Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Kata,
Na jóó, de ez a pár hónap 30 előtt-után már nem oszt nem szoroz :D:D
Most (ami a vonalzómon látható, tehát 1 hónap múlva :D) Bükbe megyünk. De úgy tervezzük, hogy szinte minden nap megyünk valamerre, mert nagyon sok szép város van arra (Kőszeg, Sárvár, Szombathely, Sopron, na meg Bécs). Aztán majd augusztusban megyünk Horvátországba a barátainkkal. Mindkét nyaralást nagyon várom már :D:D

Akíra,
Jaj, mennyire helyes ez a kiscsaj! :D:D:D Kis vigyor-panka!!! Nagyon kis husi, elolvadtam tőle :wink: :lol:

Cukika,
Jól vagy? Továbbra is pihizel, ugye? :D

Puszi mindenkinek!

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Ismét köszöni a bókokat :)

Hát remélem összeszedi magát a kisasszony és elkezd rendesen hízni, mert ez így nem járja! De azt hiszem kénytelen leszek tápszerrel hozzáetetni :(

Zsókuci, tök jó hogy ennyi fele mentek, irigyellek! Mi is rengeteg felé mentünk állandóan, de most nem igen tehetjük meg! Bár vonszoljuk mi a kis drágát sokfelé, de nyaralásról egyenlőre nem is állmodunk :? Majd jövőre, amikor a második babán dolgozunk, vagy már meg is fogant, és Kyra nagyobb lesz egy kicsit, talán majd akkor :lol:
De ha nem akkor meg majd egy 3 év mulva, az is valami :lol:

A tigrises rucit meg Angliából kapta a nagynénijétől :) Mindig ilyen cuki dolgokat küld neki :D

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok,

Zsókuci,
OK, mondjuk azt, h mi, 30 körüliek! 8) :lol:
Tényleg nagyon szép helyek vannak a Bükkben. :D Biztos nagyon jó lesz! Hány napra mentek? Elhiszem, h nagyon várod a nyaralásokat! :wink: Sajna, mi idén nem megyünk... :( De majd hazamegyek picit a szüleimhez. :D

Puszi:
Kata
kata1977
 
 

 
 

Cukika, tényleg pihenj sokat, Pankababa meg legyen jó kislány :)
Egyébként Kyra is ilyen volt! A 20.hétig nem rugdosódott az apjának, aztán nekiállt :D
De soha senki nem érezhette, csak én meg az apja, a többiek matathattak órákig is, addig meg se mozdult míg érezte, hogy valaki ott van :lol:
Egyéniség lesz Pankababa is :wink:
Az utazás nem is lenne jó szerintem se, én is féltem bárhová mentünk! Pedig nálunk nem is volt ilyen probléma, csak egy kisebb az elején! De én annyira megrémültem, hogy onnantól kezdve otthon maradtam !

Kölcsönadjuk a nagynénit ? :D

Most épp megkértem, hogy küldjön valamit amin rajta van, valami olyasmi hogy apa kedvence, vagy szeretlek apa vagy valami hasonlót, mert párom ugyebár szerelmes a lányába, és jövőhéten vasárnap lesz a névnapja, és tuti örülne neki :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Kata,
A telefon nálunk a lakás másik végében van, három zárt ajtóval arrébb, nem olyan egyszerű azon elérni. De mindig a legrosszabbkor sikerül. :twisted:

Szabi nem tudom, miért lett kisebb. Maga a méhlepény is elég kicsi volt, de azt nem tudom, melyik volt az ok és melyik az okozat. Születése utám meg a szérum bilirubin szint verdeste a plafont, ezért kicsit tovább volt a kórházban. Nem tudom, hogy a vércsoport összeférhetetlenségnek lehet-e köze a súlyához, egy doki se vállalkozott rá, hogy állást foglaljon. Az egyetlen, aki ilyen témában szóba állt, csak annyit mondot, a következőnél rosszabb lesz. :( De persze ez nem tántorít el! :D

Akíra,
Nem nézel be a 2007es tavaszi topicba? Ott elég sokszor ez a téma. Mennyi a heti gyarapodás? Szabi 2 hósan esett eléggé vissza ilyen téren. A 2800ról felment 5000re, hetente majd 300gt hízott. Aztán leállt, egyik napról a másikra és azóta épp, hogy 100 fölött van. Most 6 kg, azaz kisebb, mint az ifjabb Kyra. Az Első Bébitörvény: sok önbizalom :lol: nem aggódni. Tápszert meg neee! Hacsak nem fogy vagy stagnál a súlya legalább 2 hete, sír folyamatosan vagy valami hasonló horror.
Nem vagyok egy szopis tanácsadó, de már két éve nyomom az ipart, ennyi idő alatt sok tejem lecsorgott már a gyerekek torkán. :wink:
Anyakönyvezve y-nal van?
Nem tudom, nézted-e már az angol e-bayt. Remek cuccok vannak és angliai címre küldve nem is olyan drágák.

Zsókuci,
Jó a vonalzód! :lol:
De jó dolog is a nyaralás! Mi szeptember végén megyünk Londonba csapatostol. Nagynénit látogatni :D Már most izgulok. :oops:

Cukika,
Amíg nem tölti legalább azt a 30 hetet, nagyon vigyázz magadra. Szerencséd, hogy anyukád szülésznő, így sokkal kevesebb aggódnivaló van. Bár abból mintha mindig túl sok jutna terhesen.

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok,

Akíra,
Kyrus biztos hamarosan újra elkezd nőni, szerintem ne aggódj!!!

Kata,
OK :D Akkor mi, 30 körüliek, hamarosan babázunk, jó? :D:D:D

Cukika,
Hát igen, a helyedben én sem mernék menni most. Örülök, hogy tudsz sokat pihizni!
Hú, nem irigyellek az autós sztoriért, biztos nagyon megrázó volt, de a lényeg, hogy nem lett bajotok!!!

Puszi, jó éjt!

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Sziasztok :)

Hát remélem a növekedéssel igazatok lesz :)

Lorca, a 2007 tavaszi topikba voltam én is nagyon sokáig, még mielött te odakerültél! Csak sajnos sokszor volt nézeteltérésem ott egy lányzóval, így inkább váltottam, most a 2007ben szüünk babái-mamái oszlopos tagja vagyok :lol:
A ti topikotokból már csak timócskával szoktam privizni, őt nagyon szeretem, meg hát most már veled is :wink:

Kyra y-nal lett anyakönyvezve igen, nehezen de sikerült :) Rengeteg utánajárás, meg levél :) De megvan :) A vezetékneve y-al végződik és így nagyon jól néz ki, azért ragaszkodtunk hozzá :lol:

Cukika, ez az autós dolog nem semmi, bevallom én is rettegtem az autóba, pedig párom nagyon jól vezet, én is csak mellette éreztem magam biztonságba, de sajnos hiába vezet jól ő, ha a több autós egy marha aki az ecserin vette a jogsiját :twisted:

Szeptemberbe Londonba? Lehet összefutsz a nagynénivel :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra,
Azt nem hinném, hogy előttem írogattál :) Nézd meg az elejét :D Csak a második terhesség kicsit uncsi, meg ott volt Nati is, így kivártam, hogy jöjjenek a babák. Az már érdekelt :wink: Kivel volt nézeteltérésed? Csak kíváncsiság, jöhet priv is. Szerintem ne zavartasd magad ilyenekkel, te is elég régi babamotoros vagy, ilyenek előfordulnak.
A másik, hogy vannak jó kis topictalik, ott pl Timocska is rendszeres vendég. Jó látni, ahogy a hasonló korú babák fejlődnek és nem kell mindenkivel beszélgetni.

Autó:
Én védem a többi embert, nem vezetek. Pedig jó lenne, zavar, hogy nem vagyok elég mobi. :? Van jogsim jó tíz éve. Valahol a 3. trimeszterben beültem vezetni pár száz métert. Szabinál beindult a step-aerobic, teljesen meg volt rémülve.
Második terhesen nekünk is volt egy kicsi koccanásunk, elsősorban saját hiba. Nagyon ijesztő tud lenni, pedig mi épp, hogy nekicsúsztunk a másik kocsinak.

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca, akkor bocsi :D
Hát igen azt nem néztem, hogy te ott voltál a legelején azért gondoltam, hogy akkor utánam érkeztél, bocsi nem akartalak beelőzni :wink:

Amelyik topikba most irogatok ott is vannak talik, holnap lesz nálam az egyik, sok édi hasonló korú kis rosszcsonttal :)
Egyébként sokmindenki miatt sajnáltam, hogy ott kellett hagynom azt a topikot, de sajnos én nem bírom az ellenségeskedést! És ha csak egy ember is van aki nem szeret engem, én már nem érzem jól magam! De annak örülök, hogy Timócskával azóta is beszélünk :)
Privibe majd elküldöm, hogy ki volt az, de nem szeretném ha ez téma lenne esetleg ott! Nem kell róla tudnia az illetőnek, ok?

Én jól érzem magam a mostani topikokba ahol szoktam lenni, ugyhogy már nem is érdekel mi volt :)

Az autóval meg mindenki vigyázzon!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok,

Cukika,
Tényleg dörzsölt kiscsaj Panka! :wink: Aztán meg egyszercsak azt veszed észre, h az apjába szerelmes! :D
Látod, én ezért szeretnék (2009) tavasszal szülni. :D Láttam pár bnőmet végigszenvedni a nyarat nagy pocival... Nnna, én azt nem szeretném!
És igaza van a férjednek: ne olvasgass minden rémisztőt össze-vissza! (Ejnye-bejnye!)

Akíra,
Kyra is édes lehetett, h mást nem volt hajlandó megrugdosni! 8) Azért az sem jár bárkinek! :lol:

Lorca,
Ti meg Londonba mentek? De jóóó lesz Nektek! :D

Zsókuci,
OK, túl van tárgyalva! 8)
(Tényleg, ezt a szupi neves aláírást hogy csináltad? Persze ha nem titkos :P )

Azt hittem, csak nekem vannak ilyen autós fóbiáim... :oops:
De sztem így is én vagyok a leggázosabb: én csak akkor nem félek az autóban, ha én vezetek... :? :roll: Mert azt gondolom, h én vagyok az egyetlen, aki tényleg figyel mindenre és mindenkire, h mi történhet, meg tudjak időben állni, stb. :shock: :roll:

Puszi Nektek:
Kata
kata1977
 
 


Sziasztok :)

Fóbiák... :lol:

Hát párom már kivolt tőlem a terhesség alatt :D
Minden alakalommal elkapcsolta a tévét ha bármi szüléses műsor volt, vagy filmbe mutattak szülést, mert én baromira féltem tőle :D
Meg mindent beképzeltem, és halálra aggódtam magam!
Ja, és a drágám vett nekem egy könyvet...terhességem félelmek nélkül :D
Szóval mindenkibe van para szerintem!
De én azt hittem a terhességem végével ez véget is ér...hát nem! Azt hiszem sose fog! Azóta, hogy Kyra megvan mégjobban aggódok! Mindenen!!! :shock:

Ugyhogy ez egy soha véget nem érő dolog szerintem!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Cukika,
Ha lehet ne olvass ilyeneket! Meg a szülés szót se üsd be :D . Ha kell, tudlak riogatni éjszakai kelésekkel (évekig!), sok szenvedéssel a szopi miatt, az első lázas éjszakával, stb. De férjednek igaza van, alapvetően önsorsrontó dolog ilyenekbe belemerülni.

Akíra,
Szerintem ez a para dolog teljesen hormonális és életmentő. Amióta Nati megvan, mindenben veszélyt látok. Be vannak dugeszolva a konnektorok, még egy csésze teát sem teszek a pultra, nehogy magára rántsa, nem hogy akkor főzzek, amikor ébren van. Első alkalommal, amikor lementem egyedül az utcára, azon rettegtem, hogy elüt engem az autó és a gyerkőcömnek anya nélkül kell felnőnie. Szinte láttam, hogy egy óra múlva az éhségtől sír, Robi meg nem tudja, mit csináljon, hiszen kizárólag szopizott, úgyan úgy, mint Szabi.
Mostanra tudom kezelni a paráimat, már nem borítanak ki, csak figyelek. Szerintem fontos, hogy minden ilyent jobban lássak. Engem kicsinek majdnem agyoncsapott az áram, nem volt bedugeszolva. Naponta több ember hal meg autóbalesetben, sokszor a vétlen gyalogos is, aki a zebrán közlekedik. És tegnap beszéltem egy barátnőmmel, egy hétig voltak kóházban, mert nagyon szerencsétlen módon a gyerek leforrázta magát. Elrúgta a konyhában a labdát és a belülre tett forró víz ráömlött. Paranoiásnak kell lenni ahhoz, hogy kicselezzük a gyereket. :oops: :D

Kata,
Utoljára Londonban voltam egyedül, gyerek nélkül, férj nélkül. Egy hétre rá teherbe estem. Érdekes lesz megnézni, mi változott többet. A jó öreg London, vagy én :)

Autó:
Én nagyon megszenvedem bénaságomat. Pest belsejében lakunk, mertó, villamos, troli, vonat, ezer busz jár erre percenként. Semmivel nem tudok utazni egyedül a két gyerekkel!!! A kocsi meg itt áll a ház előtt, én meg csak nézem. :evil:

Kép KépKép
lorca
 
 


Cukika,
Az ilyen felfázás jellegű érzés lehet valami fertőzés. Nem vagyok hajlamos rá, terhesen minden pocsék tünetet produkáltam, ezt az egyet megúsztam. Szabival volt egy nem túl jó eredményem, de akkor sem éreztem semmit. Akkor tudtam meg, hogy lehet egy teszt keresztes is :wink: Addig csak zebrásakat ismertem :D
Az ilyen pisilni kell de mégsem érzés több okból is lehet. A méh nő, nyomja a hugyhólyagot, ezért csökken a kapacitás. A másik (nem tudom már, hogy hol olvastam) lehetőség, hogy mindenféle belső gubanc miatt a húgyvezeték megtörhet, ez akadályozza a pisilést. Ez volt nekem végig, a szülés után elmúlt. Nem derült ki, hogy mi okozta, a doki nem foglalkozott vele.
Terhesen, hogy az immunrendszer ki ne lökje a babát, átalakul a védekezés. Pl a terhes nők nagy része összeszed valami helyes kis gombát.
Persze nem vagyok doki! Jó lenne azért, ha rákérdeznél és csinálna egy vizelettesztet. Tudom, könnyű ezt mondani így, péntek este :roll: De hétfőn azért rákérdeznék.
A por antibiotikum? Terheseknek általában Augmentint szoktak felírni, mivel az egy szélesspektumú antibió, én is azt kaptam.
Iszol eleget? Ilyen melegben 2-3 lityó kell, különben terhelve van a vese. Ha sósakat eszel, akkor meg feltétlenül muszáj.

Kép KépKép
lorca
 
 


Cukika,

én is javaslom, hogy azért nézesd meg magad dokival, nehogy baj legyen. Inkább többször menj, és nézzen túl aggodalmas kismaminak, minthogy valamit ne vegyen észre!

Jobbulást!

Puszi mindenkinek, holnap nem jövök, mert reggel indulunk Siófokra, este haza, és utána még megyünk bulizni is az éjszakába :D Vasárnap meg a sógornőmékhez megyünk, de azért majd akkor jelentkezem :D

Kellemes hétvégét mindenkinekT

Kép

Kép
zsókuci
 
 


cukika! Nekem volt ilyen a harmadik harmadba elég sűrűn! Én nem igen szedtem semmit, amíg lehet én kihagyok mindent, nagyon gyógyszerellenes vagyok! Én is sajnos felfázásra hajlamos vagyok, ugyhogy...na mindegy! Szóval én kamillába fürödtem! Kádat teleengendtem vízzel, és beleszórtam a kamillát, az ott jól kiázott, és ugye mivel az gyulladás csökkentő így meg is tette a hatását, másnapra el is múlt nekem!
De egyébként amit Lorca irt az így van! Nyomhatja a baba is meg még sok minden lehet :)
De persze nézesd meg magad dokival, az a legbiztosabb! :)

Albérlő
:lol:
Hát ez cuki :D

Nagyon édes így a kép alapján Pankababa albérlő :wink:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Cukika,
Otthoni vizeletteszt? Azt hiszem, vagy legalább olyan paramama, mint én :D
Pocaklakó meg nagyon kis helyes! Mikor van a legközelebbi uh? Csináltattok még 4Dst?

Zsókuci,
Milyen volt a Balcsi? Itt Bp közepén még az utcára sincs kedvem kimenni. Elutazni meg pláne. Így lelkesen ülök a lakásban. Még szerencse, hogy egész jól elvagyok itt.

Akíra,
A gyógyszerellenességben veled vagyok :) Én is ötször meggondolom, még akkor is, ha nem is vagyok terhes vagy szoptatok.

A heti betegségadagunk egy kicsit magas most. Nati ma is hányt, de egyébként jól van. Csak 5 perc veszett üvöltés, mivel nem szeret hányni. Nem tudom mitől van. Sokat van kint, de sapiban, napszúrás nem lehet, meg az mással is járna. Meg alszik. Délelőtt aludt, amellett, hogy későn kelt. Délután meg 5-7ig, úgy kellett ébreszteni. :shock:

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!!!

Itt vagyok :D Tegnap reggel 7-kor indultunk Siófokra, 8 körül már lent is voltunk. Borult ég, szél, kb. 20 fok :? Pánik… hogy most mi lesz… Ücsörögtünk a kocsiban, meg reménykedtünk… Aztán olyan 10 körül kisütött a Nap, de elég hűvöske volt még, úgyhogy a partmenti sövény mögé telepedtünk, ahol meglepő módon tök jó idő volt – nem fújt a szél :D És aztán az idő is jó lett, úgyhogy végülis jól sikerült a dolog :D:D Annyira, hogy combom is, meg a karom is jól leégett… :shock: De nem baj :wink: Aztán olyan este fél 8 körül értünk haza. Gyors zuhi, hajmosás, 1 óra alvás, és mentünk bulizni kollégákkal, az egyik volt kollégám szülinapját ünnepeltük :D Tök jó volt, képzeljétek, még karaokeztam is :lol: :lol: 2-re értünk haza, délben keltünk :oops:, ma délután meg a sógornőméknél voltunk vendégségben, úgyhogy tényleg nem sokat pihentünk :wink:

Most már megyek aludni, de holnap este visszaolvasok alaposabban! Puszi mindenkinek!

Kép

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Mi kezdünk itt megfőni. Azt hiszem, a 29 fok a lakásban a szintem. Most már lehetne egy kis lehülés.

Cukika,
Egy gyerkőc a pociban vagy 300 extra kalóriát igényel. :twisted: Persze belőlem csak az irigység szól, terhesen mindig madáradagokat kellett ennem, hiába voltam éhes. Nem fért. :lol:

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltüntem, mert sok minden volt mostanság, de most már itt vagyok!

Szerencsére a tejem visszajött! Kyra hízott is rögtön egy hét alatt 230at, ugyhogy megnyugodtam :)
Viszont 19.én majdnem megöltem :cry:
Szerencsétlenkémet kiborítottam a babakocsiból, és jót repült belőle, rá a kövekre, de szerencsére semmi baja nem lett, egy karc nélkül megúszta! De azóta is remegek ha rá gondolok, és lelki beteg vagyok! :cry:

cukika, a kilók miatt ne idegeskedj, majd lemegy utána :wink:
Lényeg, hogy Pankababa szép erős baba legyen, a többivel ráérsz késöbb aggódni :)
Én se vittem túlzásba az aggódást :lol:
Bár meg is látszik, de ez van, azért szép lassan megy le rólam, Kyra meg szép nagy egészséges baba lett, és hát ez a lényeg :)

Na megyek, mert mocorog a kisasszony :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok,

Hűűű, de nagyon meleg van!!! :shock:

Akíra,
Hú, gondolom, hogy mennyire megijedtél! De ne legyél lelkibeteg, az a lényeg, hogy Kyrának kutya baja!! Ne őröld magad emiatt, ettől még jó anyuci vagy! Balesetek mindig lehetnek :wink:

Cukika,
Igen, tényleg vigyázz a kilókkal a toxémia miatt. Próbálj estére csak gyümit, és joghurtot enni. Vigyázz magadra!

Puszi!

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Cukika!

Persze, én is féltem tőle, fennáll a veszély persze, de azért ne aggódj! Csak hogy köztünk legyen szólva én rengeteget híztam a terhességem alatt! Majdnem 30at! És semmi bajom nem lett! Még a vérnyomásommal se volt semmi baj! Szóval nem feltétlenül vonzza magával a sok kiló a toxémiát! Régen mikor mindenki kettő helyett evett akkor sem lett mindenki toxémiás! Szóval nyugi! Persze, nem kell annyit hízni mint én, csak ne aggódj! Semmi nem törvényszerű :)
És hidd el utána a kilók is gyorsan lemennek! Rólam már 20 lement! Már "csak" 10 van! :lol:

Honnan szeditek ezt a sok mozgó cuccot? Nekem is kellenek ilyenek :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra,
Nagyon sajnálom a babakocsis horrort :( Szabit bekötötm, nekem is van rossz tapasztalat. Én csak majdnem borítottam ki egy gyerkőcöt, azóta nagyon óvatos vagyok. Natival meg egyszer Robi borult, amikor felvette a babakocsit a Stadionoknál, hogy kikerülje a lépcsőt és elcsúszott. Kb 50 ember állta megállóban és nézett minket.

Cukika,
Én mindkét terhességnél 85re mentem fel, először 70 majd 72-ről. Ehhez vagyok 175, ami nem alacsony, csak a kiló sok. Teherbeesés után a 3-4. hónap végére szedtem vissza a teherbeeső súlyomat, a kilók a 6-8. hónap körül szaporodtak meg. Ami a legrosszabb, hogy Nati után 3 héttel magától lement mind, most meg még mindíg 75 vagyok. :? Vagy egy 10est kéne még leadnom a boldogsághoz. Persze ebben nem is reménykedek, szoptatáskor sem szabad fogyizni. Jó kifogás soha nem rossz. :D

Kép KépKép
lorca
 
 


Ma tervezünk egy jó kis Agárdi kiruccanást. Lesz megint szaladgálás meztelen fenékkel. :) Csak épp Natinak is fel kéne ébrednie, hogy még a meleg előtt el tudjuk indulni. Én már jó két órája fent vagyok, van személyes beépített ébresztőm. Csak Robit nehéz kiverni az ágyból. :oops:

Cukika,
Robi toxémiás terhességből született, volt is gond vele. Magas vérnyomás, sok hízás ott is megvolt. Alacsony születési súly, szívproblémák, agyvérzés egyéb komplikációk...jó hír, hogy mostanra semmi nyoma és ezeket csak a zárójelentésből tudom. Szegénykém hónapokig kórházban volt születés után. :roll: Azt persze nem lehet állítani, hogy emiatt, csak valószínű.
A sok kiló nekem inkább megterhelő volt. Már a 70 is sok nekem, voltam én még 58 is vagy 7 éve, alapból, nem fogyókúra miatt (hanem a sok meló tett be) 80nál kezdtek fájni a térdeim, nem kaptam levegőt és nagyon megküzdöttem a terhesség végét. Másodszorra azért jobb volt, gondolom szokni is kell a túlsúlyt. Én nem is a toxémiától féltem, inkább az egész közérzetemet rombolta.

Kép KépKép
lorca
 
 


Cukika,
Hogy birod? :shock: Nekem az a 15kg öt hónap alatt nagyon gázos volt, térdem, bokám kezdte feladni. Szerintem nem a súly a veszélyes (bár egyetértek veled, hogy sok), hanem hogy ennyi idő alatt.

Most jöttem a fogászatról. Szabitól külön töltött első órám nem volt valami felemelő. :( Csütörtökön meg mehetek vissza.

Kép KépKép
lorca
 
 


Cukika!

30kiló meg a cseszegetés...féltem tőle, hogy fognak, de nem volt magas a vérnyomásom se és a vizeletembe se volt fehérje ezért nem!
Tudta a doki is meg a védőnő is, hogy veszélyeztetett terhes vagyok, nem szabadott mozognom, dolgozni se dolgoztam, és alkatilag olyan vagyok, hogy ránézek valamire és elhízok tőle...szóval nem csesztettek szerencsére! :lol:

Köszönöm a sok mozgó cuccot!És ezt ha lementem mozogni fognak nekem is? Nem csak álló kép lesz?

A súlyokról ne is beszéljetek! Nálam ugy volt, hogy sokáig 60 kiló körüli voltam (164cm) aztán fogamzásgátló hatására lettem 80! Ezután egy év alatt sikerült visszamennem 65rre, ami már nagyon jó volt a 80hoz képest! Aztán egy fogyókúrával sikerült 54re lemenni! Az csúcs volt (erre a fogyókúrára készülök megint ezerrel)! Aztán leszoktam a cigiről és lettem megint 70! Aztán fogyózni kezdtem, és 65re sikerült lemennem, de akkor terhes lettem, és nem folytathattam tovább! :?
Ugyhogy túlsúllyal kezdtem én is a terhességet! És a veszélyezettség nem javított rajta semmit, így 95kilóval szültem! Most vagyok 78! Ugyhogy 17 már levan rólam, de hát még ott van az a fránya 13 hogy elérjem a terhességem elötti súlyomat, ha meg az álmomat akarom elérni (54) akkor meg még rengeteg...
Ugyhogy fel a fejjel, nem vagytok egyedül :wink:

A fogorvos story is ismerős :)
Bölcsességfog húzásra kéne mennem, de nem visz rá a lélek! Szóval halogatom én is :?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Cukika,
Elég brutálisan néz ki a súlyugrálás :shock:

"Szerencsére" én csak hízok szép lassan. A fogyikról csak annyit tudok, hogy szigorúan csak a zsírállományt szabad fogyasztani. Amennyiben heti fél-1 kg-t meghaladja a súlycsökkenés, akkor az már az izomtömeg kárára megy. Még a heti átlag 1 kiló is sok, nem szabad minden héten ilyen "sokat". Ha a szervezet alap energiaszükséglete alá megy a fogyás, akkor a 7-10 (ha jól emlékszem) nap után ez az energiafelhasználás csökkenésével jár. És itt jön a jo-jo. Fogyizni nem szoktam, a 10 kiló plusszom így vagy öt hónap lenne minimum, ráadásul még mozogni is kéne. Ennyire lelkes nem vagyok. Így szépen a szopi mögé bújok.

Akíra,
Terhesgondozáson találkoztam egy csajcival, az 5. hónapban volt. Ő vetette fel a súlyt, kérdezte, mit gondolunk róla. Addigra 25!! kilót szedett fel. Próbáltuk nem cseszegetni, de látszott rajtunk, hogy alig kapunk levegőt. Kb 160 cm lehetett. Többet nem láttam, de ha azt veszem, hogy az én 15 kilóm szinte csak utána jött, nem is akarok belegondolni, hogy végződött a terhesség.

Kép KépKép
lorca
 
 


Cukika,
Sajnos azért eléggé látszanak a csíkok. :? Nekem Natival jöttek elő, hasonlóan alul, vérvörösen és a köldököm körül is. A vörös elmúlt, de a csíkok megmaradtak nagyon halványan a köldökömnél.
Attól tartok, kenheted, amivel akarod, mindegy. Csak rosszabb lesz. Szerintem próbáld nem nézni mostantól vagy fél évig. :D Addigra úgy-ahogy rendeződni fog. :wink:
Ha másfél hónap alatt dobod le a tizest, az tuti visszajön :( Még szerencse, hogy egy jó ideig ezen nem kell agyalnod :) A két terhesség között teljesen átalakítottam az étkezési szokásaimat. Használt, ha nem is a kilókban. Mivel a szotatásban nem volt szünet, azt nem is tudom, hogy végül mennyire lett volna hatásos. Emiatt Robim morog, mert egy csomó zöldséget kell ennie. De legalább a főzésre is rászoktam.

próbálkozom az egyik ugri-bugrival, remélem, összejön a malacka :)
Kép

Kép KépKép
lorca
 
 


Jaj, de jó, sikerült!!! Akkor lementem a többit is :D

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok,

Hogy vagytok csajszik? Bocsi, hogy néha eltűnedezem :D De azért be szoktam kukkantani, hogy mi a helyzet itt :D
Szombaton kint voltunk a Kapcsolat koncerten, jó volt :D Volt nagy őrültködés, meg persze hatalmas tömeg...

Cukika,
Örülök, hogy jó lett a terheléses cukrod!!! :D:D És hogy rendbejöttél a húgyuti fertőzéssel kapcsolatosan is!!!!
A 4D után kérünk majd képeket :wink:


Puszi mindenkinek!
Kép

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Sziasztok!

Bekukkantottam egy kicsit, a lányom alszik egyet, ugyhogy van egy kis időm...bár szalad a lakás, de azt majd később :lol:

A hugyúti fertőzés lekűzdéséhez gratula, na meg a terheléses cukor elviseléséhez is...én majdnem rosszul lettem! :oops:
A 4D-s képeket látni akarjuk!

Én voltam fogorvosnál terhesség alatt, de nem igen csinált semmit, mert hogy nem lehet, de most amig szoptatok sem csinál majdnem semmit mert hogy nem lehet, szóval majd ha ki tudunk hagyni szopikat, mert eszik szilárdat, na majd akkor csinál valamit...bezzeg a szájsebészeten kihúzták a bölcsesség fogamat...mintha az nem ártana...szóval szerintem fogorvos függő! Ha olyan fogorvosod van aki megcsinálja a fogad akkor szerintem nyugodtan! Én ugy tudom, hogy a második trimeszterbe szabad! A többibe meg nem, de nem biztos, hogy jól tudom! :roll:

Csíkok...hát nekem elég sok van! Kb. mint neked! Sajnos ezen nem segít semmilyen krém! Én használtam vagy 3 fajtát, de egyik se akadályozta meg! Szóval nekem senki ne mesélje azt, hogy ez az én hibám, és xy krém tehetett volna ellene...mert nem :evil:
Ugyhogy át tudom érezni a helyzeted! És sajnos meg is marad! Kicsit kifakul, de megmarad :cry:

Ja, és a fogyókúra...én a 90 naposra esküszöm!Nekem bejött! Lement rólam, és nem is jött vissza! Csak akkor amikor letettem a cigit! Mert akkor brutál nem figyeltem oda hogy mit eszek! Szóval magamnak köszönhetem! De hát legalább leszoktam! Szóval én pár hónapon belül nekiállok a fogyókúrának, és a következő terhességemet már csuda-csinin kezdem! :wink:
Ez a cél, és remélem sikerülni is fog!
:wink:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Cukika,
Natiterhesség alatt két fogamat is tömték, Szabival elsumákoltam. Most a héten fejezték be a gyökérgyilkosságot. Szerintem érdemes. Utána nagyon macerás elmenni, ha kell. A 3. alkalommal felbuzdulva Szabi anya-nem-hiányolásán, beugrottam egy cipőboltba. Ott telefonált rám Robi, 1,5 órával a szopi után. Nem is kellett mondania semmit, hallottam a gyerek üvöltését a háttérben. Nem kérdés, hogy értem haza öt percen belül.
Jók a képek. :) Olyan jó, hogy már így lehet látni!

Terheléses cukor:
Melyik volt? Akírának jellemzéséből ítélve a szőlőcukros. Natinál egyszer, Szabinál kétszer is végig kellett szenvednem. (Másodjára csaltam) Erre barátnőm mondta, hogy neki csak egy zsemlét kellett megennie! :twisted:

Akíra,
Szopival hogy álltok? Én is azt várom, hogy már ne szoptassak és akkor nekiállok valminek. Addig meg próbálok nem még többet felszedni.

Zsókuci,
Jó látni! A nyáron végiglátogatjátok a koncertlehetőségeket?
A hétvégén mi is voltunk - ismét - Agárdon, olyan jó volt kikapcsolódni! :D

Kép KépKép
lorca
 
 


Cukika,
Van vércukormérő, leellenőriztem. Nem ittam meg az egészet, csak addig, amíg nem kezdtem émelyegni. A 37. héten csinálta a másodikat. Nem sokkal utána megszültem, ha még rossz is lett volna az eredmény, akkor sem lehetett volna mit tenni.
A fogászatban nekem benne volt két nyári cipő is (fájdalomdíj) így 40 volt. :twisted: Jobban járnál, ha előtte csináltatnád meg, még van egy csomó idő a terhességből. Az első gyerek első pár hete/hónapja lehet olyan kimerítő, hogy még a wc-re se akarj kimenni, nemhogy egy fogorvoshoz. Most még könnyen elmehetsz. A szuri nincs hatással a magzatra, legalábbis én úgy tudom, a fogdokim mondta. Amúgy még egy Algopyrint sem ajánlott, mivel szoptatok.

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem de már itt vagyok, jövök amikor csak hagy a lányzóm :)

Sajnos nem szoptathatom tovább Kyrust, mert olyan gyógyszert kell szednem ami mellett nem szopizhat! Most megye mindjárt dokihoz kivizsgálásra, remélem cserélnek gyógyszert és akkor tudok szopiztatni, de nem hiszem, hogy ilyen szerencsés leszek :cry:

Ugyhogy mi már péntek óta tápizunk :(
Nagyon utálom, főleg, hogy ennyi idő alatt 350et hízott! Ez borzalom! Nagyon nem szeretném ha a tápi miatt elefánt bébim lenne! Próbálom minnél hamarabb bevezetni nála a kajákat, hogy minnél kevesebb tápszert egyen!

Panka baba nagyon édes! Az ásítós az haláli :lol:
Édes kiscsaj! :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra,
A gyógyszer miatt szerintem kérdezz meg több orvost is! A legtöbbnek van olyan alternatívája, jól meg kell nézni. Persze sokszor elkerülhetetlen. :(
Fejsz közben? A mostani tej az használhatatlan, de addig is fent tudod tartani a mennyiséget, hátha még lehet. Ha szopizni el is felejt időközben, pohárból, üvegből vagy a kajában megkaphatja.
Mekkora most? Nati 3 hónaposan 7kg, 6 hónaposan 9 volt és nem a legnagyobb, akit láttam. Most 13, ami egy kétévesnél egyáltalán nem vészes.
A kajákkal meg nem kell sietni. Mikor kezded? Én még várok, de főként a pancsolás riaszt el. :wink:

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Lorca, Kyra most majdnem 4 hónapos és 7 kilós! A kajákat elkezdtem neki adni a tápival együtt, a dokinő mondta hogy inkább így, így lassan kevesebb tápszer is elég lesz majd! Hisz a 6 hó az anyatejes babáknak szól, a tápszernek nem! De én amugy is etettem volna 4 hónapos korától, így meg hamarabb kezdtem, de nagyon tetszik neki! Eddig még csak gyümölcsöt kapott, de imádja, édesen megtanult egy hét alatt kanállal enni, és már alig nyomja ki a nyelvével :) Nagyon édi :)

A gyógyszer amit kaptam valószínűleg nem jó, valószínűleg jövőhéten mást fogok kapni! Egyenlőre nem tudom mit, de nem az a bajom amire gyanakodtak, hanem szervi bajom van, de még nem tudják, hogy mi, csak kisugárzik a csontjaimra, azért fáj! De most kezdődnek a kivizsgálások! De bizti nem két nap lesz az egész, és valószínűleg hosszabb gyógyfolyamatot is vonzz így maga után, szóval most jobb is hogy nem szopizik, nem tudnám normálisan szoptatni, ugy, hogy közbe orvostól orvosig járkálok!
Remélem hamar kiderítik mi a bajom, és hamar meg is gyógyítanak! Addig megy a para ezerrel, de hát majd csak túlélem...remélem! :roll:
Most rohanok!
Majd még jelentkezem!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra,
Nagyon sajnálom, remélem mihamarabb megtalálják a problémát. :(
Egy 7 kilós 4 hónapos egyáltalán nem óriási. Emiatt akkor nem kell aggódni. Csak jó húsban van. :D

A gyógyszerrel kapcsolatban pedig érdemes felhívni szakembert. Most nem tudom a számot, de a Kismama hátuljában megvan az elérhetőség, megnézem, ha érdekel. A legtöbb doki nem elég lelkes ahhoz, hogy utánamenjen, inkább lazán rávágják, hogy nem szabad szoptatni. Most néztem pl utána annak, hogy mi a kapcsolat a CT és a szopi között. Aki miatt megnéztem, annak azt mondták, hogy hagyjon ki egyet. Ehhez képest több kutatást végeztek azzal kapcsolatban, hogy veszélyes-e. A konklúzió, hogy nem. Ennek ellenére azt ajánlják, hogy 24 órán keresztül ne szoptasson az anyuka egyes összetevők esetén. A lefejt tej meg felhasználható, nem tudom már, hogy hány felezési idő után. Ez csak arra példa, hogy könnyen odavágnak valamit, ami nem is úgy van. Az egy etetés kihagyásának semmi értelme nem volt, mert ha árt, a következő is, ha meg nem, akkor meg minek kihagyni?! Abból a szempontból viszont tényleg sokkal jobb, hogy tápszeres, hogy ha esetleg kórházba kerülsz, vagy épp csak nem vagy otthon kajaidőben, más is el tudja látni.

Hozzátáplálásnál a tápszerre ugyan az vonatkozik, mint az anyatejre, nincs különbség, ugyanúgy a 6 hónapot javasolják. Annyi a különbség, hogy amíg az anyatejes babáknál fennáll a vérszegénység, addig a tápszereseknél nem, mivel azok tele vannak nyomva vassal. Van, aki persze nem hisz abban, hogy lehet egy szopis baba hátrányban egy tápszeressel, de én is egyetértek. Meg dokinénink is.

Cukika?
Zsókuci?

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!


Csak gyorsan bekukkantottam!
Látom elég kihalt most a topik, gondolom mindenki nyaral! Nem is csoda ebbe az időbe! :wink:

Én folyamatosan dokihoz járok, ugyhogy jobb is így, hogy nem szoptatok, mert majdnem minden napomat a korházba töltöm! Minden féle vizsgálatok, röntgen, uh, szóval rengeteg vizsgálat! És ha a végére járunk lehet rengeteg gyógyszer is lesz belőle, ugyhogy egyenlőre tuti, hogy jó hogy nem szopizik már Kyrus! Igy sokkal könyebb itthagyni valakire!
A hozzátáplálás persze biztos hó ha 6 hónapig nem eszik mást, másrészről, így legalább kevesebb tápot kap, aminek én nagyon örülök, mert nem igen szeretem, tehát én azon vagyok hogy mihamarabb visszaszorítsam a tápot!
És ami meg ellene szól ennek a 6 hónapnak, hogy a gyerekek ízbefogadó képessége meg pont az 5 és a 7 hónap közt a legjobb, utána egyre kevesebb mindent fogad el, ezt nem egy nem két helyen olvastam, ugyhogy én jobbnak tartom ha elkezdem etetni, és Kyrus nem is ellenkezik, imádja! Egyenlőre gyümikél tartunk, aztán majd egy hónap mulva adom neki a főzeléket is :)

Most rohanok, mert felkelt :)

Jó nyaralást mindenkinek!
8)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra,
A tápi miatt ne aggódj. Annyira azért nem rossz dolog. Visszaszorítani meg még jó darabig kell, még egy évesen is szüksége van rá. Ez a fő táplálék, nem tökéletes, de jó, jobb, mint bármi más, amit kaphat. Elsőre én is tűkön ültem, hogy mikor kezdhetem már el. A 6 hós vagy korábbi hozzátápinál annyi pro és kontra van, hogy nem is próbálom már számon tartani. Én azt hiszem még várok. De augusztusban biztos elkezdem. Ez olyan, mint a pelenka. Amint elkezdtem a biliztetést, rájöttem, hogy nem kell sietni, egyszerűbb naponta 4x kicserélni a pelust egy együttműködő gyereken mint napjában 15x rohanni a wcre és állni mellette.

Cukika? Kezdek aggódni. Ugye nem azért nem írsz, mert baj van?

Kép KépKép
lorca
 
 


Hát igen Lorca, ez valószínűleg egy első babás anyuka rohanása...mint mndennel :lol:
Tudom, minden első anyuka így van vele, hogy alig várja, hogy üljön, másszon, menjen, egyen, stb. aztán meg visszasírja a nyugodt gőgicsélős korszakot :lol:
Ugyhogy valószínűleg én is a másdikkal már máshogy csinálom majd :wink:

Na megyek, mert megint felkelt :D

Szép napot nektek!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok,

Én is bocsi, hogy eltűntem, de szombaton jöttünk haza a nyaralásból – Bükfürdőn voltunk. Nagyon jó volt, bár nem bántam volna, ha nincs ekkora hőség, de így meg legalább tényleg pihentünk, és sokat strandoltunk :D

Cukika,
Örülök, hogy jól vagytok! De nagyon sajnálom a nagypapidat! Borzalmas, hogy szegény kisöregek milyen hamar letudnak épülni :cry:
Grat, hogy Panka baba milyen szépen növekszik! :D:D És jó nagy a pocid is!! Amúgy nyugi, ha valaha eljutok idáig nekem pont így fog kinézni a hasim… már most is elég csíkos :?

Puszi mindenkinek! Most rohanok, mert teregetnem kell még, csak elfelejtettem :D:D

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Akíra,
Én soha nem sírtam vissza a gügyögő korszakot. Nekem inkább az furcsa, hogy Szabival élvezem. A 3-6 hót én nagyon megszenvedtem. Nati nem csinált semmit, csak hízott, mint a malac. 5,5 hósan megült, onnantól számolom a kezdem élvezni a babázás dolgot.

Cukika,
A nagy súlynak igazából nincsenek jelentős előnye a koraszülötteknél. Ne legyen koraszülött és kész. :wink: Ilyenre nem is szabad gondolni. Maradjon a fenekén még 8 hétig és kész. Azután meg még gondolkodjon el rajta, hogy nem is olyan sürgős ide kidugni az orrát. A cukrod hogy áll? (Szerintem 8 hét múlva inkább neked lesz sürgős :twisted: )
Hát ezek aztán striák a javából :shock: Azért ne keseredj el. Ha nem is teljesen, de szépen el fognak múlni.
Nagypapát nagyon sajnálom. :( Én biztos ki akarnék jönni a kórházból és rosszul esne, ha a szeretteim bent hagynának. Rossz lehet ilyen helyzetbe kerülni, mint szüleid. Gondolom ki is hoznák, hogy legalább velük legyen, de bent is hagynák, hogy a legjobb ellátást kapja meg. Nincs jó döntés. Segíteni mondjuk a kórház sem tud ezen az állapoton, így inkább a kint hangzik jobban, ha van, aki rá tud nézni, tudja gondozni. :roll:

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Cukika!
A papádat nagyon sajnálom! Nekem tavaly halt meg a papám! Sajnos ő korházba kellett, hogy maradjon, mert nagyim nem volt hajlandó hazavinni :evil: De jobb lett volna neki otthon az tuti! Szerintem is, ha tehetitek vigyétek haza! A striák miatt ne aggódj, nekem is ilyen volt a hasam :wink: És lassan de biztosan azért halványul! Bár sose lesz már a régi, de hát sebaj, én beérem avval, hogy ilyenkor ha szomorkodom miatta ránézek a tökéletes lányomra, és már nem is érdekel :wink:
És egyetértek Lorcaval, én is alig vártam a 36 hetet, aztán meg gondoltam, hogy ok akkor most már jöhet, erre csak bennmaradta 42 hétig :twisted:

Lorca, én is azt várom, hogy üljön, hogy már jobban el tudja foglalni magát! Mert most még csak odáig jutottunk, hogy forog! Ez legalább egy lépés előrre, már nem nekem kell forgatni ha elunja magát :lol:

Na most megyek a babámhoz!

Szép napot mindenkinek!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Hát igen cukika, Kyra nagy franc az biztos :lol:
Már a terhesség alatt is tudtam, hogy ilyen lesz, sose volt könnyű eset, se ultrahangon, se ctg-n, szóval minden dokinak meggyűlt vele a baja, egyéniség a javából :D
És többen is megjósolták, hogy hamarabb fog jönni, na ő ezt se hagyta, nehogymár valami úgy legyen ahogy más akarja :lol:

De imádom, olyan kis kiszámíthatatlanul egyedi :D

Nagyon édi szép pocid van, a striákkal meg nem kell tényleg foglalkozni! A gyerek a lényeg! Engem se érdekel!

Minden nagyon változó a babáknál! A fordulás, az ülés, a mászás, a menés, minden!De az extrém eseteket nem számítva (akik nagyon hamar vagy nagyon későn kezdenek el dolgokat) forogni kb. 3-5 hónapos kor körül kezd, ülni kb. 5-7 hónapos korba fog :)
A menés meg 8hó-1év körül! De ez csak az átlag! Tényleg vannak extrém nagyon kiugró esetek!

Kyra már forog, meg kúszik, olyan gyorsan elkúszik a szoba egyik sarkából a másikba, hogy nem győzök rohanni utána :lol:
21.e óta forog, azóta meg nem hagyhatom magaslaton, mert leperecel :D
Ugyhogy élmény ha már mozog :) De így fogok csak igazán gyorsan lefogyni :)

Mindjárt rakok fel képeket :)

Ja, és nagyon sajnálom ami a papáddal történik, de kitartás hozzá, és örüljetek, hogy hazamehet, még ha nehéz is lesz! Én mindent megtennék, hogy visszahozhassam a papámat, és máshogy legyen mint volt :cry:

Kép Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Cukika, igen, én javaslom, hogy egy kicsit azon a részen is informálódj :) Én is mindent elolvastam amit lehetett a terhességről, a szülésről (kivéve a császárról...azt mindig átlapoztam :roll: ...azt mégis az lett :? ) Na de a lényeg, hogy én is mindent átolvastam, kivéve a gyerekes dolgokat! És most igyekszem bepótolni, és mindennek utánanézni, érdekes könyveket venni, na de valljuk be beszerezni és olvasni is nehéz gyerek mellett! Ugyhogy énszerintem ha van rá alkalmad olvasgasd azt is! Én nagyon szeretem azokat a könyveket amik a babák fejlődéséről szólnak, abból már van kettő is! Meg persze minden babás érdekel, csak elég kevés időm jut olvasni, mert ha épp alszik akkor inkább rendet rakok meg főzök, vasalok :lol:
Este szokott jutni rá egy fél órácskám! Ugyhogy szerintem most kezdd el, amíg még van időd :wink:

És hogy álltok a gyerekcuccok beszerzésével? Babonából nem veszitek meg, vagy már készen áll minden Panka érkezésére? :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Cukika!

Mi már elég hamar megvettünk mindent! Kyra júniusba fogant, és mi szeptemberbe elkezdtünk neki megvenni mindent! Mert, hogy mi alig kaptunk valamit! Az utolsó hónapba bukkant fel egy volt kolleganőm és tőle kaptunk sok babaruhát, de a többit mind be kellett szerezni, ugyhogy jó nagy kiadás volt, és így volt jobb! Hogy mindent apránként vettünk meg!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


A kocsi jól néz ki! Nekem is tetszettek az ilyenek, csak végül mi mégse az ilyennél döntöttünk, mert nehezen irányítható (szerintem) és járművön kizárt dolog vele közlekedni! Ugyhogy mi egy kicsit kisebb modellt vállasztottunk, ami ugyanugy mint a mózes lefektethető teljesen, és fel is ültethető most már, hogy így szereti! Na meg most vettünk egy esernyő babakocsit is! Így még mindig olcsóbb volt mint az a 70 ezres amit te is mutattál! Mert nekünk a nagy kocsi volt 25 ezer az esernyő babakocsi meg 13ezer!

Mi is egyenlőre egy szobába vagyunk a Kyrával, ugyhogy én is utolsó hónapba rendeztettem be a férjemmel a szobát! És a cuccait is csak februárba kezdtem el kimosogatni meg kivasalgatni meg helyéretenni! Megvártam a bűvös 36 hetet és utána :wink:

Azért én a császáros dolgokat is elolvasnám a helyedbe! Csak mert szerintem jobb tudni! Mert én nagyon rosszul éreztem magam mikor kijelentette a doki, hogy akkor irány a műtő, én meg csak kapkodtam a fejem, azt se tudtam mi fog történni! Nekem jobb lett volna ha tudom, hogy ez hogy zajlik! De persze ha te nem akarod akkor ne olvasd el, csak a tapasztalataimat mondtam el :)

Hol fogsz szülni? Melyik korházba? És miket hallottál a császárról? :?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Cukika!

Hát igen, lehet a császárnak is hátránya, de valljuk be a normál hüvelyi szülésnek is! Én mindkettőről hallok rengeteg jót és rosszat is! és szerintem minden teljesen dokifüggő!
Az én dokim egy aranyember! És biztos vagyok benne, hogy mindkét fajta szülés jól sikerült volna! Szóval nem korházfüggő, mert ahol én szültem is vannak olyan orvosok akinek soha nem akarnék a kezei közé kerülni, és vannak olyan nővérek is! (mert hogy ugye a katérter a nővér dolga) :)
Szóval én persze támogatom a hüvelyi szülést, és persze az a természetes és a legjobb, de azért érdemes tudni egyet mást a másikról is, főleg ha neked van esélyed rá, hogy úgy végezd!

Nekem teljesen jó volt a császárom! Semmi gond nem volt! És én nagyon hamar felépültem! Persze műtét után azért pár hétig még éreztem a helyét, meg nem tudtam úgy mozogni mint ahogy most, de nem volt olyan vészes! A legrosszabb az első 1-2 nap volt, még a korházba, de mondjuk, én azt is elég jól viseltem a többi császároshoz képest! Én műtét utáni napon már lótuszülésbe babáztam, és a járkálás sem volt olyan rémes mint ahogy azt a többi császáros mondta! De hát én egy ilyen típus vagyok, meg is lepődtek rajtam! A dokim csak pislogott, és megkérdezte, hogynekem nem tegnap éjjel volt műtétem? :lol:
Hát szóval nekem nem volt olyan rémes! És volt aki normál hüvelyi szülés után rosszabbul nézett ki mint én! Volt aki ülni se tudott, ugy szétszakadt, meg annyi öltése volt! :roll:

Szóval őszintén én ha választhatok a következőt is császárral kérem :wink:
Két rossz közül ezt már tapasztaltam, szóval tudom mire számítsak :)

Ja, egyébként nálunk is köldökzsinór probléma volt! Azért nem tudott megszületni a drágám mert rá volt tekeredve a mellkasára kétszer a köldökzsinór! Szóval ez volt az egyetlen lehetséges út
:?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

MI is 2009-re tervezzük az első babánkat! Jövő májusban lesz az esküvőnk, és ha minden jól megy, akkor 2009 tavaszán lesz babánk! Én is nagyon örülök, hogy valaki indított ilyen topicot is...tehát nem ilyen durr bele típusút, hanem tervezgetőset.:-)
Csatlakozom azokhoz, akik 2009 tavaszára tefrvezik szintén a babájukat.
Én 26 éves vagyok. Most októberben hagyom abba a fogamzásgátlót, és jövő május-júniusban állunk neki a babának. Annyira várom már. A tervezgetés is nagyon jó, de csinálni és várni az eredményt....olyan izgalmas lenne már!
Mindenkinek sok-sok örömöt az elkövetkezendő 2 évre!
Vendég
 


Szisztok!

Ósió üdv köztünk :)
Örülök, hogy egyre többen leszünk :)
Én is 26 vagyok, ugyhogy van már velem egykorú is :wink:

Én imádok tervezgetni! Párom néha már kitér a hitéből, hogy én már a következő gyerek nevén gondolkozok, meg hogy hol meg hogyan szüljem meg :lol:
De hát azért ebbe a mai világba, ahol ilyen az egészségügy nem árt hamar gondolkozni ilyeneken!

Tényleg ki hol szül? Ki mit ajánl? Mármint korházat! Mert hogy én most fogok váltani, mert én a Schöpfibe szültem de ott ugye nem szülhetek, csak rengeteg pénzért, ami nekem nincs, ugyhogy nekem új korház és doki kéne! A Péterfy azt mondják jó, meg onnan van egy orvos akit ajánlanak, de ha ajánlotok ti is valamit akkor szívesen veszem :)

Na megyek a lányomhoz!

További szép napot :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Szia Akíra!

De jó, hogy te is 26 éves vagy!
Nekem még nincsen babám, ahogyan ezt írtam tegnap. Most tervezzük az elsőt. Én is szeretek tervezgetni, mert olyan jó, hiszen a tervezés is olyan izgalmas.
Én vidéken élek, így evidens, hova megyek szülni. Abban a kórházban dolgozik a nőgyógyászom is, akivel nagyon elégedett vagyok, így én pl. nem tervezem, hogy máshova mennék szülni. Arra meg sajnos felkészült az ember, hogy a jó ellátást mindenhol meg kell fizetni, pl. a különágyas szobát, emlyet én majd szeretnék kérni. Pesten nem tudm, mi a helyzet, gondolom, ugyanez, azzal az eltéréssel, ha máshova mész szülni, jó pénzeket kell fizetni.

Ha jövő júniusban összejön a baba, akkor 2009 márciusában születne meg. Persze, ehhez az kell, hogy a legelső hónapban összejöjjön...:-) Tényleg, nektek mennyi idő múlva jött össze? (akinek már van gyereke természetesen)
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: