Új privát üzeneted érkezett!

Zsu,

Nagyon tunemenyes kis hajasbabad van!!!!

Niki es Dalmi is gyonyoruek!!!!

Kepzeljetek, Noah mar 100 grammal tobb, mint a szuletesi sulya. Joooo, nagyobb babak mar siman felszedtek ennyit, de mi picik vagyunk es ennek is nagyon orulunk :wink:
Nem csoda amugy, maratoni szopikat kovetelunk mostansag es mindketten elalszunk kozben... :lol:

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a gratulációkat, nagyon aranyosak vagytok. A másik topicba tettem fel képeket. Majd jövök, ahogy tudok. Nagyon nehéz még, eléggé kétségbe vagyok esve, nincs tejem szinte semmi. Még holnap megyek varratszedésre. Mozogni sem tudok rendesen még a babával, ez is nehezíti a dolgokat, de a férjecském nagyon sokat segít.

Mindenkinek jó babázást kívánok!
nanett
 
 


Sziasztok

Kérdeznék tőletek légzésfigyelőről. Ti használjátok?Ha igen milyet? Milyennek találjátok? Nem riaszt be tévesen elég gyakran?
Nagyon várom a válaszotokat, mert én még vajúdom rajta hogy kell-e vagy sem. Bébiőrünk van, de hát az azért nem ugyanaz.

Köszi
Kata

berzkat
 
 

 
 

Vitte,
100g?!?! Ne viccelj mar, az nagyon jo! Jol belejottetek a szopiba ha ilyen jol fejlodik!
Nalatok is van burokracia rendesen. Nekunk hetekig kell varni a szuletesi anyakonyvi kivonatra, ami azert vicces mert kell az utlevelhez, amire megint egy csomot kell varni... Ugyhogy ha ez igy megy tovabb, nem lesz idom anykonyveztetni a nagykovetsegen, otthon kell majd sorban allnom.

Betti,
Hat igen, abszolut beajult Niki a kepeken! Nagyon szep, sokat nott mar!

Bacilivi,
Igen tavasszal szerentnek hazamenni, talan aprilisban...

Zsu,
Nagyon szep a kisbabad! Nem is emlekeztem, hogy van egy ilyen szep nagy lanyod is... Orult a picinek? Segit mar neked?

Kata,
Mi hasznalunk legzesfigyelot. Babysense II.-t vettunk, mert errol olvastam a legjobb kritikakat. A Madarasz utcai Korhaz a bolcsohalal.hu es sok forumos is ezt ajalotta. Mi ugyan meg csak 18 napja hasznaljuk, de eddig nagyon meg vagyunk vele elegedve. Teves risztas nem volt egyszer sem. Szol ha merul az eleme, zold lampa villog ha legzest (mozgast) erzekel. 20 masodperces legzeskimaradasnal es percenkent kevesebb mint 10 legzesnel riaszt.

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


nanett,
jobbulást neked és nagyon várunk ide rendszeresen!!!!!!!

berzkat,
mi is használunk Angelcare-t. nekünk biztonságot ad. nem volt eddig tévesz riasztás és tényleg jelez ha nincs légzés.ezt csak onnan tudom, hogy ha kivesszük az ágyból a picit még mindig elfelejtjük kikapcsolni és mindig riaszt :D

vitte,
tökjóóó a gyarapodásotok!!!! :D :D :D csak így tovább!!!!!

Őzi,
és itthon merre felé fogtok lakni? és maradtok "örökre"?, vagy csak látogatás?


MA volt az első családi összejövetel Dalmával!! PErsze ő volt a központ... :D :D NAgyon édi volt , nem sírt, végig aludt.Így mindenki azt hiszi, hogy ilyen jó baba :lol: :lol:
Vendég
 


Jajjj és a lényeget nem meséltem!!!Tegnap jött az anyukám, hozott kaját nekünk.Erre a párom megszólal, hogy na öltözz.Titokban megkérte anyut, hogy vigyázzon 1-2 órát Dalmira. míg engem elvisz egy jó kis étterembe és utána sétálni :D :D jajjj nagyonjóóó volt!!!!!!!! :D :D persze állandóan hívni akartam anyut, hogy minden rendben van e... :oops: :oops: de naon jólesett kimozdulni apával!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


nanett
jobbulást neked, kitartás a kezdet nagyon nehéz testileg és idegileg is, késöbb már jobb lesz. nagyon szép a baba.

berzkat
nekünk Angelcare van, szerintem nagyon jó, ha nem vagyok vele és lesem, hogy vesz-e levegőt, akkor mindig a kütyü figyel rá, éjszakára nem merném megkockáztatni, hogy ne használjam, mert nappal még csak-csak figyelgetem. nekünk volt téves riasztásunk, de érzékenyebbre kellett állítani és így már kifogástalan. a Jánosban is ezt használták és ajánlották.

bacilivi
nagyon aranyos párod van, gondolom a babát nem lehetett könnyű otthogyni.

őzi
nagyon klassz, hogy gyarapodik, mi mióta itthon vagyunk 1 kg-t híztunk, és már végigéri a legtöbb rugit.


képzeljétek ma szörnyű napom volt, este rendesen elaludt még csodálkoztam is, hogy milyen rendes baba, aztán öttől félóránként felébredt, a kezemben elaludt, de az ágyában újra felébredt, így ment ez szinte egész nap. biztosan megint front van. a múltkor 22.00-04.00-ig fent volt alvás nélkül.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Köszönöm a gyors és meggyőző válaszokat. Utánanézek egy kicsit a neten . Azt hiszem meggyőztetek. Annyit vártunk már erre a babára, talán egy kicsit nyugodtabban fogok aludni ha ott lesz a légzésfigyelő. Napközben úgyis a nappalinkban lesz, állandó felügyelet mellett. Csak az éjszakák amik nyugtalanítottak. Néha úgy irigyellek benneteket hogy már babázhattok!!!! De már nekünk sincs túl sok hátra. :lol:

bacilivi, édes a férjed! Milyen figyelmes!

berzkat
 
 


Bacilivi,
Nem vegleg, csak latogatoba mennenk haza. Amugy Budapest es kornyeke a tartozkodasi hely :) . Orulok, hogy kicsit kikapcsolodtatok a paroddal, gondolom ratok fert...

Betti,
1 kg?!?! Hat ez szuper! Akkor Nikinek nem lesz gond megketszerezni a sulyat feleves koraig!

Nekunk is zuros volt a hetvegenk, Levi estenkent nagyon nyugos volt, kozben egy csomo helyre el kellett mennunk, vasaroltunk es beugrottunk a baratainkhoz is. Tegnap meg csudaszep, napos idonk volt, ugyhogy levegoztunk egy nagyot a gyerkoccel, amitol jol elfaradt, talan tulsagosan is, igy alig birt elaludni. Probalom felmerni, hogy mit bir ki siman es mi az ami mar tul sok neki. A baratainknal mar pl fel ora sok volt, gondolom hirtelen eltelt a sok idegen hangtol, az emberektol, a friss levegotol... Amugy teljesen el vagyok maradva mindennel, nem menedzseltem valami jol ezt a hetveget, ezer e-mail var ram es miegymas... Bizony jol jonne neha egy kis plusz segitseg.

Korkerdes: Nalatok mennyi pelus fogy egy atlagos nap? Es lehet, hogy ez hulye kerdesnek tunik, de draga otthon a pelenka, vagy nem egy nagy tetel? Mennyibe kerul egy havi pelenka?

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Itt az eheti tabla! Ha barki szeretne benne lenni, akkor legyszi priviben kuldje el a babocaja adatait!!!

Kép

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok,

Nanett,
Nemsoka jobb lesz biztosan. Kicsit mindenbe bele kell jonni.
CSak ne stresszelj tul sokat... es pihenj es igyal es egyel...
Es varunk vissza!

Betti,
1 kg, huh az szuper!!!!!!

Bacilivi,
Nekem is hianyzik mar a kettesben dolog, most annyi munkaja van a ferjemnek, h. nem sok ideje marad rank, raadasul 1 hetre hazamegy holnap...
Gondolom milyen jo volt az ebed kettesben! Irigykedem! :D

Mi sem aludtunk tul jol, nagyon nyoszorogtunk vegig, csak keveseket szopiztunk, aludni nem ment igazan... bizti az idojaras.

Ozi,
Nekem a nagykovetseg itt eleve megmondta, ha tavasszal haza akarunk koltozni, akkor otthon adjam be a papirokat, mert tuti nem lesznek kesz... Noah most egyelore nemet allampolgar utlevel nelkul, ez is tul soka lett volna mire megjon, igy most egyelore az en utlevelemben van. De nalatok a bejegyzes nem opcio sajna.
A szuletesi anyakonyvi kivonat nekunk rogton megvolt. Osztraknak 8,60 EUR az ara, nekunk mivel tele vagyunk forditott dokumentumokkal 58,60 !!!!! Bebelyegeztek a HITELESITETT forditasokat es az utlevelunket, majd tartottak a markukat. Az eszem megall. Csak legyen egy kis idom es panaszt teszek, ez nem normalis dolog...

Pelus: 5-6 db/nap
Nekem itt 6 EUR / 32 dbos csomag
Sztem nagy tetel. A moshatot akarom kiprobalni, de rajottem, h. gondom lesz a szaritassal, mert 1 nap alatt nem szaradna meg. Ha hazakoltoztunk, atterek, ott tudok majd teregetni.

MAS: Ozi, ha hazajottok, es TOBBIEK, ha osszeegyeztetheto, jo lenne egy talit osszehozni. Hmmm?

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Sziasztok!

Mi is szeretnénk mindenkinek GRATULÁLNI mégegyszer!!!! Olyan jó olvasni titeket, már lassan talán mi is ide tartozunk... :), de én még kértem Larától egy hetet, onnantól apucija is már csak ránk fog koncentrál.
Ma voltunk CTG-n, úgy ficánkolt a kicsi, mint egy kis ebihal, szóval megdicsérték, holnap lesz a 38. heti UH, már nagyon várom, ott minden kiderül... :)

Addig is sok puszi Nektek!!! És nagyon sok tejcsit minden babónak, és pihit az anyócáknak!!! :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Őzi
mi most vettük meg a Newborn pelust, Libero 28db 999Ft, a többi ennél drágább kicsit

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Betti,
nem lehetett egyszerű...De már szerintem nincs soka és egy kicsit obban fognak már aludni!!!
Mi is már 4 kiló felett vagyunk, és rendesen tokásodik a kisasszony :lol:

berzkat!
ne tessék irigykedni, neked már van egy tündéri kisfiad!!! :D :D :D

Őzi,
nálunk kb 6 pelus fogy egy nap. BEvalloom eddig rengeteg pelust kaptunk anyóstól és anyukáméktól, így azt sem tudom mennyibe kereülenk... :oops:
Most nálunk a legujjabb kiadás az anyatej.Sikerült vennünk, aminek NAGYON ÖRÜLÖK!!!Minél többet kap a kicsi annál jobb.csak hát ez is pénz...
NEmcsoda, hogy ennyi idő után még nem tudod tökre beisztani az idődet.Nálunk sincs ez másképp ha ez megnyugtat.Semmire sincs időm, a lakás meg úszik...

vitte,
nem semmi egy hét egyedül!! ez lesz aztán az igazi próba,nem?
TALÁLKÁBAN BENNE VAGYOK!!!Már én is írni akartam!!!Szuoer lenne!!!!!

luisa,
várunk már babástól a topikba!!! :D :D :D Már nincs sok hátra nektek!!!!!!!
Vendég
 


nahát a lényeget mindig lehagyom...
DALMI ESTE KIBÍRT 6 ÓRÁT KAJA NÉLKÜL!!!ESTE 9-hajnal3 ig!!!!!!
OOlyan frankó lett volna, ha alvással tudtam vna tölteni ezt az időt...De tök nagy szél volt éjjel és aanyira zavart!!Zörgette a redőnyt meg minden... De Dalmira nagyon büszke voltam.

MA van Apa szülinapja. Kapott egy tortát amin egy ostyán A kicsi lánya látható :D bejött neki nagyon!!! DAlmátol meg egy könyvet kapott "A világ legjobb apukájának" c....
Vendég
 


sziasztok!

Kép

Özi: A lányom már 11 éves.Sokat tud segíteni,ügyesen fogja,öltözteti,dajkálja a manót.
Nagyon várta főleg így hogy sajnos az utolsó 3 hetet a kórházban töltöttem.Apával voltak itthon ügyesen megállták a helyüket.
Furcsa ennyi idő után babázni.
Jó hogy hárman leszünk a nyügösebb időszakban.

Pelenka: nálunk sok fogy el egy nap alatt.Rendszer nincs is a pelenkázásban mert mindegy hogy etetés előtt vagy után kerül rá pár perc és már tölti is a tisztát.
Kicsit aggodom is mert a popsink kezd piros lenni.
De ha minden pillanatban cserélném akkor egész nap csak pelenkáznék.

körkérdés: mennyi időközönként szopiznak a manók?
az éjszakák milyenek?

üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Sziasztok!


Bocsi hogy babóca nélkül bepofátlankodok közétek :oops: ,de mivel ti már babáztok így tőletek kérdezem!
Na szóval!
Ti milyen mosószerrel mossátok a pici ruháit és használtok-e öblitőt?
Csak azért kérdezem mert lassacskán neki állnék kimosni a pici ruháit,de nem tudom milyen mosószerrel és hogy használjak-e egyáltalán öblítőt! :oops:

Sok tejcsit és jó egészséget kívánok nektek!
Ja és tündériek a babócák!!


Pussz mindenkinek!
Vendég
 


Szia Dius,

Barmilyen color mososzer jo, az kevesebb adalekanyagokat tartalmaz, mint a feher ruhahoz valo. En nem hasznalok oblitot, mert allergen lehet, kis ecet az oblito helyere, ettol nem lesz ecetszagu a ruha es semlegesiti a textilben maradt mososzert, igy meg higienikusabb lesz.

Zsu,

Nalunk valtozo az ejszaka, van 2 orankenti, van 3 orankenti keles...
Mivel torlod a popsit? Nekunk sincs meg rutinunk, h. mikor kene cserelni, mi is osszekakiljuk a frisset, ha szopi elott vagy utan cserelunk egyremegy. En csak vizzel mosom a popsit es lekopogom, eddig vorosodessel nem talalkoztam.

KépKép
KépKép
vitte
 
 


vitte:a másik forumon kérdeztem valamit, de inkább ide is leírom! ha jól emlékszem Te ítrad, h szülésnél nem jött ki a méhlepény...mélyaltatásban vették ki vagy csak rövid altatás és nem lehet kérni ilyen esetben gerincérzéstelenítőt vagy olyan gyorsan kell csinálni, h arra nincs idő??
:roll: Köszi!!

Kép
gyanixi
 
 


Dicamama
mi az outletben vettünk kifejezetten baba mosószert, öblítőt nem használok.


tegnap megint nagyon gáz éjszakám volt, este fél 12-től reggel 6-ig ébren volt és rettentően nyűgös. ha ez front akkor remélem lassan vége. mert már elegem van, ez megy második napja

Kép
Kép
bbeti
 
 


Koszi a pelusos valaszokat!

Vitte,
Bar meg nem probaltam, de elmeletben en is a moshato pelus mellett lennek, de itt baromi draga dolog mosni, kb dupla annyiba kerulne mint az eldobhato...
A tali nagyon jo otlet, ugyhogy ha otthon vagyok, akkor benne vagyok!!! :)

Luisa,
Neked is koszi a pelus infot! Meg par nap es te is babazol... varunk nagyon! :)

Bacilivi,
Akkor mar ott csillog a feny az alagut vegen, fogsz te meg aludni ejjel!

Zsu,
Nagyon edesen alszik Bence! Jo hogy van mar egy ilyen nagy lanyod, biztosan jol jon a segitsege.
Szopi ejjel: ALTALABAN esti szopi utan van egy 5 oras alvasunk, megint szopi es utanna egy 2-3 oras alvas megint.
Szopi nappal: ALTALABAN 2 es 3 ora kozott vannak szopik.

Dicamama,
Bio mososzert hasznalok, oblitot pedig nem. A sarga kakival volt egy kis gondja, de ugy hogy beaztatom a kakis dolgokat mosas elott, mar nincs. Ennek baromira orulok, mert amugy nem akartam mososzert valtani...

Mi ujra visszakaptuk az angyalkankat ket nyugos nap utan. Szegenynek pentek es szombat este nagyon fajt a hasa, es nem nagyon tudtunk rajta segiteni. De mara eleg biztosak vagyunk benne, hogy megfejtettuk az okat, valoszinuleg miattam volt az egesz. Merthogy chili volt itthon es ahogy elfogyott, masnapra Levi megint a regi volt, semmi gaz, semmi hasfajas. Olyan hulye vagyok, hogy nem figyeltem a "gazos" kajakra, miattam szenvedett annyit! :( :twisted:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Õzi 2009.11.26 07:37-kor.

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Őzi
Hogy fért el benned Levi? Én is mindig ezen gondolkodtam amikor a kisfiam született és mellettem feküdt. Lehetetlennek tűnik. Ez a két kép ezt remekül mutatja. Tökre jó a két kép így egymás mellett :P Levi még mindíg gyönyörű!!!!!!!!!!!!!!!

berzkat
 
 


zsu.
nagyon édibabab!!!!zabálnivaló!
nálunk nincs szopi sajnos. az éjszakák??? hát rémesek. most 2szer2 órát sikerült aludni :?

dicamama
color mosószerrel mosok, ebben nincs fehérítő így állítólag nem bántja a baba bőrét.öblitőt meg sensitivet használok. egyikkel sem volt baj eddig.

betti,
kitartást,nálunk sem valami fényes a helyzet. naagyo fáradt vaagyok :shock:

őzi,
látod elszóltam magam....ALUDNI..jajj dejólenne.
eza fénykép óriási :lol: :lol: :lol: Levi csodaszép!!!!
csilit meg tessék mellőzni ezután... :D
Vendég
 


Ozi: ezek a fotok igy egymas mellett fantasztikusak! :D :D :D
En is folyton azon gondolkodom, hogyan fer el bennem egy baba! Nagyon szep baba Levi!

Olvaslak benneteket rendszeresen itt, csak hogy tisztaban legyek mik lesznek a kezderti nehezsegek. :) Hat latom a szundi a legnagyobb problema. :( Sok kitarttast minden mamanak, egyszer csak atalusszak az ejszakat :roll:

Velunk meg semmi. Iszom a kis teamat, setalok sokat, de csak nem akar kijonni a kis lusti. Holnap megyunk a dokihoz megbeszelni mi legyen. Kicsit izgulok, de mar valahogy beletorodtem, barhogy is lesz jobb lesz, mint ez az allando nyuglodes... :roll:

KépKép
KépKép
pannica
 
 


hello

popsi törlés: pampers aole veras törlő kendő, krém bepanten.

olyan szépen alszik egésznap, szopi, büfi, pihi,
este fürdés után még 2-3 óra alvás és kezdődik az éjszakai műszak ma hajnal 3-tól 6-ig bealudt- letettem felkellt.
nem tudta eldönteni hogy mit is szeretne.-ja ölbe lenni!
valahogy megkéne forditanom a napját de még nem jöttem rá hogyan.
kitartás mindenkinek!
üdv zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Sziasztok!

Ozi,
a kep szenzacios!!!!!!!
Annyira mosolygos baba Levi!!!
Ti mit hasznaltok popsitorlesre?
Chilli... nos, igen... egyertelmu. Szegeny Levi :)
Nalunk kevesebb , mint 3 honap edobhatobol van meg a moshato pelusrendszer ara, + viz, mososzer, aram, mosogep. De mosni igy is kell eleg sokat, mert annyi babaruham nincs, igy legalabb ki lenne hasznalva a gep.

Zsu,
Hat en a helyedben atallnek a tiszta vizre, popsitorlesnel. Sajna nem sok jot hallottam a Pampers kendokrol.

Az is poen, h. a korhazban elarasztottak bennunket babapipere mintakkal... Hat ebbol semmit sem hasznalok majd Noah-ra...
Penaten, Nivea Baby stb...

Betti,
Noah is tobbet van fenn, mint szokott, de nem nyugos, hanem csak erolkodik a gazok miatt. Pedig annyira odafigyelek a kajalasra...
Bizti csak front Nikinel.

Pannica,
Az alvas kardinalis tema, de szerintem nem veszes. Bar en is 2-3 orakat alszok, azert nem esek ossze... bar tegnap bealudtunk szopi kozben, vmikor hajnalban vette eszre a ferjem, h. Noah a mellkasomon alszik es betette a kisagyaba... :roll:
Nemsoka te is itt leszel, kitartas! :D

Gyanixi,
Bocsi, nem gyozok olvasni...
Szoval nem volt tema az erzestelenites, lehet azert, amiert irtad, hogy ido nem lett volna, masreszt en nem kertem volna, h. tema lett volna sem.
Rengeteg vert vesztettem addigra es miutan elmondtak, h. mi fog tortenni, mivel kell szamolnom stb, mar toltak is a mutobe.
Mint utolag kiderult, abszolut rutin, kolleganomnek sem jott ki. Igy legalabb biztosan kijott minden es mar a verzesem is elallt regen.
De ugye nem parazol ezen??? Bizti nalad nem lesz ez, ha megis, nem kell megijedni, semmi baj nem lehet, ahogy nalam sem volt.

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Bacilivi,

Nem, nem megy "elesbe" a het, mert anyosom itt van velunk :D

Bar mar lassan el tudom kepzelni segitseg nelkul is az eletunket.
Csak azt hiszem, amig 2-3 orankent kelt bennunket Noah, apuci a dolgozoban fog aludni. :(

KépKép
KépKép
vitte
 
 


pannica,
érzel már olyat, hogy alul nagyon feszít, főleg sétánál? ha igen akkor hajráá, sétálgass tovább gőzerővel,nemsokára kíbújik a baba!! nálam is így volt!!!!!

zsu.
a problémád ismerős. mi próbáljuk aktivizálni napközben, felvesszük ha alszik mászkálunk vele stb... nem mintha túl sokat haladtunk volna..de a kitartás a lényeg...

vitte,
mi rosszat hallottál a popsikendőröl?
együtt alszol a babával?

Ma volt az első babakocsis séta!!!!!!!!!!!!!!Végigaludta... :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Bacilivi: olyat erzek alul mintha egy ovet huznanak egyre szorosabbra, majd kiengednek. Meg a labaim megint mennek szetfele :shock: fura erzes. Remelem ez mar a kezdet :roll: Reggel egy kis viz is kijott. Szoval most csak varok es remenykedem... :D

KépKép
KépKép
pannica
 
 


sziasztok!

Őzi: nagyon klassz a pocakos kép a ruhával.kis gömbölyű babóca, gyönyörű!
szoktad mérni mennyit eszik?


Mi ma hoztunk mérleget a gyerekorvos kérte hogy 1 hónapig mérjük hetente mennyit gyarapodik.
A popsi törlésnél gondolkodom a kamillás lemosáson.

bacilivi: már mi is alig várjuk a sétákat!
szoktattad a levegőhöz elötte vagy csak mentetek?

Én már a hétvégén kimentem volna vele ,de a védőnő azt mondta hogy azért várjak még 3 hetes lesz és akkor is fokozatosan.5perc 10 perc stb...

Ma kimentem vásárolni a lányommal, a baba apával.
Épp hogy beestünk a papírboltba jött a telefon hogy ordít.
35 percet bírt nélkülem, elaludt- sírt-elaludt.
a férjem meg pánik rohamot kapott hogy mit csináljon vele.
Csütörtökön szedik ki a varratot a pocakomból addig megkellene oldani az anya potlást.
Remélem tudok fejni egy kicsit neki!

Tudtok plusszba tejet elrakni?

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Bacilivi,

Nem, nem alszunk egyutt, mellettunk van a kisagya, de be szoktunk aludni.

De jo, h. ti mars setaltatok! En nem merem, ma is akkora szel volt, hogy az en fejemet szetfujta... feltem meg a picit...

A torlokendokrol altalanossagban annyit, h. tele vannak olyan anyagokkal, amivel meg nem kene erintkeznie a baba borenek.
Ezert mondjak, h. inkabb tiszta viz, h. elo se jojjon problema. Persze, ha kipirosodna, akkor hasznalnek ra kremet, Weleda Calendula, koromviragkrem bazisu es csak termeszetes anyagokat tartalmaz.

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Zsu,

En nem teszek el tejet, nem fejek, a kereslet-kinalat igy jobban alakul, allitolag. Masreszt mi kibirjuk szopi utan apaval, nagyikkal siman 2-3 ora hosszaig egy mukk nelkul. Szerencsesek vagyunk.

Tobbiek? Ti lefejitek a tejet ilyen esetre?

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Berzkat, Pannica,
Koszi!!! En mostanaban inkabb azon szoktam elmelazni, hogy hogy fert ki? :)

Vitte,
Popsitorlesre pamut kendoket hasznalok, ami a kovetkezo koktellal van atitatva: viz, aloe, E-vitamin, es novenyi olajbol nyert glycerin.
Popsikenesre pedig egy koromvirag es mehviasz alapu csak termeszetes novenyi osszetevokbol allo kremet. Nincs is baj a popoval. A tiszta viz persze szerintem ugyanugy jo, de mi kicsit raturboztunk. Gondolom ebbol kiderult, hogy a torlokendokkel kapcsolatban egyetertek veled...

Zsu,
Soha nem mertem meg mennyit eszik. Dokim mindig azt mondja, hogy nezzem a gyereket, es az alapjan iteljek amit latok. Mondjuk mas lenne a helyzet ha korababarol lenne szo... Szoval csak a dokinal szoktuk merni.

Fejni en sem fejek, de majd ha el kell mennem hosszab idore valahova, ahova nem vihetem magammal, akkor majd en is teszek a hutobe tejcsit, egyenlore azonban elvalaszthatatlanok vagyunk. :)

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


zsu.
csak nagyobb szellőztetések voltak itthon elötte, meg egyzsre a babahordozóban volt lent pár percre. ennyi. nekünk meg már az első héten azt mondta a védőnő, hogy vihetjük, ha szép az idő...Azért mi még vártunk egy kicsit ezzel.
Babód biztos megérezte, hogy lelépett az anyuci... :lol: :lol:

vitte,
örülök annak mait írsz ezekről a babacuccokról, legalább tudom, hogy nem hülyeség amit csinálok.mert énis vízzel mosom a popsit és kérmet is csak nagyon ritkán rakok rá, mivel nem piros neki és úgy gondoltam, hog yakkor minek toljam rá a krémet.törlőkendőt is ritkán használom, pedig van egy raklappal.
Jajj, ma is megyünk egy rövid sétára!!Már nagyon várom!! Ti mikor mentek először?

Nálunk apa akarja állandóan mérni Dalmit...Én úgy vagyok vele, ameddig ilyen kis pufók és ennyit eszik és kiegyensúlyozott, nem lehet baj... Mondjuk amikor nem tudta kiszívni a cicit, akkor jó volt, hogy szopi után meg tudtuk mérni és kiderült, hogy ilyen 20ml.eket szopott... :shock: :shock: Ami ugye csöppet kevés...
Vendég
 


Bocs,hogy ide is írok...,de tök jó,hogy átnéztem ide, van KÉÉÉP!!

ŐZI:
Hát ez a két kép így egymás mellett valami TÜNEMÉNY!! Nagyon édes!!

Vitte:
A kakis pelusokról.. Az én "kicsi" fiam megvárja,amíg tisztába teszem,és kb. 5 perc múlva már illatozik is a pelus.. :roll: Teljesen mindegy,mivel kísérletezem,hogy MIKOR tegyem tisztába,igazi gazsi pasi.. Pedig már 21 hónapos,de azóta ez megy. Úgyhogy ne edd magad,neked is fiad van...,ez van.. :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami,

Hat akkor nem is erolkodom meg eltalalni az en tenyleg mini fiacskamnal az idealis peluscsere idopontot... :lol:

Ma balesetunk volt... egyertelmuen az en hibam, sztem nem tettem jol ra a pelust, es a hata kozepeig pisiben uszott a fiam... :roll: Szegenyke...

En nem tudom, mit egyek mar lassan, mert gorcsol a kispoci rendesen... ezert alszik nyugtalanul este is, mint rajottem, nem azert, mert annyira ehes...
Es ugy osszekakilta magat, h. egy picit bizony piros lett a poponk, be is kentem a kremmel gyorsan, remelem nem durvul...

Bacilivi,
Mi is szelloztunk ma, ugyan nem kint, hanem nyitott ablaknal, de jol bealudtunk. Meg par napot igy probalom es ha szep marad az ido kimegyunk a het vege fele.

Ozi,
Ha sok ideig tarto dolgom lesz, en is le fogom fejni es akkor apa szoptat. De most nem tudom meg elkepzelni, hogy sokaig tavol legyek... mar egy ora utan is uuuugy hianyzik... :D

Latta vki a Meet the parents 2.-t? Vejedre utok talan a magyar cim?
Mikor Robert De Niro a lanya cicijenek a hiteles masabol szoptatja az unokajat?! :lol: :lol: :lol: Elkepzelem a ferjecskem ilyen mucicivel... vicces :lol:

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Hello Lányok!

Van valami mostanában a levegőben tegnap és ma szegény Vackoromnak csikar a hasa, a szelek jönnek mennek, látom rajta, hogy küzd, és talán a hasa is fájhat... így felborult a napunk, egész nap szopizna, mert így hogy fáj a pocak egyszerre csak 5-10 percet szopik aztán cici ki, sírás, anya masszír pocak, büfi, stb aztán van hogy semmi sem jó... :cry: el is vagyok keseredve, mert olyan jó éjszakáink voltak, volt hogy 4,5 órát aludt át... ma éjjel 3 órát aludt, aztán éjféltől kezdődött a "móka". Úgy sajnálom szegényt. Mit lehet a szelekkel kezdeni, meg a pocak fájással??? Most a fürdés után alszik... nem tudom meddig. Már arra is gondoltam, hogy a tejem nem elég tápláló neki, ill. hogy túl nagy erőfeszítésébe telik kiszívni elfárad és így kevés a tápanyag. Mérleget most kaptunk, majd méregetem. Egyébként mennyit kellene szopiznia egy 1 hetes babónak?

Őzi: Levi hatalmas. Tényleg nem tudom hogy fért el benned. A történetet még nem olvastam el de elfogom!

Vitte: látom nálatok is vannak " gázok". Ti mit csináltok? Nálunk az is baj, hogy az alvásból is felkel ha csikar a pocija. Nem tudom mit lehetne tenni. Édeskömény teát adtam egy kicsit tegnap azzal jobban ment a puki.

Bacilivi: de jó nektek, hogy már sétáltok. Egyébként mi lett a cicddel? meggyógyult? Kicsit le vagyok maradva bocsi... tényleg és addig mit adtál neki?

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a mosószeres ötleteket,tanácsokat!!
Majd kísérletezem a mosószerekkel.
Egyébként mi itthon fehér ruhához valót használunk,de szerintem áttérek a colorra!De majd meglátjuk mi lesz jó a picurnak ha meglesz!

Mégegyszer köszike mindegyikötöknek!!


Pussz mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!Elnézést,hogy idetolakodom,főleg,hogy még babám sincs idekint....A hasgörcsökre hallottam más anyukáktól a mecsek baby teát,állítólag ez nagyon sokmindenkinél bevált.Gyógyszertárban lehet kapni.
A babák nagyon édesek,mindenkinek!

KépKép
vicuska
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól telt az éjszaka. Mi közben rájöttünk, hogy a babónk nem "csak" azért sír mert a szelek bántják, hanem mert éhes is... nem tudom, pedig szopizott rendesen, de valószínűleg vagy nehezen jön neki, vagy nem elég tápláló vagy nem tudom. A lényeg hogy kénytelenek voltunk tápszert adni neki annyira el volt keseredve, és azt rendesen be is ette. Ma megpróbálok tejcsit fejni, mindenesetre etetjük mert nagyon fontos, hogy egyen és folyadékhoz jusson, mert a kórházból is határértékkel engedtek haza minken a bilirubin szinttel. Szóvaé ez van. :cry: de azért annak örülök, hogy legalább rájöttünk mi a baj és eszik rendesen.

Ide is felteszem az 1 hetes képeket. Kép Kép Kép Kép Kép

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm a hiányolást, most majd már igyekszem jönni. Domi teljes egészében lefoglal, pedig Apukája is segít még. De a sebem nagyon fáj és nehéz őt emelnem, ringatgatnom. Pl. egyáltanán nem tudok a jobb oldalamra fordulni, mintha tüzes vasakkal sütögetnék a sebemet, olyan érzés. Remélem, azért majd valamikor javul már a helyzet. Egyébként minden időmet a szopiztatás, a fejés-próbálgatás, pelenkázás és az altatgatás tölti ki. Domi is úgy csinál, ahogy Zsana írta, szopizik, elalszik, felébred, nyűgösködik aztán újra szopizni akar, újra altatgatás.... hát, elég fáradt vagyok. Tegnap már egy picit tudtam lefejni is. De nagyon fájnak a melleim, remélem, majd javul a helyzet. Szegénynek szintén fáj a pocija is, mint szülinapos társának, még nem tudom, mit csináljak vele, ringatgatjuk, büfiztetni próbáljuk, ami nem nagyon megy neki.

Őzi, köszi, hogy feltettél a táblába.

Légzésfigyelő: nekünk is Angelcare-ünk van, a bébiőrössel kombinált fajta, eddig még nem riasztott. De ha kikapcsolás nélkül kivesszük a babát, akkor igen. Nekem megnyugtatóbb, hogy van.

Pelenka: nálunk rengeteg fogy, már számolni sem tudom, egy nap mennyi "produktuma" van. Minimum minden etetés után.

Zsana, a kis Bálint nagyon aranyos, édes baba. Hogy becézitek (a Vackoron kívül)?

Bocs az összevissza írásomért, de igyekeztem gyorsan írni.

KépKép
nanett
 
 


Én is felteszek két képet magunkról

Kép Kép

KépKép
nanett
 
 


vitte,
lehet a babád nem a te étrended miatt görcsöl, hanem egyszerűne sok levegőt nyel. erre nagyon jó az epumisan emulzio.nálunk is ez a szitu...
majd mesélj, milyen volt az első séta!!!!!!

r.zsana
ez taz epumisan emulziót nektek is ajánlom a szelekre.tényleg hat ha levegőt nyel és nem az anyatejjel van baja.
Jjajj cicistorit ne is kérdezd. szoval szinte az egész tejem elment, tápot kapott, most meg már nem kell neki a cici. de fejem neki azt ami van és veszünk egy anyukától anyatejet és kiegészítésnek megy a táp... Hát ez van... :-( Elég nehezen éltem meg a dolgot, de mostmár túlvagyunk rajta...
Most olvasom, hogy mizu veletek. Hát nekünk is végig üvöltött pár napot, mire rájöttünk, hogy éhes szegény :cry:
Naagyon szépek vagytok!!!!!!

nanett,
még mindig nagyon fáj a cici? nem üríti ki rendesen a baba? fejjél akkor, nehogy begyulladjon!!!!!!!!!!!!! Jó, hogy azért benéztél hozzánk!!!! Már csak egy hét és túlleszel a nehezén és a sebed is biztos lassan majd jobblesz!
Tündériek a képek!!!!!!!!!!

KInek mennyit alszik a babája egy nap? Én az utóbbi 2 napban figyelgettem és csak kb 12 órát.Nem kevés ez? Bár szerencsére most a nygrészét éjjel sikerült megejteni... :)
Vendég
 


Hello Lányok!

Nanett: sajnálom, hogy még mindig így fáj a sebed. A dokid rendben talált mindent, amikor a varratokat kiszedte? Na, úgy tűnik a szülinapos társak összebeszéltek! Ti adtok a tejcsin kívűl mást is enni? Lehet, hogy Ő is éhes.

Szerencsére sikerült fejnem 60-at, azt is megkapta, de még követelőzött így még benyelt egy adag tápot is. Sajna kevés neki a tejem, meg szerintem a tápanyaggal is gond lehet. Pocak még mindig fájós, így apa lassúzik vele...

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Kismamik,olvastam,hogy több kisbaba is hasfájós. Bár,tudom,hogy nem valami jó hír,az igazi hasfájás (nem minden babánál van!!) kb. 6 hetesen kezdődik,és nagyjából 3 hónapos korig tart..
Nekem nem voltak nagyon hasfájósak a babák,de azért a Peti szenvedett. Sokmindent kipróbáltam,de egyvalami tényleg SEGÍTETT!!! Az a neve,hogy Infacol.
Ez egy szürke tetejű,fehér műanyag flakonos szirup-szerűség. A szürke tetején van egy guminyúlvány,azzal lehet 1 adagnyit felszippantani az előzőleg FELRÁZOTT szirupból, és szopi előtt a baba szájába adagolni. Ennyi az össz teendő.. És NAGYON hatásos. Gyógyszertárban recept nélkül vettem,2 éve kb. 1500Ft volt. Nem gyógyszer,csak a felgyülemlett levegőbuborékokat,gázokat semlegesíti,semmi vegyi anyagot nem terhel a babára...

Nanett:
NAGYON ügyi vagy!! Hidd el,a nehezén már TÚL VAGY! napról napra sokkal jobb lesz,csak PIHENJÉL sokat!! Még akkor is,ha már úgy érzed,hogy jól leszel. Nehogy úgy járjál,mint én.. :?

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Tud valaki valami jó pocak masszást? Én simizem a hasát azt néha azért szereti, megnyugtatja, de hátha valaki tud valami jobbat. Lehetséges, hogy erre a nagy szélre is érzékenyek?

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


bacilivi
lehet neki csak ennyi az igénye, és ez is eléggé változó függ az időjárástól is, meg hogy mennyire nyűgös.
Niki többet alszik, szinte egész nap, de volt, hogy 6 órát is fent volt hajnalban, még ennyire nem számoltam össze.
szerencsére pár napja egész jól alszunk éjjel kétszer kelünk enni, utánna el is alszik, nappal fent egy pár órát és megint alszik, a friss levegő, az autózás és az idegen emberek látványa kifárasztja.
én is azt alkalmazom, hogy sötétben eszünk este, nincs pelenkazásáa, csak ha kakilt.

nanett
nagyon helyesek vagytok, szerintem is fejjed sokat, az előbb utóbb használ és javulást a sebednek.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Barbamami: köszi az infót a barátnőm is ezt ajánlotta és a védőnő is aki kint volt tegnap, ki is próbáljuk!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Nanett

Ennyire szörnyű volt a császár, vagy csak a seb gyógyulása ilyen roszz? Tényleg, altattak, vagy érzéstelenítéssel csinálták? Nem volt rossz hallani a műszerek zaját meg az orvosi szokásos mondatokat: törlés, csipesz, stb... Én ettől parázom egy kicsit :oops: Írnál róla egy picit ?
A kis Domi nagyon szép!!!!!!!

berzkat
 
 


Zsana, mindent rendben talált a dokim a varratszedéskor. Szerintem utána erőltettem meg magam Domi emelgetésével. Nem gondoltam, hogy ez lesz.

Nem írt fel a dokinő tápszert, azt mondta, csak legvégső esetben engedi. Mert ha otthon van a tápszer, hajlamosak leszünk ahhoz nyúlni. De nem tudom éhes-e, mert amúgy nyugisan alszik, inkább a pocija bántja. Persze nem vagyok még valami profi ennek megítélésében. Lehet, hogy igazad van.

KépKép
nanett
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: