak is, és ő javasolta az AC-t. Persze lehet, hogy ő az a tipus, aki 37 felett nyakra-főre javasolgatja, nem neki kell hasbaszúratnia magát. Én meg erre mondtam, hogy megyek Nifty-re, szeretném megúszni. Ebben maradtunk. De én is úgy voltam vele, hogy valami vizsgálat muszáj, nagyon durva egy down-os baba.


Kép Kép
kriszti0921
 
 


@kriszti0921:


Bocsi, lehet, hogy durva lesz, amit kérdezni fogok, de azt írtad két évet vártál a babára... Ha pozitív lesz a teszt elvetetnéd? És utána?

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
eufemia
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!
Hazaértem az UH-ról.
Egy élő embryo látható.CRL:59 mm.
A terhesség kora 12 hét 5 nap.
NT:1,7 mm (norm.)
NB:1,3 mm.
Norm. plexus choroideus.
Négy végtag ábrázolódik.
Az adnexumok vetületében kóros resistentia nem látható.

Szonográfus néni azt mondta, minden a legnagyobb rendben van.
Boldogság van, megnyugodtunk. Vérvétel megvolt, eredmény jövő hét csütörtökön

Viki

Kép
kviki87
Tiszakécske
 
 


Viki! Ez tökjó! Gratula!

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
eufemia
Szigetszentmiklós
 
 


Viki!!!!!Gratula a jó eredményekhez!!!!!
Én ma voltam vérvétrlrn,amit a házidokim kért,igaz 3 hete voltam,amit a nődokim írt elő és minden jó lett, de ő azért csináltat teljes vizelet- és vérvizsgálatot..,.Ápolónő is mondta,nem is érti,mert olyanokat is kért,ami eleve más eredményeket mutat,a kismamáknál...
Ma voltam a munkahelyemen,kértem a 2. Babó után is az adókedvezményt...Jó volt talizni a munkatársakkal, de egyáltalán nem hiányzik és, ha minden jól megy 3 év múlva nem is oda megyek vissza,hanem visszatérek az eredeti,imádott szakmámhoz,az óvónőséghez De jó is lenne!!!!!
Hogy vagytok ma?Remélem Mindenkinek javul az állapota,enyém sokkal jobb,lassan már hányingerem sem lesz 
Csajok az éjjel azt álmodtam,hogy kislányom született,3009 grammal és ez is könnyű szülés volt

SZÉP NAPOT MINDENKINEK!!!!!!!!!!!!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Viki, szuper, gratulálok!

Hajni, a pozitív álmok mindig jól jönnek! Így kell hozzáállni.

Eufemia, erre a kérdésre jelen pillanatban nem szeretnék válaszolni. Nem lesz pozitív az eredmény, érzem, tudom, ... plusz ne is rontsuk a topik hangulatát ezzel. És te se parázz, minden rendben lesz! Nemsoká megkapod az eredményed, és... a legjobb a boldog babavárás 

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Hajni, dejó  Én álmomban csirkehúst ettem. Még nem annyira jóízűen, de nem volt hányingerem tőle, lehet ez is jó jel?

Aztán sajnos reggel megint görnyedtem egy kicsit a fürdőben, hogy hányjak-e vagy sem, de végül is nem, csak az érzés volt iszonyat rossz. Remélem lassan elmúlik nálam is, a késő délutánok esték még elég nehezek, hol émelygés, hol puffadás a választék, illetve éjjel is ha felkelek nem tudok visszaaludni mert rossz a gyomrom.

Mikortól lehet adókedvezményt kérni, és milyen papír kell hozzá?

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
eufemia
Szigetszentmiklós
 
 


@kriszti0921:


Naná, hogy minden rendben lesz, elméleti dolgokkal nem foglalkozunk, és már süt is nap!

Nekem sajna ki kell mennem partner céghez, bár a hátam közepére sem ezt a konzultációt, de muszáj, remélem legalább hamar végzek és mehetek haza pizzát gyúrni
Szép délutánt!

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
eufemia
Szigetszentmiklós
 
 


@kviki87:


Gratula

Lilypie Pregnancy tickers
london811
Sülysáp
 
 


Gatula Viki!! de jo annak, aki almodik a babaval, en meg nem, vagyis remlik, hogy volt gyerkoc az alomban, de nem emlekszem semmire pontosan:/ hu hat nalam erzelmi hullamvasut van az utobbi 2 hetben, ma 2 orat bogtem... A telken feldult iratok kozott talaltam apa es anya levelezeset, pont mielott en szulettem, az elotti 2 evet oleli fel kb., apum kulfoldon dolgozott. Teljesen elerzekenyultem es kiborultam, hogy engem mennyire akartak, hogy vartak stb. Feldult erzelmileg ez az egesz, de csak vegig olvastam . Most picit maskepp nezek anyamra. Es a babamra is. Hat felkavaro ez a nap, es holnap UH!!!

Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


Sziasztok!!!
Családi adókedvezményt a magzat 90. napjától lehet kérni,így én már márciusi gyed-em után kapom...A dokitól kell igazolást kérni A munkahelyemenn kaptam egy formanyomtatványt azt kell kitöltenem ill.a férjem munkahelyével kell aláíratni, hogy én igénylem, nem ő. Egy gyerek után 10.000 ft. , nem tudom én a 2 után mennyit kapok....
Jajj, de jó csajok újra jóízűen enni!!!Most egy szelet lecsóshusit ettem rizzsel, de legszívesebben még egyet megennék!!!!
Tényleg csajok,kinél lesz apás szülés?Nálunk az lesz, ha ugyebár apa beér és a babóka nem lesz olyan gyors,mint Nóránk  olyan jó volt, hogy apa bent volt az elsőnél!!!!Komolyan csajok,én azt hittem potyognak majd a könnyeim, de nem tudtam sírni,annyira megkönnyebbültem,hogy végre vége!!!Apa meg ottn zokogott mellettem...Az én 120 kg-os érzékeny Mackókám!!!!!De jó lesz nemsokára újra átélni!!!!!
Valaki leveteti az őssejtet?Mi levetettük Nórának is és a kistesónak is lefogjuk.

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Dejó, Hajni, lecsós husi, nyamm!;) Őssejt témát én is fel akartam vetni kb. egy hete, de aztán utána olvastam és én eldöntöttem, hogy mi nem vetetünk le. Teljesen felesleges, első gyereknél pláne. Ez is jó kis biznisz, és érdekes, hogy miért nincs össznépi sejtbank, csak magán... Van egy jó cikk róla, hogy miért felesleges, ha valakit érdekel, előkotrom.

Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


Szandra!!!Én úgy vagyok az őssejtlevétellel, hogy nálunk nagyon sok volt a daganatos beteg és ne adj isten, hogy a gyerekeinknek is legyen, de ha így lenne, talán valamivel több esélíyük lenne a gyógyulásra.Ki tudja, hová fejlődik az orvostudomány?Én senkit nem akarok rábeszélni,mindenki döntse el maga.Mi apával így döntöttünk, ennyi Hallottam róla jót is rosszat is...

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Mi sem vetetjük le, emiatt:


  • A térfogatfüggés a legfőbb hátránya, mivel a köldökzsinórból nyerhető vér mennyisége korlátozott (max:150ml). Ezen az sem változtat, hogy a köldökzsinórvérben levő őssejtek osztódási képessége nagyobb a csontvelőinél, mert még így is kisebb a recipiens testsúlyára eső sejtszám. (Ez a tapasztalatok alapján 50 kg testsúly alatti betegeknek elegendő).

  • A transzplantátum megtapadása lassabb, befogadása kisebb hatásfokú, mint csontvelő-, illetve perifériás őssejt átültetés esetén. 

  • A köldökzsinórvér T-sejtjeinek alacsonyabb immunogenitasa elméletileg növeli a leukemia kialakulásának veszélyét a csökkent GVL (graft versus leukemia) hatás miatt. 

  • A biztonságos tárolás nem megoldott, a szakemberek egy része megkérdőjelezi a tárolt köldökzsinórvér őssejtek alkalmazhatóságát csontvelő transzplantáció céljaira. 


http://hetivalasz.hu/itthon/a-koldokver ... aja-73225/
http://www.ovsz.hu/csv/koldokzsinorverb ... hasznalasa


Kép Kép
kriszti0921
 
 


Mi a fent említett okok miatt szintén nem vetetjük le. Rengeteget olvastunk utána, de a lényeg benne van a Kriszti által belinkelt cikkben.

Hajni, úgy irigyellek, hogy tudsz már jóízűen enni, én még mindig alig kívánok valami kaját, most ettem egy pálcikás jégkrémet, meg még tán egy narancsot le bírok tolni vacsi gyanánt, de forog a gyomrom egész nap Reggel aránylag jó a helyzet, egészen amíg délben meg nem éhezek onnan nonstop a gyomorrontás érzés, és még éjjel is sokszor zavar. Mikor fog ez elmúlni???

Hízni még mindig nem híztam, persze a hasam már látszik, és estére nagy is, de csak a puffadástól.

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
eufemia
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok! :)

Túl a költözésen, egy kocsi lerobbanáson és egy meghiúsult lakáseladáson...

Végre van kiskönyvem! Benne:Apa neve :) Annyira jó! Teljesen meghatódtam :)

Micsoda UH eredmények!!!!Gratulálok!!60mm?! Nálunk a baba 1.63cm volt két hete.:) Azóta semmit nem tudok,legközelebb 19-én Mátyásföldi klinika. Nagyon soká van...
Őssejtet mi sem vetetünk le, van pro, meg kontra. Egyet3rtek Krisztivel.
Szandra De klassz lehetett a levelezést olvasni! Én mamiékét láttam pár éve. Más volt minden valahogy :)

url=http://lilypie.com]Kép[/url]
Kép
kadra
Budapest
 
 


Ja es Hajni!!! Apas szules!! En mondtam paromnak, hogy nelkule nem szulok! :D O jelezte, hogy semmi gond, ha nem para, hogy el fog ajulni... mondtam nem, csak legyen ott!:-)

Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


Sziasztok, 

Viki: nagyon jó hogy minden rendben van veletek.. gratulálok! Én is várom már a hétfőt, én is széles mosollyal az arcomon akarok távozni a rendelőből ;)

Eufemia: remélem megjön az étvágyad és jobb lesz a közérzeted is.  Ma padlizsános lecsót főztem, ezt kívántam meg, és nagyon jól is esett!!! Érdekes a csirke hús szinte undort vált ki belőlem....érdekes

Ma sokat dolgoztunk a cégnél, 8-17:30 voltam, reggel olyan dugó volt h leszálltam a buszról és begyalogoltam 5 hosszú megállót, a reggeli  első 2 -őt mindig gyalogolom. Most hogy megvolt ma a fotózás, kicsit nyugi lesz bent nem lesz hajrá...nem is bánom. Két-három hét és úgyis beindul a munka ....mint mindig ;)  de legalább van  Reggel felé nagyon jó álmom volt nekem is , (mert eddig inkább nagyon furák) Nyaraltunk egy gyönyörű azúrkék tengerpartos helyen kristály tiszta vize volt és fekete alapon narancssárga vizi csigák az aranyszínú homokon.... reggel meg minden deres volt mikor felébredtem, elég rosszul esett kimenni a friss levegőre. 




Kép
geregabi
London
 
 



Kép
geregabi
London
 
 


Wow Gabi, cuki pocak 

Kép
kviki87
Tiszakécske
 
 


Koszonom Viki.

Már azt hittem minden tendben,erre az éjjel arra ébredtem h sajog a derekam és a hasam is kicsit mint menzesz előtt. Vettem be Mg, meg görcs oldót is. Remélem minden rendben lesz és csak a tegnapi 1,5 óra plusz munka miatt van.
Már a dominál ülök várom a vérvételtelre a beutalót. Ma munka után pihenés!!!

Mindenkiknek szép napot.

Kép
geregabi
London
 
 


Halihó!

Milyen kafa álmaitok vannak! Ez nagyon szép lehetett, Gabi! Csini a pocód!

Hu 11-kor UH, már nagyon várom!!!! Negyedkor indulok!

pusza CsajoK!



Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


Hű, megint nme tudom követni az eseményeket. 

Viki: Gratula a szép eredményhez.Alig várom már a holnapot, hogy mehessek a dokihoz. Remélem mindent rendben talál, és miért is ne, s én is hasonló jó hírekkel jöhetek.

Gabi: Az utrót én egy hete már elcsökkentettem, így csak este használok egyet. először gyogyit kaptam, amitől teljesen kifeküdtem, így legközelebb már a kúpot kértem. Mióta a két bogóy helyett, csak egyet használok, lényegese jobb a gyomrom is. Aztán lehet, hogy csak a pszichém szórakozik, s az idő oldott meg mindent. Holnap rákérdezek a dokinál, hogy abba lehet-e hagyni. Nekem azt mondta, hgoy a 12. hétig kell szednem, majd utána egy hétig csak egy szemet, hgoy ne hirtelen hagyjam abba, utána mehetek Isten hírével. A pocakfotó nagyon cuki. Nem is értem, hogy a kollégáid hogyan elégedettek meg azzal a válasszal, hgoí fáj a fejed, s azért nem iszol!

Hajni: Én Csanádot császárral szültem, most is úgy készülök, már beszéltem erről a dokival. Hosszú története van annak, hogy miért nem akarok természetes úton szülni. A lányeg, hogy így nálunk nem lesz apás szülés.Majd kint izgulhat a műtő előtt, mint a múltkor.

Őssejt levételen mi is gondolkodtunk, bár a férjem meggyőződése, hogy ez csak egy hatalmas nagy biznisz. Utána pont olvastam a heti válaszban megjelent teljes cikket erről, így valahogy már nem is kapálódzok annyira érte. Így szerintem mi sem fogjuk levetetni.

Aki jobban van, az örüljön nagyon, aki még nem, annak kitartást kívánok. Reméljük mnidenki most már csakis jobban lesz.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Nálam mind a két szülésnél anyukám volt bent velem.
Amúgy az elsőnél a férjem fel-alá mászkált a folyosón , és csak akkor jött be amikor már megszületett a fiunk , a másodiknál meg otthon volt a fiunkkal.
Szerintem most sem lesz másképp és anyukám lesz velem ha nem fog dolgozni , férjem meg otthon a gyerekekkel .
Bár sokaknak most azt mondta a férjem , meg nekem is , hogy ott lesz a szülésnél , hát nagyon kíváncsi leszek .
De persze ez mind attól fog függni , hogy természetes úton fogok-e szülni ,mert ha császár akkor senki.
Bár azt mondta mltkor a dokinőm , hogy nagy rá esely , hogy simán fogok szülni , mert már tapasztalt vagyok és nagyon jó a méhem hozzá :-)
Őssejtet nem vetettünk le eddig a gyerekeknél és most sem lesz másképp.

Amúgy a taknyosságból lábalok ki , de a köhögés az nagyon zavaró :-(
Azon kívül jól vagyok , szerencsére semmi panasz.

Szép napot :-)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!

Szandra majd tudósíts az UHról. Én ma fogorvosnál kezdtem, minden oké, persze a dentálhigiénikus nő meggyakta az ínyem a fogkőleszedéssel, de még arra is azt mondta h nem vészes, pedig nekem arra nagyon hajlamom van és az ínyem se tökéletes, de most úgy tűnik nincs gond A doki csak rámnézett, egy tömést lehet ki kell majd cserélni, aszondja még baba előtt mert utána nem lesz rá időm
Délután meg sztk, házidoki köröm lesz, ejj de szép az élet ...

Gabi a pocak helyes, de kicsit nyúzottnak tűnsz, mondjuk ilyen későn nem is csoda,én ilyenkor már alszom. Azért próbáld kímélni magad!

Tegnap este a narancsomhoz még ettem egy előző este sütött kiflit, tökjó volt együtt... miket nem tudok enni?! A húst még mindig nem, ilyen csirkemellsonkát azért tettem a pizzára, de csak a felére, amit ma hoztam ebédre, remélem az lecsúszik. Viszont a sajtból is ettem este ami a pizzára került, nagyon finom sajtot sikerült venni rá.


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
eufemia
Szigetszentmiklós
 
 


Ja igen, aki már jobban van az egyen jóízűket, aki nincs annak jobbulást, magamnak is:) Meg akinek egyéb kórja van, mint taknyosság, annak is mielőbbi javulást! Hátha múlik a göthölős időszak már elvégre jön a jó idő!

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
eufemia
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!

Még nem volt időm mindenkit végigolvasni, de igyekszem. Az amnio-nál leragadtam. NEM kötelezhet rá az orvos. A te szabad döntésed, ha akarod, mehetsz, ha akarod nem. Én voltam Picurral, nekünk kettő is volt egy terhesség alatt. A vetélési kockázat minimális, ha betartod, hogy három napig fekszel, és csak a mosdóba kelsz fel, akkor semmi gond nem lehet. Valóban ez a legbiztosabb megoldás, de ez sem 100%. Nálunk nemi kromoszóma-rendellenességet hoztak ki, mi meg ismétlést kértünk. És nekünk lett igazunk, a fiúnk makk egészséges. A körülményeket most inkább nem részletezném, lényeg, hogy azért maga az eljárás nem olyan brutális, mint ahogy sokan gondolják.

Gratulálok az uh-s eredményekhez! :)

Én ma voltam a labor-eredményeimért, hát a TSH hormonszintem magasabb, mint kéne. 4.7 a max., nekem 6.09. Sose volt gondom ezzel. Van valakinek tapasztalata ilyen ügyben?

A betegeskedőknek jobbulást, gyors gyógyulást! :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Velem bent lesz apa. Mondtam neki, hogy ha már megcsinálta, akkor a legnehezebb időkben is tartson ki. Nevetés Azt mondta okés. Na nem mintha lenne más választása. Nevetés
Nálatok hogy állnak az apukák a babócákhoz? Mármint akik szintén az elsőt várják? Az én Drágám egyre jobban kötődik hozzá, reggelente megsimizi, jó reggelt kíván neki. Olyan cuki Vigyor Tisztára megváltozott.
Szóval nálatok?

Kép
kviki87
Tiszakécske
 
 


Sziasztok! 

Én még új vagyok itt, most találtam "rátok". Jó volt olvasni a hozzászólásaitokat, sok mindent megtudtam belőlük.

Én papír szerint most 11. hetes vagyok, de a párommal tudjuk a peteérés pontos napját. Szerintetek ha ezt elmondom az orvosnak, nagy eséllyel fogja inkább onnan számolni a heteket? Ez azért lenne fontos nagyon nekünk (legalábbis a páromnak), mert külföldön dolgozik...és szeretné ha a valós dátum szerepelne azon a papíron.

Mindenkinek szép további napot és szép uh képeket kívánok! 
orsi89
 
 
 


Szaisztok!

Én mindenkit csak bíztatnék az apás szülésre (már ha az apukák nem zárkóznak el tőle), mert az apukák által a homlolra rakott hideg borogatásnál nincs jobb fájdalomcsillapítás vajúdás alatt. Legalábbis én 3 szülés után így gondolom, igaz más fájdalomcsillapítót nem próbáltam, de nem is volt rá szükség. :)

Viki!
Ez a kötődés nem csak elsőre van így, nálunk negyedszerre is. Csak most meg van toldva 1-2 testvérrel, akik szintén sokat foglalkoznak a pocakban lévő babával. :) 
Bajban is vagyok, mert a férjem mindig lánynak emlegeti, hiába mondom, hogy fiú is lehet. Pedig eredetileg nem akartam tudni a nemét, de lehet, hogy így mégiscsak megkérdezem. Túlzottan beleéli magát, hogy lánya lesz.

Szia Orsi!
Hát, csodálkoznék, ha az orvos figyelembevenné. Nagyon nagy a különbség? Igazából az UH-n mért értékeknek hisznek, számomra sem logikus a dolog, de már megszoktam. 


Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Beoske!

Igazán nem nagy a különbség, csak egy hét. De a párom annyira nyaggat vele, és tántoríthatatlan, csökönyös, hogy márpedig az a dátum kell, mert a mostani papír szerint akkor ő nem volt itthon. Szóval nehéz helyzet ez.... 
orsi89
 
 
 


Orsi!
Értem. Mondd el az orvosnak, mi a helyzet, hátha hajlandó egy kicsit módosítani. 
De hidd el, a pontos időpontot nem tudják megadni, ezért is számolnak általában az utolsó menstruáció első napjától. Elmondhatod a párodnak is, hogy csak körülbelüli időpontot tudnak megadni, pontosat nem. 
Nálam is van eltérés, méghozzá elég vicces, mert mindig kicsit nagyobb a babám, így az orvos szerint dec,8-án volt a fogantatás/peteérés, pedig az lehetetlen, tudom, hogy  dec. 13-án volt peteérésem (teszttel figyeltem.)
Szóval nem szabad komolyan venni ezeket az eltéréseket.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Köszönöm szépen beoske! Remélem hogy módosít, mert nálunk ez vita tárgya lett sajnos, holott nem kellene annak lennie. 

És boldog heteket kívánok! 

Majd figyelem az itteni eseményeket is, szép napot!
orsi89
 
 
 


Orsi, szerintem is a méret számít, de nálam például ez egybeesik: én is tudván tudom, hogy egy héttel később fogant, és a méret szerint is egy héttel későbbinek számolták. Utolsó mensi szerint szept 1 a dátum, de a méret alapján inkább szept 7. Na most a szülés meg gyakorlatilag lehet +2 hét is, meg minusz több, az első babámat 12 nappal korábban szültem. Valamit ráírnak a papírra, és annyi - a baba meg majd tudja, mikor akar megszületni  

Picuralmos, nem kötelezhet rá, persze. De én is tudni szeretném, bizonyossággal, hogy + vagy -.

Apás szülés: apuka határozottan NEM akart bejönni velem a szülésre. Én nem is erőltettem, makacs egy ember ez. Azt mondta, hogy nem tudná végignézni, hogy én ott szenvedek, ő meg álldogál?! A vajúdásra bejött, aztán egyszercsak megjelent a doki, na, itt most már szülünk, apuka, maga ezt csinálja, én azt csinálom, a szülésznő meg világra segíti a gyereket. Apuka maradt  Esélye nem volt kimenni, de így, hogy feladatot kapott, nem is volt az eszében. És nagyon örült, hogy nem maradt le. Abban a pillanatban hatalmas szerelembe esett a lányába, és ez azóta is lángol   

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Orsi, szerintem nem fogja figyelembe venni. Nekem két napot sem vett figyelembe a szülés időpontját az alapján határozta meg, hogy mit dobott ki a kör alakú számolója. (nem tudom, mi a pontos neve) Pedig pár nappal nagyobb a babám. Esetleg azt mondod a dokidnak, hogy rövidebb/hosszabb a ciklusod, mint 28 nap. De nem a fogantatás időpontját írják be a kiskönyvbe, hanem a szülés várható idejét. Azt pedig általában az utolsó menstruáció első napjától számítják. Szipiszupi UH készülékek ide vagy oda! Mellesleg nem tudom, miért lehet ez olyan nagy probléma köztetek (nincs is közöm hozzá), de ti közösen akartátok ezt a babát, nem? És teljesen megbíztok egymásban. Ti tudjátok, hogy mikor fogant, úgyse napra pontosan fog megszületni, hanem majd ha a pici ki akar jönni!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok!
Orsinak üdv!
Nálunk is apás szülés lesz, bár a párom attóél fél elájul, montam semmi gond, majd felmossák őt is a padlóval együtt

Én egyszer vettem ilyen ovus tesztet, de nem  bírtam megállapítani a peteérésem pontos dátumát, nem is akkor fogant a baba, hanem amikor nem adtunk más esélyt neki, akkor viszont be is jött.
Így viszont minden nap foganhatott abban a hónapban. Azt én sem értem miért fontos ez, de hátha a doki megérti a dolgot.

A dátumom viszont elvileg csak 1 nappal tér el a számított fogantatástól, vagy annyival se, ez is számítás függvénye. A védőnő kerek számolója szept 12-ét dobott ki, az is van a kiskönyvemben, a dokim még nem számolt, csak a 12 hetes UH-ra február 28-at, ott viszont szept 10-et írtak a papírra a babaméret alapján, menszesz alapján szept 11.
És úgyis jön a baba amikor ő akar

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
eufemia
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!!!!

A baba tökéletes! 12 hét 3 naposnak mérték! Előrébb hozták a várható időpontot 09.14-re. :-)) SZóval nem úszom meg, hogy Szűz lesz... :) (Tanultam asztrológiát évekig, Szűz az ascendensem, anyukám is Szűz és valamiért nem vagyok békében ezzel a jeggyel (energiával), de amúgy is az én nagy tanítómesterem lesz ez a gyermek, érzem, uh. végülis ez csak megerősíti a képet!:-) 
Szóval a lényge, hogy mindene megvan, mindene normális és tökéletes, CRL 58,97 mm.
Izgett mozgott, nemére nem mondott semmit a szongráfus, csak annyit, hogy amit most lát az lehet pici fütyi vagy nagy nuni, szóval szerintem fiúra gondol, de nekem még mindig tök 8, apja szerint fiú lesz. Apa majdnem elsírta magát, szerintem még mindig nem fogja fel, hogy apa lesz, de én is csak kezdem! 

Ja az UH után a vérvétel az egy katasztrófa volt, 6X szúrtak, mire sikerült levenni egy üvegcse véremet (sose volt még ilyne probléma, sztem béna volt a nő), de végülis sikerült ez is. 

Most próbálok lehiggadni és elkezdeni dolgozni... nagyon nehéz! :-)))))))

Mindenkinek széééép napot!!



Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


Ők az én SZERELMEIM!!!Nóra baba és apa!!!!Nem tudom írtam-e már, hogy kislányom kancsal, 4 hónapja takarjuk a szemét és szemüveges, de majd meg is kell műteni...Minket minden megér...Csipőszíjunk is volt, 6 hétig,szörnyű volt!A szemüveget és a tapaszt nagyon jól viseli, semmiben sem zavarja!!!
Szandra!!!!Gratula az eredménykhez!!!!!!!
hajni1980
Répcelak
 
 


Gratula az eredményekhez! 
Üdv Orsi!

Nálunk apa ragaszkodik hozzá, hogy bent legyen, bár igazából sosem volt ez vita tárgya! Annyira egyértelmű volt már az elején! :)

Ma mentünk volna szülőszoba látogatásra, de sajnos nem engedtek be a látogatási tilaom miatt! :( El vagyok szontyolodva, mivel azzal rémisztgettek, hogy előfordulhat, hogy két hónapig még kitart a tilalom! :( 

Páran kértétek, hogy töltsek fel fotókat a kismama nacimról! Hát ma sikerült végre fotóznom! 
Szerintem semmi baj nincs ezzel a nadrággal, sőt kifejezetten csinosnak tartom, a többi gatyához képest, és ami nagyon fontos, hogy igazán kényelmes!!!! :)

Köszönöm a bátyám babója miatti gratulációkat! Irigylem a sógornőmet! Csak gáz kellett, semmi más, pedig utána sikerült jó néhány varratot betyűjtenie, ahhoz szúrták csak gerincbe!


Lilypie Maternity tickers
noja82
 
 


Kriszti, végül is mész AC-re? Lehet, hogy írtad, ne haragudj, nem emlékszem rá...

Noja, nagyon csinos vagy! Látogatási tilalom kitart bizony, Picur pont a tilalom közepén (a "Második Nagy Havazás" idején) született. Apa csak itthon vehette a kezébe.

Nálunk is apás szülés volt, annyira jó volt, hogy ott volt velem, annyian voltak körülöttem, hogy örültem a hangjának és a vizes ruhának, amivel törölgette az arcomat. :)

Eufemina, nyugtasd meg a párodat, semmi horrorisztikusat nem fog látni, max. a kézszorításodtól ájulhat majd el... ;)

Orsi, szia neked is, üdv közöttünk! Apával próbáld megértetni, hogy a dátum nincs kőbe vésve, a baba méretét figyelik, a gép inkább ez alapján számol.

Szandra, szuper méretek, gratula! A béna nővér meg mondjon le! :D

Hajni, nagyon édes Nóri, apa meg milyen büszkén feszít mögötte! :) Mikor fogják műteni a szemét a lánykádnak?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Sziasztok!

Noja Csini pocak,csini naci! :)
Szandra gratula a szép méretekhez. Eredmény egy hét múlva?
Orsi Szia :) Talán Apa meg a Baba meg tudnak beszélni egy dátumot,ami mindenkinek megfelel ;)
Nálunk az első férjemmel apás szülés volt. De mos a Párom annyira nem bátor. Némileg egészségügyes(gyógymasszőr) de a vért nem bírja. Amíg én suliba jártam, nem bírta a könyveimet sem nézni :) Szóval meglátjuk...

Esik... filmezés este. Láttátok a Gravitációt? Érdemes megnézni?

Szép estét! :)

url=http://lilypie.com]Kép[/url]
Kép
kadra
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: