Új privát üzeneted érkezett!

most meg szeretnék egy laptetőt :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :oops: :D
Vendég
 


Aranyos nagyon Kristófod! :wink: :wink: Akkor a hasonfekvés úgy látszik öröklött tulajdonság. :D

Írjunk naponta 1 oldalt?? :) Hát mást nem majd mi ketten lekri.Többiek nem nagyon aktivizálják ma magukat. :roll: Azt hiszem lassan kicsit én is megyek most,mert pakológép átrendezi már a házat! :lol: :lol:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Nálunk a minimaxosos reklám a menő amiben a cica van meg a kutyi...azokat imádja :)

Egyébként akartam irni: Boldog Valentint :)

nekem apa most hozott egy csokor virágot :D

(nekem meg az az ajcsim hogy este fiús bulira megy egyik barátjával akinek születésnapja van,persze csak itt városon belül)

ja egyébként annyira kemény hogy Blanka már mindjárt 1 éves...:D :shock:

persze én majdnem utolsónak szültem :) ugyh nekünk még van majdnem 3 hónapunk...

na de mit akartam még irni???

ja mi jövő hónaptól külön szobában alszunk..
de összenyitható a két szoba..ugyh nyitva lesz az ajtó.
meg persze picinek csak jobb lesz..nem keltjük fel ha mocorgunk meg forgolodunk...mert ugye ő kizárólag csak a kiságyban alszik (hál istennek)

agyalok ezen a parketta dolgon...de nem lenne pénzem a parketta mellé még rá szőnyegre is..plusz már kinéztük neki a verdás autópályás szőnyeget.

na megyek mert ennie kell..

aztán meg lassan megyünk usziba..amit már utálok...sztem ez az utsó alkalom hogy ide megyünk...basszus majd 9 hós gyerekem a 3 hósok között van és ugyanazt csinálja...tök dühít...

na puszi Lányok..majd jövök ja és hozok képeket
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Most csak gyorsan bekukk, mert Apa csinálja az ebédet, én vagyok a kiskukta, és most éppen nincs rám szüksége.

Nono nagyon örülök, hogy vissza jöttél!!!!

Bár én is ritka vendég vagyok, de igyekszem írni ahogy tudok.
Eég zsúfolt napjaink voltak mostanába.
Marcitól meg egy fél pillanatom sincs. De imádom, hogy ilyen kis örökmozgó!
Ez 3 napja készűlt, azóta már úgy pattan föl, hogy csak na! Mindenféle pózból képes felállni, és már próbálkozik az oldalra lépkedéssel. :D
http://www.youtube.com/watch?v=-zSvJn22 ... re=channel

Klarka! Nagyon nagy gratula a kislányhoz!!! Én sokáig el sem tudtam képzelni, hogy nekem fiam legyen, de most már egyáltalán nem bánom! De azért egyszer majd szeretnék én is egy hugicát! :D

Na mennem kell, majd igyekszem jönni!

Kép
marcianya
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, de csak gyorsan!! Főzöm Zsófi ebédjét, aztán lépünk anyuékhoz! Este talán vacsizni megyünk apával... még nem biztos.
Szerintem csak a hétvége miatt van pangás! Amúgy egy oldal azért össze szokott jönni! :P

marcianya! Hú! férjed főz!! irigyellek nagyon!!! :wink: férjem max. szendvics, rántotta, ha nagyon muszáj! :roll: :lol:
Kishugit mire tervezitek? :P

Kép
gabo001
 
 


Sziasztok!
Boldog Valentin napot mindenkinek!
Én már reggel ágyba kaptam a kávét,reggelit, de az éjszaka borzalmas volt.Nem baj.Este megyünk vacsizni(de mondjuk nekem ma van a szülinapom is, a 18.) :lol:
Mi a jövő hónaptól külön szobába költözünk a fiatalembertől.A 2 szoba már át lett rendezve.
Ja!Mezsó:A Dóri a következő páciens volt a tornán,csak kicsit összeengedtük őket.

Kép
ágnes27
 
 


na csajszimra nem ismerek rá!!!Komolyan!!Már fel kell keltsem majd...Fél1-től alszik,és még mindig húzza a lóbőrt,de legalább már sikerült kivasaljak mindent ami napok óta már rám várt! :wink:

Hát irígyelek mindenkit aki vacsizni megy apával.Rohadtul vágynék valami romantikázásra,egy kicsit kettesben apával,de nekünk ez ma nem jön össze... :cry: Mivel ő éjjel dolgozik,így nappal alszik,így most is...de azért kaptam tőle egy csodaszép rózsacsokrot. :) :) :) :)

lituka: hát elég kemény igen,hogy Blanka mindjárt 1 éves. :D :D Én is alig hiszem. :wink:

Ágnes:
sajnálom a borzalmas éjszakát,majd a vacsi kárpótol!!! :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Meglestem a marcivideót!! :wink: Nagyon tündér! :wink: Ügyi a felállással már! :D

Kép

Kép
mezsó
 
 


ja képzeljétek már majd 2hója,hogy apa beválalta a vasárnapi ebédet,vagyis inkább a 2.at.azóta ő csinálja.a leves az én feladatom de az nem mindig van mert nem nagyon eszik,vagy még szombaton megcsinálom:)
apa van,hogy a netről ézeget recepteket.
:lol: :lol:
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.21 21:45-kor.
Vendég
 


amúgy én a babaszekérrel vagyok úgy mint most te a tv-vel

Nono erről az jutott eszembe mikor Kristóf megszületett és elsőnek mentünk nagybevásárolni akkor a bevásárló kocsit álló helyzetbe lökdöstem,mint ahogy a babakocsit szokták,mikor apára vártam.mikor rájöttem mit csinálok elkezdtem magamba nevetni.na akkor tuti hülyenék néztek :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


tényleg egy kérdés vagyis egy téma:

ti ha egy tragédia érne titeket,akár a családban nagyon közeli halál eset vagy betegség vagy olyan dolog ami nagyon megviseli az embert azt ti,hogy kezelnétek?
mármint kiirnátok pl.:ide vagy nem irkálnátok és magatokba tartanátok?

remélem értitek a kérdést :oops:
most egy rossz példa:ha pl.valamelyik nagyon-nagyon közrli családtagotok akit szeretettek nagyon meghalna.kiirnátok magatokból vagy nem is jelentkeznétek be jó sokáig?

kezdem én:
én szerintem kiirnám magamból,nekem igy könnyebb lenne a fájdalom elviselése(legalább is igy érzem,még hála nem volt ilyen)
Vendég
 


lekri: ennyire ne legyél már ma depis hogy ilyeneken gondolkozz,és ilyet kérdezz!!! :shock: :shock: :shock: :shock: Vagy esetleg történt ma az ismerettségi körödben valami?Hát én szerintem bejelentkeznék leírnám konkrétan mi történt mi nyomaszt,aztán legalább ha nem lenne lelki erőm egy ideig belépni sem ide,akkor tudnátok miért tűntem el.

Kép

Kép
mezsó
 
 


semmi nem történt cdak már sokszor olvastam,hogy valaki leirta gondját,baját nagy bánatát és neki estek.(nem itt)
Vendég
 


Sziasztok!

Ez jellemző, az előző hszemkor felkelt Bogi, így még az első szónál el kellett mennem a gép elől, most meg kezdődik a kedvencem: Poirot, muszáj megnéznem...

Gyorsan csak annyit, hogy önaltatás: este, éjjel nincs, akkor csak cicinaltatás van, nappal meg úgy néz ki, hogy ringatja magát, kezébe vesz valamit, azt püföli, és elalszik, ha így hagyom, de nem hagyom, inkább cicin próbálom altatni, amit el is fogad, bár elég nehezen, aztán komfortszopi és végül alvás.

Tudom, itt sokan már nem szoptatnak, így egyedi eset vagyunk ilyen szempontból is, de ettől függetlenül kérdeztem, hogy másnak hogy csinálja, ha csinálja ezt a gyerek?

Édes babákat láttam. Este vagy holnap megpróbálok reagálni többmindenre!

Nono: Mi se valentinnapozunk. Most volt a szülinapom, elég az. Azt ne kérdezzétek, hanyadik, mert én vagyok itt a legöregebb. Vén csoti... :lol:

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Sziasztok Mamik,
vagyunk, nem tűntünk ám el!

Nono,
de jó, üdv itt! Magika is jöhetne és Babyteve is!!!
Örülök, hogy meggyógyultatok már! És Magika Katicája is!!!

Alvás,
mi azthiszem 2 vagy 3 hós kora óta alszunk külön. Sokkal jobb, bár addig is külön ágyban aludtunk csak 1 szobában. Most így jobb külön, és amióta külön alszunk Alma nem is nagyon szereti, ha ott vagyok a szobában, amikor aludna. Vagyis nehezebben alszik el ha ott vagyok, mert mindig feláll megnézni, hogy ott vagyok-e még.
Altatja magát mindig, Alma zümmög dünnyög, mindig mindent maga alá gyűr és úgy alszik el. Amikor nincs kedve annyira aludni, akkor játszik egyedül a kiságyában akár 1 órát is és ha megúnta és nem álmos, akkor szól, hogy anya már nem vagyok álmos, kijöhetek? :lol:

Gyerekszoba:
nálunk parketta van a szobákban, de van rajta szőnyeg a gyerekszobában, mert tök hideg anélkül a föld.
Mi is veszünk karámot, mert Alma hihetetlen dolgokat művel, néha életveszélyeseket! És nem tudok mindig mellette lenni, de nem akarom sokat az utazóágyban semhagyni. Valamelyik nap a konyhaasztalra kapaszkodott fel,mármint az asztal lapjára és felhúzta magát. Ennél fogva a lábai elemelkedtek a talajtól és belengett az asztal alá :shock: én rémülten odarohantam (főzés közben) és elkaptam, de mi van, ha nem érek oda időben és elengedi???????,,, és landol a kövön? nem is merek belegondolni mi lett volna...

KépKép
kisfruzsi
 
 


Lituka,
nem akarom fájdítani a szívedet még joban, de ma 4 baba volt összesen az órán és előtte valón is kevesen voltak. Mindenki beteg????

KépKép
kisfruzsi
 
 


Klarka,
úgy örülök!!!!!!!!!!!!!!!!!!Gratula a kislányhoz!!!

Lekri,
én azthiszem megírnám..talán könnyít az ember magán ezzel

KépKép
kisfruzsi
 
 


QQCS

fél6óta fent.fél2-fél4kor kelt.fél6kor is.akkor evett leraktamnyávogot nyekerget,bekakilt.3x levette a nadrágját és 1x a felsőjétis.de nem tudom hogyan tudta levenni? :shock: :D
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.21 21:46-kor.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.21 21:46-kor.
Vendég
 


nem vagyok depis,legalább is még nem ismerem be magamnak se :lol: :lol: :lol: :lol:

nemtörtént semmi különös csak sok helyen láttam már,hogy letámadják az olyat aki kiirja gondját,baját.
pl:
emlékeztek mikor volt az a repülőgépszerencsétlnség itt Lacházán.ahol a mentőápoló meghalt?akkor a felesége a baleset után nyitott egy topicot az NLC-N.MÉG AZNAP ESTE.mindenki neki esett.pedig ő akkor csak megnyugtató szavakra vágyot mert a kislánya aludt a kisfia még a pocakjába volt és egyedül érezte magát.ő kiirta a bánatát és 20ból 19en neki estek.
pedig sokan vannak akik kiirják mert igy könnyebb,könnyebb beszélni rólanekik.

amugy hála semmi rossz nemtörtént velün a válságon kivül mostanság :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Mi is voltunk tegnap vacsizni! Na nem is a Valentin nap miatt... inkább csak ürügy, hogy végre eljutottunk kettesben kikapcsolódni! Nagyon jól sikerült! :P Bár szerencsére bármikor megtehetnénk, hiszen anyuék átjönnek a szomszéd utcából amikor csak akarjuk, csak nehezen mozdulunk ki valahogy.

bolygó! szerintem is jó, ha legalább nappal elaltatja magát! neked is több szabadidőd lenne nem? Így meg te alakítod ki benn a cicifüggőséget, ami hosszú távon nem biztos, hogy jó. neked is nehéz lesz egy idő után. én azt olvastam, hogy ha magát elaltatja egy baba, az nagyon jó dolog!!! mivel egy nagy lépést tett az érzelmi önállóság felé. (leválás) szóval ez egy egészséges dolog! szerintem nem kéne neked visszahúzni a cicivel. ne haragudj, csak az én véleményem ez. illetve nem az enyém, én csak egyetértek vele. de van benne igazság

Zsófi ált. maga elalszik a kiságyában. Van hogy 20-25 percbe is beletelik. négykézláb ringatja magát, dünnyög, forog... néha simizem, bemegyek hozzá. de ha nem igényli (sírással) nem veszem fel. ezzel saját magam alakítok ki egy rossz szokást nála, ami hosszú távon baromi fárasztó lehet majd.
Bocs... nem akarok okoskodni... :oops:

Kép
gabo001
 
 


Sziasztok!

Hát, én biztosan nem fogok sokszor hozzájárulni a napi egy oldalhoz, és rendszeres napi társalgáshoz, mint ahogyan régen sem. De azért nagyon jó helynek tartom ezt a tapasztalatcserére, élménymegosztásra. Örülök azoknak, akik megmaradtak és fenntartják a topicot, mert ez így tényleg mindenkinek egy lehetőség. Én ezt gondolom erről.
Másrészről nagyon sokszor van itt szó olyasmiről, amihez nem tudok hozzászólni, vagy mert nincs tapasztalatom, vagy mert nagyon mást gondolok a témáról és inkább nem írom le, mert engem bizony visszariaszt az időnkénti forró hangulat.

Nono, nagyon örülök, hogy visszajöttél! Nem tudom, hány ember lenne, aki így túl tudja magát tenni a megbántottságon, mint te. Így utólag köszönöm, hogy egy kicsit írtál nekem erről. Megértettem, de nem nagyon nem tudtam akkor, hogyan reagáljak.

Bolygó! Szoptatás szempontjából nem vagy egyedi eset, mi is itt vagyunk! (az igaz, hogy masszív kisebbségben vagyunk). Ilyen önaltatási hangokat Trudi is szokott kiadni, sokszor ebből tudom, hogy álmos, de áltában kell neki hozzá a szopi is pluszban, vagy hogy valakin, valaki mellett testközelben alszik el (vagy pl. hordozva). Nagyon ritkán előfordul, hogy ilyenkor csak úgy le lehet őt tenni és alszik.

Lekri! Szerintem nyugodtan írd le, ha valami nagyon bánt, és ez neked megkönnyebbülést okoz. Én ugyan általában nem vagyok ennyire kitárulkozós, de egyáltalán nem veszem rossz néven, ha valaki ezt teszi. Biztosan mindig van itt valaki, aki lelki támaszt nyújt ilyenkor, vagyis általában azt látom, hogy van, és ez szerintem jó.

Klarka!
Én is gratulálok a kislányhoz! Ugyan egy fiúhoz is ugyanígy gratulálnék, de így nagyobb egyensúly lesz a családban, gondolom.

Marcivideó nagyon jó, megmutattam Trudinak is! nagyon elmélyülten nézte.

Mi még egy szobában alszunk, de külön kiságyban van. A gyerekszoba még mindig nincs kész. Másrészről nem akarom őt különtenni addig, amíg várhatóak ébredések éjjel, meg amíg még szopik is. Nekem is kényelmesebb így, hogy nem kell átmennem máshová, meg neki is jobb így, hogy hamar reagálnak a jelzésére. Én úgy gondolom, ebben a korban nem érdemes rossz megszokásról beszélni alvás terén: pont ez a szeparációs szorongás időszaka, szerintem nem jó most megvonni magam a babától, pont most önállóságra szoktatni őt, amikor a fejlődése ebbe a korszakba ért. Másrészről nem gondolom hogy baj lenne, hogy megszokja, hogy emberekhez érzelmileg kötődik. Szerintem inkább ez legyen, minthogy tárgyakhoz kötődjön. Az önállósága meg most a mászás miatt napközben úgyis elég nagy.

Szobák: nálunk van parketta vagy laminált padló, és részben szőnyeg is. Ahol nincs szőnyeg, oda még akarunk majd venni. Én így komfortosabbnak érzem a lakást. Másrészről nálunk én ragaszkodtam ahhoz, hogy ne padlószőnyeg legyen, mert én allergiás vagyok/voltam a porra (is), és a fapadló sokkal jobban tisztán tartható.
Vendég
 


Sziasztok!

Nekem a valentinanapi ajcsi apának annyi volt hogy tegnap fiús bulira ment.én küldtem (pedig majd belehalok mindig) de gondoltam le kell küzdenem magamban a rossz gondolatokat.
megbeszéltük hogy 6ra hazajön és haza is jött..
itt voltak csak a városban..
mindenesetre néha el kell engednem egyedül...most sikerült.
irt is a barátja smst reggel hogy köszöni hogy ilyen kellemeset csalódhatott bennem. (neki volt a szülinapja)

Fruzsi: mi pedig 10en voltunk....komolyan tumultus...most mondd meg mit csináljak???????????????? irjak neki mélt és kérdezzek rá megint? vagy felhívjam és ugy? nem tudom nem tudom...basszus annyira igazságtalan...

Plasztika: engem nem zavar a palacsinta pocim..merhát a pocim mindig is volt..még 55 kgsan is :)
nekem mellplasztika kell :D ja nem tud vki vmi jó mellizomerősítő gyakrolatot???

Én kiirom magamból ha nem is mindig nyilvános fórumon...de azt sem tartom bajnak..de kiskorom óta naplókba és ilyesmikbe irom le a legnagyobb fájdalmaim és bánataim...nekem igy könyebb feldolgozni a dolgokat...

Képzeljétek a férjem főnökének Levélen is van benzinkútja és kirabolták az éjjel....komolyan annyira féltem a férjem...itt már nyilkosság is volt...áááhhh szörnyű...

önalatatás: Máté is elalszik egymaga..megmuti a legujabb szokását...ez látható az egyik képen a másikon meg hogy mindenhová bemászik :)
Fruzsi: Máté is felkapaszkodik és próbálja felhúzni magát csak ő a könyvespolcba...:)

pár kép:

Kép Kép Kép
Vendég
 


sziasztok!

Nono, annyira örülök, hogy visszajöttél!!! Most már nem engedünk ám el!! :) Örülök, hogy már jól vagytok!!

Ágnes27, milyen volt a vacsi? Hú, nagyon fiatal vagy! (Én azt hittem a nevedből kiindulva, hogy 27 éves vagy!)

Lekri, nagyon rendes a férjedtől, hogy bevállalja az ebédet!
Én is úgy gondolom, hogy nyugodtan írja le bárki, ha vmi rossz történt vele/hozzátartozójával, de azon azért én is meglepődtem, hogy még aznap vki gép elé tud ülni egy ilyen tragédia után, és leírni :shock: persze mások vagyunk, szóval nem ítélem el, csak furi


Lituka, nagyon aranyos a karácsonyi kis videó, amit készítettél! (Na és az a snoopy-s sapi!!) jó volt látni így Mátét"élőben" is a képek után!

Fruzsi, örülök, hogy írtál! Még szerencse, hogy ott voltál Alma mellett, és megakadályoztad a balesetet!

Bolygó, Virág még mi is anyatejesek vagyunk :wink:

bár Bálint egyre kevesebbszer alszik be cicin (eddig csak így aludt el este) de én nem bánom, pont a függőség miatt! (Bár igaz, hogy nálunk nincs olyan, hogy elaltatja magát, képes 1-2 órát szenvedni/szenvedtetni minket, ez a kis névnapos :wink: !)

Ja, mi sem Valentínoztunk, Ranschburg Jenőtől a Szülők könyvét akartuk tegnap megvenni, de 2 könyvesboltban sem volt

Kép
tim27
 
 


sziasztok!

jöttem életjelet adni.
növögetünk, fejlődünk, sokat huncutkodunk.
első szavunk is megszületett: baba
sok dolognak tudja már a nevét. ha kérem megmutatja. sok dolgot meg is ért.
kibújóban van első fogunk.
örökmozgó a kis drágám.
hát röviden ennyi.
a legújabb mutatványáról kép.
Kép egyedül állok Kép

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Tim: Szülők könyvét most kaptam meg szülinapomra, naggyon jó! Remélem, hamarosan rátaláltok, de a neten is megrendelhető.

Szobák: A konyhában és az előtérben padlólap van, a szobákban parketta, szőnyeg rajta. És van pár rongyszőnyeg is, amit elég gyakran mosok.

Altatás, önaltatás: Még eléggé kezdetleges nála ez az önállóság, szóval igényli, hogy altassam. Én így látom. Nono: A lelkemnek is jobb, persze, mert ÉN nyugtatom meg, nem baj az, ha kötődik. Igaz, néha már zombi vagyok emiatt, de a lelkemnek kell ez. A testem meg majd regenerálódik, asszem. Pedig lehet, hogy magam szempontjából jobb lenne, hogyha inkább tornáznék, míg ő önaltat-alszik, de nekem így jobb.
Vettem is két Pilates DVD-t, jó lenne belekezdeni...

Lekri: Én is néha kiírom, ha gondom van, de sokszor félek, amit Nono is írt: elolvassák rokonok, stb. Pedig jó lenne sokszor, többször, az embernek könnyebb utána a lelke!

Tim: Boldog névnapot Bálintnak!

Lituka: Nagyon édes Máté. A rongyot szorongatja, mikor altatja magát? Bogi is szokott így, ha van vmi a keze ügyében éppen. Amikor alszanak, olyan kisbabák még, de mikor fent vannak, már olyan nagyok, önállóak!

Megyek, mert itt ugrál Bogi az ölemben és énekel. Nem bír magával... :lol:

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Ollem: Örülök, hogy jól vagytok. Bogi is ért már sokmindent: lámpát (kedvenc), kapcsolót mutatja... Pápát int, tapsol, csettint a nyelvével, mindezt, ha kérjük, akkor is... A legújabb: könyv szót tanítottam neki és mondta: kö. :o

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Hoppá hoppá..most már énis kicsit haldokolva érzem a topicot :(
habár hétvége van....ilyenkor mindig nagy a pangás.

Nálunk szitu: tesómék ugy volt megtartják a babát mostmeg utána csaj bátyja szentbeszédet tartott (mi és senki más a családból nem szólt bele) aminek hatására elveteti...aztán megint ugy döntött mégis megtartják erre a tesója megint elhívta és mostanra annyira telebeszélte a fejét hogy nem hajlandó megtartani.
persze egyedül döntötte el..tesóm meg már belevan egészbe rokkanva.
a srác a bátyja aki beleszólt az egészbe hozzáteszem apám életét már tönkretette..(30 év után kirugatta a munkahelyéről mert kelett egy balek akit kirugat hogy nehogy lebukjon hogy dugja a főnökét meg lop)
erre most tesóm életébe is beleugat...hát hányni tudnék tőle....
a csaj ikertesója meg anyukája is amelett van hogy 22 évesen ha nem muszáj akkor ne vetesse el...első gyereket nem szoktam csak ha olyan a helyzet...itt pedig azért lenne neki mit enni meg elvileg szeretik is egymást mégha nem is régóta vannak együtt.
a csaj ugyan már kétszer visszalépett a dologba mert a régi fiúja zaklatta és nem tudta mi legyen (a régi fiú kerekesszékes és ment a lelkiterror)
de végül együtt maradtak...és hát lelkem rajta...
ha nem érzi ugy hogy képes már szülni ne tegye...engem csak az dühít csajok hogy a hülye bátyja ennyire manipulálja...
ráadásul rohadt ciki..mert már fél város tudja hogy terhes mivel anyukája boldogan ujságolta hogy nagyi lesz...
anyósom is ma puhatolozott...persze nem mondtam neki semmit...
tesóm 5 kg-t fogyott eddig és tisztára kivan...ugy sajnálom..és én sem vagyok okos mert nem tudom és nem is akarom befolyásolni a saját véleményemmel...
mindenesetre egy baba össze is hozhat és szét is szakíthat...
annyit tettem hogy irtam a csajnak hogy mivel évfolyamtársak voltunk ha gondolja akkor beszélgetni akar hívjon fel átmegyek..merthát én 21 évesen szültem és 20 évesen mentem férjhez.(ami a mai napig is a legjobb döntése az életemnek)
szóval elmondhatja a félelmeit meg egyáltalán...
mindenestre nem fogok beleszólni...csak mint Anya már nagyon védem az emberi életet...
főleg hogy a csaj nem szedett semmit évek óta..magyarul tudta hogy benne van a dologban hogy terhes lehet...
mostmeg én ugy érzem akkor vállalnia kellene a felelőséget mert egyszer fel kell nőni (persze nem a baba rovására)
nem tudom...
nekem egyszerüen el volt döntve a párommal most baba...2007 aug 19én döntöttük el (aug 5-én vettem le az utsó hüvelygyűrűt h majd lassan próbálkozunk)..este megfogant a fiam...rá pontosan 10 hónapra...május 19-én pedig megérkezett közénk.
nekem ezek a dolgok maguk a csodák...
nem tudom átérezni a helyzetüket..de remélem soha nem is fog kelleni..

és bocs hogy ilyen hosszú voltam..
de ti mind a barátnőim vagytok..és most ugy éreztem ezt le kell irnom...mert nagyon bánt...

jó éjt...

Lillus

na erre varjatok gombot...:( komolyan ugy érzem sosem lehet nyugodt boldog kegyensúlyozott életem..mert magunk körül mindig bolondok háza van...
Vendég
 


Sziasztok!

vagyok én is,csak ma anyuéknál voltunk és ezért nem voltam napközben.Most meg nem látok a fáradtságtól,de még benéztem.
lituka: hát nagyon nehéz ez a helyzet amiben tesód van.A csaj meg :shock: :shock: :shock: !!Azért ez egy olyan döntés amit együtt kellene meghozniuk.Hatalmas kérdőjelek lehetnek a csajban ha ennyire manipulálható.Amikor Blankával én terhes lettem akkor mi azt párommal 100%-ban tudatosan felvállaltuk,és akartuk.Anyuék nagyon negatívan fogadták,és a 12.hétig minden nap folyamatosan a lelkemre akarták beszélni hogy vetessem el,ne tartsam meg a babát.De én hajthatatlan voltam,mivel párommal szeretjük egymást,és belül éreztem hogy az a helyes döntés,ha a pocaklakó a helyén marad bent a hasamban.És nem érdekelt hogy a saját családom mit szól hozzá!!!/Persze most már nagyon szeretik Blankát a születése óta,de csak akkor volt gond,baj./Ebből csak azt akartam kihozni hogy a csaj hasonló szituba lehet mint anno én voltam,de őt el lehet bizonytalanítani az nagyon nem jó... :cry: Valahol akkor azon kellene először is gondolkodnia hogy milyen a kapcsolata tesóddal,hogy eléggé szilárd lábakon áll-e.Szerintem itt kezdődik a dolog.Mert én tudtam,hogy a miénk maximálisan jó párkapcsolat,hogy egy életre szóló,és volt mire bevállalni a babát,mert tudtuk hogy összetartunk,úgy igazán,jóban-rosszban.Itt tesódéknál már itt is bibi lehet...No nem kotnyeleskedek tovább,és nem is okoskodok.Ez csak egy hsz volt a témában tőlem. 8) Remélem van benne néhány használható,okos gondolat. :wink:

Mára én mentem is,majd holnaptól megint jövök én is aktívabban. :wink:
Jó éjt! :D

Kép

Kép
mezsó
 
 


ollem: gratula Boginak az önálló álláshoz! :D Nagyon ügyes hisz még 10hós sincs!!! :D Blanka még mindig nem áll önállóan... :cry: De tudom ne legyek türelmetlen. :wink: De már annyira látnám. 8)

Kép

Kép
mezsó
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.21 21:46-kor.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.21 21:46-kor.
Vendég
 


Helló :)

Hát igen én ugyancsak ezen a nevezőn vagyok mint Nono..terhességmegszakítás ügyében.
habár nekem senki nem akarta hogy vetessem el Mátét..azzal mára már szóba sem állnék.
Nem tudom mivan...de biztosan van amikor van ok hogy tényleg el kell vetetni..de ugy érzem ez nem egy feltétlenül olyan helyzet..főleg hogy imádja a gyerekeket és akart is...szentül álította itt nálunk hogy sosem vetetné el..erre jött a bátyja..nem is értem..
ráadásul belevont az a pöcs minket is hogy mivan kedvet kaptatok mert a Fecó húga 21 évesen gyereket csináltatott??? :twisted: :twisted:
hát komolyan milyen jogon veszi a nevemet a szájára???
bele sem lát az életembe...milyen jogon ítélkezik ő felettem?

kár hogy a csaj nem látta reggel Müller Pétert a reggeliben..pont a születésről beszélt...(én imádom őt...18 éves korom óta olvasom a könyveit még abból az időből mikor nem volt igy felkapva)

ja és persze kiderült a csaj bátyjáéknál már volt abortusza a csajnak..és sztük tök veszélytelen...komplett idióták...

megkéne neki tudni pro és kontra...és utána dönteni..plusz megismerni a veszélyeit..

ma ment nődokihoz...az enyémhez akinél szültem...és hozzáteszem mélységesen elítéli az abortuszt...74 éves..biztosan megpróbál majd a lelkére beszélni...

na ennyit erről bocs hogy ha vkit nem érdekel és erről irok.

Karám: Nono nekünk van és még nem használtuk mert a házba lesz csak összerakva...de mivel 2szer 2 m a belterülete sztem ellesz benne.Máté a kiságyban is elvan reggel még egy órát a nappaliban az utazóágyban meg fél háromnegyedóráig...ugyh remélem nálunk ellesz a karámban...de majd megirom hogy vált be :) ha pedig már ott nem lesz el akkor a részeiből elkerítjük a irodarészt kandallót stb.

ja és köszi :) igen lecseréltem még tavaly novemberben pliko p3-ra.igen vaterán vettem alig volt használva és nagyon megörültem neki mert legtöbb alig használtat 55 körül adnak ez meg 40 volt (még igy is elég drága de eltudtam adni ugyanannyiért a másikat amennyiért vettem)..de sztem a világon a legjobb babakocsi..annyira imádjuk...baromi praktikus.
akkor cseréltem le amikor kinőtte a hordozót mert kelett vmi könnyű kocsi amit gyorsan betudok tenni a kocsiba mert elég sokat megyünk ide oda...

Na remélem ma már megtörik a csend...

most pedig megnézem azt a topikot amit kisbetűvel irtál...

ja meg jöttek a csajok..babázni :)

mennem kell ...

puszi
Vendég
 


Sziasztok!

Bolygó, köszi szépen a névnapi köszöntést!!

Kép
tim27
 
 


Sziasztok,

Mary,
Bogi milyen ügyi már!!! Azt tudom, hogy már fel tud állni, de hogy kapaszkodás nélkül! Lépeget is egyet-kettőt?

Nono,

én is úgy gondolom, mint Lituka, hogy mivel a karám 8m hosszú és több, mint 2méter sugarú 8 szögbe lehet rakni, vagy akár egy 4nm nagyságú köckává, ezért Alma jól ellesz benne. Most is elvan az utazóágyban reggelente több,. mint 1 órát játszik egyedül benne és du. is, ha megunja kiveszem és itt járkál körülöttem a lakásban vagy talál valamit, ami leköti a figyelmét és azzal szórakozik. de nem akarok egész nap mellette ülni, állni és nem akarom akkor is betenni az ágyba ha ő nem akarja. Szerintem a karámban jól ellesz, mert ott tud járkálni és játszani is több helye lesz. Na meg jó lesz a kertben is anyunál, mert a kutyáktól is el lesz vele kerítve (na meg a kutya kakitól, amit persze összeszedünk mielőtt kimegy a fűbe, de maradhat benne...) és mégsem olyan, mintha be lenne zárva. Persze nem abban lesz egész nap, de mégis nagy segítség szerintem.

KépKép
kisfruzsi
 
 


Valaki próbálta már a tojássárgáját?? Én nemsokára adok majd Almának eleinte csak magában, de aztán később főibe kell tenni??? Hús vagy sajt helyett vagy mellé??

KépKép
kisfruzsi
 
 


Sziasztok!

Majd jövök! Csak gyorsan így utólag!

Tim: nagyon, nagyon sok boldog névnapot a kis Bálintkának!!!!

Kép
geni
 
 


sziasztok

Bogi nagyon ügyes,Máté meg annyira helyes :)

Lituka
nem semmi a csajszi.de,ne vessetek meg,lehet jobb ha meg se szüli a babát igy.vagyis szülje meg de szerintem a tesóddal ez miatt ne maradjanak együtt,mert ha már nem vele dönti el akkor ott nagy bajok vannak.

karám:ahol van nagy hely ott mi lehet próbálni.bár enyém gyerek a nagy pl.a járókát is utálta. lakás meg akkor és most is ugy van megcsinálva,hogy mehessenek mert minden olyan dolog elvan téve ami nekik nem jó.persze azért vannak határok.a Tofi szobájába,a mi szobánkba ami egyba nappali is és az ebédlőbe mehetnek.ha akarnak a Levi szobájába is.a fürdő,főzőfülke és az előszoba,spejz tabu.ahol nincs ajtó ott egy régi kiságynak a rácsai vannak igy arra nem is próbál menni a kisebbikünk.

Nálunk a Tofi pár napja olyan,hogy semmi nem jó.sokat nyavajog és ma a boltba pl.:hisztizet.a Levi mindig kap egy kiflit amit a kosárba eszik meg még én vásárolok.a Kristóf elekzdet visitanni,sikitanni majd sirni könny nélkül mert a Levi nem adot neki kiflit.igy kénytelen voltam neki is adni a kezébe.a bevásárlás végére ami kb 10perc volt megette a kifli felét :shock:
Vendég
 


utólag boldog névnapot Bálintnak:)
Vendég
 


Fruzsi
én egyszer csináltam rakotkrumplit és abból a tojássárgából adtam neki egy kicsit csak ugy magába
nem volt semmi baja tőle és izlet neki:)
Vendég
 


Na attól én sem félek, hogy Almának nem fog ízleni!!! :lol: :lol: :lol:
Ja és ő is próbálgatja a határokat a kis műhisztijeivel....egyelőre vicces :lol:

KépKép
kisfruzsi
 
 


hát nekem még ez az állandóan azt csinálom amit nem szabad dolog-fura nagyon,mert Levim nem volt pakolos.Tofi mindig azt csinálja amit nem szabad.ha rászolunk,ránk néz mosolyog egyet és csinálja tovább.ha 20x elviszem onnan 21xere is vissza mászik.ez a tv,videó és dvd-mást nem ér el.de ezt nem tudom eltenni sehova.ha Levi nézné a tesz.vesz várost ritig oda megy és el nyomkodja.Levi meg nekem kiabál,hogy segitsek mert a kicsi megint elkapcsolta.
valakinél bevált valami erre?
Vendég
 


Hú Lekri ne is mond...
Alma első szava a nem volt, ennek megfelelően azt csinálja, hogy odamegy ahhoz, amihez nem szabadna és előre mondja, hogy nem-nem-nem-nem és csinálja amit nem kéne.....néha nem bírjuk ki röhögés nélkül.... :lol:

Hát a tv nálunk is sláger, de nem tudja elkapcsolgatni, mert a tetjén vannak a gombok, a távirányító amióta odaadom neki nem nagyon érdekli 10 mp-nél tovább. Viszont mindig 1 cm-ről akarja nézni a tv-t...ezért ha lehet kikapcsolom....

KépKép
kisfruzsi
 
 


nálunk a gombok lent vannak.távirányitó:van egy régi használaton kivüli.az nem jó neki a mién kell :lol: :lol:
szavak:bababa,mamama,nemnem,brűű
kb ezek
Vendég
 


a szavak hasonlóak:
baba, apa (ba vagy aba általában), ka (még nem tudjuk biztosan kutya vagy kukucs, mert mind a kettőre mondja :lol: ) nem, mama
és persze anya még mindig nem néha mondja, hogy nyanya de szerintem az csak véletlen....ja és mam-mam az a hami :lol:

KépKép
kisfruzsi
 
 


Ja és boldog névnapot utólag is Bálintnak és Litukának!!

KépKép
kisfruzsi
 
 


Hű! hát Zsófi szavakat még nem mond! :shock: csak a szokásos babahalandzsa, meg tetete, ba-ba.... ez baj??? látom itt már minden baba "beszél"...

Emi-ről tudtok valamit csajok????? Rég nem írt már!

fruzsi! én majd a főzelékbe teszem a tojássárgát. de adhatod simán is kóstolóba Almának! én még nem adtam Zsófinak. most majd a túrót, sajtot akarom. aztán a tojássárgát.

Kép
gabo001
 
 


elcserélném alig használt 9hónapos 1napos Tofi névre hallgató kisfiamat,bármire ami nem hisztizik,nem morog és nyugodt.hallgason a nemre és játszon el szépen legalább félórát egyedül is.persze ezt napjában többször.jó tulajdonságai is vannak:nem fogyaszt sokat és nagyon aranyosan tud bujni,szeretgetni,szeretetből nagy füleseket oszt ki de ez elviselhető :lol: :lol: :lol:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: