Új privát üzeneted érkezett!

Én is Pest vonzáskörzetében lakom, de kb. 30 kilométerre, és terveim szerint a II. sz. Női Klinikán fogok szülni.
Viki! Nekem most kell mennem belgyógyászhoz, védőnőhöz, egy komolyabb uh-ra kell időpontot kérnem, és mindezek után megyek vissza a dokimhoz.
Nekem még nem sikerült rókáznom egyszer sem, csak néha émelygek, a fejem fájt pár napig, és a melleim elég rendesen. Sokat alszom, sokat pisilek :lol:
Én nem hallottam az ikerszüléseknél ,ezt a nagy fájdalmat, szóval szerintem kár ezen parázni.
A hetekkel bajban vagyok, elvileg január 9. körül lenne a szülés, de ki tudja :wink:
csigabiga1
Aszód
 
 


És ti mikor tervezitek megmondani a munkahelyen? Én eddig végig úgy voltam vele, hogy csak a 12. héten fogom. De már most látom, hogy a saját érdekemben jobb lenne minél hamarabb túlesni rajta, mert nehéz hazudozni, amikor el akar menni az ember, meg amúgy is, ha kések, vagy előbb elmennék, mert mondjuk nem vagyok jól. Szóval most gondolkodom rajta, hogy ha a szívhanggal minden rendben van a csütörtöki uh-n, akkor olyan 8-9 hét körül túlesek rajta...

És az mikor lesz kb, mire mindent elintézel?
viki1983
Budaörs
 
 


Hali! Kicist sok volt a meló, ezért nem jelentkeztem. Ha jól számolom akkor most vagyok a 9. hétben , mert 2012.dec.31-2013.jan.1-re vagyok kiírva.

Már két UH-n voltunk, az elsőn semmi látszik csak egy rizsszem, a másodikon meg valami kis giliszta egy nagy fekete tojásba :))))) Bocs a hasonlatért, de kb tényleg ennyi. Jövő héten pénteken megyünk UH-ra, akkor azt mondta a doktornő, hogy már nagyon sok mindent látni fogunk többek között a szívhangot is.... :-) Remélem így is lesz. Parázok rendesen, hiszen első terhesség.


Bdana/Csigabiga!

Hány hetes a várandósságotok?
Bdana! Mit látott eddig, gondolom szívhangot még nem hallottatok.
bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 

 
 

De Jó! Végre kezd fellendülni itt az élet!

Ha jól értem akkor szinte mindenki Pest vonzáskörzetében lakik. :o

Én is, én a Délpestiben tervezem a szülést. Már az elsőnél is nagyon meg voltam elégedve, így nem váltok. Viszont nekem sajna valószínű, hogy új dokit kell keresni, mert akinél a lányomat szültem az már nem válla szüléseket. :(

Az iker témához, hát azért valljuk meg őszintén, hogy igen csak sportos az ha az embernek van egy alig másfél éves gyereke és ott van még két újszülött is. Az első hónapokban egy gyerek is épp elég nehéz tud lenni, hát még három.

Viki
A lányomat én a 8. héten mondtam meg a melóhelyemen, és tényleg jó volt ilyen korán túlesni rajta, mert onnantól kezdve sima dolog volt minden.
Viszont, hogy most a másodikat mikor adagolom be, azt nem tudom még. Így is nagyon visszavárnak már jövő májustól, de ez csak az ő vágyuk.
:?
bobojszka
Szigetszentmiklós
 
 


Helló csigabiga!

Örülök, hogy pont van egy velem korú :wink: :wink: :wink: :wink: . Ahogy olvasom neked sincsenek tüneteid túlságosan. Nekem erre azt mondta a dokinő, hogy örüljek. Én még az UH-n kívűl más vizsgálaton nem voltam, de gondolom jövő héten ha megyünk pénteken, akkor nálam is elkezdődnek a vizsgálatok.

Egy tünetem azért van és ha nem baj, ezt megosztom veletek. Kb egy hete kezdődött, hogy akkor volt a hasam, mintha már a 9.hónapban lennék, de komolyan....már volt aki megkérdezte,hogy naaahhh rugdos már ???
Aztán rájöttem, hogy fel vagyok fújódva mint egy bazi nagy lufi és további két napba telt amíg rájöttem, hogy a fehér kenyértől illetve mindenféle péksütitől és édességtől meg a tésztaféléktől van ez. Most két napja csak teljes kiőrlésű kenyeret eszem, semmi édesség, semmi cukor, csak ásványvíz - gyümölcslé sem - és húst meg zöldséget és gyümölcsöt dögivel meg ezt a Jóreggelt kekszet vagy mi a fenét. Nem tudom, hogy ez mennyire kismama barát étrend, de ez jött be. Jaaaahhhh és ezzel az étrend váltással megszűnt az az icipici émelygés is ami volt, megszűntek a hasgöcsök és megszűnt az álmosságom is. Tehát most tényleg elmondhatom, hogy semmi tünetem sincs!!


Jaahhhh még valami! Pisilni is kevesebbet kell, pedig ugyanannyit iszom és beiktattam az étrendbe kovászos uborkát, mert az valamiért nagyon jól esik most.


Hát lehet, hogy nagy hülyeségeket írtam, biztosan akinek a többedik terhessége, az jobban ért hozzá, én csak leírtam ami velem történt, hátha másnak is bejön.

Dana
bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Helló bobojszka, most hogy mondod, én is Pest megyei vagyok :-) :lol:
bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Délpestiben Páczai Anitát nagyon szokták szeretni, én is már jártam nála, nagyon kedves nő. Nézz utána :)

Viszont Orbán Lászlóról nem hallottam jókat :(
viki1983
Budaörs
 
 


viki1983, igyál nagyon sokat! Az segít, pisilni, így is úgy is sokat kell szerintem. Én naponta megiszom vagy 1,5-2 liter ásványvizet. Eleinte rostos gyümölcslevet ittam, de attól szédültem.....

Nekem ez bejött...
bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Dana

Semmi nem hülyeség. Minden terhesség más és más. Örülj neki, hogy nincs még tüneted, és ne is legyen semmi ilyen nyűgöd.

Nekem ez a második terhességem és azt leszámítva, hogy ugyan úgy indult mint az első, mindenben más.
Már most látszik, és sokkal rosszabb a hányinger meg az álomkór. Arról nem is beszélve, hogy már szinte a teszteléskor voltak tüneteim.

Andi1982
Kicsit indiszkrét kérdés, de te szoptattál még mikor terhes lettél a tesóval (persze ha szoptattál)?
bobojszka
Szigetszentmiklós
 
 


A sok pisilés azért van, mert növekszik a méh és az nyomorgatja az ember hólyagját, de hamar el is múlik, és ez a probléma csak a 3. trimeszterben fog visszajönni, amikor már nagyon szűkös odabent a hely a picinek.
És készüljetek mert az nagyon vicces tud lenni mikor a gyerek boxzsáknak nézi az ember hólyagját.
bobojszka
Szigetszentmiklós
 
 


bobojszka! ne izgass fel !!!! :lol: :lol: :lol: nincsen még??? A dokinőm azt mondta, hogy ha ez indult akkor szerinte nem fog változni. Remélem, hogy igaza lesz.

Tényleg akartam kérdezni tőletek, akik már szültetek, hogy az nem gond, hogy mindig kicsit szurkál az alhasam, mintha mozognának a beleim, de nem az, inkább olyan, mintha méhem mozogna. Nem fáj, nem görcsöl meg ilyenek, csak érzem....Ez normális?
bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Dana
Ez a szurkálás szerű érzés teljesen normális. Nő a méhed és az izmok nyúlnak, azért érzed ezt. De ez is meg fog majd szűnni.
Ha viszont érzed, hogy enyhén görcsszerű akkor érdemes bekapni egy magnéziumot.

Viki
Köszi a tippeket, én is nézelődtem már, először a jelenlegi dokimat akarom megkérdezni, hogy ő kit ajánl. Viszont lehet, hogy hülyén hangzik de én nagyon nem szeretnék női dokit.
bobojszka
Szigetszentmiklós
 
 


bobojszka, mi a baj a női dokikkal? Én mondjuk szándékosan választottam nőt, gondoltam az csak jobban átérzi meg, megérti a problémákat - ha vannak - mint egy férfi....
bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Dana

Nincs semmi baj a női dokival, csak valahogy én nem szeretnék női dokit. Így érzek és kész.
bobojszka
Szigetszentmiklós
 
 


Körzetileg én is a Dél-Pestihez tartozom :)

bobojszka

sajnos nálunk csak 3 hónapig tartott a szopizás, aztán még másfél hónapig tudtam fejni. (pont ma vágta fel a doki a kislányom nyelvét,mert csak most derült ki, hogy le van tapadva - lehet, ezért nem ment tovább) :(
egyébként nekem kereken a 8.héten megjött, amikor még szoptattam, úgyhogy akár akkor is sikerülhetett volna... :)

Dana

A puffadás és has szúrkálás nálam is van és az elsőnél is volt. Annak ellenére is, hogy én teljeskiőrlésű lisztet használok csak, kenyeret is én sütöm. :(

Viki

Nekem az egyik kolléganőm rákérdezett a 9. héten, hogy terhes vagyok-e. Szerencsére előbb tudtam elmondani a főnökömnek, mint ahogy a pletykák elértek hozzá.
andi1982
 
 
 
 
 


szia Andi!

Azért ez megnyugtató, hogy itt megtudjuk ezeket beszélni. Én megijedtem ettől a szurkálástól rendesen. A puffadástól annyira nem, csak nagyon kellemetlen, amihez még társul az is, hogy szélgörcsök is vannak.....Na ez tényleg kellemetlen, ha erre van valakinek valami ötlete.....azt szívesen venném :-) Tudom ciki....de rém kellemetlen, főleg a munkahelyen, de itthon se túl nőies......
bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Mi is élünk, csak hát a 2gyerek nem kevés feladatot oszt rám.
Tegnap voltam dokinál, illetve csak uh-n , mertbaz én dokim a 12. Hétig nem is talizik a kismamával, csak ha gondja van.
Minden ok, jó helyen van, látszik a szikhólyag. 3 hét múlva megyek a köv uh-ra, addig már szívhangnak is kell ennie (akkor leszek 8 hetes) és akkor kapok beutalót vérvételre meg védőnőhöz.
Már a férjem is egy fokkal kedvesebben állt a dolgokhoz, még a ahasamat is megsimizte. Kis lépés, de már valami! :))

Szurkálás még nekem is van, pedig 3. Baba. Bár lényegesen kevebb, mint az elsővel.
Amúgy vicces az emeberek reakciója, amikor megtudják hogy 3. Baba. Kb mintha ufót , vagynfutó bolondot látnának! :)


Amúgy én is 34 vagyok bp.-i, és a Szt. Imrében szülök.
honeymoon
 
 


Szia Dana!

Nekem is jól jött volna az első babánál egy jó kis társaság. De sajnos mire lett volna időm fórumozni, a velem egyidős terhesek már zárt topic-okban beszélgettek főleg.

A szurkálástól én most is megijedtem, mert az első napokban nagyon erősnek éreztem, mintha bármelyik pillanatban megjöhetne.

Én tegnap este már olyan voltam, mint egy lufi, beszedtem két espumisan-t és elég hamar jobb lett tőle. Talán neked is segít :)
Az elsőnél nem volt ilyen durva a puffadás, akkor főleg az émelygéstől szenvedtem.

Honeymoon!

Nem értem miért reagálnak így az emberek. Nekem nagyon sok ismerősöm tervez 3 gyereket. Az még nem egy hadsereg. :)
andi1982
 
 
 
 
 


sziasztok!
Tegnap már nem volt időm jönni, mert ha itthon van a család, akkor lekötnek teljesen :lol:
Munkahely: ami engem illet, nekem nem volt kérdés, hogy megmondjam-e, hiszen a veszélyeztetett terhesség miatt azonnali táppénz javasolt. Viszont nagyon rendesek voltak a főnökeim, örülnek, és drukkolnak, hogy minden jó legyen végre!
A tünetek most picit alábbhagytak, legalábbis az émelygés mindenképp, és annyira már a szurkálást sem érzem, csak mintha izomláz lenne a hasamban. De hát nyúlnak a méhszalagok, ez normál.
A melleim viszont kőkeményen fájnak, és be is vannak keményedve.
És a bőröm is pár napja kicsit kipattogzott...sosem volt ilyen, barátnőm szerint lesz ennél cifrább is.
Vizet én is megiszom minimum másfél liter egy nap, ez mindenképp kell. Igyekszem a fehérjebevitelre is figyelni. A folsavat a doki mondta, hogy napi kettőt nyomjak be.
A férjekkel kapcsolatban (valamelyikőtök említette) egy szavam sem lehet: az enyém reggel-este köszön a "gyereknek", puszilgatja a hasam, és dumál neki :D Nekem ez végtelen boldogságot jelent :lol:
Andi! A haspuffadás ismerős, nekem is akkora, mint egy lufi, és kevesebbet eszem, mint azelőtt...ez is a terhességgel jár, olvastam...
A jövő héttől elkezdek elmenni a védőnőhöz, a nagy uh-ra bejelentkezek, vérvételre. Szóval beindul a gépezet. Bár azt hittem, ezeket 2-3 hét múlva elég elkezdeni...
Azért még egy kis parám van: szeretnék nem üres petezsákot látni majd, hanem benne az embriót :lol: De igyekszem úgy felfogni most mindent, hogy maga a baba megfoganása is egy csoda nálam, és ha ilyen erős a kis drága, akkor ez már sétagalopp lesz.
Kellemes hétvégét kívánok Nektek, vigyázzatok magatokra!!!
A hetekkel kapcsolatban most már igazán meg vagyok zavarodva, én keveslem a kedden doki által megállapított 5. hetet, de már nem tudom, hogy számoljam ki...
csigabiga1
Aszód
 
 


Ááááááááá, hogy tudok jelszót változtatni? :twisted:
csigabiga1
Aszód
 
 


csigabiga!

Én is ezen agyalok, hogy remélem uh-n minden rendben lesz és azt látjuk, amit kell! :)
De annyira erősek a tüneteim, hogy ő biztosan jól van ott bent. Egy doki azt mondta az elsőnél, hogy örüljek, hogy vannak tünetek, mert addig biztosan fejlődik bent a baba.

Nórinál én pontosan tudtam, hogy mikor fogant, mert egy héttel korábban volt peteérésem (mindig megérzem). Később az uh-n beigazolódott.

Egyébként nagyon nem volt jó az éjszakám, hányingerre ébredtem éjjel 3-kor és nem tudtam visszaaludni 5-ig. Nóri 6-kor kelt, de Apa olyan édes volt, hogy átment hozzá és játszottak, amíg fel nem ébredtem. :)

Az én férjem is nagyon örül, megsimogatja a pocakomat, de látom rajta, hogy még nem fogta fel igazán. Az első terhességemnél is akkor kezdett nála leesni a dolog, amikor hallotta Nóri szívhangját, aztán amikor 16. héten 4D-s uh-n már igazi baba-forma volt, és szopizta az ujját a kicsikénk, akkor már Apa könnyei is potyogtak. Onnan kezdve verseket olvasott neki és sokat beszélt hozzá.
Ahhoz képest, hogy sokáig nem akart bejönni a szülésre, azóta élete legszebb élményének tartja és mindenkit biztat, hogy menjen be a szülésre. Nekünk ez egy olyan közös élmény lett, ami csak erősített a kapcsolatunkon. :)
andi1982
 
 
 
 
 


Ki hogy van mostanság?

Nekem második napja állandósult az egész napos hányinger. Nem vagyok túl boldog tőle, elég nehéz így létezni... Hányás nincs, és nincs is rá inger, csak ez a boá érzés folyamatosan. Kajára jobb, addig, amíg kb eszem, meg még utána tíz percig... Csak így nem sok kaját kívánok...

Nekem folyamatosan görcsöl egyébként a hasam, már pár nappal azelőtt kezdődött, hogy pozitív lett a teszt, mintha meg akarna jönni, elég erősen, és azóta is tart, ma már két hete! Szedek egy hadseregnek is elég magnéziumot, mégsem enyhül, csak néha.

Alvással hogy vagytok? Én állandóan felébredek hajnalban és valahogy olyan nyugtalanul alszom egész éjjel. Emiatt már kicsit kezdek hisztis lenni.

Ma egész reggel pocakos fotókat nézegettem az interneten, meg mindenféle babás dolgokat, olyan jó volt álmodozni :)

Én még holnap is szabin vagyok, pihenni fogok, meg lehet elmegyünk kirándulni a férjemmel :)

Csigabiba, nem uncsi otthon? Hogy viseled?

Nálunk a férjem nagyon örül, ő is nagyon várta már, bár egy kicsit beárnyékolja, hogy látja, hogy szarul vagyok, sajnál szegény... Meg próbál egy csomó mindenben segíteni szerencsére :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


andi1982! Ne hozd rám a szívbajt :-( Nekem semmi tünetem sincs, de nekem azt mondta a doki, hogy örüljek, mert ez nagyon jó. 25-én megyünk a férjemmel UH-ra.....nagyon remélem minden rendben lesz. Hallottam kismamákról akiknek semmi tünetük nem volt és teljesen jól mentek végig, egészséges babájuk született. Nagyon remélem, hogy az esetemben is így van...... Nagyon ideges vagyok, hogy minden rendben legyen. Bár görcseim nincsenek, vérzésem nincsen, folyásom se....semmi ami arra utalna, hogy baj van.....vagy attól még szerintetek lehet? Esetleg aki volt már ilyen tünetmentes terhes.....írna nekem pár mondatot? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: nagyon köszönöm
bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


andi! egyébként az espumisan segített!!!!! azóta olyan mintha megszültem volna :lol: :lol: :lol: úgy lement a hasam
bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


viki! Ez nekem is "probléma" a koránkelés, de én mondjuk örülök neki, mert a munka miatt ez nem hátrány :-)

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Dana,
az, ha nincs tüneted, az nem jelent semmit :) Attól még minden rendben van. Sőt, még szerencsésnek is lehet mondani. Örülj neki!!!!!!!! Ha van tüneted, az azt jelenti, hogy biztosan vannak változások odabent. De ez amolyan vigasztalás féle inkább, hidd el :)
viki1983
Budaörs
 
 


Viki, azt hiszem akkor fogok megnyugodni, ha pénteken(25-én) hallani fogom a szívét.....Utána meg persze ha majd kiderül, hogy minden rendben van vele.....aztán meg ha eljön a 2012.12.31 vagy 2013.01.01......és kint lesz egészségesen :lol: :lol: :lol: :lol:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni hozzátok. Az elsõt várjuk, tiszta para vagyok. Volt egy spontán vetélésem már. Vetélés gyanújával vagyok táppénzen, de babót még nem láttunk. Az orvos mondta, ha 29.-ig kibírom, akkor lesz UH. Egész nap itthon kell feküdnöm, fórumokon annyi rosszat olvasok. Ráadásul semmi tünetem nincs. Még a pisilésem is elmúlt. Az orvos azt mondta ne teszteljek, de a férjemet megkértem, hogy holnap, 1 héttel az orvos elõtt még egy tesztet szeretnék csinálni. Amit neki kell megvenni, mert feküdnöm kell.
Ráadásul több, mint egy éve szeretnénk babót, de a férjem most bepánikolt. Mondtam is neki, hogy annak örülne, ha Õ sem maradna meg... Néma csend... Aztán odajött és mondta fél, a pénz, személyiség változásom miatt, hogy kövér leszek és nem fog tudni már úgy Rám nézni. Szóval nem elég, hogy félek, hogy minden rendben legyen, a férjem se nagyon áll mellettem.
szasszi85
Heve megye
 
 


Dana!

Nem akartalak megijeszteni! Vannak mázlisták, akiknek semmi tünetük nincsen és szebbek, mint valaha a terhességük idején - ezek szerint te is közéjük tartozol. Aztán vannak kevésbé szerencsések, akik meg hányingerrel küzdenek, de ez elmúlik az első trimeszter után.
Szerintem egyébként ez inkább a hasfájásra vonatkozott, amit a doki mondott, hogy ha az állandó, akkor ez egy jelzés a babától.
Amíg nincs hirtelen fellépő görcs, vérzés, addig minden rendben van!

Két barátnőm is mázlista típus és semmi bajuk nem volt, sőt az egyik végig kertészkedett, a másik meg a házuk átépítésénél is segédkezett.
Rajtuk semmi sem látszott, amíg meg nem nőtt a pocakjuk kb. a 3.-4. hónapig. Mindkettőnek gyönyörű babája született!

Bezzeg én tegnap csak egyetlen percig találkoztam anyósommal, aki rögtön megsimogatta a pocakomat! Hihetetlen! Nem akarom, hogy a környezetem a 12. hét előtt tudjon róla, erre a legpletykásabb rögtön kiszúrja!
andi1982
 
 
 
 
 


Csajok,

Úgy látom a nagy többség első babás itt a topicban. Ez tök furi, de jó!!

Lenne egy baráti tanácsom NE BÖNGÉSSZÉTEK A NETET SEMMI NEGATÍV BABÁS TARTALMAT ILLETŐEN!! Totál feleslegesen paráztatjátok magatokat és egymást is.

Szaszi,
A pasik nagyon sokszor pánikba esnek, amikor a baba már nem csak terv, hanem valós is!!!
Nyugi, meg fog enyhülni és meglátod mennyit fog változni az első olyan uh után, ahol már szívhangot is fogtok hallani!!
Lényeg, hog minden uh-ra próbáld elcibálni magaddal!!
Amúgy miért vagy kapásból veszélyeztetett, csak az előző vetélés miatt?
Hányadik hétben jársz?
honeymoon
 
 


Sziasztok!

Újra itt, múlt héten tanulmányi szabin voltam, és nem tudtam jelentkezni.

Örülök, hogy minenki jól van és vagy így vagy úgy, de érzni a babáját.

Nekem a második gyermekem, és a szúrkálás nálam is van néha, de nem vészes, a melleim eléggé fájnak, hason aludni nem is angyon tudok. :( de nem bánkodom, mert nagyon várjuk ezt a babát is.

Munkahelyemen én még tartogatom magamnak, a tavyli vetélés miatt. Ott nagyon nagy volt a hasam a 7. héttől (ikerterhesség volt), és gyakorlatilag muszáj volt elmondanom, még szerencse, hogy csak a főnök tudta, így kevésbé volt kellemetlen.

Most szeretném emgtartani magunknak az infót. :) mindenki gondoljon, amit akar, szerencsére június közepétől július végéig szabin leszek, csak pár napra jöbők be dolgozni, akkor emg majd álcázom.

Bár a vigyort nem tudom lrtörölni az arcomról és az eléggé árulkodó. :) :) de ez sem érdekel, csak az, hogy jól legyünk.

Nálunk tervezett baba, a férjem is és a kisfiam is szerette volna, meg pesze leginkább én!!!

Múlt csütörtökön voltam teljeskörű vérvételen, és kértem tesztet is és a vérvizsgálat alapján is várandós vagyok, de én már írtam, hogy UH legelőbb is a 8-9. héten vagy később. Persze, ha kibírom. :oops:

Nincs émelygésem, hányingerem, aluszékonyság. Mondjuk Kristóffal sem volt.
Az energia és vitamin bevitelre figyelek, mondju mi próbálunk egészségesen étkezni. Terhes vitamint szedek a G&G-től, ami alapjáraton egy tasaknyi és 11 szem van benne, plussz még omega3-t.
A sok folyadék természetes, igyekszem vizet a tavaszi/nyári időszakban, meg reggelente 2-3 dl préselt lé, már, ha a férjem elkészíti... sajnos ma nem... :(

Az elősnél emlékeim szerint csak a fejem fájt és néha éget a gyomról. Az útobbit kiküszöböltem, hogy többször ettem, valamint a zeller rágcsálása nagyon jó rá. A fejfájásra a pulsatilla hoemósbogyót szedtem.

A saját számításom szerint január 15. a várható születési idő, mint megtanultam ez csak irányadó, mert Kristófom kereken 2 héttel később születet, és magától indult be és normális módon zajlott le.
Terveim szerint ismét a Szent Margitba szülők, Takács Betti volt a szülésznő, de nem volt választott, de msot szeretném annak.

Sikerült jó sokat írnom.
Szép napot Mindenkinek!



latogato1983
Pomáz
 
 


EZT ÉN IS NAGYON JAVASLOM!!!!!!

Lenne egy baráti tanácsom NE BÖNGÉSSZÉTEK A NETET SEMMI NEGATÍV BABÁS TARTALMAT ILLETŐEN!! Totál feleslegesen paráztatjátok magatokat és egymást is.
latogato1983
Pomáz
 
 


A zárt topik akkor érdekes, ha szeretnénk fotókat felrakni, mert vannak akik nem szeretnék, hogy "idegenek" lássák, vagy fél, hogy valaki felismeri és nem szeretné.

Volt egy topik, ahol a 12. hétig sokan voltak anonimek, mert a főnök is nézte, vagy az ellenség, vagy a volt feleség/férj.

Szoktak készülni várandós táblák és az sem feltétlenül publikus...

Szóval ez logikus, majd esetéeg mi is elgondolkodhatunk rajta és csak meghívóval lehet csatlakozni.
latogato1983
Pomáz
 
 


Látogato,
Én az előző 2 gyerekkel is tagja voltam itteni fórumnak. Végül mindkét csoport átköltözöt az anyatanyára. Az egyik csoport lényegében megszűnt ( havi 1 hsz) , a másik eléggé pörög.

Ha senkinek nem szupertitkos az élete, akkor szerencsésebb itt maradni! Főleg, amíg sokan leszünk.

Amúgy az én dátumomis jan 15. Nekem csaszim lesz ( remélem), az előző csaszi miatt, úgyhogy elég fix a dátum.
honeymoon
 
 


Nekem sokkal enyhébbek a tüneteim, szinte nincsenek is , ahhoz képest, ami múlthéten volt.
honeymoon
 
 


Dana,
gondolkodtam rajtad az előbb.
Az a helyzet, hogy a terhességgel szerintem együtt jár az aggódás.

Elmondom neked, hogy nekem vannak tünteteim:

- szédülök néha: úristen biztos valami nincs rendben, azért nem érzem jól magam
- nem tudok aludni, állandóan felébredek: egyrészt rettentő feszült leszek, ami nyilván bizonytalanságot és negatívságot szül, másrészt a vetélésem nekem úgy volt, hogy éjszaka görcsökre ébredtem, úgyhogy ha felébredek éjszaka, rögtön jön az aggódás
- hányinger: olyan szinten kiveszi az erődet a folyamatos hányinger, hogy még az élettől is elmegy a kedved, így nehéz pozitívnak maradni és nem aggódni, ráadásul alig meg le kaja a torkomon, így parázok, hogy baj lesz (mert nem tudom tartani az ir diétát, ami korai vetélést okozhat)
- hasgörcs: persze, lehet, hogy nyúlnak a szalagok... vagy nem és kezdődik a baj

Szóval: az, hogy aggódsz nem a tünetek meglététől vagy nem lététől van, hanem az alapvető hozzáállástól, amit baromi nehéz átállítani pozitívra, ha az ember nem olyan típus, vagy ha bekattan valami. DE. Baj bármikor történhet. Örülj neki, hogy neked legalább jó közben a közérzeted és bármit van kedved csinálni. Nekem sokszor csak feküdni esik jól, ami nem igazán tereli a figyelmemet.

És mostmár aggódás OFF, pozitív hozzáállás ON.
viki1983
Budaörs
 
 


Én részemről, ha zárttá válunk, akkor a facebook zárt csoportot támogatnám, szerintem sokkal egyszerűbb, követhetőbb az egész, lehet képeket, doksikat feltölteni.
viki1983
Budaörs
 
 


Szaszi! Olyan szomorú lettem a soraidtól.....nagyon remélem,hogy a férjednél ez a csúnya , kövér leszel....csak valami pánik hangulat mondatta vele :(

Nekem a férjem azt mondja, hogy ez ezzel jár, így szeret és így kell kinéznie, persze, hogy hízok és hízni fogok..... Most 71kg vagyok....szerinted mennyi leszek a végére? Ha megállok 80-nál akkor megcsókolom a lábam ujját - bár azt biztos nagy fogom nagy hassal - :lol:

Komolyra fordítva a szót, egyszerűen nem mondhatta ezt komolyan, hiszen a gyermeke anyja vagy.....

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Szia Viki! :) Köszi, aranyos vagy! Én is gondolkoztam és rájöttem, hogy aggódás igazából az ismeretlentől való félelemből és a dolgok nem meg tapasztalásából jön. Nekem az első terhességem és nem tudom hasonlítani egy előzőhöz, hálaistennek nem tudom milyen a vetélés....szóval semmit sem tudok, csak azt amit a neten olvasok és itt ti mondtok.

Egy biztos, a következő terhességemnél biztosan nevetni fogok, hogy mennyire parás voltam most :-)

Ahogy írtam most pénteken megyünk UH-ra, nagyon remélem lesz szívhang.... és minden rendben lesz :-) De bármi lesz megosztom veletek, ha jó azt is ha rossz esetleg azt is. Miért? Mert azt gondolom nem lehet mindig mindennek csak a jó oldalát nézni és várni, annál nehezebb szembe nézni egy esetleges rosszal. No meg a tapasztalat.

Egyébként azt olvastam, hogy a vetélések nagy része még a 8.hét előtt lezajlik ha baj van a babával...ez nem tudom igaz-e vagy sem, de lassan belépünk mi is már a "kis kockázatú" időbe.

Még valami....szerintem ez a vonalzó amit beszúrtam nem jól számol....az utolsó mensim már.20-án volt....(24napos ciklussal)nem a 9.hétbe vagyok akkor?????

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Dana,
Hát holnap 8 hét 1 napos leszel, ami azt jelenti, hogy a 9. hétben vagy. Úgyhogy majdnem. Nekem is mást mutat pár nappal ez a vonalzó, mint amit mutat a telefonom (letöltöttem rá egy ilyen 9 hónap alkalmazást).

Szerintem ha valaki parás típus, akkor mindegy hanyadik terhesség... Parázik. Én már tényleg ott tartok, hogy igazából én részemről mindent megteszek, hogy egészségesen fejlődhessen a baba, a többi nem rajtam múlik. Úgyhogy inkább próbálok örülni, csak néha elfog a rossz érzés, hogy mi lesz, ha nem lesz szívhang... Hogy mit fogok akkor csinálni. De aztán mindig elhessegetem, és megbeszélem magammal, hogy erre nagyon kicsi az esély, másrészt nem tudok semmit tenni ellene, ha így lesz, akkor azon elég majd akkor aggódni :) Úgyhogy mostmár pozitívkodás van csak!

Szasszi,
szomorúan olvastam a soraidat. Meglátod, minden helyre jön majd. A férjed számára is lesz egy csomó pozitívum: pl megnő a melled, azt szeretik :oops: :lol:
Szóval próbálj meg nem aggódni, majd meg fog ez oldódni, hiszen akartátok, a többi meg majd jön magától :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Köszönöm az együttérzést! Ma is összevesztünk, minden nap sírok. Mi nem szexelhetünk. Vagyis orvos azt mondta. De félek ettõl a rengeteg stressztõl. A cicim is összébb ment...tünetem sincs már. Ma meg is mondtam neki, ha ennek a babának baja lesz, sose bocsájtom meg neki, ahogy velem bánt és nekem biztos nem lesz tõle több gyermekem. 1 éve járunk orvoshoz. Minden sikertelen hónap után õ is befordult velem, most meg... Nem értem :cry: Na mindegy. Remélem Picuri jól viseli és érzi mennyire vágyom rá. A legnagyobb ajándék lenne a számomra, ha kell egyedül is meg adnám neki azt a szeretetet. Sosem hittem, hogy ez lesz...Mitõl változhatott meg a férjem? Nem értem...
szasszi85
Heve megye
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni. Próbáltam visszaolvasni, de most nincs túl sok időm, így majd később pótolom.

Nekünk van már egy tündéri 15hónapos kisfiunk és Január 2-ra várjuk a kis tesót!

Én is egyet értek azokkal, akik azt írják, hogy ne böngésszetek!
Nekem anno volt két vetélésem az 5.héten, egy éven belüli próbálkozás alatt. Majd több mint egy év telt el, mire a kisfiam spontán megfogant és mindenféle gyógyszer, komplikáció nélkül megmaradt!
A tünetek tényleg nem fontosak! Nekem most azért másabb, mint vele, de vannak most is bőven olyanok, mint vele.

Puffadásra én is az espumisan-t szedem, ezt nála is kellett alkalmaznom, gyakorlatilag azzal élek. Gyomor problémákra pedig a Salvus vizet ajánlom! Nagyon rossz az íze, de meg lehet szokni. Nekem sajnos most székrekedésem is van, ami Bálinttal totál nem így volt! :( Így most azt is "orvosolnom" kell!

Mi múlt héten voltunk először dokinál, és már volt szívhang, ma megyek először vérvételre, ha a fiacskám hajlandó lesz felébredni. Naná, hogy ilyenkor alszik sokáig, amikor anyának éhgyomorra kell vérvételre mennie! :lol:

Nagyon szimpatikus a társaság, én támogatom babaneten belül a zárt topikot, én írok már egy másik helyre is, ott is zártak lettünk. Minden maradna ennyiben, csak rögtön az elején be kell jelentkezni ahhoz, hogy lássátok a fórumot!

Szép napot Mindenkinek!

pedi
Kalocsa
 
 


szasszi85!

Nagyon nehéz bármit is mondani erre! Sok minden állhat a férjed viselkedése mögött.
Én amikor olyan vitánk volt, amiről tudtam, hogy veszekedés nélkül nem tudnánk megbeszélni, akkor leírtam neki levélben, és ő is levélben válaszolt. Aztán már tudtunk róla beszélni. Sok dolog van, amit az ember nehezen mond ki.
Mindenesetre próbálj meg nem stresszelni!
Nekem 3 hónapig kellett feküdnöm a terhességem végén, tudom, hogy borzasztó nehéz, de próbáld meg elterelni a figyelmedet. Én iszonyatosan sok sorozatot néztem és nyelvet tanultam online.

Én szorítok nektek!
andi1982
 
 
 
 
 


Pedi,
Üdv köztünk!! :)

Szasszi,
Szerintem a férjed reakciója mögött a pánik van. A pasik többsége, még ha akarja is a babát, megretten, ha az már valósággá válik!!
Az én férjem nagyon nem akarta ezt a babàt (3. Baba), de nagyon sokat beszélgettünk és végül az első uh mégjobban megenyhîtette. Most ott tartunk, hogy bár nem repdes a boldogságtól, de már büszkén meséli mindenkinek.
Ha amúgy köztetek minden rendben, szeretitek és tisztelitek egymást, akkor biztosan az ő hozzáállása is gyökeresen más lesz idővel!!

Ami pedig a hízást illeti: egy kis odafigyeléssel teljesen kordában lehet tartani. El kell felejteni az olyan dolgokat, hogy "kettő helyett eszem" meg " úgyis terhes vagyok, most megtehetem hogy egyek"
A minőségre kell törekedni, nem a mennyiségre. A babának se kakaóscsigára, se sültkrumplira nincs szüksége.
A fiamnál kb a 25. Héttől átáltam a cukros kismamák étrendjére (de nem voltam cukros) Az utolsó 15 hétben ezzel csak 2,5 kg-t híztam és az eredmény így is több mint 4kg-s baba lett. Szóval a baba gyarapodása a minőségi táplálkozástól, nem pedig a kismama hízásától függ.
honeymoon
 
 


Szasszi,
Miért vagy veszélyeztetett és fekvésre ítélve?
honeymoon
 
 


Viki!

Amit írtál az nagyon igaz! Sajnos az aggódás valóban természet kérdése. Érdekes, hogy amilyen határozott vagyok alapból, a gyerekkel kapcsolatban nagyon aggódós vagyok.

Persze ezen nem segít, hogy vannak emberek, akik azt hiszik, hogy nekik joguk van beleszólni a másik életébe, meg a gyereknevelésbe. Szerencsére már eljutottam arra a pontra, hogy figyelmen kívül tudom őket hagyni és azt teszem, amit helyesnek érzek.

Egyébként szegény barátnőm járt úgy, hogy az egyik oldal fórumán szinte átmosták az agyát terhesség alatt. Úgy állították be mintha minden csak elhatározás kérdése lenne és az anyuka akaratán múlik csak, hogy mi történik szülés alatt és hogy a gyerek átalussza-e az éjszakát, meg ilyesmik.
Nagyon csalódott lett, amiért végül császárral szült és nem jó alvó a babája. Saját kudarcának érzi, pedig szerintem csak az a lényeg, hogy mindketten egészségesek, gyönyörű a babája és egyébként csak annyi a probléma az alvással, hogy a pici lány inkább éjszaka szeret ébren lenni.

Ezzel azt szerettem volna mondani, hogy minden terhesség és minden baba más. Olyan nincs, hogy valaki meg tudja mondani a tutit. Én sok idegeskedés után jöttem csak rá, hogy ezekben a témákban a sok féligazság között mindenkinek saját maga tapasztalata lesz a döntő.

Annak ellenére, hogy van már egy babám, mégis izgulok, hogy mi lesz. Ez egy teljesen új helyzet, mert most nem csak a terhességemmel kell foglalkoznom, hanem elsősorban a kislányommal. Bevallom kicsit nehéz émelygés közben negyvenedszerre elolvasni a Csiga-biga házikót, de ez az én problémám, nem az övé. :)
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Pedi, Szaszi üdv köztünk!!!!
Olyan jó, hogy már egyre többen vagyunk!!!:)

Ez tényleg egy örök igazság, hogy amit a neten írnak azt minimum tizedelni kell, mert különben a sok hülyeségtől teljesen bekattan az ember.
Az természetes, hogy van egy kis aggódás, de úgy kell a dolgokhoz állni, hogy minden rendben lesz és egészséges baba van a pocakban aki erős, én is erős vagyok és egészséges! Ezt kell inkább szem előtt tartani, mint az aggódást. Persze azért egy egészséges aggódás az teljesen természetes.
Én a lányomnál így álltam a dolgokhoz. Valahogy ez első pillanatban megszállt a teljes béke és nyugalom és egy másodpercig eszembe se jutott, hogy bármi lehet. Valahogy úgy éreztem, hogy minden rendben lesz. (Nem azt mondom, hogy nem voltam tisztában, hogy lehet próbléma is. Unokatesómmal egyszerre lettünk terhesek, de neki sajnos elment a baba.:( Szóval teljesen tisztában voltam a másik oldallal is, de ezeket a gondolatokat igyekeztem mindig távol tartani magamtól.)

Szaszi, teljesen normális reakció ez a férjedtől. Hidd el, ő is meg fog barátkozni a gondolattal. Az én férjem nagyon vágyott a gyerekre, azt amikor jött, nála is jött a pánik. Az első egy hónapban napjában vagy tízszer felhívott, hogy akkor Ő most tényleg apa lesz???? Azt amikor meglátta az UH-n meg hallotta a lánya szívverését, teljesen megváltozott, még pityergett is egy kicsit. Na aztán amikor megszületett a lánya, na az volt a csúcs!!! Azóta a fellegekben jár. Most, hogy jön a tesó, ugyan ez a műsor van.:) Szokniuk kell a gondolatot. Adj neki időt.

Andi
Teljesen igazad van. Minden terhesség más és más, és minden baba is teljesen más. De miért is kéne ugyan olyannak lennie, mikor mi is teljesen különbözőek vagyunk. Ők is kis személyiségek már az első pillanatban. A lányom már a pocakomban egy örökmozgó volt. Mióta megszületett ez egyáltalán nem változott. Egy kis tűzről pattant kis csaj, aki állandóan nyüzsög.
Volt olyan ismerősöm aki azt mondta, hogy ő nem is érti, hogy ezt hogy lehet kibírni (az ő gyereke egy kis nyugis kisfiú), nekem meg pont az lenne a furi, hogy a lányom lenne nyugis.
bobojszka
Szigetszentmiklós
 
 


Egyébként ezen az aggódás dolgon az sem segít, hogy szívesen mennék fel mindenféle babás portálra olvasgatni pozitív dolgokat, és ott is van egy csomó negatív cikk, negatív állítás. Tegnap voltam könyvtárban, kivettem két könyvet a várandósságról. Hát nemtom. Olyan baromságok voltak benne, hogy a hajam égnek állt. Ja és egy csomó rémisztgetés. :(( Úgyhogy én már inkább nem olvasok semmit.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Hát 1 éve orvosi segítséggel próbálkozunk a babóval. A hormonjaim elég összevisszák,amiket sikerült rendbe szedni. Most már egyedül csak a bromocriptint kell szedni.
Majd sikerült , de sajnos elment. Nem volt elõzménye, csak az egyik pillanatról a másikra történt. Mikor elmentem , már nem látott semmit. Ebben a hónapban az orvosom meddõségi központba akart átküldeni, mikor most jött a csoda.Fizikai munkát végzek és a munkahelyemen más munkakört nem tudtak biztosítani. Illetve ha állok és mozgok nagyon begörcsölök, hasmenésem van. Szóval
asszem így kompletten ezek miatt, meg szerintem óvatosság is lehet mögötte.
Nem akartam senkit megijeszteni ezzel! :(
szasszi85
Heve megye
 
 


Honeymoon!

Én is fórumoztam a 2008. augusztusi babáknál, de vége felé sok gond volt, de szerveztünkk elég sok találkozót, azok nagyon jól voltak. A véleméynem az, hogy lehet ide normálisan is írni.
Sajnos a véleméynkülönbségeket sokan nem bírják és támadnak.

Votlam egy fórumon, azt azért hagytuk abba, emrt volt egy unatkozó anyuka, aki olyan szó szerint baromságokat írt és kérdezett, hogy nem bírtuk, pl. orvos/műtős este 10 órkor kezdődő 16 karikás filemt/sorozoatot nézett az alig 3 éevs ygerekével... no comment és megkérdezte, hogy ez szerintünk miért olyan rossz, hisezn iylena világ!!! Szóval az ilyenektől falra tudok mászni.

Meg pont tegnap láttam egy fórumot, ahol anyag, tartozási probléma volt és kezdett szétesni az alig kezdődő csapat. Nem értem miért kellenek ezek a műproblémák, ami igazán nem tartozik a többi tagra.... Mindegy is!

Én nem szeretnék okoskodni, de ennek a fórumnak az a célja, hogy infót cseréljünk, barátkozzunk hasonló-a ahasonlóval, támogassuk egymást és örüljünk, hogy nem csak nekem van gondom, rosszul létem, szerintem egy jó csapat igenis tudja támogatni egymást.
Remélem, hogye z a fórum iylen lesz.

Mindenkinek szép napot és ma vagyok kereken 6 hetes.
Mintha kicsit kerekebb lenne az alhasam, de lehet csak bebeszélem!! :)
vagy nem!!!! :) :) :)



latogato1983
Pomáz
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: