Új privát üzeneted érkezett!

én is ugyan így érzek. a nődoki jó kis pénzt levett rólam.
bezzeg az én zsebembe nem dugdossák anyukák a pénzt, amikor délután épségben hazaviszik a gyereküket :D
tehát szakrendelés lesz endon

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


Megvan a dokinő telefonszáma, most műtőben van, ma ráadásul van magánrendelésen is.
Megint egyedül kell mennem, mert apa permetezni fog, de nem bánom :) Megyek és szerzek beutalót endóra :D

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


Na, megjártam a dokinőt, nagyon kedves volt megint, kikérdeztem a többi betegét és ők is mind csak jókat mondtak róla.
Küldi apát andrológiára, mondanom sem kell, hogy minden baja van tőle... Édes, mert megerőlteti magát a drága és két héten belül megcsináltatja.
Nekem a következő ciklus 3. napján csinál hormon panelt, akkor el is kezdem a második closty kúrát, azt mondta, ha már bele vágtunk, csináljuk. Magyarázta, hogy mi nálam a gond, mondta, hogy kell majd a vizsgálatra menni, kit keressek, meg mindent, csak azt nem kérdeztem meg, hogy jövő héten adhatnék-e vért? Mert én meggyőződéses véradó vagyok, bár apáé értékesebb, mert neki nullás a vércsoportja, de azért az enyémet is elfogadják :)
Mondtam neki az endoDokit, amire azt mondta, hogy ha a panel alapján kell, be fog utalni. Kb ennyi volt :)

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 

 
 

Orulok, hogy haladtok.
Apa dokijat korultekintoen valasszatok, mert egy ketto eleg bunko.. es ezt meglehetosen nehezen viselik :) na meg ha lehet vigyetek mintat, ne ott kelljen adni. Meg betartani sexmentes napokat elotte.
:)

Kivancsi vagyok milyen lesz a hormonvizsgalatod.
20140211131327
 
 


nincs nagy választék apadokiból, a doktornő ajánlott valakit, elmegyünk hozzá.
apa rosszul van a mintaadástól, de kicsit nyugodtabb, hogy itthonról is lehet vinni. csak gyűjrőedény kellene majd szerezni :)

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


gyogyszertar :)
20140211131327
 
 


Az oké, hogy gyógyszertár, de azért is inkább be kéne menni a városba, mert a szomszéd faluban lévőben túl sok a szem és fül :D Ma egyébként bementem időpontot kérni a rendelőbe, vagyis bementem volna, csak zárva volt. Gondoltam pedig, hogy dobozkát is kérek... Majd csak lesz valahonnan, így, vagy úgy :)

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


meglesz az addig, nyugi :)
en elegge letortem megint:( tegnap volt egy kis barna, aztan semmi, gondoltam ennyiben is marad, de nem :( ma de, megjott.. :( minden honapban ugy remenykedem mintha ez lenne az elso, es mindig kopp.. annyira unom, de egyszeruen nem tudom magam kivonni ez alol..
20140211131327
 
 


Helenka! Patikában kérsz egy 50 grammos kenőcsös tégelyt, az tökéletes a mintának :) Ha kédezik minek, mondd, hogy a táskádban is akarsz hordani a testápolódból, vagy valami hasonlót :D Reméljük párodnál minden rendben, és nem kell többet mennie apadokihoz... Hormonvizsgálatot mihamarabb végeztesd el, nem is értem miért nem volt még meg. Nálunk addig nem is kezdenek clostyl-terápiába, amíg nincsenek hormoneredmények. De hát ahány ház, annyi szokás :)

Évi
Kép
Kép
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


Már megint bajom van.
Ha rendes időben, 28 nap körül jön meg, akkor az a jövő héten esedékes, amikor táborban leszek. Alig várom a tábort
Viszont nekem ciklus 3. napján vérvételre kellene mennem. Most akkor hogy? Persze, ha megjön a táborban és tudom, hogy nem leszek még otthon, akkor felhívom a dokinőt, hogy mit mond, de mit tudnék akkor csinálni? Vitessem be magam az ottani kórházba és vetessem le a vért?
Apadoki jövő hétre lesz csak, pedig mára böjtöltünk majdnem egy hete. Aztán nincs időpont, csak jövő hétre, hát szuper.
Voltam patikában, de 100 grammos tégelyt vettem... Kérdezgették, persze, hogy mire kell, de nem árultam el. Illetve nem is reagáltam a kérdésre :) Apa szerint nagy, mert nem is fog látszani benne a minta. De megbeszéltük, hogy úgy is kiváltjuk a következő adag Closty-t és annak az üvegcséjébe jó lesz, majd összeöntöm a kettőt.
Ilyeneken filozofálgatok...
Reginand, egyébként én is mindig így vagyok. Annyira reménykedek, annyira szeretném és mindig koppanok. Még amikor biztos vagyok benne, hogy nem vagyok terhes, akkor is nagyon rossz érzés, amikor megjön. Egyébként én az elmúlt két hétben úgy érzem, mintha nőtt volna egy kicsit a cicim. Meg még mindig olyan "lágy"

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


Nekem is megjött pénteken, bár inkább csak maszatolgat. Most a héten persze a gyerekem nagyizik, de nem nagyon tudunk most tesót gyártani. Én már ezen a mensis dolgon nem annyira akadok ki, inkább azon, hogy nem tudunk kicsit romantikázni apával. 



vicky79
 
 


Vicky, ha lenne egy nekunk, en is ezen akadnek le :)

Helenka, hat nem tudom mi legyen, en kivitetnem magam: merre lesz a tabor marmin csak van vmi varos a kozelben, nem? en nem totjaznek, mondd az h. megcsipett a kullancs :) es kell egy vervetel, ha kerdezgetnek.. es epp akkora volt idopont. na bumm..

Azert is kivagyok a mostani mensi miatt,mert akkor a kovetkezo mar epp a nyaralasra jon meg: 5 napra megyunk, es pontosan akkor fog megjonni amikor indulunk, addig lesz meg amig ott vagyunk, hurra! :( azon gondolkozom kerek vmi gyogyit a dokitol, ha mar gyerek nincs legalabb a nyaralasom legyen jo..
20140211131327
 
 


Nekem miert nem jo a vonalzom??
20140211131327
 
 


Szerintem is menj el vérvételre, jobb minél hamarabb tudod az eredményt :)

Reginand! Menj be a profilba és nyomj egy mentés gombot. Nekem az vált be :)

Évi
Kép
Kép
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


Ahugika, megvolt, megsem :)
20140211131327
 
 


mindegy ez a vonalzo mar: viszont azt kideritettem h. az elso negativ LH tesz utani 14. napon megjon. ez jo ?
ennek fenyeben vajon mikor menjek dokihoz? 9 v. 12, nap?  ebben a ciklusban a 12. napon mar negativ volt a teszt, a 10-11-en volt eros..
akkor is voltunk egyutt, nem tudom mi lehet a baj :(
20140211131327
 
 


Reginand, nem tudom, mikor menj dokihoz, nekem megmondta, hogy mikor kell mennem...
Város mellé megyünk táborozni a hegyekbe, de lesz sok kocsi, biztosan bevinnének a kórházba. Lehet, hogy le fogják venni, hogy miről van szó, mert akikkel megyek, nekik is nehezen jött össze a gyerek. Csak hát, falubeliek, és itt mindenkinek akkor a szája, ha másról van szó, hogy ihaj

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


Mondhatod, hogy hormonos vérvétel, de a magas vérnyomásnál is meg szokták nézni a hormonokat. Hátha beveszik. Egyébként én nem titkoltam nálunk, hogy babát szeretnénk, úgy azért kicsit könnyebb az élet. A 3. napi vérvétel mehet 2 és 4 napon is. Hátha így jobb. Én a mai eszemmel már azt mondanám, hogy majd a következő ciklusnlban leveteted a vért, de nekem 3 hónapra jött most is meg. Ennyi időt nem várnék, ha meg lehet oldani másképp.



vicky79
 
 


Ja, hat a doki a 10-11. napot mondta, de sajnos akkor o nem rendel :) ketszer van egy heten es az most nekem eppen igy esik..

azon is monrfondirozom h. elmegyek TP re.. lehet a nyugi jot tenne..
20140211131327
 
 


Hát igeen, csak ugye mi nem vagyunk házasok, és jó kis téma lenne, hogy már a gyereket akarjuk... főleg, hogy egyházi táborba megyek

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


Reginand, akkor menjél el szakrendelésre. Nekem azt mondta, ha aznap nem rendel, oda menjek. Ja, és vicky, a dokinő jófej, és mondta, hogy szombatra esik a 3. nap, akkor pénteken menjek, ha vasárnapja esik, akkor hétfőn. Tényleg nagyon aranyos, mert mindent elmagyarázott.

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


reginand! Hány naposak a ciklusaid? Mert ha 25-26 a 9. nap pont tökéletes :) Akkor már látja a doki, hogy mekkora tüsző, és kb hány nap kell még neki. Ha 12.nap mész lehet már késő.
És igen. kb 14 nap az ovu utáni fázis, szerintem az jó :)

Évi
Kép
Kép
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


Na igen, azert is jarok maganba mert az du. van.. de. cinkes lenne a melohely miatt..
jo lesz a 9. nap, ez van.. remelem lat majd vmit, a  multkor a 10. napon volt 14mm es..
de ettol meg azt marhara nem latja h. volt e tuszorepedes.. en kerek vmi akarmilyen ami ezt is nezi..
Azt mondtam mar h a 3. napon nem volt progeszteron? de kesobb sem.. mar pedzegettem a dokinak de meg nem volt ra vevo.. na majd most...
20140211131327
 
 


A 3. napon nem sok jelentősége van a progeszteronnak. Azt az ovu után 7. napon nézik, "tankönyv" szerint a 21. napon. Elvileg a progeszteronszint jelzi, hogy volt e ovu, és hogy normélisan működik e a sárgatest.

Évi
Kép
Kép
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


Látom csak nem akarnak azok a gólyák dolgozni! :S 

Fel a fejjel lányok! Küldöm a kismamás energiát, hátha segít! :D

Dia
tnedia
 
 
 
 


Na sziasztok lányok! Ahugika, üdv köztünk.
Igen, azért tűntem el mert az esküvő teljesen lekötött, utána meg a nászút is teljesen lekötött, aztán még volt 3 napunk a családdal, teljesen ki akartuk használni - sikerült is kicsit feltöltődni, most viszont már rázódunk vissza a mindennapokba.
Én még mindig sérelmezem, hogy senkinek eszébe sem jut adni nekem clostyt meg tüszőrepesztőt, bár ennek valszeg az az oka, hogy kb 4 havonta járok haza, azitteni dokik meg még a Meforalról is le akartak állítani... szóval kicsit irigykedem Helenka, hogy kapsz egy kis segítséget :D
Én most nagyon reménykedem, nem tudom pontosan kiszámolni, de valamikor szombat-vasárnap nem kellene megjönnie
[ http://www.ciklus.hu/images/diagramok/f ... 37600_.png ]
Izgulok. És amúgy ha 1-2 hónapon belül nem jön össze a baba akkor szeretnék hazaköltözni, mert annyi endokrin bajom van, hogy ezt így félévente dokilátogatással annyira nem lehet megoldani, meg nődokihoz is többet kéne járni... szóval már mondtam a férjemnek hogy haza kéne szállingózni...
Remélem mindenki jól van, nagyon szurkolok nektek, és ideje lenne már a jó hírnek valakitől! Később még jelentkezem, ha sikerült midnent pontosan átolvasni :)

Kép
samimi
 
 


Ez a vonalzó nekem sem nagyon akarja azt mutatni ami tényleg...:)

Kép
samimi
 
 


Samimi, jól hangzik, hogy haza szeretnél költözni! Tudom, hogy nehéz itt lenni, de mégis ez a szülőhazánk. Én harcos lokálpatrióta vagyok, főleg, hogy az egész családom készül elhagyni az országot.
Én nem nagyon örülök a clostynak meg a kilásátban lévő tüszőrepesztésnek, főleg azért nem, mert nem vagyok rendesen kivizsgálva. Elkezdtek a vakvilágba stimulálni és lehet, hogy nem is lenne szükség rá...
egyébként a mellem még mindig nagyon laza, szerintem tényleg nőtt egy kicsi és egyre érzékenyebb... Tegnap, mivel mégsem mentünk dokihoz, kicsit egymásnak estünk és annyira elkezdett viszketni, hogy nemigaz. Ráadásul egyszerre a petefészkemmel. Meg a hányinger csak jön és megy, ma is sütés közben jól elkapott, de el is múlt pár perc után.
Nem fűzök görcsös reményeket, mert múlt héten úgy volt, hogy vasárnap voltunk együtt és kb kedden vagy szerdán lehetett a tüszőrepedésem, mert csütörtökön már nem látott semmit a dokinő.
A vonalzó meg nekem valamiért nem működik, pedig már többet is csináltam és mégsem. És telefonról is még bénázik a fórum, remélem, még dolgoznak rajta :)

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
helenka
 
 


Samimi, orulok h. idetalaltal :)

Biztos nehez ezt igy kezelni.. de ott is tuti vannak jobb dokik, nem?
csak csak..
:)

Azt nem is mondtam h. azt vettem eszre a bromotol, h.nem feszultek annyira a melleim, es nem is gorcsoltem annyira, semmifele gyogyit nem kellett bevennem..
20140211131327
 
 


Hát, eddig még nem találkoztam olyan dokival aki komplexen rendesen olyan elvek szerint amit én is vallok kezelné ezt a metabolikus szindrómát...
Jó hírekkel sajna most nem szolgálhatok, tegnap volt egy kis vérfolt és már délután görcsölt a hasam eléggé, mensisen, jobban mint szokott (gondolom a premens miatt, már azt is szedek), szóval valamikor a napokban várható... mivel a lut. fázisom 15 vagy 16 nap szokott lenni, én szombatnál előbbre nem vártam de úgy tűnik mégiscsak. Pedig milyen jó is lett volna egy sikeres nászút...:(

Kép
samimi
 
 


Samimi, sajnalom h. ez igy van :(

Parom ma azzal fogadott h. menjunk el egy kozpontba merthogy egyhelyben topogunk.. de fasza...mar majdnem uvoltott amikor mondtam h. en azt gondolom h. minden rendben van vele, szedte a gyogyijait, en is es nincs is kerdes a tovabbiakrol.. sztem total kesz van mar h. ennyi ideje semmi nem tortenik :(

Helenka, nem nalatok esett a ksisgyerek a kutba? :)
jaj bocs h ez jutott csak eszembe..
20140211131327
 
 


melyik meddosegi kozpontot javasolnatok ?
20140211131327
 
 


Én a Mensmentisről nagyon jókat hallottam, kivéve az áraikat...


Kép
samimi
 
 


A mensmentis nem kifejezetten meddőségi központ. Nagyon jó vizsgálatokat csinálnak, de egy kicsit tényleg drágák. Mi a Budai Meddőségi Központba jártunk. Nagyon sokan vannak,viszont tb támogatott a beavatkozás náluk. És a vizsgálatok is, amiket ott meg tudnak csinálni.



vicky79
 
 


Ha nincs meg a hazassagi ill elettarsi papir akkor is van amit megcsinalnak tbre? ill lehet maganuton is csinaltatni ?
20140211131327
 
 


A kivizsgálásokat nekünk a papírtól függetlenül megcsinálták, de az inszem (és gondolom a lombik) nem mehet nélküle.



vicky79
 
 


Hát én ezekről egyáltalán nem tudtam, úgyhogy csendben jegyzetelgetek is...

Visszatérve Helenka: én ugyan külföldön dolgozom, de magyarcégnél, Magyarországon adózom a teljes fizetésemet és nagyrészt ott is költöm el (kajákat kivéve, tényleg még a ruháimat is ott veszem még jó hogy utálok vásárolni, így csak félévente megyek :D). Már csak 2 év lenne a kihelyezés és 2015 nyarán költöznénk haza. Majd kiderül, lesz-e gyerek addig vagy korábban megyünk...
Én egyébként nagyon honvágyas vagyok és egy ideig elég konzervatívak voltak a külföldön dolgozásról a nézeteim, de mostanában próbálom az öcsémet is rávenni meg a nővéremet is h esetleg valahova külföldre, legalább hogy el tudjanak indulni... nem mindenki olyan szerencsés, hogy akár a beugrót össze tudja szedni a lakáshoz, sőt - minden tesóm otthon lakik még és egyik sem jönne ki a fizetéséből rezsi, kaja és minimum dolgok ügyében. Így meg gyereket vállalni... Szóval szerintemha itthon nem tud valaki kijönni és a saját lábára állni, az menjen csak külföldre, aztán ha sikerült úgyis hazajön. Aki nem jön haza, azért meg nem kár :)

Azóta se jött meg és csak aznap barnáztam de a mensis görcsök sajna még megvannak. Szóval a premens valszeg csökkentette ezt a maszatolást. De mivel már napok óta fáj a hasam, legalább megjöhetne h hamarabb elmúljon.

Kép
samimi
 
 


Lehet nem is fog megjönni... :) :)

Most kaptam meg a 3. napi vérvétel eredményét. A hiperprolakténiám átcsapott alacsonyba, biztos csökkenteni kell majd a Bromót. Csak hogy mindig történjen valami

Évi
Kép
Kép
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


Ahugika, ez is gond mar? a tobbi rendben van ?
20140211131327
 
 


Csak hogy minden szép és jó legyen én péntelen elkezdtem barnázni és ma reggelre meg is jött...
Az alacsony prol. gond? Én annyi mindent nem tudok egyébként... de szerencsére most nekem a hormonjaim rendben vannak. Bé viszont most elkezdett visszakozni hogy itt is biztos van jó meddőségi klinika meg jó doki és hogy elleszünk itt de ha hazakötözünk akkor megint jön a rossz fizu és hogy bírjuk ki ezt a két évet és még akkoris jobban jövünk ki ha elmegyünk az itteni hiperszuper és nagyon drága amerikai magánkórházba... Nekem meg gyomorgörcsöm van attól hogy idegen nyelven kell ezt intézni, amikor még magyarul is szar lenne... Ő 4 nyelven beszél anyanyelvi szinten (plusz a magyar persze), én egyen sem de azért tudok 3 nyelvet rendesen de basszus nem érti meg h nem ugyanaz...

Kép
samimi
 
 


samimi: Amerikában sokkal drágábbak a meddőségi kezelések. Legalábbis én ezt hallottam. Nagyon nehéz lehet bármit idegen nyelven intézni. Én még nyaralni sem merek egyelőre Barbussal elmenni külföldre, mert hogy mondom el, hogy mi a baja?



vicky79
 
 


Samimi, nem semmi, de en azert megprobalnam odakint.- ha hazajossz menj el egy dokihoz, aki tud utmutatast adni- en ezt tennem.

A haziorvos adhat az IR vizsgalatra beutalot?
20140211131327
 
 


reginand: Én úgy tudom, hogy csak terheléses cukorra adhat. Belgyógyász vagy endokrinológus biztosan adhat, a nőgyógyász is kérdéses, de talán ő még írhat.



vicky79
 
 


Na ez szep..:( mi all meg elottem.. es mennyi idot elvesztegettunk :(

Sajnos BMK t meg mindig nem tudtam felhivni... egyszeruen nem tudok napkozbe telefonalni, nyilvan,mindenki figyelne mit beszelek, kimenni meg nincs idom.. ebedidoben meg nem vettek fel :(


20140211131327
 
 


Reginand, nőgyógyász is adhat, háziorvos nem.

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Koszi Lanyok!
Sehol semmi hir??
20140211131327
 
 


reginand: Délután esélyesebb hívni őket. Akkor már lemegy a nagy hajtás.



vicky79
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni én is. Nekem már van két lányzóm. Tavaly szeptember óta fűztem páromat, hogy vállaljunk még be egy utolsó kistesót. Három hónapja adta be a derekát. Azóta próbálkozunk, úgy egyeztünk meg, hogy ráhadjuk a természetre. 
csepp24
 
 


vicky, koszi :) akkor majd inkabb arra koncentralok :D

Ma voltam dokinal: nem vagyok elkeseredve.. aaaaa. ez egyre rosszabb lesz.. most allitolag van vmi polip a mehemben ami gatolja a teherbeesest, ill inszemet, plane lombikot nem csinalnak ilyen allapotban.. sztetek??
kesz vagyok..
20140211131327
 
 


reginand: A fenébe. Hogy neked mindent össze kell szedned, nem igaz? :) Két lehetőséged van akkor szerintem. 1. Megműtteted a polipot (ha kell, ezt nem tudom) és utána jelentkezel be a bmc-be. 2. Bejelentkezel a bmc-be és kikéred egy ottani doki véleményét is. Van esetleg még egy lehetőség. Elmész valamelyik bmc-s dokihoz magánba és megbeszéled vele ott a dolgokat. Koncznál Kanyó doktornő már a bmc-s kartont is létre szokta hozni (ha jók az infóim). Kicsit haladósabb, ám jóval drágább megoldás.



vicky79
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: