Új privát üzeneted érkezett!

Szia Lilka!

Lamme hozzászólása fölött kettővel van az én kérdésem. ha tudsz, légyszi válaszolj majd arra is. :D

BUÉK

babicskó
 
 


Babicskó: Én annyit tudok neked mondani, hogy nekem az orvosom már a huszon valahanyadik héten elvégeztette (először) a strepto tesztet. Mivel ez pozitív volt, így már akkor mondta, hogy szülésnél antibiotikumot fogok kapni. Ennek ellenére még vagy háromszor, de lehet, hogy négyszer is elvégeztette. Volt köztük negatív is, de ha már egyszer kapott az ember egy pozitívat, akkor már egész életére annak tekintendő. Szóval én azt ajánlom, hogy csináltasd meg minél előbb. Ha pozitív, akkor már tudod, hogy mihez kell tartani magad. Ha negatív, akkor is benned lehet sajnos, de azért megnyugtató lenne egy ilyen eredmény. Én utóbbi esetben ismételtetnék még pluszban a 36. héten is. Az eredmény nem tudom, hogy mennyi idő alatt van meg. Nekem az utolsó mintát nov. 6-án vette le az orvosom, és 9-én délelőtt mentem be szülni, és akkor már a számítógépben meg volt az eredmény. Remélem tudtam valamit segíteni.
lamme
 
 


Mindenkinek BUÉK!

Babicskó, majd biztos válaszol Doki, ha lesz ideje :)
Ahogy írtad, hogy lehet beindul a szülés a pakolástól...szerintem próbálj tartózkodni a cipekedéstől, Te mégis nagypocakos kismama vagy, s most ez a legfontosabb! Ha jól értelmezem amit írtál, a költözéskor még nem töltöd be a 37. hetet, márpedig ha a betöltött 37. hét előtt indul meg a szülés, az koraszülésnek számít, s tudtommal koraszüléskor minden esetben adnak, vagy legalábbis adni kellene antibiotikumot!! Nem tudom ez minden kórházban így van-e, gondolom nem :? :? de az én orvosom azt mondta, hogy koraszüléskor rögtön adnak.
Viszont ha időben szülsz, akkor meg a 36. hét optimálisabb a vizsgálatra, mint egy korábbi időpont...ha jól gondolom minél közelebb van a vizsgálat (tenyésztés) időpontja a szülés időpontjához, annál jobb. Csak ugye nem lehet tudni mikor szül az ember. Tehát ha korábban megcsináltatod, akkor lehet majd még egy vizsgálat kellene a terminusod előtt(mivel addig még jó pár hét hátra van). De szerintem is csináltasd meg, aztán legfeljebb 2 tenyésztés lesz.
Ez csak az én véleményem. Doki és Lilka majd biztos segítenek.
Minden jót!
Ági

Kép
ági_bp
 
 

 
 

Lamme, Ági!

Köszönöm a segítséget! Sajnos még tényleg csak a 36.hetet töltöm be akkor, valójában már így is kitoltam a költözködés időpontját. Hát bútorokat nem fogok cipelni az tuti, dehát az egész család holmiját, ruháját, játékokat, poharakat stb. az előző napokban én fogom bedobozolni :shock:

Olvastam feljebb, hogy van akinek vizeletből tenyésztik ki a bacit. majd megkérdezem a háziorvosomat, hogy ő tud-e adni ilyenre beutalót. Nőgyógyásznál a 31. héten voltam, nem csinálta meg a szűrést, azt mondta, majd a következő alkalommal. :roll:
Magánrendelés átka. :twisted: Terhes vagyok és még egyszer se vett kenetet. Igaz nincsen panaszom, de én is annak a híve vagyok, hogy inkább feleslegesen, de nézzék.

Azért köszönöm a tanácsokat, legjobb ha tényleg arra vigyázok, nehogy koraszülés legyen :P

BUÉK mindekinek!!

babicskó
 
 


Szia Babicskó!

A választott ellátás az intézmény és az ellátó orvos döntése.

A szűrés a 35-36. héten javasolt, ha a szülés ennél korábban következik be, az anyának adni kell antibiotikumot.

Ha a szűrés nem történt meg, akkor bizonyos intézmények az anyának antibiotikumot adnak, a gyermeket tenyésztéssel vizsgálják, hogy fertőződött-e, tulajdonképpen az anyát úgy kezelik, mintha hordozó lenne.

Vannak olyan intézmények / orvosok, akik nem szűrnek és nem kezelnek, és a babát sem vizsgálják, hogy fertőződött-e. Ők csak akkor adnak antibiotikumot, ha úgy gondolják, hogy ez kell.

Így az ellátó orvost kell megkérdezni, hogy nála mi az eljárás, és annak alapján lehet felkészülni a tennivalókra.

A vizeletben lévő baktérium a hüvely egyidejű fertőződésére is utal. Bármilyen alacsony baktériumkoncentráció esetén KÖTELEZŐ az antibiotikum szüléskor.

A magánrendelésről azt gondolom, hogy Te fizetsz, 3-4 ezer forint a szűrés, kérd meg, hogy végezze el az orvos, mert téged ez nyugtat meg.

A koraszüléstől sem szabad megijedni. Persze inkább ne legyen. Ne ülj meleg vízbe, ne hajolj és ne idegeskedj... Hát ez egy költözés előtt nem lesz könnyű...

A tenyésztés ált. 3 nap után ad eredményt, van-e korokozó ill. + 1-2 nap, ha végeznek rezisztencia vizsgálatot is. Ezzel az is megállapítható, milyen antibiotikumra érzékeny a baktérium, ami nem csak strepto B lehet.

Ahogy Ági mondta :D , próbálj magadra vigyázni, h., ne legyen koraszülés.

Üdv: Doki
lilka
 
 


Atti!

A gyulladás okozza a bajt. Önmagában a strepto nem. Igen, jól gondolod.

Lilka
lilka
 
 


Sziasztok!

Leírom, hátha valakinek segítek:

a háziorvos elméletileg tud adni tenyésztésre beutalót:

Még nem tudom, hogy jó beutalót kaptam-e (az orvos is bizonytalan volt), holnap kiderült a laborban:

Neve: Mikrobiológiai vizsgálatkérő lap
(középsugaras vizeletből, vizsgálat iránya: aerob, feltételezett kórokozó streptococcus)

babicskó
 
 


Sziasztok!

Először is BUÉK mindenkinek!

December 28-án császármetszéssel megszületett a kislányom, Gréta 3.450 grammal és 48 centivel.

A műtét előtt kb. 1,5 órával kaptam Standacillint vénásan, ő is kapott 5 napig - a születése napjától - Unazint. Vért vizsgáltak nála, vizelettenyésztés történt kétszer, amiből az első negatív, a másodikat még nem tudom. Olyan is volt, hogy CRP (?), amiről azt mondták, hogy jó lett az eredménye.

Most mindketten jól vagyunk.

Mellékelek képet róla.

Kép
martyr
 
 


Szia Martyr! :D

Nagyon örülünk Dokival és sokszor gratulálunk Gréta babához. Édes, aranyos, minden rendben lesz vele. :)

CRP pontosan nem tudom mit rövidít, de a gyulladás kimutatására szolgál. Ha magas az értéke az a rossz, azt jelenti gyulladás van a szervezetben. DE EZ NINCS GRÉTÁNAK!!!! Hála Istennek! :lol:

Sok puszit és tejcsit kívánunk.
Lilka
lilka
 
 


Én annyira okos vagyok! :lol: Leellenőriztem magamat, nehogy butaságot írjak.

Martyr ezt találtam! http://www.hazipatika.com/services/lab/body/38

Lilka
lilka
 
 


Martyr!
Szívből gartulálok Nektek! Örülök, hogy minden rendben van! :D
puszi

Kép
ági_bp
 
 


Martyr: Én is gratulálok Grétához!! Sok boldogságot és jó egészséget kívánok nektek!! Nagyon szép kislány!! :wink:
lamme
 
 


Sziasztok!

Elkeseredett esti keresgetésem során akadtam e fórumra, végigolvastam az utóbbi hetek hozzászólásait, és már kicsit jobban érzem magam.

Rólam: az első babával holnap kezdjük a várandósság 16. hetét :D , amit kora reggel AFP vizsgálattal "ünneplünk". Illetve lesz találka a dokival is, aki hüvelyváladékból kitenyésztett strepto B-re antibiotikumot ír majd fel :(

Ma este azért fogtam a böngészésbe, hogy kiderítsem:
- mennyire veszélyes a magzatra az antibiotikumos kezelés, illetve
- van-e eredményes alternatív gyógymód (pl. homeopátiás szer) a drasztikusnak tűnő antibiotikum helyett strepto-B-re?

Az alternatív gyógymód kérdésben szinte semmit sem találtam - a topik korábbi hozzászólásai sem bíztatnak...
Azért, ha van valakinek ötlete, megosztja velem???

Az antibiotikum után nyomozva egy új dolog is nyugtalanít: szinte mindenhol penicilin származék alkalmazását látom. Nekem viszont penicilin-allergia gyanúm van. Sosem lett kivizsgálva, de eddig mindig kerültük. Ezt holnap megbeszélem az orvossal is... de semmikép sem szeretnék olyan antibiotikumot - ha már elkerülhetetlen - ami árthat a babának.

Van aki járt hasonló cipőben? Ekkor milyen szert szoktak felírni???

Holnap beszámolok a doktor úr mit javasolt.

Köszönöm/köszönjük a segítséget,
Zsófi
zsóbaba
 
 


Zsófi!

Örülünk, hogy megtaláltál minket :D és annak is, hogy sikerült picit megnyugodnod!

Az antibiotikumtól, ha úgy szeded és azt amit előírnak, nem kell félned. Saját és a babád érdeke. A penicilinnek van alternatív megoldása. Én Rovamycint szedtem a terhességeim alatt.

Sajnos homeopátiás megoldásról nem tudok strepto ügyben, de szerintem nem ez a pillanat amikor ezzel kisérletezni kellene. Ráadásul a terhesség alatt használt gyógynövények hatását nem vizsgálják.

Arra készülj fel, hogy ez a baktérium többször visszatérhet a terhesség alatt, de ha ezzel tisztában van az orvosod, márpedig most már tudja, akkor nem kell félned, mert szülés alatt kapsz majd antibiotikumot és a babát is kezelni fogják.

Egyenlőre csak annyit tehetsz, hogy betartod az orvos utasításait. Tudni fogja mit adjon penicilin helyett. Nem kell izgulni az antibiotikum miatt.

Esetleg a terhesség későbbi szakaszában szedhetsz grapefruit mag olaj kivonatot, de ezt beszéld meg a dokiddal. Ez egy jó kiegészítése a baci "ölésnek".

Lilka :)
lilka
 
 


Zsófi: Van más antibiotikum is a penicilinen kívül, ezt a dokid fogja tudni :wink: Nekem a leleten rajta volt vagy hét-nyolc féle dolog, amire érzékeny volt a bennem talált strepto, úgyhogy volt miből választaniuk :D Bár én nem vagyok penicilin érzékeny, és a szülésnél azt kaptam. Remélem ezt a strepto-t leszámítva szép és komplikációmentes lesz a terhességed :wink:
lamme
 
 


Kedves Lilka, Lamme!

Köszönöm mindkettőtöknek a választ!
Reggel megjártuk az AFP-t, és beszéltem az orvossal is. Elmondtam neki a penicilin gyanút, és azt, hogy ennek alapja egy csecsemőkoromban kapott penicilin-kúra, amitől kiütéses lettem.

A nagy rohanásban, végül mégis abban maradtunk, elkezdem a Semicillin kúrát, de ha bármi szokatlant tapasztalok, hívom.
Úgy érzem, nem lesz baj! Később nektek is riportálok:)

Üdv,
Zsófi
zsóbaba
 
 


Martyr!

Gartulálok a picikédhez!! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Strepto szűrés ügyben leírom mire jutotta. Tehát kaptam a háziorvostól beutalót, egy kimosott, kifertőtlenített üvegben vittem vizeletet a laborba, de nem fogadták el. Egy gyárilag steril kémcsőbe kell vinni a mintát, tehát másnap vissza kellett mennem (a kémcsővet a laborban adták oda, és mondták, hogy reggeli első középsugaras vizeletet vigyek, úgy hogy előtte megfürdök alaposan)

Az eredmény szerencsére negatív. Szerdán megyek nőgyógyászhoz, ha jól tudom, ő kenetet vesz és onnan is néznek tenyésztést.

a vizelet eredménye kb 7 nap alatt van meg . ill. 9 nap, ha kitenyésztették a Streptot, mert akkor még néznek valamit.

sok sikert mindenkinek!

babicskó
 
 


Babicskó!

Valóban a vizelettenyésztés és a vizelet vizsgálat nem ugyanaz. A vizsgálathoz nem kell steril kémcső vagy tartály míg a tenyésztéshez steril eszközök szükségesek, mert azt akarjuk megtudni a vizeletben van-e baktérium és az mi. Ha nem "sterilek" a körülmények előfordulhatna, hogy az otthonról hozott üveg falán lévő baktériumot tenyésztenék ki aminek nem sok értelme lenne... :roll:

Később megmondják mely antibiotikumokra érzékeny és melyekre nem.

Örülök, hogy alapos a nőgyógyászod és vesz kenetet is Tőled. :)

Drukkolunk, hogy minden rendben legyen.

Lilka
lilka
 
 


Köszönöm, a drukkot :D

A korábbi szüléseimnél nem volt fertőzésem, remélem most se lesz.

"Sajnos" a vizsgálat árát nekem kell fizetnem a labornak, 3000 Ft (bár ez még kibírható összeg)

babicskó
 
 


Kedves LILka!

Megkaptam a kenet eredményét:

Vizsg.eredmény: 1./ Streptococcus agalactiae

Érzékenység :

Penicillin G és V MARIPEN,O: E Ampicillin SEMICILLIN,OSPAM: E
Ceftriaxon,*ROCEPHIN,LENDAC: E Clindamycin, DALACIN C,KLIM: E

Vizsg.eredmény: 2./ Candida albicans

Érzékenység :

Metronidazol KLION,METRONID: R Fluconazol DIFLUCAN,MYCOSYS: E
Nystatin : M Voriconazol OFEND : E

Szöv.értékelés :

50-50 %-ban tenyészett ki.

STREPTO B:pozitiv.
Trichomonas nem látható.



Kimásoltam a streptora vonatkozó részt:

Ez most azt mutatja,hogy van fertőzésem!? Mert a 2 héttel ezelőtti vizeletvizsgálat eredménye streptora negatív lett, ill a korábbi strepto tenéysztés eredményét (2003. nov.) megnéztem, az is negatív.

Most akkor kellene szednem antibiotikumot??


köszönöm a válaszodat előre is.

babicskó
 
 


Babicskó! :cry:

Sajnos, igen. A Strepto mellett gombád is van. Az orvosod majd elmondja mit kell szedned. Valószínüleg felír antibiotikumot és gombaellenes kúpot, krémet.

Mostantól az a legfontosabb (mint ahogy azt korábban leírtuk másoknak is).

Megkérdezni az orvost/orvosokat

1, Milyen kezelést alkalmaz szülés közben?
2, A babának mit adnak születés után?
3, Vesznek-e a babától fül-orr- torok váladék tenyésztést?
4, Milyen egyéb vizsgálatokat végeznek majd az újszülötten, esetleg megfigyelik-e?

Aggodalomra semmi ok. A lényeg, hogy tudjuk, hogy jelen van a baktérium és mostantól úgy kell Téged tekinteni, hogy hordozó vagy a következő terhességednél is!

Azt is szoktam, még javasolni, hogy keresd meg a kórház gyermekorvosát és beszélj vele a babára vonatkozó kérdésekről.

Ha az orvos nem írja rá a kiskönyvedre, hogy Strepto B + írd rá Te nagy PIROS betűkkel!

Kérdezz ha van még kérdésed!
Lilka
lilka
 
 


Kedves Lilka!

Köszönöm a gyors választ, és igen lenne kérdésem. Sajnos eléggé megdöbbentett ez az eredmény, hiszen korábban negatív voltam, a vizeletettenyészétés is negatív, és nem értem, hol kaphattam el azt a baktériumot :cry:

A kezelőorvosomnak írtam emailt, azt válaszolta, hogy a vajúdás alatt kapni fogok antibiotikumot és ennyi, nincs más teendőm.

1. Nem még terhesen kéne kapnom antibiotikumot?? Én jobban szeretném, ha még terhesség ideje alatt kezelnének ki.

2. harmadik gyerekemet várom, korábban azt olvastam, hogy a vajúdásnál (az antibiotikum beadásától a szülésig) legalább 4-6 órának kell eltelnie, hogy hasson is a gyógyszer. (nem szeretném, ha a babámat egyből gyógyszereznék) én úgy tervezem,hogy a vajúdás kezdetét otthon töltöm és csak a végefelé megyek kórházba (van értelme kérnem az orvosomat, hogy még terhesen kezdjük el a gyógyszerszedést???) =(ill az előre eltervezett "forgatókönyvemen" változtassak???)

3. A saját gyerekorvommal ma este tudom megbeszélni a teendőket. (és köszönöm a tanácsot, a héten megpróbálom megkeresni a kórházi orvost is)

4. A gombára nem írt semmit az orvosom. Esetleg a gyógyszertárban recept nélkül kapható gyógyszert elkezdjem használni? --> különben semmi fertőzésre utaló tünetem nincsen, nincs folyásom, a hüvely ph tesztek pedig rendes savas ph értéket mutatnak.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget.

babicskó
 
 


Babicskó!

Ne szomorkodj!

Megkérem Dokit nézzen be, hátha Ő is akar valamit hozzátenni ahhoz amit írok.

Tehát. Sajnos ez a baktérium jön-megy a terhesség alatt, speciális tünetet nem okoz, esetleg bővebb hüvelyváladék lehet (de az gyakran előfordul terheség alatt :( ). Előfordulhat álnegatív eredmény is, egy-egy ilyen tenyésztés alkalmával.

A mindennapi tisztálkodáshoz stb., nincs köze ennek a baktériumnak. Nem tehetsz arról, ha jelen van. Egészséges felnőtt emberben is jelen lehet, de tünetet nem okoz. Csak a terhesség késői szakaszában, ill. szüléskor veszélyes a jelenléte a babára! Koraszülést okozhat, ill. a babánál tüdőgyulladást, agyhártyagyulladást, de ezeket korábban már leírtuk. Mostantól a legfontosabb a baba helyes ellátása.

1, Sajnos a baktérium visszatérhet a terhesség alatt, még ha ki is kezelik... A legbiztonságosabb amit a szülőorvosod is előre tervez, a vajúdás alatt adott antibiotikum.

2, 3, A babának is kell adni antibiotikumot, ha
a., születéskor a baba orr-, fül-, vagy garatváladéka tartalmazza a baktériumot, vagy
b., a vajúdás alatt adott antibiotikum beadása és a születés között nem telik el 4 óra.

4, A terhesség alatt a Candida is nagyon gyakran jelen van, terhességben adható vény nélkül is kapható készítményt lehet alkalmazni, de a gomba jelenléte a babára nem veszélyes.

Üdv: Lilka és Doki


Semmi baja nem lesz a babának ha 5-6 napig antibiotikumot kap.
lilka
 
 


Sziasztok!

ma beszéltem a gyerekorvosunkkal. Ő azt mondta, hogy jobb lenne, ha még most terhesen végigcsinálnék egy augmentin kúrát.

Én is erre hajlok. Holnap megkérdezem a nőgyógyászt, ha utol érem.

nem tudom volt erről korábban szó, hogy ez a módszer kiválthatja-e a vajúdás alatt ill. a babának adott antibiotikumos verziót?

babicskó
 
 


Sziasztok!

Itt is egy jó cikk a fertőzésről:
http://www.kismama.hu/kismamacikk.php?id=61&cid=19376

Sajna az orvosom nem adott antibiotikumot, azt mondta felesleges már most szednem, mert akkor is vajúdás alatt kell kapnom. Viszont meg kell lennie a 2 antibiotikumnak, ha nem , akkor a babát kezdik el kezelni addig, amíg nem lesz meg a tenyésztés ereedménye.

sajnos így ugrik az otthon vajúdás verziója :twisted:

legalább 4,5 órát kell bent lennem a szülőszobán, hogy hasson a gyógyszer. (első antibiotikum után 4 órával még egy, ami után legalább 30 percnek kell eltelnie, hogy mesgzülessen a baba).

Na túl szép lett volna, ha most a terhesség végére nem történt volna mindez. :roll:

babicskó
 
 


Sziasztok!

Babicskó: Fel a fejjel! Nem lesz semmi baj :wink: Én csak egy adag antibiotikumot kaptam, és nem telt el attól számítva négy óra Niki megszületéséig :o Kb. 11-1/4 12-kor kötötte be a szülésznő, és 13:15-kor megvolt a baba :o Szóval két óra :o Én nagyon számolom már vissza a napokat, hogy betöltse a lélektani határt jelentő három hónapos kort :oops:
lamme
 
 


Lamme!

Tuti semmi baja a babádnak. De a te babádnál emiatt nem kezdték el az antibiotikum adását?

Mert megkérdeztem az orvosomat, le fog venni a babától is tenyésztést, de ha nem telik el az előírt idő, akkor a baba fején keresnek vénát és ott antibiotikumozzák addig, amíg nincsen meg a tenyésztésnek az eredménye.

Hát én ettől vagyok ki. Szegény alig hogy megszületett, a fejét bökdösik :twisted: (állítólag 3 nap a tenyésztés eredménye, a negatív eredmény esetén talán 1-1,5 nap tehát még ha negatív is, akkor is jó pár szuri feleslegesen).

babicskó
 
 


Babicskó!

Nem váltja ki és ne is akard, hogy kiváltsa! Protokoll szerint kell eljárnia mostantól az orvosodnak. Az a kötelessége, hogy vajúdás közben antibiotikumot adjon. Ezért kár bosszankodni! Sőt! Ha jól olvastam korábban, inkább büszke lehetnél magadra, milyen körültekintően jártál el. (Te kérted a tenyésztést, nem?)

Lilka
lilka
 
 


Babicskó: Nem, semmit nem csináltak Nikivel :o Két gyerekorvostól és három nővértől kérdeztem meg a kórházban, hogy nincs-e valami teendő, de csak annyit mondtak, hogy nincs, elég volt a szülésnél kapott antibiotikum, ill., hogy az első 24 óra a mérvadó, ami pedig rendben eltelt. Itthon a gyerekorvostól is kérdeztem, ő is csak ennyit mondott (ő egyébként a MÁV kórházban volt újszülöttes orvos, úgyhogy gondolom képben van). Nála rákérdeztünk, hogy nem-e lenne hasznos egy mintavétel és tenyésztés, de nem tartotta indokoltnak.
lamme
 
 


Szziasztok!

Lamme: mi az hogy bekötik az antibiotikumot, az nem csak egy injekció? Állítólag elég erős adag, a szülésznőm azt mondta, hogy próbáljam meg kiszűrni a josló fájásokat nehogy feleslegesen terheljék a szervezetemet az antibiotikummal (magyarul ha kapnám de mégse szülnék aznap)

Lélekben már felkészültem, hogy menni kell korábban :shock:

A kórházi gyerekorvost sajnos nem találtam meg.

A szülésznő és az orvos pedig sajnos nem tudta megmondani, hogy ha a babát kezdik el kezelni az hány óránként jelenti szurit. :(

babicskó
 
 


Babicskó!

A babát két módon kezelhetik:

1, Ez a hatékonyabb. Vénásan. A kézfején szúrnak egy vénát (1x) és azon keresztül kapja az antibiotikumot (5-6 napig, naponta 1x egy fecskendő 1-2ml antibiotikumot (persze ez antibiotikum függő is) benyomnak a branülbe, ez nem fáj max. kellemetlen). Akkor szúrnak esetleg 2x ha a véna nem lenne jó.

2, Szájon át kap antibiotikumot fecsivel. Kiszopogatja.

Lilka
lilka
 
 


Babicskó: Vénásan kaptam az antibiotikumot, infúzióban. Nagyon ügyes keze van a szülésznőmnek, fájdalommetesen tudta behelyezni a branült a kézfejembe :) Nagyon hamar lement az adag, gyorsan csepegett, meg nem is volt sok :D Nekem egyértelmű volt, hogy szülök, mert magzatvízszivárgás gyanújával mentem be, amit a doki a vizsgálat után megerősített, majd közölte, hogy 3 ujjnyira ki is vagyok tágulva :o :D , szóval máris töltötte a felvételi lapot és irány a szülőszoba. Remélem neked is egyértelmű lesz :wink: Bár szerintem ez nem lehet gond. Úgy értem, hogyha jóslófájásaid vannak csak, de bemész a kórházba, ott a doki és/vagy szülésznő megtudják állapítani, hogy megindult-e a szülés vagy sem. Aztán ha igen, akkor uzsgyi, ha meg nem, akkor nincs miről beszélni...... Szóval nem értem, hogyan kaphatnál feleslegesen antibiotikumot a szülésznőd szerint.
lamme
 
 


Sziasztok!

Niki ma három hónapos :D Nekem ez most nagyon fontos dátum a streptococcus miatt, bár tudom, hogy ez nem úgy működik, hogy tíz perccel három hós kora előtt még beteg lehet, de utána meg már nem, de azért mégis egy vízválasztó. Szóval értitek :oops: Azt hiszem lesz vagy egy éves is, mire teljesen meg fogok nyugodni ezügyben :oops:
lamme
 
 


Lamme!

Puszi Nikinek! :D :D

Lilka
lilka
 
 


Sziasztok!

Rolcsi baba szombaton reggel 7.38 kor megszületett!!!

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1202893291.4896.jpg[/img] 10 percesen

Nos, a homeopátiás bogyók szedése miatt nekem már napok óra jósló fájásaim voltak, és magam se tudtam, hogy most szülök vagy nem. A férjem már teljesen ki volt idegileg, túl akart lenni az egészen, nagyon idegesítette, hogy messze van tőlünk a kórház ill. a babát kell kezelni, ha gyorsabban szülök.
Pénteken elment a nyákdugó, este a kórházban megvizsgált a szülésznő, egy ujjnyi. Mondta, hogy menjek haza, ez még lehet, csak jósló fájás, még napokig eltarthat :shock:

Tehát nem kaptam antibiotikumot. Haza mentünk, közben a férjem végig kivolt, miért nem kaptam meg a gyógyszert, és miért nem maradok a kórhában. Este beálltam a zuhany alá, 5 perces fájásaim lettek, vissza újból a kórházba. A szülésznő már látta hiába küld el, homeopátiás bogyókat kezdett szedetni velem, viszont ritkultak a fájásaim. Végre megkaptam az első adag antibiotikumot, vénásan, injekcióban. Elmentem lépcsőzni. járkálni, a várt roham szülésből "sajnos" nem lett semmi, mert viszonylag hosszabbra sikeredett a vajúdásom mint terveztem. 4 óra múlva megkaptam a következő adagot a branülbe, meg is jegyezte a szülésznő, hogy akkor most nyugodjak meg, meg van a gyógyszer, és koncentráljak, hogy erősebbek legyenek a fájások, mert szerinte a gyógyszer miatt én eddig visszatartottam őket (és ebben lehet is valami).
A második injekció után végül 3 órára született meg Rolcsi baba.

Az első kórházi alkalommal megtudtam, mivel péntek este van, ha nincs meg az antibiotikum a vajúdás alatt, akkor hétvégén zárva a labor, hétfőn oltják be a kenetet és csak keddre lesz eredmény. Napi két adak antibiotikumot kap így a baba, branülön keresztül, amit általában a fejébe szúrnak. Tehát a labor zárása miatt legalább 4 nap kezelés. Egyébként a negatív eredmény hétköznap 1 nap alatt meglenne.

A vajúdás alatt megkapott antibiotikum miatt további megfigyelést és kezelést nem tartott szükségesnek a neonatológus, és hétfőn, 2 naposan már haza is jöhettünk.

Ezúton is nagyon szépen köszönöm a tájékoztatást és segítséget, amit kaptam tőletek. Bár ma is kicsit bennem van a lelkiismeretfurdalás, hogy én indítottam be a szülést, azért annak nagyon örülök, hogy eltelt a megfelelő idő és nem Rolcsit kellett gyógyszerezni.[/img]

babicskó
 
 


Babicskó: Gratulálok Rolcsi babához!!! Gyönyörű kisfiú!!! Örülök, hogy sikeresen megkaptad az antibiotikumot :wink: Pont három hónappal fiatalabb, mint Niki :D Jó hamar hazaengedtek :wink: Szóval akkor most még várni kell az eredményre?

Lilka: Átadtam Nikinek a puszikat, köszi :D
lamme
 
 


Babicskó!

GRATULÁLUNK! Rolcsi nagyon édes, csodás, cuki :D

Kérlek, azért, hogy figyeld és ha bármi olyat tapasztalsz ami nem tetszik, konzultálj gyerekorvossal.

Ilyen lehet pl. nem eszik, nem szopik rendesen, sugárban (nem bukik) hány, hosszú ideig sárga, bágyadt, vagy csillapíthatatlanul sír, lázas! Azonnal orvos.

Sok tejcsit és nyugalmat kívánok nektek!

Lilka
lilka
 
 


Sajnos még mindig aktuális, hogy a dokik nem szűrik a kismamákat streptococcus B-re, és nem is tájékoztatnak. Én ugyan olvastam, hogy van ilyen szűrés, de a dokim nem mondott erről semmit, a kisfiamnál sem csinált ilyen vizsgálatot (ő most 2 éves), úgyhogy nem aggódtam. Dóri 2007. október 7-én született. 3 hetesen az egyik fürdésnél belehányt a fürdővízbe, holott belőle soha nem jött vissza semmi kaja előtte. Olyan lett, mint egy rongybaba, szürke volt a bőre, bealudt, és nem evett jó ideig. Én nem is gyanakodtam, gondoltam hányás után mindenki kidől, pláne egy ilyen pici, meg hát ezen kívül nem volt semmi baja, nem volt lázas sem. De azért bevittem ügyeletre a Heim Pálba, mivel nem evett, gondoltam nem fog ártani neki egy kis folyadékpótlás. Amikor beértünk már egész élénk volt Dóri, az ügyeletes azt mondta, semmi különös nem látszik rajta, bár volt egy kis hőemelkedése. Vérvétel, vizeletvizsgálat, és már a pisije is nagyon csúnya volt, úgyhogy kapott antibiotikumot. Aztán evett is jó sokat. 3 óra múlva megint hányt, aztán megint, és megint, aztán elkezdett kihűlni, úgyhogy délután már az intenzíven volt, másnap reggelre lélegeztetőn, kritikus állapotban. Agyhártyagyulladás streptococcus B-től. Egy ideig javult az állapota, aztán valamitől visszaesett, lehet, hogy más baci fertőzte vissza, nem lehet tudni, mert a sok antibiotikum miatt egy idő után már semmit sem lehetett kitenyészteni. Mindenesetre epilepsziás görcsei voltak, és folyamatosan emelkedett a gyulladási értéke, pedig már az ereiben vér helyett is antibiotikum folyt. Nos, hogy rövidre zárjam: meggyógyult. De nagyon durva volt ez az egész!! Úgy vittük haza Dórit 2 hónaposan, hogy egyáltalán nem tarotta a fejét, és majdnem mindig jobbra nézett, jobb keze sokat volt ökölben, és a neurológus gyakorlatikag borítékolta neki a söntöt (nem így írják, de így mondják). Most 5 hónapos, és ugyan nem forog még, de nagyon aktív, szépen tartja a buksiját, mosolyog, már alig érezhető, hogy a jobb oldala gázos volt, és koponyaultrahang is folyamatos javulást mutat. Nem tudom, mi lesz ebből, csak reménykedek ezerrel. A neurológus mindig mondja, hogy szerinte komoly kapcsolatrendszerrel rendelkezünk az égiek felé.
4 és fél hónap után visszamentem a nőgyógyászomhoz, hogy tájékoztassam a helyzetről, hát remélem, hogy értette, mit mondok, mert egy mondat után úgy elkezdtem zokogni, hogy a streptococcus szó kimondása kifelyezetten nehézségeket okozott. Aztán ki is menekültem a rendelőből. Azóta én is minden ismerősömnek szólok, hogy mindenképpen szűressék magukat. (Bár most, hogy olvastam ezt a fórumot, látom, hogy ez sem garancia.)
vikikis
 
 


Viki, nagyon sajnálom ami Veletek történt! :( Borzasztó, hogy előfordul ilyen egy pici babával.
Gyógytornász foglalkozik a babával? Mert szükséges lehet. Ha van valami kérdésed szívesen segítek ezen a téren. Gondolom Pesten laktok, ha a Heim Pálba vitted Dórit.
Minden jót Nektek!

Kép
ági_bp
 
 


Járunk gyógytornára, de azért köszi! Dévényi Anna félére. Ez tök jó, bár Dóri nem annyira csípi. :-)
vikikis
 
 


Pontosan ezt javasoltam volna! Akkor jó kezekben van. :) Azt megkérdezhetem, hogy gyógypedagógus vizsgálta-e már? Ill. Ti hogy látjátok ilyen téren Dórit?
Üdv.
Ági

Kép
ági_bp
 
 


Viki!

Nagyon sajnálom ami veletek történt! Én tapasztalatból mondom, hogy a Dévény módszer nem biztos hogy elég!!! Komplex fejlesztésre van szükségetek, ahogy olvastam a történeteteket. A mozgás nincs az értelem nélkül és fordítva. Én mindenképpen megmutatnám Tunyogi Erzsébetnek is. Sajnos az az igazság, hogy ki tudja miért, de a fejlesztő módszerek nem szeretik egymást. Ez azt jelenti h., pl. a Dévény módszer nem szereti a Pető módszert, de említhetnék mást is. Én azt javasolom, hogy mutasd meg a babát vagy a Petőben vagy Erzsébetnek, vagy mind a kettőnek. Ne fogadj el csak 1 álláspontot módszert. A gyermekedről van szó és mint szülőnek az a feladatod, h. a lehető legjobbat, legtöbbet megtedd gyermekedért. Függetlenül attól h., melyik módszer mit mond. Erzsébetnél is és a Petőben is megpróbálják az értelmét felmérni és nem csak maszírozzák. A dévény módszer a kialakult kontraktúrák feloldását kínálja. A mozgást teszi lehetővé, de ha a babádnál esetleg volt agyállományt érintő "sérülés" ami nagyon valószínű, hiszen akkor nem lennének kontraktúrái, tehát akkor szükséges az értelem fejlesztése is, h. akarjon mondjuk forogni, legyen célja a mozgásának.

Nem célom, h. megijesszelek, de tapasztalatból mondom, mindent ki kell próbálni, minden véleményt meg kell hallgatni és azt választani ami a babádnak a legjobb.

www.svabhegy.hu Ha még létezik, itt is megnézik a babádat 1 hétig vizsgálják, töviről-hegyire.

Minden jót kívánok
Lilka

www.tunyogi.hu , www.peto.hu
lilka
 
 


Viki!

Elmondod hol szültél, kinél, melyik kórházban?

Csak kíváncsi vagyok.

Köszönöm
Lilka
lilka
 
 


Az I. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán szültem, azt, hogy kinél, nem szívesen írom le, mert ettől függetlenül nem tartom őt rossz orvosnak, bár én inkább keresek más dokit magamnak, mert nem bízok már benne.

Tudunk a komplex fejlesztésről is, az elején a neurológus is mondta, hogy kelleni fog, de azóta olyan javulás mutatkozott Dórinál, hogy szerintem egyelőre kivár, hogy mi lesz belőle. Egyébként agyállományt érintő sérülést nem lehetett látni MR vizsgálattal, pedig kétszer is voltunk ilyenen. Ettől függetlenül persze bármi előfordulhat, mivel elég súlyos volt az állapota.

Megnézem, amiket küldtél Lilka, köszi!
vikikis
 
 


Viki,

Megkérdezhetem, hogy a szülés és a vajúdás normálisan zajlott? Időre szültél, fájásokkal kezdődött vagy magzatvíz szivárgással? Mennyi idő telt el a születés és a magzatburok repedés között? Terhesség alatt volt vmilyen tüneted? Azóta nálad végeztek vizelettenyésztést? Valószínűleg ha azóta nem kezeltek, neked még mindig van fertőzésed!

Ne haragudj, ezeket csak sokunk okulására kérdezem.

Köszönöm szépen.

Lilka
ui.: Mi Erzsébethez is jártunk, Dévény módszert is igénybe vettük, Pető módszert is csináltuk és még sorolhatnám...
lilka
 
 


Viki, én is ezért kérdeztem a gyógypedagógust, amiért Lilka, hogy azon a területen is legyen felmérve, és ha szükséges, megtámogatva. Én a Korai Fejlesztő Központot javsolnám, itt egy 2 órás vizsgálat történik, ahol gyermekorvos/gyermekneurológus, gyógypedagógus és gyógytornász mérik fel a baba fejlettségi szintjét.

Fúúú, én is az I-esen szültem, és annak ellenére, hogy szerintem az egyik legjobb szülészeti hely, én direkt oda mentem ezért, mégsem szűrik protokollszerűen a strepto B-t, nekem is kérnem kellett a szűrést, az antibiotikumot is. Viszont a gyerekorvos profi a kérdésben, Ő egyből javasolta a baba kezelését, szűrését.

Kép
ági_bp
 
 


Minden rendben volt a terhességgel, pont a kiírt napon szültem, hajnali 2-kor kezdődtek a fájásaim, 9.45-kor született meg Dóri, előtte burokrepesztés volt 9 körül. Nem volt semmilyen tünetem, bár kicsi viszketést éreztem a vége felé, de már nem jutottam el ezzel a problémával a dokihoz, mert megszületett Dóri, de használtam rá betadin hüvelykúpot 3 napig. Mondjuk viszketésem azóta sincs.

Nem látott még doki, most keresek másikat, a régi ugyan megvizsgált volna, de nem voltam olyan lelkiállapotban, hogy hagyjam is.

Megkérdezhetem, hogy a kisfiad most hogy van? Lehet, hogy írtál róla korábban, de nem olvastam végig mindent.
vikikis
 
 


Viki!

Köszi! A viszketés más, az inkább gomba. Javasolnám, hogy végeztess a háziorvosoddal vizelettenyésztést. Ahhoz nem kell nőgyógyász. A háziorvos is kiírhatja. Ha van baktérium a vizeletedben jó lenne kikezelni.

Dóri rendesen szopizott, mindent szabályosan csinált a hányásig? Aluszékonyság, elhúzódó sárgaság?

Ő a szepszis után gépre került, görcsölt. Gépről levették és kapott egy trombózist aminek a vége shunt lett. Végeredmény = súlyosan halmozottan sérült. Nem csinál semmit de szép és szépen mosolyog :D

Lilka
lilka
 
 


Sziasztok!

Viki: Nagyon sajnálom, ami Dórival történt :( Nagyon remélem, hogy nem lesz semmi komoly gond már ezután vele!! Én ajánlom neked az orvosomat, nálam a terhesség alatt vagy négyszer végeztette el a szűrést, és tájékoztatott is az eredménnyel kapcsolatban, ő írta rá a kiskönyvem borítójára is, hogy strepto hordozó vagyok, odafigyelt a szülésnél is!!! Nagyon alapos!!

Viszont én is nagyon aggódom Nikiért :( Beszéltük itt, hogy 3 hónapos kor után nem alakul ki a szepszis, viszont valami mégis történt Nikivel, kb. egy hete, tehát kb. 3,5 hósan :( Először csak fogzási tüneteket produkált, nyálzás, ujjszopás, ökölrágás, nem tulajdonítottunk neki jelentőséget, aztán hirtelen belázasodott. Irány a doki, aki egy kis torokpirosságot vett észre, de mást nem, viszont a biztonság kedvéért kért vér- és vizeletvizsgálatot, valamint torokváladék vizsgálatot. A vér és vizeletvizsgálat eredménye katasztrofális, gyakorlatilag semmi sem jó rajta :cry: A mi orvosunk csak telefonon tudott érdeklődni az eredmény után, Cefzil antibiotikumot írt fel, délután kaptuk kézhez a leletet, azzal tegnap mentünk a helyettesítő gy.orvoshoz, aki azt mondta, hogyha nem kezdte volna el még szedni Niki az antibiotikumot, akkor kórházba utalná :cry: Viszont megvizsgálta és értetlenül állt azelőtt, hogy a baba általános állapota teljesen rendben van (kivéve a kis torokpirosságot). A torokváladék vizsgálat és a vizelettenyésztés eredménye talán hétfőn már meglesz. Lekopogom, két napja láztalan, egyre jobb a kedve, már keveset sírdogál, de első nap az antibiotikumtól nagyon fájt a hasa is :cry:
Szerintetek ez lehet a strepto????!!!! Ha az, akkor ez a Cefzil megfelelő antibiotikum a kezelésére? Segítsetek légyszi, nagyon aggódom :cry:
lamme
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: