Új privát üzeneted érkezett!

Én is egyre kevesebbet bírok, tegnap kb. két órát mentem én is, vettem még apróságokat a kórházra, de nagyon elfáradtam. Ma meg holnap takarítunk, így a felújítás után, de hát ezt se bírom túl sokáig, elég sűrűn le kell kicsit dőlnöm pihenni, meg felrakni a lábaim. Kicsit bosszantó, hogy nem tudok annyit segíteni, amennyit szeretnék. A holnapot nagyon várom, mert végre meglesznek a bababútorok, és igazából ezeket már kb augusztusban kinéztem, csak nem akartuk olyan korán megvenni, hogy ne kelljen kerülgetni, amíg nem rakjuk össze. És most végre eljött az ideje, hogy megvegyük:) 

Megnéztem a recepteket, és nekem sincs hintőpor köztük. A kórházban a felkészítőn azt mondták, hogy ilyet vigyünk majd be a babáknak: http://www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/sparsorium_infantum_fono_vii_naturland/15995
Ahogy látom, ezt nem is lehet receptre felírni. De azért majd én is megkérdezem a védőnőt ha jön, meg szeretnék még kérni Germicid C kúpot is, mert vmi mást írt fel a doktornéni, de a Germicid C állítólag jó lázgörcsre is, szóval nem bánnám, ha lenne itthon az is. 

Én is hallottam, hogy szoptatás előtt érdemes tisztába tenni őket, főleg éjjel. Nekem azt mondták, hogy azért, mert ha esetleg elalszanak szoptatás közben, akkor ne ébredjenek fel pelenkázás közben. Ami végül is logikus :) Szóval szerintem így fogom csinálni majd én is. 
Most egyébként iszonyú virgoncok, olvastam, hogy a 32. hét után már a nap 90-95 %-át végigalusszák, hát én nem tudom, néha úgy érzem, sosem alszanak :) Akkorákat rúgnak, bokszolnak, egyfolytában mozognak. Pár napja jól elkiabáltam, hogy már reggel 7-ig, 8-ig alszanak, na most az elmúlt napokban hajnalban is ébredtek velem, amikor kimentem vécére, aztán mindig jött egy jó órás mocorgás :) Remélem, ez annak a jele, hogy jól érzik magukat bent, mert még 5 hétig ott kell maradniuk :)

Ti hogy vagytok?
majorranna
 
 


Jól vagyunk , minden rendben, szépen cseperednek a leányok , már majdnem 6 kg mind a kettő , esznek-alszanak , bár mostanában Laura elég hisztis tud lenni, torkaszakadtából tud sírni és inkább este jön el ez nála


A nagyokkal viszont sokszor meggyűlik a bajom, olyan hisztirohamok szoktak lenni , hogy már sokszor nem bírom , soha semmi nem jó nekik és nagyon türelmetlenek


tisztába tenni én is sokáig etetés előtt csináltam Mostmár változó , éjszaka pl már nem cserélek nekik



engem a csajok az utolsó 1,5hónapban semmit nem hagytak aludni , tök mindegy, hogy nappal vagy éjszaka volt ők ficánkoltak megállás nélkül, csak még mindig azt sajnálom, hogy nem helyezkedtek megfelelő pozícióban a hasamban

renianya
Szentendre
 
 


Nekem olyan változó mikor ébrednek fel éjszaka. Néha éjfél fele, akkor csuklanak egyet - egyet, majd alszanak. Néha csak fel 4, vagy fel5 felé, akkor azért mert vagy korog a gyomrom ( és ilyenkor be kell kapnom vmit)és felebrednek, vagy csak a wcre jarkalas miatt...Nálam Emilia nem szereti, ha csuklik. Azt sem, ha Adél csuklik :) olyankor rugdos...
Tényleg Majorranna, van már nevetek? :)
Reni, le a kalappal előtted. Jó nehéz lehet helytállni. Lehetséges, hogy féltékenyek a nagyobbak?
katyus777
Budapest
 
 

 
 

Sziasztok!

Elég mozgalmas és hosszú hétvége után végre kész vagyunk a felújítással és az utána következő takarítással. Plusz végre tegnap megvettük a bababútorokat, ezt vártam már nyár óta, úgyhogy most nagy az öröm. Egyelőre csak a pelenkázót és a foókos szekrényt raktuk össze, így azokba már el tudok kezdeni pakolni. Így már a ruhákat is elkezdem lassan kimosni, leginkább azért, mert kivasalni elég macera lesz így is, azzal nem akarok várni még heteket, mert így sem tudok már sokat ácsorogni. 
Igen, van már nevünk, Sámuel és Hanna:) Már jó régen kitaláltuk, csak ugye Hanna sokáig nem nagyon mutatta magát, így nem tudtuk biztosra, hogy kislány-e. 
Legutóbb azt találtam ki, hogy egy szimpla babakocsi befér a liftbe, úgyhogy kölcsönkértem tesómtól egy szimpla babakocsit, így ha esetleg egyedül kell vinnem őket valahova hirtelen, akkor az egyiküket a babakocsiba teszem, másikukat meg magamra kötöm. Aztán hazafelé csere :) Sajnos az ikerbabakocsi sehogy se fog beférni, úgyhogy annak a használata kétemberes lesz, vagy marad a szomszédnéni nálunk is :)
Most már tényleg pihenni fogok, mert hétvégén szerintem kicsit túlhajtottam magam, tegnap már olyan fáradtak voltak ők is, hogy alig mocorogtak, azt is csak úgy finoman. Ma szerencsére újra nagyon kis élénkek :)
majorranna
 
 


Sziasztok!

Ez szuper Majorranna, hogy befejeztétek a felújítást. Akkor mostmár lehet nagyokat pihizni! :)
Nagyon szép neveket választottatok. A Hanna nálunk is sokáig a topp 5-ben volt :)
Jövő héten mész Te is Uh-ra, ugye? Én 25-én..., de már alig várom.
Amúgy megkérdezhetem melyik kerületben laktok Pesten? Ki tudja, lehet itt vagy nem messze :)

Mi betöltöttük a 34. hetet. Szinte hihetetlen, hogy repül az idő... Már megy a visszaszámlálás. Minden nap elmondom nekik mennyi napot kell még kibírni a pociban. :) Már olyan kíváncsi vagyok rájuk. :) Alig várom, hogy én is feltölthessek nektek képet, mekkora büszkeség lehet :)
Mondtam a férjemnek, hogy ha megszületnek, akkor egy hősnek fogom magam érzeni   Életem legfontosabb projektje :D

Most lustik, mikor ilyen esős idő van, szépen alukálnak...

Remélem jól van mindenki! Majd írjatok!
katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok! Ez szuper Majorranna, hogy befejeztétek a felújítást. Akkor mostmár lehet nagyokat pihizni! :) Nagyon szép neveket választottatok. A Hanna nálunk is sokáig a topp 5-ben volt :) Jövő héten mész Te is Uh-ra, ugye? Én 25-én..., de már alig várom. Amúgy megkérdezhetem melyik kerületben laktok Pesten? Ki tudja, lehet itt vagy nem messze :) Mi betöltöttük a 34. hetet. Szinte hihetetlen, hogy repül az idő... Már megy a visszaszámlálás. Minden nap elmondom nekik mennyi napot kell még kibírni a pociban. :) Már olyan kíváncsi vagyok rájuk. :) Alig várom, hogy én is feltölthessek nektek képet, mekkora büszkeség lehet :) Mondtam a férjemnek, hogy ha megszületnek, akkor egy hősnek fogom magam érzeni   Életem legfontosabb projektje :D Most lustik, mikor ilyen esős idő van, szépen alukálnak... Remélem jól van mindenki! Majd írjatok!
katyus777
Budapest
 
 


Tényleg nagyon gyorsan megy az idő, mert épphogy annak örültünk, hogy múlt héten 32 hetesek lettek, ma már azt mondogattuk, hogy holnapután már 33 hetesek lesznek :) Igen, jövő héten megyek én is uh-ra, már nagyon várom, mindig nagy izgalom, hogy szépen nőnek-e, lefelé van-e még a fejük. Szerintem egyébként igen, mert nem éreztem nagy bukfencet, amivel megfordultak volna. Tegnap alig mocorogtak, főleg délelőtt, és persze megint elkezdtem aggódni, majd rájöttem viszonylag gyorsan, hogy ha esik meg ilyen szürke idő van, akkor ilyenek. Ma süt a nap, ma már hajnali 4-től nagyon kis aktívak. Nyomják neki a hátukat meg a popsijukat a hasamnak, így nagyon mókás dudorok tudnak rajta keletkezni :) 
Összeraktad már a kórházi csomagot? Hol fogsz szülni? 
Mi a 12. kerületben lakunk, ezért itt szülök a Jánosban. Vagyis nem ezért, csak ez tűnt a legpraktikusabbnak, mert közel van, meg a védőnő és a gyerekorvos is ott van a János mellett. És végül is dokit is találtam, szimpik voltak. Most járok a szülésfelkészítőjükre, amit a vezető szülésznő tart, aki szintén tök jófejnek tűnik. Úgyhogy eddig nem bántam meg, remélem később se fogom. A szülőszobák is szépek, jól felszereltek.
Mi is nagyon várjuk már őket, annyit gondolok arra, milyen lesz majd őket először megfogni, aztán hazahozni, amikor már itt lesznek velünk, nagyon várjuk mind a ketten. De persze mi is minden nap megbeszéljük velük, hogy még mennyit kell bent maradni, és hogy majd szólunk, ha jöhetnek :) Ugyanez volt a a fejjel lefelé fordukásnál is, a férjem mindig mondta nekik, hogy 30. hétre forudljanak fejjel lefelé, annyit mondogatta nekik, hogy már a 20. héti uh-n is fejjel lefelé voltak :)
majorranna
 
 


demtimi
Szarvas
 
 


Sziasztok:)

Tettem fel néhány képet, végre ide jutottam a géphez. Apukám vigyáz kint a gyerekekre a folyosón, Én pedig éppen fejek...:) Ez a fránya szoptatás. Lányok szurkolok Nektek, hogy minden jól menjem. Csodás szülést kívánok Nektek és minél tovább legyenek bent a babók:) Ha megszületnek, akkor pedig cicire minél előbb és minél többet. Ha tapasztaltabb lettem volna, kiharcoltam volna  a kórházban, hogy szoptathassak hamarabb, igaz úgyse engedték volna, ezt Kalci is tudja... de ez nagy kitolás. Igaz egyszerre úgyse tudtam volna szoptatni szerintem. Kipróbáltam és hát, jó volt, meg is örökítettem, de többet nem csináltam. Le a kalappal Dincus előtt. Egy csomó párnát kellett a szoptatóspárna alá tennem, hogy elérjék a melleim, a fejüket meg fogni kellett kétoldalról, hogy ott is maradjanak :) Ha szoptatnék, maradnék az egyesnél :)

Rólunk: Szépen növekednek a gyerkőcök, már 4,5 kg felett vannak, Lacika megelőzte Noémit, de majd jövő héten megyünk a 3 hónapos szemlére, ott lemérik Őket. Én egyébként nem méregetem már Őket, az elején is csak a szoptatásnál. A cumisüvegből látom mennyit esznek, de azt se írjuk, esznek amennyi jól esik. Igaz mostanában van pocséklás, és az etetés is elhúzódik sajnos (hasfájás, hiszti, bealvás, egyebek miatt). Jobb esetben viszont mindennel végzek 1 óra alatt (cumisüveg melegítés, pelenkázás, evés, büfiztetés).
Sajnos meg voltak fázva, ahogy írtam a múltkor, úgyhogy ment az orrszívás, még most is, de ritkábban. Nah az időgyilkos :)
Én most 6-7 pelenkát használok egy nap egy gyerkőcre. Hatszor esznek, az elején 7-8-szor ettek. Etetés előtt pelenkázok, ha bekakilnak közbe, akkor várok egy órát és kicserélem. Éjszaka nem mindig cserélem mostanság.
Így fejéssel elég húzós a nap, nagyon időigényes dolog, ha valaha még ikreim lesznek (egy babát talán szeretnék még egyszer, de sose lehet tudni... lásd mostani meglepetés tesó a pocakban :D ), akkor szóba se jöhetne már két gyerek mellett ez a megoldás :)
Este 9-10 között tesszük le Őket aludni, mostmár egy ideje 6 órát alszanak egybe :), este tápszert kapnak, vagy tejes-tápszert, ha sok tej van, akkor pedig azt :) Igaz, előfordul, hogy kicsit hamarabb kelnek, de nem törvényszerű. Hajnali fél3-fél 4 körül etetés. Azután reggel 6-fél 8-ig alvás, van, hogy a síró Lacikámat gyorsan áthozom, átölelem szorosan, hogy tudjunk még egy órát aludni:D Noémim többet alszik.
Napközben járóka, kiságy, nagyszobai ágyunk, játszószőnyeg, kézből való nézelődés, éneklés- verselés (főleg fejés közben, akkor nincs nagyon szabad kezem) , hasra fektetés (erre kevés időm jut), levegőzés vagy séta. 8-9 körül fürdetés, ezt Én csinálom egyedül, a férjem eteti azt a Kismanót, aki először végez. Lacika a türelmetlenebb Kismanócska általában:)

Ügyesek vagytok, hogy mindent beszeretetek már:). Nálunk a szobát a férjem rendezte be az anyukájával, mert nem készültünk el Vele teljesen. Mivel sokat maradtunk bent, volt rá idő. Cumisüvegeket vettünk utólag, de azt előre nem is kell feltétlenül :).

Reni, nagyon cukik a lánykáid :)

Majd írok, amint tudok!
demtimi
Szarvas
 
 


Nagyon édesek, Timi! Mindig, amikor képeket tesztek fel, én is úgy elkezdem már várni, hogy végre tehessek fel :) Fura ez a kettősség, mert egyrészről tényleg nagyon türelmetlenek vagyunk már néha a férjemmel, viszont szeretnénk, ha minél tovább bent maradnának :) de szerintem ezzel mindenki így van. A barátnőm kislánya ma reggel született meg, meséltem is Hannának meg Samunak, hogy a második játszópajti is megszületett (az első, egy kisfiú még augusztusban), de ez nem azt jelenti, hogy akkor most nekik is sietni kell, várjanak még csak szépen egy hónapot :) 

Timi, nagyon szépen növekednek! Ti eleve úgy szoktattátok őket, hogy 9 után legyen lefekvés? Azért kérdezem, mert nálunk ha a férjem dolgozik, akkor ő este 8-ig dolgozik, és attól függően, hogy  mikor érkezik a váltás, fél 9-9 körül ér haza. Ami igazából a fürdetés miatt kérdéses, mert azt mindenképpen ketten szeretnénk, vagyis leginkább úgy, hogy ő is itt legyen. persze, tudom, hogy lehetne délelőtt is fürdetni, de valahogy azt érzem, hogy az esti fürdés, vacsora az olyan rituális dolog, hogy akkor most jön az éjszaka, amikor alszunk, és így ráhangolódnak erre, hogy fürdés meg vacsi után aludni szoktunk... Szóval gondolom nincs nagyon jelentősége, hogy 8-kor vagy 10-kor fekszenek le, ha eleget alszanak. 
Remélem, most már hamar meggyógyultok! Az mondjuk eszembe jutott, hogy valószínűleg nekünk majd többet kell küzdeni ezekkel a tipikus gyerekbetegségekkel, mert ha az egyikük elkapja, akkor nagy eséllyel elkapja majd a másikuk is, hiszen elzárni nem fogjuk tudni őket egymástól. De hát ezeknél a tipikus betegségeknél nagyobb baj sose legyen :)

Remélem, mindenki jól van!

majorranna
 
 


Sziasztok!
Tegnap nagy nap történt! Adél és Emilia megszületett :)
Hajnalban folyt el a magzatviz, volt vajúdás is... És reggel 5:52-5:53- kor császárral születtek meg 34+2 napra 2450, 2350gal . Kicsit vadregenyes szülés volt, de majd mesélek... Mindenki jól van. ;) Nem volt szükség intenzivre, legzestamogatasra... Már úgy szopnak, mintha mindig ezt csináltak vna, remélem holnap beindul rendesen a tejem is :)
Majd jövök! ;)
katyus777
Budapest
 
 




katyus777
Budapest
 
 


katyus777
Budapest
 
 


Húha, gratulálok, nagyon szép babák szép súllyal.Nagyon jó, hogy szoptathatsz, be fog az a tej indulni :) Majd kérjük a részleteket, persze nem azonnal :).Jó babázgatást!
demtimi
Szarvas
 
 


Katyus, gratulálok én is! Dejóóó!!! Csodaszép kislányok, tényleg nagyon szép súllyal! Én is kiváncsi vagyok a részletekre, de most első a két babó! :)
majorranna
 
 


Katyus nagy-nagy Gratula , vigyázzatok magatokra , nagyon szépek a lányok, neked minél előbbi felépülést
renianya
Szentendre
 
 


Timi nagyon édesek a te babáid is
renianya
Szentendre
 
 


Mennyi gyonyoru baba! Szivbol gratulalok mindenkinek, de most elsosorban Katyusnak. Sziven utottel, mert egy het van koztunk! Rendesen megijedtem, szoval ha lesz idod irni szules -tortenetet...

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Babszi te hogy vagy? Rég voltál errefelé
renianya
Szentendre
 
 


Aaaa, nem akartam senkit terhelni... Nekem problemak vannal a verlemezkek szamaval... Kritikusan alacsony. Kapok gamma globulint 7 napon keresztul, de sajnos a hatasa masfel hetre (se) szol. Enelkul pedig ram nezve veszelyes az csaszar is, a sima szules is. Nem egyszeru. Most is epp csopog az infuzio...

A kicsik rendben vannak elvileg, bar a legutobbi uh szerint mar nem fejlodnek fej-fej mellett. Aggodom emiatt is. Egyikuk mult heten volt 1700 g korul, masikuk 1400 g korul. Ez nekem csak annyiban aggodas, h eddig ugyanugy fejlodtek, vajon van -e mas oka is az "elmaradasnak", mint hogy ikrek. Jovo heten ujra ellenorzik oket.

Mar mindenhol faj, es bar tudok aludni ejjel, megis aggodom allandoan, h minden rendben legyen... Annak nagyon orulok, h a 34.hetet toltom, csak nem tortenik mar semmi rossz velunk ;)

Nagyon nagyon orulok a babaitoknak, annyira jo olvasni ahogy telnek a napjaitok, es csuda klassz a kepeket megnezni!!!! Ha raertek, tegyetek meg fel!!!! ;)

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Telorol írni nehezkes, de amint otthon vagyok írok! ;)
Most kezdek rajonni milyen nagy feladatot kaptam az élettől, megremit :$
Le a kalappal minden anyuka, főleg ikres anyuka előtt ;)
Majd jövök!!
katyus777
Budapest
 
 


Kitartást, Babszi! Szerintem nem terhelnél senkit! Én örülök nagyon, hogy írtál, mert azt hittem, hogy már csak én vagyok :) Mi most töltöttük a 33. hetet. 
Ma összeraktam a kórházi cuccokat. Lehet, hogy eddig kicsit könnyelmű voltam, erre akkor döbbentem rá, amikor Katyus jelentkezett, hogy megszülettek a lányok. De azért remélem még egy darabig nem lesz rá szükség. A szülés történetre én is nagyon kiváncsi vagyok, de türelmesen várok, inkább legyetek egymással minél többet! :)
majorranna
 
 


Szia Majoranna! ... Kaytussal 5 nap volt koztunk, es ahogy nezem, veled is kb annyi. Katyus bejelentkezese rendesen ram hozta a fraszt, mert nem erzem, h keszen allok a szulesre. Persze azota ket napja alig alszom, es mindenem olyan nehez ... Jo lenne tul lenni az egeszen, de kozben a kicsiknek legalabb 2 het kellene meg. Siettetnem az idot, h kicsit ettol a teher reszetol szabaduljak, h megint fitt legyek, hogy megint el tudjam ugy !atni a 3 evesem es a csaladom, mint eddig. Igy is allandoan visszafognak, hogy ezt v azt mar nem kellene csinalnom, de hat mas nem latja meg ugy a dolgokat...

Telefonrol es tabletrol eleg nehez irni, szoval megerttem Katyust is, na meg ezertt se nagyon irtam... De vagyok ;) Nem vagy utolso. Es a korhazi csomag mar engem is paraztat.... De mert allandoan megyek oda, mire hazaerek hulla vagyok.…

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Szia Babszi! Sziasztok! Igen, kb. annyi lehet, pár nap, mert mi szombaton voltunk 33 hetesek. Szóval rám is rámjött a frász, ezért kezdtem el gyorsan bepakolni mindent... Na meg mert bennem is olyan nagy várakozás van már, meg gyakran türelmetlenség, miközben két hetet nekik is muszáj lenne még kibírniuk, de az se lenne rossz, ha még többet. De egyre többször rám jön a para, hogy ezek már jelek... pl. ma elmentem boltba, és a gyaloglástól feszült a hasam. Aztán hazaértük, lepihentem, akkor felkúsztak a bordáimhoz, ott rúgdostak, na gondoltam, most már próbálgatják, hogy kell lendületet venni... :)  Szóval nagyon megértem ezt a kettősséget, amit írsz, hogy jöjjenek már, de maradjanak is még, hogy minden rendben legyen. Egyébként engem is visszafognak, bár én azt gondolom, hogy érzem, hogy mi a sok. Abban viszont igazuk van, hogy néha már csak utána... Minden nap kell járnod infúzióra? Na, az sem lehet könnyű :(  De még remélem kitartunk tényleg min. 2 hétig :)
majorranna
 
 


Igen, ma voltam 5. napja infúzión, és tuti 2 v 3 napig lesz még... a legnagyobb bajom, hogy az egész kezelés nem tart, csupán másfél hétig... elég gáz, nem? Ha meg nem kapom, akkor az rám veszélyes... elvérezhetek, nem kaphatok epidurált, sem más érzéstelenítőt v fájdalomcsillapítást... ezért be vagyok tojva rendesen... de ez van...

Az infúzió meg 5 órán keresztül csepeg... elég unamas, minden fél órában mérik a vérnyomást és a hőmérsékletet, mert ki is lökheti a szervezet ezt az egészet... nehéz, de abszolút nem panaszként mondom.

Nekünk lombikkal sikerült sok év után, így az egészet másként éljük meg, azaz sok félelemmel, aggódással... sokáig beszélni sem tudtam róla, vagy örömmel megosztani másokkal az egészet...

Neked mit mond az orvos?

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Jaj, az tényleg nem jó, hogy ennyire rövid ideig van hatása. De gondolom, inkább mész többször, mint hogy baj legyen. Megértem a sok aggódást, félelmet is, mert mi is elég sokáig próbálkoztunk. Jó, igazából reálisan belegondolva, meg a több évhez képest nem annyira sokáig, mert kb. 8-9 hónapig. De ez pont elég  volt ahhoz, hogy elkezdjünk aggódni, sőt már majdnem az volt, hogy akkor elmegyünk valahova mesterségesre, mert annyira ideigőrlő volt. pedig szerintem ez még abszolút normális, csak nyilván belül mi már nagyon soknak és feszítőnek éreztük... Aztán mégis csak spontán jöttek, ráadásul ugye ketten, úgyhogy nagyon nagy boldogság volt, és egyben persze jött a nagy izgalom is... 
Eddig szerencsére velünk minden rendben, egy-két alkalommal volt, hogy feszült a hasam, ha többet gyalogoltam, vagy front volt. Most megyek majd pénteken dokihoz. Ő azt mondta, hogy 35. hétig mindenképpen jó lenne kihúzni, ezt már a legelején mondta, most legutóbb azt is, hogy jó lenne még 2 hetet ráhúzni majd. Ugyanakkor persze azt is mondja, hogy most már minden hét ajándék. Amit egyre jobban érzek... De igyekszem tényleg sokat pihenni, meg bizakodó lenni :)
majorranna
 
 


Rosszul fogalmaztam (ilyen, mikor betukre vadaszom tableten...) ... Az egesz infuzios kezelesnek a hatasa tart saj nos masfel hetig. Igy 7 nap korhaz utan mondjuk van 9-10 nap itthon... Most lehet annyi sem lesz.

Ma egyik doki azt mondta, ha nem szukserges, nem emelnek ki babat 35.het elott, csak ha eletveszely van. Mondjuk ez teljesen ertheto.

En is erzem, h minden het ajandek...

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Na, holnap korhazban kell pentekig maradnom, mert konnyebb az adminisztracio... Ezert dekkoljak itt, mikozben otthon var a 3 evesem :(

Doki azt mondja 36.hetre tervezzuk a szulest, ha elobb nem lesz valami... Tovabb tuti nem...

Ez van :(

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Ó, hát igen, nem elég önmagában a kórház, de még egy kis manó is, aki otthon vár :( A 36. héten viszont már elég erősek lesznek, meg a doki ezt biztosan tudja. Jól kijöttök? Megbízható? Akkor még tehát 2 hét van hátra nektek, ugye? Jaj, az egy felől már nagyon kevés, másfelől meg persze elég sok, főleg, ha a nagy részét kórházban kell töltened :( Mit szól a 3 éves a tesókhoz? Tudjátok a nemeket?
majorranna
 
 


3 evesem mondogatja, h babak, hogy ketto.. Eleg hisztis mostanaban, de nem tudom ettol-e. Most kezdte ovit egy mas nytelvi kozegben, kozben idejott anyukam segiteni a szulesig...eleg diktatorikus, igy nehezen hangolodnak egymasra... Sok olyan dolgot hozott anyukam magaval, amihez nincs hozzaszokva a mi gyerekunk, sokszor gaz a helyzet :( szoval nehez...

Fiuk lesznek. Nagyon remenykedtem vegyesben, de "sajna" fiuk... Persze ugy vagyunk vele egeszseg legyen :) csak ijeszto volt elso hirnek, h ikrek, masodiknak, h fiuk mindketten ;)

Hogy vagy egyebkent?

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Hú ez tényleg nehéz, neki sem egyszerű, ovi, tesók, nagymama... ő kisfiú vagy kislány? akkor ti külföldön éltek? 
Szerintem tök jó lesz később is, hogy fiúk! Tesómnak is kisfia van, először nagy volt az ijedtség náluk is, meg egyáltalán a családban, mert mi hárman vagyunk testvérek és mind a hárman lányok. De tesőm kisfia, aki most két és fél éves egyszerűen hihetetlen kiskrapek. Mindig is az volt, most hogy már elkezdtett beszélni, főleg. Imádja mindenki. Tesóm azt mondta, el se tudná képzelni most már, hogy lánya legyen, és szerinte a második is fiú lesz náluk. 
Mi meg örülünk a kis vegyespárosnak :) Kicsit szerintem ez is a férjem "érdeme". Ő mondogatta korábban, hogy ha egyszer gyerekünk lesz, tuti ikrek lesznek, ő érzi. Aztán bejött :) Utána meg azt mondogatta, hogy érzi, hogy egy fiú, egy lány, ház úgy tűnik, ez is bejött :)
Jól vagyok most, köszönöm, elmúlt a hétfői ijedtség, ami a hasfeszülés meg a fura mozgások miatt jött ránk. Ma kivasaltam az összes maradék ruhácskáikat, elég sokat ácsorogtam ezért, szóval el is fáradtam persze estére. Már a pénteket várom nagyon, hogy menjek a dokihoz, nagyon kiváncsi vagyok, hogy mekkorák. Meg le akarom vele fixálni a szülést, hogy tutira engedjen természetesen szülni, ha minden ok és fejjel lefelé vannak, mert tegnap voltam megint a kórházban szülésfelkészítőn, ahol a császármetszés volt a téma. És én valahogy sokakkal ellentétben a császártól sokkal jobban parázom, mint a sima szüléstől... 
Te hogy vagy?
majorranna
 
 


Most nem vagyok jol :( Valahogy mindent a lelkemre veszek. Mar ket napja nem lattam a kisfiam... Tudom, ez semmi, sokan vannak ugyanilkyen - vagy rosszabb helyzetben - de most en is benne vagyok....

Ma volt egy ellenorzo uh. Tulajdonkeppen minden rendben, de megsem. Egyik baba kisebb, mint a masik, de mig jo az aramlas, addig nem tesznek semmit. Jovo heten ujra ellenorzik mi a helyzet.

Az infuzios kezeles mar egy hete tart, es nem visz elorebb :( itt kell lennem, de nem is " haladunk " ... Mintha vesztegetnem az idomet csaladtol tavol... Remelem ertitek hogy gondolom...

Olyan tablettat szedek, amitol orult gyomorsav termelodik, es olyan hanyingerem van tole, hogy iszonyat... Kapok gyomorsav lekotot is, egy ido utan enyhul.

Reggel a jobb felen a hasam alja nagyon fajt... Azt mondtak a szulesznok, osszehuzodasokra utalhat, a ctg is mutatta, de en nem vagyok benne biztos. Lehet, h csak ennek a sok gyogyszernek a hatasa...

:( aaaaa, latod, nagyon borus vagyok, nem jo...

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Na, ugy nez ki, hogy lehet, h jovo penteken lesz a csaszar. Jelenleg mind a ket babam faros, igy a csaszar a valoszinubb. Egyik baba 2kg korul van, masik olyan 1700gramm korul. Addig van egy het, meg hiznak 20 dekat remelem... Azert dontenek a "korai" idopont mellett, mert mig tart a kezeles hatasa, addig lenne jo elvegezni a mutetet. Be vagyok tojva rendesen, de bizom benne minden rendben lesz....

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Szüléstörténet


 


2014.11.21-én hajnal 1:10-perckor éreztem, hogy vmi folyik belőlem. Gyorsan kimentem mosdóba, és láttam, hogy enyhén rózsaszínes a vizelet. Kézmosás közben folyt a magzatvíz, ezt már nem lehetett másnak hinni. Szóltam a férjemnek, hogy akció van, irány a kórház sos. Fogtuk a cuccot és irány a Sote2, ahol felraktak ctg-re, kaptam egy ismétlő tüdőérlelőt. 2-kor már 5perces keményedéseim voltak.


Infúziót kötöttek be, értesítették a dokit. 3-kor közölték, hogy nincs hely a gyerek intenzíven, így vagy itt császároznak és a gyerekeket elviszik máshová, vagy megyek velük. Természetesen az utóbbit választottam, jött a mentő és mentünk a Péterfy kórházba. A férjem utánunk kocsival.


Egy ágyas szobában felraktak ctg-re, és az összehúzódásokat is mérték (nem úgy mit a Sote2-őn).


5 után már brutális méhösszehúzódásaim voltak , 1-2 percesek (talán ez volt a legfájdalmasabb ebben a pár napban), mert ugye megmozdulni sem tudtam a sok vezetéktől, hogy könnyebb legyen. Még előtte megnézték uh-n a gyerekeket, ahol meglepően jó súlyt mért a doki. Kiderült, hogy az ügyeletes orvos ott dolgozik, ahol a választott dokim. Megnyugtató volt. J Konzultálni is tudtak, hogy császár legyen (én is ezt szerettem vna).


A nővérek olyan kedvesek voltak, hogy le a kalappal, nagyon sok erőt adott. A férjem végig ott lehetett mellettem, szegény csak nézte, ahogy szenvedek.


Fél6-kor mentem be a műtőbe, kaptam  gerinc érzéstelenítőt, és 4 perc múlva semmit nem éreztem… 5 óra 52-kor kiemelték Adélkám, aki lepisilte a dokit üdvözlésként és felsírt. Majd megérkezett 1 percre rá Emilia is, aki szintén sírt egy kicsit, majd elhallgattak és amikor fejemnél tartották őket, akkor csak nézelődtek. Szerintem a legszebb álmukból ébresztették őket. J Tényleg semmit nem éreztem a kiemelésből, sokan mondják, hogy húzó érzést éreznek, de én semmit. Viszont rázott a hideg, amire vmi zsibbasztó izét kaptam.. az kicsit félelmetes volt.


Azt mondták, hogy szépen összefonták a köldökzsinórt, amitől ugye tartottam is. Éreztem, hogy a császárból nem lehet engednem, és milyen jól tettem. J


Kb 10 percet még ügyködtek rajtam és átvittek egy egy ágyas szobába . Hála az égnek volt ilyen lehetőség (7ezer/nap)- utólag nagyon jó ötletnek tartom az 1 ágya szobát, mert ezt a sírást megszokni elég nehéz.. Mindig csak az egyik babát tudod vigasztalni.  Lelkileg ez is egy megterhelő dolog, de muszáj megszokni. (amúgy még 2 ágyas szobák vannak (5ezer/napért)


6órát feküdtem, majd hozták szopira a babákat (az el is felejtettem sokszor, hogy fejet nem lehet felemelni, de szerencsére semmi fejfájásom nem volt).  Úgy szopiztak, minta világ életükben ezt csinálták volna. Majd fel kellett állnom, járkálni. Nem volt kellemes élmény, de kibírhatóbb, mint a vajúdás.


Az első nap volt a legrosszabb, de már a harmadik napon nem is kértem fájdalomcsillapítót. Szerencsére jól regenerálódtam.  A Péterfy kórházban nem használnak cumit az etetéshez, sem cukros vizet nem adnak a babáknak. Utólag biztosan ilyen kórházat választottam vna, ahol ez a bevett szokás. A csajszik napról napra többet szopiztak, és a második napon már tandemben nyomtam, amikor egyszerre ébredtek. Még most is így csinálom, ha az egyikőjük be nem alszik, vagy nem vágyik szopi után már egy órával egy kis vigaszszopira. J Nagyon sokat tanultam a kórházban a csecsemős nővérektől, le a kalappal előttük. Segítettek a fejésben, hogy beinduljon a tejem (ami meg is történt a 3 napon), vigyáztak sokat a lányokra (főleg éjszaka), hogy tudjak aludni is. Sajnos az együtt alvást még meg kell szoknom, mert állandóan azt figyelem melyik mit csinál, jól van-e. Tápszer kiegészítést kaptak addig, amíg szépen el nem indult nagyobb mennyiségű tejcsi, de azt is csak pohárból.


Minden nap jött vki hozzám, aki segített. Gyógytornász, védőnő, szoptatási tanácsadó, jah és az anyakönyvet is a szobából intézhettem.


Összességében elmondhatom, hogy az ismeretlen kórház nagyon pozitív csalódás volt, legközelebb is ott szülnék, ha lesz példa erre.


27-én hazaengedtek minket. Tegnap már itton aludtak a lányok. Meglepően nyugodtan és szépen aludtak az első éjszaka. Én (mi) kevésbé, mivel izgultunk, hogy hogy lesz az első este. A sebem is szépen gyógyul( felszívódó varrat van benne, ami külön megint egy szuper dolog), és már visszanyertem az erőmet is.


Szép és nehéz feladat vár vánk, de mindent megérnek ezek a kis kincsek.


katyus777
Budapest
 
 




katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok!

Hú, Katyus, ez tényleg nem semmi szülés volt. Tényleg csupa kaland! Nagyon örülök, hogy az ismeretlen kórház ellenére ennyire jól sült el, és ilyen pozitív tapasztalataid voltak. Gyönyörűek a pici lányok! És de jó, hogy ilyen sokat és ügyesen szopiznak! Örülök, hogy már otthon vagytok. Nem volt rossz egyedül az egyágyas szobában? Mert nagyon gondolkodunk rajta mi is, mert két babával csak kényelmesebb ott, meg a látogatók szempontjából is, csak én kicsit tartok tőle, hogy milyen folyamatosan egyedül lenni... Szóval tök jó, hogy ilyen jókat írtál róla. 

Babszi, teljesen jó súlyban vannak, meg szerintem a 300 g különbség közöttük nem vészes. Ha gond lenne, a dokid biztos mondta volna, meg akkor nem jövő hétre időzítik a császárt. Addig még nőnek, erősödnek. Tök jó, hogy megvan az időpont, gondolom ez azért kicsit megkönnyebbülés is. És három kisfiú, jaj, ez tök jó! 
És akkor végre vége lesz a kórházas időszaknak is, a nagyfiad is ott lesz veletek. Egyáltalán nem csoda, hogy ilyen helyzetben néha borús leszel vagy elkeseredsz, én is tuti, hogy így reagálnék. Már önmagában az, ha kórházban kell lenni, nem túl kellemes dolog, ha meg még otthon vár egy kis manó, főleg, meg közben azért sok az aggódás a pocaklakók miatt is gondolom. 

Én jól vagyok, leszámítva, hogy visszatért a hátfájásom, de hát ez azért bőven kibírható. ma voltam uh-n, minden rendben van, szerencsére, így megnyugodtam. Szépen nőnek, azt mondta a doki, hogy 33. hétnek megfelelő a méretük. Most megint valahogy máshogy számolta, és szerinte szerdán van a forduló. Én eddig azt hittem, szombaton. De végül is annyira nem lényeges, az a fontos, hogy minden oké. Két hét múlva, ha betöltötték a 35. hetet, megyek ctg-re, meg akkor adnak majd tüdőérlelőt, ha esetleg mégis csak előbb akarnának kibújni. Még mindig koponyavégűek, úgyhogy most már megerősíette a doki is, hogy ha így is maradnak és nem lesz semmi gond, akkor szülhetek hüvelyi úton. Ennek nagyon örültem, mert én vhogy a császártól sokkal jobban parázom.
majorranna
 
 


A mellem nem bírja a kiképzést :$ kisebesedett.... Nektek is volt ilyen? Egy idő után meggyógyul, megszokja ezt az őrületes nyomast?
katyus777
Budapest
 
 


Katyus, én most pont ezt a könyvet olvasom: http://www.libri.hu/konyv/utmutato-szoptatashoz.html
Ebben elég sokat írnak erről, és azt mondják, hogy a leggyakrabban akkor sebesedik ki a mell, ha nem megfelelő a mellretétel, vagy nem jól kapják be a babák. 
A könyvben, illetve a János kh-ban a szülésfelkészítőn is ajánlották ezt a krémet erre az esetre: http://www.lansinoh.hu/termekek/Lansinoh-HPA%C2%AE-lanolin-bimbokrem
Dm-ben lehet kapni. Illetve ajánlották még azt is, hogy ilyenkor ideiglenes jó lehet bimbókiemelőt használni.
majorranna
 
 


Megpróbáltam most egyesével szoptatni, így jobban tudok figyelni a helyes pozícióra. Plusz este az egyik etkezest táppal helyettesitem, de felüdülés a mellemnek az a pár óra is :) talán enyhül... ;)
katyus777
Budapest
 
 


Köszonom a tippet Majoranna...
Hogy bírjátok a nagy pocival?
Még szépen alszanak ejszaka?

Nálunk tegnap hisztisebb éjszaka volt, sztem csak szórakozott Adél... Apjukat kikeszitettek... Szegény úgy tudott dolgozni, hogy aki épp sírt felrakta a mellkasara, amíg én aludtam kicsit. :$
Anyukák Ti hogyan " nevelitek "az ikreket, hagyjátok őket néha sírni?
Pl táp után nem akartak aludni, hiába babusgattuk őket, és mi hagytuk őket kicsit sírni, majd elcsendesultek... Elég rossz érzés :(
Sajnos nem tudja az ember, hogy mikor kapuja el a gyerkocot :) ha mindig kezBen ringatasnak nem lesz jó vége, később mi szivjuk meg...
katyus777
Budapest
 
 


Nyugi, Mi is hagytuk sírni a fiamat. Sajnos nem lehetnek mindig kézen. Én is sírtam Vele. Igaz mai napig próbálkozik, de éjszaka általában elalszanak egyedül, inkább átrohangálznk párszor, simogatásra, cumi beadásra, behajolok bújnu egy kicsit az ágyba nyugtatgatni... szívesen aludnék Velük, főleg amikor hullafáradt vagyok, de nem akarom elrontani, van, hogy 6 után már Velem alszik az egyik kincsem, amíg fejek. A férjem nélkül nem tudom meddig bírnám :) igaz most betegek szegénykéim, ilyenkor azért többször vannak kézen, mert az emberfia nagyon sajnálja Őket, meg amúgy is olyan csodálatosak :)
Szoptatáskor Nekem is fájt a mellbimbóm. Akkor is fájhat, ha jól szoptatsz, ne aggódj. Elvileg meg kéne, hogy szokd idővel "megedződnek a melleid" :) persze Én nem tudom, de általában így van.
demtimi
Szarvas
 
 


Ezek szerint hasznaltok játszó cumit?
Mikortól?
Én úgy félek a cumitol... Nehogy atszokjonak...
Csak maximum 1 etetest adunk cumibol, remélem nem lesz gond...
katyus777
Budapest
 
 


Jaj, lányok, alig várom, hogy már én is olyanokat írhassak, hogy mennyit ettek, mikor ébredtek fel, stb. :) De nem akarom őket sürgetni, maradjanak csak bent még. Csak persze nagy a türelmetlenség, főleg most, hogy teljesen kész lett a szobájuk a hétvégén. Már mindent kimostam, azt is, amit nem kellett volna... Ma egész nap a dekorációt csináltam. Mostanában megint alszanak éjszaka szerencsére.
Méretre nincs nagy hasam, a dokinő is mondta, hogy mintha nem is ketten lennének bent. De azért nehezek most már, és többször feszül a hasam, főleg lent. Bár gondolom, így edződik a szülésre, legalább is valahol ezt olvastam. Meg azért most már elkezdtem érezni, hogy egyre jobban kitöltik a helyet odabent és egyre kevesebb helyük van szegénykéknek :( De remélem még fogják bírni, legalább 2 hetet. Vagy 3-at :) na meg persze remélem, hogy én is fogom bírni :)
Na, attól mondjuk én is félek kicsit, hogy mi lesz, ha egyszerre sírnak és csak az egyiküket tudom vigasztalni. Valószínűleg ezt sajnos tényleg meg kell szokni. De nagyon nehéz. Dolgoztam régen gyerekotthonban, ahol voltak ilyen kis manók is, és ott is nagyon nehezen lehetett megszokni a sírást, hiszen, amíg kicsik, addig egyszerre csak egyet tudott etetni a gondozónő, és lehet, hogy közben meg már a következő baba sírt.
majorranna
 
 


Babszi, te hogy vagy? Hazaengedtek a császárig, vagy bent kell maradnod már addig?
majorranna
 
 


Elhiszem Majoranna, hogy szeretnéd már látni őket...
Én úgy megpuszilgatom őket mindig pelus csere előtt :) akkor még ébren vannak :) Hihetetlen, hogy belőlem jöttek ki :D
A mellem talán javuló félben van, kopp kopp ;)
Olyan jót röhögtünk este a férjemmel, Emike 4 pelust használt el 1 perc alatt... 2x kakilt +1x bepisilt csere közben :)
Anyukák Ti ezt a 3 óránkénti szopit betartottatok? Mindenki másrá esküszik. Vki azt mondja éjszaka aludhatnak 4 órát, a másik orvos azt mondja ebresszem őket :$
Azt sem tudom, hogy ez a 3 óránkénti szopit most honnan szamolando. Szopi vége + 3 óra? Vagy szopi eleje + 3 ÓRA? Pl: fél 8- kor kezd, akkor a kövi etetés fél 11?
Szép napot!!
katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok! Csutortokon kell befekudnom, penteken feltuningoljak a verlemezkeket, es ahogy elerik a megfelelo szamot, tolnak a mutobe... Be vagyok tojva az egesztol, de hat tul kell lenni rajta...

Katyus, nekem a nagy fiam tapszeres volt, es tartottam vele a 3 orat nagyjabol. De majdnem 3kg-val szuletett.. Mig kicsi, ejjel is keltettuk, de ahogy nagyobb lett, hagytuk aludni. Nem emlekszem pontosan hany kg volt ez a hatar, de o be is sargult, szoval sokat aludt volna eves helyett...

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Gondolok rád, Babszi és drukkolok, hogy minden rendben legyen! Elhiszem, hogy ijesztő, de végre kint lesznek és utána könnyebb lesz már! 

Katyus, akit én ismerek kismamát és éppen szoptat és nem igény szerint, hanem 3 óránként, ő a szopi elejétől számolja. De gondolom erről is mindenki mást mond. Előre várom már, amikor a védőnő, gyerekorvos, családtagok stb, egy szóval mindenki elkezd ellátni jó tanácsokkal és mindenki mást mond majd, én meg majd találjam ki, hogy melyik legyen :D Elhiszem, hogy megpuszilgatod őket, pont tegnap beszéltük a férjemmel, hogy biztos érezték, hogy hozzánk ketten kell jönniük, mert ha "csak" egy baba jött volna, nem győztük volna egymás kezéből kikapkodni, hogy szeretgessük. Így meg majd felváltva szeretgethetjük őket, jaj de jó lesz. :)
majorranna
 
 


A 3 orankenti szoptatas edgyfajta napirend, amitol baba is, mama is jobban erzi magat - ha szeretik a rendszert. En szeretek elore tervezni, mint latjatok,nagyon osszezavar a bizonytalansag.

Azt olvastam pl, es nagyobb gyereknel be is valt, hogy ejszaka nem cserelunk pelust, h kuhlokn tudja valasztani az ejjelt a nappaltol. Persze a kakit kiszedjuk, de olyankor nincs tutujgatas, csak nappal... De ez is kinek hogyan valik be...

Szeretem a rendszert, mert kiegyensulyozott a napunk. De ha becsuszik egy "epp nem akar enni", attol mar elbizonyralanodhatgok... ;) van ez igy...

Hat, Majorranna, en utalom, amikor keretlenul okoskodnak bele dolgainkba. Foleg, mert ikrei aztan senkinek nincsx a kornyezetben. Azt isx utalom, ha egyes csaladtagjaim mini robotot faragnanak... Nem szeretem. Van, amit megtervezek elore, es ha nem mukodik, majd csinaljuk maskent. De ne varjanak mar el mindent elore olytanok, akik nem isx elnek velunk. Szoval probalom csirajaban elfojtani a dolgot. Ti elsobabasok lesztek, nagyuon elbizonytalanitanak majd az egymasnak ellent mondo tanacsok. Probaljatyok kiszurni kiben biztok, esetleg minek van a kornyezetben kiusebb gyerreke... En ilyenekre hallgatnek... Na meg nekem otthon jo vedfono jutott...

Katyus, ilyen hulye kerdes, de azt olkvastam, h nagyon gyorsan tudtal regeneralodni. Tenyleg nem voltak fajdalmak, es egyre erosebb voltal minden nappal? 5. Napra visszatert kicsit korabbi erod?? Leghulyebb kerdesem... A hasad mennyire ment le? Tudom, majd visszahuzodik,de ruhaban meg inkabb kismama cuccok?

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Nálunk ez az éjszaka nem cserélünk pelust nem megoldhato, mivel állandóan kakilnakkor, néha nyakig kakisak
katyus777
Budapest
 
 


Igen, jól viseltem a császárt. Nekem a vajúdás jobban fájt, más fájdalom.... Az a kibírhatatlan. A seb meg olyan fáj, fáj, de hát ez van :) Nem tudom kitolasnal mennyire fáj, de gondolom... :$
Mikor megkaptam a gerinc érzéstelenítést, már úgy voltam mindegy mit csinálnak velem, csak legyen vége... Ott már sűrű fajasok voltak. A seb 1 napig fajt nagyon, mintha szét akarna nyilni, de lehet fájdalomcsillapítót kérni. Sok vizet kell inni, hogy a wcn ne legyen nehéz. Nekem már másnap ment is, meg is dicsertek. :) ezért még soha :) mosolyogtam is rajta..
Vigyázni kell felkelesnel, óvatosan kell.
A hasam a szopi miatt, és az oxi injekció miatt gyorsan ment össze. Napról napra, látványosan... 1 héttel a szülés után passzos felsobén jöttem haza, mondták is, hogy csak a mehem van kint kicsit...
2 hétre rá, már a régi gatyak is rám jönnek, csak a seb miatt még nem akarom felvenni. A hasamnal olyan 82cm volt, ma olyan 89, és 108- Al mentem szülni.
Ma már nem látszik, hogy szültem, sztem. Azért remélem még egy kicsit megy vissza. ;)
Vettem szoritos bugyit is, néha felveszem 1-1 órára, ha van kedvem :) az elején kényelmetlen volt...
Az 5. Nap éreztem, hogy na már fittebb vagyok... Mondjuk ettem, ittam rendesen, meg éjszakára leadtam a gyerkőcöket a xsecsemosoknek
katyus777
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: