Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok:-)

Janka nagyon édes a babád a képen:-))) Nekem nagyon tetszik:-)))Nekem már nem lehet elrejteni a pocakomat, most az utóbbi néhány napban nagyon sokat nőtt.

Anitja örülök, hogy enyhül a barnázás, remélem hamarosan búcsút inthetsz neki :roll:

Lillus nagyon szuperek lettek a képek, örülök a szerencsédnek :D Olyan szép formás a te babád is:-)) Előtted már nem titok a neme :lol:
A nevén gondolkoztatok már a férjeddel?
Nekem nincs kismamamelltartóm, szerintem nem is lesz. Az Arni júniusban született, így a szoptatást megoldottam egy bikinifelsővel. Most is ezt tervezem, majd meglátom, lehet, hogy mégis belefutok egybe:-)

Sziszianyu én 8 kg-t híztam az Arnival, kíváncsi vagyok, most mennyi lesz. De ehhez hozzá kell tennem, hogy, bár lement mind a 8, de soha nem voltam vékony (sajnos).
Émelygés még nekem is van, de csak pillanatokra.
Viszont, ami elszomorít és egy kicsit aggaszt, hogy nincs étvágyam, nem is vagyok éhes:-((( Ez most normális?

Hajni szerintem nagyon jó áron varrattad a nadrágjaidat. Én sokat vettem bizományiban vagy most kaptam többet is. Nem szeretem a köclsön dolgokat, mert félek, hogy pont nálam megy tönkre, de kaptam 2 annyira jó rövidnadrágot, hogy amíg jó idő volt, szinte csak abban jártam. :D

Kirjan üdv itt, gratulálok a kisbabádhoz:-)
Én is úgy vagyok, ahogy te, már úgy szretném tudni, hogy kisfiú vagy kislány van a pocakomban, mert így nem merek vásárolni.

Ann ne haragudj, de úgy nevettem, hogy megetted az összes túrókrémet :lol: ez olyan kismamás:-)))

Jessi nem mutatta meg magát? :lol: Már most huncutkodik:-)

Én végre ténylegesen érzem a mocorgását:-) Most már napjában többször is:-))) Olyan jóóó :D Viszont rettenetesen keményedik is a hasam, mától szedem én is a magneb6-ot.
Őszintén csodálom, aki most várja a 3. vagy többedik babáját, mert én borzasztó fáradt vagyok időnként. Pedig az én kisfiam igazi nyugis kissrác, de estére én már hulla vagyok. Most a keményedések miatt meg még inkább.

Teszünk fel pocakfotókat? Már nagyon kíváncsi vagyok:-)

Hétvégén végre vettünk babahintát :lol: Az Arninak is szerettem volna, de akkor mér annyira drágák voltak, hogy pihenőszék lett belőle. Ezt is kihasználtuk rendesen, de most végre van igazi hintánk is. Olyan szép, hogy még egy kicsit nézegetem, aztán szólok apának, hogy vigye fel a padlásra :lol: :lol:
Ez az:http://thumbs2.ebaystatic.com/d/l225/m/meT1gsH4yY3iQuifto3b8Nw.jpg
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára talinn 2012.09.18 15:05-kor.

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Sziasztok!

Szeretnék Hozzátok csatlakozni. Március 29-re várjuk a babát, második gyerek lesz. Van még valaki, aki ennyire március végi? Ahogy olvasgattalak Titeket, inkább idősebb a terhességetek.
Ma voltam 12 hetes UH-n minden rendben, levették a kombinált teszthez is a vért. Szomorúan tapasztaltam, hogy fizetni kellett érte. Bencémnél még ingyenes volt :?
A kilók már engem is támadnak. A pocim is eléggé látszik, Bencénél ilyenkor még csak nem is gyanakodtak. De szerencsére a ruháim még éppen hordhatóak.

Igyekszem majd rendesen bekapcsolódni :lol:

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Hízás:Én amióta kismama vagyok 5 kilót fogytam. :D Az első hetekben joghurton és gyümölcsön tudtam csak élni.A hústól,tésztafélétől kifordult a gyomrom.Csak az egészséges kajákat bírtam megenni.Mostanra már nagyjából mindent megeszek,de tegnap pl a szalámis szendvics illata nem volt szimpatikus.

Vérvétel:Nálam úgy van hogy a genetikain nem volt egyértelmű a hét a baba mérete alapján így megegyeztünk annyiban a dokimmal hogy 4 hét múlva tali,tehát jövő héten és akkor dől el hogy másnap vagy csak rá következő héten megyek AFP-re.Egyébként papíron tegnap töltöttem a 15. hetet.
Én még nem is voltam vérvételen,így majd most csapolnak le rendesen. :?

Pocak:Én még nem tudom eldönteni hogy babáshas vagy puffadás.Alul mintha kerekednék már de szerintem még nem egyértelmű.

Babaholmi:Az a baj hogy nem akarok mindenből unisexet.Mármint úgy vagyok vele ha kislány akkor totál kislány cuccai legyenek,ha meg fiú akkor meg az.Persze lesz egy két uniszex de ha most el kezdek vásárolni akkor már nem lesz mit vásárolni a neme alapján.Azt mondják elég egy pár darab holmi mert úgy is pikk pakk kinövik. :D

Ti hogy vásároltok?Használtat néztek vagy újat?Vagy miből vesztek használtat és miből újat?
Bocsánat ha már ezt letisztáztátok de még nem olvastam sokat vissza. :oops:

Szép napot mindenkinek.
krijan
 
 

 
 

Sziasztok!

Varitus, üdv közöttünk:) Nem is gondoltam, hogy több mint 2 éve, még ingyenes volt a kombinált teszt, azt hittem, ez mindig fizetős volt, szakítsunk még egyet a kismamákon:(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jessi 2013.04.17 08:24-kor.
jessi
Gyenesdiás
 
 


jessi, türelem, majd kiderül a kisbabó neme előbb-utóbb, talán legközelebb már nem takargatja annyira magát.

talinn, bátran tegyél fel pocakfotókat :-)

varitus, üdv itt, én UH-s adatok szerint márc. 22 leszek, szóval tőlem nem leszel annyira távol :-)

krijan, szerintem babarucikból nem nagyon vásárolgatok még be, lesz addig Karácsony is, és bár mindenkinek azt fogjuk mondani, hogy nem kell semmi ajándék, anyósom ezt nem igen tudja megállni... aztán ki tudja, hogy mennyi babaholmit gyűjt be.
De amúgy amíg még gyorsan nő a gyerek, addig szerintem használt ruhásnál vagy a kínai üzletekben nézek pár száz forintért, azoknak olyan nagy strapát úgyse kell bírniuk, mint később. Babakocsit vaterán akarunk venni, de előtte azért élőben megtologatnék néhányat, hogy melyik a szimpi...
Talán az egyetlen, amit biztosan újonnan szeretnék venni, azt a rácsos ágyba a matrac.

Övterelőről volt szó néhány napja, ezt a kuponos akciót most láttam, hátha érdekel valakit:
http://www.babakassza.hu/frontend/campaigns/single/2271?referrer=1717
(bár nem tudom, hogy mennyivel jobb, mint mondjuk egy vaterás olcsóbb verzió, mert azért ez sem a drága BeSafe...)
ljankaa
Budapest
 
 


Kép

Hát íme: nem a legjobb minőség, de képtelen vagyok újat csinálni, mert lemerült az elem:-(((((

Ma voltunk a védőnéninél és én is már 57 kg vagyok, 2,5 kg-t híztam az előző havi tanácsadáshoz képest :roll:
Meghallgattuk a pici szívverését, olyan édi volt, mint egy kismadáré olyan gyorsan vert neki is :D :D Az Arninak is nagyon tetszett :lol:
De a legjobb a mérlegelés volt, meg kellett mérni a súlyomat, aztán persze az Arniét is, nehogy már kimaradjon:-))) Nagyot örvendeztünk a védőnővel,hogy már 13 kg. Aztán nekem következett a vérnyomás mérés, közben kicsi fiam tovább bűvölte a mérleget, azt mondta, hogy olyan mint egy tikk-takk óra (a mutató miatt). aztán láttam, hogy többször is ráállt, majd nagy sóhajjal kijelentette, hogy "két óra vagyok" :lol: :lol: :lol: Megzabáltam :D :D

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Sziasztok!

Nem bírtam ki elmentem 4d-re :-)
Teljesen egészséges mindene meg van. viszont nem lehetett felkelteni így az arcát nem sikerült látni, de egy dolog nagyon egyértelműen kiderült, hogy KISFIÚ :-) Ezért a válaszért mentem és meg is kaptam. a többi csak ráadás volt. Este megpróbálok képet tenni róla.
Akkor vissza olvasok és reagálok is csak ezt gyorsan szerettem volna elmesélni Nektek :-)

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
sziszianyu
Érd
 
 


Talinn, de jó hogy érzed a mocorgást:)) Szuper lehet. Én még semmit, pedig nagyon várom. Pénteken leszek 17 hetes. Végülis még 20-ig bármikor érezhetem, főleg hogy mellső fali lepényem van, állítólag ezzel később fogom érezni.
Istenem, de cuki lehetett Arni a dumájával, tényleg zabálnivaló!!
Tegnap levették az afp-t, végülis a 18. heti gen. uh napján reggel megyek az uh. előtt az eredményért. Hú de messze van még.

Azóta nem vettem vaniliás túrókrémet, viszont tegnap muszáj volt vennem chipset, persze 2 zacskóval, és mind megettem 1 doboz tejföllel. Hát szerintem ez nem kismammás, ez valahogy nem normális dolog :)) Főleg, hogy én vagyok az egészséges evés mintaképe, ilyet aztán szinte sosem vettem magamnak, max. 2 évente 1szer. ( Az is lehet, letelt már 4 év is?)

Beülti óta most szombaton festettem be először a hajam, mit ne mondjak mintha kicseréltek volna.

Nem furi csajok, mikor mindenki mondja, milyen jól nézel ki, hogy ragyogsz és legszívesebben ott rogynál össze, mert hulla fáradt vagy?:)) Legalábbis nálam így van.

Talinn, klassz a pocak, azért ez már szépen látszik.

Sziszianyu, hurrá, hogy végre tudjátok biztosra a nemét!!!!! :)

Varitus, üdv itt, jó hogy jöttél.

Szerintetek az normális, hogy 1 hete már éreztem mintha bugyborékolna a gyerkőc, de most meg pár napja megint nem érzek semmi ilyet? Ez a buborékolás ez olyasmi volt mint a bélmozgások, de szerintem tuti nem az volt. Csak most meg nem hallom. Húú hogy fogom kibírni okt. 5-ig!!

Én nagyon szenvedek az éhség miatt, komolyan mondom állandóan, folyamatosan éhes vagyok és állandóan ennék. Nem gondoltam, hogy ez ennyire durva.
ann74
 
 


talinn, szép kismamis már a pocakod. Nekem csak a pocim alsó fele kezdett el picit dudorodni, de még az sem látványosan. Mondjuk ugye első baba, majd növekszik, ha kell neki :-)

sziszianyu, szuper, hát igen, az anyai kíváncsiság néha visszatarthatatlan

ann, majd érezni fogod a babót, aki már volt terhes az legalább tudja, hogy mit kell érezni. Még én is fényévekre járok a mocorgás érzékelésétől (bár múlt héten az UH-on elggé ficánkolt, de semmit sem éreztem belőle....).
Én evéssel pont fordítva voltam a napokban, nem igazán volt kedvem enni, de azért rendesen ettem. Mondjuk első 10-11 hétben sokszor volt, hogy tízóraira meg uzsonnára is megéheztem, most ez nincsen....

Jajj, nekem meg valami toroknyavalyám lett :-(, tegnap olyan érdesnek éreztem a torkom, mára meg kicsit a hangomon is érződik... Remélem ennyiben le is zárul és nem leszek rosszabbul. És az a durva, hogy nem tudom, hogy ez megfázástól vagy mitől, de mindig rendesen fel voltam öltözve, stb.... No de iszom a mézes gyógyteát, és minden rendben lesz, ezt elhatároztam :D
ljankaa
Budapest
 
 


Kép 15 hetes pocak

Sziasztok!

Ez volt a 15 hetes pocakom:)
Nekem is mellső falon tapad a placenta, ennek ellenére biztos vagyok benne, hogy Ő mocorog (vagy nagyon akarom érezni:) )

De örülök Sziszi, hogy volt értelme befizetned a 4D-re. Mit vártatok (reménykedtetek) amúgy? 2 fiú után már vágytatok egy kislányra?
Látod, kisfiad nem szégyenlős, arcát nem, de popsiját megmutatta:)

Ljankaa, mielőbbi gyógyulást! Sok tea, méz, és mentolos cukorka. És még el sem kezdődött az ősz:( Pihenj sokat!

Ann, a chips sem rossz, de akkor inkább a krémtúró:)

Talinn, nagyon édes lehett Arni, elgondolom, ahogy komoly arccal, meggyőződéssel mondta, hogy ő 2 órát nyom:)

Mindenkinek szép napot kívánok,

Jess
jessi
Gyenesdiás
 
 


Eljátszottam az eddigi ultrahang-képekkel:) Hihetetlen, milyen változásokon megy keresztül a baba ez alatt a pár hét alatt:)

Kép
Kép
Kép
jessi
Gyenesdiás
 
 


Sziasztok!
Úúúúú micsoda pocis képekre jövök. :) Nagyon aranyosak!

ljankaa:Tényleg a karácsony...na akkor meg pláne nem viszem túlzásba a vásárolgatást.Én egyedül babakocsiból néztem újat,amúgy mindenből tökéletes a használt,bár ha találok olyan akciókat ami nagyon szuper akkor valószínű az újat fogom megvenni.Baba ruhát viszont max kínaiban néztem még,pont emiatt mert úgy sem kell strapabírónak lennie az elején.
Most találtam rá egy nagyon jó csoportra,a lakhelyemen belül folyik a csere-bere meg az eladás.Le is zsíroztam egy két talit kismama gatya ügyben,amit mondanom sem kell hogy a bolti ár töredékéért árulnak. :D

Ja és egy kérdés:Most a 16 hetes UH-n van esély hogy megtudom a baba nemét?Feltéve ha ő akarja...de hogy elvileg már megsaccolható?A probléma hogy nincs az orvosomnak hiper-szuper gépe...

Na most futok tovább(ma még meg se álltam :wink: )
Szép napot mindenkinek.
krijan
 
 


Krijan, a baba neme a 13. héttől látható (akkor különül el a két külső nemi jegy), bár még csak hüvelyi ultrahanggal, de ettől a kortól már megállapítható a baba neme. A 16. héten, ha megmutatja magát (és jó a doki), még nem ultramodern-gépen is látható. Drukkolok, hogy ne legyen szégyenlős:))
jessi
Gyenesdiás
 
 


Sziasztok!

Köszi a szívélyes fogadtatást :)
Milyen csinos pocakfotók!! Tényleg szépen látszanak már!

Jessi: Azt hiszem két éve sem volt mindenhol ingyenes, de ez a kórház (Bajcsy) vmi szerződésben volt velük, így ingyenes volt a kombinált.

Sziszianyu: De jó, hogy sikerült megtudni a nemét!! Gratula a kisfiúhoz!

Ann: Hú, chips tejföllel, jó lehet :lol: Én most nagy tejfölmániás lettem, és hát ez sem a legegészségesebb, de magában is szoktam, úgy hogy egy kis delikátot teszek bele :roll: Pedig amúgy csak maradék van már itthon, mióta Bence megszületett szinte egyáltalán nem használom. De van, hogy salátával nyomom :)

Krijan: Én a 14. héten megyek legközelebb UH-ra, remélem, nekem is tudnak már nemet mondani! Szerencsére a dokimnak pár hónapja lett új gépe.

Nekünk sok ruha van Bencéről, és azért van köztük bőven unisex is. Na, meg csomó kislány van a környezetünkben, remélem, ha nem is ingyen persze, de tudunk tőlük ruhákat szerezni. Egyébként én szinte mindig akciósan vásároltam csak Bencének is. A Tesco-ban szoktak lenni leárazva, vagy a C&A-ban is sűrűn van 20% kedvezmény valamilyen módon. Most az Elmü-s számlánkhoz is kaptunk egy C&A-s kupont, és a DM-es bababónuszos füzetekben is lesz. Pár bodyt a Brendonban is vettem anno Baba magazinos, vagy Anyák Lapjás kuponnal. Állandóan kuponokat gyűjtök :lol: Na, meg tényleg sok ruhát kaptunk is, és hát igen, a kicsiket nem nagyon tudják még elhasználni a babók!

Ma meg is jött a kombinált teszt eredménye, minden szuper :lol: A pénzért legalább gyorsak voltak,

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Szaisztok!

Varitus!
Üdv köztünk :-) Örülök, hogy minden oké!

Ann!
Én tegnap 16+2 voltam és nagyon aludt a babikám, de elsőre megmondták, hogy fiú.pedig nagyon lehtettlen volt, mert bevolt fordulva és oldalal zárt lábakkal aludt :-)

Jess!
HazudnéK ha azt mondanám hogy nem kislányt szerettünk volna :-) Ugyanis az egész úgy indult, hogy mielőtt benivel kiderült volna, hogy fiú megbeszéltük, hogy ha fiú lesz akkor lesz 3.-ik. na így lett.és mivel naggyon más volt ez mint eddig tényleg azt hittem,hogy lány. a terminusom legelején fogant.. Tehát már-e szerint is lánykának kellet volna lenni, de mindegy. a lényeg az összes babona baromság. minden úgy volt ahogy leírták, hogy hogy van egy lánynál nahát nem jött be :-) De nincs vész. most a férjem csalódottabb egy kicsit, mert ő nagyon lányt szeretett volna. Én beninél akkartam nagyon. Hiszem, hogy valamiért nem lehet lányunk és úgy jó ahogy van :-) Neve szegénykémnek nincs, de 5 hó alatt csak dülőre jutunk. A Dani és Botond között :-)
Ja és a legjobb hír, hogy elment a lepény :-) mármint jó helyen van.

Mennem kell ma még szülői.... :shock: :?

Vásárlásról múltkor írtam, hogy én c&a-ban,lidl-ben és aldi-ban szoktam ruhát venni.

Babakocsit én beninél használtat vettem és teljesen rendben van abból is a használt.
A kókuszmatracra viszont csak újat... szerintem hiszen azon fekszik a baba. ami még csak újként jöhet szóba nálam az a sterilező, mellszívó....

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
sziszianyu
Érd
 
 


Annyira jó, hogy ilyen sokan lettünk, csak úgy pörögnek az események :)

Nagyon cukik a pocakos fotók :) Majd jövő hét hétvégén jön a tesóm a profi gépével, na majd akkor készíttetek vele én is pocakos fotókat :)

Én most kaptam még csak meg az AFP-s beutalóm. Jövő héten leszek betöltött 16. hetes, arra még rá kell számolni kb. 2 hetet mire elkészül az eredmény, így jó sokára, a 19. hétre kérte a doki, hogy kérjek hozzá új időpontot, szóval majd csak október 16-án megyek. Jó messzinek tűnik.

De azért van mivel elfoglalni magam, mert jövő hétvégén jönnek tesómék, akkor lesz szüret a kertünkben, meg festünk is a babó szobájában :) És akkor végre kicsit kihasználom nővérkémet és bejárjuk a nagy baba áruházakat akciók után kutatva :) Én is nagy akció és kupon felkutató és használó vagyok :D Ezek által igyekszem minél több új dolgot beszerezni, mert egyrészt férjem nagyon igyekszik, hogy minél több dolgot újonnan tudjunk megvenni, másrészt több gyerkőcöt tervezünk, így mi remélhetőleg mindent többször hasznosítunk majd :) No meg nővéremék is dolgoznak a baba projekten, tehát családban marad :) De azért nem vagyok a saját pénztárcánk ellensége, főleg, hogy sajnos én munka nélkül maradtam :(

Én is megfáztam. Ma reggel arra ébredtem, hogy alig bírok nyelni és be van dugulva az orrom meg picit a fülem is, de sokat aludtam meleg takaró alatt és reggelire forró citromos-mézes teát ittam, ebédre anyukám isteni forró zöldségleveséből szürcsöltem meg rengeteg gyümit ettem és mostanra sokkal jobban lettem :) Meg van ilyen speckó sóbarlangból származó, hörghurutra és légúti panaszokra való, gyógycukorkám, az sokat segített! Szerintem tegnap a nőgyógyászra várva fáztam meg, mert nyitva volt a váró teraszajtaja és elé volt tolva elegánsan egy asztal, hogy nehogy becsukhassa aki fázik, és kérésre sem csukták be, de nekem meg már csak ott jutott az ajtóban hely, mert a doki bácsi szülést vezetett és késett, sokan összegyűltünk és sokat is kellett várni.

Lehet, hogy én is csak azért érzem néha, mert már annyira szeretném érezni :) De mintha néha mocorogni érezném a kicsi fiamat :) Pedig első babás vagyok :) Tényleg nehéz megkülönböztetni a bélmozgástól, de mégis valahogy más :) Mondjuk a fiacskám roppant aktív, így nem csodálkoznék, ha ez tényleg ő lenne, amit érzek :) De persze még várok amíg 100%-ig biztos leszek benne :)

Annyira jó kis csapat jött itt össze úgy örülök :)

Szép babavárós napot mindenkinek :)
lilllus
 
 


Sziasztok Kismamik!

Varitus!Üdv. köztünk!

Krijan!Mi babakocsit újat veszünk, 4 funkciósat, mert nálunk ugye első baba lesz és szeretnénk utána egy másodikat is :lol: Valami semleges színűt veszünk, hátha különböző neműek lesznek!Nekem akkor szerencsém van, hogy a tesóm ikrei is márciusiak(fiú.lány), így mindkét fajta ruha van.Bár most a tesóm is újra kismama, így reméljük, hogy különböző neműek lesznek!De kiságyat tuti kapunk tőlük, sőt még hozzá való pelenkázót is!Nekem amúgy nagyon bejönnek a tescós rucik :D

Talinn, Jessi nagyon arik a pocikáitok :wink: Én is szerettem volna képet feltenni, de nem engedi a képformátumomat!Kicsit megnyugodtam, hogy nemcsak nekem nő ennyire a hasam :)

Ljankaa!Hát én azért tudok enni, de nincs olyan nagy étvágyam és amit észrevettem, hogy nem eszem akkora adagokat,mint a terhesség előtt...Lehet, hogy a sok folyadék eltelít, mert arra figyelek, hogy napi 2 liter igyak....

Sziszianyu!Gratula a fiúhoz!Pont azon gondolkodtam, hogy itt szinte mindenkinek fia lesz!Van valaki, aki lányt vár?
Mi majd talán kedden megtudjuk a 16 hetes uh-n.Már nagyon kíváncsiak vagyunk
:lol:

Egy infó!Ti tudtátok, hogy mielőtt megszülünk kell kérni az önkormányzaton, egy 3 hónapnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot?Nekem a tesóm mondta és meg is kérdeztem egy jegyző ismerősömet és tényleg így van!Úgyhogy január közepe fele ezt is el kell intéznem....

Pussz!!!!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


jessi, hát igen, most délutánra / estére átment tüsszentésbe és orrfújásba, szóval lehethogy egy jó kis megfázás... és az a durva, hogy nem tudom, hogy mikor szedtem össze, mert itthon voltam szépen tréningben és csak egyszer mentem ki az utcára... Anyukám átküldette az infralámpájukat öcsémmel, szóval már egy kör melegítésen túl is vagyok :-)
Remélem msot így várnadósan is tartani fogom korábbi jó kondícióm, mert eddig ali-alig voltam betegecske néha...
A te pocid is nagyon édessss :-) :-)

lillus, mihamarabi gyógyulást neked is!!!

hajni, én is ilyesmit olvastam, hogy 3 hós kivonat kell. Bár az egyik kismamis füzetben 300 nap volt, az szimpibb lenne, mert abba én még beleesek így nem kéne friss :D. De majd kórházban megérdeklődöm szülőszoba látogatáskor vagy valamikor.
ljankaa
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ez a nem alvás egyre idegesítőbb.Napok óta hajnalban kukorékolok,nap közben meg ezer a dolog.Gyúrok a sűrű kelésre a babához. :D

Jessi:Köszi a választ.Remélem csak a szégyenlősségén fog múlni hogy megtudjuk-e vagy sem.Már nagyon kíváncsiak vagyunk. :)

varitus:Na akkor szurkolok hogy megmutassa magát.Mikor lesz az időpont?Ezen a héten?Én jövő hét szerdán megyek.

hajni1980:Én is újat akarok venni,bár mi nem tervezünk másik babát...legalábbis egyenlőre :P

Tapasztalt babások és akinek már tutira megmozdult...Milyen mikor először rúg a baba? Ti egyből tudtátok hogy a baba mozdult meg?Vagy nem voltatok benne biztosak?
krijan
 
 


Sziasztok!
Én mintha tegnap éreztem volna a babamozgást.Olyan volt, mintha buborékok lennének a pocimban...Apa rá is tette a kezét. A tesóm mondta, hogy először este lehet érezni, előtte teljesen véletlenül csokit ettem, ami ugyebár felélénkíti a babákat :lol:
De sajna apa nem érezte, gondolom először csak én érzem.Szerintetek ez az lehetett?Nem korai ez egy kicsit?

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Sziasztok!

Hajni!
Teljesen lehetséges, hogy a baba volt. Mert az első mozdulat ilyen. Ráadásul a csoki ilyen hatással van rá. a 34.héttől mikor belassult a baba kétségbe esve hívtam a dokit, hogy nem mozog a gyerek. Mondta feküdjek le és szopogassak el egy -két kocka csokit. Így lett és lám lám a baba úgy beindult, hogy majd szétverte a hasam :-)
Viszont szegény apának még legalább 3 hetet kell várnia... Még kicsik nagyon nincs olyan erejük hogy kívülről bárki is érezze. Apa nálunk a 18-20. héttől szokta érezni .
Amúgy már nagyon hamar mozognak asszem 10 héttől ficánkolnak csak függ anya test alkatától is hogy mikor érzi először meg ügye az elsőnél még általában nem tudja az ember mit is kéne érezni. Pedig sokszor már érzik :-)

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
sziszianyu
Érd
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok!
Holnap leszek 13hetes! :D
Március 27.re vagyok kiírva!
Én ma éreztem egy kis babamozgást
egy kis rúgást jobb oldalt lennt, szerintem
Ő volt! :D
Lányok van valaki Kiskunmajsáról, esetleg
környékéről?
gyongyi1986
Kiskunmajsa
 
 


Szia Gyöngyi!
Szeretettel köszöntünk a kismamik között :lol:
Március 27...A névnapom :lol:
Első babád lesz?

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Szia Hajni1980!

Köszi szépen! Örülök hogy a névnapodra esik az időpont!
Igen az első baba lesz! Neked? Mikorra vagy kiírva?
gyongyi1986
Kiskunmajsa
 
 


sziszianyu, a kisfiúval is nagyon szép nagycsalád lesztek :-), bár elhiszem, hogy egy kislánykát is szívesen babusgattál volna, de nem ritka az ilyen egynemű gyerektrió, szomzsédunkban 3 fiú lakott, öcsém barátnőjéért meg hárman vannak lányok :-D

gyongyi, üdv itt, szép babavárást

Én sajnos ma is fújtam az orromat, de holnapra jobban kell lennem, mert lakásavatóra hívtak minket estére, aztán kisebb baráti társaságnak ott szeretnék a családi növekedést elújságolni :-) Párom meg azt mondta, hogy csak akkor mehetünk, ha jobban leszek....

Ma jártam a nőgyógyásznál, okt. 1-én kell AFP-re mennek, aztán 2 héttel később a 18. heti genetikai UH-ra (bár erre még valahogy időpontot kell szereznem és a telefont nem akarják felvenni.... :(
Családi adókedvezménynek köv. alkalommal ad majd igazolást, de mondta az asszisztens, hogy akár visszamenőleg érvényelhető, igényelhető.
ljankaa
Budapest
 
 


Sziasztok:-)

Janka jobbulást kívánok!! Nekem tegnap óta fáj a torkom, igyekszem mézes teával kúrálni magam, remélem nem leszek betegebb:-(
Köszi az infót az igazolásról, lassan nekem is be kellene szereznem. Én még nem kértem időpontot a genetikaira, mert a védőnő szerint inkább a 20. hét környékén menjek, mert akkor több mindent látnak. Hát nem tudom, de hogy én megint nem fogok látni semmit, az biztos.

Gyöngyi gratulálok a kisbabához és üdv a csapatban:-)
Mit szeretnél, kislányt vagy kisfiút? Névben gondolkoztatok már?

Hajni gratula az első babamozgáshoz:-)))))))))) Most már egyre gyakrabban be fog "jelentkezni":-) Lesz majd olyan is, hogy éjjel arra ébredsz, hogy odabent bukfencezik :lol:

Kirjan sajnos nálam is elkezdődött ez a hajnali álmatlanság. Aztán, mire sikerül elaludni, addigra kel az Arni. Fárasztó...
Milyen babakocsit fogsz venni?

Lillus de jó lesz neked, hogy végigjárhatsz egy csomó bababoltot:-))))))
Milyen színű lesz a fiúcska szobája?ű
Jobbulást kívánok neked is!!
Szerintem, ha nagyon rákoncentrálsz, akkor simán érezheted a babamozgást:-) Én is akkor éreztem, sőt általában még most is akkor érzem, amikor van egy kis időm leülni vagy lefeküdni:-)

Sziszianyu örülök, hogy elmozdult a méhlepény!!:-)
Gratulálok a kisfiúhoz:-))) Nekem is egész mások a tüneteim és egy kicsit most én is elbizonytalanodtam, hogy lehet,h ogy mégis fiú... :lol: Annak is nagyon fogunk örülni, a kisfiam mindenképp
:lol: :lol:
Nekünk szinte mindenünk használt, kivéve a matracot. A tesóm gyerekei után sok ruhát és játékot kapunk, és én nagyon szeretek bizományiban turiban keresgélni:-))
De a Tesco-s ruhákat nagyon szeretem. Sokszor van ott akció és a legjobb body-kat ott vettem.
Képet teszel fel a babáról?

Varitus gratula a jó eredményekhez:-))
Hogy bírod a várandóságot, hogy ilyen picurka még a kisfiad? Nekem 1 évvel idősebb és nyugis is hála Istennek, de azért ritkán tudok napközben lepihenni pár percre, mert jön és kitúr:-)))))

Jessi hát tényleg hihetetlen, hogy mindössze pár hét alatt mekkora változáson mennek át a babák :D :D
Nagyon szép kerek pocid van:-)))))

Ann a bugyborékolás az már AZ:-)))) Ez már a kisbabád, az elején még napok telnek el, mire újra érzed. Aztán úgy besűrűsödnek és felerősödnek a mozgások, hogy igazi buli lesz a pocakodban. Nekem vmelyik nap már beletaposott vagy fejelt, nem tudom, a húgyhólyagomba:-)))
Jól emlékszem, te már tudod, hogy kislányod lesz, ugye?
Én nem a tejfölre vagyok rákattanva, hanem a natúr joghurtra. Teszek bele egy pici citromlevet, sót, 3 fokhagymakockát és ebbe mártogatom az abonettet. Képes vagyok egy egészet megenni egyedül :oops:
Ja és én rettenetesen sózok mindent. Most különösen:-(((((((((((((

Hogy bírjátok ezt a ramaty időt? Mi késő délután mentünk csak ki egy kicsit az udvarra, de annyira lehangoló, hogy hideg is van, sötét is van:-((((
Csajok, köszönöm a pocakdicsiket:-))) aranyosak vagytok, pedig elég rossz minőségű lett a kép...

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az üdvözlést lányok, aranyosak vagytok!
Jobbulást kívánok nektek! Sok pihi, tea, cukorka! :)
Fiú vagy lány!? Hát..... Nem is tudom! Talán fiút!
Néven gondolkodtunk már igen !
Fiú-Bence
Lány-Zoé
Október 15 megyek majd 16hetes vizsgálatra, vérvételre!
20hetes is hamar eljön majd, remélem jó kedve lesz a dokinak
és most megnézhetem a monitort majd nem úgy mint a 12 hetesen!!
Legyen szép napotok! !! :D
gyongyi1986
Kiskunmajsa
 
 


talinn, azért inkább kérdezz rá a dokidnál, ha legközelebb nála jársz, hogy kaphatsz-e már igazolást családi adókedv-hez, mert lehet hogy orvos / intézmény függő, hogy ki mikor adja ki....
(valaki mintha írta volna itt, hogy már megkapta a 91 nap után...)
ljankaa
Budapest
 
 


Sziasztok!
Én jövő héten kedden megyek 16 hetes uh-ra és akkor kérem el a 91 napos igazolást az adókedvezményhez.Amúgy nekem a személyügyisek adták a formanyomtatványt, szeptember elején kitöltöttem és azt mondták nekik nem kell a 91 napos igazolás,így is megkapom a 10.000 ft-ot.De én azért elkérem a dokitól :lol:
Gyöngyi1986 én márc. 15-re vagyok kiírva, de uh szerint majdnem 1 héttel előbbre járok :D
Ljankaa remélem jobban vagy :wink:
Tallin!Én elég jól bírom ezt az időt, csak reggel hideg van....Nekem annyi energiám van, pörgök egész nap!!!
Én 25 hét felé megyek 4D-s uh-ra ezt az időpontot ajánlották, hogy ilyenkor már a képeken is jól látszik a babó arcocskája is....Eljönnek majd anyukámék is, de kapunk képeket és dvd-t is!Csak olyan jó lenne tudni a Babónk nemét!!!

Szép napot Mindenkinek:)

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Talinn, ez a tejfölös cucc sem lehet rossz :)) Tényleg veszek majd abonettet inkább mint hülye chipset. Amúgy én is kívánom a sósat nagyon, meg a friss rántott dolgokat. Meg a csípöseket. Szóval minden olyat amit nem lehet. Nem is tudom a csípőseket egyáltalán miért nem szabad enni?
Most szebb az idő, süt a nap végre. Engem is kikészített a rossz idő, 2 napig hét közepén állandóan bőgtem. Megnéztem a Várandósok c. filmet, még jó hogy egyedül voltam, mert felváltva vagy zokogtam, vagy iszonyatosan rázkódtam a röhögéstől, vagy mind a 2 egyszerre. Még jó hogy senki nem látott :)

Tényleg azért ha így átgondolom, hogy alap esetben én egy vízivás után sem éreztem ilyen buborékolásokat a hasamban... ugyhogy nagyon remélem, hogy pindurka az.

Igen, a 12. hetin azt mondták valószínű kislány. Okt. 5én megyek a köv. genetika uh-ra, remélem ott már tutira kiderül.
Nekünk ha fiú lenne 1 fix nevünk van, ami tuti: Zsombor
Ha kislány, akkor egyelőre még 2 név között vacilálunk és nem tudjuk eldönteni egy ideje: Zília és Zsanett Zíliát mi csak Ziljának mondjuk. Ez nagyon tetszik nekünk, a Zsanettnek meg nagyon szép a jelentése, Isten kegyeltje, támogatottja. Szóval egyelőre passz. De mindenképp csak 1 nevet szeretnénk neki adni.

Én a 90 napost úgy csinálom, hogy majd bevallásnál fogom kérni egyben. Mert ez a 10e ft. simán elmegy erre arra, viszont ha egyben kapom meg bevallás után olyan 40-50 ezer ft-to azért akkor az jól fog jönni.

ÉN mostanra már 69 lettem, 65-ről indultam, ez 4 kiló. Az utobbi 2,5 kilo nagyjábol az utso másfél hétben jött rám. Mondjuk ha így haladok hogy 1,5 hetene 2 kiló..húúú az elég gáz.
ann74
 
 


Öröm és boldogság, kb. 20 telefonhívás próbálkozás után felvették a telefont a kórházban, így tudtam időpontot foglalni 18. hetes genetikai UH-ra, okt. 18-ra (kicsit messze van még, no de sebaj).
Addig csak az AFP-s vérvétel lesz, meg védőnővel is találkozom, szóval nem lesz olyan sok dokilátogatás, rohangálás...

Nem akarom elkiabálni, de mintha picit javulgatnék már, legalábbis az elhasznált zsepik száma jóval kevesebb volt most délelőtt, meg a fejemet tisztábbnak érzem.

hajni, az igazolást azért majd kérd el, mert bár ha a munkahelyed hisz is neked, ha esetleg az adóhivatal kekeckedik, akkor legyen ott a kezedben.... bár gondolom ilyen kis ügyek miatt nem szórakoznak, de a tájékoztató papírra az van írva, hogy az orvosi igazolást 5 évig meg kell tartani... :shock:

ann, csípőset lehet hogy azért mondják, hogy kerülni kell, mert valaki gyomra esetleg ég tőle. De ha neked nem forrong tőle a gyomrod, nem bugyburékol jobban a baba, akkor ha azt kívánod, akkor szerintem nyugodtan egyél :).
Egészen úgy tűnik, mintha a "Z, Zs" betűs nevekhez ragaszkodnátok
ljankaa
Budapest
 
 


Ljankaa jobbulást! Menj kicsit sétálni a napocska hátha segít :)

Igen, Z,ZS betűsek bejönnek, főleg hogy az első lány nevünk amit a család egyöntetűen leszavazott Zsejke volt :))
ann74
 
 


Sziasztok!

Gyöngyi: Üdv! Én is hó végére vagyok kiírva :)

Talinn: Pihenni én sem nagyon tudok Bence mellett. Főleg, hogy általában akkor jön rám a fáradság, álomkór, amikor ő felébred... De szerencsére ő is egész nyugis gyerek. Most, hogy itthon voltam és nem munka mellett estem át a kezdeti émelygős időszakon inkább az volt rosszabb, hogy szinte minden nap főzni kellett émelygés mellett.

Ann: Nagyon szép nevek!

Jó, hogy írtátok a 91 napos igazolást, már el is felejtettem. Remélem, a dokinál majd eszembe jut...

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Ja, betegeknek JOBBULÁST!!

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Nézzétek, ezt nemrég találtam, kismama tornás videók. Még nem néztem meg őket, szóval nem tudom, hogy milyenek, de hátha valakit érdekel az otthoni mozgolódás:
http://csinosanyukaleszek.blogspot.hu/p/videok.html

Nekem doki azt mondta, hogy bátran lehet mindent csinálni, szóval, ha a nátha alábbhagy, akkor majd elkezdek tornázgatni :-D, már úgyis hiányzik a mozgás.

Illetve találtam még egy budapesti mamás nagyobb börzét: http://www.babaexpo.hu/, ez kirakodóvásárnak tűnik, de cégek is lesznek kint azt hiszem.
ljankaa
Budapest
 
 


Sziasztok!

Én a 90napos családi kedvezményes papírt a barátnőmtől kaptam, ő az internetről szedte le! Védőnőm intézte az igazolást jöv. hétfőn le is adom! Beszéltem egy könyvelővel és mondta úgy járunk jobban ha a párom munkahelyére lesz leadva a papír, mármint ha az ő nevére jön a pénz, azért mert a gyes első összegétől nem jár a kedvezmény nekem, de a párom megigényelheti ezt a családi kedvezményt (adókedvezményt) minden évben! Én így csinálom majd!
gyongyi1986
Kiskunmajsa
 
 


Sziasztok!
Szeretnénk hozzátok csatlakozni ha lehetséges :oops:
Hogy mért csak most?
Eddig a áprilisi csapatban voltam,de a mai ultrahangon kiderült nem 11 hanem 15 hetes vagyok.
Ami kicsit mindenkit ledöbbentett mert 2* teszteltem,mensiztem,jele nem volt a terhességemnek :oops:
Babóval minden rendben van!!
Babamozgás nálunk is van,de egyenlőre csak én érzem.Március 15-e a nagy nap!

Rólunk annyit ,hogy van egy 3,5éves nagylányom aki nagyon várja már kis tesó érkezését.30éves leszek pár nap múlva,6éve élek Dániában párommal.
Nagy lányomat is itt szültem.

Lilypie Fourth Birthday tickers


Lilypie Pregnancy tickers
liliom4
Dánia
 
 


Szia Liliom!
Üdv. közöttünk és képzeld, egy napra vagyunk kiírva!!!!De jó!Tudjátok esetleg a baba nemét?Mi még sajna nem, de majd kedden megyünk 16 hetes uh-ra!
Gyöngyi1986!Nálunk idén még én veszem igénybe a kedvezményt, mert még dolizom,jövőre viszont a férjem :lol:
Ki hogy van ma?Mi jól vagyunk, reggel a babóm keltett egy kis bugyorgással :wink:
Képzeljétek, tegnap egy youtubon néztem egy szülés videót!Hát....Nem lesz egyszerű, de a baba megéri :)

Szép napot Mindenkinek!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Hajni1980:
Köszönöm érdeklődésed ,pontosan még nem tudjuk,csak megérzés és Kínai naptár szerint ha ez ismét bejön akkor kisfiú! :wink:

Mi jól vagyunk,esténként van egy kis keményedés feszülés,de kicsi mellett nem sok pihenésem van.
Bár párom sok mindent le vesz a vállamról.

Anno én is sok videót és élménybeszámolót olvastam a szülésről ami kicsit megfélemlitett...
De aztán olyan lazán ment minden és nem mondhatom nagy fájdalomnak,hipp hopp kint volt a baba.
Persze ez függ ki mennyire bírja a fájdalmat stb...
Sok erőt adott hogy párom volt bent és segített végig..+egy szülésznő...

Lilypie Fourth Birthday tickers


Lilypie Pregnancy tickers
liliom4
Dánia
 
 


Sziasztok :D

Üdv az új Kismamiknak :lol: ! :lol:

Régi Mamik közül viszont sokan nem jelentkeznek mostanában :(
HAHÓ! HOL VAGYTOK?
(nem sorolok neveket, mert tuti kimarad valaki :oops: )

Nagyon helyes kis pocifotókat tesztek fel, de miért fej nélkül :?: :shock:


Kép
Hoztam én is egy pocakfotót, egy kicsit alulöltözött (azért a fészbukra nem tenném fel :wink: ) :oops: de itt még így nyomjuk :lol: nagyon meleg van, 80-90fokos páratartalommal :shock:
Csak kisbetüvel írom, hogy a barnázás megszünt, remélem végleg...
Itt is megy a nagy hancúr a pocakban, néha már nézem is hátha látszik :lol:

Liliom Nagyon érdekes a történeted :shock: Dániában milyen gyakoriak a vizsgálatok? Itt pl. nincs is AFP, sőt genetikai UH, meg semmilyen genetikai vizsgálat sincs (nagyon vallásos ország, "ha beteg a Babád, az is Isten szülötte, joga van az élethez...")

Próbálok visszaolvasni, és reagálni, de most egyedül vagyok 4 napig a Két Kis Lakberendezőmmel (ezt valaki "elsütötte" itt, imádom :lol: ) szóval nem könnyű a helyzet :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
anitja
 
 


Még annyit mi Okt.5-én meggyünk még egyszer Uhu-ra dupla elenőrzésr mivel most későn mentünk.De a drnő szerint így is nagyon rendben van minden ,jele nincs betegségnek.
De egy extra nem árthat,ha szeretnék vért is vesznek újra..
22-én meg Ugye a rendes uhu lenne és remélem meg mutatja mi is van ott :lol:
Bár oly mindegy csak egészséges legyen a csöppünk!

tornára én nem járok ,nem is lenne időm rá.
De minden nap bicózom 5-5 km ami nagyon felfrissit,persze mérsékelve...

Lilypie Fourth Birthday tickers


Lilypie Pregnancy tickers
liliom4
Dánia
 
 


Sziasztok!

Üdvözlünk liliom4!
Az igen egyből kaptál egy hónapot! :)
Nem semmi!
Ma is éreztem egy kis mocorgást, 13 hetes múltam
de nem hiszik el nekem hogy már érezhetem, azt
mondják hogy az nem létezik! Eddíg 2x éreztem
ma 4 pici ütést rúgást egymás után pár másodperc alatt!
Szerintetek se érezhetek még semmit?
gyongyi1986
Kiskunmajsa
 
 


Sziszianyu! Ez nagyon jó hír (lepény) örülök, hogy minden rendben van :D :D :D
Aztaa, három Kisfiú, hát ez csodás! Gratulálok :D

Ann Igeeeeeen, a bugyborékolás az ŐŐŐŐ :lol: :lol:

Ljankaa Sajnálom a náthát, sok-sok C-vitamin!!!!

Olyan jó, hogy ilyen sokan tudjátok már milyen nemű a Baba, én csak érzem, hogy Kisfiú, október 13.án megyünk újra UH-ra, talán mutatja magát majd... Bár az is jó ha a végén derül ki, csak legyen egészséges :D

Talinn Jaaj ne is mond a tejfölt, itt nincs :( se túró, se mák, se kefir, csak joghurt, tegnap eperjoghurttal töltöttem meg a palacsintát, ami finom volt, de azért nem az igazi vaniliás-citromos-túrós :roll:
Akkor neked is sok-sok C-vitamint :(

Hajni igen, akkor Te is a Babát érezted :lol:
Próbáltad kicsinyíteni a képet? Nem a méretével van baj? Milyen képformátum?

Krijan Igen van terhesség alatt álmatlanság, esetleg magnéziummal jobbat fogsz aludni, én főleg az utolsó hetekbe mindkét Babával alig aludtam :shock:

Jessi Nagyon jó az UH-os képösszeállításod :D
Én is "használt-párti" vagyok, a környezetet is véded :wink:
Bár első Babánál tényleg megfontolandóak a komolyabb dolgokból (babakocsi, gyerekágy...) az újak, főleg ha tudjuk, hogy még több Baba várható :lol:

Na egyenlőre ennyit bírtam...

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
anitja
 
 


Sziasztok!

Jujj de sokan lettünk megint, olyan jóóó :) Ráadásul tiszta multi kulturáliask vagyunk :) Sokunknak van valami féle külföldi vonatkozása :) Valaki nem lakik véletlenül a 18. kerületben vagy annak a közelében? :)

Hogy múljon a nátha és elkezdhessek tornázni azt már én is nagyon várom, bár a dokimmal én a tornáról még nem beszélgettem, de csak, mert eddig nem hiányzott a mozgás, most viszont már lenne rá igényem. Lehet, hogy én jógázni járok majd, ha arra rábólint az orvosom, mert azt régen is nagyon szerettem, meg a korai barnázás miatt, talán az a legnyugisabb és legbiztonságosabb sport. Addig is marad a séta, főleg a szép időben :)

Ez a 90. napos támogatás pontosan micsoda? Én még nem is hallottam róla. Ha valaki pár szóban, bővebben leírná, azt nagyon megköszönném.

Most pedig van egy elmaradásom... :) Nagyon bocsánat, tudom, hogy mikor kiderült, hogy kisfiú lakozik a pocakomban egyikőtök kérdezte, hogy vannak-e már neveink? :) Próbáltam visszakeresni kikérdezte, de elvesztem a rengeteg bejegyzés között :oops:
Nos a név: férjem ugye Egyiptomi, szóval lesz egy arab és egy magyar neve is a picinek. Egyenlőre Kamal Olivér a terv. Az Olivér biztos, de az arab néven még gondolkodunk, de én szeretném, ha az is maradna Kamal, mert nekem nagyon tetszik. :)

Élvezzétek ki a visszatérő jó időt :) Pocisimi mindenkinek a most már cukin gömbölyödő hasakra :)
lilllus
 
 


Gyöngyi Szia, miért ne érezhetnéd, ez testalkat függő is, én nem vagyok sovánka, Noelt 16 hetesen éreztem először, Natasát már előbb, mert tudtam mire kell figyelni. Az bizony a Kicsikéd :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
anitja
 
 


Lillus te is náthás :shock: most komolyan mondom, hogy szedjetek néhány napig nagy adagban C-vitamin ripsz-ropsz helyretesz! (én C-vitamin fan vagyok :oops: most is van vagy fél kilo a hűtőben :oops: - Németországból rendeljük, itt nem ismerik por alakban, csak kapszula, de otthon lehet kapni - aszkorbinsav, a gyógyszertárban!)

Na eldugultam....

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
anitja
 
 


Sziasztok!

Üdv neked Liliom!
Hát nekem a tegnapi napom csak rohanásból állt.Voltam SZTK-s terhesgondozóban beutalóért.
Jövő héten megyünk mozizni a dokihoz,aztán lehet még akkor pénteken AFP.

Gyongyi1986:

Mozgás:Azért kérdeztem ezt a mozgás dolgot,mert én tegnap előtt éreztem először kaparászás szerűséget 2szer egy pontban,és pillanatokig tartott csak.Teljesen más érzés volt mint eddig,de én egyenlőre még hitetlenkedve állok a dolog előtt.Majd akkor mondom biztosra ha még egyszer ugyan olyat fogok érezni.
Én is korainak tartom a 13. heti babamozgást már csak abból a szempontból is hogy milyen picik.Még az enyémre is van aki korait mond,pedig én lassan 16 hetes leszek.Azt mondják hogy ne lepődjek meg ha most napokig semmi mert még olyan pici hogy nincs mindig ereje akkorát rúgni hogy érezhessem.
Na majd meglátjuk.Én felírom a vélhető mozgás dátumát aztán majd szelektálok ha már biztosan tudom mit is kell érezni. :D
Ja na meg arról nem beszélve hogy ilyenkor rendeződik át szépen odabent a cuccos így lehet hogy azt érezheted.

Talinn:
Babakocsiból ha nem is multifunkciósat de több funkciósat szeretnék,de igazából nem tudom pontosan mit is kell nagyon figyelembe venni.Ha már van egy jó pár felsorolás az már annyira rossz nem lehet.Gondolom a több szintbe dönthető meg hogy milyen terepre valók a kerekek meg esőálló stb.
Majd egyre rábökök és az lesz.Persze nem brutális áron. :)
Most kombi kiságyakat nézegetek.Abból viszont szerintem a legpraktikusabb az átalakítható amit a gyerek 8 éves koráig is tud használni.
Te/Ti mit gondolsz/gondoltok?
krijan
 
 


No mi az? Ma reggel mindenkit kidobott az ágy? annyi itt az új hozzászólás :D

liliom, üdv itt köztünk, ez aztán tényleg a meglepi :-), legalább 1 hónappal kevesebb első trimeszteri izgulás :D. Van amúgy, hogy valakinél a tesztek nem hatékonyak, egy ismerősömnek se igazán akarta az otthoni teszt az igazságot megmutatni, de az UH már igen.

Menzesz szerint nekem is márc. 15-t írt be a védőnő a kiskönyvbe, de mondjuk a 12. hetes UH-n a jósolt idő már márc. 22.

hajni, te meg ne rémisztgesd magad elbátortalanító videókkal! ;) majd érkezik a baba, segít a férjed, a szülésznő, a doki, stb. meg lehet előtte egy kis szülésfelkészítő lélekerősítő, aztán minden szép és jó lesz :D. Én nem tervezek videót megnézni, na jó, 1-2 beszámolót elolvastam, de hát ugye minden ember más, szóval ki tudja, hogy nálunk, hogy fog menni.... (persze természetesen szuperül :D)

anitja, húú, mekkora szép terhes pocid van neked is. Nem is tudom, hogy nálam mikor fog majd ennyire látszódni, mert most még mindig inkább a laposhoz járok közel. Örülök, hogy a barnázás úgy tűnik megszűnt.

lillus, a 90 napos az a családi adókedvezményre vonatkozik, szóval hogy a fizuból kb. 10 ezerrel többet kapsz készhez (egy gyereknél), ennyivel kevesebbet vonnak el a kül. járulékokra.... És ez már akkor is jár, amikor a magzat 91. napot betöltötte, nem csak a születése után. De ha most nem dolgoztok / adóztok itthon, akkor ez nem számít neked.

krijan, igen, ha most kaptad meg a kisterhes beutalókat (fogászat, házidoki, EKG, stb), akkor még van egy pár köröd a dokiknál. Én ezen túl vagyok, szóval most kicsit csökken már a látogatás, csak másfél hét múlva AFP-s vérvétel (bár teljes vérképet, meg vizeletet is kért), meg védőnő, aztán csak rá két hétre ultrahang.
ljankaa
Budapest
 
 


Sziasztok!

Sajnos régen voltam fent, mert elég sok tennivaló volt az üzletben, de most már minden megy magától. :)

Én ma léptem a 18.hétbe .

Ti ha fogadott orvoshoz jártok akkor mennyit fizettek egy vizsgálatért és mennyi lesz a szülés.
Én tegnap voltam vizsgálaton és uh-n.
Újra egyeztettük az árakat és elég borsos árat fizetünk a szülésért mert kiderült, hogy kb plusz 30.000 Ft lesz a szülésznő is.
Nektek az orvos csinálja az uh-t vagy az asszisztense akit mindenhová visz magával?

Mindenkinek Csodaszép Hétvégét!

:)
elvira00
Szigetszentmiklós
 
 


Köszönjük a melegszívű fogadtatást,aranyosak vagytok!De tényleg!

anitja:
Igazából ugyan azok a vizsgálatok megvannak amik otthon.Persze ez orvos is válogatja mikre küld el.De vannak kötelezőek mint pl a genetikai.
Cukor terhelés mondjuk nincs...az egy vicc..elmész újacskádból vér..ha magas az érték akkor tovább mennek ...ha nem mehetsz haza.
Nekem eddig nagyon jó orvosaim voltak,de voltak már itt is olyanok akik azt mondták soha többet itt szülni...De ez otthon is megvan,nem mindenkinek azonosak az élményei.
Kórházban mindent adnak ami a kicsinek szükséges +anyának.(szó szerint mindent)Bár én finnyás vagyok így megint egy böröndel érkezem:)
Apa nem kérdés hogy bent e lehet,tök természetes ,és segít.
Bent is aludhat a mamival és a kicsivel.
Igaz ha nincs semmi gubanc 2nap múlva már mehetsz is haza.
A nőgyógyászati vizsgálatokat és szinte mindent a házi doki végez,ha talál aggasztó okot akkor küldenek csak specialistához...így kimondottan nőgyógyásszal én csak akkor találkoztam mikor szülés után 4 nappal belázasodtam.
háziorvoson kívül még a szülész nőhöz kell járni aki dettó vizsgálgat beszélget felkészít a szülésre.
Húúú hírtelen ennyi.Málta gyönyörű lehet,írigykedem az idő véget,sajnos nálunk már elkél a kapát vagy a termo ruha... :lol:


Betegeskedőknek kitartás,nálunk lánykám taknyosodott be,de remélem ennyibe is marad.


ljankaa:
Ne is mond...ultrahang közbe én azt hittem leesek az ágyról mikor kiderült a turpisság,és persze azonnal sírni keztem hogy most mi lesz...De a véreredményem kicsi mérései is egészséges babát mutatnak...

Nekem még külön lesz egy szív ultrahangom és majd szemészet,mert sajnos terhesség alatt a csarnokvíz nyomja a szemem.Eszméletlenül fáj,zavar a fény,és ha nézek állandóan bandzsitok.borzasztó rossz,lánykámnál is volt ilyen,téli időszakban napszemüvegbe mászkáltam,király volt... :?

Lilypie Fourth Birthday tickers


Lilypie Pregnancy tickers
liliom4
Dánia
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: