Új privát üzeneted érkezett!

Vinnio!
Ha a vizeletben van az tök más, akkor feltétlenül célzott kezelés szükséges. Ha kő van "mögötte" azt el kell űzni. Lehet UH zúzással műtét nélkül is, de a terhesség előtt, ha lehet feltétlenül meg kell szabadulni tőle!
Lehetőség szernt addig ne légy terhes, míg ezt meg nem oldották!!
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri,
Az az óvatosság amit leírtál, hogy a kissé erősebb folyás esetén is megvizsgálod van-e streptococcus fertőzés, illetve mindenkinél min 1 kenetvizsgálatot végeztek, valószínűleg elég.
Ugyanakkor más nőgyógyászok a vaginózist esetleg a terhesség normális részének tekintik, és nem végeznek vizsgálatot, erre a lehetőségre korábban Te is utaltál. Ilyenkor jó lenne szűrővizsgálat.
A streptococcus fennmaradása a vizeletben negatív hüvelykenet mellett nem az én ötletem. Nálam okosabbak mondták. Fenyegető koraszülésnél a hüvelyváladék és vizelettenyésztés streptococcus irányában kötelező a magyar nőgyógyászati protokoll szerint. Ennek bizonyára van szakmai alapja.
A vizelettenyésztés fő előnye, hogy akkor is egyszerűen elvégezhető, ha a szülész az édesanya kérésére sem végzi el a hüvelyváladék tenyésztését.
Minden jót, üdv Doki.
lilka
 
 


Gyuri,
Koszonom a valaszt, olvastam mar korabban, csak reagalani felejtettem el.Kép
Erosebb folyas valoban van/volt nalam is, es valo igaz, hogy (leven masodik babamat varom) ezt en magam is teljesen normalisnak gondoltam, az elozo terhessegem alatt is ugyanezt tapasztaltam. Olyannyira, hogy most a folyast nem is emlitettem az orvosomnak. Akkor egyebkent a str. tenyesztes negativ volt.
Kenetvizsgalatrol nem tudok, csak errol a tenyesztesrol a 36-37. het korul, de ha jol ertettem, a tenyesztes jelen esetben helyettesiti a kenetvizsgalatot, bar a ketto kozul ez a dragabb megoldas.

Minden jot:

Leszter
leszter
 
 

 
 

Leszter!
Így van.

Doki!
Fenyegető koraszülésnél nem kötelező a vizelettenyésztés, hanem praktikus okokból a penicillinkezelés javasolt. A tenyésztés eredményét nincs idő megvárni az akut tünetek jelentkezésekor.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri,
A hüvelyváladék illetve vizelet mintavétele után az antibiotikus kezelés azonnal megkezdhető. Ehhez az eredményt nem kell megvárni, ezt mindketten tudjuk. Az eredmény a szüléskörüli ellátás miatt fontos.

Vizelettenyésztés ügyében a Prof Dr Papp Zoltán tanár úr szerkesztésében megjelent Szülészet-Nőgyógyászati Protokoll vonatkozó leírására hivatkoztam.
lilka
 
 


Kedves Gyuri!

Köszi a választ, tudom, hogy lehet UH-val követ törni, nekem már csináltak, de az nagy kő volt. Ezek viszont picik és kehelyvégűek, így nem igazán tudom, hogy lehet-e őket zúzni.
Ha lehetne, már most mennék és csináltatnám.
üdv.
Vinnio
vinnio
 
 


Vinnio!
Ha nagyon kicsi nem lehet zúzni, de valamit mégiscsak kellene csinálni, megszabadulni tőlük. Nálunk (dél-pesti kórház) nagyon jó urologia van, zúznak is. Jelentkezz be egy reggel (VII.emeleti ambulancia), hozd magaddal a képeket, ami van, és biztosan fogsz jó megoldást kapni.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!

Köszi a tanácsot, most a MÁV Kórházba járok egy urológushoz ez után az antib. kúra után jan. 11-én kell visszamennem, ha vele nem sikerül ezt megoldani, akkor elmegyek a Dél-pesti kórházba. Egyébként sajnos attól tartok, hogy ezt a bacit szülés után katéterezéskor kaptam meg, mert előtte soha ilyen problémám nem volt. Egyébként lehetséges ez szerinted, hogy valóban ilyen úton? Mert az összes eddigi urológus szerint, akiket megkérdeztem: nem, pedig azóta van minden ilyen problémám. Kövem előtte is lehetett, de a vizeletem mindig rendben volt.
Üdv.
Vinnio
vinnio
 
 


Vin!
sajnos, elvileg, lehetséges. Gyakorlatilag is.
BUÉK
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!

Sejtettem.Kép
Boldog Új Évet!Kép
Vinnio
vinnio
 
 


Kedves Mindenki!
Szeretném leírni a mi történetünket. A topikot átolvasva nem nagyon találkoztam ilyen hozzászólással és gondoltam, hátha érdekel Benneteket!
Második kislányom 2 évvel ezelőtt született, 'hál Istennek egy olyan kórházban, ahol a 37-38 héten kötelezően szűrik a várandós anyukákat Streptococcus fertőzéssel kapcsolatban. Pozitív eredmény miatt antibiotikumos kezelést kaptam a terhesség vége felé és tájékoztattak arról, hogy majd szülés alatt 4 óránként vénásan kapok antibiotikumot, hátha így a baba nem "nyeli be" a bacit. Panka annyira gyorsan jött, hogy születése előtt kb. 5 perccel értünk a kórházba, így semmire sem jutott idő, antibiotikumot sem tudtak adni nekem. Pankát rögtön gyógyszeres kezelésben részesítették és vettek tőle fül-, orr- és garatváladékot tenyésztés céljából, ami másnap kiderült, hogy pozitív! A kezelés miatt a 4 nap helyett 7 napot töltöttünk a kórházban, majd otthon emlékeim szerint még 10 napig folytattuk a kúrát. Ekkor újabb váladékokat vettek tőle, szerencsére annak az eredménye már negatív lett. Ennek ellenére felhívták a figyelmünket, hogy fokozattan figyeljük a babát: nem lázasodik-e be, szopik-e rendesen stb. Én még hónapokig nem tudtam igazán megnyugodni, mert tudtam, hogy milyen nagyon súlyos következményei lehetnek ennek a fertőzésnek.
Miútán van az ismeretségi körömben olyan család, ahol sajnálatos módon ennek a 2 perces vizsgálatnak az elmaradása miatt egy életre szóló súlyos betegségben szenvedő gyermek született, örök hálám nekik, amiért időben értesültem a vizsgálat lehetőségéről és a kórház protokolljának, ami miatt minden erőfeszítés és utánajárás nélkül átestem ezen a vizsgálaton. Tudom, hogy nem feltétlenül következménye a fertőzésnek egy visszafordíthatatlan, életre szóló, komoly betegség és, hogy 1000-ből egy gyermek van kitéve a legrosszabnak (ha jól emlékszem), de mi van, ha az az egy pont az én kislányom?!?!?!
zsoc
 
 


Válasz helyett idemásolok egy, a netről gyűjtött anyagot. Nem pontosan a mi témánkban, de mi problémánkra ad, nekünk teljesen szokatlan, de szerintem, sajnos, korrekt választ. (eredeti plusz fordítás)

From: D. Ashley Hill, M.D. (anonymous@obgyn.net)
Sat, 26 Jul 1997 18:31:25 -0500 (CDT)
>6. Would an u/s have been helpful in recognizing a "cord problem"?
In some cases an ultrasound may identify a cord problem, but not usually. Plus, we're not sure how to monitor a pregnancy if the cord is found around the neck on ultrasound. It's probable that the few deaths caused by this are quite quick, and other than hospitalized, continuous monitoring, I can't think of any other way to prevent a problem. There is no value on a baby's life, but nothing in life, including medical care, is free. It costs about $1000 a day to stay in a hospital, and since around 10-15% of pregnancies have nuchal cords, you can see how fast billions of dollars will be spent. Only a few of these 15% result in a fetal death. So, we need a better way to monitor this situation.


>6. Alkalmas-e az ultrahang vizsgálat a „köldökzsinór probléma” felismerésére?

Az ultrahang néhány esetben felismerheti a köldökzsinór problémát, de általában nem. Ehhez még annyit, hogy nem tudjuk, hogy monitorozzuk azt a terhességet, ahol az UH a kzs-t a magzat nyaka körül „látta”. A magzati halál ilyen esetekben valószínűleg gyorsan következik be, és nem gondolom, hogy lenne más útja a probléma megelőzésének, mint a folyamatos kórházi monitorizálás. Az életben semmi sincs ingyen, beleértve az orvosi kezelést is, így a magzati életnek is ára van. Esetünkben kb. 1000$-ba kerül egy napi kórházi kezelés, és tekintettel arra, hogy a terhességek 10-15%-ban a köldökzsinór a magzat nyakán van, gyorsan belátható, hogy ez mennyibe kerülne. És a 15%-ból csak nagyon ritka a magzat elhalás. Azaz jobb ellenőrzésre van szükség a helyzetnek a megoldásához.

Tanulságos nem?
gyuri
Szeged
 
 


Ez a forgács ami az asztalosmunkával hullik?!

Szép hozzáállás!

Köszönöm.
Az anyuka
lilka
 
 


Zsoc,
En nagyon orulok, hogy leirtad a torteneteteket. Mivel eleg messze lakunk a korhaztol, es a masodik babamat varom, en is aggodom, hogy nem lesz ido az en iv. kezelesemre a vajudas alatt. A korhazi gyermekorvossal mar beszeltem, es az eljaras kb. ugyanaz lesz, mint amit Te is leirtal. Ez azert megnyugtato, talan...

Lilka (Zsuzsa),
Megertem a felhaborodasodat. Inkabb azt csodaltam (jo ertelemben!!!), hogy a parod hogy kepes ilyen higgadtan tarsalogni a strepto szures ill. kezeles es az elvesztett ill. karosodott ujszulottek koltsegeirol. En biztos, hogy erintettkent sosem lennek erre kepes.

Minden jot:

Leszter (mar 39+5Kép)
leszter
 
 


Leszter Nagyon drukkolok Nektek! Tájékoztass majd légyszíves!!!!

Sok-sok puszi

Zsuzsa
lilka
 
 


Gyuri,
Nem értem, hogy jön ide ez a beollózott válasz. Számomra ez a cikk egy dolgot üzen, más jobb módszert kell találnunk. Nem azt javasolja, hogy ne tegyünk semmit. Épp ellenkezőleg, "we need a better way to monitor this situation", vagyis az én fordításomban "jobb módszert kell találnunk ennek az állapotnak a követésére. Hatékonyabbat és nyilván olcsóbbat.
Bocs, de nem 200000 ( kétszázezer ) Ft/nap pl a 28. heti ultrahangtól a 40. hétig 84 nap 16800000 azaz 16 millió nyolcszázezer Ft/ beteg költségről beszélünk, hanem kb a kismamák 50-70 %-ánál elvégzendő hüvelyváladéktenyésztésről. Ha a vizelettenyésztés nem kell, (Te ugye semmiképp nem javasolnád, bár a protokoll ajánlására, fenygető koraszülés esetén, nem tértünk vissza), pár ezer forintból a szűrés megoldható. Ez mégsem 10 milliós nagyságrend.

Az, hogy egy édesanya örömére, hogy az Ő gyermekét megmentették és segítő szándékára, hogy más gyermekét is megmentsék ezt válaszolod, igen elszomorító, és szerintem nem megfelelő válasz.
Doki
lilka
 
 


Doki!
Valóban a legfontosabb válasz, amit Te interpretáltál, de ami általános: "a magzati életnek ára van". Ez nem csak magzatra vonatkozik természetesen, hanem általában azt jelenti, bármilyen visszataszítónak tünik is, hogy van olyan összeg, ami a társadalomnak nem éri meg az egyén életét. Ez egy analógia volt. És egy gondolatsort indít meg, ami, bizonyos vagyok benne nálunk is polgárjogot fog kapni. Lehet hogy nem rokonszenves, és elszomorít, de racionális. Ugyanis, ha a szabott pénzünket elköltjük ilyen "nem racionális" módodn, akkor nem jut olyasmira, ahol hatékonyabban tudnánk felhasználni, azaz ugyanazzal a pénzzel több életet lehet megmenteni, mint pl. a str. szűréssel. Ha majd egyre gazdagabbak leszünk, akkor lehet majd ezeket az elveket újraértékelni. Csak gondold meg, hogyan néz ez ki pl. Amerikában, pedig ők jóval gazdagabbak. (Igaz, hogy Ryan közlegény megmentése már nem ezt a racionalitást követi ....)

Visszatérve a mi problémánkra, az nyilván olcsóbb.
Az általam követett módszer és az osztályunkon lévő protokoll is!, a fenyegető koraszülés kezelésében: (többek közt) azonnali penicillin kezelés elkezdése, (tenyésztés, vizsgálat nélkül), mert arra nincs idő. Később vissza lehet erre térni a szokásos módon: kenet, ha gyanus tenyésztés, ha kell kezelés sorrendben.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri,
Azt hiszem én sem értem igazán, hogy miért kaptam válaszul ezt a cikket. Egyébként ez egy 7 évvel ezelőtti cikk, kiváncsi lennék, hogy D. Ashley Hill hogyan vélekedik manapság a témában...
Másrészt én, mint 2 gyermekes anya leírtam a második babám születésének történetét, mert gondoltam, hogy akik ebben a topikban forgolódnak, érdekesnek és esetleg tanulságosnak tartják majd! Amióta ez történk velünk és tudatában vagyok a lehetséges súlyos következményeknek, úgy mond "terjesztem az igét" és minden körülöttem lévő kismamának felhívom a figyelmét erre a dologra.

Leszter,
Biztos minden rendben lesz veletek! Időben el kell indulni, az első legapróbb jelre. A második baba tényleg nagyon gyorsan jöhet! Mi is messze lakunk a kórháztól, az volt a szerencsénk, hogy éjszaka volt és gyorsan tudtunk menni (még a piros lámpákon is áthajtottunk!) Egyébként jövő héten lesz 2 éves Panka, és azon a télen, amikor született iszonyú nagy hó volt...
Minden jót és sok erőt Neked!
zsoc
 
 


Kedves Mindenki,
Valaki arra utalt, hogy a költséghatékony Amerika is mennyire, de nagyon elutasítja a szűréseket...
Szeretném közzétenni az ACOG (Amerikai Nőorvos és Szülészkollégium álláspontját Streptococcus B szűrés ügyében.
ACOG Advises Screening All Pregnant Women for Group B Strep
(Az ACOG társaság minden terhes nő szűrését javasolja)
WASHINGTON, DC -- The American College of Obstetricians and Gynecologists (ACOG) has issued new recommendations calling for universal screening of pregnant women for group B streptococci (GBS), a leading cause of illness and death among newborns in the United States.
(A Társaság kéri a terhes nők teljeskörű Streptococcus B szűrését, mely az újszülöttek megbetegedésének és halálozásának vezető oka az Egyesült Államokban.)
However, antibiotic treatment during labor of women who test positive for the disease may prevent transmission to the newborn.
(A szülés alatt a a vizsgálattal pozitív anyákat antibiotikummal kezelve a kórokozó átadása a babára megelőzhető)
The committee opinion supports the CDC's newly revised guidelines that a screening-based approach for the prevention of early-onset GBS disease in the newborn be adopted.
(A Társaság álláspontja, hogy támogatja a CDC, Centres for Diseases Control and Prevention, újabb irányelvét a korai kezdetű streptococcus megbetegedések szűrésre alapozott megelőzését.
A teljes irányelv:
http://www.acog.org/from_home/publications/press_releases/nr11-29-02-1.cfm

A CDC (Centres for Diseases Control and Prevention, azaz a Betegség Ellenőrző és Megelőző Központok, ez is egy amerikai csoport)irányelveinek összefoglalásából, mely a leírás végén található, a 2 első pontot emeltem ki:
1. All pregnant women should be screened at 35--37 weeks' gestation for vaginal and rectal GBS colonization.
(Minden terhes nőt KELL szűrni hüvelyi és végbéli streptococcus B hordozásra a terhesség 35-37. hetében)
At the time of labor or rupture of membranes, intrapartum chemoprophylaxis should be given to all pregnant women identified as GBS carriers.
(Szülés alatt illetve a burok repedésekor gyógyszeres megelőző kezelést kell adni minden hordozó terhes nőnek)stb.

2. Women with GBS isolated from the urine in any concentration (e.g., 10 on 3rd) during their current pregnancy should receive intrapartum chemoprophylaxis because such women usually are heavily colonized with GBS and are at increased risk of delivering an infant with early-onset GBS disease).
(A vizeletben talált bármely "kis" koncentrációjú streptococcus B baktérium esetén is atibiotikumot kell adni szülés alatt, mert ezeknél a nőknél gyakran a hüvely is erősen fertőzött és a betegség kialakulásának magasabb a kockázata).
Labels on urine specimens from prenatal patients should clearly state the patient's pregnancy status to assist laboratory processing and reporting of results.
( Terhes nők vizelettartályának címkéjén jól láthatóan fel kell tüntetni a terhesség állapotát, hogy a laboratóriumot segítse az értékelésben.)
Prenatal culture-based screening at 35--37 weeks' gestation is not necessary for women with GBS bacteriuria.
(Ha a vizeletben a streptococcus B baktérium ürülését észlelik, a hüvely és széklettenyésztés a 35-37 héten mellőzhető)...
"A kezelést a pontban korábban már leírtak alapján mindenképpen meg kell adni".

A hordozás tüneteiről a CDC irányelvből idézek.
In pregnant women, GBS can cause clinical infections, but most women have no symptoms associated with genital tract colonization. Urinary tract infections caused by GBS complicate 2%--4% of pregnancies.
(A terhes nőkben a baktérium okozhat gyulladást, de a legtöbb nőnél a hordozás tünetmentes. 2-4 százalékban panaszt okozó hugyuti fertőzés is felléphet).
A CDC oldal Címe:
http://www.cdc.gov/mmwr/preview/mmwrhtml/rr5111a1.htm

Természetesen az Amerikai Gyermekorvos társaság is javasolja szűrést minden terhes nőnél az előbb említett elvek szerint.

A következmények:
Magyarországon 100 ezer szülés történik évente, kb. 15 halál valószínű és kb. ugyanennyi súlyosan beteg gyermek évente . + a gyógyult kis betegek miatti aggódás.
(Angliában 700 ezer szülésből kb 100 baba hal meg évente)

Javaslom a linkek tanulmányozását Mindenkinek, akit a téma érdekel.
Üdv: Doki
lilka
 
 


Zsoc
Nekünk is teljesen hasonló volt a szitu, mint írtam korábban is, akkor csöpögött le a Dalacin infúzió, amikor Berni már kint volt félig. Így a magzatmáz pozitív lett. Én azért ijedtem meg, mert nem adtak neki rögtön antibiotikumot, hanem csak szombat délutántól (csütörtök este született), mert addigra jött meg az eredmény. És még csak szombat délután vettekl tőle vért ezügyben, aminek csak szerda (!) reggelre lett eredménye, mivel az ÁNTSZ hétvégén nem dolgozik...
Ha fertőzött lett volna (szerencsére nem volt), akkor nem baj, hogy két napig semmit sem kapott? Doki, Gyuri, erről mit gondoltok?

Leszter
Tudósíts ám minket!

lilka
Köszi, hogy bemásoltad ide!!!

bringa
bringa
 
 


Bringa,
ha elkezdték az antibiotikum adását infúzióban, akkor az rögtön szétáramlik a vérben és eljut mindenhová perceken belül. Így ha az infúzió végén Berni már félig kinn is volt, biztosan nagyon hasznos volt a kezelés.
Ha az, hogy a magzatmáz pozitív lett azt jelenti, hogy azon Streptococcus-t találtak, akkor jó, hogy az antibiotikumot elkezdték. Lehet, hogy megelőztek egy betegséget, mely akár igen súlyos is lehetett volna.
Milyen célból vettek vérmintát az ÁNTSZ-hez ? Azt nézték, hogy van-e baktérium a vérben ? Ha igen, akkor annak eredménye több nap után van meg, és a szombat- szerda idő nem is rosz. A fő, hogy a gyerkőc megkapta a megelőző kezelést.
Ha minden igaz Berni két hónapos. eddig semmi panasz nem volt. Reméljük nem is lesz.
Üdv, Doki
lilka
 
 


Doki
Igen, nézték, hogy a vérében is van-e, de szerencsére végül aztán nem volt. Berni 7 hetes, s nem látok rajta semmi feltűnőt, engem is megnyugtatott a kezelés. Köszi a választ.
bringa
bringa
 
 


Lilka!
Természetesen ismertem ezt a 2 évvel ezelőtti ajánlást, amiből mégsem lett javaslat. Nem ez volt az első, az amerikai lapokban többen is javasolták már a hasonló szűrések bevezetését. Nyilván a költségek miatt nem ment át.
Magyarországon biztosan nem ez a fő halálok,(900 magzat-újszülött hal meg évente!) és a 30 esetet is túlzónak találom. Viszont beteg biztosan több van.
Ezzel együtt megérne itthon is egy misét - szakmai tanácskozást - a kérdés.
Addig is az lenne a jó, ha az előírásokat betartanák: l.d feljebb.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri !
Köszönöm a pontosítást az ACOG ügyében,valóban az amerikai nőgyógyász társaság nem tartja szükségesnek a szűrést, ezt rosszul tudtam. Ha jól tudtam utánanézni, a veszélyeztetett csoportban antibiotikus kezelést javasolnak. Emelett Te említetted, hogy vaginózis (kicsit fokozottabb hüvelyváladékozás) esetén javasolnak szűrést.
Ezzel ellentétben, tudomásom szerint az amerikai gyermekorvos társaság és a megelőzést és betegségszabályozást végző központok (CDC, lásd korábbi leírásban) minden terhes nőnél javasolják a streptococcus szűrést.
Magyarországon az intézmények egy részében végeznek szűrést (tenyésztéssel) és kezelést a streptococcus agalatiae irányában. Más intézetek a veszélyeztetett csoportot kezelik. Megint más intézetek a placenta, vagy gyermek leoltását végzik el.
És ha jól értelmeztem amit eddig írtál, 1 hüvelyi kenetvizsgálat kötelező Magyarországon, a kenet értékelése megfelelő vizsgálat esetén a streptococcus fertőzést kimutatja. Ebben az esetben kell tenyésztést végezni a kórokozó és a kezelési érzékenység kimutatására. Ugyanezt kell tenni (kenet, ha azon baktérium akkor tenyésztés)fenyegető koraszülés esetén az antibiotikus kezelés megkezdése után.

Megkérdeztem, 1 tenyésztés B csoportu sterptococcus irányában 2000 vagy 3000 Ft-ba kerül,(attól függően, hogy tenyészik-e ki baktérium) ezt most már olyan illetékes intézetből tudom, amely ilyen vizsgálatokat is végez.

Ez azért nem olyan nagy összeg, hogy ne lenne érdemes megfontolni egy tenyésztés elvégzését, mely esetleg más kórokozó jelenlétét is kimutathatja.
Üdv: Doki
lilka
 
 


Sziasztok!

Az amerikai korhazakban tudomasom szerint sem kotelezo a szures - sajat tapasztalatom -, de annyi minden mas sem kotelezo, ha az ember a sajat felelossegere alair egy papirt, hogy nem keri. Ugyanis az egesz orszag egeszsegugye arra van felepitve, hogy ok megtegyek, amit kell, ha van ra igeny es penzugyi fedezet, tajekoztassanak, es ha valaki lemond az ellatasrol, vizsgalatrol, oket ne lehessen perelni. Csokolom, ez Amerika. (ezert pl meg akkor is nehez osszevetni Mao-val, ha egyenlo penzugyi hatteret feltetelezunk, mert egeszen masok meg a viszonyok, es ha itt valamit veszelyesnek nyilvanitanak, akkor tenni kell erte/ellene valamit, es kesz. Nem ezert van az ANTSZ?)

A kerdesem viszont az lenne, mi is van ezzel az antibiotikumos kezelessel. Szitu: elso babanal kimutattak belolem a GBS-t a 37. heten, szules alatt megnyomtak antibiotikummal, baba tok negativ volt. Nem tudom, egyebkent fertozodott volna-e vagy sem. Most a 32. hetnel jarva ugye felmerul, kell-e ez nekem (aki szult igy, tudja, milyen baromi kellemetlen infuzioval vajudni, a tobbi reszerol ne is beszeljek - vajudo no venait eltalalni, meg hasonlok, szoval...)
Aggaszt a dolog, mert bar tudom, mennyire pici az eselye a fertozesnek, azert van. USA-ra visszaterve: akinel az elso gyereknel szoba kerult a Str B, a masodiknal szinte biztos adnak kezelest. Mert ezek szerint nagy a valoszinusege masodszor is.
Jo. Namost en nem vagyok orvos, de azt tudom, hogy eletemben sajnos marha sok antibiotikumot kellett szednem (evekig bujkalo ciszta es ennek kovetkezteben allando fertozes). Mennyi koze van a tulzott antibiotikum-szedesnek a STr B terjedesehez? Mert hogy egyre tobb noben talaljak meg (szazalekosan), miota szurni kezdtek.
A masik: esetleg infuzio helyett hatekony-e az utolso hetekben bekapkodott antibiotikum? Megszunteti a fertozest?
ES A BABARA MILYEN HATASSAL VAN?
Tud errol valaki valamit?

Halas kosz.
Gaboca
gaboca
 
 


Ja, es meg annyit, hogy nem ugralni akarok, vagy ilyesmi, csak megalapozott dontest hozni egy valoban borzaszto fontos dolgoban. A fenti kerdeseimnek az a sulya, hogy egyeb borzalmak elkerulese vegett, sajat korhazfobiam miatt (a szules egy jo reszben azert lelki folyamat), illetve a szules utani korhazi (ertsd noverek) zaklatasokat elkerulendo en csak akkor szeretnek eletmento intezmenyeink egyikebe vonulni, ha ez vegkepp es nyilvanvaloan elkerulhetetlen. Minthogy elso szulesnel nem volt orvosra szuksegunk egyaltalan, feltetelezem, masodszorra is le tudunk mondani errol a szolgaltatasrol. Ja, mindenki jol erti. Nem akarok a vilagert sem a babaasszonyok ellen beszelni (nem csak a Mao-iakrol van tudomasom, masokat is ismerek), de oket ez a fertozes konkretan nem nagyon izgatja. Azert felmerul az emberben a kerdes, ekkora szemellenzot hordanak? Nem rosszak a statisztikaik, egyaltalan nem azok, sot, de persze ehhez tudni kell azt, hogy CSAK egeszseges terhesseg eseten vallalnak. Nyilvan, akinek speci kezelesre van szuksege, annak korhazban a helye. Nem a szakmam, meg egyszer, de egyre inkabb ugy erzem, ez a STR B fertozes olyan pont, ahol meg nem dolt el egesz pontosan, mekkora a jelentossege. Mert ugye lehet azt is mondani, hogy ennek megelozese erdekeben korhazba vonul az ember lanya, a baba megkapja a megelozo kezelest, anyukat viszont esetleg pl megfertozik, sot a babara nezve sincs garancia, hogy massal nem fertozodhet. Szoval ez az aspektusa a kerdesnek azert (egy egyebkent egeszseges magzat, egeszseges terhesseg eseten) legalabb annyira izgalmas, mint szures vs nem szures.
Bocsanat, ez kikivankozott belolem, es persze konnyen lehet, nincs igazam itt-ott.
Amugy meg en mindenkinek halas vagyok ezert a topikert. Mar hogy egyaltalan ir ide, mert rengeteg az info.
Gaboca
gaboca
 
 


Szerintem a legnagyobb problema abbol adodik, hogy a kismamak tobbsege nem informalt a Str.B. okozta fertozesek esetleges kovetkezmenyeirol. Szakmam szerint konduktor vagyok, es az USA-ban tobb serult gyerek felveteli statusz irasanal tunt fel, hogy sokuk emiatt a kezeletlen fertozes (ill. kovetkezmenye) miatt valt serultte. Amikor terhes voltam itt a babammal, megdobbentett, hogy az orvos (johiru practice) nem is emlitette az amugy olcso, szurotesztet magatol. Miutan en research-ot lobogtatva mentem a kovetkezo vizsgalatra, szo nelkul elvegeztek a vizsgalatot - pozitiv lett! Termeszetesen kaptam antibiotikumot szules kozben, es a kisfiam makk egeszseges. Amikor visszamentem a hathetes ellenorzesre, az orvosom buszken mondta, hogy a kollegiaval egyetertesben (hat orvos a praxison belul) ezentul mindenkinel elvegzik a tesztet. Nem ertem, hogy sok helyen miert ezen sporolnak amikor egy serult gyerek ellatasa sokkal-sokkal tobbe kerul, nem beszelve a csaladot erinto kovetkezmenyekrol.
En orulok, hogy el ez a topik - remelem sokan olvassak es kikovetelik a vizsgalatot maguknak.

Judit
rfjudit
 
 


Gaboca!
Azt csinálsz amit akarsz! Ez a Te felelősséged! Semmi közünk hozzá. Szemmel látható h., megingathatatlan véleményed van ebben a témában. Sokadszorra teszed fel ugyanazokat a kérdéseket. Én már elfáradtam megadni ugyanazokat a válaszokat, újra meg újra. Persze nyilván nem nekem teszed fel ezeket hanem azoknak akik Veled értenek egyet és tőlük vársz támogatást. Ez érthető.
Tedd azt amit jónak látsz! Remélem minden rendben lesz a gyerkőcöddel és Veled is. Sok sikert!

Judit!
Köszönöm szépen a hozzászolásodat.
Puszi mindenkinek.
lilka
 
 


Gabóca,
Lilka férje vagyok, A szakmai ajánlás a CDC oldalon található.
http://www.cdc.gov/mmwr/preview/mmwrhtml/rr5111a1.htm
Ez alapján azt gondolom, hogy ha a terhes nő ismert streptococcus B hordozó, az antibiotikus kezelés feltétlenül szükséges.
A gyermeket két okból kezelik: ne legyen azonnal beteg, illetve ne váljon hordozóvá. Ha ugyanis hordozóvá válik, az egy időzített bomba, és később is kialakulhat súlyos betegség.
Az antibiotikus kezelés infúzióban biztosan nehéz, de szerintem könnyebb elviselni, mint egy beteg gyermek miatti életreszóló gúzsbakötöttséget.
A nők több millió évig szültek kórház nélkül, az emberiség mégsem halt ki. Akkor a gyenge és beteg gyermekek meghaltak.
Kérdés, hogy akarjuk-e ma az egyébként egészséges, és teljes életre hivatott gyermekünket elveszíteni, vagy betegen nevelni egy ilyen banális fertőzés miatt, ha mégis pont nálunk történik baj.
Üdv Doki
lilka
 
 


Koszi a valaszokat!

Nem nyaggatni akarlak benneteket ugyanazokkal a kerdesekkel, es szerintem nem is ugyanazokat tettem fel. De ez tok mindegy.
Nyilvan az ember a maga szakallara vallalja a kockazatot egyelore, amig a vizsgalat nem rutin.
Nincs idom visszanezni, kinek a hsz-a volt, de a baciknak tobbfele torzse letezik, nem mindegyik betegit meg, es ha mondjuk valaki nem tud a Str B-rol, de fertozott, sot a baba is az lesz, annak meg nem feltetlenul betegszik meg a babaja.

Nem a sajat izeim mellett kardoskodom csak, hanem azert szeretnem hinni, hogy a helyzet azert ekkora panikra nem ad okot.

Kulonben nem jott valasz a terhesseg utolso heteiben szedett antibiotikumos kezelesre vonatkozoan. Hm? Ez bizonyitottan kioli a kezeles vegere a Str B-t (es persze mast is)?

Tovabba tud valaki arrol valamit, a szuletes alatti fertozes eseten mennyi idovel alakul ki betegseg? 2 ora? 24 ora? Nyilvan attol is fuggoen, mennyi ideig van kozvetlen kapcsolatban a huvely bakteriumflorajaval a baba. Ez fontos kerdes.

Es meg egyszer, ha en olyan tuti biztos lennek a sajat hulyesegemben, nem irnek ide. Kulonben ez tenyleg mindegy, en sem szemelyeskedem senkivel, mar bocsanat.
Ha egy orvos sertve erzi magat a kerdesek miatt, sajnos en nem tudok ezzel mit kezdeni. Nem a tajekoztatas pl alapvetoen a feladata? Es nem orulni kellene a kerdeseknek? Pl azert, mert en mas otthonszulosoktol nem hallottam eddig, hogy erdekelte volna oket a tema, pedig tudniuk kell rola. Ez persze teljesen mas dolog, de ezeket a kerdeseket, mint a szulessel kapcsolatos osszes egyeb kerdest egeszen mashogyan latja egy babaasszony, egy anya, es egy orvos. A tapasztalataitol fuggoen. Ehhez mindenkinek joga van, nem?

Na, en ennyit gondolok most, es remelem, akad valakinek adata a kerdeseim megvalaszolasahoz.
gaboca
 
 


Mindenkinek!
Akárhogy is ez egy élő, és fontos probléma, ami itthon nincs szabályozva. Az hogy nekem mi a véleményem az egy dolog, lehet igaz, de lehetne más is, itt is elhangzott és a világon is van más nézet, pl. most olvastam, hogy az angol nőgyógyász társaság is ajánlja a szűrést a 37. héten (késő?) tenyésztéssel.
Javasolni fogom a Szakmai Kollégiumunknak ennek megfontolását. Jó vita volt. Kösz.
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok'

Januar 6-an de. 11:08-kor megszuletett Marcikam.Kép

Mar korabban irtam, hogy a 38. het korul 12 napig szedtem amoxicillint, aztan a vajudas alatt, ami eleg hosszura sikeredett (lealltak a fajasok) 3 alkalommal 4 orankent kaptam infuzioban gyogyszert. Marci szuletes utan kozvetlenul levett fulvaladekabol tenyesztest vegeztek, es o is 2 napig kapott antibiotikumot. Azert csak 2 napig, mert a CRP-je alapjan a doki ugy dontott, tovabbi kezlesre nincs szukseg(??). A fulvaladek Str. B-re negativ volt, csak Enterococcus fecalis nott ki belole, ami ugye mashonnan szarmazik...

Viszont aggodalom nelkul mi sem usztuk meg, de ez mar egy masik tortenet. Ma voltunk a Szabadsag-hegyen, ahol azt mondtak, a gyermekkel minden rendben, csak egyeni elteresrol van szo.

Gaboca,
Mindazt a kezdeti ketsegbeesest, aggodalmat, sirast, miegymast, amit az elmult egy hetben ateltunk, nem kivanom senkinek. Meg igy sem, hogy a vegkifejlet teljesen pozitivra sikeredett. Ez ugyan nem volt kapcsolatban a Str-szal, de ha tehettem volna ellene, barmit vallaltam volna. Nem egy tut a karomba, hanem akar szazat is, akarhova. Csak tudjam, hogy egeszseges a fiam.

Udv:

Leszter
leszter
 
 


Leszter!

Gratulalok szivbol a babahoz!!!!
Utolagos engedelmeddel elarulom velunk mi tortent elsore: Poz Strep B utan vajudas alatt 2szer kaptam penicillint, baba egeszsegesen megszuletett, 48 ora alatt ketszer vettek vert, fertozodott-e, nem izgultak, nem gyogyszereztek, negativ volt minden, hazaengedtek.

En csak azt a javaslatot tennem, hogy nem muszaj feltetlenul panikolni. Oke, elolvastam, amit birtam, orvosi szempontbol valoban jogos az aggodalom, es eleg izgalmas kerdes, miert nem foglalkoznak a szuressel rutinszeruen a szuleszetek.

En szemely szerint nem aggodom annyira, mert egyreszt igen kicsi az eselye a fertozesnek (jo, van, de nem torvenyszeru meg poz str b teszt eseten sem), masreszt ugye az ember a panik helyett szepen keri a szurest, es ennek fenyeben cselekszik. Ha pozitiv, ker antibiotikumot, es odaallitja a gyerekorvost a babaja melle, tesztelgesse, nehogy baj legyen. Ennel tobbet speci senki nem tud tenni. Korhazban sem, korhazon kivul sem. Vagy tevedek?

Ha halalra stresszeli magat az ember varandos lanya, attol csak marha rosszul fog jarni a szules alatt, mert ahelyett, hogy a leheto legkonnyedebben szulne, szorongani fog emiatt a fertozes miatt es kinlodhat orakig. Erre sincsen semmi szukseg. Olyan ez, mint azt mondani, nyakan a babanak ketszer a koldokzsinor, ez igy nem fog megszuletni. Pedig dehogynem fog. Ha pedig megis nagyon megakad, meg mindig lehet csaszarozni. Speci az en gyerekem egy sor nehezseget tamasztott maganak a szuleteshez, nehogy olyan gyorsan menjen, csak nem izgultunk rajta. Es rendben megszuletett egy karcolas nelkul. (Engem sem bantottak, hozzateszem)

Kerdes az orvosi tarsalgo partenerekhez

Infuzio helyett lehet ezt a penicillin izet egyszeruen injekcios tuvel beadni, ugye 4 orankent, vagy muszaj 30 percig csopogtetni 1-1 adagot?

Ez nem derult ki szamomra. Lehet, nem olvastam eleg figyelmesen.

Ja, es meg valami: a fiam kicsit durvan reagalt a penicillinre, amikor torokgyuszira muszaj volt belediktalni. Megvalaszoltam magamnak a kerdest, van-e hatasa a babara. Valoszinuleg (mivel senki nem penicillin erzekeny a csaladban) ez ennek koszonheto. Masra nem birok gondolni.

Gaboca
gaboca
 
 


Kedves Mindenki!
Elnézést h., ilyen késve írok, de fiammal rehabilitáción voltunk 1 hétig és csak ma jöttünk haza.

Drága Gabóca!
"Ha egy orvos sertve erzi magat a kerdesek miatt, sajnos en nem tudok ezzel mit kezdeni. Nem a tajekoztatas pl alapvetoen a feladata? Es nem orulni kellene a kerdeseknek?"
Ha egy orvos írta volna Neked azt a választ amit zokon vettél meg is érteném a felháborodásodat. Ebben a topikban 2 türelmes ember irogat és válaszol "boldogan" a feltett kérdésekre, akik történetesen orvosok. Doki és Gyuri. Amennyiben figyelmesen olvastad volna a hozzászólásokat már egy csomó kérdésedre megkaptad volna a válszodat (persze nem azokat amiket vársz). Továbbá ha figyeltél volna és a végéig olvasod az írásokat láthatod h., nem Doki hanem én válaszoltam azt ami nem tetszett. Ezt őszintén sajnálom, de fiam betegsége óta úrinő mivoltom is a feledés homályába veszett.
A megtévesztés h., egy orvos ennyire személyeskedő és türelmetlen Veled, persze a mi hibánk is mert már régen kellett volna egy külön nevet találni férjemnek (Doki), de valahogy mindig akadtak fontosabb dolgaink is. Ki érti ezt?

Üdv. Az Anya
lilka
 
 


Lilka férje Doki írja:
Gabóca,
Nem tudom kire célzol az orvos sértettségét illetően, ha rám akkor tévedsz. Amit leírtam Doki aláírással jan 15-én 17.22-kor az szerintem tárgyilagos és informatív. Ha a streptococcus hordozás ismert a kezelés kell. A babát azért kezelik, hogy ne legyen korai 7 napon belüli betegség, illetve hogy ne legyen hordozó. Mert ha hordozó lesz a baba, akkor akár 3 hónap múlva is kialakulhat ez az agyhártyagyulladás.
A fertőzés akár a terhesség alatt is létrejöhet, majd a szülést követően 3 hónapig. Az, hogy mennyi ideig van a baba kapcsolatban a hüvelybacikkal nem lényeges. Inkább a baktériumok száma számít. Ha sok a baktérium a fertőzés rendszerint korán alakul ki és könnyebben kezelhető. Ha kevesebb a baktérium akkor van nagyobb veszélye a 7 napon túl kialakuló betegségnek. Sokak szerint az a súlyosabb betegség.

A korábbi válaszban megadtam egy amerikai linket. A CDC ajánlást. Szerintem az nagyon jó. Gondolom, ha amerikában élsz, akkor tudsz angolul és pontosan megérted a leírtakat.
Még ajánlom az angol Streptococcus homepage olvasását. Ott kevesebb a szakszó, szülőknek készült.
http://www.gbss.org.uk/
A statisztikákat korábbi üzenetekben leírtam.
Annak a szülőnek akinek a babája beteg lesz, vagy megmentik, annak 100 % a statisztika. Lehet hogy az első babádat a kezelés mentette meg a betegségtől, vagy a haláltól !!!!!
A 2004 november 11-én leírtaknak ez az értelme!!!!!! És Te a tűszúrkálásért hibáztatod a kezelőorvost aki lehet, hogy megmentette a gyermeked életét!!!!!!!
Azt, hogy beteg lett volna-e ha nem adnak antibiotikumot, senki sem tudja megmondani, de ha nem adtak volna akkor esetleg megtudtad volna....


A tájékoztatás annak a szülőorvosnak a feladata, akit választottál, és antibiotikumot rendelt el az első szülésed kapcsán, szerintem nagyon helyesen.
És Gabóca én örülök minden kérdésnek, de nem értem, hogy ez számodra miért kérdés még mindig.
Végül az orvos feledata kapcsán egy megjegyzés.
Én csupán azért írogatok ebbe a topikba, hogy azoknak a kismamáknak segítsek, akiket nem informáltak kellőképpen erről a betegségről, esetleg meg tudják menteni a gyermeküket és ne kelljen gyászt, vagy életreszóló terheket (gúzsbakötöttséget, mert az életük egy állandó gondozó feladat) elviselniük.
Lilka arra utalt az üzenetében, hogy legutóbbi kérdésedből az derült ki, hogy semmit sem fogadsz be abból ami ezen a topikon elhangzott.

Amely üzenet Doki aláírással zárul azokat írtam én.

Leszter,
Gratulálunk a babához, Lilka és Doki is. Az, hogy a fülváladék tenyésztése negatív, nagyon jó. Kérdés, hogy vettek-e váladékot szájból, orrból is. Ha igen akkor igen-igen kicsi a baba fertőzöttségének a valószínűsége.
Az is fontos, hogy megadták a megelőző antibiotikus kezelést szülés közben és a babának is.
A Szabadsághegy is jó, de sajnos a tünetek nem mindig egyértelműek. Emiatt hallottam olyan esetről is, ahol 3 nappal a Svábhegyi megnyugtató vizsgálat után alakult ki súlyos betegség.
A figyelmed ne lankadjon. A késői szepszis fő tünetei: a baba nehezen etethető, izmai gyengék, sírás, mely jellegében, vagy időtartamában eltér a megszokottól. Láz. Ilyen tünetek esetén kell gondolni betegség lehetőségére, és ki kell hívni a gyermekorvost. A baba 3 hónapos kora után már nem szokott kialakulni Streptococcus B okozta súlyos kórkép.

Mi az egyéni eltérés ????

Doki
lilka
 
 


Sziasztok!

Koszonom szepen a gratulaciokat!Kép

Doki,
Marcinak naplemente-tunete es nystagmusa volt. (Nem pontosan azt mndtak, hogy egyeni elteres, ezt csak az egyszeruseg kedveert irtam igy.) Mostanra mar gyakorlatilag megszunt, mar a Szabhegyen sem voltak ezek kivalthatoak nala, inkabb csak "tulnyitotta" a szemet, nem valodi naplemente-tunete volt (a korhazban meg valodi volt). Voltunk vele mashol is egyebkent, tobb helyen vizsgalta neurologus, es ket helyen keszitettek koponya-UH-t, es az orvosok velemenye egyontetuen megnyugtato volt. Allitolag csaladi hajlam is lehet a hatterben, ugyanis anyosom elmondasa szerint a ferjem is naplementezett.

Szajbol, orrbol nem vettek valadekot.Kép (Egyebkent az Uzsokis gyermekorvosrol most mar nekem is megvan a velemenyem, es lehet, hogy miatta nem az Uzsokiban fogom szulni a harmadik gyerkocot, ha majd raszanjuk magunkat kesobb...)

Tunetek leirasat koszonom, akartam is kerdezni egyebkent. Figyelni fogok, remelem, nem lesz semmi gond.

Gaboca,
En sem ertem, miert nem egyertelmu, hogy mit kell tenned. Szerintem ez nem az a terulet, ahol lazan lehet venni a dolgokat...

Udv:

Leszter
leszter
 
 


Leszter,
A naplemente tünet igen súlyos jel, ha az valódi, mert agynyomásfokozódásra utal, veleszületett vízfejűség, vagy agyhártyagyulladás okozhatja.
Egy barátunk gyermeke nyaki hypotóniával született, ez azt jelenti hogy nem tudta tartani a fejét és a testét. Ilyen tünetet okozhat fertőzés, ezért kapott antibiotikumot. A tenyésztés negatív volt, de a baba sokáig lefelé nézett ami talán jelezhetett egy enyhe, kezelés mellett lezajlott fertőzést, akár streptococcus, akár más baci miatt. Szerencsére a gyermeknek semmi baja nem lett.
Marcit UH-gal vizsgálták, így agykamrák tágulata kizárt, gyulladásra utaló tünetek nincsenek, reméljük nem lesz betegség. De a figyelmetek ne lankadjon. Bármely rendellenes tünet esetén lépni kell. Éjjel vagy hajnalban is !
A nystagmus nem ennyire ilyesztő, lehet sok oka, főleg amíg a gyermek nem fixál. Egy újszülött még csak igen közelre tud nézni és valószínűleg igen homályosan lát, így könnyebben alakul ki nystagmus. Ismert veleszületett összevissza szemmozgás, annak nincs lassú és gyors fázisa. (A szabályos nystagmus: a szem lassan egyik irányba húzódik, majd gyorsan visszaugrik. Ez ismétlődik).
Egy dolog fontos: a baba élénkebben viselkedik idegen környezetben, mert sok az új inger. Ezért fontos a szülők megfigyelése.
Üdv: Doki
lilka
 
 


Leszter
Gratula Marcihoz! Remélem, most már minden baj elkerül benneteket!!!!
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Doki,
Nagyon szepen koszonom az infokat! Lenne meg egy kerdesem. Leirnad nekem, mi pontosan a kulonbseg a valodi es a nem valodi naplemente-tunet kozott? Annyira rossz, ahogy folyton figyelem a szemet, mar teljesen elbizonytalanodtam, hogy ez most akkor mi. Es hogy vajon par napja is ennyire nezett-e lefele, vagy jobban, netan kevesbe.Kép Nagyon rossz erzes, sokszor ugy erzem, en mar csak akkor leszek nygodt, ha a gyerek jar, beszel, ir, olvas, szamol, netan leerettsegizik, es versenysportol...Kép
Elore is koszi!Kép

Bringa,
Koszonom, nektek is minden jot!

Leszter
leszter
 
 


Sziasztok!

Doki, kérdezhetek valamit? (Előrevetítem, hogy a topicot nem volt időm elolvasni, így ha már megválaszolt kérdést tennék fel, nézd el nekem. Kép)

Jövő héten, betöltött 36 hetes terhesen lesz Strepto B szűrésem hüvelyből és végbélből vett mintából. Ha ez negatív lesz, akkor nyugodt lehetek a szülésig, vagy attól még addig "összeszedhetem"?

Első babánk szülés közben fertőződött, de nem sikerült kimutatni, hogy mitől (vettek mintát orrváladékból, köldökcsonkból, meg még nem is tudom honnan, de mind negatív lett, igazából nem is tudják mitől lett tüdőgyulladása), 3 napig gép lélegeztette, 8 naposan került ki az intenzívről, szerencsére minden maradandó károsodás nélkül gyógyult, makkegészséges és hamarosan 4 éves lesz.
Csak emiatt aggódom a második babánkért is.

Szerinted ez a szűrés elegendő, hogy megnyugodhassunk? (Tudom, más örülne ennek is, hogy egyáltalán megcsinálják.)

Ha lesz időd válaszolni, előre is köszönöm szépen.

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Leszter,
A szemgolyó lefelé fordulása a naplemente tünet. Ilyenkor a pupilla egy része az alsó szemhély takarásába kerül, azaz nem látszik teljes kör.

Nem valódi naplemente tünet az, ami nem ilyen.
Azt, hogy lehet-e családi hajlam ehhez hasonló tünetre, nem tudom biztosan, utána kell néznem.
Ha a gyermek valóban lefelé néz, megnyugtatásotokra javasolnék egy vizsgálatot Dr Pataki Margit osztályvezető főorvosnőnél SOTE, Tűzoltó u. Gyermekklinika, szüléskörüli intenzív osztály (PIC) ; vagy Dr Kónya Eszter főorvosnőnél, Országos Idegsebészeti intézet Amerikai út (XIV kerület), csecsemőosztály.
Üdv Doki
lilka
 
 


Beatrix,
Az, hogy ezeket a tenyésztéseket elvégzik, (hüvelyváladék és széklet) figyelmes terhesgondozásra utal.
Elméletileg a 36. héten elvégzett hüvelyváladék tenyésztés negatív eredménye estén is előfordulhat később az anya fertőződése és a baba fertőzése is, de csak kis valószínűséggel. Jelenleg ez a nemzetközileg leginkább elfogadott szűrési ajánlás. A szülés megindulásakor vett hüvelyváladéktenyésztés, ill a baba hallójárati-, vagy orr- és garatváladék tenyésztése, még ennél is pontosabb. De az utóbbi hátránya, hogy a tenyésztéshez idő kell, így az eredményt csak napokkal a szülés után tudjuk meg.

Ha a 36. héten a tenyésztés pozitív lesz, az antibiotikum adása nem lehet kérdéses.

Ha negatív, akkor tekintettel az előző gyermek betegségére, a megelőző antibiotikus kezelés megfontolandó szülés alatt, illetve a legapróbb bizonytalan tünet esetén a babának is. Szerintem érdemes előre megkérdezni a szülészorvos véleményét is erről.
Üdv Doki
lilka
 
 


DokiKép,

köszönöm kimerítő válaszodat.

Az első gyermeknél valóban napokba tellett, mire a negatív eredmények megszülettek, de állapotára való tekintettel azonnal antibiotikumot kapott.

A szülésorvosom is azon az állásponton van, hogy szülés alatt, pláne, ha megint elmegy a magzatvíz és órákig nem indul be a szülés, akkor negatív eredmény esetén is jöhet az antibiotikum.

Válaszodat mégegyszer köszönöm. Kép

Beatrix
beatrix28
 
 


Leszter!

Utána érdeklődtem. Ahogy írtam a kisbabák még nem tudnak fixálni, ezért a szem kissé úszkálhat. Ha úszkálás közben kicsit lefelé is fordul, az ilyen korban még lehet normális. A koponya ultrahang a vízfejűséget kiszűri. Fontosabb a gyulladásos tünetek figyelése,valamint amint azt az idegsebész doktornő javasolta, gyermekorvosi gondos követés.

Üdv.
Doki
lilka
 
 


Doki,
Koszi, koszi, koszi!Kép
Nekem ugy tunik, hogy Marcinal a pupilla egy resze idonkent takarasba kerul, ugyhogy ez meg akkor valodi naplemente-tunet.Kép De az biztos, hogy sokkal kevesbe forditja le a szemet, mint meg a korhazban, es sokkal ritkabban is. Mar sokat nezelodik, es a naplementezes inkabb akkor jellemzo, ha megijed (pl. pelenkazas kozben megbillen a teste), vagy ha felidegeli magat (pl. amikor kicsit ugyetlenkedik cicikereses kozben). Szivbol remelem, hogy ez meg a normalis kategoria, hiszen tobb orvos is ezt mondta, miutan megvizsgaltak a gyermeket.
Azt hiszem, meg egy kicsit figyelgetem, aztan ha tovabbra sem vagyok nyugodt, felkeresem valamelyik doktornot az altalad javasoltak kozul. Te dr. Konya Eszterrel beszeltel? Ha esetleg raszanjuk magunkat, es hozza megyunk, akkor fog minket fogadni (termeszetesen elobb telefonon egyeztetunk, stb)? Vagy hivatkozhatunk Rad?
Meg egyszer koszonok szepen mindent! Udv:

Leszter
leszter
 
 


En az Usa-ban szultem es en ugy tudom hogy itt mindenkinek megcsinaljak a szurest a 37-dik heten.
Nekem pozitiv lett a szures es szules kozben 4 orankent kaptam antibiotikumot.A fiam hala Istennek nem fertozodott meg ,viszont a dokim mondta hogy a kov.gyereknel ha a teszt eredmenye negativ akkor is fognak antibiotikumot adni.

Szomoru tema Kép
Az egyik ismerosom a Margitban szult karacsony elott 3 nappal es karacsony estelyen meghalt a babaja.Strep B megtamadta a tudejet,szoval ezt tenyleg komolyan kell venni!!!A dokija szerint neki negativ lett a teszte a 36 het korul Kép.
En is szeretnem minden kismamanak felhivni a figyelmet ra hogy igen is kerje a tesztet ha kell inkabb fizessen erte (ha megteheti)!!!
gabi75david
 
 


Gabi,

En is az USA-ban szultem -- nem kotelezo a vizsgalat -- allamtol, varostol, sot praxistol fugg, hogy elvegzik-e. Ahogy irtam korabban is, nekem is ugy kellett itt kerni, hogy elvegezzek a vizsgalatot. Itt (Amerikaban) az segit ha a kismama informalt es hangot is ad a velemenyenek, ugyanis a nogyogyaszok, szuleszek rettegnek a beperelestol! A ferjem unokatesoja Floridaban szulesz/nogyogyasz -- elkepeszto penzeket fizet a biztositasert, millioiba (persze ertsd dollarban) kerulhet ha egy csalad beperli (altalaban kulon-kulon a korhazat es az orvost is perlik).

A Margit kh-as tornetet sajnos barhol elofordulhat -- szornyu.

Jo hetveget,

Judit
rfjudit
 
 


Leszter,
E-mailt küldtem.
Üdv: Doki
lilka
 
 


Lilka, Doki,
Valaszoltam a csutortok este irt e-mail-etekre. Megkaptatok?

Minden jot:

Leszter
leszter
 
 


Leszter,

Válasz ott, csere ittKép)

Lilka, Doki
lilka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: