Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Csajok!
Jobbulást minden gyengélkedő Kismaminak!Vigyor Mi (lekopogom) jól vagyunk, de azért már kezd egyre terhesebb lenni a terhesség.... Mostanában már engem is elért az álmatlanság, sehogy sem kényelmes feküdni és csak vergődök éjjelente... A Pocaklakóm mozgása is megváltozott, már nem nagyon rugdos, inkább csak kinyomja egy-egy testrészét.
Egyébként Én is úgy érzem, hogy rohan az idő, magamnak a kórházba még semmit sem vettem és a babaruhákkal is hadilábon állok.... Hiába vagyok január 20.-ra kiírva, folyamatosan azt érzem, hogy korábban fog jönni és így még kevesebb időm maradt.... 
A látásom Nekem is romlott, pedig évek óta ugyanazt a dioptriát hordtam eddig. Remélem a szülés után visszajavul egy picit!
Nna, eleget panaszkodtam, megyek és inkább lefoglalom magam valamivel...
Puszi Mindenkinek!

Kép
minka87
Győr
 
 


Sziasztok Kismamik!

Nagyon régen jártam erre,de próbálok visszaolvasni mindent.Ha valaki beteg annak jobbulást kívánok.
Remélem azért jól vagytok.
Ma jöttem haza a kórházból.Majdnem koraszülöttek lettünk,de sikerült megállítani és kaptunk tüdőérlelő szteroidot.5.-én kerültem be,ma jöttem haza.Még 2 hetet kell kihúznunk aztán már nem baj ha elindul a világ felé.

Egyébként hogy vagytok?Hogy viselitek az egyre növekvő pocakot?Én már sehogy sem tudok feküdni,és hiába híztam mindössze 8kg-t,mégis úgy érzem egy bálna vagyok.

Lassan jönnek az ünnepek is és nekem már nagyon karácsonyi hangulatom van.A hétvégén hozzá is látunk a kislányommal a díszek dekorációk gyártásához.

Puszi mindenkinek!

KépKép
argizsu87
Detk
 
 


Sziasztok! Bocsika, nagyon el voltam kukkanva az utobbi idoben, remelem mindenki jol van, es kerekedtek, mint en , lassan mar nem ismerek magamra, a pocakom tele van repedessel :( de nem baj, csak a pocaklako jol legyen :) Amugy allitolag jo nagy baba lesz, 26 hetesen voltunk uh-n, akkor a doki azt mondta hogy minen rendben van es hogy 2 hettel az az 28 hetes a meretei alapjan. Puszi mindenkinek! picibaba.hu vonalzó
zzssuu
 
 

 
 

@baudry: rendelni én sem mertem, így próbával vettem a melltartót. Egyébként olyat vettem aminek a kosara kicsit nagyobb és mivel minden melltartóm kényelmetlen már, ezt is befogtam, viselem...Nagyon jó pamutból van és szerintem még enged majd. Ja és az ára nagyon jó...
Sírás, belek, költözés ez mind megvan nálunk. Vagyis a költözés már megvolt, de mivel kétlakiak vagyunk még egy darabig, egyik helyen sincs meg semmi...Ahova érkezik a baba, most lomtalanítunk és még festés lesz 1-2 héten belül (de nagyon nehét mert heti 3 napot vagyok ott), a későbbi otthonunkban meg ma fogja a férjem kifesteni a szobát és dec. 8-án szabin lesz, akkor fogjuk megvenni a kiságyat...Azt is végül elefani-ból, mert összehasonlítottuk az ikea-val és van olyan amit akár 6 éves koráig használhat majd átalakítva, vagy pelenkázó rész is van hozzá és így az ára is jó+tartósabbnak találjuk...Tegnap este elkezdtem nézni a szőnyegeket, talán a diego lesz a nyerő.


Első 3-4 hónapban pedig kölcsönzött mózesben lesz Babóca, azt majd tologatjuk jobbra-balra:)
Szóval ne idegeskedj Te se, tényleg lesz valahogyan és ha bent tudjuk tartani 39-40-ik hétig akkor még van egy kis időnk

Kép
moncsih2
 
 


@viktria:nekem a hüvelyváladék már hetek óta megváltozott, de nem a vízes fajta inkább tejszerű, doki azt mondta ez természetes, de persze ha nagyon nőne mennyisége, álaga változna, jelezzem azt is. Szóval mindenképpen beszéld meg vele.
Természetes vagy hüvelyi szülés, hát nem tudom, amihez több erőt érzel és amit biztonságosabbnak mondanak a szemed szempontjából. Kérjél egy második-harmadik szemész véleményt...

@ minka: fészek rakás van reméljük, hogy nem jönnek a kelleténél korábbannekünk is hiányoznak még bőven dolgaink, én már arra is gondoltam, hogy ha esetleg előbb bekerülök a kórházba akkor mi lesz...hát káoszde majd megoldják valahogyan, Anyukámat lehet riasztani bár az 550km némi idő, ha férjem sincs éppen kéznél az 220 km, majd megérkeznek és behozzák amit kell, a kórházban meg addig csak segítenek én csak azon parázok, hogy legyünk túl a festésen/takarításon.

@argizsu: nagyon sajnálom, hogy kórházba kerültetek, de hála Istennek, hogy sikerült még bentmaradásra bírni Babócát, vigyázz magadra nagyon! Dóra hogy viselte, hogy nem voltál otthon?

Könnyű napokat, jó hétvégét!


Kép
moncsih2
 
 


Sziasztok!

Moncsih!
Dori nehezen viselte,de szinte semmit nem mutatott belőle.Mamam és apa volt vele addig amíg én bent voltam.Csak az oviban ébredt sírva hogy hol van anya.Ami látványosan megviselte az az volt hogy a 4. szülinapján nem lehettem vele.Az nap be sem jöhettek mert a szobába látogató nem jöhet én pedig infúzión voltam és nem mehettem volna ki.De nagyon büszke voltam rá,mert másnap azt mondta hogy nem baj csak anya meg öcsi jól legyen és majd utánna ünneplünk.De mikor hazajöttem meg is ünnepeltük együtt,akkor kapta meg a nagyobb ajándékokat,újjabb tortát...stb.


Még egy hetet kell kihúznom egyben azt mondta a doki,aztán már nem lesz baj ha jön.Véleménye szerint a Mikulás és a krampuszai meghozzák,mert egyre jobban kezdek megnyílni és a baba is egyre lejjebb van.Azért én jobb szeretném ha tovább maradna.

Mi már mindent előkészítettünk.Kiságy,babakocsi,hordozó,mózes,kisruhák,kórházi pakk.Végre apa műtős rucija is megvan.Én már parázok egy kicsit,de remélem ez a szülésem is olyan gyors és fájdalom mentes lesz mint mikor Dorcsi érkezett.

Na de nem is untatalak benneteket tovább.

Vigyázzatok magatokra és a pocaklakóitokra!

KépKép
argizsu87
Detk
 
 


Sziasztok!

Remélem, hogy mindenki jól van!

@Argizsu: örülök, hogy jól végződött a történet, remélem jól vagy.

Pénteken engem is elért a görcsölés. Délután bementünk a kórházba, de szerencsére a ctg nem mutatott fájást és a méhszáj is teljesen zárt. Nem tudom, hogy mi lehetett az oka, doki szerint túlerőltettem magam. Másfél óra után hazaengedtek, a magnézium adagot növelnem kell. Remélem most már minden rendben lesz.

Pihenjetek sokat és ne stresszeljetek!

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van! Én szombaton kezdtem el keményedni, bár görcseim nem voltak, de nagyon sokáig kemény volt a hasam és még feküdni is nehéz volt. Hozzá tartozik a történethez, hogy egy családot láttunk vendégül aznap délelőtt, akikre én főztem és a 2 db 5-6 éves lányaik, töményen végig sikították és kiabálták az itt létet, szüleik szerint, mert fel voltak pörögve. :roll:
Imádom a gyerekeket, de szombaton délelőtt nagyon ideges voltam. A baba szekrényébe benyúltak, az egyik kis sapkáját úgy összeporolták valamivel, hogy moshatom újra. Na mindegy, lehet, hogy csak én vagyok már türelmetlenebb, de mondtam a férjemnek, hogy kíméljen meg idén már a nagy vendégseregtől...

A vízesebb folyás elmúlt, nem hiszem, hogy magzatvíz lett volna, 2 napig tartott.
Egyre nehezebb a hasam, már a 33. hétben vagyunk. Még mindig keresztben van bennem a kis Tökmag, valamiért így jó Neki. :-)

Nagyon vigyázzatok Magatokra, már csak néhány hetet kell kibírnunk és jöhetnek azok a görcsök. :-)
viktria
 
 


Sziasztok remélem mindenkinek kellemesen indult a hét :) és mindenki jól van! Hát a hétvége eltelt, kicsit takarítgattam de csak nagyon lassan, mert bizony már nem megy 10 perc munka fél óra pihenés :D de meglett azért. Hát a derékfájás és a borda szúrás az nagyon gyötör egyre rosszabb :( már aludni se tudok, mert mindig kinyomja magát az egyik oldalra, hanyatt meg végképp nem megy mert rosszul vagyok és nem kapok levegőt! De lassan eltelnek ezek a hetek és a kezünkbe fughassuk a picinkókat! :)

Mindenki nagyon vigyázzon magára, szép napot puszi :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok!
Nálunk a szombat egy kis vásárlással telt, nézegettük a babaágyakat is, de végül nem vettünk.
Talán marad az eredeti Elefáni ötlet, mert ott van olyan amit átalakítva akár 6 éves koráig is használhat. Kicsit tanácstalan vagyok a pelenkázórészt illetően. Gyakorló anyukák milyen nagy hely kell ehhez? Pl. ennyi hely elég: http://elefani.eu/Kinder_Mobel_Reni_Kombi_agy_3_fiokos_70x120cm_bukk
Vagy érdemesebb külön pelenkázó komódban gondolkodni: http://elefani.eu/Szakaly_Csacsis_pelenkazoszekreny_1060mm_Juhar
Amik még tetszenek nekem a kombinált fürdető állvány+pelenkázó, azokkal van valakinek tapasztalata?
Vasárnap a férjem kifestette a babaszobát nagyon szép lett, bár sötétebb ez az "aranypart" sárga, mint amire számítottunk...A lakás többi része unalmas fehér, ez a szoba viszont olyan mintha folyamatosan besütne a nap Hát kicsit pakoltam, mosás, főzés, de én sem bírom már túl jól a munkát. Szombatra vendégeket várunk, de csak 1 gyerek van köztük és ő nagyon nyugodt. Mondjuk én rájuk szólok, ha a szüleik nem teszik meg...biztos, hogy nem engedném meg a garázdálkodást a babaholmik között...Én is szeretem a gyerekeket, de rend a lelke mindennek:)
Holnap reggel megyek arckontrollra, hátha megmutatja az arcát ezúttal Babóca:)
Csütörtökön védőnő és nőgyógyász, de még előtte be kellene ugranom valamikor a kórházba a múlt heti vérvétel eredményekért...
Feszül a hasam kívül-belül és borzasztó rémálmaim vannak a kicsivel kapcsolatosan is. Mondták, hogy számítsak erre a 7-8 hónapban, na de ez már túlzás...brrr
Na szép napot, igyekszem folytatni a hasznos tevékenységeket...akad pl. rengeteg házimunka, kedvenc vasalásom...

Kép
moncsih2
 
 


Sziasztok! Remélem mindenki a lehető legjobban van?! Nálunk a helyzethez képest minden rendben, energia az egyenlő a nullával :) Ma meg tegnap sokat is pihentem , mert elég jól keményedett a pocak. A folyás az nálam rendszeres jelenség, eddig is volt , na de most meg sokkal intenzívebb, szóval elengedhetetlen a tisztaságibetét használata. Elvileg normális... Az alvás az meg nagyon változó, van mikor megússzuk egy-két pisivel, van mikor 2 órát baglyoskodom, olyankor főként a beleim szórakoznak velem , csak mostanában elég jól be tud görcsölni a hasam tőle.Úgy látom ez már végig kísér...


Moncsih ezek szerint akkor hasonlóan telnek az utolsó heteink. Nálunk is most lett kész a festés, már ki van tűzve a költözés napja, de azért az utolsó hetekbe tuti sokat jövök a szülői házhoz ( akár aludni is) ha apa dolgozik :) Nem bánom , de jó lesz már ha vége lesz, mert sok volt ez így egyszerre :)

Vigyázzatok magatokra! Kitartást mindenkinek:)


Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok Kismamik!

Már másfél órája bagoly vagyok, a Picikém is elkezdett kalimpálni, hogy jelezze, Ő is felébredt. Annyira édes...

Tegnap voltunk nődokinál és 90% a császár. Mostmár nemcsak a szemem az indok, hanem Babókám keresztben fekszik bennem és nem hajlandó elfordulni. Ez persze még változhat, de ha így beindulna a szülés, az elég veszélyes lenne. Tegnap tudtuk meg a császár várható időpontját, 2014. December 30. :-) Ma vagyunk 33 hetesek és 3 naposak, de a Baba egy héttel érettebb a koránál. Kicsit izgulok, hogy mi lesz, hogy lesz, mert a doki szerint még sok dolgot kell elintézni a műtét miatt. Ctg-re 2 hét múlva megyünk a magánrendelésére, de utána hetente kell menni a kórházba. Gondolom az ünnepek miatt kell már oda menni.

Moncsih, igazad van, legközelebb én sem hagyom, hogy szétszedjék a házat a vendég gyerekek, rájuk fogok szólni, ha tényleg gáz.
Fotót kérünk, ha megvolt az ultrahang! :-)

Szép napot Nektek! Megpróbálok még kicsit szundítani...
viktria
 
 


Sziasztok!

Látom többé kevésbé mindenki jól van.Tegnap voltunk védőnőnél,minden rendben volt,és a súlyommal is elégedett vagyok,most tartunk 7kg plussznál.Voltunk dokinál is meg uh-n.Olivér 5 cm-el lejjebb költözött,már nem nagyon látni a buksiát.A méhszáj értékem 2110-ről 2111-re változott.Becslések alapján olyan 2kg 80dgk-ák lehetünk.A tüdőérlelő is meghozta a várt hatást. :)!Jövőhéten kezdjük az nst-t.Egyre jobban izgulok,de már nagyon várom a végét is.Apa kicsit már aggodalmas,nehogy most jöjjön,mert megint elkezdődött náluk a 16órás műszak és alig van itthon.Minden reggel ezekkel a szavakkal köszön el: "asszony ma is jól szorítsd össze a lábad és maradj egyben amíg haza nem érek"!Gyagyás de imádom.Kicsi lánykám elkapott valami csúnya vírust,most itthon van velem,és persze hogy kerek legyen minden mára én is belázasodtam.

Moncsih!
Nekünk kombinált fürdető-pelenkázó állványunk van.Én nagyon szerettem a lányomnál is.Nekem nagyon leegyszerűsítette a dolgom és szerintem most sem lesz másképp.Én csak ajánlani tudom.


Nah vár rám még némi takarítás,és az ebéd is fő még,úgyhogy megyek is.Bár a mai életkedvem és munkakedven egyenlő a nullával.

Vigyázzatok magatokra!

KépKép
argizsu87
Detk
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Amint látom mindenki jól van, ezt hála Istenkének mi is elmondhatjuk magunkról. Hétvégén anyumat látogatjuk meg Pesten, tuti ki fogok purcanni megint, de szabit tervezek kivenni pár napot, h legyen lehetőségem kipihenni magam. Jövő hét kedden megyek a dokimhoz és ő küld el a 3. UH-ra is. Remélem mindent rendben találnak majd és megállapjítják, h babóca megfelelően fejlődik. Bevallom kicsit parázok, mert eddig 2 alkalommal voltam náluk UH-n és mindkettőt meg kellett ismételni, mert valami sosem volt elég jó nekik.
1. alkalom, túl pici az orra (pici egy lófaszt, csak szép, nem Cseh méretű ) 1 hónapra rá kellett felülvizsgálni, természetesen minden rendben volt.
2. mikor küldött a dokim, azt mondták el van maradva a korához képest. Újra ismételni kellett. Mikor újra mentünk teljesen meg voltak elégedve azzal, h fejlődtünk.
Dokim mondta, h ennek örülni kell mert minden apróságnak utána járnak, de engem az őrületbe kergetnek ezzel.
No de most lássuk..... mi derül ki a a 3. vizsgálaton.
Picikém egyre kevésbé mozgékony, inkább csak taszító érzést érzek, nem határozott mocorgást, gondolom egyre kisebb a hely odabent. Viszont, nem tudom ti, h vagytok vele, de a héten párszor már fájt ha erősebben mocogott. Egyszer a vesémet, egyszer a bordámat találta el annyira, h össze kuporodtam. Egyik utcán volt, másik munkában. Újabban a medencémben érzek fura fájásokat... nem erős, de érzem, h ez valami új, talan picit, menzihez hasonlít. Ezek lennének a josló fájások? Nem túl korai ez? (31. hét)
No dolgozni is kellene valamit.... szép napot nektek és minden pocaklakónak!
szilvi16
 
 


Sziasztok! :)

Bocsi, hogy eltűntem pár napra, de vagy egész nap aludtam és aludtam és aludtam vagy a babacuccokat szereztük be, ami még lemaradt.
Nemtudom, ti hogy vagytok ezzel, de ilyen állandó fáradtságot nem éreztem a terhességem allat idáig. Akármikor eltudnék aludni. De a laksát valakinek rendbe kell rakni és főzni is kell... eléggé nehezen  megy, minden perc kín szenvedés amit nem az ágyban töltök :S Nagyon remélem, hogy elmúlik hamarosan, mert sosem voltam az az ágyban fekvős, semmit sem csinálós típus, elunom az életem. :S Az sem segít sokat, hogy reggel 5kor elmegy a párom itthonról és délután 5 körül ér haza, egész nap egyedül vagyok és eléggé lahngoló.
Kismanó szépen mocorog, kidugdossa itt ott a kis kezét lábát, egyik este a távirányító a hasamon volt és állandóan lerúgta... :D apa nagyon élvezte, mindig visszarakta és a kicsi mindig lerúgta, jót játszottak!! :)
Pár napja viszont a fáradtságon kívül elég furin érzem magam, folyton szédelgek, pedig mérem a vérnyomásomat és az rendben van. Meg nyilalgat, szúrkálgat a hasam alja  és nemtudom mennyire hangzik hülyén de a hüvelyemben is érzek szúrkálásokat (ez lehetséges??!) meg néha van ez a "mintha meg akarna jönni" görcsölgetés, habár azt szinte nem is érzem, és amikor leülök néha előfordul, hogy olyan érzés mintha" ráülnék valamire".  Eléggé aggasztó, hogy ez mi, mert első babás vagyok, nemtudom, hogy mikor mi a normális. Ezek lennének a jóslók? még "csak" 31 hetesek vagyunk és nemigen szeretném, ha ennyivel korábban kijönne, nem akarom, hogy valami gond legyen vele. Kraácsonyig, szilveszterig kikéne bírnia, akkor leszünk 36-37 hetesek, akkor már nyugodtabb lennék, akkor már elég fejlett, de most??!!  :S
Mi a véleményetek? kicsit aggódom a pici hercegnőmért!

Továbi szép napot nektek!

anncsa
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Szilvi és Anncsa: Tényleg korai lenne a jóslófájás. Lehet, hogy túlerőltettétek magatokat? Pihenjetek le és vegyetek be magnéziumot, igyatok sok folyadékot. Ha nagyon aggódtok, érdemes megkérdezni az orvost is.

Ma voltam védőnőnél, szívhangot hallgatunk, megmérte a vérnyomásomat és a súlyomat. Egyre nehezebb a mozgás és a hasam körfogata is 102 cm már. (Mi lesz januárra?) Még néhány dolgot be kell szereznem, lassan minden meglesz.

Vigyázzatok magatokra!

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok!


Szilvi látom ezekkel az uh-kal neked is tele van a hócipőd :)
Én is szokatlan és újdonsült görcsöket érzek de a legjobban az egyre erősebb folyás zavar. színtelen vízszerű, vagy tejszerű... azt olvastam ,hogy normális , de lehet holnap veszek patikába magzatvíz ellenőrző tesztet (ha lehet kapni), mert még messze van a szerda mire megyünk vizsgálatra.És sok -sok pihi, csak már fáj a csipőm! Csajok nem lehet ,hogy most a frontokat is érezzük? Mert elvileg volt a héten meleg is , hideg is, kicsit a fejem is fájdogált pedig az nem jellemző.
Tegnap voltam bababoltba ott 2900- ért akartak adni szopis melltartót(Stellás), de pont nem volt méretbe, aztán gondoltam megnézem a kínaiba is hátha, és természetesen ott kaptam 900 Ft- ért olyan méretben amilyenbe csak szerettem volna és még az anyaga sem különb!
Nem tudom minek tudható be,de alig van étvágyam, eszem mert muszáj , de nem mindig esik jól.

Na vigyázzatok magatokra és kitartást :)!


Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki megérzi a frontokat.Senkit nem kímélnek a szúrkapiszkák és görcsikék.Nálam is megint előjöttek,de most még nem olyan vészesek.Remélem ő nem szeretne front hatására elindulni kifelé mint annó a nővére.

baudry!

Mostanában nálam is van ez az étvágytalanság,de ez ilyenkor már normális.Attól hogy nem feltétlenül érzed,még lehet hogy úgy nyomja a gyomrod amitől étvágytalan leszel.


Mi a szopis hálóinggel jártunk hasonlóan.Bár apa vett egyet a bababoltban horror áron,én meg a kínaiban még 2,de a 2 nem került annyiba mint az az 1 amit apa vett.Már elég nehéz csinálni a dolgom,valahogy sehogy nem férek el a pocakomtól.Olyan vagyok mint egy kezdő bálna.Éjszakánként pedig már nem tudom hogy feküdjek.Ha oldalt fekszem borzasztóan fáj a csípőm,és nyilal le a combomba is,ha a hátamon akkor vagy levegőt nem kapok,vagy a derekam akar leszakadni.Szóval marad a 10percenkénti helyzet változtatás,amitől persze pihenni sem tud az ember lánya.Azért valljuk be egyre közelebb van már a "vége"!
Készülődtök már az ünnepekre?Adventi dekor vagy valami?Lassan a kari ajándékokat is be kell szerezni,mert mire észbe kapunk nem lesz idő semmire.

Na takarítgatok kicsit,mert valakinek azt is meg kell csinálni,és a házi manó szabadnapos!

Vigyázzatok magatokra és pihenjetek sokat ebben a változékony időben!

KépKép
argizsu87
Detk
 
 


Sziasztok!

@argizsu köszi a hsz-t, szerintem meggyőzőm a férjemet, hogy vegyünk egy ilyen kombinált pelenkázó-fürdető állványt:)
@baudry az elefani-ban a Stella 1990 és még kaptam rá kedvezményt is (10%?), mert többmindent vettünk meg ott. Kínai bolt nem jutott eszembe, hogy ott is lehetne kapni pamut dolgokat

Tegnap voltam védőnőnél és dokinál is. Sokmindent átbeszéltünk a védőnővel a kelengyéről, szopatásról, légzésfigyelőről, első látogatások védőnő-gyermekorvos. Dokinak mondtam, hogy most már kezd igazán "terhes" lenni az állapot, mosolygott Derekam leszakad, hátam is, lábfejem és kezem annyira dagad, hogy a kenyér szeletelés fáj...Én már kb 11,5+kg-nál tartok, de azt mondta a védőnő, hogy egyáltalán nem látszik, meg mi is úgy látjuk...
Babócám a tegnap egész nap annyit mozgott és ma reggel is már, nagyon erős és nagyon tudja mozgatni a hasfalamat és bepakolni olykor a kis kezét-lábát(?) bordák/szervek közé. Tegnap féltettem nagyon, mert a falakat vésték és rettenetes zaj és por volt 
Remélem, hogy kedd-szerdára befejezik a festést és visszajönnek a fűtés szerelők is mielőbb és akkor jövő hét végére már tisztaság és rend lesz. Akkor végre előkészíteném a baba dolgokat és utána még mehetnénk egy bevásárló körútra a hiányzókért
Dokival megbeszéltük, hogy jan. 15-én lesz a császár. Még persze visszatérünk erre dec. 19-én, de ezt néztük most ki. 
No megyek, lenne ma is tennivaló bőven, kellene haladni is a dolgokkal Legyetek jól és vigyázzatok magatokra

Kép
moncsih2
 
 


Sziasztok! Láttom mindenki jól van :) aminek nagyon örülök! Hát az alvás az már nekem is nagyon nehéz sehogy se jó nekem se pont mint neked @argizsu87, de hát mit lehet tenni, de az a gond hogy már a tv előtt se jó :(, nah meg ez az idő teljessen lehangol egész nap mintha már este lenne olyan sötét van meg szomorúság kint! Ma még kimosom az utolsó adag babaruhákat és ezzel be is fejeztem :) már csak a kis csomagomat kell majd elkészíteni, mert mióta haza jöttem a kórházból nem bírom magam rászedni hogy megint bepakoljak. 

Holnap én is nekiállok már kidíszíteni a lakást, készülni a karácsonyi hangulatra, megint egy egész napos program lesz, mert nem bírok már csinálni nagyon sok mindent :( Már tényleg közeleg a vége nagyon érzem hogy nehéz a pocak, minden nap látom hogy nagyobb :D 

Mindenki nagyon vigyázzon magára és szép napot :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok!


Jó régen voltam már itt!


Először is üdvözlöm az új tagokat :D aki még beteg annak viszont kívánom hogy hamar  gyógyuljon meg :)


Azért nem írtam eddig, mert nem tudtam miről írni!   Voltunk uh és védőnőnél.  A kis csaj fejvégű fekvésben van. Súlya 1964 gramm. A doki szerint nem 31 hanem 32 hetes vagyok. Hát kicsit elveszítettem a fonalat, noh de mindegy! Nem január 28 hanem 18ra várjuk bár szerintem abba a hónapba bármikor megérkezhet a kicsi. :) :) :) :) már nagon várom :)
A védőnőnél 28 hetesen mentünk el. Meghallgatuk a pici szívhangját hát nem volt túl boldog a leányzó :) HK.: 97 cm volt és híztam 3 kilót Nagyon jól érzem magam és igazából a súly sem érdekel. nem vizesedek. front érzékenység nincs. A pici igen aktív ahhoz képest , hogy pár napja rossz idő van

dec.30án megyek be a kórházba a dokihoz. A kis műszerét ide adja , hogy otthon el tudjam végezni az NST. Ugyan is nem fogok tudni bejárni NST-re. Sok idő mire oda érek!

Végre meg van a kiságy és a pici holmija is :) most már csak egy két apróság kell és kész vagyunk :)
Alig várom hogy elkezdjük meg csinálni a kicsi szobáját :D
A takarítás elég nehezen megy már. Elkezd fájni a derekam és néha már alig kapok levegőt! Amikor lefekszek aludni érzem , hogy a gyomromat a bordámhoz nyomja Picike hááát nem kellemes és alvás sincs akkor . Ma hajnalba is felébredtem mert nagyon mocorgott le nem állt :D de én meg nem aludtam semmit Rá kattantam a tejbegrízre naponta 2 tányérral meg eszek. Terhesség előtt sose volt ilyen


 


Viszont most mennem kell. Mindenki nagyon vigyázon magára! :) szép napot kívánok nektek! :)

ui: küldök képet a kis hercegnőmről és a pocimról


Kép

Kép

angyali88
 
 


Sziasztok!

Nemrég ébredtem, bár mostanában kivétel nélkül minden éjjel ébren vagyok minimum 2 órát és közben a Picikém is nagyokat ficánkol. Nem tudom, hogy csak azért mert nem kényelmes neki, vagy azért mert kialudta magát. A csípőm és a gerincem alja nekem is fáj fekvés közben és ráadásul recseg ropog ahogy forgolódom. Nagyon tágulhat az a rész. Kellemes, mondhatom.. Alvás szinte csak a baloldalon megy.

Karácsonyi adventi koszorút megvettük, mécseseket is gyújtok a sötétben és illóolajat párologtatok. Egyelőre ennyit a karácsonyi hangulatról. :-)

Angyali! Hihetetlen, hogy csak 3 kilót híztál! Akkor szinte mondhatjuk, hogy fogytál. Maga a baba meg a víz, lepény, meg a méh, a szülésre eléri az 5-6 kilót.
Én most nem is mértem magam, majd jövőhéten, de szerencsére ami feljött, az is arányosan terül el rajtam. Édes a Babád, a pocakról én is készítek fotót és hamarosan megmutatom.

Most már talán ismét tarthatnánk pocakbemutatót így a vége felé, mert régen volt.

Szép hétvégét Mindenkinek, még ebben a zord időben is!
Pihenjetek sokat!
viktria
 
 


Viktria: Igen ezen én is elcsodálkoztam , hogy 3 kilót híztam! Noh, de tegnap meg mértem magam anyósnál hát majd nem 70kg vagyok és 50kilóval kezdtem! :/ :O  Hétfőn megyek védőnőhöz ott kiderül mennyi vagyok! :)
A kicsiről a kép hát őszinte leszek csalódtam :( a képminősége nem tetszik :( másoknak olyan jól lehet látni a babót :( :) A pocakomat is megnéztem a tükörbe teljesen le esett az állam milyen nagy már és ráadásul még nőni fog (doki szerint, meg mások szerint is) :O :O Az ágyból nehezen tudok fel ülni, a cipőt/csizmát nehezen tudom felhúzni kín szenvedés nah és akkor még a körmömet se tudom levágni a lábujjamról :O :(
angyali88
 
 



Sziasztok Lányok!

Íme a 33. heti pocakfotóm. Én hatalmasnak érzem, már ereszkedik lefelé. 
Várom a Ti képeteket is! :)

Puszi Mindenkinek! 



33. hét
viktria
 
 


Sziasztok!

Szépen gömbölyödnek a pocakok. Remélem jól vagytok!

Én is elkészítettem a 33. heti pocakos képet.

Kép

Kép
kismacko81
 
 


 


Sziasztok!
Huszka Barbara vagyok, a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar negyed éves szülésznő hallgatója. 
Az első gyermeket váró kismamák segítségét szeretném kérni, amennyiben van néhány szabad percetek, kérlek töltsétek ki a kérdőívemet, amely a szakdolgozatom elkészítéséhez szükséges.
Válaszaitokat előre is köszönöm !   :) 

https://docs.google.com/forms/d/1xTXpCG ... I/viewform

huszkabarbara
Kecskemét
 
 


Hello. Én kitöltöttem a kérdőívet. Ma reggel készült új kép a pocakomról. Megpróbálom csatolni
szilvi16
 
 


Sziasztok látom mindenkinek szépen nődögél a pocakja, én is szeretném megmutatni az enyémet, most vagyunk a 33. hétben :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok!

Jaj de sok szép poci!!! Csatoltam én is egy képet, ez kb. 2 hetes
Hát nálunk még áll a bál, befejezték a festést, de elméletileg ma jönnek még a fűtésszerelők, akikre 1 órája várok...Próbálok tegnap óta segítséget szerezni a takarításhoz (főleg ajtók-ablakok), de eddig sikertelenül, senki nem ér rá már a héten, de legtöbben már decemberben nem érnek rá...Ezek alapján sokan kérnek külső takarításos segítséget.
(na megjöttek a szerelők)
Szóval megvagyunk, de mindentől kifulladok és ez a kéz és lábdagadás elég vacak...Babóca elég sokat mocorog, beállítja a nappalaimat és az hajlanokat főleg:) Párom mondta, hogy mindenkitől azt a tanácsot kapja, hogy aludjon most sokat. Hát én már edzésben vagyok. Minden éjjel 2-3 órát minimum ébren...
@Angyali ez a 3-20 kg különbség elég nagy:)))1 napig beteg voltam hogy az hogy lehet, hogy van aki csak 3 kilót szed fel
@Barbara a kérdőívet én is kitöltöttem. Na megyek szakikat felügyelni. Legyen könnyű napotok!

Nov. 16-i állapot

Kép
moncsih2
 
 


Hű, mennyi nagy pocak! :-) Már kell a hely a Babáknak. Éjszakánként Hunor baba is mindig arrébb mászik és akkor látni a kis hátát, fenekét, térdét. Mindig találgatok, hogy mi lehet az. :-)

Hétfőn majdnem a kórházban kötöttem ki én is, mert sokat kocsikáztunk és aznap estére bekeményedett a hasam. Kiengedett, bekeményedett. Teljesen rácuppant a babára a hasfalam és ezt óránként kb. 4x. Megijedtem, bevettem magnéziumot, sok vizet megittam és lefeküdtem. Hajnalban még kemènyedett kicsit, de másnap egész nap aludtam szinte és elmúlt. 34 hetesen még nem akartam szülni...

Ez az álomkór nagyon durva most nálam. Egyedül vagyok egész nap, Apa csak fél 5 körül ér haza és rengeteget alszom. :oops:
Na mindegy, hamarosan már úgysem fogok tudni ennyit aludni. :-)

Barbara! Én is kitöltöttem a tesztet.
viktria
 
 


Sziasztok! Micsoda pocakok!:) A tesztet én is töltöttem :)


Viktria hidd el nem vagy egyedül, amint fél óra alkalmam van már én is szundítok.


Ma voltunk orvosál, minden rendben 2,5 kg felett vagyunk , levették a streptococcus kenetet, jövőhéten meglesz az utolsó labor is. Furcsa volt arról beszélgetnünk, hogy mit vigyünk a kórházba illóolaj, zene amit szeretek, csoki :) Apa megkapta a "munkaruhájának" (ő csak így hívja :) ) , azaz a szüléshez a ruhájára a csekket. Mostmég gőzerővel készülünk a hétvégi költözésre, ma egésznap úton is voltunk , kapott is a bordám a kocsiba bőven ,remélem nem lesz böjtje éjjel, de hétfőn nekiindulunk és beszerezzük a maradék dolgokat még.Hogy viseltétek a hét eleji időjárást?


Csatolom a 35 hetes pocakom :)



Kép
baudry
 
 
 


Nahát! Szépek a pocakok!

Azt hittem, hogy csak én vagyok egyedül ezzel a festés vagy költözés méretű dolgokkal, de látom más is szenved. Nagy pocakkal ez egy borzasztó meló. Kislányommal is belefutottam ebbe, és most is. De most egy picivel korábban kezdtem és így is szenvedős tud lenni a dolog. Már csak az vigasztal, hogy a festésnek vége. A pakolásnak, takarításnak is látom már a végét. És hozzáteszem a magnézium nagy barátom, sokkal kevesebbet keményedek, mint pl. anno a kislányommal, szóval sokat segít nekem.

Kép
Kép
molmar
 
 


Sziasztok!

Nálunk ma jött el az újabb UH, már előre félek, h most mi nelssz jó.
Tegnap volt egy fura élményem és kíváncsi lennék a véleményetekre. Egy ismerösőm kb 1 hete szült, felköszöntöttem és minden köszönés nélkül annyit írt, h sosem szülne újra természetes úton, mert, h ez egy borzalmas dolog és teljesen maga alatt van stb. Én nem tudtam mit írni, minden jót kívántam és elköszöntem. Mostanig nem féltem egyáltalán de bármennyire utálom sikerült kicsit beparáztasson. Nektek mi a véleményetek és mennyire izgultok már? Vannak pozitív tapasztalatok a környezetetekben?
Szép napot mindenkinek!
szilvi16
 
 


Szilvi!
Nem okoskodni akarok, mert még sosem szültem, de rémes esetekről én is hallottam, amit persze így vagy úgy megoldanak az orvosok. A XXI. században azért már nem kell attól tartani, hogy nem tudnak segíteni ha bármi van, persze ehhez kórházban kell szülni lehetőség szerint. Önmagában biztos, hogy nagyon fáj és vannak pillanatok, amikor az ember lánya szinte feladja, de a végeredmény, hogy a karjaidban tarthatod azt a kis embert, aki belőled és a szerelmedből van, nem tudom elképzelni, hogy ne feledtetne minden fájdalmat. Édesanyává válni a legnagyszerűbb dolog lehet és ha az ismerősöd ezt nem tudta megélni, akkor az is lehet, hogy annyira legbelül nem is vágyott a babára. A szülés utáni depresszió a másik lehetőség, amelynek hormonális oka van. Mindenesetre nem volt szép dolog tőle, hogy így megijeszt egy nemsokára szülő nőt. Ez elég tapintatlan dolog, persze ez az én véleményem. Én nagyon szép élményeket hallottam eddig és Te is pozitívan állj hozzá! Biztosan minden rendben lesz és hamarosan Te leszel a legboldogabb ember a Földön! :-)

Szép napot!
viktria
 
 


Viktria!

Én is jobban örültem volna ha befogja :D. Én mostanig egyáltalán nem féltem és most is kezd már visszatérni az egyensúly, de kicsit azért kiakasztott az este. :)

De vannak más híreim is. Ma voltunk
UH-n, baba 1450 gr, ami doki szerint az átlagnál kisebb (gyűlölöm azt a rendelőt). 2 hét múlva meg kell ismételni. Szerintetek is pici? 31, hét 5 nap!

Viszont történt ám jó dolog is.... rendeltem egy fül lázmérőt és ma szállították ki. 3690 ft óriási doboz és mit ad Isten????? Egy baba mérleget küldtek ki a lázmérő helyett, aminek az ára potom 18000 ft :D. Kövezzetek meg, de én nem jelzem a cégnek ahonnan rendeltem :)

Karácsonyi ajándéknak tekintem a jézuskától. :)

Szép estét nektek!
szilvi16
 
 


Sziasztok ma voltunk Uh-n hála istennek minden rendben van, olyan jó volt látni a picúrt és végre sikerült képet is csinálni :) Legközelebb 23-án kell majd menni akkor levesznek minden törletet meg vért amit kell! Szeretném megosztani veletek a képet! Hát ő lenne a mi pici fiunk Csongor Dávid :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Szilvi! A szülésélmény szubjektív dolog. Nekem, ha nem lett volna végig mellettem a férjem és nem lett volna egy szuper doktornőm és szülésznőm, biztos, hogy nem lett volna olyan kellemes élmény a szülés. Számomra nem volt könnyű, ezt tudtam is, de ami utána volt, arra nem készültem. Akkora aranyerem lett, mint ide Makó. Mindenképp készüljetek aranyérkúppal, kenőccsel. Szóval véleményem szerint a szülés(élmény) sokban függ tőlünk és a környezetünk hozzáállásától. Valamilyen szinten érdemes rákészülni, nekem például a szülésfelkészítők sokat segítettek. Tudtam, hogy az adott kórházban mi a protokoll, mi zajlik a szülés alatt, adtak tippeket, mikor mit kell(ene) csinálni, stb. De ráparázni nem szabad, ha félsz, csak rosszabb lesz, én azt mondom.

Kép
Kép
molmar
 
 


Sziasztok!

Szilvi!
Nekem csak pozitív emlékeim vannak a szülésről.Fáj persze,de minden fájdalom elmúlik mikor meglátod a kisembert.Nekem mikor a lányomat szültem már nem volt idő semmire csak egy gyors borotválásra.Hamar túl lettünk rajta,magzatvíz elfolyástól számolva másfél óra múlva már fürdették a manót.Tudom mondani könnyű,de ne félj!Ha eljön az idő próbálj csak arra gondolni hogy hamarosan a karjaidban tarthatod életed értelmét.Nekem mindíg azt mondta a dokim,hogy gondoljak erre úgy mint egy vak randira,aminek a vége egy életre szóló szerelem lesz.Velem nem volt bent senki,de nem bántam.Csodás dolog világra hozni egy gyermeket!Kitartást neked,ne félj,és csak pozitívan.



Jövőhét pénteken lesz az esküvőnk,szorítsatok nekünk hogy addig semmi ne legyen.
Elkezdtük az nst-t is,babóca 3kg körül mozog,már nem tart focimeccseket,de minden apró mozdulatát érzem,látom.Tegnap úgy kidugta a talpacskáját,hogy apa számolgatni kezdte a lábújjait!
Kicsi drágám,már nagyom várom hogy ő is itt legyen velünk.

Vigyázzatok magatokra!

KépKép
argizsu87
Detk
 
 


Sziasztok!

Ugye mindenki jól van? Remélem igen!

@Csollaredina: Nagyon szép kisfiú, gratulálok!

@Szilvi16: Ne idegeskedj előre, az tényleg nem tesz jót. A szülés fájdalmas, de csodálatos. Nekem nagy csalódás volt, hogy a végén megcsászároztak, eleinte nehéz volt ezen túltenni magam és úgy voltam vele, hogy többet nem szülnék. Most mégis alig várom, hogy megszülessen a második gyermekem és már azt sem bánom, hogy a heg miatt nem lehet természetes úton, csak az számít, hogy egészséges legyen. Az UH méretek miatt nem gondoltál arra, hogy felkeress egy másik rendelőt, ahol szintén megnézik? Hátha az megnyugtat. Egyébként a súlyt csak becsülik.

Ctg a júliusi változtatások miatt csak a 38. héttől van? Mintha a védőnőm ezt mondta volna.

Még 6 hét van hátra, el sem hiszem, hogy így repül az idő.

Jó hétvégét és vigyázzatok magatokra!

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Hello mindenki,

@Kismacko! Én nyugodt vagyok, folyamatosan kisebbnek mondták és kezelő orvosom szerint teljesen rendben vagyunk. 5 dkg a különbség az átlag és az én fiam mérete között. Különben is..... nem szabványméret egy baba sem.
szilvi16
 
 


@kismacko81:


Nagyon szépen köszönjük, szerintem is annyira aranyos, ez az első alkalom mikor megmutatta magát :) Szerelmes lettem belé :) Így még jobban várjuk már, hogy van elképzelésünk róla hogy milyen is!

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok!


Molmár jó hallani felőled , rég jártál erre és hogy minden rendben van veletek! :)


Egy kicsit megálltalkodtam az olvasottak alapján amit Szilvi írt. Azon gondolkodom ,hogy legalább három hozzám közelálló személy szült mostanság , ha nem több és soha de soha egy rossz szót nem mondtak a szülésről. Szóval akárhogy is nézzük és friss az élmény az ismerősödnek, ez nem volt szép tőle. Még ha fáj is , akkor sem kellett volna megijeszteni Téged. Teljesen egyetértek Viktriával. Sokat gondolkodom én is rajta és félek is , de egyátalán nem azon ,hogy mennyire fog fájni. Kíváncsi vagyok mert nagy volt a fájdalomküszöböm , most is az úgy gondolom , de azért ilyeneken járt az agyam , hogy nem akarom hogy potyogjanak a könnyeim ,na mert azok tudnak potyogni nagyon mostanság, vagy apa csak egy kicsi jelét is lássa annak ,hogy nem jó.Próbálom már most rávezetni az agyam ,hogy boldog legyek még a nehéz percekben is, hiszen nem sokára a karomat fogja húzni , az aki most a pocakom húzza :) Majd meglátjuk.Azon is gondolkodtam ,ha esetleg karácsony körül gondolja meg ,hogy kibújik , karácsonyi számokat viszek magammal szülni :) Bár párom szerint pont ilyenekre nem fogok figyelni :) Na robogok tovább , mert eljött a nagy hétvége: költözünk :)


Edina tényleg nagyon aranyos, látom ti is csak félprofilt kaptatok.


Argizsu hát akkor tényleg sok sikert az esküvőtökhöz és gratulálok, reméljük babó is türelmes lesz :)


Most én jönnék elő egy intim kérdéssel Csajok ,hogy áll a libidótok így a vége felé már?

Szép nyugodt hétvégét nektek! És Boldog Mikulást :)


Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Edina, gyönyörű kisbaba, el is hiszem, hogy odavagy érte! :-)

Argizsu, gratulálok az esküvőhöz és drukkolok, hogy minden rendben legyen!

Baudry! Sajnos nálunk siralmas a helyzet, mert Apa már elég régóta nem akar semmi olyat, mert zavarja, hogy a baba a pocakomban van és így ezzel a tudattal nem szeretné. Vannak ilyen férfiak, de engem eléggé megvisel. Libidóm elég magasan van mostanában is, de már nem is mernék akciózni, nehogy idő előtt beinduljon a szülés.

Ma egy kicsit letargikus hangulatban voltam, ezek a hülye hormonok dolgoznak. Tudtam volna egyet sírni, de inkább csak feszült voltam. :?
Úgy tudja feszíteni Babuka a hasfalamat, már ülni és feküdni is nehéz. Kicsit szenvedősre vettem a dolgokat, persze ettől függetlenül nagyon imádom a Kicsikémet! Még mindig keresztben fekszik, kedden megyünk nődokihoz CTG-re, majd 18-án megyünk az utolsó ultrahangra.
Kíváncsi vagyok, hogy mit mondanak.

Most fogjuk kezdeni a 35. hetet. :-)

Szép hetet Mindenkinek!
viktria
 
 


Sziasztok! Köszike mindenkinek a dicséretet, már alig várjuk hogy élőben is láthassuk :) Remélem mindenki jól van :) Nekünk nagyon hamar eltelt a hétvége mert mind a két nap köszönteni voltunk el is fáradtam rendesen :( Hát az alvás egyre rosszabb, minden 2,5-3 órában fent vagyok pisilni és aztán nem is tudok vissza aludni, mire meg sikerülne megint menni kell! :( Nah meg persze a picúr se hagy, mert nagyon sokat mozog egyre erősebbek a rúgásai, aminek persze egyrészből örülök mert erősödik a kicsi lelkem! :) A rémálmok gyötörnek a szüléssel kapcsolatban, bár igyekszem nem ezen filózni, de sokszor eszembe jut milyen is lesz :)

Hát a férjemmel való együtlét már egy ideje elmaradt mert mikor utoljára próbáltuk nem hagyott minket a pocaklakó annyira ficánkolt, meg úgy bekeményedett a hasam hogy fájt, szóval azóta nem merünk összebújni, hiába is kívánjuk egymást, inkább tűrtőztetjük magunkat. Meg utánna olvastunk, hogy a spermiumban olyasmi dolog van ami beindíthatja a szülést, szóval inkább nyugszunk mind a ketten. Igaz hosszú ez az idő de most a fiunk egészsége a legfontosabb :)

Mindenki nagyon vigyázzon magára, és szép napot! 

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki egyben van!

Készülődtök az ünnepekre?

@Argizsu: Sok boldogságot nektek!

A hétvége hamar eltelt, kiságyat megvettem, már csak az újszölött pelenka és egyéb pelenkázási kellékek vannak hátra. A kórházi csomagot még nem raktam össze, de ezen a héten megejtem, én is nyugodtabb leszek, ha ez is ki van pipálva. Alvás nekem is szakaszokban van, pisilés miatt legalább kétszer felkelek, de ezt már ki kell bírni.
A párommal még néha összebújunk, de mivel egyre kényelmetlenebb és én sem szeretnék hamarabb a szülőszobán kikötni, ezért eljön a több hetes szünet ideje. (Tavaly a 39. hét után volt még "akció", most óvatosabb vagyok.)

Pihenjetek sokat!

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok!


Én kb egy- két hete nagyon szeretném, jobban mint valaha...eddig meg  semmi. Most meg már nem merünk úgy együttlenni. Fordítva vagyok összerakva :)
Még nem sikerült a beköltözés , apró simítások hátravannak, úgyhogy eltoldódott a mostani hétvégéig. Kicsit meg is visel már a dolog lelkileg , mert mindenben csak a kapkodás megy. Na meg ma aztán teljesen kétségbeestem , hogy már nincs 4 hét. Azt hiszem kezdek izgulni, és hozzáteszem még van egy csomó dolog amit meg kell vennem. Holnap vérvétel + az első nst vizsgálat, amire kell csokit vinnem csak el ne felejtsem. :)


Kismacko nekem valahogy most nincs meg a karácsonyi hangulat.Lehet azért mert nincs kizárva ,hogy ajándéknak megkaphatom a kisfiam , pedig máskor ilyenkor már be vannak csomagolva az ajándékok, most meg sincs véve :) ... Aztán majd meglátjuk :) De egyébként pont ma néztem ahogy mentem végig a falun, hogy az emberek se díszitik már úgy a házaikat... lehet az időjárás.

Vigyázzatok magatokra! Puszi


Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok! Már egy hete, hogy nem jelentkeztem...Nagyon gyorsan telnek a napok. Az éjszakák amikor mindenem fáj és Babóca szórakoztat, az bezzeg nem telik olyan gyorsan Meglett a fűtés, a takarítgatás/pakolás még folyamatban. De legalább elkezdtem kimosni a babaholmikat. Viszont mivel napok óta folyamatosan nagyon kemény a pocakom, többet ülök a kanapén mint bármi mást tennék...Férjemnek az agyára megyek mert már nagyon stresszeltem, hogy semmi nincs kész, ő meg egyáltalán nem idegeskedik. Mondjuk tegnap este láttam az arcán, hogy megijedt amikor mondtam, hogy na ezek újfajta fájások, remélem még nem kell bemenni a kórházba. Dokim azt mondta, hogy most már ne szedjem a magnéziumot, csak ha görcsölök...De én görcsölni kimondottan nem szoktam, viszont a hasam van hogy napokig kőkemény...Mondjuk ez néha részben emésztési mizéria is...

@szilvi16 lehet, hogy a barátnőd pont a szülés utáni baby blues állapotban volt amikor megijesztett. Minden szülés más, senki sem ígéri, hogy könnyű lesz, de az sem biztos, hogy nagyon nehéz. Pont tegnap mesélte anyukám, hogy ismerős csaj reggel elutazott szomszéd városba kórházba, délután 16.40-kor beindult a szülés a 17.20-kor a kezében tartotta a babát. Hát ehhez is mázli kell Nekem van olyan barátnőm aki az elsőt nagyon gyorsan szülte és a másodikat nehezebben, van aki fordítva, van olyan aki az elsőnél nehezebben boldogult, a köv. 2 már meg sem érezte...Nincs recept, mindenkinek más a fájdalomküszöbe, biztos az is hogy aki nem pánikol be nagyon jobban kézben tudja tartani a szülést, kontrollálni a tolásokat stb. De a tapasztaltak azt mondják, hogy még ha nehéz is közben, az első pár perc a babával gyorsan gyógyítGondolj arra, hogy minden erődre szükség lesz, ne pazarolj túl sokat az aggódalomra
(ja én a baba mérleget biztos, hogy jelezném a cégnek, mert gondolj csak arra ha Veled történik ez fordítva...lehet, hogy valaki sokkal rosszabb anyagi helyzetben rendelte és most balhézik a cégell, vagy amikor majd kiderül az alkalmazott kifizetheti a hiányt, pl. egy többgyerekes kimerült anyuka; én azt gondolom az élet ügyesen bumerángozik, de a Te döntésed)

Kép
moncsih2
 
 


@argizsu87:


Gratulálok az esküvőhöz, még több boldogságot nektek, sok apró örömöt és kitartást a mindennapokhoz!!!

@kismacko81 nekem a héten mondták a kórházban, hogy a ctg-t 35-36-ik héten el kellene kezdenünk, jövő hét péntekre ba is van tervezve az első.

@baudry a libidóm egész terhesség alatt a béka feneke alatt van, de azért mi még aktívak vagyunk, ilyen-olyan formábannekem már az első harmadtól fáj a hasam események után+a kapuk abszolút zárva vannak, így kreatívan kell megoldani...

Ja a legviccesebbet nem is meséltem, beszakadt alattam az ágyMár csak ez hiányzott a fűtés szerelés és festés után...No nem a súlyomtól, hanem inkább attól, hogy festés után nem lett visszapakolva pár alsó elem - ilyenekben nem szabad a férfiakra hallgatni...na most még ez is, vagy cserélni kell az alját, ha sikerül, vagy új ágyat kell venni Ááááh
Szóval kívánok Nektek és magamnak is nyugodtabb napokat:)

Kép
moncsih2
 
 


Sziasztok Csajok,


Argizsu, sok boldogságot nektek!

Baudry, mi mar kb félidő óta nem bújunk össze rendesen, persze vannak eszközeink, hogy időnként megadjuk a másiknak ami kell. Nekem eleve a libidóm a kezdetektől alacsonyabb, de minde aktus után fájt a hasim is. Utolsó alkalommal pedig bekemenyedtem és abba kellet hagynunk, azóta, csak a kölcsönös boldogítás maradt.
Egyre nehezebben viselem a melót és az embereket.

Karácsonyi hangulatom egyáltalán nincs, mert nem mehetünk haza, orvosom megtiltotta, h 1600 km-t utazzak kocsival és így csak kettesben leszünk.

Vigyázzatok magatokra, én indulok melóba
szilvi16
 
 


Sziasztok! :-)

Tegnap voltunk ctg-n és olyan jó volt hallani Babuka szívverését. Mèhszáj zárt, mennem kell vérvételre, altatóorvossal beszélni kell a császár miatt. Keresztben van a baba, bár még befordulhat, de azt mondta a doki, hogy a császárra is készülni kell, maximum befordul a gyerek és megszülhetem hüvelyi úton. Mi a 35. hétben vagyunk és hetente kell menni a ctg-re.

Moncsih, nagyon fura, hogy ezt mondta a dokid a magnéziumról, mert ha a 33-34. héten görcsölsz, az még nem jó. Koraszülést gondolom nem akarsz, én tuti szedném a magnéziumot. Az én dokim azt mondta, hogy a 36. héttől el lehet hagyni, de a 37. héten már az sem baj ha megszületik. Persze csináld úgy ahogy jónak látod, de a magnézium elég gyorsan ürül a szervezetből.

Mi is idén kettesben Karácsonyozunk a Férjemmel valószínűleg, mert az autókázást én sem bírom, bár most hátul utaztam és ott valamivel kényelmesebb volt. Anyumék, Tesómék 50 km-re laknak, de az is oda-vissza 100. Na majd még meglátjuk.

Az alvás nem megy éjszaka, inkább nappal menne, de eröltetem, hogy nappal ne aludjak. Sokszor még ez sem segít. Na nem baj, már nincs sok! :-)

Szép napot! Pihenjetek sokat!
viktria
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: