Új privát üzeneted érkezett!

Szia Gajdangy!
Nekem nincsen ilyen tünetem. Az orvosd mit mond erre? Nekem a 25. héten volt kicsit magas a vérnyomásom, akkor be is fektettek pár napra kivizsgálásra a kórházba toxémia gyanújával. Azóta hál istennek nincs ilyen.
Az hogy ingadozik a vérnyomásod az mit jelent? Mekkorák az eltérések? Bár addig amíg nincs fehérje a vizeletben addig nincsen baj, de én mindenképpen beszélnék a helyedben dokival, vagy védőnővel.
Engem 2 hete szeméremcsontnál kínoz a fájdalom, estére már igazán elviselhetetlen lépni se bírok, de azt mondták, hogy normális csak a csontokat nyomja szét a baba. Neked van ilyen?
Vendég
 


Sziasztok!

Kicsit én is eltűntem, de jelentem még egyben vagyunk:) Volt egy kis net gond, aztán az elmúlt pár napban nem tudtam bejelentkezni.

Üdv a még újabbaknak, mint én:)
Gajdangy!
Nekem is ingadozik a vérnyomásom, de inkább alacsony mint magas. A pocakom is egyre többször keményedik. A védőnőm azt mondta igyak sokat és pihenjek amennyit csak tudok.

Zsuzsi!
Én július 12-re vagyok kiírva:) Nekem első baba, már nagyon várjuk őt:)

szép napot mindenkinek
Andi

andicsiga
 
 


Szia Andi
A pocakom nekem is elég sokat keményedik és naponta olyan 2-3 szor vannak jóslófájásaim is. Még 2 hetet azért jó lenne egyben kihúzni, akkor már nem számítana koraszülöttnek a pici.

Én a szüléstől nem félek annyira, hanem inkább az utána következő időszaktól. Tudni fogom-e, hogy mikor mit szeretne a picúr? Egyáltalán meg merem-e majd fogni? Sajnos az én közelemben nem nagyon vannak kisgyerekek. Talán a legkisebb akit a kezemben fogtam már lehetett vagy 5 hónapos.

Tényleg Ti hogyan tervezitek egy szobában lesz veletek a picúr vagy egyből külön szobában?
Vendég
 

 
 

Sziasztok! Én is csatlakoznék hozzátok, ha megengeditek. Tegnap találtam rá erre az oldalra. Jelzem, eleinte lehet béna leszek, mert még soha életemben nem "fórumoztam", sőt nemi s nagyon olvastam ilyen oldalakat. De örülök, hogy vagytok! :) Van itt most valaki?
kiskavics
 
 


Sziasztok!

Üdv Mindenkinek!

Zsuzsi, nevet tényleg ne siessétek el, sőt, ha lehet, legyen meglepi. Aki durcázik emiatt, majd megenyhül, ha meglátja a Picúrt, és Nektek sem kell ellenszélben evezni. :wink:

Igen én is úgy szerettem Levivel a többgyerekes anyukákon csüngeni, de aztán mint kiderült, magamnak kellett megoldani mindent. Mivel minden gyerek más. Ezt úgy értem, hogy persze kaptam szuper tanácsokat, de ami konkrétan nagy bánatom és bajom volt, azzal kapcsolatban sajna nem volt tapasztalat.
Szóval nekünk Murphy beköltözött negyediknek a házba, így kb. mindent végigpróbáltunk első gyerekkel, amit lehet. Gyomorműtét 8 hetesen, bcg oltás túlreakció (ez akkora volt, mint egy dió és kb. minden 10 ezredik gyereknél fordul elő), nemalvás, nemevés, nemivás. Szóval hidd el, tapasztalat, mindig tudni fogod mit kell tenni!!! Az előzőeket sem ijesztegetésnek írtam, ne értsétek annak, sőt. Pont azért, mert egy dolgot nagyon megtanultam. Az ösztönök hihetetlenek, tényleg. Olyan nincs, hogy ne tudd. Ha meg hirtelen baj van, akkor itt a babanet! :wink: :lol:

Gajdangy, a fáj azt jelenti hogy zsibbad a kezed? Mert nekem Levivel is és most is kb. a 32. héttől annyira zsibbad, hogy nem érzem, ha pl. megégetem. Meg a fagyasztóból már nem vehetek ki dolgokat, mert azt sem érzem, amikor már a bőröm fagy le. Eléggé extra, főleg, hogy Levit reggel szegényt úgy megkínzom mindig, mert nem tudom begombolni a body csattokat rajta. Nálam vmi ideget nyom el a baba, remélhetőleg majd megszűnik idővel. De ilyenkor mindenre azt mondják majdnem hogy normális. Pl. rettegtem, hogy a csaszi vágásom belül szakad, mert úgy fáj a bőröm, mintha sebes lett volna, de a külső vágás fölött jó 5 cm-rel. Hozzá sem lehet érni, de a dokim nem mondott rá semmit, csak hogy még pár hét!
Mennyi a vérnyomi ingadozás?

Hú, ez most eddig nagyon fiús topik, majdnem mindenki fütyist vár. :lol:

Zita, így már értem. És kinn a kertben elvan Boti? Csak mert Levi nem sajna. Úgy értem apával igen, de velem nem. Mert ugye hozzám az elmenetelt köti, így kb 5 perc után a kaput rázza és ordít, hogy mennnyyyűűűű. Eléggé vacak, mert én meg már nem akarok menni hogy aztán kinn a kocsik alól vadásszam össze, mivel kismotorral teper és már utol sem érem. Hihetetlen tempót vesz föl és ugye az meg zörög, nem is hallja ha rekedtre ordítom magam. Szóval mi most küzdünk és pici babával sem lesz másképp, mert akkor sem fogok tudni rendelkezésre állni 24 órában, ahogy azt megszokta.

Andi, szia újra!

Különalvás vagy együtt: van aki nagyon megtervezi, de sztem nem érdemes. Úgy értem, úgyis a gyerek dönt. Pár baba 5-6 hetesen már simán alszik 5-6 órát egyben éjjel és kifejezetten zavarja, ha nem egymaga van.
Meg a másik, hogy a babóknál sok az éberalvás, amikor nyöszörögnek, hangosan szuszognak. Ha a kedves mama nem laza (én sajna nem voltam az) akkor meg lehet őrülni, mert 20 percenként felébred rá az ember, és rohan hogy nincs-e baj, pedig ez tök normális. Nekem is mondták, mégsem hittem el.... :roll: :lol: Szóval órákat ültem az ágya mellett és nem aludtam amikor lett volna lehetőség rá, akkor sem.
Aztán Levi leszokott az alvásról és óránként kelt 13 hós koráig minden éjjel. Egy ideig ment hogy hagytam, de a végén se külön szoba se külön ágy. Mellettem feküdt és bevallom, annyira ki voltam ütve, hogy azt sem éreztem, ha felébredt és elkezdett szopizni. Na, de ez extra eset, és ritka és betudható a pocakműtétnek.
Csak azt mondom, hiába terveztem meg, hogy no együtt alvás, a nagyágy a mienk apával és nem szoktatjuk oda, végül csak nem bírtam.
Aztán láss csodát 13 hósan nem kellett a cici tovább, pocakos is lettem, ki is költöztünk teljesen és azóta egy nyikk nélkül alszik Levi minden éjjel 10-11 órát egyben. Mások meg hónapokig szenvednek az altatással, különszobába szoktatással. Nekünk meg pont az volt a megoldás, hogy megkapta az egész szobát. Azóta is, csak ott és csak egyedül hajlandó aludni. Ha bennmaradunk nem alszik, bármilyen fáradt. De amíg cicizett, addig hiába költöztünk volna ki, járkálhattam volna át....

Na, jól kifecsegtem magam, bocsi a litániáért, de hátha lesz vmi használható is a tapasztalatok között. :wink:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Szia Neked is kiskavics!

Mesélj kicsit, de ez vonatkozik persze a többiekre is. Meg ha kész a babaszoba akkor lehet ám képeket is feltenni!

Nálatok első baba?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Hát igen pont az ilyenek miatt van bennem jó nagy para. :) Nem alvás, nem evés, nem kakilás és hasonlók. :) És most egyenlőre nem tudom elképzelni, hogy hogyan birkózom majd meg vele.

Ti hogy viselitek ezt a nagy meleget? Én visszasírom a múlt hetet, az a hőmérséklet valahogy így nagy pocakkal sokkal jobb volt.
Vendég
 


Sziasztok! Bocsi, kicsit elszundítottam, míg "nagylánykám" alszik. Magamról: 29 éves vagyok, és második gyermekem várom. Lánykám szeptemberben lesz két éves, így nálunk sem lesz nagy korkülönbség a két babó között. Pocakomban kislegény lakozik, aki eredetileg augusztus 3-ára várható, de a 4d-s uh, és a 30 hetes genetikai szerint is inkább július 26-án akar világra jönni. Én meg örülök, ha még a júniust a pocakban tölti, mert akkora a pocakom már a kb. félidőtől, hogy mindenki azt hiszi, csak napok vannak hátra és nem hetek, aztán meg kikerekedik a szemük, mikor elárulom, mire vagyok kiírva. :D Éppen ezen megfontolásból, s mert szeretem előre lerendezni a dolgokat (később sem lesz egyszerűbb, sőt), nálunk már kész a babaszoba, s a kórházi csomagom is összerakva pihen a szekrény aljában. Így vagyok nyugodt. De nem is bánom, hogy már kész, mert csak úgy szuszogok ebben a nagy melegben.
kiskavics
 
 


Hogyan tudnék én is ilyen időszalag-micsodát tenni a szöveg végére, segítene valaki? Előre is köszi!!! :)
kiskavics
 
 


Na, leánykám felébredt, mentem uzsit adni neki. Majd még benézek hozzátok! Remélem, szokott ez az oldal pörgösebb is lenni! :) Puszi nektek és szép délutánt!
kiskavics
 
 


Mindjárt itthon lesz a párom, úgyhogy megyek és nekiállok valami vacsorát öszedobni. Estefele én már sajna nem tudok jönni, mert olyankor övé a gép, de holnap jövök majd megint. Addig írjatok sokat!
Vendég
 


Sziasztok!

Zsuzsi, Andi: Szóval, most meg kell figyelnem magam, holnap lesz meg a laboreredményem nagyon izgulok miatta.
A vérnyomásom 130-150 körüli, pedig mindig 120/80 volt.
A szülésznőm sómentes diétára fogott, valamint pihenésre. Holnap fogok beszélni a dokimmal...
A szeméremcsontom még nem fáj, de mivel produkálom az összes tünetet ami csak létezik, így nem fogok meglepődni ha fájni fog....

Aprooka: Igen, dettó olyan amit leírtál , de elsősorban fáj, úgy hogy reggel kell pár óra mire tényleg fogni tudok vele. Szinte ökölben van végig a kezem, mert nem tudom kinyitni. Nagyon nem értem, bárhogy mozgatom tornáztatom semmi... Éjszaka a legrosszabb amikor felébredek, mert addig föl kell kelnem, hogy picit enyhüljön a tünet
Remélem a sómentes diéta valami eredményt hoz...
Üdv!
Gyöngyi
gajdangy
 
 


Sziasztok!

Már rég nem jártam itt.
Most van egy kis időm.
Dagadás: Nekem az ujjaim dagadnak, kézen is lábon is, de nem durván. Kíváncsi leszek ebben az időben dagad-e majd jobban. Amúgy észrevettem, ha nem eszek szénhidrátot lemegy. Persze, mert az küldi ki a szövetek közé a folyadékot. A lényeg hogy ennek ellenére is meg kell inni a napi 2-3 litert, hogy legyen bébinek. És inkább fehérjét enni, mert az nem engedi, hogy az erekből kimenjen a víz a szövetekbe. Milyen könnyű leírni, de betartani...
Zsibbadás: Én este ébredek fel rá, hogy zsibbad a kezem, de szerencsére átmozgatom és utána már jobb. Azt vettem észre ha estére leveszem a gyűrűm akkor reggelre le tud apadni a dagadásom is.
Meleg: Én izzadok mint a ló. Naponta legszívesebben úgy 50x lezuhanyoznék. Szerencsére az otthonunk jó hűvös, szóval nem biztos hogy sokat leszek napon, vagy a kertben az idén. Bár a hétvégén is a kerti tavat tisztítottuk, le is égett picit a pocakom.
Szeméremcsont fájdalom: Kb a 25 hét óta érzem. Én a hormonoktól nagyon felpuhultam, mármint ízületekben. Ki is ficamodott a mutató ujjam kosáredzésen, mármint amit én tartottam. Sosem csinált ilyet előtte. Az a lényeg hogy az elejétől kezdve recsegek-ropogok. Szóval a 25. hét körül azt gondoltam, biztos visszértágulatom van az fáj, de most már tudom, hogy ízületi fájdalom. Leginkább mikor aszimmetrikusan mozgok. pl. megemelem az egyik lábam, vagy mikor elkezdek járni. Nem a legkellemesebb.
Vérnyomás: Ez a téma amit kerülnöm kéne, ugyanis nekem a vérnyomásmérő gondolatától megy fel a vérnyomásom. :-)
Alapból 130/70 körül volt, most meg orvosi környezetben produkálok 160-at is. Volt is egy kis afférom a háziorvosommal emiatt. A védőnő is, meg a dokim is megmondta, hogy ha otthon normális akkor ne aggódjak emiatt. Akinek ilyen pszichés hülyeség miatt ingadozik, annak ajánlom a DEVA 10 Terhességi homeopátiás sprét. Nekem bevált. Nem gondolom, hogy pichopata lennék, de a háziorvos "maga veszélyezteti a saját maga és a gyermeke életét" dumája kicsit kikészített. Aztán elkezdtem ezt használni és most semmi bajom. A terhességi parákra is jó. Mármint, hogy mit fogok kezdeni a gyerekkel? Meg mi lesz ha sír? stb...
Én már nagyon várom a hétfőt. Legutóbb 29 hetesen voltam dokinál, rég láttam babócát, fogalmam nincs hogy odalent mi a helyzet. Persze a fiúcska tuti jól van, úgy rugdos, hogy sajog mindenem. Érezhetően erősödik meg nő, szóval nem aggódom, csak most már igazán megnézném :-)
Neki bent kell maradnia minimum július 2-ig. Ezt megdumáltam vele :-) Addig képzéseket tartok, nem kéne hogy ott szülessen meg. Július 19-re vagyok kiírva, de van egy megérzésem, hogy utána születik majd. Nem vagyok egy nagy asztrológus, de szerintem épp oroszlán lesz. Annyira határozott és aktív odabent, hogy az csak na. Kíváncsi leszek.
Én eléggé le vagyok maradva házrendezés ügyben. Még előttem van 1 szobafelújítás, 2 szobafestés és bútor rendezés, és csak utána jön a babaruhamosás, meg a többi édes dolog. Persze már szinte mindenünk meg van csak nem a helyén. Ja és nem én fogok bútort tologatni. Remélem :-)

Na ma is kiírtam a heti adagot magamból.

Ti amúgy merre laktok? Hol szültök? Orvossal? Szülésznővel?

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Ja még annyi, hogy a zsibbadásokra, görcsökre jó szokott lenni a MG+B6, meg a kálcium.

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Hahó! Van valaki?
kiskavics
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok ha pofátlan vagyok! Gondoltam valakit érdekelnének fiu gyerekruhák 2éves korig.? Jo állapotú tiszta rucik, alig hsználtak. Van benne bakancs cipő szandi is. Egy zsáknyi ruhárol van szo, privben ha valakit érdekel jelezzen. Nekem fiam után lányom születik igy nem tudom már nagy részét ráadni :-D De elkotyavetyélni nem szeretném :-( Mert azért ahhoz jok.

Amugy én szeptemberben szülök és győri vagyok. Mint mondtam kiscsajszim lesz :-) De majd holnap 4D-n remélem megerősitést nyerünk rá bár már kétszet mondták.

Majd azért benézek még.

Bocs mégyegyszer és további kelllemes babavárást!

dinuci01
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
ez a kérdés engem is foglalkoztat. Nekem is első babám lesz és fogalmam sincs, hogy honnan fogom tudni mit kell csinálni. Bár mindenki azzal vigasztal, hogy ne aggódjak mert tudni fogom, az ösztönökre és a szívemre kell hallgatni. Hát majd meglátjuk, valahogy biztos elboldogulunk:)

Kiskavics!
Üdv neked is itt:)ÉN a picibaba.hu oldalon regisztráltam és ott csináltam vonalzót és ide aláírásként beraktam a profilomhoz!

Én az időjárással nagyon ki vagyok békülve. Valahogy én/mi jobban bírjuk ezt a meleget és napsütést, mint a múlt heti esőt, szelet és hideget. Sokkal nyugodtabb a pocaklakó, amióta ilyen idő van. Persze melegem van meg minden, de valahogy jobb.
Mi egyelőre egy szobában leszünk a picivel, így babasarkot alakítunk ki, még nincs kész, de a hétvégén fogjuk kialakítani, így jövő héten talán már tudok képet felrakni.
Én a Bajcsyban fogok szülni, és július 12-re vagyok kiírva.

Többiek? Hol fogtok szülni? ez engem is érdekel.

szép napot nektek

andicsiga
 
 


Sziasztok!

Vagyok, csak ma délelőtt miniovi volt nálunk, 4 gyerekkel. Szóval most csak benézek és már megyek is, mert a kert állapota vicces... :lol: :lol:

Amúgy én a Kútvölgyiben szülök, na nem a privatizáció utáni áron, mert azt egy évtized alatt sem tudnánk kiperkálni. Csak ott dolgozik a sógorom így maradhattam. Levi is ott született. A dokimat nagyon sürgősen leváltottam, mert horror volt a szülés és ez sokban neki köszönhető. Még a közel 40 éve praktizáló szülésznőm is kiborult rajta.....ha vkit érdekel szívesen elmesélem. Na, nem ijesztegetésnek, mert nem az a lényege, hanem hogy milyen egy amúgy sztárolt orvos hozzáállása a nem egészen sima esetként elkönyvelt szüléshez.
Szóval új doki, aki most jelentette be, hogy nem marad a kórházban júl.1-től, amikortól fizetős a dolog.
Így nem igazán tudom most mi van. HA engedik visszajön a szülésre, vagy mehetek utána, de ki tudja hova, vagy se kórházam, se dokim. Nálam most ez a legnagyobb para, főleg, hogy mivel az első gáz volt, ezért kicsit előre kellene készülni rá, nem lehet, csak úgy simán egy ügyeletesnél, aki nem ismeri az előzményeket....

Na, lépek kezdek vmit a kerttel.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Köszi andicsiga a segítséget. Megpróbálkozom vele. Én Sopronban fogok szülni, kislányom is ott született. Viszonylag meg voltam elégedve a kórházzal. Egyedül az nem volt jó, hogy minden szoba rooming-in. Nem vagyok egy nyafogós fajta, de reggel 7-kor indított szülésem volt, aztán este fél 9-kor ( egy órás, hasbakönyökölős sikertelen kitolás után) végül megcsászároztak. Másnap totál ki voltam merülve, de délután 1 órától már nekem kellett a picit tisztába tenni, elvinni szopikor mérésre, stb., stb. Elég volt magamat is ellátnom, kiszállni az ágyból, felülni, de nem részletezem, aki császáros úgyis tudja (bár ezt sem mindenki éli meg úgy). Szóval nekem őszintén jobb lett volna, ha kicsit "pihenhetek" mielőtt "bedobnak" a sűrűjébe. Szobatársnőm másnap este 10-kor szintén császáros lett végül, reggel fél ötkor a drága fapapucsos nővérke kiszállította az ágyból, hogy menjen el lemosakodni... No comment. Nade nem hablatyolok, lehet senkit se érdekel.
kiskavics
 
 


Na, vajon sikerült-e?
kiskavics
 
 


Nem. :( Na, mindegy. Mentem. Úgysincs itt senki. :(
kiskavics
 
 


Sziasztok.

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Hohó!! Sikerült! Köszi andicsiga!!!! Mikor érdemes ide írni? Mikor pörgősebb a fal? Csak hogy ne írogassak itt magamnak... Köszi, ha lesz válasz. Ha nem, akkor mentem. Picit még leske.

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Kiskavics!

Sztem alvás alatt meg este tud mindenki jönni inkább, legalábbis nálam kizárt, hogy a fiam mellett netezzek...

Sajna csaszi után fel kell kelni bizonyos idő után. Egyszerűen muszáj. Én is kivoltam nagyon. Nekem 25 óra után lett császár, azt sem tudtam hol vagyok, de hajnali fél6kor keltettek és utána nálunk is room-in volt végig.
Pluszban nekem végig antibiot adtam, mert nem lett meg a strepto szűrés eredményem, így totál paff lett a pocakom, kb. az egész 5 napot a wc-n töltöttem benn, jó volt, hogy közben sem adhattam le Levit. És a hab a tortán, hogy csak a nővérszobában volt légkondi, ott lehetett mérni, szóval 3. nap már Levivel együtt magas láz és influ. Így 5. nap reggel saját felelősségre távoztam, hiába ugázott mindenki, hogy a gyerek fogy és nem eszik. Mondtam, hogy majd fog, ha az anyjának lesz teje, ha tud rendesen aludni egyben 2 óránál többet nem ordít mindenki a fülébe nem lázas és nem ül a wc-n egész álló nap....és így is lett!
vááá, nem is csodálkozom amúgy a fehérköpeny szindrómán, nekem is akkor megy fel a vérnyomásom, ha dokit látok vagy kórházat.... :oops: :)

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Üdv az újoncoknak, nem mintha én már öreg róka lennék itt :D
Nekem általában ilyenkor lenne időm jönni amikor a manó már elaludt, de pl. tegnap kihasználtam az időt és a maradék kisruhát kivasalgattam és elpakoltam a végleges helyére.
Mostmár minden megvan, épp csak a táskába kell bepakolnom a cuccokat... De valahogy arra nem visz rá a lélek, az már olyan "hivatalos". Nemrég még a tesztet lestem, hogy lesz e második csík most meg a jeleket figyelem, hogy mikor megyek szülni :D
Én itt fogok szülni Hódmezővásárhelyen, itt vegyes szobák voltak, én egy sima 2 ágyasban voltam, volt ugyan kiságy, de nem hagyták ott a piciket, 3 óránként hozták és vitték őket, kérésre éjjel is... A mérés, fürdetés stb. az ő dolguk volt. Mielőtt hazaengedtek egyszer megmutatták, hogy mit kell kezdeni a köldökkel és egy pelusozást mutattak meg. Ennyi...

Kép
Kép
zita79
 
 


Itt szerencsére mindenki kedves és aranyos volt velünk, indított szülésem volt, 2 óra volt belőle a neheze és már meg is volt a picúr.
Nekem semmi rossz élményem nincs ezzel kapcsolatban szerencsére, de most parázok, hogy milyen lesz végigvajúdni x órát :P

Kép
Kép
zita79
 
 


Kiskavics, én azt tudom tanácsolni neked, hogy írjál aztán kukucskáljál, hogy mikor van új hozzászólás...
Ezt ne úgy képzeld el mint egy chat-et, ritka ha valaki épp itt van amikor írsz...

Kép
Kép
zita79
 
 


igig, a magne B6 csak egy ideig jó, utána már mindegy, hogy mit szedsz, ha görcsölsz egyébként nospa, de attól még megszül az aki úgy áll.
Nekem is szednem kellett a magnéziumot, nospát, pipolphent, de a doki mondta, hogy mostmár mindegy, ha eddig kihúztam így mostmár a gyógyszerektől sem fogok később szülni, fölösleges szednem bármit is...
Persze a vason kívül...

Kép
Kép
zita79
 
 


Mára ennyit, asszem fürdés elteszem magam holnapra mert nem tetszik a pocaknak az ülés :P

Kép
Kép
zita79
 
 


Sziasztok!

Igen , a magneB-6 az ok, de azt csak a 35 hétig lehet szedni...
Na és milyen érzés, vagy van, vagy volt valakinél jósló fájás?
Az az igazság, hogy fájdalmakról eddig még nem tudok beszámolni, ami miatt parázom, mert a Dokim kérdezte, hogy amikor keményedik a hasam akkor nem fáj..? Hát nem...és ez azért is aggaszt, mert az a szerencsés vagyok, hogy amikor megjött akkor sem fájt a hasam sosem.
Van valaki hasonló cipőben?
Üdv!
Gyöngy
gajdangy
 
 


Gajdangy, ne aggódj ha nem fáj, nekem előző terhességnél még csak keményedések sem voltak...
Ha nem tudod, hogy milyen a mensi görcs az csak jó, olyasmi mint amikor egy hasmenés előtt görcsöl a pocid, de helyileg máshol fáj...
Nekem szinte minden napos a jósló fájás...

Kép
Kép
zita79
 
 


Köszi zita79 a kedves szavakat. Hát, őszintén, én sem bántam volna, ha csak szopira hozzák őket az első 2-3 nap. Nekem egy hetet kellett benn maradnom császi után, mert nem tudott szopni a lánykám, csak fogyott. Itthon aztán semmi gond nem volt.

Lehet, igazad van, azt hittem, olyan ez az oldal, mint egy chat. Ezért is volt fura. Majd tapasztalok. Írtam, még kezdő vagyok itt.

Gajdangy: nekem sem volt soha mensi görcsöm (igaz mensim se nagyon, mert PCOS vagyok). Szerintem a jóslófájásnak nem kell feltétlen fájnia. Bár nem vagyok doki, de nem nekem azt mondták, a sima keményedésektől is nyílhat a méhszáj. Nekem elég régóta keményedik. Van, hogy 1 nap csak 3-4-szer, van, hogy 12-szer is. Köztük néha olyan, hogy érzem ahogy szép lassan jön a pocakomba egy húzó érzés, alulról felfelé, s a végén szinte már a tüdőmet húzza, alig kapok levegőt. De erre sem mondanám, hogy fáj, csak kellemetlen. Előző terhességemnél nem volt ilyen. Viszont mikor elkezdem szüléskor vajúdni, az volt valami hasonló. ÍÍgy ebből arra következtetek, hogy ez lehet az a bizonyos jóslófájás.

Más: Nektek a 30. hét után milyen gyakran kell menni dokihoz? Szomszédasszonyom 2 hetente ment, nekem meg csak annyit mondott a dokim, a 35.héten kezdjük el az nst-t. Ő akkor pont szabin lesz két hétig, így legközelebb a 38 hetes ultrahangon találkozunk, meg akkor néz majd méhszájat is meg lesz súlybecslés a bébinek (ha megérem a 38.hetet). Na, ez is fura, mert a kislányomnál még a 36.héten volt az utolsó ultrahang. Most akkor hogy is van ez??? Köszi ha lesz válasz!

Én általában ilyenkor tudok írni, mikor ebéd után alszik a gyönyörűségem. Picit figyelek, hátha ír valaki, ha nem, pihenek én is, s majd később benézek.

Addig is szép napo nektek!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Sziasztok!

Jaj, de irigykedem azokra, akiknek nem volt gondja a mensivel. Keresztanyámmal mi mennyit összeszenvedtünk vele. Ő átlag évente 5-6 alkalommal a kórházban kötött ki miatta.
:-(
De sztem akinek ezzel nincs gondja, talán a szülés is könnyebb lesz, nem?

Kiskavics, nekem is úgy van a protokollban, hogy a 38. héten lesz még uh, két éve meg detto a 36. héten volt az utolsó. Ez azért vicces, mert elvileg a 38. héten ha a dokim úgy látja jónak, meg beleegyezem, akkor programozott csaszi lesz. Akkor meg már uh minek....?

Tényleg, aki csaszis volt, most nekivág természetes szülésnek? Mert én totál ezen voltam, de akkora a baba és annyira nehezen viselem most már, hogy lehet, hogy elcsábulok. Na nem mintha olyan nagy vonzerő lenne a vágás, de nem tudom, kibírjuk-e még majd két hónapig.

Gyöngy, a magneB6-ra a dokid mondta, hogy csak a 35. hétig szedd?
Mert nekem Levivel a 32. héten majdnem beindult a szülés annyira görcsöltem és magnerotot írtak fel, ebben sokkal több a magnézium és végig szednem kellett. Szóval sztem ártani nem árt.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


A magnézium szerintem sem árt, én még a mai napig beveszek napi egyet minimum ha nagyon görcsölök...
Nekem most a 36. héten volt uh és az első nst is.
Nem is kérdeztem, hogy lesz-e még uh... Nst most hetente van egyenlőre, vizsgálat meg ha jól emlékszem 2 hetente. Arra emlékszem a legjobban, hogy a 40. héttől minden nap nst és 2 naponta vizsgálat volt :D

Kép
Kép
zita79
 
 


Sziasztok!

Pici drukkokat kérek, mert egész éjjel fenn voltam. Délután megyek Levivel a dokimhoz, mert pont most senki sincs, aki vigyázna rá, mindenki vidéken, külföldön vagy épp az ágyat nyomja. Olyan jókor jött ez most. Azért remélem nincs gond..... :?

Majd jelentkezem....

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Megy a drukk, de mi volt a baj, hogy fent voltál?

Kép
Kép
zita79
 
 


Aprooka, mi volt a dokinál?

Kép
Kép
zita79
 
 


Sziasztok!

Aprooka mi van Veled? Hogy vagy? Mit mondott az orvos?

Görcsök: Nekem sincsenek soha... Mármint méh görcsök. A menstruációs problémákhoz én sem nagyon értek, magyarán sosem volt bajom vele szerencsére. A haskeményedést sem tudom milyen lehet igazából.

Vizsgálat: Én a 29. héten voltam utoljára uh-on. Akkor a doki azt mondta, hogy minden a nagykönyv szerint halad, szóval elég a 35-36. héten mennem hozzá, akkor mindenféle vizsgálatokat megkezd és a ctg-t is. Hogy mikor lesz uh fogalmam sincs igazából. Én is furcsálom, hogy 1,5-ig a kutya rám nem néz, még a védőnő is csak annyit mondott, hogy elég a 37. héten találkozni.

A barátnőm a 37. hétben van és neki azért mondták, hogy hagyja abba a mg szedést, hogy beinduljanak a méhösszehúzódások.

Képzeljétek sosem élveztem annyira a légkondit, mint az elmúlt héten. Most mondhatom, hogy szerencsére dolgozom légkondis helységben, mert 8-tól 17-ig 23 fokban ültem. Fantasztikus volt.

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Sziasztok!

Szerencsére minden zárt még, szóval nincs nagy baj.
Mondjuk ettől még akár ma is szülhetek, mert Levivel is zárt méhszájam volt még a szülőszobán is.
De újra magnézium és nospa.
Azt mondta a doki, hogy minden este, mert frontérzékenység valószínű. De nincs fehérje, toxémia és magas vérnyomi sem.
Szóval megnyugodtam, e ahogy anyós hazaér ma éjjel, ráugrom holnap hogy jövő héten kell 1-2 nyugis nap, hogy összeszedjek mindent a kórházi pakkhoz, bevásároljak, hasonlók, mert ez a két hete mindent egyedül kicsit betette a kaput.

Köszi a kérdéseket, még egyben és jól vagyunk!

Légkondi: igen, én is egész napa kocsiban ülnék... :roll: :lol:

Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de rólam szó szerint patakokban ömlik a víz, pedig nem is híztam olyan sokat. Sőt, az elmúlt hónapban semmit sem! :lol:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!

Picit eltűntem,de megvagyok. Megvagyunk.

aprooka: korábban kérdezted, hogy aki császis volt, nekivág-e a természetesnek.

Nos, én hasonló cipőben járok, mint te. Mikor jelentkeztem dokimnál, hogy kismama vagyok, rögtön rávágta, hogy császi, mert nem telik el 2 év az előző műtét óta. Akkor teljesen lelombozódtam, mert bíztam benne, hogy egyszer én is átélhetem majd azt a fajta csodát.

Aztán a következő találkozáskor meg azt mondta, megpróbáljuk természetes úton, aztán meglátjuk hogy alakulnak a dolgok. Akkor még örültem neki, de ahogy telik az idő kezdek én is elbizonytalanodni. Őrületesen nagy hasam van már most. Bár 11 kilót híztam eddig, semmi nem látszik csak a nagy pocak. Biztos az is közrejátszik, hogy nagyon alacsony vagyok (153 cm), de kislányommal már rég szülni mentem ekkora hassal, most meg még elvileg 7 hét hátravan. Pont a java. Kizártnak tartom, hogy végig benn maradjon.

Ezért is félek nekimenni a "sima" szülésnek, mert tudom a vajúdás akármilyen fájdalmas is, a kitolásnál "akadtam el múltkor is". Egyszerűen nem ment át a medencémen. És most nagyobb babaát mondanak. Félek, nehogy gond legyen kitolásnál. Akkor inkább császár.
Csak sajnos ahol szülni fogok, megszigorították a programozott császit. Valamennyi időt MUSZÁJ vajúdni, x fájást muszáj produkálni.... Csak utána vihetnek a műtőbe. Azt mondják, az nem indok, hogy te pici vagy a baba meg nagy, mert régebben is megszültek az alacsony nők. Na igen, de nem mindegy, milyen áron... Mi van, ha hagynának x időt vajúdni, de esetleg rohamos gyorsasággal érkezik a bébi és már késő lesz műtőbe menni. Majd mint a mesében a répát, húzták-vonták-ráncigálták... Mert az előző szülésemnél "segédkező" második orvos mindenáron ki akarta belőlem préselni a bébit, végül a 2 doki összeveszett. Aztán kiderült, semmiképpen nem tudott volna megszületni, mert rosszul is feküdt, homlokkal tolta magát.

Egyszóval ha tudnám, hogy a kitolásnál minden szépen simán megy, belevágnék. De így félek. aZtán meg ott van a fejemben a hegek miatti aggodalom is. Mi van, ha menne minden szépen, csak éppen....

Áá, hagyjuk is. Nincs értelme ezen filózni. Hamarosan úgyis kiderül, mit szánt nekünk a sors. Egy a lényeg, nálunk nincs programozott császi, legalábbis az én esetemben...

Más: drukkoltam neked múltkor én is. Örülök, hogy minden rendben végül. De mit éreztél, hogy nem aludtál? Sokat keményedtél? Vagy görcsöltél?

Lenne egy kérdésem is: nektek nincs fehérfolyásotok? Vagy ez normális ilyenkor? 4 hete már voltam ezzel a dokinál, azt mondta nem gond, lehet az erőlködéstől (nagylányom emelgetése, cipelése, a súlytöbblet), mert amúgy "szép tiszta" és nem okoz egyéb gondot. De azért írt fel Canesten kúpot. Attól sem múlt el teljesen, de most ismét több van. Tegnap azt hittem a nyákdugó ment el...

A meleg engem nem zavar. Viszonylag elég jól viselem, persze sokkal többet vagyunk benn, mint kint. Annak is örülök, hogy az a korábbi esős, hidegfrontos idő sem viselt meg különösebben. kop-kop-kop

Írnátok be korábbi ultrahangos adatokat (28-30 hetes érdekelne főleg), csak hogy összehasonlíthassam a picurkáémmal? Ja, és esetleg ha a nagyobbik, már megszületett gyermekét írja valaki, nem pedig a mostani pocaklakóét, akkor arra is kiváncsi lennék hogy hány hétre mekkorán született végül? Köszi előre is, ha valaki veszi a fáradtságot!!!!

Szép napot nektek! Majd írjatok, mi újság veletek!
kiskavics
 
 


Lemaradt a korom. :D

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Sziasztok!

Üdv azoknak is akik akkor kapcsolodtak be amikor én szültem:-) Szóvak most van kicsit időm irni...!
Mert, hát Árminbaba, ad némi tennivalót nekünk! De szuperbaba eszik, alszik hízik:-)Még a hőséget is tűri.. ja és kedden jöttünk haza annyira elindultak a dekák felefelé, hogy elengedtek minket!!!Szépen szopizik nem ugy mint anno a nagyfiam:-)Egyszóval kezdek megnyugodni, semmi baja egészséges csak mini:-) de ez kezelhető! Azért sokkal jobban parázok, mint az elsőnél, mert hát van különbség 1, 4 kilós és 1, 2 kilós baba között!Szerencsére az én történetem jól alakult, és most nagyon boldog vagyok!!!!Mindenkinek aki még cipeli a kisbabáját kitartás ebben a pokoli hőségben, már nektek sem tart sokáig...és én mindent megadtam volna ha addig húzom mint ti!!!! még jövök, sziasztok!

krisz74
 
 


Kép Kép Kép Hát, ők az én babáim:-)

krisz74
 
 


Sziasztok!

Kriszta, még egyszer gratulálok, nagyon szépek a fiúk!
Nagytesó örül a csöppnek? Hogy viselte a távollétedet?

Azt nézem, hogy jól felöltözteted a Picúrt. Ebben a hőségben is igényli a pici súly miatt? Mert pont ma beszélgettünk Péterrel, hogy én hajnali 4 előtt el sem bírok aludni, annyira kivagyok ettől a car időtől. És hogy Mazsola azt hiszem nem kap majd túl sok réteget, mert 27 fok alá benn sem megy a hőmérséklet.
Szuper, hogy tud szopizni lelkesen, csak így tovább!!!

Kiskavics:
Köszönöm Neked is a drukkokat.
Nem jósló volt, meg nem fokozatos,hanem folyamatos, alhasi menstruációs fájdalom, de nagyon erős.
Folyás: nekem Levinél is volt sokszor, de a dokim lezser volt, semmit nem csinált. A mostani meg az ellentéte: már vagy 3-4 alkalommal küldött tenyésztést, mondjuk majdnem mindig találtak is vmit.
A terhességet egy brutál felfázással kezdtem, persze akkor is egyedül egész éjjel, 40 fokos lázzal, aztán baromira köhögtem 3 hétig és kiderült vmi vírusom van lenn-fenn. Szóval kb. 3-4 antibio kúrát kaptam a 34 hét alatt.... :roll: :?
Ha nem volt a kiscsajodnál, akkor talán érdemes mégis megkérdezni, mi ez. De két hét múlva úgyis ott a gbs szűrés....
Szülés: detto, nekem is nagyobb a hasam sokkal már most és én is egyértelműen természetes szülésnek akartam, de ahogy múlik az idő és még az emlékek is feltörnek....
Nálunk lehet progis csaszi, de az olyan hülye dolog, hogy én határozom meg egy emberi élet kezdőidőpontját....legalábbis a kintit. :roll: Meg végig úgy érezném, a rövidebb utat választotta és esélyt sem adtam Mazsolának, hogy eldönthesse, Ő mit akar.
De az hülyeség, hogy a kórházadban nincs ilyen lehetőség. Vannak esetek, amikor kell, pl nagydioptriás szemüvegesek, stb....elvileg...

Baba adatok: fejből most csak az t tudom, hogy Mazsola a 29. héten volt kb. 1680 gr és nagyobb a koránál egy héttel. (amúgy egy napra vagyunk kiírva, illetve az én vonalzóm egy napot késik, én júl. 27.... :wink: )
Levi meg 37. hét 5. napján született meg 3200 gr-mal és a benti szalagmérővel 57 cm, de ez baromság, mert a védőnő 1 hónaposan a nem szalagossal mérte 53-54 cm.-nek. Szóval olyan 51 cm lehetett. ÉS rengeteget fogyott benn, 2950 körül jöttünk haza, mert elegem lett mindenből.

Na, azt hiszem megyek alukálni!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Aprooka, örülök, hogy nincs semmi gond.
Nekem pénteken volt egy olyan igazi fájásom éjjel, de szerencsére elmúlt. Nyilván nyílt is tőle a méhszáj valamennyit szerintem.
Ma 9re megyek nst-re, de most nem lesz vizsgálat... Mondjuk azóta nem volt nagyobb gond...

Kép
Kép
zita79
 
 


Aprooka, nem emlékszem, hogy kislányomnál lett volna folyás, bár akkor nem is emelgettem 11 kilót napi 185-ször. :o Nekem is elég lazán veszi dokim, meg a védőnő sem foglalkozik vele különösebben. Az az érdekes, hogy 1 nap van, aztán 5-6 napig semmi... Na mindegy. Ja, mi az a gbs szűrés????? Nálunk nincs ilyen. Csak 1 sima vérvétel lesz már, meg az nst-k, plusz a 38 hetes ultrahang.

Én is júl.27-re várom a bébit.:) Eredetileg aug.3. volt, de a dokim azt mondja, inkább nem írja át a dátumot, nehogy úgy járjak, mint lánykámnál, hogy ráhúzok 1 hetet (mert itt csak annyit adnak) aztán megindítják. Mert ha átír korábbra és mégis az eredeti jó, akkor tetszik vagy sem, 3-án császár. (császár után nincs indítás)
Írtam, hogy az én esetemben nincs programozott császi. A dioptria más.

Úgy "állapodtunk meg" dokival, hogy meglátjuk mit akar a természet. Hagyjuk, hogy magától beinduljanak a dolgok (így nem én döntöm el a napot, sem a doki), de nem hagy sokat szenvedni... Félprogramozott császi... :) Aztán lehet, hogy a természet ezt is megoldja. Talán jobb ha nem is tudom előre... :oops:

Lányom is 3250 gramm volt és 50 centi. Mi is csak fogytunk a kórházban. Itthon ezerszer nyugodtabb az ember. Bár most kettővel nem tudom mi vár rám.

Na, nekem is mennem kell. Papa vigyáz lánykámra, megnézem őket. Puszi! Te meg csak vigyázz magadra, amennyire tudsz.
kiskavics
 
 


:D
kiskavics
 
 


:D :D :D

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Sziasztok!
Aprooka: Igen, a Dokim mondta a 36. héten, hogy ne szedjem tovább a Magneb6-ot. Nálam is van folyás, amilyen nem szokott, de akkor volt a hüvelyi kenet vizsgálat és az negatív lett...
Ja és ami aggasztott, hogy amikor megvizsgált azt mondta, hogy a külső méhszáj picit nyitott, de nem mondott rá semmit, hogy baj-e..
Nálatok hogy alakul? Normális a 36. héten?
Ja és az is érdekes, hogy azt is mondták, hogy most már ne nagyon simogassam a hasamat...eléggé nem tudom megállni.
Volt valakinél a vérképén LDH szérum magas?
Krisz és azok akik már túl vannak a "nehezén" irigykedem....:)

Üdv!
Gy
gajdangy
 
 


Sziasztok!

Huh, kemény menet volt ez a mai nap. Elhagytuk a szandinkat, anyóséknál, szóval nem örökre, de amúgy is akartam még egyet, ami lehet gyepálni, mert az tiszta bőr. Gondoltam, kap olyan klumpa papucsot Levi, de úgy ordított tőle hogy inkább passzoltam és kapott egy olcsóbb, de bőr belsejűt, majd kiderül meddig bírja. De kb egy fél Balaton lefolyt rólam mire mindent végigpróbáltunk. :roll: :oops: :lol:

Kiskavics, értem amit írtál, mármint a progis csasziról, csak az maradt le, hogy ez csak Rád vonatkozik. Azt hittem hirtelen a kórházban általánosságban tilos. Úgy meg érdekes lett volna.

Én is kezdek parrantani, meg rémeket álmodni, de közben nappal remélem a legjobbakat.

GBS: tuti csinálják, mert az kötelező. Kenetvétel a strepto ellen, mert ha van ilyen fertőzésed akkor iszonyú mennyiségű antibiot nyomnak beléd szülés közben, mivel nagyon veszélyes a babára. Mármint, ha hüvelyi úton szülsz. Sajna nekem nem lett meg az eredményem, későn szedték le és hiába lett végül csaszi, belém nyomtak egy levéllel, ezért kb. 3 hétig nem bírtam a wc 4 méteres körzeténél messzebb vánszorogni. Na mindegy, most az új dokimnak mondtam, hogy mielőbb csináljuk meg, mert még egyszer nem akarok újszülött mellett szapora.....:-)
Szóval bizti csinálták Neked is.

Amúgy ha a profilodba bemásolod a két vonalzó kódját, akkor automatikusan megjelenik, nem kell minden hsz után odatenni. :wink:

És már akartam írni, hogy tök jó a Szofi név, nem is tudtam hogy a Zsófi mellett külön is használható, csak pár éve lettem okosabb, azóta meg egyre több Szofi babát ismerek. Nekem sokkal jobban tetszik a saját nevemnél....(Zsóf)

Nekem eredetileg volt júl. 27, de már egy hét le lett faragva...

Zita, mi volt az nst-n?

Gyöngy: a 36. héten már bármi lehet, sőt. Amilyen beton a méhszájam sajna én örülnék ,is egy kis nyílásnak, mert az azt jelenti, hogy készülődik a szülésre a szervezet. Na itt ne napokon belülire gondolj, ismerek én olyan aki nyílt méhszájjal rohangászott 2 hetet még két nagyobb gyerekkel....
Pocisimi: keményedéseket okozhat, ez tény, nekem nem mondták anno, de nem is vettem volna komolyan. De mondom, nekem nem nyílt semmim, lehet, hogy ezért óvatoskodnak Veled. De a 36. betöltött hét már tuti, ne aggódj!!!!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: