Új privát üzeneted érkezett!

Mezi: ha csak óvatosan, és addig tornázol amíg könnyen megy és jólesik, csak nem árt, de orvos véleményét is kérdezd meg. 15 hét körül még én is sokat túráztam, ha éreztem hogy fáradt vagyok lassítottam, de most már azért óvatosabban mozgok.
Én biztos, hogy 2 külön kiságyat veszek. Szerencsés vagy, hogy asztalos a férjed, most nagyon jól fog jönni. :)

Littlemommy: igazad van, jobb időben beszerezni mindent, mint kapkodni, ráadásul jól szét kell nézni ilyen árak mellett, ami szintén időigényes.

Kép
miamanó*
 
 


Sziasztok Lányok!
Tegnap voltunk a 6 hetes szívhang nézőn, és bizony úgy tűnik, hogy az egyik baba meggondolta magát, és nem akart velünk maradni. Szerencsére egyszemke tökéletesen jól érzi magát, gyönyörű szívhanggal és mérettel ajándékozott meg minket.
Nektek a továbbiakhoz nagyon sok szép és jót kívánok, majd azért ide is be-be kukkantok, de most elköszönök tőletek.
További szép várandós heteket hónapokat mindenkinek
Timso

Timso
Kép
Milli baba születésének várható napja 2011. június 03.
timso015
 
 


Timso: :cry: , tényleg kuksizz be hozzánk néha és vigyázz egyszemkédre!!!! :D :D

Szép napot!
Vica
wicca
 
 

 
 

Timso: nagyon sajnálom! :cry:
Örülök, hogy a másik baba jól van, kívánom, hogy szépen fejlődjön tovább, és adj majd hírt magatokról!

Kép
miamanó*
 
 


tényleg jobb időben beszerezni, úgyhogy "hallgatok" Littlemommyra és elkezdem én is a vásárolgatást :D! bár csajok én még mindig nem hiszem el, illetve asszem inkább nem fogom fel, hogy két babám lesz. mindig attól félek, hogy amikor legközelebb megyek UH-ra akkor már csak egyet fogok látni :oops: , de ugye nem?????????????

szerencsére holnap doki és megnézhetem a pöttömkéimet :D!!!

vasárnap csinált apa rólam képet, teszek fel egyet (14+2):
Kép

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


és Nektek is belinkelem ha valakit érdekel:
http://index.hu/gazdasag/magyar/2010/10 ... er_forint/

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


wicca: lassan 15 hetes vagy...szóval nyugi! Hidd el, még jópár hétig "duplán fogsz látni" uh-n :D :wink: Szépen kerekedik a pocid :!:
Köszi a linket!

Kép
miamanó*
 
 


Timso! Sajnálom a babádat, de az a legfontosabb, hogy a másik egészséges és szépen fejlődik. Azért nézzél be hozzánk, ha időd engedi. További szép babavárást kívánok neked!

Vica: nekem is kb. ekkora a pocakom. Majd a héten talán lesz időnk lefotózni, akkor én is rakok fel. :D

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Timso
:cry:
Egyszemkének nagy drukkok mennek!

Wicca
Barátkozz meg a gondolattal, ikres anyuka leszel... :wink:

Milyen csinos kismamik vannak itt :lol: :lol: :lol: :lol:
Én már most bálna vagyok :oops: :cry:

Dietetikus barátnőm összeállított nekem étrendet... és csak olyan 5 kilót szabad híznom a 40. hétig... :?
Vendég
 


littlemommy! Tök jó, hogy van egy olyan barátnőd, aki odafigyel rád és a babáknak is biztos jó, hogy nem eszel össze vissza mindent.
Sajnos én elég édesszájú vagyok, de a babák miatt biztos le tudnák mondani a csokiról. Olyan jó volt a 12. hét előtt, mert nem igazán kívántam az édességet, bár a kaját se nagyon. :D Az vigasztal, hogy mellette sok zöldséget, gyümölcsöt eszek.
Eddig mínusz egy kg-nál tartok, de holnap megyek a védőnőhöz mérlegelésre.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


LM (Littlemommy, ugye nem baj ha rövidítek?????): ez nagyon kevés hízás!!! hogyan lehet ezt kivitelezni?

Megjártam a dokit, minden rendben!! 80-81 mm-esek a picikéim és mindketten jól vannak :D!!! asszem lassan tényleg fel kell fognom! :lol: :lol: . megint mocorogtak, kapálóztak és úgy nézett ki mintha egymáson feküdnének :D . legközelebb 18 hetesen kell mennem. a genetikai tanácsadásra azt mondta a saját orvosom, hogy nem muszáj elmennem, hisz nem töltöm be addig a 35-öt. háááát még kitalálom. bár férjem nagyon nem akar menni ...

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Sziasztok! Tegnap voltam a védőnőmnél, most tudta meg az ikreket. Örült neki, a pályafutása első ikres kismamija vagyok. :) Azt mondta, nyugodtan csináljam a kismamatornát és dolgozhatok is november végéig. A decembert pedig majd meglátjuk. Mennyire bírom én és a babák a "kiképzést".
Ma délután megyünk az új dokimhoz. Remélem csinál uh-ot is, mert a férjem eddig még nem látta a picurokat, és én is kiváncsi vagyok rájuk.

Vica! Szépen együtt fejlődnek a babák. Örülök neki.

Szép napot!

Beatrix

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Vica: Örülök, hogy minden rendben volt! :)
Férjed mért nem akar menni?

Mezi: ilyen fiatal a védőnőd, vagy csak így jött ki, hogy te vagy az első ikres nála?
Akkor férjednek főleg nagy élmény lesz az uh! Mi is ma megyünk, már nagyon várom!

Kép
miamanó*
 
 


Voltunk dokinál. Ma nem csinált uh-ot, de a babák szívverését meghallgattuk és kiderült, hogy kétpetéjű ikreink lesznek.
Amúgy minden rendben, a doki így elsőre rendesnek tűnt, aztán majd egy-két alkalom után úgyis kiderül.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi: Örülök, hogy minden rendben veletek. Azt miből tudták megmondani, hogy kétpetéjűek?

Mi délután voltunk uh-n, szerencsére velünk is minden rendben.

Kép
miamanó*
 
 


Timso - fel a fejjel! Az elozo terhessegemben 11. heten szunt meg az egyik iker szivdobogasa (erdekes volt... azutani nap, hogy megtudtam, hogy ikrek lesznek, es teljesen besokkolt a hir... Az aznapi UHn meg minden tokeletes volt... megereztek...);

es most itt vagyok a pocimban 28 hetes ikrekkel! Ok mar maradnak, remelem (bar eleinte ismet nagyon megijedtem, es a ferjem is nehezen fogadta el eleinte; de most mar annyira megszerettuk oket, hogy el sem tudnank kepzelni, hogy csak egy erkezzen)!!

wicca - allitolag 13 hetes kor utan mar eleg tutti, hogy megmaradnak; persze sosem 100%, de egykenel sem az!

Littlemommy - ezt az 5 kg-t en nagyon nem kovetnem; ez valami szornyu maradi nezet (ezt biztos olyan ferfiak oktattak eredetileg, akik nadszal noket akarnak latni maguk korul, a kovetkezmenyekkel kevesbe torodve); de nagyon tonkreteheti a babaid fejlodeset!!! Ha jol emlekszem, pont Te (is...) aggodtal a fejletlen koraszulottekkel kapcsolatban; hat itt van pl. az amerikai terhesszovetseg osszefoglaloja a kerdesrol:

"Why is weight gain with multiples important?
Eating right and gaining the recommended amount of weight is important in any pregnancy, but this is especially important when carrying more than one baby. This is important because there is a higher risk of preterm labor and low birth weight in a multiples pregnancy. Weight gain is especially important between weeks 20 to 24 of pregnancy. If a mother of twins gains 24 pounds by the 24th week of pregnancy she reduces her chance of preterm labor."
http://www.americanpregnancy.org/multip ... tgain.html

A tobbi kulfoldi szakmai oldal szerint is min. 12 kg-t kell hizni ikrekkel, ha tulsullyal indul is az ember...

Vagyis ha nem hizol eleget, kulonosen a 24. hetig (a fenti szoveg alapjan addig minimum 11 kg-t), akkor erosen megnovelted a koraszules es az alacsonysulyu, fejletlen ujszoulottek kockazatat. A zsirszovetedbol nem tudnak a babak fejlodni; nekik nem csak a kaloria kell, hanem az etelben levo rengeteg kulonbozo tapertek (pl. rengeteg feherje, kalcium, stb).

Szoval szerintem ne kinozd magad - a babak erdekeben egyel, amit kivansz! Ha jol esik, a babak is jobban fogjak magukat erezni Benned! ;-)

Mezi: nekem is fura, hogy megmondtak, hogy ketpetejuek... A tudomanyos szakirodalombol ugy lattam hogy egynemu ikreknel, akiknek mindenbol 2 van (tehat koldokzsinor, mehlepeny, burok, stb), csakis genetikai vizsgalattal lehet megallapitani, hogy hany petejuek (lasd pl. Ikrek Konyve, Metneki Julia). Vagy tudjatok, hogy ketnemuek? Mert akkor tenyleg tutti ketpetejuek ;-)

zsebibabak
zsebibabak
 
 


Lányok! A 12. uh-on tudtam meg, hogy ikrek. A leletre azt írták: "A magzatok között elválasztó burok látható". Ebből a mondatból mondta a dokim gondolom, hogy kétpetéjűek és hogy így a nemek aránya fiú-fiú, fiú- lány, lány - lány is lehet.
Uh-ra két hét múlva megyek, úgyhogy még a nemüket se tudom.

A doki ezt mondta, de amúgy teljesen mindegy, hogy egy- vagy kétpetéjűek, az a lényeg, hogy ne legyen velük baj.

Jó volt a szívhangot is hallani, most hallhattuk először. :D

Na megyek dolgozni!

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Wicca
Nem baj... Egyébként Szabina vagyok :wink:
Miért nem akarja a férjed, hogy elmenjetek genetikai tanácsadásra? :roll:
Elbeszélgettek a doktorral, hogy milyen betegségek fordulnak elő a családban, alapos UH történik... Nem feltétlenül jelenti azt, hogy magzatvíz-vizsgálat is legyen... ahhoz neked a beleegyezésed kell!
Veszteni valótok nincsen!

Mezi
Látszik, hogy a védőnőd első ikres mamija vagy. Az enyém pl. inkább eljön hozzám, nem nekem kell mennem...
Attól, hogy nem közös burokban vannak, még lehetnek egypetéjűek!

Zsebibabak
Az 5 kiló az nálam a megengedett... nem kellene, hogy többet hízzak, mert így is 100-on felül vagyok... :oops:
Az étrendem meg fedezi a babák szükségletét!!! És nem éhezek, éppen azért beszéltem dietetikussal, hogy a babáknak legyen elég tápanyag, de a terhességi diabetes, a súlyos toxémia kockázatát se növeljem...
Angolul meg nem tudok... :oops: :?
Vendég
 


Littlemommy: a védőnőm rendelője kb. 5 percre van a lakásunktól, így ha odáig nem tudnék elmenni, akkor már gond van...

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Kép

Kép
12. héten


Zsebi
Egyek, amit megkívánok???? És a végén legyek 150 kiló????? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Vendég
 


Sziasztok kismamik!

Ma végre készült kép a pocakomról. :)

Kép

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Littlemommy: a terhesség előttihez képest a 12. hétre (ami a képen látszik) sokat nőtt a pocid?

Mezi: csini kismama vagy :) (és tök jó a fal színe)

Kép
miamanó*
 
 


Miamanó: köszi mindkettőt. ☺

Aki már tudja a babák nemét, hányadik héten tudta meg?
És hányadik héten mozdultak meg? Én már nagyon várom, hogy mozogjanak.

Beatrix

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Nekem a 19. heti genetikai uh-n mondták biztosra a nemüket, nem szégyenlősködtek a babák :lol:
Én kb. a 17. héttől éreztem a mozgást, először csak kis pukkanásszerűséget. :)

Kép
miamanó*
 
 


Sziasztok!

Igen eltűnt mindenki, remélem nincs semmi gond.

Meséljetek, hol tartatok most a várandósságnál? Milyen vizsgálatra mentek, illetve, ha tudtok a bébikről is újat (pl. méretük, súlyuk, nemük- aki még nem tudta edddig), osszátok meg velünk.

Múlt hét csütörtökön voltam dokinál, a fogadott orvosomnál először. Szedem továbbra is a vitaminokat. És megbeszéltük, hogy november végéig fogok dolgozni, hacsak nem érzem korábban azt, hogy már nem megy. Először megijedtem, hogy mit is fogok utána csinálni, de pont jól jön ki, hogy decemberben már lehet készülni a karácsonyra, azzal elfoglalom magam, na és persze a picurkáknak is meg kell venni egy-két dolgot. :) Úgyhogy most már nem bánom, sőt, már visszafelé számolom a napokat. :D
Jövő héten hétfőn megyek afp-re. Múltkor a laboros néni nem találta el a vénámat és mindkét kezemet agyonbökdöste. Remélem most nem hozzá kerülök.
Jövő pénteken megyek ultrahangra. Remélem minden rendben van velük. Alapvetően pozitívan állok mindig a dolgokhoz, de egy vizsgálat előtt, mielőtt bemennék a dokihoz, azért tudok izgulni. De gondolom ez normális...

Szép napot Nektek!

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi: milyen vitamint szedsz?
Huhh, hát én elájultam volna egy ilyen vérvételtől, amúgy is nagyon rosszul vagyok tőle...
A doki előtti para szerintem normális, én is mindig izgulok, hogy minden rendben legyen.
Ma voltam EKG-n és belgyógyászaton, hétfőn volt a terheléses vércukorvizsgálat, szerencsére jó lett :)

Kép
miamanó*
 
 


Miamanó: elevitet szedek. Milyen volt a terheléses vércukor? Többfajta variációt is hallottam már rá. Az egyik, hogy éhgyomorra vesznek vért, majd kapsz cukros löttyöt és utána megint vesznek vért. A másik: éhgyomorra vérvétel, utána ehetsz valamit, majd megint vérvétel.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Nálunk az a verzió volt amikor vérvétel után cukros lötty, majd 2 óra múlva újabb vérvétel. Hát nem kellemes, de ki lehet bírni. A cukros löttybe lehetett tenni citromot, hát én tettem egy egész nagyot, jó tömény volt :)

Kép
miamanó*
 
 


Jó reggelt!

Tegnap voltunk UH-n. Babák szépek, jól fejlődnek, csak nem szeretik, ha kiváncsiskodunk náluk :wink:

Kép
"A" baba
BPD: 37mm
FRO: 40mm
THQ: 31mm
THAP: 29mm
FEM: 16mm

Kép
"B" baba
BPD: 35mm
FRO:39mm
THQ:32 mm
THAP:30mm
FEM: 17mm
Vendég
 


Terheléses cukor
Nem egy nagy élmény a cukorszirupos, de az a biztosabb!
A másikfajta az nem terheléses, hanem csak sima étkezés utáni vércukor!!!!
Vendég
 


Littlemommy! De jó, hogy van képed a kicsikről.

Lehet, hogy hülyének néztek, de ez hogy működik, szólsz a dokinak hogy szeretnél róluk képet és kapsz is? Jövő pénteken megyek legközelebb uh-ra legközelebb és én is szeretnék képet. :)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Littlemommy: tök jók a képek, milyen szépen látszanak!

Mezi: Kérdezz rá a képre, mert ez kórházfüggő. Nálunk pl. nem adnak a klinikán.

Kép
miamanó*
 
 


miamanó: az azért mondjuk gáz lenne, hogy magán dokinak kipengeted a pénzt és még képet se kapsz, ha szeretnél...
Na mindegy, majd egy hét múlva kiderül, hogy az én kórházam melyikhez tartozik.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Ja, ez nem magándoki, csak simán a kórház, de van ahol párszáz ft-ért adnak képet a kórházban is, itt azt mondták nem.

Kép
miamanó*
 
 


Kedvesek. :( Pedig olyan jó lehet, ha van képed, még igazibbá válnak. Főleg nekem, mert még nem mozdultak meg, pedig már nagyon várom. Megbeszéltem velük, hogy apa szülinapjára mozduljanak meg, az lesz a szülinapi ajándékuk. :) (addig viszont még 4 hét van. :D ) Úgyhogy nem kértem tőlük lehetetlent.
Hétfőn megyek vérvételre, remélem nem a múltkori nőcihez kerülök. Pénteken meg uh, na azt már nagyon várom. A férjem most fogja látni őket először. :oops:

Szép hétvégét nektek!

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok!

Nem vagyok egy nagy üzenetírós, de gondoltam csatlakozom hozzátok, mert jó lenne a tapasztalatokat megosztani, vagy kérdésekre válaszokat kapni.

Aninak hívnak 27 hetes ikerterhes kismama vagyok. A pocimban egy hercegnő és egy kisherceg növekszik. :D
Ha minden igaz Sote I-en fogok szülni.
Van még valaki aki ott tervezi?

További szép, esőmentes napot!
ani83
Nagykáta
 
 


Szia Ani!
Jó, hogy egyre többen vagyunk. :)
Gratulálok a vegyes pároshoz.

Pocakosok! Aki volt 4d-s ultrahangon, hányadik héten volt?

Szép napot!

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok,

csak gyors bekukk most! aztán majd jövök bővebben :D

Szia Ani! gratula a bébikhez!!! hogyan élted meg amikor mondta a doki az első vizsgálaton? és azóta hogyan viseled? mikorra is vagy kiírva?

Mezi:
még én sem érzem őket, ilyenkor aggódom is egy kicsit. illetve volt olyan mintha ők lennének, de ez olyan ritkán van! :cry:

na majd még jövök !!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Én még nem voltam 4d-n. sztem majd csak januárban megyünk (ha addig kibírom :lol: , ha nem akkor december)

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Ja igen! nálunk csak akkor van terheléses cukor, ha a reggelizősnél rossz az eredmény!

LM: nagyon jól áll Neked ha mosolyogsz!!! nagyon szépek vagytok apával!!!

Mezi: tényleg kb. egyméretű a pocónk, csak Te vékonyabb vagy :D . csini kismami vagy!!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a kedves fogadtatást :D

Mi a 24. héten voltunk 4d-n. Kb 1 órán keresztül ultrahangoztak, és szerintem nagyon szép képeket csináltak a babákról.
Nekünk amúgy már a 19. héten mondták, hogyha akarunk akkor minél előbb menjünk, mert az ikrek nagyon tudják takarni egymást. A kisfiúról tény, hogy kevesebb jobb képünk van, őt nagyon nehéz volt "előcsalogatni" :lol:

Kedves Wicca. Elméletben 2011. január 24-re vagyok kiírva. A dokim azt mondta, hogy mivel külön magzatburokban vannak és két méhlepényük van, ezért a legkisebb ikres veszélyeztetett kategóriába tartozom, így akár otthon a 35. hétig is kihúzhatom, de nagy valószínűséggel a 36-37. héten már kiveszik őket, mert onnan már nagyon nő a komplikáció. Persze, ha beállnak a babák akkor akkár természetes úton is szülhetnék.
A 35. hetet dec. 19-én töltöm be a 36-ot dec. 25-én a 37. hetet pedig 2011. jan. 1-jén.... szóval nem tudom, hogy mi lesz belőle. Bár én nagyon, de nagyon szeretném, hogyha csak 2011-es babák lennének, hogy minél nagyobb súllyal jöjjenek a világra.

Mikor megtudtam, hogy ikrek, nagyon meglepődtem, de mivel másfél éve már elvesztettünk egy babát, ahol nem volt szívhang, így rögtön azt kérdeztem a dokit, hogy minden rendben van-e (8 hetes voltam akkor). Mivel rendben volt minden, így csak utána járt azon az agyam, hogy kettő, azaz kettő!!! Mi az első meglepődés után nagyon örültünk neki, mert úgy gondoltuk, hogy tavaly az égiek elvettek tőlünk egy babát, és most adtak helyette kettőt....

Egyébként én úgy gondolom, hogy jól viselem, bár mostanában a családom szerint egy kicsit hisztis vagyok... 21. hétig dolgoztam napi 4 óra utazással... az már a vége felé nem volt egyszerű, mert elég nagy lett már a pocim :D

Végigolvasgattam az eddigi írásaitokat, még egy kicsit elveszek a részletekben, szóval Ti mikorra vagytok kiírva, és ki az aki tudja már, hogy egy v. kétpetéjűek-e a babák, illetve a nemüket. Légyszi írjátok meg!

Ani






ani83
Nagykáta
 
 


Ani: sajnálom az elvesztett babát :(, de úgy látszik tényleg pótolt Titeket az élet! HELYES!!! :D. Tényleg nagyon úgy néz ki, hogy még idén babócák lesznek nálatok! 35. héten már szép nagy babák szoktak születni ;). nekem az egyik exkolleganőm szült 35. héten és a másik topikomban is akkor szült az ikres mamink és szép nagy babák lettek. bár természetesen megértem, h minél később szeretnél szülni. én nagyon szeretnék természetes úton világrahozni őket, de azt hiszem kicsi az esélye. nálunk kizárólag akkor lehet normál úton, ha mindkét baba koponyavégű. nevek már vannak vagy még hezitáltok? én elvileg április 9.-re vagyok kiírva és még nem tudom milyen neműek, az pedig biztos, h kétpetéjűek. megérzésre fiú-lány páros, akárcsak nálad :D!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Ani, ez nagyon furcsa; van valami indo, hogy miert akarja a dokid "kivenni" a babakat 36 - 37. heten? Ilyent meg nem is hallottam, hacsak nincs persze valami ok.

En Jan. 2-re vagyok kiirva, nekem kituzte a dokesz a dec. 17-t, de nekem ez az 5. szulesem lesz, ebbol 1 csaszar, sajnos par kaparas is van a pakliban, tehat szerintem a mehem miatt nem akarjak a vegeig huzni. De mikor kerdezte, h. van-e ugy dec. 18 - 20 korul valami kedvenc napom, valasszak, es megkerdeztem, hogy lehetne-e Karacsonyra mar otthon lenni, akkor valasztotta a 17-t, es meg egy picit elmorforndirozott, hogy vegulis azt meg meg lehet orvosilag indokolni (pedig az nekem 38. het lesz). Szoval kivancsi vagyok, Nalatok hogy indolokjak ezt a joval korabbi datumot (hisz pl. 37. het elott koraszulottnek szamit).

Wicca, ha nem tudod, milyen nemuek, honnan tudod, hogy ketpetejuek? Azt csak akkor lehet tuttira tudni, ha kulonnemuek... Ha mindenbol ketto van nekik (pl. mehlepeny, zsak, stb), de egynemuek, akkor gyakorlatilag csak genetikai vizsgalattal lehet tuttira megmondani, hogy 1 v. 2 petejuek...(lasd pl. Metneki Julia: "Ikrek KOnyve" - gondolom, mindegyikonknek alapkonyve ez most...).

zsebibabak
zsebibabak
 
 


sziasztok kismamik!
Örülök, hogy kicsit itt is beindult az "élet".

Vica: tök jó, hogy egy nap van csak köztünk! :) Pénteken éreztem először, hogy mintha ők lennének, de pont erről a témáról olvastam, így valószínűbb, hogy beképzeltem. De most már várható, hogy érezni fogom őket.
4d: azt olvastam, és tanácsolták is, hogy mindenképp a 24. hétig kell megcsináltatni, mert utána már takarják egymást. Én nem fogom decemberig várni, szerintem 2-3 hét múlva beütemezzük. :)
Csak lányneveink vannak, egyszer már leírtam itt, azóta változtak, így most már lehet hülyének néztek. A mostani felállás szerint Réka és Nóra. Igaz a nemüket nem tudjuk, de érzem, hogy egy lányom biztos lesz. :oops: A fiúnevekkel viszont gondba vagyunk. Igazán semmi nem tetszik. Arra várok, hogy egyszer csak bekattan valami. :D

Ani: én is sajnálom a babátokat, de nagyon jó a hozzáállásod, hogy most akkor kettőt kaptatok az élettől. Szerintem a pozitív gondolkodás nagyon sokszor segít át minket a nehezebb helyzeteken. Csak azt nem szeretem, ha egyesek megpróbálnak feleslegesen, a kellő információk hiányában beparáztatni.
Én április 10-re vagyok kiírva és nem tudok róluk semmit, csak hogy elválasztó burok van köztük. De pénteken megyek uh-ra, talán okosabb leszek. Ma voltam vérvételen, így ez is megvan legalább, egyel kevesebb van vissza. :)

További szép napot!

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Szia Zsebibabák! onnan tudom, h kétpetéjűek, h idáig mindhárom orvos aki megvizsgált UH_al, egyértelműen kijelentette! külön burok és van az lambda jel! az egyértelmű!!! én úgy tudom, h méhen belül a kétpetéjűséget egyértelműen ki lehet mondani míg az egypetéjűséget nem! és nálatok milyen páros lakik odabenn?

na azt én nem is tudtam, hogy érdemes 24. hétig elmenni 4d-re mert utána már takarják egymást, hmmmm ... látszik, h nem nagyon olvasok a témában :oops: :oops: :lol: .

mi semmi ilyet nem beszéltünk még a dokival, hogy mikor veszi ki, ha egyáltalán kiveszi. azért az fura lehet, h így előre megmondod, h mikor. nekem még szoknom ezeket a dolgokat :oops: :oops: :) !

ja képzeljétek az afp-t nekem csak a 18. héten veszik le (1 nappal korábban mint azt betölteném)!!! össze-vissza számolnak itt az orvosok ...

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Sziasztok!

A mi eredeti egy lány és egy fiú neveink (mert normál esetben ügye nem ikrekkel számol az ember :-) Réka és Barnabás.
Mikor megtudtuk, hogy ikrek lesznek akkor kezdtünk ezekhez valami hasonló nevet keresni, így lett Réka-Rebeka és Barnabás-Benedek páros. Mivel lány-fiú, így maradtak az eredeti évek-óta tervezett nevek.

Én úgy gondolom, hogy örülhetek(örülhetünk) annak, ha mondjuk a 36. hétig kihúzzuk. Mivel nem véletlenül találták ki, hogy az ikreknél sajnos nagyon sok a koraszülött, itt elsősorban 28-33 hét környékén világrajött babákra gondolok, így én annak is örülnék, ha kihúznám a 36. hétig. Ikerspecialista a dokim, aki gondolom nem csak a nagyvilágba beszélt. Ő azt mondta, hogy az átlag a 33. hét... Én nem bánom, hogy így fogalmazott az orvos, szerintem fair dolog, legalább van időm lelkileg felkészülni.
Persze én sem bánnám, ha csak a kiírt szülési dátumnál szülnék, bár azt kétlem, hogy nagyon jó lenne már akkor bent a babáknak. Én már sokszor érzem, hogy már most sem könnyen férnek el. Szó szerint ki tudom tapintani a babákat, hogy hol vannak, és szinte állandóan kinyomja valamelyik magát. Kész tortúra az ágyban az egyik oldalról a másikra átfordulni. Néha fel kell ülnöm, mert levegőt is alig kapok.

Zsebibabák, nálad viszont csak az ünnepek miatt akarja kivenni "már" a 38. héten? Hogy fogják hívni a gyerkőcöket?

Wicca nem indokolta meg a doki, hogy miért nem a 16. héten csinálják meg az afp-t? Mondjuk biztos le lehet akkor is még venni, és csak a "szokás" a 16. hét.
Kíváncsi leszek, hogy milyen értékeitek lesznek.

Ezt a "hétszámolós vonalzócskát" honnan lehet letölteni, és mi a menete? Nagyon tetszik!!!

Képzeljétek ma voltam védőnőnél és diétára fogtak, vagyis egyenlőre azt mondta, hogy kerüljem a kristálycukrot és a lisztes ételeket, szóval barnakenyér és korprovit keksz... 13 kg híztam a terhesség kezdete óta... Ez ennyire sok?? Ti hol jártok?

Ani
ani83
Nagykáta
 
 


Ani: én eddig azt a 2 kg-t híztam vissza, amit a kezdeti rosszullétek miatt leadtam, így igazán nullán vagyok, de ezt a védőnő két hete mérte.
Nem tudom, hogy ti kívánósak vagytok -e, én alapvetően nem, vagyis nem érzem, hogy hülyét kapok, ha nem ehetek valamit, de ! a csoki. A terhességem előtt is édesszájú voltam, de inkább kekszek, cukrok, most meg a csoki a minden. Lehet, hosszú távon nem lesz jó, de amíg nem indokolt, kényeztetem magam kicsit. :oops:

Vica: ez tényleg fura, hogy a 18. héten mész afp-re. Én ma voltam. :)

Tényleg, tudja valamelyikőtök, hogy mi a normális érték az afp-nél? És mennyire lehet ennek a vizsgálatnak az eredményére adni? Azért kérdezem, mert olvastam több helyen is, hogy nem megbízható, főleg ikerterhességnél.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Ani: az előbb elfelejtettem a vonalzót. A Lilypie weboldalán személyre tudod szabni. Ha elakadsz, csak írjál és segítünk. :D

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Ani: vonalzó: itt bármelyik vonalzóra rákattintasz és a weboldalra visz, ott készítesz magadnak egyet és a profilban az aláíráshoz beilleszted az url kezdetű linket, majd egy kicsit lejjebb kipipálod, h mindig tegye be (vagy valami ilyesmi ) :lol: . ha nem megy, szólj nyugodtan! afp beutalót nem én kértem hanem a védőnőm, aki valószínűleg nem nézte a dátumot.

Mezi: a másik topikban az egyik lányzó férje laboros és ő mondta, hogy ikerterhességnél a vérvételes eredményeket el lehet felejteni. indoklás: nem biztos, h mindkét csemete ugyanannyit juttat az anyai vérbe (jelen esetben ebből a fehérjéből) az adott anyagból .... hát számomra logikus.

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Vica: tök jó, megnyugtattál az afp-vel. Még a terhességem elején a védőnőm azt mondta, hogy az afp-t már csak muszájból csinálják, de az eredmény nem túl megbízható. Ma meg azt mondta, hogy ha rossz lesz az eredmény, akkor el kell menni magzatvizvételre. Valahogy a két vélemény nem vág egybe. De ha arra is kerülne a sor, biztos, hogy a nődokimmal is megbeszélem. Ő például a kombinált tesztet se tanácsolja.
Szerencsére nem vagyok egy stresszelős kismami, de azért nem árt tisztában lenni a lehetőségekkel.

Kép

Kép
mezi_84
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: