Új privát üzeneted érkezett!

linacska, hát igen, sajnos a korkülönbség nem mindig rajtunk múlik... Nálunk most több, mint két év lesz, de sebaj :)

anabique: igen, választott orvosom van, Zilahi Gáborhoz járok jó ideje, én nagyon szeretem őt. A baba egész nap Veled lehet, csak vizitre meg fürdetésre viszik el, adnak cukros vizet, de nem muszáj odaadnod a babának, amikor Fruzsi született, nagyon sokszor jöttek a csecsemős nővérek, hogy segíthetnek-e, kedvesek voltak, Fruzsi este született, csak mi voltunk az egész szülőszobán, nagyon meghitt volt :)

gil: szívesen :) Amúgy anno megkérdeztem a dokimat, hogy repülhetek-e, azt mondta, hogy pár órás útra nyugodtan.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


panndi:

Akkor te a kórházba jársz hozzá, nem is magánrendelésre? Időpontra mész? Most hülyeséget fogok kérdezni, de tényleg nem tudom... :roll: Szóval a kórházban nem kell fizetni semmit? És mindig ő foglalkozik veled? Bocsi, befejezem a tudatlanságom fitogtatását. :)
anabique
Budapest
 
 


Sziasztok!

Szóval kavicsok!
Úgy néz ki a dolog, hogy mindenkinek van kötelező feladata azért nem jár semmi mert az kötelező!Pl: Csabika kirakja a kádat Kincsőnek a fürdéshez, Enikő a műanyag üvegeket teszi a szelektíves zsákba. Viszont lehet pluszban bármit segíteni lehet kiszedni a mosogatógépet, vagy kiteregetni vagy bármit amihez kedvük van és azokért a nem kötelező dogokért jár a kavics! Mindenkinek van egy üvege amibe gyűjtögeti a kavicsokat tudjátok olyan színes dekor kavicsok és mindenkinem más színű van és még összekeverni sem tudják! Viszont a kavicsokat meg belehet váltani arra amit szeretnének megkapni! És megvan határozva, hogy egy kavics 300 Ft mondjuk!
Ha valamit nem írtam érthetően kérdezzetek nyugodtan!
Viszont azért nem is gondoltam volna, hogy ők ennyire komolyan veszik ezt az egészett. Mert ugyanis Csenge beváltott már kavicsokat méghozzá a telefonjába szeretett volna egy memória kártyát és persze meg is kapta! Viszont a telefonját poénból eltüntette az egyik osztálytársa egy csütörtöki napon. Persze feltúrták az egész iskolát és nem lett meg ezért gyorsan letiltattuk a kártyát mert előfizetéses és kértünk másik kártyát de ugyanazzal a számmal!
Persze egész hétvégén azon kesergett Csenge, hogy akkor most nincsen telefonja! Persze azt mondta, hogy a telefon anyira nem is volt fontos, én meg kérdeztem tőle, hogy gondolom az a sok zene meg a telefonszámok amik rajta voltak azért azok fontossak voltak. Erre azt a választ kaptam, hogy az ami rajta volt a telefonon azt ő letöltötte mind a számítógépre az nem is annyira érdekes ! Csak a memória kártya amiért ő annyi sokat dolgozott!
És tudjátok ez tényleg így van, hogy amiért meg dolgozik az ember az tényleg fontossab mint amit esetleg csak úgy kap valakitől!
És ezt azért egy 12 éves gyerek szájából hallani igen szívszorító egy anyának! Viszont szerncséssen megkerült a telefon a rákövetkező héten kedden!
Bocsi kicsit hosszú lettem!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 

 
 

Van egy kis gondom: este apunak ünnepeljük a névnapját, és tatárbifszteket csinál. Alapesetben imádom, de most bajban vagyok, mert csak nem kellene nyershúst enni, ráadásul negatív toxoplazmával. Na de ha nem eszek, az gyanús lesz mindenkinek, pedig legalább a szívhangot meg szeretnénk várni ahhoz, hogy a családnak is elmondjuk.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Bocsika, hogy bepofátlankodok de

Eladó egy Viktor Kombi Lux gyerekágy (Faktumban vásárolt) kókuszmatraccal, zenélős forgóval, pelenkázóbetéttel. Irányár: 60 000.-forint. Szegeden található. Megkímélt állapotban, mivel a gyerek inkább köztünk aludt. Most helyhiány miatt szeretnénk eladni.

Érdeklődni priviben vagy a 20/429-4196-os telefonszámon!!!

Stella
stella2007
 
 


Ildóca:
ez a kavicsos módszer nagyon tetszik! Nálunk még kisebbek a lányok, ezért biztos módosítani kell rajta (még azt sem igazán tudják, mi az a 300 Ft, a mosogatóból meg nyilván nem pakol(hat)nak ki), de majd gondolkodom rajta, hogy lehetne működővé tenni. És tényleg az benne a legjobb, hogy megtanulják értékelni azt, amiért megküzdöttek.
Köszönöm, hogy leírtad!

Linacska:
a nyers hús szigorúan tilos most! Inkább játszd el, hogy elrontottad a gyomrod, és nem kívánod, vagy találj ki valami mást, de szerintem ezt most hagyd ki.
anabique
Budapest
 
 


anabique, nálunk ki szoktak pakolni a mosogatóból. Fruzsié az alsó rész, ott vannak az evőeszközök (a késeket persze én veszem ki), meg oda teszek minden műanyag cuccot, illetve azt, amit nem annyira sajnálok, ha esetleg összetöri. A felső rész Zsófié, ő már ügyesen kipakol. Fruzsi akezembe adja a dolgokat, Zsófi felteszi a konyha pultra, illetve amit elér, azt el is teszi. Teríteni is szoktak. Nyilván még ott kell lennem, de gondoltam nem lehet elég korán kezdeni. A ruhákat is leszedik, de a hajtogatás még nem megy, csak behalmozzák a kosárba :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Anabique,
szerencsére apu csinál sült verziót is, mert se a nagynénje, se a férjem nem szereti nyersen. Majd abból eszegetek én is.
Amúgy engem annyira nem zavarna, ha kiderülne, csak a férjem nem akarja még elmondani. Bár úgysem ezen múlik, hogy szépen fejlődik-e a babácska.

Nálunk nem nagyon segít sajnos Lili, apróságokban igen, odahozza, amit kérek, vagy levetkőzteti Levit, de házimunkában nem igazán. Ő olyan kis "elmélyült", legszívesebben egyedül játszik, mi sem kellünk hozzá, Leviről vagy 8-10 hónapig tudomást sem vett, most már látok rajta azért némi változást.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Akkor nálunk túl jó dolguk van, na jó, holnaptól ők mosogatnak!!!! :D

Egyébként a kicsi nálunk se nagyon ösztönözhető, irtó önfejű és makacs, mindehhez pedig hihetetlenül anyás. Így tehát dícsérettel, bármiféle motivációval (ígérettel, zsarolással stb) nem megyünk semmire, ha viszont irgum-burgum van (pl rá merünk szólni), akkor elsírja magát. Na persze nagy drámakirálynő ő, nem is igazán sír, csak hogy mi lássuk, hogy neki mennyire rossz dolga van. Néha megdöbbenek, milyen hamar képesek bepróbálkozni mások "manipulálásával".

Ti hogy tervezitek elmondani a tesóknak amikor eljön az ideje? Bennem pl felmerült, melyikük hogy fogadná a hírt. A nagyobbik szerintem jól, de félek, hogy a kicsi azonnal féltékeny lesz.

Ja, és még egy téma: ki hogy érzi magát? :) Én pl a nonstop hol enyhébb, hol erősebb hányinger mellett azt találom a legborzasztóbbnak, hogy este 8 körül leküzdhetetlen álomkór tör rám, és már arra is volt példa, hogy hamarabb aludtam el, mint a gyerekek. :D Azért ez elég vicces.

Linacska,
sülten már jó lesz! :)
anabique
Budapest
 
 


anabique :lol: Én már fél kilencig is kihúzom este :wink:

Nálunk már tudják, Fruzsi néha rámutat a hasamra, mondja, hogy baba, de nem izgatja. Zsófi nagyon örült, nagyon várja, és minden nap imádkozik érte, hogy neki ne legyen baja, mert ő szeretné majd nyáron megölelni. Réka babát nagyon sokáig emlegette anno...
Ő sokszor ad puszit a hasamra, simogatja, ovi előtt elköszön a babától is a hasamban, néha csikizgeti, és mindenre megkérdezi, hogy ezt szabad-e, jó-e a babának.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Anabique,
Én majd először biztos szeretnék lenni benne, hogy minden ok, ez nálam azt jelenti, hogy már dobog a kicsi szíve. Tudom, hogy még akkor is bármi közbejöhet, de egyrészt nem fog, másrészt meg az már egy jó jel azért.
Levi mikor fogant, akkor nem volt ilyen gondunk, mert mielőtt én tudtam volna, hogy terhes vagyok, Lili közölte, hogy látja a hasamban a kistestvérét. Na másnap csináltam egy tesztet, és 17 hónap sikertelenség után pozitív volt. Lili jött velem az első UH-ra is, mert pont beteg volt, ott kérdezgette az UH-s nénit, hogy mi van a képen. Ő meg szegény annyit mondott neki, hogy ott az a kis Pötty, azt kell figyelni. Na a mai napig kis Pötty-nek hívjuk Levit.
Most nem tudom hogy lesz, Levi nem tudom mit értene belőle, Lili meg majd "meglátja". Amúgy kb. 3 hónapja közölte, hogy neki július 3-án születik a kislány kistesója :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Panndi: MÁR? Miért, eddig rosszabb volt?! Nekem valahogy az utóbbi hét kriminális.

Hú, ti máris beavattátok a gyerkőcöket?

Azt hiszem, mi legalább egy szívhangig – no meg némi visszaigazolásig, hogy lehet egészséges – várunk. Persze nagyon nehéz... Legszívesebben szétkürtölném már most.

Linacska: Lili látnok?! :) A "Kis Pötty" olyan édi! :)
anabique
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nálunk meg képzeljétek amikor Kincsővel terhes lettem akkor Csaba egyik nap közölte az óvodában meg anyósommal, hogy kistestvére lessz, és persze minenki gratulát! Én meg próbáltam mondani, jó de én még nem tudok róla! És mostmeg már vagy két hete mindennap Csaba hallgatja a pocakomat, hogy van-e benne kisbaba! Van valami érzékük erre a gyerekeknek! :D De hihetetlen ez az egész, hogy így megérzik!

Mi majd csak doki után és csak akkor mondjuk nekik el ha lessz szívhang! A nagyok elég nagyok már ahoz, hogy hamar rá fognak jönni szerintem saját maguk! :D

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Anabique,
hát vannak Lilinek furcsa dolgai, az biztos.
Pl. nyaraltunk idén Szlovéniában és voltunk állatkertben. És hát mint minden állatkertben itt is volt shop, ahova persze be kellett volna mennünk a 23. plüssállatot megvenni. Ez a bolt egy kis domb tetején volt, tőlünk kb. 50 méterre. Lili meg ott erősködött, hogy neki akkor is kell az a piros szemű zöld béka. Végül nem bírtam tovább, és bementem vele a boltba. Beléptünk, és mutatta az eladó mögött a polc tetején, hogy látod anya, az a béka. Én meg ott ámultam. Szerencsére volt kisebb méretű is a boltba, és megvettünk egyet.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Mi elmondtuk, úgyis látják, hogy rosszl vagyok, meg nem emelhetem fel őket, úgy gondoltuk, jobb, ha tudják miért. Ha baj lenne, akkor is látnák, hogy szomorú vagyok, úgy láttam az előző babánknál, hogy jó volt, hogy Zsófi is képben volt mindennel, nem csak találgatott, miért sírok állandóan.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi,
én szerencsére egyikkel sem voltam rosszul. A kisfiammal kaptam napi 3x2 utrogestant, de még az sem tudott egy kósza émelygést sem produkálni :lol:

Húú, már annyira várom, hogy csütörtök legyen, és mehessek dokihoz.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Szép napot mindenkinek! :D
Én holnap megyek dokihoz! Már várom nagyon! :)

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Permi, Gil!

Eltüntetek nagyon!
Minden okés mindenkinél?

Nálunk csak a reggeli rosszulét de azonkívül minden okés!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


ildóca, permi én voltam, írtam is :)
Drukkolok a dokihoz menőnek, én csak a jövőhéten megyek újra.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Diszkréten, halkan én is csatlakoznék hozzátok...Negyedik gyerkőc lesz, 3 fiú után. A 3 gyerek tervezett volt, de utána végleg lezártuk ezt a témát...A legnagyobb 8, a középső 5, a kicsi 3 éves lesz, év elején mentem volna vissza dolgozni, megbeszéltem mindent. Erre másképp alakultak a dolgok, bekopogott a negyedik. Még nem igazán tudjuk elhinni, lassan kezdünk megbarátkozni a gondolattal és örülni neki :-) Saját számításaim szerint július 20-án fogok szülni. Alig vagyok 4 hetes, most kellett volna megjöjjön, de már több egy hete tudom, hogy terhes vagyok, úgy fáj a derekam, hogy majd leszakad (ilyen még egyiknél sem volt), és már több pozitív teszten is túl vagyok már. Dokihoz valoszínű csak nov. végén megyek, vagyis amikor sikerül időpontot kapnom.

Röviden ennyi, övendek, hogy vannak még többgyerekesek :D

Üdv. mindenkinek, Bruni
20140901114303
 
 


Bruni,
üdv köztünk. Ez a topic tényleg a sokgyerekesek topicja lesz :lol:

Ildóca,
drukk neked holnapra, én majd csütörtökön megyek.

Húú én meg nagy gondban vagyok. Kiderült, hogy ha elmegyek táppénzre a babával, akkor sem fog visszajönni a jó fizetésem, viszont elég 180 napot dolgoznom, hogy a baba fél éves koráig azt kapjam. Ez igazából 2,5 hónap munkát jelentene csak. Be kellene valahogy vállalni, csak az otthonom és a munkahelyem között van 70 km.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska, köszi!

Én ezen még nem is nagyon gondolkoztam, nekem most az a kellemetlen, hogy miután sikerült összehozni, hogy részmunkaidőben visszavegyenek, közölnem kell velük, hogy köszi, mégsem megyek, mert.... Én 5 éve vagyok itthon gyeden /gyesen, fogalmam sincs, hogy majd hogy lesz, mennyit fogok kapni, hogy számolják ... Arra gondoltam, hogy kiveszem a kötelező szabadságomat, ami az öt év alatt felgyűlt (már kiszámoltattam, 2,5 hónap jár), utána pedig táppénzre megyek (akkor leszek 6 hónapos terhes) szülésig..Utána meg, hogy ki mennyit fizet, azt nem tudom. DE úgy örültem, hogy visszavesznek és kicsit helyrerázódunk anyagilag..most meg hát... Arról nem beszélve, hogy minden babacuccot elajándékoztam, és minden ismerősnek most van kisbabája, vagyis senki sem tud babakocsit adni (ruhákat igen), valamint, hogy az autónk is csak 5 személyes...
Nos, lesz valahogy, férjem kimondottan örül a babának és nagyon reménykedik, hogy kislány lesz :lol: Én is örülök, hisz ő nem tehet arról, hogy mi kicsit elnéztük a napokat, pont úgy imádni fogom mint a többi gyerekemet, de akkor is furcsa, nem tudom még igazán elhinni, naponta többször megnézem a tesztet, hogy tényleg 2 csík van rajta :roll:

Bocs, hogy ilyen hosszú lett, de kicsit ki kelett öntenem a lelkem, ugyanis úgy döntöttünk, hogy most senkinek sem mondjuk el, meglepetésnek tartogatjuk, amig észre nem veszik az emberek (beleértve szülőket, barátokat) :P

Üdv. bruni
20140901114303
 
 


brunhild, üdv köztünk :)

linacska, hogyhogy csak 2,5 hónap munkát jelent?

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi !

Tényleg, én csak vissza lapoztam és olyan érzésem volt , hogy mintha ott is lenne még valaki az előző oldalon! De azt már elfelejtettem, hogy az is te voltál! Bocsi!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Bruni!

Üdv itt nálunk!
Nálunk is 4 gyerek van és most jön az ötödik! Megtudlak érteni nagyon! Tudod nekünk is 5 személyes az autónk és hát elég gázos bepakolni őket hátra! Nagyon hosszú utat nem igen tudunk betervezni! De küzdünk már a nagyobb autóért! Remélem meg is lessz! :D
Azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen, hogy töbször megnéztem a tesztet! :D De ez megnyugtató, hogy nem csak én vagyok ilyen. :D

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Sziasztok!

Én is megvagyok, köszi a hiányolást. Tudjátok, a repülőútról kérdeztelek Titeket. Hát, nem megyek, orvosi igazolásom is van, hogy veszélyezett terhes vagyok, nem ajánlott. Szerencsére babával egyelőre semmi gond, csak a múltam miatt vagyok veszélyeztetett. Ti hány hét hány napnál tartotok? 6. hét+1 napnál ugye lesz már szívhang? Akkor megyek ultrahangra.

Ildóca
Én nem csak hogy ezerszer megnéztem a tesztet, de hármat is csináltam :D

Mi már elmondtuk a szűk családnak, ha már az út miatt a főnökömet is be kellett avatni... hülye érzés lett volna, hogy a család meg nem tudja, meg annyi mindent nem lehetett volna mivel magyarázni.

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
gil
 
 


Gil,
szerintem még ne számíts 6+1-en szívhangra. Nekem a másik két gyerekem 5+4-en még csak petezsák volt.

Nekem is van már 3 tesztem, meg én is napjában többször megnézem :lol:

Panndi,
én úgy számoltam, hogy van kb. 2,5 hónap szabim, aztán 2,5 hónap munka, és még utána kivenném a 2011-es szabim, az megint 1 hónap, és így összejönne a 180 nap.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Ildóca,
ti hogy raktok be 4 gyereket hátra?????? Mi a 3-at sem fogjuk tudni, úgyhogy az autócsere már szóba került nálunk is. Lilinek is még rendes 5 pontos öves ülése van.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


ildóca

nekem is az jutott eszembe, hogy hogy fér el nálatok 4 gyermek az autóban? nálunk a 3 gyerekülés éppenhogy elfér egymás mellett... Igaz, nálunk mindenknek ülése van, nem csak magasítója, vagyis a két nagynak rendes háttámlás ülése, a "kicsinek" még öt pontos, neki is most kell lecserélni nagyobbra (mi elég sokat utazunk)

Amúgy én 6 tesztet csináltam:lol: , mivel egyből tudtam, hogy "hűlyeséget csináltunk" , és csoda lenne, ha nem lenne gyerek belőle... egyet, az utolsót, megtartottam, és azt nézegetem időnként :)

Nekem most az a bajom, hogy kb egy hete meg vagyok fázva és fáj a bal mandulám, orvoshoz pedig nincs kedvem elmenni-ha nem muszáj...

sziasztok
20140901114303
 
 


brunhild, én hoemos cuccokkal kezeltem ki magam, lázas voltam, és nagyon fájt a mandulám, nagy is volt, de már sokkal jobban vagyok :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


szia panndi,

pontosabban? :D Én is gondoltam már rá, de nem vagyok túl jártas ezen a téren, a Stodal szirupot imádom, székrekedésre szedtem anno valami bogyókat, de nem segített (terhesség alatt). Milyen bogyókat szedtél a manduládra? Kipróbálnám :P

Köszi, bruni
20140901114303
 
 


De jó látni, hogy zajlik itt az élet. :)

Nem nagyon jelentkeztem mostanában, kissé magam alatt vagyok, meg rosszullét szempontjából is extra pocsék volt az elmúlt pár nap. Szóval nem akartam ünneprontó lenni.

Bruni, üdv itt! :)
Ildóca: drukkolok neked mára! Aztán mesélj! :)
Linacska: neked most sincs hányingered? Irigyellek...! :)
Gil: akkor valószínűleg jobb így. Vigyázz magadra!

Most lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de minden ötszemélyes autóba elfér hátul 3 gyerekülés? Még nem próbáltuk, de valahogy eddig abban voltam, hogy autót is kell cserélni...

Én holnap megyek dokihoz.
anabique
Budapest
 
 


szia anabique

örömmel látom, hogy nem csak én csatlakoztam 1969-ben :lol:

Nem minden autóba fér el 3 gyerekülés! Nekünk Opel Vectránk van, és éppen hogy beférnek, jó széles kell legyen az autó! Érdemes kipróbálni (valakitől kérni egy ülés és betenni a másik kettő mellé), ez a biztos.

Amúgy nekem sincs hányingerem, se rosszullétem, egyiknél sem volt., teljesen tünetmenetes terhességekhez vagyok szokva, remélem most sem lesz másképp

sziasztok
20140901114303
 
 


Bruni,

SEMMI hányinger??? Ezt hogy csináljátok!? Persze ez még mindig jobb, mint a hányás. Egyik barátnőm az első 3 hónapot szó szerint végighányta, kb 45 kg-ra fogyott, a végén meg infúziót kellett kapnia. Szóval nem panaszkodom inkább.

Köszi az autós választ!

Sok itt a sokgyerekes, ezért megkérdem... Bennetek sosem volt félelem, hogy hogyan fogjátok majd bírni?

Ja, amúgy vicc ez a 69-es csatlakozás, nem is éltem még akkor. :)
anabique
Budapest
 
 


Sziasztok!

Hú de felpörögtetek! :D Tök jó!
Lányok! Nálunk a nagyok nem ülnek gyerekülésben sőt magasítóban sem! Csak Kincső ül egyedül ülésben!
Az én tudomásom szerint , de ne kövezzetek meg ha nem így van! Szóval én úgy tudom, hogy mivel vannak olyan autók amiben el sem fér egymás mellett 3 gyerekülés vagy magasító, ezért nem kötelező 3-tól! De lehet, hogy ezt már változtatták! Persze sokkal biztonságosab ha gyerekülésben ülnek az biztos! Nálunk Csenge 12 éves ő már van, hogy elöl ül! És ha csak én megyek velük kocsival akkor Csenge elöl a többi meg akor kényelmesen el fér hátul! De ha családilag megyünk akkor betapossuk szegénykéimet hátra!

Bruni!

Mi igen nagy előnyben tartujuk a homeopátiát!
Sokszor már úgy viszem a gyerekeket az orvoshoz, hogy már adom nekik a bógyókat és volt már rá példa, hogy megkérdezte a doktornő, hogy akkor most minek is mentem ha tudom mit kell nekik adni? Erre azt válaszoltam neki, hogy kell az igazolás! :D
Meg hát nem vagyok én orvos biztossab ha látja őket egy orvos és inkább erősítse meg, hogy jól csináltam! Persze bajt ugye nem lehet csinálni mert ezek a golyócskák mind gyógynövényekből vannak és nekem is azt monda a doktornő, hogy ha véletlen az egészet a gyerek a szájába szórja és lenyelei akkor sem lessz kutya baja sem!

Bruni, neked tudom nagyon ajánlani a Homeogénet , vagy még a Belladonna C9 amiből az első nap két óránkét vegyél be 3-4 golyócská és az azt követő napokon meg 3 szor 3-4 golyócskát!
Remélem tudtam segíteni!

Este jövök a hírekkel! :D
Mindenkinek szép napot!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Anabique,

SEMMI, max egy enyhe émelygés néha. Tényleg szerencsés vagyok.

Hát most a 4-nél megfogalmazódott bennem, hogy majd idegroncs leszek...az első kettőnél nem volt gond, amikor jött a harmadik, akkor nehéz volt, mert a középső (akkor pont 2 éves) pont a dackorszakot kezdte, amire rájött egy jó adag féltékenység a kicsire; másrészt a pici nagyon sírós baba volt, napközben is úgy járkáltam a lakásban, hogy egyik karomon őt hordoztam mellen, le sem tudtam tenni, aztán két hónaposan hasfájós lett, végigüvöltötte az éjszakákat is..na szóval az nem volt könnyű, ezért nem is akartunk többet, azt mondtuk a 3 az pont elég...úgyhogy most kicsit be vagyok sz..va, igaz, mire megszületik, a kicsi oviba fog járni, talán könnyebb lesz. Viszont nagy fiam iskolás, vele tanulni kell, ami most sem könnyű két kisebb gyermekkel.
De az is igaz, hogy egy anya ereje végtelen.. Amikor egy gyerekem volt, nem volt időm semmire...amikor kettő volt, gyerekjátéknak tűnt az egész, háromnál is valahogy jobban meg tudtam szervezni az életet mint egynél... úgyhogy bízom benne, hogy a negyediknél is feltalálom magam és minden menni fog. (amúgy az első év nehéz, azt kell túlvészelni valahogy, utána már könnyebb..)

Esetleg még egy tipp/saját életbölcsesség: amikor úgy éreztem/érzem végem van, nem bírom tovább, akkor arra gondoltam, ha most elengedem magam és összeomlok, azzal csak rosszabb lesz a helyzet, a probléma nem oldódik meg..úgyhogy fogakat összeszorítani és menni előre! :P
bruni
20140901114303
 
 


Anabique!

Tudod én már elgondolkodta nem is egyszer, hogy hogyan fogom bírni szusszal a végéig!
Mer hát Kincső még azért teljes embert kíván időnként!
Időnként elég ilyesztőnek érzem a dolgokat!
Főleg most, hogy időnként olyan fáradtság jön rám, hogy az elképesztő! De ha már majd megmondjuk a nagyoknak akkor már azért ők is másképpen fognak hozzá állni a dolgokhoz! Legalábbis remélem! :)

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Brunhild:

http://www.vital.hu/angin-heel

Ez kifejezetten jó a mandulákra! Én még szedtem chamomillát, az nálunk az alapszer :), aztán homeogene tablettát meg Oscillococcinum-ot.

Sok tea (én csak hidegen tudtam meginni, mert különben kihányom), és sok alvás.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Nálunk ugye még csak a harmadik baba, de én nem félek. Nem tudom, miért nem, de nem :) Azt gondolom, amilyen helyzetbe kerülünk, ahhoz alkalmazkodunk, másrészt meg 27 éves vagyok, most bírom a strapát csak igazán :lol:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Ildóca,

köszi, mindenképp kipróbálom!

Amit az autóról írtál, én ilyenről nem hallottam, de nem is tartom biztonságosnak gyerekülés nélkül, még a nagyoknak sem. Tavasszal volt egy autóbalesetünk, teljesen önhibánkon kívül, nekünk jöttek, árokba borultunk, ha nem lett volna rendes háttámlás ülésük, nagy baj lett volna, igy karcolás nélkül megúszták a gyermekek. Mi is sokat gondolkodtunk, hogy csak magasítót, vagy rendes (rohadt drága) ülés vegyünk nekik, de megérte!

Persze mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja, de én csak ajánlani tudom a biztonsági üléseket, a nagyobbaknak is (ha a nagy fiam csak simán be lett volna kötve, a borulásnál, mivel az ő oldalára borult a kocsi, a másik két ülés odanyomta volna az ajtóhoz, és a fejét is nagyon beverte volna).

bruni
20140901114303
 
 


Panndi,

köszi, megnézem!
És teljesen igazad van, ez a helyes hozzáállás!

Látom itt -ma-mindenki nagyon ráér :D

Én nem vagyok nagy fórumozó, de most mivel beteg vagyok megengedtem magamnak, hogy felpolcolt lábakkal üljek a gép előtt :) ; általában viszont nem tudom utolérni magam, főleg délelőtt... :roll:

bruni
20140901114303
 
 


Bruni!

Azért is írtam a végére, hogy én is támogatom a gyerekülést mert az biztonságossab mint, hogy csak simán belegyenek kötve!
Egyettértek veled teljessen az üléssekkel!
És sajnálom a balesetet! De látod ez is azt bizonyítja, hogy igen nagy szükség van a gyerekülésekre!
Ezért is szerenénk mi is minnélelőbb egy nagyobb autót!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Bruni!
Gyógyulj meg hamar!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Anabique,
továbbra sincs semmi tünetem, fura is lenne számomra, ha lenne, mert tényleg soha nem volt semmi.

Igaz én még "csak" a 3. gyerekemet várom, de úgy látom ebben a topicban ez tényleg még CSAK, szóval én azon gondolkodtam, hogy hogy fogom majd azt megoldani, hogy Lili iskolába megy egy 20 km-re lévő városba, Levi itt oviba, és mindezt egy 1 éves kisbabával. De megoldjuk :lol: Gondoltam rá, hogy Levit is akkor Kecskemétre kellene oviba járatni, csak ide már napi kétszer bejár, már bemerészkedik a csoportba, szóval lehet, hogy nagy könnyebbség lenne az ismerős helyszín.

Ildóca,
nincs valami ötleted, hogy hogy tudnám 2 hétig egészségesen tartani Levit? Már második alkalommal nem sikerült eljutni a tejterhelésre. Először a korábban szedett antibiotikumtól véres volt a széklete, most meg elkezdett köhögni. Van itthon Echinacia D4, lehet, hogy napi szinten adom neki addig. Meg már adom a homoktövist, meg a grapefruitmagot.

Amúgy lehet, hogy sorsszerű, hogy most mégsem mentünk kórházba, mert 3 évvel ezelőtt pont ott voltunk Lilivel, mikor szintén 5 hetes terhes voltam. Ő ott elkapott az eredetire még valami kórházi bacit is (lehet, hogy én is), de a lényeg, hogy 1 hét múlva elment a baba. Szóval annyira nem bánom, hogy nem pont most megyünk.

Nekünk Skoda Fábiánk van, na abba a két ülés mellé max egy nagyon vékony valaki vagy egy gyerek fér be, de ülés nélkül, már egy magasító sem. Nagyon le van gömbölyítve a hátulja. A férjem már nézegeti a 7 személyeseket. Nekünk annyiból könnyebb, hogy ez is teljesen hitelből van, max. ezt visszaadjuk, és fizetünk egy másikat.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linacska!

Ha mindezt adod Levinek napi szinten! Akkor szerintem ez elég! Ez mellé még c-vitamint sem mondom mer a gapefruitmag cseppekben van elég c-vitamin. Ezek mellé valami rágótablettát tudnék még elképzeni aminek inkább zöldség tartalma van.

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Hello!

Klárinak hívnak 36 éves vagyok 3 fiú gyerek anyukája!
Sztorim mint Brunhildé! 3. gyerek után éppen készülök menni dolgozni és kopogtatott valaki? július 17.
Nálunk a nagyok most kamaszodnak 12,10 évesek nem egyszerű velük ha felhúzom magam akkor kimegyek az udvarra jó mély levegőt szívni. :lol:
Nálam szinte egész napos a hányinger ami még soha nem volt 3. gyermekem clostysan fogant meg másfél év után. Nem is tudom a mostanit hirtelen hová tenni és, hogy mikor lett hiszen vigyáztam. Na mindegy 1 napi idegsokk és apuka vigyorgó képe láttán már nem vagyok ideges. Csak az anyám meg ne tudja :roll: a végén még tényleg kitagad :lol:
klarissza36
Kecskemét
 
 


klarissza, szia :)

linacsak, tényleg le vagyunk maradv, mi még csak most leszünk nagycsaládosok :lol:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Klarissza!

Üdv itt nálunk!
Különben ezzel én is így vagyok!
Csak az anyám megne tudja! Vagy az apám! :shock:
Kb. :shock: ilyen feje lessz ha megtudja!

Panndi!

Dehogy vagytok lemaradva! :D

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Klarissza,

üdv. közöttünk! Ne haragudj, jót nevettem azon amit írtál, mintha saját írásom lenne. Főleg az "anyásat" :D Azt hiszem mi is neki fogjuk utoljára megmondani, mivel a 3-nál azt mondta, ha még lesz egy, világgá megy :lol: Imádja a fiúkat, és ő az aki segít, gondolom épp ezért mondta, hogy neki 3 bőven sok, pl szünetben, amikor ott vannak (én egyke vagyok és lány :P )
Anyósom, nos ő mindegyiknél örült és biztat, hogy még...persze ő messze lakik és egyáltalán nem lehet rá számítani - így könnyű.

Ildóca! Köszi, igyekszem!

bruni
20140901114303
 
 


Klarissza,
üdv köztünk!!!

Panndi,
hát tényleg "lemaradtunk", de majd beújítunk egy ikreket :lol: Vagyis te már láttad, hogy csak 1 baba van, ugye?
Ja, és én még 33 éves is vagyok ráadásul :lol:

Hova lett Jaenner? Csak a júniusiakhoz ír? Mert ő lenne még 1 babával.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: