Új privát üzeneted érkezett!

Niki:ne idegeskedj!Minden rendben lesz majd meglátod.Amúgy nekem 1 óra múlva kellett újra mennem a terhelés után.

Akíra:nálam is problémát okoz a dolog.De nekem már egy párszor sikerült becsurgatnom egy picit,amikor kacagok nem bírom tartani!Én mióta terhes vagyok annyit kacagok és nevetek,hogy már néha veszélyes!Anyukám szokta mondani,hogy rám sem ismer!

KépKép
vicuska
 
 


Hát ezen a magzatvizes dolgon én is gondolkodtam már!Hát az pech ha az utcán menne el!De már talán az sem érdekel,csak ott tartanánk!!!

KépKép
vicuska
 
 


Niki:
Nekem a lányommal meszesedett a lepény. Pedig TÖKÉLETES volt a cukor-eredményem.(A cukorral azóta sincs problémám,hála Istennek. És a lepénnyel se..). De nekem a végén,a 36.hét körül kezdődött. Akkor volt I.stádiumú a lepény. A 38.-on már II-es, a 40.-en meg III-as. Ehhez képest 2 héttel(!) túlhordtam a lányom,úgy kellett indítani..
Nem tudom,miért volt ez,a fiammal nem volt gond a lepénnyel. Bele lehetne magyarázni sok mindent,de a dokik se tudják,mitől van..
A nagylányommal rengeteget idegeskedtem,nem szedtem vitamint se a 3. hónaptól..,nem tudom. Most szedem az Elevitet, a fiammal is szedtem végig.. De sajnos nem tudok okosat írni.. :roll:

PARAPIRI:
Annyira aranyos vagy!!! Legszívesebben megpuszilnálak!! :D :D NE IZGULJ MÁR ENNYIRE!!! MINDEN rendben lesz!!!! Azért,mert az elsőt szülöd,attól ugyanúgy tudni fogja a szervezeted a dolgát. De még hogy,te jó ég,meg fogsz döbbenni. Mintha mindig ezt csinálta volna.. ÉS NAGYON SZORÍTOK!!!!!!!! :P :P :P

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 

 
 

Pannica
Gyönyörű a picibabód, és nagyon szép nevet választottatok neki.

Kérdés: A málnalevél tea mire való?
Én a Gergőmmel nem ittam, nem is hallottam róla.

Kép
Kép
times
 
 


Jaj, BOCSI, elfelejtettem írni, hogy mindenkinek szurkolok én is, aki már a finisnél tart!!!

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok

PannicaÉdes a kislányod, csak az a baj, hogy nem igazán látjuk az arcát, kicsit távoliak a képek. Kérünk közelit is!!!!!!!!!!

Niki

Nekem most a 36. ultrahangon azt mondta a dokim hogy a lepény II. stádiumban van. Megnézte a flowmetriát, mindkét áramlás rendben volt. Hetente nézi, azt mondta ez ilyenkor már normális. Azt mondta simán kihúzhatjuk a 40. hétig, sőt tovább is, de előbb is meglehet a baba, csak a 37. hétig azért húzzuk ki. Szóval ne aggódj. Néha jobb ha nem tudjuk hogy mi mit jelent, mert így folyamatosan keresünk magunknak okot amin aggódhatunk. Ha gáz lenne, úgyis mondaná, vagy megindítaná a szülést. No para!!!!!!

Csuklás: nálunk is napi szinten többször . Van hogy éjjel erre kelek.... Szegénykém

Alvás: nekem sem igazán megy az alvás. Elalszom este 11 körül, alszom úgy hajnal 2-ig, aztán megy a plafonbámulás, meg a forgolódás. Reggel 7 után persze tudnék aludni, de akkor már kel a kisfiam, és onnantól kezdve nem lehet aludni...Sajna :cry:

berzkat
 
 


Sziasztok!

Nem sok időm van ideülni a géphez,mert rengeteg a dolgom mostanság.

Pannica:Tiszta szivből gratulálok a szép babádhoz!Egy tünemény :)

Gyanixi:Én három nappal hordtam tul a lányomat,és egyik este mikor felkeltem,és átsétáltam a másik szobába,teljesen váratlanul elöntött a magzatviz.Rengeteg volt,de előtte semmit nem éreztem.
A pukkanás viszont jelenthet valamit :D
A fiamat egy héttel hordtam tul,és szerencsére csak aznap fektettek be mikor meginditották a szülést.
A szülési fájdalmak addig nem vészesek amig a burok egyben van.

Nikky:Te kb annyi idős vagy mint én.Az uh leleten nincs rajta,hogy hány fokban érett a méhlepény?Nekem mindig felirják a leletemre.Voltam 4d-n 22 hetesen és akkor első fokban volt érett.
A méhlepény természetes velejárója,hogy idővel elkezd meszesedni.Nekem a 4d-s uh-n azt mondta a nő,hogy a 30-ik héten szereti azt látni,hogy első fokban érett.A dokim viszont azt mondta,hogy ez adottság kérdése is.A védőnőm szintén azt mondta,hogy nem kell aggódjak.
A baba ettől még jol érzi magát,és valószinü annyi lesz,hogy másodfokban lesz érett a 40-ik héten.Mint fentebb emlitettem a fiamat egy héttel hordtam tul,és nála is ez volt,de makk egészségesen született.Én ilyen alkat vagyok,most már a 3-ik babánál tudom.A cigifüst a szmog az ami ronthat a helyzeten szóval senki ne dohányozzon a közeledben,és bár ezt nehéz megoldani,de kerüld nagyjából a szmogosabb részeket.
De ne aggódj,nem lesz semmi baj :D

Barbamami:Igen éppen én is azon filoztam,hogy bekéne jutnom a táblázatba.Amint tudok ráállok az ügyre.
Most örülök,ha két percem van,mert lányomnak siszünet,itthon rágják a fülemet mindenért.
Nálad előfordult,hogy a kisfiad megrugott a hasadon?Én annyira vigyázok mindig,de most mikor fürdés után töröltem,ő meg ugrált, belémrugott.Tisztára bepörgött.A pici Balázs mozog rendesen,de megijedtem.Most nem merek a gyerek közelébe menni,ha ugrizik :(

Kép
dorcacs
 
 


Sziasztok

Na igeretemhez hiven megjottem meselni, mert hazaertem a dokitol.

A doki egy tunder....aranyba lehetne foglalni a nevet.... :)....a szulesznovel is talalkoztam...o is nagyon aranyos. Domcsi mar igazi kis fejlett emberi leny :), rakok fel uh/kepet is, igaz, nem tul jo minoseg, mert lefenykepeztem a telcsimmel a kepet...es igy nem az igazi, de a lenyeget lehet latni :). Legkozelebb marc. 7.en kell mennem, es akkor megnezhetem a szuloszobat meg megmutogat mindent a szuleszno.
A mehszaj zart, vernyomas, suly rendben....a kis tokos meg egyszeruen gyonyoru volt :), hazaig alig birtam ki, hogy oromomben a BKV/n ne pityeregjem el magamat...na de most, hogy hazaertem es anyumekkal beszeltem, hat jottek a konnyek....:)

Ugyhogy mindent osszeveve minden rendben!

Es ime itt van o>

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!

Pannica!
Mégegyszer gratula a kislányodhoz!A szopis kép az nagyon édi!! :)
Továbbra is sok tejcit és jó egészséget kívánok!!

Nikky!
Szerintem ha nagy baj lenne akkor már a dokid mondta volna!
Nyugogj meg (tudom ezt könnyü mondani)és minden rendben lesz a picurral!! Az idegeskedés nem tesz jót a babának!De szoritok hogy minden rendben legyen!!!

Csuklás- Én kb. egy-másfél hete vettem észre hogy csuklik a picur,de jobban csak este!


A finisben lévő kismamiknak drukk!!!!!


Képzeljétek, ma vásárolgattam és vettem szoptatós párnát,mellszívót, ágynemű huzatot. De kaptam az egyik boltban egy kistakarót!Lassan már meg lesz minden a picurnak!


Pussz mindenkinek!!
Vendég
 


Pannica,
GRATULÁLOK A BABÁHOZ! Nagyon édesen szopizik! És tetszik a neve!

Nikky,
pont ma volt nálam a védőnő, és beszéltünk a méhlepény elmeszesedésről, illetve a szülés előtti érettségi szítjéről. Azt mesélte, hogy nála van most egy kismama, aki most 37 hetes, és kb 5 hónapos terhességi korától olyan állapotban van a lepény, mint valakinek a legvégén szokott lenni, és nincs semmi baja a babának, csak gyakrabban ellenörzik. Sajnos mást nem nagyon tudok erről a témáról, de remélem minden rendben lesz.

gyanixi, luisa,
Nekem "Pimafucin" kupot írt fel a dokinőm. És mellé még Canestent is használni kell.... Még soha nem használtam kupot... Hát baj nem lehet tőle, azt írja a tájékoztatón, hogy terhesség alatt is használható...
Márk is elég gyakran csuklik. Bár már kb 4 napja kevesebbet, mint eddig. De korábban napközben nagyon sokszor nekizenditett, és ilyen 5-10 percig eltartott a csuklása.

A kevesebb babamozgásról azt mondta ma a dokim, hogy szülés előtt a babák lelassulnak, mivel készülnek a "kijövetelre", gyüjtik az erőt.

elizabeth 25,
Várjuk a 4D-s képeket!! :D

akira,
Én 1 bögre vizbe 1 mokkás kanál málnalevél teát teszek, és ezt naponta 2-szer, 3-szor iszom... Tehát napi 2-3 bögre málnalevél tea. Nem tudom, hogy elég-e. Remélem... próbáld meg mézzel izesíteni, így egész jó ize van

Lányok,
Nagyon köszi a drukkot!!! Hihetetlen, hogy már én is itt tartok :D :D

Ma volt a nálunk a védőnéni. Kb másfél órát dumáltunk. Tök jó fej a nőci. Sajnálom, hogy nem ő lesz végig a védőnőnk, mert hát ugye elköltözünk a kerületből április-május környékén, remélem az új helyen nem kapunk valamilyen hárpia védőnénit...

Kép
dijcsi
 
 


Sziasztok!!!

Most voltunk délután Uh-on, Zsebinek a következő paraméterei vannak:
BPD: 54 mm
Mellkas mérete:50x55 mm
Combcsont:32 mm

S néhány kép, melllyel megörvendeztetett bennünket!: Kép
Ezen a köldökzsinórt használja homlokpántként!! :)
Kép Kép Kép

Kép
Kép
judithappy
 
 


Dijcsi, 4D-sre még csak pénteken délben megyünk...amit most felrakok az a 2D-s amit a doki most csinált.

Kép

Judit, hogy 21 hetesen mennyire szépen lehet már látni a babát, az arcát meg mindent....nem is gondoltam volna...:) Akkor remélem 25 hetesen mi is valami jót fogunk látni majd a 4D-en. :)

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok! :lol:

Akíra köszike a teloszámot,holnap fel is hívom délelőtt. Hát igen jó lenne, együtt bent lenni,és pláne egy szobában. Na sebaj,majd megkeressük egymást! :D Majd megadom a teloszámom.
Nekem már régóta csuklik a babám. A legújabb szokása,hogy kilapítja a hasam,kinyújtja a lábát! :lol: Hát nem valami kényelmes. Alvás megy,7kor reggel kelek fel.
Én is úgy tudom,hogy nem lehet enni szülés után,pláne nem is mindegy,hogy mit a tej miatt,csak könnyű ételeket.
Holnap nődoki lesz.

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Köszönöm szépen a válaszokat,meg a nyugtatásokat...idővel csak kimegy a fejemből és nem gondolok a legrosszabbra..mert ugyebár dun már ott tartottam hogy úristen el fog menni a babánk..aztán kisírtam magamból és most egy picit jobb..

Berzkat
Igen a 36.héten normális a 2es fokozat vagy stádium vagy mi..csak nekem így a 29-30on tart ott ahol most ezekszerint neked..de igazad van..ha nem tudnám jobb lenne..m az a szar hogy nemtudom mit tehetnék ellene,vagy inkább érte :cry:
de köszi szépen nagyon a választ..

Dorcas,Barbamami
Szóval elvileg nekem 2es a stádium máris..eddig nem tüntette fel a papíron..m nem volt vele semmi probléma,így van leírva:...átl. mennyiségű magzatvíz,placenta mellső falon II....stb!!Ez gondolom a IIes stádiumot jelenti...
Mondjuk ahogy írtad elgondolkodtam a szmogon..a 9.kerben nincs hova meneküljek igazán előle..megkérdezem erről amjd a dokit..hátha!!Azért nagyon köszönöm nektek is a segítséget :)
Ja és a vitamin..hát most újra elkezdtem az elevitet,m én abbahagytam a 16.hét környékén..inkább szedem úgy döntöttem..

Dijcsi
Megnyugtatott a történeted..nekem is mesélt ilyenekről most a szülésznőm hogy azért sokszor előfordul ez és egyáltalán nem akkora gond mint amilyennek hallatszik...csakhát mégiscsak a gyerekemről és rólam van szó...

Szóval köszi mindenkinek..hát kiváncsi vagyok a holnapra..este 6körül meglesz az eredmény aztán hívom is a dokim úgy döntöttem..
Szóval jöhetnek reggela drukkok akik küzdötök majd az alvással :lol:
Sztem én le sem fogom hunyni a szemeim..na jó éjszakát mindenkinek kikapcsolom magam..

Kép
nikky
 
 


Pannica, Gratula, nagyon szépek vagytok, édes kis pici a babó. Már nagyon kíváncsi vagyok a szüléstörténetre.

Niky, ez kellemetlen, hogy újra csinálják a cukortesztet, de hamar túlleszel rajta. Ne izgulj, szerintem nem lesz gond a lepény miatt, de úgy látom, hogy már írtak neked éles tapasztalatokról.. :D

Képzeljétek, egyik éjszaka voltak rendszeres fájásaim, de félóránként, aztán teljesen elmúlt. Mostanában görcsölget a hasam, és ma fájt a derekam is. Blanka viszont mintha még többet mozogna mint eddig.

Dijcsi, az a sokkoló szerű szörnyű lehetett, de nálunk is volt már ilyen, hogy nagyon nehezen ébredt és sokáig aludt. Igyekszem nem izgulni emiatt.

Luisa, gondoltam rátok, hogy nem jelentkeztél, azt gondoltam, hogy már babázol..... :lol: , de ami késik, nem múlik.

Csajszik, drukk ezerrel, Luisa, Gyanixi, Lilla, Dijcsi, bárki esélyes lehet már..... :D Nagyon izgi.....

Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Times, a málnalevél tea méhösszehúzó hatású. Állítólag segíti a szülést, és a szülés utáni regenerálódást. Én még eddig nem ittam, mert eddig is voltak összehúzódások. Pénteken beszélek a dokimmal, akkor majd rákérdezek, hogy mit mond rá. Nagyon helyes Gergő, mindig megnézegetem a képét, amikor írsz.

Judit, jók az UH képek :lol:
Elizabeth, majd ha meglesz a 3D, felteszed?

Rekanna, voltatok már sétálni?

Jó éjt mindenkinek, én sajna nem sokat alszom...... :?

Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Jó reggelt mindenkinek!Végre egy picit tudtam aludni!Ez a csuklás dolog:én nem nagyon figyeltem fel erre.Ez fontos,hogy legyen?

KépKép
vicuska
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

vicuska,hmmm te mikor irtad ezt az üzenetet?

Csak mert nekem ezt irja ki:

Elküldve: 2006 December 21 Csütörtök - 18:48

--------------------------------------------------------------------------------

Jó reggelt mindenkinek!Végre egy picit tudtam aludni!Ez a csuklás dolog:én nem nagyon figyeltem fel erre.Ez fontos,hogy legyen?


Na de mindegy, gondolom megint a babanet szórakozik velünk!
Hát amint látjátok én ma se tudtam aludni, már egy jó ideje fenn vagyok és olvasgatok visszafelé!
Egyébként nem tudom, hogy fontos-e a csuklás, csak sok helyen olvastam, hogy szoktak, és én is aggódtam, hogy nem csuklott eddig, de mostmár két napja csuklik (mármint tegnap is meg tegnap elött is egy 10-15 percig csuklott) ugyhogy nem aggódok :D

Times, elvileg segít a szülésbe a málnalevél tea, mármint a tágulási szakaszt felgyorsítja, sok olyat hallottam, hogy első gyerekkel 3-5 óra alatt megvolt és hát az jobban hangzik mint a 10-12 óra, ugyhogy azt hiszem egy kis tea nem árthat, inkább megiszom és nem segít, minthogy nem iszom és segíthetett volna :lol:

Nikky, türelmetlenül várom mit mond a dokid, ugyhogy írj amint tudsz valamit, én már fenn vagyok, és drukkolok :)

boszibaba, nekem is ilyen édes a gyerkőc... :lol:
Ha elindulok sétálni vagy bevásárolni tuti, hogy bekeményít és megfeszíti magát :lol: nem könnyű vele, főleg, hogy ő nem olyan nagyon aktív gyerek, kivéve ha alvásról, pihenésről van szó...amint lepihenek ő elkezd breakelni odabenn, és nyomja magát mindenfelé, felnyomja a hasam az ágyról olyan nagyon rukkapál:D
Szóval meg tudlak érteni :D

elizabeth! Nagyon kiváncsi leszek a 4d képekre is, remélem jól fog sikerülni, élmény lesz az biztos :)
Én a mai napig imádom nézegetni azokat a képeket, ésmár alig várom, hogy kint legyen és őt nézegethessem nap mint nap :lol:

Judithappy, hát nagyon édes a kis Zsebi, főleg az utolsó kép...irtó aranyos :)

Tegnap beszemtelenkedtem egy kicsit a baba-mama topikba is és ott is van fenn pár kép Pannica kislányáról, hát szerintem nagyon édes, aki még nem látta szerintem menjen, nézze meg, mert ott van közeli is :lol:
És bocsi Mamik, hogy bekukucskáltam oda is :roll:

dijcsi, köszi az adagot :) Megpróbálom!

Nah, és, hogy mára is meglegyen a kérdésem, ti hova jártok fogászatra?
Mármint mindenki magánrendelésrejár vagyonokért? Vagy van aki sima korházba tb alapon? Mondjatok már nekem jó helyet ingyen vagy legalább nem horibilis áron, mert kéne mennem még mielött kibújik a kiscsaj és nem tudom hova menjek... :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Nah most már vicuska előző üzeneténél normál időt mutat...még ilyet...bocs... :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Nikky:
sajna én sem tudok semmit erről a méhlepény sorvadásról, mint tudod nekem baj volt a cukorral, de ilyennel nem riogattak szerencsére...

sch Judit:
drága vagy, ránk fér, de már nektek sincs sok.. :)

Akíra:
nekem nem birisztgálja a hólyagot, de én sem szeretem, ha nagyon tele lesz, mert azt a babó súlya nyomja kicsit, és a nevetés tényleg veszélyes lehet :)


Lilo:
csakhogy te is itt vagy, ne hagyd magad ki a finishelők köréből, már te is ott tartasz!!! :) és köszi a drukkokat :)
neked már vannak fájásaid? nekem még mindig semmi, VISZONT ma reggel találtam egy kis nyákos barna folyást, szerintetek ez azt jelenti, hogy elindult a vajúdás?????

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Ja és valamit elfelejtettem:
nagyon cukik a babók az UH fotókon!!!!!

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Niki:
Nehogy ilyen butaságokat gondolj már,hogy "el fog menni a baba"!!! Ezzel a lepénystádiummal SIMÁN ki lehet húzni a 40. hétig!! És a világon semmi baja nem lesz a babónak!
Az Elevitet viszont szerintem nagyon jól teszed,hogy újra elkezdted szedni.Mert tényleg rengeteg vitamin van benne,és ennyit úgysem tudna az ember "összeenni". Így könnyebben jut vitaminhoz a babád!!
Hát a cukor miatt nagyon sajnállak.. Nem valami nagy élmény.. Érdekes,nekem is úgy volt,hogy én éztem az időt,és úgy mentem vissza. De most aztán vedd a kezedbe a dolgokat,és ne hagyd arra a nőre az óranézést... :roll: :roll:

Dorcacs:
Írjál privit a Babzsáknak az adatokkal,és akkor te is benne leszel a táblában!!! Már alig várom :D :D :D !
Tényleg,lányok,ki veszi majd át a táblát? Én ezt nem tudom vállalni,mert ehhez tök béna vagyok.. :roll:
Sajna a Petivel nagyon kell vigyázni. Egyszerűen nemtudom,miért,de pl. pár hónapja a pelenkázás kész tortúra. Visít,hisztizik,rugdos,KATASZTRÓFA!! És olyankor van,hogy megrúg. Pedig ezt borzasztóan szeretném kerülni,pont az elöl fekvő lepény miatt... A fürdés utáni felöltözésről már nem is írok.. Hát azt általában csak az apucival tudom megoldani.. Egyébként is,mire végzek,bekeményedik a pocakom.. :?

Jó ég,Berzkat,te is hol tartasz már!!! Én csak azt figyelem,hogy MENJEN MÁR ELŐRE a vonalzóm :evil: :evil: :evil: ,és időnként rádöbbenek,hogy a tiétek meg hogy ROHAN!!
Már néha úgy érzem,hogy OVISOK LESZNEK a babáitok,mire én is megszülök.. :? :?
De persze ne értsétek félre, NAGYON örülök minden finisesnek!!!! :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Akíra:reggelről írtam!Néha megbolondul a rendszer!
Tegnap kezdtem a tea ivást,lehet,hogy csak halucinálok de nekem este amikor lefeküdtem,voltak icipici mensis fájdalmaim és hátul a derekam is jelzett valamit!De lehet,hogy tényleg csak halucinálok!Ez előbb nem indíthatja meg a szülést?Mert azért talán azt nem kéne bármennyire is várom már a nagy TALÁLKOZÁST!!!!

KépKép
vicuska
 
 


Lilo
Köszönöm szépen az infót!
Gergőmet pedig, egész nap tudnám puszilgatni, el sem tudom képzelni, hogy hogyan lesz majd 3 gyerkőccel??? Egy kicsit félek is!!!

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok!

A babás képek szuperek, de az UH-s fotók is nagyon jók, már alig várom a 4D UH-ot. De még 4 hét...

Ja és mindenkinek küldöm a drukkot a szüléshez...

Most jut eszembe, hogy ha még mindig nincs meg az utód a táblázatra, szívesen átveszem, nekem még sok van hátra...

Kép
Kép
times
 
 


barbamami: nagyon aranyos vagy!! :D

Csajok: már úgy érzem sokszor, h úgy levenném a "súlyt" a hasamról!!!Mintha az ember hasán valami nehéz vmi sokáig lenne és elnyomja és már úgy letenné!!
Tegnap hiába lépcsőztem, takarítottam, mostam...,semmi eredmény!! :roll:

Kép
gyanixi
 
 


Luisa, lehet, hogy ez már az :D
Igen én minden éjszaka érzek görcsölgetést, de ezek csak jóslók. Azt mondta a doki, hogy ha rendszeresek és 5 percesek, vagy a magzatvíz elfolyt akkor kell menni. Egyébként holnap lesz CTG/NST.

Gyanixi, látom, nagyon izgulsz. Én is mindig kérdezgetem a sógornőmet, hogy honnan fogom tudni, de azt mondta, (és ezt itt is írták a többiek) hogy ha beindul, akkor az összetéveszthetetlen, és biztosan lehet tudni.

Vicuska, szerintem ez normális, de kérdezz rá az orvosdnál, mert akár be is indulhat a szülés. Már elég fejlett a babád, de "az orvosi rotokoll" szerint az a legjobb, ha csak a betöltött 37. hét után születik.

Akíra, persze, én is megvettem a málnalevél teát, csak már a 33. héten félő volt nálam, hogy beindul a szülés, ezért nem ittam.

Barbamami, Times, hát nem lehet egyszerű kisgyerek(ek)kel várandósan. Minden elismerésem. Én még unokaöcsémmel babázok, ő 2 éves, nagyon kis drága. Kommunikál Blankával is, Őt szoktam megkérni, hogy ébressze fel, ha nem mozog. Ha ő szól hozzá, rögtön jelez. Nektek van erről valami tapasztalatotok?

Pussz,
Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Sziasztok Mamik! Az alvás nekem is nehezen megy 1 pár napja,nem tudom ti hogy vagytok ezzel de mikor felébredek pl hajnali 2-kor apszolult nem vagyok álmos.Ezért nagyon nehezen megy a vissza alvás. Persze reggel 7 után már nekem is megy :shock: Ezt a málnalevél teát hanyadik héttől kell inni? És ezt mindenki ihatja nem árt a babának?
Vendég
 


Sziasztok!

Gyanixi küldök egy kis fájást.... :lol:
Drukkolok!

Bacsbern!
A málnalevél teát a 36. héttől kell inni, amikor abba hagyod a magnézium szedését, hogy a méhszáj hamarabb puhuljon, lazítja az izmokat, szerintem nekünk még korai.
A vásárlással hogy állok?

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Ancsa köszi a tea infot. Kiságy +pelenkázó ,babakocsi ,hordozó,autóülés, babaruhák megvannak. A többit március körül veszem meg ami még kell. Ti hogy álltok?Neked is egész nap rúgdos a babád? Ahogy kinyilik a szemem onnantól egyfolytába mocizik. Nem tudom neked mondták az uh-n hogy milyen fekvésü? Az én kislányom eddig faros és nagyon megijedtem miatta :(
Vendég
 


:D Sziazstok.
Most jöttem meg a CTG-ről, minden rendben, és a laborból is csupa jó hírt kaptam, minden eredményem jó, és nincs semmilyen gombás fertőzésem.!! :P

:P PANNICA!GYÖNYÖRŰEK VAGYTOK, GRATULA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P

Pont a multkor vetettem fel a férjemnek, hogy tiszta ciki lenne ha bevásárlás közben menne el a magzatvíz, ő azt mondta, hogy azzal már nem nagyon foglalkoznék, sokkal fontosabb dolgokon járna akkor már az agyam, a második fiamnál burkot repesztettek, de az elsőnél hírtelen kizubogott belőlem csak az volt a jó, hogy épp a kórház folyosóján voltunk, úgyhogy nem volt annyira gáz, de egy takarítót sem küldtek ezért aztán szegény férjemnek kellett összetakarítani, adtak neki valami papír törlőt és azzal, na ez már kicsit gázos nem???De lehet, hogy pont aznap szabadnaposak voltak a takarítók!!!Ki tudja. :roll:

MEGSZÜLETETT GERGŐ!!!!!2007.03.12.én.
GERGŐ ÉS ANZSIKA
tinnyei
 
 


Bacsbern:
A 28. héten még teljesen normális,ha faros a baba. (Én néha elgondolkodom...,szerintem AZ nem valami épelméjű dolog,hogy szegény fejjel lefelé éli az életét.. :shock: ). Ált. a 32. hétig szoktak befordulni,de olyan is van,hogy a 36.-on!

Lilo:
Hát,szerintem szegény Bogi már úgy megszokta a Peti hisztijeit és visítását,hogy már rá se hederít. Mondjuk nagyon jól teszi...,remélem,ha kijön,akkor is így lesz. :roll:
Viszont ha én felébredek pl. reggel,azonnal mocorog,és ez olyan aranyos érzés! Mintha azt mondaná,hogy "Szia mami! Én is itt vagyok ám!" :D

Gyanixi:
Tudod,nekem az jutott az eszembe,hogy talán próbálj meg beszélgetni a Rékával. Na,nem mintha nem tennéd,csak úgy értettem,hogy mondd meg neki,hogy RÁBÍZOD,mikor akar kijönni. És hogy addig marad,ameddig szeretne.. :roll: Lehet,hogy nem tetszik neki,ha türelmetlen vagy.. A másik,hogy ugyanazokat az érzéseket átveszi a baba,amiket te is érzel. És ha FÉLSZ,pl. a szüléstől,ő is félni fog,ez komoly! És lehet,hogy ezért is nem akar még kijönni. Másrészt meg hát még van 6 napod a kiírt időpontig. Lehet,hogy kényelmes típus. El se tudod képzelni,hogy fogsz te még ennek örülni,ha kijött.. :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


sziasztok:)

bacsbern szerintem ne aggódj, mert a 37. hétig még nagy esélyel fordul be a baba! Bár nekem nem volt ilyen problémám, minden egyes vizsgálatnál fejjel lefelé volt, már az első hónapokba is...igyekezne kifelé :lol:

Nekünk most már hálistennek mindene megvan, van amiből akarok párat venni még pótnak (mint pl. az ágynaemű, hisz abból több is kell ha történne valami)!
Ti mennyit vettetek belőle?

Gyanixi szerintem komolyan kezdj el pihenni, magadba fordulni és bezélgetni a prüntyővel, hogy itt az idő jöjjön ki, már nagyon várjátok :)

Azon már én is elgondolkoztam, hogy hogyan is lesz egy gyerek mellett ha a kövötkezőt várom majd...feltéve, hogy szülök mégegyet...mert hát ugye a mai helyzetbe....lehet nem fogok... :?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra:
Na,a tanácsunk eleje a Gyanixinak ugynaz,csak a vége nem ... :D :D Aztán szegény most választhat,hogy mit is csináljon :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


tinnyei!
A takarításról nekem egy saját gyerekkori "élményem" jutott eszembe, mikor hólt betegen ültem anyámmal a dokinál (lehettem vagy 3 éves) és a takarítónő ott mosott fel, tiszta hipós vízzel (én meg allergiás vagyok a hipó szagára a mai napig) és hát persze elhánytam magam...a takarítónő ránézett anyámra halál mérgesen, és kezébe adta a takarító eszközöket, hogy akkor most takarítsa fel, mert ő ugyan nem fogja, hát milyen neveletlen kölyök vagyok hogy nem tudom a wc-n elintézni az ilyen dolgokat... :twisted:

Szóval ennyit a takarítónőről...akkor ezek szerint nem csak abba a korházba voltak ilyenek...

De örülök, hogy ilyen jók lettek az eredmények :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


barbamami, én is ugyanerre gondoltam :D
De lényeg, hogy beszéljen vele, komolyan, és hogy ne féljen, mert sajnos én hallottam már rossz dolgokat arról hogy valaki félt a szüléstől és ezért a baba nem is akart megszületni...de a végét inkább nemmondom el ...lényeg, hogy nyugi, beszélj vele és ne félj, minden rendben lesz, ennyien drukkolunk neked, mi baj lehet?... :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok..
Akíra,köszi a drukkot délután megtudjuk mennyire volt sikeres.. :lol:
már tűkön ülök,nemtudom mit találok ki addig magamnak..valszínű megcsinálom a ruhásszekrényem..-annyira kupis..avval elmegy a fél napom az tuti!!
Te kérdezted a fogorvost??
Én mondjuk magánhoz járok a 11.kerbe-nemtudom hol laksz-,de nekem nem kellett fizetnem a vizsgálatnál,m hozzá járok már régóta csak megvizsgálta asszem a 4.hónapban vagy a 3ban és újra megyek lassan hozzá 1-2héten belül..csak lepecsételte a kiskönyvem és nem kért lóvét!!
Ja most látom Pátyon laksz..hát nemtudom ott hogy megy,a Tb-támogatotthoz is bemehetsz hogy rádnézzen sztem,max ha van vele vmi gond akkor ne ott csináltasd meg-bár sosem jártam TB-támogatott fogorvoshoz,sztem azért ennyit rá lehet bízni..??persze csak ha nem akarsz fizetni..

Barbamami
teljesen igazad van,csak tegnap letargiás állapotban voltam,és ilyenkor sztem minden ember fején átfut a legrosszabb,de hálisten nem így keltem fel..kialudtam magam,és derűsebben látoma dolgokat..j7en elmegyek egy újabb UHra és meglátjuk romlik-e az állapota a lepénynek..reméljük stagnál és akkor nincs probléma!!
Már azt is olvastam h a szénhidrát is okozhatja...úgyhogy abbahagytam a literszámra ivását a kakaónak,reggeli kakaóscsigáim törölve szintén.. :cry: jön a barna magvas kenyér,víz,sajt csirkemell zöldség,gyümölcs..aztán meglátjuk mit hoz a jövőhét!!:)és köszi a biztatást mgegyszer..jólesik:)

Na Parapiri neked megy a drukk,mega többieknek is persze..nagyon sokan vagytok uccsó órások már!!Olyan jó nektek..én is babázni akarok már!!! :lol:
Ja igen és a még nem finiselők..nektek is egyre jobban fája szeméremtájékotok??Vagy csak nekem ilyen szar érzés..minden egyes lépésnél érzem(ez nem fájdalom mondjuk csak olyan fura nehézkes vmi),illetve mindig hosszabb ülés után felállásnál fáj egy-két percig!!Ezért utálok is bárhol leülni,inkább állnék..Ti nem vagytok így vele??? A bábám mondta h lehet ez a pici feje miatt is..nekem a kezdetek óta be van fordulva-úgy látszik első naptól készül hamarabb végezni odabennt:)!!

Kép
nikky
 
 


Sziasztok !

Dojika vagyok, Akíra meghívására jöttem közétek.
Március 8.-ra vagyunk kiírva a kislányommal, és a Schöpf-Mereiben fogok szülni.

Most töltöttük be a 36. hetet, Zsófi már befordult a jó irányba. Elég nagy babának mérte az ultrahang, kíváncsi vagyok mennyi lesz a tényleges súlya... :roll:

Most az egyetlen problémánk, hogy nekem nagyon rossz a vérképem, a hétfői ismétlésig szedem a vasat és mindent ami segíthet, ha akkor is rosszak lesznek az értékek, akkor be kell feküdjek a hátralévő időre... Azért jobb lenne itthon, remélem sikerül megúszni...

Üdv.
Dojika

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Niki:
A ruhásszekrény,az tök jó ötlet. De nehogy eszedbe jusson felpróbálni is őket :lol: :lol: :lol: ,mert akkor még holnap is azt csinálod!! :D :D
A szeméremcsontom nekem is mostanában kezdett el fájdogálni.. :? Állítólag azért van,mert tágul a medence,és az egész ottani csontozat.. Persze,elvileg ez a szülés szempontjából jó dolog,csak addig kell kibírni.. :?
Remélem,jó híreket kapsz!!!! :P :P :!:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Szia dojika, örülök, hogy jöttél :)

Mekkorának mérte? Mi is most voltunk uh-on hétfőn, nálunk elvileg most 2500 körül van és születési súlyra meg mondtak 3500at, szóval, átlagos kis prüntyőke eddig :)

Remélem jobb lesz a vérképed hétfőn, én drukkolok neked!
Jó az a korház, de nem kéne feltétlenül egy hónapig ott rostokolni :)

nikky, az a baj, hogy azt se tudom hol van tb támogatott fogorvos akihez én odamehetnék... lányok ezt tudja valaki?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Szeméremcsont...igen egy ideje nekem is fáj sokat, de nekem a combom belülről is, mintha izomláz lenne ahhoz tudom hasonlítani...de mitől van? Ilyen is van nektek?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


akíra írta:Szia dojika, örülök, hogy jöttél :)

Mekkorának mérte? Mi is most voltunk uh-on hétfőn, nálunk elvileg most 2500 körül van és születési súlyra meg mondtak 3500at, szóval, átlagos kis prüntyőke eddig :)


Zsófit a múlt a héten mérték 3090 gr-nak ... vagyis szülésre akár 4 kg is lehetne ... :roll:
de persze, lehet hogy csak erős csontozatú és azért mérte ennyinek az UH, Máténál is ez volt, többször is átszámolták, mondták hogy 4 kg, de mégis "csak" 3500-al született :lol:

a szeméremcsont, medence tájék nekem is fájfogál, főleg ha fekvésből felkelek, akkor érzem hogy a feje mennyire nyomja a "kijáratot" :lol:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Hát örüljünk a nagy babáknak :lol:

Végülis még mindig jobb mintha kis véznák lennének... :lol:

Persze azt, hogy hogy szüljük meg nem tudom...

Jajj beindult a kiscsaj, szétveri a berendezést, már komolyan fáj...és a hólyagomon fekszik, rendíthetetlenül üti, mint a boxzsákot, ugyhogy mostanság már 10 percenként megyek üriteni...rémes... :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


akíra írta:Persze azt, hogy hogy szüljük meg nem tudom...


én is ezt kérdeztem a dokimtól, mikor mondta, hogy mekkora a leányzó... hogy fog az onnan kijönni ? :lol:
Megnyugtatott, ki fog jönni, bent még nem maradt gyerek :wink:

Máté a 3500 gr-val is jól megszakított pár helyen... nem tudom mi lesz, ha a hugi nagyobb lesz...
én már nem növök... elég pici vagyok egy ekkora babához :D

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Ez aranyos...bentmégnem maradt gerek :lol:

Bár :shock:
Volt a tévébe, hogy egy nő 80 nem tom hány évesen megoperáltatta magát, és ott volt az elhalt nem tudom hány hetes magzata...és évtizedekig benne volt... :shock:

Na de nem akarok itt senkit se ilyesztegetni :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Mekkora is vagy mint pici? :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


akíra írta:Mekkora is vagy mint pici? :)


154 cm
majdnem gyerekméret :lol:
ha nem lenne széles a csípőm, akár gyerekruhát is hordhatnék :lol: :lol: :wink:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Akkor mint nővérem, ő is 153 cm és 45 kg...és neki nincs is széles csípője (az nekem jutott :) )
Szóval hogy ő hogy fog szülni azt nem is tudom :roll:

De hát nem irigyellek :?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Jó rég nem írtam megint,de mostanában nem érzek hozzászólási kényszert,csak olvasgatok.

Táblázat
Akira,aranyos vagy,de ha te veszed át,nem leszünk kisegítve sokkal jobban,ha minden igaz,te hamarabb szülsz,mint én.Azt hittem,hogy a fiatalabb terhesek fognak jelentkezni. Én úgy örültem,amikor átvettem,azt hittem,hogy a többiek is leklesek lesznek. Ha valami elkerülte a figyelmem,akkor bocs,de tényleg nem találtam jelentkezőt rajtad kívül...

A vajúdás alatti evés-ivásról annyit,hogy a Péterfyben inni szabad,és csokit,vagy szőlőcukrot enni is. És a hányás tök normális dolog,a kitolási szak előtt jelentkezik,az utolsó centi tágulásának a jele. Inkább örülni kell neki a hozzáértők szerint,mint visszafogni,vagy azért nem enni,hogy elkerülje az ember.

Farfekvésről anyit,hogy az utolsó héten is befordulnak babák,sőt,a szülés előtti napon is,szóval senki ne aggódjon a farfekvés miatt szerintem. Ráadásul a hüvelyi szülés is működik farfekvéses babáknál,ha jól tudom. Valaki írta,hogy a dokija kifejezetten szereti.

Én elég szarul vagyok mostanában,a hasam óriási,alig bírok járkálni. Ráadásul már régebben becsípődött a derekam,na az mostanra már nagyon fáj,alig bírok felállni-leülni,fekvésből kelni pláne. A gyomorsavam szökőkút szerűen árad,már ízeket sem nagyon érzek,a renniet 10 percenként eszem,nem segít,és igazából semmi sem. A sav miatt félig ülve alszom,ezért a hátam is nagggyon fáj. És tegnapra az aranyerem is nagyon bepukkant,szóval teljes a k.o. fasza...
Jövő szerdán megyek dokihoz,azt ígérte,hogy ajánl 2 szülésznőt is,remélem találkozom velük lassan,ideje lenne.

Kép
babzsák
 
 


babzsák!

Igaz, nem is néztem, hogy neked mennyi van hátra, de akkor tényleg nincs értelme átvennem, de times az előző oldalon ajánlotta fel magát a táblázatra, mert, hogy neki még ugyis sok van hátra! Szóval szerintem add át neki nyugodtan!
Főleg ha ilyen rosszul vagy!
Nagyon sajnálom! Én se vagyok túl jól, de ahogy leírtad, ez rosszabb mint az enyém...
Remélem hamar jobban leszel!
Énnekem a Rennie nem segített semmit, de viszont a kamillatea remekül bevállt...szerintem ha nem utálod nagyon az ízét próbáld ki, mert én meghaltam volna nélküle...hátha neked is segít!

KépKép
KépKép
akíra
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: