Új privát üzeneted érkezett!

Hbnori: akkor ez a Trimeszter tulajdonképpen hasonló, mint a Femibion? Úgy tudom, az is trimeszterekre van osztva, bár személyes tapaszalatom nincs vele kapcsolatban, de jókat hallottam róla.
Szerintem is jó a Liddl-ös ruha, sőt gyerekruhában is jók, de majd meglátjátok pár hónap múlva

Dumo: én anno Hipp Natalt használtam, mivel folyadék és gyümölcs alapú, nagyon kellemes bevenni, nem úgy, mint a sok óriási tablettát.
Most Elevittel kezdtem, a dokim is mondta, hogy mehet, de annyira rosszul voltam tőle, hogy visszaváltottam a Hipp szirupra. Ettől semmi bajom.

Magnézium: első terhességemnél is szedni kellett, most is kb. a 12. héttől ajánlott (a 36. hétig), mert jöhetnek a keményedések, hasfeszülések, ahogy Hbnori is írta. Nekem is vannak már
A védőnőm is kérdezte, hogy szedem-e. Mondtam, hogy napi 1-et szedek, mire azt mondta, egy-két hét múlva emeljem, mert kevés lesz. Igaza is volt, mert este már néha-néha éreztem a lábgörcsöt, ami a magnéziumhiány tipikus jele, ezért most 2 napi tablettát szedek, így nincs görcs.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Nem baj ha gyakran váltogatom a vitaminokat? Bár gondolom nagyjából mind ugyanazt tartalmazza. Legközelebb akkor én is rákérdezek a dokinál a Magnéziumra, mert én is érzem néha  a hasan feszülni, aztan nehogy rosszabb legyen. :)

dumo
Budapest
 
 


Szerintem a Gravida teljesen jó, kb. ua. mint az Elevit. Én nem váltanék, ha nem okoz semmilyen panaszt A magnéziumban pedig biztos tud segíteni a doki.

A leletről kiderült, hogy átveheted-e? Vagy kivárod, míg a dokihoz jut?

Helyes a vonalzód!

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 

 
 

Dumo tenyleg jo a vonalzod:)
A Trimeszter valoban olyan mint a Femibion de megsem. Mert a femibion ugy van hogy a 12.hetig szeded az elso fajtat majd valtasz a masikra azt a terhesseg vegeig. A trimeszter vitamin ennel jobban, a 3 trimeszterre van bontva a megfelelo vitamin mennyiseggel. Sok asvanyi anyagot es szerves anyagokat tartalmaz de nem akarok hulyeseget mondani de igy emlekszem. Mesterseges anyag es szinezek mentes. En anno tobbszor szedtem kulonbozo vitaminokat a babatervezes elmult 3 eveben, a femibion jo volt, semmi extrat nem ereztem az elevittol viszont szekrekedesem volt vmiert. Alapvetoen szerintem tok mindegy melyiket szedi az ember ha bevalik, nem okoz mellekhatast (hanyinger pl.) mert nagyjabol ugyan azokat tartalmazzak. A femibion pl azert volt uttoro, mert abbol a folsav sokkal jobban felszivodik mrrt vmi olyan formaban tartalmazza.

En meg egyebkent vedononel nem voltam, most hetfon ha az ultrahangon minden rendben, akkor kell mennem. De mar nagyon kivancsi vagyok a vedonore is^^igazabol mindenre!;)

hbnori
 
 


firenze: Lelet után nem is érdeklődtem, elég sok a meló a héten plusz lakást keresünk, azt se tudom hol áll a fejem. De csak szólnának ha van valami, ezt a 2 hetet még ki tudom várni. Meg szerintem úgysem érteném ami le van írva, ahhoz doki kéne, 22-es csapdája. 
A nicked netán valami olasz kötődésre utal vagy csak szereted  a várost? 


Köszi csajok nekem is tetszik, csak béna vagyok, nem tudom fixen elmenteni a linket...  Tipp?

dumo
Budapest
 
 


Sikerült...bocsi az off-ért. 

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ma is remek időre ébredtünk, olyan hideg van, hogy beindították a fűtést éjszakára Pedig már jó lenne egy szabadban fagyizós, meleg májusi nap

Hbnori: köszi a vitaminos választ, tényleg nagyon profinak tűnik, és nagyon jó, hogy a két babával a legújab, legkorszerűbb készítményt kapod Elképzelted már magad, ahogy az ikerbabakocsit tolod? Amúgy mit szeretnél jobban, kisfiúkat, kislányokat, vagy vegyesen?

Dumo: te mit szeretnél jobban, kislányt vagy kisfút? A költözés szuper, nagyobba szeretnétek menni a baba miatt? Nektek igazán izgalmas lesz ez az időszak, olyan jó az új lakást szépítgetni, a babaszoba színét választani, és persze babát várni

A "firenze" onnan jött, hogy a regisztráció előtt 2 nappal olvastam ki Dan Brown Inferno c. könyvét, aminek nagy része Firenzében játszódik. Ez volt az első szó, ami eszembe jutott, és mivel nem volt foglalt, ez maradt Amúgy voltam Olaszországban, és tényleg nagyon szeretem a hangulatát, az emberek lazaságát.

Tegnap olvastam a védőnőtől kapott "tippek egészséges étkezéshez" című tanácsadóját, és ott azt írják, ne együnk májat, csak max. hetente egyszer. Tök jó, mert én az elmúlt héten reggelente ettem egy-egy májkrémes kenyeret, mert kb. csak az maradt bent, és kívántam is Remélem nem csináltam vele bajt. Biztos nem olyan, mintha minden nap ettem volna egy nagy tál sertésmájat, de azért most igyekszem visszafogni magam - bármennyire is nehéz, mert a belem kívánja

Reggel a rosszullét után, mintha éreztem volna valami mozgást bent, de lebeszéltem róla magam, hogy még korai, és biztos inkább a hányástól meggyötört belső szerveim próbálták megkeresni az eredeti helyüket

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Nalunk az iden meg nem volt kikapcsolva a futes a haloban...ezert is koltozunk, picit hideg a lakas...meg kicsi is. :)

A máj miatt ne aggodj, annyit biztos nem ettel, hogy artson. En is ettem 2x is a mult heten, májkremben meg plane nincs annyi A vitamin, hogy tuladagolhasd. Ha az esik jol...  A nyers hus, steak mar veszelyesebb lenne.

Jo konyv az Inferno, olvastam en is. Most viszont a "Baratnoim a terhessegrol"-t kezdtem el. Marha jo, vicces es sok mindent leir benne amire nem is gondol az ember lanya, foleg 1. gyereknel. Neha sokkolt azert, hogy mi var rank...  De tenyleg nagyon jo, neha hangosan felnevettem kozben, ha erdekel valakit, akar pdf-ben el tudom kuldeni. 
En eltem olaszban par evig, azert erdeklodtem.

Mi kisfiut szeretnenk, megnyugtatna ha az 1. baba aki majd vigyaz a kisebbekre egy vagany kissrac lenne . Najo, nem kivansag musor, de titkon erre vagyunk.
Ti?

dumo
Budapest
 
 


Köszi a májjal kapcsolatos választ, én is azzal nyugtatom magam, hogy ebben nincs olyan sok igazi máj, bezzeg tartósítószer, meg adalékanyagok!
Nyers hús: ááá imádom a tatárt, de most tiltólistás, úh majd úgy 2 év múlva talán már ehetek

Olaszország miatt irigykedem, biztos szuper lehetett! Melyik városban éltél? Nem vágysz vissza?

A te nicked honnan jött?

A Barátnőim a terhességről c. könyvet én is olvastam, még az első babánál. Én is nagyon sokat röhögtem rajta, és azt gondoltam, biztos tele van túlzással. Pedig nincs

Kisebbekre? Hármat terveztek?

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Szerencsere nem szeretem a veres husokat/sushit igy  ezek legalabb nem hianyoznak. :D

Milanoban eltem 4 evig, jo volt, de nem mennek vissza, nem egyszeru azert kulfoldikent az olaszokkal sem, bar a kelengyepenz ha jol tudom 1600 Euro korul van...khmm... :D  bar csereba  gyes 5 honap, aztan old meg magad...

Dumo = kenyerveg/sercli Borsodban. Ezt Bp-n senki sem ismeri, parom sem ismerte, ez eloszerettel hiv igy, es persze nem is volt foglalt  a nev.

Ahh, igazabol 2 gyerkoc boven eleg lesz...de ki tudja... bar egyenlore ugy vagyok vele hogy csak ezen a 9 honapon legyek tul vegre minden baj nelkul!!!!

dumo
Budapest
 
 


Hű, Milánó! Két éve voltam kint pár napot, nekem nagyon tetszett. A sógornőm egyik ismerőse kint él már 7 éve. Voltunk, Codogno-ban, ami nagyon hangulatos, aztán Piacenzában és Milánóban. Sőt, a San Siroban egy meccset is megnéztünk, szuper volt nagyon Persze kint élni biztos más, mint látogatóban lenni, így kevésbé tűnnek fel a negatív dolgok.

Azt nem is tudom, hogy máshol hogy oldják meg, hogy csak olyan rövid ideig lehet otthon az anyuka a babával. Ez az első pár év annyira fontos, annyi öröm van benne mikor járni és beszélni tanulnak, és mindezt Tőlünk!

Én sem ismertem ezt a kifejezést a kenyérvégre, nekem inkább az ország nyugati felében vannak rokonaim. Ott is vannak különleges szavak

Gyerek: én mindig is kettőt szerettem volna azzal a kitétellel, hogy az egyik legyen lány. Valahogy az volt az álmom, hogy nekem kell, hogy legyen egy kislányom. És mikor megszületett, tényleg annyi örömet adott, mint még senki és semmi más azóta

A férjem kislányt szeretne, én meg ahogy közelít a genetikai uh és ideges vagyok miatta, úgy érzem teljesen mindegy, csak mindent rendben találjanak

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Latod, en 4 ev alatt nem voltam a San Siroban...csak elotte villamosoztam parszor. :D Milan vagy Inter? ;)

Van rosszabb is, egy belga kolleganom 6 hetig volt otthon szules utan, aztan gyerek ment a gondozoba, anyuka meg jott vissza dolgozni, nem sz@roznak. Nem tudom, hogy a penz keves vagy kirugjak oket ha sokat maradnak ottohn vagy mi az oka, de en nem engednem a 6 hetes gyerekemet teljesen idegenek kezebe...senkiebe, enyeeem!!!

Nalunk apa pont fiut szeretne, azt mondja ha lanya lenne tulsagosan feltene es idovel bekattanna, az meg senkinek se lenne jo, uh legyen fiu! Mindenki mashogy all a dologhoz... Kar, hogy a 12. heti UH -n meg nem fog kiderulni, jo lenne tudni. 

dumo
Budapest
 
 


Firenze, dehogynem abrandoztam mar arrol hogy itt lesznek velunk! Alig varom hogy a vilagra jojjenek! Nekunk tenyleg mindegy a nemuk, a lenyeg,hogy egeszsegesek legyenek. Tenyleg, barmilyem variacionak orulnek, de valamiert szerintem fiu-lany kettos lesz:)

Milano nekem is nagyon tetszett,de szerintem en nem tudnek olaszok kozott elni:)eleg mas kultura,mint a mienk. Egy-egy nyaralas alkalmaval ez nagyonklassz, de hosszu tavon....:)

En meg egyenlore mem olvastam egy ilyen temaju konyvet sem, olyan turelmetlennek erzem magam,hogy ilyennel nem tudom lekotni magam. Ez fura mert egyebkent nagy konyvmoly vagyok.

Ez az ido....total almosito:( pedig mar vegre ki tudnek mozdulni a napi fel oras setaimra:(

hbnori
 
 


Akkor ajanlom, h olvasd el, vicces es tanulsagos, szerintem kb. letehetetlen, mert aztan kivancsi leszel, hogy uristen mi johet meeeg... 

A fiu-lany paros lenne a legjobb, letudva mindent egyszerre. Tavaly 3 baratnom is ikreket szult es mind3nak igy sikerult. Es kozuluk csak egy volt lombik, a tobbi 'a la nature! :)

Ma voltunk eskuvoi idopontert. Amugy is tervben volt, de igy elobbre kellett hozni, hogy ne legyen kesobb gond a papirokkal, meg elismero nyilatkozatokkal, igy most  juli vegen lesz. Akkor meg ugy nem lesz olyan oriasi a pocak?

dumo
Budapest
 
 


Dumo: Inter  Igazából a férjek kedvéért mentünk, de mi lányok sem bántuk meg, akkora hangulata volt

Olyan lelkesen írsz a könyvről, hogy szerintem újra belekezdek, úgyis láttam a könyvek közt egyik nap

Ez a belga módszer nekem sem jönne be, nagyon pici a baba 6 hetesen, nem tudnám idegenre bízni Meg elképzelem, ahogy az igény szerinti szopira hazarohanok a melóból tejtől csöpögő mellekkel

Szerintem a 12. heti uh-n simán kiderülhet a neme. A dokim azt mondta, hogy a mai modern gépekkel már 12 hetesen meg tudják mondani. Le voltam maradva, anno én 16 hetesen tudtam meg, és akkor még az is korainak számított, sokan félidőig nem tudták

Esküvő: wow de jó!!! Mekkorát terveztek? Nagy esküvő, vagy szűk családi? Szerintem alkati, hogy akkor mekkora lesz a pocak, nekem viszonylag hamar látszott, mert keskeny a csípőm és csak előre a világba tudott terjeszkedni a baba De van akinek egész későn látszik meg. Viszont egy a lényeg, csak olyanok lesznek ott úgyis, akik titeket ünnepelnek, nekik meg mindegy, mekkora pocival mész oda

Nori: Én is nagy könyvmoly vagyok, mikor végzek egy könyvvel, már keresem, hogy mit olvashatnék következőnek. A bugyuta tv-műsorok nem igazán kötnek le. Most én is kicsit türelmetlenebbnek érze magam, hajtanám az időt a 12. heti uh-ig, de majdcsak eljön a pillanat

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Jo lenne ha a 12. hetin kiderulne, megyek ugye kombinaltra is, talan ott meg is tudjak mondani mert gondolom a MAV-ban nem fognak ezzel foglalkozni, ott tul nagy uzem van. :)

Szuk csaladi es par barat, max 20-25 fos lesz, sosem terveztem nagyobbat, uh ez is boven jo.  
Nekem jo szeles a csipom, akkor bizom benne, hogy lesz helye Maszatnak es nem tulemkedik ki nagyon juliusig. Bar mar most is van hasam, de ez igazabol meg a sajatom, amit mar nem tudok behuzni...

Mellben hogy vagytok? En teljesen ki vagyok bukva, hogy alapbol is oriasi es meg mindig no...elore rettegek milyen lesz 1 ev mulva...

dumo
Budapest
 
 


Nem karom elkiabalni, de az elmult 5-6 het ota ma eloszor nem voltam rosszul :wink: Sot, hajnalban arra ebredtem, hogy farkas ehes vagyok, szoval kezdoodiiikkk :lol:
Ma megyek anyumhoz palacsintazni delutan, mar elore latom, hogy bucira fogom kajalni magam.
Amugy erdekes, semmi edest nem kivanok. Az elso terhessegemnel sem tudtam semmi edesseget enni 8 honapig. Utana viszont meg a csokis muffint is malnalekvarba tunkoltam :lol:
Nalatok alakul mar, mit kivantok es mit nem? 8)

Dumo: nalam is van mellfeszules es sokat nott. Most pl csak melltartoban tudok aludni, pedig alapbol nem tudtam elviselni alvas kozben. Most meg faj, ha nincs rajtam :shock:

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Helló csajok! Hogy telt a hétvége?
Volt vkinek esetleg picit magas fehérjeszáma (toxoplazma vagy mi) az első vizeletvizsgálatnál? A vérvételes doki azt mondta ne keressem emiatt külön a dokit, biztos felfázás, ráér majd a jövőheti viziten. Azért kicsit aggódom. :oops:

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nalam hetvegen visszatert a barnazas, jol megijedtem, rengeteget fekudtem. Mar jobb, de azert ezek az ijedtsegek nem hianyoznak :cry:

Neked jol telt a hetvege? :)

En holnap reggel kapom meg a leleteimet, az elso terhessegnel pedig nem volt gond, uh nem tudom mit jelent a feherje a vizeletben. De ha gond lenne, biztos mondtak volna, h keresd fel a dokid. Ha raer par napot, nagy baj bizti nem lehet 8)

Tobbiek? Ki hogy van? :)

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Sziasztok!
Én még mindig délutánonként vagyok rosszul.  Nem kívánok kb. semmit enni, de muszáj, mert enni kell. A mellem feszül, én is sportmelltartóban alszom, hogy kényelmesebb legyen. Hetente újra és újra kijön az orrom mellett kétoldalt egy-egy gyönyörű pattanás  (kamaszkoromban sem volt soha, most meg még tükörbe is rossz nézni.) 
Holnap mentem volna először védőnőhöz, de ma lemondta, mert megbetegedett a gyereke. Úgyhogy jövő hét. Június közepén kell majd mennem genetikára nekem is (ilyenkor sajnálom, hogy már nem Pesten lakom, mert 90 km-re van a legközelebbi kórház, ahol ilyen vizsgálat van).
Hétvégén pihi volt, a gyerekeket elvitte a mama, kettesben voltunk.  Anyunak nem sikerült elmondanom a hírt, mert abban a pár percben, amíg itt volt, nem volt rá alkalom.  Nem tudom, legközelebb mikor találkozunk. Lehet, hogy majd telefonon kell elmondanom... 

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
azsukka
 
 
 
 
 


Felhivtam a dokit, a noverke azt mondta ne addogjak, mindenkinek tobb ilyenkor a feherje, raer jovohet szerdaig...pfff...hat azert aggodom, de csak tudjak a dolgukat, ha nem keresek majd egy masik dokit. :)
En a heten az elmult hetekhez kepest most egesz jol vagyok leszamitva a lelet eredmenyet. de a pattanasokkal en is kuzdok rendesen. Tiszta ciki, mint 16 evesen...
De jo nektek, hogy nem az elso baba, mar van mihez viszonyitani, en meg parazos leszek attol felek, pedig az nem jo...  
Szerintetek a 12. heti kombinalt vizsgalaton van esely ra, h kideruljon a neme?

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

A pattanásokat ne is mondjátok, rajtam még tini koromban sem nagyon volt, erre most a homlokomon, orromon jönnek ki, egyik nap végre elmúlik, másnapra nő a szarvam máshol

Első terhességemnél nem volt, úgyhogy kíváncsi leszek, most bejön-e, hogy akkor ellenkező nemű a gyerek. Alapból nem hiszek a babonákban, hogy csúcsos has vagy kerek, meg ilyen népi nem túl jó megfigyelések, de érdekes lesz összehasonlítani a tüneteket.

Dumo: nekem a vérképben volt egy apró eltérés, de kiderült, hogy attól, hogy a vérvétel előtt begyulladt a fülem (éljen a lehúzott kocsiablak), és a múló gyulladástól volt minimálisan magasabb a fehérvérsejt a vérben. Azért megijedtem, de nincs teendő vele szerencsére
Szerintem nálad sincs gond, nyugi

Parázás: másodiknál is van. Sőt, mivel volt egy vetélésem fél éve, méginkább parás vagyok, mint az első babánál

Émelygés: végre teljesen elmúlt, persze most meg ettől parázok, hogy ok. elmúlt és akkor a baba jól van-e? Semmi sem jó

Azsukka: elég durva, hogy 90 km-t kell utazni egy olyan kórházig, ahol van genetikai vizsgálat
Émelygés: én 2-3 óránként ettem egy-egy falatot, általában valami rágcsát, pl. bio bulátát, vagy sajtos tallért, pirítóst, ropit, meg ilyesmit, ami nem fűszeres és nem zavart az illata.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Mire csucsos/lenti/ fenti/akarmilyen hasunk lesz addigra mar az UH-n remelhetoleg 100x kiderul a baby neme. De regen neha bejott ez. :D

Huu, te nagyon egeszsegesen elsz...en semmi ilyet nem vagyok kepes magamba eroltetni...mar haragszom is magara erte, de nekem a pizza, gyros meg a kinai kaja esik jol...ezeket mondjuk alapbol tenyleg felevente 1x ettem, most meg minden nap pizzat ebedelnek...az epret meg itt rohasztom az asztalomon, egyszeruen nem akar lecsuszni...aggodjak?  

dumo
Budapest
 
 


Most voltam a Liddl-ben, akit érdekel, kapható kismama leggings rugalmas pocakrésszel, 1.499 Ft-ért. Nálunk lazac és fekete színben volt, jó minőségűnek tűnik és árban is jó

Szerintem a szervezet tudja, mire van szükséged  Ha jól esne, én is megenném a fűszeres kajákat, de eddig nem nagyon csúszott le. Az édességet meg az első terhességemnél sem kívántam, úgyhogy igazából nem én vagyok az egészséges, hanem az épp bennem élő gyermek


Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Amúgy a védőnőtől kapott kis tájékoztatómban az van, hogy együnk legalább napi fél kg zöldséget és gyümölcsöt Ahhoz újra kéne születnem, hogy ennyit bírjak a füvekből enni naponta

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


A gyerek nemét érintő babonákban nem hiszek. Az elsőnél nem voltam rosszul - lány, a másodiknál reggel voltam rosszul - fiú, most délután vagyok rosszul - akkor mi lesz?  
Ha lehetne, csak gyümölcsön és joghurton élnék, mert mást nem nagyon kívánok. 
Nem emlékszem pontosan, hogy mikor mondták meg a baba nemét, de a 12. heti UH-n szerintem még nem. 
Nektek nevetek van már?

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
azsukka
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nekem azt mondta a dokim, hogy egy jó uh géppel akár a 12. héten is lehet már látni, ha szerencsések vagyunk Én is azt hittem, hogy csak később, de állítólag sokat fejlődött a technika az elmúlt 6 évhez képest, mikor uh-ra jártam.
Mindenesetre bízzunk benne, hogy a szerencsések táborába tartozunk, és talán megtudjuk hamar

Rosszullét: azsukka, én mióta jól vagyok, egyfolytában ennék, valami félelmetes, milyen elementáris erővel tör rám, egy elefántot meg bírnék enni Ja, és mindenféle kajákról ábrándozom... őrület

Nálunk megvannak a nevek, bár nem tudom, hogy amint kimondják a nemét biztosra, nem-e bizonytalanodunk el és bújjuk majd az utónévkönyvet Nálatok?

Hbnori: hogy vagy? Mi újság Veled?

És akik az első napokban írtak: csipibogyó, monci, frida? Ti hogy vagytok?

Lili, ma volt az Istenhegyin a vizsgálat? Majd mesélj, milyen volt, én jövő kedden megyek és már most szétizgulom rajta magam


Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


En is bizom benne, h jovo szerdan esetleg kiderul a neme...ha nem is 100%-ra, de legalabb 99-re
Nekunk meg csak fiu nev van meg, lanyt egyszeruen nem tudok...ami regen tetszett ma mar nem, vagy ami tetszik az tul gyakori...fiu nevekkel nem volt gond. :)

Rengeteget eszem en is mostanaban, es abszolute egeszsegtelen dolgokat...remelm el fog mulni, mert amellett, hogy nem jo se a babynek se nekem, meg az eskuvoi ruhamat is at kell majd szabatni  (bar meg kesz sincs... )
Igen csajok, legyetek aktivak, kivel mi ujsag?
Nyaralast terveztek? Egy kolleganom azt mondta ne napozzak majd es NE furodjek a Balatonban...most ez komoly???

dumo
Budapest
 
 


Hát igen, érdekes, hogy csak hárman-négyen beszélgetünk...  Amikor hat éve itt fórumoztam, 20-25-en rendszeresen írogattunk.
Nekünk megvan mind a két név, bár a párom a fiúnéven változtatna, de én már nem engedek belőle.  
Nyaralás nincs tervben, valószínűleg nem is tudunk együtt szabin lenni. Egy hónapig itt lesznek a párom gyerekei, két hetes váltásban leszünk velük szabin.  
A balatoni fürdést anno nekem is mondták, de ugyanúgy a strandot is, mert fertőzést lehet kapni. De ennyiből ne menjünk emberek közé. Szóval szerintem lehet óvatosnak lenni, de nem kell mindent megvonni magunktól. 

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
azsukka
 
 
 
 
 


Sziasztok!


Azsukka: Mikor a nagylánnyal voltam terhes, én is fórumoztam, és hozzád hasonlóan kb. 20-25-en voltunk. Aztán mikor zárttá tettük a csoportot - a gyerekek pár hónapos kora körül - pánikszerűen előkerült vagy 5-6 ember, aki mindig olvasott, de sosem szólt hozzá  Kicsit fura volt, hogy ők mindent tudtak rólunk hónapok óta, de sose írtak egy sort sem 
Remélem a betöltött 12. hét után írnak még páran, jó lenne ha kicsit pörgősebb-színesebb lenne a hely az új emberekkel

Dumo: fürdést nekem is mondták az első babánál, és most is említette a védőnő, mikor nála jártam. Sőt, a kádban fürdésre is azt mondta, inkább tusoljak Mióta tudom, hogy terhes vagyok, tényleg csak tusoltam, bár néha nagyon hiányzik, hogy elterüljek a kádban Azért gondolom nem lesz baj, ha egyszer-kétszer beülök egy kád nem túl meleg vízbe, bár eddig még nem mertem

Ti inkább tusoltok, vagy beültök a kádba?

Strand/Balaton: a strandon én nem mennék be a vízbe, ha már választani kéne, inkább a Balaton. Sőt, ha egy nagy matracon kint lehet ringani a víz tetején, néha lelocsolni magunkat egy kis vízzel, az szerintem nem árt

Napozás: úgy tudom, azért nem ajánlott, mert a bőr hajlamosabb arra, hogy sötétebb, pigmentes foltok alakuljanak ki. Szerintem ebben is az arany középút a megoldás: tűző napon nem kell kimenni, de du., ha már gyengébb a nap ereje, egy kis napfürdőzés belefér.

Mi tervezünk nyaralást, de majd szerintem az állapotomtól tesszük függővé. A hasam még nem lesz óriási júliusban, így a mozgékonysággal nem lesz gond, inkább az lesz rossz, hogy nem tudok a gyerekkel úgy pancsolni, ahogy szoktam Nyáron mindig be szoktunk menni Balatonon a bólyáig, kagylókat gyűjtünk, ugrálunk a vízbe, beborítjuk aki épp a csónakban ül... na most ez a nyár nem ilyen lesz sajnos.

És ha már strand/nyaralás: szerintetek a tankini jó megoldás lehet a fürdőruhára? Azon gondolkodtam, mit tudnék magamra erőltetni júliusban a félidős hasammal. Kétrészesben már nem szívesen dobnám be a bájaim

Ja és a nevek, elfelejtettem leírni az előző kérdésnél: ha fiú lesz, akkor Máté, a kislány, akkor Miléna

Nálatok? Ha nem titok

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Majd visszaternek/jonnek ujak, en az elejen a novemberi topikba irogattam, de ott mar mindenki sokkal elorebb van, uh atpartoltam, de neha azert belenezek, es sokan most kezdtek el oda is becsatlakozni. Lehet van aki meg most jott ra, h terhes, es meg a sokk miatt eszebe sem jut forumozni...babona stb. 


En minidg zuhanyzom uh. nalam ez fel sem merult, de azert nem hiszem, hogy heti1-2 beules nagyon artana, foleg ha nem nagymamisra aszod a borodet, 10-15p talan nem olyan veszes. De nem vagyok orvos. 

Mi julius elso heteben keszulunk Balcsira, szerintetek addigra akkora lesz a pocak, hogy a tavalyi bikinimet nem tudom majd felvenni?  Igazabol nem szeretnek beruhazni, mert amugy sem jarok uszni, foleg mivel nem javasoljak, akkor 1 het miatt lehet nem kellene...foleg, hogy nem vagyok konfekcio meret, alapbol sem talalok magamra normalis furdoruhat csak kb. a meregdraga Calzedonia ami tart es ott lehet osszevalogatni alsot felsovel...lent ugye kisebb kell, fent meg a maximum kb...  
Napozassal kapcsolatban en is erre tippeltem, alapbol albino vagyok, uh ha kimereszkedek is csak 30 faktorral bekenve, eletemben nem barnultam meg le, csak egtem  de majd pocakra teritek mindig torcsit, az a tuti.

Nevek...en Adam/David-kozul szerettem volna valasztani, de szegeny gyerekkel nem tolhatunk ki, hogy minden unnepe decemberben legyen, igy ezek elvetve. Most a Kristof a valasztott, de a Mate is szoba kerult...en ugy erzem ez meg nem lefutott meccs...  
Lanyneven nem gondolkoztunk meg... tobbiek? Varom az otleteket


Bocs csajok, mostanaban szenilis vagyok, biztos kerdeztem mar, de ti melyik korhazban terveztek szulni? Engen "lecsesztek" paran, h nehogy a MAV, az gaz, nem bababarat...most tanacstalan vagyok...

dumo
Budapest
 
 


Nagymamásra aszott bőr Amúgy nagyon hamar kiázik a talpam, ezért túl sokat tényleg nem szoktam a kádban lenni

Én is beleolvastam egyik nap a novemberibe (mikor itt nagy pangás volt), de épp amiatt nem írtam, hogy ők már a vizsgálatokkal-tünetekkel, stb. sokkal előrébb tartanak

Szerintem bele fogsz férni a fürdőruhádba. Az 5 hónapos poci nem olyan nagy még, és a popsink sem fog hízni a következő 2 hónapban annyit, hogy ne legyen jó a tavalyi Meg amúgy is rugalmas

Sajna a kismama cuccok a rablás kategóriába tartoznak Én is sajnálok kiadni fürdőruhára egy valag pénzt, miközben csak párszor fogom felvenni. Nekem a Balatonhoz kéne, meg ahhoz a pár strandoláshoz, amire a kislányomat muszáj lesz kivinni.

Az meg az én dilim, hogy zavarna, ha kilátszana a pocim. Talán amiatt, hogy az első terhességemnél a falra másztam a hastapizóktól Aki már volt terhes, biztosan ismeri a jelenséget: boldog-boldogtalan úgy érzi, meg kell fognia a hasadat, meg kell símogatnia. Mintha szerencsét hozna, vagy a fene tudja, de rohadt idegesítő, hogy olyanok érnek hozzád, akiket max. az 1 méteres körzetede engednéd be önszántadból Vagy oda se

Megnézegettem a Brendonban (poén szinten) a tankinit. Amit talán fel is vennék, az 17 ezer Ft Még viccnek is durva

Valami ilyesmit szeretnék: http://www.bonprix.hu/style/kismama-tankini-2422285/

De mire aktuális lesz, még sok időm van

Kórház: én a Róbert Károly Magánklinkán szeretnék szülni, a dokim nagyon jó és csak ott vezet le szüléseket, tehát igazodom a körülményekhez
A MÁV-ról nem hallottam se jót, se rosszat, senkit sem ismerek, aki ott szült volna.
Viszont a kislányom nagymamája a Margitban rendel időnként (nekem az a kórház körzetes) és azt mondta, hogy a szülészeti részleg és az orvosok is nagyon jók. Jót hallottam még az Uzsokiról is, az is egy pár éve lett felújítva, nem balkán és a szülészete jóhírű.
Persze számít az is, hogy milyen távolságra van a lakhelyedtől, kocsival milyen gyorsan érhető el, ha menni kell.

Orvosnál meg az a szempont, hogy milyen hozzáállást igényelsz. Én pl. nem igénylem, hogy pátyolgatnak, nekem az a fontos, hogy tisztában legyek a tényekkel, és azt lássam az orvoson, hogy maximálisan a helyzet magaslatán áll. A mostani dokim ilyen, kicsit távolságtartó, de bármit kérdezek, teljes körű felvilágosítást kapok.
Viszont van aki szereti, ha kicsit ápolják a lelkét is, annak meg egy más típusú doki való. Szóval sok szempont van, tényleg jó ha sikerül a hozzád passzoló legjobbat megtalálni, mert a szülésnél ő lesz a stabil pontod, és ilyenkor jó, ha összhang van az orvos és páciens közt Jó ha érdeklődsz barátnőknél-kolléganőknél, mert sokat számítanak a személyes tapasztalatok!

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Wow, en nem is tudtam, hogy ilyesni letezik, nagyon vagany!  Lehet en is beszerezek egyet valahonnan, de cska ha olcso... le is csekkolom a chinabuye-t! 
Tenyleg ennyire taperolnak? Raadasul idegenek is... Nekem eszembe sem jut meg a kolleganoim hasat sem megfogdosni kerdezes nelkul...ejha...szep kilatasok.

Hat ez az, nincs 2 ember aki ugyanazt a dokit ajanlana, en meg mire megismerem, es rajovok, hogy esetleg megsem o lenne a legjobb, mar meg is szuletik... egyenlore meg szerdan letudom a Honvedot, ha a doki tovabbra is szimpi, akkor maradok a MAV-ban...csak nem lehet olyan veszes, max a kovetkezot mar mashol fogom szulni.  Megkerdezhetem a te dokid nevet? Ragooglizok esetleg. ;)

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

Mentségemre szóljon a ritka megjelenés, hogy kislánykám kb. kitölti a napomat, és van, hogy az esti altatlás is elhúzódik 9 utánig...
Ami a fürdést illeti, úgy tudom, hogy amíg zárt a méhszáj, addig lehet. Bár inkább természetes vízben, tehát a Blaton jobb, mint a strand.
Nálunk 12 hetes UH csak június elején lesz.

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
ekruzs
 
 


Szasztok!

Most már én is többet jövök, múlóban a rosszullét.

hbnori,
mi a Kaáiba jártunk, nagyon rendesek ott is. Nyugi nem lesz semmi baj, minden a legnagyobb rendben van a pociban. Természetes, hogy izgulsz értük, de ez már csak rosszabb lesz, főleg ha megszületnek. Nekem hiába a harmadik baba, mindig kész para vagyok.

Dumo,
nekem volt fehérje a vizeletemben az első labor vizsgálatnál, most beszéltem a védőnővel meg a szülésznőmmel és mindketten azt mondták, hogy ha 1 látótérben 10 db-nál kevesebb van nincs probléma. Nem kell foglalkozni vele. Balaton: természetes vízben, ha nincs nyitva a méhszáj simán fürödhetsz, csak a strand necces. Ott én biztos nem áztatnám magam, de augusztusban mi is megyünk a Balatonra és én tuti bele megyek, ha minden rendben lesz.

Firenze,
igen túl vagyunk a vizsgálaton. Hajdú doktornő ismét nagyon rendes volt. Minden rendben van. Nyaki redő 1,5 mm, orrcsont látható és a véreredmény is jó lett, így nem indokolt a magzatvíz vizsgálat. Nagyon édes volt a Picurkám alig tudta megmérni olyan mozgékony volt,  és azt mondta a doktornő, hogy inkább kislány mint kisfiú. Drukkolok Nektek, biztos minden rendben lesz nálatok is.


Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


És egy kis bemutatkozás.


Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Sziasztok!

Ekruzs: teljesen érthető, ha egy örökmozó mellett nincs időd másra! Lényeg, hogy jól vagy és majd írsz, ha lesz időd, mi meg örülünk, ha jössz
Az esti móka most nálunk is hosszabb, a meseolvasás mostanában a diafilmezés, és mivel azt én is imádom, mindig rábeszél a kislányom, hogy "csak még egy utolsót"

Lili: de jó, gratulálok a genetikai eredményéhez! Jó, hogy képet is tettél fel! Mit szóltál, hogy inkább kislánynak tippeli a doktornő? Kislányt vártatok, vagy inkább kisfiút? Nevetek van már?
Köszi a drukkot, rámfér, eléggé parázom ahogy közelít a kedd
Rosszullét: én pár napja jól vagyok, erre ma reggel megint eldobtam a rókát, remélem csak erre a napra tért vissza. Remélem nálad is végleg eltűnt kisvuk

Dumo: Sajnos a dokiválasztás tényleg nagyon szubjektív, a terhesség/szülés önmagában is egy érzelmi-hormonális tenger, más a kapcsolatunk velük, mint mondjuk egy sima házidokival  
Én is olvastam a neten véleményeket, pl. akinél szültem, azt a doktornőt (meg ahogy láttam az összes dokit) 50-50 %-ban istenítik vagy lehúzzák Nekem az első szülésemnél nagyon rendes volt, nagyon jó élmény volt. De pl. egy barátnőm 1 évvel később szintén nála szült, és vele olyan bunkó volt, hogy a 6 hetes kontrollra nem hozzá mentek vissza, mert a férje azt mondta, ha meglátja, megveri Szóval nem könnyű a döntés valóban...
Privátban leírom a doki nevét, meg közben eszem jutott egy másik is, az ő nevét is, hátha ő lenne a megfelelő neked

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


lili77    udv ujra itt. :)
Ahh, nekem azt hiszem pont 11 volt...akkor azert kicsit aggodhatok, az pont kiesik a limitbol...de nem veszes...bar meg szerdaig varnom kell, bar akkor sem tudok meg semmit, max a doki picit megnyugtat. Remelem legalabbis. :)
Ennek ellenere olyan jo kedvem van ma!!! Plussz farkasehes vagyok...  Kolleganoim itt cseszegetnek, mert eddig mindig figyeltem mit eszek, ment a nasitilalom ezerrel, meg csak sali/gyumi, bezzeg most meg tolom magamb a turorudit, bake rollst, amit csak talalok az automataban...szerintem aki nem hulye, az mar rajott mi a szitu.  

En nem tudom Ti hogy vagytok vele, de nekem ezek a 3D- 4D UH-k minidg fejtorest okoznak, hogy mit hol latok, a 2D-n egyertelmubb... persze en is megyek a kombinalt miatt erre, remelem megmutat valamit kozeptajon.
Persze Lili77, gyonyoru a baby!!!

dumo
Budapest
 
 


Ó, a túró rudi nálam is nagy favorit, pedig eddig elvoltam nélküle. Egyik nap vettünk egy (számomra) új Mizo-s rudit, aminek a külseje fehér csoki, rajta szárított málnadarabkák. Húú, azért ölni tudnék, olyan finom! Kóstoljátok meg, mennyei!

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Köszi lányok! Két fiú után hazudnék, ha azt mondanám nem örülök a kislánynak, persze biztos furcsa lesz eleinte, bár majd ha megszületik és tényleg kislány elhiszem.

Dumo,
nem tudom milyen a védőnőd, de ha viszel be neki vizeletet biztos szívesen megnézi a fehérjét, ha nem akarsz várni szerdáig. Az én védőnőm annyira rendes, hogy mindenkinek csak hasonlót kívánok.

Édességgel nekem vigyáznom kell, mert másodszorra terehsségi diabeteszem lett és elég húzós volt a diéta. Nem is híztam egész terhesség alatt csak 2 kiót. Kevesebbel jöttem ki a kórházból, mint mikor terhes lettem. Na de szoptatás ideje alatt visszaszedtem még többet is. Én nem fogyok szoptatáskor hanem hízok. viszont nekem a legszebb dolog, persze miután tényleg beindul a tejcsi és nem látok csillagokat.

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Sziasztok!

Kepzeljetek, reggel ota erzem a babat mozogni. Sot, ha hanyatt fekszem, latni is egy picike pukli alakjaban ide-oda vandorolni 8)
A kislanyomat is koran, 14 hetesen ereztem, ezek szerint igaz az, hogy a masodikat meg korabban lehet :D Most egy oraja azzal szorakozom, hogy kiterulve a ficergest figyelem :lol:

Dumo: kolleganok nem kerdeztek ra? :) Bent mikor mondod meg?

Szep hetveget mindenkinek!

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Firenze,
én is a héten éreztem először, de nekem nem volt lyen intentív. Jaj ezt a részét már annyira imádom.

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Nem mondjátok, hogy már ilyen hamar érzitek?!?! Dejóó!!! 
Én még semmit...bár sajna nincs lapos hasam, úgyhogy lehet emiatt nálam még jó darabig nem is látszik majd, csak max érezi fogom, de a hájci átrúgásához még nőnie/erősödnie kell. 

Hogy telik a hétvége? Metetek netán Babanet találkozóra? 

dumo
Budapest
 
 


Igen, en is vartam mar ezt, annyira megnyugtato, ha erezni a mocorgast. Amugy is a 2. trimeszter a legjobb a terhessegben 8) Meg persze a vegen a baba, es a szoptatas is, ahogy Te is irtad :)

Dumo, az Adam nev szuper, nalam is favorit volt, de mivel egy exem ezt a nevet viselte, nalunk kieset :lol: Amugy szeptemberben is van meg nevnapj (szept. 7 talan?) :wink:
Nekem tetszik meg a Felix is, azzal meg nem lehet Dunat rekeszteni :)

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Firenze,
az Ádám nálunk is ez miatt esett ki. Amúgy nekünk ha fiú Benett, ha lány Viktória. A Viktória és Dominik már azóta megvan, hogy először terhes lettem. A Martin név az utolsó héten dőlt el. Most ismét vannak neveink. Persze a változtatás jogát fenntartjuk.

Dumo,
tegnap gyereknapoztunk nagyon jó volt kifáradtunk elég rendesen. Ma pihenés és tanulás van részemről. Anyukám főz szerencsére. Már a második vizsgámat tettem át mert nem tudtam készülni a hányinger és a fáradság miatt. Remélem most már jobban megy. Nálatok mi a program?

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


A Martin is tetszik, de barátoknál 2 is van, uh emiatt kiesett. Lány talán Dóra, Luca (csak az meg az okasz miatt zavaró, m ott ugye fiúnév).

Mit tanulsz? Nem tudnék most tanulásra koncentrálni, van, h 2 féle kaját csinálok, m totál elfelejtem, h bepácoktam a húst es közben nekiállok vmi tésztát csinálni. Párom örül,h válogathat én meg szidom a "hülye fejem" :-)

dumo
Budapest
 
 


Mi tegnap lakást néztünk meg az éttermet foglaltuk le az esküvőre. Van dolog azért bőven még a baby érkezése előtt. Ma meg eddig még le sem ültem, nagytakarítás van, de már csak a felmosás maradt...ja meg a főzés.  :)

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

En hetvegen fekudtem, megint volt egy kis barnazas, eleg para, de ugy latszik, nekem csak ilyen problemas terhessegeim vannak :(
Ma meg durva fejfajasra ebredtem, de gyogyszert nem merek bevenni, igy marad a remeny, hogy gyorsan elmulik :roll: Ejjel a kislanyom rosszat almodott es befekudt kozenk... na onnantol kaptam ket oldalbarugast, harom arcomba konyoklest, uh a testi epsegem erdekeben at kellett mennem a nappaliba a kevesbe kenyelmes kanapera :o Biztos a kimerito ejszaka okozta a fejfajast :(

Lili, minden elismeresem, hogy tanulsz. En olyan feledekeny/figyelmetlen lettem, pedig alapvetoen nem vagyok ilyen.

Dumo, eskuvoi ruhat mar tudod, milyen stilusu-szinu lesz? 8)

Ti hogy alltok a ruhaitokkal? Ram alig jon fel vmi, es leulve azoknak sem kenyelmes mar a dereka :shock: A kismama cuccok viszont meg lognak :twisted: Nem konnyu ebben az atmeneti idoszakban oltozkodni :?

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Pihenj akkor, biztos nem lesz baj, csak tobb figyelemre vagyik.  
En meg a vizeletemrol nem tudok semmit, szerdan kiderul, addig meg picit megy a para.  2 napig en is borzalmasan aludtam, oranket felkeltem hol a dorgesre hol arra, hogy folyik rolam a viz, most meg folyok le a szekrol olyan faradt vagyok. :D

Eskuvo: Terdig ero amolyan "apol es eltakar" ruham lesz, varratni fogom, semmi extra. Sima mell allatt huzott feher muszlin ruci.  Nem az a klasszikus eskuvoi, de valojaban meg az, mert maskor biztos nem fogom felvenni.

Ruha: en most kezdek kipuffadni mindenbol, mar kenyelmetlen a farmer, uh. elokotortam tavalyi lenvaszon gatyakat, de persze nem tudom oket begombolni, uh teganp vettunk a Tescoban egy feheret, most meg kicsit bo, de legalabb szellozik es nem rohadok bele es meg is tudom kotni, nem erdekel, hogy lotyog, 1 honap mulva legalabb nem kell ujra venni, akkor meg mar tuti kitoltom...

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok! Szeretnék én is csatlakozni hozzátok! December 30 ra vagyok kiírva, így 9 hetes kismama vagyok! Szerettünk volna kistesót, szerencsére nagyon hamar összejött. Van már egy 2 éves "nagyfiúnk". Vidéki kis faluban élünk, nagy udvarral, 2 kutyával.  7 hetesen voltam UH-n, akkor volt a Picúrka 13 mm-es. Következő csak a 12 hetes UH.... nagyon lassan telnek a napok!  Esténként rosszul vagyok, de még nem hánytam. Még nem kenem semmivel a pocim... sajnos az előző terhességemnél kentem Rossmanossal, Milupással, és mégis  teljesen szétrepedt a bőröm... genetika. Úgyhogy én már csíkosan indítok.
2 éve tiszta ragya volt az arcom, nagyon csúnya, gyulladt pattanásos, most meg gyönyörűszép! 
Sziasztok
Timi

timea89
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: