Új privát üzeneted érkezett!

Fatamorgana,én is a Bajcsyból kerültem a SOTE II-re, a koraszülés miatt. A Bajcsyban volt fogadott dokim,aki onnantól,h kiderült,h koraszülés lesz,és átvisznek máshová, le se sz@rt, már nem voltam pénzforrás. (Dr.Dán Pál volt,ha mond vmit a neve.) A SOTE II-n ügyeletesnél szültem, és a jó sorsom Dr. Tömösváry Zoltánt adta nekem. Úgy segített,és foglalkozott velem/velünk két héten keresztül,amíg bent voltunk,h egy fillért sem ígértünk neki, "csak" az ügyeletes volt,és a betegének érzett. Természetesen hálásak voltunk neki, megérdemelte,és a következő terhességemet és a szülést már ő kísérte végig. Nagyon szeretem,nagyon megbízom benne.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


Sziasztok!

Pann!
Igen,én is észrevettem már,hogy egyidősek vagyunk! :)

A tesztem mindegyiknél erős csíkos volt,azzal nem volt gond.
Terhesvitamint Gravidát szedek,mellé folsavat és Magne B6-ot.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dina2013 2013.06.13 08:46-kor.
dina2013
 
 


Ja,és
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dina2013 2013.06.13 08:47-kor.
dina2013
 
 

 
 

uxi
had tegyek fel egy kérdést amitől lassan a falra mászol: Tervezett baba? :D


Á, nem mászok falra, már megszoktam a negyedik terhességemnél :wink:

Nem tudom, attól függ, mit jelent az, hogy tervezett. Úgy nem volt tervezett, hogy figyeltük volna, mikor van peteérésem és akkor próbálkoztunk volna, se nem volt "babaprojekt". Ha így nézem, akkor nem tervezett.

Viszont az sem igaz, hogy "besikerült", vagy nem kívánt baba lenne, mert nem védekezés mellett fogant.
Mi nem védekezünk, elfogadunk minden babát, amit Isten ad, úgy vagyunk vele, hogy az Ő ajándéka és áldása a gyermek, nem teszünk az áldás ellen. Most megfogant ez a baba, elfogadjuk és örülünk neki. Eddig mindig megtapasztaltuk, hogy Aki az áldást adta, gondoskodik a körülményekről is.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Akiknek több gyerkőc van, a második terhesség ill. szülés könnyebb volt? Miben volt más? Örülnék, ha leírnátok :) Őszintén szólva van bennem félelem, tudom, hogy messze van, de akkor is...


Nekem a második nehezebb volt, mint az első, de rövidebb és teljesen más volt. Az első fájásokkal indult, két nap vajúdás után lett meg, ebből kb 12 óra volt a keményebb, s hiába volt kicsi a baba (3100 g), nagy gátmetszést kaptam, 3 hét múlva tudtam csak felülni.

A második magzatvíz elfolyással indult, de miután még 8 óra múlva sem voltak fájásaim, oxitocinra tettek, jó erősre állították. Az kemény volt, nagyon fájt, de 3 óra múlva megvolt a majdnem 4 kilós kisfiam, gátvédelemmel.

A harmadik megint fájásokkal indult, egyből ötpercesekkel, majd mikor beértünk a kórházba, leritkultak a fájások 20 percesekre, s két óra múlva kezdődtek újra. Viszont a 20 perces fájások mellett is tágultam, s miután megint besűrűsüdtek kb 3-4 percesekre, gyorsan meg is szültem. Időben az egész kb 7 óra volt, de sokkal ritkább fájásaim voltak, elég volt már az is a táguláshoz. Gátvédelem volt ez is.


Negyedjére egy hét túlhordás után indították prosztinnal, első kísérletre nem indult meg, másnap oxitocint kötöttek be, arra sem indult rendesen, csak 20 percenként jött 1-1 fájás. Végül kilátásba helyezték, hogy burkot repesztenek, ha fél órán belül nem indul meg rendesen a szülés. Találtunk egy szülősámlit, azon jó volt ülni, s öt perccel a beígért burokrepesztés előtt elfolyt a magzatvizem magától.
Akkortól lettek fájások, s másfél óra múlva kezemben volt a 4 kiló fölötti súllyal született kislányunk. Gátvédelemmel, sértetlenül, ez volt a legszebb szülésem annak ellenére, hogy nem túl jól indult.

Mind a négyet túlhordtam egyébként, és soha nem kaptam fájdalomcsillapítót, közben fáj, de utána úgyis a baba feledteti a fájdalmat. Szülés közben mindig megfogadtam, hogy a következőt csak EDÁval fogom, de aztán sosem lett belőle semmi, sajnáltam az anesztesnek adni azt a sok pénzt, meg akkor előre egyeztetett időben kellett volna szülni :oops:

Negyedjére ügyeletes orvosnál szültem, mert a saját orvosom gyesre ment, de nem bántam meg azt sem, szerintem most is ügyeletes orvosnál fogok, fogadott szülésznővel.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi, nagyon köszönöm, hogy leírtad mindegyik szüléstörténetedet. Te aztán már tényleg mindent átéltél...Egy új élet valóban ajándék és a legszebb csoda, ami az életben megtörténhet... :)

Évi
nagyne86
 
 


Nekem a második szülés 2.5 óra volt, az első 17. Sztem ez mindent elmond. ;) Az elsőnél nem éreztem, mikor/hol/hogy kéne nyomni, halálosan kimerültem, úh végül a doki segített. Másodjára tökéletes volt, visszaadta az önbizalmamat, h mégis tudok szülni. :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


Jajaaaa, a legfontosabb majdnem lemaradt: voltunk ma uh-on, minden tökéletes,és ver a pici szíve! :))) A drnő szerint kisebb néhány nappal,mint ahogy a vonalzó mutatja, de egyelőre így hagyom, várok, amíg 19-én megnézi a saját dokim is,addig nem változtatok.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


uxi
szép gondolatok, sejtettem, hogy Isten áll a háttérben, ha lehet ilyet mondani. :)

pann
már volt szívhang? ez csodás!!! :) Akkor valszeg 18án már nekem is lesz. :D

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


uxi, na ezért nem szültem a Flórba , mert sehol nem kerül pénzbe az EDA csak ott... :shock:

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Fatamorgana,hallani még nem lehetett,ahhoz még kicsi,de láttuk a pulzálást. :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


jah azt hittem ha látszik akkor már hallatszik is :)
Nekem semmi tünetem nincs, illetve ha hirtelen fordulok a ágyba akkor nagyon meg tud húzódni valami odabent, de ennyi. cici se fáj még. Tiszta para vagyok. 8)

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Fatamorgana,ne parázz,majd jön több tünet is!
De lányok,nektek is van néha ilyen kisebb mensihez hasonló görcs? Azt mondják,ilyenkor nyúlnak a szalagok vagy micsoda?!
dina2013
 
 


Dina,nekem van. Néha nem is kicsi,de ez természetes. Nő a méh,és emiatt a méh tartószalagjaira nagyobb terhelés hárul, ezért érezni ezeket a fájdalmakat. Ha a méh maga keményedik, befeszülget,akkor segít a magnézium. Én már szedem, mert nekem az előző terhességek során végig keményedett, de ez az én pechem, nem kellene keményednie,csak a vége felé...nyilván nálam vmi rosszul van bekötve. :) Ja,meg a derekam is fáj már,pedig még gyakorlatilag nincs is pocak. Nem is értem... :o

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


A szalagokat erzem egyedul. :)

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Na kb, hogy leírtam a fenti mondatot meg kellett látogatnom a wc-t, mert a húsleves távozni kívánt ott ahonnan jött...
Furi, mert Gordonnal csak 1x hánytam kb a 18.héten. :D

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Fatamorgana, olvastam Gordon történetét, nem is tudom, mit mondjak ... Talán a lényeg, hogy Gordon egy Csoda! A legjobbakat kívánom Nektek!
A tüneteket pedig ne hiányold, örülj, ha jól vagy! Én szívesen nélkülözném ezt az egész napos, fojtogató hányingert :(

Az első terhességnél én már a 13. héttől keményedtem, de nagyon durván ... Tulajdonképpen innentől kezdve szinte folyamatosan keményedtem, volt olyan nap, hogy egész nap betonkemény volt a hasam, és sajnos olyan is volt, hogy ez görccsel, fájdalommal járt. Pedig tömtem magamba a magnéziumot. A 27-28. héttől kaptam rá gyógyszert, ami mellett ugyanúgy keményedtem ... Viszont, ennek köszönhetően vagy nem, a méhszájam totál zárt maradt, sőt, a Kicsikémet 40+3-nál úgy kellett kitessékelni indítással.
Én is EDA-val szültem, amit egy szuper találmánynak tartok, számomra a szülés egy csodálatos élmény, alig várom, hogy újra átéljem!
A Kisfiam 5 óra alatt született meg.

Uxi, Te már gyakorlott "szülőnő" vagy, a többedik baba megszületése is olyan fenomenális élmény, mint az Első? :)

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Enyhe mensi szerű görcseim nekem is vannak néha és a hányinger ill. szédülés is közbe-közbe előjön.
Az első terhességemnél én is elég hamar kezdtem keményedni, kíváncsi leszek, majd mi lesz..Volt, hogy csak 50m-t tudtam sétálni, azt is 4-5 nekifutással...félidőben voltam a kórházban ügyeleten, mert nagyon begörcsöltem, jól rám ijesztettek, de aztán megemelték a magnézium adagomat és rendeződtek a dolgok.

Uxi, az engem is érdekelne, amit zizien1111 kérdezett előttem:) bár gondolom, mindegyik csodálatos élmény, csak más. Én is kíváncsi vagyok és már most tartok attól, hogy az akkor 16 hónapos kislányom hogy lesz meg nélkülem, amíg kórházban leszek. Tudom, hogy odébb van még, no meg lesz segítségem, de hát lesz egy picim meg egy még "picibb". Sokan mondták (még nem tudják, hogy van pocaklakó, csak a tervet tudták, hogy kis korkülönbséget szeretnénk), hogy miért akarom "kínozni" magam, én meg mondtam, hogy ez miért kínzás? Hiszen, ha a kistesó jönni akar, akkor mi nagyon várjuk, és én is azt gondolom, hogy ez a legnagyobb csoda. Szerintem mindent meg lehet oldani, ebben te leszel most a "példaképem", hiszem van 4 gyönyörű gyerkőcöd és úton van az ötödik. :) Hihetetlen :)

Azon gondolkoztam, lehet elugrok szerdán dokihoz, hogy jó helyre fészkelte-e be magát babóca, mert hétvégén elutazunk és ebben biztos akarok lenni. Aztán a magándokimhoz kb. másfél hét múlva.
Ti mit gondoltok?

Szép napot mindenkinek!

Évi
nagyne86
 
 


Sziasztok Lányok!

Fatamorgana,látod,mégis csak jönnek azok a terhes tünetek! :)

Nagyne,végül is,ha megnyugtat,hogy lát a doki és megállapítja,hogy minden rendben,akkor boldogan utazol el.De biztos,minden rendben lesz. :)

Olyan jó a már egy vagy két gyermekes anyukáknak,hogy tudják,mi miért van,mit kell a terhesség különböző szakaszaiban érezni,tudják,mi a helyes...míg mi,első babájukat várók,csak állunk tapasztalatlanul és minden furcsaságra csak nézünk,kicsit megijedve,hogy ezt biztos így kell-e érezni ilyenkor...
A has egyébként mitől keményedik be?Főként az első hetekben?
Én még semmi különöset nem érzek has tájékon,kivéve a kisebb görcsöket.Egyébként még nem is kell - majdnem 7 hetesen?Néha zuhanyzás közben annyit,hogy mintha nagyobb lenne már a méhem. Ami tuti,hogy nagyobb,hiszen nő benne a baba. :)

Vigyázzon minden kismami magára!!! :)
dina2013
 
 


En eleg husi kismami vagyok, foleg hason van jo nafy adag hajam. Gordont alig ereztem mozogni, bar nm tudom h azert m gyenge volt a fertozes miatt vagy mert ez a dagi terheseknel normalis :D Lehet h itt senki se husi, de ha megis akkor irja meg mit tapasztalt. Koszi. :)

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Végre kész a vonalzóm! :)
dina2013
 
 


Sziasztok! Nekem alapból nincs hasam, de ha teherbe esem,nagyon gyorsan megnő a méhem, úh én már látványos kis pocakot hordok, hétvégén már meg is vettük az első terhesgatyót (vajon hova tettem a régieket???), és már hordom is, mert a rendes nadrágok már nagyon nyomtak. Néha eszembe jut,h ez mennyire vicces,7 hetesben terhes nadrágban mászkálni, de ha egyszer csak ez kényelmes? :)


A keményedés nem tudom mitől van (visszaadom a diplomámat), mert azt mondják, h a méh készül a szülésre,és próbálgatja magát,de ez ilyen kis tehességeknél még nem lehet indok,úh nem tudom. Én is végig keményedtem mindkét gyerekkel,csak az elsőnél még azt hittem, h ez normális terhességi tünet. A másodikkal már én is bementem az ügyeletre,amikor már 2. napja be volt keményedve, a 24. hét környékén. Be akartak fektetni,de megmondták,h Mg-on kívül mást ők sem tudnak adni, úh saját felelősségre távoztam (otthon volt a két évesem). Aztán szedtem az ipari mennyiségű Mg-ot,és szépen el is jutottunk a 36. hétig. Most, harmadik nekifutásra már kérdés nélkül szedem a Mg-ot

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


Pann, milyen diplomád van?

Fatamorgana, én nem vagyok husis, most kb. 43 kiló, a Fiammal 52-vel mentem szülni, de ugye azt a terhességet is végig hányingerkedtem :(
Szóval, én csak azt tudom, hogy 17. héttől éreztem mozogni, de úgy a 27.-től már a kívülállók is jól látták szabad szemmel a Fiam működését :)

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Na igen aki pehelysulyu annak hamar latszik :-D

Terhesnacira mar en is vagyom de megvarom az uhut vele . 8)

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Ma mész ultrahangra? De jó neked! Majd írd meg, mit láttatok!
Hogy állsz a hányással, vagy ez csak egyszeri alkalom volt tegnap?
Nekem nagyon hányingerem van, főleg estére iszonyú :(

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


oupsz nem ma megyek, nem tudom miért ezt írja :O jövő hétfőn megyek. :) mindjárt rendet teszek. :)
Azóta se hánytam jól vagyok, illetve meg vagyok fázva, de tünetileg semmi bajom. :)

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


zizien te nem csinálsz egy várandós vonalzót az egyik Áron vonalzó helyett? :)

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Sziasztok, én még nagyon kis mazsola vagyok:D tegnap volt egy halvány tesztem, 10-11 dpo-n lehetek kb., de azért csatlakoznék :wink:
debramorgan
Budapest XX. kerület
 
 
 
 


Debra udv itt, mikorra varhato a baba ? :)

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


10.25, 02.14-15-re nem várom, szóval ha azon túl vagyok, akkor elhiszem:) kicsit:)) de elég para.
debramorgan
Budapest XX. kerület
 
 
 
 


Szia Debramorgan!
A halványt teszt is pozitív teszt! :) Reméljük a legjobbakat,tudósíts,,hogy mi van! :D
dina2013
 
 


debramorgan
Budapest XX. kerület
 
 
 
 


Uxi, Te már gyakorlott "szülőnő" vagy, a többedik baba megszületése is olyan fenomenális élmény, mint az Első? :)


Igen! Mindnél emlékszem azokra a pillanatokra, mikor a végén kicsusszant belőlem az utolsó tolófájással, és amikor a hasamra tették.
Csodálatos pillanatok, mikor először meglátjuk a kis gyűrött arcocskáját.
uxi
 
 


Hova lettek a vonalzók? Vagy csak én nem látom? :oops:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Debra, hidd csak el, mert bizony ott van az a 2. csík!!! :)

Remélem a mostani szüléssel én is átélhetem a boldogságot :)

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


én látom a vonalzókat 8)

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Debramorgan,igen,én is látom a második csíkot,csak még nagyon halvány,mert alacsony a hcg hormon szintje még a szervezetben.Majd emelkedik,pár nap múlva már biztos erős csík lesz!! :D
dina2013
 
 


hát remélem, alig várom:)
debramorgan
Budapest XX. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Zizien,bioszos a dip. meg fiz.,de ahhoz nem értek. :D

Deb,üdv itt, gyilkossági csop.? :) ;) Minden nap ezt nézzük,az 5. évadban járunk. :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


Deb, most volt időm megnézni a képeket,és én is látom a második csíkot! Ha pedig van csík, akármilyen is, akkor termel a szervezeted hcg-t, tehát terhes vagy. ;)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


Deb az első tesztem ugyanilyen halvány volt 15 dpo-n. 3 nap múlva pedig már erős 2 csíkos lett :) úgyhogy baba van a dologban.

Lilypie Pregnancy tickers
angel100
 
 


sziasztok, köszi a biztatást, várom az erős csíkjaimat! egyébként szombaton lehetett a nagy pillanat, mert kicsit barnáztam, amit nem szoktam, azok meg hétfői tesztek. egyelőre hasonlóakat produkáltam, bár ezek 10-esek, a 25-ösből van egy egész jól láthatóm:) 14-16 esedékes a mensesem, mindent megteszek, hogy ott maradjon a kis dinó:D, bár tudom, nemcsak rajtam múlik:)
debramorgan
Budapest XX. kerület
 
 
 
 


@pann3 én már végignéztem, ameddig kijött :)) 7. évad talán
debramorgan
Budapest XX. kerület
 
 
 
 


Sziasztok Csajok!
Most jöttem meg a védőnőtől,egy csomó mindent kérdezett.Ő szeptember végére számolta babót.Ki érti ezt?
Az émelygéseim egyre gyakoribbak,de tudom,hogy jó cél érdekében van. :)
dina2013
 
 


s a doki mikorra számolta?
én sztem 10. hét előtt nm m1ek védősunához :) csak az agyamra megy a súlyommal. :roll: :oops: :D

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Jeeeee,fatamorgana,de jó tudni,h nem csak engem izélgetnek súly ügyben! Én mindig felrántok 15 kilót a végéig, amiből az első négyet be sem szoktam vallani hehe,de még így is mindig tettek megjegyzést ááàá utálom.

Dina,akkor most sajnos át kell menned a szeptemberiekhez...nyilván viccelek, én pl biztos,h megszülök még szeptemberben, ui. a 36. hétnél tovább még nem jutottam terhességgel. :/

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


Engem mindig megmázsál a védősuna, így nem tudok csalni. :shock: :roll: :D

Ma elkezdett szurkálni a bal alhasam... nem tom h mi lehet ez, de gondolom normális. :roll:

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Én is 15 kilót szoktam hízni. A másodiknál 23-at :oops: , de akkor Duphastont kaptam, amiatt nyolc kiló feljött már az első harmadban.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


En 9kg hiztam a 26.hetig.

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Sziasztok Csajok!
Most jöttem meg a védőnőtől,egy csomó mindent kérdezett.Ő szeptember végére számolta babót.Ki érti ezt?
:)


Nem sok jelentősége van :wink: úgysem terminuskor születnek.
Nekem kétszer aggódott az orvosom, hogy jóval korábban születik, az első babámnál a 30 héttől feküdnöm kellett folyamatos keményedés mellett, a negyediknél meg a 32. héttől koraszülés elleni gyógyszert szedni.

Ehhez képest mind a négyet a 41. héten szültem, az utolsót 6 nap túlhordás után indították.
Most is úgy tippelem, október 14 a terminus, szerintem az utána lévő héten születik valamikor.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: