Új privát üzeneted érkezett!

Mire megszületik ez a babó éppen betöltöm a 37- et ha az élet megtréfál akkor lehet előbb jön a szülinapomra (14).

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Sziasztok kismamak!  
Hogy birjatok ezt a meleget? Engem kikeszit, nem eleg hogy a vernyomasom az egekben van, folyton izzadok, mi lesz igy a nyaron?
zzssuu
 
 


Sodrika, nekem a nagylányom dec 29-re az apukája szülinapjára volt kiírva, 41+1 napra született január 5-én :) nem lett apa szülinapi babája. Most még a harmadik lehet esetleg! 

Zzssuu, engem a melegtől az anyósom jobban kikészít.....



Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 

 
 

Na azt meg el is feledtem írni, hogy jún. 25-én megyek az integrált teszt első fázisára, uh+vérvétel, aztán meg júl. 1-én megyek a dokimhoz. 

Nálunk vicces a dokihoz járás, mert több, mint 200 km-t utazok, Borsodból Pest Megyébe. Most, hogy már nyári szünet lesz, így mindkét lányt vinnem kell, nem gond, a nagy ügyesen elvan a kicsivel amíg én bent vagyok.

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Döglődünk mint mindig! És mi még ne szóljunk egy szót se még nem leszünk nagy pocakkal én az elsőnél a terhesség végét szenvedtem végig a kánikulában a másodiknál a szoptatást.

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


pimpoka az a nem semmi, de jó hogy a nagylányod ilyen rendes ügyes csaj! Hát én jövőhét hétfőn megyek a dokihoz (újhoz, magán) kiváűncsi vagyok már nagyon hogy minden oké e meg minden jó-e?

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Csajok én ma olyan szinten szarul vagyok hogy csuda alig élek, hányinger hegyek, fejfájás,erőtlenség felső fokon, alig bírok megmozdulni ha mégis 5 percig lihegek , délben le kellett feküdnöm olyan szarul voltam de csak 5 perc bóbiskolás fért bele mert kissebbikem ma itthon volt. Mint a mosott kaksi hihetetlen. :-(

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


És holnap meló vááááá... nem akaródzik. :-(

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Hétfőre van időpontom a dokihoz drukkoljatok hogy minden oké legyen.

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Én nagyon drukkolok, hogy egy vagy két lüktető szívecske hangját halld majd és minden jó legyen!

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


@pimpoka:


Aranyos vagy köszönöm!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Bejött a sejtésem: tegnap voltunk ultrahangon. A maszat ülőmagassága 3,7 mm, a petezsák 17,7 mm, a szülési dátumom méretek alapján inkább január 30. lenne, mint a hivatalosan számolt február 1., , valószínűleg előbb fogant, ezért látszott hamarabb a teszten. A végleges időpontot majd a következő alkalommal fixáljuk 3 hét múlva. Volt szívdobogás is, és jó helyen ágyazódott be, szóval jó hírek. És negatív a tenyésztésem, tehát minden rendben, mehet a szex, a strand, a bármi. :)

Viszont csatlakozom: folyamatos hányinger, rosszullét, délután fáradtság, este a melegtől nem alszom... Zzzssuuu: a magas vérnyomás nem jó, nekem meg alacsony, 90/50, na, ilyenkor ez sem. Felálláskor elszádülök és sokszor 15-20 másodpercig csak feketét látok.
Mondjuk nálam mindig az első 12-15 hét terhes, onnantól jól elvagyok. Szóval már csak 6-9 hét és hawaii... :D

Lilypie Fifth Birthday tickers


Lilypie Third Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
zöldtea
Tolna megye
 
 
 
 
 


Zöldtea, remek hírek! Gratula! Nálatok sem lesz túl nagy a korkülönbség a második és harmadik gyermek között. 
Hol fogsz szülni, ahol az előző kettőt is vagy másnál, más helyen?

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


@zöldtea:
Ez de szuper csudijó hírek, gratulaaaa!!!!! Na erre várok én is!!!! :-D

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


@zöldtea:


Hányadik hétben is vagy? Nekem 5 hetes papírra írt a doki 21mm-es petezsákot előző héten amikor először voltam 7mm-ert a 6. héten meg 18mm ert  és akkor most mi van ? Így higgyem el hogy jó adatokat mért?

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Sziasztok! Én is januárra várom a babám, első gyerkőc, úgyhogy eléggé izgulok. Tegnap voltam dokinál, aki látott valamit az ultrahangon, azt mondta, lehet, hogy kétszarvú méhem van, de aggodalomra semmi ok, ettől rendesen ki tudom hordani és meg tudom szülni a babát, hacsak az egyik fele nem csak "járulékos", vagyis nem aktív, és ha abba a felébe ágyazódott be az nem túl jó. De legközelebbre csak a 12 hetes ultrahangra hívott be (most 8 hetesek vagyunk). Olvasgattam fórumokat meg egyéb oldalakat, hát azoktól sem lettem okosabb. Úgyhogy most nem tudom hogy parázzak vagy ne. Van itt valaki még akinek uterus bicornis unicollisa van, és meg tud egy kicsit vigasztalni?
kata1988
Madaras
 
 


Sziasztok,én ha minden jól megy január 16-ra várom a kicsit,sajnos nem jól kezdődött a terhesség, volt egy elég nagy hematómám,amiatt 10 napig feküdtem kórházban.Kiengedtek,mivel felszívódóban van,hétfőn megyek orvoshoz,remélem minden rendben lesz.Első baba,úgyhogy eléggé bevagyok rosálva,de nagyon vágyunk már rá,úgyhogy bízom benne,hogy nem lesz semmi gondd. Mióta kiengedtek a kórházból szedem az utrogestant+MagneB6-ot,és rengeteget pihenek,kiírtak betegállományba,így dolgozni sem járok,a házimunkát is kerülöm.De azért így is bennem van a para.
caty1982
 
 


@kata1988:


Szia! Én még nem hallottam ilyenről, de bizzunk benne hogy minden rendben lesz én a helyedben felkeresnék egy másik dokit is  biztos ami tuti! Fel a fejjel nem lesz semmi baj!

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


@caty1982:


Gratula és kitartás vigyázz magatokra! Mindent a a babóért!

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


@sodrika:


Köszönöm!
caty1982
 
 


Mi újság Kismamik?????? Sehol senki? Hogy vagytok?

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Megjöttem a dokitól, minden rendben 8 hetes 6 napos terhes vagyok, a babó formás 21mm-es izgő-mozgó kis bokszoló és január 20. a saccolt dátum.

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


sodrika, gondoltam ma rád! Jó hírek, gratula!

Mi hétvégén a tesómék hármasikreinek a keresztelőjén voltunk. Nagyon jó volt, a gyerekek gyönyörűek voltak,mi pedig együtt voltunk jó sokan és az is nagyon jó volt.  Vasárnap főzés, vasalás...stb, meg még elszaldtunk anyósékhoz, ahol a nagyobbikom akkorát esett, hogy ma nem tudott menni a táborba....

Egyébként minden rendben, már nagyon várom a jun.25-ét, mert én akkor megyek uh-ra, integráltra, egy hét múlva meg a dokihoz. Úgyhogy jó sokszor láthatom majd a bébit. Már nagyon várom, hogy megkukkantsam, olyan hülye érzésem van,hogy nem érzek semmit, mármint, hogy soha semmi tünet nem kíséri a terhességeimet.

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


@pimpoka: Tényleg de ari vagy hogy gondoltál rám! Köszi jól esik! Na akkor jó kis hétvége volt az esést leszámítva milyét ütötte meg ennyire hogy nem tudott menni? Szegény biztos szomorú! Soha semmi tünet? Hát nem is tudom hogy ez jó vagy sem én ezzel a babóval minden mozzanatát érzem a dolognak. az sem olyan jó.

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


sodrika: anyóséknál jött föl a teraszra,2 lépcsőn és olyan rosszul esett el, hogy megrándult a válla és mindkét lába, az egyiken a combja a másikon lábszára azonnal ellilult és feldagadt. Sajnos be is lázasodott. De tegnap már kutya baja sem volt, így megkezdte a tábort. Ez nem ott alvós,8-16 óráig van. 
Hát semmi tünet, nulla. Remélem minden rendben vele is!

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


@pimpoka:


Az szép esés lehetett szegénykém! De örülök hogy rendbe jött. Aha ez olyan napközis tábor, nálunk is lenne de egyszerűen azokon a napokon amikor én is dolgozom nem tudjuk megoldani hogy 8-ra odavigyük, mert fél 8-ra járok dolgozni , apa meg 6-7-re. úgyhogy szegénykém itthon nyomul amíg dolgozunk a nagyival aki nemigen tud menni így nem viszi le még a játszira sem a gyereket , de szerencsére sok szabadnapom van tekintve hogy ha dolgozom akkor reggeltől estig nyomom. A kicsi meg megy az oviba , sajna ez van!

Biztosan minden rendben van pocaklakóval is!

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is csatlakoznék Hozzátok, január 14-re vagyok kiírva. :-)
Még nincs gyerkőcünk, Ő lesz az első. Másfél évet vártunk rá, de végül normál úton sikerült. Esküvő is lesz 2 hét múlva, de nem a baba miatt, mert már korábban kitűztük az időpontot. :lol: Nekem csak annyi a problémám, hogy Apa még nem fogta fel, Náltok hogy van ez a leendő Apa hogy kezeli?
viktria
 
 


@viktria:


Helló! Üdv. itt és gratulálok! Pont a szülinapomra vagy kiírva!
Nálunk ugyebár már 3. babó és nálunk apa szerette volna nagyon , és tekintettel arra hogy 2 terhességen már túl vagyunk ő pontosan tudja mi vár ránk!

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Helló Lányok!

Na, voltam ma uh-n és integrált első vérvételén. Hát olyan mozgákony volt a bébi,hogy csuda, alig tudta a szonoráfus megmérni, a köldökzsinórban lévő ér pulzálását megtalálni. 

A nyaki redője 1,5 mm, ülő magassága 6.75 cm. Ő már sejette a nemét, de kértem, hogy ne mondja el, mert csak szüléskor szeretnénk megtudni. 

Jó volt látni, nagyon. 

A lányok az oda-vissza 4 órás utat most elég ramatyul viselték, a kicsi Mátyásföldtől-Miskolcig zokogott, olyan fáradt volt,hogy már aludni sem tudott....

Kedden megyek a dokimhoz, akkor megint láthatom, mert ő mindig csinált uh-t is. 

Majd remélem nem felejtem el megkérdezni, hogy mi van, ha alacsony a nátrium szintem, mert alacsony.

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Sziasztok!
Csatlakoznek hozzatok!
Elso kisbabankat varjuk. Januar 14-re varhato a kis csoda! Eleg regota probalkoztunk es most mikor nem is szamitottunk ra, vegre sikerult!!! :)
A 8. evfordulonkon estem teherbe, ugyhogy ettol meg kulonlegesebb nekunk <3
Angliaban elunk mar kozel 8 eve, szoval itt is fogok szulni. Kivancsi leszek, mert ugye mint altalaban mindenrol, az itteni terhesgondozasrol is olvastam jot rosszat. Majd meglatjuk :)
Mindenkinek csodas, problemaktol mentes baba varast kivanok! Es kitartas!!! :)

Lilypie Maternity tickers
lindabit
Anglia
 
 


@lindabit:


Szia! Gratulálok és nagyon jó egészséget nektek! Üdv. itt!

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


@sodrika:



Aranyos vagy, koszonjuk szepen! Es viszont kivanom nektek! :)
lindabit
Anglia
 
 


@viktria:



Szia! En is januar 14-re vagyok kiirva, illetve csak az en szamitasaim szerint, mert otthon 17-et irtak a papiromra a 6 hetes uh-n, itt kint pedig meg nem voltam. Es nekunk is elso baba, kb 2 ev probalkozas utan. Nalunk is nehezen fogja fel apuci :) de oszinten szolva en is.
Hogy sikerult vegul teherbe esned? Mert nekunk pont olyan idoszak volt hogy nem figyelgettunk peteerest meg datumokat, ugy voltunk mar vele, hogy majd jon ha o ugy gondolja es varatlanul a 8. evfordulonkon megtortent a regota vart csoda :)
Gratulalok nektek! Nagy orom ez. Es szinte felfoghatatlan!
lindabit
Anglia
 
 


@lindabit:


Nagyon köszönöm, Nektek is hasonló jókat kívánok, hisz tényleg ez hatalmas boldogság. Főleg ennyi idő után.. 
Én mértem a hőmet és akkor amikor leesett kb. 36,4-re, akkor tudtam, hogy este elkapom Apát. 
Ez önmagában nem volt elég, mert már néhányszor próbáltuk így és akkor nem sikerült, emiatt egyik nap elkeseredésemben bementem a gyógyszertárba és a gyógyszerészt kértem, hogy segítsen. Nincs baj sem velem, sem a Párommal, mégsem jött a babó. Azt mondta, hogy szedjünk mindketten nagy dózisban E vitamint, mert ezt termékenységi vitaminnak is hívják. Azt gondoltam, mi baj lehet, próbáljuk meg. 400-as kiszerelésben, napi 1 szemet szedtünk és egy hónap múlva megfogant a baby.  Az hozzá tartozik az igazsághoz, hogy kitűztük az esküvő időpontját, elkezdtünk építkezni, tehát, az is lehet, hogy csak lelkileg kellett biztonságban érezzem magam. Szerintem ez nagyon fontos! Nos így sikerült, korábbi 2 kémiai terhesség után. Pozitív teszt után ott mindkettőnél pár napra rá meg is jött. Nem tapadt meg, de most szerencsére itt van velünk a kis manónk. Vasárnap leszek 12 hetes és kezdenek enyhülni a tünetek. Émelygés, fáradtság... Nálatok nem csökkennek még? Jövő csütörtökön megyünk uh-ra, addig megesz a fene, rossz, hogy nem láthatom gyakrabban.

Szép hétvégét Nektek és boldog babavárást! 
viktria
 
 


@viktria:
Hát nálam most pont megint előjöttek a tünetek hányinger, fáradtság nagyon hamar kifulladok, a puffadás az állandó!
Én is úgy szeretném gyakrabban látni, jó lenne Hetente menni uh.-ra. :-)

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Sziasztok!

Nos, én is elszóltam magam, mert ma reggel hányingerre ébredtem. Ráadásul nehezen viselem a hidegfrontot, pláne ha még a szél is fúj. Jó kis belső remegés, feszültség fogott el ebédidőben, azóta fekszem, mert így nem olyan vészes. :roll: Ti hogy vagytok? Szerencsére a pocak nem fáj és semmi egyéb, de remélem hamar elvonul a front, mert lenne még itthon dolgom. Sodrika, a puffadás az nálam is állandó, elég vicces néha a hasam mérete miatta. :lol:
viktria
 
 


@viktria:
igen néha én is úgy nézek ki mint aki legalább az 5. hónapban van. :-D

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Helló Lányok, hová tűnt mindenki? Én voltam kedden dokinál, minden rendben volt bébivel. 
Voltam tegnap a védőnőnél is, nem nagyon bírom, de azt a pár alkalmat kibírom. Pl van egy tizeniksz éves csuklós vérnyomása, szerinte az a tuti, nekem általában 140-150 között méri. Sosem volt panasz a vérnyomásomra, szerencsére várandósságok alatt sem. De ő állítja,hogy az övé jó, mert már viszem magammal az én készülékem is. 
Aztán a védőnő után elmentem a háziorvosomhoz, nekem ő ír ki minden beutalót, vérvételhez cuccokat, mert én nem helyben járok szülészhez. Megcsinálta az ekg-t, belgyógyászati vizsgálatot, majd a fogdokival is pecsételtek már egyet, mert ez a legfontosabb a védőnőnek, hogy ezek meglegyenek...

Jah és tegnap írt fel megint egy havi injekciót a dokim, de utána felhívott, hogy megnézte és a várandósoknak csak doboz áron is járhat a clexane. Kafi, így megszabadultam havi 9000 forinttól és csak 900 forint dobozdíjat kell fizetnem. Úgyhogy ma reggel már a hematológián kezdtem. Juppi, sikerült elintézni. 

Az ántsz elhagyta a vérem, így megint mennem kell oda vérvételre, hurrá. De így legalább letudom a toxoplazmát is. 

Már határozottan érzem a pici mozgását, nagyon jó!

Mi hétvégén elköltözünk itthonról a csajokkal anyukámhoz, mert neki van egy nagy sárgabarackosa(kb. 1500 fa) és a szüretet mindig én szoktam csinálni neki. Persze nem fogom most szendi és ládázni és traktorozni és minden más, csak ott leszek és elindítom a munkásokat reggelente, néha kimegyek ellenőrzöm őket....stb. Majd augusztus elején jövünk haza. Aztán meg kell tartani a kicsi szülinapját, mert az júli 19én van, de nem leszünk itthon, így augusztusban csináltuk tavaly is. 
Nyaralni is kellene menni, habár én és a férjem sem vagyunk egy nagy nyaraló fanok, de a nagy lány már igényli és kell is, úgyhogy majd valahol valami vízparti helyet kutatok. 

röviden ennyi és nálatok mi a helyzet?

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni hozzátok, január első napjaiban (4.) várom második babámat. Van már egy négy éves kislányom.
Múlt héten kedden voltam 12. heti uh-on és genetikai tanácsadáson. Ott a korom miatt (37) egyből az amniót ajánlották. Én egyelőre még nagyon húzódozok ettől a vizsgálattól...

Kép
Kép
molmar
 
 


molmar, miért nem csináltatsz egy integráltat? aztán ha az jelez valamit, akkor pedig muszáj az amnio. 
Mekkora volt a genetikai uh-n a pici nyaki redője? 



Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Az integráltat a 16. héten csinálják, nem? A nyaki redőre csak annyit írtak, hogy 3 mm alatt.

Kép
Kép
molmar
 
 


Nem, az integráltat a 12.héten (genetikai uh+vérvétel) és a 16. héten vérvétel formájában. 
Van valami vizsgálat a 16 héten is, azt azt hiszem quartett tesztnek hívják, azt a 14-20. héten végzik. 

Nem olcsó az integrált, ahol én csináltattam most is, ott 29 ezer volt, nekem biztosabb, mint egy afp vagy más. 



Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Ja, hogy a kombináltra gondoltál! Szétnéztem helyileg és nem tudtam volna 30-nál kevesebbért megcsináltatni, annyi pénzem meg nincs. 5 éve még ez ingyenes vizsgálat volt, akkor megcsináltattam, nagyon jó eredményeket kaptam, ezért nem vállaltam az amniót. Pedig akkor is ajánlották. Hál' istennek a kislányom egészséges.

Kép
Kép
molmar
 
 


Nem a kombináltra gondoltam, mert az csak egy genetikai uh+ egy vérvétel, az integrált annyival bővített, hogy még egy vérvétel van a 16. héten, ez váltja ki az aft is.

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


@pimpoka:


Nem nagyon tudok mire reagálni azért nem írtam minden nap többször is bekukkantok!

De jó hogy minden rendben én már annyira várom a jövő hét keddet akkor csinálja a dokim a kombinált tesztet uh-t mindent úgy szeretném már látni! (nem a dokit)

Áááá nem is értem azért mert védőnő miért kell hülyeségekhez ragaszkodni legyen már egy védőnő kicsit életrevalóbb basszus nekem ezért volt szerencsém az eddigi védőnőmmel (imádtam) mert csak a lényeges dolgokkal vegzálta a mamákat a hülyeségekkel nem foglalkozott elmondta mert muszáj aztán legyintett hogy ezt hagyjuk is, tünemény volt sose volt kioktató vagy lenéző imádtam sajna nyugdíjba ment, aki most helyettesíti augusztusig az is rendesnek tűnik, de kiváncsi leszek a végleges védőnőmre majd augusztustól hogy milyen lesz!

Na basszus azért havi 9000 az nagyon nem mindegy! Szuper!

Elhagyta a véred???????  Az de remek!

Hűűűű egy hónap a farmon? Nem lesz megterhelő? Jó olvasom hogy inkább csak felügyelni fogsz de akkor is, mindenesetre jó "nyaralást, barackozást"!



Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


@molmar:


Szia! Üdv itt!
Mi az hogy egyből azt ajánlották, jó mondjuk az én dokim is elmondta hogy 35 felett fel kell ajánlaniuk, de van előtte két szűrő vizsgálat amit meg lehet csináltatni és ha azok magas kockázatot mutatnak akkor érdemes a szúrást mert az adja a legpontosabb eredményt! (nekem is felajánlotta 36 vagyok) de mi most megcsináljuk a kombinált szűrést előbb aztán meglátjuk kell e további lépés! Nem hiszem hogy bármi baj lehet a babóval de azért nem vagyok nyugodt amig az nincs meg!

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Sodrika, persze még azt is írásba kellett foglalnom a védőnőnél, hogy én elutasítottam! a genetikai vizsgálatot, majd odaírtam,hogy ez így nem igaz, nem Debrecenben, hanem Pesten végeztettem el, ő áthúzta, hogy nem éltem a lehetőséggel. Nem értem, milyen lehetőséggel, mert igen, ha Miskolcon lenne az állandó orvosom és ő küldött volna és én nem megyek akkor ok, de nem küldött és én máshol ahol eddigi két terhességem során már megcsinálták, ott csináltattam meg. Na mindegy, én úgy gondoltam, hogy kibírok még két alkalmat és nem megyek hozzá többet. 

Július 1-től változott a törvény, nem kötelező az afp, szülésznő is vezethet szülés, amennyiben alacsony rizikójú, 37 év fölött kell genetikára küldeni a nőket és a legfontosabb számára, hogy védőnők szerepe is erősödik, de ezt nem tudta pontosan kifejteni, hogy mégis miben....

Állítólag azt az igazolást is, amit eddig a kórház adott ki, a kötelező megjelenésekről a terhesgondozáson, azt most már a védőnő fogja, na és ő ezzel fenyegetőzött is, hogy ha nem megyek, nem adja ki nekem... de majd én utánajárok, hogy is van ez, mert ha a dokim kiadja, akkor nekem bizony beszélhet őkelme. 



Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Most voltam dokinál megnézhettem csipetemet meghallgattam a szívverését, olyan kis cukipalánta, vett le kenetet bacit nézni és hogy ő ezt minden hónapban megismétli (bár nem szokták) mert elmondta hogy lehet olyan baci ami burokrepedést okozhat és mindegy mennyi idős a terhesség akkor annak annyi ezért ő ezt minden hónapban megcsinálja le is csökkent drasztikusan a kismamáinál a vetélés száma, minden további vizsgálat jövő héten lesz mert most még korainak találta a babó még pici éppen 12 hetes úgyhogy várunk a kombinált teszttel és a tarkóredő méréssel jövő hétig ami nem baj mert jövő héten apa szabin van így eljön velem megnézni picurkát! 

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Múlt héten mi is voltunk a 12. heti genetikai uh-n. Nagyon jó volt látni a Picikémet, kértem, hogy mondják meg ha látják a nemét. Egyelőre csak erős tipp van arra, hogy kislány. :-) Majd a következőn mondja tutira. Nyaki redő 1,08 mm és bár a korom nem indokolja 32 év, de megcsináltattam az integrált tesztet, majd lesz még egy vérvétel és 25.000 Ft az Oxivitben, a Szépvölgyi úton. Nem tudom, hogy lehetséges-e, de azt hiszem, én már érzem a baba mozgását időnként. Olyan kis pöckölgetést érzek, amit eddig még sosem. Első baba, úgyhogy nem tudom mit kell érezni. :-)
viktria
 
 


Viktria, de jó, hogy minden rendben. A másodikkal én is ennyi idős voltam, mint te, de én is kértem már az integrált tesztet és most is. Nekem július 16-án kell mennem a második vérvételre. 
Szerintem érezhetsz már babamozgást, nem mindenki egyformán, egyidőben veszi észre. Nekem már a harmadik én is elég korántól érzem.

Nekem most az volt az elméletem, hogy nem szeretném, csak szüléskor megtudni, hogy milyen nemű a baba. El is terveztük tök jól a férjemmel. Az integrált uh-n is mondta a szonográfus, hogy ő már tudja a nemét, a doki is monda elsején, hogy tudja a nemét, mondtam, hogy csak szüléskor szeretném megtudni, ő meg mondta, hogy nem bírná ki, gondoltam, de béna vagy öcsém. 

Most volt a házassági évfordulónk és gondoltam az lesz az ajándék, hogy elmegyek 4D-re és csináltatok egész babás képet és nemre utaló képet, ha már  mindenki látta, hogy milyen nemű. 
Szerintem nagyon jó képeket csinálta a szonográfus, habár a punci-kuki kép nem lett, de megtudtam, hogy kislány, és olyan, de olyan boldog voltam. Vettem egy szerelmes lapot az uramnak, beleragasztottam az uh képet és a kép alá írtam, hogy kislány. Majd hazamentem és odaadtam neki, nagyon örült és mondtam, ha felhajtja a sarkát, ott a neme is, azonnal megnézte és ő is nagyon boldog lett tőle, hogy három kis punása lesz már. 



Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: