Új privát üzeneted érkezett!

Micsoda? Tesztet a vaterán 65-ért 15 db-ot? Minek is????

Tyhhűűűű!
Vendég
 


Nem 15 db volt 65 Ft. :lol: 1 db volt 65 Ft, de még így is jobban megérte, mint a patikából 800-ért,mert mikor + lett onnan is vettem egyet a biztonság kedvéért.Azért vettem 15-öt, hogy bebiztosítsam magam.Nem tudtam, hogy ilyen hamar sikerül.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Én is vettem a vaterán 65-ért, ovut és terhességit is, aztán személyesen átvettem. Ovu maradt sok, azt szerintem én is visszateszem, terhességi elfogyott. Én is vettem máshol (DM 400-ért), hogy azért másik fajtán is lássam. :)

Kép
Kép
Kép
Kép
miszimaszi
 
 

 
 

Miszimaszi!!!Mesélj magadról.Ne csak olvasgass :)

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Nem sok mesélni valóm van. A XVII. kerületben lakom, a Bajcsyban fogok szülni. Nikivel is oda tartoztam, de 5 perc alatt megszültem, így már kettőben mentünk be. 5 napot kellett maradnunk, így most lehet már a 20 perces -remélem most se fájós- fájásokkal bemegyek. :)
A slusszpoén az volt, mikor kiderült, hogy az egyik Nikit szállító Peter Cerny-s is a házunkban lakik. :D
Egyébként ha lenne időm, akkor olvasnék, azt szeretek.
Te jössz. :P

Kép
Kép
Kép
Kép
miszimaszi
 
 


Miszimaszi-én nagyon irigyellek.5 perc??????Nem vagy semmi. :wink: Én 22 órát vajúdtam, a végén csak császár lett...Most meg fogom mondani a dokimnak, hogy ha 3 óránál tovább tart majd a vajúdásom, császározzon meg, mert még 1x nem szeretnék 22 órát vajúdni.Röviden ennyi...
Terveztétek a tesót?Nem félsz két kisgyerekkel bevállalni egy 3-dikat?
Most te jössz :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Igen, tervezett baba. A második hónapban sikerült, bár gyógyszeres rásegítéssel. Nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar összejön, eddig 1 illetve másfél évet vártunk a második és harmadik lánykára. Szinte alig hittem a tesztnek mikor halványan de volt rajta "valami". :)
Hazudnék, ha azt mondanám nem vagyok betojva, hisz nincs segítségem, csak a férjem. Kemény lesz az eleje, de megéri. ;)
A vajúdást simán kihagynám. Mondjuk Nikinél nem fájt szinte, de az első lányomnál ment a fájáserősítő mert indított szülés volt, hűt kemény volt 2 percesekkel 6 órát feküdni hanyatt fekve. :S
Nem irigyellek...22 óra nagyon-nagyon sok.
Fiad ovis? Te dolgozol? Ha igen, akkor mikor mondod el nekik?

Kép
Kép
Kép
Kép
miszimaszi
 
 


A kisfiam most szeptembertől kis közép csoportos lesz.Sajnos nem dolgozom...pedig közgazdász diplomám van.Nem találok munkát.Pedig keresem egyfolytában.Úgy voltunk vele, ha a munkára várunk, sose lesz a kicsinek tesója.Így belevágtunk. 8) Ahogy megtudtam, hogy terhes vagyok, már el is mondtam neki.Nagyon boldog és nagyon várja.Mindig mutatja, hogy mekkora már. :lol: És neki csak kifiú kell. :lol:

Nálatok mi a helyzet?

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Most hívtam fel a dokim rendelőjét, és előjegyeztettem magam a vizsgálatra.Muszáj mennem 20-án ,mert aznap rendel utoljára, megy nyaralni.Én meg 27-én szerettem volna menni, mert akkor a férjem tudott volna vigyázni a kisfiamra.Így meg muszáj magammal vinnem.Este 17:45-re kell mennem Kecskemétre.Már nagyon várom.Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit fogunk látni.A kicsikémnek is nagy élmény lesz.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Én itthon vagyok mióta a középső megszületett. Mellette azért muszáj pénzt hazahozni, így online aukciós oldalakon vagyok jelen mint eladó. :)
Fiad mennyire türelmes típus? Biztos örülni fog ha meglátja a tesót.
Én 28-án megyek, akkor leszek 7+1, remélem lesz már szívhang addigra. Azon a héten vasárnap jönnek anyósék a legnagyobbam szülinapját ünnepelni, akkor meg is tudják ha minden rendben lesz a dokinál.
Fiad "kifiút" szeretne, és ti?

Kép
Kép
Kép
Kép
miszimaszi
 
 


miszi-én is kisfiút a férjemnek mind1, de azért a lány fele hajlik... :lol: A kisfiam én azt mondom, hogy egy nagyon okos és ügyes gyerek, de vannak természeten neki is rossz napjai.Remélem, hogy 20-án a jobbik énjét fogja hozni.A dokinak is fura lesz őt látnia, hiszen Ő hozta világra 4 évvel ezelőtt. :wink: Egyébként türelmes, igen, mert hozzá van szokva szegénykém, hogy mindig ide oda hurcibáljuk.
Isten éltesse Henikét! 8) Én 20-án leszek 7+1, mikor megyek a dokihoz. :lol: Nem fura egybeesés? Szívhang már a 4 hét vége fele megjelenik. :wink: Biztosan hallani fogod.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Csajok Ladevit vagy Elevit?Ki mit szed?Szerintetek melyik jobb?

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék én is, ha lehet. Jelenleg 5 hetes vagyok, jövő héten megyünk dokihoz. Első babánk lesz, és iszonyatosan várjuk. Bár még nem tudom felfogni.

Ha nem baj, leírom a történetem:
Párom aki katona aug 16-án megy ki külszolgálatra 6 hónapra, február végén,március elején jön haza. Gondoltuk időzítsük úgy, hogy akkor legyen baba. Nos június elején neki fogtunk, de csak hétvégén lehettünk együtt. Majd 2 hete teszteltünk egyet, persze tudtuk korai, negatív lett. Majd múlt hét szerdán, megint negatív, de szarul éreztem magam, hányingerem volt reggel, így reménykedtem. Vasárnap teszteltünk megint és ici-picit lehetett látni egy 2. csíkot- párom mondja, jó oké oké, de lehetne kicsit vastagabb a 2. csík. Majd ezen a héten szerdán teszteltünk: reggel megyek pisilni tesztes dobozra rá van írva: mehet a pisi:) csak akkor ébressz, ha 2 csík van:) + egy papír Babci lány, Ati fiú mi lesz belőle lány vagy fiú? mindegy csak legyen valami:) Nagyon kész voltam, és mit ad isten 2 csíkos lettem, és már nem kellett odaképzelni:)
babci86
Tatabánya
 
 


Ja, én Elevitet szedek, még van 19 szem, aztán áttérünk Femibionra.
babci86
Tatabánya
 
 


Bocsi Ladeevitet, elírtam.
babci86
Tatabánya
 
 


Isten hozott Babci!!! 86-os születésű vagy?
Hát akkor neked sem lesz könnyű a picivel, ha a párod nem ér időben haza.Nem irigyellek, de gondolom van segítséged.
Hát én most olvasgattam a netten...ahogy számolom az Elevit jóval olcsóbban jön ki a 100 db-os kiszerelése, mint a Ledevit.Viszont a Ladevitben van Omega 3 és Jód, ami nincs az Elevit-ben...nem tudom,én a kisfiammal szedtem az Elevit-et és semmi bajunk nem volt,sőt.Most még van pár szem Ladevit-em,és most vettem egy 100 db-os Elevit-et.Majd 20-án megyek a dokihoz és megkérdezem tőle,Ő mit ajánl....

Egyébként hol laksz?Ha szabad tudni...És nem utolsó sorban GRATULÁLOK!!!Nektek is hamar összejött,mint nekünk. :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


timcike igen 86-os születésű vagyok. Fiatal kismama, de ezt is szerettem volna.
Igen, pont azt mondtuk ma is a párommal, hogy tudnia kell a picinek, hogy meg kell várnia aput és addig nem jöhet ki:) meg én szeretnék apás szülést.
Anyukám hála az égnek tud segíteni, nem dolgozik+ a keresztanyám is telefonon keresztül, aki védőnéni.
Tatabányán lakok. A család viszont Kalocsán és Kecskeméten. Jól szétszóródtunk.

Igen hamar összejött, még viccelődött is a párom, hogy ő katona a lőgyakorlatokon is maximálisan teljesít, ezt is elsőre eltalálja és így is lett:)

Nektek is elsőre összejött? 81-es vagy?(mert akkor te is 26 évesen szülted az elsőt, mint ahogy én is fogom)

Még 100%-osan nem merünk azonban örülni, annyi helyen hallani a méhen kívüli terhességről. Várjuk nagy izgalommal a jövő hetet, hogy megerősítsen a doki, hogy jó helyen van a babó.
babci86
Tatabánya
 
 


babci-igen, én 81-es vagyok.És az első babánk is angyon hamar összejött.25 évesen estem teherbe és még nem voltam 26 mikor megszültem, ugyanis júni 3-án született,én meg Aug.20-án töltöttem be a 26-ot.Most a kis tesó is nagyon hamar összejött.Nem is gondoltuk volna. De nagyon vártuk.Ne aggódj, nem lesz méhen kívül.Az a baj, hogy ilyenkor hajlamosak vagyunk egy csomó rémhírt meghallani.Nem szabad.Szép,okos és egészséges kisbaba lesz. :wink: Ne halj meg minden borzalmat...csak a szép dolgokat.
Hát akkor apa adjon bele mindent és időben érjen haza. :wink: Te dolgozol?
Szerintem még korai dokihoz menni, de ti tudjátok.Én majd csak 20-án megyek, mikor látni is fogunk valamit.Akkor leszek 7+1 hetes.Előtte fölösleges kidobni a pénzt az ablakon a dokinak.Ráér még, hisz rengetegszer kell majd menni...Nekem ez a véleményem...de a ti babátok.Még nem fogtok látni semmit csak a kis zsákot.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Szia babci, üdv köztünk!
Vitaminból az elöző terhességnél Femibiont szedtem, de most nem voltam hajlandó kiadni rá több mint 4000 forintot. Így most Béres Gravidám van, 2000 Ft volt, ez se rosszabb mint a többi. :)
Ez nagyon jó, hogy első hónapban sikerült, gondolom nem is hittél benne... :)
timicike: én most is kislányt szeretnék.

Kép
Kép
Kép
Kép
miszimaszi
 
 


Én soha nem szedtem semmi vitamint, a babáink egészségesek voltak.
Lehet, hogy ez is inkább "divat"?
Na pussz.

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Lehet, hogy részben divat. Sose követtem a divatot, megvan az oka miért szedem. (Azt viszont most inkább nem mesélném el). :)

Kép
Kép
Kép
Kép
miszimaszi
 
 


kukucs-ez nem divatra megy.Rengeteg olyan baba jön még mai napig valamilyen rendellenességgel a világra,de minden anyuka maga dönti el, hogy szed vitamint vagy sem.Megengedheti magának, vagy csak "divatból" nem szedi...Én nem tudom, hogy te mire gondolsz...mit csinálnak "divatból" manapság még a kismamák?A terhes torna,szülés előkészítő, ezek sem divatból vannak, hanem a gyerek és a mama segítségére válnak.

miszimaszi-én Atticy-nál is szedtem és most is fogom szedni.És biztos vagyok benne, hogy az Elevitnél maradok.Nekem ez bevált.A Ladevittől nagyon híg a székletem és folyton ennék.Az Elevittel nem volt ilyen gondom.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


micimaszi: hát igen, nem hittem benne, hogy elsőre összejön, nagy is az öröm.
timcike 81: igen dolgozok még, és idén még dolgozni is akarok, illetve most fejezem be az egyetemet, már csak a diploma van hátra + egy szombati tanfolyamot csináltam eddig, amiből most csinálom a záróvizsgákat kicsit zsúfolt az életem, a háztartásra alig marad időm, de már lassan mindent befejezek. UH-ra azért megyünk, hogy megnyugtassuk magunkat, hogy tényleg van ott valami és jó helyen. Lehet, hogy csak egy kicsi zsákot látunk, de már nekünk az is egy csoda.Nem is tudjuk még felfogni egészen. És így legalább kicsit felhőtlenebbül örülnénk, és tényleg elhinnénk:) Ennyit nekünk megér. Meg persze a páromban is ott a kíváncsiság, és látni akarja a zsákot.

Nem tudom, hogy divat- e a terhesvitamin, de én pl elég rendszertelenül eszek, és a terhesvitamin előtt is szedtem vitaminokat, mert gyenge az immunrendszerem, így adott volt, hogy szedek valamit.
babci86
Tatabánya
 
 


babci-addig jó, míg tejesen lefoglalod magad.Nincs időd gondolkodni és unatkozni esetleg. :wink: Majd írd meg, hogy mit mondott a doki és, milyen érzés volt nektek látni a picurit elsőre. :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Senki sehol?Pancsoltok vagy hol vagytok? :lol:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


timcike81: okés, majd megírom mi volt. már nagyon várjuk a csütörtököt.Párom is már be van zsongva. Amúgy én ezerrel dolgozok a héten, hogy jövő héten szabin lehessek. Kicsit nehezen viselem a reggeli rosszullétet. Ráadásul ma reggel egy kis barna foltom volt, tök megijedtem, majd megnyugtattam magam, hogy ez nem jelent semmi komolyat még, nyugi. Nagyon akarjuk a babát és nem akarom, hogy elmenjen.
babci86
Tatabánya
 
 


Látom mindenki elment innen...hát nagyon sajnálom...azért még reménykedek.Írjatok csajok bátran! :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Egyenlőre nagyon halkan bejelentkeznék.
A másodikat várom március végére, most vagyok 4hét+1 napos terhes.
Dokihoz egyenlőre még nem szándékozom menni.

A terhesvitaminhoz annyit, hogy az a folsavigen is kell hogy az idegcsőzáródás rendben menjen.
Most hogy ezt divatos terhes vitaminnal vagy sima folsavtablettával szerintem édes mind1.

Magam részéről gravidát szedek, ezt szedtem a fiammal is, annyi kiegészítéssel hogy a 9. héttől szedek mellé omega3-at.
Így még mindig olcsóbb mint a méregdrága femibion és jód és vas is van benne.

Kép

Kép
starlark
 
 


starlark-Szia!!!! Isten hozott!És gratula a pocaklakóhoz.Mesélj kicsit magadról, magatokról. :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


32 éves vagyok és agrár és minőségbiztosítási szakmérnök.
A fiúnk most lesz 3 éves augusztus végén és épp az óvónők idegeit zúzza egy csanában :roll:

Kép

Kép
starlark
 
 


8) Nagyon cukor lehet. A babócát terveztétek?Mikor mész dokihoz vele? Én Közgazdász vagyok, de sajnos sehol sem sikerül melót találni...ezek szerint fölösleges volt a 4 év egyetem...Nagyon nehéz elhelyezkednem....Remélem egyszer csak sikerül.
Neked lesz segítséged, ha a tesó megérkezik?Nehezen szülted meg a kisfiadat?Hogy hívják?

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Terveztük igen, clostival jött össze a 2. hónapban. Szülés után ugyanis nem volt peteérésem.

Donát születése nem volt egy fáklyásmenet, 1 hónappal korábban jött.
Ráfeküdt az epémre amitől az iszonyat begörcsölt (amúgy is hajlamos vagyok rá) + hánytam az epét egyfolytában, elszállt a vérnyomásom, majd a pulzusom, így a dokim kiebrudalta bentről.
Indításra nem akart kijönni így császár lett a vége.
A gyereknek tüdőgyulája és légmelle lett így 2 hetet kempingeztünk a kórházban, de azóta minden ok.

Kép

Kép
starlark
 
 


Hát nem semmi.Isten...nagyon sajnálom, remélem most sokkal könnyebb lesz a terhességed is és a szülés is.Örülök, hogy mára már szép egészséges kisfiad van! :wink: Dolgozol?

Nekem sem volt könnyű.Én 22 órát vajúdtam, már mindent csináltak de nem tágultam.Így mikor a kicsinek rossz lett a szívhangja 22 óra után...megcsászároztak.A 3-dik napon besárgult, de hála istennek az 5-dik napon hazajöhettünk, viszont rá 2 napra vissza, mert 40 fokos láza volt.Magas volt a CRP-je.Valami bacit szedett össze még a kórházból.Elképesztő.Így még 5 napot bent voltunk.De rengeteget tanultam az az 5 nap alatt.És nagyon kedvesek és segítőkészek voltak a nővérkék.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Wááá az a crp... 10 napos antibiotikumot kapott anno bent a fiam, de épp hétvégére esett a vége mikor ugye helyettesítő gyerekorvos volt bent. És beadta neki a 11. napon is.
Mondtam neki hogy ember már lejárt a bcg-t kellett volna beadni aztán engedni minket hazafelé...
Így csak hétfőn tudtunk hazamenni a rendes gyerekorvos begdöbbenésére.

A körülmények miatt utáltam bent lenni, az itteni kórház szülészete még úgy néz ki mint a 80-as években...

22 óra vajúdás az kemény lehetett, nekem csak 5 óra volt, de előtte már az epém miatt nem aludtam 1 napja mert forgatták a kést a hátamban.

Igen melózom, a gyerek 9 hónapos kora óta újra, de most szeretnék itthon maradni 1 évet. Erre jó hogy tavaszi lesz mert még a mezgaz szezon előtt születik.

Kép

Kép
starlark
 
 


Hát ez a kecskeméti kórház kinézete se kutya.Pedig megye központ.De mikor beléptem először, nagyon megijedtem.Nagyon maradi....Nálunk ilyen kórház még falú helyen sincs,ahogy ez kinéz...de az ellátásra nincs panaszom, de a dokikra se a nővérekre,és az a fontos. :wink: Mert lehet minden korszerű, ha leszarják az ember fejét.

Jó neked, hogy van melód.Irigyellek.Mit szóltak bent,vagy még nem tudják, hogy kismama vagy?Donát bölcsis volt, vagy vigyázott rá valaki?Segítséged van?

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Nem jó hírrel jövök, először nem is akartam megírni, de úgy éreztem mégis illő volna elköszönnöm.
Sajnos picikénk nem maradt velünk,múlt héten vérezni kezdtem, pár napig stagnált, aztán egyre erősödött és elment..hiába feküdtem, hiába szedtem gyógyszert..
Úgy ment el h nincs szükség műtéti befejezésre,két ciklust kell várnunk, aztán próbálkozhatunk.Meglátjuk....
most két napig csak sírtam,igyekszem összeszedni magam.
Talán valamelyik ősszel induló topikba majd bekapcsolódhatom.

Minden jót nektek.Vigyázzatok a babákra.

üdv:Évi
miss watson
 
 


Évi: Nagyon sajnálom ami veletek történt.
Remélem mihamarabb jössz egy csapathoz ismét!

Timci: A személyzettel itt sincs különösebb gond pár dokit leszámítva.
D-re a nagyija vigyázott míg melóztam 2 éves koráig aztán ment a csanába. Még egy évet ott tartom aztán keresünk egy ovit. Így is 3 évet lesz ovis hisz évvesztes.

Kép

Kép
starlark
 
 


Együttérzek veled, Évi.
Még azért lehet találkozunk :wink:
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Évi-Őszintén sajnálom. :( De bízok benne, hogy hamarosan sikerülni fog,és jövőre babázni is fogsz kukucsival együtt. :wink:

starlark-jó, hogy van egy nagyi,aki segít.Szerencsés vagy.Nem kell elsietni az iskolát.Minél többet játszódjanak.Atticy, ha nem lenne év vesztes,akkor is csak 7 évesen íratnám be az iskolába.Ráérnek még tanulni. :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Jó nagy vihar és jégeső volt az éjjel.A kicsi fiam nem hallott az egészből semmit.Még szerencsére előtte pár perccel letakartam mind2 autót.Nem látszik, hogy megsérültek volna.Legalább kicsit lehűlt az idő.A muskátlimat szétcincálta és levágta a földre,szét is tört a cserép.A rózsáimnak is annyi.Hát nem semmi vihar volt.
Nálatok is volt? :roll: Mi van veletek csajok? Semmi hír vagy újdonság, hogy nem írtok? Sikerült vennem jó árban 2 gatyót.Remélem beléjük is férek a terhesség végéig.Az üzletekben baromi drágák, így a vateran néztem szét.És szerencsém is volt.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Voltam a dokinál,aki nagyon rám ijesztett.Nem találta a picit...Sok kutakodás után végre sikerült neki.Azt mondta hátra hajló a méhem.Ez most rossz vagy jó?Kérdeztem, hogy Atticy-nál nem ilyen volt?Ő nem emlékszik, rég volt...Na aztán megijedt, hogy nehogy méhen kívüli legyen,azért nem látja.Aztán végre mikor megtalálta jó fenn, akkor mondta, hogy minden ok,és készített egy képet is.Nagyon boldog voltam, mert Atticy-nál még egy fotót sem kaptam, még akkor nem volt ilyen profi gépe.Most van. :D Aztán kérdezte még a vizsgálat előtt, hogy mikor voltam méhnyakrákszűrésen...mondtam, hogy 4 éve :oops: , így gyorsan le is vette a mintát,ami elég kellemetlen érzés volt.És hüvelyi vizsgálat volt, nem hasi.Azt viszont nem éreztem.Kedden reggel 8-ra mennem kell a kórházba az ambulanciára, hogy ott is nézzenek meg, hogy biztos legyen, hogy nem méhen kívüli.És a vonalzóm szerinti kor az reális.
Úgyhogy nem vagyok nyugodt...Majd kedden megnyugszom.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok a klubhoz? :)
Kezdem egy rövid bemutatkozással. 24 éves vagyok, és 2. babánkat várjuk, akit már aránylag rég -1 éve- elterveztünk. Én őszintén szólva most számítottam rá legkevésbé, dehát Ő most látta elérkezettnek az időt, amivel nagyon boldoggá tett minket és 4 éves nővérkéjét, aki már hónapok óta gyakorlatilag könyörög a kistesóért. Emma telepatikus képességei alapján már közölte is, hogy most egy kislány van a hasamban, és majd lesz még egy, aki majd fiú lesz. Hát kíváncsian várjuk! :)
Nagyon izgultam őszintén szólva, mikor meglett a teszt eredménye, mert utána rögtön külföldre mentünk, nem volt idő dokihoz menni, és csak a héten tudtam ezt pótolni. De végre hétfőn láthattam is a jövevényt és a szívdobogását is hallhattam. Csudijó volt! :) Igazából hiába második baba, nekem a korai vizsgálatok mind újak, mert Emmát csak a 16. héten fedeztük fel, (Izé, nekem mindig rendszeretelen mestruációm volt és a vizsgaidőszak igencsak elhúzódó volt akkor), és akkor igazából már nem volt min izgulni. De remélem most is minden rendben lesz! :)

Timi! Látom ugyanolyan a vonalzónk, ha zavar, én szívesen lecserélem egy másikra! :)
Szerintem ne izgulj, hiszen láttad is, mondta is, hogy minden ok. A rákszűrés meg ilyenkor -amennyiben régen volt- rutin. No para! :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


Kicsit visszább olvastam. Vitaminokkal kapcsolatban: szerintem fontosak, én most ladevitet szedek meg folsavat, igazából a családi (férjem húga) védőnőm javaslatára. Nincs vele gondom. Emmával gravidát szedtem meg elevitet, de azokkal sem volt baj.

dincuska
 
 
 
 
 
 


dinuska-Isten hozott!Nem zavar, hogy ugyanolyan a vonid.Én eddig azért nem írtam, mert azt hittem én írtam utoljára a voni miatt.Kicsit megtévesztett.Utána láttam, hogy mégse enyém az utsó hozzászólás.

Hát te jó korán lettél anyuka. :wink: Nem bánod, hogy túl hamar felnőtte kellett válnod? :roll: Gratula a kis jövevényhez.Nálunk is a kicsi várta már nagyon a tesót. :lol: Biztosan nem lesz nálad se semmi gond, én majd csak kedden fogok végérvényesen megnyugodni remélhetőleg... :roll:

Dolgozol?Mivel töltitek mindennapjaitokat?

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Épp most kaptam volna munkát, legalábbis nagyon esélyes volt egy munkahely, amit ezennel le is mondtam, mert minek. :) Most fejeztem be a sulit (magyar-kommunikáció a Pázmányon), illetve már csak államvizsgáznom kell (meg még egy szakdogát befejezni). Illetve nem utolsó sorban kéne még egy középfokú nyelvvizsga a már meglévő angol mellé, merthogy nekünk két élő nyelv kell, szuper. Hát talán még lesz egy kis időm a tesó megszületéséig megcsinálni vagy majd az itthonlét alatt.
Itthon vagyunk Emmával most éppen, aztán jövő héten megy mamázni vidékre, mert most csinálom a jogosítványt, és még mennem kell egy csomót forgalomban. Meg a sok laborvizsgálatra sem akarom magammal vinni, gondolom elég hosszadalmas, nem tudna magával mit kezdeni. :)
Hát igen, éppenhogy betöltöttem a huszat. :) Igazából éppen a születése előtti nyáron vettünk lakást Pesten, és anyósom már akkor mondta, hogy jövőre az unokáját tologatja ott, én meg kerestem a levegőt...meg mondtam, hogy á dehogy. De neki lett igaza! :) Igazából imádtam a várandósságot, a szülés elég nehéz volt és komplikált, de bízom benne, hogy másodjára már könnyebb lesz. Most orvost és kórházat is váltottam (Emma Szegeden született, kistesó a SoteII-ben fog), sokat is ,,nőttem" azóta, remélem jobban meg tudom élni majd, mert Emma születéséről igazából nem maradtak szép emlékek, csak a folyamatos fájások rémisztő képe... akkor elleneztem a fájdalomcsillapítást, na mostmár másképp gondolom. :) Mondjuk a doki sokat nyugtatott utána, hogy igazából elég nehéz szülés volt: rövid köldökzsinór, nem megfelelő elhelyezkedés, végül vákummal sikerült csak. A születése után kellett egy-két hét, míg felnőttem a feladathoz, de utána nem volt semmi gond. :) Örülök, hogy ilyen fiatalon lettem anyuka! :)

Te is mesélj, hogy ti mivel töltitek a szabadidőt?

Vonalzóról jut eszembe, hogy még valószínűleg változik az időpont, mert nem tudta a dokim rendesen megmérni, mivel már 7 hetesen is tartotta azt a jó szokását (amit a nővére is mindig), hogy bebújt a fal mellé... :) Ez most a menstruációm szerint van, de szerintem fiatalabb picivel. Na mindegy, majd meglátjuk a 12. heti ultrahangon, ami augusztus 17-én lesz, nagyon várom! :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


dinuska-nagyon sajnálom, hogy sokat szenvedtél, hát mindenki azt mondja, hogy a másodiknál már könnyebb lesz.Én is nagyon bízok benne.Amikor a kisfiammal terhes voltam az utolsó hetekben raktam le 3 vizsgámat az egyetemen, majd 6 hetes korába államvizsgáztam.Nem igazán tudtam csak a terhességemre koncentrálni és sajnos nem volt stresszmentes a vizsgáim miatt...remélem most másként lesz.Atticy-val 22 órát vajúdtam, és nálunk sajnos nem adnak fájdalomcsillapítót... :( Sokáig azt mondtam, hogy nem kell több gyerek, mert még egyszer nem szeretnék ennyit szenvedni.De a KICSI DRÁGÁM FOLYTON NYAGGATOTT KISTESÓÉRT, HÁT VÉGÜL BEADTAM A DEREKAM. :lol: Én már az első doki látogatásomnál mondtam, hogy ha 3 óránál tovább vajúdnék, császározzon meg, ne kínozzon, mint a kicsivel.Atticy-val is a sok szenvedés után csak császár lett a vége.És mindent tejesen egyedül csináltam, senki nem volt velem a kórházba.Nagyon gáz volt.

Nekem is a mensi szerint van, de valójában 2 héttel kisebb a baba, mivel tudom mikor fogant. :wink:

Vagy főzök, takarítok,sétálunk, rajzolunk,játszunk,locsizunk,hintázunk vagy nézzük a mesét.Változó.Ma elsétáltunk a központba és fagyiztunk egyet.Utána játszódtunk egy sort, majd Ő játszott én meg néztem a tv-t.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Hát, végülis érthető, hogy könnyebb lesz, mert az előző kitaposta az utat úgymond. :lol:
Te szeretnél most majd természetes módon szülni? (Erre mennyi esély van ilyenkor, ha az első császáros?) Huh, elég horror a te szüléstörténeted is, ez sem lehetett egy leányálom! A legrosszabb tényleg, hogy ilyen sokáig szenvedtél, aztán meg császározni kellett. :( Nekem is ott álltak már a műtősök, hogy tolnak fel, de én annyira nagyon féltem a császártól, hogy ettől kaptam valami energialöketet! :D Vicces volt, mert ők nyugtatólag mondták, hogy megyünk fel, én meg ettől tojtam be... :)
Nade most arra készülök, hogy szépen át tudom majd élni minden pillanatát... :) Ja itt az is gond volt, hogy Szegeden akkor még volt (nem tudom, most van-e) ez a gázos érzéstelenítés, ami nagyjából semmit nem ért, mert csak totál bekómáltam tőle :) Szóval most arra hajtok, hogy legalább tudjam, mikor mi történik! :lol:

Hogyhogy nem volt veled senki? Férjed messze dolgozik? Nekünk apás szülés volt, bár szegény férjem is az egészet egy mészárszékhez hasonlította, szóval nem biztos hogy ez maximálisan jó élmény nekik. :) De nekem nagyon jó volt, hogy ott volt. Nem hallottam sokszor senki hangját, pedig mindenki beszélt, csak az övét. :)

Hát igen, a baba mindenkinek fiatalabb, ha csak ezt nézzük, de a terhesség így van megállapítva, így jön ki a 40 hét. Ez így mégis kerekebb! :) Persze az ultrahang majd pontosíthat, én is azt várom... meg akkor már olyan babaformájúak. :lol:

Most megyünk haza a nagyszülőkhöz, remélem meg tudjuk nézni a Harry Pottert, én nagyon kíváncsi vagyok már. :lol:

Szép hétvégét!

dincuska
 
 
 
 
 
 


dinuska-megvan minden lehetőség arra, hogy természetes úton szüljek, de nem hinném, hogy menni fog.Nem tágultam a kisfiamnál csak 2,5 ujjnyit.Az volt a baj. :? Nem hinném, hogy most sikerül, de nem is baj.Én már túl vagyok egy császáron és nem félek.Nem volt semmi baj.És a gyerek feje is gyönyörű,mindenki azt csodálta.
A férjem a haverokkal ünnepelte a kisfia születését azért nem jött.Egész nap bent volt velem, de este elment.Én 02:45-kor hoztam világra, mármint akkor hozták világra a kisfiamat.Addig biztosan nem ült volna bent.Anyumék, meg egy héttel korábban voltak nálunk, mert egy héttel korábra voltam kiírva.De akkor nem jött a kis drágám, ők meg hazamentek, mert dolguk volt.De most nagyon bízok benne, hogy legalább anyukám velem lesz.Nagyon gáz volt egyedül ott vajúdni.
Nektek is kellemes hétvégét.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Kedves Timcike!

Megértelek, és remélem, hogy most majd lesz veled valaki, szerintem lelkileg sokat jelent, hogy nem vagy egyedül.
Emma is kivételesen szép volt, nem volt lila, se kék, a doki azt mondta, úgy jött ki mintha kozmetikázott volna bent. :) Ő volt a kiskedvenc, mert nagy haja is volt, és állandóan azzal játszottak a csecsemős nővérkék, meg rajta mutattak be mindent. :)
Kíváncsi vagyok tesóra, hogy tényleg mennyiben lesz más...főleg, ha lány lesz. Én anno is egy szőke, zöld szemű gyerekre számítottam, de tiszta apja lett. :lol:

Remélem, jól telik a hétvége és nyugodtan! Ne izgulj a kedd miatt, minden a legnagyobb rendben lesz! :) Szerintem a hátra hajló méh semmi különöset nem jelent, mármint utánaolvastam, és nem para. :)
Én kedden megyek a laborvizsgálatokra.

dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Olvasgatlak titeket egy pár napja....Én 26 éves vagyok, és van egy 15 hónapos kislányom...
Felmerült, hogy lehet, hogy babát várok, bár még biztos eredmény nincs a kezemben és azt sem tudom igazán, hogy mit is várok....
Kicsit félek belegondolni, hogy esetleg jön a tesó, mert elég pici még a lánykám és nagyon anyás...valamint munkahelyem sincs, így max fél évig kapnám a tgyást és utána csak a családi pótlék meg a gyes lenne....ugyanakkor szeretnék is kistesót, mert nem lehet olyan rossz a kis korkülönbség....
Látom, hogy többen vagytok, akiknek ilyen hamar jött a következő baba, hogyan élitek ezt meg? Mit szól hozzá a nagyobb tesó?
Szerintetek ilyen anyagi helyzetben amibe mi kerülünk, ha jön a baba, meg lehet majd élni?
Ha kiderül, hogy babát várok, akkor mindenképp velünk marad, akkor majd megoldjuk valahogy....
Ne haragudjatok, hogy írtam, de muszáj volt valakivel megosztanom...
remo85
Győr
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: